Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.295x, což odpovídá cca 119.750-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babiš vrátil úder: Klokánek už nemá místa pro české děti! Víte, kolik jsem dal českým sirotkům? Se Šojdrovou jsem mluvil a...
Český předseda vlády Andrej Babiš se ještě jednou vyjádřil k přijetí – nepřijetí 50 válečných sirotků ze Sýrie v Česku. Premiér znovu odmítl přijmout byť jediného sirotka. Argumentoval mimo jiné tím, že české Klokánky jsou už teď plné dětí, které potřebují naši pomoc. A to nebyl jeho jediný argument. Předložil jich opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Váleční uprchlíci? Tak to ne! Český provozovatel pensionu, který kvůli migraci prchl z Británie, odhaluje své bohaté zkušenosti
ROZHOVOR „Evropská unie je doslova na válečném tažení proti Maďarsku a Polsku, to nevidí pouze slepý,“ tvrdí Václav Řehák, který provozuje penzion na německé straně Šumavy. Z Velké Británie odešel právě kvůli migraci. Evropští politici totiž podle jeho slov preferují a upřednostňují před vlastními obyvateli ty, kteří nerespektují evropskou víru, zákony, morálku, zvyklosti. Ekonomická závislost na ostatních státech Evropské unie z nás měla prý učinit poddajné a poslušné. Řehák se domnívá, že svoboda je svazována cenzurou a udavači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Havířov bez migrantů“, dala na billboard. Teď primátorka ČSSD těm, kdo na ni křičí: Víte, co jsme si tady užili? Jak k nám jezdili, strašili lidi
ROZHOVOR „Ne, nejsem xenofobní. Naši občané byli zastrašováni SPD a my reagujeme i tímto billboardem.“ Primátorka Havířova Jana Feberová, která vzbudila velký rozruch billboardem s nápisem Havířov bez migrantů, vysvětluje, že jde o reakci ČSSD na kampaň SPD před volbami do Poslanecké sněmovny. Zároveň takto dávají občanům informaci o jejich stanovisku v otázce nelegální migrace. Sama podporuje současnou migrační politiku české vlády i účast sociálních demokratů v koalici. Lituje pouze toho, že expremiér Bohuslav Sobotka neodešel z pozice předsedy vlády dřív.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zásadní slovo v bitvě o syrské sirotky. Přišlo přímo z české ambasády v Sýrii. Babiš prý dostal tento vzkaz
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) v uplynulém týdnu prohlásil, že odmítá návrh, se kterým přišla lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová, aby Česká republika přijala padesát syrských sirotků. Premiérův postoj někteří označili jako značně nelidský. Iniciativa Češi pomáhají se oproti tomu k návrhu postavila aktivně a pro ulehčení situace přišla rovnou se seznamem více než padesáti rodin, jež jsou ochotné se syrských sirotků ujmout. Pochopení Babiš ale našel například přímo u velvyslankyně v Sýrii Evy Filipi, která v přijímání sirotků ze Sýrie nevidí smysl, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
KSČM: 80 let od Mnichovské zrady – další diktát nedopustíme
Před 80 lety z 29. na 30. září 1938 byla podepsána pro Československou republiku a její občany potupná Mnichovská dohoda. Naše státnost byla rozbita za ponižujících podmínek nacistického Německa za souhlasu našich dřívějších spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda Andreje Babiše prosazuje další navyšování dávek nepřizpůsobivým
Komentář na facebookovém profilu k zvyšování neadresného vyplácení dávek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vládní zdroj: „Ministrem zahraničí nebude Poche, ale jeho učeň. Vše se děje za zády Hamáčka. A víte, jak se Honzovi říká v Praze?"
ParlamentníListy.cz pravidelně informují o dění na Ministerstvu zahraničních věcí. Ačkoli je to už docela ohraná písnička, jména jsou pořád stejná. Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a zástupci ČSSD Poche, Kaucký, Petříček, Hamáček. Nyní nám ovšem do téhle mozaiky přibylo další jméno. Je jím Petr Dolínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
50 sirotků: Vyjádřila se Monika Babišová. Stručně a jasně, paní Šojdrová
Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se na své jediné sociální síti Instagramu vyjádřila k aktuálnímu tématu přijetí či nepřijetí několika desítek sirotků z uprchlických táborů. Celou iniciativu vyvolala europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která se chtěla na Babišovou ve věci přijetí sirotků obrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poche? Křik na Zemana? Profesor Aleš Gerloch má jasný závěr
ROZHOVOR Uznávaný odborník na ústavní právo a profesor na Právnické fakultě Univerzity Karlovy Aleš Gerloch v souvislosti s problematickou situací kolem ministra zahraničních věcí prohlásil, že prezident nemůže jmenovat do vlády někoho, kdo není navržen premiérem. „Nemělo by to být tak, že si prezident sám vybírá nebo že se mu předkládá alternativa dvou, tří kandidátů. To už není postup, který by byl v souladu s Ústavou, protože vládu sestavuje předseda vlády, který už byl jmenován,“ prohlásil právník, který kandiduje do Senátu v říjnových volbách. Přesto varuje před snahou po omezení prezidentských pravomocí, které by podle něj mohlo narušit ústavní princip dělby moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Štvanice na pravdu
Kandiduji do Senátu a do zastupitelstva MČ v Praze 8. Kampaň si zcela hradím z rodinných úspor. Tvorbu webů, videí, letáky. Neprezentuji to, co jiným nadiktuje stranická PR agentura. Prezentuji svoje dlouhodobé a neměnné názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sestřelený let MH17: Rusové přišli s novou a pozoruhodnou verzí, co se stalo
Od sestřelení letadla MH17 nad Ukrajinou uplynuly už čtyři roky. Mezinárodní vyšetřovací tým v čele s nizozemskými experty konstatoval, že letoun byl sestřelen ruskou technikou, ale Ruská federace stále závěry vyšetřovatelů zpochybňuje a nabízí odlišné verze toho, co se mohlo na nebi nad Ukrajinou stát. Teď si vymysleli další možný scénář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Je to zřejmé. Chtějí oslabit Orbána. Marek Benda se tvrdě pustil do „enormně levicového Evropského parlamentu“. A předložil nepěkný účet Merkelové
ROZHOVOR „To, že se v Evropě a zejména v Evropském parlamentu dnes vyvíjejí enormní aktivity, které mají oslabit Viktora Orbána, je zřejmé a zjevné a souvisí bohužel s enormní levicovostí Evropského parlamentu,“ říká poslanec a občanský demokrat Marek Benda. Podle něj má ODS nejrealističtější politiku ve vztahu k Evropské unii. Není totiž ani zdivočele vystupující, ani kývající na všechno, co je nám zvenčí řečeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík, Hutka, Jan Hrušínský, Olga Sommerová. Hádejte, co podepsali. A co po vás chtějí
Výzva Češi pomáhají prostřednictvím internetových stránek vyzývá k tomu, aby lidé nebyli lhostejní k utrpení druhých. Iniciátoři jsou podle svých slov znepokojeni současným společenským vývojem. „Hluboce se stydíme za lhostejný přístup naší země k pomoci lidem prchajícím z velmi kruté války,“ podotýkají iniciátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Smutné a ubohé divadlo. Babiš se ocitl ve velmi choulostivé situaci a tohle by měl vysvětlit. Profesor Keller o tom, jak probíhalo trestání Orbána, a co se pro podporu uprchlíků ještě chystá
ROZHOVOR „Příznačné je už to, že mu (Orbánovi) na jeho ‚obhajobu‘ vyměřili pět minut (o necelé dvě minuty čas překročil). Nemohl reagovat ani na to, když mu šéf liberálů naznačoval, že může být srovnáván s Hitlerem. Nemohl reagovat ani na to, když šéf socialistů tvrdil, že Maďarsko je nejzkorumpovanějším státem Evropy. A nemohl se bránit, ani když ho jakýsi poslanec nazval odpadem. To divadlo nebylo jen smutné, ale i velice ubohé,“ říká o řízení proti Maďarsku europoslanec Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Takto Nora Fridrichová na ČT zametla s Viktorem Orbánem a národem Maďarů
Ve včerejších 168 hodinách se Česká televize věnovala tématu Maďarska. Maďarsko obecně a Viktor Orbán konkrétně jsou trnem v oku Evropské unii, která premiéra Orbána osočuje, že porušuje základní hodnoty EU a započala proti němu disciplinární řízení. V pořadu mluvili například hungarista Evžen Gál, bývalý maďarský velvyslanec György Varga a Peter Pöthe, psychiatr maďarského původu. Hovořil také Vladimír Bartovic, ředitel Institutu pro evropskou politiku Europeum. Všichni čtyři se v názoru na Maďarsko víceméně shodovali, obránce současné politiky Viktora Orbána v pořadu slyšet nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hlasování o Maďarsku: Porušení pravidel, říká zkušený Čech z europarlamentu. Ještě bude veselo
Maďarský premiér Viktor Orbán (Fidesz) v pátek oznámil, že jeho vláda zažaluje u Evropského soudního dvora Evropský parlament pro špatný součet hlasů při hlasování o návrhu na potrestání Maďarska. Návrh na zahájení řízení podle článku 7 Smlouvy o EU, podle nějž by Maďarsko mohlo být zbaveno hlasovacích práv v orgánech EU, podle jeho vyjádření v rádiu Kossuth, nebyl řádně schválen. Námitku proti výsledku hlasování vznesli i maďarští europoslanci. Při hlasování podle nich nebyla splněna podmínka souhlasu 2/3 přítomných poslanců. Do kvóra předepsaného článkem 354 Smlouvy o fungování EU chybělo 9 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Dětem máme pomáhat tam, kde se narodily a kde žijí
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Brusel na nás přichystal tuto past. Orbán je dobrý. ČSSD musí mít gule bránit normální lidi a náš národ proti EU, jinak jde do pekel. Vlivný socdemák hovoří, jak byste asi nečekali
ROZHOVOR „V každé době platí, že především zájem našich lidí, našeho národa, musí být na prvním místě. Ano, prosazovat naše zájmy tváří v tvář velmocem – potřebuje ‚gule‘. Ale dělat něco jen s odůvodněním, že to udělat musíme, i když je to nevýhodné, protože to chtějí Německo, Francie nebo Brusel, je zbabělé. A s ohledem na naši budoucnost zničující,“ říká vlivný člen pražské ČSSD a zastupitel na Praze 10, který v komunálních volbách kandiduje znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita: Europoslankyně Šojdrová k nám chce dovézt bojovníky Islámského státu
Česká Suverenita okamžitě po vyjádření paní europoslankyně Šojdrové o tom, že chce přivést 50 sirotků ze Sýrie, upozornila na to, že pod rouškou humanity se do České republiky mohou dostat vycvičení bojovníci islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Maďarsku vidím náznaky totality, varovala v ČT eurokomisařka Jourová
Evropský parlament doporučil členským státům Evropské unie, aby zahájily řízení s Maďarskem kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. Maďarsko usnesení odráží s tím, že je to jen trest za jeho postup proti migrantům a že hlasování bylo podvodné. Svůj pohled na celou věc v Interview na ČT24 nabídla eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová (ANO), která v Maďarsku prý nebezpečné tendence k porušování unijních hodnot sleduje. Prozradila, jaké to jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Poklepání základního kamene lávky přes řeku Moravu
Slavnostní poklepání základního kamene u příležitosti zahájení výstavby lávky přes řeku Moravu v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích se uskuteční v úterý 18. září 2018 v 11:00 za účasti jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka a trnavského župana Jozefa Viskupiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Orbán jede za Putinem
Maďarský premiér Viktor Orbán se zítra setká v Moskvě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jedná se o druhé setkání v tomto roce a sedmé během posledních šesti let. Očekává se, že na programu jednání budou energetické otázky a také protiruské západní sankce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Padesát sirotků ze Sýrie: Nejnovější prohlášení Šojdrové: Kdyby se vybrané děti začaly chovat podezřele, třeba se radikalizovaly...
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítala europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s nápadem, že by Česko mohlo přijmout padesát syrských válečných sirotků. Premiér Andrej Babiš (ANO) nápad odsoudil a hradní mluvčí Jiří Ovčáček nápad s přijetím sirotků označil dokonce za podvod. Europoslankyně si na nápadu přesto trvá. V rozhlasu vysvětlovala proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Šojdrová se přes sirotky chtěla zviditelnit, ale ani lidovci ji nepodpořili, vypálil Babiš
Premiér Andrej Babiš (ANO) si rád vyslechne myšlenky europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) ohledně možného přijetí 50 sirotků z řeckých uprchlických táborů. Novinářům v Košicích po jednání české a slovenské vlády řekl, že ale záležitost považuje za plácnutí do vody a snahu Šojdrové se zviditelnit před volbami do Evropského parlamentu a při rozhodování, jak bude vypadat kandidátní listina KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Iniciativa má seznam 50 rodin, které by přijaly syrské sirotky
Iniciativa Češi pomáhají má seznam víc než pěti desítek rodin, které by byly ochotny přijmout syrské sirotky. Další lidé nabízejí hlídání, doučování či odbornou psychologickou pomoc. Iniciativa to uvedla v prohlášení, které dnes zaslala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Roadshow pro zákazníky na Slovensku se Kovosvitu vydařila
V průběhu jednoho týdne projeli s obráběcím strojem MCV800 na korbě kamionu napříč Slovenskem. Absolvovali sedm zastávek v areálu podniků, které jsou stávajícími nebo potenciálními zákazníky. Výsledkem mise zástupců jihočeské strojírenské firmy Kovosvit MAS je řádově 40 absolvovaných jednání, konkrétní objednávky na nákup obráběcích strojů, prohloubení vztahů se zákazníky i příslib dalších jednání. Netradiční roadshow se vydařila a ve firmě už plánují její druhý ročník, který by se měl uskutečnit v rozšířené podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny stavebních prací rostou nejvíc od roku 2008, průmyslové nejvýrazněji od roku 2012
Ceny stavebních prací rostou nejvíc od roku 2008, průmyslové ceny pak nejvýrazněji od roku 2012. V zemědělských cenách se zatím letošní horší úroda neprojevuje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Udávej bližního svého...
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zrušení zákona o prokazování majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš se s tím nepáral: Frontex? K ničemu!
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes při společném zasedání české a slovenské vlády v Košicích zpochybnil existenci evropské pohraniční agentury Frontex, podle něj není potřeba. Učinil tak před jednáním lídrů visegrádské čtyřky (V4), které se bude ve středu konat v Salcburku na úvod neformálního jednání státníků EU. Spolupráci zemí V4, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, premiér vyzdvihl, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sen o multikulturalismu se rozplynul již dávno
Sen o multikulturalismu se rozplynul již dávno. Přesto stále je pro Evropu přijatelné uvažovat o tom, že migranti, kteří sem přicházejí a zejména muslimové se mohou integrovat, přijmout naše pravidla, naše kulturní zvyklosti a náš způsob života, byť si zachovají třeba svou víru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Štětina začíná panikařit. Ani není divu
Je paradoxní, že k celkem opodstatněně adorativnímu jednání, přesněji k hlasování europoslance J. Štětiny (TOP 09) pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot, se zvedá vlna nesouhlasu a odporu a celkem logicky se k tomu také emotivně silnými slovy vyjadřují někteří politici, resp. poslanci (hlas lidu je v tomto případě pořád ještě to poslední, na co vůbec může někdo z poslanců, tím méně z europoslanců, reagují), europoslanec J. Štětina se cítí být ohrožen z verbálního vyhrožování, zatímco pejorativní útoky, včetně výhrůžek na osobu prezidenta republiky, by měly být velkoryse přehlíženy, ne-li také dokonce chápány či považovány za nedělitelnou součást demokracie v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Zahálek: Čeští vojáci v Afghánistánu? Abychom se nedivili...
V návaznosti na nedávnou smrt českých vojáků během vojenské mise v Afghánistánu opět propukla diskuze o tom, zda je tato mise správná a zda čeští vojáci, kteří od začátku mise padli, nezemřeli zbytečně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tak paní Šojdrová, zákon zní takto. Klára Samková k věci „sirotci ze Sýrie“
Poslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) chce kvůli možnému přijetí několika desítek sirotků z uprchlických táborů oslovit manželky premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Česká republika by měla projevit více lidskosti, bylo by možné převzít některé sirotky z uprchlických táborů v Řecku, řekla Šojdrová serveru lidovky.cz. Podle premiéra však nejde o malé děti, ale teenagery. Jeho odmítavý postoj k přijetí syrských sirotků o víkendu někteří politici kritizovali. A své řekla i advokátka Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Václavu Klausovi ml. po Partii TV Prima zablokovali Facebook. Proti blokacím na něm bojuje, hájí Maďarsko a nadává mu ,,kolaborant” Štětina
Poslanec Václav Klaus mladší (ODS) byl zablokován na svém facebookovém profilu. On sám nyní chystá novelu zákona, která by měla cílit na cenzuru sociálních sítí. Klaus mladší včera také diskutoval na TV Prima v pořadu Partie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plzeň: Oslavy vzniku republiky vyvrcholí 27. a 28. října
Celoroční oslavy stého výročí vzniku samostatného Československa vyvrcholí v Plzni o víkendu 27. a 28. října. Lidé budou mít tradičně možnost podívat se do muzeí, galerií, historických památek, kulturních zařízení nebo zajímavých plzeňských objektů za symbolické vstupné 28 korun, případně zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Občané Vratislavic, zeptejte se hejtmana, váš názor ho zajímá
Hejtman Martin Půta ve středu 19. září 2018 zavítá do Vratislavic nad Nisou. Tradiční hejtmanský den začne setkáním se starostou Lukášem Pohankou. V plánu je návštěva místní základní a mateřské školy, beseda se žáky, prohlídka rodného domu Ferdinanda Porsche, vratislavické kyselky, domova důchodců, zauhlovací a vodárenské věže, kostela a závěrečná diskuze s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Je mi líto, že Babiš odmítá syrské sirotky a politika se plete do života dětí, říká žena zachráněná Wintonem
V roce 1939 byla Milena Grenfellová-Bainesová jedním ze židovských dětí, které zachránil sir Nicholas Winton, když je odvezl vlaky z nacistického protektorátu Čechy a Morava do Británie. Nyní je jí líto, že se politika plete do života dětí a že premiér Andrej Babiš odmítl přijmout byť i jediného syrského sirotka. „Je potřeba mít otevřené srdce a já jsem si jistá, že si to pan Babiš ještě rozmyslí. Protože co chce paní europoslankyně Šojdrová? Pomoci padesáti sirotkům a již nyní má nabídku od 50 rodin, protože v Čechách jsou i dobří lidé,“ uvedla v rozhovoru s ČTK Milena Grenfellová-Bainesová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šmejdi a zničené lidské osudy! Tohle video možná velmi pošpiní boj Šojdrové za údajné sirotky ze Sýrie. Koluje mezi lidmi
Europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová se “proslavila” opakovými apely, aby Česká republika přijala 50 údajných sirotků do věku 17 let. Šojdrová přitom mluví o soucitu a nutnosti pomoci. Sociálními sítěmi se nyní začalo šířit tři roky staré video o synovi europoslankyně, který provozoval lichvářské aktivity a připravoval lidi o majetky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Průběžné výsledky z prvního kola kontrol akce HAD 2018
Policie ČR ve spolupráci s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, hygienou, celníky, hasiči a dalšími subjekty provedla první kolo akce HAD, celostátních preventivních kontrol zakázaného prodeje alkoholu dětem a hazardního hraní. Preventivní kontroly restauračních zařízení a dalších provozoven proběhly na celém území České republiky poslední prázdninový týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je gentlemanství přežitek?
Komentář na facebookovém profilu k netoleranci vůči odlišnému názoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Od protihitlerovské koalice k Česko-německé deklaraci. Listovali jsme unikátní knihou
Hutná studie, kterou měly ParlamentníListy.cz možnost listovat, analyzuje proces mírového uspořádání s Německem po druhé světové válce a československou, respektive českou účast na něm v časovém horizontu více než šedesáti let. Titul, který čítá bezmála pět stovek stran, v těchto dnech vydává nakladatelství Dokořán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Slováci postoupili ve vyšetřování vraždy novináře Kuciaka. Prokurátor zveřejnil tento portrét
Žalobce slovenského Úřadu speciální prokuratury zveřejnil portrét možného klíčového svědka vraždy novináře Jána Kuciaka. Není přitom vyloučeno, že jde o portrét pachatele zmíněného trestného činu, prokuratura se ke zveřejnění fotografie podrobněji nevyjádřila. Soudy při vyšetřování kauzy povolily 57 odposlechů, 127 příkazů ke kontrole telekomunikačního provozu. Detektivové spolupracují s Europolem i americkou FBI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš byl konfrontován přímo při volební kampani. Kvůli dotačnímu podvodu. A jeho obrana? Útok na Zemana
Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se nyní uchází o místo v horní parlamentní komoře, tedy v Senátu. Proslul například sporem se svou sokyní z akademického prostředí Evou Sykovou. Ale objevilo se další podezření. Že jeho patent na recyklaci PET lahví z doby, kdy působil v Ústavu chemických procesů AV ČR, byl použit k dotačnímu podvodu. Píše o tom v rozsáhlé reportáži magazín Reportér. Drahoš od toho dává ruce pryč, ačkoliv se ještě loni svým vynálezem chlubil. A není to jediná pochybnost, která o vědecké činnosti Jiřího Drahoše panuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Globální pakt o migraci – zrádná legalizace nelegální migrace
Jen co se horko těžko podařilo dát k ledu myšlenku kvót na migraci prosazených Evropskou unií, a chvíli poté oddálit tzv. Dublin IV, který usiloval prakticky o totéž, se stejné nebezpečí vynořilo z mezinárodní úrovně v rámci OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv nabídlo obcím matriční kalkulačku
Záměr ministerstva vnitra financovat matriční úřady čistě podle takzvaného výkonového modelu povede podle SMS ČR k tomu, že agendu matrik na menších obcích budou muset samosprávy financovat ze svého vlastního rozpočtu. Od ledna 2019 jim bude stát podle odhadu SMS ČR posílat o zhruba dvě třetiny méně peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Oficiální návštěva prezidenta republiky ve Spolkové republice Německo
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční ve dnech 19. – 21. září 2018 oficiální návštěvu Spolkové republiky Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany musí odložit nákup granátů. Zde je důvod
Ministerstvo obrany nesmí sedm měsíců nakoupit ruční útočné granáty, zakázal to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Smlouvu na jejich dodávku totiž ministerstvo uzavřelo před uplynutím lhůty pro podání námitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Klaus starší: EU je zlo, potřebuje revoluci. Sirotci? Falešná hra
Exprezident Václav Klaus zavítal do veřejnoprávního Českého rozhlasu. Ve studiu usedl za stůl a spustil ostrou dělostřeleckou přípravu k útoku na Brusel a Berlín. Evropskou unii označil za zlo, se kterým je třeba co nejdříve skoncovat. A to nebylo zdaleka to jediné, co zaznělo z úst Václava Klause...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Praha chce změnu zákona a k tomu vytvořit vyhlášku kvůli Airbnb
Vedení hlavního města chce změnu zákona, která by upravila provozování ubytování přes aplikaci Airbnb. Poskytovatelé by měli například povinnost poskytnout údaje o ubytovaných a Praha chce také zavést možnost regulovat Airbnb prostřednictvím vyhlášky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: 19. září 2018 – Den bez úmrtí na silnici
Europe Day Without Road Death, neboli „EDWARD“, je překládán jako „Evropský den bez úmrtí na silnici“. Policie České republiky se do tohoto projektu, který je součástí Evropského týdne mobility už od roku 2016, poprvé zapojí dne 19. září 2018. Autorem projektu je agentura TISPOL, Evropská síť dopravních policií se sídlem v Manchesteru ve Velké Británii, která se zabývá chováním účastníků silničního provozu a jejímž aktivním členem Policie České republiky je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na migranty máte, důchodcům nedáte! Nekupujte noviny, lžou. Východní Němci se zase naštvali, je zde české VIDEO
V německém Sasku to opět vřelo, tentokrát v městečku Köthen, které se nachází na severozápad od Lipska poblíž Labe. Demonstrovalo se tu opět proti imigrantům, ale také proti německým médiím a německé vládě. Na místě byly protestovat oba tábory, takže se dostavila i policie, která měla za úkol je od sebe udržet. Video s reportáží pochází od televize Prima a je dostupné na jejím facebookovém kanálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nepřipustíme, aby v naší zemi žili nelegální imigranti
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron ladili společnou strategii na nadcházející summit k migraci, který se bude konat 20. září v rakouském Salcburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nešťastné dny britských zpravodajců
V březnu probleskla z Britských ostrovů vlastně do všech mainstreamových médií v západním světě informace, že v Salisbury byl otráven někdejší double agent britské a ruské (sovětské) zpravodajské služby. Ten byl svého času vydán Rusy do Británie, kde pak v klidu žil. A jeho dcera, což je velmi zajímavé, žila i nadále v Rusku. Rusko a velmi konkrétně mocenské okolí prezidenta Putina bylo Brity obviňováno z pokusu otrávit bývalého agenta Skripala a jeho dceru nervovým jedem, tzv. novičokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP: Nová divize CSG AEROSPACE sdružuje společnosti s obratem 5 miliard a 600 zaměstnanci
Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) v minulých letech významně posílil v oblasti letectví a radarové techniky. Na Slovensku vzniklo výcvikové středisko pro piloty vrtulníků SLOVAK TRAINING ACADEMY, novými členy CSG se staly ELDIS Pardubice, specialista na letištní i přehledové radary, a společnost CS SOFT, dodavatel systémů řízení letového provozu. Při současném růstu ostatních společností spadajících do segmentu letectví byla v rámci struktury holdingu CSG založena nová divize CSG AEROSPACE. Díky plánovanému letošnímu obratu ve výši pět miliard korun se ihned stává nejvýznamnějším tuzemským hráčem v oboru. V čele divize stojí její spolumajitel a ředitel Jiří Sauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Bruselitida = vleklá infekční choroba, postihující mozek
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiérův argument je úplně nesmyslný
Komentář na facebookovém profilu k názoru premiéra Babiše na koordinaci zahraniční politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS předvedly na Dnech NATO celou škálu svých výrobků
Speciální partneři Dnů NATO a Vzdušných sil AČR holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnost TATRA TRUCKS jsou tradičními účastníky této největší bezpečnostní akce ve střední Evropě. Divákům ve statických expozicích i během dynamických ukázek předvedly vojenská vozidla, automobily nebo například slavný americký vrtulník UH-60 Black Hawk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Tak se již opět o Mostu mluví, píše a kroutí se nad námi hlavou...
SMM a ProMost (bývalí Severočeši Most) spolu nemluví, ale někteří ano. Jedni chtějí stavět vesnici pro lůzu, druzí obytné kontejnery, ala vsetínský Čunek. Takže je reálné se opět sejít na kšeftech typu Palerma na Severu a podají si korupčnické ruce..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Plznička, párky, bramboráky: Na Petřinách agitovalo ANO. Lid dostal najíst zdarma
REPORTÁŽ ParlamentníListy.cz navštívily „sousedskou večeři“ hnutí ANO s Petrem Stuchlíkem na pražských Petřinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nechceš sirotky? Dej peníze, Babiši, vyzval Člověk v tísni
Když už premiér Andrej Babiš odmítl přijetí zhruba 50 sirotků z uprchlických táborů, mohl by podle Adriany Černé z Člověka v tísni přidat peníze na humanitární pomoc. Zveřejnila to na svém twitterovém účtu, i společně s dopisem, který zástupci humanitárních organizací Babišovi zaslali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Nemohou vědět, že víme
Běžím po pruhu pro pěší, který lemuje cyklostezku v celkové šířce asi čtyř metrů, a již z dálky vidím, jak se proti mně blíží dvojice pejskařů. Jdou volně a pohodově, jeden po jedné straně cyklostezky, druhý po pruhu pro pěší, každý vede na vodítku většího psa bez košíku. Oba pejskaři se mezi sebou živě baví a mezi nimi zůstává asi dvoumetrová mezera, po krajích cesty na žádné straně místo není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Klaus ml. umlčen. Tak co ta cenzura internetu? Zveřejněno VIDEO, které prý vypovídá o mnohém
Jsou velké společnosti působící na internetu opravdu nestranné a politicky neangažované? Mnozí by na tuto otázku již teď odpověděli jasným ne. Ale nyní se objevilo video, které ukazuje, jak se v roce 2016 stavěla ke zvolení Donalda Trumpa společnost Google. Zveřejnil jej server Breitbart. Reakce členů představenstva byly více než výmluvné a pro příznivce tehdy čerstvě zvoleného amerického prezidenta rozhodně ne příznivé. Video se objevilo právě včas vzhledem k tomu, že Václav Klaus mladší byl zabanován na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
84. koncertní sezona Pražského filharmonického sboru byla zahájena
Pražský filharmonický sbor (PFS) zahájil svoji 84. koncertní sezonu. Podobně jako v minulých letech i v této sezoně vystoupí na koncertech a prestižních festivalech doma i v zahraničí a bude účinkovat s významnými orchestry pod vedením světově uznávaných dirigentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká vládní delegace letěla do Košic dvěma letouny
Na dnešní setkání české a slovenské vlády do východoslovenských Košic přiletěla česká delegace dvěma letouny. Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO), jeho nejbližší spolupracovníci a část ministrů byli na palubě airbusu, vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) s druhou skupinou vládních kolegů, náměstků ministrů a také novináři využili služeb armádního letounu CASA. Podle informací z organizačního štábu důvody byly kapacitní i bezpečnostní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Není těch volebních kecálistů, co slibují, příliš?
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Dozorčí rada provedla změny v představenstvu v souladu se stanovami a zákonem
Reakce předsedy DR ČD Petra Moose k textu pana Jindřicha Berounského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zkušený marketingový expert to vidí takto: Lidé nejsou šťastní a proto jsou na sebe zlí. A také proto volí Babiše. Tady je řešení
Češi jsou nešťastní, proto jsou zlí a volí Babiše. Chybí jim v životě krása, říká marketingový expert Jakub Horák, který v poslední prezidentské volbě vypomáhal Mirku Topolánkovi a dopomohl k volebnímu úspěchu Pirátům. Nyní však kandiduje na pražský magistrát na společné kandidátce TOP 09, Starostů a KDU-ČSL, a má tak šanci s tím něco udělat. V rozhovoru pro server Reflex.cz zkonkretizoval své plány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): V kyberprostoru už opět běhají příspěvky na téma, kdo je vlastizrádce a kolaborant
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na hlasování EP o Maďarsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Intenzivní vzdělávací program pro pacientské organizace
Ministerstvo zdravotnictví ČR ve spolupráci s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu a dalšími partnery otevírá vzdělávací program pro zástupce pacientských organizací v oblasti zapojení pacientů do rozhodovacích procesů v rámci zdravotní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT vyhlašuje soutěž o drony, tématem je svoboda
MŠMT jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dnes vyhlašuje foto a video soutěž pro studenty středních a vyšších odborných škol s názvem „Zachyť svoji SVOBODU“. Hlavní výhrou ve vyhlašovaných kategoriích jsou drony s kamerou a fotoaparátem. Soutěžní příspěvky mohou studenti posílat do 2. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babišovi a Pellegrenimu se nelíbí posílení pohraniční stráže EU, shodli se na spolupráci při modernizaci armád
Premiéři Česka Andrej Babiš a Slovenska Peter Pellegrini dnes shodně kritizovali plán Evropské komise značně posílit k roku 2020 pobřežní a pohraniční stráž Evropské unie (Frontex). Po společném jednání svých vlád v Košicích také informovali o vůli spolupracovat při zbrojních tendrech a vzájemně nakupovat vojenskou techniku, která se v obou státech vyrábí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas představuje nové pohádky Michaely Veteškové
Český rozhlas představuje u příležitosti 100. výročí republiky novou knihu rozhlasové novinářky Michaely Veteškové „Jak maminka vyprávěla o 20. století“. Prostřednictvím sedmi hravých povídek přiblíží kniha dětským čtenářům důležité historické okamžiky českého státu. Slavnostní křest knihy se uskuteční v pondělí 24. září od 18:00 v prostorách Galerie Vinohradská 12 v Českém rozhlase. Patronkou knihy je moderátorka stanice Český rozhlas Radiožurnál Lucie Výborná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politika Andreje Babiše zabíjí ambice České republiky
Komentář na facebookovém profilu k politice premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Britská ekonomika si bez členství v Evropské unii pohorší
„Z ekonomického pohledu by pro Británii bylo nejrozumnější, kdyby si svůj odchod z Evropské unie rozmyslela. Britským společnostem, které obchodují se zahraničím, by spadl velký kámen ze srdce a ostatní státy Evropské unie by nemusely sčítat finanční ztráty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Kraj Vysočina je v sociální oblasti na velmi vysoké úrovni
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zavítala v sobotu 15. září 2018 na Vysočinu. Hlavními tématy návštěvy byly platy zaměstnanců v oblasti sociálních služeb, transformace sociálních služeb, problematika dávek a zálohovaného výživného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Agentura pro podnikání a inovace na strojírenském veletrhu v Brně
Seminář k novým výzvám OP PIK a informační a konzultační servis po celou dobu konání veletrhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha
Švédská sociálnědemokratická dělnická strana hraje v desetimilionové skandinávské zemi bezpočet let prim. Bývaly volby, v nichž získávala přes 60 procent hlasů. Jí vedená koalice vyhrála také minulý víkend, jenže jak. Těsně. O ústa. Toť další cihla do stavby s nápisem: Propad tradiční evropské levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Podvodné praktiky v potravinovém řetězci musí mít červenou
Ve výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu vypršela lhůta pro podání pozměňovacích návrhů k plánované legislativě o transparentnosti a udržitelnosti hodnocení rizika ze strany EU v potravinovém řetězci. Ta má revidovat nařízení o obecném potravinovém právu z roku 2002 a průřezovou legislativu týkající se mimo jiné i GMOs, potravinových aditiv, pesticidů a nových potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: ČR navazuje úzkou spolupráci se 14 zeměmi v oblasti on-line hazardu
Česká republika se stala jedním z patnácti signatářů mezinárodní dohody o spolupráci v oblasti internetových her, které stojí v šedé zóně mezi počítačovými hrami a ilegálním hazardem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Odbory a ČSSD populisticky těží ze svých líbivých návrhů
Více peněz za méně práce. To je požadavek odborů a vlastně i vládní sociální demokracie. Nemravný požadavek, který se neohlíží na to, kdo jeho naplnění zaplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Peszynski svolal demonstraci na pomoc údajným syrským sirotkům. A Ovčáček se neudržel: Je to podvod. Zrůdy...
Aktivista Tomasz Peszynski tvrdí, že právě teď se láme chleba. Syrští váleční sirotci podle jeho názoru ukážou, kam opravdu patříme. Jestli do civilizovaného světa, nebo do pekla, obrazně řečeno. Na Západ, nebo k Rusku. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček tradičně nabídl zcela opačný pohled. Kauzu se syrskými sirotky označil za podvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Výstavba protipovodňové ochrany Kunovic může začít
Úpravy koryta řeky, navyšování stávajících ochranných prvků, ale také nové protipovodňové hráze a zdi, taková jsou některá z opatření, která mají ochránit Kunovice před povodněmi. Výstavbu protipovodňové ochrany (PPO) Kunovic potvrdil generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák společně se starostkou Kunovic Ivanou Majíčkovou podpisy pod smlouvami upravujícími další postup ve věci výstavby PPO dne 14. 9. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Aktivista Janda se pustil do popisování, kde všude údajní ruští agenti v Evropě narazili. A nevynechal ani Česko
Rusové jsou všude, ale rozvědka o nich všechno ví. Alespoň tak vyznívá nový příspěvek na facebooku Jakuba Jandy, ředitele think-tanku Evropské hodnoty. Řešil Salisbury, Makedonii a Řecko, ale i Švýcarsko a Nizozemí a zveřejňuje čísla o počtech údajných ruských zpravodajců. Ruské zpravodajské prohry, otitulkoval si svůj příspěvek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Český realitní trh se v roce 2018 dál přehřívá
Poslední data z OECD ukazují, že nadhodnocenost českého realitního trhu postupně narůstá. I když v roce 2018 postupně zvolňuje dynamika růstu cen nemovitostí, ty pořád pádí meziročně vpřed rychleji než nájmy nebo mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta představí známku ke 100. výročí založení Národního zemědělského muzea
Česká pošta ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem představí ve středu 19. září novou příležitostnou poštovní známku, která připomíná sté výročí založení Národního zemědělského muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zlatá pecka 2018 je opět tady, přihlaste svou reklamu a získejte zlato
Zlatá pecka bude hledat již po čtyřiadvacáté to nejlepší, co v české a slovenské reklamě za uplynulé období vzniklo. Vše bude v rukách ctihodných dvaadvaceti porotců v čele se Šimonem a Michalem Cabanovými, jako čestnými předsedy poroty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Praha hostila výroční konferenci organizace PuRE-net, ČR byla zvolena do řídícího výboru
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně uspořádal ve dnech 9. až 12. září 2018 výroční konferenci organizace PuRE-net, která sdružuje evropské instituce, organizace či úřady zabývající se agendou hospodaření s nemovitostmi ve vlastnictví státu, jejich správou, prodejem či výstavbou nových budov. Zástupce České republiky byl rovněž zvolen do řídícího výboru organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německá velká koalice v ohrožení
Německá velká koalice vedená Angelou Merkelovou je vystavena nové zkoušce ohrožující její existenci. Příčinou je požadavek sociálně demokratického koaličního partnera, aby prezident vnitřní tajné služby – , Úřadu na ochranu ústavy – Hans-Georg Maaßen byl vystřídán ve své funkci. Stalo se tak poté kdy prohlásil že nejsou žádné důkazy, že by došlo v Saské Kamenici štvanici na cizince, za což si vysloužil tvrdou kritiku napříč politickým spektrem. Především koaliční sociální demokraté požadují odstoupení Maaßena,což znovu nyní nekompromisně potvrdila jejich šéfka Andrea Nahlesová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Sčítač chodců a cyklistů pomůže zmapovat bezmotorovou dopravu
Čtyři sady čísel problikávají na displeji nového dvoumetrového totemu na Podolském nábřeží. Zobrazují, kolik chodců a cyklistů tudy prošlo nebo projelo za den i za rok. Tyto informace poslouží při plánování budoucích investičních plánů pro bezmotorovou dopravu. Slavnostní spuštění nového sčítače se uskutečnilo při příležitosti právě se konajícího Evropského týdne mobility, který upozorňuje na přednosti šetrných způsobů dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nejpalčivější problém Uherského Hradiště a jak jej řešit
Politici jsou od toho, aby problémy řešily a ne aby je přesouvaly z roku na rok. člověk se nestačí divit, na co vše současná radniční koalice láká občany města. Jakoby v Radě města Uherské Hradiště neseděla poslední čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Drobná změna stavebního zákona ušetří lidem měsíce čekání
Místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka dnes podal návrh novely stavebního zákona, která ruší povinnost stavebníka získat závazné stanovisko orgánu územního plánování. Ruší více než sto tisíc zbytečných papírů a razítek ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Areál Vitky Brněnec není kontaminovaný, znečištění vody nehrozí
V areálu bývalé Vitky Brněnec byly dokončeny práce, jejichž cílem bylo zjistit, zda a případně v jaké míře je kontaminována půda, podzemní vody či sousední řeka Svitava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Připojuji se k žádosti o znovuotevření případu Kramný
Komentář na facebookovém profilu k případu Kramný
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
37. týden na ČMKBK: Ceny elektřiny i plynu znovu rostly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 37. týdnu uzavřeno 494 kontraktů na dodávku 825,8 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 881 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Další ročník soutěže Žít krajinou startuje
Dne 17. září 2018 byl zahájen 12. ročník soutěže Žít krajinou, kterou pořádá Státní pozemkový úřad za účelem ocenit a představit veřejnosti nejkvalitnější realizovaná opatření navrhovaná v pozemkových úpravách. Soutěž podporuje projekty, které svým charakterem splňují požadavky na celkové řešení krajiny nebo její části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje předsedu Nejvyššího správního soudu
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje v úterý dne 18. září 2018 předsedu Nejvyššího správního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V zemědělství ceny meziročně klesly, v průmyslu vzrostly
„Ceny zemědělských výrobců v srpnu klesly meziročně o 2,1 %. Největší pokles cen jsme zaznamenali v rostlinné výrobě hlavně u ovoce a brambor. V živočišné výrobě pak u jatečných prasat a mléka. Ceny průmyslových výrobců meziročně vzrostly o 3,3 %,“ uvádí Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Dvojka vysílala historicky poprvé odrazem o měsíční povrch
V neděli 16. září odvysílala stanice Český rozhlas Dvojka živě rozhlasovou hru na motivy Julese Verna pod názvem Ze Země na Měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny v zemědělství klesají, ale v průmyslu rostou
„V loňském roce jsme prožili máslovou krizi, kdy nedostatek mléčného tuku prudce zvýšil cenu másla. Letos si můžeme všimnout růstu cen zeleniny a obilovin. Celkově však ceny zemědělských výrobců klesají,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Dny evropského dědictví přiblížily veřejnosti dva historické vodní skvosty
Během Dnů evropského dědictví se tradičnímu zájmu těšila i historická vodní díla Skupiny ČEZ. Vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem, která byla přístupná stejně jako Masarykovo zdymadlo pouze během sobot 8. a 15. září, navštívili 374 zájemci. Malá vodní elektrárna Želina na řece Ohři u Kadaně, jíž energetici zpřístupnili během 15. a 16. září, přilákala necelou stovku návštěvníků. V obou případech to byli jak jednotlivci, tak i rodiny s dětmi či skupinky přátel na výletě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti uklízeli Karlovarský kraj
Piráti v Karlovarském kraji uspořádali 15. září úklid ve čtyřech městech - v Mariánských Lázních, Chebu, Lokti a Valči. Zapojili se tak do Celosvětového úklidového dne, kterého se Pirátská strana zúčastnila po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SOSaD: Dozorčí rada Českých drah paralyzovala České dráhy
Skandál Molegate nebo Krtkogate. Tak lze nazvat ostudu evropského formátu a ohrožení Českých drah, a.s. (ČD) porušením jejich stanov, kterého se dopustila většina pět nových členů Dozorčí rady Českých drah (DR ČD) v čele s profesorem Moosem v úterý 11. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Pozor na podvodné prodejce
„Čím víc pruhů, tím víc Adidas!“ přesvědčovali dřív prodejci neumělých napodobenin známých značek nedůvěřivé zákazníky. Podobně působí ti, kteří dnes napodobují úspěšnou značku Starostů a nezávislých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ jednal s bulharskými kolegy o sdílení informací i předsednictví EUROSAI
Prezident NKÚ Miloslav Kala s kolegy přivítal v sídle NKÚ zástupce Národního kontrolního úřadu Bulharska v čele s prezidentem Tzvetanem Tzvetkovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Zdravotně postižení budou schopni vést mnohem samostatnější život
KDU-ČSL navrhuje, aby se rozšířil okruh zdravotně postižených s nárokem na příspěvek na nákladnější kompenzační pomůcky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
V Košicích se ke společnému jednání sejdou vlády ČR a Slovenska
Ke společnému jednání se dnes v Košicích na východním Slovensku sejdou členové české a slovenské vlády. Zástupci obou států bývalé československé federace budou podle tiskového odboru slovenského úřadu vlády na schůzce hovořit například o nadcházejícím 100. výročí vzniku Československa a čtvrtstoletí samostatnosti ČR a Slovenska. Očekává se rovněž debata o záležitostech Evropské unie a uskupení visegrádské čtyřky, jehož členem jsou obě země a jemuž Slovensko v současnosti předsedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Rapid Re-Housing není řešení pro tíživou situaci
Hledat nové způsoby řešení tíživých životních situací je třeba, a zvlášť, když jde o lidi v nouzi a bez domova. Také proto brněnská TOP 09 souhlasila s pilotním testováním a zavedením systému Rapid Re-Housing. Po téměř roce je však potřeba bilancovat a objektivně zhodnotit výsledky, které zdaleka nejsou tak příznivé, jak někteří zamýšleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce od září zintenzivnil kontroly nelegálního zaměstnávání
Na konci měsíce srpna se na zintenzivnění kontrol nelegálního zaměstnávání při společném jednání dohodli zástupci ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) a Policie České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Dopravní podniky představují další společnou kampaň
Ode dneška bude v osmi městech napříč republikou k vidění reklamní spot, který s jistou nadsázkou představuje povolání řidiče MHD. Dopravní podniky touto společnou aktivitou lákají nové uchazeče o pozici řidiče v situaci, kdy na trhu práce chybí až 10,5 tisíce kvalifikovaných řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Opětovné uložení dokumentů v Černé věži
V úterý dne 18. září 2018 od 13:00 hodin proběhne na Pražském hradě opětovné uložení dokumentů nalezených při rekonstrukci Černé věže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česko a Slovensko chtějí spolupracovat při modernizaci armád
Česko a Slovensko chtějí spolupracovat při zbrojních tendrech a vzájemně nakupovat vojenskou techniku, která se v obou státech vyrábí. Po společném jednání české a slovenské vlády v Košicích to řekli premiéři obou zemí Andrej Babiš a Peter Pellegrini, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Benešovka je řešitelná pomocí dotací
Rekonstrukce Benešovy třídy nemusí zadlužit Hradec Králové na roky dopředu. Finance v řádu stovek milionů korun lze čerpat pomocí dotačních titulů ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: To je lež, Maďarsko není antisemitské
Neříkám, že maďarský premiér Viktor Orbán je vzorem dokonalosti, ale některá obvinění vůči jeho zemi ze strany Bruselu jsou nespravedlivá. Například výtky z údajného antisemitismu patří k těm absolutně nesmyslným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra