Oficiální zpravodajská média

Lži v ČT! zasahuje Andrej Babiš
Předseda vlády a hnutí ANO Andrej Babiš se rozhovořil o společnosti OKD, kterou minulý týden navštívil. Mimo jiné ve svém pravidelném shrnutí také mluvil o komunálních volbách a kandidátovi na primátora Prahy Petru Stuchlíkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Merkelová a Macron. Naši západní „spojenci“ nás mohou zase zradit. Musíme spoléhat sami na sebe. Tohle nám kníže, Keller, Zahradil či Okamura řekli k výročí Mnichova 1938
ANKETA Připomínáme si 80. výročí od mnichovské dohody, kdy se v roce 1938 Británie, Francie, Německo a Itálie dohodly, že pohraniční území Československa (v českých zemích) bude připojeno k Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Je mi z toho na zvracení!“ vpálil Okamura lidovci do tváře v přímém přenosu. Teď jsem na řadě já, rozčilovala se Gajdůšková
V předvolební Partii televize Prima bylo živo. Před kamerami se setkalo hned šest hostů, mezi nimiž nechyběl ani předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Debatovalo se o zdravotnictví, ale také o migraci. „Je mi z vaší politiky na zvracení,“ udeřil Okamura na lidovce Bartoška. „Teď jsem na řadě já,“ volala před kamerami Gajdůšková, která Okamurovi vyčetla, že rozeštvává společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček v OSN: Anexe Krymu byla chyba. Dějiny nás učí, že...
Ne všechny země včetně těch ve východní Evropě si mohou zvolit vlastní orientaci v zahraniční politice, aniž by ohrozily svou svrchovanost a územní celistvost. Ve svém vystoupení na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku to řekl český ministr zahraničí Jan Hamáček, který zastupuje Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ostuda? Politik, který chce vládnout Praze, tlačil podporu pro chudé svým „kámošům.“ Ti prý bídu netřou
O poslanci, starostovi Prahy 7 a kandidátovi na primátora Prahy Janu Čižinském z hnutí Praha sobě píše Dušan Šrámek na serveru Reflex.cz. Podle všeho se totiž snažil dohodit půl milionu z pražského rozpočtu svým známým. Podle Reflexu ale zatajil důležité okolnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident, vláda a parlament mohli zradit. A zradili. Vlast a demokracii, píše publicista
Publicista Milan Urban už v roce 2013 napsal, že dokud bude český národ vnímat mnichovské trauma jen jako zradu západních mocností, nedospěje. Češi, Moravané a Slezané by si prý měli uvědomit, že v roce 1938 byli zrazeni svým prezidentem, vládou a svými poslanci. V roce 2018 si na svém názoru dál trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Armáda je určená pro boj, ne pouze pro vítězství.“ Bývalý velitel elitní jednotky z Afghánistánu se přidal ke Schwarzenbergovi, když přišla řeč na rok 1938
Otázka, na kterou už nikdo nikdy nenajde odpověď, i kdyby se sebevíce snažil: Měli jsme se v roce 1938 bránit Německu, třeba i sami? Názory na to se liší nejen věkem, ale i postavením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sirotci v uprchlických táborech? Už je jasno. Europoslanec Zdechovský do nich čtyři roky jezdí a tohle tam viděl on
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Za předvolební tah bych to v žádném případě nepovažoval,“ říká o návrhu europoslankyně Šojdrové přijmout padesát syrských sirotků poslanec Tomáš Zdechovský. Promluvil o tom, zda se on sám při návštěvách uprchlických táborů setkal s válečnými sirotky a vyjádřil se i ke skandálu, který v poslední době řeší norský Barnevernet. Prozradil také, co je nového v případě rodiny Michalákových a řekl, jaké pochybení vidí ohledně posudků, které ovlivnily rozhodnutí o odebrání dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Poškozují Václav Klaus a Miloš Zeman zájmy Česka?“ zeptal se Moravec. A rozjel debatu
Do Žižkovské věže k Václavu Moravcovi v neděli v poledne dorazili předsedové poslaneckých klubů Jakub Michálek z Pirátů, Zbyněk Stanjura z ODS a šéf komunistů Vojtěch Filip. Moderátor otevřel debatu novým průzkumem, který komunistům předpovídá totální katastrofu. Radovat by se neměla ani TOP 09, která by se nedostala do Sněmovny. Poté rozjel debatu, ve které došlo i na otázku počínání Václava Klause a Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Válečný veterán, plukovník Dubec: Potichu se tu vytváří „pátá kolona“ muslimů. Nelítostní a krutí lidé. Stejně jako si Němci připravili sudeťáky. Hrozí náboženská válka!
Hrozí náboženská válka. Stejně jako si Němci připravili sudeťáky, dnes máme v Evropě "pátou kolonu" složenou z muslimů. Přestože je s tím třeba něco dělat, přivírají se nad tím oči. To řekl ParlamentnímListům.cz plukovník Alois Dubec, který se zúčastnil pilotního výcviku u RAF. Partyzán z Jugoslávie Tichomir Mirkovič mluví o Mnichovské dohodě jako o jasné zradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl se rozpovídal u piva. O slibech ostatních stran voličům, ale i o práci pro Klause
Kandidát do Senátu Ladislav Jakl se sešel s Alenou Hájkovou, aby jí poskytl rozhovor před nadcházejícími volbami. Video je sdíleno na serveru YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Vy jste podváděli," vypálil Jančura u Moravce. „To odmítám,“ ohradil se ředitel Českých drah
Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedli nový šéf Českých drah Miroslav Kupec a podnikatel v dopravě Radim Jančura. Pánové se spolu bavili o slevách pro studenty a seniory ve vlacích. Jančura České dráhy obvinil, že podvedly jak občany, tak stát. Ředitel ČD se okamžitě ohradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Ve Valašském Meziříčí proběhl první sraz elektromobilů
V sobotu 4. srpna se ve Valašském Meziříčí uskutečnil 1. Sraz elektromobilů na Valašsku. Přes dvacet ekologických vozidel různých značek bylo pro zájemce připraveno od 10 hodin do 15 hodin na náměstí. Vstup na akci byl volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
GA ČR: Ceny za nejlepší výzkum si odnesli jedna vědkyně a čtyři vědci
Cena předsedkyně Grantové agentury České republiky 2018 již zná své držitele – získalo ji pět řešitelů nejlepších projektů základního výzkumu. Letošními laureáty jsou jedna vědkyně a čtyři vědci, kteří si ocenění převzali 26. září 2018 v refektáři Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty UK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kvalita je tedy zřejmě na ČT, ČRo a v mainstreamových médiích... Komentátor se pustil do Jourové za řeči o regulaci médií
Komentátor Daniel Kaiser na serveru Echo24.cz zhodnotil projev členky Evropské komise Věry Jourové. Dáma před pár dny vyzdvihovala hodnoty liberální demokracie, vymezovala se proti maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a volala po regulaci médií - webů i tiskovin. Kaiser dospěl k názoru, že když Jourová mluví, chudák svoboda se musí krčit kdesi v koutě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Ženou regionu je zámecká paní Marie Kinsky
Letošní Ženou regionu na Vysočině je Marie Kinsky ze Žďáru nad Sázavou, zakladatelka Centra choreografického rozvoje SE.S.TA a realizátorka mnoha originálních společensko-kulturních aktivit, držitelka Nejvyššího ocenění Kraje Vysočina z roku 2016. Ocenění regionální vítězka převzala z rukou náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Tourfilm letos připomene sto let česko-slovenské vzájemnosti
Partnerskou zemí 51.ročníku Mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm se stalo Slovensko. Festival připomene letošní sté výročí česko-slovenské vzájemnosti v rámci svého doprovodného programu, návštěvníci se mohou těšit na herečku Zuzanu Kronerovou, fotografa Roberta Vana či koncert Mira Žbirky s kapelou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vysoký zdroj z ČT poprvé promluvil na PL o jejím fungování: O řediteli Dvořákovi smíme mluvit snad jen na WC při čůrání
ParlamentníListy.cz získaly pozoruhodné informace o fungování veřejnoprávního média prostřednictvím člověka, jehož identitu rozhodně nebudeme odhalovat. Dotyčný muž ovšem v této instituci působí přes deset let na vysokém postu. Více k němu říkat nebudeme. Důvody? Okamžitý vyhazov, který by v případě prozrazení jeho totožnosti hrozil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Když Francie a Anglie zvolily hanbu a měly nakonec i válku. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o mnichovské dohodě a jejích důsledcích
ČESKÉ OSMIČKY K jednání v Mnichově nebyli přizváni Čechoslováci a Sověti. První seděli v předsálí, druhé ostatní mocnosti o konferenci neinformovaly. Tak se v noci na 30. září 1938 rozhodlo o postoupení pohraničních území Československa Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Čína jako ikona
Česko-čínské centrum Univerzity Karlovy ve spolupráci s Centrem globálních studií uspořádalo 25.9.2018 celodenní konferenci pod názvem „40 let reforem: od otevření se světu k novým hedvábným stezkám“ s hvězdným obsazením odborníků či raději funkcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Dětem nic v Sýrii nehrozí
Shrnutí témat z pořadu Partie na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
O čem se moc nemluví: Československo bylo poraženo dávno před Mnichovem, nastoluje Martin Koller zásadní fakta
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Technická zaostalost hospodářství, nízká míra elektrifikace, závislost na dopravě surovin z německých přístavů. Neschopnost budovat moderní tankovou armádu, místo toho spoléhání na budování opevnění de facto na území nepřítele. Rozkrádání a nevzdělanost v armádě, korupce a nakonec zadušení našeho exportu ze strany Německa. Připomínku 80. výročí Mnichovské dohody pojímá vojenský analytik jako souhrn důkazů o tom, že Československo nemělo nejmenší šanci bránit se Hitlerovi nejen kvůli zradě svých spojenců, ale i z řady ekonomických důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Letošní největší investice do školského zařízení v kraji bude brzy dokončena
Radní Bohumil Bernášek navštívil Střední odbornou školu a odborné učiliště Lanškroun, aby se přesvědčil, jak pokračuje přístavba a modernizace odborných učeben. Celkové náklady vyčleněné na tuto akci jsou 52,5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Diplomaté EU jezdí v Izraeli v drahých autech, chovají se jako idioti, kolonialisté... Ohromující slova židovského spisovatele Tenenboma, který se v Izraeli a Palestině vydával za Němce
EXKLUZIVNĚ Evropané stále nenávidí Židy, nic se nezměnilo. Podívejte, co se děje v Británii s Labouristickou stranou. Chce dobrou životní úroveň pro všechny, bílé, černé, žluté, gaye, transgender a další, kromě Židů. Takhle drsné závěry ventiluje americký Žid a velice úspěšný spisovatel Tuvia Tenenbom v knize Chyťte Žida!, která se právě dostává na pulty tuzemských knihkupectví. ParlamentníListy.cz s ním přinášejí rozhovor, v němž nadává kromě Evropanů i na nevládní organizace, média a politickou korektnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Žvanit je nebezpečné
Pozorovat válku z bezpečí komentátorské židle je bezpečné. Rozhodně bezpečnější, než být skrčen v zákopu a ukrývat se před střelami jdoucími ze všech stran. To však neznamená, že analytik ve své pracovně, nebo žurnalista v přímé palbě má blíž k pravdě, dosáhne na skutečnost snadněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Jak se (ne)hospodaří v Praze 8 - "psí louka"
Radnici MČ Prahy 8 toho v rozpočtu moc nezbývá. Prý koncem roku nebude možná ani na mzdy. Ale pan místostarosta Petr Vilgus (Zelení) tapetuje web Karlína a Libně denním zpravodajstvím, jako by vše, nač upozorňuje, sám zajistil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SÚJB: 62. Generální konference MAAE
21. září 2018 skončila 62. Generální konference Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Generální konference (GK), vrcholný řídící orgán MAAE, zasedala od 17. září 2018 tradičně v jejím vídeňském sídle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nord Stream 2 budou financovat jen Rusové?
Rusko může v případě amerických sankcí vůči evropským partnerům financovat výstavbu plynovodu Nord Stream 2 plně z vlastních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bookmakeři: Hlavními favority voleb jsou Čunek, Kubera a Fischer. Kam se poděl Drahoš?
Největšími favority senátních voleb jsou podle bookmakerů senátoři Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaroslav Kubera (ODS) a diplomat Pavel Fischer (nezávislý). Kurzy na jejich zvolení nepřesahují 1,03:1. Kurz nižší než 1,1:1 mají ještě bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (za STAN) a rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (za STAN). Sázky na volby zatím dosáhly zhruba pět milionů korun. Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které ČTK oslovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Historik pro PL: Československo v letech 1919-1938 nikdy nebylo suverénním státem. Bylo protektorátem Francie. Bez rozkazu jsme se nemohli, ani nesměli bránit
ROZHOVOR "Nejpozději od března 1919 jsme se stali francouzským protektorátem. ČSR v letech 1918 - 1938 nikdy suverénním státem nebyla," tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz český a německý historik a politolog Jan Berwid Buquoy. My jsme se bez rozkazu francouzského generálního štábu v Paříži nejen bránit nemohli, ale dokonce ani nesměli. Patrně se Francouzi rozhodli pro Mnichovskou smlouvu, neboť věděli, že bez masivní válečné podpory ze strany Velké Británie nemohou válku s nacistickým Německem vyhrát. Kdyby Francie a ČSR vyhlásily 1938 Hitlerovi válku, Francie by maximálně za měsíc kapitulovala. ČSR by se bránila cca čtyři dny," domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Goldemund (ČSSD): Skatepark vznikne u stadionu příští rok. Nabídne 22 překážek
Vedle zimního stadionu, cyklostezky a tenisových kurtů, na dohled od Oranžového hřiště a dalších volnočasových aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza sirotci ze Sýrie: Tomio Okamura odhalil důležité sdělení, které mu přišlo přímo ze syrské ambasády
ROZHOVOR „Neuvěřitelná situace. V plné nahotě se odhalila neomarxistická podstata Evropské unie a za pomoci hnutí ANO, ČSSD, STAN a TOP 09 nastoupila cestu otevřené politické agrese proti Maďarsku,“ varuje v rozhovoru Tomio Okamura, předseda SPD a místopředseda Sněmovny. Podle něj Evropská unie zpochybnila suverenitu země, legitimitu tamní vlády a ten nejzásadnější princip, že v Maďarsku je pánem lid Maďarska. Tato agresivita je prý zároveň namířena proti Visegrádské čtyřce, která se formuje jako euroskeptická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nejen my žijeme v totálním blázinci, tvrdí Jaroslav Bašta
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se zamyslel nad tím, co čeká západní civilizaci. Nenabídl právě nejveselejší vyhlídky. Útěchou nám podle jeho názoru může být, že nejen my žijeme v totálním blázinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Poučení z krizového vývoje po Mnichovu 1938
Mnichovské události pro nás znamenaly pohromu a počátek pohrom, které pak ve svých důsledcích trvaly desítky let. Oběti na životech, věznění, rozvrat země, to všechno jsou ty viditelné dopady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj pořídí záchranářům 11 nových sanitek a 2 vozy „rendez-vous"
Celkem 11 nových sanitek a 2 vozidla „rendez-vous" pořídí v letech 2019 až 2021 Zlínský kraj pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, která je jeho příspěvkovou organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Exposlankyně, která od Babiše přešla ke Kalouskovi, chce emigrovat do Austrálie
Exposlankyně ANO Kristýna Zelienková, jež následně kandidovala také za TOP 09, se na svém facebookovém profilu rozepsala o odchodu novinářů z Lidových novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek a ženské pohlavní orgány. Debata, kterou lídr TOP 09 zakončil omluvou
Twitterový účet HateFree Culture sdílel rozhovor dvou tátů, kteří společně vychovávají dcery – dvojčata Marii a Adélu. Rozhovor přinesl server Seznam Zprávy. Jedním z otců je moderátor David Vaníček, jenž na serveru Blesk.cz často moderuje rozhovory s prezidentem republiky Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dostal flastr za lobbistu Janouška. Advokátní komora pozastavila výkon advokacie vlivnému žalobci, známému z kauzy Nagyová
POD LUPOU Česká advokátní komora počátkem léta v tichosti pozastavila výkon advokacie bývalému náměstkovi vrchního státního zastupitelství v Praze Liboru Grygárkovi. Byla to právě osoba Libora Grygárka, která figurovala jako jedna z prvních při sběru informací v takzvané kauze Nagyová. Přestože detektivové Roberta Šlachty popsali o Grygárkovi stohy papíru, obžaloba na něj padla po letech až letos v zimě. Případ úzce souvisí s vlivným pražským lobbistou Romanem Janouškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Brněnský právník vytahuje vážné téma: Původní gotické části českých korunovačních klenotů jsou ve Vídni. Kdy zažádáme o vrácení?
Brněnský právník Zdeněk Koudelka se v sobotním vydání MF Dnes vyjádřil k tomu, že část našich korunovačních klenotů drží Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan David: Ještě máme příležitost
Dovolte mi, abych i já připomněl nedožité sté narozeniny Československa. Ještě k tomu máme příležitost. Vážení pozůstalí, možná napříště už budeme povinně oslavovat jen nedožité narozeniny Rakouského mocnářství, časem bude povinná i slza v oku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Smůla, že ČNB přichází s křížkem po funuse. Markéta Šichtařová také o zmatku kolem brexitu, jehož využívají labouristé a čím dál otevřeněji vzývají Marxe a spol.
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zvýšení úrokových sazeb, k němuž potřetí v řadě přistoupila Česká národní banka, je nejen zbytečné, ale podle Markéty Šichtařové dokonce kontraproduktivní, protože přichází se zpožděním rok, nebo dva. Analytička komentuje i situaci ve Velké Británii, kde opoziční Labouristická strana plánuje do budoucna nařídit velkým firmám, aby předaly deset procent svých akcií zaměstnancům. Podle ní labouristé využívají zmatku kolem brexitu ve svůj prospěch a čím dál otevřeněji vzývají Marxe & spol. Jejich nápad považuje za jugoslávskou cestu socialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Za měsíc se návštěvníkům otevřou dveře ministerstva
Chcete se dozvědět více o Ministerstvu pro místní rozvoj, o jeho práci, nebo jen poznat pozoruhodné prostory hlavní budovy, která se nachází v historickém centru Prahy na Staroměstském náměstí? Navštivte ve dnech 27. a 28. října naše Dny otevřených dveří, které se konají u příležitosti 100 let od založení Československa. Uvítá vás osobně ministryně Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický přislíbil pomoc s opravou požární nádrže v Suché Lhotě
Cyklisté směřující z Cerekvice nad Loučnou směrem na Nové Hrady si jistě pamatují dlouhý táhlý kopec, který protíná Suchou Lhotu. Právě tato obec s 91 obyvateli byla v úterý odpoledne cílem cesty hejtmana Martina Netolického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tento průzkum pro ČT vyhodil ze Sněmovny Kalouska, knížete, Feriho...
Sněmovní volby by v září podle modelu Kantar TNS vyhrálo ANO s 29,5 procenta, dosáhlo by stejného výsledku jako loni na podzim. Druzí by skončili Piráti s 15,5 procenta hlasů, jako jediná ze stran oproti minulým volbám posilují výrazněji. Třetí místo zaujímá ODS se 13 procenty. Do dolní komory by se podle agentury dostaly i další dosavadní sněmovní strany s výjimkou TOP 09. V září se nedařilo komunistům, kteří ze srpnových osmi procent spadli na 5,5 procenta. Model dnes zveřejnila Česká televize (ČT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petra Procházková je spokojená: Z Lidových novin odcházejí další kolegové
Novinářka Petra Procházková pracovala pro Lidové noviny sedmadvacet let. Před pár dny se je ale rozhodla opustit, protože se jí nelíbilo, jak v deníku uplatňuje svůj vliv současný premiér Andrej Babiš (ANO). Po Procházkové deník opouštějí i další novináři, ale dáma doufá, že Lidové noviny budou zase jednou svobodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nowak (ODS): Mé srdce bije pro Krnov
Jsem krnovský rodák. Žiji tady nepřetržitě více než padesát let. Společně se svou ženou jsme zde vychovali dvě, dnes již dospělé děti. Od počátku devadesátých let podnikám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZIS: Drogová úmrtí a úmrtí pod vlivem drog v roce 2017
Národní registr pitev a toxikologických vyšetření na odděleních soudního lékařství je novým zdravotním registrem. Tento registr obsahuje data o všech pitvách a toxikologických vyšetřeních, které byly provedeny na odděleních soudního lékařství. V roce 2017 bylo identifikováno 42 případů smrtelných předávkování nelegálními drogami a 128 úmrtí pod vlivem drog z jiných příčin než předávkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: SSSR nám nechtěl přijít na pomoc
Je to jedna z nejvíce omílanějších lží. Sovětský svaz nám prý na rozdíl od západních velmocí chtěl v září 1938 proti nacistickému Německu pomoci. Stejně jako Velká Británie a Francie to však neměl v úmyslu ani náhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Žatecká (ČSSD): Dopravní hřiště v České Lípě slaví 45 let
V září 1973 vyjely první českolipské děti na zdejší dopravní hřiště. Uběhlo 45 let a hřiště slouží především základním školám doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Při kontrolách na Zahradě Čech inspektoři zjistili jen jedno pochybení
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila kontroly na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích. Celkem provedla 12 kontrol a porušení právních předpisů zjistila pouze u jednoho prodejce, který neinformoval spotřebitele o ceně nabízených výrobku a nevystavil doklad o zakoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Změna pro Děčín (TOP 09 a KDU ČSL): Chceme vrátit život na Východní nádraží
Každý občan zná nějaký chátrající objekt, který hyzdí vzhled města a navíc je lákadlem pro zloděje, bezdomovce nebo pochybné podnikatele s chudobou. Řadě vedení obcí již došlo, že se o takové budovy a místa musí aktivně postarat v zájmu všech občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Francouzi chtějí pracovat v Česku
Projekt Czech emploi zaujal francouzské občany i média
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Brzy zemře, tvrdil brněnský radní o Zemanovi. Teď promluvil znovu. Došlo i na Sobotku
Radní za hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík, který se proslavil rozšířením zprávy, že prezident Miloš Zeman má rakovinu a do několika měsíců zemře, si na svém sdělení dodnes trvá, byť ho na sociální síti Facebook skryl očím veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
David Rath: Paraziti
Slovy klasika: ,, Transparenti všech zemí polibte mi pr.el" .Transparency international, tedy mezinárodní průhlednost udělila České suverenitě, za kterou kandiduji jako nezávislý kandidát, známku ,,dostatečnou" - 4 za nedostatek informací o placení senátní kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Bariéry vstupu na trh taxislužby v Praze jsou obrovské, je nutné celý proces zásadně zjednodušit
Taxislužba spolu s MHD a osobními automobily spoluutváří páteř dopravy. Ve velkých městech Evropy, mezi která se řadí i Praha, je důležitost taxislužby zvyšována objemem turismu, problémy s parkováním a dalšími jevy typickými pro metropole ekonomicky rozvinutých zemí. spolu s MHD a osobními automobily spoluutváří páteř dopravy. Ve velkých městech Evropy, mezi která se řadí i Praha, je důležitost taxislužby zvyšována objemem turismu, problémy s parkováním a dalšími jevy typickými pro metropole ekonomicky rozvinutých zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Průvodce volbami do zastupitelstev obcí
Volby se konají v pátek 5. října od 14:00 do 22:00 a v sobotu 6. října od 08:00 do 14:00. Volit může občan ČR, který alespoň v druhý den voleb dosáhl 18 let a který má v obci trvalý pobyt. Právo volit mají i státní občané jiného státu, jehož občanům právo volit do zastupitelstev obcí přiznává mezinárodní úmluva, kterou je ČR vázána. V současné době se jedná pouze o občany členských států Evropské unie. I ti musejí dosáhnout věku nejméně 18 let a být v den voleb v obci přihlášeni k trvalému pobytu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP 11): Zločinem na obyvatelích Prahy je Radou zrušený požadavek na proslunění bytů
Pražské stavební předpisy doposud garantovaly, že přímé sluneční paprsky musí dopad 1. března alespoň na 1/3 obytných ploch. Tento důležitý předpis dosud bránil živelné výstavbě v Praze, kterou má uvolnit nový Metropolitní plán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně měli STOPy nad vodní hladinou
Významné české i světové události z uplynulých sta let si připomněli lidé u Infocentra elektrárny Temelín. Moderní show s názvem „STOpy“ se uskutečnila přímo nad hladinou zdejšího zámeckého rybníčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Od příštího roku budou moct obce využívat půjčky od státu na výstavbu bytů
Předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek se v pátek 21. září opět sešel s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Společně jednali o programu Dostupného bydlení – jejich práce má první výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Havel předvídal, co nás čeká. Byl to vizionář, soudí ekonom Jan Švejnar
Ekonom Jan Švejnar prozradil, proč byla v New Yorku odhalena busta Václava Havla. Promluvil i o svých prezidentských ambicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Jsou doma vyrobené prostředky na nádobí lepší než koupené?
Na internetu lze najít mnoho návodů k domácí přípravě prostředku na mytí nádobí. Kolegové z belgické spotřebitelské organizace Test-Achats vybrali nejúčinnější z nich a srovnali jej s koupenými výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): Sport a kultura nesmí stát proti sobě
Dávat peníze do kultury nebo do sportu? To je dilema, které si České Budějovice bohužel nesou už dlouhá léta. ODS je přesvědčená, že pokud bude město správně řízené a bude se mu ekonomicky dařit je možné, bez zbytečného handrkování, hradit obojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Místo poučení z Mnichovské zrady jen tupé sebemrskačství
ČT 24 nemůže už překvapit lísavou vstřícností ke všemu germánskému, leč někdy anální úsilí jejích pseudožurnalistických týmů docela ohromí i otrlého. Osmdesát let po Mnichovském diktátu je příležitostí snad pro všechny redakční týmy, jak dostoupit téměř na dno agitátorského bahna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šokované německé město: Afghánec bodal do lidí, starosta mu stál tváří v tvář. A zelený ministr pro integraci pronesl tato slova...
Před několika týdny otřásl obyvateli Saské Kamenice (Chemnitzu) případ, při kterém dva žadatelé o azyl ubodali německého občana. Teď se situace opakovala v jihoněmeckém Ravensburgu. Žadatel o azyl z Afghánistánu tu pobodal tři lidi. Podle starosty města jsou zdejší lidé v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Navrkal (KSČM): Spojení, které přináší užitek Blansku a jeho občanům
Jihomoravský kraj se dlouhodobě snaží být co nejlepším partnerem pro města a obce a nejinak je tomu i v případě města Blanska. Klub KSČM v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje, v němž Blanensko reprezentuji, v poslední době podporoval celou řadu konkrétních aktivit pro zlepšení kvality života v Blansku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Mnichov 38 a srpen 68 mají jedno společné
Komentář na facebookovém profilu k historickým událostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Stavba depozitáře je klíčovou investicí pro dalších dvacet let
Depozitář pro Středočeskou vědeckou knihovnu v Kladně by měl pojmout nejen více než 963 tisíc nyní spravovaných knih, svazků, zvukových nosičů a dalších dokumentů, ale je při jeho projektování počítáno i s novými přírůstky pro období dalších dvaceti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Jaromír Alan ocenil šest desítek vojáků, kteří působili ve strukturách NATO a EU
Téměř šest desítek vojáků dnes v prostorách Domu armády Praha obdrželo medaile za působení v zahraničí. Po třech letech se zpět do České republiky vrátili vojáci, kteří sloužili ve strukturách Evropské unie a NATO v osmi zemích, například v Belgii, Polsku, Německu nebo ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Tělo jako stroj?
Praktičtí lékaři, s jakými bych se chtěl v životě setkávat, by měli být vysoce specializovaní údržbáři, lékaři v nemocnicích navíc i špičkoví opraváři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pilař (TOP 09): Prosadíme participativní rozpočet
Koalice pro Pardubice hodlá prosadit participativní rozpočet, což znamená, že město určí finanční částku, o jejímž investování mohou rozhodnout občané na základě návrhů, které sami podají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: S výrobou sena v příští sezoně pomohou nové stroje
Sezona senosečí a letních prací je již definitivně za námi, my však nezahálíme a už se připravujeme na tu příští. Náš strojový park jsme proto rozšířili o 4 nové pomocníky, kteří se budou podílet na údržbě pražských rekreačních luk i lesních palouků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Blahová (KDU-ČSL): Ve Fryštáku vznikne nové chráněné bydlení pro čtyři osoby
Zřízení nového chráněného bydlení ve Fryštáku schválila Rada Zlínského kraje. Vznikne od 1. ledna příštího roku a využívat jej budou čtyři stávající klienti Hrádku, domova pro osoby se zdravotním postižením ve Fryštáku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Do Národopisného muzea zavítali dráteníci
Zajímá vás, jakými proměnami prošlo drátenické řemeslo od svých počátků až do současnosti? Pak si určitě nenechte ujít novou výstavu v Národopisném muzeu Národního muzea s názvem Dráteníci a drátenictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vojenská akademie Vyškov: Slavnostní vyřazení absolventů výcviku personálu Inženýrské letecké služby
V pátek 24. srpna 2018 se uskutečnilo ve Společenském sále VeV-VA slavnostní vyřazení posluchačů kurzů základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby (ILS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Česko bude mít nové velvyslanectví v Mali
Ministerstvo zahraničních věcí v souladu s rozhodnutím vlády ČR ze dne 26. září 2018 zřídí Velvyslanectví Česka v Mali. Nový úřad ČR začne působit v hlavním městě Bamaku od 1. ledna 2019. Mezi jeho úkoly bude patřit posilování bezpečnostní spolupráce, navyšování české přítomnosti ve vojenských a civilních misích s cílem stabilizace regionu Sahelu nebo podpora ekonomické spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl se rozpovídal u pivo. O slibech ostatních stran voličům, ale i o práci pro Klause
Kandidát do Senátu Ladislav Jakl se sešel s Alenou Hájkovou, aby jí poskytl rozhovor před nadcházejícími volbami. Video je sdíleno na serveru YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš...
... nedej zahynout nám i budoucím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Rádi bychom opět posílili přeshraniční autobusové i železniční spoje
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Před 80 lety se Československo probudilo do strašného dne a fakticky přestalo existovat
Zamyšlení na facebookovém profilu k událostem Michova v roce 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist