Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.735x, což odpovídá cca 90.530-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Saská Kamenice: V sobotu proběhne další demonstrace
Nepokoje v Saské Kamenici vzbuzují v řadách mainstreamových politiků i novinářů čím dál tím větší nelibost. Na sobotu se nicméně i tak chystají další demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč Soukup nemluví o své minulosti?
Tím nemyslím, že by pro veřejnost byl zajímavý jeho osobní život anebo počátky podnikání někdy na začátku či v průběhu 90. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chemnitz a Ester Ledecká: Václav Klaus mladší se s tím opět nemazal
Poslanec ODS Václav Klaus mladší dává voličům, svým příznivců i odpůrcům najevo, že je tady a že bude komentovat, co uzná za vhodné. I když se to někomu nemusí líbit. Tentokrát se rozhodl okomentoval demonstrace v německé Saské Kamenici (Chemnitzu), ke sporu Ester Ledecké s Lyžařským svazem České republiky a také k začátku nového školního roku. Podívejte se raději sami, co všechno měl na srdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Proč tolerujeme menšinovou vládu ANO a ČSSD
Sliby okamžitého řešení od premiéra Babiše z poslední doby, kdy reaguje na aktuální mediální témata a potom se ukazuje, že vše je jinak, opět nastolily otázku, proč KSČM toto populistické jednání toleruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Arnika: Zastupitelům Prahy hrozí za Metropolitní plán soud a náhrada škod
Občanský spolek Arnika vyzval pražské zastupitele, aby na posledním zasedání svého funkčního období projednali skandál kolem Metropolitního plánu (1). Většina městských částí návrh plánu odmítá (2), protože neodpovídá potřebám jejich obyvatel a nezajišťuje zvyšování kvality života (3). A co víc, podle řady posudků je protizákonný (4).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdanění církevních restitucí je o krok blíž. Komunisté uspěli. Bělobrádek se zlobí
Zdanění peněžitých náhrad církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích, Sněmovna možná schválí. Předlohu KSČM, která by zdanění náhrad zavedla, podpořil dnes ústavně právní výbor navzdory výhradám kritiků ohledně pravděpodobné protiústavnosti. Schválení návrhu komunistických poslanců doporučil už dřív i garanční rozpočtový výbor, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nedělní volby ve Švédsku možná ovlivní imigrace v Evropě
Koncem týdne zažije Švédsko nejdramatičtější volební boj ve své histroii. 7 proimigračních parlamentních politickcýh stran stojí proti jedné, jejíž preference rostou, ale mnozí mají obavy z manipulace voleb. Za vším stojí údajně miliardář Soros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se Zimolou hovořil na Hradě o MZV i situaci v ČSSD
Prezident Miloš Zeman přijal dnes odpoledne na Pražském hradě statutárního místopředsedu sociální demokracie Jiřího Zimolu. Na Twitteru o tom informoval mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Zimola ČTK napsal, že se Zemanem hovořili o obsazení Ministerstva zahraničních věcí, aktuální politické situaci i situaci uvnitř sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: V Idlíbu to brzy bouchne, Britové vytáhli znovu Skripalovy
Všichni víme, jak nás – speciálně nás - Britové zradili při podpisu Mnichovské dohody s poukazem na to že československý a stát nikdo nezná. No hodili nás v plen Adolfu Hitlerovi a asi jim to ani tak nevadilo. Bylo všeobecnou módou širokých britských elit sympatizovat s nacistickým Německem, snad jen s výjimkou Churchilla. A nejde jen o krále, který musel abdikovat, tuším před rokem unikl desítky let starý záznam, jak i mladičká princeznička Alzběta hajluje. Svůj k svému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Poche se rozjel v rádiu. Na Hradě to vzbudí zlobu. A také zřejmě u Zimoly
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), který je již tři měsíce kandidátem sociální demokracie na ministra zahraničí. Prezident Miloš Zeman ho už tři měsíce odmítá jmenovat. Poche v rádiu připomněl, že podle ústavy k tomu prezident nemá pravomoci. A řekl toho ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
5000 uprchlíků! A co na to Jiří Drahoš? zaznělo
V hlavním městě by mohlo bydlet až pět tisíc migrantů. Tvrdí to Zelení, kteří se tak chtějí vymezit proti odmítavému postoji vlády Andreje Babiše (ANO). Píše to server iDnes.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Co například říká v té souvislosti někdejší funkcionář ČSSD na kandidaturu senátora Jiřího Drahoše? Ten chce totiž do horní komory vstoupit za podpory Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Kurva, oddělejme ho! Oddělejme všechny!“ Unikla slova Donalda J. Trumpa, nejen tato
Bob Woodward je známý americký novinář, proslulý díky filmu Všichni prezidentovi muži, který byl věnován aféře Watergate. Nyní napsal novou knihu, kterou si prý čtenáři budou moci zakoupit 11 září. Kniha se jmenuje Fear: Trump in the White House neboli Strach: Donald Trump v Bílém domě. Trump v ní například velice šťavnatě vyzýval k zabití Bašára Assada. A Donald Trump z knihy rozhodně nadšený není. Zveřejněné úryvky z knihy označil za lživé nejen on, ale i členové jeho kabinetu. Úryvky zveřejnila BBC a další média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektrárna Mělník zve k návštěvě, na výběr bude hned šest tras
Komentované prohlídky, kreativní dílničky a zábava pro děti, ukázky techniky profesionálních elektrárenských hasičů, vystoupení hudebních skupin Klasickej postup a Baťa & Kalábůť něžný beat, Oranžové kolo Nadace ČEZ a také informace o budoucnosti celé lokality po roce 2020; to vše čeká na sobotní návštěvníky Elektrárny Mělník. Den jejích otevřených dveří pořádá Skupina ČEZ od 10 do 15 hodin. Jedinou podmínkou pro vstup je pevná obuv na nohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ministři za ANO našli řešení - umlčeli kritiku
Komentář na facebookovém profilu k transparentnosti veřejných rozpočtů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Severní Korea nemůže odzbrojovat bez dohody
Severokorejský vůdce Kim Čong-un je zaskočen chováním Washingtonu, který ho žene do slepé uličky. Jaderné odzbrojování mělo být ospravedlněno společnou mírovou deklarací s USA, kterou prezident Donald Trump slíbil, ale tu teď Washington podmiňuje právě tím odzbrojením. Tedy kapitulací, kterou by Kim politicky neustál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rána jako z děla: Komunisty měli po roce 1989 zakázat, vypálil Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš dnes v německé metropoli uctil památku obětí berlínské zdi, když k jejímu památníku položil věnec. Období, v němž Berlín v letech 1961-89 dělila, označil za velice temné. Zároveň později českým novinářům řekl, že po revoluci měla být zakázána komunistická strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Blíží se desetileté výročí Lehman Brothers, odkud čekat další “ránu”?
Blíží se desetileté výročí pádu investiční banky Lehman Brothers a investoři po letech víceméně “bezstarostného” růstu vyhlížejí nová nebezpečí. Pokud mluvíme o bezstarostném růstu, tak je třeba říci, že se jedná primárně o USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Chceme být opět stranou pro lidi, znát jejich problémy a přání
ČSSD dnes na Mírovém náměstí ve Stochově zahájila centrální kampaň před podzimními volbami do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Výrobci přestanou prodávat slazené nápoje na středních školách
Na středních školách v Evropské unii by se měl od příštího roku výrazně snížit prodej cukrem slazených nealkoholických nápojů. Jejich největší dodavatelé, kteří jsou členy Evropské organizace výrobců sycených nápojů (UNESDA), se totiž dohodli, že tyto nápoje nebudou od příštího školního roku na středních školách prodávat. Tento dobrovolný závazek, který jim žádný zákon nenařizuje, Pardubický kraj vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babišův šéfinspektor nastupuje. Získali jsme jeho plány. Podívejte se sami na tento dokument
Po více než šesti letech je na místě se ptát, nakolik Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve své činnosti uspěla, táže se ve své koncepci nový šéf inspektorů, donedávna šéf lounských žalobců Radim Dragoun. ParlamentníListy.cz jeho materiál, kterým se prezentoval při výběrovém řízení, získaly. Dragoun, který se do funkce dostal díky zásahu premiéra Andreje Babiše, který odvolal jeho předchůdce Michala Murína, v dokumentu tepe do údajného propojení předchozích vedení GIBS s politickou sférou. Zmínil i úniky informací, které jsou v dnešní době ovšem běžné i u státního zastupitelství a policie. Nebo údajné účelové zahajování trestních řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Náš zdroj: V Žatecké teplárenské je všechno jinak, měli byste se podívat na tyto informace, firmy a lidi!
Jak jsme informovali v minulosti, ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky auditu společnosti Ernst&Young, který odhalil ve fungování Žatecké teplárenské řadu velmi vážných pochybení. Primárním problémem byla ekologizace kotlů. Tuto rekonstrukci provázelo mnoho nestandardních situací od samotného počátku. Od zadání studie, co s kotli vlastně udělat, po předání hotového díla. Počátkům ekologizace jsme se již věnovali. Nyní jsme však byli upozorněni také na nesrovnalosti ohledně dokončení a předání kotlů. A údajně právě díky těmto krokům byla teplárně krácena dotace od SFŽP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá ministry o řešení dlouhodobých problémů
Ombudsmanka informovala ministry nové vlády o problémech, s nimiž se v jejich resortech dlouhodobě nebo často setkává. Jde o záležitosti, které mnohdy velmi negativně zasahují do životů lidí, v některých případech se navíc týkají zvlášť ohrožených skupin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zločin! Vážná dohra debaty moderátora Takáče a Tomia Okamury na ČT
„Myslím, že rozčílení pana Okamury bylo sehrané, protože jedním z jeho poznávacích znamení je, že ukazuje lidem, jak mu všichni ubližují, jak mu všichni křivdí, jak se proti němu spikli. I to je politický program," domníval se politolog Lukáš Jelínek, kterého se PL.cz zeptaly na výbušné Interview ČT 24 mezi moderátorem Takáčem a předsedou SPD Tomio Okamurou. Jinak to vidí Petr Štěpánek. "Tendenční a zavádějící je celá Česká televize. Mediální zločin České televize je v tom, že přistupují na tu hru nepohodlného politického protivníka natírat nahnědo a dělat z něj xenofoba a extremistu," upozornil bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. K pořadu se vyjádřil i mediální expert Jiří Mikeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: „Osmašedesátnice“ Věra Čáslavská
V souvislosti s 50. výročím „okupace“ Československa, Krajské listy (Praha, 31.8.2018) zveřejnili příspěvek se vzpomínkou na osobnost Věry Čáslavské, alias Odložilové, která se mj. na OH v Mexiku proslavila výmluvným protestním gestem, když na stupních vítězů v okamžiku, kdy se pro její sovětskou soupeřku hrála hymna SSSR, odvrátila hlavu od stoupající rudé vlajky. Tímto nepodstatným gestem, údajně jako protest proti okupaci Československa se stala slavná, gesto, které se, je-li k tomu důvod, dá podle potřeby vykládat všelijak. Každopádně to bylo gesto hloupé, naivní a zcela zbytečné. Jenže jeho protestní význam byl účelově vygenerován k tomu, aby Věru Čáslavskou glorifikovaly jako významnou osobnost odporu ke vpádu vojsk VS do Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zase nová katastrofa? Světová agentura píše, že přijde hospodářská krize
Chystá se další krize? Která rozkolísaná země může přepadnout přes okraj, z nějž se dostává jen velmi dlouho a draze? O tom píše agentura Bloomberg. Situace si všímá šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ester Ledecká? Zazněl jasný hlas od Babiše
„V České republice chybí jasná pravidla, podle nichž by sportovci věděli, co je do budoucna v rámci financování čeká,“ říká poslanec a bývalý profesionální hokejista Milan Hnilička (nezávislý, za hnutí ANO), kterého premiér Andrej Babiš jmenoval vládním zmocněncem pro sport. Právě chybějící pravidla podle něj mohou i za nynější dohady mezi Svazem lyžařů České republiky a olympijskou vítězkou Ester Ledeckou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vy arogantní blbečci! Petr Hampl se zastal „obyčejných lidí“. Mnozí budou koukat
Sociolog Petr Hampl, který v minulých letech býval označován jako „pravicový sociolog“ a někteří ho řadí k „extrémní pravici“, se ve svých facebookových příspěvcích pochvalně vyjádřil k dotovanému jízdnému pro seniory a studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: 100 let republiky? Běžte k čertu, není co slavit. Na slovanství jsme naplili. Lid povstal proti Merkelové
Naštvaní občané, žádní radikálové. Podle politického a mediálního analytika Štěpána Kotrby si politici v Německu neumějí připustit, že lidé, kteří je volili a tleskali jim, proti nim dovedou povstat. Problém migrace je prý hlavně sociální, chudí lidé z Afriky zatoužili po „západních cetkách“. Kotrba se vrací také k připomínkám srpna 1968 nebo k nejnovějším útokům na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Nová vzdělávací aplikace přibližuje formy antisemitismu v komunistickém Československu
Různé formy zejména komunistické antisemitské státní politiky ilustruje nová internetová aplikace pro školy, kterou zveřejnil Ústav pro studium totalitních režimů na svém vzdělávacím webovém portálu dejepis21.cz. Aplikace s názvem Antisemitismus 1945–1989. Státní politika proti Židům v Československu má upozornit na fakt, že téma antisemitismu nezmizelo s koncem druhé světové války, naopak představovalo jakýsi spodní proud nejen komunistické propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD zahájila kampaň. Chce zkrátit pracovní týden a bránit hranice
Sociální demokracie se v kampani před říjnovými komunálními volbami zaměří na téma bezpečnosti českých hranic, přeje si také vyvolat diskusi o zkrácení pracovní doby či o zavedení pětitýdenní dovolené pro všechny. Nadále chce prosazovat hlavní body svého sociálního programu, například zálohované výživné a proplácení nemocenské od prvního dne nemoci. Předseda ČSSD Jan Hamáček to dnes řekl při zahájení kampaně strany ve městě Stochov na Kladensku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky
Na každoroční největší bezpečnostní akci ve stření Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS, které vystaví vojenská vozidla, automobily nebo například legendární vrtulník UH-60 Black Hawk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nějaké fotky... Začala bouře po britském zatykači na údajné traviče Skripala
Další posun v kauze novičok. Britská policie tvrdí, že zná jména těch, kteří stojí za údajnou otravou Sergeje a Julie Skripalových. Jedná se o dva ruské muže. Scotland Yard tvrdí, že má dost důkazů k obžalobě. Šance, že by je Rusko vydalo, je stále mizivá. O situaci informovala britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stovky milionů z ITI proměnily během prázdnin desítky škol v aglomeraci
Základní a střední školy v pondělí opětovně otevřely svoje brány. Stovky žáků a studentů se v novém školním roce mohou těšit na výuku v modernizovaných prostorách, které školy v území získaly díky prostředkům z ITI Hradecko-pardubické aglomerace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Lidé zvracejí nenávist na Facebooku. Černé bahno. Zaplaťpánbůh za ČT a Respekt! Nora Fridrichová je statečná
V rámci akce „Třeboňské dialogy“ hovořil v divadle v Třeboni s místně příslušným senátorem Jiřím Šestákem teolog Tomáš Halík. Hned na úvod pohovořil o „zvracení nenávisti“ na sociálních sítích, pak rozebral i brexit, imigraci, Českou televizi a zavzpomínal, jak chtěl několikrát zachránit ducha našeho národa, ale ten o to nestál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Pacienti budou mít svůj lék dostupný v jakékoliv lékárně, tvrdí náměstek
Za nedostatkem léků jsou buď výrobní problémy, nebo vývozy do zahraničí. České léky jsou lákavé kvůli nízké ceně. Doplácejí na to ale tuzemští pacienti, kterým se mnohdy nedostává životně důležitých léků, které nezbytně potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cenzuruje mě Facebook. Benjamin Kuras o svobodě slova, dění v Německu či Kalouskovi
ROZHOVOR „Komu záleží na ‚mezinárodním respektu, hanbě a opovržení‘ víc než na bezpečnosti vlastního národa, který platí jeho mzdu, se nedostatkem studu sám vyřazuje z racionální politické debaty a nemůže být brán vážně,“ říká o Miroslavu Kalouskovi spisovatel Benjamin Kuras, který kandiduje do Senátu na Praze 4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Zámek Lány se na dva dny otevře pro veřejnost, jako první si jej prohlédnou školní skupiny
Návštěvou školních skupin začnou ve čtvrtek dne 6. září 2018 v 8.00 hodin dva dny otevřených dveří v reprezentačních prostorech zámku Lány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš se zastal Pocheho: To, co řekl o migraci...
Senátorští kandidáti Jiří Drahoš a Pavel Fischer se včera sešli v předvolební debatě na serveru Blesk.cz. A oba se například vyjádřili k nominantovi na post ministra zahraničních věcí Miroslavu Pochemu (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Chia semínka – máme se obávat, nebo jásat?
Chia semínka mají původ v horách Střední a Jižní Ameriky. Někteří je považují za superpotravinu – jsou výživově bohatá a mají málo kalorií. Mezi jejich oceňované přednosti patří především vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin. Časopis dTest otestoval 14 výrobků různých značek, aby prověřil jejich kvalitu. Zaměřil se i na přítomnost mykotoxinů a pesticidů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Interpreti pop-rockového nebe podpořili benefiční koncert „Křídla motýlí 2018
Na malebné návsi v jihomoravských Dolních Dunajovicích se uskutečnil půlkulatý 5. ročník benefičního koncertu „Křídla motýlí“. Akci přijely podpořit česko-slovenští interpreti pop-rockového nebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poche? Co je to Poche? Vtipná poznámka a nové vážné informace o kandidátovi ČSSD na ministra
Miroslav Poche z pozice poradce ovládá Ministerstvo zahraničních věcí. A podle zdrojů z diplomacie dělá vše pro to, aby je ovládal i v případě, že se mu nepodaří přesvědčit prezidenta Zemana, aby jej jmenoval. Pracovníci ministerstva přitom z jeho působení, mírně řečeno, nejsou nadšeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš navštíví Německo, setká se s Merkelovou i Schäublem
Na první oficiální návštěvu Německa ve funkci českého premiéra dnes zamíří Andrej Babiš. V Berlíně ho přijme kancléřka Angela Merkelová a setká se také se šéfem parlamentu a svým někdejším protějškem z doby, kdy byl ministrem financí, Wolfgangem Schäublem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jak je to s dotacemi z EU? V ČT vše popsala ministryně Dostálová
Vláda není spokojená s tím, jak Česko čerpá peníze z Evropských fondů. Brusel za čtyři a půl roku aktuálního rozpočtového období poslal do Česka necelých osmdesát miliard korun, což je asi třináct procent toho, co celkem za sedm let vyčerpat lze. Hrozí nyní, že na konci čerpání přijdou na poslední chvíli miliardy korun jako v roce 2015, což se ekonomice moc nezamlouvá? V interview na ČT24 to probral moderátor Daniel Takáč s Klárou Dostálovou (nestr. za ANO), ministryní pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Krajský úřad zrušil „období sucha“
Krajský úřad Moravskoslezského kraje zrušil nařízení, které vydal začátkem srpna kvůli suchu a hrozícím požárům. Rozhodnutí je zveřejněno na úřední desce krajského úřadu, informovány o tom byly všechny obce v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sociální bydlení není pro nepřizpůsobivé, říká kandidát na starostu Prahy 3 Petr Venhoda
V Praze nebývale rostou nejen ceny bytů, ale také nájemného. Zvyšující se výdaje za bydlení musí řešit stále více Pražanů. Jedním z těch, kteří v metropoli prosazují větší rozvoj sociálního a dostupného bydlení, je Petr Venhoda, který v komunálních volbách kandiduje na starostu Prahy 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Město musí fungovat. Splníme očekávání Pražanů
Měsíc před komunálními volbami představili občanští demokraté svá řešení hlavních problémů metropole. Dostavba obou okruhů, celoměstská parkovací zóna, nové školy, jesle i domovy pro seniory, digitální komfort pro občany a uvolnění ploch pro bytovou výstavbu. To jsou hlavní priority ODS pro život města, které už pět let stagnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Konec nulové tolerance alkoholu pro vodáky je opět o krok blíž
Hospodářský výbor schválil návrh zákona o vnitrozemské plavbě. Narozdíl od původního pirátského návrhu, který vyjímal vodáky z přestupku úplně, hospodářský výbor přijal pozměňovací návrh, ve kterém stanovil u toho, kdo vede plavidlo, tedy zadáka, limit jedné promile alkoholu. Posádka bude nadále bez omezení v duchu původního návrhu, který jsem s Piráty předložil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Proberte se, páni zpravodajci, domobrana je přirozenou reakcí slušných lidí
Vznikající domobrana je přirozenou reakcí řady slušných lidí, kteří mají dlouhodobě pocit, že stát není schopen a ochoten zajisti bezpečí naší země a našich obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Vodohospodáři vrací do potoků v Jizerských horách původní druhy ryb
Správci toků z podniku Lesy ČR už více než deset let každoročně vysazují do potoků a tůní v Jizerských horách původní druhy ryb, jako je zvláště chráněná střevle potoční nebo pstruh obecný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Letošní říjnové volby budou mít signalizační význam
Hamáčkovo vedení ČSSD si patrně vůbec neuvědomuje „která bije“. Vymyslelo „dokonalý plán“, jak eliminovat vliv sporu se Zemanem a obsazení postu ministra zahraničí Pochem, aby je to nestálo body v rychle se blížících se říjnových komunálních a senátních volbách. Odloží řešení tohoto problému až po volbách. Tím ovšem dosáhlo pravého opaku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Myslíme si, že nárůst platů politiků o 20 procent není přiměřený, zaznělo od Pirátů
Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání vládního návrhu, který má od příštího roku zpomalit růst platů ústavních činitelů. Vrátí se k němu 10. října a poslanci budou mít do 5. října čas na podávání pozměňovacích návrhů. Dva návrhy už chystají Piráti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Knižní novinka nabízí přehledné dějiny církve
Právě vychází druhý díl Církevních dějin, který navazuje na předchozí zpracování církevní historie v antice a středověku. Tentokrát je vymezen obdobím sahajícím od počátků protestantské reformace až po předvečer Velké francouzské revoluce. Autoři předkládají komplexní syntézu církevních dějin, která neopomíjí žádnou z důležitých křesťanských skupin novověku a překračuje konfesní pohled na církevní dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
David Rath: Ministr - zpěvák
Vláda A. Babiše rozhodla, že dá 7 miliard lékařským fakultám, aby vychovali více lékařů. Lékařské fakulty si více peněz zaslouží, ale ne na produkci dalších lékařů, těch už dnes produkují dost. Problém nedostatku lékařů není v jejich nedostatečné produkci, ale v jejich masivním odchodu do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Detašované pracoviště nesmí sloužit k segregaci dětí
Celkem 200 milionů korun zamíří z Operačního programu Praha – pól růstu ČR do pražských základních škol na zvýšení jejich kapacity. Rozhodli o tom radní hlavního města, kteří schválili novou výzvu k předkládání žádostí o podporu. Výzva s číslem 45 bude vyhlášena 12. září, své projekty do ní zájemci mohou podávat od 15. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO Zdeněk Svěrák zasáhl do voleb
Zdeněk Svěrák znovu vyjádřil svůj názor na českou politiku. Tentokrát tak učinil tím, že podpořil kandidáta Jiřího Ptáčka z TOP 09 na starostu Prahy 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Skoro otevřený dopis Radě města a primátorovi Mostu
Zákon něco předpokládá a "bojovníci proti korupci" mění....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Chuť nakupovat neopustila Čechy ani v parném létě
Podle dnes zveřejněných údajů se i v červenci výrazně zvýšily tržby tuzemských obchodníků. Spotřebitelé nechali v pokladnách kamenných i virtuálních obchodů o 5,6 % více peněz než ve stejném měsíci loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rekordní investice na finGOOD: Deset milionů na výkup a repase automobilů Tatra
Zatím největší investice na peer to business platformě finGOOD v její dvouleté historii směřuje do společnosti Excalibur Trade. Konkrétně na projekt zpětného výkupu nákladních automobilů Tatra, jejich repasování a následného doručení novým zákazníkům. Společnost Excalibur Trade by ráda na tento ambiciózní projekt získala prostřednictvím finGOOD od investorů deset milionů korun na dva roky s úrokem 8 % p.a. Cílem projektu je přispět k nahrazení stále spolehlivých a kvalitních automobilů Tatra novými modely, které lépe vyhovují současným požadavkům, a především přísným ekologickým normám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zaměstnávání podle sexuální orientace?
Tak to už je opravdu silné kafe. Jak jsem psal již dříve, jsem příznivcem tradičního modelu rodiny, který je pro mne jediný přirozený. Neřeším ale, co kdo dělá doma a s kým a jak tráví svůj volný čas, pokud tím neubližuje nikomu z okolí. Je to jen a jen jeho věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Také už vám leze krkem, jak média stále dokola připomínají totéž?
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Další píseň o smrti Miloše Zemana
Jaroslav Hutka se svou písní Miloš a Zubatá asi musel mít velký úspěch, protože je zde další píseň o Zemanově skonu. Píseň o Miloši Zemanovi a jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkovi složil Vladimír Veit a je umístěna na serveru YouTube. Jmenuje se Na Hradě a v podhradí a Ovčáček v ní dostává kopanec do jistých partií. S rozběhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ztopořený penis: K věci vystoupila i Miroslava Němcová. Byli jsme u toho
Mediální kauza kolem pojednání o penisu ve vysílání veřejnoprávního rozhlasu v úterý dospěla až do Poslanecké sněmovny, kde se k ní na volebním výboru vyjádřila i Miroslava Němcová se Zbyňkem Stanjurou. ParlamentníListy.cz byly u toho. Pokračování „obrany svobody“ pak připravuje ČT do nedělního Newsroomu, takže o kauze nejspíš nepíšeme naposledy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Centrum duševního zdraví v Trutnově nabídne i terénní služby
Do dvou let vznikne v Trutnově nové Centrum duševního zdraví za více jak 55,5 milionu korun. Cílem projektu je získat odpovídající prostory pro poskytování zdravotních a přímo návazných sociálních služeb pro osoby s duševním onemocněním. Nové centrum vznikne na místě bývalého kulturního domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
UZO: Práce v řetězcích je v zemích V4 o svátcích tabu
Regulace otevírací doby zejména o státních svátcích byla hlavním tématem 25. zasedání zástupců zaměstnanců obchodu ze zemí skupiny V4 (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko), které proběhlo 3. a 4. září v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí varuje před topickou bouří Gordon
V souvislosti s výskytem tropické bouře Gordon nad Mexickým zálivem, která se blíží k území USA, varuje Ministerstvo zahraničních věcí před cestami do států Louisiana, Mississippi nebo Alabama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Švédsko asi nepotěší Evropskou unii. Už za čtyři dny
Za čtyři dny se konají ve Švédsku parlamentní volby a z pohledu Evropské unie nemusí vůbec dopadnout dobře. Den za dnem posilují euroskeptičtí Švédští demokraté a bojují tak o pozici druhé nejsilnější strany v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Stanovisko k návrhu státního závěrečného účtu ČR za rok 2017
NKÚ vydal „Stanovisko k návrhu státního závěrečného účtu České republiky za rok 2017“. V něm hodnotí vývoj ekonomické situace v zemi a výsledky hospodaření státu za uplynulý rok. Stanovisko se zaměřuje také na hodnocení některých nedostatků ve vybraných oblastech veřejné správy, které významně ovlivňují úroveň veřejného života v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, to vůbec není dobré. Vyplavalo na vás něco o uprchlících z minulosti, co se lidem asi moc líbit nebude... Okamura, Filip, kníže, Keller či Benešík promluvili
ANKETA Premiér Andrej Babiš v TV Prima řekl, že v Evropě je 1,5 milionu ilegálních imigrantů, kteří nedostali azyl. Podle něj by měli opustit Evropu. Řekl, že Chemnitz je od nás za rohem a lidé mají z kriminality imigrantů strach a jsou v šoku. Podle něj je tu boj, jestli zachováme naši evropskou civilizaci a kulturu. „Tady nechceme žít v Africe ani na Blízkém východě, musíme bojovat za naše hodnoty a mít pro to také řešení,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ale vždyť my jí dáváme tolik... Případ Ester Ledecké pronikl i do ČT
Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se dostala do sporu s výkonným výborem Svazu lyžařů. Důvodem je financování její přípravy a zablokování přihlášek na závody. Hovořilo se o tom v pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Radní ANO a ČSSD schválili úpravy Stalina bez architektonické soutěže
Radní Prahy bohužel právě schválili humpoláckou rekonstrukci Stalina a to bez architektonické soutěže, bez dohody s odborem ochrany prostředí, ačkoliv úprava zasahuje do významné plochy zeleně a také bez dohody s Prahou 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Kterak se díky kůrovci přišlo na revoluční myšlenky
V Česku řádí kůrovcová kalamita, která dopadá nejen na přírodu, ale také na majetek. Nestátní vlastníci hospodaří na 1,1 milionu hektarů lesů. Pro takové vlastníky může být kalamita zcela likvidační. Stát se tedy rozhodl, že jim pomůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, to vůbec není dobré. Vyplavalo na vás něco u uprchlících z minulosti, co se lidem asi moc líbit nebude... Okamura, Filip, kníže, Keller či Benešík promluvili
ANKETA Premiér Andrej Babiš v TV Prima řekl, že v Evropě je 1,5 milionu ilegálních imigrantů, kteří nedostali azyl. Podle něj by měli opustit Evropu. Řekl, že Chemnitz je od nás za rohem a lidé mají z kriminality imigrantů strach a jsou v šoku. Podle něj je tu boj, jestli zachováme naši evropskou civilizaci a kulturu. „Tady nechceme žít v Africe ani na Blízkém východě, musíme bojovat za naše hodnoty a mít pro to také řešení,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Starostou pražského Smíchova chce být hrobař oblíbené Škvoreckého Literární akademie
ČSSD vysílá do voleb o starostenský řetěz na pražském Smíchově výraznou osobnost – lékaře Miroslava Doležala. Kandidát s číslem jedna je veřejnosti znám ovšem spíše v negativních konotacích. Jako jeden z klíčových lidí, který se podepsal pod krachem známé Literární akademie Josefa Škvoreckého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Kdy si konečně Češi přiznají, že ČSR vznikla podvody Masaryka a Beneše?
Aby článek nebyl dlouhý, omezíme se pouze na jednání oněch obou exulantů od dubna 1918 a tak uvedeme na správnou míru neúplná tvrzení v článku Zdeňka Čecha (www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyz-profesor-Amerikan-konecne-u-Wilsona-prosadil-ceskoslovenskou-vec-S-historickym-publicistou-Zdenkem-Cechem-o-klicovych-krocich-ke-vzniku-statu-550149)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice má nový CT přístroj
blastní nemocnice Mladá Boleslav v rámci projektu Zvýšení kvality návazné péče pořídila nový CT přístroj. Pořizovací cena přístroje je 27, 355 milionů korun a nemocnice ho zakoupila s finanční podporou Integrovaného regionálního operačního programu (23 milionů korun) a Středočeského kraje (4 miliony korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Vlakem, metrem, lanovkou, na kole i přívozem
Evropský týden mobility letos představí nejlepší kombinace způsobů dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Na statku Lüftnerka vzniklo unikátní dětské hřiště
Jediné celodřevěné interiérové hřiště v České republice otevřela v úterý 4. září Zoologická a botanická zahrada města Plzně na půdě statku Lüftnerka. Prvními návštěvníky, kteří vyzkoušeli novou atrakci, byli žáci ze 7. základní školy. Za město Plzeň hřiště otevřeli primátor Martin Zrzavecký s ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Zasedání zastupitelstva ukázalo, kdo stojí za svými občany
I poslední zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště ukázalo, kdo stojí za svými občany. Byli to zástupci ČSSD, kteří navrhli samostatné hlasování o prodeji pozemků v lokalitě Nad Žlebem a kteří prodej nepodpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Nové vedoucí mají kanceláře v Rusku, Bulharsku, Švédsku a Francii
Nové vedoucí přivítaly čtyři zahraniční pobočky agentury CzechTrade. Do čela kanceláře v Petrohradu se postavil Antonín Marčík. Pobočku v Bulharsku řídí Martin Hlavnička, který v agentuře působí již 17 let. Skandinávskou kancelář ve Stockholmu povede Vojtěch Helikar, který dříve působil v Austrálii. Novým vedoucím francouzské kanceláře byl jmenován Vítězslav Blažek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonomka v ráži: Oponenti Zemana jsou příliš líní. Chytají se sebemenšího stébla pochybení. A rozpočet? Ořezat nevládní organizace šlo ještě více
ROZHOVOR Česká vláda se chová jako pošetilec, který ve slunný den vyjde z domu bez deštníku navzdory předpovědi. Tak hodnotí počínání Babišova kabinetu ekonomka Hana Lipovská za to, že zadlužuje zemi jako všechny vlády po roce 1997 v době růstu, který nemusí trvat dlouho. V navrženém státním rozpočtu pro rok 2019 nevidí členka Katedry ekonomie Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity plán pro případ krize. Potěšil ji alespoň příslib seškrtání financí pro nevládní organizace, tedy nátlakové skupiny, které prosazují své úzké politické zájmy bez ohledu na přání voličů. I když zrovna zde jde ovšem řezat ještě více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Co říkáte na Babišův výrok nepříjmeme ani jednoho migranta, ptal se český veřejnoprávní novinář. A ona na to...
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) znovu předstoupil před novináře. Tentokrát se tak stalo po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Nedaleko spolkového kancléřství v Berlíně protestovalo proti Babišovi několik lidí. Merkelová ho však přijala s patřičnými poctami. Debatovali spolu o migrační krizi či o euroatlantických vztazích. Shodli se na něčem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Samoživitelka. Pečuje o postižené dítě. Dělala pro Ďurička i muže z arabského světa. Známe pikantní minulost Okamurovy kandidátky do Senátu
O Okamurově SPD řada lidí říká, že je to populistická až extremistická strana, která cílí na nejnižší pudy voličů. Důvodem je zejména neskrývaný odpor vůči islámu a migrantům, který strana otevřeně deklaruje. Do podzimních senátních voleb ovšem za SPD kandiduje v severočeském Chomutově žena, která má s cizinci a přistěhovalci z odlišného kulturního okruhu osobní zkušenost. Elvíra Hahnová totiž v minulosti pro dvojici podnikatelů z Palestiny pracovala, když jim pomáhala rozjet v Česku byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kabourková: Cedule má vyřešit vše
Alibismus a nezájem o občany, i tak by se dalo nazvat toto označení: POZOR, ZVLNĚNÝ CHODNÍK! Je to snad republiková rarita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš před odletem za Merkelovou: Vidím 75 miliard euro, které by se daly použít na řešení migrace
Na první oficiální návštěvu Německa ve funkci českého premiéra dnes zamíří Andrej Babiš. V Berlíně ho přijme kancléřka Angela Merkelová a setká se také se šéfem parlamentu a svým někdejším protějškem z doby, kdy byl ministrem financí, Wolfgangem Schäublem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Blíží se Světový den první pomoci. Umíte ji poskytnout?
Poskytnutí první pomoci při nehodě je podle odborníků často stěžejním bodem, který rozhodne o životě nebo smrti zraněného. Přesto ji podle výzkumů umí a je ochoten poskytnout málokdo. Světový den první pomoci, který letos připadá na 8. září, je jednou z aktivit, jejímž cílem je zvýšit povědomí o důležitosti a zásadách první pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Dolínek stál u kopírky, nosil papíry a Poche u velkýho stolu kšeftoval a rozděloval. Byla tam fronta podnikatelů. Přesně vám to popíšu." Šokující svědectví z pražského magistrátu
Na redakci ParlamentníchListů.cz se v poslední době obrátila celá řada politiků a podnikatelů, kteří mají osobní zkušenost s Miroslavem Pochem. Jde zejména o oblast dopravních staveb, která europoslanci zřejmě způsobí největší problémy. Krom toho naší redakci popsalo hned několik dnes již legendárních politiků situace, které na pražském magistrátu s Miroslavem Pochem zažili. Na jednu stranu se nad tím možná pousmějete, na stranu druhou jde o velice zásadní svědectví, které jen dokresluje neochotu Andreje Babiše tohoto sociálního demokrata usadit na významný post v kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chyba na kandidátce: Český statistický úřad omylem povýšil zastupitelku na starostku
Bývalá starostka městské části Praha 12 a zastupitelka městské části Praha 12 Daniela Rázková (KDU-ČSL) má na kandidátce STAN, TOP 09 na serveru volby.cz do podzimních voleb na pražský magistrát v kolonce povolání uvedeno „starostka MČ Pha12“. Starostkou této městské části přitom již od podzimu 2016 není. Chyba se stala na straně Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hnutí SPD podalo ve Středočeském kraji 21 kandidátních listin
Do komunálních voleb, které se uskuteční 5. a 6. října 2018 jsme ve Středočeském kraji podali celkem 19 kandidátních listin a dvě kandidátky pro senátní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Obchodům se dařilo i o prázdninách
V červenci vzrostly tržby v maloobchodě meziročně o 5,6 %, po očištění o 4,4 %. Letošní červenec měl proti loňskému o jeden pracovní den navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seitlová (KDU-ČSL): Musíme zrychlit opatření proti dopadům sucha
Změny klimatu doprovázené zvyšujícími se a četnějšími extrémními výkyvy počasí nastupují rychleji, než jsme předpokládali. Letos nás potrápily neobvykle vysoké teploty a sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zaměstnanci si v průměru polepšili o 2515 korun měsíčně
„Medián mezd roste rychleji než průměrná mzda. To v praxi znamená, že zaměstnancům s nižšími příjmy rostou mzdy rychleji než zaměstnancům s vyššími příjmy. V konečném důsledku tak dochází ke snižování příjmové nerovnosti mezi zaměstnanci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Plzni rozumíme a chceme ji posunout ještě víc dopředu
Občanští demokraté včera odstartovali hlavní část své předvolební kampaně pro plzeňské komunální volby. Celá kampaň „modrých“ se ponese ve znamení hesla „Věříme v Plzeň,“ které se už v rámci předkampaně objevilo na řadě míst našeho města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko se bojí pravdy o komunistických zločinech, zavírá archivy
Zatímco Ukrajina dělá pravý opak a nedávno zveřejnila archiv komunistického gestapa KGB. Ruský prezident Vladimír Putin však nechal uzavření sovětských archivů z nepochopitelných důvodů prodloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VLS: V Ralsku prezentovali pedagogům lesní pedagogiku
Seminář v režii divize VLS Mimoň si vytkl za cíl seznámit pedagogy s lesní pedagogikou, představit její postupy lesních v terénu a ukázat aktivity nejen pro děti. Celá akce probíhala za příznivého počasí pod otevřeným nebem v lesním areálu Skelná huť v Ralsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda odmítla návrh na snížení daní, raději si budou kupovat voliče nesmysly
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu odmítnutí návrhu ODS na zrušení superhrubé mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Haramul: Starosta Březiněvsi Jiří Haramul míří do Senátu
Lidé z Prahy 8 ho znají jako starostu Březiněvsi, Jiří Haramul má však v nadcházejících volbách vyšší cíl – míří na Senát. Proč se rozhodl kandidovat a s čím do voleb jde?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Ale to ve škole neříkej, nebo okamžitě vyfasuješ nálepku.“ Politička od Svobodných poučuje „dítko“ o islámu, EU, uprchlících...
Málokdo z nás podle členky republikového výboru Svobodných Ivany Burešové Markové nevěděl od rodičů, co se stalo v srpnu roku 1968. Přesto za vyprávěním ale obvykle následovala věta: „Ale neříkej to ve škole!“ Přestože od revoluce v roce 1989 uběhlo takřka třicet let, tuto větu říkáme znovu. Doma mezi blízkými popisujeme věci jinak, než jsou prezentovány na veřejnosti. V kontextu s tím se Burešová Marková ve svém komentáři na serveru Neviditelný pes.cz rozepsala například o nerovnosti mezi ženami a muži, migrační krizi nebo o našem členství v EU. „Školy statečně jezdí na exkurze do Evropského domu, kde jsou dětem vymývány hlavičky o svátosti evropské stolice,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): SPD cenzura padla na komentář, který sbíral lajky na jejich stránkách. Tady je
SPD ve svém volebním plátku bez důkazů obvinila Piráty, že jí ničí billboardy. Bylo to tak průhledné a směšné, že se lidé ozvali na jejich facebookových stránkách a dožadovali se vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček táhne do voleb s tématem bezpečnosti českých hranic. A Pehe si ťuká na čelo: To už se opravdu všichni zbláznili?
Předseda ČSSD Jan Hamáček, který vede jak Ministerstvo vnitra, tak zahraničí, dnes oznámil, že sociální demokracie se v kampani před říjnovými komunálními volbami zaměří na téma bezpečnosti českých hranic. Z této informace se politologovi Jiřímu Pehemu ježí chlupy, se svými pochybami o normálním myšlení členů ČSSD se proto s veřejností podělil na svém twitterovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Benzín je nejdražší od prosince 2014. Cenu ropy ovlivňuje bouře Gordon
V souladu s naší minulou prognózou došlo v uplynulém týdnu k růstu cen pohonných hmot. V úterý 4. září dosahovala průměrná cena benzínu hodnoty 33,49 koruny, což bylo nejvíce od konce roku 2014. Zdražování můžeme pozorovat i u nafty, která však prozatím nepřekonala průměrnou cenu z července letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česko může přijít o Ester Ledeckou. Její otec Janek bouchl do stolu: Bude závodit za jinou zemi, pokud...
Hudebník Janek Ledecký, tatínek Ester Ledecké, se vložil do sporu své dcery se Svazem lyžařů ČR. Dal jasně najevo, že pokud svaz neustoupí, jeho dcera začne závodit za jinou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Učitel mediální výchovy se rozplýval, jak mu děti vyprávěly o hoaxech a Putinovi. A v diskuzi létaly facky: Vychováváte z nich multikulti zm*dy!
Školní rok se nám pomalu rozbíhá a děti se dozvídají nové věci. Někdy to je i naopak, učitelé leccos vyslechnou od dětí. Jeden z kantorů na sociální síti Twitter sepsal pár řádek k jedné vyučovací hodně mediální výchovy. A nastala mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nový rekord v historii ČR
Mzdy v ČR ve druhém letošním čtvrtletí překonaly očekávání trhu, když v nominálním vyjádření vzrostly meziročně o 8,6 procenta a o 6,2 procenta ve vyjádření reálném, tedy po očištění o inflaci. Průměrná mzda tak svojí nominální výší (31 851 korun) dosaženou za letošní druhý kvartál překonala všechna přechozí čtvrtletí od vzniku ČR v roce 1993, a to včetně posledního kvartálu roku 2017, který dosud držel pomyslný rekord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Podporujeme přirozený řád věcí
Plníme své sliby a dlouhodobě podporujeme přirozený řád věcí. Na konci srpna skončilo celoevropské hlasování o tom, zda zachovat, nebo zrušit střídání letního a zimního času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Evropa plná migrantů? Zde jsou rady politikům, kteří to nechtějí. Fakta o mezinárodních dohodách, které mohou zrušit či odmítnout
Státy EU jsou vůči ilegální migraci bezbranné. Migranti to vědí, a proto po tisících stále zdolávají schengenskou vnější hranici EU. Bez změny politiky, kterou mohou udělat pouze vlády a parlamenty členských států, bude tento stav pokračovat. „Prvním krokem, který je třeba učinit k ochraně vnějších hranic EU, je odstoupení od článku 31 Ženevské úmluvy o právním postavení uprchlíků. A v návaznosti na to doplnit trestní předpisy států tak, aby obsahovaly úpravu trestného činu neoprávněného vstupu na území státu,“ upozorňuje ekonom a publicista Martin Kunštek. Teprve poté má podle něj cenu poslat na hranice armádu a policisty se zbraněmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Matouš (TOP 09): Tvoříme z Milovic TOP místo pro život
Když jsem před čtyřmi lety uspěl v komunálních volbách, tak jsem netušil, jaká životní etapa na mne čeká za dveřmi radnice v Milovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist