Oficiální zpravodajská média

Myšlenky vládců se nekritizují, před nimi se v úžasu klaní. Spisovatel Vondruška rozebral v historickém kontextu dnešní „bruselské náboženství“
Spisovatel Vlastimil Vondruška má za to, že co svět světem stojí, lidé, kteří získají moc, si ji také chtějí udržet a jen velmi neradi mezi sebe pouštějí někoho, kdo by je mohl o moc připravit. A své poddané, případně i voliče se snaží přesvědčit, že jsou neomylní a dokážou dohlédnout dál než „plebs“. To platilo o středověkých královských rodinách stejně jako o dnešních politických stranách. I o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu
Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nicholas Winton chodil s připraveným seznamem, paní Šojdrová. Trapas, je z vás směšná figurka, vzkazuje docent Valenčík
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík se vyjádřil k aktivitě europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) ohledně sirotků ze Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jens Thurau: Osamělá kancléřka, matka všech problémů
Horst Seehofer, německý ministr vnitra svým prohlášením o „migraci jako matce problémů“ na interní poradě, nyní i veřejně připomněl liberální přístup „mutter“ Angele Merkelové před třemi lety. Podle něj to byla její slova „to zvládneme“, která zavdala podnět k rozdělení společnosti, založení AfD s její nynější silou a ke stále větší erozi tradičních německých politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Experti z Univerzity Karlovy představili, co vybádali z grantu: Rusko za agresivní chování musí zaplatit, a to se neděje. Další na řadě bude Pobaltí
Bude válka? Příští útok Ruské federace povede s největší pravděpodobností na Pobaltí. To mj. zaznělo na besedě s autory publikace „Ruská agrese proti Ukrajině“ Janem Šírem a Lubošem Švecem z Univerzity Karlovy v Praze. Akce, která se uskutečnila v rámci plzeňského knižního veletrhu, se zúčastnilo něco přes dvacet posluchačů, především studentů. Kniha vznikla díky grantu resortu školství i díky Institutu mezinárodních studií FSV UK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Al-Džazíra z Kavčích hor. ČT vtlouká malým dětem do hlavy čistou palestinskou propagandu, dokazuje Petr Žantovský
TÝDEN V MÉDIÍCH Hlasoval pro migrační kvóty, v tomto týdnu zvedl ruku pro to, aby nadnárodní instituce naprosto bezprecedentně diskriminovala jeden ze svých členských států. Je s podivem, jak takového člověka vůbec mohlo napadnout drát se do funkce ministra zahraničí ve své zemi. Až příště nějaký unijní osel vyleze s žalobou proti České republice, dá se podle Petra Žantovského čekávat, že Miroslav Poche, o němž je řeč, pro ni zvedne ruku. Mediální analytik se v pravidelném přehledu věnuje i Al-Džazíře z Kavčích hor a žasne nad pokutou pro Slušné lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zemědělec, který se rozešel s hnutím ANO, promluvil o jeho zákulisí. Babišovy zavilé kritiky ale asi zklame...
ROZHOVOR Perspektivní mladý, nadšený farmář, který se po hlavě pustil do politiky. „Zakoketoval“ s ANO, v parlamentních volbách získal stovky hlasů, ale neuspěl. Na „slušnější“ místo na kandidátce, tedy do desátého místa, prý může zapomenout. A tak se Ota Zach s hnutím rozloučil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bez obalu hovoří o praktikách, které se ve „straně“ Andreje Babiše dějí na regionální úrovni. Jak hnutí kašle na jednotlivce a dá na kamarádíčkování. Mladý Zach z Plzeňska hovoří i o suchu a péči o půdu, kterou likvidují co nejtěžší stroje. To prý není zemědělství, ale zemědělský průmysl. A jak poznáte soukromě hospodařícího zemědělce – nešťastníka? Sice s novým kolosem – obrovským strojním mechanismem na bezútěšně vypadajícím dvoře s rozpadajícím se barákem a stodolou, která může jen vzpomínat na časy minulé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Skála zakládá spolek, který má bránit přepisování dějin: Je tu spousta organizací, které živí nějaký Soros
Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála se rozhodl založit spolek, který má být protiváhou neziskovým organizacím a má bojovat proti přepisování dějin. Jak Skála uvádí, máme paměť i svědomí. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Národní den železnice v Českých Budějovicích ve znamení křtů
Oslavy stého výročí založení samostatné Československé republiky a Československých státních drah daly vznik hned dvěma novým publikacím o historii železnic pro širokou veřejnost, které mapují vývoj železniční dopravy u nás i na Slovensku: „Historie státních drah 1918–2018“ a „Železnice Českobudějovicka od počátku po současnost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šaráda paní Šojdrové, chce se jen zviditelnit. Mediální expert Mikeš rozebírá dojemnou kauzu „sirotků“
Teď jde o to držet basu. Společně jako Visegrádská čtyřka vše ustojíme, jednotlivě padneme, komentoval dění kolem migrační krize mediální expert Jiří Mikeš. Hlasování českých europoslanců proti Maďarsku označil za zradu národních zájmů a pokusy o přesun syrských sirotků za politickou šarádu. O tom, i o světovém boji o zdroje a o americkém vyvážení demokracie mluvil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Přijďte si zatančit do Klubu Lávka
Zlatá noc Zlaté Prahy – taneční a hudební večer na parketech Klubu Lávka. Jak pro aktivní návštěvníky, tak i pro zvídavé diváky, si festival Zlatá Praha připravil taneční vystoupení, workshopy ve stylu latinskoamerických tanců, koncerty a závěrečný ohňostroj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš vysvětlil, co se dělo na schůzce se Šojdrovou: Řekl jsem jí, ať si klidně sirotky hledá. Ale myslím si, že žádné nenajde
Předseda vlády Andrej Babiš sdělil europoslankyni Michaele Šojdrové, že může začít hledat padesát syrských sirotků. Když je najde, má najít 50 českých rodin, které by se o ně postaraly. Pokud se to podaří, smí prý Šojdrová přivézt uprchlíky do Česka. Osobně je však přesvědčen, že Šojdrová nenajde jediného skutečného sirotka. Do Česka se tak žádný nedostane a Babiš splní, co slibuje voličům v předvolebních novinách: Ani jednoho migranta do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
První dáma ODS Udženija: Děti ze Sýrie vůbec není možné adoptovat, to už se řešilo. Šojdrová nám svou hurá akcí jen udělala ostudu
ROZHOVOR „Kauzu padesáti sirotků vnímám jako cynické zneužívání dětí v kampani a do toho se rozhodně nebudu zapojovat,“ říká nekompromisně místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a má k tomu důvod. Sýrie adopce do zahraničí neumožňuje a není to poprvé, co se tím česká diplomacie zabývá. Jenže dosud to šlo bez mediální pozornosti. Udženija současně řekla, že takový přístup a nepřipravenost je velká politická ostuda pro nás všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ŽIVĚ JEN NA PL Žantovský, Koller, Valenčík a další hovoří o budoucnosti republiky
Litoměřický odborný seminář má letos už čtvrtý ročník, takže se dá hovořit o tradici. Letos poprvé tomuto fóru dodává mezinárodní zvuk oficiální spolupráce s uskupením Evropská sjednocená levice. ParlamentníListy.cz jako jediné nabízejí přímý přenos z této konference, na které je zastoupeno množství vlivných hlasů současné levice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Naprosto arogantní a ignorantský přístup Babiše i Krnáčové. ČSSD voliče podceňuje až uráží. Chci pro Prahu osm miliard navíc. A pokud jde o Pospíšila… Exstarostka Hujová hovoří
ROZHOVOR Bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová kandiduje do Senátu i na radnici Prahy 3 za uskupení Starostové pro Prahu. Prozradila, proč se rozešla s TOP 09, co mohou STAROSTOVÉ PRO PRAHU Pražanům nabídnout a co by chtěla dělat v Senátu. „Trojkoalice – STAN, KDU-ČSL, Zelení – paralyzovala rozvoj hlavního města Prahy,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Úvahy o Fort Trump oslabují pozici Lukašenka
Nezávislý běloruský portál „Belorusskie Novosti“ hodnotí, že úvahy o americké základně „Fort Trump“ v Polsku oslabují pozici prezidenta Alexandra Lukašenka v jednáních s Moskvou. Běloruský analytik Arsen Sivicki soudí, že Lukašenko přichází o část argumentů proti ruské základně v Bělorusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ podepsal v Telči memorandum se svými partnery
Slavnostní událost na mezinárodní úrovni se odehrála v pátek 21. září 2018 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Proběhl zde podpis memoranda o spolupráci šesti významných vzdělávacích a výzkumných institucí (Masarykovy univerzity, Dunajské univerzity v Kremži, Českého vysokého učení technického v Praze, Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Národního památkového ústavu a Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Když odmítáte solidaritu, tak vypadněte ze Schengenu. A na fondy už si nesáhnete, povolily Macronovi nervy
Ústavní právník a vysokoškolský pedagog Jan Kudrna na sociální síti odsoudil prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na summitu v Salcburku o tom, že země, které v migrační otázce neprojevují solidaritu, by měly být vyloučeny ze schengenského prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Orbán má legitimitu vládnout. Ústavní právník dělá jasno v obviněních, která proti Maďarsku vznesla EU
ROZHOVOR „Uprchlíci u nás ve větší míře nejsou. Zásadně k tomu však přispělo Maďarsko účinnou ochranou svých hranic. Tím chrání nejen sebe, ale i nás,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz právník, vysokoškolský pedagog a někdejší rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně Zdeněk Koudelka. Orbán je podle Koudelky „silný politik“, který u voličů v Maďarsku opakovaně vítězí a má tak „legitimní právo vládnout“. „Maďarsku je předhazováno, že jeho občané nejsou schopni se správně rozhodnout ve volbách. Jde o typickou nadřazenost vůči obyčejným lidem,“ říká Koudelka na konto kárného řízení vůči Maďarsku, jehož zahájení odhlasoval Evropský parlament. Koudelka také sdělil, jak vidí současný návrh europoslankyně Šojdrové na přijetí padesátky syrských sirotků do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Takto prý probíhalo jednání hlav EU o imigrantech. Ital řádil, lucemburský premiér byl zděšen
Jak zabránit příchodu migrantů z Afriky? Podle lídrů členských států je hlavním prostředkem Evropské unie možnost poskytnout africkým zemím finanční injekce. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Putin zaváhal – a Sýrie ztratila provincii Idlib
Provokace, které Putin přehlíží, v těchto dnech eskalují. Peter Ford, někdejší britský velvyslanec v Sýrii napsal, že Washington využil okamžik Putinova váhání jak dál v Sýrii k tomu, aby vyeskaloval svou záminku k útoku na syrskou armádu. Původní záminkou měl být totiž „chemický útok“, který samozřejmě provedou washingtonští teroristé, ale bude z něj obviněna Sýrie, ale tenhle vousatý úskok byl zatím odložen k ledu a nahrazen čímsi modernějším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Vyhlášení výsledků soutěže „Naše politička 2018“
Pod záštitou europoslankyně Michaely Šojdrové a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka proběhne v úterý 25. září 2018 slavnostní vyhlášení výsledků „Naše politička 2018“. Pořadatelem soutěže je Sdružení žen KDU-ČSL a ocenění jednotlivých výherkyň se uskuteční v Senátu od 10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za spravedlivé financování matrik
My, níže podepsaní starostové, starostky a komunální politici, odmítáme nově navržené financování činnosti MATRIK, které znamená pro významnou většinu obcí v jediném roce výrazné ztráty více než 2/3 příjmů z výkonu matriční agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: ZEVO Mělník utrpělo v referendu drtivou porážku
Obyvatelé Horních Počapel a Křivenic řekli v místním referendu jasné NE zamýšlené výstavbě ZEVO Mělník , které má pálit komunální odpad z celého Středočeského kraje. V referendu hlasovalo přes 49% oprávněných voličů a téměř 95% z nich se vyjádřilo proti výstavbě této obří spalovny odpadů. Výsledek referenda je platný a závazný jak pro současné, tak pro budoucí vedení obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: Mezinárodní konference Práce pod napětím
Ve dnech 18. – 19. 9. 2018 se konal již pátý ročník mezinárodní konference Práce pod napětím (PPN) v Sokolnici, kterou pořádala Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice a Český svaz zaměstnavatelů v energetice. Také letošního ročníku se účastnila společnost ČEZ Distribuce, a to nejen přednáškou ale také praktickou ukázkou metody práce pod napětím na hladině vysokého napětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Europoslanec Niedermayer vysvětluje čtenářům: Žádné trestání Maďarska. Vždyť tamní vláda si počíná ke škodě tamních lidí
Z PROFILŮ Europoslanec Luděk Niedermayer usedl k počítačí a odpověděl na několik dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětlil, proč hlasoval pro zahájení řízení s Maďarskem. Tato otázka se totiž několikrát opakovala. Zdůraznil, že nejde o trestání Maďarska a už vůbec tento proces nelze spojovat s migranty, jak to činí mnozí čeští politici. Takhle je to doopravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj zakázal Celiu přijímat další odpad
V okolí Litvínova i Mostu již od čtvrtka probíhá měření škodlivin, které se po požáru na skládce Celio mohly dostat do ovzduší. Vedení Litvínova si měření objednalo na základě jednání s oddělením krizového řízení krajského úřadu, v Mostě nařídilo měření až vedení kraje spolu s krajským odborem životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Novinky z Německa: Socialisté se nejspíš zmocní kontrarozvědky a úřady oficiálně půjdou po AfD
Hans-Georg Maaßen odchází z čela německého Úřadu na ochranu ústavy, tedy z čela kontrarozvědky. Nad jeho odchodem, resp. nad přesunem na jiný úřad, se zamýšlí matematik Marian Kechlibar. Nalézá souvislosti, o kterých se příliš nemluví. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Ztráta ministerstva zahraničí znamená pro ČSSD výraznou porážku
Komentář na facebookovém profilu k vývoji situace kolem postu ministra zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jé, pane Paroubku, vy vypadáte líp než v televizi... Novináři absolvovali s expremiérem den kampaně v Ostravě
Sejde z očí, sejde z mysli, říká se. V případě expremiéra Jiřího Paroubka to ale tak úplně neplatí. Expremiér se pokouší o návrat do nejvyšších pater politiky. Chce se stát senátorem. A v Ostravě, kde kandiduje, by mohl i uspět. Trochu paradoxně mu může pomoct jeho rozvod s manželkou Petrou a bitva o údajně zmizelé miliony. Paroubek je přesvědčen, že by mohl uspět i navzdory tomu, jak ČSSD údajně zdevastoval Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Všechno se vším souvisí
Někteří lidé z mého blízkého okolí po přečtení mých článků říkají, je to zajímavé, ale dlouhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Čeští podnikatelé odjíždějí ze Srí Lanky s konkrétními výsledky
Předseda Senátu zakončil návštěvu Srí Lanky. Se svými partnery (předseda parlamentu, premiér a dvojice ministrů) hovořil o potenciálu spolupráce mezi Českem a dvacetimilionovou jihoasijskou zemí, která je známá zejména díky produkci čaje a textilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Trapas - Imaginární Šojdrové seznam
Už jsem chtěl v pátek večer odpočívat, ale protože se tak trochu láme chleba a chci pomoci těm, kteří cítí potřebu se v tom, co se odehrálo, vyznat, několik poznámek. Ono totiž není tak těžké se v tom vyznat, pokud si člověk aspoň na chvíli připustí, že se mu lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tak tomu se říká kampaň: Uskupení starosty Čižinského prý leze agitovat dětem do šaten
Nejagresivnější kampaň letošních komunálních voleb v Praze má zřejmě uskupení PRAHA SOBĚ. Stížnosti se objevovaly již ve chvíli, kdy se snažilo sbírat podpisy Pražanů pro to, aby mohlo kandidovat. Jejich nátlak však některým obyvatelům Prahy vadí i v době samotné kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kauza „Sirotci“
V případě kauzy "Sirotci" jsem navrhl, aby se problém, pokud se jedná o tak důležitý problém, jak se hovoří, řešil adopcí dětí v rodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Den Orlickoústecké nemocnice přilákal přes 500 dětí i dospělých
Preventivní vyšetření, prohlídky oddělení i perníková chaloupka nebo strhující bubnové vystoupení místních zdravotníků. To vše čekalo na návštěvníky středečního Dne nemocnice, který byl již čtvrtým v pořadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Český rozhlas neustále lže, jako když tiskne
Komentář na facebookovém profilu na adresu médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Česká republika v otázkách migrace věrna Evropské unii.
Sobotka, Hamáček, Poche, Petříček. Klonování představitelů ČSSD podporující migrační politiku kancléřky Merkelové pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jedenáct českých měst dnes drží Den bez aut. Tak se podívejte, kam nejezdit
Jedenáct českých měst se dnes připojí k mezinárodnímu Dni bez aut, který se slaví každoročně 22. září. Akce má poukázat na šetrnější způsoby dopravy, podpořit omezování městského automobilismu a zároveň snížit nadměrné užívání aut. Lidé, kteří se chtějí k akci připojit, by dnes měli nechat auto doma a vyzkoušet jiné způsoby dopravy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Babišova média se neustále snaží špinit a lhát o SPD
Komentář na facebookovém profilu k předvolební kampani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čeští geografové a hydrometeorologové patří v aliančních zemích k těm nejlepším
Hotel DAP v Praze se ve čtvrtek dopoledne stal dějištěm slavnostního shromáždění, které zahájil zástupce náčelníka Generálního štábu – inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián. Odpoledne se před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí otevřela výstava 100 let vojenské hydrometeorologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Systém sdílených kol je dalším krokem k vyšší kvalitě dopravy
Na spolupráci v oblasti provozování systému sdílených kol se dnes Praha dohodla s místními provozovateli této služby. Při příležitosti Dne bez aut podepsali memorandum náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a zástupci společností Rekola, Velonet, HomePort a Lime. Jejich společným cílem je zlepšit mobilitu obyvatel i návštěvníků hlavního města a zároveň zvýšit kvalitu životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kamenice málem položila Merkelové vládu. Informace ze strany hovoří o velkém dramatu
Události v Saské Kamenici výrazně ovlivňují nalády v německé vládní koalici. Potenciální nástupkyně Angely Merkelové v čele CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová dokonce zmiňovala možný konec koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Platforma vyzvala k mobilizaci voličů ČSSD, nabídla hlavní témata
Sociální demokracie by jako vládní strana měla na celostátní úrovni řešit problematiku chudoby či exekucí, v komunální politice sucho a dopravní infrastrukturu. Shodla se na tom v pátek v Jihlavě platforma Zachraňme ČSSD. Zároveň vyzvala voliče, aby v komunálních volbách posuzovali konkrétní práci kandidátů ČSSD na jednotlivých radnicích. Nenesou totiž odpovědnost za nynější tristní stav ČSSD a mohutný propad preferencí na celostátní úrovni, napsal ČTK bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek s odkazem na výstupy jihlavského setkání. Předseda strany Jan Hamáček vnímá závěry jako slib pomoci ČSSD v říjnových volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nominace na Ceny ministra zdravotnictví pro rok 2018 jsou vyhlášeny
V pondělí 3. prosince, u příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, udělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dvě ocenění. Ceny budou uděleny na slavnostním večeru, pořádaném ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých, ve Španělském sále Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Chceme zlepšit životní úroveň všem rodinám, které pečují o malé děti
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje zvýšení rodičovského příspěvku na dítě do čtyř let věku ze stávajících 220 tisíc na 260 tisíc korun pro rodiče s jedním dítětem. Rodiny s dvojčaty a vícerčaty by měly nárok na 390 tisíc místo dnešních 330 tisíc korun. Více financí chce ministryně prosadit od 1. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Cvičení prověřilo funkčnost protipovodňových opatření
Prakticky prověřit činnost všech složek, které se podílejí na řešení povodňových situací v Praze, procvičit správnou montáž a demontáž mobilních prvků protipovodňových opatření a prověřit stav pevných částí protipovodňové ochrany je cílem dnešního cvičení Karlín a Libeň 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): EET odradila spoustu drobných živnostníků
Komentář na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Káže vodu, pije víno
Dost zvláště působí článek šéfa ODS Fialy o tom, že by se měla konečně dělat seriozní politika a ne jen laciné marketingové tahy. To je jako kdyby Jack Rozparovač prohlásil, že by se mělo konečně přestat vraždit a začít aplikovat lásku mezi lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová věnovala Zemanovi jenom třicet minut, posmívá se Svobodné forum. Není pro ni partner
Německá kancléřka Angela Merkelová hovořila s českým prezidentem Milošem Zemanem 30 minut. Jak uvádí server Forum24.cz, konkrétně Štěpán Malát, česká hlava státu dostala odpovídající prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman opět zamíří do Tater, jednat tam budou prezidenti V4
Prezidenta Miloše Zemana po půl roce opět čeká návštěva Vysokých Tater. Na jaře tam vedla jeho první zahraniční cesta po znovuzvolení do funkce hlavy státu. Tentokrát se ve Štrbském Plese 11. a 12. října plánuje zúčastnit pravidelného výročního setkání hlav států zemí visegrádské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Ve Vratislavicích možná začíná nový trend ve výstavbě školek
Hejtman Martin Půta zavítal v rámce tradičního Dne s hejtmanem do Vratislavic nad Nisou. Po úvodním setkání se starostou Lukášem Pohankou navštívil místní základní a mateřskou školu, prohlédl si rodný dům Ferdinanda Porsche, zázemí vratislavické kyselky, domova důchodců, zauhlovací a vodárenské věže či vratislavického kostela. Na závěr podiskutoval s občany v kulturním centru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Špinavé bruselské krysy. Macron a Tusk jako mafiáni. Britskému bulváru došla trpělivost s EU
Mezi EU a Velkou Británii to jiskří. Britský tisk tvrdí, že britská premiérka byla evropskými lídry ponížena. Řada britských novinářů se kvůli tomu na EU velmi zlobí. Britská premiérka Theresa Mayová své evropské kolegy také nešetřila. Ale šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík nabídl trochu jiný pohled na brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Přijmout, či nepřijmout?
V těchto dnech rezonuje českou společností téma přijetí či nepřijetí 50 údajných syrských sirotků. Toto téma nastolila europoslankyně za KDU-ČSL paní Michaela Šojdrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Maláčová chce přidat rodičům čtyřicet tisíc. Už od příštího roku
Rodiče, kteří zůstanou doma s malými dětmi, by od července příštího roku mohli začít dostávat o 40.000 korun vyšší rodičovský příspěvek než dnes. Celková částka by se zvedla z 220.000 korun na 260.000 korun. U vícerčat by se přidalo o 60.000 korun na 390.000 korun. Ministerstvo práce dokončilo novelu, kterou se teď chystá předložit k připomínkám. Novinářům to v pátek řekla ministrně práce Jana Maláčová. Podle ní navrhovaný rozpočet na příští rok s výdaji na vyšší rodičovskou už počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Expertní panel k návrhu na legalizaci pěstování konopí pro vlastní potřebu
Piráti oslovili téměř tři desítky odborníků z vědecké obce, státní sféry i neziskového sektoru, kteří se odborně zabývají oblastmi souvisejícími s připravovaným návrhem na legalizaci pěstování konopí pro osobní potřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Cesta do otroctví
Hysterie kolem karikatury Marka Knighta je zcela absurdní. Karikatury a obecně humor na hraně únosnosti patří k naší západní civilizaci, pro níž svoboda slova a umělecké tvorby je charakteristická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí si připomnělo 10. výročí úmrtí velvyslance Žďárka
Velvyslanec Ivo Žďárek zahynul dne 21. 9. 2008 při teroristickém útoku na hotel Marriott v pákistánském Islámábádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad vlády letos podruhé otevře Lichtenštejnský palác veřejnosti
U příležitosti Dne české státnosti uspořádá Úřad vlády ČR v pátek 28. září 2018 den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci v Praze. Jedná se o další akci, kterou se Úřad vlády ČR zapojuje do oslav 100. výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Turistická asociace Slovácko: Rozvoj venkova nejlépe umějí řídit samotné obce
Možný rozvoj českého a moravského venkova zásadně omezuje rostoucí byrokracie, plíživá centralizace, chybějící infrastruktura a nevhodné přerozdělování finančních prostředků z centra. Na tom se shodlo téměř 400 účastníků z celé České republiky, kteří se sešli ve dnech 19. – 21. září v jihomoravské Strážnici na výroční 10. Národní konferenci Venkova. Tuto konferenci pořádal Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Místní akční skupinou Strážnicko a Turistickou asociací Slovácko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Právo na elektronickou komunikaci se státem stanovíme zákonem
ODS představila zákon o právu na digitální službu, který zaručí občanům České republiky možnost komunikovat s úřady elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Musíme se očistit od špinavých praktik, říká Jiří Zimola. Pak prozradil, jak se jim s Hamáčkem dařilo šíbry eliminovat
„Přeju si silný tandem s Hamáčkem a bez všech šíbrů,“ říká první místopředseda ČSSD Jiří Zimola, který v rozhovoru zveřejněném serverem Novinky.cz uvedl, že by se v sociální demokracii měla po volbách rozjet diskuse o přímé volbě předsedy strany. „ČSSD se musí i v očích veřejnosti očistit od pověsti strany se špinavými zákulisními praktikami,“ uvedl Zimola, který svou kandidaturu nevyloučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Europoslankyně Šojdrová chce zatáhnout ČR do náboženských třenic, nebo dovážet muslimy
Bylo už hodně řečeno a napsáno o dovozu syrských dětí, ale něco zůstalo skryto. Když někdo řekne a prosazuje „A“ a nemá na to domýšlet, jak vypadá „B“ a nebo o něm záměrně mlčí, je přesně tím, kdo nemá mít žezlo v ruce; tedy žádnou funkci a vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda projedná návrh na obsazení ambasády v Mali
Vláda by ve středu měla schválit návrh na obsazení velvyslanectví v Mali, které chce Česko otevřít na počátku příštího roku. Podle materiálů pro jednání vlády, které má ČTK k dispozici, by na zastupitelském úřadě měli působit tři lidé vyslaní z Česka a dva místní pracovníci, kromě toho se kvůli bezpečnostní situaci v zemi počítá s vysláním dvoučlenného ochranného týmu. Náklady na provoz ambasády se v prvním roce odhadují na 27,5 milionu korun bez započtení nákladů na ochranu, v dalších letech by se měly snížit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Národ... Co je národ?
Národ tvoří TI "bezejmení", kteří se den za dnem s láskou věnují svým dětem, denně chodí do práce, pečou chleba nebo jezdí tramvajemi...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Nedostatek policistů budeme řešit s ministrem i policejním prezidentem
Požár na skládce Celio, výsledky taktického cvičení Výpadek 2018, nové vybavení hasičů nebo nedostatek policistů v kraji. Jen několik bodů z programu jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje. Právě snižující se počet policistů v našem regionu byl nejdiskutovanějším tématem tohoto jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Na Žofíně se budou historici ohlížet za československou minulostí
Dva vědci, dvě země a společná minulost. Československo, náš společný domov je název tradiční slavnostní přednášky v pražském paláci Žofín, která se uskuteční v pondělí 24. září za účasti předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové. Z českého pohledu se bude za společným domovem ohlížet historik Jan Němeček a z toho slovenského historik Roman Holec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Škody z letošního sucha jsou až 12 miliard. Odškodnění od státu bude do 3 miliard, informoval ministr Toman
Letošní sucho způsobilo českým zemědělcům škody za 11 až 12 miliard korun. Odškodnění, které stát zemědělcům vyplatí, by se mělo pohybovat mezi dvěma až třemi miliardami korun. Novinářům to dnes ve Zlíně řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Na sčítání škod podle něj ministerstvo nadále pracuje, a to ve spolupráci s vědeckým týmem InterSucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Alžběta Šerberová: Na zdi
Jako divačku televizního pořadu Prostřeno mě zaujala zvláštní věc. Že se s vařením u nás roztrhl pytel, to je už stará vesta, snad nic jiného nemáme na práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Masarykovo zdymadlo Střekov na 2. místě v anketě České a slovenské stavby století
Masarykovo zdymadlo Střekov se umístilo na 2. místě ze 100 vybraných staveb v anketě, která si kladla za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Energetici a večerní bouřky, doprovázené silným větrem
V důsledku bouřkové činnosti, která ve večerních a nočních hodinách přešla přes celé území České republiky, evidovala ČEZ Distribuce na svém zásobovacím území zvýšenou poruchovost. Na odstranění poruch pracují poruchové čety a během dnešního dne budou dodávky elektřiny obnoveny. Pro hlášení poruch mohou všichni využít distribuční bezplatnou linku 800 850 860.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Praha i Česká republika jsou atraktivním místem k životu, říká ekonom Křeček. Vysoké ceny bydlení jsou přímým důsledkem zájmu o naši zemi
ROZHOVOR Skutečnost, že v Německu mají mnoho kvalitnějších potravin a levnějších než u nás, přestože Němci pobírají násobné mzdy, tkví podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka ve struktuře ekonomiky. K problému na trhu s bydlením v České republice poukazuje na to, že nemovitostí je dostatek, jen se nacházejí v místech se špatnou občanskou vybaveností, kde lidé nechtějí žít. Navíc Praha a potažmo celá Česká republika je na rozdíl od okolních zemí V4 atraktivním místem k životu, takže vysoké ceny bydlení jsou přímým důsledkem poptávky Čechů a cizinců po bydlení v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): EET za všechny prachy (pardon, vlaky)
Komentář na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HZS: Mistrem ČR ve vyprošťování u dopravních nehod se stalo družstvo z Královéhradeckého kraje
Dvacátý zářijový den patřilo celé Resselovo náměstí v Chrudimi profesionálním hasičům. Konalo se zde IX. Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Celníci zajistili na tržnici zboží za více než 17 milionů korun
Karlovarští celníci opět kontrolovali stánky v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Paní kancléřka byla v Číně už jedenáctkrát, zatímco já jen šestkrát. Udělám vše, abych ji dohnal
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti oficiální návštěvy Spolkové republiky Německo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Učni předvedli své dovednosti na náměstí ve Vysokém Mýtě
Mezinárodní soutěž učňů v řemeslných dovednostech ŘEMESLO / SKILL 2018 se uskutečnila 18. - 20. září na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Osmého ročníku se zúčastnilo 66 soutěžících z řad zedníků, obkladačů, montérů suchých staveb, instalatérů a truhlářů z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Americký spisovatel Brown: Nesázejte na církve. Do padesáti let zmizí
Americký spisovatel Dan Brown je znám jako autor, který svými myšlenkami dokáže provokovat. Provokoval i v sobotním rozhovoru pro MF Dnes, když se trefoval do církví. V České republice se přitom teď vede debata o finančním vyrovnání státu s církvemi. Vyslovil názor, že nejpozději za 50 let zmizí církve z našich životů. V Evropě i v USA. Lidé už nebudou hledat útěchu v Bohu, ale sílu sami v sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist