Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.550x, což odpovídá cca 80.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

SŽDC: Výpravní budova v Turnově je po rozsáhlé rekonstrukci
Obyvatelům a návštěvníkům Turnova začala sloužit rekonstruovaná výpravní budova. V prostorách důležitého železničního uzlu Libereckého kraje se právě dnes také otevřela pobočka České pošty. Přesně rok trvající práce na jednopatrovém objektu z druhé poloviny 19. století vyšly Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) na bezmála 30 milionů korun. Zhotovitelem stavby byla společnost Chládek a Tintěra, Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chemnitz: Liška v kurníku! Nahlédli jsme, co si lidé doopravdy myslí
Už více než týden plní přední stránky nejenom německých médií situace v Saské Kamenici, kde se i o víkendu demonstrovalo. Jedním z hlavních iniciátorů nepokojů je občanské sdružení Pro Chemnitz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš předvedl, co normálně skrývá. A přidal vtipné FOTO
Premiéru Andreji Babišovi (ANO) bylo včera 64 let. Se svými narozeninami a jejich oslavou se pochlubil na svém facebookovém profilu, kde sdílel i snímky z večeře s rodinou. Své děti přitom běžně veřejné pozornosti příliš nevystavuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Poche poškozuje ČSSD. Skončete už tu trapnost, žádá právník Koudelka
Sociální demokracie Brno-Jundrov v čele se Zdeňkem Koudelkou se pro ParlamentníListy.cz jasně vyjádřila k nominaci Miroslava Pocheho na ministra zahraničí. „Poškozuje sociální demokracii před komunálními volbami,“ uvedli sociální demokraté a žádají vedení ČSSD, aby nominaci co nejdříve změnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Krávo. Ach jo. Máma prvňáčka křičela na Zemana, věc pokračuje
Prezident Miloš Zeman přivítal prvňáčky na Základní škole T. G. Masaryka v Praze 6. Někteří rodiče přišli se symbolem trenýrek. „Fuj, táhni,“ slyšel také prezident Miloš Zeman od jedné maminky. A celá věc má dohru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fuj, táhni, slyšel Zeman u prvňáčků. Jiří Ovčáček tvrdě reagoval
Prezident Miloš Zeman přivítal prvňáčky na Základní škole T. G. Masaryka v Praze 6. Jak uvádí server Seznam Zprávy, někteří rodiče přišli se symbolem červených trenýrek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Edvard Beneš - Tragédie korunního prince
Zhruba před rokem to bylo přesně 80 let, co se odebral na věčnost Tomáš Garrigue Masaryk. Nyní je to 70 let, co „tatíčka“ Masaryka následoval na pravdu boží jeho „korunní princ" Edvard Beneš, druhý prezident samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09 a STAN se v kampani zaměří na boj s korupcí
Volební koalice Spojené síly pro Prahu, skládající se z TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí, se ve volební kampani zaměřuje na protikorupční tematiku, dopravu a bydlení. V případě úspěchu ve volbách chce na magistrátu zavést protikorupčního ombudsmana a pražský registr smluv. Dnes koalice, která spolupracuje s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, oficiálně zahájila kampaň. Volby do pražského zastupitelstva se uskuteční 5. a 6. října společně s volbami do třetiny Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Mimořádně hnusná dohra Zemanovy návštěvy u prvňáčků. Kalousek nazval prezidenta „konzumentem dětské pornografie“, přisadili si i Pehe, Mitrofanov nebo zpěvák Horváth
Prezident Miloš Zeman přišel na Praze 6 mezi prvňáčky, aby je uvítal v novém školním roce. A přivítaly ho červené trenýrky. Symbolicky si je s sebou vzali někteří rodiče. Došlo i na slovní výměnu názorů, do které se zapojil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Slovní přestřelka vzbudila pozornost i na sociálních sítích. O slovo se přihlásili Miroslav Kalousek (TOP 09), protiislámský aktivista Martin Konvička, sociální demokrat Michal Hašek nebo politolog Jiří Pehe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci obnovili po útoku v Afghánistánu hlídkování
Čeští vojáci v neděli večer obnovili hlídkování v okolí spojenecké základny Bagrám v Afghánistánu. Spojenečtí vojáci na hlídky mimo základnu nejezdili od sebevražedného útoku z počátku srpna, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. O návratu na patroly rozhodl velitel spojenecké mise Resolute Support John Nicholson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan David: Hybatel Poche
Šachy kolem pana Poche nasvědčují tomu, že za nominací pana Poche stojí pan Poche sám. Nikdo také nepotřebuje tak naléhavě, aby byl pan Poche ministrem zahraničních věcí, jako právě Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rodinné klany ve volbách. Politici i ve velkých stranách plní kandidátky příbuznými
Velké české strany nadále inklinují k nepotismu - preferování příbuzných v politice. Týká se to v posledních letech hlavně hnutí ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.9.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Jana Gáborová: Oživení ve střetu zájmů s ČTK?
Jsem členkou Rady České tiskové kanceláře. Ve funkci jen krátce. Ale zdá se, že už jsem stihla někoho „mocného“ (nebo spíš nemocného?) asi hodně naštvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MPSV chce ke konci roku zrušit svůj Fond dalšího vzdělávání
Ministerstvo práce chce ke konci letošního roku zrušit svůj Fond dalšího vzdělávání (FDV), který vznikl kvůli čerpání evropských peněz na projekty ke zlepšení zaměstnávání. Vedení resortu své rozhodnutí zdůvodnilo malou poptávkou po činnosti fondu, jeho finanční a personální nestabilitou i odklonem od původního úkolu. ČTK to sdělila Barbara Hanousek Eckhardová z Ministerstva práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zdravý rozum konečně vítězí
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu návrh na zrušení střídání zimního a letního času
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Normalizace, nebo stalinismus?
850 nebezpečných slov o tom, do jakého světa vstupujeme. Varování: Následující text obsahuje narativy, které v pražské a brněnské kavárně vyvolávají výbuchy vzteku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ku*va, sv*ně a ještě horší výrazy. Získali jsme děsivé svědectví o Pochem, „loutce“ Hamáčkovi i o dalším dění uvnitř ČSSD, které se jinde nedozvíte
ParlamentníListy.cz před časem publikovaly řadu citlivých materiálů o vztazích uvnitř ČSSD. Psali jsme především o pocitech a životních situacích zaměstnanců Lidového domu. Ti poměrně konkrétně označili viníky, vyjmenovali největší problémy a faleš, za kterou se sociální demokracie ukrývá. Tentokrát naši redakci s velmi rozsáhlým svědectvím kontaktoval jeden z letitých členů partaje. Ústředním motivem jeho slov jsou takzvaní Mladí sociální demokraté. Právě odsud pocházejí kupříkladu europoslanec Poche, předseda socdem Hamáček, poslanec-zastupitel Dolínek a mnozí další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na stávku lodní dopravy v Řecku
Upozornění na stávku lodní dopravy dne 3. 9. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VŠCHT Praha hostila 32. ročník Letní školy
V srpnu proběhl 32. ročník Letní školy pro středoškolské pedagogy a studenty středních škol, který tradičně pořádá Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Vzdělávací akce trvá tři dny a účastníkům nabízí aktuální poznatky současné chemie a praktický program v laboratořích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
MŠMT: Na školách se začnou pilotovat učební materiály pro informatiku
Od září se ve vybraných mateřských, základních a středních školách začnou pokusně ověřovat způsoby, jak rozvíjet informatické myšlení dětí a žáků. Pilotáž potrvá do června 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Měřme vždy a všem stejným metrem
Několik slov k usnesení Poslanecké sněmovny ze dne 22. 8. 2018 podle návrhu p. Bartoška
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sedmdesát let od úmrtí prezidenta E. Beneše
Prakticky před každým výročím komunistického převratu v únoru roku 1948 a velmi často i letos, se při diskuzích o stém výročí vyhlášení samostatného Československa hovoří o úloze Edvarda Beneše v moderních dějinách našeho státu. Letos se mi zdá, že přece jen ubylo oproti předchozím létům často nesmyslných útoků na Benešovu politiku z řad pravicových historiků i politiků. Hodnocení jeho role v českých dějinách se tak zdá být rok od roku spravedlivější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Inkluzi už nezastavíte, směje se z novin Valachová. Zkušená učitelka nám k začátku školního roku sepsala nehezké pojednání o českém školství
Expertka na školství Jana Kunšteková napsala pro ParlamentníListy.cz své vyjádření k desetiprocentnímu tarifnímu nárůstu platů pro české učitele. Ukazuje se prý, že ty největší problémy řešeny vůbec nejsou. Například peníze na asistenty, jejichž potřeba značně stoupla kvůli projektu inkluze...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Pražská záchranka otevírá 22. základnu, slouží zde specialisté na urgentní medicínu
Na 22 vrostl počet základen, ze kterých vyjíždějí vozy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Jako poslední znovuotevřela záchranka po rekonstrukci stanoviště v ulici Průběžná ve Strašnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Diplomat Kolář se pustil do Ovčáčka: Když se hádáš s idiotem...
Bývalý velvyslanec Petr Kolář se pustil na svém facebookovém profilu do hradního mluvčího Jiří Ovčáčka. Důvodem byla jeho slova vůči generálu Petru Pavlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Strážníci městské policie opět střeží přechody u škol
Na základě pokynů ředitele městské policie a radního pro bezpečnost strážníci v Praze posílili v novém školním roce dohled nad přechody v okolí škol. Akce se účastní i vybraní příslušníci Policie ČR, ve výsledku se jedná o několik set policistů a strážníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Růst platů bude diferencován podle profesí
Ministerstvo financí předložilo vládě návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministr Plaga zahájil školní rok u prvňáků v Brně
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy dnes zahájil nový školní rok u žáků prvních tříd na ZŠ v Brně. Poté se setkal také s pedagogickým sborem školy a následně ocenil žáky brněnského Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Kvízomaty na severu Moravy
Od začátku roku zadrželi ostravští celníci celkem 73 kvízomatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Předseda ČSSD vodí veřejnost za nos
Komentář na facebookovém profilu k trvající absenci na postu ministra zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Znásilnění Schwarzenberga a „extremista-nepřítel lidu“. Zdeněk Zbořil rozetnul Německo i „demokratický blok“
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Pískání na Andreje Babiše a jeho důsledky, kořeny zvláštního vztahu Miloše Zemana s novináři, ale například i znásilnění Karla Schwarzenberga Miroslavem Kalouskem, jež dalo vzniknout straně, kterou dnes volí hlavně ti, kteří by pod její případnou vládou nemuseli žít. I o tom promluvil Zdeněk Zbořil ve svém pravidelném pondělním příspěvku pro ParlamentníListy.cz. ODS, vzdychající nad svérázným a neloajálním poslancem Václavem Klausem, pak připomněl něco z její historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Blboun nejapný: Fridrichová z ČT máchala Zemana, a nejen ona. Ale ukazuje se, že prezident měl možná pravdu
Prezident Miloš Zeman minulý týden v projevu před velvyslanci opětovně zaútočil na novináře. Přirovnal je k vyhynulému ptákovi drontemu mauricijskému. Dopustil se však taky jednoho omylu. A na jeho slova stále reagují mnozí na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pražský med obstál v testech
Není med jako med. Některý vás svojí chutí potěší, jiný zklame. Víte, jak při výběru medu zaručeně nesáhnout vedle? Hledejte ten, který splnil náročné podmínky a obstál v laboratorních testech Výzkumného ústavu včelařského v Dole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: A bude se vědět ještě víc…
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Naprosto nevhodné chování rodičů v základní škole v Praze 6
Někdy je mi z chování některých lidí, dalo by se říci davového chování, ovlivněného zlobou médií vůči naší hlavě státu, až přímo zle. Nezastaví se před výročími, ani před tak pozitivní věcí, jako je první den prvňáčků v lavicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Koller reportuje z Ruska. A mnohé popisem tamního stavu nejspíš naštve
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA V Moskvě to vypadá úplně jinak, než jak západní média vykreslují Rusko, povšiml si analytik Martin Koller. Ten ale ve svém textu hlavně srovnává vojenské veletrhy v Paříži a v Moskvě, které ukazují, jak jsou na tom jednotlivé země z hlediska výzbroje. A vzhledem k napjaté mezinárodní situaci se případná výhoda může velmi rychle promítnout do skutečného boje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Řízení v opilosti je sprostá a nebezpečná věc
Komentář na facebookovém profilu k trestům za řízení v opilosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Voliči křiváka Drahoše, propleskněte se, vyzývá drsná blogerka poté, co začal prezidentský kandidát předvádět nyní
Senátní kampaň neuspěšného kandidáta na Pražský hrad a bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše, který kandiduje v Praze 4, ostře zkritizovala rázná blogerka Lucie Provazníková. Drahošova kampaň podle ní více než ta prezidentská odhaluje dvě věci: Vede ryze negativní kampaň a osočuje druhé z toho, na čem sám svou kampaň zakládá. „Kampaň Jiřího Drahoše: Když má křivák na čele nálepku slušňák,“ píše na svém webu blogerka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Nominace Pocheho škodí sociální demokracii
Sociální demokracie Brno-Jundrov se jasně vyjádřila k nominaci Miroslava Pocheho na ministra zahraničí. Trvání na jeho nominaci poškozuje sociální demokracii před komunálními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pivo, guláš a klobásy. ANO chystá v Praze "večeře" pro stovky lidí, přijde i Babiš
Na těchto akcích budou Babiš, Stuchlík a další zástupci ANO potenciální voliče zároveň osobně oslovovat.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.9.2018 v 19:36, zobrazit podobné
ÚZSVM vystupuje v rámci církevních restitucí ve sporech o pozemkové vlastnictví na Broumovsku
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové je účastníkem deseti soudních sporů, ve kterých žalobce - Benediktinské opatství sv. Vojtěcha v Broumově - požaduje vydat pozemky, ležící převážně v okrese Náchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí hostí Ekonomické a environmentální fórum OBSE
Ve dnech 5. – 7. září 2018 se v Černínském paláci koná 26. Ekonomické a environmentální fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Za italského předsednictví OBSE se fórum zaměřuje na hospodářský pokrok a bezpečnost v oblasti OBSE prostřednictvím inovací, rozvoje lidského kapitálu a dobrého veřejného a korporátního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Kniha je ta nejkrásnější věc na světě
Projev prezidenta republiky při zahájení nového školního roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Změní konečně Evropa svoji imigrační politiku?
Evropská unie by podle německého ministra zahraničí Heika Maase neměla nutit státy EU k přijímání uprchlíků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize: Tatínek z komedií Marie Poledňákové oslavil 75 let
Populární tatínek z filmů Marie Poledňákové, doktor Řehoř z Nemocnice na kraji města i legendární Hamlet v režii Miroslava Macháčka – František Němec - v srpnu oslavil jubileum. Čerstvý pětasedmdesátník ve filmovém portrétu Jiřího Stracha bilancuje svou bohatou hereckou kariéru. Premiéru dokumentu Život herce: František Němec uvede ČT2 v úterý 4. září ve 20.55 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Babišova pecka - Poche z kola ven!
Zásadní informace dle Novinek: "Působení pana Pocheho je velice negativní, je jasné, že on nebude ministrem,” uvedl Babiš s tím, že je nepřijatelné, aby se Poche někdy na ministerstvu choval, jako by ministrem byl... "Je potřeba mít plnohodnotného ministra zahraničí, ale takového, který se ztotožňuje s našimi názory, naší politikou," prohlásil Babiš. Osoba nominanta Miroslava Pocheho to podle jeho názoru není...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Ředitel Vojáček odchází
Vojáček odchází, zastupuje ho náměstek Mocek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Babišův doktor by rád řídil a nechal se řídit
Andrej Babiš staví v senátním obvodě 26 (Žižkov, Vinohrady, Hloubětín, Hrdlořezy, Malešice) doktora Romana Kerekeše, svého koně už v minulých volbách. Povolání lékaře, to je vždy bonus, u voličů totiž vyvolá (falešný) pocit, že ten doktor z kandidátky nás tak nějak má víc rád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Strakoňáci vyloučili politiku. Jakou?
V místní skupině Strakoňáci na Facebooku nedávno proběhla anketa, zda si její členové přejí či nepřejí v ní zveřejňovat politické příspěvky. Jakkoliv se z více než 14 tisíc členů skupiny ankety zúčastnil jen malý zlomek přítomných, hlasující s velkou převahou upřednostnili variantu politické příspěvky vykázat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Střelba do migrantů? Už ano. ,,Za to může Putin”, to už je trapné. EU horší než Čína, vypouští nálože obeznámený muž
„Nepochybně platí, že střelba ostrými náboji by měla být až posledním krokem, pokud už nic jiného nezbývá, ale když jsem viděl, jakým způsobem imigranti napadali policisty, tak jednoznačně konstatuji, že v té situaci by již střelba byla namístě,“ hodnotí událost přelézání plotu migranty ve španělské enklávě Ceuta Lukáš Visingr, vojenský a bezpečnostní analytik. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl s tím, že pokud dochází k ilegálnímu překračování hranic, nebo dokonce k organizovaným útokům na policisty, jedná se o elementární úvahu. Jako příklad klade Austrálii, která dělá s migrací všechno, co většina evropských států nezvládá. Visingr se obává, že se to Evropě brzy vymstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Robert F. Kennedy coby naděje „Pražského jara“ 1968 ?
Jedinou reálnou nadějí na záchranu „Pražského jara“, ze strany USA, by bylo prezidentství Roberta F. Kennedyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: 16. Tankový den v Lešanech přilákal tisíce diváků
V pořadí již 16. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany přinesl v sobotu 1. září divákům jedinečný zážitek. Představila se celá plejáda tanků zachycujících stoletý vývoj této zbraně od první světové války až po dnešek. Vrcholem dne však bylo bojové střetnutí, které připravili členové klubů vojenské historie: bitva americké armády s německými protivníky z druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ruprechtická bylinková klobása přišla o značku Regionální potravina
Státní zemědělský intervenční fond informuje spotřebitele, že výrobku Ruprechtická bylinková klobása společnosti MASO RYDVAL s.r.o. byla odebrána značka Regionální potravina Libereckého kraje. Důvodem byly nedostatečné hygienické podmínky provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Potravinová bezpečnost je dlouhodobou prioritou
Zajištění více lepších potravin pro více spotřebitelů při maximálním využití zdrojů bylo tématem Světového potravinového summitu, který se v závěru týdne konal v Kodani. Účastnili se ho představitelé vlád 56 zemí včetně francouzského ministra zemědělství Stéphana Traverta a více než 200 odborníků z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zvrácení kněží a mafie. Vatikán se otřásá v základech. Papež prý věděl o sexuálních zločinech svého důvěrného spolupracovníka a nic neudělal. Je toho ale víc… Znalec církve hovoří
ROZHOVOR „Navzdory poskytnutým informacím zrušil církevní tresty uvalené na amerického kardinála papežem Benediktem XVI. (je třeba dodat, že je McCarrick ignoroval a Benedikt záhadně neuplatňoval) a učinil z něj jednoho ze svých nejbližších poradců. Františkem jmenovaní američtí biskupové nebyli doporučení, jak je zvykem, nunciem, ale právě McCarrickem. Přitom jak chicagský Cupich, tak newarský Tobin patří ke krajně liberálnímu křídlu propagujícímu mimo jiné i LGBT agendu,“ říká katolický aktivista a místopředseda konzervativní Akce D.O.S.T. Michal Semín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Východočeské muzeum Pardubice: Zlatá přilba slaví 70 ročníků, muzeum vystaví motocykly i přilby
Zlatá přilba patří k nejstarším a zároveň k nejtěžším závodům plochodrážních motocyklů v Evropě. Letos se pojede už 70. ročník a Východočeské muzeum v Pardubicích při té příležitosti připravilo výstavu, která připomene historii slavného pardubického klání jednostopých strojů. Pro veřejnost se výstava nazvaná Pardubická Zlatá přilba otevírá 5. září v prostoru učebny na malém nádvoří Zámku Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Tři roky od Merkelové Wir schaffen das
V poslední srpnový den před třemi léty vyslovila německá kancléřka tři slova, která vstoupila do dějin a otevřela tím cestu milionu uprchlíků hranice své země. Výsledkem této politiky štěpí německou společnost, jak v současné době se projevuje viditelně v Saské Kamenici – Chemnitzu nedaleko naší hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Setkávání takových lidí na ulicích nebudeme tolerovat, vzkázala Merkelová po mluvčím do Saské Kamenice
Německá kancléřka Angela Merkelová ústy svého mluvčího odsoudila protesty v Saské Kamenici (Chemnitz). Jeden z uprchlíků popsal, co dnes ve městě zažívají on i jeho kolegové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 a Starostové zahájili kampaň, zaměří se na boj s korupcí, dopravu a bydlení
Koalice, která spolupracuje s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, v pondělí oficiálně zahájila kampaň.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.9.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Pražští hygienici školí zaměstnance školních jídelen
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se v rámci naplňování strategického dokumentu „Zdraví 2020“, přesněji akčního plánu zaměřeného na oblast správné výživy a stravovacích návyků, pravidelně podílí na zvyšování úrovně zdravotní gramotnosti personálu pražských předškolních a školních kuchyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mostecký autodrom se zapojil do projektu Bezpečně do škol
Výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš společně s ústecký hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v pondělí pozdravili při příležitosti zahájení školní docházky děti ze tří prvních tříd základní školy Za Chlumem v Bílině. Předali jim batůžky s výbavou do školy a reflexními prvky a popřáli jim zároveň mnoho studijních úspěchů při získávání vědomostí a znalostí, jež by je měly později nasměrovat k výběru vhodného povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prvňáčci dostali batůžky od Pardubického kraje
Bezpečně do školy, tak se jmenuje kampaň Pardubického kraje, díky které už třetím rokem dostávají prvňáčci v celém kraji reflexní batůžky na školní pomůcky nebo přezůvky. V batůžcích najdou i drobné dárky pro bezpečný pohyb po cestě do školy, ale i hry, časopisy a pozvánky na hokej a basket do Pardubic. Do některých prvních tříd se na zahájení školního roku vypravili i radní Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš odstartoval kampaň. Tohle všechno plánuje s českými a moravskými městy
Předseda vlády Andrej Babiš zahájil kampaň před podzimními volbami. Postavil se před novináře a začal ze široka. „Naše menšinová vláda hnutí ANO vládla 205 dní a všichni na to vzpomínáme," pravil. Poté předestřel, co hodlá s českými a moravskými městy provést, pokud občané dají důvěru jeho hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pár poznámek k americkým tajným službám v Damašku
V Damašku se zřejmě vůbec nejednalo o Idlíbu, jehož osud (především) americkým politikům – přinejmenším podle jejich veřejných prohlášení – tolik leží na srdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO zve na Den otevřených dveří Dolu Alexander
DIAMO, státní podnik, odštěpný závod ODRA, srdečně zve na Den otevřených dveří Dolu Alexander v sobotu 8. září 2018 od 10 do 16 hodin v areálu bývalého Dolu Alexander v Ostravě-Kunčičkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Já jsem nacistka? Jsme normální lidé! Ve školách sedí s dětmi imigranti s vousy, to klidně napište! sjela novinářku Němka z Chemnitz
Německá Saská Kamenice dál připomíná dýmající sopku. Napětí ve městě se nezklidňuje. Po víkendových demonstracích, kterých se zúčastnily tisíce lidí, koluje po internetu video, ve kterém dostávají na frak média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Ten pos..., co šlo.“ Z Jaromíra Soukupa málem vybouchl televizor: Kalousek, Erik Tabery, Bakala, Hutka...
Téměř hodinovou kanonádu zažili od televizní obrazovky diváci TV Barrandov během pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa, který po letní pauze běžel opět v neděli. „Léto uteklo rychleji než Mirdovi Kalouskovi voličské hlasy,“ začal rýpnutím v první minutě moderátor a majitel televize Jaromír Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Další důkaz, že se věci dají měnit, zní od lidovců
Na základě celoevropské ankety o možnosti zrušení střídání času předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker slíbil, že Komise připraví odpovídající legislativu. Ankety se totiž zúčastnilo přes 4,6 milionu lidí a 84 % bylo pro zrušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Zajistit bezpečnost v průmyslové zóně pomohou slovenští a polští policisté
Společné policejní hlídky s příslušníky policejních sborů Slovenska a Polska se dnes oficiálně představí v Mladé Boleslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Současná demokracie = totalita
Začíná to podvodným sametem, pokračuje divokou a nekontrolovanou privatizací, rozdělením prosperujícího Československa, poté hnusnými arbitrážemi, rapidním zadlužováním okleštěného českého národa, šikanováním lidí a špatným platovým ohodnocením většiny národa, kopáním do invalidů odebíráním invalidních důchodů, znečišťováním a likvidováním životního prostředí pro bezohlednou stavbu montoven a zbytečných předražených dálnic, ještě to pokračuje špatnou morálkou, beznadějí, rozpady rodin, rozvody, vymýváním mozků ve školách ve jménu pochybné demokracie, dále se např. ve veřejnoprávních médiích nadává na Rusko a komunismus s lidskou tváří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Učiteli třeba autority, kterou nepovolanec rušiti nemá a nesmí
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Je třeba napomoci zadržení vody v krajině jižní Moravy
Slavnostním průvodem, poděkováním za úrodu a dožínkovým pásmem vyvrcholily letošní Jihomoravské dožínky, které v sobotu 1. září 2018 hostily Boskovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Předvolební dárky
Zvyšování mezd i důchodů je jednoznačně pozitivní zprávou. Každému, kdo má všech pět pohromadě ale musí být jasné, že o učitele, policisty nebo sociální pracovníky, ale ani důchodce tu v jádru nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Já musel v 15 do montérek, zaútočil Miroslav Kalousek na Babiše. Slováci ať radši nečtou
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu vyjádřil k vystoupení premiéra Andreje Babiše v Partii TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pane Poche, jste ostudou ČR, české politické scény i ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k Pocheho výrokům na Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Nevíme, kolik se u nás pohybuje migrantů. Dotace EU? Brusel za ně chudším zemím bere. Facebook nám nesmí diktovat
„Realita se nedá dlouhodobě zamaskovat líbeznými řečmi o inkluzivitě, různorodosti a pestrobarevnosti,“ říká matematik a publicista Marian Kechlibar k tomu, jak klesá obava lidí radikálněji promluvit k migraci. Uvedl, že některé země jsou úplně jinde než před pár lety, třeba Rakousko či Itálie. Jiným to trvá déle, třeba Švédsku a Německu, ale ten pohyb je podle něj jednoznačný. Současně upozornil, že je extrémně nepoctivé vyrábět společnou kategorii s názvem „migrant“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Musíme zjistit, kdo platí ty trolly, urážející na internetu Václava Havla, požaduje knihovník Žantovský. Havel byl slušný a zdvořilý, dnešní prezident si postavil kariéru na urážkách
V Česku je stále silně cítit odkaz Václava Havla, mnoho lidí volí podle jeho myšlenek, říká šéf Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec Michael Žantovský, kterého mrzí, že dnešní sociální sítě jsou plné útoků na bývalého prezidenta. V rozhovoru pro Reflex.cz také prozradil svůj nelichotivý názor na způsob budování politické kariéry současné hlavy státu. „Zeman postavil svou kariéru akorát na urážení lidí,“ uvedl Žantovský, který nevylučuje, že prezident odmítá svá dříve tak oblíbená veřejná vystupování kvůli špatnému zdravotnímu stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kůrovcová kalamita, jaká tu nebyla od Marie Terezie. Musíme se připravit na to nejhorší, říká šéf Lesů ČR
Nejhorší kůrovcová kalamita od dob Marie Terezie, tak vidí množství kůrovce v českých lesích ministr životního prostředí. Státní lesy ode dneška řídí nový ředitel Josef Vojáček, který je v lesích od školy, jak ve státních, tak ve vojenských. Právě z nich do Lesů České republiky přišel. V pondělním Interview prozradil, jak se chce vypořádat s kůrovcem, který podle jeho slov však není tou hlavní věcí, jež české lesy trápí. „Kůrovec není primární problém našich lesů, tím je hlavně sucho,“ uvedl Vojáček s tím, že se bude snažit státní lesy připravit na to nejhorší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Afghánského migranta odsoudili za vraždu patnáctileté Němky. Ta před smrtí marně žádala policii o ochranu
Ve dnech, kdy pozornost celého Německa směřuje k Saské Kamenici, dospěl soud v Landau k vynesení rozsudku nad afghánským migrantem. Mladík byl obžalován a usvědčen z vraždy své patnáctileté německé přítelkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poche ministrem nebude. A Babiš nechápe, proč by kvůli tomu měla být ohrožena koalice
Premiér Andrej Babiš (ANO) si nemyslí, že by svým nedělním výrokem o tom, že europoslanec ČSSD Miroslav Poche nebude ministrem zahraničí, ohrožoval vládní koalici ANO se sociální demokracií. Uvedl to dnes na dotazy novinářů s tím, že čeká na rozhodnutí ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
EUROPE FOR CREATORS spouští kampaň na podporu evropské směrnice o autorském právu
EUROPE FOR CREATORS, uskupení občanů, tvůrců a organizací bojujících za podporu směrnice o autorském právu, dnes spouští rozsáhlou iniciativu a vyzývá širokou a odbornou veřejnost, aby se aktivně zapojila do debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Děti země vydírají, házejí nám vidle do investic, ale my uděláme Česko bohatší. Byli jsme u toho, když Babiš zahajoval komunální kampaň
V pražském obchodním domě Kotva spustilo hnutí ANO v pondělí svou kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Oslavte výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů
I v letošním roce zve Národní muzeum na slavnosti s názvem Dvořákova Nelahozeves. Jedná se o již 67. ročník oslav narození Antonína Dvořáka a program bude i tentokrát velmi pestrý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
JOB AIR Technic zahájí praktickou výuku v obnoveném učebním oboru letecký mechanik. Letos nastoupilo 33 nových studentů
Letecká opravna JOB Air Technic se dlouhodobě potýká s nedostatkem leteckých mechaniků. Z tohoto důvodu byl v minulém roce obnoven na Vítkovické střední průmyslové škole obnoven obor letecký mechanik. Sedm absolventů prvního ročníku tak již letos zahájí odbornou praxi přímo v hangáru opravny na letišti v Ostravě-Mošnově. Do aktuálního prvního ročníku bylo přijato 33 studentů, takže byly otevřeny dvě třídy budoucích leteckých mechaniků. Dnes byli budoucí letečtí mechanici – také za účasti zástupců JOB AIR Technic – spolu s dalšími studenty prvních ročníků oficiálně přivítáni na půdě průmyslové školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Čekal bych, že nedávná svatba mezi ANO a ČSSD vydrží aspoň oněch slavných sto dní
Komentář na facebookovém profilu k politickým hrám kolem postu ministra zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na oslavách v Drážďanech se představil i CzechTourism
Na městské slavnosti Canaletto v německých DrážĎanech dorazilo i za tropických teplot více než půl milionu lidí. Šanci oslovit návštěvníky využilo také zahraniční zastoupení CzechTourism Německo a jeho partneři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
35. týden na ČMKBK: Dvouleté kontrakty zemního plynu i elektřiny zdražily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 35. týdnu uzavřeno 21 kontraktů na dodávku 109,4 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 105,3 milionu korun. Obchodovaly se výhradně dvouleté kontrakty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Vražda, která spustila násilné střety v Chemnitzu, je jen špičkou ledovce
Prohlášení k událostem v německém Chemnitzu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Havel o nikom nemluvil sprostě. Zeman už nemá na funkci prezidenta, říká Michael Žantovský
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se v rozhovoru pro Reflex.cz rozhovořil o prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle jeho slov má hlava státu povinnost říct pravdu o svém zdraví. „Psychicky už na to asi nemá,“ uvedl Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kabourková: Nechci se bát o život svůj ani svých blízkých
Německý Chemnitz, poklidné město pár kilometrů od hranic, se změnil v bojiště. Účastníci demonstrace nesli portréty obětí, které přišly o život díky přistěhovalcům. Migranti mohou být a jsou nebezpečím pro celou Evropu i svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ: Zadávací řízení na nákupy léků? U fakultních nemocnic spíš výjimka
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření tří vybraných nemocnic v letech 2014 až 2016, a to Fakultní nemocnice Brno (FNB), Fakultní nemocnice v Motole (FNM) a Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice Praha (ÚVN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ve Vyškově složilo slavnostní přísahu více než 150 vojínů a vojínek
Ve čtvrtek 30. srpna opět ožilo vyškovské náměstí desítkami vojáků a vojákyň. Vojenskou přísahu před zraky veřejnosti a za přeletu dvou bojových vrtulníků Mi-24 absolvovali další příslušníci kurzů základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš: Migranti, Evropa je pro vás prostě zavřená. Předložím Merkelové plán
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v rozhovoru pro Lidové noviny nechal slyšet, že kampaň do voleb do Evropského parlamentu povede on sám. A to kvůli migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kostka (KSČM): Socialismus měl radši padnout, než aby se zprofanoval, aneb Komentáře za 8/2018
Po dlouhém váhání jsem si zařídil vlastní veřejnou facebookovou stránku. Najdete ji na https://www.facebook.com/michalkostkaing/. Zaměřuji se na psaní krátkých komentářů na této stránce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Babišův předvolební trik, chce být zachránce EU před imigranty
Český premiér Andrej Babiš v rámci zvýšení volebních preferencí pro své hnutí ANO vystupuje jako ten, kdo má recept na to, jak zabránit přílivu nových imigrantů, a to převážně z Afriky do zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vládní rozkol: Pán psovi, pes ocasovi, napsal Schwarzenberg. Poche udeřil na Babiše s Orbánem
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg sleduje, jaké tance předvádí sociální demokracie kolem jmenování ministra zahraničí Babišovy vlády a nevěří tomu, jaký si ČSSD šije z ostudy kabát. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, jak dění kolem Ministerstva zahraničí nabírá na obrátkách. Ozval se dokonce sám Miroslav Poche (ČSSD), který ukázal prstem na komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Georg Kapsch nabízí předání mýtného systému Česku. Nic lepšího teď nejde vymyslet, řekl v rozhovoru pro časopis Euro
Rekordní výběrové řízení na výběrčího českého mýta za téměř jedenáct miliard spěje do finiše. Proti sobě stojí dva nesmiřitelní hráči. Uskupení firmy bez jasné struktury vlastníků, slovenský SkyToll a CzechToll, za kterou stojí nejbohatší Čech Petr Kellner. Na druhé straně je rakouská rodinná firma Kapsch. Z rozhovoru s jejím šéfem Georgem Kapschem, který dnes vyšel v časopisu Euro, jsme vybrali to nejzajímavější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Jednání o úmluvě NAFTA troskotají, k dohodě ale nakonec dojde
Zářijové obchodování na světových burzách začalo v Asii poklesem. Důvodem jsou obavy z krachu vyjednávání nové obchodní úmluvy mezi Spojenými státy a Kanadou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bugr ve východním Německu? A což teprve toto: Nové počty vražd spáchaných přistěhovalci
V Berlíně a Hamburku včera demonstrovaly tisíce lidí za přijímání uprchlíků. Demonstrace svolala mezinárodní organizace Seebrücke. Mezitím však byly zveřejněny pro migranty nelichotivé statistiky a skupina syrských migrantů napadla s noži a železnými tyčemi návštěvníky klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Přes Portál občana zjistíte stav bodového konta řidiče a jednoduše podáte i daňové přiznání
Ke stávajícím 37 online službám státu dostupných přes Portál občana přibývají postupně další. Spolupráce s finanční správou, která zjednoduší podání elektronického daňového přiznání, se testuje už nyní, v průběhu září dojde k propojení s centrálním registrem řidičů. Dále se plánuje připojení části informačního systému katastru nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra