Oficiální zpravodajská média

Přes noc tu můžeme mít sto tisíc imigrantů. Benjamin Kuras přináší velmi nehezké informace o profesoru Drahošovi. A nejde jenom o imigraci. A toto dodává o Šojdrové a 50 „sirotcích“
ROZHOVOR Spisoval a kandidát na senátora Benjamin Kuras promluvil o sankcích EU proti Maďarsku, migrační vlně, syrských „sirotcích“, o postoji Jiřího Drahoše k imigraci i jeho podivné kauze s patenty, proč se Drahoš bojí s ním jít do debaty, i o manipulacích České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Co se syrskými sirotky? Senátorka Emmerová přichází s převratným návrhem, ze kterého budou jásat homosexuálové. Šojdrová jistě ne
ROZHOVOR S poněkud kuriózním nápadem na integraci padesáti syrských sirotků přichází i senátorka Milada Emmerová, která v podzimních senátních volbách obhajuje svůj mandát. Dala by je k adopci homosexuálním párům, které by se tak zasloužily o jejich integraci. „V tom jsem Šojdrovou trochu předběhla,“ říká exministryně zdravotnictví a bývalá hejtmanka Milada Emmerová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. k návrhu lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové, která přišla s návrhem přijmout syrské sirotky do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová zasadila ránu českému školství: Ze škol odcházejí do budoucna nepoužitelní, zato poslušní blbečci
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozepsala o tom, jak se děti vrátily do školy. „Císařskokrálovský dril a disciplína totiž nezačínají jen dětem, ale i jejich rodičům,“ poznamenala Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovna se začne zabývat vydáním Ondráčka (KSČM) k stíhání
Sněmovna se dnes začne zabývat policejní žádostí o vydání Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání, jednání ale přeruší. V úvodním kole je na programu senátní předloha, která zvyšuje o 6000 korun měsíčně příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením. Poslanci by se také mohli vrátit k diskusi o vládním návrhu změn v elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Skupina mladých džihádistů jsou bezbranné děti?! Nejzrůdnější výroky Němcové...“, „Babiš dělá kampaň. A Klaus spadl z višně!“ Silné dozvuky Sněmovny, která se prala o sirotky ze Sýrie
Přijímat, či nepřijímat padesát syrských sirotků do České republiky? Dva různé pohledy a dva odlišné názory k celé věci zastávají sociolog Petr Hampl a Jan Cemper, aktivista a šéfredaktor publicistického webu Manipulátoři.cz. Sociolog Hampl tvrdí, že „skupina mladých džihádistů“ nejsou bezbranné děti a ve skutečnosti je syrská vláda připravena se o ně postarat. Oproti tomu Cemper to přirovnává k rozhodnutí, zda se budeme chovat jako lidi, nebo nikoliv s tím, že děti nemají kam utéct. Redakce oběma vybrala nejzásadnější výroky z diskuze poslanců před tím, než návrh europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) zamítli, a požádala je o reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Dobromyslná, možná i spekulativní, ale hlavně naivní europoslankyně Šojdrová
Že s nápadem na přijetí imigrantů, postižených v rámci válečných událostí v Sýrii či jinde, v tomto případě dětí (resp. mládeže) přijde europoslankyně paní Šojdrová (KDU-ČSL), není žádným překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Zamyšlení nad budoucí generací
Při závěrečném čtení návrhu zákona o zpracování osobních údajů usilovali Piráti a Dominik Feri z TOP 09 o snížení minimální hranice pro vstup na sociální sítě z 15 let na 13 let, což umožňuje unijní nařízení. Prý proto, abychom nebyli před dětmi za „páprdy“ a „kašpary“ a byli alespoň trochu v souladu s realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský vypěnil: Všichni pitomci, co si myslí, že země je placatá, chtějí syrským dětem pomáhat v jejich zemi. Tak se na ni podívejte!
Herec Jan Hrušínský sdílel na svém facebookovém profilu fotografie ze Sýrie. Vadí mu totiž postoj premiéra Andreje Babiše (ANO) ohledně (ne)přijetí syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Negramotné tetky Němcová a Šojdrová, gay Pospíšil i syrští sirotci. Zrádci a kolaboranti. Hanba Hamáčkovi! Zvůle Bruselu. Mladý Klaus, Okamura a Foldyna demonstrovali. Tohle si jinde nepřečtete
REPORTÁŽ Spolek Hej, občané z.s. za silnou a suverénní ČR Žarka Jovanoviče pořádal ve čtvrtek manifestaci na podporu demokracie a suverenity Maďarska v odporu proti tomu, že Evropský parlament souhlasil s návrhem na sankce, kdy by Maďarsku mohla být odebrána hlasovací práva v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Češi sami odsouhlasili postoupení svých pohraničních německých sídelních území Německé říši
Stalo se tak devět dní (!) před podepsáním Mnichovské dohody 21. 9. 1938, o které tehdy ještě nikdo ani netušil. Po oficiálním souhlasu československé vlády s odstoupením území, týž den zaslaným vládám Velké Británie a Francie, začali Češi ale se začátkem předávání území otálet a Hitler začal hrozit ozbrojeným útokem proti ČSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zrušil zákaz vstupu na tiskovku pro novináře Českého rozhlasu. Zde je důvod
Prezident Miloš Zeman dnes kritizoval berlínského zpravodaje Českého rozhlasu (ČRo) Pavla Poláka, který ve středu na svém facebookovém profilu napsal, že Zemana na jeho současné cestě do Německa doprovázejí tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Prezident dnes rozhlasové stanici Frekvence 1 řekl, že kvůli tomu Poláka nevpustí na svou páteční tiskovou konferenci. Když se ale novinář i rozhlas za zveřejnění neověřené informace omluvili, prezident od záměru upustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sdružení Rekonstrukce státu ocenilo desítku senátorů
Sdružení Rekonstrukce státu dnes ocenilo desítku senátorů, kteří aktivně prosazovali protikorupční zákony. Hodnocení mělo předem daná kritéria, zohlednilo to, jak senátoři hlasovali o pěti klíčových protikorupčních opatřeních – zavedení registru smluv, nová pravidla pro podávání majetkových přiznání politiků, zákony bez přílepků, nová pravidla financování politických stran a volebních kampaní a rozšíření pravomocí NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Na soutěži ODĚV A TEXTIL bylo k vidění 55 kolekcí
5. ročník soutěže pro žáky základních a středních škol v textilní a oděvní tvorbě ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2018 se pod záštitou náměstka hejtmana Petra Tulpy a s podporou Libereckého kraje uskutečnil v úterý 18. září na půdě Technické univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 43. díl. Idioti v politice
Jozef Banáš (*1948) je slovenský prozaik, dramatik, emeritní diplomat a politik. Vystudoval ekonomii, zahraniční obchod, velkou část života ale strávil mimo tento obor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Elektronické náramky jsou v ostrém provozu
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek a ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková dnes na tiskové konferenci oznámili, že první osoby ve výkonu trestu domácího vězení už mají nasazeny náramky a jsou tak pod dohledem elektronického monitorovacího systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Tanec kolem sirotků
Co vedlo 44 členů Svobodných k podpisu pod článkem o přijetí sirotků ze Sýrie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Narušená statika „vstřícného mostu“ mezi občany Mostu a veřejnou správou?!
slogan z haly magistrátu města Mostu - Magistrát města Mostu tvoří vstřícný most mezi občany a veřejnou správou.., po čtvrtku 20.9.2018 docela dobrý vtip, ale vtipné v jednacím sálu nebylo nic, ani komici ze zastupitelstva, není vtipné co je trapné..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman navštíví Olomoucký kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 24. - 26. září 2018 Olomoucký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zakončil návštěvu Německa drsnou tiskovkou. Tepal novináře i „mentálně zaostalého“ Klvaňu. Došlo ale i na vážná témata
Prezident Miloš Zeman končí svou návštěvu Německa. U té příležitosti svolal tiskovou konferenci, kde seznámil novináře se závěry setkání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Ti mladí muži s iphony, kteří přišli zničit naši kulturu, jsou ve skutečnosti naši politici!“ Na Hlaváku bylo pořádně dusno. Šlo o sirotky…
REPORTÁŽ Ve čtvrtek 21. září se před budovou Hlavního nádraží v Praze konala akce na podporu myšlenky přijetí padesáti syrských sirotků do České republiky. Návrh, se kterým vyrukovala lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová, přišlo podpořit několik stovek lidí. Kuriozní přitom je, že ve stejnou dobu probíhala před objektem maďarského velvyslanectví v Praze, dá se říci svého druhu „protiakce“, demonstrace vyjadřující podporu restriktivní migrační politice maďarského premiéra Viktora Orbána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Požárem na skládce Celio se bude zabývat Bezpečnostní rada
Požár na skládce Celio 19. září 2018 řešil také Ústecký kraj. Na místě v době požáru byl člen Bezpečnostní rady Ústeckého kraje náměstek hejtmana Martin Klika a průběh události konzultoval s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje i zástupci společnosti Celio.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora podporuje změny v inkluzi
Pedagogická komora podporuje revizi inkluze, o kterou usiluje ministr školství Robert Plaga. Spolek Pedagogická komora uspořádal mezi svými členy anketu, z níž vyplývá, že pro současnou podobu inkluze, jak ji prosadila ministryně Kateřina Valachová, jsou pouhá 2 % respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jak nakládá církev s restituovaným majetkem: Ze zámku udělali luxusní hotel
Desítky luxusních pokojů, bary, restaurace, salonky i kaple, tak vypadá nový čtyřhvězdičkový hotel Chateau Clara Futura, který vznikl rekonstrukcí zámku v Dolních Břežanech u Prahy. Pražské arcibiskupství, které je vlastníkem areálu, do oprav investovalo zhruba 250 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Slovenský islamista připravoval bombový útok, policie ho obvinila
Za přípravu bombového teroristického útoku policie obvinila mladíka, který se podle kriminalistů přiklání k radikálnímu islámu. Tento mladý muž je původem Slovák, vystupuje pod jménem Abdul Rahman a chodil do pražských mešit. Zprávu zveřejněnou deníkem MfD s odkazem na policejní spis převzal server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovna měla rozhodnout o vydání komunisty Ondráčka policii. A takhle to dopadlo
Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Merkelová padá a padá. Ale parťáci z SPD ještě více. První průzkumy po Chemnitzu mnohé vyděsí
V Německu byl zveřejněn výsledek dalšího průzkumu veřejného mínění, který nepotěší vládní koalici. Vládní strany opět oslabily a opozice v čele s Alternativou pro Německo naopak posílila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kateřina Valachová si dovolila napsat, že občanům ČR musí být zajištěno bezpečí. A rozjel se hnojomet Patočky, Mitrofanova a spousty dalších liberálních levičáků
Bývalý sociální demokrat a novinář Jakub Patočka se zhrozil nad příspěvky, které na sociální síti Twitter zveřejňuje poslankyně ČSSD a někdejší ministryně školství Kateřina Valachová, v nichž připomíná, že sociální demokracie je garantem jistot a bezpečí pro české občany. Kromě toho se Patočka pozastavuje i nad jejím hlasováním o dodržování ženevské konvence, nebo přijetí syrských sirtoků. „Hrůzostrašný osobní debakl,“ shrnul na svém Twitteru aktivitu Valachové a směle se k němu přidávají i další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Negramotné tetky Němcová a Šojdrová, gay Pospíšil i syrští sirotci. Zrádci a kolaboranti. Hanba Hamáčkovi! Zvůle Bruselu. Mladý Klaus, Okamura, Foldyna a demonstrovali. Tohle si jinde nepřečtete
REPORTÁŽ Spolek Hej, občané z.s. za silnou a suverénní ČR Žarka Jovanoviče pořádal ve čtvrtek manifestaci na podporu demokracie a suverenity Maďarska v odporu proti tomu, že Evropský parlament souhlasil s návrhem na sankce, kdy by Maďarsku mohla být odebrána hlasovací práva v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ti mladí lidé vážně věří, že za všechno může Putin, Zeman a fašisti. Docent Valenčík rozebral obrovskou mašinerii vymývání mozků, které do nás elity perou
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík má za to, že se českému národu systematicky lže. O novičoku, o Rusku, o napadání osob barevné pleti v Chemnitzu a tak podobně. Valenčík má za to, že se lidem lže z nejvyšších míst. Ale už teď vidí světlo na konci tunelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezidenta Zemana dnes v Berlíně přijme Merkelová i prezident Steinmeier
Prezidenta Miloše Zemana dnes v Berlíně přijme německá kancléřka Angela Merkelová i spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier. S oběma má jednat především o vzájemných vztazích, Evropské unii, vztazích s Ruskem a o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Proti našemu návrhu hlasovali poslanci všech ostatních parlamentních stran
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o o Globálním paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šojdrová představí Babišovi svůj plán na přijetí syrských sirotků
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude dnes odpoledne jednat s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) o jejím návrhu, aby Česko přijalo 50 syrských sirotků z uprchlických táborů. Babiš patří mezi nejvýraznější odpůrce myšlenky, o které se v týdnu diskutovalo mimo jiné v Parlamentu. TOP 09 ve Sněmovně neprosadila usnesení, které vyzývalo vládu k přijetí dětí. Výzvu naopak Babišovi ve čtvrtek adresovala třetina senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dva lidovci, dva názory. Takto dopadl úplně stejný čtenářský dotaz na syrské sirotky, položený Šojdrové a Zdechovskému
Proč někteří Češi nechtějí, aby jejich země byla útočištěm pro padesát syrských sirotků? Mají strach, nebo se nechtějí dělit? Ptali se čtenáři ParlamentníchListů.cz europoslanců za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského a Michaely Šojdrové, která s návrhem na přijetí padesáti syrských sirotků přišla. Kromě toho padly i dotazy, jestli převážně kritický postoj politiků vůči přijetí sirotků nevrhá ve světě příliš negativní obraz na Českou republiku, nebo co by následovalo, pokud bychom se nesnažili porazit IS. Zde jsou odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ODS: Jaroslav Kubera byl vyhlášen nejliberálnějším senátorem horní komory
Liberální institut dnes v Praze vyhlásil výsledky hodnocení liberálních postojů jednotlivých senátorů horní komory parlamentu. Výsledky sbíral LI šest let a kritériem bylo hlasování ve prospěch nebo v neprospěch zákonů podporujících liberalizaci společnosti a ekonomického prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman ve formě. O Šojdrové řekl věc, kterou se chlubit nebude
Týden s prezidentem na TV Barrandov jako každý čtvrtek přinesl mnoho zajímavých dílčích debat. Zazněla témata státního rozpočtu v kontextu celkové ekonomické situace, prezident se vyjádřil k ožehavému tématu syrských sirotků. Zeman v této souvislosti upozornil, že problém byl aktuální v roce 2012. „Nyní ale je před volbami,“ poukázal na pravděpodobné motivy současné iniciativy europoslankyně Šojdrové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Společenské napětí bude především na východě země nadále stoupat
Přednáška k současné politické krizi v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Filmový kritik a feminista: 70 procent Čechů si myslí, že si žena za znásilnění může sama. To je na úrovni islámu. V tom se nelišíme
Češi, Moravané a Slezané rádi kritizují muslimy, ale mnohdy se chovají úplně stejně jako oni. Myslí si to filmový kritik a feminista Kamil Fila. Stačí se prý podívat na to, jak občané této země vnímají ženy, které si prošly traumatickou zkušeností znásilnění. Češi o těchto ženách často tvrdí, že si za to mohou samy, v čemž uvažujeme podobně jako muslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Ochranáři zachránili puštíka obecného
Krok možná malý pro člověka, ale obrovský pro záchranu volně žijících živočichů mohl díky aktivitě záchranné Stanice Pavlov udělat krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Očekáváme respekt, vypálila britská premiérka směrem k EU
Britská premiérka Theresa Mayová se rozčílila na Evropskou unii. Podle jejích slov se společenství musí vůči Velké Británii chovat v rozhovorech o Brexitu s respektem. Píše to server iDnes.cz. Mayová to měla prohlásit poté, co se vrátila z unijního summitu v Salcburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský: Ruské dezinformace jsou jedny z tisíců, statisíců
Středečním hostem moderátorky Barbory Tachecí na Českém rozhlase byl politolog Alexander Tomský. Muž, který radil Margaret Thatcherové a ten, který Evropskou unii označil za sci-fi projekt, jenž musí skončit tragédií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatřeních v souvislosti se Dnem bez aut
V sobotu 22. září 2018 se v rámci Evropského týdne mobility uskuteční Den bez aut a Pražské cyklozvonění. Tuto tradiční dopravně-společenskou akci budou provázet některá dopravní opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Český muž se musí přizpůsobit
Me Too je plivnutí do tváře skutečným obětem, tvrdí sociolog
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Primátorský kandidát Sehnal pořádně naštval syny Miloše Formana. V akci byl i právník
Bratři Petr a Matěj Formanovi se distancovali od předvolební kampaně předsedy ODA a kandidáta na pražského primátora Pavla Sehnala, v níž použil jméno i fotografie jejich otce Miloše Formana. Synové režiséra, který letos zemřel, se Sehnalovým chováním cítí poškozeni a věc předali svým právníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Riziko systému EET spočívá v její zneužitelnosti
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, a zákon o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zemana v Berlíně přijala Merkelová, jednají o EU, USA i Rusku
Prezidenta Miloše Zemana dnes odpoledne v budově berlínského kancléřství přijala šéfka německé vlády Angela Merkelová. Na zhruba půlhodinové schůzce mají diskutovat o Evropské unii, vztazích se Spojenými státy a Ruskem nebo migraci. Merkelová Zemana přivítala v češtině slovy „dobrý den“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna opět neposunula novelu EET do dalšího čtení
Sněmovna dnes ani na čtvrtý pokus nedokončila první čtení vládní novely zákona o elektronické evidenci tržeb, která má například umožnit drobným podnikatelům evidovat tržby bez připojení k internetu a snižuje DPH u části zboží a služeb. Také rozšiřuje evidenci tržeb na další odvětví. Jednání o novele začalo minulou středu a prodlužují ho projevy poslanců i spory mezi mezi kritiky a zastánci EET. Opoziční ODS si za to minulý týden dokonce od premiéra Andreje Babiše (ANO) vysloužila obvinění z obstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babišův přístup k syrským sirotkům zvedl ze židlí Kocába, Halíka, Wagnerovou a další. Je tady tato vážná výzva
Téma padesáti syrských válečných sirotků, kteří by mohli zamířit do Česka, dál rozviřuje české společenské vody. Po internetu koluje petice, která volá po tom, aby se Češi, Moravané a Slezané zachovali lidsky. I navzdory svým politikům. Pod výzvou jsou podepsáni profesor Tomáš Halík, hudebník Michael Kocáb nebo senátorka Eliška Wagnerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Marná, marná je snaha cenzorova
Poslední dobou přibývá veřejně známých osob, které se domnívají, že nepříjemných věcí nebo osob je možné se zbavit nějakou formou cenzury. Je to velký omyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Novinařina upadla v namyšlené neumětelství
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Domácí péče není všude stejně dostupná ani stejně kvalitní
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO Zeman se v Berlíně sešel s prezidentem, odpoledne se chystá na Merkelovou
Prezident Miloš Zeman jednal se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem. Po slavnostním obědě v sídle německé hlavy státu ho čeká vrchol oficiální návštěvy, setkání s kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci rozhodnutí o vydání Ondráčka odložili, chybí jim verdikt imunitního výboru
O přerušení projednávání policejní žádosti do další schůze požádal sněmovnu předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM).
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Karel Januška: Volby do Senátu
Horní komora Parlamentu by měla být zárukou toho, že republika je právním státem. Senátoři by měli přemýšlet nad současnými právy občanů. Uvádím následující důvody, proč se domnívám, že republika není právním státem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Úřad odhalil u CERD nezákonné nakládání s osobními údaji
Úřad pro ochranu osobních údajů ukončil prověřování většího množství stížností na zpracování osobních údajů systémem CERD (centrální registr dlužníků). Provozovateli registru, u kterého v tomto směru kontrola zjistila vážné nedostatky, bude uložena náprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček se o bývalého slovenského policejního prezidenta stará velmi pěkně. Přečtěte si, kolik bere za „poradenství“
Někdejší slovenský policejní prezident Tibor Gašpar, který svou funkci opustil po velkém tlaku slovenské veřejnosti, dnes jako poradce pracuje mimo jiné pro ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Dostává za to odměnu v podobě čtyř set korun za hodinu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Slavná loď Aquarius znovu naložila Afričany. Jeďte si s nimi kam chcete, ale do Itálie ne, vzkázal rovnou Salvini
Loď Aquarius, která křižuje středozemní moře a zachraňuje migranty na člunech, znovu vyrazila do terénu. U libyjských břehů zachránila 11 osob na člunu a teď řeší, kam s nimi, do jaké země je předat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu: Slavnostně s Bernsteinem a Mahlerem
V pondělí 1. října otevře Symfonický orchestr Českého rozhlasu novou sérii abonentních koncertů, konaných ve Dvořákově síni Rudolfina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za okamžité řešení dopravní situace v Českých Budějovicích
Nově zvolení zastupitelé města, primátor a jeho náměstci budou muset řešit petici k dopravě v Českých Budějovicích. Tu připravili kandidáti hnutí Pro zdraví a sport, kteří usilují v nadcházejících komunálních volbách v krajském městě o hlasy voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): V Brně proběhla přednáška o životě a díle revolucionáře Ernesta Guevary.
Ernesto Rafael Guevara je člověk, který je i dnes, padesát let od jeho vraždy, inspirací pro mnoho milionů pracujících, pro revoluční mládež, která pod jeho praporem svádí boje za lepší zítřek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prostě postavte zeď na Sahaře. Takto Donald Trump zcela vážně radil Španělsku, jak bránit migraci
Migranti ze severu Afriky postupně přicházejí na to, že Itálie jim zavírá dveře a oni by to měli zkoušet jinde. Třeba ve Španělsku. Prezident USA však Španělům poradil, jak by mohli celou věc vyřešit. Jeho nápad možná mnohé zarazí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslava Skleničková z Lidic: Je to ostuda národa a Babišova politická agitace říkat, že se nedokážeme postarat o padesát dětí
Jedna ze dvou posledních žijících lidických žen - dvaadevadesátiletá Jaroslava Skleničková, která po vyhlazení obce Lidice nacisty skončila v koncentračním táboře Ravensbrück a do vlasti se vrátila v roce 1945, pocítila silné nutkání se jako přeživší koncentračního tábora kriticky vyjádřit k postoji České republiky, v němž premiér Andrej Babiš odmítá přijmout padesát syrských sirotků. „Nemůžeme říkat, že se nedokážeme postarat o padesát dětí,“ uvedla pro server Respekt.cz, který o publikaci svého názoru požádala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Mladí a kritické myšlení
Hodně jsem o tom přemýšlel a myslím, že jsem jeden důležitý aspekt objevil. Mladí nejsou špatní. Naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
DPP získal špičkově vybavený měřící vůz pro metro. Kontroluje geometrii tratí i ojetí kolejnic
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ode dneška nově disponuje špičkově vybaveným měřícím vozem pro kontrolu kolejového svršku v pražském metru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Řeporským mokřadem povede nový povalový chodník
Dříve zanedbané místo plné skládek a zarůstající křovinami. To byl stav části Řepory na západu Prahy ještě v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Premiér přislíbil podporu zákonu o digitální službě
Komentář předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka po schůzce s premiérem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sněmovní komise k OKD vyslechla europoslance Evžena Tošenovského
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD dnes vyslechla europoslance a bývalého hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského (ODS). ČTK to po dnešním jednání řekl předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti). Tošenovský působil během minulého desetiletí několik let v dozorčí radě OKD, byl i jejím místopředsedou. Opustil ji po zvolení europoslancem v roce 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
RVVI volila členy TA ČR a projednávala návrh rozpočtu na vědu
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše v pátek 21. září 2018 sešla na svém 338. zasedání. Hlavními tématy byly volby členů výzkumné rady Technologické agentury ČR (TA ČR), návrh výdajů státního rozpočtu na výzkum a vývoj a dále výstupy hodnocení podle nové Metodiky 2017 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pozor! Populisté v politice mohou rozpoutat ještě něco horšího, než jen radikální protiestablishmentový program, varuje doktor Mejstřík
REPORTÁŽ Cenzura ne. Zákony už máme, jen je dodržovat. „Jediné, co může fungovat, je skutečně ukázat lidem, že je to veřejná síť. Říct: jste skutečně zodpovědni za to, co ve veřejném prostoru říkáte!“ I o sociálních sítích byla v Olomouci řeč na přednášce a následné debatě s doktorem Martinem Mejstříkem z Fakulty sociálních věd UK Praha. Tématem byl populismus v evropské a české politice. „Mohou rozpoutat ještě něco horšího, než jen radikální protiestablishmentový program,“ varoval Mejstřík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Výstavba Ejpovického tunelu finišuje, první vlak projede jižním tubusem už za dva měsíce
Výstavba dosud nejdelšího železničního tunelu v České republice spěje do závěrečné etapy. Už 15. listopadu projede první vlak jižním tubusem Ejpovického tunelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Výročí Ještědu oslavilo přes osm tisíc návštěvníků
Symbol Libereckého kraje, vysílač a horský hotel Ještěd, oslavil v sobotu 15. září 2018 své 45. výročí, a to ve vesmírném stylu. Bohatý program odstartoval v 10 hodin již patnáctý ročník závodu ve vynášení sudů piva na zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Vyšlo nové číslo časopisu Šifra
Jak George Soros ovlivňuje česká média? Jak se kradou státy a jak funguje globální impérium? A proč se „demokraté“ radikalizují?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Maláčová: Rodičovská by se měla zvýšit od července příštího roku
Rodiče, kteří zůstanou doma s malými dětmi, by od července příštího roku mohli začít dostávat o 40.000 korun vyšší rodičovský příspěvek než dnes. Celková částka by se zvedla z 220.000 korun na 260.000 korun. U vícerčat by se přidalo o 60.000 korun na 390.000 korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončilo novelu, kterou se teď chystá předložit k připomínkám. Novinářům to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní navrhovaný rozpočet na příští rok s výdaji na vyšší rodičovskou už počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 2,3
2,3 GWh elektřiny dokáže vyrobit přečerpávací vodní elektrárna Dalešice během jednoho cyklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Petříček místo Pocheho aneb Z bláta do louže, to je politika ČSSD!
Tomáše Petříčka navrhl předseda ČSSD Jan Hamáček na ministra zahraničí. ČSSD tak tvrdě prosazuje členy své pražská organizace do vlády. Když neprošel jako kandidát Poche, tak navrhují jeho poklonka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Čtyřhvězdičkové fejky
Nedávno jsem zahlédl další nepravdivé tvrzení gen. Petra Pavla. Nepravdivé tvrzení týkající se našeho členství v NATO, Severoatlantickém paktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: V Poodří vysadí více než 1500 stromů, včetně tradičních hrušní
Pestrou mozaiku vodních toků, lužních lesů, luk, rybníků, tůní a močálů Poodří, které je chráněným územím evropské soustavy nejcennějších částí přírody Natura 2000, doplní mladé stromky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Tichá linka má své uplatnění v ČSSZ a na ÚP ČR
Jak zajistit, aby na úřadě při komunikaci se sluchově postiženými nedocházelo k nedorozumění, nepochopení či zkreslení informací?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Soukup si pozval do show Hamáčka. Když došlo na Ťoka a mýto, šéf ČSSD přiznal, že má podezření
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve čtvrtečním Duelu přivítal ministra vnitra Jana Hamáčka. Slyšel od něj, že má jako člen vlády pochybnosti o tom, jak postupuje jeho kolega a ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO. Zato s premiérem Andreje Babišem prý nemá vůbec žádný problém a pracuje se mu s ním dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš si prohlédl Ejpovický tunel, který bude nejdelším železničním tunelem v ČR
Dnes navštívil předseda vlády ČR Andrej Babiš místo výstavby Ejpovického tunelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Brych: 53 miliard
Česká armáda má zastaralá bojová vozidla pěchoty (BVP). Tento problém zneklidňuje většinu spoluobčanů do té míry, že mu vláda udělila prioritu před obchvatem hlavního města a propojením centra s mezinárodním letištěm na úrovni metropolí 21. století, sanací silnic, vhodných pro testování marťanských vozítek, nikoli automobilovou dopravu, atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic
Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní aplikace LungScreen, která má napomoci včasnému záchytu rakoviny plic. Na základě souboru otázek, zaměřených na klíčové faktory ovlivňující vznik rakoviny plic, je uživatel zařazen do jedné ze tří skupin podle míry rizika a je mu následně případně doporučena návštěva specialisty. V Maďarsku, kde aplikace v roce 2015 vznikla, pomohla dosud odhalit desítky pacientů s tímto onemocněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Senioři domova v Jabloneckých Pasekách mají modernější prostory
Postupným vylepšováním prochází nyní Domov důchodců Jablonecké Paseky, příspěvková organizace Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senát zve na mezinárodní vědeckou konferenci ke 100 letům československé státnosti
V rámci oslav stého výročí vzniku československého státu se bude v sídle Senátu Parlamentu ČR konat mezinárodní vědecká konference „Československo v proměnách Evropy 20. století“, kterou ve spolupráci se Senátem připravuje Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 aneb Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská: Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně. Pomoc s úsporou finančních nákladů vynaložených za dovolenou lze přitom najít tam, kde by to většina z nás nečekala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Ministerstvo vybírá firmy pro dostavbu a provoz 32 kilometrů dálnice D4
Ministerstvo dopravy spolu se SFDI a poradenským konsorciem tvořeným společnostmi White&Case, Česká spořitelna, Obermeyer Helika posoudilo obsah žádostí o účast ve výběrovém řízení na koncesionáře pro projekt PPP (Public Private Partnership) na dálnici D4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tak nám zrušili Zlatého slavíka, a mohou za to ilumináti
Nebo zednáři, V každém případě je to skandál, nějaké spiknutí, které vedou temné síly. Také se kolega bloger Jaromír Petřík právem rozčílil nad takovou nehorázností, kterou si nedovolili ani komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš navrhl nové referendum o brexitu. A prozradil, co se dozvěděl
Český premiér Andrej Babiš a předseda maltské vlády Joseph Muscat se v rozhovoru s britskou rozhlasovou stanicí BBC vyslovili pro uspořádání nového referenda, v němž by se britští voliči znovu vyjádřili k členství Británie v Evropské unii, napsala ČTK. Později to dovysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vliv na EET na příjmech je státu přeceňován
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, a zákon o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Čajové sáčky obsahují plasty
Čajové sáčky porcovaných čajů obsahují plasty, zjistila rakouská spotřebitelská organizace VKI. Informovala o jejich obsahu u několika velkých značek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Španěl (SPD): EET považuji za buzeraci
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, a zákon o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Star Wars Film in Concert poprvé v České republice
Legendární filmová série z dílny George Lucase Star Wars baví malé i velké fanoušky na celém světě. Již 15. října se O2 arena promění v kosmickou loď, která odnese fanoušky na pořádný hudebně filmový výlet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): To, že slevy na jízdném vykompenzují celé EET, je úplně bizarní
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb, a zákon o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Jedličkův ústav Liberec navštívil zámek ve Velkém Březně
Klienti Jedličkova ústavu z Liberce přijali i letos pozvání společnosti ČEZ Distribuce na již tradiční setkání s jejich zaměstnanci. Pozvání bylo letos doslova pohádkové - na zámek Velké Březno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Migranti zadržení v Mikulově se do kamionu dostali asi v Srbsku
Čtveřice migrantů, které ve čtvrtek dopoledne našli cizinečtí policisté v nákladovém prostoru kamionu v Mikulově na Břeclavsku, se do vozu dostala bez vědomí řidiče asi v Srbsku. Tři z nich budou vráceni na Slovensko, uvedl dnes v aktualizaci původní zprávy na policejním webu mluvčí Pavel Šváb. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha získává kontrolu nad provozováním vodohospodářské infrastruktury
Praha prostřednictvím PVS získává efektivnější kontrolu nad provozováním vodohospodářské infrastruktury na svém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Lukáš se opřel do aktivistů komplikujících stavbu dálnice: Pořád stejná skupina tří lidí. Předhazují nám křečky, medvědy, rysy, žáby
ROZHOVOR „Aby někteří prodávali pozemky za málo peněz a další z vypočítavosti za víc, to nemůžeme připustit.“ Libor Lukáš, předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě a také senátní kandidát, předpokládá i díky výsledkům mezinárodní konference, kterou sdružení pořádá, zásadní změnu stavebního práva. Hostem osmého ročníku setkání v Luhačovicích byl i předseda Sněmovny Radek Vondráček. Také od něj sdružení předpokládá podporu v řešení dopravní infrastruktury na Moravě. „Slyší tady, že jsou nám křečci překážkou a vydání stavebního povolení brání skokan skřehotavý. Radek Vondráček je člověk od nás,“ říká Lukáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Češi a Němci jsou si blíž, než kdy dřív, sděil německý prezident Steinmeier Zemanovi
Česko a Německo nesou podle spolkového prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera společně zodpovědnost za překonání evropské krize a za to, aby Evropa nebyla znovu rozdělena na Východ a Západ. Steinmeier to dnes řekl na úvod schůzky s českým prezidentem Milošem Zemanem. Ten se odpoledne setká i s kancléřkou Angelou Merkelovou, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Priority ČSSD pro město Uherské Hradiště
Sociální demokraté mají svůj komunální volební program pro Uherské Hradiště Pro náš společný domov, který řeší problémy našeho města. 1 pro Vás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj přispěl na úpravu kovárny v Holašovicích 700 tisíc korun
Hejtmanka Stráská a její náměstek pro kulturu Hroch otevřeli obnovenou kovárnu v Holašovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Měli bychom více využívat pomoci asistenčních psů
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ministerstvo financí posiluje transparentnost správy důchodového účtu
Od dnešního dne bude pravidelně každý 20. den v měsíci, případně následující pracovní den, na webových stránkách Ministerstva financí zveřejňován přehled o vývoji příjmů a výdajů systému důchodového pojištění za měsíc předcházející.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Hodina asistenta stojí pacienta 130 korun
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Třísková: Dáváme občanovi jednu a půl hodiny péče denně navíc
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚJV Řež: Specialisté vyškolili nigerijské jaderné pracovníky na odvoz paliva z výzkumného reaktoru
Odborníci z ÚJV Řež, dceřiné společnosti ČEZ, se zapojili do přípravy nigerijských jaderných pracovníků na odvoz paliva z tamního výzkumného reaktoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: ČNB provádí jestřábí politiku. Ekonomice chybí lidské zdroje
„Česká národní banka má přezdívku nejvíce jestřábí centrální banky v Evropě. Bankovní rada krotí růst cenové hladiny prostřednictvím zvyšování úrokových sazeb. Negativním důsledkem současné měnové politiky je pomalejší růst hrubého domácího produktu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Nové byty a pracovní příležitosti získá Praha transformací brownfieldů
Město udělalo poprvé ve své historii z revitalizace brownfieldů svoji prioritu. Rada hlavního města zadala Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy přípravu metodiky, která přispěje ke koncepční a rychlejší transformaci opuštěných a nevyužitých ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Je třeba zatlačit na rychlou reformu lékařské posudkové služby
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 20. září 2018 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zajímavá konference o dopravě v Luhačovicích. Byli jsme na místě
Nutnost změn v legislativě zdůrazňovali odborníci na VIII. ročníku mezinárodní konference „Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů“. Některé projekty totiž nabírají zpoždění až deset let. Na konferenci byla podepsaná Luhačovická výzva 2018, v níž je požadována mimo jiné také revize způsobu financování dopravní infrastruktury nebo „omezení obstrukční činnosti mnohých ekologických spolků“. Hosty byli také předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a zástupci Ministerstva pro místní rozvoj a dopravy. Program mezinárodního setkání shrnuli na tiskovém brífinku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nezaplatíš, nepromluvíš. Tak to mělo vypadat na politické debatě, kterou pořádala bývalá žena Martina Bursíka
Agora CE je česká nezisková organizace, která „byla založena za účelem upevňování demokratických principů ve společnosti“, stojí na jejich webových stránkách. Agora tuto středu uspořádala diskusi kandidátů na starostu Prahy 3. Podle našich informací se jí ovšem nemohl zúčastnit ten, kdo nezaplatil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zažijte to znovu!
Vraťte se s námi o 100 zpátky a vychutnejte důstojnou atmosféru doby, která napsala dějiny. Nejpřitažlivější formou je vlastní zážitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje
Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, píše komentátor Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kabourková: Na co se mě lidé ptají při setkání s nimi v ulicích
Mimo skutečnosti, že již splním všechny podmínky kandidáta do Senátu, tak mám za sebou i kus životního příběhu, který nebyl vždy lehký, čímž si nestěžuji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj pomáhá zajistit zdravotní péči obyvatel ve Frýdlantském výběžku
Na mimořádném jednání se dnes sešli radní Libereckého kraje, aby odsouhlasili Memorandum o spolupráci při zajištění zdravotních služeb v areálu frýdlantské nemocnice pro území mikroregionu Frýdlantsko. Dokument podpořili napříč koalicí jednomyslně poté, co jej schválili ve středu 19. září 2018 na svém pravidelném zasedání zastupitelé města Frýdlant. Pro bylo všech devatenáct přítomných zastupitelů. K vyjádření memorandum dostanou v úterý 25. září 2018 zastupitelé Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lidovec chce nahradit Junckera a tak otočil a podrazil Maďarsko. Premiér Orbán však vzkazuje...
Atomovou variantu spustil Evropský parlament tím, že více než dvoutřetinovou většinou schválil článek 7 Smlouvy o Evropské unii, který vyhrožuje sankcemi těm členským státům EU, které podle názoru Evropské komise poruší základní hodnoty EU. Soeren Kern ve svém textu pro Gatestone Institute se sídlem v New Yorku upozorňuje, jaký názorový obrat v této věci provedl vůdce Evropské lidové strany Manfred Weber a dává to do souvislosti s jeho ohlášenou kandidaturou na post předsedy Evropské komise, který zastává Jean-Claude Juncker. Připomíná ale i rázná slova maďarského premiéra Viktora Orbána, že jeho země se nepodrobí vydírání a bude i nadále hájit své hranice, bránit nelegální imigraci a bránit svá práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lachnit: Ubozí pošťáci
Vánoce jsou už tradičně dobou shonu. Vynechme otázku, zda je to dobře a zda to naplňuje myšlenku těchto svátků a smiřme se s realitou. Ženy si brávaly volno v práci, aby pekly cukroví, gruntovaly, sháněly vše potřebné. Poštovní doručovatelky si volno brát nemohly. Vláčely se ulicemi s velkými brašnami plnými vánočních přání, pohlednic a balíčků. Pošty byly zavaleny a velmi často nestíhaly doručovat včas. To už je pryč. Vánoční i novoroční přání valnou většinou nahradily esemesky a emaily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem má příbramská ALKA nové přátele
Den otevřených dveří má za sebou příbramská nezisková organizace ALKA, která pomáhá lidem s různě závažným a kombinovaným postižením od nejmenších dětí až po seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Čas předvolební aneb podpora sportu v Prostějově v letech 2014 - 2018
Kolem podpory sportu existuje řada legend a nepravd. Zde se dozvíte jak to ve skutečnosti bylo se sportem v Prostějově v právě končícím volebním období 2014 - 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Vodní záchranná služba slaví 50 let své existence
Celkem 35 ošetřených osob a záchranných akcí provedli krumlovští vodní záchranáři během letošního roku. Loni zachraňovali 92 lidí. Podle Milana Bukáčka dlouholetého náčelníka Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Český Krumlov (VZS ČČK), se bude letos jednat o podobné číslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Exprimátor Svoboda bez obalu: Všechno kolabuje!
Někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) by zase rád vedl město. Pod vedením Adriany Krnáčové z ANO podle jeho názoru Praha kolabuje. A primátorka se tím v podstatě ještě chlubí. ODS hodlá v Praze vyhrát volby a učinit tomu všemu přítrž. Chce Prahu zase rozhýbat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Le Penová zuří: Odsoudila jsem teroristy a posílají mě na psychiatrii
Předsedkyni francouzské krajně pravicové strany Národní sdružení Marine Le Penová čeká vyšetření na psychiatrii. Rozhodl tak francouzský soud kvůli fotografiím zachycující popravy Islámského státu, které před třemi letdy politička zveřejnila na svém twitterovém účtu. Rozhodnutí soudu Le Penová označila za šílené a odmítá se mu podřídit, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP hlásí velký zájem o výzvy na sociální bydlení
Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), ukončilo příjem žádostí ve výzvách na sociální bydlení II., jejichž celková alokace činila rovné dvě miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). V žádostech je požadavek na celkovou sumu přesahující 3,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do slavnostní přehlídky se zapojí přes dva tisíce osob a více než dvě stě kusů techniky
Vrcholem armádní části oslav 100 let republiky bude 28. října vojenská přehlídka na pražské Evropské třídě. Zúčastní se jí přes 2200 osob a 236 kusů letecké a pozemní techniky Armády ČR, složek IZS, Generálního ředitelství cel a městské policie. Detaily dnes novinářům na tiskové konferenci představili ministr obrany Lubomír Metnar, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata a jeho první zástupce generálporučík Jiří Baloun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Jak jsme díky Čižinského úředníkům nestavěli lávku
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě lávky na Praze 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šojdrová bude hledat sirotky, Babiš jim stále chce pomoci mimo ČR
Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím resortu vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová. Babiš trvá na tom, že dětem je třeba pomoci mimo Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Duševní pohoda chrání určité oblasti mozku, potvrdila studie
Každé tři sekundy někdo na světě nově onemocní demencí. V současnosti téměř 50 milionů lidí trpí Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence, v roce 2050 se počet nemocných může až ztrojnásobit. Právě neurodegenerativní onemocnění mozku se mohou stát hlavním problémem zdravotnictví a sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Do sociálních služeb míří dalších 101 milionů korun
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 20. září 2018 schválilo dofinancování sociálních služeb ve výši bezmála 101 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Češi a Němci jsou si blíž, než kdy dřív, sdělil německý prezident Steinmeier Zemanovi
Česko a Německo nesou podle spolkového prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera společně zodpovědnost za překonání evropské krize a za to, aby Evropa nebyla znovu rozdělena na Východ a Západ. Steinmeier to dnes řekl na úvod schůzky s českým prezidentem Milošem Zemanem. Ten se odpoledne setká i s kancléřkou Angelou Merkelovou, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Vláda rezignovala na zodpovědné hospodaření státu
Vláda schválila v době rekordního hospodářského růstu rozpočet na příští rok s deficitem 40 miliard korun. Bohužel i přes varování Výboru pro rozpočtové prognózy, který považuje aktualizované srpnové odhady Ministerstva financí ohledně příjmů v návrhu státního rozpočtu na rok 2019 za optimistické, a tedy nadhodnocené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal vlastníkům staveb původní církevní majetek v obci Větřní
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích prodalo čtyři pozemky v obci Větřní pocházející z bývalého církevního majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČRo: Radioservis vydává audioknihu Michala Macháčka Gustáv Husák
Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis představuje novou audioknihu Michala Macháčka Gustáv Husák, která byla odvysílaná na stanici Český rozhlas Plus v květnu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist