Oficiální zpravodajská média

Útok Reportérů ČT na prezidenta přes švýcarského právníka a Putina. Je to jinak a složitější, vážení diváci
Na konci srpna odvysílali Reportéři ČT reportáž, ve které propojili jihomoravskou společnost Adast přes švýcarského právníka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Adast sponzoruje Zemanovce, což se stalo předmětem zájmu televizních reportérů a z jejich práce vyplynulo, že se Rusko snaží prostřednictvím této firmy ovlivňovat politickou situaci v zemi. Divákům reportéři opomněli ovšem sdělit, že kancelář švýcarského právníka Fabia Delca se stará o off-shore operace po celém světě. Spojování Putina s Adastem a následně pak prezidentem proto hodně pokulhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Já budu rozhodovat, já budu vobsazovat ty místa, já to budu řídit!" České dráhy se snaží ovládat Faltýnkův muž se špičatými botami. Máme svědectví
O Janu Štrofovi, pozoruhodné postavě pražské politiky, která se nově našla pod křídly Jaroslava Faltýnka a Radka Vondráčka, jsme psali několikrát. A to nejen v souvislosti s jeho minulostí, ale také právě zmíněnou současností. Asi i tyto materiály "vyprovokovaly" naše zdroje k tomu, aby popsaly Štrofovo jednání na Českých drahách. Právě v této státní firmě je Štrof od července letošního roku člen dozorčí rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Že vy vůbec máte odvahu se k tomu vyjadřovat!“ V ČT posadili k jednomu stolu kněze a komunistu Dolejše. A bylo dusno
Proč by podle představ komunistů měly církve odvádět daň z majetku, který jim ukradli komunisté? Na tuto otázku odpovídal v Událostech, komentářích komunistický poslanec Jiří Dolejš. Seděl přitom proti katolickému knězi Štěpánu Robovi. Ten vmetl Dolejšovi do tváře, že jeho předchůdci zabíjeli křesťany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat úpravy v poskytování některých dávek
Sněmovna by měla dnes hlasovat o úpravách povinného poskytování části příspěvku na živobytí v poukázkách místo peněz a o širší technické novele volebních zákonů. Poslanci budou schvalovat také senátní návrh, který by změnil poskytování příspěvku na mobilitu pro postižené lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Omezit upíří praxi spekulantů
Podstata triku s neustálým neúměrným zvyšováním cen vody a bydlení je zřejmá. Jde o způsob, jak účinně a dlouhodobě oškubávat ty, kdo se bez těchto základních životních potřeb neobejdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Paměť národa s pomocí kraje natočí Příběhy našich sousedů
Královéhradečtí zastupitelé odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 450 000 korun obecně prospěšné společnosti Post Bellum na projekt Příběhy našich sousedů k osmičkovým výročím z Královéhradeckého kraje. Projekt startuje již koncem září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká policie stíhá islamistu za přípravu bombového útoku, píše dnešní tisk
Česká policie obvinila za přípravu bombového teroristického útoku mladíka, který se podle kriminalistů přiklání k radikálnímu islámu. S odkazem na policejní spis to napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku mladík, který je původem Slovák a vystupuje pod jménem Abdul Rahman, chodil do pražských mešit, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Patnácté Rozmluvy na Hanspaulce
I legální pracovní migrace je vážným a riskantním fenoménem naší současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přijdou do Sněmovny a pak... Jiří Čunek besedoval na Valašsku. A místním otevřeně řekl, co se děje v Parlamentu
REPORTÁŽ „Vřískají na sebe od pultu!“, „Přijdou do Sněmovny, rok se z toho léčí, pak nějak spolupracují, většinou odtažitě. A rok před dalšími volbami se začnou řezat.“ V Poslanecké sněmovně je to jen hra. To Senát je lepší, i když: „My chlapi v Senátu říkáme, že pro ženy by to mělo být do čtyřiceti let a pro muže od čtyřiceti let. Ale to se nám nepodaří prosadit.“ Senátor a hejtman Zlínského kraje popisoval na besedě v Bystřici pod Hostýnem, kde byl hostem senátorky Šárky Jelínkové, jak to chodí v politice. Konstatoval i to, že by podle něj měl být každý hejtman i senátorem, protože by dobře využil zkušeností. Řeč přišla i na jeho Valašsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
10. výročí vzniku spolku Veterán Policie České republiky
Ve středu 12. září 2018 ve 13.00 proběhlo slavnostní shromáždění konané u příležitosti 10. výročí založení spolku Veterán Policie České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Takto to prý dnes vypadá v rozbombardovaném syrském Aleppu
V Sýrii už sedm let zuří občanská válka. Většinu území už zase ovládá diktátor Bašar Asad, který válku před lety rozpoutal tím, že nechal střílet do svých spoluobčanů, kteří na demonstracích volali po větší svobodě ve své zemi. Jedním z míst, které válka zasáhla opravdu hodně, je město Aleppo. Ruské letectvo shodilo na město obrovské množství bomb a vládní jednotky bojovaly s povstalci takřka o každý dům. A jak to v Aleppu vypadá dnes? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: ČR opět získala statut „země prosté nákazy“
Světová organizace pro zdraví zvířat oficiálně uznala ČR prostou Newcastleské choroby drůbeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Facka přímo z ČSSD: Exministr vyzval Pocheho, aby se vzdal všech funkcí ve straně i kandidatury na ministra
Někdejší ministr průmyslu za ČSSD Jan Mládek se tvrdě opřel do svého stranického kolegy Miroslava Pocheho. Tím, co kandidát na ministra zahraničí předvádí, prý velmi poškozuje sociální demokracii i Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus pro PL o trestání Maďarska Bruselem: Skandální vrchnostenská arogance EU a vyhrožování odpůrcům migrace. Babišova podpora Orbána je správná. A nechvalně známý Poche…
ROZHOVOR Bývalý prezident Václav Klaus odpověděl na otázky ParlamentníchListů.cz, které se týkaly kroků Evropské unie proti Maďarsku. „Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím… Poslední hlasování v Evropském parlamentu je výhrůžkou i vzkazem všem dalším zemím, jak s nimi bude „poevropsku“ zacházeno,“ uvedl k tomu Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Snížení byrokratických požadavků Českého statistického úřadu
Podnikateli, podej hlášení! Povinnosti vůči Českému statistickému úřadu, zná každý podnikatel velice dobře. Všechny ty nejrůznější dotazníky a povinné výkazy představují pro nás malé a střední podnikatele nesmírnou administrativní a časovou zátěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ŘSD o víkendu zprovozní modernizované úseky D1 Hořice – Koberovice a Velké Meziříčí – Lhotka
Ředitelství silnic a dálnic zprovozní během následujícího víkendu dva modernizované úseky dálnice D1. Jedná se o úsek 10, EXIT 75 Hořice – EXIT 81 Koberovice a úsek 20, EXIT 146 Velké Meziříčí – EXIT 153 Lhotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vloni se v Česku konalo 52 567 svateb. Nejvíc za posledních deset let
Více než polovina snoubenců je ve věku mezi 25 až 34 lety. Podle aktuálních statistik jde o 52 % ženichů a 57 % nevěst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Nejsem schopen rozlišovat dítě české a syrské
Komentář na facebookovém profilu k návrhu přijmout syrské sirotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Náměstek Kysela se musí Změně omluvit
Hnutí Změna podalo v dubnu 2017 žalobu na náměstka primátora Tomáše Kyselu, který na svém facebookovém profilu a na internetových stránkách www.tydenvlk.cz pomlouval a obvinil z korupce politiky Změny pro Liberec, zejména Jana Korytáře a Josefa Šedlbauera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trestný čin maření voleb? Na pořad Reportéři ČT vyvstala nová vážná kritika
Rozhovor se senátorkou za ČSSD, která nyní kandiduje za hnutí ANO, vědkyní Evou Sykovou, přinesl server Info.cz. Syková bude soupeřit s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem na Praze 4, Drahoš přitom býval jejím nadřízeným. K senátním souboji na Praze 4 se v té souvislosti vyjádřil také neúspěšný prezidentský kandidát Petr Hannig.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Psychické týrání, vydírání, šikana a pak už jen kolaps a lékař... To se mělo dít na pražské sociálce. Máme dokumenty
Více než dva roky šetřily státní orgány stížnosti jedné ze zaměstnankyň České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ ) v Praze 8 kvůli údajné šikaně na pracovišti. Případ doputoval až na stůl ombudsmanky. Nezdá se ale, že by měl nějaké konkrétní vyústění. „Hlavy nepadaly“ a zaměstnankyně, která si na údajnou šikanu stěžovala, dala výpověď a ve státní správě již nepracuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Varování ohledně George Sorose a na něho navázaných aktivistů. A nejen to. Policejní exprezident vystoupil před kamerou PL
Pořad Horké téma internetové televize serveru ParlamentníListy.cz přivítá někdejšího policejního prezidenta Stanislava Novotného, který zvedne důležité téma - svobodu slova. Proč právě ji? Protože se mu zdá, že lidé, kteří si dnes dovolí vystoupit proti stoupencům liberální demokracie, jsou všemi možnými prostředky umlčováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáčka znepokojují některé kroky maďarského premiéra Viktora Orbána
Středeční hlasování Evropského parlamentu (EP) nebylo soudem s Maďarskem a ani nesouviselo s postojem Budapešti k migraci. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením Ministerstva zahraničí. Uvedl rovněž, že jako předsedu ČSSD ho některé kroky vlády maďarského premiéra Viktora Orbána znepokojují. S europoslanci ČSSD, kteří se ke stanovisku EP postavili různě, o jejich hlasování mluvit nebude. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neskutečné – někteří čeští europoslanci hájí zájmy proimigrační Evropské unie!
Evropská unie i za podpory některých českých europoslanců (Poche a další) ukázala svou pravou tvář – chce transparentně trestat Maďarsko za to, že nechce imigranty ve své zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Je nutné udělat revizi dávek nepojistného systému
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ruské manévry na Dálném východě
Řada komentátorů v západním mediálním mainstreamu straší opět ruskými manévry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti): Praha si zaslouží schopné a minulostí nezatížené lidi ve vedení
Piráti představili svou povolební strategii a tým, s nímž chtějí vést Prahu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Megačelisti? Houbičky!
Film The Meg podle knihy Steva Altena (*1959) Meg: Román o děsu hlubin (1997) jsme viděli ve třech: se synem a se synovcem, a to v síti multikin Cinestar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Výtvarná soutěž „Vesmírný Ještěd“ zná své vítěze
Liberecký kraj již zná vítěze soutěže, kterou vyhlásil na začátku srpna v rámci Oslav Ještědu na téma „Vesmírný Ještěd“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Další srážka Pocheho se Zemanem a Babišem. Jde o velvyslance Číny: Pochem ovláda rada navrhla Pocheho kamaráda. Hrad prý ale vyhlíží jiné jméno
Další politický spor je tady, týká se obsazení postu velvyslance v Číně. Podle představ prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše by novým velvyslancem v Číně měl být viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Problém je, že personální rada, kterou diriguje Miroslav Poche, do Číny vybrala náměstka ministra a Pocheho stranického kamaráda Lukáše Kauckého. A do celé věci je prý zapletený i guvernér České národní banky Jiří Rusnok, píše Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Díra v ISS aneb neskutečná ruská trapárna
Rusové nyní tvrdí, že díru v orbitální stanici udělali Američané, ovšem český lid to vidí jinak a má z nich legraci. „Ruští kosmonauti si chtěli pověsit na stěnu obraz Putina a nějak to nevyšlo,“ zní jeden z mnoha názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita: Obdivujeme premiéra Orbána, bojuje i za nás
Česká Suverenita je rozhořčena usnesením Evropského parlamentu, který přijal doporučení podniknout kroky proti Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Programátoři zkusí z dat veřejných institucí vytvořit programy
V sídle Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze se dnes po roce sejdou programátoři nad otevřenými daty veřejných institucí v rámci akce Hackathon veřejné správy. Během dvoudenní akce budou chtít amatérští i profesionální programátoři ukázat, že data veřejných institucí lze využívat efektivněji než dosud a budou se je snažit přeměnit v užitečné programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubkovy zmizelé miliony. Jsou tu nové informace a padlo i slovo „otrokářství“
Expremiér Jiří Paroubek má další problém. Možná si na něj došlápnou úředníci z berňáku. Ve hře je prý i možnost, že se Paroubek dostane v podstatě do postavení otroka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ostudné šikanování Maďarska dokazuje, že EU je diktaturou. A bude hůř. Kolaborantství českých europoslanců, kteří hlasovali proti Orbánovi… Okamurův kandidát, jehož nemají rádi v ČT, hovoří
ROZHOVOR „Přichází doba zásadního omezování spolčovacího a shromažďovacích práv a svobody slova. Nastane utahování šroubů, šikanování, kriminalizace, vyhazování z práce, sledování, štvanice na nepohodlné. Současná moc se nezhroutí tak snadno. Ví, že lidé ji stále silněji odmítají, takže jedinou její šancí na přežití bude jistá obdoba moderní diktatury. Už je za dveřmi a čeká i nás,“ říká kandidát SPD do Senátu Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Hnutí ANO v Hradci Králové řeší v programu dopravu, Velké náměstí i Benešovku
Hnutí ANO v Hradci Králové řeší v programu dopravu, Velké náměstí i Benešovku a také snižuje daně, zvyšuje počet míst v MŠ a chce MHD zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Večeře Duky s Babišem. Řešily se prý sňatky homosexuálů
Kardinál Dominik Duka je proti sňatkům gayů a leseb. A právě kvůli tomu pohostil ve středu večer předsedu vlády Andreje Babiše v Arcibiskupském paláci v Praze. Jak píší Novinky.cz, lobboval u něj, aby tyto sňatky nepodporoval a raději podpořil tradiční rodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): V Evropské unii nejsou výrobky ani občané druhé kategorie
Evropský parlament schválil zprávu Olgy Sehnalové ke dvojí kvalitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Senioři mají v práci stejná práva jako jejich mladší kolegové
Na ombudsmanku se obrátila učitelka střední školy, kterou zaměstnavatel diskriminoval z důvodu věku. Odmítl jí poskytnout studijní volno, na které má ze zákona nárok. Zaměstnavatel to zdůvodnil vnitřním předpisem školy, který toto právo upíral učitelům pobírajícím starobní důchod. Po konzultaci s ombudsmankou se stěžovatelce podařilo zjednat nápravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Theresa Mayová padne do Vánoc, padlo z britských politických kruhů
Nad britskou premiérkou Theresou Mayovou se prý stahují mračna. Padnout by měla do Vánoc, píše iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pouhé kontejnery na protizemanovské hlasy. Obzvláště Jiří Drahoš, domnívá se Pečinka
Na téma komunální a senátní volby debatoval v rozhovoru na serveru Info.cz s moderátorem Pavlem Štruncem zástupce šéfredaktora časopisu Reflex Bohumil Pečinka. Ten je podle svých slov toho názoru, že všichni protikandidáti Miloše Zemana zklamali a ukázalo se, že byli jen kontejnery protizemanovských hlasů. „V senátní volbě je můžou porazit i regionální politici,“ míní komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy zajistí na Orlíku transport lodí z vody na sucho
Povodí Vltavy, státní podnik, za přítomnosti zástupce Státní plavební správy, zajistí ve dnech 28. až 30. září 2018, od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:30 hod. na hrázi vodního díla Orlík přistavení jeřábu, který umožní transport lodí (do hmotnosti 3,5 t; šířky 3,0 m; délky 8,5 m) z vody na sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Seehoferův podřízený má problémy za to, že označil útoky na cizince v Saské Kamenici za součást dezinformační kampaně
Šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maaßen čelí vlně kritiky za své pochybnosti o údajném pronásledování cizinců v Saské Kamenici. Ministr vnitra Horst Seehofer se však za něj prozatím postavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Seehofer se krátce před volbami v Bavorsku ostře opřel do AfD, která šlape CSU na paty
Ministr vnitra Horst Seehofer se velmi ostře pustil do Alternativy pro Německo (AfD). Druhý až třetí nejsilnější politický subjekt v zemi obvinil z toho, že se „postavil proti státu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Jihomoravský kraj a Brno chtějí opravit most na konci Merhautovy ulice
Most, který vede přes železniční trať na konci Merhautovy ulice v Brně se může dočkat rekonstrukce už za dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nymburk vybral podobu nové lávky, autor projektoval i předešlou
Novou lávku přes Labe v Nymburku vyprojektuje firma autora předešlé lávky, která byla stržena kvůli havarijnímu stavu. Návrh na novou lávku přes Labe dnes Nymburk vybral. Vítězem se stala firma Stráský, Hustý a partneři. Jejím jednatelem a autorem návrhu je projektant Jiří Stráský, který navrhoval také lávku v Praze-Troji, jež se zřítila do Vltavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bodal do lidí na ulici a dostal tvrdý trest. Vídeňský soud se s mladým Afgháncem nemazlil
Vídeňský soud včera udělil doživotní trest třiadvacetiletému Afghánci. Muž napadl před několika měsíc několik osob nožem a jen díky včasnému zásahu lékařů nedošlo k úmrtí. Rozsudek je však zatím nepravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Praha podpořila memoriál na památku zastřeleného policisty
Pražský magistrát se rozhodl finančně podpořit Memoriál ppor. Michala Braniše – hrdinného policisty, který zemřel po přestřelce v jedné z pražských tramvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor od Babiše: Imigrace přináší vraždění a znásilňování. Odpovědnost Merkelové za mrtvé v evropských městech. Mohou přijít daleko větší občanské nepokoje
ROZHOVOR „Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?“ říká profesor Karel Rais, poslanec za hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Kraj podpoří restaurátorskou dílnu necelými 3 miliony
Studenti VŠB-TUO se budou učit restaurovat historické motocykly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
KSČM podala trestní oznámení na neznámého pachatele – zcizení volební reklamy
KV KSČM Praha podal ve čtvrtek 13. září trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci z úterý 11. září 2018 na středu 12. září 2018 odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do ZHMP a Senátu na Praze 2 a 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Preventivní vlak ČD přijíždí do Zlínského kraje
Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a ČD Cargo Preventivní vlak bezpečné železnice zavítá v rámci své podzimní cesty do tří měst Zlínského kraje – Zlína, Otrokovic a Kroměříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Hodně vážná slova Viktora Orbána v Radiu Kossuth
Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v pravidelném týdenním vystoupení v „Radiu Kossuth“ uvedl, že jeho vláda v pondělí rozhodne o krocích zpochybňujících středeční protimaďarské rozhodnutí Evropského parlamentu o uplatnění článku 7 Smlouvy o fungování unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Odbory i zaměstnavatelé podpořili priority v rozpočtu na 2019
Zástupci odborů i zaměstnavatelů podpořili na dnešním jednání tripartity priority nastavené vládou v návrhu státního rozpočtu na příští rok, jako je například růst platů, důchodů nebo investic. Zároveň ale například Svaz průmyslu a dopravy chce po vládě zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury nebo ještě více rušit neobsazená úřednická místa. Vyplývá to z vyjádření účastníků tripartity na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj bude spolupracovat se Zakarpatskou Ukrajinou
Včera podepsali memorandum o spolupráci mezi oběma regiony jejich představitelé. Partnerství se bude rozvíjet v oblastech vzdělávání, cestovního ruchu, zemědělství, rozvoje hospodářství, ale také kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak je to s veřejnými zakázkami ve městě Uherské Hradiště
Největší problém s veřejnými zakázkami v Uherském Hradišti je výběr samotných investic a pak jejich realizace. Současná radniční koalice je totiž schopna realizovat pouze 42% jimi schválených investičních akcí. Chce to změnu vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Czech POINT a Portál občana: Oba poskytují on-line služby občanům České republiky
V několika případech se ale bez sebe neobejdou. Tak např. pokud si chce občan vytvořit elektronickou identitu na eidentita.cz, aby mohl autentizovaně přistupovat ke službám Portálu občana, musí se jednou dostavit v rámci registračního procesu na kontaktní místo veřejné správy, tedy Czech POINT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ve středu se bude Sněmovna zabývat globálním paktem o migraci
Sněmovna se bude ve středu zabývat globálním paktem o migraci, na jehož podobě se shodlo v červenci přes 190 států OSN. Sněmovní debatu o dohodě prosadila na rozdíl od čtvrtka KSČM. Ve čtvrtek se v dolní komoře pro zařazení bodu na program nynější schůze nenašel dostatečný počet hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ERÚ a ÚOHS posilují spolupráci při ochraně a podpoře hospodářské soutěže
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je hlavním aktérem ochrany hospodářské soutěže v České republice. Její podporu má však v energetickém zákoně zakotvenou také Energetický regulační úřad (ERÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Kissinger o Pražském jaru
Zhusta se zamýšlím nad cestami k zachování historické paměti či nad způsoby její manipulace, které jsem za svůj nedlouhý život potkal celé velehory. A horská pásma mi napříště v cestě stanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): ČT jako jeden z volebních subjektů v senátních volbách na Praze 4
Nedívám se často na televizi, ale to, co jsem viděl, nebo lépe řečeno zažil tento týden při sledování pořadu Reportéři ČT, mi vzalo dech. Kauza stará už několik let je zcela účelově zařazena ani ne měsíc před senátními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DIAMO: Slavnostní setkání na ohlubňovém povalu jámy č. 3 Dolu Hamr I
Hornicko-historický spolek pod Ralskem pořádal ve spolupráci se státním podnikem DIAMO dne 11. září 2018 od 15 hodin na ohlubňovém povalu jámy č. 3 Dolu Hamr I „Setkání na ohlubni“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mařák: Česká televize škatulkuje a zvýhodňuje některé politické strany a hnutí
Průzkum volebního potenciálu neukazuje možný výsledek voleb.“ Sama televize si nechá udělat průzkum a pozve do studia pouze vybrané lídry?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podezřele velké příjmy i výdaje. Ekonomce Šichtařové něco velmi nesedí ve státním rozpočtu
Ekonomka Markéta Šichtařová se pořádně obula do politiků. Bez ohledu na to, kdo zrovna vede Ministerstvo financí, dělá to prý zatraceně špatně. Momentálně ho vede ministryně za ANO Alena Schillerová a Šichtařová totálně rozcupovala její předpoklady dalšího vývoje ekonomické situace v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Politici opět perlí: Pro Ostravu metro, olympiádu a žádného migranta na Maltě
Komunální volby jsou každým dnem blíž. Především ve velkých městech svádí politici urputný boj o místa v zastupitelstvu a o post primátora. Nejinak je tomu i v Ostravě. Kandidáti a kandidátka na primátora třetího největšího města v České republice se postavili před kamery České televize a rozehráli předvolební koncert. Padla slova o postavení metra v Ostravě, o pořádaní olympiády v tomto městě a dokonce o zastavení přílivu uprchlíků na Maltu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Barvy, tvary, linie. Umění jako zdroj potěšení
V únoru 1991, v čase, kdy vše získávalo novou podobu sycenou vírou, že napříště už bude umělecké dění vyrůstat výhradně z individuálních zájmů tvůrců a jen z uměleckých hledisek, vznikl ve Žďáru nad Sázavou Klub výtvarných umělců Horácka (vlevo logo klubu). Je součástí Unie výtvarných umělců České republiky, sdružuje výtvarníky z bývalého Jihlavského kraje, od léta 2011 s názvem Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Poctiví budou postiženi, nepoctiví nevydají EET účtenku
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): EET likviduje firmy
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Co je císařovo, císaři
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Sledujte Celosvětový úklidový den on-line!
V sobotu 15. září celou naší planetu zasáhne zelená vlna úklidů. Bude se jednat o největší dobrovolnickou akci v dějinách lidstva, kterou budete mít možnost on-line sledovat díky 24 hodinovému živé vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Za vlády Krnáčové přibylo v Praze 137 magistrátních úředníků
Od roku 2014 stoupl počet magistrátních úředníků v Praze o 137 pracovních míst ze 2153 na 2290. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Nárůst zaměstnanců je podle mluvčího dán legislativními změnami, magistrát nyní provádí personální audit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
JE Temelín: Druhý blok doladí zvýšení výkonu. Krátké odpojení od sítě se spotřebitelů ale nedotkne
Příští čtvrtek (20.9.) večer přeruší druhý temelínský blok na několik dní výrobu elektřiny. Důvodem jsou úpravy kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Po jeho vyčištění dosahuje elektrárna vyšších výkonů. Během prací zůstane reaktor a další zařízení v takzvaném horkém stavu bez nutnosti přejít do úplné odstávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Zavedení EET představuje velmi citelný zásah do práv subjektů
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna ani dnes neposunula zákon o EET do druhého čtení
Sněmovna ani dnes nedokončila první čtení vládní předlohy, která má upravit fungování elektronické evidence tržeb (EET). Sněmovna o ní začala jednat ve středu, jednání ale přerušila. K debatě se vrátí zřejmě příští týden. Dnešní více než dvouhodinová rozprava se nesla ve znamení kritických projevů opozičních poslanců. Přeli se s poslanci ANO, kteří evidenci tržeb naopak hájili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Šli jste s dělem na komára
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Jizerskohorskou silnici v Albrechticích lemují i nové chodníky
Slavnostním přestřižením pásky otevřeli tento týden zrekonstruovaný úsek silnice III/29022 v obci Albrechtice v Jizerských horách. Jde o úsek od křižovatky se silnicí III/29045 (na Mariánskou horu) v km 16,3, který končí v křižovatce se silnicí III/29046 v km cca 17,750.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zvládnu obojí, věří trenér Sáblíkové Novák, který chce vstoupit do Senátu
Rychlobruslařský trenér Petr Novák chce pokračovat v trenérské činnosti i v případě, že by se stal senátorem. Kandiduje jako nezávislý za hnutí ANO 2011 v okrsku Chrudim. Obě činnosti se dají skloubit, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS představuje TATRA PHOENIX s kombinovanou nástavbou IBOS s recyklací
TATRA PHOENIX je díky svým unikátním vlastnostem často používaným základem pro stavbu nejrůznějších speciálních vozidel. Konstrukce s centrální nosnou rourou v kombinaci s rámem tvoří příkladně pevný a tuhý celek, který velmi dobře odolává namáhání při jízdě v terénu nebo například rázům způsobeným přeléváním kapaliny v cisternových nástavbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Přátelé doktora Artuše
Rytíři krále Artuše sedávali kolem kulatého stolu. Nebylo to proto, že tehdejší tesaři nedovedli vyrobit obdélníkový nebo čtvercový stůl. Kulatý byl jen a jen proto, aby nikdo neseděl v čele, nikdo neseděl blíže nebo jiný dále. Kulatý stůl symbolizoval, že všichni rytíři sedící kolem jsou si rovni. Nikdo z nich si nebyl rovnější, nikdo neměl hlavní slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vlivný europoslanec požaduje zásah Spojených států proti Maďarsku
Bývalý belgický premiér a současný europoslanec Guy Verhofstadt vyzval ve svém textu Spojené státy, aby zakročily proti Maďarsku, které podle jeho názoru narušuje mezinárodní pořádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice nabídne odborné poradenství a ukázky vybavení pro maminky
Českobudějovická nemocnice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zve na osvětovou akci Národní týden kojení. Uskuteční se 19. září od 11 do 14 hodin v terminálu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): V Červeném Kostelci vznikne nové zázemí pro mobilní hospic a stacionář
Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí dotace ve výši šesti milionů korun pro Oblastní charitu Červený Kostelec. Ve zdejším zařízení dojde k vybudování nového zázemí pro mobilní hospic a domácí hospicovou péči s paliativní ambulanci a stacionářem. Veškeré stavební práce by měly skončit do konce roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Každá obec má podnikatelům co nabídnout
Investičně atraktivním regionem roku 2017 se stalo město Kunovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman se obrátil na Ústavní soud ČR. Kvůli kauze H-System
Prezident Miloš Zeman zaslal Ústavnímu soudu nevyžádanou intervenci podporující stanovisko stěžovatelů z družstva Svatopluk v kauze H-System. V případu by chtěl vystupovat jako tzv. amicus curiae, tedy přítel soudu. V dokumentu, který ČTK poslal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, navrhuje zrušení rozsudku Nejvyššího soudu v kauze H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Podpořte zrušení povinné výplaty dávek v poukázkách
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Radikalizace českých muslimů prý nehrozí
Mezi českými muslimy odhalen DALŠÍ (!) terorista. Když uvážíme, jak početně malá je místní islámská komunita, vede to k závěru, že je plná radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Skotské hry na zámku Sychrov se neobešly bez pokut
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla kontroly stánkového prodeje na kulturně sportovní akci Skotské hry. Zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele a nedostatky v technickém značení některých výrobků. Severočeští inspektoři pak na místě zakázali prodej 284 kusů výrobků v celkové prodejní ceně 62 850 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Bylo provedeno navýšení odměn členů okrskových volebních komisí
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu volebního zákona a soudního řádu správního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Jsme pro změnu aditivního kvora pro vstup koalic do Poslanecké sněmovny
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu volebního zákona a soudního řádu správního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Rozmnožování pstruhů v Dyji podpoří umělé přeshraniční trdliště
Jeden den a čtyřicet metrů krychlových štěrku. Tak by se dala shrnout příprava nového přeshraničního trdliště pro pstruhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Stát by neměl být prvně drábem a teprve potom starostlivým rodičem
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Strany dál potřebují pět procent. Poslanci odmítli snížit limit pro vstup do sněmovny
Požadovaným změnám by podle kritiků včetně ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka měl předcházet širší politický konsenzus.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Lesy Praha: Opravili jsme čtveřici laviček na vrchu Třešňovka
Už jste poseděli na vrchu Třešňovka? Neposeděli? Možná proto, že ještě nevíte o opravených lavičkách, jejichž renovaci zajišťovala truhlárna Lesů hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Za neschopnost vlády nese odpovědnost Andrej Babiš, nelze ji svalovat na ODS
Občanští demokraté se ohradili proti obvinění Andreje Babiše, který je nařkl z obstrukcí při projednávání elektronické evidence tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Patologie manipulativní role politických totalizátorů
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský nedávno prohlásil, že nejrůznější sociální sítě nyní hrají patologickou manipulativní roli, a to prý obdobně, jako se to dělo ve třicátých letech minulého století v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Pohled na osvobozující verdikt soudu nad neonacisty
Reakce na verdikt soudu v případě stíhání neonacistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Začíná období uzávěr na cestách
Před letní sezonou avízované opravy cest probíhaly dosud bez nutnosti dané úseky uzavírat. Správa KRNAP tak spolu s dodavateli vstřícně vyšla vrcholu turistické sezony v Krkonoších. Nyní však nadchází doba, kdy dodavatelé začnou intenzivní práce i na těch nejfrekventovanějších úsecích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Požadujeme odchod ČR z Globálního paktu OSN
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zrušení karenční doby je nesmysl
Jsem přesvědčen, že zavedení karenční doby bylo jednoznačně správným rozhodnutím a její zrušení by bylo krokem zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Štěch se v ČT pustil znovu do Hradu: Jejich jednání nebylo férové
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se postavil před kamery České televize a pořádně si rýpl do Hradu. Zdá se mu, že Kancelář prezidenta republiky nejedná tak docela fér. Vyjádřil se také na adresu kandidáta ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ podporuje provoz elektrobusů ve Vrchlabí, navazuje tak na projekt Smart regionu
Dva nové elektrobusy vozí od září cestující na pravidelných linkách městské hromadné dopravy ve Vrchlabí. Projekt, jehož partnerem je také Skupina ČEZ, přispěje ke zlepšení životního prostředí. ČEZ tak pokračuje ve spolupráci s Vrchlabím, kde již realizoval projekt Smart Regionu, včetně výstavby sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Ekocentrum Prales rozšíří komunitní zahradu
Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 296 400 Kč Ekocentru Prales provozovaném příspěvkovou organizací Lesy hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Evropská reforma autorského práva otevírá cestu k omezení sdílení obsahu na internetu
Podoba směrnice o autorském právu, jak ji včera odhlasoval Evropský parlament, povede k výrazné proměně online sdílení uživatelsky vytvořeného obsahu. Hrozí, že každé video, hudební nahrávka či obrázek potenciálně zasahující do autorsky chráněných práv, bude kontrolován a blokován ze strany online platforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček dnes ráno oficiálně uvedl do funkce ředitele civilní rozvědky Marka Šimandla
Řízení civilní rozvědky se dnes oficiálně ujal Marek Šimandl. V čele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) nahradil Jiřího Šaška, kterého postavil na jaře mimo službu tehdejší ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) v souvislosti s vyšetřováním hospodaření této tajné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha poskytla Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského dotaci ve výši 950 tisíc korun
Nové přístroje a zdravotnické vybavení zakoupila díky dotaci ve výši 950 000 korun od hlavního města Prahy Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Potřebné zařízení dnes vedení nemocnice osobně předal radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rána pro Brusel. Po hlasování v Evropském parlamentu vystupuje Tomáš Zdechovský a odhaluje, proč někteří ve skutečnosti hlasovali proti Maďarsku
ROZHOVOR „Kdybychom takovouto zprávu udělali u dalších zemí, tak možná dopadnou ještě hůře. Myslím třeba situaci v Rumunsku. Nebo v některých západních zemích, kde dochází k omezování svobody slova a systematicky je postupováno proti právu jednotlivce. Kdo to nebere ideologicky, nemohl pro tu zprávu hlasovat," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o „maďarském hlasování" v EP europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Upozorňuje i na podivnou praxi v případech, kdy do kamionů vlezou běženci, aby se dostali přes trajekt do Británie. Řidiči jsou pak pokutováni a těm, co jim do kamionu vlezou, se nestane nic. „Tohle je praktika, která mě neskutečně vytáčí a štve,“ přiznává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Před závěrečným schvalováním probere vláda rozpočet na tripartitě
Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se dnes sejdou ve Strakově akademii nad návrhem rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu chce vláda schválit a poslat k projednání Sněmovně 19. září. Na konci srpna se s odbory dohodla na růstu platů ve veřejném sektoru od ledna. Spor trvá u mezd ve zdravotnictví, kde odbory žádají desetiprocentní růst platových tarifů, protože jim ho přislíbila předchozí vláda. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) ale plošné přidání odmítá. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče je proto od poloviny srpna ve stávkové pohotovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): S projektem Kraje pro bezpečný internet můžete soutěžit i po prázdninách
Žáci a studenti základních a středních škol v Praze, stejně jako v ostatních krajích ČR, se mohou i po prázdninách zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Hurikán Florence zvýšil cenu ropy
Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu mírně rostly. Benzín se prodává za nejvyšší cenu od prosince 2014. Nafta již překonala cenovou úroveň z července letošního roku a také se prodává za nejvyšší cenu od konce roku 2014. V příštím týdnu ceny pohonných hmot mohou dál růst kvůli prudkému zdražování ropy na světových trzích. Cena ropy Brent začala atakovat hranici 80 dolarů za barel, které naposledy dosahovala v květnu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí hostí konferenci Poláci a Češi v Evropě
Dne 14. září 2018 se ve Velkém sále Černínského paláce koná mezinárodní konference „sPOLeCZně/Poláci a Češi v Evropě“. Záštitu nad konferencí převzali předsedové poslaneckých sněmoven a ministři zahraničních věcí Česka a Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Potvrzujeme své postavení druhé nejsilnější politické síly
Naše poctivá, vytrvalá a náročná práce v ulicích našich měst se vyplácí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Důsledky 11. září jsou stále citelnější
Máme dnes 17. výročí 11. září 2001. V uplynulých 17 letech už mnoho a mnoho expertů prokázalo, že oficiální vládní výklad této události nemá s pravdou nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Nejlepším starostou regionu je Lukáš Vlček z Pacova
Svaz měst a obcí ocenil čtyřletou práci starostů a primátorů. Nejlepším starostou Kraje Vysočina se v končícím čtyřletém volebním období 2014 - 2018 stal Lukáš Vlček, starosta města Pacov a krajský zastupitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za zachování dejvické Nádražky
My níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme zachování dejvické Nádražky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Krása: 11. září rozvrátilo Blízký východ
Připomínka teroristického útoku 11. září na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Bakala dřevo nezkameněl
Jak je možné, že doposud český stát neparalyzoval zemského škůdce č. 1 – Zdeňka Bakalu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Další srážka Pocheho se Zemanem a Babišem. Jde o velvyslance Číny: Pochem ovládaná rada navrhla Pocheho kamaráda. Hrad prý ale vyhlíží jiné jméno
Další politický spor je tady, týká se obsazení postu velvyslance v Číně. Podle představ prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše by novým velvyslancem v Číně měl být viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Problém je, že personální rada, kterou diriguje Miroslav Poche, do Číny vybrala náměstka ministra a Pocheho stranického kamaráda Lukáše Kauckého. A do celé věci je prý zapletený i guvernér České národní banky Jiří Rusnok, píše Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Europoslanec Jaromír Štětina: Mně a mým kolegům je vyhrožováno smrtí. Množí se slovo kandelábry
„Hrozí nám teď smrtí,“ stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09). A může za to prý komentář poslance za ODS Václava Klause mladšího, v němž Štětinu i další europoslance odsoudil a označil za „kolaboranty“ za to, že hlasovali pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot. A nechybělo ani vyjádření předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska či poslance KSČM Jiřího Dolejše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist