Oficiální zpravodajská média

Akademie zdraví naučí seniory, jak být aktivním partnerem péče o své zdraví
Společnost GSK a nezisková organizace Elpida zvou zájemce z řad seniorů na Akademii zdraví. Projekt s výrazným preventivním charakterem navazuje na dlouhodobé vzdělávací aktivity Elpidy a klade důraz na aktuální a pro starší populaci prakticky využitelná témata. Letos poprvé je série přednášek připravena jako ucelený celoroční program a za pár dní začne jeho podzimní část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Partnerka předsedy poslaneckého klubu Pirátů natočila soft-porno. Získali jsme ho jako jediní
Někdy člověk šlápne vedle. Ať už kvůli financím anebo kvůli pubertálnímu poznávání světa. Tak sama pro ParlamentníListy.cz informovala o svém pikantním videu Michaela Krausová z Pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chemnitz: Ale ale. Po zveřejnění fota ,,pravicového extremisty" přišla omluva
Mainstreamová média tvrdí, že na demonstracích v Saské Kamenici bylo vidět hajlování příznivců „extrémní pravice“. Jak však dokazuje omluva redakce serveru operátora T-mobile, minimálně v jednom z případů hajlování šlo o provokaci radikální levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Grofová (KSČM): Dnešní komunisté jsou mezi politiky ti nejslušnější
Komentář na facebookovém profilu k současnosti KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti v ohrožení? Ivan Bartoš žádal BIS o ochranu
Šéf Pirátů Ivan Bartoš v červnu požádal ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Martina Koudelku, „pokud by se nějaký náš Pirát či Pirátka dostal nevědomky do nějakého hledáčku ‚cizích agentů‘ či byl zaplétán do špionážních hrátek a BIS by to zmerčila, zda by nás na to mohli upozornit“. Bartoš na tuto schůzku se zpožděním upozornil na stránkách Pirátů ve složce evidence lobbistických kontaktů. Zprávy o schůzce později označil za haluz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Pouhý boj proti kvótám a ilegální migraci existenční hrozbu neřeší
U nás neustále všichni tvrdí, že jim vadí ilegální migrace a přerozdělovací kvóty, a radují se nad tím, že kvóty prý naše tvrdá a úspěšná politika již eliminovala a ilegální migraci se v Evropě také daří omezovat. Takže vše se zdá na dobré cestě. Tak tomu ale vůbec není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Smysluplně propojit otevřená data státu se znovu pokusí hackathon veřejné správy
Na úspěch loňského prvního ročníku hackathonu veřejné správy letos navazuje další příležitost pro vznik inovativních aplikací. Týmy programátorů budou mít 14. a 15. září čas 24 hodin na to ukázat, co vše se dá z otevřených dat veřejné správy vytvořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Novináři obléhali soud, kam měl přijít bývalý tajemník SPD. Ten zkolaboval
Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes nebude zabývat případem bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Jednání, které se mělo konat od 13:00, bylo těsně před začátkem odročeno, řekl novinářům příslušník justiční stráže. Jak uvedl server iDNES.cz, k odročení došlo kvůli Staníkově kolapsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Premiér v Berlíně a básníkova kapka rosy
„KSČM měli zakázat,“ řekl tam Babiš na kamery. „Komunisti, KSČM nemá na naši vládu žádný vliv.“ „Jestli komunisty někdo oslabil, pak to bylo právě ANO.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česko po 22 letech navštíví indický prezident
Do Prahy dnes na státní návštěvu přiletí indický prezident Rám Náth Kóvind. Česká republika bude hostit hlavu druhé nejlidnatější země světa po více než 20 letech. Jednání s českými politiky má Kóvind v plánu v pátek a sobotu, návštěvu ukončí v neděli. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soud začne řešit výroky extajemníka SPD Staníka ve Sněmovně
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat případ bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Podle obžaloby loni v říjnu posílal příslušníky menšin do plynu. Hlavní líčení je prozatím nařízené jen na dnešní den, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dotáhla Blanku? Tím, že přestřihla pásku? Šídlo se vysmíval v debatě primátorských kandidátů Stuchlíkovi za Krnáčovou
Ve středu večer se na TV Seznam pořadu V Centru sešla šestice kandidátů na pražského primátora. Proti sobě se utkali Jiří Pospíšil ze Spojené síly pro Prahu, Jan Čižinský z Praha sobě, Jakub Landovský z ČSSD, který přislíbil, že se nestane ministrem zahraničí, Bohuslav Svoboda z ODS, Zdeněk Hřib z Pirátské strany a Petr Stuchlík z hnutí ANO, jenž nezapomněl vychválit dosavadní pražskou primátorku Krnáčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
VIDEO Pane Hutko, to je hnus! Občan natočil píseň na obranu Miloše Zemana
Od zveřejnění písně Miloš a zubatá, kterou nazpíval písničkář Jaroslav Hutka, už uplynulo pěkných pár týdnů. Zdá se však, že i po tak dlouhé době hýbe fakt, že si Hutka dobírá prezidenta Miloše Zemana, mnoha lidem žlučí. Svou nechuť vůči Hutkovi dávají najevo mnoha způsoby. Pan Miloš Hora se rozhodl odpovědět Hutkovi taktéž písní. A to takovou, že bude lepší, když si ji poslechnete sami. „Pane Hutko, to, co jste složil, to je fakt hnus,“ začal Hora...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Pražská bytová a předvolební hysterie
V posledních měsících a týdnech není dne, abychom nečetli či neslyšeli, jak strašlivá je situace mladých lidí v Praze, kteří si nemohou koupit svůj byt a tak si zajistit svůj šťastný život. Politické strany se přímo předbíhají v návrzích, jak budou stavět či rekonstruovat tisíce městských „sociálních“ zdarma bytů, média se předhánějí v rozsudcích, kdo stav zavinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kauza novičok: Studená válka, píší britská média. Jakub Janda jásá nad porážkou Ruska
Britská premiérka Theresa Mayová obvinila z otravy novičokem ruské zpravodajce a v médiích se objevila jejich jména i fotografie. Svět reaguje s rozhořčením. Mnozí tvrdí, že jde o návrat do dob studené války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Odskáčete si to, varuje Miroslav Kalousek občany, kteří to nevidí jako on
Vláda Andreje Babiše (ANO) občanům odhalila, jak hodlá příští rok hospodařit s jejich penězi. Exministr financí Miroslav Kalousek její plán totálně rozcupoval. A vyvolal zajímavou reakci. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Doktor Hnízdil vyzval Babiše, aby přišel k němu do ordinace. Je to prý potřeba
Lékař Jan Hnízdil nevěří vlastním očím, když vidí, co všechno jsou politici v čase předvolebním ochotni slíbit. Jejich sliby považuje za natolik nesmyslné, že jim nabízí léčení. „Udělám politiky zdravější. Neblábolím. Prostě to zařídím,“ napsal doslova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Moderní nezpevněné povrchy zkrášlily Petřín
V těsném sousedství Petřínské rozhledny byla koncem srpna provedena pokládka zcela nového druhu nezpevněných mlatových cest. Tato nová technologie povrchů, známá také pod názvem Parkdecor, se vyznačuje zejména svou vysokou propustností dešťové vody, vysokou pevností povrchu a minimální prašností. Tyto vlastnosti jsou přitom klíčové pro zvýšení užitné hodnoty budovaných cest a pochozích ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO Vejce na Babiše. Na večeři, na kterou pozval Pražany
Úder vejcem málem schytal od svého odpůrce předseda vlády Andrej Babiš na čtvrteční předvolební akci hnutí ANO nazvané „Sousedská večeře“. Předsedu hnutí nakonec mladý muž netrefil, Babišova ochranka jej poté okamžitě převezla na policii, informaci přinesl server Seznam Zprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Stanovisko NKÚ dokazuje, že vláda není schopná investovat
Tento čtvrtek se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR konalo první poprázdninové zasedání kontrolního výboru. Jedním z hlavních a očekávaných bodů na tomto jednání bylo stanovisko Národního kontrolního úřadu k návrhu státního závěrečného účtu České republiky za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Islamisté k nám přijedou z Německa, varoval Jiří Čunek. Žena od Zelených mu vmetla něco, co je nutné vidět
V internetovém pořadu Proti sobě serveru Reflex.cz k jednomu stolu zasedli místopředsedkyně strany Zelených Petra Jelínková a senátor za KDU-ČSL Jiří Čunek. Svedli bitvu na téma zahalování muslimek v Česku. Jak byste se cítil, kdyby vás nutili chodit nahého, zeptala se Jelínková Čunka v jednu chvíli. A ten spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Daněk: Národy, které mají své školy neumírají
Zamyšlení nad současnou situací na venkově, jestli se lepší dost rychle, nebo nám zavřou i tu poslední hospodu. Za "první republiky" museli být na vesnicích i veřejné knihovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zlíňany nejvíce trápí bydlení
Komentář na facebookovém profilu k problematice dostupnosti bydlení ve Zlíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rosatom cílí na Srbsko v nových oborech
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom v poslední době podstatně rozšířila své portfolio nabídek i mimo oblast jaderné energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jde o kůrovce, nebo o kšeft se dřevem? Toto k tomu sepsal Josef Skála
Kůrovcová kalamita je hrozbou s alarmujícími rozměry, upozorňují komunistu Josefa Skálu renomovaní odborníci. Proč se ale s takovým varováním obracejí na něj? Stojí za tím obavy, že přijdou o práci. „O hrozbě mluví jen mimo ‚kamery‘, tohle musí na světlo denní. Expertní prognóza je děsivá. Zkázu českých lesů připustit nesmíme,“ říká Skála, který proto vše, čím jej bombardují experti, shrnul v kostce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Žít Brno: Městu chybí přes půl miliardy korun na sociální péči
Nejdřív se postarejte o vlastní! Brnu chybí 660 milionů ročně, aby se postaralo o všechny klienty sociálních služeb. Žít Brno proto požaduje z rozpočtu města navýšení alespoň o 200 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petici proti odzbrojující směrnici EU podepsal i šéf Sněmovny
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček připojil svůj podpis pod petici, která požaduje schválení novely ústavního zákona o bezpečnosti1 České republiky, zakotvující do našeho ústavního pořádku právo na legální vlastnictví zbraní za účelem zajištění obrany a vnitřní i vnější bezpečnosti našeho státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ať je nás více, než těch rudých, mobilizuje voliče TOP 09. Přidala i heslo s „kremrolí“
Výzvou občanům, aby se zúčastnili říjnových komunálních voleb, zahájila dnes TOP 09 horkou část kampaně. Představitelé strany v té souvislosti varovali, že příznivci komunistů k volebním urnám dorazí vždy. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na mítinku v Praze uvedl, že volby ve městech a obcích jsou stejně důležité jako například loňské volby do Sněmovny, protože jejich výsledek zásadně ovlivňuje životy lidí přímo tam, kde žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Není potřeba vydávat tolik peněz na obranu
Premiér Babiš jednal s eurokomisařkou Creţuovou o budoucím programovém období i aktuálním čerpání evropských fondů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Čím tvrději liberálové budou na Paroubka útočit, tím větší má naději na úspěch
Když si v poslední době otevře člověk Blesk, Dnes, Právo, Lidovky a z portálů zejména aktuálne.cz trvale se z nich linou jako v pásové výrobě útoky na jednoho jediného kandidáta do Senátu. Je jím Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paní Merkelová, tohle už asi bude moc. Úder přichází z vašich vlastních řad
Jen málo politiků nachází pochopení pro demonstrace v Saské Kamenici. Jedním z nich je ale zcela určitě ministr vnitra ve vládě kancléřky Merkelové Horst Seehofer. Jeho strana CSU je coby dlouholetá součást bloku CDU/CSU nezbytnou součástí německé vládní koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Problém pro ANO? Pařáty údajného podvodníka Horáčka měly sahat i do Babišova hnutí
Podnikatel Tomáš Horáček je už pár týdnů ve vazbě kvůli údajné korupci. Měl neoprávněně bohatnout na dotacích od státu a od Evropské unie. Ukazuje se navíc, že by jeho kauza mohla uškodit hnutí ANO, jehož předseda Andrej Babiš je také trestně stíhán kvůli možnému dotačnímu podvodu. Podle informací deníku Právo měl mít Tomáš Horáček velmi nadstandardní vztahy s političkami z hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Příležitostný aršík představuje další čtyři zoologické zahrady
Česká pošta začíná ve středu 5. 9. 2018 prodávat aršík s příležitostnými poštovními známkami „Ochrana přírody: Zoologické zahrady III“. Po úspěšné emisi Zoologické zahrady I a II přichází její pokračování, které dává možnost představit i další významné zahrady v ČR, tedy ZOO Děčín, ZOO Ústí nad Labem, ZOO Zlín a ZOO Ostrava. Na kuponech a okrajích aršíku jsou vyobrazeny další vzácné druhy zvířat našich předních zoologických zahrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kabourková: Opět jde “jen“ o peníze
Je to několik měsíců, co Ester Ledecká udivila celý svět ziskem dvou zlatých olympijských medailí ve dvou různých disciplínách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Druhá etapa rekonstrukce uzavře do konce října lávku pod hradem Veveří
Kompletní výměna poškozených dřevěných nosníků lávky pod hradem Veveří u Brněnské přehrady v Jihomoravském kraji začne 10. září a potrvá do konce října. Podnik Lesy České republiky tak dokončí rekonstrukci lávky za téměř 2,8 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dotáhla Blanku? Tím, že přestřihla pásku? Šídlo se vysmíval v debatě primátorských kandidátů za Krnáčovou
Ve středu večer se na TV Seznam pořadu V Centru sešla šestice kandidátů na pražského primátora. Proti sobě se utkali Jiří Pospíšil ze Spojené síly pro Prahu, Jan Čižinský z Praha sobě, Jakub Landovský z ČSSD, který přislíbil, že se nestane ministrem zahraničí, Bohuslav Svoboda z ODS, Zdeněk Hřib z Pirátské strany a Petr Stuchlík z hnutí ANO, jenž nezapomněl vychválit dosavadní pražskou primátorku Krnáčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Novičokem útočili Pat a Mat nebo králíci z klobouku?
A jmenuje se údajný terorista Alexandr Petrov ve skutečnosti Pat nebo Bobek? A co Ruslan Boršilov? Že by Mat? Nebo Bob? Takové určující podrobnosti totiž šéf britských agentů 007 na tiskové konferenci zapomněl uvést.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Miroslav Poche - klíčový hráč pražské ČSSD pro vlezdobruselismus
Navržený kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche si i po vyjádření prezidenta Miloše Zemana a následně i Andreje Babiše, kteří si ho nepřejí v čele tohoto významného ministerstva, stále stojí za svým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce vydal další díl úspěšného „vzkazníku“
Končí vaše dítě základní školu a přemýšlí nad tím, který obor a kde by mělo studovat? Možná ho nebo ji budou zajímat názory žáků, kteří už mají tento důležitý životní krok za sebou a ocení rady, jež najde ve 2. díle vzkazníku s názvem „Loňští deváťáci letošním deváťákům“. Ten navazuje na úspěšnou publikaci, za kterou získal v loňském roce kolektiv poradců z Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Děčíně Národní cenu kariérového poradenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Senátu představili knihu „Jizvy zůstávají/Dědictví zla stále živé"
Ve Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR byla dnes představena kniha autora Lubomíra Vejražky "Jizvy zůstávají / Dědictví zla stále živé". Ta zpracovává téma dětí politických vězňů a navazuje na jeho předešlou publikaci "Nezhojené rány národa" z roku 2012. Slavnostní představení knihy uvedl senátor Jiří Oberfalzer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To ten Novičok bryndali všude kolem? diví se Tereza Spencerová nad slovy vyšetřovatelů z Británie. A má žhavé info ze Sýrie
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Už se ani nenamáhají vytvářet příběhy, které by dávaly aspoň trochu smysl a byly udržitelné aspoň týden,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová nejnovější krok britských vyšetřovatelů, kteří v kauze Skripal učinili oficiální obvinění konkrétních pachatelů z Ruska. Spencerová dále v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz sděluje, proč Západu vadí syrská ofenziva v regionu Idlíb, a vzkazuje Angele Merkelové: Už nejste v pozici, abyste někoho hubovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vydává nové vzory bankovek 100 Kč a 200 Kč
Česká národní banka uvedla včera do oběhu nové vzory bankovek v nominální hodnotě 100 Kč a 200 Kč. I když celkový vzhled bankovek zůstává na první pohled zachován, nová platidla mají posílenou ochranu proti padělání a umožňují snadnější zpracování na technických zařízeních. Díky novým stokorunám a dvousetkorunám se tak sjednotí podoba všech českých bankovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česko včas nestihne zavést kritizovanou směrnici EU o zbraních
Česká republika nestihne včas zavést kritizovanou směrnici Evropské unie zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. K návrhu nařízení vlády o zbraních, který měl částečně směrnici do českého práva implementovat, mělo několik úřadů připomínky. Ministerstvo vnitra je nyní musí vyřídit. Evropské země mají čas na zavedení směrnice do 14. září. Termín je nereálné stihnout podle Úřadu vlády i předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Ten dnes podepsal petici proti odzbrojení, která evropskou směrnici kritizuje a která požaduje zakotvení práva na držení zbraní v ústavě. Chtěl tím podle svých slov ukázat, že se Sněmovna snaží najít řešení problému se směrnicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Oprava jezu v Bolelouci proběhne kvůli suchu za provizorním hrazením
Dlouhotrvající sucho komplikuje vodohospodářům údržbu i opravy vodních děl. Zatímco odložení pravidelné údržby nepředstavuje zásadní problém, v případě naplánovaných oprav vodního díla je situace komplikovanější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nenažranci. Pokud jste přisátí, pořád chcete víc, vysvětloval prezident Zeman, proč někteří politici tak prahnou po penězích
Jako každý týden i tento čtvrtek v hlavním vysílacím čase na TV Barrandov generální ředitel TV Barrandov diskutoval s prezidentem republiky o aktuálních tématech týdne v pořadu Týden s prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Novičok v české politice: Je to jasné, stojí za tím Rusové, říká Pospíšil. Gazdík žádá, ať vláda ukáže, že nejsme Putinovi poskoci
Kauza novičok, která v květnu vyvolala velké vášně a roztržku ve směřování zahraniční politiky České republiky, pokračuje. Britští vyšetřovatelé oficiálně obvinili konkrétní pachatele z Ruska. Česko nyní informace vyhodnocuje. Reakce české politické reprezentace se různí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zámek Vizovice nabídl speciální prohlídky pro nevidomé a slabozraké
Ve středu 5. září se na zámku Vizovice uskutečnily speciální prohlídky, které zohledňovaly vzdělávací potřeby nevidomých a slabozrakých. Hlavním cílem prohlídek bylo zprostředkovat nevidomým a slabozrakým historii zámku, jeho charakter, vybrané prostory i předměty spojené s každodenním životem. Návštěvníci se tak mohli dotykem seznámit například se sirníkem, plivátkem na tabák, holicím strojkem, vycházkovou holí, loveckou puškou či gobelínovým potahem židle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Útoky liberálních primitivů. Zuřivá nenávist Bakaly. Hodí se i zlatokopka Petra. Jiří Vyvadil má exkluzivní informace o „kauze Paroubek“
Živý zájem médií vzbuzuje v poslední době bývalý premiér Jiří Paroubek. Nejen svou senátní kandidaturou v Ostravě, ale především svými soukromými peripetiemi, které mainstreamová média s chutí rozmazávají. Právník a bývalý senátor Jiří Vyvadil ale Paroubkovy odpůrce varuje. Takováhle kampaň může podle něj Paroubkovi spíše prospět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SUZ MV: Středočeský kraj získává nástroj pro úspěšnou integraci cizinců
Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra (SUZ MV) uspěla se svým projektem ve veřejném výběrovém řízení na zřízení a provoz Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) pro Středočeský kraj, které bylo vyhlášeno Ministerstvem vnitra v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kaufland po zásahu ÚOHS odškodní dodavatele
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým pravomocným rozhodnutím společnosti Kaufland Česká republika v.o.s. závazky, které zamezí možnému zneužívání významné tržní síly tohoto obchodního řetězce vůči jeho dodavatelům. Závazky byly uloženy v souvislosti s využíváním tzv. systému Markant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jednotliví zastupitelé podpoří rodinu z Prahy z vlastních peněz. „Z veřejných by to byl čirý populismus,“ říkají
Zastupitelé Jiří Nouza, Patrik Nacher, Adriana Krnáčová, Michal Hašek, Radomír Nepil, Ondřej Prokop, Alexandra Udženija, Ondřej Martan, Alexandr Bellu, Bohuslav Svoboda, Vladislava Hujová, Jaroslava Janderová se rozhodli nepodpořit návrh zastupitele Čižinského a radního Hodka na zakoupení vozu pro rodinu z Prahy, které se v loňském roce narodila čtyřčata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Nedostatky při stavbě domu? Nebojte se reklamovat
Objednáte-li si rekonstrukci koupelny, výměnu oken nebo stavbu rodinného domku, jedná se o smlouvu o dílo. Dokončené dílo by pochopitelně mělo být způsobilé sloužit svému účelu. Dům by měl stát, topení topit, okna dobře těsnit a v koupelně by měla téct voda. Co dělat, když tomu tak není?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Limity jsme my: Pokud chceme zachránit klima, musíme jednat hned
Stovky lidí v celé republice se rozhodly v sobotu různorodými aktivitami vybídnout komunální politiky k boji proti změnám klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Směrnice o ochraně osob oznamujících porušení práva na pracovištích
Na nutnost řešení tohoto problému poukazovaly v posledních letech nejen některé orgány a instituce EU, ale především mnozí samotní oznamovatelé poškozovaní odvetnou činností svých zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSÚ: K meziročnímu růstu průmyslové produkce přispěla všechna odvětví
Průmyslová produkce v červenci po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 6,7 %, bez očištění byla vyšší o 10,3 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,8 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 11,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Je lepší, když zbraně mlčí
Když jsem před lety nastoupil jako elév do redakce jednoho čtrnáctideníku, dostal-li jsem od šéfredaktora úkol něco napsat, tak jsem se do toho hned pustil. A když jsem se poté divil, že po mně článek nikdo nechce, poradil mi jeden starší kolega, abych dělal vše až na cvaj. Tedy na zwei, až napodruhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti podporují boj EU s finanční kriminalitou
Pirátští poslanci na jednání Výboru pro evropské záležitosti podpořili dokument, jehož cílem je zefektivnění boje proti daňovým a dotačním podvodům. OLAF a nově vznikající Úřad evropského veřejného žalobce mají zajistit nezávislou a decentralizovanou kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanále končí
Tradiční ukončení plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanále, významné jihočeské kulturní a technické památce, kterou spravují Lesy České republiky, se koná v sobotu 15. září 2018 u hraničního přechodu Ježová/Iglbach na Českokrumlovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SSHR: Cvičení Blackout proběhlo podle plánu. Na vyhodnocení získaných poznatků je ale ještě brzy
Cílem celokrajského cvičení „Blackout 2018“ bylo přezkoušet připravenost a akceschopnost složek IZS, orgánů krizového řízení a dalších vybraných orgánů a organizací ve Středočeském kraji na řešení dopadů krizové situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Sucho nekončí
Skuteční odborníci byli přizváni do Národní koalice pro boj se suchem, kterou pomohla sestavit hned tři ministerstva – pro životní prostředí, zemědělství i místní rozvoj. Konečně se začínáme soustřeďovat na to, co potřebují nikoliv nenasytní příjemci dotací, ale půda a krajina a takříkajíc chléb náš vezdejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Billboard ČSSD z Havířova budí údiv i smích. Co by mu asi řekl Bohuslav Sobotka...
Havířov bez migrantů. Billboard s tímto heslem je k vidění nejen ve městě, ale i na sociálních sítích. Jeho autorem je ČSSD a vedle sloganu je kandidátka na primátorku Jana Feberová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI na výstavě Země živitelka zjistila četná porušení zákona
Česká obchodní inspekce provedla 19 kontrol stánkového prodeje na výstavě Země Živitelka 2018. Porušení zákona zjistili inspektoři u 12 z nich, což je 63 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení se připojují k výzvě prošetření střetu zájmů premiéra ČR Evropskou komisí
Podle aktuálně zveřejněného zjištění organizace Transparency International ČR (TI ČR) stále přetrvává střet zájmů premiéra ČR Andreje Babiše a Strana zelených podporuje snahu kolegů z Evropského parlamentu toto podezření prošetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Marksová rozjela na ministerstvu tendry, Němcová z ANO je zastavila. Pod Maláčovou ale budou pokračovat
Ministerstvo práce bude muset znovu řešit, jak od příštího roku zajistí fungování informačních systémů pro vyplácení dávek a agendu zaměstnanosti. Na konci roku vyprší resortu smlouva se společností OKsystem. Vedení ministerstva bude usilovat o prodloužení na další dva roky. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl politický náměstek ministryně Jany Maláčové (ČSSD) Tomáš Martinec. Ministerstvo bude také dál pokračovat v projektech, které vzešly z tendrů za exministryně Michaely Marksové (ČSSD) a které zastavila její nástupkyně Jaroslava Němcová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V červenci bilance skončila deficitem
Podle předběžných údajů skončila v červenci bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 4,8 mld. Kč, který byl meziročně o 2,9 mld. Kč větší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STAN: Středočeský úřad tajil informace o auditu o správě silnic neoprávněně
Ministerstvo vnitra již podruhé vyhovělo stížnosti zastupitele Středočeského kraje Martina Macháčka (STAN) a nařídilo Středočeskému kraji do patnácti dnů zveřejnit informace, které dosud tajilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bomba? Erik Best naznačil temné pozadí útoků na Trumpa. Svět by se měl začít skutečně bát
Současná vlna skandálních odhalení o americkém prezidentovi Donaldu J. Trumpovi prý není jen tak, naznačuje ve svém komentáři americký novinář žijící v Česku Erik Best. Snaží se vysoké americké kruhy nejprve Trumpa zdiskreditovat, následně přehřát a položit finanční trhy a vše hodit na prezidenta?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Českobudějovičtí lidovci představili priority
Českobudějovičtí lidovci představili v pondělí 3. září na tiskové konferenci programové priority KDU-ČSL pro nadcházející komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa spouští druhý ročník projektů „Máme rádi zvířata“
Státní veterinární správa (SVS) v tomto týdnu spouští druhý ročník edukativního projektu pro předškolní děti „Máme rádi zvířata“. V jeho rámci úřední veterinární lékaři v průběhu září a října letos navštíví více než 300 mateřských školek po celé České republice. Dětem ve školkách předají zábavnou formou přiměřenou jejich věku informace o zásadách správného chování ke zvířatům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: České ekonomice dech nedochází. Roste průmysl i stavebnictví
ČSÚ dnes zveřejnil červencové výsledky tuzemského průmyslu a stavebnictví. Výkon obou sektorů signalizuje, že české ekonomice dech rozhodně nedochází. V případě průmyslu je však třeba brát velice solidní čísla s určitou rezervou, kvůli pravdelným "prázdninovým" výkyvům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Ukliďme Česko!
Na březích Vltavy v Praze proběhl 4. září dobrovolnický úklid, kterým organizátoři Světového úklidového dne (World Cleanup day) chtěli upozornit veřejnost na blížící se datum této akce, která se koná v sobotu 15. září 2018 ve více než 150 zemích všech kontinentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vsetínská MHD patří k nejdražším v zemi. KOV ji chce zlevnit o třetinu
Lidé, kteří chtějí ve Vsetíně jezdit pravidelně v MHD, za rok zaplatí na jízdenkách více než v Praze, Brně nebo desítkách dalších měst. Celoroční cestování je vyjde na čtyři tisíce korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Rozum a cit, dojem a frustrace
Snažím se nedělat si iluze. O lecčems. Včetně učenosti či rozhledu (tuzemské) populace. Minimálně od některých prekérních situací. Zmíním ale jenom takové, které jsou současně také veselé. Při jedné z nich před tabulí zkoušená spolužačka učiteli seriózně replikovala, že „kulturistika je turistika po kulturních památkách“. Při jiné se zavedený galerista dmul pýchou nad vlastní učeností a moudrostí, načež vyprávěl o „sedmadvaceti českých pánech, co je vyhodili z okna“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Více peněz do investic a příspěvkovým organizacím
Rada Libereckého kraje v úterý 4. září odsouhlasila návrh střednědobého rozpočtového výhledu na období let 2019–2022. Pokud ho schválí i krajské zastupitelstvo, stane se stěžejním podkladem pro sestavování rozpočtu Libereckého kraje na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Produkce výrazně vzrostla díky inženýrskému i pozemnímu stavitelství
Stavební produkce v červenci 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 14,2 %, bez očištění se zvýšila o 15,8 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 2,2 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 23,5 %. Meziročně bylo zahájeno o 4,9 % bytů méně. Dokončeno bylo o 55,3 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Mezinárodní vztahy stále dobrodružnější
Americký prezident Trump se v mnoha směrech přestává kontrolovat. V úterý umístil na svůj twitterový účet vzkaz syrskému prezidentovi Asádovi. Vzkaz je vlastně výhrůžkou, že pokud bude při potírání teroristů v jejich poslední baště na syrském území v městě Idlibu spolupracovat s Rusy a íránskými gardami, nenechají to Spojené státy jenom tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Náprstkovo muzeum prodlužuje výstavu Indiáni
Národní muzeum pro velký zájem ze strany návštěvníků prodlužuje v Náprstkově muzeu výstavu Indiáni. Část výstavy s názvem Indiáni Severní Ameriky bude prodloužena do 15. února 2019 a část Indiáni Jižní Ameriky do 28. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Upozornění na nové knihy: Osmičky a Dějiny Vietnamu
ParlamentníListy.cz měly možnost listovat dvěma novými tituly nakladatelství Lidových novin. Jedná se o Dějiny Vietnamu a Osmičky. První jmenovaná kniha barvitě ukazuje historii Vietnamu od nejstarších dob až po její současnost. "Osmičky" pak popisují osudová výročí českých a československých dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Posrali to Kalousek s Nečasem.“ Zkušený hráč promluvil o tom, co vedlo až ke kauze Nagyová
Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající ODS, se vrátil do minulosti, konkrétně do roku 2012 a připomněl slova exposlance ODS Petra Tluchoře, která dodnes považuje za důležitá. Jde v nich o Miroslava Kalouska (TOP 09). A nejen o něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Stephen Martin Walt: USA potřebují doktrínu Muhammada Aliho
Jestliže má Washington pochybnosti o své zahraniční politice, měl by se chovat jako Muhammad Ali s jeho taktikou: „Létat jako motýl a bodat jako včela.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Slušní lidé dostali pokutu za přerušení kontroverzní hry v Brně
Radnice městské části Brno-střed pokutovala 25 lidí, kteří v květnu přerušili kontroverzní a napadanou divadelní hru Naše násilí a vaše násilí. Členové nebo příznivci hnutí Slušní lidé tehdy obsadili jeviště během představení a bránili hercům v produkci. Část obviněných podala proti příkazům odpor, řekla dnes ČTK mluvčí městské části Kateřina Dobešová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Jsem rád, že dnes zvítězil zdravý rozum
Hospodářský výbor dnes odmítl poslanecký návrh na zrušení třídenní karenční doby, během které se zaměstnancům nevyplácí nemocenská. Stalo se tak na návrh zpravodaje Jana Bauera z ODS, který vystoupil s jasně odmítavým stanoviskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Mistrovství Celní správy ČR v bězích
Již tuto sobotu změří na úpatí hradu Doubravka, dominanty lázeňského města Teplice v Čechách, své síly celníci z různých koutů České republiky i Evropy. Koná se zde 34. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je již sedmnáctým rokem zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Odkryli jsme, jak Merkelová platí neziskovky, hlásí Petr Bystroň. A mluví o utajování zločinů v Německu
ROZHOVOR "Právě jsme odkryli, že vláda přímo financuje levicová a proimigrační NGOčka neuvěřitelnou částkou 100 miliónů eur ročně. To je další skandál," říká bavorský zemský předseda Alternativy pro Německo Petr Bystroň. Sluníčkáře označil za pokrytce. "Kdyby chtěli zachraňovat a pomáhat, byli by všichni už v Líbyi, Iráku, v Sýrii, Libanonu a Pákistánu. Místo toho si pěkně žijí z peněz daňových poplatníků v Hamburku, Mnichově a Berlíně," říká Petr Bystroň. Popsal události v Chemnitzu a nešetřil Angelu Merkelovou. "Ta osoba v podstatě pohřbila Evropskou unii," říká Petr Bystroň. Postoj Andreje Babiše ohledně migrace a pomáhání pak označil za rozumný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Babiš: Není novinkou, že s paní kancléřkou máme v migračních otázkách různé názory
Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou o česko-německé spolupráci, budoucnosti Evropské unie i migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Upozornili jsme eurokomisařku Cretu na střet zájmů členů vlády
Předseda Pirátů Ivan Bartoš na dnešním jednání parlamentního Výboru pro evropské záležitosti položil evropské komisařce pro regionální politiku Corině Cretu několik zásadních otázek týkajících se střetu zájmů s ohledem na přerozdělování dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pirát Bartoš nahlásil europoslankyni Babiše a další ministry. Kvůli střetu zájmů. A dnes se vyptával, co s tím udělá
Přísnější evropská pravidla pro posuzování střetu zájmů začala platit od srpna letošního roku. Piráti v souvislosti s tím upozornili, že je premiér Andrej Babiš nesplňuje a Agrofert by podle nich neměl brát dotace. Před měsícem evropským komisařům poslali dopis s důkazy pro podezření, v němž k této věci zároveň žádali o jasné stanovisko. Evropská komisařka pro regionální politiku Corina Cretu na dnešním jednání parlamentního výboru pro evropské záležitosti předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi potvrdila, že se jim odpovědi dostane v co nejbližší době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Europoslanec Payne: Přičinou problémů s migrací je Shengen. Od začátku byl navržen špatně
Shodneme se takřka na všem, jen ne na přerozdělování migrantů. Tak lze shrnout výsledek schůzky českého premiéra Andreje Babiše s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Premiér v posledních dnech kromě Německa objel také Itálii a Maďarsko. Tentokrát do Interview na ČT24 přijal pozvání poslanec Evropského parlamentu Jiří Payne (Svobodní). Promluvil o tom, zda je migrace matkou všech problémů, jak poznamenal spolkový ministr vnitra Horst Seehofer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bakalovi lidé nám lezou do pošty? Je čas, aby mu stát začal zabavovat majetek, udeřil policejní exprezident
Bývalý policejní prezident a dnes předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil po jednání sněmovního podvýboru pro svobodu slova a média. Předvoláni tam byli zástupci vydavatelského domu Economia (který mimo jiné vydává Respekt a Hospodářské noviny), kteří vysvětlovali, proč blokovali e-maily českých občanů, ve kterých byl podle Economie závadný obsah (například články ParlamentníchListů.cz). Podle Novotného výmluvy na technické problémy nemohou zakrýt, že zde provozovatel freemailových služeb prostě a jednoduše leze lidem do pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Chráníme evropské hodnoty a nezahráváme si s populismem a demagogií
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil společně s první místopředsedkyní strany Markétou Pekarovou Adamovou v úterý v Plzni představili kandidáty pro senátní volby v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Čtyři projekty České televize získaly nominaci na evropského televizního Oscara
Česká televize získala čtyři nominace na největším evropském televizním festivalu Prix Europa. O vítězství v nejsledovanější kategorii TV Fiction bude bojovat dvoudílný televizní film Dukla 61. Interaktivní web k filmu, který mapuje důlní neštěstí minutu po minutě, byl na Prix Europa vybrán i mezi nejlepší on-line projekty. Ve stejné kategorii získal nominaci také vzdělávací web TOTO100LETÍ připomínající důležité milníky našich dějin a v kategorii TV Current affairs soutěží pořad Infiltrace: Obchod se zdravím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Odejde vám žena s dítětem a zmizí peníze? Svinstvo! Jiří Paroubek dostal mocnou podporu. A padlo i cosi o Sobotkovi
Válka stále ještě manželů, byť rozvádějících se Paroubkových, pokračuje. Expremiér Jiří Paroubek nyní obvinil nepřímo svou ženu Petru, že mu ze sejfu ukradla pět milionů korun. Píše to server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: Stavíme se za pracující a otevíráme zásadní téma zkrácení pracovní doby
Komentář na facebookovém profilu ke zkrácení pracovní doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Období jelení říje začíná, výběh s jeleny v NC Kvilda proto bude dočasně uzavřen
V průběhu jelení říje bude veřejnosti uzavřený výběh s jeleny v Návštěvnickém centru Kvilda. Návštěvníci mezi jeleny nebudou moci z bezpečnostních důvodů vstoupit od 10. září do 15. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Proč má Amazon bilionovou hodnotu a co to vypovídá o firmě a trhu?
Využijme titulku o bilionové hodnotě firmy Amazon k uvedení několika zajímavých faktů a spíše k širšímu zamyšlení ohledně akciových trhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČD vrátí na koleje dvě unikátní parní lokomotivy, představují důležité železniční památky
V rámci péče o železniční technické dědictví se rozhodly České dráhy vrátit na koleje dvě významné železniční technické památky. Jedná se o populární lokomotivu 434.2186 „čtyřkolák“, která byla v uplynulých desetiletích ozdobou nostalgických jízd v Praze a okolí, a po 50 letech se do provozu vrátí zástupkyně první v Československu zkonstruované řady parních lokomotiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bude Ester Ledecká závodit za jinou zemi? Sekretář lyžařského svazu přišel do rádia vysvětlovat, o co jde v jejich sporu
Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká a Český lyžařský svaz se snaží zahnat spor o reprezentační smlouvu. Strany se přely o peníze a také o sponzorské smlouvy. Podařilo se vyjednat smír, nebo stále hrozí, že by Ester Ledecká nemusela závodit pod vlajkou České republiky? To objasnil ve čtvrtečním pořadu 20 minut Radiožurnálu generální sekretář Českého svazu lyžařů Jakub Čeřovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chodit do práce není ostuda. Autorádio se nezapíná šroubovákem. Úřad práce není banka... Na koho tato hesla míří? Hádejte
Hnutí občanů Ostravak kandidující v nadcházejících komunálních volbách v moravskoslezské metropoli Ostravě přineslo jednoduché a jasné billboardy. Sdílelo je na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš tvrdí, že chce bohaté Česko? A kdo by pak jedl ty jeho masné výrobky bez obsahu masa, ptá se Pirát Šmída
ROZHOVOR „Současná vláda Andreje Babiše a sociálních demokratů si rychle spočítala, že na hlasech důchodců se dají vyhrát volby, a tak rozhazují na nesmyslné slevy na jízdné, a fakticky tak budoucnost projídají,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz člen republikového výboru Pirátů a zastupitel Majetína Martin Šmída. „Taky si nedělám iluze, že Babišova angažovanost v politice je vedena výhradně jeho ekonomickými zájmy a on nepotřebuje výzkumná centra informačních technologií a podobně. On chce levné lidi do drůbežáren a pekáren. Babiš tvrdí, že chce bohaté Česko, ale je to zase jen marketing. Kdyby tu ty lidi opravdu nechal zbohatnout, kdo by pak jedl ty jeho masné výrobky bez obsahu masa?“ ptá se. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Monika Pilloni a novinky z Itálie: Opozice se zoufale snaží dostat k moci trestním stíháním Salviniho. Přitom se před celou zemí totálně zesměšnila
ROZHOVOR Česko-italská blogerka Monika Pilloni patří k těm, jež mají o současné situaci v Itálii důležité informace přímo z okolí ministra vnitra a vicepremiéra Mattea Salviniho. Už proto, že je sama členkou a aktivistkou jeho Ligy Severu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínila nedávné Salviniho setkání s Viktorem Orbánem a přidává i aktuality z Itálie, která se stále potýká s běženeckou vlnou a protesty těch, které by nová přísnější pravidla pro migraci mohla postihnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Spojené síly pro Prahu: Čtyři zásadní kroky k dostupnému bydlení v Praze
Koalice TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla – Spojené síly pro Prahu představila nový program dostupného bydlení pro mladé Pražany a zaměstnance v profesích nezbytných pro chod města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Vynaložím maximálmní úsilí, aby se ČR stala čtvrtou zemí v EU, která zavede Car-Pass
Představit způsob, jak zamezit podvodům s omlazováním vozidel a stáčením odometrů v Česku - to byl cíl semináře s názvem “Car-Pass jako řešení podvodů na trhu s ojetými vozy”, který uspořádal pirátský poslanec Ondřej Polanský ve středu 5. září na půdě Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vilgus (Zelení): Doufám, že SŽDC zahájí rekonstrukci, jakmile to bude možné
Místostarosta Prahy 8 Vilgus apeluje na řádnou správu mostů: Hned provozní bezpečnost, následně řešení hlukové zátěže a nová zastávka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Dlužník bude povinen udělat vše pro to, aby splatil alespoň 30 % z dluhů
Poslanci chtějí změnit vládní návrh insolvenční novely – jejím cílem je zmírnit podmínky pro oddlužení lidí v dluhové pasti. Sněmovní podvýbor pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení podpořil několik pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Presstituti! Vás vyhodili z SPD! To byla síla: Jaromír Soukup pozval Slušné lidi, Romana Mácu či ,,smazanou" Evu Hrindovou. VIDEO zde
Středeční večer přinesl na TV Barrandov pořad Jaromír Soukup LIVE. „Nemám problém jít s kůží na trh," sdělil Soukup k tomu, že v jeho pořadech budou mít prostor všichni. Mimo jiné přivítal neúspěšného kandidáta na prezidenta Jiřího Hynka, novináře Jana Kopala, šéfredaktorku webu Naštvané matky Evu Hrindovou. Nechyběl ani bloger a analytik Roman Máca, expert na zemědělství František Havlát, novinář Parlamentních listů Radim Panenka a komunální politička Monika Doležalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist