Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Fuj, táhni!“ Ano, je správné, že rodiče takto pokřikují na prezidenta před svými malými dětmi, tleská publicista
Věříte, že by se lidé za všech okolností měli k prezidentovi republiky chovat slušně a s úctou? Podle publicisty Vratislava Dostála a novináře Jaroslava Kmenty byste se možná měli zamyslet ještě jednou. Pánové připomínají, že se prezident v minulosti choval neslušně a musí počítat s tím, že mu to jeho spoluobčané chtějí občas připomenout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Ubytujme 5 000 migrantů! Potřebujeme je
V hlavním městě by mohlo bydlet až pět tisíc migrantů. Tvrdí to Zelení, kteří se tak chtějí vymezit proti odmítavému postoji vlády Andreje Babiše (ANO). Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO V Česku je cenzura, řekl Erik Best. A rozkryl mocenské pozadí, které by mělo zajímat Babiše
HORKÉ TÉMA Do pořadu Horké téma TV ParlamentníListy.cz zavítal americký novinář Erik Best. Moderátorovi Radimu Panenkovi toho řekl opravdu hodně. Rozpovídal se o tom, jak se v České republice rozmáhá cenzura a co asi tak můžeme na politické scéně očekávat po podzimních senátních a komunálních volbách. Podstatnou část rozhovoru věnoval advokátovi Radku Pokornému, o kterém se říkává, že má blízko k expremiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Mně je na zvracení z vašich otázek, pane Takáči. Tohleto je tak zmanipulovanej pořad!“ Tomio Okamura se rozběsnil v ČT
Moderátor úterního Interview ČT24 Daniel Takáč přivítal ve studiu předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamuru. Ten se usadil do křesla a rozpovídal se o demonstracích v Saské Kamenici (Chemnitz). V první polovině pořadu zdůraznil, že Němci mají strach a necítí se bezpečně ve své vlastní zemi. Ve druhé polovině pořadu Okamura vybuchl. Vy mi tady dáváte hnusný otázky, pane Takáči, obořil se na moderátora. V ČSSD se zbláznili, hřímal dál. Ránu od něj dostali i Piráti a předseda vlády Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti mají podle Bartoše ambici vyhrát komunální volby v Praze
Piráti mají podle svého předsedy Ivana Bartoše ambici vyhrát komunální volby v Praze. Uspět chtějí také v dalších krajských městech. Bartoš to dnes řekl při zahájení kampaně před obecními a senátními volbami. Piráti slibují otevřené radnice, dostupné bydlení, transparentní rozhodování, zapojení občanů do řízení města a skoncování s klientelismem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Chemnitz: Na koncertě proti rasismu mladí lidé a vlajky homosexuálních hnutí, uvedla TV Prima
V německé Saské Kamenici se včera večer uskutečnil koncert proti pravicovému extremismu. O průběhu informovala TV Prima na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová k Chemnitzu: Stačí málo a bouchne to. Ale Tomio plácá blbosti, na jeho úroveň ODS nejde
První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová vydala prohlášení k událostem v německém Chemnitzu. Podle jejích slov jsou události posledních dní velice znepokojivé. A to nejen proto, že k nepokojům dochází blízko našich hranic. "Vražda, která spustila protesty a násilné střety, je jen špičkou ledovce," míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Kampak nám zmizelo slušné chování?
Komentář na facebookovém profilu k chování některých rodičů k prezidentu republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jakl udeřil na doktora, který proti němu kandiduje za Babiše. A vytáhl něco opravdu nepříjemného
Kandidát na post senátora Ladislav Jakl vyrazil do útoku. Udeřil na svého protikandidáta na Praze 2 Romana Kerekeše. Lékař Kerekeš kandiduje za hnutí ANO a zdá se, že Jakl mu nehodlá nechat nic zadarmo. Voličům i kandidátům připomněl, že senátor by měl mít nějaké politické názory. Tedy pokud vám šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš nediktuje, co byste měli říkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Říkáme a dost!
Sdružení českých taxikářů vyhlašuje s okamžitou platností přípravu celorepublikového protestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Expremiér Paroubek chce do Senátu s podporou ostravské ČSSD
Někdejší premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek se chce dostat do Senátu s podporou ostravských sociálních demokratů. Ostravští sociální demokraté dnes s Paroubkem zahájili předvolební kampaň. Paroubek se loni pokusil vrátit do ČSSD a letos ho ostravská organizace strany navrhla jako kandidáta pro senátní volby. Jeho nominaci odmítlo předsednictvo strany. Sociálním demokratům v Ostravě se ale podařilo nasbírat tisícovku podpisů pro kandidaturu Paroubka jako nezávislého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): 106 bodů pro Prahu
Koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí, ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes oficiálně zahájila volební kampaň pro podzimní komunální volby v Praze. Představila 1000 přání Pražanů ohledně změn v metropoli, a také 106 konkrétních bodů, kterými je vyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda nepodpořila návrh ODS na zrušení superhrubé mzdy
Návrh ODS na zrušení takzvané superhrubé mzdy a solidární daňové přirážky pro lidi s vyššími příjmy vláda nepodpořila. Kabinet ANO a ČSSD na dnešním zasedání schválil k daňové novele negativní stanovisko, sdělilo ČTK tiskové oddělení úřadu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Švédsko: Už i u Bakaly mají strach z výsledku voleb. Zlí xenofobové? Tak tihle lidé kandidují za příznivce migrace
Stalo se už zvykem, že jsou euroskeptici a odpůrci migrace označováni levicí a jí spřízněnými médii za xenofoby, islamofoby či dokonce homofoby. Ukazuje se však, že levice má sama, lidově řečeno, hodně „másla na hlavě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Plesl: Německo v tomto stavu nepřineslo Evropě nikdy nic dobrého. Merkelová se bojí podívat do očí vlastním lidem
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém komentáři vyjádřil k událostem v Chemnitzu. Ten podle něj není utrženým uchem džbánu, ale dalším z kamínků v mozaice, jejíž obrázek uvidíme až za několik let. „Obrysy už známe,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Zkažené rybí produkty v holešovické tržnici
Kontrola Státní veterinární správy v minulém týdnu v tržnici v pražských Holešovicích zjistila uložení 200 kg produktů rybolovu (čerstvých ryb ve zmrazeném stavu, mořských plodů) neznámého původu, část z nich zkažených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Martin Zahálek: Je současný politický systém ten správný?
V politickém systému je politická moc rozdělena na zákonodárnou, výkonnou a soudní. V tomto článku bych se chtěl věnovat systému uspořádání zákonodárné moci, o kterém si myslím své, poukázat na jeho nedostatky a zamyslet se nad alternativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Pachové stopy aneb když se Ústavní soud fatálně mýlí
Ústavní soud je vrcholným orgánem ústavnosti a mezi jeho kompetence patří, mimo jiné, napravovat ta nejzávažnější porušení práva na spravedlivý proces ze strany českých soudů. Jeho rozhodnutí jsou konečná. Spolek Šalamoun ale zaznamenal případ, ve kterém se zmýlil a porušil tak právo účastníka na spravedlivý proces samotný Ústavní soud. Týká se v současnosti tolik diskutované otázky použitelnosti metody pachové identifikace v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš by měl zpozornět nad těmito odhady: Piráti by mohli být stejně silní jako ANO, pokud...
ROZHOVOR „Andreji Babišovi se zatím daří udržovat aktivitu, nemá konkurenta, vyzyvatele. Často je úspěch či neúspěch dané politické strany či subjektu nejen o přitažlivosti, charismatu daného politického představitele, ale i o šedosti a neatraktivitě jejich konkurentů,“ vysvětluje nejnovější průzkum volebních preferencí pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. Pouze u nejmladších voličů a v Praze ANO nevyhrálo, předstihli je Piráti. „Je to dáno kombinací liberální nabídky a fenoménu nové koště. Mají tu výhodu, že oproti ANO, ODS, topce můžou říkat: My jsme ti noví, neokoukaní,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Demonstrace v Chemnitzu aneb dvojí metr pokrytců
Upřímně řečeno, dokáži pochopit lidi, kteří v Saské Kamenici protestují proti vraždě svého krajana. Jenomže ti samí, co brání tamní demonstranty, tak upírají právo nesouhlasu vůči Zemanovi, Okamurovi atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda uvolnila peníze na demolici vepřína v Letech
Vláda dnes rozhodla o uvolnění 111 milionů korun na sanační a demoliční práce či na archeologický průzkum v areálu bývalého vepřína v Letech. ČTK a Českému rozhlasu to po jednání kabinetu řekl ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starostka jako spisovatelka. Její městská část za „její“ knihu zaplatila 396 tisíc korun
Vydání knihy. Co na tom je, řekl by si jeden. To by se ale titul nesměl dělat na zakázku pro městskou část a evidentně za nevýhodných podmínek. „Praha 12 křížem krážem“, to je název publikace, za kterou radnice Prahy 12 zaplatila 396 tisíc korun. Konkrétně za tisícovku titulů. ParlamentníListy.cz byly na podivné financování upozorněny přímo zástupci tamní radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Pár slov a čísel k volbám
1 492 kandidátů v barvách Strany soukromníků České republiky je náš politický poklad do budoucna. To ale za předpokladu, že lidi budou mít informace, naši pomoc a projevený zájem. Vy víte, kolik lidí při Vaší snaze získat je na kandidátku cuklo. Na téma různých výmluv by šla napsat humorná kniha. Prostě někteří lidé se dnes opět bojí, ale málokdo to přizná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Kůrovec a slovo do pranice
Jsem v bizarní situaci. Bombardují mne renomovaní odborníci. Ptám se jich, proč se neozvou sami. Bojí se, že přijdou o práci. O hrozbě, mající alarmující rozměry, mluví jen „mimo kamery“. Není-li „čertem na zdi“, musí na světlo denní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To je gól: Migranti ze Sýrie hajlovali v Německu
Policie v německém Cottbusu musela řešit nezvyklý případ trestné činnosti. Podle očitých svědků došlo v tamní čtvrti Saspow k propagaci nacismu. Překvapivě za ní stáli přistěhovalci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Zjednodušujeme cestování a liberalizujeme systém
Regionální dopravní systém PID Lítačka láme rekordy – v prvním týdnu více než 100 000 registrovaných uživatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
S expertem o politických kampaních. ANO nevyjímaje
ROZHOVOR „Kandidáta naženou do foto studia, nafotí 100 fotek a vyberou 10 nejlepších. Agentura udělá průzkum, co lidi trápí. Výsledek výzkumu se dá kreativci, který vymyslí originální slogan. Tohle všechno se pak hodí grafikovi, který dle nejnovějších trendů vytvoří návrhy billboardů, letáků atd. A pak se všichni diví, že to vůbec nikoho nezajímá?! Vždyť na každém billboardu se na vás dívá člověk vyobrazený jak ten největší borec. Pak ty lidi vidíte naživo a nejsou schopni mluvit ani 5 minut bez toho, aby posluchači neztráceli pozornost,“ popisuje přípravu předvolební kampaně mediální odborník a zakladatel společnosti Entrypoint Jiří Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To, co ani Babiš nechtěl říct nahlas: Získali jsme poznatky o chování Pocheho na ministerstvu zahraničí. Známe „jeho lidi“ i to, co „vykřikuje", když tam je
PalamentníListy.cz získaly v pondělí konkrétní informace o tom, kde je základ sporu mezi premiérem Andrejem Babišem a europoslancem Miroslavem Pochem. Naše redakce totiž měla možnost hovořit s jedním členem vlády a rovněž s letitým zaměstnancem ministerstva zahraničních věcí. Oba se v tom, co říkali, naprosto shodují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Mzdy - Další “test” prognózy ČNB
To, že je český trh práce čím dál napjatější, potvrzují každý měsíc statistiky nezaměstnanosti. ČR se i nadále může chlubit nejnižší nezaměstnaností v historii a nejvyšší zaměstnaností a počtem volných pracovních míst v rámci celé EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
"Bývalý premiér přeci nebude vybírat popelnice." Ústecký sponzor Benda brání Paroubka
"Tu a tam mu dám k dispozici své auto s řidičem i já," vysvětluje Petr Benda, jak si může politik v penzi dovolit vůz se šoférem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Hujová (Pro Prahu): Pražané nemají kde bydlet a Zelení sem lákají běžence. Ubytuje je Stropnický na zámku?
Zelení vyrazili do voleb s novinkou: navrhují v Praze ubytovat pět tisíc uprchlíků. Přitom ubytovacích kapacit v hlavním městě je málo a na bydlení často nemají ani sami Pražané. Ubytují snad Zelení imigranty u sebe doma? Nebo u Matěje Stropnického na zámku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se v Německu setká s kancléřkou Merkelovou i předsedou Spolkového sněmu Schäublem
Ve středu 5. září 2018 zavítá předseda vlády Andrej Babiš na pracovní návštěvu Spolkové republiky Německo. Během své cesty se setká s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem i zástupci think-tanků. Položí také věnec u památníku Berlínské zdi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: I v USA vědí, že Idlíb je „největším útočištěm Al Kajdy“
Čím dříve bude Idlíb osvobozen, tím dříve se pohledy všech zúčastněných otočí k americkým jednotkám na severovýchodě Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Vláda nechce snižovat daně, chce jen víc utrácet
Vláda dnes nepodpořila návrh občanských demokratů na snížení daně z příjmu, který by znamenal nárůst mezd pro všechny zaměstnance o 7 %. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury to dokazuje, že vláda nechce ani snižovat daně, ani hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, chce pouze více utrácet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tragédie na základní škole: „Ale jako nezkoušej to už. To by nebylo dobrý. Ne dneska,“ radil spolužák spolužákovi, jak se oběsit. Ten nakonec skutečně zemřel
Je to něco, co žádný rodič nebude chtít nikdy zažít. Smrt vlastního dítěte. A navíc dobrovolná. Ačkoli bychom to slovo měli dát do patřičných uvozovek. Poté, co se redaktoři ParlamentníchListů.cz sešli s těmi, kterým se to před několika měsíci stalo, rozhodli jsme se informovat širokou veřejnost. V celém případu sebevraždy Stava Okuna (2002–2018) je totiž celá řada otazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SFŽP: Dotace na vozidla s alternativními pohony jsou prozatím vyčerpány, s dalšími se počítá do konce roku
Sto milionů korun z Národního programu Životní prostředí na nákup vozidel s ekologickým pohonem je vyčerpáno. Města a obce si dotace rozebraly zhruba o měsíc dříve, než bylo plánováno. Další zájemci o elektromobily, hybridy či jiná eko-vozidla mají šanci na konci roku, kdy se připravuje vyhlášení nové dotační výzvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ester Ledecká: Mafiáni! Přes hubu! Idioti! zuří Česko kvůli zlaté závodnici. Je to zlé
Lyžařka Ester Ledecká, kterou coby dvojnásobnou olympijskou medailistku v únoru milovalo takřka celé Česko, svádí další bitvu. Tentokrát však nestojí na lyžařském či snowboardovém svahu, ale proti několika českým sportovním funkcionářům. Manažer lyžařky dokonce tvrdí, že Ledecká čelí vydírání. Na sociálních sítích se na jejich hlavy snesly hromy a blesky. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Objížďky a rozestavěnost
„Užívá“ si to v létě a to nejen na Vysočině většina řidičů. Ať vyrazíte kamkoliv, můžete počítat s tím, že narazíte na objížďku nebo alespoň na část silnice, kde je průjezd řízen semafory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Podnikatel Lahoda promluvil pro PL: Lidi ze STANu neznám, v Kolíně jsem nebyl
ParlamentníListy.cz před několika dny informovaly o novém projektu kolínské radnice. Jednalo se o společnost Paynovatio, která se zaměřuje na distribuci platebních karet dětem. V té souvislosti jsme zmínili i vliv ostravského podnikatele Lahody, jemuž jsme v této souvislosti položili několik dotazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Putinovo Rusko: Za protesty se zavírá do blázince
38letý muž obviněný z extremismu Andrej Šašerin se nyní musí podrobit psychiatrickému vyšetření, které by mohlo v uzavřené léčebně trvat až třicet dní. Píše o tom server CT24.cz. Poslal jej tam altajský krajský soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Žák (Svobodní): Soukromý veterinář není státní úředník
Od prvního září 2018 začíná platit na Slovensku novela veterinárního zákona, která zavádí povinnost čipování psů všem chovatelům. Mimo to však zavádí povinnost soukromým veterinárním lékařům: Neošetřit psa, který nebude očipován, vyjma stavů ohrožující život psa. Pod hrozbou sankce neuvěřitelných 20 000 EUR (tj. až půl milionu korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: „Holky a hoši, co spolu mluví“ si vzájemně vypomáhají...
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Ve frýdlantském zámeckém rybníku byl nalezen poklad
Součástí celkové revitalizace zámeckého rybníka, která probíhala v letech 2016–2018, byl archeologický výzkum, který odhalil nečekaný nález tzv. Frýdlantského pokladu. Frýdlantský hrad a zámek jej nyní vystavuje ve speciálně vzniklé expozici, která kromě nálezů z rybníka, rovněž prezentuje nálezy z archeologického výzkumu hradeb. Expozice je pro návštěvníky otevřena od 26. srpna 2018 jako stálá samostatná prohlídková trasa s jednotným vstupným 60 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: V Brexitu nejde jen o syrečky, i když o ty teď taky
Topící se vláda v Londýně se chytá stébla, které plave na vlnách šampaňského a českého piva. Hrozba odstoupení od Bruselem prosazených pravidel chráněného původu, kterou si chce Británie vynutit ústupky, může zničit i globální dominanci olomouckých tvarůžků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Politici i církev si připomněli sedmdesát let od úmrtí prezidenta Beneše
Je to přesně sedmdesát let, kdy 3. září 1948 zemřel druhý československý prezident Edvard Beneš, jenž spolu s T. G. Masarykem stál u vzniku samostatného československého státu. Jeho památku uctilo v pondělí v Sezimově Ústí na Táborsku u jeho vily několik desítek lidí včetně politiků a církevních hodnostářů, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv se účastní cvičení Blackout 2018
Dnes začalo ve Středočeském kraji cvičení Blackout 2018. „Cílem taktického cvičení je prověřit připravenost orgánů krizového řízení a dalších vybraných subjektů a organizací na plošný výpadek dodávek elektřiny, takzvaný Blackout. Elektrická energie ale vypnuta během cvičení nebude. Občané kraje se tak nemusí ničeho obávat,“ zdůraznila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která je zároveň předsedkyní Bezpečností rady kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Ale to ve škole neříkej, nebo okamžitě vyfasuješ nálepku.“ Politička od Svobodný poučuje „dítko“ o islámu, EU, uprchlících...
Málokdo z nás podle členky republikového výboru Svobodných Ivany Burešové Markové nevěděl od rodičů, co se stalo v srpnu roku 1968. Přesto za vyprávěním ale obvykle následovala věta: „Ale neříkej to ve škole!“ Přestože od revoluce v roce 1989 uběhlo takřka třicet let, tuto větu říkáme znovu. Doma mezi blízkými popisujeme věci jinak, než jsou prezentovány na veřejnosti. V kontextu s tím se Burešová Marková ve svém komentáři na serveru Neviditelný pes.cz rozepsala například o nerovnosti mezi ženami a muži, migrační krizi nebo o našem členství v EU. „Školy statečně jezdí na exkurze do Evropského domu, kde jsou dětem vymývány hlavičky o svátosti evropské stolice,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká lékařská komora: Ohrožení zdraví a bezpečnosti pacientů
Podle údajů, které po zaplacení částky 21 000,- Kč poskytlo Ministerstvo zdravotnictví ČR lékařské komoře, pracuje v České republice 423 cizinců (převážně Ukrajinců) na základě povolení ministerstva k výkonu odborné praxe. Podle ministerstva přišlo 145 těchto cizinců v rámci tzv. Projektu Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Žaloba kardinála Duky kvůli kotroverzním hrám nově míří i na Národní divadlo Brno
Žaloba kardinála Dominika Duky kvůli kontroverzním hrám na brněnském festivalu nově míří nejen na Centrum experimentálního divadla (CED), ale i na Národní divadlo Brno. Duka ji podal po uvedení her režiséra Olivera Frljiče na přehlídce Divadelní svět. Původně žaloba směřovala jen na CED, které však pouze poskytlo prostor pro uvedení obou představení. Přehlídku jinak pořádalo Národní divadlo Brno. O rozšíření okruhu žalovaných dnes novinářům řekl ředitel CED Miroslav Oščatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
STAN: Jdeme do zápasu o radnice všech krajských měst
Počínaje úterým 4. září vstupuje hnutí Starostové a nezávislí do horké fáze kampaně před podzimními komunálními a senátními volbami. Celkem podávají zástupci STAN na 1 300 kandidátních listin. Zároveň se STAN zavazuje, že nejpozději do konce roku navrhne v Poslanecké sněmovně změny zákonů, které zlepší život v obcích a městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nejen Babiš byl terčem při pietě. Také Stanislav Berkovec: Ten radní neměl ani koule, aby přišel sám a řekl svůj názor. Místo toho přišly dvě „děti“ s transparenty!
ROZHOVOR Hanebnost a neúcta! Tak označuje známý moderátor a poslanec Stanislav Berkovec (ANO) pískání a výkřiky, které se odehrály 21. srpna před Českým rozhlasem. Prozradil také, že něco podobného zažil letos i při vzpomínkovém koncertě na Karla Kryla. V rozhovoru řekl svůj názor ohledně migrace a Andreje Babiše a vyjádřil se i ke kancléřce Merkelové. „Jestli se v Německu už i cenzurují informace o neblahých dopadech migrantské vlny, tak to už je hodně špatně,“ říká poslanec a poukazuje na to, co se v těchto dnech děje například v Chemnitzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chuchlík (ANO): Nebudu politikařit, důvěru spoluobčanů si chci zasloužit
Kandidát do Senátu za Hnutí ANO Josef Chuchlík odstartoval ostrou část kampaně. V programu se soustředí na podporu rodin, dětí a seniorů a na vzdělávání. V ulicích pak na kontakt s voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Falešné dokumenty, povídačky, neznámý původ. A navíc třetí podezřelý. Kolem ubodaného Němce v Chemnitzu se dějí věci
Z nedávné vraždy Němce s kubánskými kořeny Daniela Hilliga v Chemnitzu (Saské Kamenici) byli dosud podezřelí dva muži údajně z Iráku a Sýrie. Tím to ale nekončí. Tamní policie pátrá po třetím podezřelém Iráčanovi, na kterého soud vydal zatykač v úterý dopoledne, zprávu z německých médií převzal server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Odvolací soud zamítl Kušnierzovo podmínečné propuštění
Bývalý ředitel úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petr Kušnierz nadále zůstane ve vězení. Městský soud v Praze minulý týden zrušil rozhodnutí o jeho podmínečném propuštění na svobodu a věc vrátil k novému projednání Obvodnímu soudu pro Prahu 6. O verdiktu městského soudu dnes informoval server iROZHLAS.cz. Kušnierz si ve vězení odpykává souhrnný sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů. Do vězení nastoupil loni v srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN zahájilo kampaň připomínkou Peroutky či Havla. Rakušan se převlékl za Masaryka
Hnutí STAN dnes v Kolíně zahájilo celostátní kampaň před komunálními a senátními volbami připomínkou významných osobností novodobých českých dějin. Pozornost přitahoval hlavně první místopředseda Vít Rakušan, který se v souvislosti se stým výročím založení republiky převlékl za prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Další představitelé hnutí se na pódiu zmiňovali o osudech publicisty Ferdinanda Peroutky, legendárního stíhacího pilota Františka Fajtla, herečky Vlasty Chramostové nebo prvního polistopadového prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V rámci Dožínek na Letné vystaví Národní zemědělské muzeum historické traktory i parní lokomobilu
V sobotu 8. září se v Praze na Letné koná oslava sklizně, tradic a folkloru. Národní zemědělské muzeum na Letenské pláni vystaví unikátní historické stroje ze svých depozitářů a v hlavní výstavní budově muzea představí novou vzdělávací hru ProŽito.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
AČRA MK je partnerem veletrhu Marketing Mix 2018
Marketing Mix je B2B veletrh reklamy a marketingu rozšířený o konference, přednášky a workshopy. V září opět míří do svých tradičních míst konání do Prahy - 13.9.2018 v Konferenčním centru CITY (11. ročník) a do Brna – 25.9.2018 v Interhotelu Voroněž (13. ročník). I letošnímu veletrhu Marketing Mix udělila záštitu Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga v rádiu prozradil, co plánuje pro učitele a žáky. Nahlédněte
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga. Popsal změny, které připravil pro žáky a studenty. Týkají se kupříkladu státních maturit, ale nejen jich. Člen vlády by se prý rád postaral o „provzdušnění učiva“. Povinnou maturitu z matematiky by prý mohl zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vedení Hospodářské komory apelovalo na ministryni MPSV, aby se více věnovala problémům podnikatelů
Politici při současném předvolebním boji zapomínají na podnikatele. Během dnešního setkání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou to řekl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Když „profesor Amerikán“ konečně u Wilsona prosadil československou věc. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o klíčových krocích ke vzniku státu
ČESKÉ OSMIČKY Spojené státy americké, nejsilnější země Západu a vlastně i válčící Dohody, uznaly Československou národní radu za základ naší budoucí vlády. Stalo se tak před sto lety. Profesoru Masarykovi ale dalo těžkou práci, než k tomu přemluvil prezidenta Woodrowa Wilsona a pomohl mu i vývoj situace na bojištích. Sto let vzdálené události vykládá v pravidelné rubrice České osmičky historický publicista Zdeněk Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Malá jako důsledek systému, ne příčina
Když před pár měsíci odstupovala ministryně spravedlnosti Malá, společnost měla rozporuplné pocity. Co se zvedlo? Vlna pohoršení. Vlna vzteku, jak se to mohlo stát. Vlna zoufalství nad tím, jak Česko je horší než Uganda a jiné rozvojové země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení systému korespondenční nebo elektronické volby pro české občany žijící v zahraničí
My, čeští občané žijící v USA a dalších zemích světa, žádáme o přístup ke korespondenční nebo elektronické formě hlasování, což je praxe běžně umožňovaná občanům dalších vyspělých evropských zemí, tedy občanům slovenským, rakouským či německým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Náročné léto hasičů
Léto je za námi a hasiči bilancují počty výjezdů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti vpluli do ostré fáze komunální kampaně. Chtějí zprůhlednit hospodaření radnic a digitalizovat
Piráti dnes představili své vize a priority do podzimních komunálních voleb. Po boku předsedy Pirátů Ivana Bartoše a místopředsedkyně strany Olgy Richterové vystoupili pirátští lídři z Prahy, Ostravy, Plzně, Olomouce, Pardubic, Českých Budějovic a Karlových Varů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČNB: Mince připomene 200. výročí založení Národního muzea
Česká národní banka vydává letošní druhou stříbrnou minci, která připomene 200 let od založení Národního muzea, největšího muzea v České republice. Pamětní mince v nominální hodnotě 200 korun bude k dostání od 5. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Odpovědnost za vládní zprávy
Ministerstva a vládní orgány vydávají různé zprávy tvářící se jako odborné a profesionálně zpracované. Většinou je tvoří úředníci bez zkušeností z praxe i teoretického působení v akademické sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na zprávu NKÚ k hospodaření přímo řízených nemocnic
Ministerstvo zdravotnictví si je vědomo všech problematických oblastí v přímo řízených nemocnicích, na které ve svém kontrolním závěru poukazuje Nejvyšší kontrolní úřad. Kontrola zaměřená na roky 2014 až 2016 neodhalila žádné problémy, o kterých by Ministerstvo zdravotnictví v současné době nevědělo a které by aktivně neřešilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Vzdělávání nemůže být jen o platech
Začátek školního roku 2018/2019 navzdory nečinnosti MŠMT přišel opět s železnou pravidelností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Poche se bojí o vztah s USA a chce přijetí eura. A vyšla najevo zásadní info
Hradem odmítaný kandidát ČSSD na ministra zahraničí, Miroslav Poche, se brání kritice premiéra Andreje Babiše (ANO), podle které vystupuje jako ministr už nyní, a tvrdí, že v případě svého nejmenování bude šéfovat nominantovi, který by ČSSD prošel. V týden staré nahrávce projevu z porady diplomatů, kterou včera Poche zveřejnil na svých webových stránkách, uvádí, že nepřipustí, aby se v menšinové vládě ANO a ČSSD stal ministrem někdo, kdo by byl v protikladu s jeho názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Toto zapadlo: Šokující výsledky Okamury a ČSSD. V kavárně se zatřesou hrnky
Sněmovní volby by v srpnu vyhrálo ANO s 28 procenty hlasů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar TNS, který v neděli zveřejnila Česká televize (ČT). ANO by mělo téměř stejný výsledek jako v červnu. Na vzestupu jsou Piráti s 15 procenty. Naopak třetí ODS si pohoršila a měla by 13 procent. Do dolní komory by se podle agentury dostalo všech devět stran, které jsou v ní teď zastoupeny. Co je však ale velmi překvapivé, je výsledek sociálních demokratů v Praze. A nejen jich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Novým generálním ředitelem podniku Lesy ČR byl jmenován Josef Vojáček
Josefa Vojáčka, nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky, jmenoval a 3. září uvedl v Hradci Králové do funkce ministr zemědělství Miroslav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini otevřeně o Merkelové. A o mezinárodních spekulantech: Jdou po nás. Vědí, že nejsme jejich
Italský ministr vnitra a předseda Ligy severu Matteo Salvini poskytl rozhovor veřejnoprávnímu německému rozhlasu Deutsche Welle. Kritizoval kancléřku Merkelovou a vyjádřil spokojenost nad prvými 100 dny italské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Lehkovážnost při opalování se nemusí vyplatit
Léto nám letos dává pěkně zabrat. Slunce pálí, vzduch žhne… O tom, že v horku musíme více pít, doplňovat minerály a raději vynechat alkohol se v médiích píše snad každý den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TSK Praha: Klíčové komunikace jsme opravili v předstihu
Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. dokončila v průběhu prázdnin opravy desítek pražských komunikací. Především v případě oprav významných dopravních tepen se podařilo původně plánované práce výrazně zkrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Janda z Olympicu: Fandil jsem Drahošovi a lidé na mě byli zlí. Anticharta? Nikomu jsme neublížili. A Karel Gott...
Hostem pořadu DVTV.cz byl zpěvák a frontman skupiny Olympic Petr Janda. Mimo jiné hovořil o antichartě, ale i o tom, jak v prezidentské volbě podpořil Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Snažíme se, aby škola nebyla jen povinnost, ale také zábava
První školní den je vždy velkou událostí v životě každého dítěte, rodičů, ale i babiček a dědečků. A také letos obdrželi prvňáčci v pražských základních školách uvítací dárek v podobě balíčku se školními potřebami, bezpečnostními prvky a dalšími pomůckami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPOZ): Proč se nedaří zastavit africkou migraci?
V blogu jsou zmíněny důvody bránící zastavení migrace z Afriky, včetně netečnosti EU, která celé situaci pouze přihlíží a je tedy spoluviníke celého pohybu. Je otázkou, jak dlouho bude obyvatelstvo Evropy všemu tomu přihlížet. Napoví volby?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška po „Fuj, táhni“ na Zemana: Chci zákon na ochranu prezidenta! Nejsme přece dobytek. Ringo Čech: Ta maminka je kráva
Ani prezidentovo přivítání prvňáčků se neobešlo zcela bez problému. Někteří rodiče přišli se symbolem červených trenýrek, který si připevnili na oblečení. Směrem k hlavě státu se navíc ozývaly i nelichotivé výkřiky. „To je trapné, už je to takové hloupoučké,“ říká ohledně červených trenýrek režisér Zdeněk Troška. Svůj názor řekli i zpěvačka, dcera hudebníka a skladatele Petra Hapky Petra Hapková a hudební producent Aleš Trdla. Krátce promluvil i hudebník a malíř František Ringo Čech. Někteří se vyjádřili i k nedávnému výroku prezidenta ohledně novinářů a „blbouna nejapného“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Řízení státu a demokracie
Státní zástupci neplní svou povinnost. Jejich činnost způsobuje státu miliardové ztráty. Měli by podléhat ministru vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Vláda jen slibuje, chybí jí vize. Prosazujeme zákony, které pomůžou občanům
Vláda není podle občanských demokratů schopna předkládat jakékoliv zásadní návrhy zákonů. Hnutí ANO i přesto představuje stále nové a nové sliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas hlásí dvě nominace na Prix Europa
Dva rozhlasové pořady z dílny Tvůrčí skupiny Drama a literatura a Tvůrčí skupiny Dokument Českého rozhlasu se ve dnech od 14. do 18. října utkají společně s dalšími rozhlasovými pořady na největším evropském festivalu televizních, rozhlasových a on-line pořadů – Prix Europa v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pehe založil provokaci na internetu. Vraždění Polky v Itálii srovnal s ubodáním Němce v Chemnitz. Do vřavy se pak pustil i Tabery
Politolog Jiří Pehe se na sociální síti v souvislosti s vraždou, která se stala v sobotu na severu Itálie, kde Polka ubodala zaměstnance muzea, ptá, zda se kvůli tomu nyní do Itálie přesunou protiimigrační hnutí Pegida a alternativa pro Německo (AfD) z Chemnitzu, kde se účastnily protestů kvůli násilné smrti pětatřicetiletého Němce, z jehož zabití jsou podezřelí dva mladí muži ze Sýrie a Iráku. „Polských migrantů je v západní Evropě víc než iráckých a syrských dohromady,“ upozornil na svém Twitteru politolog. Pod jeho příspěvkem se vzápětí rozjela zajímavá diskuse, do které se vložil i šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na tiskovou konferenci ČLK k Projektu Ukrajina
Ministerstvo zdravotnictví je nadále přesvědčeno o tom, že příchod odborných pracovníků z Ukrajiny je jednou z možností, jak řešit nedostatek lékařů a sester v českých nemocnicích, zejména v pohraničních oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hospodaření veřejného sektoru skončilo v přebytku
Na konci roku 2016 dosáhl přebytek hospodaření veřejného sektoru 70,9 miliardy korun. To odpovídá 1,5 % hrubého domácího produktu. Oproti roku 2015 došlo ke zlepšení salda o více než 56 miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Lékaři stárnou a není dostatek absolventů medicíny, kteří by je nahradili
Vláda dnes schválila Dlouhodobé finanční opatření k navýšení kapacit lékařských fakult ČR na období 2019-2029. Jedná se o významný systémový krok v řešení nedostatku lékařů v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Co dělal ministr Metnar, když se v Evropě řešili uprchlíci a další zásadní témata? Tohle jsme zjistili
Ministři obrany EU spolu s šéfkou unijní diplomacie Mogheriniovou koncem minulého týdne ve Vídni řešili palčivé téma pokračujícího přívalu migrantů do Evropy a další současné problémy či formy spolupráce. Český ministr obrany chyběl. Lubomír Metnar prý měl jiný program. Z vyjádření jeho tiskové mluvčí to ale vyplývá jen částečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Konference v Evropském parlamentu dnes připomněla okupaci Československa v roce 1968
Okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu 1968 dnes v Evropském parlamentu připomněla konference a vernisáž výstavy snímků slovenského fotografa Ladislava Bielika. Její organizátoři i účastníci včetně českého europoslance Jaromíra Štětiny přitom upozorňovali, že půl století staré události mají svůj přesah i paralely také v současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Více peněz pro lékařské fakulty i aktualizace plánu na pomoc strukturálně postiženým krajům
Vláda premiéra Andreje Babiše v úterý 4. září 2018 schválila dlouhodobé finanční opatření k navýšení kapacit lékařských fakult v ČR i souhrnný akční plán Strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje na léta 2018-2019. Naopak nepodpořila poslanecký návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Stát musí mít problematiku sucha jako svoji nejvyšší prioritu
V souvislosti s probíhajícími klimatickými změnami se během posledních let dramaticky zvýšil výskyt epizod sucha v ČR. KDU-ČSL se dlouhodobě zabývá touto problematikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní galerie představuje první rozsáhlou retrospektivu Františka Kupky po třiceti letech
Od 7. září bude Valdštejnská jízdárna hostit rozsáhlou retrospektivní výstavu děl Františka Kupky, průkopníka a hlavního představitele abstraktní malby a jedné z nejvýznamnějších osobností českého umění vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Politické zásahy ohrožují vzdělávání v Maďarsku, varuje sdružení akademií věd
Mezinárodní organizace ALLEA, která zastřešuje téměř 60 akademií věd z více než 40 zemí, ostře vystoupila proti zásahům maďarské vlády do učebních osnov soukromých i veřejných univerzit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ve středních Čechách našli v kamionu dva uprchlíky ve věku 15 a 20 let. Z Afghánistánu
V Horních Počaplech na Mělnicku čekal na vykládku kamion plný zboží. Když došlo na věc, ukázalo se, že mimo zboží jsou ve voze ještě dva černí pasažéři. Obrazně řečeno. Šlo o uprchlíky z Afghánistánu ve věku 15 a 20 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ve státních lesích vzniknou demonstrační plochy pro nepasečné hospodaření
Dendrometrická, ekonomická i ekologická data získají lesníci během několika desítek následujících let na pětadvaceti plochách vyčleněných pro nepasečné hospodaření. Prokazatelně tak ověří prospěšnost tohoto způsobu péče o les. Deklaraci o spolupráci na založení a využívání demonstračních ploch v srpnu uzavřely Lesy ČR s Pro Silvou Bohemicou, pobočným spolkem České lesnické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vládě se daří vybírat daně, s investováním je to mnohem horší
Komentář k srpnovému plnění státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Na rozvoj vysokých škol by do roku 2027 mělo jít z rozpočtu 12,5 miliardy
Vláda chce dát do roku 2027 na investice veřejných vysokých škol ze státního rozpočtu přibližně 12,5 miliardy korun. Kabinet dnes schválil návrh programu na rozvoj a obnovu jejich infrastruktury, informovalo ministerstvo školství, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ani jeden uprchlík? Tomáš Prouza: Vypadáme jako sobci. Díky Babišovi působíme směšně. Merkelová nás má ráda, ale až odejde, budeme v izolaci
Někdejší tajemník pro evropské záležitosti ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) Tomáš Prouza v rozhovoru pro server Info.cz konstatoval, že současný premiér Andrej Babiš (ANO) dostává Česko do izolace. Naše země prý už díky němu působí směšně. Andrej Babiš dostal od Prouzy pořádně na frak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neonacisté? Spolupracovníci policie, napsal David Rath k demonstraci v Chemnitz
David Rath se chce vrátit do Parlamentu, tentokrát do Senátu. Pozornost však věnuje nejen své předvolební kampani, ale také dění v německé Saské Kamenici (Chemnitz). Byl se podívat na jedné demonstraci a zjistil jednu věc. Když média tvrdí, že proti migrantům demonstrují především pravicoví radikálové, tak neříkají pravdu. Realita je prý zcela jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SÚJB: Začínáme zveřejňovat týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 27.8. do 2.9.2018 byla radiační situace na území ČR normální a nevykazovala žádné zaznamenatelné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: Vláda schválila investiční program pro veřejné vysoké školy ve výši 12,5 miliardy korun
Vláda schválila nový investiční program Rozvoj a obnova materiálně technické základny veřejných vysokých škol. Ze státního rozpočtu je na jeho financování v letech 2018 až 2027 určena částka 12,5 miliardy korun. Celkové náklady vč. finančních příspěvků škol by měly dosáhnout 15,9 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Vězni z Kynšperku nad Ohří budou mít šanci se rekvalifikovat
Vyšší šanci na získání pracovního uplatnění po skončení výkonu trestu budou mít vězni z Kynšperku nad Ohří. Vedení zdejší věznice navázalo kontakt s Krajskou pobočkou Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Při společném jednání se zástupci obou stran dohodli na konkrétních krocích při realizaci vzdělávacích programů. Odsouzení tak budou moci absolvovat krátkodobé rekvalifikační kurzy. Ten první bude určen na získání dovedností a znalostí při obsluze křovinořezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Bohatství, které v ČR vyprodukujeme, bychom si měli lépe pohlídat
Projev předsedy Senátu Milana Štěcha před vedoucími zastupitelských úřadů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poche se bojí o vztah s USA a chce přijetí eura. A vyšlo najevo zásadní info
Hradem odmítaný kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche se brání kritice premiéra Andreje Babiše (ANO), podle které vystupuje jako ministr už nyní a tvrdí, že v případě svého nejmenování bude šéfovat nominantovi, který by ČSSD prošel. V týden staré nahrávce projevu z porady diplomatů, kterou včera Poche zveřejnil na svých webových stránkách, uvádí, že nepřipustí, aby se v menšinové vládě ANO a ČSSD stal ministrem někdo, kdo by byl v protikladu s jeho názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Máme odvahu rozhodovat a nemáme strach převzít odpovědnost
Komentář na facebookovém profilu ke správě Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Podmínky v průmyslu ovlivnily v srpnu celozávodní dovolené
Provozní podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se nadále zlepšují, i když nejslabším tempem za uplynulý rok. Vyplývá to ze srpnového šetření společnosti Markit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Železniční spojení na letiště bude kratší a rychlejší
Město připravilo a projednalo aktualizaci Zásad územního rozvoje (ZÚR) související s modernizací železniční trasy Praha – Kladno s připojením na letiště. Aktualizace umožňuje v úseku mezi stanicemi Dejvice – Veleslavín tunelovou variantu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Opět jsme v něčem v republice první
Na prostranství před základní školou v Kladské ulici dnes nejen na prvňáčky a jejich rodiče čekala tzv. Láskyplná zóna, která vznikla ve spolupráci SOS dětských vesniček a městské části Praha 2 jako zřizovatele školy. Projekt odstartovaly starostka Prahy 2 Jana Černochová, ředitelka školy Kateřina Vávrová a za SOS dětské vesničky Lenka Jansová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Růst průměrné mzdy se přiblížil hranici 9 %
V druhém čtvrtletí vzrostla průměrná hrubá měsíční mzda meziročně nominálně o 8,6 %, reálně o 6,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra