Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.984x, což odpovídá cca 103.522-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Sociolog Hampl jistě zvedne některé lidi ze židlí. Bez servítků promluvil o genderovém šílenství dnešní doby
V současné společnosti můžeme pozorovat něco jako šílenství kolem genderu; tak by se dala označit situace, kvůli níž se řeší například změna učebnic, nové oslovování masy lidí či jiné označení dámských a pánských toalet. A co si o této „genderové“ době myslí sociolog Petr Hampl? „Mohou za ni granty a nesmyslné školní obory, je to doba chamtivosti a zbabělosti,“ uvedl v rozhovoru pro server Týden.cz s tím, že celá záležitost je hloupost od samého začátku. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Neúplných 100 let samostatného Československa a rizika současné éry
Vystoupení na Trnavských právnických dnech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Spisovatel Krystlík: Dal se Hitler v roce 1938 zastavit? Ano, Mnichovská smlouva je toho dokladem. Chtěl vyvolat válku s ČSR, ale dostal jen pohraniční německá sídelní území
ROZHOVOR "Zda se dal Hitler v roce 1938 zastavit? Ano, Mnichovská smlouva je toho markantním dokladem – jejím podepsáním byl zhacen jeho záměr rozbít československé vojenské síly, vyvolat válku s ČSR, dostal jen pohraniční německá sídelní území v ČSR. Tuto svou porážku si pak do konce života vyčítal," uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Tomáš Krystlík, česko-německý spisovatel a žurnalista a vysvětluje, proč politika první republiky vůči národnostním menšinám ve státě zavinila odklon Němců českých zemí od československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kučera (Soukromníci): Pohled ze Šumperka
Již třetím rokem v Šumperku funguje Strana soukromníků České republiky a letos v říjnu jde poprvé do boje o možnost dostat své zástupce do zastupitelstva města Šumperk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štvanice a podněcování k porušování zákona! Petr Žantovský varuje před tím, co ČT vypustila na obrazovku
TÝDEN V MÉDIÍCH I když si je Petr Žantovský vědom toho, že Česká televize funguje jako dezinformační a kampaňovité médium, přesto ho udivila nehoráznost, s jakou v pořadu Newsroom ČT24 záměrně a programově poškozovala Petra Štěpánka, který je jedním ze tří navržených, mezi nimiž budou poslanci vybírat člena do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V přehledu nejzajímavějších mediálních událostí uplynulého týdne nemohl pominout ani eurokomisařku Věru Jourovou, která je dle svých slov připravena podpořit evropský přístup k médiím založený na kvalitě a rozumné regulaci, pokud to bude třeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Začíná topná sezóna – máte vyčištěný komín?
Přestože topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí posledních dnů vede řadu domácností k tomu, že už si alespoň na noc začínají přitápět. Jak ale vypadají naše kotle a komíny po létě? Určitě by je měl před zprovozněním prohlédnout odborník, abychom si byli jisti, že topení v nadcházející topné sezóně bude bezpečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
V EU žádný volný trh neexistuje, tvrdí ekonomka Lipovská
Brněnská ekonomka Hana Lipovská tvrdí, že volný trh EU je v podstatě jen iluze. V rozhovoru pro Český rozhlas vysvětlila, jak k tomuto názoru došla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zamyšlení Ondřeje Neffa: O vraždě Jána Kuciaka a Andreji Babišovi
Publicista Ondřej Neff se na serveru Neviditelný pes zamyslel nad případem vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a nad kauzou možného finančního podvodu firmy Čapí hnízdo, kde hraje hlavní roli český předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Zaujalo ho, že Kuciakova vraha se zřejmě už podařilo chytit, zatímco Babišova kauza se podle všeho nijak nehýbe kupředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SFŽP: Nová zelená úsporám nabídne dotace na zateplení svépomocí, výměnu kamen i kompletní vyřízení přes internet
Doslova revoluční nabídku přichystalo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR majitelům a stavitelům rodinných domů. Od 15. října mohou získat dotace z programu Nová zelená úsporám také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Maas: Mnichov patří k nejtemnějším kapitolám vzájemných vztahů
Mnichovská dohoda patří podle německého ministra zahraničí Heika Maase k nejtemnějším kapitolám německo-českých vztahů. Připravila totiž cestu k rozdělení a nakonec rozbití Československa. Šéf německé diplomacie to sdělil ČTK u příležitosti 80. výročí podepsání mnichovské dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Libor Lukáš: Cesta? Můj životní příběh
Jsem technický typ, mám rád řád a systém. A vzhledem k tomu, že v naší rodině bylo stavařů požehnaně, bylo o mé profesi prakticky rozhodnuto už v dětství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 44. díl. Univerzum věcí
Rakouský filozof Konrad Paul Liessmann proslul knihou Teorie nevzdělanosti s podtitulem Omyly společnosti vědění, která vyvolala lavinu diskusí v evropských zemích (už jsme ji v tomto cyklu také připomněli). Liesmann v ní mimo jiné tvrdil, že pojmy vědění a vzdělání hýbou lidmi stejně jako trhy, že jsou nejdůležitějším zdrojem Evropy, chudé na suroviny, a ten, kdo investuje do vzdělání a rozvíjí své vědění, investuje do budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trauma mnichovské dohody nelze zapomenout, říká Hamáček
Trauma mnichovské dohody nelze podle ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka (ČSSD) zapomenout. Je dobré, že se z něj můžeme poučit a máme dnes oporu v evropské spolupráci, uvedl v den 80. výročí podepsání mnichovské dohody Hamáček na twitteru. Podpisem dohody „o nás bez nás“ odsouhlasili Neville Chamberlain, Édouard Daladier, Adolf Hitler a Benito Mussolini postoupení zhruba třetiny československého území Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bojovník za svobodu Radkovič odhaluje, co se dělo už před „Mnichovem“ v příhraničí
ROZHOVOR Čeští Němci v roce 1938 většinově podporovali Hitlera, tvrdí František Radkovič, jednatel jablonecké pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu. „Podle výsledků voleb v Jablonci jich bylo bohužel devadesát pět procent. Milion dvě stě třicet sedm tisíc z nich za rozbití Československa obdrželo pamětní medaili," konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Po zradě spojenců v Mnichově se Československo dle jeho názoru samo bránit nemohlo. „I proto, že v československé armádě bylo až pětadvacet procent německých vojáků. Služte s někým, o kom nevíte, jestli vám nevrazí kudlu do zad. A to se dálo. Dělali to dokonce i němečtí policejní ředitelé v příhraničí," vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Začneme-li to tolerovat, otrávíme studnice pravdy! Matematik Kechlibar důrazně varuje před tím, co se k nám blíží ze západních univerzit
Matematik a publicista Marian Kechlibar se ve svém textu na serveru Zdroj.cz zamýšlí, jestli je univerzita stále místem, kde vládne akademická svoboda, a zda debata jako střet názorů pomáhá studentům si své názory tříbit – nebo jestli se z akademické půdy stává prostředí, v němž jsou si všechny názory rovny, ale některé jsou si rovnější. „Nejen západní univerzity se mění v továrny na tabu. Celého toho vývoje se obávám,“ píše Kechlibar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Šikana učitelky kvůli zrakové vadě
Pokud zaměstnavatel žádá o posouzení zdravotní způsobilosti svého zaměstnance, nezohlední přitom omezení vyplývající z jeho zdravotního postižení, přestože o nich ví, a neprovede žádné úpravy pracovních podmínek, může se dopouštět diskriminace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hlavenka (Zelení): Když dojde voda i ve vaší obci
Na cizí problémy jsme si zvykli dívat jako na film v televizi: se zájmem a bez účasti. V Kapském městě mají takové problémy s vodou, že po městě jsou vylepeny plakáty “šetři vodu, čurej do sprchy”. Hm, zábavné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Energetik má za sebou 10 let
Vidím to, jako by to bylo dnes. Byl jsem tehdy hejtmanem Vysočiny (a někde v koutku své duše také pořád učitelem matematiky a fyziky) a seděli jsme s tehdejším vedením Střední průmyslové školy Třebíč (SPŠ Třebíč) a bavili se o dalších plánech a potřebách školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Suchý (KSČM): Pomoc „sirotkům“?
Rád bych se vyjádřil k aktuálnímu tématu, kdy někteří politici vyzývají k tomu, aby ČR přijala 50 syrských sirotků. Na první pohled si asi každý člověk řekne: proč ne? Jenže tento krok nelze posuzovat izolovaně bez souvislostí a návazností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Pražskému magistrátu by neškodilo, kdyby byl trochu provětrán
Jiří Pospíšil představil svůj plán krizového řízení Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček v Chicagu vyzdvihl roli Spojených státu při vzniku Československa
Ministr zahraničí Jan Hamáček na pátečním galavečeru uspořádaném v Chicagu u příležitosti 100. výročí oslav vzniku Československé republiky ocenil krajany, kteří se zasloužili o česko-americké vztahy. Ve svém projevu vyzdvihl historickou roli Spojených států při vzniku ČSR a historické vazby mezi oběma zeměmi. Hamáček se v Chicagu, kde působil Tomáš Garrigue Masaryk, zúčastnil několika slavnostních akcí a sešel se s krajany. Oznámilo to dnes ministerstvo zahraničí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Konflikt na tiskovce Merkelové a Erdogana. Ochranka musela vyvést tureckého novináře
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan si při návštěvě Berlína vymohl, že jeden z novinářů nepřijde na tiskovou konferenci. Dalšího pak vyvedla ochranka. Píše o tom například server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Beseda o migraci: Právník z neziskovky pomáhající uprchlíkům útočil na vnitro. Studentka pak vyprávěla své zážitky s migranty v Řecku
Ministerstvo vnitra versus lidskoprávní organizace? Jde jen o úhel pohledu, statistiku a ten „správný“ výklad procent? V besedě o migraci, která se uskutečnila v Plzni za účasti několika desítek především mladých lidí, se slovně střetli Petr Novák z odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR a Petr Baroch, právník spolku Organizace pro pomoc uprchlíkům. Dále pak Kristýna Andrlová z UNHCR, Hana Hajdůčková za Amnesty International, která pomáhala na řeckém ostrově Lesbos. Na setkání se rovněž hovořilo o tom, co se statistikou udělala před několika lety záměrná romská azylová migrace ze Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mohl by se dnes opakovat Mnichov 38? Historik ukazuje na Macronovy výhrůžky i odchod Británie z EU
Historik a předseda Společnosti Edvarda Beneše Pavel Carbol se pro dnešní MF Dnes vyjádřil k výročí mnichovské dohody. Od jejího podpisu dnes uplynulo 80 let. „Jak bychom asi podobnou situaci ustáli v dnešních podmínkách?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Ubohá Rusalko snědá
Multikulturalismus, genderové dohady, rasové spory, to jsou témata, která nyní hýbou Evropou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Agendou FinTech se bude v ČNB zabývat sekce regulace a mezinárodní spolupráce
Problematika finančních technologií v rámci České národní banky bude od 1. října 2018 spadat do sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu. V tomto útvaru, jehož název se zkrátí na sekce regulace a mezinárodní spolupráce, zároveň dojde ke třem personálním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Změna Investičních pobídek – plníme sliby
Vláda na svém zasedání schválila změnu systému investičních pobídek, prostřednictvím které Česká strana sociálně demokratická opět plní další předvolební slib daný voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ hostil pátý ročník konference interních a externích auditorů, tématem byla správa společností a jejich kontrola
Na půdě Nejvyššího kontrolního úřadu se 20. září uskutečnila konference na téma „corporate governance“ – správy společností a jejich kontroly, a to z pohledu externího i interního auditu. Jednalo se už o pátý ročník pravidelných setkání představitelů hlavních kontrolních a auditních institucí České republiky, která NKÚ pořádá s pomocí Ministerstva financí, Komory auditorů ČR, Českého institutu interních auditorů a Rady pro veřejný dohled nad auditem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Boje o Žateckou teplárenskou neutuchají. Máme další informace
O Teplárenské společnosti v Žatci jsme psali opakovaně. Většina článků přitom vyvolala značné reakce. Musíme říci, že z obou táborů: těch, kteří postupy obhajují, i těch, kteří je rozporují. Tentokrát se jedná o příběh nákupu horkovodu od jednoho z žateckých zastupitelů. Podle našeho zdroje se celý příběh odehrál takto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Neúspěšně bojovali proti Zemanovi o Hrad, teď zkouší Senát. A takto na to jdou nyní
O neúspěšných prezidentských kandidátech, kteří se nyní pokusí dostat do Senátu, píše dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Záhady politiky bydlení aneb Bída nese
Bytová nouze je červená kontrolka, která se rozsvítí, i když nevíme proč. Je málo bytů? Je víc lidí? Nečouhá problém z přetlaku spekulativních peněz, jejichž honba za vyšším výnosem žene bydlení k nedostupnosti? Kde je tedy opravdový problém – v množstvích, nebo v distribuci a politice? Nejhorší je, když je ve všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš již navrhl Zemanovi Petříčka na post ministra zahraničí
Premiér Andrej Babiš (ANO) již oficiálně navrhl prezidentu Miloši Zemanovi na post ministra zahraničních věcí kandidáta koaliční ČSSD Tomáše Petříčka. Premiér předpokládá, že prezident Petříčka do funkce jmenuje. Babiš to dnes řekl České televizi. Sociální demokracie původně navrhla na šéfa diplomacie svého europoslance Miroslava Pocheho. Prezident tuto nominaci odmítl. Představitelé ČSSD poté několikrát zopakovali, že na nominaci trvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): 100 dní koaliční vlády
Z pohledu KSČM vnímáme prvních 100 dní koaliční vlády Andreje Babiše, složené z ministru nominovaných hnutím ANO 2011 a ČSSD, se smíšenými pocity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Blbosti, štvaní, mafiánské spojení na magistrátu. Starostové pro Prahu vědí, jak Prahu dostat z průšvihu, do kterého ji dostalo neschopné vedení. Radní Cabrnochová hovoří
ROZHOVOR „Posledních osm let nám metropole padá na hlavu a v současném vedení města neexistuje člověk nebo strana, který by nastartoval rychlou změnu. Slibovali nám, že to prostě zařídí. Pak se ale nechali zvolit do různých dozorček obecních firem a na to své ´prostězařizování´ zapomněli…Když se jedno vedení města hádá o každou maličkost, cení na sebe zuby kvůli blbostem nebo čechrání vlastního ega, metropole se zastaví. Její nové nastartování potřebuje zkušené lidi, manažery, kteří vědí, jak projekty rychle rozpohybovat,“ říká radní městské části Praha 10 Ivana Cabrnochová, která se uchází o post starostky Prahy 10 a kandiduje do Zastupitelstva hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení MV: Průběžné informace o státním integračním programu
Generálním poskytovatelem integračních služeb je Správa uprchlických zařízení MV od ledna 2017. Vytvořili jsme síť kontaktních míst po České republice, kde se sociální pracovníci potkávají s držiteli mezinárodní ochrany, kteří vstoupili do státního integračního programu a tvoří spolu individuální integrační plány. Ceníme si výborné spolupráce s odborem azylové a migrační politiky MV, díky které běží program bez zbytečných průtahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vandame (TOP 09): Být patriotem neznamená jen pít víno a nosit kroj
Sucho a nedostatek vody v půdě je důsledkem zanedbání péče o krajinu. Zdravé a čisté prostředí je důležité pro kvalitní život nyní i v budoucnu. Být patriotem neznamená jen pít víno a nosit kroj, ale také se starat o to, v čem žijeme a co předáme našim dětem, respektovat přírodu a pečovat o půdu, vodu a zeleň. Tento fakt nebudeme ignorovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prověří návrh Kapsche
V současné době je ve věci systému elektronického mýtného uzavřena smlouva, zadávací řízení skončilo a Úřad nemá žádný zákonný mechanismus, jak by mohl do postupu zadavatele zasáhnout z moci úřední.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Jedině členství v EU a NATO mohou zabránit dalšímu Mnichovu
Komentář na facebookovém profilu k výročí Mnichovské dohody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Myšlenkové „vývrtky“ NSZ
Od 13. června 2013, kdy Nejvyšší státní zastupitelství připustilo nebo možná přímo vyvolalo nasazení státních zástupců Vrchního státního zastupitelství v Olomouci mimo obvod jejich místní příslušnosti při přepadení proti Úřadu vlády ČR, Jany Nečasové dř.Nagyové a tří poslanců Šlachtovými muži, jsem si myslel, že mě tento úřad pod vedením nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana již nemá čím překvapit. Ale mýlil jsem se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
AV ČR stoupá na mezinárodním žebříčku Nature Index
V aktuálním přehledu Nature Index, sledujícím počty kvalitních vědeckých výstupů ve vybraných vědeckých časopisech, dosáhla Akademie věd ČR vynikajícího výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyděračské metody, žalují, udávají a zesměšňují. Senátor Valenta nechává nahlédnout do praktik uskupení Rekonstrukce státu
Senátor Ivo Valenta se obul do Rekonstrukce státu. Označil toto uskupení za shluk podivínů, nezdráhajích se zastrašovat politiky, kteří jim nejdou na ruku. Valenta dal jasně najevo, že Rekonstrukci státu nepůjde na ruku a rozhodně se nedá zastrašit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Krumer (SPOZ): Před tím, teď a potom
Mnozí politici neplní svoje předvolební sliby, zapomínají co slíbili a před volbami se opět ozývají, co všechno, pokud budou zvoleni udělají. Zapomínají na to, jak škodili a pomlouvali. Zapomínají i na to, že voliči nezapomínají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vražda Jána Kuciaka: Policie obvinila podnikatelku
Slovenská policie zadržela v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky další osobu. Údajně jde o podnikatelku, která mluví velmi dobře italsky. V tuto chvíli slovenská policie žádá o uvalení vazby na tři muže, kteří měli ve vraždě dvou mladých lidí sehrát klíčovou roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Laboratoře Potravinářské inspekce získaly jako jedny z prvních v ČR akreditaci dle normy ISO 17025:2018
Laboratoř Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v Brně úspěšně absolvovala akreditační audit vedený Českým institutem pro akreditaci (ČIA) a stala se jako jedena z prvních laboratoří v ČR držitelem certifikátu ČSN EN ISO/IEC 17025:2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Mnichovská dohoda byla zrada na občany Československa a na jeho suverenitu
V těchto dnech si připomínáme 80. výročí kapitulace Československé republiky před diktátem Anglie, Francie, Itálie a Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Apel poslancům: Babišův výrok ohledně syrských sirotků je hanebný a nestoudný
Kategoricky odmítáme bezohlednost našich představitelů k lidskému utrpení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Vrátíme městu historický lesk, vrátíme městu hrdost
Mnoho z nás je určitě náležitě hrdých na bohatou minulost Karlových Varů. Své neduhy si k nám jezdili léčit nejen naše, ale i zahraniční osobnosti, kteří s obdivem sledovali krásy města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČD: Systém PID na železnici se rozšíří až na samotné hranice Středočeského kraje, lidé výrazně ušetří
Dalších 96 železničních stanic a zastávek se zapojí ve spolupráci s Českými drahami od 1. října do systému Pražské integrované dopravy na železnici. Nově vznikají tarifní pásma 8 a 9, která sahají až na samotnou hranici Středočeského kaje. Do Pražské integrované dopravy se tak nově zapojí Čáslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou nebo třeba Bělá pod Bezdězem či Březnice na Příbramsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dojde po dlouhých letech k urychlení stavby strategických dopravních tepen?
Tato otázka byla v poslední době námětem několika akcí či veřejného slyšení v Senátu. Zářným příkladem zdržování, hlavně kvůli ekoaktivistům, je dálnice D49. Posun by měl nastat též u další části D55. Tématem se dlouhodobě zabývá někdejší zlínský hejtman a předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě Libor Lukáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stalmach (Piráti): I malé obce mohou realizovat sociální bydlení
Nevěříte? Třeba vás moje zkušenosti přesvědčí. Jsem starostou malé obce Vír v okrese Žďár nad Sázavou na Vysočině, ve které žilo k 1. lednu letošního roku 716 obyvatel a s obecním bydlením máme již skoro desetiletou zkušenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Směšnému vydírání hejnem potrefených hus neustoupím
Ješitové z tlup, jako je Nadační fond proti korupci a Rekonstrukce státu právě dokázali, že tyto organizace nejsou apolitické – naopak jejich cílem je pouze prosazování vlastních zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SVS: Vepřové maso ze zemí s AMP bude muset být před uvedením na český trh předem vyšetřeno
Všechny zásilky vepřového masa a tepelně dostatečně nezpracovaných produktů z něj původem ze zemí s výskytem afrického moru prasat (AMP) budou muset od 2. října být před uvedením na český trh vyšetřeny na přítomnost DNA viru této nákazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Třetí defenestrace
Opět se vyrojily návrhy, které připomínají návrat komunismu. Postavíme sociální byty! Vzpomínám, jak se takové návrhy ozývaly za panování Gustáva Husáka. Sociální byty – to je synonymum normalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: Digitální budoucnost nezná limity
Pokud se rodiče nestarají o to, co děti dělají na internetu, vystavují je útoku kyber útočníka, který může dítě zneužít. Výsledky tohoto varovného experimentu a kampaň #Say NO byly prezentovány na konferenci Koloběh digitálního života, kterou v hotelu Corinthia uspořádal Český telekomunikační úřad. V rámci doprovodného programu si účastníci mohli prohlédnout příklady konkrétního využití sítí 5. generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Pulitzerova cena, nebo sprosté dno?
Vedl jsem podruhé kurz tvůrčího psaní v Paříži. Stejně jako poprvé to bylo na počátku září. Mívám ve zvyku zvát k rozmluvě s účastníky nějaké zajímavé osobnosti, které by obohatily dojmy z města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Výstupy projektů programu IS IZS již tři roky pomáhají hasičům
V letech 2010 až 2015 realizoval Hasičský záchranný sbor České republiky a další základní složky integrovaného záchranného systému (Policie České republiky a kraje, resp. zdravotnické záchranné služby) významný soubor projektů, který směřoval do oblasti informačních systémů operačního řízení a technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Máme plán pro MŠ a ZŠ i seniory
Vzdělávání dětí i seniorů je bezesporu věc, které se chceme dlouhodobě věnovat. A v Hradci Králové máme jasný plán, kam by se měly ZŠ a MŠ ubírat. Této oblasti, kromě dalších, se věnuje i Libuše Friedlová. Jak vidíte na fotce, dětmi opravdu žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Mnichovská dohoda je zpět
U příležitosti 100. výročí vzniku Československa bude poprvé v historii v České republice k vidění soubor originálních dokumentů, které sehrály klíčovou roli v dějinách Československa a osudech jeho obyvatel. Historická budova Národního muzea se částečně otevře veřejnosti už 28. října tohoto roku a právě zde bude možné originály spatřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Režisér Jiří Svoboda v roli konfidenta
Ani člověk opravdu retardovaný si onen můj zoufalý výkřik nad jednostranností České televize, ve kterém jsem kromě „pyrotechnické“ nadsázky použil slůvko „čudlík“, indiánské „Howgh!“ a ještě připojil smajlíka nemůže vykládat jako výzvu ke skutečné destrukci Kavčích hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Buď mají telefon na premiéra, nebo brojí proti anarchii, vysmál se Hamáček kvůli kampani nejen Babišovi
První místopředseda vlády, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničních věcí Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že otázku obsazení postu ministra zahraničí považuje za vyřešenou. Kromě toho je prý jako předseda sociální demokracie přesvědčen, že jedině jeho strana nabízí do voleb konkrétní témata. „Buď mají telefon na premiéra, nebo brojí proti anarchii,“ říká s tím, že to nelze označit za témata pro komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB zvyšuje úrokové sazby
Bankovní rada České národní banky na svém jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 6 členů bankovní rady, jeden její člen hlasoval pro ponechání úrokových sazeb beze změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovci kritizují zmatek s opravami silnic a apelují na řešení kůrovce. Ocenili VDV
Z Telče se v turistické sezóně stala nedobytná pevnost. Takto s nadsázkou uvedl svůj dotaz na vedení Kraje Vysočina zastupitel KDU-ČSL Vít Kaňkovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zpracování scanner dat není „Velkým bratrem“
Český statistický úřad se ohrazuje proti komentáři Martina Fendrycha na webu Aktualne.cz, že zavedení povinnosti poskytovat tzv. scanner data představuje iniciativu jiného orgánu státní správy, než ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
PMS zahájila kurzy na zvýšení odpovědnosti pachatele za spáchaný trestný čin?
Probační a mediační služba zahájila druhý běh nového programu pro pachatele trestné činnosti (Victim Impact Training) zaměřeného na zvýšení odpovědnosti pachatele za spáchaný trestný čin a posílení empatie vůči oběti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan David: Kdo je fašista?
Označení "fašista" nebo "nácek" je oblíbenou nálepkou používanou s úmyslem někoho poškodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Nemocná společnost
Trumpův kandidát na soudce Nejvyššího soudu USA Brett Kavanaugh je obětí hysterické kampaně, jež má zabránit tomu, aby konzervativní soudci získali jeho jmenováním většinu v klíčové ústavní instituci USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hlavní podezřelý z vraždy Kuciaka a jeho snoubenky. Na veřejnost prosákly podrobnosti
Po sedmi měsících od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové byli zadrženi pravděpodobní pachatelé. O zásahu policejního týmu píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
BIS a MPO ČR nabídnou firmám školení pro boj se špionáží
Bezpečnostní informační služba připravuje rozšíření projektu bezpečnostních školení i pro soukromé firmy. Odborné přednášky budou mít za cíl připravit vedle zaměstnanců a představitelů státu na rizika spojená se špionáží i soukromý sektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Ke dni svatého Václava
Stanovení svátku sv. Václava jako významného dnu – státního svátku neprobíhalo v roce 2000 hladce. Jednalo se o usnesení výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny. V březnu zmíněného roku prošel návrh v druhém čtení po bouřlivém jednání, a to až na návrh poslance Vojtěcha Tlustého. Jednalo se o kompromisní návrh, že půjde o státní svátek, který bude pouze nazván „Den české státnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO Hradec Králové: O zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat
Hradec Králové má svůj přírodní genius loci. Bezpochyby. Ale o zeleň a přírodu ve městě je potřeba se starat. V hradeckém Hnutí ANO má životní prostředí na starosti Ivana Hantschová a Honza Groh. A mají také jasné plány, kam má péče o přírodu a zeleň
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Archeologové středověku se setkali ve Valticích, tématem byly přehlížené památky
Archeologové z České republiky, Slovenska a dalších zemí se v týdnu od 17. do 21. září 2018 sešli na zámku ve Valticích na tradiční konferenci, známé jako Archaeologia historica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zkušený diplomat promlouvá o novém ministru Petříčkovi. Může překvapit jen příjemně, nikdo od něj osobnost neočekává
ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda vítá, že nový kandidát na šéfa diplomacie Tomáš Petříček má potřebnou kvalifikaci a umí cizí jazyky. „Nicméně ministr je člen vlády, reprezentuje českou zahraniční politiku a musí mít autoritu, aby ji byl schopen prosazovat. To znamená vyzrálou osobnost. Takže pan Petříček může jen příjemně překvapit, protože to od něj nikdo neočekává,“ prohlásil dlouholetý přední politik, který prý nikdy dosavadního asistenta europoslance Miroslava Pocheho neviděl ani neslyšel. A Cyril Svoboda řekl svůj názor i na iniciativu své stranické kolegyně, lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové na přijetí padesáti syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Trauma Mnichova je stále silné
Málokterá událost je živá po osmdesáti letech tak, že stále vzbuzuje v lidech emoce. Mnichovská dohoda k nim patří. V naší zemi už žije asi jen pět stovek lidí starších sto let. Ti ještě tu dobu zažili jako mladí lidé. V desetimilionovém národě je to ale už jen kapka v moři. Přesto je slovo Mnichov spojené s jasnou emocí: zrada a ponížení. Někdy se tomu říká mnichovské trauma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jednání Merkelové a Erdogana vztahy zemí neurovnalo. Napětí trvá
Hluboké názorové rozdíly, týkající se například svobody tisku nebo právního státu, mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem přetrvávají. Jak píše server ČeskéNoviny.cz, uvedla to šéfka německé vlády po jednání s Erdoganem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraji se daří prostřednictvím veřejných sbírek pomáhat druhým
Karlovarský kraj ukončil dvě veřejné sbírky, které vyhlásil na jaře letošního roku. Na pomoc ženě z Krajkové, jejíž dům postihl ničivý požár, se podařilo vybrat téměř 50 tisíc korun. Kočičí útulky v Kraslicích a Sokolově si pak mezi sebou rozdělí přes 15 tisíc korun. Velké poděkování patří všem nezištným dárcům, kteří se do sbírek zapojili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: Laboratoř se zařadila ke špičce
Nemocnice Litoměřice, a. s. získala nejnovější systém pro testování laboratorních vzorků v republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zákaz. Šibenice pro Merkelovou se v Německu nesmí prodávat
Zemský soud v Hamburku v pátek rozhodl, že v Německu nelze prodávat modely šibenic určených pro kancléřku Angelu Merkelovou (CDU). Ve své nabídce je měl dvaačtyřicetiletý muž ze Saska. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Komers, Marvanová, Klvaňa a mnozí další povstali proti kandidatuře Petra Štěpánka do RRTV. Jenže to má ohlasy
Demonstrace a povstání. Rozruch kolem kandidatury Petra Štěpánka do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pokračuje. Jeho nominace lěží mnohým v žaludku hlavně pro jeho slova o tom, že Českou televizi je třeba podminovat. Své vyjádření se na sociální síti nedávno pokusil zlehčit a vysvětlit, že mu o zničení veřejnoprávní televize rozhodně nejde. Ovšem to nepřesvědčilo některé zástupce občanských iniciativ a profesních svazů k nominaci Štěpánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist