Oficiální zpravodajská média

Jindřich Šídlo, zamlčení mrtví, prý prasárna. Možná mu budou nadávat, ale zvolili ho poslanci: Váš veřejnoprávní radní promlouvá
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Vražda mladé studentky nelegálním imigrantem se pro jednoho novináře jeví jako banální mord. Když je třeba zachránit kůži Petru Fischerovi, šéfredaktorovi Českého rozhlasu Vltava, odvysílá Česká televize reportáž, v níž zazní pouze hlasy jeho kamarádů. Pořad Newsroom ČT24 se sice specializuje na mediální scénu, ale o flastrech udělených Radou pro rozhlasové a televizní vysílání informuje jen tehdy, pokud se to týká těch špatných médií. To je výběr postřehů člena Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka k dění na domácí mediální scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg opustil nemocnici. Je zdráv?
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který ve středu upadl kvůli chvilkové indispozici ve Sněmovně, dnes odpoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici ve Střešovicích. ČTK to řekl sám Schwarzenberg s tím, že je v pořádku. Osmdesátiletý doyen Sněmovny byl přes noc hospitalizován v nemocnici na pozorování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Maďarsko: Šílené! Diktát, řekl Okamura v ČT. Zasáhla Písařovicová. Nastoupil Farský od Starostů, ale lídr SPD...
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský se včera sešli v pořadu Události, komentáře ČT24, aby rozebrali dění na evropské scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Komise pro ocenění účastníků odboje bude zachována, uvedl Metnar
Etická komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu zůstane zachována. Poslancům to dnes řekl ministr obrany Lubomír Metnar s tím, že se na tom dohodl s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem (oba za ANO). Podle Metnara mu Kněžínek slíbil, že svůj návrh na ukončení činnosti komise k roku 2022 stáhne z projednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Proč by měla být státní správa v pozici, že to jsou nadlidi
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - odpověď na interpelaci poslance Bartoše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovní komise k OKD vyslechla jednoho svědka, další dva pozvala na pátek
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD dnes vyslechla jednoho svědka, další dva má pozvané na páteční odpoledne. Novinářům to v závěru dnešního jednání řekl předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti). Dodal, že jde o civilní zaměstnance, nikoliv politicky aktivní osoby. Konkrétnější být nemohl s ohledem na to, že jednání komise je neveřejné, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš si posvítí na své europoslance. Kvůli hlasování o Maďarsku
Premiér Andrej Babiš (ANO) probere s europoslanci za ANO, proč ve středu hlasovali pro to, aby členské země EU zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Považuje to za zbytečné, když poslední slovo budou mít představitelé členských zemí. Evropa se podle něj nemá rozdělovat, problémy unie jsou podle něj jinde, řešit by měla například brexit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovní komise k OKD se vrátí k výslechům svědků
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD se dnes vrátí k výslechům svědků. Členové komise se plánují sejít i v pátek a dvakrát také v závěru příštího týdne. Komise zasedala zatím především o prázdninách a podle předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) vyslechla 22 svědků. Podobný počet ještě vyslechnout zbývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Maštálka (KSČM): Konec svobodného internetu
Poslanci pravicového spektra, hlavně frakce Lidovců doslova zlikvidovali svobodný internet! Opět se projevilo, komu naslouchají. Občané to rozhodně nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Evropa patří Evropanům, vyslal jasný vzkaz dalajláma
Tibetský duchovní vůdce dalajláma zavítal do Švédska a pronesl zde jasná slova. „Evropa patří Evropanům,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Smlouvy o dílo byly podepsány, Chomutov se dočká obchvatu
V historických prostorách kostel Sv. Kateřiny v Chomutově byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem a zhotoviteli akce Nová komunikace u města Chomutova, společnostmi Herkul a.s., Eurovia CS, a.s., Silnice Group a.s. a SMP CZ. Výstavba by měla být zahájena příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KSČM a SPD neprosadily sněmovní debatu o paktu o migraci
Komunisté a následně ani hnutí SPD Tomia Okamury neprosadili, aby se Sněmovna na této schůzi zabývala globálním paktem o migraci. Zatímco Zdeněk Ondráček (KSČM) chtěl znát postoj kabinetu k tomuto paktu, Okamura chtěl, aby k němu dolní komora zaujala stanovisko, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Překvapivý vývoj: Podělali jste to! Včerejší hlasování neplatí, vzkazuje Maďarsko do EU
Evropský parlament drtivou většinou hlasů odhlasoval, že v Maďarsku pravděpodobně dochází k porušení evropských hodnot a je třeba se podívat na to, zda v této zemi není omezována svoboda tisku, nezávislost justice nebo aktivity občanské společnosti. Maďarský ministr zahraničí poslal do Bruselu tvrdou odpověď. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pehe: Češi jsou nedospělí. Mladý Klaus je extremista
Extremismus byl tématem rozhovoru politologa Jiřího Peheho pro server Forum24.cz. Tématem byly mimo jiné švédské volby, ale i to, jak jsme na tom s extremismem v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš pro PL ostře proti EU: Stojím za Orbánem. Telička je zrádce. Poche ministrem nebude
ROZHOVOR Premiér Andrej Babiš a předseda hnutí ANO se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od hlasování europoslanců za hnutí ANO, kteří hlasovali pro řízení proti Maďarsku, kdy by této zemi mohla být odebrána hlasovací práva v EU. Orbán je dle něho spojenec, který jako jediný dodržoval pravidla a jasně postupoval proti ilegální migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš cizím firmám: Nechte nám peníze v Česku!
Premiér Andrej Babiš (ANO) se snažil přemluvit investory, aby nechali zisky v Česku. O setkání českého předsedy vlády se špičkami zahraničních firem v tuzemsku píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Takto se bude postupovat proti Orbánovi. Je to běh na dlouhou trať
Evropský parlament včera dle očekávání zahájil disciplinární řízení s Maďarskem. Bruselský server Politico nyní nastínil, jaký může být další vývoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Europoslanec Jaromír Štětina: Mně a mám kolegům je vyhrožováno smrtí. Množí se slovo kandelábry
„Hrozí nám teď smrtí,“ stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09). A může za to prý komentář poslance za ODS Václava Klause mladšího, v němž Štětinu i další europoslance odsoudil a označil za „kolaboranty“ za to, že hlasovali pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot. A nechybělo ani vyjádření předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska či poslance KSČM Jiřího Dolejše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sluňákov: Den malých archeologů
V sobotu 22. září proběhne na Sluňákově a v okolí Den malých archeologů. Tradiční sluňákovský tematický den bude letos spojený s projektem Živá archeologie v Domu přírody Litovelského Pomoraví. Při aktivitách využijeme repliky hliněných pecí a vertikální tkalcovský stav postavený v letošním roce na workshopech vedených archeologem Filipem Šrámkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští komunisté podali trestní oznámení kvůli odstranění předvolební reklamy
KSČM se kvůli odcizení předvolebních plakátů obrátila na policii. Podala trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci z úterý na středu odstranil reklamu KSČM, která byla vyvěšena na 44 sloupech trakčního vedení a veřejného osvětlení na Vinohradské třídě v Praze 2 a v ulici Želivského v Praze 3. Podle strany vznikla škoda 44 000 korun. ČTK to sdělil tajemník krajského výboru strany Viktor Pázler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Když si henleinovský Freikorps došlápl na „trpasličí národ ve střední Evropě“. S publicistou Zdeňkem Čechem o sudetoněmeckém povstání v ČSR
ČESKÉ OSMIČKY Lynčování, mučení, přestřelky a další incidenty. Ty se v rámci henleinovského pokusu o puč v pohraničí odehrály v sedmdesáti českých městech a vesnicích. Některé střety byly hodně vypjaté, například boj o Habartov. Henleinovské bojůvky se tehdy, 12. a 13. září 1938, vydaly doslova bez milosti ničit suverénní Československo. A za nimi pak vpadl do země Sudetoněmecký Freikorps, vyzbrojený za našimi hranicemi v říši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Soutěž o nejlepší diplomovou práci má své vítěze
Do 1. ročníku soutěže diplomových prací na daňové téma, kterou v březnu vyhlásila Komora daňových poradců ČR, se přihlásilo 15 studentů z 8 vysokých škol. Odborná hodnotící komise ustanovená Prezidiem Komory, vybrala tři vítězné práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Dobrovolníci zjistí, kolik PET lahví se povaluje v přírodě
Karlovarské minerální vody (KMV) zahajují spolupráci s celostátní úklidovou akcí "Ukliďme svět, ukliďme Česko" a s pomocí do ní zapojených dobrovolníků v sobotu 15. září při Celosvětovém úklidovém dni zmapují, jaký podíl mezi volně pohozenými odpadky (tzv. littering) tvoří použité PET lahve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poche, Hulinský, kšefty a mlaskání u plných koryt: Explozivní dění na magistrátu v Praze pouze na PL
Když ve čtvrtek odpoledne otevřely ParlamentníListy.cz obálku, na které byl pouze název našeho média, nečekali jsme, o co půjde. Takových anonymů totiž dostáváme mnoho. Uvnitř byly prakticky jen tři papíry. Fakta - minulost - citace. Všechny tři oddíly přitom měly společného jmenovatele: odvolanou a zároveň neodvolanou ředitelku pražského magistrátu Martinu Děvěrovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Je s podivem, že poslanci, zvolení občany ČR do EP, nehájí jejich zájmy
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Verdikt ECB - vyšší rizika pro růst, nižší pro inflaci
ECB se v září příliš neodchýlila od trajektorie načrtnuté na předešlých zasedáních. ECB chce stále ukončit politiku kvantitativního uvolňování (QE) na konci tohoto roku, přičemž od konce tohoto měsíce bude do bilance nakupovat cenné papíry pouze v objemu 15 miliard euro měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Deset rad, jak houbám prodloužit život
Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři se z lesů vracejí s plnými košíky. Nejobvyklejším způsobem zužitkování přebytků je sušení hub. Časopis dTest přinesl několik tipů na zpracování a uchování hub pro pozdější spotřebu. Abyste si na oblíbených pokrmech mohli pochutnat i mimo hlavní sezónu, zkuste houby zmrazit, prosolit nebo naložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Štvanice na Maďarsko začala
Maďarsko již delší dobu čelí ostrakizaci a útokům ze strany převážně levicových liberálů a socialistů v celé EU. Na návrh „zelené“ europoslankyně z Nizozemí europoslanci schválili zahájení řízení proti Maďarsku, které může v extrémním případě vyvrcholit odebráním hlasovacích práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Odporný zločin Evropské unie, která dokazuje, že jsou jí vlastní obyvatelé ukradení. Evropské národy mají právo zbavit se nadvlády Bruselu. Okamura, Zahradil či Foldyna o Babišovi a Orbánovi
ANKETA Premiér Andej Babiš se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od europoslanců zvolených za ANO, kteří hlasovali pro návrh o zahájení řízení proti Maďarsku dle článku 7 Smlouvy o EU, kdy mohou být Maďarsku odebrána hlasovací práva v EU. O Teličkovi a Ježkovi zvolenými za ANO řekl, že „nás zradili“. Babiš řekl, že stojí za maďarským premiérem Viktorem Orbánem a že to je náš spojenec. A že Orbán byl jediný, kdo postupoval dle Dublinu a čelil ilegální imigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Letošní úroda brambor je třetí nejhorší v historii
„Kvůli špatné úrodě lze očekávat, že se růst cen brambor nezastaví. Již v srpnu bylo zaznamenáno meziroční zvýšení cen brambor o 7,2 procenta. V dalších měsících přitom může dojít k ještě většímu zdražení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalous (ANO): Evropská komise navrhuje nárůst na administrativu o 23 procent
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kabourková: Záludné nebezpečí
Drogy, jedno z témat, které se zdá být neřešitelné. Dnešní situace na Ostravsku je hrozivá a může zasáhnout velký počet občanů, především z řad mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí hostí konferenci o budoucnosti transatlantických vztahů
Dne 13. září 2018 se ve Velkém sále Černínského paláce koná mezinárodní konference „The Future of the Transatlantic Bond“ zaměřená na budoucnost transatlantické spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Svobodu slova musíme ctít a udělat maximum pro její zachování
Komentář k přípravě návrhu zákona, který má chránit svobodu slova a dle něhož by Facebook a další sociální sítě nemohly mazat a cenzurovat příspěvky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO „Chcípni“ a vagina. Výkaly. Drogy. Byli jsme se podívat v „domech hrůzy“ na severu. Neziskovky nadávají, my jsme dali slovo místním
REPORTÁŽ, FOTOGALERIE „Vždyť politici tvrdili, že nechtějí ghetta!" „Romové ale nechtějí být rozptýleni mezi námi." Třaskavá atmosféra mezi ´nepřizpůsobivou lůzou´ a ´těmi ostatními´ se v Mostě stala obsahem předvolebních kampaní, a to hned několika kandidujících subjektů. Do karet jim před pár dny nahrál případ napadené maminky, která byla místními výrostky dlouhodobě šikanována, došlo i na žhářství a nakonec násilný čin. Bezradnost, zoufalství, příkoří, úpadek soužití, frustrace majority i menšiny. Ulice, kde k nešťastným událostem došlo, je důkazem, že ghett po zavedení integračních opatření neubývá, ale naopak. Vyplývá to i z materiálu Agentury pro sociální začleňování, která mostecký terén zmapovala. Ocitl se region v začarovaném kruhu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dostal jsem aktuální složení týmu a dozvěděl jsem se, že jsem jeho členem
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - reakce na odpověď ministra dopravy Dana Ťoka na interpelaci ve věci elektrizace regionálních železničních tratí, změny v trakční soustavě a VRT v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Irák a Afghánistán? Generál Šándor vystoupil v rozhlase a řekl věci, které se nebudou líbit
Hostem pořadu Jak to vidí... Českého rozhlasu byl bezpečnostní analytik Andor Šándor. Pohovořil o tom, jak Západ uspěl v boji s al-Káidou a Islámským státem. Ale nejen o tom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Damašek žije veletrhem, oko hurikánu se blíží…
Pro většinu z těch, které jsem během prvního dne v Damašku viděla, jako by Idlíb byl už jen taková drobnost, s jejímž vyřešením veškeré to skoro osmileté utrpení už skončí… I taková představa se dá ale vykládat všelijak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra se opětovně zúčastní mezinárodního veletrhu "FOR ARCH 2018"
Ministerstvo vnitra se pravidelně již několik let účastní mezinárodního veletrhu FOR ARCH. Na veletrhu i v letošním roce, ve dnech 18. - 22. září 2018, budou experti Ministerstva vnitra a Policie ČR nabízet občanům užitečné rady a informace v oblasti prevence kriminality zejména k zabezpečovací technice, ostraze a ochraně objektů. Rezortní expozice bude umístěna v Poradenském centru v hale č. 4 - 4B21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
AMSP: Podnikatelé zvyšují investice do inovací
České firmy navyšují investice do inovací. Dvě třetiny malých a středních podniků uvádějí, že do inovací investují více jak 10 % ze svého obratu. To představuje dvacetiprocentní nárůst za posledních pět let. Hrozbu představuje ale způsob financování inovačních programů. Více než polovina firem totiž spoléhá na dotace z evropských fondů, které se však mají do budoucna redukovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Věřím, že Maďarsku hlasovací práva zůstanou
Většinou hlasů europoslanci schválili nezávaznou rezoluci Evropské Radě, v níž doporučují, aby bylo proti Maďarsku zahájeno řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Maďarsku tak hrozí odejmutí hlasovacích práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Michal Horáček: Moje čest, moje pověst, ty se nedají vyjádřit penězi
Neúspěšný kandidát na prezidenta a textař Michal Horáček podal trestní oznámení kvůli pomluvě na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Z důvodu toho, že jej Ondráček obvinil ze spolupráce se Státní bezpečností (StB). „Jde mi o mou pověst, ne o peníze,“ uvedl v rozhovoru na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Letiště Praha a Policie ČR uspořádala společné cvičení zaměřené na účinky výbušnin
Dne 12. září proběhla ve výcvikovém prostoru Policie ČR v Ralsku Kuřívodech společná akce bezpečnostních složek Letiště Praha a Policie ČR, která měla za cíl ověřit účinky různých typů výbušnin v rentgenových zařízeních a běžných zavazadlech. Získané poznatky budou do budoucna využity pro nastavování dalších dílčích bezpečnostních postupů na Letišti Václava Havla Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman účtoval: Neobjektivnost ČT je smrtící koktejl, který zahrnuje další ingredienci, a to je neznalost. A ti europoslanci, kteří hlasovali proti Maďarsku...
Jako každý čtvrtek i dnes v hlavním vysílacím čase na TV Barrandov debatoval generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup s prezidentem republiky Milošem Zemanem o ožehavých tématech minulého týdne. A tentokrát došlo i na známkování. Výbornou by prezident udělil vládě za státní rozpočet, kladně ohodnotil i resort dopravy. Pětku by si vysloužilo naopak Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Telička chválil Pocheho. Prý má v ČSSD jistý vliv a Zeman tak s protiruskými sankcemi narazil
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička zvolený v roce 2014 za hnutí ANO. Se šéfem hnutí se však názorově rozešel a dnes už nechce být s ANO spojován. Na rozhlasových vlnách mimo jiné vysvětloval, proč hlasoval pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot. Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani protiruské sankce. Telička jejich zachování považuje za správné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Novela zákona o státní službě zvyšuje riziko odvolávání nepohodlných zaměstnanců
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - interpelace premiéra Babiše k novele zákona o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
AMSP: Podnikatelé se postavili šmejdům
Již 13 poškozených podnikatelů se připojilo k hromadnému trestnímu oznámení proti společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska, která je cíleně mate tím, že rozesílá faktury mající všechny náležitosti daňového dokladu za služby spojené s uvedením firmy v oborovém telefonním seznamu, aniž by zákazník tušil, že okamžikem úhrady částky uzavírá smlouvu na jiné plnění. Tažení proti „šmejdům“ koordinuje SOS útvar Asociace malých a středních a živnostníků ČR (AMSP ČR) společně s advokátní kanceláří CEE Attorneys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Teorie partyzánské války a terorismus
Je pozoruhodné, jak se proměnil povstalec, záškodník, loupežník za necelých padesát let v politicky a ideologicky motivovaného bojovníka, partyzána nebo teroristu. Ale ještě pozoruhodnější je, jak se s teorií teroru, odporu a partyzánské války vypořádali političtí filozofové, ideologové a politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Srovnávat agresivní okupaci s demokratickým hlasováním je sprosťárna
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pobyt v inkubátorech zpříjemní nové pelíšky. Darovali je motorkáři
Předseda Motoklubu Kiliangang Tomáš Opluštil spolu se svými přáteli přivezli dnes speciální pelíšky pro nedonošené novorozence jak na Pediatrickou kliniku, tak na Neonatologické oddělení FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Partnerství nám nemusí bránit v tom být kritický
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Turecko v přelomovém bodě, centrální banka dnes rozhoduje o sazbách
Rozvíjejícím se trhům objektivně nepřeje současné utahování měnových šroubů v USA. Zrovna Turecko si ale za slábnoucí liru a tamní měnovou turbulenci může z podstatné míry samo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Jaký je význam zákonů, když je neplní ani ministerstvo, ani vláda?
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - interpelace premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pro nás je vzdělávání klíčové, poprosím ale o trpělivost
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - odpověď na interpelaci poslance Bartoně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Po nejzdařilejších počinech krajinářské architektury provází PragueScape
Galerie Jaroslava Fragnera za podpory hlavního města Prahy a ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje vydala publikaci PragueScape. Kniha je formátem uzpůsobena jako kapesní průvodce pro nejširší veřejnost se zájmem o kvalitní veřejný prostor. Na dvou stech stranách představuje šestapadesát projektů – parky, zahrady, dětská hřiště, náměstí a zelené veřejné prostory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vyhlašujeme tuto deklaraci nezávislosti! Mnohým českým osobnostem došla trpělivost s Bruselem, Berlínem, Washingtonem, Pekingem...
Pravděpodobně v reakci na včerejší výrok Evropského parlamentu, který dal Evropské komisi volnou ruku k zahájení „kárného řízení" s Maďarskem, se několik českých osobností podepsalo pod manifest nazvaný „Deklarace nezávislosti České republiky". Toto všechno požadují...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká obec sokolská: Projekt pro pohyb i inspiraci
Se začátkem školního roku je zde opět otázka, na niž každoročně hledají rodiče odpověď: Na jaké mimoškolní aktivity své dítě školou povinné přihlásit? Pokud chtějí, aby se věnovalo různým pohybovým aktivitám, pak jim v týdnu od 17. do 23. září může být inspirací některá z akcí celorepublikového projektu „Sokol spolu v pohybu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Hlasování proti Maďarsku porušilo Smlouvu o fungování EU
Maďarští europoslanci z frakce Evropské lidové strany považují výsledek středečního hlasování Evropského parlamentu za protiprávní. Nebyla totiž splněna „podmínka daná článkem 354 Smlouvy o fungování Evropské unie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Chci zdůraznit, že vláda je k tomuto návrhu kritická
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): V EP se nehlasovalo o migraci, ale o tom, co se v Maďarsku děje
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Holík (SPD): Vzpomínám si, jak pět států Varšavské smlouvy usoudilo, že v ČR je ohrožen socialismus
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dva ruští údajní traviči Skripalových žádají omluvu od Britů. Zde je jejich verze
Britská premiérka Theresa Mayová tvrdí, že na útoku na Sergeje Skripala na britské půdě se podíleli dva Rusové – Alexander Petrov a Ruslan Boširov. Pánové přiznávají, že navštívili ostrovní království, ale prý jen jako turisté. Od Britů očekávají omluvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti a STAN souhlasí s řízením EU proti Maďarsku
Středeční doporučení Evropského parlamentu, aby členské země Evropské unie zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot EU, považují představitelé Pirátů či Starostů a nezávislých, oslovení ČTK, za rozhodnutí, které bylo namístě, a uvítali ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bžoch (ANO): Jakou pravdu chcete slyšet?
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Montovny k nám vozí cizince, kriminalita eskaluje, lidé trpí a my to platíme
V Mladé Boleslavi 90 procent přestupků páchají cizinci. To je oficiální číslo ředitele tamní městské policie. Obdobné je to v Plzni, Kvasinách a všude, kde zahraniční montovny dováží cizince na práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): To je klasika. Něco říkám na jednom místě a něco jiného dělám na druhém
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš promluvil: Sankce proti Rusku pro nás nejsou priorita. Takže...
Česko v evropské debatě o protiruských sankcích nebude aktivně vystupovat. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO), podle kterého se ústavní činitelé na středeční schůzce u prezidenta Miloše Zemana shodli, že záležitost nepovažují za prioritu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Všechny vyzývám, ať se podíváte do historie
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Pražský Den železnice nabídne speciální vlaky i historické autobusy
Sobota 15. září bude v metropoli ve znamení regionálního Dne železnice. Centrem oslav budou od 9 do 18 hodin železniční stanice Praha-Smíchov a Praha-Uhříněves.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Mám bohužel podezření, že Andrej Babiš říká něco úplně jiného, než v Bruselu prosazuje
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán včera přišel o významného přítele
Zahájení disciplinárního řízení proti Maďarsku budí emoce a politici z celé Evropy se postupně šikují do tábora příznivců či odpůrců spuštění článku 7. Do první skupiny se překvapivě přidal rakouský kancléř Sebastian Kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Je nepřijatelné, že EU bere národním státům další pravomoci
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
EU a USA by si měly uchovat dobré vztahy, apelují diplomaté na politiky
Udržení dobrých vztahů mezi Spojenými státy a Evropou je v zájmu obou stran, protože sdílejí společné hodnoty, i když se někdy liší v pohledu na některá témata. Na úvod konference o budoucnosti transatlantického partnerství se na tom dnes shodli náměstek ministra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a německý velvyslanec v Česku Christoph Israng. Americký velvyslanec Stephen King vyzdvihl dlouhodobé partnerství mezi Českem a USA. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Europoslanci nechtějí masovou migraci zastavit
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Nadaní studenti byli oceněni za reprezentaci v celostátních soutěžích
Náměstek hejtmanky Dvořák ocenil nadané studenty za reprezentaci kraje v celostátních soutěžích. Je to důkaz, že na jihu Čech máme kvalitní školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Viktor Orbán není spojenec nás všech
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Jsem velmi zklamán odpovědí pana premiéra
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - interpelace vlády k digitalizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: TJ a SK mohou žádat o finance ve výši půl miliardy korun
MŠMT vyhlásilo investiční výzvu s minimální alokací 500 milionů korun na rekonstrukci a obnovu sportovních zařízení TJ/SK. Žádosti je možné podávat do 15. 10. 2018 a jejich jednotlivá výše se může pohybovat od 4 do 30 milionů korun při minimálně 30% spoluúčasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti bijí na poplach: Kvůli ministru Tomanovi a Agrofertu
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) uzavřel čtyři dohody o poskytnutí dotace pro firmy z Agrofertu nebo ovládané otcem ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) za 6,5 milionu korun. Dnes to v tiskové zprávě uvedli Piráti. Jejich zástupci se obávají porušení nového finančního nařízení Evropské unie proti střetu zájmů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Žádná sebereflexe, o které mluvili evropští politici po brexitu, v EU nenastala
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): A je tady první legislativní spor, možná ústavní problém
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - interpelace na ministryni financí Schillerovou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Fiskální pakt schvalujeme šest let
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - reakce na projev poslance Stanjury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Selhání vlády. Koalice odmítla snížit byrokracii malým podnikatelům
Poslanecká sněmovna včera hlasy levicové koalice odmítla novelu zákona o dani z příjmu, kterou předložili poslanci za ODS. Cílem novely, která vycházela z programu občanských demokratů, bylo opětovné zvýšení výdajových paušálů pro podnikatele na hranici 2 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Výročí mnichovské dohody připomíná Senát mimořádnou výstavou
Výstava „Mnichovská dohoda v kontextu evropských dějin 20. století“ připomíná na půdě Senátu 80. výročí podpisu mnichovské dohody, k němuž došlo mezi představiteli států Německa, Itálie, Francie a Velké Británie na konci září 1938. Expozice se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské a předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové. V Mytologické chodbě Valdštejnského paláce je ke zhlédnutí od 13. září 2018 až do 13. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Lokomotivy dnes musí zvládnout tři nebo čtyři systémy
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - odpověď na interpelaci poslance Stanjury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Regionální Den železnice připomene 130 let Slezského Semmeringu
Regionální Den železnice v Olomouckém kraji proběhne 15. září 2018 a bude ve znamení oslav 130. výročí trati Hanušovice – Lipová Lázně – Mikulovice. Právě po této významné horské železnici se návštěvníci svezou historickým vlakem v čele s parní lokomotivou „Rosnička“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Leckde pod trolejemi jezdí dieselové soupravy, protože jsou zřejmě výhodnější
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - otázka pro ministra dopravy Ťoka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Střet zájmů vládních činitelů – bude ČR opět čelit sankcím EU?
„Pirátský analytický tým díky registru smluv zjistil, že Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) uzavřel čtyři dohody o poskytnutí dotace se společnostmi z koncernu Agrofert (Výkrm Tagrea s.r.o., SCHROM FARMS spol. s.r.o., SADY CZ, s.r.o.) ovládaného Andrejem Babišem a rovněž se společností Xaverov, a.s. ovládané pro změnu otcem ministra zemědělství Miroslava Tomana,” informoval šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Zlín získá nové trolejbusy ze Škody
Škoda Electric vyrobí nové trolejbusy pro města Zlín a Otrokovice. Sedm nízkopodlažních vozidel Škoda 30Tr za zhruba 94 milionů korun získá tamní Dopravní společnost Zlín-Otrokovice v prvním čtvrtletí roku 2019. Trolejbusy budou provozovány na nově koncipované lince mezi Zlínem a ZOO Lešná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Manuál pro ČT a ČRo a další média, jak diskutovat o islámu – co nebylo řečeno
Po nedávném trapném rozhovoru v ČT s místním muslimem, kde moderátorku hlavně zajímalo, zda by host měl raději mužský protějšek, jsem dospěl k názoru, že ČT je bezradná a nemá nikoho, kdo by se uměl zeptat na to, co lidi o islámu zajímá, nebo na to, co by rozšířilo jejich znalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pro některé regionální tratě jsou lehké dieselové jednotky výhodnější
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - odpověď na iterpelaci poslance Zahradníka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Maďarská filozofka: Orbán je nebezpečný. Je u nás tyranie
Maďarská filosofka Ágnes Hellerová se rozhovořila v rozhovoru pro iRozhlas.cz o své zemi. Mimo jiné uvedla, že Maďarsko je tyranie a premiér Viktor Orbán je nebezpečný pro celou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Trestání Maďarska: Šokující svědectví z europarlamentu. Slova Pražského hradu. A VIDEO
Premiér Andrej Babiš a předseda hnutí ANO se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od hlasování europoslanců za hnutí ANO, kteří hlasovali pro řízení proti Maďarsku, kdy by této zemi mohla být odebrána hlasovací práva v EU. Orbán je dle něho spojenec, který jako jediný dodržoval pravidla a jasně postupoval proti ilegální migraci. A celá „maďarská kauza“ má i další ohlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek prověří, jak jsou na tom lidé se zdravím
Měření cholesterolu, glykémie, krevního tlaku, tělesného tuku a základní dietní doporučení, ukázka umělých kloubů nebo rady ohledně ženské inkontinence – to je jen výčet z programu Dne otevřených dveří v Nemocnici Písek. Ten je připraven na pondělí 17. září a může se jej zúčastnit každý, kdo se chce dozvědět více informací o svém zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč guvernér Rusnok hovoří o dvojím růstu sazeb do konce roku?
Guvernér Rusnok včera trhy překvapil, když přiznal, že sazby mohou jít tento rok vzhůru ještě dvakrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Cenzura na internetu? Erik Best přišel s ohromujícím nápadem, jak se bránit
Americký novinář Erik Best se na svém webu fsfinalword.cz zamýšlí nad tím, zda obvinit Marka Zuckerberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Vzkaz nám občanům spoza Velké louže
V Lošanech na Kolínsku byla uskutečněna tradiční vzpomínková akce pořádaná k 122. výročí narození generála, pana Josefa Mašína, který patřil k těm nejvýznamnějším českým protinacistickým odbojářům. K přítomným, prostřednictvím vnučky Sandry, z USA promluvil, resp. poslal vzkaz také generálův syn Josef, který se, jak známo, s bratrem a společníkem Paumerem v 50. letech prostřílel do západního Berlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Církevní restituce jsou zločin, stát měl majetek udělit jako léno
Panovníci tento majetek dávali církvím do správy právě jako tzv. léno. Fakticky nad tím měl vlastnické právo vždy stát. Navíc se vrací majetek i sedmi náboženským společnostem, založeným až po roce 1990, což je úplně šílené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V tuzemských hotelech přibývá hostů už šestým rokem
Čeští ubytovatelé profitují z rostoucího cestovního ruchu. Od roku 2012 se návštěvnost hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení zvýšila o více než 30 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Byrokracii vstříc
Proč to dělat jednoduše, když to lze udělat složitě. To platí bohužel u stále více postupů, které produkují ministerští úředníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Hluk na Dolní Moravě by mohl snížit tichý kryt
Dolní Morava je v posledních letech centrem turistického ruchu jak v zimě, tak v létě. Dopravní infrastruktura však v současné době neodpovídá vysokému zájmu návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vláda ztíží život AirBnb, došlápne si třeba i na pronajímatele karavanů
Vláda svým návrhem nahrazení stávajících poplatků za lázeňský nebo rekreační pobyt novým poplatkem z pobytu v souhrnu poskytuje obcím více volnosti ve stanovování poplatkové politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Stavební řízení nemůže trvat tak dlouho, navrhujeme jeho zjednodušení
Zavedení povinnosti získat závazné stanovisko orgánu územního plánování prodloužilo a zkomplikovalo stavební řízení až o několik měsíců. Takovou praxi chce změnit návrh občanskodemokratického poslance Martina Kupky, který tuto povinnost ruší. Stavební řízení by se tím významně zkrátilo a zjednodušilo. ODS plánuje také zavést systém jedněch dveří a podpořit vznik digitální technické mapy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prohlášení nejvyšších ústavních činitelů po jednání k zahraniční politice
Dnes 12. září 2018 se na Pražském hradě setkali prezident republiky, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předseda vlády, ministr zahraničí a ministr obrany, aby jednali o zahraničněpolitických tématech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Masaryk měl za zády bankéře Preisse, který mu umožňoval financování řady aktivit
Projev prezidenta republiky při zahájení výstavy na Pražském hradě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Technologie hlavního města Prahy spustila nové webové stránky
Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP) spustila od září dvě nové webové stránky. Na první z nich, www.thmp.cz, mohou obyvatelé metropole zjistit veškeré informace o společnosti či službách, které poskytuje. Zajímavý je také druhý web - www.prahasviti.cz – na němž se lidé mohou dozvědět zajímavosti o historii světel, veřejném osvětlení a podobných technologiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Brexit musí být seriózní odlukou, ale neměl by narušit volný obchod a další svobody
Předseda Senátu Štěch jednal v Paříži o migraci a brexitu, zahájil výstavu Alfonse Muchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Zakázka na Dukovany: Hrůza! Oni ti Rusové jsou nejlepší a mají šanci vyhrát, míní Klimeš od Bakaly
Reportér vydavatelství Economia David Klimeš se ve svém videokomentáři věnoval tomu, jak podle něj běžíme vstříc ruské dostavbě jaderné elektrárny Dukovany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Očekávám válku. Tereza Spencerová přijela poblíž ohniska konfliktu v Sýrii. A vysvětluje, jak je to s „civilisty“ a chemickým útokem
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Nějakou formu války očekávám, sděluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová z Aleppa, které je poblíž syrské oblasti Idlíb. Právě v Idlíbu se očekává závěrečná bitva války v Sýrii, třebaže dle analytičky kumulace vojsk takovému scénáři nemusí odpovídat. Jak vypadá situace na místě? Co si myslí občané Sýrie? Nechme místo tradičního shrnutí týdenních událostí Spencerovou oslovit čtenáře ParlamentníchListů.cz s informacemi z místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Zdanění veřejných dotací bude mít tvrdý dopad na rozpočty samospráv
Na aktuálním jednání Poslanecké sněmovny se bude projednávat návrh Věry Kovářové na snížení sazby DPH na veřejnou dopravu z 15 % na 10 %, který byl rozpočtovým výborem doporučen ke schválení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Šedá ekonomika v případě těchto čísel, 15 - 16 % přibližně, se nedá snížit represí
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb a zákon o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Sněmovna nedokončila úvodní kolo debaty o úpravách EET. Jednání provázela kritika z pravice
Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo debaty k vládnímu návrhu na úpravy elektronické evidence tržeb (EET). V jednání by mohla pokračovat v pátek. Vládní návrh reaguje na loňské rozhodnutí Ústavního soudu, který některé části zákona o EET zrušil. Jednání provázela kritika především pravicové opozice na adresu novely i celého projektu EET a kritici se přeli s poslanci vládního hnutí ANO o tom, zda je evidence tržeb prospěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Co přinese konec levné práce
Skutečně, ta otázka je rady: Co přinese konec levné práce v Česku? Znělo to ve středu před 1300 odborářskými delegáty z celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD na Plzeňsku chce uspět ve volbách a posílit svůj vliv ve straně
Sociální demokraté v Plzeňském kraji chtějí v komunálních volbách uspět, tak aby volební zisk promítli i do posílení svého vlivu uvnitř ČSSD. Podle různých předvolebních průzkumů má sociální demokracie nejlepší výsledky v zemi právě v Plzni, řekl dnes novinářům primátor a předseda městské ČSSD Martin Zrzavecký. Plzeňští sociální demokraté chtějí uspět ve volbách, tak aby měli silnou pozici na posílení vlivu uvnitř strany, tedy například aby se mohli ucházet i o místa ve vedení ČSSD, řekl Zrzavecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Hasiči nacvičují v Bohnicích výstavbu základny nouzového přežití
Na půdě areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice nacvičují v těchto dnech jednotky požární ochrany výstavbu materiální základny humanitární pomoci pro nouzové přežití. Cvičení pojmenované Základna 2018 se zde koná až do neděle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Deklarace nezávislosti České republiky
Stupňující tlak na členské státy EU a zasahování do jejich vnitřních záležitostí jsou nepřijatelné. Evropská komise podala návrh na vyšetřování maďarské vlády pár měsíců poté, co stejný postup aplikovala na vládu v Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Taková je aktuální kondice Českých drah. V ČT promluvil nový šéf vedení
Dozorčí rada Českých drah obměnila vedení státního dopravce. Pavla Krtka v čele představenstva nahradil tento týden Miroslav Kupec, který byl hostem Interview na ČT24. Slevy na jízdném prý podle něho ČD poskytují tak, jak rozhodla vláda. Podle Kupce vzniklé výpadky pak kompenzuje stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP představil strategické cíle do roku 2020
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes představil strategické plány do roku 2020. Počítá s rozvojem všech druhů služeb, které zajišťuje, dále zahrnují modernizaci stanic metra, vozového parku a rozšíření dopravní sítě. Největšímu pražskému zaměstnavateli se daří dokončovat investiční projekty a připravovat nové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Insolvenční rejstříky krajských soudů jsou plné příjemců dotací
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - interpelace premiéra Babiše k dotacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se vytočil: Já makám patnáct hodin na Úřadu vlády a po osmi hodinách tam už nikdo. Středula chce, aby nikdo nepracoval, jen dostávali prachy
Při interpelacích na premiéra Andreje Babiše to ve čtvrtek ve Sněmovně pořádně jiskřilo. Předseda vlády se při nich opřel do předsedy odborů Josefa Středuly. „Pan Středula by chtěl, aby nikdo nepracoval a dostávali jsme jen prachy,“ rozčiloval se premiér, který se pustil i do zaměstnanců. Informaci zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Institut odnětí dotace je poskytovatelem využíván v souladu se zákonem
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - odpověď na interpelaci poslankyně Šafránkové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Poche prý dal Zemanovi s Babišem do ruky finální argument, proč nebude jmenován ministrem
Evropský parlament odsouhlasil možnost uvalení sankcí proti Maďarsku. Mezi českými europoslanci, kteří zvedli ruku pro „potrestání“ Maďarska, byl jako jediný ze zástupců ČSSD i Miroslav Poche, který prý stále očekává, že bude jmenován ministrem zahraničí. Spolu s tím tak vyvstávají otázky, jestli by se kvůli svému stanovisku neměl s ministerským postem spíše rozloučit. „Pro Zemana a Babiše může být Pocheho hlasování finální argument, proč Pocheho ministrem zahraničí nejmenovat,“ uvedl ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz politický komentátor Jan Palička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce ověřila svou připravenost také v Ústeckém kraji
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ se aktivně podílela na cvičení Výpadek 2018, které pořádaly orgány krizového řízení Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček po vídeňské konferenci: Každý člen Visegrádu pošle 8,5 milionu eur libyjské pobřežní stráži
Ministři vnitra Evropské unie a zemí Balkánu se dnes na vídeňské konferenci o bezpečnosti a migraci shodli na nutnosti posílit policejní spolupráci se zeměmi západního Balkánu. Vídeňské schůzky se zúčastnili také ministři ze zemí severní Afriky a jejich resortní kolegové ze čtyř států Visegrádské čtyřky se dohodli na finanční pomoci libyjské pobřežní stráži, která tak bude moci nakoupit čtyři hlídkové čluny. Českým novinářům to po rozhovorech řekl ministr vnitra ČR Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Libor Rouček bouchl do stolu: Žádní uprchlíci u nás nejsou. Větší problém máme s integrací romské komunity
ROZHOVOR „Zažíváme politické následky z krize,“ analyzuje situaci v souvislosti s demonstracemi v Sasku bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. A atmosféra v Česku? Žádní uprchlíci u nás nejsou, přesto je migrace téma číslo jedna. „Vyvoláváme atmosféru strachu a škodíme jen sami sobě. Neřešíme ani problémy vlastních lidí, jejich bytovou situaci, sociální situaci, postavení mladých rodin, důchodců. Místo toho se neustále přinášejí zprávy, někdy cinknuté a falešné, o uprchlících, které tady nemáme.“ Jak Rouček zdůrazňuje, že pro nás je mnohem větší problém než nelegální migrace integrace romské komunity. A co cenzura na Facebooku? Není. Kdo šíří rasismus, fašismus a nenávist, zaslouží si smazat účet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Junckerův projev - místo nástinu pružné Unie pro 21. století další z řady zklamání
Pravidelný projev předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera o stavu Unie byl podle europoslanců za ODS jen dalším zklamáním a promarněnou příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Ministerstvo zahraničí řídí člověk, který je v jakési podivné dvojroli
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nové byty - zákona netřeba?
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) předložilo svou vizi, podle které by obce mohly stavět byty sociálního charakteru. V té ministerské vizi je celá řada nejasností a chybných úvah, takže se dá říci, že je vlastně špatná. MMR vychází z toho, že k řešení této problematiky není potřeba nového zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist