Oficiální zpravodajská média

EU už neslibuje pozitivní vize, jenom vyhrožuje, všiml si sociolog Hampl. Pak promluvil o prodejnosti českých „elit“, které budou horlivě obhajovat cokoliv
ROZHOVOR „Naděje na prosperitu a naději se s členstvím v Evropské unii nenaplnila. Změnila se i rétorika obhajoby Evropské unie. Dnešní europropaganda je naopak založena na vyvolávání strachu, co děsivého by se stalo, kdybychom Evropskou unii opustili,“ říká sociolog Petr Hampl s tím, že menším motivem je pak vyvolávání pocitu viny. Současně varoval před usazováním muslimů v České republice. Z analýz vyplývá, že pokud bude současné tempo pokračovat, někdy kolem roku 2035 překročíme práh nevratné islamizace, který už překročily Švédsko, Německo a Velká Británie. Populista je podle něj ten, kdo odmítá dát imigraci na první místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Karlovarského kraje vybere svého nástupce na konci roku
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) vybere svého nástupce v čele kraje zřejmě až na konci letošního roku. Mračková Vildumetzová v únoru avizovala, že se funkce hejtmanky do konce roku vzdá a ponechá si pouze poslanecký mandát. Otázku budoucího hejtmana už přednesla krajskému vedení ANO, zabývat se jí ale budou nejdříve po říjnových komunálních volbách, řekla ČTK Mračková Vildumetzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Nikdo si nesmí myslet, že se může chovat jako buran
Komentář na facebookovém profilu ke kauze fotografie prosetických prvňáčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Starosta Londýna Khan požaduje nové referendum o brexitu
Nové referendum o brexitu? I to je možné. K uspořádání k němu vyzval londýnský starosta Sadiq Khan. Na základě informací od agentury Reuters o tom píše server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná pitomost. To už není ironie ani černý humor, to je realita k pláči. Myslel jsem si, že po Hudečkovi už nic horšího nebude. A Krnáčová… Exnáměstek primátora o tom, co se děje s Prahou
ROZHOVOR „Nejenom ODS, ale i ostatní strany najednou ztratily myšlenky, vize. Všimněte si, že většina volebních výkřiků jsou: ‚Já nejsem jako oni a já to dokážu.‘ Všichni slibují to samé: ‚Tráva bude zelenější, postavíme parkovací domy i pod lavičky a okruh bude.‘ Všichni budou najednou schopní a pomůžou nám. Jenom socani šli ještě dál a slibují ráj na zemi, kde bude všechno zadarmo. My jsme jen místní strana, já hledám problémy Prahy 8, které lze vyřešit, a ne výkřik typu ‚já to umím‘,“ říká bývalý náměstek primátora a exstarosta Prahy 8 Josef Nosek, který kandiduje v komunálních volbách na osmičce a do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Králem distribuční maturity se stal domácí Michal Procházka
Další várka žáků z partnerských středních škol Skupiny ČEZ se po roce sešla na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sirotci: Zmrdství! Hnojař, zločinec, stupňují se nadávky na Babiše. Ale zvedají hlavu lidé, kteří tvrdí, že je to celé úplně jinak
Útoky proti Andreji Babišovi ve věci syrských sirotků se stupňují. Někteří politici, novináři či „opinion makeři“ již sahají i k vulgarismům na jeho adresu. Babiš v podstatě rozpoutal bouři na téma, jaký je „lidožrout“. Možná nejvulgárněji se směrem k předsedovi vlády vyjádřil člen Rady ČT. Objevují se však i pochybnosti o tom, jak to se sirotky ze Sýrie vlastně je...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČD: Kniha o československé železnici „Historie státních drah 1918–2018“ pokřtěna v Bratislavě
Křtem nové knihy „Historie státních drah 1918–2018“ byla završena práce na publikaci ke stému výročí založení samostatné Československé republiky a Československých státních drah. Její vznik iniciovaly České dráhy jako nástupce bývalých státních drah v České republice a projekt podpořil také slovenský národní dopravce Železniční společnost Slovensko (ZSSK) a oba národní správci železniční infrastruktury Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a Železnice Slovenské republiky (ŽSR) i obě národní ministerstva dopravy a další instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čerstvý vítr v jihlavské politice má název „Žijeme Jihlavou!“
Koalice do komunálních voleb s názvem Žijeme Jihlavou! na jednu stranu možná sdružuje zdánlivě nesourodé politické subjekty, na stranu druhou ale představuje jeden silný politický program. Program, který přináší komplexní pohledy i řešení problémů, se kterými se naše krajské město potýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Junckerův krok k likvidaci národních států. Poslední nápad předsedy komise zničí zbytky naší samostatnosti, varuje Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V okamžiku, kdy začneme rozhodovat kvalifikovanou nebo prostou většinou, znamená to totální likvidaci i toho zbytku autonomnosti, které malé státy dosud mají. Tak reaguje Markéta Šichtařová na návrh předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera ukončit jednomyslné hlasování v otázkách daní v rámci Evropské unie. Analytička s pobavením kvituje výzvu lékaře Jana Hnízdila, který nabízí politikům kvůli jejich nesplnitelným volebním slibům přednostní konzultace v obavách o jejich duševní zdraví, a přiznává, že na ni se politici se žádostí o konzultace obracejí před volbami sami, ale nakolik se pak radami řídí, to už je jiná věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Neúnosná délka vyřizování příspěvku na péči
Nedodržování lhůt při posuzování zdravotního stavu posudkovými lékaři v řízeních o příspěvku na péči je dlouhodobý problém. Zejména u odvolání jsou lhůty výrazně překračovány a není neobvyklé, že se na výsledek odvolacího řízení čeká déle než rok. Na ombudsmanku se v této věci obrací stále víc lidí, o řešení problému chce proto jednat s ministryní práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Středula s Maláčovou se u Moravce posmívali Babišovi: Asi byl rozrušen a spletl si jméno. Lidé rozhodně nechtějí „nepracovat a jen brát prachy“
Moderátor České televize Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu a víceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jana Rafaje. Středula si hned v úvodu rýpl do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ministryně Maláčová se přidala. Když se dostal ke slovu Rafaj, přivítal je v realitě a položil na stůl fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Metnar řídí obranu i bez Twitteru, není o něm slyšet. Rád řeším věci v klidu, říká
Lubomír Metnar patří mezi méně viditelné členy kabinetu, v minulých vládách přitom ministři obrany patřili k těm nejvýraznějším.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 42. díl. Pohřbívání svobody
Benjamin Kuras, publicista a spisovatel, vyvolává ve veřejnosti jen dva pocity – obdivný předklon, nebo naprosté zatracení. To se přiházívá obvykle lidem neobyčejným, kteří konají neobyčejné dílo, jež nenechává publikum chladným. Kurase jako autora a nositele svébytných myšlenek prostě nemůžete přehlédnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rath (Česká Suverenita): Kdo jsou syrští sirotci?
Česká Suverenita důrazně varuje před neuváženým pseudohumanismem různých Kalousků a Šojdrových a dalších moralistů, kteří spustili povyk, když premiér A.Babiš konstatoval, že nechce do Česka přijímat žádné muslimské migranty včetně sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Prožrané daně
Ministerstvo financí opakovaně – už roky, a to bez ohledu na stranu, která mu zrovna vládne – podléhá nebezpečné iluzi. Má dojem, že jak se ekonomice dařilo letos, tak se jí taky bude dařit v roce příštím. To má ale jisté ponuré následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Kambodži zakázali slovo „rodina“ a pak začali vraždit. Nová kniha slavného německého rebela ukazuje, že to možná hrozí i tady
Exdiplomat Jaroslav Bašta se pro server PrvníZprávy.cz rozepsal o tom, co nás čeká a nemine. Hovoří také o díle Thilo Sarrazina, jehož kniha Německo páchá sebevraždu byla nejen nejprodávanější, ale také velmi kritizovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Německý otec vyprávěl na demonstraci, jak mu imigranti zavraždili syna. Drž hubu, nacisto, řvala Antifa
Do nelehké situace se dostal otec třicetiletého Markuse Hempela, kterého před rokem zabil syrský migrant s dalšími třemi přáteli. Nyní otec Markuse vystoupil na demonstraci, kde se mu za jeho slova však dostalo také vypískání a křik od antifašistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Europoslanec Niedermayer: Jsem rád, že se tolik českých europoslanců postavilo za evropské hodnoty. Ti zbylí by měli vysvětlovat, o co jim jde
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud se řízení proti Maďarsku bude vést, není to řízení proti maďarským lidem, ale kvůli vládě, která si počíná způsobem, o kterém existují pochyby, jestli se vejde do hodnotového spektra, na kterém Evropská unie stojí,“ říká o středečním hlasování v Evropském parlamentu, které doporučilo Evropské komisi zahájit řízení proti Maďarsku kvůli ohrožení hodnot Evropské unie, europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Je přesvědčen, že České republice nic podobného jako Maďarsku a Polsku nehrozí, protože podle něj v této situaci nejsme a ani tímto směrem nesměřujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
EU už nenabízí nic pozitivního, jenom vyhrožuje, všiml si sociolog Hampl. Pak promluvil o prodejnosti českých „elit“, které budou horlivě obhajovat cokoliv
ROZHOVOR „Naděje na prosperitu a naději se s členstvím v Evropské unii nenaplnila. Změnila se i rétorika obhajoby Evropské unie. Dnešní europropaganda je naopak založena na vyvolávání strachu, co děsivého by se stalo, kdybychom Evropskou unii opustili,“ říká sociolog Petr Hampl s tím, že menším motivem je pak vyvolávání pocitu viny. Současně varoval před usazováním muslimů v České republice. Z analýz vyplývá, že pokud bude současné tempo pokračovat, někdy kolem roku 2035 překročíme práh nevratné islamizace, který už překročily Švédsko, Německo a Velká Británie. Populista je podle něj ten, kdo odmítá dát imigraci na první místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví se připojilo k mezinárodnímu Dni bezpečí pacientů
Podle údajů Světové zdravotnické organizace je ve světě v průměru až jednomu pacientu z deseti ublíženo během poskytování zdravotní péče. Celkové náklady na chyby při poskytování péče dosahují celosvětově až 42 miliard dolarů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin: Pokračujeme v modernizaci výrobního závodu
Na základě veřejné zakázky jsme v červnu letošního roku podepsali smlouvu se společností Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. na dodání nového inkoustového tiskového digitálního černobílého stroje včetně kontrolního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Poučení z uprchlické krize
Děláme dobře, když se tak obětavě věnujeme osvětě evropských partnerů a poukazujeme na potřebu pomoci uprchlickým zemím. Je lepší, když lidé mají důvod zůstat doma. Ale měli bychom vidět i břevno v oku svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš je bezcitný psychopat a lidská hyena. Šíří jedovatý egoismus, zuří Marek Hilšer kvůli sirotkům ze Sýrie
Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer, který teď usiluje o vstup do Senátu, se nikdy netajil tím, že je kritický k předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Tentokrát se na něj však zlobí víc než jindy. Označil Babiše za psychopata a hyenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy ve výši 1,5 %
Bankovní rada České národní banky rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 1,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Benešovka je řešitelná pomocí dotací
Rekonstrukce Benešovy třídy nemusí zadlužit Hradec Králové na roky dopředu. Finance v řádu stovek milionů korun lze čerpat pomocí dotačních titulů ze státního rozpočtu. Na setkání s občany k opravě Benešovy třídy to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Všichni pracovníci se řídí jasnými pravidly, která jsou daná zákonem
Reakce na články v Hospodářských novinách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jak je to prý se sirotky ze Sýrie: Koluje text se zásadními informacemi
Sirotci ze Sýrie. Slovní spojení, které v posledních dnech hýbe celou politickou scénou. Europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová přišla s nápadem, že bychom měli přijmout 50 sirotků. Když se proti nápadu postavil premiér Andrej Babiš, ozval se křik o absolutní nelidskosti české společnosti, kterou nepohnou už ani osiřelé děti. Nyní se objevily informace, které staví celou kauzu do trochu jiného světla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová, Mirko Raduševič: Dva neuralgické body - Idlíb a Kosovo
Lídři Ruska, Turecka a Íránu po jednáních v Teheránu přijali společnou deklaraci a shodli se na uspořádání mezinárodní konference o problému syrských migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Takže pan premiér se neumí chovat, nastoupil Moravec na Faltýnka. Lidovec Bartošek řádil kvůli restitucím s nacisty a komunisty
Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě seděli předsedové poslaneckých klubů a místopředsedové stran a hnutí Jaroslav Faltýnek z ANO, Radim Fiala z SPD a Jan Bartošek z KDU-ČSL. Posledně jmenovaný se důrazně zastával církví v otázce majetkového narovnání mezi státem a církvemi, včetně České židovské obce. Když dostal slovo Fiala, nadechl se a spustil: Já u toho byl, toto vám povím... Divákům pak mimo jiné pověděl, že Evropská unie a imigrace jsou jedno a totéž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zámec (Zelení): Kraj se musí konečně připravit na sucho a klimatické změny
Letošní sucho zasáhlo velmi citelně i oblast Hané. Důsledky vidíme všude. Vyprahlá hanácká krajina připomíná místy suchou step, úroda je nižší o 20 %, řada obcí byla nucena omezit spotřebu vody. Příčiny jsou známé: klimatická změna způsobená člověkem a katastrofální lidské zásahy do krajiny, které způsobují, že vzácný déšť odteče pryč dříve, než stačí vsáknout do půdy. O to zarážející je pasivita vedení kraje v porovnání s některými krajskými samosprávami v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České muzeum hudby uvede souborné provedení písní Erwina Schulhoffa
Pro všechny milovníky písní skladatele Erwina Schulhoffa si připravilo Národní muzeum v Českém muzeu hudby v sobotu 15. září od 18.30 písňový recitál. Bude se jednat o souborné provedení písní pro baryton a klavír z rukopisů ze skladatelovy pozůstalosti uložené v Českém muzeu hudby. Za klavír v tento večer usedne Klaus Simon, baryton Hans Christoph Begemann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Prosadili jsme průlomový návrh na zjednodušení krajských a místních referend
Podařilo se nám Poslaneckou sněmovnou PČR protlačit přelomový návrh, který dramaticky zvyšuje šance na závaznost výsledků u místních a krajských referend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Příbram musí zaujmout mladé lidi
Žijeme v době, kdy velcí a silní mají často značnou výhodu nad menšími a slabšími. Platí to nejen v podnikání, ale často se promítá třeba i do rozhodování lidí o místě, kde budou žít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podpořil stěžovatele v kauze H-System
Prezident republiky Miloš Zeman v pátek dne 14. září 2018 zaslal Ústavnímu sodu České republiky nevyžádanou intervenci do předmětného řízení formou tzv. Amicus curiae brief, podporující v řízení před Ústavním soudem České republiky stanovisko stěžovatelů, Stavebního bytového družstva Svatopluk, v kauze H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Herman (Svobodní): Poukázkový (voucherový) systém
Voucherový systém je jiná forma přerozdělení peněz použitelná ve městech, obcích a krajích, jejíž cílem je vrátit lidem peníze, které od nich stát, respektive město vybírá prostřednictvím daní a poplatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Od slibů k činům
Najděte si prosím 3 minuty pro Hradec Králové. Víc vám tenhle text nezabere.100%. Na našem krásném městě mi moc záleží, a proto kandiduji za Hnutí ANO na primátorku v podzimních komunálních volbách. Dneska bych vám ráda představila naše priority. Je načase přejít od slibů k činům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pithart (KDU-ČSL): Mladí lidé mají v politice místo
Pod názvem ‚‚Konzervativní politika pro mladé?‘‘ se v sobotu 8. září v Paláci Charitas uskutečnila konference pořádaná spolkem Mladých lidovců ve spolupráci s Nadací Hannse Seidela a Mezinárodním republikánským institutem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
AV ČR: Akademie V4 chtějí zvýšit úspěšnost vědců při získávání grantů
Zástupci akademií věd visegrádské čtyřky – České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska – jednali na tradičním setkání. Letos se vrcholní představitelé sešli na pozvání předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové ve dnech 11.–13. září 2018 v Konferenčním centru AV ČR – Zámek Liblice. Jedním z témat byla diskuse o úspěšnosti zemí V4 při získávání grantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha uvedlo do zkušebního provozu nové stání pro dálková letadla
Letiště Václava Havla Praha pokračuje v realizaci svých krátkodobých rozvojových plánů a do zkušebního provozu uvádí nové letadlové stání s novou odletovou čekárnou. Na novém rekonfigurovaném stání je možné odbavit buď jedno velké dálkové letadlo s rozpětím křídel do 65 metrů, nebo dvě menší letadla s rozpětím křídel do 36 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Mají v komunální politice místo ideje?
Často se tvrdí, že v komunální politice musejí jít ideje stranou, a namísto nudné ideologie a rigidních principů je třeba pragmaticky se zaměřit na konkrétní potřeby občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Kdo je víc? Místní podnikatel nebo všudypřítomná korporace?
Jednou z hlavních zlomových linií v politice začíná být spor mezi tradicionalisty a pokrokáři. Na náš každodenní život to má zásadní vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hladké přistání z kurzového závazku ve zpětném pohledu
Měnová politika ČNB - komentář
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení nabízejí plán a zkušenosti na pomoc osiřelým dětem
Strana zelených považuje pomoc bližním v nouzi za základní hodnotu evropské kultury, a proto podporuje pomoc alespoň padesáti dětem z uprchlických táborů, které přišly o rodiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Role měst a obcí je někdy na naší centrální a na evropské úrovni podceňována
V pátek 7. září 2018 se v prostorách Španělského sálu Pražského hradu uskutečnil XVI. Mimořádný sněm Svazu měst a obcí České republiky. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček zde přednesl svůj projev a poté se zúčastnil vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší starosta 2014 - 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Cogan (STAN): Rozpočet 2019? Aby bylo na moderní nemocnice a silnice
Rozpočet Královéhradeckého kraje na rok 2019 je v základních položkách vypracován. Na straně příjmů plánujeme jen mírné navýšení daňových příjmů – do 3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šojdrová k sirotkům: Obrátím se na Zemanovu a Babišovu manželku, aby to svým mužům vysvětlily. Proč 50 dětí? Vejdou se do jednoho autobusu
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) rozvířila české společenské vody, když navrhla, aby Česko ukázalo světu svou lepší tvář a přijalo 50 válečných sirotků ze Sýrie. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) její návrh důrazně odmítl. Šojdrová se však nevzdává. Serveru Lidovky.cz prozradila, že když se jí nepodařilo vzbudit lidskost u premiéra, zkusí to u jeho manželky. Moniky Babišové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Správa KRNAP přešla na NEN
Správa Krkonošského národního parku začala při zadávání veřejných zakázek využívat elektronický nástroj NEN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Smutný: Jen nejlepší učitelé mohou najít a vychovávat nové vůdčí osobnosti společnosti
Najdeme v novém školním roce 2018/2019 mezi jedním miliónem a třemi sty tisíci žáky a studenty českých základních a středních škol nějakého budoucího nového profesora Jaroslava Heyrovského, profesora Antonína Holého, či básníka jako byl Jaroslav Seifert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Politolog: Hlavním vítězem komunálních voleb by mohla být ODS
Podle politologa Petra Jüptnera z Univerzity Karlovy mohou mít nadcházející komunální volby jednoho vítěze a nebude to současný předseda vlády Andrej Babiš. Nebude to Babiš i navzdory tomu, že jeho hnutí zaplatilo opravdu profesionální volební kampaň. Vítězem voleb by podle odborníka mohla být ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Chemnitz – hra s ohněm
Tohle město se jmenovalo Chemnitz od jakživa. V roce 1953 se však soudruhům v tehdejší NDR (bývalé sovětské zóně) zdálo, že je nutné se nějak zavděčit svým sovětským partajgenose a tak přejmenovali toto hornolužické město podle „otce světového proletariátu“ Karla Marxe na Karl-Marx-Stadt. Sedmimetrová busta autora Kapitálu ostatně hyzdí střed města doposud. Od roku 1990 se město jmenuje opět Chemnitz. S chemií jeho název nemá nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce pomáhá propouštěným v Moravskoslezském kraji
Více než 240 zaměstnanců, kteří obdrželi výpověď, dostalo prostřednictvím projektu „OUTPLACEMENT V Moravskoslezském kraji“ šanci získat v co nejkratším čase novou práci. Přibližně 30 % účastníků projektu přešlo k novému zaměstnavateli přímo od toho předchozího, aniž by se evidovali na Úřadu práce ČR. Z celkového počtu klientů, kteří do programu vstoupili, jich pak do nového zaměstnání nastoupilo téměř 83 %. V průměru do něj byli zapojeni půl roku. Projekt realizuje Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě, financuje ho z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Plán Pirátů pro Prahu
Lídr Pirátské strany Zdeněk Hřib rámci debaty, kterou uspořádala iniciativa Jsme fér, zaměřená na práva takzvané LGBT komunity (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby) na otázku, co pro homosexuální komunitu hodlá v Praze udělat, pokud se stane primátorem, odpověděl velmi nečekaně. Podle něj je nutná inkluze, tedy začlenění, homosexuálů v městských firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalý policejní prezident brutálně o Bakalovi a Sorosovi: Do domu si taky nepouštíte krysy, aby vám vyjídaly spíž
Hostem Horkého tématu serveru ParlamentníListy.cz byl bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. A hovořilo se o cenzuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Neziskovky se bouří proti Babišovi. Tímto opatřením prý ztížil život cizincům v ČR
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) se rozhodla přitvrdit vůči cizincům. Neziskové organizace důrazně nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemědělci VLS opět prezentovali své BIO produkty na Karlovarsku
Pátek 14. září patřil u Vojenských lesů a statků tradiční prezentaci zemědělské divize podniku na farmě Malý Hlavákov v Doupovských horách. Veřejnosti se zemědělci prezentovali výstavou skotu, ochutnávkami jídel z BIO hovězího masa a i prodejem pro domácí kuchyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Na rozdíl od státu se náš kraj umí o nevyléčitelně nemocné systémově postarat
Každý má právo, aby mu byla poskytnuta co nejlepší péče, právě takové služby nevyléčitelně nemocným nabízí paliativní péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL startuje kampaň za dostupné bydlení
Dostupné bydlení, bezpečnost, doprava, životní prostředí a školství – to jsou témata, na která se zaměří KDU-ČSL ve své kampani před podzimními volbami. Představitelé strany to sdělili ve čtvrtek 13. září na tiskové konferenci na Malostranském náměstí v Praze. V kampani se lidovci zaměří především na téma „Dostupného bydlení“. Na zahájení KDU-ČSL přivezla i žlutý obytný vůz, s nímž bude jezdit po regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Přímá volba starostů či hejtmanů. Je to opravdu dobrý nápad?
Poslanecká sněmovna by se měla na své 19. schůzi v druhém čtení zabývat ústavním zákonem, který by provedl v Ústavě České republiky významnou změnu. Tou je přímá volba starostů, primátorů a hejtmanů. Občané by tedy vedle přímo volených členů zastupitelstva přímo volili také starostu, resp. primátora či hejtmana. Tento model nyní funguje např. na Slovensku, v Itálii, Portugalsku, Řecku, Rumunsku, Makedonii nebo v Albánii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko ovládli fašisté, Babiš se chová jako Hitler. Jediní normální jsou tu Zelení, zoufá Jan Čulík
Když šéfredaktor Britských listů Jan Čulík slyšel slova českého premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že Česko nepřijme ani jednoho sirotka ze Sýrie, natož padesát, takže je raději nechá trpět, zděsil se. Podle Čulíka to potvrzuje, že moc v rukou v posledních 30 letech drželi radikálové a fašisté. A média proti tomu nic neudělala. Přehlížela problémy obyčejných lidí a vyzdvihovala skupinu humanistů kolem Václava Havla. Podle Čulíka se bohužel potvrzuje, že to byla jen okrajová skupina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lex Poche nejspíš vládou neprojde. Europoslanci budou dál moci pracovat pro české úřady
Pravděpodobně s nesouhlasným stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat návrh Pirátů, který by budoucím europoslancům zakázal práci pro české úřady. Kabinet ANO a ČSSD podle podkladů pro středeční schůzi poukáže na to, že neslučitelnost funkcí by byla pro poslance Evropského parlamentu širší než pro poslance Sněmovny a pro senátory. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Koloniální systém vykořisťující naši zem
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě ekonomů, že ČR stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SVS předvedla praktické ukázky na mezinárodní konferenci k africkému moru prasat
Stání veterinární správa (SVS) se ve dnech 4. – 7. 9. účastnila mezinárodního sympozia k africkému moru prasat (AMP), které se uskutečnilo v Lázních Bělohrad. SVS (Pohotovostní středisko pro mimořádné situace) a Stání veterinární ústav Jihlava (SVÚ) předvedly druhý den sympozia praktickou ukázku postupů při manipulaci s prasaty divokými při výskytu AMP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI zabavila ve druhém čtvrtletí téměř 5 tisíc kusů padělků
Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2018 uskutečnila 483 kontrol, které byly zaměřené na porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví. V 88 případech zjistila nedodržení dané legislativy a kromě sankčních opatření zajistila 4 936 kusů padělků v hodnotě originálů 5 555 106 korun. Prodejci nejčastěji nabízeli padělky hraček značky Lego a Pokémon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ODS chce nabídnout seniorům v Českých Budějovicích lepší a levnější život
„Vyspělost každé společnosti se pozná také podle toho, jak se dokáže postarat o své seniory. Tedy o naše rodiče, babičky a dědy, kteří se v dětství starali o nás. Vděčíme jim za hodně, byli tu pro nás vždy, když jsme je potřebovali. Proto tu teď my musíme být pro ně. České Budějovice musí být město, kde si senioři život užívají. Kde život začíná po šedesátce,“ otevírá další programový bod pro komunální volby 2018 kandidát na primátora Martin Kuba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Facebook Corporation, svoboda a společenská smlouva
Cenzura na sociálních sítích dostala mnohé solidní pravicově smýšlející občany do prekérní situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Z Itálie: Církev slíbila, že se postará o imigranty, ti utekli v autobuse neziskovky. Vždyť mají právo na svobodu, pravil kněz
Česko-italská blogerka a aktivistka italského vládního hnutí Liga Monika Pilloni s odvoláním na italské zdroje popsala, jaké „radosti" s sebou do Itálie přinesli uprchlíci. Přinesli s sebou nemoci. A navíc je šíří po Evropě, protože lidé z lodi Diciotti, které Itálie přijala po tlaku z EU, se rozprchli. A katolická církev, která se měla o migranty starat, má prý pro jejich útěk pochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bylo mi líto, když se pan Soros musel poroučet z Maďarska, řekla v Partii Babišova poslankyně. Proti ní seděl Klaus junior. Nebudeme prozrazovat, co následovalo
Poslanec ODS Václav Klaus mladší zavítal do nedělní Partie televize Prima, nadechl se a byl k nezastavení. Důrazně se zastal maďarského premiéra Viktora Orbána, rozcupoval premiéra Andreje Babiše a nenechal nit suchou na EU. Tvrdě se zastával svobody slova. Tvrdou ránu zasadil i společnosti Facebook. Proti Klausovi seděla někdejší ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková, která se snažila nabídnout jiný pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za dodržování nočního klidu v Praze 1
Vyjadřujeme znepokojení nad stále se zhoršující situací v centru Prahy v souvislosti s narůstající zátěží centra Prahy ze strany skupin neukázněných turistů, kteří svým chováním narušují pokojné bydlení občanů a ohrožují jejich bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy mění systém slev, cestující nasměrují do prázdnějších vlaků
České dráhy mění systém slev a slevu 75 % pro žáky, studenty a seniory začnou vypočítávat podle nových pravidel Ministerstva dopravy ČR z nejvýhodnějších dostupných cen v prodeji pro 2. třídu. Ze změny budou těžit i další cestující, když je nový systém nasměruje díky nejvýhodnějším cenám do prázdnějších spojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovnu čeká debata o paktu většiny států OSN o migraci
Sněmovnu čeká příští týden debata o globálním paktu o migraci, na jehož podobě se shodlo v červenci přes 190 států Organizace spojených národů. Cílem nezávazné dohody je podpora bezpečné, řízené a legální migrace a snížení počtu případů pašování lidí a obchodování s lidmi. Poslanci by také měli pokračovat ve schvalování širší vládní novely trestního zákoníku, která obsahuje zavedení sporného činu maření spravedlnosti. Zprávu přináší ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelený senátor Orel: Jak prezident Zeman zasel, tak sklízí. Protesty proti Babišovi plně chápu, ale pískání mi blízké není
ROZHOVOR „Jsem přesvědčen o tom, že politicky ani jinak nebyla ze strany Německa migrace zvládnuta. Ukousli si příliš velký krajíc, logicky to nezvládají a problémy budou spíše přibývat. Migrace obyvatel je velmi vážný problém, který musí řešit EU v jednotě, po vzájemné dohodě. V zemích bývalého východního bloku byl desetiletí jiný vývoj a to je poznat a je to také potřeba respektovat, nebyli a nejsme zvyklí na multikulturní společnost; nejde to zlomit mávnutím kouzelného proutku,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Petr Orel (SZ). „Před několika dny jsem navštívil jih Francie a i tam je velmi zřetelné, že města jako Nice nebo Marseille mají nemalé problémy s multikulturní společností, jsou tam městské části, kam není příliš radno chodit. S integrací to není vůbec jednoduché i v zemích, které bývaly koloniálními mocnostmi,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Školkaři VLS představili letošní produkci pro obnovu lesů
Tradiční prezentace Správy lesních školek Vojenských lesů a statků ČR se zúčastnila asi stovka kolegů z podniku i dalších lesnických organizací. Účastníky nejdříve dopoledne přivítal vedoucí podnikových školkařů Pavel Draštík, akce se zúčastnil také ekonomický náměstek Zdeněk Mocek, výrobní náměstek Libor Strakoš a správní náměstek Jiří Špelina, ale také většina ředitelů lesnických divizí VLS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB podala kasační stížnost proti rozhodnutí soudu ve věci odejmutí licence WPB Capital
Česká národní banka podala k Nejvyššímu správnímu soudu kasační stížnost proti rozsudku Městského soudu v Praze, který ruší její rozhodnutí o odejmutí licence družstevní záložně WPB Capital.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Evropa se bouří proti svým zbabělým a líným politikům. Začíná se rýsovat šance na šťastný konec, píše Petr Robejšek
Politolog Petr Robejšek se ve svém komentáři pro server Aktuálně.cz rozepsal o úspěšné vzpouře Evropanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Předvolební kampaň v pracovní době? Kandidátka Pirátů do Senátu udala sama sebe na Facebooku
Eva Tylová kandiduje v Praze 12 za Pirátskou stranu do Senátu. A za své zvolení rovněž horlivě agituje přímo v terénu. Jenže Tylová současně pracuje jako vedoucí odboru kanceláře starosty Prahy 4 Petra Štěpánka ze Strany zelených. Tylová na sebe koncem srpna prozradila, že každý pracovní den agituje v terénu mezi 7:15 a 8:15 u stánku. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jak to jde dohromady s její pracovní dobou coby úřednice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Smutný: Jen nejlepší učitelé mohou najít a vychovávat nové vůdčí osobnosti společnosti
Najdeme v novém školním roce 2018/2019 mezi jedním miliónem a třemi sty tisíci žáky a studenty českých základních a středních škol nějakého budoucího nového profesora Jaroslava Heyrovského, profesora Antonína Holého, či básníka jako byl Jaroslav Seifert, olympioniky podobné Emilu Zátopkovi či Věře Čáslavské, nebo malíři Jiřímu Anderlovi a režiséru Miloši Formanovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Šikanu je třeba řešit hned
Komentář na facebookovém profilu k šikaně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Holub, Karel Musil: Hladké přistání z kurzového závazku ve zpětném pohledu
Koncem roku 2013 začala ČNB používat kurz jako další nástroj měnové politiky. Stalo se to v situaci, kdy potřebné dodatečné uvolnění měnové politiky prostřednictvím úrokových sazeb nebylo možné s ohledem na dosažení jejich nulové spodní hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prošetřil pozemky zapsané na nedostatečně identifikované vlastníky v pražských Kyjích
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prověřoval pozemky zapsané v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky, které leží v areálu soukromé firmy. V uzavřeném areálu této firmy v pražských Kyjích se nachází celkem 10 pozemků, na kterých mají určitý vlastnický podíl nedostatečně identifikovaní vlastníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Žádný zaplacený kompars. Babiš s jeho minulostí bude vykládat o demokracii?Jiří Drahoš na síti zaútočil na premiéra
Proti premiéru Babišovi se ozval senátní kandidát z Prahy 4 Jiří Drahoš. Tomu se nelíbí „nehumánní výroky“ o syrských uprchlících a také Babišova slova o zaplacených demonstrantech. Drahoš prý mezi těmito lidmi byl a je si jist, že zaplaceni nebyli, ale že jsou to lidé, které uráží, když jim o demokracii káže člověk s tak pochybnou minulostí, jako má premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Zvykli jsme si tvrdit, že evropský systém schvalování pesticidů je nejpřísnějším na světě
Ve čtvrtek Evropský parlament odhlasoval zprávu europoslance Pavla Poce týkající se implementace nařízení o přípravcích na ochranu rostlin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist