Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.997x, což odpovídá cca 156.379-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Štěpánek dostal prostor před kamerami ČT, aby se prý mohl bránit. Jenže to dopadlo zcela jinak. Divák totiž viděl tohle
Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, je podle představ hnutí ANO ideálním kandidátem do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Netají se tím, že by rád zrušil veřejnoprávní Českou televizi. Považuje ji za neobjektivní. Vzorem neobjektivnosti podle něj může být pořad Newsroom ČT24. Raději se podívejte sami, proč si ho Štěpánek vzal na paškál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: ČSSD - Předvolební vření?
Právě ve chvíli, kdy začalo odpočítávání času do odstartování říjnových voleb, to začalo v ČSSD vřít. V nejméně vhodnou dobu a nejméně vhodným způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko se dál zlobí na Izrael za sestřelené letadlo. Prý je to ale všechno lež
Mezi Ruskem a Izraelem to jiskří. Syrské obranné síly sestřelily výzvědné letadlo Iljušin-20, ale ruská strana obviňuje místo svých syrských spojenců právě Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradil se v ČT rozčiloval nad Šojdrovou a „sirotky“: Skutečně bych rád věděl, jak k té myšlence došla
S blížícím se termínem odchodu Velké Británie z EU se zároveň krátí čas potřebný k uzavření dohody o odchodu. Evropští státníci během setkání prohlásili, že budou příští měsíc usilovat o uzavření dohody s Velkou Británií. Jan Zahradil, europoslanec za ODS, připustil, že vždy je lepší se rozejít v klidu, míru a s nějakou dohodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman spustil kanonádu: Romové za komunismu museli pracovat, jinak šli do vězení. Zločinecká neziskovka Děti Země. A tento bonmot o Šojdrové raději nedokončím...
Miloš Zeman vyrazil na svou další krajskou cestu. Tentokrát zavítal do Olomouckého kraje. V pondělí odpoledne zavítal do Kojetína a stejně jako v jiných českých a moravských obcích a městech, i tam trochu provokoval. Rýpl si do novinářů, zmínil syrské sirotky a europoslankyni Michaelu Šojdrovou (KDU-ČSL), vůči které si neodpustil bonmot, a pár slov přidal i na konto Romů. „Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale...,“ rozjel se prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nevychovaný fracek. Neuvěřitelná drzost a arogance. EU nás považuje za póvl. Francouzský prezident nám vyhrožoval kvůli nepřijímání imigrantů a toto řekli kníže, Filip, Keller, Fiala či Okamura
ANKETA Server iDNES.cz informoval, že prezident Francie Emmanuel Macron v Salcburku řekl, že země, které v migrační otázce neprojevují solidaritu, by měly být vyloučeny ze schengenského prostoru. Narážel tak podle iDNES.cz na vytrvalý odpor východoevropských zemí jako ČR či Maďarsko přijímat uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hrozí Soukupovi ztráta televizní licence?
Česká televize ve svých včerejších pořadech věnovala velkou pozornost tomu, že by TV Barrandov mohla přijít o svou televizní licenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Je soudružka Šojdrová opravdu tak hloupá? Srovnání s Wintonovými dětmi je nechutné i značně pitomé. A paní Němcová… Katolický kněz o syrských sirotcích
ROZHOVOR „Ve vámi zmíněném vysílání se totiž paní Šojdrová totálně odkopala. Vlastně jen ukázala, že sice neví, co konkrétně chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane… Něco tak naivního, jako plácnout, že přijmeme nějaké ty siroty, ze kterých se vyklubou nedoprovázené děti, které jsou vlastně již skoro dospělé a že se jedná o chlapce a že se o nich vlastně nic neví a že se vlastně teprve budou vyhledávat a prověřovat. Hlavně, že víme, že jich bude padesát, páč tento počet sirotků se nám vejde do jednoho autobusu…,“ říká katolický kněz Evermod Jan Sládek, který se dlouhodobě zabývá Sýrii a má kontakty na místní křesťany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka je opět volný, soud ho rozvedl se ženou Olgou za čtvrt hodiny
Bývalého premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a Olgu Sobotkovou v pondělí po patnácti letech rozvedl Obvodní soud pro Prahu 5. Rozvodové jednání trvalo pouhých patnáct minut. K soudu se ani jeden z nich osobně nedostavil, jednat za sebe nechali své advokáty, kteří zopakovali, že obě strany souhlasí s nastavenými podmínkami, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Předvolební debata v Jesenici: Tramvaj až do centra Prahy, kauza s ředitelem základní školy, kdo s kým by nešel...
Komunální volby klepou na dveře. Jaké problémy obce řeší? A jaké se jim příliš řešit nedaří? Český rozhlas se jel podívat do obce Jesenice u Prahy, aby zjistil, co splnili stále ještě vládnoucí politici a co slibují ti, kteří mohou být teprve zvoleni. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petrus (ČSSD): Poslední zasedání Zastupitelstva Prahy 8 ve volebním období se ruší – program by neměl žádný bod jednání
Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 8, které mělo proběhnout ve středu 26. září 2018, se ruší. Po společné schůzce o tom v pondělí 24. září 2018 rozhodli radní osmé městské části. Důvodem je skutečnost, že radní, opozice ani občané nenavrhli žádný bod jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo měl nejemotivnější předvolební rétoriku? Jednoznačně Svobodní a Okamura, říká analytik Milan Petrák
Nejemotivnější výrazy v předvolební komunikaci letos podle lingvistické analýzy používali Svobodní a hnutí SPD Tomia Okamury. Svou rétoriku přitvrdily i tradiční strany, nejvíce ODS. Nejracionálnější byli Zelení, STAN a Piráti, uvedl datový analytik Milan Petrák ze společnosti Bisnode, která se na základě analýz věnuje předpovídání zákaznického chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Provizorní lávce v Troji řekl odbor dopravy ne. Důvodem je nevyhovující šířka
Provizorní lávka v Troji, kterou chce hlavní město postavit na místě loni zřícené lávky, obdržela nesouhlasné stanovisko od odboru dopravy Prahy 7. Důvodem je podle odboru nevyhovující šířka lávky. Vyplývá to z vyjádření úřadu, které na sociální síti zveřejnil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Trojská lávka se zřítila loni v prosinci, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ nadále vyšetřuje policie. Lidi nyní v Troji přepravuje přívoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Stížnost na Českou televizi
Postup redaktorů České televize je nejen v rozporu s kodexem ČT, ale dokonce přímo se zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Slavná loď Aquarius, která vytahovala z moře migranty a vozila je do Evropy, dostala stopku. Zde je důvod
Loď Aquarius, která křižovala Středozemní moře a zachraňovala migranty na člunech, si zřejmě nějaký čas pobude v přístavu a nevyzvedne migranty ani z jednoho člunu mezi Afrikou a Evropskou unií. Co ji zastavilo? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Maminko, mám hlad...
Ta zpráva mě zděsila. Scházela jen fotografie českých plačících děti, které mají hlad. Neprožíváme žádná válečná léta, ani doby předválečné krize a ani dobu Protektorátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Poche, Poche. Klacek na Zemana, Štěch, pár facek. Na setkání ČSSD padla silná slova a bojovný plán
Kauza europoslance Miroslava Pocheho je sice asi zažehnána, neboť prezident Miloš Zeman údajně ve středu slíbil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že s nominací sociálního demokrata Tomáše Petříčka na ministra zahraničí nebude dělat problémy, i tak je ale patrné, že stranou celá věc poměrně otřásla. Sociálními sítěmi se totiž šíří video ze třetího setkání platformy Zachraňme ČSSD v Jihlavě, kde mimo jiné zaznívají kritika Milana Štěcha a také návrhy, jak nyní ve straně fungovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vy se cpete, děti umírají. Zdeněk Zbořil bez milosti o binci kolem sirotků: Jde o něco jiného
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Opakovaně mohu říct, že nejde o děti a sirotky, ale o Babiše. Diskuse je vlastně na začátku a už mnozí vědí, kdo je padouch a kdo hrdina,“ reaguje na kauzu sirotci politolog Zdeněk Zbořil, který přidal svůj komentář také k některým vyjádřením, která padla na toto téma v Poslanecké sněmovně. V reakci na vystoupení Václava Klause mladšího Zbořil podotýká: „Skutečně by se mohli naši politici a političky přestat chovat jako americké stars zajíždějící se nechat vyfotografovat v zemích zbídačených naší chamtivostí a touhou po přepychu.“ A jak celá věc dopadne? Paní Šojdrová má času dost, o peníze nepřijde, a pokud jde o vládu, nějaké řešení najde. „Jen se jí nechce vyhazovat peníze z okna,“ říká politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ČEZ: „Svět energie“ je zpátky
V novém 3D modelu provádí pestrým světem obnovitelných zdrojů energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jedeme už cestou jako Maďarsko, kvůli mému hlasování mi teď vyhrožují, říká Petr Ježek, odpadlík od Babiše
Europoslanec Petr Ježek, který se rozešel s hnutím ANO, se v rozhovoru pro server Reflex.cz rozpovídal o současné situaci na české politické scéně a o jejím budoucím směřování. A vyhlídky prý optimistické dvakrát nejsou. Jsme na tom podle jeho slov ještě hůř než před Babišovým nástupem. „Česká republika se vydala stejnou cestou, kterou teď směřují Maďarsko a Polsko,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poslankyně Pastuchová vypěnila: Myslela jsem, že ta padesátka dětí už někde čeká, ale ono je to ve stádiu diskuzí. Nicméně Šojdrová má splněno!
ROZHOVOR „Upřímně moc nevím, jak mám vystupování paní europoslankyně Šojdrové chápat. Jak se ve Sněmovně ukázalo, její návrh je na vodě. Čekala jsem, že bude mít situaci kolem uprchlíků dokonale zmapovanou, že ta padesátka dětí už někde čeká na to, až jim nějaká země nabídne pomocnou ruku. Že je to akutní záležitost, kterou je třeba ihned řešit. Všechno je ale pouze ve stádiu diskuzí. Nicméně, paní europoslankyně má zřejmě splněno. Její návrh vyvolal velký ohlas," konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ke kauze "syrští sirotci" Jana Pastuchová, poslankyně hnutí ANO za Liberecký kraj. A rozebírá problémy kolem adopcí v situaci, kdy stovky českých dětí marně čekají na pěstouny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bleju z Babiše a Ovčáčka, ulevil si Hřebejk. A mluvčí prezidenta začal okamžitě ordinovat. A nejen on
Reakce prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka na nelichotivá slova, kterými jej poctil český režisér Jan Hřebejk, jenž se snaží dostat do zastupitelstva na Praze 5 a v nadcházejících komunálních volbách kandiduje za Starosty a nezávislé, na sebe nenechala dlouho čekat. Hřebejk se totiž v rozhovoru na webu Info.cz rozpovídal o tom, jak „bleje z Babiše a Ovčáčka“. Mluvčí prezidenta mu na jeho „potíže“ na sociální síti ihned naordinoval vhodné „léky“. A rázem se spustila diskuse, kde ho drtivá většina diskutujících zkritizovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: ... siroty po ní zůstaly
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodla: Karenční doba příští rok skončí, nemocenská se bude proplácet od prvního dne
Proplácení náhrad výdělku v prvních třech dnech nemoci má být obnoveno k polovině příštího roku. Dnes se na tom dohodli lídři koalice ANO a ČSSD, informovala na Twitteru místopředsedkyně poslaneckého klubu sociální demokracie Kateřina Valachová. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ČTK sdělila, že příslušná novela půjde podle její dohody s premiérem Andrejem Babišem (ANO) příští týden ve Sněmovně do dalšího čtení a předseda sněmovního klubu ANO Jaroslav Faltýnek zajistí, aby pro změnu zvedli ruku i poslanci nejsilnější vládní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Osobní zážitky z Německa související s migranty, které v médiích nenajdete. Promluvil Stanislav Berkovec. Došlo i na údajné sirotky
ROZHOVOR „Už před několika lety nám vyprávěli pracovníci naší ambasády, jak se bojí chodit do parků v Berlíně a že už nedávají děti do školek, protože už jsou tam menšinou. Kvůli migrantům tam například přestali dětem vařit vepřové…,“ říká o situaci v Německu poslanec Stanislav Berkovec. Promluvil o informacích v německém i českém tisku, řekl svůj názor ohledně Maďarska a vyjádřil se i k proslovu francouzského prezidenta Macrona na summitu v Salcburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Kraj bude soutěžit obsluhu autobusových linek, na kterých dopravci vypověděli smlouvy
V roce 2017 v důsledku skokového navýšení mezd podali někteří z autobusových dopravců na Brněnsku, Boskovicku a v oblasti Jihovýchod z ekonomických důvodů výpovědi celých smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Merkelová má další problém. Jde o zbraně
Německá vláda čelí po problémech s odvoláním šéfa Spolkového úřadu po ochranu ústavy další velké výzvě. Tentokrát je obviňována, že porušuje tu část koaliční dohody, která se týká zákazu vývozu zbraní zemím zainteresovaným ve válce v Jemenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Petr Kramný - jediný a stěžejní důkaz zničen
Jediným důkazem o příčině smrti Moniky a Klárky Kramných je nekroptický (získaný při pitvě) materiál, který má prokazovat, že manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem právě Petr Kramný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Herec Pavel Liška smutně promluvil o politice. Poslechněte si, není to dlouhé
Herec Pavel Liška byl hostem pátečního pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu. Kromě herectví promluvil také o politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Nejvěcněji letos komunikují Zelení, tradiční strany svou rétoriku výrazně přitvrdily
Před letošními komunálními a senátními volbami je nejracionálnější komunikace Strany zelených, následovaná hnutím STAN a Piráty. Ve srovnání s loňským rokem je rétorika ODS a ČSSD výrazně vyhrocenější. Nejemotivněji letos komunikuje Strana svobodných občanů. Takové jsou závěry lingvistické analýzy Milana Petráka, datového analytika ze společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Krajča (KSČM): Vystoupení na slavnostním shromáždění k 70. výročí Vítězného února 1948
Zkušenosti plynoucí z vítězného zápasu Komunistické strany Československa, pracujících a lidu naší země v únoru 1948 jsou zdrojem inspirací pro naše hnutí i v současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To bude záchrana Evropy. Zemanův včerejší návštěvník zvaný „anti-Soros“ budí rozruch na Západě. Aktuální informace
Steve Bannon začal své turné po Evropě. Bývalý poradce Donalda Trumpa už navštívil Řím, Prahu a odlétá do Budapešti. V sobotu se setkal s lídry italských koaličních stran, Ligy a Hnutí pěti hvězd, v Praze se sešel s Milošem Zemanem. Jednání se zúčastnil i Petr Bystroň z německé AfD. Jaký má Steve Bannon, bývalý šéf serveru Breitbart, cíl? Snaží se spojit nacionalistické strany v Evropě. O jeho italské návštěvě informoval server politico.eu, na té pražské ho doprovázel poslanec AfD Petr Bystroň. Dle něj si Zeman se zájmem vyslechl Bannonovu vizi celoevropského hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Ať uděláte cokoliv, vždycky tu bude nespokojenost
Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícím volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sirotci: Špinavé děti, dojemná hudba. A svědectví. Nora Fridrichová vypustila na diváky ČT silnou kávu
Sirotci ze Sýrie byli tématem pro pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize. Do Česka je chce přivézt europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová, proti je však premiér Andrej Babiš (ANO). V pořadu mimo jiné vystoupila jedna z dobrovolnic v řeckém uprchlickém táboře Eva Zahradníčková, která přisvědčila, jak děti v táborech trpí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Zájem o výstavbu atletické haly stvrdilo Memorandum
V pondělí 24. září bylo podepsáno Memorandum o výstavbě nové atletické haly na území hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa objevila v Jinonicích neregistrovaný chov 34 kusů ovcí
Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a Policií České republiky objevila neregistrovaný chov 34 kusů ovcí v Praze – Jinonicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar uctil v Itálii památku na československé legionáře z Doss Alta
Národní pouti k Doss Alto v Itálii u příležitosti 100. výročí bojů československých dobrovolníků na kótě Doss Alto se v neděli zúčastnil ministr obrany Lubomír Metnar a ředitel Speciálních sil MO brigádní generál Pavel Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Výtěžek z Kingspan Běhu proti rakovině pomůže pacientům nemocnice
Výtěžek z Kingspan Běhu proti rakovině, jehož 3. ročník se uskuteční v neděli 7. října současně s OlfinCar Hradeckým půlmaratonem a ČSOB Maratonem Hradec Králové, pomůže pacientům Kliniky onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
DPP kvůli opravám trati o prodlouženém svatováclavském víkendu přeruší provoz na lince metra C
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) během prodlouženého víkendu od pátku 28. září do neděle 30. září 2018 kvůli opravám trati obousměrně přeruší provoz na lince metra C v úseku Pražského povstání – Kačerov. DPP pro cestující připraví náhradní autobusovou dopravu XC a posílí provoz autobusových linek č. 135 a 196. Ve stejném termínu dojde i k dočasnému přemístění autobusových zastávek Pražského povstání a Kačerov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Kyber-problematika a biologický život na Zemi
Počítačové a virtuální technologie všeobecně míří k nahrazování živých organismů, záleží však na nás, zda se necháme zbavovat svých přirozených biologických životů například absolutní závislostí na počítačových hrách, kde také existuje vnitřní systém, i když fantazijní, ale přesto je to hazard, pokud se krypto-fantazijní ekonomika smísí s tou reálnou, stejně tak i právní závazky a povinnosti v dané hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Upozornění na výhrůžné e-maily
V poslední době se šíří vlny výhrůžných e-mailů, jejichž obsah se nepatrně obměňuje. Jedná se o fenomén, který se vyskytuje ve větším množství států po celém světě, v různých jazykových mutacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI: Plastová knížka Belly Bear není pro děti bezpečná
Česká obchodní inspekce zjistila, že v prodeji je dětská hračka, která může být pro malé děti nebezpečná. Jedná se o plastovou knížku do vody “Belly Bear“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce představí hyperbarickou komoru
Ve středu 26. 9. předvede Nemocnice na Homolce hyperbarickou komoru, která byla zmodernizována díky dotaci Magistrátu hl. města Prahy. Akce se osobně zúčastní radní za oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko a zástupci Nemocnice Na Homolce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Za ČSÚ bude mluvit Jan Cieslar
Tiskovým mluvčím Českého statistického úřadu se stal Jan Cieslar, který bude komunikovat i nadcházející komunální a senátní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj schválil dotační program Podpora individuálních sportovců 2018-2019
Rada Jihomoravského kraje dnes (24. září) schválila dotační program na podporu individuálních sportovců v Jihomoravském kraji 2018-2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci ČSSD navrhli vyšší zákonnou rychlost invalidních vozíků
Skupina poslanců ČSSD navrhla zvýšit v zákoně rychlost elektrických invalidních vozíků, nad níž by je provozovatelé měli registrovat jako zvláštní vozidlo. Nynější hraniční šestikilometrovou rychlost, která zhruba odpovídá chůzi, označují předkladatelé za absurdní. V novele o provozu na pozemních komunikacích ji chtějí stanovit na 15 kilometrů za hodinu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SYNOT: Průchod mezi Zelným trhem a ulicí Prostřední projde kompletní rekonstrukcí
V měsíci říjnu se uskuteční rekonstrukce průchodu mezi Zelným trhem a ulicí Prostřední v Uherském Hradišti (objekt č. p. 40). Investiční akce, realizovaná společností SYNOT REAL ESTATE, si vyžádá téměř milion korun. Výsledkem bude daleko větší komfort pro pěší, než tomu bylo dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Na Dni Integrovaného záchranného systému se předávaly cisterny za sto milionů
Den Integrovaného záchranného systému, který se konal v neděli 23. září na Výstavišti Praha, představil návštěvníkům v bohatém programu jednotlivé složky zapojené do systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pacienti Spinální jednotky mohou rehabilitovat na handbike trenažéru
Když byl v roce 2006 vrcholový atlet a oštěpař Heřman Volf nucen po pádu na lyžích usednout na vozík, věděl, že to nevzdá a ke sportu se opět vrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Občané Švédska dali ve volbách najevo, že jsou proti ilegální imigraci!
Výsledky voleb ve Švédsku odráží zpětnou vazbu na celkové dění, které zde v současné době panuje. Občané si přejí žít v bezpečné zemi a bez imigrantů, kteří se do Švédska dostali nelegálně a v dnešní době pro ně představují největší nebezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD bude pro růst minimální mzdy o 1 200 Kč místo 1 500 Kč
Sociální demokracie po dnešní koaliční radě navrhuje růst minimální mzdy o 1 200 korun měsíčně. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) považuje sumu za rozumný kompromis. ČSSD dosud podobně jako například Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požadovala růst o 1 500 korun, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mělo jít o tisícikorunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Mnichovská smlouva z roku 1938 aneb Konec francouzského protektorátu...
Vznik Československé republiky v roce 1918, bylo pro francouzskou vládu od samého počátku těžkým politicko-národnostním problémem. Jednalo se o jakousi imaginární časovanou bombu, která nakonec explodovala v roce 1938 ve formě "Mnichovského diktátu".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vždy budeme prosazovat správná řešení, říká kandidátka na primátorku Liberce Věnceslava Drábková z SPD
ROZHOVOR „Bude mi ctí získat důvěru občanů a mít možnost napomoci změně, kterou naše město skutečně potřebuje. Proto kandiduji za hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD), které ve svém celostátním programu navrhuje provést zásadní politické změny – přímou demokracii, odvolatelnost politiků a jejich případnou trestní a hmotnou odpovědnost,“ říká ke své kandidatuře na libereckou primátorku Drábková z SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Místo argumentů násilí a výtržnosti
Komentář na facebookovém profilu k senátním kandidátkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K Otázkám Václava Moravce z 23. 9. 2018
V Otázkách Václava Moravce ze dne 23.září 2018 připadla celá polovina časového prostoru na problematiku činnosti Policie České republiky a trestního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT obohatila krajskou kulturu o dva miliony korun
V pátek večer se v uherskohradišťském Klubu kultury sešli zástupci kulturních organizací a institucí celého Zlínského kraje. Úspěšní žadatelé u kulturní grant Nadace SYNOT zde totiž během slavnostního večera obdrželi darovací smlouvy na finanční podporu jejich projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pozor, Rusové! Budou nás mít v hrsti! Bakalův Kundra odhalil nové informace o kšeftu na Dukovany. Bojí se i Jakub Janda
Týdeník Respekt přináší v článku redaktora Ondřeje Kundry nové informace ohledně 200miliardové zakázky na rozšíření dukovanské jaderné elektrárny. Jak magazín zjistil, poradce ministryně průmyslu František Hezoučký poslal lidem ve vedení ČEZ a na ministerstvu průmyslu e-mail lobbující za dostavbu elektrárny ruskou cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Dobrovolní hasiči v žádném případě nezaostávají za kolegy profesionály
Nové zásahové vozidlo CAS Scania s kompletní výbavou převzali dobrovolní hasiči Cholupic. Na jeho pořízení přispělo sedmi a půl milionovou částkou i hlavní město Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Blíží se poslední klapka seriálu ČT Rapl 2
Natáčení divácky úspěšného seriálu Rapl 2 se blíží ke konci. V seriálu se objeví známá parta vyšetřovatelů v čele s majorem Kunešem, náčelníkem Rohanem, Lupínkem, Máchou i Slepičkovou. K nim postupně budou přibývat postavy další. V Ústeckém kraji a především pak v samotném městě Ústí nad Labem se natáčela víc než jedna třetina. Filmaři zde strávili 45 dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Průšvih kolem Lidových novin a odchodu Petry Procházkové bobtná. Ozval se i bývalý šéfredaktor, který ví...
Novinářka Petra Procházková po více než dvaceti letech přestala pracovat pro Lidové noviny. Není absolutně spokojena s tím, jak předseda vlády Andrej Babiš (ANO) v těchto novinách, které koupil před pár lety, stále uplatňuje svůj vliv. Dáma v novinách práskla dveřmi. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz vysvětlila důkladněji, proč tak učinila. Její krok už vyvolal řadu reakcí. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Žádné dítě nesmí strádat kvůli nezodpovědnosti jednoho z rodičů
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o zálohovaném výživném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Není přijatelné, aby výkon státní správy zůstal na bedrech obcí
Sdružení místních samospráv ČR a Spolek pro obnovu venkova vítají odklad změny financování matrik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Domov pro 140 dětí
Odborná organizace Platforma pro sociální bydlení vyzvala lídry kandidátek na pražský magistrát , aby dali domov 140 dětem, které nyní se svými rodinami přebývají na ubytovnách. Veřejně je k tomu vyzval ředitel organizace Vít Lesák na sociálních sítích a tím odstartoval kampaň #Ubytovny bez dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Provoz rychnovské nemocnice zůstává zachován v plném rozsahu
Prohlášení po dnešním jednání kvůli provozu gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení růstu sazeb ČNB a Fedu
I když nás doma čeká zkrácený pracovní týden, na globálních trzích může být tentokrát poměrně živo. K hlavním událostem bude patřit zasedání Fedu a ČNB a vedle toho ve čtvrtek představení základních parametrů italského rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Je možné přimět rodiče obézních dětí ke změně?
V minulém týdnu uspořádal Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Nemocnicí Jihlava a Zdravým Krajem Vysočina seminář pro pediatry na téma „Je možné přimět rodiče obézních dětí ke změně?“, kterého se zúčastnilo bezmála 30 lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Končí specifická sezóna na Lipensku
Návštěvníci na Lipensku trávili přes léto čas většinou u vody. Návštěvu krytých atrakcí nebo například návštěvnických středisek odsouvali. Důvodem byla letošní rekordní vedra. Letní sezónu oficiálně uzavře svatováclavská balonová fiesta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Palivová společnost Rosatomu TVEL představila své projekty na mezinárodní konferenci v Praze
Provoz jaderného paliva ruské výroby v reaktorech VVER: zkušenosti, analýzy a perspektivy – to byl název konference, která proběhla v Praze. Akce se zúčastnilo na 60 odborníků z Bulharska, Česka, Finska, Ruska a Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Předali jsme hasičům ocenění za vytvoření světového rekordu
Profesionální a dobrovolní hasiči převzali v pátek 21. září v budově krajského úřadu certifikáty, které ocenily jejich práci na akci Největší hasičská fontána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Auto bez filtru od října neprojde emisemi
Hustý dým z výfuků aut výrazně zhoršuje kvalitu ovzduší a útočí na lidské zdraví. Na vině jsou zejména dieselové motory se zaneseným, nefunkčním nebo vymontovaným filtrem pevných částic. Od 1. října 2018 se změní způsob měření a kontroly emisí, auta s vysokou kouřivostí neprojdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek jednal s ministrem spravedlnosti Rakouska Josefem Moserem
Ministr spravedlnosti Rakouska Josef Moser dnes zavítal do Prahy. Setkal se svým českým protějškem Janem Kněžínkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Pamela Rendi-Wagnerová v čele rakouské sociální demokracie
V sobotu bylo rozhodnuto stranickým prezidiem po rozporuplných informacích, že bývalá spolková ministryně zdravotnictví, poslankyně Národní rady 47letá Pamela Rendi Wagnerová bude zvolena předsedkyní Sociálně demokratické strany Rakouska SPÖ. Jejím manželem je bývalý rakouský velvyslanec v Izraeli Michael Rendi s kterým má dvě dcery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petra Procházková bouchla dveřmi v LN. Kvůli Babišovi. A je z toho haló
Dlouholetá novinářka Lidových novin Petra Procházková odchází. Důvodem je podle jejího krátkého prohlášení na facebookovém profilu premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Konjunkturální průzkum - září 2018
Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti srpnu vzrostl o 0,5 bodu na hodnotu 99,6. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil o 0,4 bodu na hodnotu 97,3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Krize není na obzoru. Důvěra v ekonomiku roste
„V odvětví obchodu si můžeme všimnout skokového nárůstu důvěry. Podnikatelé v obchodě očekávají, že lidé budou utrácet dodatečné příjmy z růstu důchodů, mezd a platů. Trend růstu tržeb by přitom mohl vydržet další tři až šest měsíců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prdlajs. Rozbijeme si hubu. U Jaromíra Soukupa to tentokrát odnesli Jiří Drahoš či Serena Williamsová
V novém Týdnu s Jaromírem Soukupem se na TV Barrandov moderátor, ředitel a vlastník v jedné osobě věnoval komunálním volbám a politické korektnosti. Prý se zase posunula „hranice blbosti“ a volby se zvrhly v mistrovství republiky ve slibování. Pak předvedl nejvtipnější příklady neprofesionálního politického marketingu. A politická korektnost? Z té si prý brzo rozbijeme hubu, varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda projedná zrušení svého výboru k dopadům restitucí
Vláda ve středu projedná návrh premiéra Andreje Babiše na ukončení činnosti svého výboru, který se zabýval dopady zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi. Vznikl v roce 2014, tedy rok poté, co zákon o restitucích začal platit, a mimo jiné čtvrtletně vládu informoval o postupu vydávání nemovitého i movitého majetku církevním subjektům. Naposledy se výbor sešel v roce 2016. Podle návrhu na jeho zrušení už není potřeba pravidelných jednání a navrhuje se vládě předložit vždy ke konci června zprávu za uplynulý rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Musíme využít všechny možnosti pro podporu regionálních zemědělců
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina: Juncker, dědek popletenej, vychvaloval Putina. Já mám Rusko rád. Fašismus na Ukrajině? Nesmysl
REPORTÁŽ Jsme v hybridní válce s Ruskem a ta je ještě horší než konvenční. Evropská unie se bojí Kremlu a tak je vůči němu servilní. Je třeba všemožně podporovat slaboučkou ruskou opozici. Našemu pomýlenému prezidentovi nikdo nevysvětlí, že na Ukrajině nejde o občanskou válku. Besedy o ukrajinské krizi se v Radnicích na Rokycansku zúčastnili europoslanec Jaromír Štětina a kandidát do senátu za TOP 09, bývalý novinář Martin Uhlíř. Ten rovněž uvedl, že referendum na Krymu bylo uspořádáno pod hlavněmi zbraní. Štětina zde rovněž ohlásil svoji opětovnou kandidaturu na europoslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
38. TÝDEN NA ČMKBK: Zemní plyn proti předchozímu týdnu zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 38. týdnu uzavřeno 808 kontraktů na dodávku 555,9 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 565,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hřebejk: Bleju z Babiše a Ovčáčka. Stydím se za ně
Český režisér Jan Hřebejk se rozhovořil s moderátorem Pavlem Štruncem na webu Info.cz. Mimo jiné také o tom, jak „bleje z Babiše a Ovčáčka“. „Hnusné partě o žádný migranty nejde,“ poznamenal mimo jiné Hřebejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DSZ: Podíl žen a mužů v nadcházejících volbách
Prohlášení DSZ k podílu žen na svých kandidátkách do komunálních voleb 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Sůl lze v jídle snadno nahradit
Nadměrným solením ohrožujeme své zdraví. Sůl zkrátka není vždy nad zlato. Můžeme ji snadno nahradit, aniž by naše strava ztratila chuť, vůni a šmrnc. Tři lákavé a dostupné možnosti nabízí americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti
Volby jsou švindl, to už dávno víme, a síla lží a podvodu se stále zvětšuje. Ve větších obcích a městech to není tolik vidět, ale v obcích do tisíce obyvatel už bylo dáno dávno sbohem demokracii, ale i svobodným volbám. Tedy pokud za projev demokracie a svobody nepovažujeme pouze to, zda k volbám jít, či nejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Profesor Jičínský: Sirotci? Postup Šojdrové se mi nelíbil. Celé to přeci začalo invazí USA
ROZHOVOR Bývalý politik a právník Zdeněk Jičínský se domnívá, že nový kandidát na ministra zahraničních věcí za sociální demokracii Tomáš Petříček je nadějný, samostatně uvažující člověk, který funkci zvládne. „Pokud ovšem nedojde ke sporu mezi Babišem a Zemanem jako v minulosti, když Babiš ustoupil od návrhu, který původně Zemanovi dal, když prezident řekl, že Pocheho jmenovat nebude. Myslím, že Zeman by už neměl svou pozici ve vztahu k tomu, kdo bude vykonávat funkci ministra, přeceňovat, a že by měl návrh, který mu Babiš předloží, akceptovat,“ prohlásil doyen sociální demokracie profesor Jičínský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Mír bereme jako samozřejmost
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni míru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Mzdy v kovoprůmyslu přesáhly jihočeský průměr o téměř 6 tisíc
Průměrná měsíční mzda v bezmála šedesátce jihočeských průmyslových podniků, v nichž působí Odborový svaz KOVO, přesáhla v prvním pololetí letošního roku krajský průměr o téměř šest tisíc korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a interních statistik OS KOVO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM snížil počet bezprizorních státních nemovitostí o více jak polovinu, pomáhá rozvoji obcí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dokázal do poloviny roku 2018 snížit počet bezprizorních nemovitostí zapsaných na zaniklé a nedohledané státní subjekty již o 58 % (tj. o 5 336 nemovitostí). Počet nedohledaných a zaniklých subjektů se podařilo snížit o 47 % (tj. o 603 subjektů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Problémem číslo jedna byla ochrana vody a její zadržení v krajině
Vyhodnocení řešení a přístupu k největším problémům kraje z pohledu veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cisco odhalilo nové servery určené pro podniky využívající technologie s umělou inteligencí
Umělá inteligence a strojové učení dnes umožňují podnikům řešit komplexní problémy, které dříve nedokázaly. Stejně tak mění podobu celé IT infrastruktury firem. Avšak podle studie analytické společnosti Gartner pouze 4 % IT ředitelů říká, že umělou inteligenci využívají ve výrobním procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Uprchlický a migrační kompakt Česko k ničemu nenutí, ale pomáhají řešit migraci
Globální kompakt o bezpečné, řízené a legální migraci a globální kompakt o uprchlících jsou reakcí mezinárodního společenství na masové pohyby migrantů a uprchlíků. Všudypřítomné a stále rostoucí přesuny lidí nemůže zvládat každý stát jednotlivě. Je jasné, že vyžadují mezinárodní spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman varoval před terorem v Evropě, jako 11. září v USA. Překvapil zprávami o návštěvách v Německu a včera v Lánech
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes v sídle krajského úřadu Olomouckého kraje návštěvu kraje. Mimo jiné se chystá na Praděd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Jak řešit imigrantskou krizi a proč stát nabízí dvě špatná řešení
V Česku se nabízí dvě řešení uprchlické krize, obě jsou špatná. Podstata migrační krize je v tom, že velké množství lidí toužících žít jinde, než aktuálně žijí, přesáhlo hranici zanedbatelnosti. Tou nejdůležitější otázkou potom je, kdo má rozhodovat o tom, kdo z migrantů má či nemá žít v našem sousedství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Postřehy z daleka (1)
Všude je dobře, doma nejlépe. Nebo: Kdo radosti doma nemá, marně ji ve světě hledá. Prověřuji si pravdivost takových a jiných přísloví celá desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Otázka týdne - Preventivní onkologické prohlídky
Jaká konkrétní vyšetření jsou obsahem preventivní onkologické prohlídky, na kterou dává VZP příspěvek, a kde bych tuto prohlídku mohl absolvovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město
Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit
Samostatným tématem při návštěvě ministra vnitra Jana Hamáčka v Pardubickém kraji byla problematika financování a samotného fungování matričních úřadů měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Arogance moci a klientelismus do politiky nepatří
Každá radniční koalice si volí své priority, které pokrývá rozpočet města. Nicméně poslední čtyři roky město, z pohledu budoucího vývoje a řešení palčivých problémů města, zůstalo na místě. Zřejmě to chce více odvahy a nemyslet pouze na jedno období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Kontrola automaticky neznamená udělení pokuty
V Plzni se minulý týden uskutečnil seminář na téma ochrany osobních údajů ve firmách v době účinnosti GDPR. Stejně jako na dalších podobných akcích, také v Plzni měl Úřad pro ochranu osobních údajů svého zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Čistá voda - monitoring odpadních vod, vypouštěných do řeky Bíliny
Kvalita vody v řece Bílině je dlouhodobě skloňovaná. Od znečištění vody v 80. letech 20. století se již mnoho změnilo k lepšímu. Jaká je ale aktuální situace? Je dostatečná? Mohla by být lepší? Jaký je výhled pro období následující? To jsou otázky, na které si budeme muset najít odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: Hvězdné výlety
Tak dobrá, přesnější by bylo hvězdicové, ale přiznávám se, rafinovaně jsem zvolila přitažlivější titulek, abych… no zkrátka přitáhla pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Trubín má nové dětské hřiště
Malá obec poblíž Berouna a Králova Dvora se dočkala nového dětského hřiště. Stalo se tak i díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ, která body získané různými pohybovými aktivitami veřejnosti ve finále převedla na 80 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V4 reprezentuje 65 milionů lidí. To je hlas, který se nedá přeslechnout
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci států V4
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Je neudržitelné, aby získání stavebního povolení trvalo 247 dnů
Komentář na facebokovém profilu k zjednodušení stavebního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Stát bobtná a na platy pracovníků v sociálních službách nezbývá
Komentář na facebookovém profilu k ohodnocení pracovníků v sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist