Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.706x, což odpovídá cca 141.195-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bělobrádek: Komunisté podkopávají právní stát
Komentář na facebookovém profilu ke schválení zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svědectví z volebního Švédska: Hlavním tématem je kriminalita
Český historik Tomáš Sniegoň, který už od devadesátých let žije v jihošvédském městě Malmö, v krátkém videu na serveru Aktuálně.cz popisuje situaci před volbami. V nich se předpokládá velký úspěch krajně pravicové strany Švédští demokraté. „Švédové mají strach z kriminality, ta ovlivní volby,“ říká historik s tím, že země má velké problémy s kriminalitou především na přistěhovaleckých předměstích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci opět zajistili na tržnici textil
Karlovarští celníci opět kontrolovali prodejní stánky v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vojtěch čelil u Moravce ve věži rozjeté odborářce. Ani moderátor si s ní nevěděl rady
Přidává se všem, přidává se státním úředníkům, přidává se poslancům, přidává se starostům. Nevím, proč by se nemělo plošně přidat i zdravotním sestrám, vypálila v neděli v poledne v ČT předsedkyně zdravotnických odborů Dagmar Žitníková. To je socialismus, ohradil se profesor Jan Pirk. U Václava Moravce v Žížkovské věži to v době oběda pořádně jiskřilo. Ministr zdravotnictví za ANO Vojtěch prozradil, jak na tom jsou lékaři platově. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Nepiš o tom, čemu rozumíš
Zavolal mi onehdy jeden vcelku slušný novinář z jednoho vcelku slušného periodika. „Napiš mi něco do rubriky o médiích," říká. „Ale hlavně nic o knížkách a o mediálních radách," ihned dodává. Dobrá, není problém. Rád napíšu nejen o věcech, které mě živí a jimž dobře rozumím. Napíšu o věcech přilehlých, o nichž též leccos vím a s těmi, jež mne živí, úzce souvisí. Nicméně je to důvod k zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Canov, venkovský starosta i učitel: Co potřebuje školství? Václava Klause na ministerstvu. Valachová, to byl jeden zápor vedle druhého
ROZHOVOR „Naše školství by potřebovalo Václava Klause juniora jako ministra školství. Jsem přesvědčený, že poslední kroky Ministerstva školství byly prostě špatně. Počínaje inkluzí, je strašně velký počet vysokých i středních škol. Pak nejsou žádní učňové. Jsem dost pesimistický, co se týká našeho školství," říká v rozhovoru pro PL.cz senátor a starosta Chrastavy Michael Canov (STAN). Je podle něj příliš středních a vysokých škol. „Překonat střední školu je až příliš snadné, protože střední školy mají víc míst, než je zájemců. Jsou vysoké školy, které víceméně udělá každý, kdo si je zaplatí," konstatuje a vysvětluje i svůj spor s bývalou ministryní školství Kateřinou Valachovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ: Mimořádně úspěšný Den otevřených dveří v elektrárně Mělník
Tři výrobní provozy Elektrárny Mělník, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s., si během soboty 8. září prohlédlo 847 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš odpálil informaci o Merkelové: Co zkoušela na Česko při jednání o migrantech
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém komentáři rozepsal o setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Ta chtěla, aby Česko přijalo migranty, Babiš se však postavil jakýmkoliv jejím slovům a odmítl jakéhokoliv uprchlíka. „Já jsem kancléřce Merkelové řekl jasně, že dokud nezačne platit nulová tolerance nelegální migraci, tak se nemůžeme posunout dál. Stejně si mě ale otestovala a zeptala se: ‚A co kdybychom vás požádali, abyste přijali dva nebo tři migranty z další lodě?‘ Absolutně ne, je to otázka principu, znamenalo by to vyslat pašerákům signál, že se podařilo ukecat i Česko,“ sdělil Babiš, co Merkelová chtěla. Podstatným bodem Babišova programu minulý týden byla právě návštěva Německa a jeho setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
EU? Jako komunistické RVHP, napsal ekonom Pikora. Později dodal zajímavost
Ekonom Vladimír Pikora se minulý týden rozepsal pro server Reflex.cz o tom, jak levice volá po nové ODS. Mimo jiné tam tehdy také uvedl, že současná EU je obdobou RVHP, což vzbudilo velkou vlnu komentářů. O nich teď Pikora píše na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Reakce k maturitnímu testu z anglického jazyka
V těchto dnech probíhají jednání validačních komisí CZVV a odborných komisí MŠMT k maturitním testům. Komise zadání testů posuzují z mnoha pohledů, mimo jiné i to, zda jsou v souladu s katalogy požadavků pro jednotlivé zkušební předměty, tedy zda je v nich zahrnuto učivo, které by žáci měli znát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Skála rozebral čtenáři celou studenou válku: Bacilonosič Chruščov, Gorbačovův idiotismus
Z PROFILŮ Někdejší místopředseda KSČM pro ideologickou práci zase jednou usedl k počítači a odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Dostal kupříkladu jednoduchou otázku a odpověď na ni pojal velmi obšírně. Nemilosrdně v ní zkritizoval Spojené státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Železnice je součástí našich každodenních životů
100 let spolu - výstava v Evropském parlamentu připomíná výročí Českých drah
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Pohádka o Červené karkulce nebo Zpravodajství České televize
Dlouhodobě sledujeme činnost veřejnoprávní televize a dodržování zákona, dle kterého byla zřízena. O pochybnostech transparentního a účelového nakládaní s veřejnými financemi, ze kterých je činnost ČT hrazena, se veřejně diskutuje. Občané nedostávají žádnou adekvátní odpověď a nemají možnost si jakkoliv tyto výdaje zkontrolovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Předseda ODS a ČSSD, to kdysi býval vrchol debat. Přečtěte si, jak to na Primě vypadalo dnes
V nedělní Partii na TV Prima se proti sobě postavili šéf vládní ČSSD Jan Hamáček a lídr opoziční ODS Petr Fiala. Hlavními tématy bylo, kdy konečně skončí dusno kvůli postu ministra zahraničí. A jestli se máme podřídit diktátu EU ohledně přerozdělování migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Návrat zhrzených
Společnou jedničkou na kandidátce „pětikoalice“ (TOP 09, KDU-ČSL, LES, STAN a Demokraté Jana Kasla) jsou Jiří Pospíšil z Topky a Hana Marvanová ze Starostů. Nejedná se o nějaké nové tváře. Ve skutečnosti jde o pokus o návrat zhrzených politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Stoupl počet domácností, připojených na pitnou vodu a kanalizaci
Ministerstvo zemědělství přispělo v roce 2017 na vodní hospodářství částkou 3,1 miliardy korun. To je 61 % z celkové státní podpory
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Za sto let jsme se nikdy úplně neodpoutali od vazeb z monarchie, říká historička hospodářství
Československu se nikdy úplně nepodařilo hospodářsky odpoutat od bývalé monarchie a vybudovat podle plánů při vzniku státu ekonomicky nejsilnější zemi v Evropě. V rozhovoru s ČTK to uvedla historička Antonie Doležalová působící na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd UK a Robinson College Cambridge University.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení ke zprávě OPCW k incidentu v Amesbury
Česká republika vnímá zveřejnění zprávy Technického sekretariátu Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ze strany Velké Británie, která se týká incidentu otravy toxickou chemickou látkou v Amesbury v červenci tohoto roku, jako správný krok směrem k větší transparentnosti vyšetřování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelová šíří fake news o Chemnitzu
Německá kancléřka Angela Merkelová v minulých dnech velmi přísně odsoudila „štvanice“ pravicových extrémních sil v Chemnitzu. Nyní se ukazuje, že se stala šiřitelkou fake news, otázkou je, zda vědomě nebo nevědomě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Piráti hodili ručník do ringu
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření Pirátů o povolební spolupráci na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DIAMO: Ostravský důl Alexander navštívilo téměř 700 lidí
Poprvé od útlumu těžby státní podnik DIAMO v sobotu 8. září zpřístupnil pro veřejnost areál Dolu Alexander ve Slezské Ostravě, kterému milovníci hornické historie říkají „hornické Versailles“. I přes dopolední déšť navštívilo areál dolu a rekonstruované objekty kulturních památek 670 lidí všech věkových kategorií. Někteří z nich využili mimořádnou příležitost vystoupat po kovové konstrukci na těžní věž větrní jámy Alexander č. 2 vysokou 30 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová přivítala první žáky střední policejní školy
Budoucí policisté letos poprvé zasedli do lavic Integrované střední školy technické a ekonomické, která poskytla zázemí pro pracoviště Vyšší policejní školy a střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze. V Karlovarském kraji je přivítala hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, náměstek hejtmanky Petr Kubis, krajský radní Jaroslav Bradáč, starosta města Jan Picka a další hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Další posilování amerických základen v Německu
Na základě oznámení velvyslance USA Richarda Grenella které pronesl v Berlíně, přesune americká armáda na základny v Německu do roku 2020 dalších 1500 vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kauza Poche očima veterána ČSSD Jaroslava Bašty. Figuruje v ní Jiří Dienstbier starší a skandály v pražském komunálu
Zatím stále nevyřešená kauza „odmítaného ministra“ zahraničních věcí Miroslava Poche mimořádně zaujala někdejšího velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Baštu jako bývalého diplomata, náměstka ministra zahraničních věcí a člena ČSSD. Z mnoha důvodu se podle něj vymyká z dosavadního fungování české politické kultury, což je u tak významného a prestižního rezortu skutečně na pováženou. Bašta se proto coby pamětník pokusil v celém problému orientovat. „Ani po seznámení s Pocheho dosavadní politickou a profesní kariérou jsem nepochopil, proč by měl být českým ministrem zahraničních věcí,“ píše v komentáři pro Prvnízprávy.cz s tím, že jeho buducí ministrování možná vyvolá i vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Když populismus válcuje právní stát...
Komentář na facebookovém profilu ke zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Co dohání Čechy k sebevraždám? Jsme tak hloupí, nebo je na vině systém?
Počet sebevražd v naší zemi každoročně stoupá a jsme v počtu sebevražd nad průměrem EU, ale i celosvětovým. Tento údaj je skutečně alarmující, až děsivý, protože denně si vezme dobrovolně život čtyři až pět Čechů. Normální to samozřejmě není, ale jistotou je to, že se tímto způsobem odráží skutečný stav společnosti a spokojenosti obyvatel. V žádném případě lidé, kteří si vezmou život, nejsou vždy blázni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Městečko ve východním Německu, kde prý uprchlíci zabili Němce, vyšlo do ulic
V německém Köthenu se dnes uskutečnila demonstrace kvůli smrti mladého Němce. Policie v souvislosti s incidentem zadržela dva mladé Afghánce. Zprávy o události přinesla například TV Prima na svém facebookovém profilu i s videozáznamem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MŽP: Reakce na článek v Právu - U Moravského Písku se bojuje o vodu
Pan redaktor Vojtek v Právu a také na serveru Novinky.cz nepravdivě informuje veřejnost o dění na jižní Moravě, konkrétně o problematice těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Nová lehká obrněná vozidla zvýší schopnosti našich chemiků
Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval společně s ředitelem Vojenského výzkumného ústavu (VVÚ) Pavlem Čudou podepsal smlouvu na dodávky celkem 80 lehkých obrněných vozidel (LOV) Iveco pro chemické specialisty Armády České republiky celkem za více než 5 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Inspekce životního prostředí: Výrobce bublinkové fólie dostal už čtvrtou pokutu
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Hradci Králové uložili už čtvrtou pokutu, tentokrát 350 tisíc korun, výrobci bublinkové fólie společnosti JASOBAL, s.r.o. Firma už po několikáté vyráběla bez povolení. Tentokrát v Klášterci nad Orlicí, který se stal jejím třetím nezákonným působištěm poté, co dostala zákaz výroby v Chrasti u Chrudimi a v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Stovkám pacientů usnadňujeme přístup k přístrojům
Ministerstvo zdravotnictví spustilo nový internetový portál zdravotnické techniky nemocnic, který připravilo ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky. Na adrese https://ztnemocnice.uzis.cz/ pacienti naleznou přehlednou mapu jednotlivých kategorií přístrojů a informace o jejich dostupnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Volební preference v bývalé NDR (DDR)
Komentář na facebookovém profilu k volebním preferencím v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slavoj Žižek: Jak těžké být filosofem pod přílivem horka
Možná, je to politováníhodné, když pouze šok a strach ze skutečné přírodní katastrofy nás zvedne ze židle. Když se ztrácíte v teoretických spekulacích, při nichž zapomínáte na to, jak je venku horko – stanete se případem pro psychiatra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Budujeme nové oplocení pro koupaliště i dešťové usazovací nádrže
Dešťové usazovací nádrže Motol a Řepy II i koupaliště Motol – to jsou tři objekty, které do poloviny listopadu získají nové oplocení. To stávající pomalu, ale jistě dosluhuje, a tak jsme se pustili do jeho výměny. Kolem objektů vyroste celkem 700 metrů plotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Historie vozidla by měla být snadno dohledatelná i po nehodách
V Poslanecké sněmovně se uskutečnil odborný seminář Car-Pass jako řešení podvodů na trhu s ojetými vozy. Během akce pořádané europoslancem Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL) a místopředsedou parlamentního podvýboru pro dopravu Ondřejem Polanským (Piráti) se přítomní shodli, že belgické řešení, kdy má každý automobil vlastní certifikát původu, má smysl prosazovat i v České republice. Certifikace by dokonce mohla obsahovat nejen data o stavu najetých kilometrů, ale i záznamy o nehodách, opravách a výměnách důležitých komponent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Takové obyčejné předvolební dopoledne v Plzni. Příběhem se neustále prolíná bájný „kmotr“ ze slavných časů ODS Jurečko
Start předvolební kampaně pro média byl v Plzni poměrně hektický. Hned tři tiskovky v jednom dopoledni jsou i na krajské město příliš. Zda účelem bylo „vysát“ protivníkovi těch několik novinářů, nebo naopak pozvat jen „ty své“, těžko soudit. Každopádně začátek to byl kolosální ve všech ohledech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Je třeba připomínat světu a hlavně Němcům, co se stalo za nacismu. Spisovatel Jan Žáček vydává knihu o osudech českých synagog
ROZHOVOR Příběh deseti synagog na území České republiky, které byly restaurovány a zachráněny před zkázou v rámci projektu Deset hvězd, přináší stejnojmenná kniha Jana Žáčka. Ta nezůstává jen u přiblížení revitalizace židovských památek, ale čtenáři se také dozvědí, jak obrovské osobnosti židovské kdy ve které lokalitě žily a co dokázaly. Autor vypráví o jednotlivých obcích, jak vznikly, jak žily a jak zemřely. Popisuje také, jak židovské obce a památky pečlivě likvidovali nejprve nacisté a posléze komunisté, aby nic nezbylo po těch báječných a úžasných lidech, bez nichž by se český národ nikdy nedokázal dostat především na hospodářskou úroveň, na níž byl třeba za první republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nápad Nečasova exporadce: Když danit církevní restituce, tak zdanit i dotovaný Agrofert
Publicista a bývalý poradce premiéra Petra Nečase Jiří Sezemský přišel s jasným návrhem. Pokud poslanci ANO kývnou komunistům na dodatečné zdanění majetkového narovnání mezi státem a církvemi, měli by ve stejné logice odhlasovat i další zdanění Agrofertu odloženého momentálně ve svěřeneckém fondu Andreje Babiše (ANO). Kritika Jiřího Sezemského směřovala i na Piráty. Ti prý chtějí revolučně bořit kdeco a velmi často přitom šlápnou vedle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Bývalý premiér pro mne představoval dno české politiky
Komentář na facebookovém profilu k expremiéru Paroubkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tvrdík slaví padesátku. Novináři mu k tomu sepsali, co všechno se mu v životě povedlo
Bývalý voják Jaroslav Tvrdík, který 11. září oslaví padesátiny, to dotáhl až na post ministra obrany. Po odchodu z politiky se zaměřil na obchod s Čínou. Nyní patří jako zástupce čínské CEFC k nejvýraznějším postavám obchodních vztahů s Čínou a díky čínské akvizici fotbalové Slavie i českého ligového fotbalu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Větší bere. To že je demokracie?
Fejeton napsán 20. 10. 2011 a je z knihy: Jak to vidí Šichtařová aneb Co nám neřekli o imigraci, důchodech a naší budoucnosti. Autoři: Vladimír Pikora Markéta Šichtařová (r.v. 2016 kniha obsahuje nejzásadnější texty posledních let o společnosti, politice i ekonomice)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Turistický ruch v krásné oblasti Náchoda znovu ožije
Obyvatelům Náchoda, a nejenom jim, se splní dlouholeté přání – dojde k revitalizaci zámeckého kopce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Výhrady k práci ČT mají téměř všichni
Komentář na facebookovém profilu ke kritice ČT prezidentem Zemanem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za výstavbu provizorního mostu v Brně-Židenicích
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme postavení provizorního mostu přes řeku Svitavu v uliční řadě Tkalcovská – Tomáškova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Indický prezident projevil zájem o spolupráci s ELI Beamlines
Indický prezident Rám Náth Kóvind a jeho český protějšek Miloš Zeman na Pražském hradě zaštítili podpis tří dohod o vzájemné spolupráci, z nichž dvě se týkaly vědecké oblasti. Následoval slavnostní oběd ve Vladislavském sále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Více než deset tisíc do státního rozpočtu z elektronických aukcí zbraní
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal prodejem zbraní v elektronické aukci 10 130 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká televize: Redakce vědy funguje dva roky, chystá tematické speciály pro ČT24
Redakce vědy České televize pokrývá každý den aktuální události z oblasti tuzemského i světového výzkumu, vědy a vzdělávání. Během druhého roku své existence redakce informovala ve vysílání o více než tisícovce událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Osobní rozhovory s lidmi jsou prioritní součástí naší práce
Čtyři tisíce lidí včera zavítaly do Valdštejnské zahrady na tradiční setkání senátorek a senátorů s občany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Na podporu studentské výměny chceme získat norské prostředky
Již téměř 20 let spolupracuje Gymnázium Česká Třebová se základní školou v Norském Prestfossu. Nyní by mohla být spolupráce zahrnuta do projektů v rámci Fondů Evropského hospodářského prostoru a Norska. O této možnosti jednali zástupci Pardubického kraje a gymnázia se svými norskými protějšky. V rámci vyhlášené výzvy je možné na výměnu studentů, pořádání seminářů a vzdělávání získat téměř 1,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČT odvysílala film Volyň, kde je polské dítě upáleno Ukrajinci. Ti se mohou zbláznit, ambasáda si oficiálně stěžuje
Ukrajinci se bouří kvůli kontroverznímu snímku Volyň polského režiséra Wojciecha Smarzowského, který v sobotu večer odvysílala ČT Art. Film popisuje genocidu Poláků na Ukrajině během druhé světové války a v Kyjevě sklízí negativních reakcí. Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis už do České televize zaslal kritický dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Biskup Malý dnes v Praze odslouží mši za český a polský národ
Biskup Václav Malý dnes dopoledne odslouží v pražské katedrále sv. Víta mši za polský a český národ a současně tak uctí památku polského účetního a právníka Ryszarda Siwiece, který se 8. září 1968 upálil ve Varšavě na protest proti okupaci Československa. Siwiec o čtyři dny později zemřel, tehdejší polské orgány se ale postaraly o to, aby se o jeho činu téměř nikdo nedozvěděl. Siwiecův čin byl jedním z mála protestů, které se uskutečnily po okupaci Československa v zemích východního bloku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem
Cílem mise, která proběhla ve dnech 30. a 31. srpna 2018, bylo posouzení nominace „Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO. Za resort kultury se účastnili náměstek Vlastislav Ouroda, státní tajemník Zdeněk Novák a vedoucí oddělení UNESCO MK Dita Limová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ V Praze začala válka proti Pochemu. Členové ČSSD, kterým je už nyní vyhrožováno, se chystají udělat věc, jaká se od revoluce nestala
Tak trochu to připomíná Divoký západ. Jenomže tady chybí Ennio Morricone a Sergio Leone. V hlavní roli našeho příběhu se tak ocitá sociální demokracie, podivné praktiky a intriky, a kdesi v pozadí Miroslav Poche. Toho ještě stále většina členů socdem oslovuje jako „přítele“. Ty uvozovky jsou samozřejmě namístě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Jakost vody v řece Sázavě se významně zhoršila
Aktuálně se významným způsobem zhoršila jakost vody ve vodním toku Sázava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Tuto pravdu se nikde nedočteme
Nájemník se spoustou až nesmyslných ochran je doslova děsivé riziko pro vlastníky bytů. Proto když hovoříme o bytech, nepřijímejme, když nám stále v médiích namlouvají socialistické představy o pronájmech, protože realita je úplně jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti plují k vítězství? V Praze válčí s ODS, v Brně s ANO
Říjnové komunální volby mají podle všeho v Praze jasného vítěze v podobě Pirátů a ODS. Ostrava a Brno přitahuje voliče ANO Andreje Babiše. Píše o tom server ČT24.cz na základě výsledků společností Kantar TNS a Median. Agentury zkoumaly volební potenciál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V Německu tak staví pro migranty, u nás by je mohli využít mladé rodiny, důchodci a samoživitelky
Komentář na facebookovém profilu k montovaným stavbám z buněk
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci bojovali na cvičení NATO proti sobě. Jedni byli „ti zlí, co napadli Lotyšsko“
Jak Rusko, tak NATO pravidelně pořádají vojenská cvičení. Rusko na letošní rok chystá největší cvičení za posledních 40 let, kterého se má účastnit na 300 tisíc vojáků a obrovské množství obrněné techniky. V členském státu NATO – v Lotyšsku teď nedávno jedno cvičení skončilo. Zúčastnilo se ho na deset tisíc lidí. Přestože jde jen o zlomek síly, se kterou se chystá cvičit Rusko, šlo o jednu z největších operací poslední doby. A část českých vojáků v něm sehrála roli „těch zlých“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dva afghánští migranti podezřelí z vraždy Němce. Jeho bratr byl pravicový extremista, začali hned tvrdit novináři
V Saské Kamenici (Chemnitz) stále ještě neopadly emoce poté, co zde pravděpodobně dva žadatelé o azyl ubodali německého občana, a naši západní sousedi už řeší další podobný případ. Podle informací serveru německého deníku Bild policie z města Köthen na sever od našich hranic zadržela dva Afghánce podezřelé z vraždy dvaadvacetiletého Němce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
My jsme snížili daňové úniky o polovinu, vykládal Moravcovi šéf finančáků Janeček. Trvá na tom, že jeho úředníci postupují citlivě a správně
Do druhé hodiny nedělních Otázek Václava Moravce si moderátor do Žižkovské věže pozval šéfa Generálního finančního ředitelství Martina Janečka a bývalou náměstkyni ministra financí Simonu Hornochovou. Debatovali i tom, jak dobře funguje elektronická evidence tržeb. Došlo i na případ svatby, u které se finanční správa ptala svatebčanů, kolik peněz za svatbu zaplatili. Podle Janečka je takovýto dotaz citlivý a naprosto v souladu se zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Německo dnes projevuje všechny znaky totality, řekla nám blogerka Provazníková. A pak nám líčila, co ukazovala tamní média po demonstraci v Chemnitzu
ROZHOVOR Lucie Provazníková je populární tváří českého internetu, v poslední době zejména díky svým postřehům z Německa, kde žije. ParlamentníListy.cz jí proto oslovily s dotazy na situaci u našich západních sousedů po událostech kolem vraždy a následných demonstrací v saském Chemnitzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vy nacionalisté a nenávistníci, já jsem váš protivník a nevzdám se, volal Macron. Od Salviniho přiletěla pádná odpověď. Institut rozebírá, kdo z nich získá na svou stranu Evropu
Italský ministr vnitra Matteo Salvini po nedávné schůzce s maďarským premiérem Viktorem Orbánem prohlásil, že jsme blízko historickému bodu obratu na úrovni celého evropského kontinentu. Setkání přitom označil za první z dlouhé série schůzek, které změní osud nejen Itálie a Maďarska, ale i celého evropského kontinentu. Předseda maďarské vlády zdůraznil, že potřebujeme novou Evropskou komisi, která se zaváže k obraně evropských hranic. Stejně tak po volbách do Evropského parlamentu potřebujeme takovou Komisi, která nebude trestat země, jako je Maďarsko, které chrání své hranice. O schůzce obou politiků a nesouhlasných reakcích jejich odpůrců v čele s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem referoval vedoucí pracovník Gatestone Institute Soeren Kern.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Architektura ve službách republiky začíná na zámku Krásné Březno
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem si vás dovoluje pozvat na výstavu realizovanou v rámci oslav stého výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poslance zaměstná na nadcházející schůzi maření spravedlnosti, paušály i volební normy
Poslanci budou na nadcházející schůzi schvalovat například zavedení sporného trestného činu maření spravedlnosti, zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky a širší technickou novelu volebních zákonů. Hlasovat budou také třeba o změnách ve vyplácení části příspěvku v hmotné nouzi poukázkami místo peněz. Schůze začne v úterý odpoledne. Návrh jejího programu čítá celkem 185 bodů, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Polský senátor dal rozhovor Sputniku a pochválil Putina. Za pár hodin už letěl ze strany a na cestu se dozvěděl, že je idiot
Ve straně evropského prezidenta Donalda Tuska není radno chválit Vladimíra Putina. Její (teď už bývalý) senátor Maciej Grubski za to byl během několika hodin potrestán přerušením členství. A k tomu se od stranického mluvčího pro disciplinární otázky dozvěděl, že jeho slova byla idiotská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Že tu nejsou žádní migranti? Tady něco nehraje, upozorňuje generál Blaško, senátní kandidát. Převálcují nás dělohami
ROZHOVOR „Vžijte se do situace těch lidí. Abych šel večer ven a ohrožoval mě někdo na životě, tak na takový život se mohu vykašlat. Samozřejmě se seberu a půjdu demonstrovat, protože čeho je moc, toho je příliš,“ říká k protestům v německém Chemnitzu generálmajor Hynek Blaško. Je přesvědčen, že většinu podobných události se ani nedozvíme. Situaci v Německu označuje za rozbušku, která se může vymknout kontrole a varuje, že demonstrující ze stran obyvatel i migrantů se mohou nakonec pustit sami do sebe. V rozhovoru se zároveň podivuje nad tím, že podle tvrzení politiků v České republice sice žádné migranty nemáme, ale přesto se zvyšuje počet modliteben a mešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tento pán prý může vystřídat Mayovou. Totální konzervativec, který obdivuje Thatcherovou a média ho nazývají „kuriozitou“
Konzervativní anglický politik Jacob Rees-Mogg je vůdčím hlasem britských konzervativců, kteří si přejí co nejvíce zpřetrhat pouta s Evropskou unií. A chce co nejtvrdší brexit. Na britské politické scéně jej posměšně nazývají „konzervativní poslanec pro 18. století, který tlačí Británii k propasti“. Redakce serveru iDNES.cz se ve svém komentáři zaměřila na jeho osobní život a politickou kariéru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Odmítám se účastnit vyvolávání strachu. Musíme ubránit veřejná média před SPD, říká poslanec ČSSD Veselý
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jde o další důkaz hrubě nezvládnutého přílivu nelegálních migrantů Německem. Na druhou stranu razantně odsuzuji reakci násilím a hledání kolektivní viny,“ říká k událostem v saském Chemnitzu poslanec Ondřej Veselý (ČSSD). V rozhovoru promluvil o připomínání výročí okupace Československa a vyjádřil se i k tomu, co se odehrálo kolem prezidenta u příležitosti začátku školního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist