Oficiální zpravodajská média

Kováčik (KSČM): Voda do veřejných rukou
Voda je zdroj života. Voda se stává stále vzácnější. Voda umožňuje i zisky a to i dnes, kdy řešíme, jak udržet vodu v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Švédské volby: Je to celé divné. Lístky, občané za plentou, chování migrantů. Vážné informace
Víkendové volby ve Švédsku skončily pro mnohé překvapivě. Zejména liberálně levicový mainstream přijal výsledky s úlevou. Na povrch vyplouvající podrobnosti o průběhu těchto voleb ale vzbuzují spíše zděšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO Zeman s Michalem Davidem, Petrou Kvitovou či mocným mužem. Na uzavřené akci všem oznamoval, že...
EXKLUZIVNĚ (FOTO, VIDEO) Barbora Strýcová, Petra Kvitová, David Berdych, Radek Štěpánek, Kateřina Siniaková. Jména, která zná celý svět. Nejen ten tenisový. České hvězdy se v úterý odpoledne sešly v areálu prezidentského zámku v Lánech na již druhém ročníku tenisového turnaje „Lány open“. Miloš Zeman vše sledoval a po skončení rozdával poháry. Během následného neformálního posezení u grilovaného kuřete všem zahrál Michal David. A přede všemi tam zazněla jedna věc týkající se Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš... Cože? Zveřejněn průzkum voleb, totálně proti číslům ČT. A Česko na nohou
Úterní Televizní noviny na TV Nova přinesly průzkum společnosti SANEP o aktuálním volebním potenciálu. Co naznačuje o volbách v Praze, Brně a Ostravě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Amerika zbrojí za 700 miliard dolarů, útočil komunista. Pavel Žáček z ODS: Škoda, že Česko nemá základnu USA nebo aspoň radar
V Rusku probíhá největší vojenské cvičení od roku 1981. Toto téma náležitě probrali poslanci Pavel Žáček (ODS) a Alexander Černý (KSČM) v pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kandidátka KSČM natáčela před kostelem video o miliardách církvím. A nastoupil na ni farář...
Kandidátka do Senátu za KSČM a bývalá primátorka Milada Halíková natočila předvolební spot, v němž přímo před kostelem sv. Anny v Havířově kritizuje církevní restituce. To, jaké místo k natočení videa zvolila, se však silně znelíbilo havířovskému faráři Marcelu Krajzlovi. „Je to nemorální a pokrytecké,“ napsal poté farář političce v otevřeném dopise. Video zveřejnil server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
50 dětí ze Sýrie do Česka: Co říká Stanislav Křeček? Teroristé! zaznělo. Jiní souhlasí. Máme zásadní informace od politiků
ANKETA Politici napříč spektrem se vyjádřili k návrhu europoslankyně Michaely Šojdrové přijmout do České republiky zhruba 50 sirotků, dětských uprchlíků ze Sýrie. Například i zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: „Myslím, že proti přijetí 50 sirotků lze sotva co namítnout, bude-li tomu skutečně tak a nebude to jen záminka k prolomení našeho negativního postoje k přijímání uprchlíků obecně.“ Naopak předseda Dobré volby Pavol Lukša nápadem nadšený není: „Pokud jich paní europoslankyně chce jen 50, tak je může porozdělovat po své nepochybně rozvětvené rodině.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Cenzura nové doby…
Internetem prý obchází strašidlo, strašidlo cenzury. Ve jménu čehokoliv jsou mazány příspěvky, aniž by bylo jasné, jaká jsou pravidla hry. Strašidlo ale obchází nejen internet, obchází i klasická média a postupně obchází nás všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kolaboranti! To Poche. Tak co, Babiši? Lžete, je to jinak, začalo peklo kvůli Maďarsku
Čeští europoslanci hlasovali o „potrestání“ Maďarska. Ti, kteří zvedli ruku pro, sklízejí nyní ostrou kritiku. „Projevili se evropští kolaboranti,“ zhrozil se nad jejich stanoviskem na sociální síti poslanec ODS Václav Klaus mladší. „Poche se diskvalifikoval pro roli ministra zahraničí,“ přidal se bývalý europoslanec Petr Mach. Ozvaly se i výsměšné reakce na to, že mezitím, co europoslanci za ANO hlasují pro trestání Maďarska, premiér Andrej Babiš se fotí se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česko není bezpečné! Okamura opět řádil u Soukupa, kde došlo i na Ester Ledeckou
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura, místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík a komunistický poslanec Zdeněk Ondráček byli hosty Arény Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Karla Schwarzenberga odvezla záchranka
Do Poslanecké sněmovny ve středu kolem poledne zamířila rychlá záchranná služba. Sanitku museli přivolat kvůli poslanci a čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Padesátník Jaroslav Tvrdík dostal od prezidenta hodinky. V Lánech mezi tenisovými hvězdami a bossy průmyslu
Význačná společenská událost za účasti největších hvězd českého tenisu byla v Lánech současně s oslavou životního jubilea Jaroslava Tvrdíka. Čerstvý padesátník přijal gratulaci od prezidenta i dalších přítomných kapitánů českého průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Trestání Maďarska: Štětina, Telička a Poche pro. Čeští europoslanci jméno po jméně
Jak čeští europoslanci hlasovali o „potrestání“ Maďarska? Některá jména překvapí, jiná ne. Poměrně jednoznačně dal své stanovisko najevo například Miroslav Poche, český europoslaec, který prý stále očekává, že bude jmenován ministrem zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zbytečný brutální zákrok ruské policie
Strážci pořádku to v ruských městech řezali hlava, nehlava, včetně starců a dětí. Rusové protestovali proti důchodové reformě a já se jim nedivím. A také rozumím tomu, že to pořádně zamávalo s Putinovou popularitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Krajan ze Švédska svědčí o volbách, tamní situaci a divných věcech. A má poselství o Babišovi
ROZHOVOR „Švédsko je a bylo v přistěhovalectví pilotním příkladem dlouhá léta. Alespoň se to tak zdálo. A dnes je zřejmé, že ani švédský model, ani ten německý, francouzský, anglický, prostě nefunguje,“ říká signatář Charty 77 Otto Černý, jenž ve Švédsku žil dlouhá léta a stále se do něj vrací. Varuje, že společnost se radikálně přeměňuje, místo aby se přistěhovalci přizpůsobili většinové společnosti. O tom, jak v současnosti vypadá atmosféra ve Švédsku i o výsledcích voleb mluvil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Když lidé nemají lepší volbu
Profesorka Vladimíra Dvořáková napsala článek s názvem tak trochu moderně dlouhým jako Lovosice: "Kam jsme došli, kdo to ví? Aneb kam nás posunulo sestavování vlády."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chlebíčky a pohlavní orgány! Andrej Babiš to natřel neziskovkám
Financování neziskového sektoru musí být transparentní, smysluplné a mít nějaké prokazatelné výsledky, řekl novinářům premiér Andrej Babiš. A k tomu přidal jednu příhodu, jak prý tato smysluplnost vypadá dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kurvy. Kavárenští křiklouni se odkopali. Darebák, nebo magor. Mladý Klaus navrhl zákaz mazání příspěvků na Facebooku a toto řekli Okamura, Piráti, Foldyna, Keller či Doubrava
ANKETA Poslanec ODS Václav Klaus ml. připravuje návrh zákona, který má chránit svobodu slova a dle něhož by Facebook a další sociální sítě, které chtějí podnikat v České republice, nemohly mazat a cenzurovat příspěvky – blokovat se mají pouze výzvy ke genocidě a podobně. Dle něj neobstojí argument, že jde o soukromé firmy, protože podnikání soukromých firem v hoteliérství, pohostinství i jiných oblastech též reguluje zákon a ústavní princip svobody slova je dle něj vyšší než smluvní podmínky, které určují uživatelům provozovatelé sociálních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SPD: Podporujeme návrh na finanční podporu lidí v prvních třech dnech nemocenské
Usnesení hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na aktuální politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jednání odborářů
Odbory zaznamenaly nesporný úspěch při jednání o navýšení mezd ve veřejném sektoru. Růst mezd o 8% v příštím roce dohodnutý při jednání s vládou, je prostě vynikající. Nyní se ovšem odboráři pokouší rozlousknout tvrdší oříšek. A to je kolektivní vyjednávání v soukromém sektoru o navýšení mezd v privátních firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Havěť? Romové? Tak já vám to vysvětlím, odhalil nechutné detaily veterán ČSSD z Mostu. Celé je to prý jinak
ROZHOVOR V ČSSD měl blízko k Bohuslavu Sobotkovi, přesto po necelých dvaceti letech odešel z ČSSD. Že by za tím stála „kauza Medúzy“, za kterou se už dříve omluvil, nepotvrdil. Bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný se nyní jako nezávislý stal lídrem Otevřené radnice do voleb ve městě, kde již dříve býval náměstkem primátora. O předvolební rozruch už se toto hnutí dokázalo postarat. „Blaničtí rytíři stále ještě nevyjeli,“ říká mimo jiné v rozhovoru, kde poodkrývá, jak to bylo v sociální demokracii, a vyjadřuje se k nepřizpůsobivým, ale i k Evropské unii nebo Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR postavily lávku přes řeku Oslavu
Přes řeku Oslavu vede nová lávka pro pěší. V turisticky navštěvované lokalitě pod Vlčím kopcem u Náměšti nad Oslavou ji vybudovaly Lesy ČR za 7,3 milionů korun bez DPH. Lávku začala užívat veřejnost 10. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zachraňme tyto peníze před touto nezodpovědnou vládou
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Ceny obrazů byly díky elektronickým aukcím navýšeny i o více jak tisíc procent
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Teplicích úspěšně prodává obrazy v elektronických aukcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Inflace v srpnu byla nepatrně pod prognózou ČNB
Komentář České národní banky ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v srpnu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Je dobré finančním úředníkům uvolnit ruce a nechat je stíhat skutečné problémy
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek mrazivě o své smrti. A jde také o jeho peníze
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu vyjádřil ke své náhlé zdravotní příhodě, která jej minulý měsíc notně potrápila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Německo: Halal maso pro všechny děti! žádal muslimský rodič. Tak radši zrušili všechno maso
Deník Die Welt informuje o poněkud bizarní situaci na jedné z hamburských škol, kde předseda rodičovské rady požadoval, aby bylo v jídelně nabízeno pouze halal maso. Vedení školy následné třenice mezi rodiči vyřešilo velmi nečekaným způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Deset poznámek k Obranné strategii ČR a k Ministerstvu obrany
Tak jako v zahraniční politice, tak v obraně a bezpečnosti nám schází více iniciativy v rámci evropských projektů a evropské spolupráce. A to, co je podstatné, je nutnost mít sami vojenské schopnosti, reagující na současné bezpečnostní hrozby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chemický útok v Sýrii? Nové informace. Začalo to lítat
Včera byly v Sýrii zahájeny dvě separátní vojenské operace, za kterými stojí Rusko a Spojené státy se svými spojenci. Zároveň pokračují dohady o údajném plánu na chemický útok, ze kterého se navzájem obviňuji obě strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Před podpisem smlouvy jsem si vyžádal čestné prohlášení
Prohlášení hejtmana Martina Půty k podepsání smluv s firmou BusLine LK k zajištění dopravní obslužnosti pro oblast JABLONECKO a TURNOVSKO-SEMILSKO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Na Hradě se kvůli zahraniční politice sejdou ústavní činitelé
Na Pražském hradě se dnes sejdou kvůli koordinaci zahraniční politiky ústavní činitelé. Na schůzce proberou sankce proti Rusku, migraci, vztahy s Izraelem a nebezpečí spojené s obchodními válkami. Mluvit budou také o svých zahraničních cestách. Výsledkem setkání by mělo být společné prohlášení o projednaných tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Soukromí chovatelé si přezírání nezaslouží
Tradice přezírání soukromých konkurentů ze strany zástupců dotovaného sektoru je u nás hluboce zakořeněna. Soukromá konkurence by však měla spíše inspirovat, než být dehonestována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Víkend v liberální demokracii
V uplynulých dnech nám tři události ze zpráv ze světa pěkně ilustrovaly, co je obsahem té dnešní „úžasné“ liberální demokracie, kterou nám všichni vnucují a vynášejí do nebes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura: Najednou jsou tady všichni odborníci na cestovní ruch
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: O tohle bychom měli mít starost
Seděl jsem včera v restauraci obchodu Ikea, popíjel pepsi, přikusoval k ní suchar a pozoroval cvrkot. U stolu přes uličku seděli tři mládenci ve věku 16 až 18 let, podle obsahu hovoru studenti, všichni tři v letních tričkách, opatřených anglickými nápisy, z nichž bych dva rád vypíchl. Jeden hlásal KISS MY ASS a druhý FUCK AS YOU CAN. První tedy česky POLIB MI ZADEK a druhý SOULOŽ, CO TO DÁ. Což ovšem překládám do češtiny nejslušnější, poctivý a autentický překlad si každý jistě pořídí sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Schválnost, stěžuje si Štěch na Zemana
Hrad na středeční schůzce s ústavními činiteli odmítl, aby předsedu Senátu Milana Štěcha zastupovala jeho první místopředsedkyně Miluše Horská. Ten odmítnutí označil za schválnost. Kromě toho Aktuálně.cz telefonicky z Paříže sdělil, že jinak se závěry jednání k diplomacii souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Sýrii proběhne chemický útok a hodí se to na Asada. Bílé přilby už prý jen čekají na stisknutí knoflíku, píše Tereza Spencerová
Analytička Tereza Spencerová vyrazila do Sýrie, aby se na vlastní oči přesvědčila, jak to může vypadat, když se chystá další útok proti povstalcům bojujícím s režimem diktátora Bašára Asada. Na místě zjistila následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pithart před Hermanem a dvaceti diváky v Chrudimi: Můj tatínek komunista? On skončil v maringotce. Babiš chce hrozné věci, boj se svede o veřejnoprávní média
REPORTÁŽ O významu Senátu, o Chartě 77 i o nezávislosti veřejnoprávních médií mluvil při besedě v Chrudimi bývalý senátor a signatář Charty 77 Petr Pithart (KDU-ČSL) na pozvání exministra Daniela Hermana. Na debatu do chrudimského kina dorazily dvě desítky lidí. Pithart během setkání rovněž zavzpomínal na komunistické období, které trávil nejen v maringotce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Smutné konce německé kancléřky
V pondělí 10. září 2018 nám kancléřka Merkelová vzkázala, že Německo má v současnosti tři hlavní problémy: pravicový radikalismus; antisemitismus; násilí ze strany jednotlivých migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: 200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás na akci Z ulic do Lapidária
Národní muzeum slaví v tomto roce výročí 200 let od svého založení a v rámci oslav připravilo pro své návštěvníky různorodé akce, během kterých budou mít všichni příchozí nejen možnost zdarma si užít bohatý program, ale také nahlédnout pod ruce pracovníků Národního muzea. Jednou z těchto výjimečných akcí je i ta s názvem Z ulic do Lapidária, jež se uskuteční 15. září a představí roli Národního muzea jako subjektu, který uchovává díla mizející z veřejného prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Památky dostávají v Pardubickém kraji stále větší šanci
Pardubický kraj průběžně kontroluje, jak je naplňována koncepce podpory památkové péče na tomto území. Z poslední zprávy, kterou tento týden projednali radní, vyplývá, že v současné době je v krajském dotačním programu na podporu památkové péče téměř 15 milionů korun, kraj ve své režii rekonstruuje památky za 73 milionů korun a hodnota rozpracovaných evropských projektů na památkách v kraji je 525 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Trestat Maďarsko, vyjádřil se europarlament. Tvdá reakce Pražského hradu
Poslanci Evropského parlamentu pověřili Evropskou komisi, aby zahájili řízení proti Maďarsku. Tamní premiér Orbán prý pošlapává evropské hodnoty. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se europoslancům vysmál. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček také vyjádřil svůj názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Zdravý - nemocný aneb o koho jde? O nemocné nebo o „lemply“?
Tak předně, proč platit nemocenskou zaměstnancům od prvního dne nemoci? Především je správně, aby nemocný člověk nebyl trestán za nemoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Obce na rozdíl od státu myslí na budoucnost
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To muselo přijít: První fóry na Karla Schwarzenberga, kterého odvezla záchranka
Češi si dokážou dělat legraci prakticky ze všeho, i z faktu, že ve Sněmovně upadl čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Byl odvezen do nemocnice. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl uznal za vhodné se k tomu vyjádřit. A nebyl sám. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chtěli si „zahulit“, místo toho jeden zemřel. Českem se šíří falešná marihuana
V Moravskoslezském kraji se objevila nebezpečná droga. Náhražka tradiční marihuany, po níž dva lidé zkolabovali a jeden zemřel. Na trhu může být až tisíc balíčků této nebezpečné látky. Před syntetickými kanabinoidy varují i v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle si budeme pamatovat! Dusno kolem trestání Orbánova Maďarska v parlamentu EU
Proces s Maďarskem a jeho premiérem Viktorem Orbánem. I tak lze nazvat historicky první řízení o pozastavení členských práv v EU. A úterní jednání Evropského parlamentu ve Štrasburku skutečně mělo znaky tribunálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé v Brně sepsali petici proti stavbě mrakodrapu
Lidé v Brně dnes zahájili sběr podpisů na petici proti plánované výstavbě mrakodrapu ve vnitrobloku ulic Lidická, Kotlářská, Bayerova a Burešova. Novinářům to řekla zástupkyně petičního výboru Gabriela Stögerová, která bydlí hned vedle pozemku, na němž by měl mrakodrap být. K petici se připojila i Strana zelených. Místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková řekla, že soukromý investor má vybudovat objekt se stožárem o celkové výšce 95 metrů. Ve 23 patrech má být 177 bytů. Podle obyvatel i Zelených to zasáhne do rázu místa a ubude zeleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy uvádějí do provozu nový podúrovňový soustruh pro údržbu železničních vozidel
České dráhy uvádějí v pražském centru údržby do provozu moderní podúrovňový soustruh pro údržbu kol a brzdových kotoučů železničních vozidel. Unikátní technické zařízení, které je v České republice naprosto ojedinělé svým provedením a komplexností využití, zrychlí a zlevní údržbu železničních vozů a lokomotiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MONETA Money Bank prověřila své elektromobily na Autodromu Most
Společnost MONETA Money Bank, která jako první firma v České republice obmění postupně flotilu většiny svých služebních vozů za auta s výhradně elektrickým pohonem, pozvala na konci srpna 80 obchodních partnerů do areálu mosteckého autodromu. Ti si na výcvikových plochách polygonu vyzkoušeli jízdu právě s elektromobilem. Celodenní akce zahrnovala i řadu dalších zábavních a relaxačních aktivit. Výběr lokality ovlivnilo i zázemí autodromu, elektromobily totiž sám provozuje a disponuje také dobíjecí elektrostanicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sdružení klientů H-Systému: Pane Smetko, Vaše vyjádření jsou jednou velikou lží a klamem
Otevřený dopis panu Smetkovi, kde "v krátkosti" popisujeme zločinné praktiky, které se udály v průběhu 20 let v H-Systému. Stále se totiž zapomíná, že na začátku to byly úvěrové podvody především Komerční banky, které započaly tuto nešťastnou kauzu, a které se díky prvnímu správci k.p. JUDr. Kudláčkovi, který byl prokazatelně spojen se samotným pachatelem, začaly vyšetřovat pozdě, že už na nikoho ze zúčastněných nedosáhla spravedlnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zjistil jsem, jak to tam chodí. Profesor Keller otevřeně promluvil o své práci v Bruselu
Europoslanec Jan Keller se v rozhovoru pro server Literarky.cz rozhovořil nejen o Evropské unii. Řeč byla také o sociální demokracii a o tom, že jí ubývají voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A kdo jiný má být prezident? Luděk Sobota se jasně zastal Miloše Zemana
Herec Luděk Sobota se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým pro server XTV.cz postavil za prezidenta Miloše Zemana. „Kdo jiný byl měl být prezidentem než Zeman?“ zeptal se Sobota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Witzany (SNK ED): Skandální tečka za smutným příběhem projektu Pražského veletržního areálu
Stanovisko Evropské koalice pro Prahu ke ztrátě kontroly města nad rozvojem Výstaviště Letňany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Velká bitva mezi Hamáčkem a Krnáčovou. Jde o odvolání ředitelky pražského magistrátu
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zrušil rozhodnutí o odvolání ředitelky pražského magistrátu Martiny Děvěrové. Na začátku července ji odvolala primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle ní dostatečně aktivně neřešila situaci kolem udělování dotací na sport, kvůli němuž zasahovala na magistrátu policie. Hamáček ale shledal v odvolání pochybení, je tedy neplatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VLS: Brdské lesy daleko více ohrožují lidé než kůrovec
Vláhový deficit, který letos naplno Českou republiku zasáhl, podle vojenských lesníků z Brd nepříznivě ohrožuje vitalitu lesních porostů středočeských hor, situace zde však je i po suchém létě stabilizovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
František Kuba: Za vaše peníze si budeme dělat svoji politiku
Intoxikace lidí politikou, jak to většině občanů v ČR připadá, je zcela mimořádná. Půl roku hledání vlády s důvěrou Poslanecké sněmovny PČR se opět změnilo z diskurzu o státě / na hon za legislativními funkcemi a příslušnou mocí, a tím i v beztrestném užírání peněz ze státního rozpočtu. Platí to především pro ČSSD, kde bylo směrem k veřejnosti předstíráno, že debakl 7,27 procenta z voleb do Poslanecké sněmovny nemá téměř na nic vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Cenzura? V pozadí prý stojí George Soros. Unikl dokument
V poslední době je velmi aktuálním tématem cenzura na sociálních sítích, samozřejmě maskovaná řadou moderních hesel, jako regulace fake news nebo boj proti dezinformacím. A nejen u nás, ale například i v USA, kde je jakékoliv omezování svobody slova ještě více šokující novinkou než u nás. Za takto razantní změnou mediální kultury samozřejmě musí být mimořádně velký tlak. A nyní se podařilo odhalit, kdo tento tlak vytváří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Co je nutné vědět: Ubližujete Sorosovi, migračním neziskovkám, migrantům a Romům! vyčítá EU Maďarsku. Bráníme i vaše hranice, brání se Orbán
ANALÝZA Poslanci Evropského parlamentu zahájili v úterý 11. 9. 2018 rozpravu o návrhu na spuštění procedury podle článku 7 Smlouvy o EU, na jejímž konci by mohlo být potrestání Maďarska formou zbavení hlasovacích práv v orgánech EU. Poprvé v historii europoslanci jednají o tom, jestli to má být Evropský parlament jako celek, kdo navrhne Radě, aby takto sankcionovala členský stát. O návrhu, který předložil Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci budou evropští poslanci hlasovat ve středu 12. 9. 2018 po obědě. Návrh na zahájení trestného řízení proti Maďarsku by musel být schválen nejméně dvěma třetinami přítomných poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Poplatníci nebudou kvůli EET potřebovat pokladnu ani elektronické připojení
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb a zákon o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dukovany navazují partnerství s ruským elektrárenským městem Poljarnyje Zori
Obce Dukovany a Poljarnyje Zori (Rusko) podepsaly 11. září 2018 memorandum o navázání partnerství. Obě obce spojuje to, že mají v sousedství jaderné elektrárny typu VVER-440, Kolsou JE a JE Dukovany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pirát Bartoš se s tím nepáral. V rádiu srovnal církevní restituce se solárním tunelem
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Vysvětlil, jak se Piráti dívají na majetkové vyrovnání státu s církvemi. Bartoš zdůraznil, že Piráti hájí právní stát, ale v souvislosti s majetkovým vyrovnáním státu a církví si položil jednu zásadní otázku, která zní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Odbor protidrogové politiky: Výskyt intoxikací syntetickými kanabinoidy v Ostravě
Dne 11. září 2018 došlo v Ostravě k úmrtí 32letého muže na následky předávkování syntetickým kanabinoidem v kombinaci s alkoholem ve vysokém množství. Další muž (36 let), který údajně spolu se zemřelým drogu a alkohol konzumoval, byl ve vážném stavu hospitalizován. Zdravotní problémy měl také 16letý chlapec, který údajně užil neznámou látku a byl hospitalizován pro křeče a poruchu vědomí. Souvislost případu dvou mužů a chlapce se prověřuje. Zdrojem syntetického kanabinoidu bylo údajně větší množství (stovky) balení nalezených v odpadním kontejneru. Exponováno tedy může být větší počet osob. Policie má zatím informace o celkem 6 osobách, které drogu užily a měly zdravotní problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): U těch směnáren je ještě jeden malý háček, taková finta - servisní poplatek
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sdružení Maják: Senátor Čunek zneužívá své ústavní funkce k obhajobě odsouzeného podvodníka
Prohlášení Sdružení klientů H-Systému Maják na lživá tvrzení senátora Čunka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): O rok jste zbytečně prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MD: Česko a Rakousko uzavřou smlouvy o přeshraničním propojení dálnic do Vídně a Lince
Dokončení jihočeské dálnice D3 a propojení s rakouskou S10 nebo obchvat Mikulova na D52 a spojení s dálnicí A5 byly hlavními tématy jednání ministra dopravy Dana Ťoka s rakouským ministrem Norbertem Hoferem ve Vídni. K oběma dálničním spojením by měly být sjednány mezistátní smlouvy. Ťok také zopakoval požadavek několika členských států EU na vyjmutí vynětí mezinárodní dopravy z aplikace obecné směrnice o vysílání pracovníků v rámci tzv. balíčku mobility.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Politika chemických zbraní
Užívání chemických bojových prostředků je od pradávna, dejme tomu od staré Číny, nepříjemným faktem. Faktem je i to, že se jejich užívání považuje za „nečestné a nesportovní“. Ačkoli se tu a tam přivře oko, užije-li je (k vítězství) ona „správná strana“. Řečeno s nejmenovaným americkým prezidentem: „Je to parchant, ale náš parchant!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Zákon nezakotvuje směrnicí garantovaná práva nevládek, ochránců životního prostředí
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o předcházení ekologické újmě a o její nápravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Konečně máme vládní návrh zákona, který poskytne řešení šmejdských směnáren
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arabská férovka v Německu: Mladík přizabil policistku, táta pak přišel vyhrožovat na stanici
Německá média informují o mimořádně brutálním napadení policistů v Essenu, kteří se tam vydali na rutinní kontrolu do místního baru, kde se kouří vodní dýmky. Jedna ze zasahujících policistek je v pracovní neschopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Volný (ANO): Opět je vidět, jak je politická paměť velice krátká
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Podstata vládní argumentace u veřejných financí je postavená fakt divně
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kuras se ostře pustil do soupeře Drahoše. A vy šíříte dezinformace, ozvalo se v reakci od profesora
Spisovatel Benjamin Kuras žijící střídavě ve Velké Británii a v Česku se rozhodl kandidovat do Senátu. Na Praze 4. Tady stojí proti profesorovi Jiřímu Drahošovi. A jak to tak v předvolebních kampaních bývá, v souboji o post senátora zaznívají ostré výroky. Kuras se do Drahoše pořádně obul. Ten si to však nenechal líbit a přešel do protiútoku...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SÚJB: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 3.9. do 9.9.2018 byla radiační situace na území ČR normální a nevykazovala žádné zaznamenatelné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Volný (ANO): To je přece normální, daně se mají platit a máme státní správu, aby ty daně vybírala
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Lex Bakala
Bývalý policejní prezident a šéf Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný by rád politiky přesvědčil k prosazení zákona, na jehož základě by byl v České republice vyvlastněn majetek miliardáři Zdeňku Bakalovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek: Zvůle, se kterou finanční správa porušuje zákony a nezákonně likviduje malé a střední firmy
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Operu Národního divadla povede od sezony 2019/2020 Per Boye Hansen
Od září 2019 povede první český operní soubor renomovaný hudební manažer Per Boye Hansen, který dlouhodobě úspěšně působil v Norsku a Německu. Ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian s jeho jmenováním seznámil ministra kultury Antonína Staňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Učitelka z přistěhovalecké čtvrti Vídně vydala knihu. Z jejích zážitků jde strach
V Rakousku vyšla kniha Kulturkampf im Klassenzimmer , ve které její autorka, vídeňská učitelka, Susanne Wiesingerová popisuje obtíže, které při výuce způsobuje islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Spojovat slevu na manželku či manžele nebo na děti s tím, co dělá rodič, není fér
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Juncker přišel s originálním nápadem na řešení migrace: Až sto tisíc studentů z Afriky ročně na Erasmus
Letos naposledy vystoupil před poslanci Evropského parlamentu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se svým „poselstvím o stavu Unie“. Přiští rok v září už bude vystupovat jiný předseda. Juncker proto svůj projev pojal tak trochu jako bilancování svých úspěchů v čele Komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sráči Češi? Jaroslav Hutka je pro přijetí 50 dětí ze Sýrie: Budeme pak šťastnější a bohatší
Až padesát sirotků ze Sýrie by mohlo přijít do Česka. Tento plán stále prosazuje europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). A jednat se o tom bude dokonce i na půdě českého Senátu, a to již tento pátek. Píše o tom server HlídacíPes.org. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Jestli přijdou mohamedáni, budeme na Romy ještě vzpomínat.“ Konvička přizval Laďu Větvičku a řeč šla o „zvrhlé EU“ a skrytém nebezpečí
REPORTÁŽ „Hrozí pád do barbarství se vším nejhorším, co si dokážeme představit, a něco, co tady nebylo ne sto let, ale možná tisíc let,“ burcoval na besedě v kulturním domě Akord v Ostravě kandidát na senátora v obvodu Ostrava-Jih Martin Konvička. Varoval před rozkladem evropské civilizace kvůli islamizaci a prohlásil i to, že „Evropská unie musí být zničena“. Zároveň si ale pochvaloval, že máme na Hradě prezidenta, který spolu s opozicí a veřejným míněním „nutí premiéra hovořit drsněji než Konvička před pěti lety“. Protože „jakmile by se nám tady začali usazovat mohamedáni, tak bychom na Romy nostalgicky a s láskou vzpomínali“. Hostem večera byl populární bloger Ladislav Větvička, který připomenul další kandidáty „na Jihu“ a ptal se: „Je velký, fajný, tlustý, má sexy mozek, přišel z Prahy, zas tady leze, nevíme, co od něho máme čekat. Teď je tu nějaký Konvička, dobrá. České Budějovice jsou fajné město, proč do Ostravy?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Místo papírování může živnostník a podnikatel využít svůj čas daleko účelněji
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: S tímto návrhem bych neměla problém, kdyby skutečně cílil tam, jak říká pan předkladatel
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zásah shůry prý popudil Piráty na Žižkově. „Je to vzpoura,“ píší Babišovy noviny
MF Dnes v úterý informovala o problematickém výběru lídra kandidátky Pirátské strany v Praze 3. Do tamní kandidátky totiž zasáhl takříkajíc „shůry“ republikový výbor strany. Stát se tak mělo nicméně na popud dlouholetého člena žižkovských Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Bramborám se nedaří, sklidí se jich méně
Letos se urodí méně okopanin. Podle aktuálního odhadu Českého statistického úřadu se sklidí 581 tisíc tun brambor a 3 463 tisíc tun cukrovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Se zbraněmi můžeme vyhovět EU i bez omezení našich občanů
V reakci na teroristické útoky vydala Evropská komise směrnici, kterou chce zabránit výrobě smrtících palných zbraní ze zbraní zneškodněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR: Hlasování o výdajových paušálech? I živnostníci jsou voliči
Vloni byl bez diskuze s podnikatelskými svazy snížen limit pro výdajové paušály na polovinu. Pro drobné živnostníky jsou výdajové paušály přitom nejjednodušším způsobem, jak daňové povinnosti plnit a nebýt zavaleni stohy papírů. Snížením limitu atraktivita výdajových paušálů pro mnoho drobných podnikatelů ale poklesla a snížení nelze považovat za pobídku ani k zahájení, ani k rozvoji podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Jan Pirk: Že by ti dobře živení kluci z Afriky trpěli? Jen se chtějí přiživovat. Já to říkal
ROZHOVOR Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk operuje pacienty s nemocemi srdce denně i ve svých sedmdesáti letech, ale funkce přednosty kliniky v IKEMu už se vzdal. Před podzimními senátními volbami podpořil nezávislého kandidáta za ODS, herce Vladimíra Kratinu. „Nikdo jiný mne nepožádal, asi proto, že když jsem někomu vyjádřil podporu, tak to nedopadlo dobře. Možná někteří kandidáti mají obavu, že v této oblasti přináším smůlu,“ vysvětluje profesor Pirk s nadsázkou v rozhovoru, proč podpořil právě známého herce, a ne třeba některého z kolegů lékařů, kteří také do horní komory kandidují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Švédská, bohužel jen polovičatá vzpoura davů
Výsledky švédských parlamentních voleb potvrdily očekávání: tradiční etablované strany výrazně oslabily, protestní strany, zejména Švédští demokraté posílily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Korean Air nasadí od října Dreamliner na linku ze Soulu do Prahy
Letecká společnost Korean Air oznámila, že bude od 29. října 2018 na trase mezi Prahou a Soulem, hlavním městem Jižní Koreje, létat s Boeingem 787-9 Dreamliner. V zimní letovém řádu bude i nadále létat třikrát týdně, vždy v pondělí, středu a sobotu. Tato verze letadla má kapacitu 269 cestujících v konfigurací tří cestovních tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČR ztrácí konkurenceschopnost nejrychleji v celé EU. Odbory přitom dále stupňují své požadavky
Komentář k číslům Eurostatu, který zveřejnil údaje o nákladech práce a produktivitě práce v EU ve druhém čtvrtletí, a zároveň k dalším požadavkům odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Archeologové se sejdou ve Valticích na mezinárodní konferenci o archeologii středověku
Národní památkový ústav ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky pořádá jubilejní 50. ročník mezinárodní konference o archeologii středověku. Letos se bude konat na barokním zámku Valtice od 17. do 23. září 2018. Záštitu akci poskytl Jihomoravský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Robert Plavec z městské firmy TCP, na něhož jsme získali složku, na konci září skončí
Dovládnul. Takto krátce by se dalo charakterizovat letité angažmá ředitele TCP. Podle zápisu z mimořádného jednání dozorčí rady, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, bude ve své funkci do 30. 9. 2018. Co bude poté? Zjišťovali jsme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Chceme opravdovou revoluci v digitalizaci státu
Elektronické spisové služby stojí veřejnou správu až 6 miliard korun ročně a téměř žádné z nich nesplňují standardy v zákoně. Vyplývá to z analýz Ministerstva vnitra ČR. Pirátský poslanec Jakub Michálek proto podal pozměňovací návrh, který zavádí povinný elektronický spis na velkých úřadech od roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek: Hlavním motivem tohoto vládního návrhu je spustit třetí a čtvrtou vlnu EET
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb a zákon o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Dvousettisícová hranice je opravdu velice malá
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb a zákon o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda chce umožnit obcím, aby si mohly přivydělat z turistického ruchu
Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 12. září 2018 schválila návrh novely zákona o místních poplatcích. Změnou chce zjednodušit výběr místních poplatků za lázeňský nebo rekreační pobyt a dát tuto možnost vylepšit si rozpočet i obcím, které jej dosud vybírat nemohou. Schválila také na návrh 1. vicepremiéra a ministra vnitra jmenovala novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace Marka Šimandla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Inspirace ze Švýcarska. Týká se dálničního mýta
České Ministerstvo dopravy, které neví, co se zpackaným mýtným tendrem, dostalo zajímavou inspiraci. Kapsch zvítězil ve Švýcarsku – zmodernizuje tamní mýtný systém. Zároveň dokončil modernizaci rakouského mýta. V Německu převzal kontrolu nad mýtným systémem stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Faltýnek si Milana Štěcha pamatuje ještě z ČSSD. Toto o něm prozradil
Zahraniční politika je čím dál častěji bodem, který rozděluje politickou scénu. Pražský hrad nepřijal na jednání o zahraničních záležitostech místopředsedkyni Senátu, ačkoliv předseda Senátu na schůzku kvůli pracovní cestě přijít nemohl. „První místopředsedkyně Senátu, paní Horská, na schůzce měla určitě být,“ řekl v Interview na ČT24 první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, který připojil pár slov například i ke zrušení neplacených dnů v době nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSZ rozesílá přehledy důchodových dob. Jsou zdarma a není třeba o ně žádat
Zhruba sto tisíc dopisů s přehledem dob důchodového pojištění bude doručeno během letošního září, a to mužům ročníku narození 1957 a ženám, které se narodily v roce 1960. Díky dopisům si lidé předdůchodového věku snadno zkontrolují údaje, které má Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v evidenci, aniž by si o ně sami museli úřadu psát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Indický prezident Rám Náth Kóvind navštívil Univerzitu Karlovu. Hovořilo se o prohloubení vzájemné spolupráce
Indický prezident Rám Náth Kóvind dnes navštívil Univerzitu Karlovu. S jejími čelními představiteli jednal o dosavadní vzájemné spolupráci v oblasti indických studií a mezi Univerzitou Karlovou a indickými univerzitami. Převzal z rukou rektora Tomáše Zimy Zlatou pamětní medaili UK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Slovensko a Polsko, u nich to jde a u nás ne
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o předcházení ekologické újmě a o její nápravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podle ústavních činitelů Česka by měly protiruské sankce zůstat v platnosti
Čeští vrcholní ústavní činitelé se při dnešní odpolední schůzce na Pražském hradě shodli na tom, že stále trvají důvody, proč byly Evropskou unií zavedeny protiruské sankce. Ve společném prohlášení, které zveřejnil Hrad, vyzvali premiér, prezident, šéf Sněmovny a ministři zahraničí a obrany k naplnění mírových dohod z Minsku všemi zúčastněnými stranami. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal ústavní činitele ČR
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 12. září 2018 na Pražském hradě ústavní činitele České republiky. Setkání proběhlo za účasti prezidenta republiky, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předsedy vlády, ministra zahraničí a ministra obrany, aby jednali o zahraničněpolitických tématech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pojďme diskutovat, jestli jsou sankce proti Rusku účinné, vyzvali politici z Hradu
Politici se také shodli na záměru přesunout českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma, jak dlouhodobě prosazuje Zeman.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Petice za zachování chovu bílých tygrů v ZOO Liberec
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme o zachování chovu tygra indického - bílé formy v ZOO Liberec. Nesouhlasíme s nařízením Evropské asociace zoologických zahrad o zákazu chovu kříženců, nebo jinak šlechtěných druhů zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda schválila novelu narovnávající trh s krátkodobým ubytováním
Vláda dnes schválila Ministerstvem financí předloženou novelu zákona o místních poplatcích, která reaguje na dynamický rozvoj sdílené ekonomiky a nastavuje rovná pravidla pro trh s krátkodobým ubytováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pojďme diskutovat, jestli jsou sankce proti Rusku účinné, vyzvali politici z Hradu
Politici se také shodli na záměru přesunout českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma, jak dlouhodobě prosazuje Zeman.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Naše veřejné finance jsou zdravé. Bez ohledu na to, co říká opozice
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova pořádá Orientační týden. Studentům prvního ročníku usnadní vstup do vysokoškolského prostředí
Univerzita Karlova pořádá pro všechny své nové studenty nastupující do prvního ročníku tradiční Orientační týden UK. Během pěti zářijových dnů je čeká série přednášek, které jim výrazně usnadní vstup do nového vysokoškolského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora podpoří sloučení poplatku za lázeňský a rekreační pobyt a z ubytovací kapacity
Hospodářská komora ČR rámcově souhlasí sloučení poplatku za lázeňský a rekreační pobyt a poplatku z ubytovací kapacity do jednoho nového poplatku z pobytu. Podstata novely zákona o místních poplatcích, kterou zítra projedná vláda, je správná, neboť přispívá ke snižování administrativní zátěže nejen obcí, ale i podnikatelů. Sloučení poplatků je také jednou z priorit v Programovém prohlášení vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
50 dětí ze Sýrie do Česka. Většinou chlapci ve věku 12-17 let. Přeci máte soucit, Češi, je na stole nový návrh
Až padesát sirotků ze Sýrie by mohlo přijít do Česka. Tento plán stále prosazuje europoslankyně Michaela Šojdrová. A jednat se o tom bude dokonce i na půdě českého Senátu, a to již tento pátek. Píše o tom server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pravda a láska nikdy nezvítězí. EU se podobá jedné instituci ze středověku, upozornil spisovatel Vondruška
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v jednom ze svých mnoha pořadů spisovatele Vlastimila Vondrušku. A ten před kamerami potvrdil, že je skutečně spisovatelem, který se nebojí nahlas říkat, co si myslí. Prohlásil např., že pravda a láska nikdy nezvítězí nad lží a nenávistí, čímž zpochybnil jedno z hesel prvního českého prezidenta Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Srovnával také podobnosti Evropské unie a středověké katolické církve. A k tomuto dospěl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Není to pouze o nevýhodném kurzu, jsou i různé finty, na které normální smrtelník nemá šanci přijít
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Pokud chce vláda mít všechny peníze na jedné hromádce, tak ať zruší ten fond jako celek
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Projekt Dyje2020/Thaya2020 pokračuje vytvořením umělého trdliště
Vznik přeshraničního umělého trdliště a monitoring, jehož výsledkem bude zlepšení podmínek pro život a rozmnožování pstruhů, je dalším cílem spolupráce českých vodohospodářů a národních parků na obou stranách hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist