Oficiální zpravodajská média

Bakala vrací úder. U amerických soudů podává žalobu za „štvavé obtěžování“
Miliardář Zdeněk Bakala podal u amerických soudů žalobu na slovenského podnikatele Pavola Krúpu pro pokus získat vydíráním 500 milionů korun. Informaci s odvoláním na Bakalovu společnost BM Management, která ho zároveň mediálně zastupuje, zveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Ty český pse!“ Jak nás Němci mlátili a vyháněli. Vyšla zlá svědectví o době Mnichova
Právě v dnešních dnech, kdy si český stát připomíná významné 80. výročí sudetoněmeckého puče a následného Mnichovského diktátu, vychází kniha vzpomínek „Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938“. Přesto, že se vláda rozhodla nevěnovat připomínce tomuto zločinu- vyhnání Čechů Němci- ani zdaleka takovou pozornost, jako třeba operaci Dunaj v roce 1968, tzv. Sudetoněmecký landsmančaft a jeho domácí milce, kteří chtějí měnit dějiny, kniha příliš nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Léčba nejen jídlem. Aneb jak účinně snižovat hladinu cholesterolu v krvi
Zvýšená hladina cholesterolu v krvi je dnes už synonymem nezdravého životního stylu. Způsobuje aterosklerózu a přispívá tedy ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Právě infarkt myokardu, cévní mozková příhoda a chronická ischemická choroba srdeční jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice – ročně si cévní onemocnění vyberou daň v podobě téměř 50 000 úmrtí. Hladina cholesterolu se však dá významně ovlivnit. Důslednou prevencí a později správnou léčbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přemluv Čecha? Martha Issová vystoupila k věci sirotků. A předložila silné vzpomínky
Hostem pořadu Události, komentáře na ČT24 byla česká herečka se syrskými kořeny Martha Issová. Její otec Moris Issa se do Česka přestěhoval ještě před jejím narozením. Na Blízkém východě však má Issová část rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„Mám tmavší pleť, tak čekám na setmění.“ Tomáš Ortel měl na koncertě speciální návštěvu
Reportérky Fatima Rahimi a Petra Dvořáková se na serveru DenikReferendum.cz rozepsaly o hudebníkovi Tomáši Ortelovi. Ten je podle nich úspěšným obchodníkem se strachem a nenávistí, který si libuje v nacistické historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Miroslav Kalousek bez vlivu, možná pod „vlivem“, zablokoval diskutéra
Pokud je člověk politik, musí počítat, že jej lidé nebudou jen chválit. Vyjádřil jsem se kriticky k hysterii kolem sirotků ze Sýrie, kteří sirotky nejsou, a označil věc za volební politickou PR akci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovní výbor se bude zabývat možným stíháním Ondráčka
Sněmovní mandátový a imunitní výbor by mohl dnes doporučit plénu, zda by Sněmovna měla vydat poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání, nebo ne. Policisté chtějí Ondráčka stíhat kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem
V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A padaly výroky, které přijímači sirotků slyšet nechtějí. Nejprve arabista konstatoval, že jsou zde nevyřešené otázky, které by měly být vyřešeny před jakýmkoliv rozhodnutím. Pak přešlo téma na Islámský stát a Sýrii a arabista Pelikán znovu pálil nepříjemné pravdy a nakonec kritizoval i způsob, jakým se Evropa postavila k migrační krizi. Interview vzbudilo ve veřejné diskusi značnou pozornost, stejně tak na sociálních sítích. Pro srovnání, video mělo na stránkách ČT24 více než 8 a půl tisíce zhlédnutí, taková čísla v poslední době překonali jen Tomio Okamura a Václav Klaus starší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nejsilnější odpůrkyně Pocheho poprvé promluvila: On trpí komplexem maloměsta, je mimořádně mstivý a lačný po moci. A poddaný Dolínek? A ten Hamáček? Jen čtěte
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz měly po sérii aktuálních článků o dění v pražské socdem možnost poprvé promluvit s předsedkyní ČSSD na Praze 9 Marcelou Dudkovou. Ta, jak sama uvedla v naší vzájemné komunikaci, už nechce jen nečině přihlížet tomu, co se uvnitř strany děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tabery má na mozku nenávist. Respekt je senkruvna, odpovídá Petr Štěpánek na hanopis
Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, je podle představ hnutí ANO ideálním kandidátem do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Redaktoři pořadu Newsroom na ČT24 si to však nemyslí. Natočili o Štěpánkovi reportáž, proti které se ostře ohradil. Ale to ještě netušil, co o něm napíšou v Respektu. „Myslel jsem si, že Českou televizi a její Newsroom nic nepřekoná, ale mýlil jsem se.“ Podívejte se sami, co Štěpánka tak rozzlobilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor Krejčí: Sýrie a Izrael? Je to vážné. Putin protesty vydrží. Děsím se, co přijde po ztrátě moci USA, protože Západ se neumí chovat. Češi už za to platí
ROZHOVOR „Velmi nebezpečná předzvěst budoucnosti.“ „Nehrají si na vyvolený národ, ale na vyvolený stát, který si může dovolit, co chce. Já to říkám z obavy o osud Izraele i Evropy,“ komentuje chování Izraele v Sýrii profesor Oskar Krejčí. V souvislosti s dohodou o vytvoření demilitarizované zóny s cílem odzbrojit a vyvést povstalce zmiňuje i slova: chemický útok. A co lze očekávat od amerického prezidenta? „Bílý dům potřebuje impuls. Jestli to bude protičínská akce nebo divočina na Blízkém východě, je nepředvídatelné. Je klidně možné, že se ještě před volbami v USA dožijeme nějaké velké teatrální akce,“ říká politolog, který upozorňuje na dvě paralelní formy globalizace. Věnuje se také volbám v Rusku a masovým demonstracím. „Putin to ustojí, otázkou je, jestli to ustojí Dmitrij Medveděv.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Putin a židé
Na pozadí Rusko-Ukrajinského sporu a sestřeleného ruského letadla v Sýrii si můžeme udělat úplnější a ostřejší obrázek o vztahu Vladimíra Putina k židům a Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Věra Bílá: S Romy se žije dobře. Zpívají, hrají, legraci dělají
V televizi XTV byla hostem Luboše Xavera Veselého známá zpěvačka Věra Bílá. Řešila jak svůj osobní život, tak svou tvorbu. A došlo i na dotazy, jestli jsou Češi rasisté. Ona prý rasismus nikdy nepocítila. Nyní žije na ubytovně a prý s místními není problém, i noční klid dodržují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš a Okamura? Zásadní informace o hnutí Steve Bannona v Česku
Steve Bannon, bývalý poradce Donalda Trumpa a též bývalý šéf konzervativního Breitbartu, se v neděli sešel za doprovodu Petra Bystroně z německé AfD s prezidentem Milošem Zemanem. Ale prezident Zeman nebyl jeho hlavním cílem, neboť nehodlá kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Bannon by rád měl kontakt na další politiky z české scény, ale zatím to pro něj nevypadá příznivě. Psaly o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Liberální institut: Globální ekonomická svoboda mírně vzrostla – Česká republika je na 30. místě ze 162 zemí
Česká republika se umístila na 30. místě ze 162 zemí a teritorií zařazených do výroční zprávy Economic Freedom of the World: 2018 Annual Report, kterou vydává Liberální institut ve spojení s kanadským Fraser Institutem. V minulém roce byla Česká republika na 37. místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO A zas byla legrace: Zeman si znovu udělal srandu z Jakuba Jandy. A nejen z něho
Prezident Miloš Zeman pokračuje v cestě po Olomouckém kraji. Dnes se setkal s vedením a zaměstnanci společnosti Pontis v Šumperku. A na paškál si vzal Jakuba Jandu z lobbistické skupiny Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ve skutečnosti jde o politickou sabotáž
Komentář na facebookovém profilu k práci premiréa Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Michael Bradík: Kauza neexistujících sirotků aneb Jak uplést předvolební bič na Babiše
Jako rozbuška zapůsobila iniciativa europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL), aby vláda Andreje Babiše (ANO) podpořila příchod padesáti údajných sirotků, původem ze Sýrie. Kampaň spojená s iniciativou přinesla zatím dva základní závěry. Za prvé, žádní sirotci neexistují, budou se teprve hledat. Za druhé, účelová předvolební kauza se iniciátorům zřejmě vrátí jako bumerang a jen prohloubí emoce a názorové rozdělení české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Výzva vlastníkům nemovitých kulturních památek v městské památkové zóně
Ministerstvo kultury České republiky každoročně připravuje Program regenerace městských památkových zón a městských památkových rezervací. Z tohoto programu mohou vlastníci získat dotaci na obnovu nemovité kulturní památky, která stojí na území MPR (městská památková rezervace) nebo MPZ (městská památková zóna). O příspěvek je nutné žádat prostřednictvím městského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš prý čistí Úřad vlády. Od lidí, kteří řeší EU
Úřad vlády v příštích měsících opustí tři vysocí úředníci, kteří v současné době jednají s Bruselem. Píší o tom Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...
Matteo Salvini, ministr vnitra a předseda italské Ligy, přišel s dekretem, který v Itálii podstatně mění pravidla. Přezdívá se mu „Salviniho dekret“. Zpřísňuje v podstatě všechna kritéria pro migraci, získávání statusu uprchlíka, a naopak usnadňuje status uprchlíka odebírat, spolu s italským občanstvím. Nová opatření odsoudili v Doktorech bez hranic a v Refugees Welcome Italy. Informovaly o tom Al Jazeera a Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A je to v p...? ČSSD končí na 2 procentech. A prý bude zle
Exkluzivní průzkum stranických preferencí v Praze přineslo dnešní vydání MF Dnes. Jen deset dní před začátkem voleb se ukazuje velmi výrazný propadák ČSSD. „Vůbec to nebudu komentovat, pokládám to číslo za hloupost,“ reagoval na průzkum STEM/MARK europoslanec a vlivný pražský sociální demokrat Miroslav Poche. Sociální demokraté podle všeho disponují jen dvouprocentní přízní voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Studentské volby v Praze vyhráli Piráti. ČSSD porazila i strana Romů
Studentské obecní volby v Praze vyhráli Piráti. Hlas jim dalo 26 procent z asi 3 000 zúčastněných středoškoláků. Druzí byli s 20 procenty TOP 09 a Starostové. Další sněmovní strany získaly jen několik procent hlasů. Volby se konaly v pondělí a dnes. Výsledky ČTK oznámila Táňa Abrhámová z projektu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni, který studentské volby pořádá od roku 2010 před vybranými skutečnými volbami. Reálné obecní volby se konají 5. a 6. října. Piráti zvítězili i v loňských studentských sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zděšení v Aktuálně.cz: Senioři si přeposílají maily a neřeší, jestli jsou pravdivé
Ředitelka Nadace O2 Anna Kačabová ve vyjádření pro server Aktuálně.cz zdůraznila, že prudký rozvoj moderních technologií nachytal české seniory nepřipravené. Projevuje se to např. tím, že lidé starší šedesáti let dostávají řetězové e-maily a každý pátý senior je posílá dál, aniž řeší, jestli je jejich obsah pravdivý. Pravdivost zpráv si ověřuje jen asi 40 procent seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: ČR je mezi třemi zeměmi, které nemají hotovo téměř nic
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková není spokojena s plněním Akčního plánu ČR pro chytré sítě. Uvedla to dnes v rozhovoru pro Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pane prezidente, kde mají hranici havloidi a kavárenská žumpa? NATO je teroristická organizace, já je poznal, rozbalil to na náměstí vojenský veterán
„Kde vidíte hranici toho, co si vůči vám dovolují havloidi a kavárenská žumpa. A kde vidíte hranice toho, co si EU dovoluje vůči Maďarsku?“ To jsou jen dva ze série dotazů, kterým čelil prezident Miloš Zeman na své cestě Olomouckým krajem, když se zastavil v Luboměři pod Strážnou. Padly tu i další dotazy. V jednom z nich bylo NATO označeno za zločineckou organizaci. Kdy z něj vystoupíme, ptal se tazatel. Prezident se nadechl a odpověděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu: Tohle ČSSD dělala špatně a tímto můžeme získat své voliče zpět. Věřím, že volby přinesou obrat. ANO i Piráti přinesou lidem zklamání. EU v migraci absolutně selhala
ROZHOVOR Starosta Městské části Praha 8 Roman Petrus kandiduje do Senátu i do zastupitelstva Prahy 8. Hovoří o tom, čím ČSSD ztrácela voliče a co by měla dělat, aby je získala zpět. Zhodnotil fungování Prahy a přiblížil i to, co nabízí voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý člen Zemanova týmu našel nové uplatnění. Radí v ČNB
Bývalý člen týmu prezidenta Miloše Zemana a dřívější vedoucí Úřadu vlády Radek Augustin je od poloviny srpna poradcem guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Na facebooku to dnes uvedl Nový deník. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přijměte sirotky, neútočte na Romy, vyzval. A dočkal se odpovědi: My Češi se nevzdáme, vše je jinak
Pan Jaroslav Miko je poloviční Rom, řidič kamionu, který má za manželku Romku a jak sám říká, mají spolu „tmavé děti“. S tím, co vidí v české společnosti, se prý jako dospělý člověk nějak vyrovná, ale když se na Česko dívá očima svých dětí, není mu dobře z toho, co vidí. Nechápe, proč Češi odmítají pomoct několika syrským válečným sirotkům. Právě na kauze syrských sirotků se prý bude lámat chleba. Buď ukážeme, že jsme lidé, nebo jako společnost půjdeme ke dnu. Na jeho slova kriticky reagoval právník a brněnský volební kandidát Tomáš Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hrdě na konci žebříčku
S potěšením jsem přijal zprávu, že jsem byl Rekonstrukcí státu vyhodnocen jedním z těch senátorů, kteří neprosazují tzv. protikorupční zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu vyznamená při příležitosti Dne české státnosti dvacítku osobností
Předávání Stříbrných pamětních medailí Senátu. Uskuteční se ve čtvrtek 27. 9., tedy v předvečer Dne české státnosti, od 15:00 v Hlavním sále Valdštejnského paláce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Šmejdi, fašouni, komanči, ruský chapadla! Slavný umělec se vložil do voleb. A opravdu se snaží
Hudebník David Koller sdílí na své facebookové stránce odkaz na webovou platformu TridimOdpad.cz. „Sejdeme se u voleb,“ píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Putin v háji? Nedivte se a čtěte, je to prý vážné a v Rusku se mnohé hýbe
Britský deník The Independent si všímá překvapivé porážky několika kandidátů prokremelského Jednotného Ruska v lokálních volbách. Za vše prý může důchodová reforma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
AMSP: V polovině provozoven osloví věrného zákazníka jménem
„Známe své zákazníky,“ vzkazují podle průzkumu Zmapování sousedského nakupování zástupci maloobchodních prodejen, hotelů a restaurací v České republice. Ti se k nim na oplátku rádi vrací, v každém regionu z odlišných důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Chceme, aby turisté z Polska zůstávali v regionu déle než jeden den
Středočeský kraj podepsal dohodu o spolupráci s polským Dolnoslezským vojvodstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Co to? Co Putin? Pohyby čerstvých zbraní a vážné zprávy Terezy Spencerové o Sýrii
Analytička Tereza Spencerová rozebrala na svém facebookovém profilu světové dění. Mimo jiné se věnovala tomu, že Rusko prý do dvou týdnů dodá Sýrii protivzdušné systémy S300.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Pomůžeme vám i proti vašim zájmům
Koukám, poslouchám a hlavou kroutím nad přístupem některých českých političek a politiků, kteří se rozhodli „pomoci“ nezletilým syrským uprchlíkům internovaným na řeckém ostrovu Lesbos v podstatě za každou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Můj vliv na Babiše přeceňovali. S Krnáčovou už bych šla na kafe, říká Kleslová z ANO
"Samozřejmě jsem udělala chyby, spoustu, jako každý člověk. Ale ne takové, abych za ně musela tolik zaplatit," říká Kleslová.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Česko se výrazně zlepšilo ve výběru DPH, chválí Evropská komise
V roce 2016 se v Česku snížila mezera ve výběru daně z přidané hodnoty (DPH), která představuje rozdíl mezi očekávaným a skutečným výběrem DPH, o deset miliard korun na 58,5 miliardy korun. Vyplývá to ze studie Evropské komise, kterou zveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska
V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republiky Miloš Zeman také do Přerova, kde byl jasným vítězem prezidentského klání. Na přerovském náměstí Tomáše G. Masaryka debatoval s občany zhruba čtyři desítky minut. Prezidentovi kladli lidé otázky přímo v hledišti, kde měli k dispozici bezdrátové mikrofony. V hledišti to chvílemi pořádně vřelo, křičelo se a pískalo, protože nás prý Zeman vede do totality. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Nové označníky již zdobí zastávky příměstské autobusové dopravy
Kraj připravil projekt na označení všech autobusových zastávek včetně údajů o tarifu IDOL. Předpokládané náklady jsou odhadovány na 11 milionů korun. Projekt uvažuje s výměnou a osazením zhruba 2.800 kusů dopravního značení na 1.377 zastávkách. V rámci rekonstrukcí krajských silnic již bylo umístěno 28 kusů nového značení, dalších 43 bude nasazeno ještě letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Moderní technika v rukou dětí - dobrý sluha, ale zlý pán...
V případě využívání moderních technologií dětmi by jistě mělo platit “všeho s mírou”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Martin C. Putna práskl v Lidových novinách dveřmi
Profesor Martin C. Putna, kterého si veřejnost může pamatovat třeba díky jeho sporům s prezidentem Milošem Zemanem, se rozhodl, že se odstřihne od Lidových novin. Dal tak najevo, že se kriticky staví nejen k prezidentovi, ale také premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Lidové noviny patří do svěřeneckého fondu premiéra Babiše. Deník opustila dlouholetá novinářka Petra Procházková, které se nelíbí, jaký vliv si premiér v zavedených novinách zachovává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nevydávejte komunistu Ondráčka ke stíhání, doporučil poslancům imunitní výbor
Pokud sněmovna doporučení výboru vyslyší, policisté by mohli Ondráčka případně stíhat až po skončení jeho mandátu zákonodárce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Příliš drahé teplo v Otrokovicích
Občané města Otrokovice mají dražší teplo než sousední Napajedla nebo městská část Zlína – Malenovice. A to přesto, že teplo dodává stejný podnik: Teplárna Otrokovice. V čem je rozdíl? Zatímco do Malenovic nebo Napajedel dodává teplárna teplo napřímo, otrokovickým rezidentům údajně teplo prodražuje prostředník: městská společnost TEHOS – Tepelné hospodářství a správa nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jezdím do Francie. Vím, co nechci u nás, promlouvá známý advokát. I k Šojdrové
ROZHOVOR Advokát Jaroslav Ortman nesouhlasí s návrhem europoslankyně Michaely Šojdrové přijmout padesát sirotků ze Sýrie. „Je to populismus nejhrubšího zrna. Za tím je jedno jediné, paní Šojdrová chce být zase europoslankyní a děti si bere jako rukojmí. Ať řekne, kolik peněz věnovala sirotkům. Až ukáže, že to byly minimálně jeden nebo dva její poslanecké platy, pak má morální právo se o tom bavit,“ prohlásil v rozhovoru pro PL známý advokát a bývalý předseda strany Levý blok Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček: Většina lidí na internetu je proti přijetí sirotků. Ale ČSSD se tomu nesmí podvolit
Předseda ČSSD Jan Hamáček hodnotí koaliční spolupráci s Andrejem Babišem (ANO) kladně. Zatím nenarazili na problém. Myslí si to i navzdory kauze s 50 syrskými válečnými sirotky, které Babiš dlouho odmítal přijmout, zatímco Hamáček v pomoci 50 sirotkům nevidí problém. Problém této kauzy podle něj spočívá v něčem jiném...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Kůrovec je zde kvůli neschopnosti lidí, kteří jako ekologičtí aktivisté podněcovali jeho šíření
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Olomouckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil: V Praze chceme investovat 50 až 60 miliard
Koalice TOP 09 a STAN chce v případě úspěchu ve volbách na pražský magistrát v dalším období investovat do rozvoje města 50 až 60 miliard korun. Mezi další priority koalice Spojené síly pro Prahu bezprostředně po volbách by patřila novela stavebního zákona, zavedení pozic protikorupčního ombudsmana a koordinátora dostavby městského okruhu, obnovení centrálního stavebního úřadu a vypsání architektonických soutěží na koncertní sál a na most mezi Holešovicemi a Karlínem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Račok (BPP): Kam kráčíš, Praho, město mého srdce České republiky
Přátelé, přítelkyně, bratři a sestry, toto jsem převzal, a domnívám se, že to již nepotřebuje komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj přebírá dohled nad výběrem stavitele pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici
Rada Pardubického kraje na svém jednání rozhodla, že na sebe kraj převezme celé zadávací řízení včetně výběru dodavatele stavby psychiatrického pavilonu Pardubické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda ODA Sehnal odmítl zaplatit dědicům Miloše Formana 600.000 Kč, označil to za nátlak
Vždy budu důrazně odmítat jakoukoli formu nátlaku, která má vést k obohacení vyhrožujícího, ať jako člověk, nebo jako primátor. V této kauze bych spíše chtěl věřit tomu, že dědicové k takovému kroku byli přivedeni jejich advokátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT: Unikátní výstava historických modelů staveb doby Karla IV.
Na Den české státnosti 28. září Fakulta stavební ČVUT volně zpřístupní v lapidáriu Betlémské kaple unikátní výstavu historických modelů staveb doby Karla IV. Představují se zde i stavby, které nebyly nikdy dostavěny nebo byly již dávno zničeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Na změnu zdravotní pojišťovny je čas už jen do konce týdne. Přestupte k ČPZP a získejte desítky příspěvků pro celou rodinu
Přeregistrační období končí 30. září. Uvažujete-li o změně zdravotní pojišťovny, máte nejvyšší čas. Při rozhodování se zaměřte na šířku sítě smluvních poskytovatelů zdravotních služeb i na nabízené bonusy. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) poskytuje desítky příspěvků pro všechny věkové kategorie a přeregistraci k ní vyřídíte jednoduše online nebo na pobočce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Peníze na důchody, školy a zdravotnictví
Hnutí SPD prosazuje zvyšování důchodů a kvalitní a dostupné vzdělání a zdravotní péči pro naše občany. Tyto veřejné služby občané platí ze svých daní a musí jim dobře sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Trest za vydírání v souvislosti s volbami potvrdil Ústavní soud
Bývalý zastupitel Prahy-Letňan Jan Mikulecký neuspěl s ústavní stížností. Podle pravomocného verdiktu se v souvislosti s volbami v roce 2014 dopustil vydírání. Dostal pokutu 100.000 korun s případným náhradním trestem devět měsíců vězení, zjistila ČTK z usnesení v databázi soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Podzemní symfonii Plastic People představí autoři v Knihovně Václava Havla
Nová kniha Podzemní symfonie Plastic People zachycuje osud rockové skupiny The Plastic People of the Universe na pozadí politického vývoje v šedesátých až osmdesátých letech minulého století – od vzniku kapely v době importu psychedelického rocku do Československa a formování prvních konceptů kulturní opozice přes kontext politicky orientovaného disentu, především Charty 77, až po podrobný popis rozpadu skupiny v druhé polovině osmdesátých let. Publikaci představí v pondělí 1. října 2018 její autoři Martin Valenta a František Stárek Čuňas v Knihovně Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Blogování jako národní i světový sport
Blogování se v době internetu stalo národním i světovým sportem, ale představitelé Evropské unie by jej nejraději zlikvidovali, a to napořád. Již od první třídy se učí děti psát slohové práce, tak proč je máme omezovat v životní realitě a pohádkové fantazii?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Těžký spánek Theresy Mayové
Minulý týden navštívila britská premiérka Theresa Mayová summit Evropské unie v Salzburgu, aby lídry zemí EU přesvědčila o správnosti své vize rozvodu Velké Británie s EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát, dožadující se drog a erotiky. Pražský lídr SPD Beran o tom, co plánuje po volbách
ROZHOVOR „Mám v programu vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát nebo lůzu, která nám v podnapilém stavu hlučně pobíhá po ulicích a dožaduje se drog a erotických služeb,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nestranický lídr kadidátky SPD na pražský magistrát, energetik a bývalý svobodný zednář Hynek Beran. Hlučné turisty by do domů, kde bydlí normální lidé, prý nepustil vůbec, vysvětluje v souvislosti s fenoménem krátkodobého ubytování pro turisty, který v Praze zaznamenal v posledních letech nevídaný boom a nepřímo se podílí na růstu cen nájmů a nemovitostí v hlavním městě. Podle Berana jezdí turisté vyhledávající levný alkohol a prostituci do Prahy jako do pomyslného ráje, kde se zákony a předpisy nemusí dodržovat. „Dokážete si ale představit, že je policie zavře pro opilství a výtržnictví a pustí až druhý den ráno, ještě než do toho Darlingu nebo jiného podniku dorazí?,“ pokládá Beran řečnickou otázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad uveřejnil Kalendář Rychlých informací na rok 2019
Český statistický úřad oznámil termíny publikací Rychlých informací pro příští rok. Jedná se o klíčové výstupy ČSÚ a díky závazným a předem oznámeným termínům je garantována jejich nezávislost. Kalendář Rychlých informací je uveřejněn na webu úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS pokutoval železniční nákladní dopravce, v případu využil leniency i narovnání
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž konstatoval, že soutěžitelé Rail Cargo Austria AG, České dráhy, a.s., a AWT Čechofracht a. s. se dopustili porušení unijních i českých pravidel hospodářské soutěže, když nedovoleně spolupracovali v rámci vlakového projektu Italia v oblasti nákladní železniční přepravy a zasilatelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Třikrát a dost
Komentář na facebookovém profilu k vyplácení sociálních dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita projednala s kraji nedostatek zdravotnického personálu
V pondělí 24. září 2018 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo páté společné jednání Rady hospodářské a sociální dohody České republiky se zástupci krajských tripartit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Olomoucká radnice přivítala vzácné hosty velké výstavy
Vzácnou návštěvu hostila ve čtvrtek dopoledne olomoucká radnice. V gotické obřadní síni se totiž setkali hosté slavnostního zahájení mimořádného projektu Muzea umění Olomouc, výtvarné výstavy Rozlomená doba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Elektronické náramky pro vězně, dlužníci a neplatiči výživného. V ČT došlo na spravedlnost
V interaktivním zpravodajském pořadu 90’ na ČT24 se dnes řešily podstatné otázky resortu spravedlnosti. Řeč přišla na zavedení elektronických náramků, diskutovala se také nová pravidla pro osobní bankroty nebo došlo na debatu okolo zálohovaného výživného. Podle ministra spravedlnosti je vymáhání alimentů až poslední krok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bezvýznamná buzerace
Komentář na facebookovém profilu k dopadům zavedení EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Do voleb již stříháme metr
Blansko je a bude našim domovem i nadále, a proto pojďme 5. a 6. října ke komunálním volbám a rozhodněme tak, kdo povede blanenskou radnici v dalších 4 letech. Rozhodovat o tom, kdo usedne do zastupitelských křesel by měly především programy stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Uznání Lidová stavba Zlínského kraje letos putuje do Bystřice pod Lopeníkem
Dům č. p. 77 včetně stodoly, sloužící jako obecní muzeum v Bystřici pod Lopeníkem, byl vyhlášen Lidovou stavbou Zlínského kraje pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Požár lesa u Vlčí Hory si vyžádal dvojí výjezd hasičů
U požáru nedaleko skalního útvaru Milenci u Vlčí Hory na Krásnolipsku zasahovali hasiči nadvakrát. Poprvé v pátek večer, kdy byl ohlášen požár na rozloze zhruba 20 arů. Po uhašení požáru byla plocha periodicky sledována pracovníky správy parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovci vyzvou vládu, ať přepracuje daňový balíček
Lidovci budou ve Sněmovně žádat, aby vláda přepracovala svůj daňový balíček. Část zákona, která se týká daně z přidané hodnoty, podle nich nepřijatelně snižuje příjmy obcí a krajů a vybrané peníze přesouvá do státního rozpočtu. ČTK to dnes řekli první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda poslaneckého klubu strany Jan Bartošek. Vládní daňový balíček je na pořadu aktuální schůze Sněmovny, poslanci se jím zatím nezačali zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl státnímu podniku Lesy ČR 11 hektarů pozemků na okraji Prahy
Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v hlavním městě Praze převedlo státnímu podniku Lesy ČR pozemky s lesním porostem v katastrálních územích Zbraslav a Radotín na jihozápadním okraji metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr obrany předal jmenovací dekret profesorce Vandě Boštíkové
Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předal jmenovací dekret Vandě Boštíkové, nové profesorce, která svou disertační práci na téma molekulárně genetických charakteristik varicella - zoster viru a posléze habilitaci absolvovala na katedře epidemiologie, fakultě vojenského zdravotnictví Univerzitě obrany v Hradci Králové. Zde také v současnosti působí. Aktuálně na všech třech fakultách Univerzity obrany přednáší čtyři desítky profesorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Matriky se rušit nebudou
Prohlášení ministra vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý ministr Langer dal ODS na volby 300 tisíc korun. Chce pomoci Olomouci, říká
Třikrát sto tisíc korun poslal ODS na kampaň exministr vnitra Ivan Langer. Peníze věnoval na propagaci strany v Olomouci a dvěma kandidátům do Senátu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury otevře brány Nostického paláce v pátek 28. září 2018
U příležitosti Dne české státnosti a svátku patrona české země Svatého Václava otevře Ministerstvo kultury v pátek 28. září 2018 v době od 10 do 17 hodin veřejnosti brány malostranského Nostického paláce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta vydala Zprávu o společenské odpovědnosti
Česká pošta začala systematicky rozvíjet a vyhodnocovat svou strategii společenské odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Merkelová lhala, televize manipulovala záběry, jen aby vyrobili fake news o nacistech. Citové vydírání- typický trik levičáků, říká poslanec AfD Bystroň a vzpomíná, co tito lidé prováděli v Německu
ROZHOVOR „Typický trik levičáků – vydírat city. Pokud chtějí těm sirotkům ze Sýrie pomoct, tak proč jim nepostaví sirotčinec v Sýrii? Chtějí pouze udělat z každého, kdo je proti migraci, bezcitu,“ říká k návrhu europoslankyně Šojdrové (KDU-ČSL) ohledně 50 syrských sirotků bavorský zemský předseda Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň. Andreji Babišovi složil kompliment. Vyjádřil se i k Evropskému parlamentu a k Maďarsku. Prozradil také, za co v těchto dnech dostal prestižní ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ťokova smlouva na mýto je prý protiprávní. Kapsch podává stížnost
Společnost Kapsch podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) návrh na zákaz plnění smlouvy o mýtném systému po roce 2019, kterou ve čtvrtek podepsal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s konsorciem firem CzechToll/SkyToll. Informovala o tom dnes ČTK. Podle Kapsche je smlouva neplatná, protože nadále platí předběžné opatření ÚOHS zakazující podpis smlouvy s vítězem. Rakouská společnost to dnes oznámila na tiskové konferenci. Ministerstvo dopravy po uzavření smlouvy uvedlo, že předběžné opatření pozbylo platnosti po stažení ministerského rozkladu proti dřívějšímu rozhodnutí ÚOHS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rakousko: Jasný pokyn. Uprchlík spáchal zločin? Jen to napište! Nebo...
Tichá pošta, která nebyla dostatečně tichá. Tak by se dalo popsat, co se stalo rakouským Svobodným, jejichž ministr má pod palcem vnitro. Unikl pokyn, podle kterého by se policisté a zaměstnanci Ministerstva vnitra měli držet dál od médií, která jsou „kritická“. Více informací by naopak měli zaměstnanci těchto institucí poskytovat o znásilněních. A když poskytují informace, měli by dotyční zmínit i národnost podezřelého či pachatele a zda je žadatelem o azyl. Informuje o tom Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát na primátora doufá ve využití potenciálu oscarového režiséra. Pražské zastupitelstvo musí projednat petici na přejmenování areálu v Holešovicích na Park Miloše Formana
Už patnáct a půl tisíce podpisů se podařilo shromáždit pod petici, která vyzývá k přejmenování areálu v Holešovicích na Park Miloše Formana. Přestože se dědicové slavného režiséra před několika dny od této kampaně distancovali, její iniciátor a z pozice předsedy ODA kandidát na nového pražského primátora Pavel Sehnal chce s nimi nadále hledat cestu, jak využít potenciál jména držitele dvou filmových Oscarů. Zároveň odmítá, že by zneužil jméno Miloše Formana ve volební kampani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Dohoda o pracovní dovolené s Japonskem vstoupí v platnost 1. 11. 2018
Japonsko dne 24. září 2018 potvrdilo Ministerstvu zahraničních věcí ČR dokončení svých vnitrostátních postupů nezbytných pro vstup v platnost Dohody mezi vládou ČR a vládou Japonska o vízech k pracovní dovolené pro mladé ve věku 18 až 30 let. Dohoda začne platit od 1. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora je proti zpřísňování jednotné přijímací zkoušky na SŠ
Pedagogická komora je proti omezování pravomocí ředitelů středních škol vybírat si své budoucí žáky. Plánované stanovení nepodkročitelného minima u jednotných testů z češtiny a matematiky, které organizuje Cermat, připravuje školy o další kousek svobody i zodpovědnosti. Jde o projev nedůvěry ze strany zřizovatelů i státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude opět jednat o místní příslušnosti exekutorů
Sněmovna bude opět jednat o zavedení místní příslušnosti exekutorů. Návrh, jenž počítá i se slučováním exekucí, překládá skupina poslanců v čele s Piráty. Novinářům to dnes řekl hlavní autor novely exekučního řádu, pirátský poslanec Lukáš Kolářík, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cizinci na práci: Poláci přivezou Ukrajince, ten skončí u nás. Vyhodí ho z práce, zůstane tady. Přijedou Mongolové a Indové
REPORTÁŽ Hospodářské lobby si opětovně prosadily větší příliv pracovníků, migrantů ze zemí mimo EU. Zelené karty se budou vydávat nejen Srbům, ale také budou určeny pro stovky zájemců z Mongolska a Filipín. Hospodářská komora požaduje na státu až 200 000 nových pracovníků ze zahraničí každý rok. Přitom v České republice nevíme, kolik zde vlastně máme žijících či pracujících cizinců! Ráj prostředníků na ambasádách a konzulátech na Ukrajině i ve Vietnamu pokračuje zdá se nerušeně dál. A o etickém vztahu mezi zaměstnavatelem a zahraničním zaměstnancem si můžeme nechat jen zdát. To vše zaznělo na plzeňské besedě o pracovní migraci, na které vystoupili za konsorcium nestátních neziskových organizací, pracujících s cizinci Nastia Volynski, terénní pracovník Diakonie Českobratrské církve evangelické Viktor Rumpík, za cizineckou policii mjr. Stanislav Mraček a Václav Dohnal z oboru azylové a imigrační politiky MV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zatím jsme s Babišem nenarazili na problém, naplňuje mě to optimismem, říká Hamáček
Šéf ČSSD Jan Hamáček v rozhovoru pro Aktuálně.cz hodnotí první měsíce vládnutí s hnutím ANO premiéra Andreje Babiše pozitivně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Migrant ve Vídni rozbíjel auto, plakal a vrhal nožem. Ale pozor...
Rakouský deník Kronen Zeitung píše o brutálním útoku na vídeňskou policii. Dvacetiletý migrant napadl muže zákona pěstmi a nakonec na ně hodil také nůž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Hejtmanka Jermanová tají, koho zaměstnává krajský úřad
Středočeská koalice ANO a ČSSD pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové tají v rozporu se zákonem, koho úřad zaměstnává. Úřad opakovaně odmítá poskytnout zastupitelům Starostů a nezávislých, včetně předsedy kontrolního výboru Ivo Šance (STAN), úplné informace, kolik dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti uzavřelo za loňský rok, a s kým smlouvy uzavřelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fischer (Pro Prahu): Přišel čas, aby Prahu řídili ti, kteří ji znají
„Starostové Pro Prahu je kandidátka hnutí Pro Prahu, která shromáždila ve svých řadách na 15 starostů městských částí Prahy, a to velkých i malých. Jsou to starostové, kteří své MČ řídí minimálně dvě volební období. Vzhledem k tomu, jak je špatně řízeno hlavní město, přišel čas, kdy by Prahu měli řídit Pražané, kteří Prahu znají," říká Karel Fischer, lídr kandidátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Herman: Vídeňský model bydlení nejen do Vyškova, ale i ostatních měst
Ve Vídni existuje unikátní model bydlení, který udržuje ceny bydlení pod kontrolou. Tento model umožňuje, aby bylo bydlení dostupné různým vrstvám obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: Spotřeba plynu v Česku stoupla za sto let více než 600krát
Zatímco při vzniku republiky činila spotřeba plynu na území Čech, Moravy a Slezska odhadem zhruba 500 TJ, vloni činila téměř 328 tisíc TJ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sněmovna by neměla vydat Ondráčka ke stíhání, doporučil výbor
Sněmovna by neměla vydat k trestnímu stíhání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka (KSČM). Plénu to dnes doporučil mandátový a imunitní výbor. Novinářům to řekl jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM). Policie chce Ondráčka stíhat kvůli výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Toho rozhodnutí výboru nepříjemně překvapilo, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bernie Sanders: Výzva ke koncepci pokrokového globálního společenského uspořádání
Odehrává se boj s nedohlednými důsledky na celosvětové úrovni. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety – v sázce jsou ekonomika, sociální záležitosti a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Podařilo se nám změnit postoj společnosti k placení daní
Česká republika dosáhla v uplynulých letech výrazného zlepšení ve výběru DPH. Podle nejnovější studie Evropské komise se mezera ve výběru DPH (tzv. VAT GAP) představující rozdíl mezi očekávaným a skutečným výběrem DPH snížila v roce 2016 o 10 miliard korun na 58,5 miliardy korun, respektive ze 17 % na 14 %. Tím se Česká republika blíží průměru Evropské unie, který v roce 2016 činil 12,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan David. Zneužívání psychiatrie jako další „evropská hodnota“
Před více než třiceti lety byla sovětská psychiatrická společnost vyloučena ze Světové psychiatrické asociace na základě obvinění ze zneužívání psychiatrie v SSSR. Jednak byli mnozí odpůrci režimu nedobrovolně „léčeni“ v psychiatrických nemocnicích, jednak byl „vymyšlen“ zvláštní druh schizofrenie, který se projevoval odmítáním sovětského systému. Nyní francouzský soud nařídil psychiatrické vyšetření vůdkyni opozice Marine Le Pen… Hrozí jí tři roky vězení za šíření „násilných zpráv, které podněcují terorismus nebo pornografii či vážně poškozují lidskou důstojnost”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Sirotci-důchodci
Ještě v době náběhu komunismu jsem měl kolegu-ingousta, ve věku asi dva roky před penzí. Ten udával ve všech životopisech a hlášeních o sobě, pracovních i občanských posudcích, že je sirotek. Tenkrát se tomu všichni smáli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Probíhá revoluce hlasového vyhledávání, Amazon útočí na pozice Googlu
V rámci inovačního cyklu často dochází k růstu v takzvaných S-křivkách, kdy je nástup myšlenky, služby či produktového řešení nejprve pomalý, ale pak dojde k prudkému zlomu a inovace v dané oblasti prudce akceleruje. Stává se tak v okamžiku, kdy všechny nevyhnutné předpoklady k rozšíření dané inovace do sebe najednou perfektně zapadnou. Přesně taková situace nastává v oblasti hlasového vyhledávání a hlasových asistentů obecně. Příkladem je Amazon Alexa, Google Home, Apple Siri nebo Microsoft Cortana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská: Topná sezóna se blíží
Blížící se zimní sezona důkladně prověří stav a funkčnost otopných systémů. Právě teď je tedy ideální čas pro jejich údržbu. S dobře fungujícím a vyladěným plynovým topením totiž můžete během zimy ušetřit nezanedbatelnou částku na energiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha postupně otevírá nové fitparky v městských částech
Celkem už 48 z plánovaných 55 fitparků se povedlo vybudovat za téměř rok od chvíle, kdy návrh na jejich financování schválilo pražské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Pravda o exekucích vyšla najevo, lidé se přestali bát a stydět
Kolik let jsem psal o nespravedlivém a krutém a ve světě ojedinělém systému exekucí a nikdo mě nebral vážně. Lidé se styděli a báli, novináři mlčeli. Teď se karta obrátila. V médiích se přidávají další a naše hnutí a odpor bude sílit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Generální ředitel Martin Janeček převzal významná ocenění
Včera se generální ředitel Finanční správy Martin Janeček zúčastnil slavnostního dne příslušníků Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování a obdržel od vedení Policie České republiky významné ocenění u příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nebudu populisticky slibovat, že se to vyřeší ze dne na den... Starosta Prahy 1 Lomecký promlouvá o tom, co trápí Pražany a centrum Prahy a co s tím lze dělat
ROZHOVOR Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09 hovoří o tom, co se za osm let, kdy je starostou MČ Praha 1, podařilo uskutečnit a co ještě občany Jedničky trápí. Zvláště zmínil fenomén ubytování Airbnb, což je problém, který je podle něj potřeba legislativně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Imunitní výbor pokračuje v jednání o vydání Ondráčka ke stíhání
Poslanci z mandátového a imunitního výboru pokračují dnes odpoledne v jednání o vydání Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání. Pozvali vyšetřovatele, státního zástupce i Ondráčka. Výbor by mohl už dnes doporučit plénu, zda má Ondráčka vydat, nebo ne. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mařák (BOS): Privatizace a výprodej politiky
O politice, proč neslouží lidem, ale jenom finančním mamonům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Pevnost východní Evropa
Stále více jsme v poslední době svědky toho, jak veškeré dění na planetě Zemi nabírá na obrátkách, jak se děje zrychlují, a hlavně jak se jednotlivé "klidné etapy" mezi horkými událostmi pořád více a více zkracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum slaví 100 let – návštěvníkům připravilo Jubilejní víkend
Jubilejní víkend, který se koná od pátku 28. do neděle 30. září, přinese přednášky o historii, komentované prohlídky, filmové projekce, novou hru pro děti a rodiče i zemědělské pohádky. Premiérově si budou moci návštěvníci muzea prohlédnout i novou výstavu věnovanou fenoménu zemědělství. Jako dárek muzeum návštěvníkům připravilo také vstup zdarma, a to až do 28. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza Prahy 4, o které jsme informovali jako první: Proč měla být prodána městská firma s hodnotou přes 100 milionů za zlomek?
Již před časem jsme informovali o záměru městské části Prahy 4 prodat svoji 4-Energetickou. Společnost, která byla založena 20. 3. 2009 za účelem uspokojování potřeb občanů městské části Praha 4, a to především ve zprostředkování dodávek tepelné energie a teplé vody. Na to, že Praha 4 chce společnost prodat značně pod cenou, upozorňuje na svém facebookovém profilu kandidát do zastupitelstva Prahy 4 za ANO Zdeněk Ziegler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Podpora a zlepšení života občanů města
Občané s trvalým pobytem v Uherském Hradišti financují veřejné služby ze svých daní, a proto je třeba je podpořit. Máme jasný a reálný plán, jak na to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Firmy ani spotřebitelé neztrácejí optimismus
To nejzajímavější pro finanční trhy přijde na řadu až zítra, nicméně ani včerejšek nebyl na události tak úplně chudý. Předně se měly trhy možnost seznámit s tím, jak dopadl tolik sledovaný index Ifo za září, a to tím spíše, když v předchozím měsíci pozitivně překvapil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ADAC GT Masters potěší i v příštím roce české fanoušky, v Mostě se tentokrát pojede v květnu
Skvělou zprávu pro domácí fanoušky motoristického sportu má vedení mosteckého autodromu. Po loňské vice než vydařené české premiéře prestižního mezinárodního šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters jeho promotér zařadil Most také do programu sezony 2019. Souboje na velkém závodním okruhu autodromu jezdci ADAC GT Masters a dalších doprovodných sérií svedou o víkendu 17. až 19. května. Severočeské město bude druhou zastávkou celkem sedmidílného seriálu. Česká republika se tak už podruhé řadí mezi věhlasné okruhy v Německu, Rakousku a Nizozemsku, které významný šampionát hostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Doba povolení stavby bytů v Praze se od roku 2008 ztrojnásobila
Doba pro povolení stavby bytového projektu v Praze se od roku 2008 více než ztrojnásobila. Zatímco před deseti lety trvala zhruba dva roky, nyní je to průměrně sedm let. Doba samotné výstavby je přibližně stejná, když trvá dva roky. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte, jejíž výsledky má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Na Černém Mostě postaví město osm nových bytových domů
Základní kámen stavby osmi nových čtyř a pětipatrových bytových domů byl dnes za účasti radního pro oblast bydlení Radka Lacka položen na Černém Mostě. Do roku 2022 zde vznikne 182 nových městských bytů, přičemž náklady jsou 840 milionů Kč včetně DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Migrační dohoda OSN: Poslanec ODS oznámil vážné věci
Z PROFILŮ Poslanec ODS Karel Krejza odpověděl na dotaz jednoho ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Dotaz se týkal paktu OSN o migraci. Krejza potvrdil slova ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) o tom, že pakt je pro Česko nezávazný. Jedním dechem však dodal, že si i tak máme na pakt dávat pozor. Podívejte se, proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ODA: Sehnal odmítl zaplatit dědicům Miloše Formana 600 000 korun, označil to za nátlak
Kandidát na pražského primátora Pavel Sehnal (ODA) označil za nátlak skutečnost, že dědicové slavného režiséra Miloše Formana po něm požadovali zaplatit částku 600 000 korun za nezveřejnění jejich tiskové zprávy, ve které se distancovali od kampaně na přejmenování areálu v Holešovicích na Park Miloše Formana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Konec kšeftům s dluhy, představili jsme novelu exekučního řádu
Pirátský poslanec Lukáš Kolářík dnes na tiskové konferenci informoval o pirátské novele exekučního řádu. Konec hromadění exekucí je jeden z klíčových bodů Pirátů, se kterými vstoupili do Sněmovny. Navrhovaná úprava zavádí princip teritoriality, tedy místní příslušnosti exekutora, a slučování exekucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje hledá dobové fotografie a historické materiály
Společnost Nemocnice Pardubického kraje by se ráda obrátila na veřejnost s prosbou o poskytnutí dobových fotografií, které by ilustrovaly, jak se jednotlivé nemocnice, které jsou součástí společnosti, proměňovaly v průběhu minulého století. Zájem máme o fotografie všech pěti stěžejních zařízení, tedy Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnice. Fotografie by se měly stát součástí připravované publikace Nemocnice v průběhu století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DIAMO: Thajská delegace navštívila Důl Rožná I
Zástupci thajského Ministerstva průmyslu navštívili Důl Rožná I. Vedoucím thajské delegace byl ředitel Divize nerostných zdrojů Ministerstva průmyslu Thajska pan Nakorn Srimongkol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize: Intimní portrét tvůrce West Side Story zvítězil na festivalu Zlatá Praha
Letošní nejvyšší ocenění pětapadesátého ročníku festivalu Zlatá Praha, Grand Prix Golden Prague, získal portrét amerického dirigenta, hudebního skladatele, klavíristy a televizní hvězdy. Německý snímek Leonard Bernstein – Rozpolcený génius zvítězil v konkurenci dalších osmdesáti sedmi děl ze čtrnácti zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Přáli jsme si propojení zahrady Ztracenka s kampusem
V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senát: Další schůze se uskuteční ve středu 17. října
18. schůze Senátu, která bude pravděpodobně poslední ve stávajícím funkčním období, začne ve středu 17. října v 9:00. Termín stanovil Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radní schválili návrh vyhlášky omezující provozní dobu restaurací
Pražští radní dnes schválili návrh vyhlášky omezující provozní dobu restaurací. Nyní začne připomínkové řízení, kdy se k návrhu budou vyjadřovat městské části. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ocelový most SŽDC přes Dyji získal hlavní evropskou cenu
Stavba nového železničního mostu přes Dyji nedaleko česko-rakouské státní hranice se stala celkovým vítězem pátého ročníku celoevropské soutěže European Steel Bridge Awards 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v Praze v rámci mezinárodního sympozia, kterého se zúčastnilo celkem 220 delegátů z dvaatřiceti zemí nejen z evropského kontinentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vyhlásí lesnické tendry 2019
Tendry na provádění lesnických činností od roku 2019 vyhlásí státní podnik Lesy České republiky 26. září 2018. Týkají se těžby a prodeje dřeva včetně pěstebních činností na bezmála 258 tisících hektarech lesa. Soutěží se o 2,3 miliony metrů krychlových dříví vytěžených za rok a předpokládané roční služby za 1,3 miliardy korun. Nabídky je možné podávat do 1. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Vyjádření k přípravě stavby: „Přeložka silnice II/303 Běloves – Velké Poříčí“
Údržba silnic Královéhradeckého kraje, a. s. připravuje pro Královéhradecký kraj tuto stavbu jako klíčovou v rámci silniční sítě Královéhradeckého kraje. Stavba je zařazena do prioritní sítě s možností financování realizace z prostředků EU–IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist