Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.984x, což odpovídá cca 155.701-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Markéta Šichtařová: Škola základ stádnosti
Vždycky jsem měla osypky ze začátku školního roku. Poslední týden prázdnin stál za starou bačkoru. Jako dítě jsem si myslela, že až budu věku vyššího než povinného, bude to lepší a „syndromu posledního prázdninového týdne“ se zbavím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tak na tohle nemám žaludek. Ohlasy na Kalouska u Moravce
V nedělních Otázkách Václava Moravce se sešli dva opoziční poslanci – Miroslav Kalousek (TOP 09) a Jan Farský (STAN) – a jeden poslanec koaliční – Jan Chvojka z ČSSD. V Žižkovské věži vedli živou debatu, ve které dostali pár slovních ran prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO). Na vystoupení této trojice odpoledne zareagoval bývalý kolega Tomia Okamury Karel Fiedler. Raději se podívejte sami, co všechno napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman přijal bývalého Trumpova poradce a „oblíbence“ liberálů Steva Bannona
Prezident Zeman dnes v Lánech přijal Steva Bannona. Guru amerických trumpovských konzervativců, někdejší poradce prezidenta Trumpa a provozovatel nekorektního serveru Breitbart navštívil v neděli odpoledne prezidenta v doprovodu německého poslance Petra Bystroně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Ne politickým neziskovkám, ne diktátu menšin,“ dal na billboard Okamura. Byla proti demonstrace
Tři desítky lidí se dnes sešly v Chrudimi na happeningu před billboardem SPD Tomia Okamury. Uspořádala jej občanská iniciativa Štváče v Chrudimi nechceme, která tak protestuje proti poutači s nápisem „Ne politickým neziskovkám, ne diktátu menšin“. Iniciativa požaduje jeho odstranění, podle ní rozeštvává společnost. SPD to odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Dobré skutky
K prolomení české migrační politiky je každý prostředek dobrý. Nyní se objevilo nové beranidlo v podobě imaginárních sirotků. Z některých politiků se najednou stávají lidské bytosti plné soucitu. Pro zvýšení efektu by ještě mohli v přímém přenosu pobíhat po studiu a zoufale lomit rukama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Začneme s menším počtem nejmenších a nejzranitelnějších
Premiér Babiš nezablokoval iniciativu na přijetí dětských obětí války v Sýrii. Zodpovědnost přenesl na občanskou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Taťjana Horáková: Protestujeme, aby byla veřejnost matena 'zaručeně správnými informacemi'
Kolem Mezinárodního dětského kříže - mezinárodní humanitární organizace lékařů (a spolupracovníků) na pomoc raněným a nemocným dětem v oblastech válek a jiných krizí se zvedla vlčí mediální kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Přesně takoví lidé, kteří dnes řídí EU, poklonkovali Hitlerovi, říká senátor Doubrava. Úlisné, svatouškovsky se usmívající nuly
ROZHOVOR „Evropu se snaží vést hlupáci stejného typu, kteří poklonkovali v roce 1938 Hitlerovi. Ulísní, přihrblí a svatouškovsky usmívající se velké nuly z velké demokratické Evropy. Musejí odejít, nemá-li EU zaniknout!“ říká senátor Jaroslav Doubrava. Vyjádřil se k návrhu europoslankyně Šojdrové ohledně sirotků ze Sýrie, zhodnotil prezidentovu návštěvu Německa a Angelu Merkelovou označil za politickou nulu. Hlasování našich poslanců pro trestání Maďarska prý považuje za skandální vlastizradu. Promluvil také k situaci v Mostě a k „vesnici pro lůzu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš? Je to zoufalý a místy až nebezpečný. Poslechněte si někdy Babiše, plácá pátý přes devátý. Farský a Kalousek si u Moravce notovali
Moderátor Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval Miroslava Kalouska (TOP 09). Společnost mu dělali předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka. Ten čelil kritice za to, že ČSSD navrhla na post velvyslance Tomáše Petříčka. Farský konstatoval, že zahraniční politiku řídí premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman. „Jejich výstupy jsou dost zoufalý a místy až nebezpečný," vypálil Farský. A Kalousek si ještě přisadil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Spojme se v EU, postavme se Kremlu. Topka přivezla Liberečákům Pekarovou a Peszynského, byl běh kolem přehrady a průvod městem pod eurovlajkou. Máme i FOTO
REPORTÁŽ Evropský den připravila v sobotu v Liberci TOP 09. Nejdříve se topkaři pod patronátem své místopředsedkyně Markéty Pekarové Adamové proběhli kolem polovyschlé liberecké přehrady, odpoledne zorganizovali první akci organizace Pulse of Europe v krajském městě. Na ní promluvil i Tomáš Peszynski. „Nebojíme se říci to, že chceme, aby Česko bylo ještě více v Evropské unii. Například, aby mělo euro. Chceme, aby se Evropská unie zreformovala, aby byla demokratičtější, funkčnější, silnější,“ uvedl. Jejich heslem je i - spojme se v EU a postavme se Kremlu. „Co si budeme povídat, Evropa je ohrožena kvůli rozkladnému působení ruské zahraniční politiky, ruské propagandy a fake news,“ vysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO U kafe a doutníků, před divadlem. Umělci se vložili do voleb
Volby se blíží, tak na scénu přicházejí umělci, aby podpořili své favority mezi kandidáty. Svůj názor vyjádřili herec Pavel Kříž i zpěvák Matěj Ruppert. A také herci Zdeněk Svěrák či Tomáš Töpfer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Manželka šéfa GIBS na Facebooku schvalovala střílení do migrantů
POD LUPOU „Který politik řekne a udělá konečně jasnou tečku za tímto vším svinstvem, kdy konečně zvednou zbraně, co ještě pár měsíců budou mít, a ochrání svoje ženy a děti? A nebudou čekat na další zrůdnosti, co se nám můžou stát.“ Takto manželka nového ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Radima Dragouna Monika Dragounová zareagovala na sociální síti Facebook na příspěvek, který reflektoval prohlášení místopředsedy SPD Radima Fialy. Ten na jiné síti, Twitteru, radil, jak si poradit s migranty, kteří se pokusili ve Španělsku překonat hranici. Fiala napsal: „Na násilný pokus překonat hranici je jediná odpověď suverénní země a tou je rozkaz k palbě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Bez dotací bude líp
„Víš, proč zemědělec bere dotace? No přece, aby tě nestál chleba 100 korun, ale jen těch 30 Kč. Toto je odpověď na vše.“ [1]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Migranty zavřít! Sirotkům postavit dětský domov v Jordánsku či Libanonu. Paní Šojdrová, ach jo
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném nedělním shrnutí rozhodl hovořit především o migraci a o syrských sirotcích. Zmínil, že by byl nejraději, kdyby pro tyto děti vznikly domovy v Jordánsku a Libanonu. Následně by se měly vrátit do Sýrie – až to bude možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kolik přináší EET? Odhady Ministerstva financí se naplňují
Reakce na článek Čistý výnos EET jen 4,7 mld., autor Tomáš Volf, zveřejněno v deníku Právo dne 21. 9. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kněz Czendlik před lidmi: Zdá se mi, že Češi jsou nejvíc uzavřený národ v Evropě. Ale to není výtka...
REPORTÁŽ Tunelování v kostelích, podpora strachu i nelogičnost migrace z jihu na sever. I o tom se mluvilo na besedě s římskokatolickým knězem, lanškrounským děkanem Zbigniewem Czendlikem a novinářem a spisovatelem Mariuszem Szczygielem, kteří znají Česko jako své boty, hovoří obstojně naším jazykem a vytvářejí mosty mezi českou a polskou kulturou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): K vládnímu návrhu o státním rozpočtu navrhneme alternativu
Komentář na facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka vytvořil v ČSSD atmosféru totální nesnášenlivosti. Promlouvá bývalý předseda
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz expremiéra a někdejšího předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. Někdejší šéf sociální demokracie má za to, že Bohuslav Sobotka vytvořil ve straně atmosféru totální nesnášenlivosti. Paroubek ale nemluvil jen o ČSSD. Kritizoval také exekutory. Jejich lobby prý ovlivňuje poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: „Temnou nocí nad propastí slepec na slepém koni jede“ (čínské přísloví). Čas sekerníků
Nejde lépe vystihnout dnešní situaci, ať již politickou, společenskou, v oblasti vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Vůdci, kteří mají být elitami národa a z toho titulu společnost směrovat, nejsou. Nejde lépe vystihnout marasmus, který se snaží „nějací zoufalci“ napravit, pokud vůbec mají sami morální hodnotu, aby mohli něco napravovat. Pokud jejích cílem není jen lépe zahladit stopy po svých zločinech, aby mohli páchat další a ještě propracovanější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vzdělávací kurz pro učitele - novinky z českého jazyka a literatury
Třídenní vzdělávací kurz Škola českého jazyka a literatury se i letos zaměří na nové poznatky z oblasti gramatiky, české prózy a poezie. Uskuteční se od 22. do 24. října 2018 v Praze. Přednášet a lektorovat budou vědečtí pracovníci z Ústavu pro jazyk český AV ČR a Ústavu pro českou literaturu AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvyšší státní zástupce Zeman od Moravce varoval internetové „šiřitele nenávisti“. Chce bojovat proti hrubnutí společnosti
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, policejní prezident Tomáš Tuhý a eurokomisařka Věra Jourová. Debatovali spolu o kybernetických zločinech a dáma si nebrala servítky. „Po každém teroristickém útoku a po každém velkém zločinu my politici vykřikujeme, jak musíme účinněji bojovat proti těmto zločinům. Proto k tomu také musíme hledat cestu,“ zdůraznila. A předložila jeden návrh. Pavel Zeman sáhl k příměru z první světové války. Zmínil i slabou stránku státní suverenity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Jednání generálních ředitelů zemí střední a východní Evropy
V minulém týdnu se generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal zúčastnil 16. zasedání Kulatého stolu generálních ředitelů vězeňských služeb zemí střední a východní Evropy (MECR), které se tentokrát konalo ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Co se hodí, to se říká
Komentář na facebookovém profilu k návrhu premiéra Babiše na opakování britského referenda o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Trumpova kandidáta do Nejvyšího soudu chtějí potopit kvůli MeToo. Ultralevicová profesorka psychologie si vzpomněla, že jí před 36 lety zkoušel znásilnit
Už to vypadalo, že Brett Kavanaugh má dobře našplápnuto na to, aby se stal soudcem amerického Nejvyššího soudu. Pak ale přišla žena, která ho obvinila z pokusu o znásilnění před šestatřiceti lety, profesorka psychologie Christine Fordová, která je registrovanou členkou demokratické strany a patří k progresivistickému křídlu této strany. A situace rázem nabírá zcela jiný směr. S fakty ohledně této kampaňe #metoo přišel server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nářez Štěpána Kotrby před kamerou: Šojdrová neví, co činí, to u křesťanů bývá zvykem. To nebyla solidarita, ale citové vydírání vlády a prezidenta
Téma (ne)přijetí syrských sirotků rozebíral v pořadu Horké téma ParlamentníchListů.cz moderátor Radim Panenka s analytikem Štěpánem Kotrbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Osmdesát let od jediné všeobecné mobilizace v československých dějinách. Mohly naše pluky dojít až do Berlína?
„Ano, to je válka,“ pronesl československý prezident Edvard Beneš na Hradě poté, co dostal depeši od Britů. Začala v historii naší novodobé státnosti poslední velká mobilizace, po níž měla tuzemská armáda přes milion mužů ve zbrani. Byla vyhlášena 23. září 1938. Proto je vhodné porovnat tehdejší československé síly se silami nepřátelského Německa a zamyslet se i nad jinými scénáři možného vývoje dění v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Lidé s nejtěžšími chorobami mají šanci na kvalitnější život
Sněmovna poslala do dalšího čtení senátní návrh novely zákona o sociálních službách, u jehož zrodu sehráli významnou roli senátorky a senátoři za KDU-ČSL. Například senátorka Šárka Jelínková, místopředsedkyně Senátu Miluše Horská či senátor Lumír Kantor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Diana Johnstone: Neposlušné Maďarsko
CNN objevila nedávno paradox. Jak je možné, ptala se, že v r. 1989 byl Viktor Orban západem oslavovaným liberálním vůdcem, vyzývajícím k odchodu sovětských vojáků ze země, a dnes je maďarským premiérem, tulícím se k prezidentu Putinovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Národní pouť připomene boj legionářů u italského Doss Alto
Boj československých legionářů z první světové války o vrcholek Doss Alto nedaleko Trenta dnes připomene přímo v Itálii národní pouť. Pořádá ji Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany. Součástí programu bude odhalení sochy svatého Václava nebo pietní akt u pomníku legionářů v městečku Arco. Akce se zúčastní například ministr obrany Lubomír Metnar, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Učitelé ve Vídni se před muslimskými žáky necítí bezpečně. Už je to tak vážné, že zasahují úřady
Ve Vídni chystají konkrétní opatření, jak pomoci učitelům zvládat výzvy, které souvisí se stále se zvyšujícím počtem muslimských žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Je třeba zvolit vlastní, nikoli německý postup
Komentář na facebookovém profilu k otázce přijetí syrských sirotků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Klekneš si a začneš to dělat! Nové a velmi úděsné informace o Pochem
Není tomu tak dávno, co ParlamentníListy.cz přinesly sérii článků, na jejímž konci se uzavřely dveře Ministerstva zahraničních věcí pro Miroslava Pocheho. Ten už přestal usilovat o post šéfa resortu a za sebe nabídl náhradu v podobě svého letitého asistenta Tomáše Petříčka. Naší redakci se v posledních hodinách ozval zdroj, který přinesl další materii, jež se chování a praktik tohoto sociálnědemokratického europoslance přímo dotýká. Některá fakta ještě ověřujeme, jiná můžeme vydat de facto hned.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ať si ve své zemi každý dělá pořádek sám, brání Orbána Jiří Čunek. Sdělil i postoj k sirotkům
ROZHOVOR „Neumíme dokonce řešit ani situaci s romskou komunitou, se sociálně vyloučenými komunitami a troufáme si bezbřeze přijímat komunity, které jsou na řešení daleko složitější,“ varuje senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Se záchranou židovských dětí díky Nicholasi Wintonovi se to prý srovnat nedá, ale dá se prý porovnat alespoň ona ochota pomáhat. Všichni máme podle něj spoluzodpovědnost za tuto planetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Nadace Křižovatka předala 25 monitorů dechu neonatologickému oddělení
Monitory „Babysence II“ v hodnotě 50 tisíc korun převzali ředitel Nemocnice Na Bulovce Mgr. Jan Kvaček a primář Neonatologického oddělení MUDr. Martin Čihař. Monitory pomáhají dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí“ a Nemocnici Na Bulovce je věnovala Nadace Křižovatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Expert varuje z Bakalova webu: Rakousko je centrem ruské špionážní politiky. Že přijel Putin ministryni na svatbu, to není jen tak
Bývalý šéf strategického odboru rakouského ministerstva obrany Gustav Gressel poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Sdělil v něm mimo jiné, že Rakousko je centrem ruské špionážní politiky v centru Evropy. Pokud o tom někdo pochybuje, může se podívat na svatbu rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové. Putin na ni rozhodně nepřijel náhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda projedná odvod půl miliardy z Budvaru do rozpočtu
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) projedná ve středu půlmiliardový odvod z peněz národního podniku Budějovický Budvar do státního rozpočtu. Jak řekl ČTK generální ředitel podniku Petr Dvořák, podnik s tímto odvodem počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk zahájil unikátní výstavu Rozlomená doba
Doposud největší výstavní projekt v rámci Středoevropského fóra Olomouc bude postupně v letech 2019 - 2021 představen ve všech zemích Antonín Staněk coby primátor města Olomouce přijal čestné hosty akce na olomoucké radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury zve na Den otevřených dveří
V pátek 28. září 2018 se pro Vás otevřou brány malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), a to v době od 10 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Když šlo o české děti, tak všichni ti hospodští filozofové mlčeli, připomíná Markéta Šichtařová. A přidává příběh pro otrlé
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Máme tu klasický předvolební levicový rozpočet, přitom dlouhodobě nelze mít deficit státního rozpočtu a snižovat státní dluh. Takto hospodařili Řekové a víme, jak dopadli. Každý rok měli deficit, ať ekonomika rostla, nebo klesala. To je cesta do pekel, tvrdí v souvislosti se státním rozpočtem, který schválila vláda Andreje Babiše, ekonomka Markéta Šichtařová. Analytička se vyjádřila také k hlasům, že bohatá prosperující společnost se má umět postarat o padesát dětí ze Sýrie, co nemají rodiče, a zmiňuje tři politiky, kteří se zajímali o odcizené české děti, a to i mimo předvolební období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podle Maláčové chce vláda vyjednat podporu rozpočtu hlavně s KSČM
Nedělní pořad Partie na TV Prima tentorkát nabídl dílčí názory ryze ženské debaty. Diskutovat přišla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), opoziční poslankyně Pirátů Olga Rychterová (Piráti) a poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Hlavními tématy bylo přijetí syrských sirtoků na české území, státní rozpočet, či důchodová reforma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Nové vedení SÚKL již přistoupilo k řadě nápravných kroků
Ministerstvo zdravotnictví v období od ledna do června tohoto roku zkontrolovalo hospodaření Státního ústavu pro kontrolu léčiv v letech 2016 a 2017. Kontrola odhalila závažnější nedostatky v oblasti správních řízení, veřejných zakázek a oblasti personální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lidovci budou příští rok volit předsedu. A zájemci už se prý pustili do boje
Příští rok na jaře plánují lidovci volební sjezd a možní kandidáti na předsedu už se začínají pomalu objevovat. Zájem o předsednictví projevil například první místopředseda Marian Jurečka i poslanec Marek Výborný. Stávající šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek prý oznámí až po senátních volbách, v nichž sám kandiduje, jestli se rozhodl křeslo předsedy obhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Oslavme společné století v Praze
Na tiskové konferenci v Clam-Gallasově paláci v Praze byl představen koncept a program národních oslav 100 let republiky. Oslavy společného století v Praze budou zahájeny 28. září znovuspuštěním orloje na Staroměstském náměstí a vyvrcholí o víkendu 27. a 28. října velkolepou oslavou v ulicích Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Byli nacisté krajní pravice, nebo levice? Německá ambasáda v Brazílii tvrdila to první, vyvolala bouři nevole
Brazilci jsou ve varu, hádaji se s Němci o to, zda nacisty ztotožnit s levici, či krajní pravicí. Vše se spustilo poté, co německá ambasáda zveřejnila video, v němž připomíná hrůzy holokaustu a upozorňuje, že nacisté patřili ke krajní pravici. Rozlícení Brazilci, kteří naopak tvrdí, že nacisté náleží k politické levici, promptně zaplavili vlnou kritiky facebookový účet neměcké ambsády, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pocheho asistent má řídit diplomacii? Budeme jak bezprávná kolonie. Podle Jaroslava Bašty se pak nesmíme divit, že si na nás otevírá pusu i ukrajinský velvyslanec
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro PrvníZprávy.cz rozepsal o pojmu cochcárna, pozapomenutému slovu, které vychází z věty: „Každý si dělá, co sám chce“. Jeho názorné příklady lze nalézt denně v českém tisku. A celé to podle Bašty začalo nominací europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničních věcí a následným odmítnutím jej jmenovat ze strany prezidenta republiky. Nyní je ve hře Tomáš Petříček a i na něj si exvelysnalec ve svém komentáři posvítil. A pozornosti krom něho neunikla ani europoslankyně Michaela Šojdrová se syrskými sirotky, či nestandardní chování velvyslance Ukrajiny Jevhena Perebyjnise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Otevřený dopis signatářům petice k přijetí 50 syrských sirotků
Pane Halíku, pane Kocábe, pane M. Žantovský, pane Gále, paní Wagnerová a další, pane Jane Hrušínský včetně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V kalendáři by mohl přibýt Památný den sokolstva. Navrhuje ho ODS
V kalendáři by mohl přibýt další významný den. Skupina poslanců ODS navrhla v novele zákona o státních svátcích, aby na 8. říjen připadal Památný den sokolstva. Jedná se už o třetí poslaneckou snahu o změnu tohoto zákona v nynějším volebním období Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Chovanec promluvil: Vstup do Babišovy vlády byla chyba. Ale kritizovat ji začnu až po volbách
Exministr vnitra a někdejší zastupující předseda ČSSD Milan Chovanec nyní kandiduje do zastupitelstva v Plzni na jednom z posledních míst. Ambice být zvolený ale podle svých slov stejně nemá. V rozhovoru pro deník MF DNES také uvedl, že vstup do vlády byla chyba, ale kritizovat bude až po volbách. Informaci zvěřejnil server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská vysadila v Trocnově lípu
Vysazení lípy, coby našeho národního symbolu, a slavnostní stužkování praporů sborů dobrovolných hasičů k výročí založení samostatného Československa v roce 1918. To a mnohem více mohli vidět návštěvníci pátého ročníku Trocnovských slavností, které se konaly v sobotu 22. září v areálu Památníku Jana Žižky u Borovan na Budějovicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Ladislav Jakl: Nezvednu ruku pro žádnou buzeraci. K bruselské centralizaci mám skutečný odpor
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Mé názory voliči i na Žižkově či Vinohradech znají. Dlouhodobě, celých posledních 30 let. Každý si může ověřit, co jsem říkal a psal před rokem, před pěti lety, před dvaceti. A to o všech možných vážných politických záležitostech. Názory mých protikandidátů nikdo nezná. Jen jejich fráze," řekl nám Ladislav Jak jaké jsou jeho výhody oproti ostatním kandidátům do Senátu na Praze 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
STAN: Naše hodnotové patero pro komunální volby
Komentář na facebokovém profilu k základním bodům volebního programu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Výstava fotografií z misí českých zdravotníků
Dva roky strávil fotograf Jiří Pasz s českými lékaři, kteří v rámci zdravotně humanitárního programu MEDEVAC pomáhají lidem utíkajícím před válkou nebo obyvatelům rozvojových zemí. Osudy malých i velkých pacientů z krizových oblastí a profesionální práci našich zdravotníků, mezi nimiž jsou i specialisté z Fakultní nemocnice Olomouc, dokumentoval v Jordánsku, Iráku, Libanonu i na Ukrajině. Soubor více než třiceti fotografií pod názvem Létající lékaři od začátku letošního roku putuje po městech v České republice i zahraničí. Od 26. září do konce října bude k vidění v několika budovách v areálu FN Olomouc a na Lékařské fakultě Univerzity Palackého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Václav Klofáč stál u zrodu Československa
V době první republiky, byla vždy kolem V.Klofáče velká mediální sláva. Václav Klofáč, byl vedle exilových osobností TGM, Dr.E.Beneše, jedním z představitelů domácího odboje. Jen krátce si připomeňme jeho životní osudy, spojené se vznikem Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Chceme zvyšovat kvalitu života obyvatel na venkově
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vyjednala navýšení rozpočtu ministerstva, které poslouží především našim obcím. Částka 3,2 miliardy korun bude prostřednictvím tzv. národních dotací v příštím roce směřovat na zlepšení kvality života našeho venkova a regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Disent už na Západě povolen není
V Evropě se už dlouho ví, že vzkříšení de Gaullova francouzského národovectví Marinou Le Penovou je pro Washington nepřijatelné. De Gaulle nebyl poddajným Washingtonu a o žádného dalšího nepoddajného z Francie není ve Washingtonu zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD). Platforma Zachraňme ČSSD vyzývá k mobilizaci v podzimních volbách
Výzva neformální diskusní platformy na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal v dražbě bývalé veterinární středisko v Českém Dubu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Liberci prodal v dražbě areál bývalého veterinárního střediska v Českém Dubu za 2,924 milionu Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Kdo porušuje evropské zákony, nemůže mít právo na volný pohyb
Komentář na facebookovém profilu k migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Domovem zachráněných výrů se stala pražská Zbraslav
Nad pražskou Zbraslaví se snášel soumrak a z dřevěných bedýnek se ozývalo tlumené houkání. To dvě zachráněné samice výra velkého netrpělivě čekaly na návrat do volné přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Nenápadný zabiják - nefunkční filtr pevných částic
Znečištění ovzduší z dopravy je problém, který trápí řadu českých měst. Nová studie přitom ukázala, že řešení je nasnadě. Stačí, aby ze silnic zmizela auta s nefunkčním filtrem pevných částic. Řidiče takových aut proto nově čekají přísné postihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Když jsem poprvé podal námitku proti autorizaci glyfosátu...
Když jsem v roce 2015 poprvé podal parlamentní námitku proti návrhu Evropské komise povolit používání glyfosátu na dalších 15 let, všichni si klepali na čelo a říkali, že je to nemožné. Jenže Evropský parlament ji tehdy schválil a glyfosát musel být znovu přezkoumán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Spor o sirotky ze Sýrie je zbytečně vyhrocený
Když jsem poprvé z úst Michaely Šojdrové slyšel o návrhu přijmout z Řecka nějaké nezletilé bez doprovodu, věděl jsem, že ji motivuje upřímná snaha pomoci, ale že má tento návrh hodně rizikových míst. Jakých? Pojďme si je rozebrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy zahajuje opravu kulturní památky jez Oblekovice
Kamenný jez ve správě Povodí Moravy, s. p. na Dyji v městské části Znojma čekají rozsáhlé opravy. Jez z roku 1928 projde opravami, které zajistí jeho stabilitu, bezpečný provoz, prodlouží jeho životnost a navrátí jeho jedinečnou krásu tak, aby i nadále dokládal svědectví odborného a stavebního umu našich předků. Opravy odstartují příští týden a potrvají necelé tři měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Výcvik přežití v pouštních podmínkách Afghánistánu rozvíjí houževnatost i samostatnost
Vojáci 10. strážní roty pokračují ve výcviku S.E.R.E. (Survival Evasion Resistence Escape - přežití, únik, odolání v zajetí, únik ze zajetí a bezpečný návrat) i během svého nasazení v Afghánistánu. V pouštních podmínkách navazují na výcvik, kterým prošli během přípravy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dva miliony kultuře
V pátek večer se v uherskohradišťském Klubu kultury sešli zástupci kulturních organizací a institucí celého Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Chceme snižovat byrokratickou zátěž
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zvýšení výdajových paušálů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpořil filmový nadační fond částkou pěti milionů korun
Motivace pro filmové a televizní štáby z celého světa v našem regionu, s tím související podpora místní ekonomiky i možnost ukázat zajímavá místa v Brně a Jihomoravském kraji – to jsou cíle Jihomoravského filmového nadačního fondu, kterému krajské zastupitelstvo 20. září 2018 schválilo členský příspěvek na rok 2018 ve výši 5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Ovce v nevhodných podmínkách a maso neznámého původu
Chovatel v pražských Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, spřízněná restaurace pak skladovala masné produkty s neznámým původem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Zatímco Šojdrová exhibuje, UNICEF hlásí hladomor dětí v Jemenu
V čase, kdy europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) mediálně exhibuje a praktikuje politický marketing té nejodpornější podoby na údajných syrských sirotcích, tak ve stejný čas bije UICEF na poplach kvůli hladomoru v Jemenu. Potravinovou pomoc akutně potřebuje 4,7 milionů Jemenských dětí, z toho na životě je ohroženo na 400 tisíc(!) z nich! A to v důsledku války, kterou zde vede Saudská Arábie – partner NATO a USA na Blízkém Východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj vystavoval na turistickém veletrhu v Užhorodě
V ukrajinském Užhorodě se ve dnech 20. a 21. září konal již sedmnáctý ročník mezinárodního turistického veletrhu „TurEurocenter-Zakarpatia 2018“. Prezentaci Pardubického kraje již potřetí na této akci zajistila Destinační společnost Východní Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: O prohnilosti církví a státu
Nelíbí se mi ve státních a církevních kruzích pro-imigrační a pro-evropská politika, která škodí občanům naší země a Evropy. Už ten pro-bruselský alpinismus je donebevolající, neboť dochází k ohrožení naší svobody, suverenity a soběstačnosti. Pořád píši články proti hnusnému trendu lhostejnosti a zaprodanosti nejen v našich zemích, ale i v Evropě a okolním světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Vrátíme městu opravené veřejné komunikace, vrátíme městu hrdost
Stav našich silnic a mostů je tak žalostný, že by si jeden myslel, že je to plán, aby ve městě jezdilo co nejméně aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SÚKL: Prohlášení ke kontrole Ministerstva zdravotnictví
Státní ústav pro kontrolu léčiv přijal opatření ke zjištěním z kontroly Ministerstva zdravotnictví. Nedostatky, které ústavu ministerstvo vytklo, byly odstraněny zejména vydáním aktualizovaných interních předpisů. Do budoucna by se tak stejná pochybení již neměla opakovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Druhý temelínský blok opět vyrábí elektřinu
V sobotu ve 20:15 hodin obnovil druhý temelínský blok výrobu elektřiny. Jeho turbogenerátor byl od přenosové sítě odpojen dva dny, během nichž energetici pracovali na kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Aktuálně je výkon bloku 400 MWe, naplno by měl začít vyrábět ještě během dnešní noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Je dobré mít také paměť
Do voleb v Kroměříži jde třináct stran a hnutí s mnoha novými lidmi, kteří se ucházejí o to, stát se městskými zastupiteli. Je taková doba, která přeje novým tvářím, představám a slibům, že teď to bude jiné, lepší. Město se mění podle toho, jak se mění nálady ve společnosti a také jak se mění generace lidí, kteří ve městě žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Jak zlegalizovat nelegální migraci
Komentář na facebookovém profilu ke Globální pakt OSN o migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Upozornění pro občany v souvislosti s brexitem
Důležité informace pro občany České republiky, žijící ve Velké Británii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: Organizátoři předváděček porušují oznamovací povinnosti
Organizátoři předváděcích akcí nadále porušují zákon, který jim ukládá oznámit prezentaci nabízených produktů na ČOI spolu s dalšími náležitostmi, jako je například místo konání, identifikace výrobku nebo IČO organizátora akce. ČOI provedla ve 2. čtvrtletí tohoto roku 21 kontrol a v 6 případech zjistila porušení právních předpisů, za které uložila šest pokut ve výši 2 308 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Preferujete zimní, nebo letní čas?
Blíží se nám konec střídání letního a zimního času. Ačkoliv řadu směrnic EU považuji za nesmyslnou byrokracii, tento krok Evropské komise vítám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Anne Applebaumová, zvaná do Havlovy knihovny, má strach o Evropu. Euroskeptici a kritici migrace jsou prý jako Hitler ve třicátých letech
Držitelka Pulitzerovy ceny Anne Applebaumová, která před lety vystoupila také v Knihovně Václava Havla, publikovala v americkém magazínu The Atlantic obsáhlou esej o současné Evropě. Přirovnává situaci k předválečnému období a podrobuje zdrcující kritice euroskeptiky a ty, kdo nesouhlasí s ilegální migrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda: Schůze tripartity a společné jednání se zástupci krajských tripartit
V pondělí 24. září 2018 proběhne od 14:00 hodin v Lichtenštejnském paláci společné jednání Rady hospodářské a sociální dohody České republiky (RHSD) se zástupci krajských hospodářských a sociálních rad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plzeňští Piráti uklízeli Plzeň
V rámci projektu Ukliďme Česko, se plzeňští Piráti vydali vyčistit Plzeň od odpadků, kterých je v některých lokalitách požehnaně. V sobotu dopoledne se plzeňská skupina Pirátů včele s kandidátem na primátora města Pavlem Bosákem sešla na zastávce u Techmánie. Následně se vydala uklidit odpadky k ulici Karla Vokáče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM připadl byt v měšťanském domě U bílé boty poblíž Karlova mostu
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových připadl na základě odúmrti byt v měšťanském domě U bílé boty, který se nachází v ulici Na Kampě, přibližně 50 metrů od jedné z nejvýznamnějších pražských památek – Karlova mostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Litomyšl: Soutěž o proměnu okolí sochy Zdeňka Nejedlého
Dvanáct návrhů poslali umělci do soutěže vyhlášené městem Litomyšl na proměnu okolí sochy Zdeňka Nejedlého. Autoři s prostorem zamýšleli různé intervence – navrhovali nechat sochu zarůst růžemi, postavit kolem ní vzpomínku na oběti monstrprocesu nebo ji například umístit na otočný podstavec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist