Oficiální zpravodajská média

VIDEO V Amsterodamu bodal do lidí zuřivý Afghánec. Zastřelila ho policie
K ostré hádce, po níž zůstali pobodaní dva lidé, došlo na nádraží v Amsterdamu. K incidentu došlo již včera, večer pak policie přinesla identitu útočníka. Podle serveru The Telegraph jím byl 19letý Afghánec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček má z ostudy kabát a holý zadek k tomu, píše Ondřej Neff
Publicista Ondřej Neff sleduje dění kolem ministerstva zahraničí a nestačí se divit. Europoslanec Miroslav Poche chtěl slyšet jasné slovo, zda bude ministrem zahraničí, a místo toho z ČSSD slyšel, že teď mu nic neřeknou. Pár slov věnoval Neff i tomu, co se dnes děje katolické církvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Jak naši předci čelili událostem v srpnu před 80 lety
Nikdo z českých historiků se ani slůvkem nezmiňuje, že rozsah meziválečného československého státu ve stávajících hranicích nebyl nijak zaručen ustanoveními mezinárodního práva. A to z následujících příčin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nouza (Pro Prahu): Pražané, metro D nebude
Tak pročítám denní tisk: „Praha neschválila společný podnik pro metro D“, „Podnik pro metro D s Pentou narazil“, „Radní odmítli společný podnik DPP a Penty k metru D“. V konečném důsledku to znamená, že metro D nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Česká republika a problém migrace? Diskutujme vážně
V české veřejné diskusi se o problému migrace ujalo lživé tvrzení, že jde pouze o strašení tzv. populistů, protože migrační problém se naší země vůbec netýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
BIS varuje před domobranci. Ti chtějí být připraveni i na třetí světovou válku
Nejen v ulicích Nymburka můžete potkat domobranu. Hlídá si ulice města. Jak například pro MF Dnes uvedla žena v maskáčových kalhotách a bundě, chodí se svým manželem Jaroslavem kolem Labe. „Mohli bychom být snadno napadeni. Ze zálohy,“ sdělila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Začínají školní povinnosti
Učitelům přeji notnou dávku trpělivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš a Orbán by chtěli schůzku V4 ještě před summitem EU
Český premiér Andrej Babiš a jeho maďarský protějšek Viktor Orbán by se rádi setkali s představiteli dalších států visegrádské skupiny (V4) ještě před zářijovým neformálním summitem Evropské unie. Oba premiéři se na tom shodli při včerejší schůzce v Maďarsku. Babiš ČTK po jednání řekl, že Orbán přijal pozvání do České republiky, návštěva by se měla uskutečnit koncem října. Včera Babiš s Orbánem mluvili o ekonomické spolupráci obou zemí, o migraci a o rozpočtu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ: Temelín je na plném výkonu
Od dnešního odpoledne pracuje temelínská elektrárna na plný výkon. Sta procent dosáhl druhý blok necelé tři dny po obnovení výroby elektřiny. Blok energetici připojili po dvouměsíční plánované odstávce při 50procentním výkonu reaktoru v noci na čtvrtek. Jihočeská elektrárna tak pracuje naplno a kryje pětinu české spotřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nezaměstnaným rodičům věnuje Úřad práce ČR zvýšenou péči
Ke konci července 2018 evidoval Úřad práce ČR v řadách nově příchozích uchazečů o zaměstnání 2 233 rodičů, kteří pečují o dítě do 4 let věku. Tvořili tak 5, 6 % ze všech uchazečů, kteří se v tomto měsíci přihlásili do evidence ÚP ČR a 0,96 % z celkového počtu nezaměstnaných. Rodiče malých dětí patří mezi nejohroženější skupiny na trhu práce, ÚP ČR jim proto věnuje zvýšenou péči. Mimo jiné i prostřednictvím přesně cílených projektů. K 31. 7. 2018 do nich zařadil přes 4 600 klientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Foltán: Střet zájmu systémové paměti a systému zapomnění?
Hned na začátku 90. let mi přítel Karel Kryl řekl: „My dva si táhneme každý ten svůj, ale stejný kříž jako znamení doby, protože je pouhou otázkou času, kdy nás někdo dostane do střetu s jakýmkoliv režimem, kde nebude ta skutečná nepředstíraná demokracie, právní stát, spravedlnost, svoboda projevu, svoboda slova a další svobody. Kde nebude úcta ke stáří, ke zkušenosti, a k odkazu předků, k historii vlastního národa. Kde zmizí vlastenectví. A kde se vytratí víra v Boha, ta skutečná, v mysli, v srdci, a vědomí. Ne ta víra církevní, ideologická, partajní, propagandistická. Ale ta víra niterně a přirozeně lidská. Ta víra, k jejíž svobodné volbě nám dal Bůh na vybranou. Je to věc genů, je to věc intelektu, je to věc příkladů, co táhnou, čili je to i věc výchovy a vzdělání. A tohle všechno je to naše společné pivo.“ Často si na to vzpomenu. A poslední dobou čím dál častěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Od příšího roku by se plat starostů mohl navýšit o sedm procent
Členové zastupitelstev obcí či krajů by si od začátku příštího roku měli na platech polepšit o sedm procent. Vyplývá to z návrhu vládního nařízení, kterým se bude v úterý zabývat vláda. Starostové a primátoři budou podle velikosti obcí, měst a městských částí, které vedou, vydělávat od 39.054 korun do 111.304 korun. Hejtmani si polepší na částku mezi 117.162 a 128.878 korunami, které budou náležet šéfovi hlavního města vzešlému z letošních říjnových komunálních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Publicistka pod jiným jménem „studovala“ lidi, kteří se obávají uprchlíků. Nyní zveřejnila své poznatky z terénu
Publicistka Dana Dvořáková si pozměnila identitu a pokusila se proniknout do prostředí radikálních národovců a do prostředí lidí, kteří mají panickou hrůzu z toho, že nás zaplaví vlna migrantů. Autorka považuje za důležité tyto své spoluobčany pochopit. Proto se mezi ně vydala. A zjistila následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fischer (Pro Prahu): Praha potřebuje autentické místní politiky
Prahu od 90. let řídí primátoři vygenerovaní v útrobách celostátních politických stran, pro které je Praha místem vlivu na padesátimiliardový rozpočet. Praha je místem “pohybu” vnitrostranických buněk s výrazným vlivem na celostátní politiku. Tito lidé nemají Prahu na prvním místě, je jim ukradená. Spíše jimi ukradená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vůdce Doněcké lidové republiky byl zabit při výbuchu v restauraci. Tvrdá slova přichází z Moskvy
Jeden z hlavních vůdců proruských separatistů Alexandr Zacharčenko je mrtev. O život přišel při výbuchu v Doněcku na východě Ukrajiny. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Třetím ředitelem GIBS se ke dnešku stává žalobce Dragoun
Státní zástupce Radim Dragoun se k dnešnímu dni stal třetím ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ve funkci vystřídal Michala Murína, který na vedení GIBS počátkem května rezignoval po sporech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Dragoun uspěl mezi 12 uchazeči před výběrovou komisí, minulý týden se jeho nominací zabýval sněmovní bezpečnostní výbor, což spolu se středečním souhlasem vlády umožnilo Babišovi Dragouna jmenovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„Další Zemanovo blábolení!“ Patočka pořádně vypěnil
Prezident Miloš Zeman se ve středu ve svém projevu před českými velvyslanci na Hradě opět pustil do českých žurnalistů. Přirovnal je k blbounu nejapnému (dronte mauricijský), což je vyhynulý pták, který byl podle jeho slov právem vyhuben. Takové vyjádření zvedlo ze židle prezidentova věčného kritika, šéfredaktora Deníku Referendum Jakuba Patočku. Toho vytočilo nejen to, že Zeman ptákovi přiřadil zcela jinou zemi, než kde ve skutečnosti žil, ale vůbec to, jak se o zvířatech vyjadřuje. „Co je to za člověka, který může něco takového říct? Další Zemanovo blábolení,“ vypěnil novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Prosadili jsme růst platů pro zaměstnance veřejného sektoru
Tlak ČSSD při vyjednávání o růstu platů ve veřejném sektoru se vyplatil. Na platy státních zaměstnanců půjde v příštím roce o 3 miliardy korun více, než původně navrhovalo hnutí ANO. Tarifní složka platu tak vzroste o 4 procenta, další navýšení se promítne v pohyblivé složce. Celkový růst přesáhne procentuální hranici 8 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl městu Vrchlabí bezúplatně pozemek na území městské památkové zóny
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově převedlo bezúplatně městu Vrchlabí pozemek o výměře 98 m2 nacházející se na území městské památkové zóny Vrchlabí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Volební preference hnutí SPD rostou
Podle aktuálního průzkumu společnosti SANEP bychom získali 12,7 % voličských hlasů, což je skvělá zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Česká start-upová invaze do Silicon Valley
Dosud nejvyšší počet českých, CzechInvestem podpořených start-upů se sejde v září v San Franciscu. Od 2. do 21. září 2018 se zde postupně představí 11 českých začínajících firem. Díky třem svým projektům na podporu českých start-upů – CzechStarter, CzechDemo a CzechAccelerator – pro ně CzechInvest připravil bohatý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jen manipulátoři se to snaží zastřít! Petr Štěpánek se nemilosrdně pustil do aktivisty Cempera
Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, se pustil do aktivisty Jana Cempera, zakladatele serveru Manipulátoři.cz. Štěpánek tvrdí, že Cemper údajně bojuje proti manipulacím s veřejností, jenže ve skutečnosti jí sám manipuluje. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Přelom v řešení stáčení? Zavedením systému Car-pass se bude zabývat Sněmovna
Ve středu 5. září se v Poslanecké sněmovně uskuteční odborný seminář Car-Pass jako řešení podvodů na trhu s ojetými vozy. Akci pořádá europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) společně s místopředsedou dopravního výboru PSP Ondřejem Polanským (Piráti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Poslední bitva, kterou musíme v rámci Evropské unie svést, je bitva o rozpočet
Projev prezidenta republiky při setkání s vedoucími zastupitelských úřadů ČR v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – státní fískus
Důvodová zpráva je nezávazná část návrhu zákona, který je předkládán parlamentu. Má sloužit jak k odůvodnění jeho jednotlivých ustanovení, tak k vysvětlení jeho celkového účelu. Proto je využívána hlavně v rámci historické metody výkladu práva. Zdroj: Wikipedie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
POLITIKA: ODS bez klausismu by nebyla ODS
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:16, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům a zvýší bezpečí
Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům od dopravy a zvýší jejich bezpečí. Stavba 1,6 kilometru silnice vyšla na 46 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pokorná (STAN): Trpělivé budování našeho hnutí přináší ovoce
Starostové a nezávislí osloví ve volbách 160 000 obyvatel Karlovarského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Stanovisko k veřejným vyjádřením Evy Sykové
Akademie věd ČR odmítá veřejná vyjádření prof. Sykové v souvislosti s jejím působením ve funkci ředitelky Ústavu experimentální medicíny AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Evropa rozeštvaných národů
Evropská nacionalistická pravice chutě sype písek do očí voličům, když vykládá, jak jsme v Evropské unii nesvobodní a utlačovaní, a že ona má mnohem lepší recept, jak si to v té Evropě pohodově a spravedlivě zařídit. Vymyslela k tomu dokonce novou frakci v Evropském parlamentu, „Evropa národů a svobody“ si říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Saská Kamenice se připravuje na nové peklo v ulicích. Do města směřují plné vlaky demonstrantů
V ulicích německé Saské Kamenice je opět pořádné horko, proti sobě stojí odpůrci migrace a odpůrci pravicových radikálů. Policie se snaží udržet pořádek. Do ulic nasadila jízdní hlídky na koních či vodní děla. Minulou neděli to ale nestačilo. Jak to bude dnes?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bude se podvádět, tvrdí Miroslav Kalousek. Zde je aktuální důvod
Dnes mají začít platit slevy na jízdném pro děti, studenty ve věku 15 až 26 let a důchodce nad 65 let, které schválila a pak odložila vláda Andreje Babiše. Informuje o tom server novinky.cz. Koho to inspirovalo ke kritice Babišovy vlády? Nikoho jiného než předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Před zneužitím varuje na svém účtu na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Černý Harry Potter, bílý Nelson Mandela
Může být dospělá Hermiona z Harryho Pottera v chystané divadelní hře černoška? No jasně, že může, co by nemohla. Dokonce i sama autorka Harryho Pottera, J. K. Rowlingová, je prý pro. Podle samotné Rowlingové údajně „barva pleti žačky čarodějnické školy v Bradavicích Hermiony nebyla v jejích knihách nikdy určena“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kdo patří na ministerstvo zahraničí? Poche, Poche, stále Poche. Jak daleko bude ČSSD ochotna zajít, aby svého kandidáta prosadila, to naznačil Jan Hamáček...
Hlavou zeď neprorazíš, chtělo by se zvolat na sociální demokracii. Podle Práva chce Hamáček hrozit i odchodem ČSSD z vlády, pokud nebude Miroslav Poche jmenován ministrem zahraničí. V následujících dnech se uvidí, kdo ze čtveřice Zeman, Babiš, Hamáček a Poche povolí, či zda se sociální demokraté s vládou po krátkém období koaličního vládnutí rozloučí. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SFŽP ČR uvolní 1,7 miliardy na kanalizace a čistírny
V létě přitekly z Evropské unie poslední peníze na kanalizace a čistírny odpadních vod určené pro obce a jiné vlastníky vodohospodářské infrastruktury. Zájemcům, na které se v poslední výzvě Operačního programu Životní prostředí nedostalo, finančně vypomůže Státní fond životního prostředí ČR. Otevře pro ně speciální dotační výzvu v Národním programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy svolalo třetí jednání pracovní skupiny Sucho 2018
Letošní sucho bývá přirovnáváno k extrémnímu suchu v roce 1947. Špatná hydrologická situace má za následek nejen nízké průtoky v řekách, ale také snížené hladiny ve vodních nádržích. Kvůli situaci v povodí řeky Moravy se v letošním roce sešla pracovní skupina Sucho 2018 již potřetí. Vodohospodáři se věnovali realizovaným opatřením vedoucím ke snížení dopadu sucha, ale také možnostem vývoje v následujícím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petice za zachování dejvické nádražky
Využíváme své právo garantované článkem 18 Listiny základních práv a svobod a obracíme se touto peticí na Správu železniční dopravní cesty se žádostí o nezvyšování nájemného v Restauraci Dejvické nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Od příštího roku by se plat starostů mohl navýšit o sedm procent
Členové zastupitelstev obcí či krajů by si od začátku příštího roku měli na platech polepšit o sedm procent. Vyplývá to z návrhu vládního nařízení, kterým se bude v úterý zabývat vláda. Starostové a primátoři budou podle velikosti obcí, měst a městských částí, které vedou, vydělávat od 39.054 korun do 111.304 korun. Hejtmani si polepší na částku mezi 117.162 a 128.878 korunami, které budou náležet šéfovi hlavního města vzešlému z letošních říjnových komunálních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Svatomartinská konference 2018
Letošní, již dvanáctou Svatomartinskou konferenci pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve dnech 14. a 15. listopadu v sídle Úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: (Ne)závislost?
Občas se vynoří úvaha o (ne)závislosti novinářů a médií obecně, přičemž se míní především (ne)závislost na politice a politicích. Před lety dokonce s originální úvahou na to téma přispěchal i ctihodný mediální klasik Karel Hvížďala. Vyjádřil názor, že Česká republika je mimořádným příkladem závislosti médií na státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„A co jsme míň než ty, homofobní ženo. Platíme větší daně!“ Do exministryně Kovářové se tvrdě pustil homosexuál
Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová rázně hájila tradiční model rodiny. Rozpoutala tím živou diskusi. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Obce musí bagatelní pohledávky vymáhat samy
Město vymáhalo po stěžovateli pokutu ve výši 1 000 Kč prostřednictvím soudního exekutora. Celkové náklady exekuce dosáhly částky téměř 4 600 Kč. Město tímto postupem pochybilo, protože je povinno volit takový způsob vymáhání, aby výše nákladů nebyla ve zjevném nepoměru k výši nedoplatku. Město již částky do 10 000 Kč prostřednictvím soudního exekutora nevymáhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Průmyslník Juříček promlouvá: Vstupoval jsem do politiky z idealismu, ale zmýlil jsem se
Majitel Brano Group a poslanec za Babišovo ANO Pavel Juříček zavítal do Výzvy serveru SeznamZpravy.cz Vyjádřil se k působení šéfa hnutí ANO v politice, ke komunistům za doby normalizace, ale i k dnešní vymahatelnosti práva v Česku. Do politiky se prý rozhodl vstoupit z určitého idealismu a bohužel je v tomto směru poněkud zklamán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Korupce je morem Ruska, říká historik, aneb dokud Putinovi sloužíte, můžete i vraždit
Masivní úplatkářství je pro současnou ruskou společnost typické a bez něho nejde nic. Říká to Rus Alexej Kelin, který v české radě zastupuje ruskou národnostní menšinu a je potomkem donských kozáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Prevence karcinomu prsu pro ženy bez omezení věku
ZP 211 dlouhodobě podporuje prevenci rakoviny prsu žen a přispívá na ní z prostředků Fondu prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Bakala začal kopat kolem sebe a obviňovat lidi, které nemá část národa ráda.“ Šéf vyšetřovací komise k OKD odhalil, kdo bude zřejmě ještě předvolán
ROZHOVOR „Na předvolání Miloše Zemana a Václava Klause začala tlačit řada lidí poté, co vyšel na veřejnost dopis Zdeňka Bakaly, který poslal, aby odvrátil pozornost od toho, že nepřišel před vyšetřovací komisi. Začal kopat kolem sebe a obviňovat lidi, které nemá značná část národa ráda. Ale z pohledu vyšetřování jsou pro nás důležitější ministři, kteří měli mnohem větší množství informací,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda parlamentní vyšetřovací komise k OKD Lukáš Černohorský z Pirátské strany a prozrazuje, jak Bakalu ke komisi dostat. „Nemůže vstoupit na území České republiky. Pokud se to policie dozví, tak má povinnost ho zajistit a dopravit do Poslanecké sněmovny,“ říká bývalý předseda Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (14. část)
Na pořad přišla podjatost soudců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM k vyhnání českých občanů Henleinovci
Stanovisko KSČM k vyhnání českých občanů Henleinovci, které přijal Výkonný výbor ÚV KSČM na svém 4. zasedání dne 31. 8. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Skoro celou pětiletku to nikomu nevadilo a teď to najednou vadí.“ Nařčený radní ČTK Foltán reaguje na zprávu, kterou vytáhla ČT
Čtyři ze sedmi členů Rady ČTK jsou ve střetu zájmů. U jednoho z nich, mediálního právníka a radního Pavla Foltána, nominanta za ANO, je problém v tom, že v Českém rozhlase pracuje jeho syn, což zákon o ČTK zakazuje – osoby blízké nebo samotný člen rady by neměli mít finanční zájem na provozování hromadných sdělovacích prostředků. Na středečním zasedání rady to přiznal předseda rady Miroslav Augustin. K tomuto střetu zájmů se proto radní Foltán vyjádřil ve své glose pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie Ostrava: Do Ostravy přijedou tři „olympijští“ vítězové
Koncertní sezónu Janáčkovy filharmonie Ostrava 2018/2019 lze bez ostychu nazvat hvězdnou. Pozvánku k vystoupení s ostravským orchestrem nebo na recitálu přijaly skutečné špičky svého oboru. Především je třeba zmínit hned trojici vítězů určitě nejtěžší a také nejprestižnější hudební soutěže – Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu. Ostravané se mohou těšit na vynikající klavíristy – Borise Giltburga ( vítěz z roku 2013), samozřejmě největší domácí hvězdu Lukáše Vondráčka (2016), které doplní ještě lotyšská houslistka Baiba Skride (2001).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Slaný: Mandatorní výdaje – narůstající rozpočtové riziko
Touto dobou před deseti lety, v předvečer finanční a ekonomické krize, u nás končilo období výrazné ekonomické konjuktury (průměrné tempo růstu reálného HDP za roky 2005-2008 bylo 5,3 %, za deset let 1999-2008 přes 4 %). Navzdory této dekádě hospodářského růstu stát vytvářel vysoké rozpočtové schodky (připomeňme, nejvíce to bylo 109 mld. v roce 2003, nejméně v roce 2008 přes 20 mld., průměrný deficit ve vztahu k HDP v letech nejrychlejšího růstu 2004-2008 byl 2 % HDP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv na akci Pyrocar 2018
Ve dnech 17. a 18. srpna se konal veletrh hasičské a záchranářské techniky Pyrocar na letišti v Přibyslavi. Správa státních hmotných rezerv zde vystavovala techniku pro krizové situace jako je aktuální extrémní sucho nebo povodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Janek (TOP 09): Naše populace stárne, kvalitní zdravotnictví je nezbytností
Martin Uhlíř a Michal Janek. Osobnosti pro demokratický Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bude se střílet, budou mrtví. A bude to velmi závažný spouštěč průšvihu po celé Evropě. Silné varování analytika Štefce ohledně migrace
ROZHOVOR „Přelézání plotu by mělo být určitým mementem i pro Českou republiku, abychom se připravili na podobné situace. Pronikání velkých skupin migrantů, řádově třeba šesti, sedmi, osmi set lidí, kteří potáhnou přes naše území a postaví se silou čemukoliv, co se bude snažit je zastavit,“ varuje vojenský analytik Jaroslav Štefec. Vybízí Španělsko k radikálnějšímu zásahu, pokud si nechce zopakovat muslimskou nadvládu z historie. V přelézání plotu v enklávě Ceuta vidí nebezpečný precedens, který povede k dalším pokusům. „Jednou se policejní síly rozhodnou necouvnout a bude se skutečně střílet. Pak už není cesty zpět, jakmile se začne střílet, budou mrtví a začne se to samé dít i na ostatních místech,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Blíží se nový školní rok
V pondělí začne nový školní rok. V tom posledním usedlo do lavic základních škol 926 tisíc žáků. Výrazně roste i počet dětí ve školkách. Mohou za to populačně silné ročníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Voda, sucho, kůrovec
Všichni cítíme, že na Vysočině a nejen na Vysočině je příliš velké sucho. Jednou z možností je, že budeme dlouze debatovat, čím je sucho způsobeno a do jaké míry člověk svým chováním a způsobem života způsobil klimatické změny, které zažíváme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Sucho a povodně, dvě strany jedné mince
Letošní sucho nabývá na síle opět i v našem regionu. Řeky a potoky na horní Opavě, Odře a horní Moravici dosahují letošních minim, některé menší toky vyschly. Pracovníci Povodí Odry provádějí kontroly odběratelů vody a vyžadují ponechání stanoveného množství vody v řece.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Za vaši i naši svobodu 2018
Protest proti zadržení tří ruských občanů dne 25.8.2018 na Rudém náměstí v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Miliony obcím na nové šetrné lampy
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje dotační výzvu s cílem snížit tzv. světelné znečištění. V Národním programu Životní prostředí má připraveno 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Expremiéra Sobotku to táhne do Číny. Vydal se tam na konzultace
Expremiér Bohuslav Sobotka se vydal pár měsíců poté, co skončil v politice, do Číny. Jeho mise se kromě setkání s politiky týkala i jeho poradenství v soukromém sektoru. Píší to Lidové noviny s poukázáním na to, že Sobotka se po odchodu z politiky stal konzultantem nadnárodního výrobce zdravotnické techniky BTL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zapletal (Svobodní): Peníze na obchvaty? Prý raději slevy
1. září 2018 – den kdy si vládnoucí politici opět za peníze nás všech snaží koupit voliče. Od tohoto dne získávají studenti a důchodci 75% slevu na jízdném. Politici u korýtek předpokládají, že všichni studenti a důchodci jsou natolik natvrdlí, že jim na tento lep lehce skočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Václav Klaus mladší brání Bémův tunel. "Řidiči do Prahy patří," vzkazuje před komunálkami
Václav Klaus mladší, známý politik z ODS, se rozhodl komentovat téma, které v politických diskusích už zapadlo: tunel Blanka. Ve svém novém videu zveřejněném na svém facebooku a profilu Občanské svobody se jal vypočítávat, jak tunel šetří čas, peníze i životní prostředí a za jak dlouho se splatí jeho nakonec astronomická cena. „Řidiči patří do Prahy,“ řekl Klaus a diskutující pod videem již dobře věděli, koho svou lehkou narážkou myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mýty o řepce, dotace, Babišovy firmy, živoření „nula od nuly“, politika v hospodě... Tyto věci řeší český zemědělec na venkově
ROZHOVOR Dva farmáři se zvládnou uživit na 200 hektarech půdy i bez „nadstandardních“ dotací, na které jsou zvyklé velké agropodniky. Jednatřicetiletý zemědělec Roman Opat v rozhovoru mimo jiné prozrazuje, jak fungují překupníci v zemědělství, jak mu platí „Babišovy firmy“ nebo co by mohli lidé udělat pro omezení dovozu z ciziny. Také komentuje mýty o řepce, která na jejich polích doplňuje pšenici a žito. Letos se chce poprvé zapojit do komunální politiky poté, co s rodinou zakotvil v osadě spadající pod malou obec Kryry na Lounsku: „Povídáním v hospodě nic nezměníme.“ Pokud nepřijde o iluze, nebojí se jít i dál. A nový ministr? Od toho moc neočekává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity ve druhém čtvrtletí roku 2018 zhruba odpovídal prognóze ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 2. čtvrtletí roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Hradební korzo chtěl vytvořit už Karel IV.
Rada hl. m. Prahy schválila zadání koncepční studie pro ulice Na příkopě, 28. října a Jungmannovo náměstí. Souvislé území vedoucí od mostu Legií ke Štefánikovu mostu by se mělo stát novým bulvárem a obchodní třídou. Zadání zpracuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Redaktorka vyrazila do rozbouřeného Chemnitzu, kde zřejmě cizinci ubodali Němce: Na ulicích není po setmění bezpečno, ženy mluví o sexuálním obtěžování...
Reportáž z německého Chemnitzu, kde poté, co vraždil imigrant, panují obavy, bezmoc a napětí, přináší dnešní vydání MF Dnes reportáž redaktorky Jany Šafaříkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Soukup z Barrandova - analytik, moderátor, ředitel a prezidentský kandidát
Přiznám se, že nesleduji TV Barrandov, unavovaly by mě její obstarožní filmy a zejména by mě unavovalo dívat se na jednotvárné tzv. publicistické pořady moderované přímo ředitelem TV Barrandov, Jaromírem Soukupem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kdy přijmeme euro a doženeme v platech vyspělé země? Promluvil šéf ČNB Rusnok
Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok v rozhovoru pro deník Právo zveřejněném serverem Novinky.cz uvedl, že českou korunu považuje za stabilní měnu, na kterou můžeme být náležitě hrdí a která by mohla začít mírně posilovat. „V průběhu naší pohnuté historie velice dobře odolávala všem nejistotám a zmatkům,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pilař (TOP 09): Naším cílem je komunikující město a efektivně pracující úřad
Komunikovat s radnicí přes počítač nebo mobil a jednat s úřadem jen na jednom místě, kde si občané zařídí vše potřebné. Taková je představa kandidátů Koalice pro Pardubice o budoucím fungování úřadu. Občané by měli mít také možnost rozhodovat o tom, jak město investuje část svého rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 40. díl. Co je to evropeismus?
V jednom z nedávných dílů tohoto cyklu jsem zveřejnil zásadní Manifest Institutu Václava Klause nazvaný Obrana demokracie před liberální demokracií. Vzpomněl jsem při té příležitosti jiný text, jehož autorem je Václav Klaus, a to studii Co je to europeismus, která poprvé vyšla v dubnu 2006.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pourová (ANO): Má hradecká městská policie dost prostoru být ochráncem a preventistou?
Hradec není žádný Brooklyn. Ba naopak. Patří stále k nejbezpečnějším městům v republice. Kriminalita je tu na nižší úrovni, i když drobné či větší výtržnosti potkáváme každodenně, často i v souvislosti s velkými akcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Afghánec řádil s nožem na amsterdamském nádraží. Nové informace o zraněných
Server britského deníku The Telegraph přinesl informace o tom, že v pátek večer devatenáctiletý Afghánec v Amsterdamu pobodal dva turisty. Agentura Reuters teď přidává k útoku další podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Anonymních klientů v bazarech a zastavárnách přibylo
Česká obchodní inspekce provedla ve 2. čtvrtletí tohoto roku 105 kontrol zaměřených také na zákon, který obchodníkům ukládá řádně identifikovat klienta. Situace se oproti 2. čtvrtletí 2017 mírně zhoršila, jelikož porušení tohoto zákona zaznamenali inspektoři v 15 případech, což je o 10 případů více než za stejné období v minulém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„A co jsme míň než ty, homofobní ženo. Platíme větší daně!“ Do exministryně Kovářová se tvrdě pustil homosexuál
Někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová rázně hájila tradiční model rodiny. Rozpoutala tím živou diskusi. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pozoruhodný podnikatel z Ostravska to měl dát dohromady s významným člověkem STANu
Není to ani rok, co ParlamentníListy.cz napsaly, že ten případ doslova knokautoval tradiční politické strany v Ostravě úderem do nejcitlivějších míst. Od vyšetřování městských zakázek postoupila policie k možnému praní peněz přes kontroverzní marketingové zakázky. Případu se říká podle jednoho z klíčových aktérů, podnikatele Martina Dědice, kauza Dědic. Detektivové protikorupční policie se ale začali nejprve zajímat o jiného místního byznysmena, o Oldřicha Lahodu. Na něj naše redakce narazila i před několika dny: tentokrát v souvislosti se zakázkou v Kolíně, kde je starostou Vít Rakušan z hnutí STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Řada našich zájmů s Polskem je shodných a stojí za to se vzájemně podpořit
Předseda PSP ČR Radek Vondráček se ve dnech 28. - 29. srpna 2018 zúčastnil v Juratě společného zasedání vedení Poslanecké sněmovny a polského Sejmu v čele s maršálkem Markem Kuchcińským. Čelní představitelé obou zákonodárných sborů se setkali již potřetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora k daním: Schopní a dobře postavení zaměstnanci budou biti. Přečtěte si proč
Ekonom Vladimír Pikora se pro server Reflex.cz rozepsal o vyšší dani pro lidi živící se prací. Hovořil tak v souvislosti s tím, že se do Poslanecké sněmovny dostal návrh na zrušení superhrubé mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Inflace v eurozóně nečekaně zpomalila. Rozčarování z Trumpa nekončí
Komentář k pátečním datům k inflaci v eurozóně a k aktuálnímu vývoji ve věci možné obchodní války mezi EU a USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Německu se při protestním pochodu hajlovalo. Hamáček napsal, že je připraven posílit ostrahu české hranice. A je zle
Poslanec, předseda ČSSD, místopředseda v Babišově vládě, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček se rozhodl reagovat na protesty, které propukly na východě Německa v Chemnitzu (Saské Kamenici). Prý začal jednat s policejním prezidentem Tomášem Tuhým o možném zvýšení hlídek na hranicích. „Proti komu je chcete hlídat?“ znělo z komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Krajské železnice mohou po roce 2019 brázdit dva dopravci
Pardubický kraj učinil další důležitý krok při výběru dopravce na železnici po roce 2019, kdy končí stávající smlouva o zajištění železniční dopravní obslužnosti s Českými drahami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fašista, dezinformátor, ruský troll. Mainstreamová média ženou lidi nálepkováním do kouta. Petr Žantovský varuje před hrozbou, kterou ČT a další zvětšují
TÝDEN V MÉDIÍCH Hned dvěma komentářům, které se zabývají trapným stranicko-mediálním tancem kolem Václava Klause mladšího, se věnuje Petr Žantovský při hodnocení toho nejzajímavějšího, co se v uplynulém týdnu objevilo ve sdělovacích prostředcích. Jeho pozornosti neušel ani text Alexandra Tomského o prohlubující se propasti mezi eurounijní vrchností a většinou národů členských zemí a také o nařčeních z rasismu a fašismu, která mají vyloučit z debaty odpůrce masové imigrace. Za kouzlo nechtěného pak považuje zamyšlení Alexandra Mitrofanova, jehož slova upozorňují na to, že prostřednictvím hrozeb, slibů, nálepkování, dehonestací a ostrakizací mainstreamová média ženou lidi do kouta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fašista, dezinformátor, ruský troll. Mainstreamová média ženou nálepkováním lidi do kouta. Petr Žantovský varuje před hrozbou, kterou ČT a další zvětšují
TÝDEN V MÉDIÍCH Hned dvěma komentářům, které se zabývají trapným stranicko-mediálním tancem kolem Václava Klause mladšího, se věnuje Petr Žantovský při hodnocení toho nejzajímavějšího, co se v uplynulém týdnu objevilo ve sdělovacích prostředcích. Jeho pozornosti neušel ani text Alexandra Tomského o prohlubující se propasti mezi eurounijní vrchností a většinou národů členských zemí a také o nařčeních z rasismu a fašismu, která mají vyloučit z debaty odpůrce masové imigrace. Za kouzlo nechtěného pak považuje zamyšlení Alexandra Mitrofanova, jehož slova upozorňují na to, že prostřednictvím hrozeb, slibů, nálepkování, dehonestací a ostrakizací mainstreamová média ženou lidi do kouta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Více než polovina členů Rady ČTK je prý ve střetu zájmů, vytáhla na světlo ČT
Hned čtyři ze sedmi členů Rady ČTK jsou ve střetu zájmů. Uvedla to ČT24 na základě informací ze středečního zasedání rady, kde to přiznal předseda rady Miroslav Augustin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Na vyškovském náměstí složilo slavnostní přísahu více než 150 vojínů a vojínek
Ve čtvrtek 30. srpna opět ožilo vyškovské náměstí desítkami vojáků a vojákyň. Vojenskou přísahu před zraky veřejnosti a za přeletu dvou bojových vrtulníků Mi-24 absolvovali další příslušníci kurzů základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Začínají opravy rybníku u Čížova. Zadrží více vody a bude přívětivější pro chráněné rostliny a živočichy
Čížovský malý rybník u pěší červené trasy do Lukova čeká následující půlrok rozsáhlá rekonstrukce. Po srovnání hráze, odbahnění a umístění nové výpusti bude lépe schopen zadržovat vodu v krajině a zlepší se v něm i podmínky pro čolky velké, skokany, či rosničky zelené. V jeho blízkosti přibude nová tůň. Opravy turistické trasy neuzavřou, návštěvníci by ale měli dbát zvýšené opatrnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09 Příbram zahájila kampaň s Dominikem Ferim, program tvořila s občany
Místostarosta Václav Švenda a poslanec Dominik Feri ve čtvrtek 30. srpna společně odstartovali horkou fázi kampaně příbramské TOP 09. Představeni byli jednotliví kandidáti i programové priority, které byly tentokrát formulovány v přímé spolupráci s příbramskými občany z více než tisícovky domácností. Akci doprovodil živý jazzový koncert Jakub Šelmeczi Quartet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční správa uzavřela s pražským magistrátem memorandum o vzájemné výměně informací v souvislosti s Airbnb
Mezi Generálním finančním ředitelstvím (GFŘ) a Magistrátem hlavního města Prahy (MHMP) bylo podepsáno memorandum o spolupráci za účelem vzájemného poskytování informací a identifikaci osob, které poskytují ubytování prostřednictvím internetových platforem jako potencionální daňové subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Řada našich zájmů je shodných a stojí za to se vzájemně podpořit
Předseda PSP ČR Radek Vondráček se ve dnech 28. - 29. srpna 2018 zúčastnil v Juratě společného zasedání vedení Poslanecké sněmovny a polského Sejmu v čele s maršálkem Markem Kuchcińským. Čelní představitelé obou zákonodárných sborů se setkali již potřetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: United Airlines míří do Prahy, od června budou létat do Newarku
Letecká společnost United Airlines dnes oznámila, že bude od 6. června 2019 létat mezi Prahou a Newarkem ve státě New Jersey, který je v bezprostřední vzdálenosti největšímu americkému městu New York.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO V Amsterodamu bodal do lidí zuřivý Afghánec. Postřelila ho policie
K ostré hádce, po níž zůstali pobodaní dva lidé, došlo na nádraží v Amsterdamu. K incidentu došlo již včera, večer pak policie přinesla identitu útočníka. Podle serveru The Telegraph jím byl 19letý Afghánec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist