Oficiální zpravodajská média

Změna pro Liberec: Úředník Superman bere 140 tisíc měsíčně. I díky náměstku Langrovi
Změna dlouhodobě kritizuje personální oblast na liberecké radnici. Aktuálně na radnici probíhá personální audit Inspektorátu práce, který inicioval náměstek Korytář, a který se týká porušování zákoníku práce v oblasti odměňování, ale také šikany a bossingu některých pracovníků. Ovšem poslední případ překonává všechny představitelné hranice. Jeden z magistrátních úředníků pobírá měsíčně zhruba 140 tisíc Kč. Aby práci stíhal, musí pracovat již od března přes 17 hodin denně, včetně sobot a nedělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Michal David prý dostane medaili od Zemana. A už začal nářek
Předávání státních vyznamenání se pomalu, ale jistě blíží. Z kuloárů Pražského hradu unikla informace, že se prezident Miloš Zeman letos chystá vyznamenat i známého českého hitmakera Michala Davida. Ten už nějaký čas současnou hlavu státu veřejně podporuje. Historik z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Petr Blažek tuto skutečnost nenechal bez povšimnutí. „Jako dítě z osmdesátek volám smutně #MeToo. David je symbolem bolševického hnusu,“ napsal nekompromisně na svém facebookovém profilu. A o to zajímavější byla pak samotná diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Smradlaví bezdomovci a migranti: Babiš a ODS přitvrdili. A je tu mezinárodní skandál
Komunální a senátní volby nás všechny čekají už tento pátek a sobotu. Politici vědí, že se jim krátí čas a někteří z nich ve volební kampani přitvrzují. Platí to i o ODS, nad kterou zlomil hůl evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch Andrew Stroehlein. Sluší se dodat, že nezlomil hůl jen nad ODS. Nit suchou nenechal ani na Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Zahájení stavby dalších 15,5 km D11 Hradec Králové – Smiřice
V úterý 2. října v 12:30 zahájí předseda vlády Andrej Babiš s ministrem dopravy Danem Ťokem a zástupci resortu dopravy, zhotovitele a místní samosprávy pokračování stavby dálnice D11 v úseku Hradec Králové – Smiřice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Evropská unie neproplatí Česku 500 milionů Kč za monitorovací systém
Evropská unie neproplatí Česku zhruba půl miliardy korun za český monitorovací systém pro čerpání evropských fondů z programového období 2007 až 2013. Důvodem je to, že soutěž na IT zakázky nebyla transparentní. Dnes to uvedl server Neovlivní.cz. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které zodpovídá za čerpání evropských dotací, ČTK sdělilo, že od EU obdrželo zprávu, na odpověď má čas do poloviny listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Podělali to! Šílené, nadával Andrej Babiš. Dejte práci důchodcům, křičel a bylo rušno
Předseda vlády Andrej Babiš usiluje o to, aby zůstával v myslích českých voličů. Pravidelně vystupuje na mnoha akcích, vyjadřuje se na sociální síti Facebook a svou někdy poněkud kostrbatou češtinou skutečně pozornost voličů poutá. Nejinak tomu bylo i na Mezinárodním strojírenském veletrhu Brno, kde předseda vlády nasadil opravdu ostré slovní náboje. Pozdravil všechny makroekonomy, opozici, vysmál se jim a promluvil mimo jiné o zbraních. Mluvil dlouho a o mnoha a mnoha věcech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit představil na MSV nový soustruh a odhalil plány na konec roku
Razantní návrat do segmentu soustružení plánuje strojírenský podnik Kovosvit MAS. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu představil zbrusu nový soustruh KL285. Charakteristickými rysy novinky jsou výkon, přesnost a trvanlivost. Oproti svému předchůdci, produkčnímu soustruhu SP280, se rovněž vyznačuje větší kompaktností a menšími rozměry. Kromě toho Kovosvit na svém stánku vystavil ještě pětiosé hi-tech vertikální obráběcí centrum MCU700 nové generace, které bylo poprvé představeno letos na jaře na Zákaznických dnech v Kovosvitu. Při neformálním setkáním s novináři také management firmy nastínil plány firmy do konce roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Arabové a Merkelová v Praze, Kalousek a šibenice. Jaromír Soukup vstoupil do voleb s náloží toho nejhoršího
„Už jen poslední týden, hurá,“ uvedl vlastník, výkonný ředitel a moderátor Jaromír Soukup svůj pořad Týden s Jaromírem Soukupem, když upozornil, že volby se kvapem blíží. Prý je to zatím nejblbější kampaň v Čechách. Nejdříve se konala Caruso show politických předvolebních písní, pak došlo na plakáty. A byla to opravdu přehlídka politického bizáru od politicky angažovaného rapu přes boj proti „establišmentu“ až po lezení z popelnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Má Miloš Zeman problém? Bakalovi novináři namáčí prezidenta do nové ošklivé věci
Když Miloš Zeman v roce 2003 končil svou politickou dráhu, rozhodl se odstěhovat na svou milovanou Vysočinu. V roce 2013 se do politiky vrátil, stal se prezidentem a teď přemýšlí, co bude dělat v roce 2023, až s politikou skončí podruhé. Možná si koupí bungalov ve středních Čechách, prý má vyhlídnutý pozemek. Má to ale háček. Půda patří Ukrajinci, který půjčuje lidem peníze za úroky, které mnohonásobně převyšují úrokovou hladinu klasických bankovních domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Německý zátah očima České televize: V Chemnitzu zadrženi pravicoví teroristé, chystali útoky na cizince i demokracii
Česká televize přinesla divákům Událostí novinky z německého Chemnitzu, kde se v minulých týdnech lidé po vraždě, kvůli které byli zadrženi dva imigranti, vzbouřili proti vítací politice Angely Merkelové. Kancléřka hovořila o řádění extrémní pravice a honech na menšiny, ovšem řada těchto nařčení byla zpochybněna. Dnes jsme se z ČT dozvěděli, že v Chemnitzu se konal zátah proti pravicovým extremistům a spolkové úřady viní sedm mužů z oblasti Chemnitzu z formování teroristické buňky. Podle dramatického líčení redaktora Václava Černohorského měli plánovat útok na cizince, politiky i postavy veřejného života a pro svůj cíl už intenzivně sháněli střelné zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Lidem budou sloužit další Senior Pointy
Nová kontaktní místa budou od tohoto týdne k dispozici seniorům v Jablunkově a v Českém Těšíně. Senior Pointy lidem nabízí volnočasové aktivity, ale také právní a sociální poradenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberální institut: Kolik stojí byrokracie průměrnou malou firmu
Liberální institut ve spolupráci se slovenským INESS spočítal, kolik stojí byrokracie průměrnou malou českou firmu. Autoři se zaměřili na všechny známé povinnosti, které má typická malá česká firma během jednoho roku provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paní Jermanová, ten podnikatel Horáček je nebezpečný, slyšela prý hejtmanka ze všech stran. Nic jsem o něm nevěděla, trvá na svém
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová má problémy. Dle MF Dnes ji upozorňovali na podezřelé podnikatelské aktivity Tomáše Horáčka vysoce postavení činitelé z krajských nemocnic. A hejtmanka přitom odmítla, že by něco o aktivitách tohoto podnikatele věděla. Ukazuje se, že ten, kdo měl regulérnost zakázek hlídat, Horáčka prosazoval, informuje MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klacek na Orbána teď může zamířit na kohokoliv jiného, obává se exposlanec ČSSD. Třeba takové Španělsko...
ROZHOVOR „Musíme odlišovat politiku Viktora Orbána proti migraci v Maďarsku a ohrožení demokracie v rámci ústavnosti, soudů a vývoje společnosti,“ upozorňuje sociální demokrat a dřívější dlouholetý poslanec Antonín Seďa. Na schůzce s maďarskými socialisty se totiž dozvěděl, že některé jejich zákony omezují demokratickou soutěž i neziskový sektor. Zahájení řízení ze strany Evropské unie však Seďa vidí jako klacek proti Orbánovi, který se může otočit i jiným směrem. Ve všech zemích bychom prý našli prohřešky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Australané, kutající lithium na Cínovci, opět překvapili. Chtějí začít průzkumné vrty, Báňský úřad přitom o ničem neví
Australská společnost European Metals Holdings (EMH) pokročila v rozvoji svého projektu těžby lithia a cínu u Cínovce. Podle svého dnešního sdělení totiž získala povolení od úřadů v České republice zahájit 13 průzkumných vrtů, které jsou důležitým krokem v rámci studie proveditelnosti projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman předal šek opuštěným dětem. Na více než dva miliony
Prezident Miloš Zeman v pondělí už poněkolikáté finančně podpořil opuštěné děti. Na Hradě předal symbolický šek ve výši 2 300 000 korun Fondu ohrožených dětí, takzvanému Klokánku. Šek převzal ředitel této organizace Jan Vaněk. Zeman splnil slib a Klokánkům věnoval přebytek svého volebního účtu z prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát na primátora Brna Ivan Fencl: My lidé z SPD můžeme překvapit naším dobrým výsledkem dokonce i ANO 2011
ROZHOVOR „Nechci předbíhat volebním výsledkům, ale domnívám se, že hodně lidí, a nejen v Brně, chce zásadní změnu v pojetí komunální politiky, a my jim tu změnu nabízíme. Stávající koalice politických stran a hnutí v Brně selhala. Podle analýzy tří aktuálních nezávislých průzkumů obsazujeme v tuto chvíli průběžně v Brně pomyslné 4. místo, ale stále se zlepšujeme a čísla našich voličských preferencí jsou stále vyšší. Cítíme silnou voličskou podporu,“ říká před volbami kandidát na primátora Brna Ivan Fencl z SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Podpořme zbytky nezávislých médií
Komentář na facebookovém profilu k volební kampani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Stop štědrým a neadresným sociálním dávkám
Lidé napříč Evropou odmítají štědré a neadresné sociální dávky. Sociální politika uplatňovaná každým státem je rozdílná. Nejvíce štědré jsou ty země, kde jsou u moci sociálně demokratické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Článek, který odmítl odvysílat Český rozhlas. Šlo o EU. Zde ho máte
Komentář, který nevyšel. Komentátorce a bývalé člence ODS, Karolině Stonjekové měl na Českém rozhlasu Plus vyjít text, ve kterém se zaobírala rozhodnutím Evropského parlamentu zahájit proces namířený proti Maďarsku pod vládou Viktora Orbána, personou Judith Sargentiniová, která hlasování iniciovala. Ale nevyšel. Byl prý „slabý“. Tak ho autorka uveřejnila sama na svém profilu. „Já ani jiné než slabé příspěvky psát neumím – o čemž svědčí i to, že ten minulý se několik dní držel na pozici nejčtenějšího komentáře...“ říká na adresu Českého rozhlasu Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oni mu uřízli ruce! Scéna z Václaváku, kde se Skála a Lenka Procházková hádali s policajtem: Nová svědectví a zjištění
Na internetu je další video s virálním potenciálem. Tentokrát jde o zásah policie proti skupině komunistů pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí v Praze. Na videu drží mladý muž vlajku Komunistického svazu mládeže. Na vlajce je kromě nápisu „KSM“ také podobizna marxistického revolucionáře Che Guevary. Policista provádějící zásah Che Guevaru označil za jednoho z „největších masových vrahů v dějinách“. Tato věta rozlítila Josefa Skálu (KSČM), který byl na místě přítomen. Nyní se k celé věci vyjádřil pro ParlamentníListy.cz. Přinášíme také pohled dvou renomovaných politologů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Minisčítání právě začalo
Od dnešního dne až do 16. listopadu mohou žáci základních škol a víceletých gymnázií vyplňovat dotazníky historicky čtvrtého Minisčítání. Jeho zábavně naučná forma pomáhá dětem vnímat statistiku jako užitečný nástroj a je zároveň vhodnou inspirací pro pedagogy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
39. týden na ČMKBK: Ceny ročních kontraktů plynu znovu stouply
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 39. týdnu uzavřeno 102 kontraktů na dodávku 278,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 278,9 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Takhle to tam fungovalo. Petra Procházková řekla více o práci pod Babišem
V pořadu Newsroom ČT24 vystoupila dlouholetá novinářka Lidových novin Petra Procházková. V redakci práskla dveřmi kvůli majiteli deníku a premiérovi v jedné osobě Andreji Babišovi (ANO). Před kamerou důkladně popsala, co jí hnulo žlučí natolik, že deník opustila po 27 letech. Dospěla prý mimo jiné k závěru, že deník znejisťuje čtenáře a snaží se „naředit pravdu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Všichni jsou zloději. Místostarosta připomněl politikům od Pirátů velmi, velmi nehezké věci, které dělali…
Místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek, který je lídrem kandidátky TOP 09 do komunálních voleb této městské části, ostře zkritizoval své konkurenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Spolupráce s americkou Mayo Clinic se opět rozšiřuje
Výzkumná spolupráce mezi Mezinárodním centrem klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) a prestižní americkou výzkumnou nemocnicí Mayo Clinic se rozšiřuje o další dvě oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kolonizace nabírá na obrátkách
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu přítomnost tureckého prezidenta Erdogana při slavnostním otevření mešity v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Čeho se bojí ČT? Petr Štěpánek opět udeřil: Každý, kdo má mozek v hlavě, ví...
ROZHOVOR Evropská unie má podle hudebníka a spisovatele Petra Štěpánka dvojí metr: „Polsko, Maďarsko vadí, a když v Katalánsku španělská policie mlátí vlastní občany, tak Evropská unie mlčí,“ řekl a označil kroky Bruselu za naprosto hanebné. Když podle něj v některé zemi referendum o nevystoupení nevyjde tak, jak by si evropské elity přály, bude se opakovat, dokud voliči neodhlasují v uvozovkách správně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Stádo divokých koní dnes začalo spásat rezervaci v Dobřanech u Plzně
Plzeňský kraj se dnes stal čtvrtým regionem v České republice, kde se začala k ochraně přírody využívat pastva divokých koní. Skupina šesti hřebečků tam dnes přijela z rezervace velkých kopytníků ve středočeských Milovicích. Stádo bude spásat porosty v Evropsky významné lokalitě Šlovický vrch v Dobřanech u Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Akce proti politice Západu: Zasáhla policie. Postavil se jí Josef Skála a vysmál se jí
V neděli se na Václavském náměstí konalo shromáždění Přízrak Mnichova se vrací. Na tomto shromáždění měl jeden z účastníků vlajku s portrétem revolucionáře Ernesta „Che“ Guevary. Shromáždění údajně organizovala iniciativa Ne základnám, České mírové hnutí, Alternativa zdola a jiné organizace. Po skončení akce přistoupili k členovi KSM, který předtím držel uvedený prapor, příslušníci Policie České republiky a uvedli, že je zde podezření na spáchání trestného činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Žhavá VIDEA z voleb: Řev na Babiše. Zpívající ministryně. Romové v akci. A Václav Klaus mladší opět vypustil bombu
Volební kampaň jde do finiše a leckde je dost dusno. Předseda vlády Andrej Babiš navštívil jih Moravy, kde na něj čekali demonstranti. Ti křičeli na něj i na jeho voliče. K volbám se chystají i Romové, pro které vzniklo speciální instruktážní video, jak mají volit. Ministryně financí Alena Schillerová na mítinku zpívala. A Václav Klaus mladší opět poškádlil vedení své rodné ODS, když nepřímo podpořil brněnské hnutí Slušní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Žhavá VIDEA: „Ovce, sežerete klobásu.“ Řev na Babiše. Zpívající ministryně. Romové v akci. A Václav Klaus mladší opět vypustil bombu
Volební kampaň jde do finiše a leckde je dost dusno. Předseda vlády Andrej Babiš navštívil jih Moravy, kde na něj čekali demonstranti. Ti křičeli na něj i na jeho voliče. K volbám se chystají i Romové, pro které vzniklo speciální instruktážní video, jak mají volit. Ministryně financí Alena Schillerová na mítinku zpívala. A Václav Klaus mladší opět poškádlil vedení své rodné ODS, když nepřímo podpořil brněnské hnutí Slušní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Filip vysvětlil divákům ČT, co hrozí naší ekonomice
Od pondělí platí nová, přísnější pravidla pro poskytování hypoték. Na úvěry dosáhne méně lidí. Budou se v tom důsledku prodávat byty v menším množství a budou levnější? Co si o těchto doporučeních centrální banky myslí Ivan Pilip, ekonom, bývalý ministr financí a bývalý viceprezident Evropské investiční banky? „Centrální banka už zašla příliš daleko, není dobré předepisovat všem pravidla,“ řekl jasně v pondělním pořadu Interview na ČT24 s tím, že za přísnějšími pravidly stojí především obavy ČNB z hypoteční krize, ale banky by podle jeho slov měly nést své vlastní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: Návštěvníci Džbánu mají nový mobiliář od studentů architektury
Na břehu vodní nádrže Džbán v pražských Vokovicích vyrostla v létě dřevěná tribuna. Slouží pro posezení s výhledem na vodní plochu i jako pohodlné schodiště na místě vyšlapané cestičky. Během letní rukodělné dílny ji vymysleli a postavili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Slibotechny volebních mašinerií neznají meze
Komentář na facebookovém profilu k předvolební kampani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor, kterého za medaili od Zemana vyhodili, znovu hovoří: Jiří Drahoš, peníze, EU. Velmi otevřeně
ROZHOVOR Před několika dny oslavil profesor Jaroslav Šesták jubileum a na rozdíl od jiných institucí si jeho mateřský Fyzikální ústav Akademie věd vzpomněl jen formálním děkovným dopisem. Vzhledem k tomu, že pár měsíců po přijetí státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana dostal vyhazov, ho to ani nepřekvapilo. Úspěšný vědec a vysokoškolský pedagog se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad vynucenou pravdou autokracie několika rozhodujících politiků, nad šikanou a novodobou inkvizicí států i nad tím, jak se u nás nastoloval pořádek před padesáti lety tanky a zda se nyní nuceně nastolí i v neposlušném Maďarsku a Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
My komunisté udáváme kurs, ostatní jen vykrádají náš skvělý program, ohromil kandidát pražskou debatu. Hannig se chce inspirovat v Singapuru a trestat
Český rozhlas uspořádal debatu pro kandidáty na pražského primátora. Ve studiu se sešlo osm mužů a předháněli se, kdo toho nabídne voličům víc, co pro ně zařídí, a přemýšleli nad tím, jak Praha vypadala před 30 lety a jak bude vypadat za 30 let. Jaromír Petelík (KSČM) zdůrazňoval, že komunisté tady už 30 let udávají směr a ostatní strany jen vykrádají jejich program. Kandidát hnutí ANO na primátora Petr Stuchlík sliboval, že opraví či postaví 250 sportovišť. Lídr Rozumných Petr Hannig promluvil o migrantech...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT připravuje krajské úřady na nové financování škol
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokračuje v přípravách na zavedení nového financování regionálního školství. Na dvou celostátních seminářích, které se této problematice věnují, seznámí s novou podobou výkaznictví pracovníky odborů školství z krajských a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností. První ze seminářů se uskutečnil dnes v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Daří se nám skvěle, důležitý je pro nás samozřejmě export
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v pondělí 1. října 2018 zúčastnil prvního dne 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stropnický se vzdal poslaneckého mandátu. Už se chystá do Izraele
Bývalý ministr obrany a posléze zahraničí Martin Stropnický dnes složil poslanecký mandát. Rezignační prohlášení dorazilo do Sněmovny odpoledne. ČTK to řekla mluvčí předsedy dolní komory Barbora Štenglová. V souvislosti s tím, že se Stropnický stane velvyslancem v Izraeli, odešel také z vedení vládního hnutí ANO, sdělil ČTK mluvčí ANO Vladimír Vořechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Lidé v Praze si zachovali zdravý rozum
Komentář na facebookovém profilu ke kandidatuře na primátora hlavního města Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Amicus curiae brief v trestní věci Martina Balhara
S ohledem na maximální závažnost celého podání jej uveřejňujeme v plném rozsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČMA: Soutěž Manažer roku - letos plná inovací
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně a jeho doprovodný program zahájil odborný kulatý stůl České manažerské asociace. Vyhlášen na něm byl 26. ročník soutěže Manažer roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman dostal rozhořčený dopis z evropské centrály Romů. Jde o slova o pracovní povinnosti, jsou prý hrubá a ohrožují demokratické hodnoty
Evropské centrum pro práva Romů (ERRC) se dnes v otevřeném dopise adresovaném Miloši Zemanovi ohradilo proti „rasistickým výrokům“ českého prezidenta o Romech. Zeman minulý týden v Olomouckém kraji uvedl, že nezaměstnanými v jedné z navštívených obcí jsou právě Romové. Ti podle něj za komunistického režimu pracovat museli, a pokud to odmítli, skončili ve vězení. Slova hlavy státu připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj řeší další projekty pro údržbu areálu Zámku Pardubice
Na kontrolním dnu menších investic na Zámku Pardubice se sešli zaměstnanci Východočeského muzea a dodavatelské firmy s 1. náměstkem hejtmana pro majetek kraje, investice a kulturu Romanem Línkem. Předmětem jejich jednání byly nedávno dokončené opravy mostku před hlavním palácem, oprava omítek hradební zdi a statické poruchy jak na parkánové, tak i na hradební zdi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ostravsko si zaslouží čistý vzduch
Moravskoslezský kraj a zejména Ostravsko je oblastí s nejvíce znečištěným ovzduším v České republice, a patří v tomto ohledu k nejhorším oblastem i v rámci Evropy, konstatuje na svých webových stránkách ostravská obecně prospěšná společnost Čisté nebe. Čísla jí bohužel dávají za pravdu. Jenže nejde jen o nějaká čísla, jde o život. Dokonce víc, o životy příští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Kandidáti na pražského primátora chtějí ukončit bezdomovectví rodin do roku 2020
V reakci na veřejnou výzvu odborné organizace Platforma pro sociální bydlení se 7 z 9 lídrů kandidátek na pražský magistrát s největším volebním potenciálem přihlásilo k závazku, že dají domov 140 dětem, které nyní se svými rodinami přebývají na ubytovnách. Dosáhnou tak historického úspěchu: ukončí bezdomovectví rodin v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Snil jsem, jak se zbavit síry ve víně a mnoho pánů i ze zahraničí se mně divilo,“ PL mluvily s profesorem z Moravy, expertem přes víno se závratnou kariérou
ROZHOVOR „Snil jsem, jak se síry ve víně a jiných poživatinách po tisíci letech začít zbavovat. Mnoho pánů i ze zahraničí se mně divilo. Síru z vína a jiných přírodních produktů zatím neodstraníme, ale lze ji až o čtyřicet či padesát procent snížit biologickou a organizační cestou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vědec a odborník přes vinnou révu, dvaadevadesátiletý profesor Vlastimil Fic. Fic má za sebou 20 let ve výrobě, 20 let ve výzkumu a 20 let ve vysokoškolské pedagogice. „Spojení praxe i vědy, zakládal jsem i Zahradnickou fakultu v Lednici a řadu let jsem tam i děkanoval,“ dodává na konto svých profesních úspěchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přijdu vám dát pěstí: Přituhuje, volební akce Okamurovy SPD čelí drsné hrozbě
Jak tomu často bývá, věc začala celkem nevinně. Včera se kandidáti za SPD rozhodli, že si pronajmou historickou tramvaj a v ní budou moci občané diskutovat s leadery strany z komunálních voleb a také s kandidáty na senátory. Akce si všimla skupina GNWP.CZ (Good Night White Pride CZ) a dle jejího vyjádření na facebookových stránkách se na SPD něco chystá. Bojovka jménem „Nenech dojet nenávistnou tramvaj do konečný!“ A SPD také reaguje a svolává své příznivce. Ironický komentář si neodpustil šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jána Kuciaka prý zabili za 1,8 milionů Kč
Slovenský prokurátor prozradil novinářům, že objednavatel vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky zaplatil za usmrcení dvou mladých lidí minimálně 70 tisíc eur, v přepočtu asi 1,8 milionu korun, přičemž 20 tisíc eur padlo na splacení staršího dluhu vraha či vrahů, takže v hotovosti bylo vyplaceno jen 50 tisíc eur. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava má nový CT přístroj
Nový počítačový tomograf – CT přístroj uvedla do provozu Městská nemocnice Ostrava. Je umístěn na Centrálním příjmu a urychlí vyšetření především pacientů, postižených mozkovým krvácením. V takových případech hrají roli minuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Partneři jsou důležití nejen jako nositelé zpětné vazby
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková dnes na brněnském výstavišti za účasti premiéra Andreje Babiše, ministrů vlády, prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého slavnostně zahájila činnost Exportního domu. Ten je společným projektem Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva obrany, společnosti EGAP a agentury na podporu exportu CzechTrade.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky kondoloval prezidentovi Indonéské republiky
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 1. října 2018 kondolenční telegram prezidentovi Indonéské republiky Joko Widodoovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Praha 2 přispěje k obnově Masarykova lesa v Izraeli
Městská část Praha 2 se rozhodla věnovat sto tisíc korun Židovskému národnímu fondu. Finance poslouží k revitalizaci lesa, který dostal Tomáš Garrigue Masaryk ke svým 80. narozeninám. Obnova lesa je nejnovějším počinem Prahy 2 v rámci aktivit, jimiž si městská část dlouhodobě připomíná historii židovské obce na svém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Kuchynka: Trestní oznámení na „řádné hospodáře“ z Ústeckého kraje
Již tři roky od začátku plnění veřejné zakázky na výběr dopravců v Ústeckém kraji bojuji za lepší mzdové sociální a pracovní podmínky řidičů autobusů. Výsledkem nejen mého boje je to, že jsme spolu s OSD a ČSSD dosáhli nařízení vlády, které přesunulo řidiče autobusů v celé ČR do 5. skupiny prací a tím se podařilo zvýšit mzdy a odměny za čekání pro řidiče autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Hospodaření Prahy - tunel Blanka byl tunel na naše daně
Všimli jste si, jak to dělají? Vyhraje se výběrové řízení za nejnižší cenu, ale smlouva se napíše tak, abych finální cena mohla být jakákoli. Ukázkou, jak to dělají, byla kdysi rekonstrukce budovy ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sdružení českých spotřebitelů: Obouváme správně své děti?
Dle ČSÚ bylo v ČR v loňském roce 1156 000 dětí ve věku 1-10 let. Odborníci z České obuvnické a kožedělné asociace nám sdělili, že na jedno dítě připadá nákup 5-6 párů obuvi za rok. To znamená, že pro tuto věkovou skupinu rodiče nakupují ročně 6 až 7 milionů párů obuvi. Umějí rodiče pro své ratolesti správně obuv vybrat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Začala platit nová doporučení pro poskytování hypoték
„Přísnější regulace hypotečních úvěrů sníží množství finančních prostředků, které se budou pohybovat na realitním trhu. To by zákonitě mělo vést ke snížení tempa růstu cen nemovitostí, protože někteří lidé oddálí nákup nemovitosti do budoucna a jiní nákup vlastního domu či bytu úplně vzdají,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Pověste bělochy! Zpívá francouzský umělec. Kamerunského původu
Skutečně originální způsob, jak upozornit na svoji uměleckou tvorbu, zvolil doposud neznámý francouzský rapper kamerunského původu. Může ho to však stát až pět let života ve vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhráli jsme soutěž Senior roku 2018, raduje se radní Lachnit
ROZHOVOR V neděli 30. září udělovala Nadace Charty 77 ceny v šestém ročníku soutěže Senior roku 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se odehrálo v pražském divadle ABC a doprovodilo ho představení divadelní hry Neila Simona Vězeň na Druhé Avenues v hlavní roli se Simonou Stašovou a Kamilem Halbichem. V kategorii nejlepší seniorský klub získali první místo kluby Senzačních seniorů z Komunitního centra Prádelna a Komunitního centra Louka na Praze 5. Obě komunitní centra jsou součástí příspěvkové organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Více nám přiblíží radní městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který dlouhodobě veškerou činnost komunitního centra podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí odmítá antikomunistické policejní provokace na mírových shromážděních
Vedle jiných aktivit k letošnímu 80. výročí Mnichovské zrady se České mírové hnutí podílelo i na zorganizování mírového shromáždění „Přízrak Mnichova se vrací.“ Kromě Českého mírového hnutí jej v neděli 30. září 2018 uspořádala na Václavském náměstí v Praze iniciativa Ne základnám, Alternativa zdola a řada dalších mírových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Důchodci volí nejvíc ANO, Piráty lidé do 30 let. Oběma stranám vychází kampaň nejlíp, píší noviny
Kdo volí Andreje Babiš( ANO)? Nejčastěji lidé starší šedesáti let. A kdo volí Piráty, kteří jsou teď podle posledního průzkumu druhou nejsilnější sněmovní stranou? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pech: Manažer jako prototyp schopného politika?
Českou politickou scénou se šíří názor, že „úspěšný manažer“ rovná se „úspěšný politik“, který bude hájit zájmy obyčejných lidí, má na všechno plán a bude všechno úspěšně řídit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A roste to. Přichází zase víc migrantů
Do Evropy přichází z Turecka více migrantů než v loňském roce. Píše to alespoň server Info.cz s odvoláním na německý nedělník Welt am Sonntag.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pojedete ve vlaku do koncentračního tábora. V Praze začíná pozoruhodná výstava
U příležitosti 100. výročí vzniku Československa bude dnes pod bývalým Stalinovým pomníkem na pražské Letné zahájena audiovizuální expozice Paměť národa. Výstava se zaměřuje na obě totalitní období nacismu a komunismu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Rozhodnutí Ústavního soudu způsobuje nespravedlnost a nahrává spekulantům
Hejtman Jiří Čunek poukázal na podivné rozhodnutí předsedy senátu Ústavního soudu Ludvíka Davida ze dne 11. srpna 2015, kterým byly posvěceny praktiky spekulantů, kterými nejen že vydírají stát, ale prodlužují samotnou výstavbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Extremisté nesmí mít možnost prosadit vystoupení z EU. Klaus mladší chce, aby se šířily lži, řekl PL Lukáš Wagenknecht, kandidát Pirátů
ROZHOVOR „Pokud má Andrej Babiš pod sebou Ministerstvo financí, paní Schillerovou, která je tchyní jeho největšího sponzora v Brně a která je nadřízená šéfa finanční správy, kterého si vybral sám Babiš, a ten má kontrolovat Babiše samotného, je to dopad střetu zájmů. Jakkoli finanční správa rozhodne, tak tomu nikdo z nás nemůže věřit,“ říká na otázku, jestli dožene Andreje Babiše spravedlnost, pokud se prokáže, že porušil zákon, nezávislý kandidát do Senátu za Piráty Lukáš Wagenknecht v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip vysvětlil divákům ČT, co hrozí naší ekonomice
Od pondělí platí nová, přísnější pravidla pro poskytování hypoték. Na úvěry dosáhne méně lidí. Budou se v tom důsledku prodávat byty v menším množství a budou levnější? Co si o těchto doporučeních centrální banky myslí Ivan Pilip, ekonom, bývalý ministr financí a bývalý viceprezident Evropské investiční banky? „Centrální banka už zašla příliš daleko, není dobré předepisovat všem pravidla,“ řekl jasně v pondělním pořadu Interview na ČT24 s tím, že za přísnějšími pravidly stojí především obavy ČNB z hypoteční krize, ale banky by podle jeho slov měly nést své vlastní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Gabriel: Volby a sliby
Když procházím či projíždím Jižním Městem, musím samozřejmě i sledovat sliby, které na nás vykouknou z každé lampy, z většiny billboardů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ekologická organizace Bellona ocenila transparentnost Rosatomu v projektu plovoucí JE Akademik Lomonosov
Mezi účastníky technické exkurze na plovoucí jadernou elektrárnu Akademik Lomonosov, kterou 26. září 2018 uspořádala ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, byli i představitelé evropské ekologické organizace Bellona. Akce proběhla v rámci XI. regionálního fóra Spolupráce při udržitelném rozvoji Arktidy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková otevřela na veletrhu v Brně slovenskou expozici
Letošní 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně připomíná sté výročí založení samostatného Československa. Slovensko je navíc oficiálním partnerem veletrhu. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková dnes s předsedou vlády Andrejem Babišem a slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřela slovenskou expozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Fúze Českého Aeroholdingu a Letiště Praha dokončena
Dnes byl formálně zápisem do obchodního rejstříku dokončen proces vnitrostátní fúze sloučením společností Český Aeroholding, a.s., a Letiště Praha, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Malý Teherán na krásném modrém Dunaji. Tyto vídeňské obvody prý mají slušně nakročeno stát se no-go zónou
Rakušané se ještě nestačili vzpamatovat z knihy učitelky Susanne Wiesingerové a na veřejnosti se objevila další šokující záležitost. Zpráva fondu pro integraci na více než devadesáti stránkách popisuje, jakým způsobem konzervativní islám ovlivňuje život v jednotlivých čtvrtích Vídně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet hospodaří s přebytkem 16,8 miliardy korun
„Současná struktura státního rozpočtu je udržitelná v době ekonomického růstu. V případě krize však hrozí, že se příjmy státního rozpočtu propadnou. Naopak výdaje jsou z velké části ze zákona povinné a budou muset být vyplaceny i za nepříznivých okolností. Taková situace by vedla k hlubokému deficitu. Se vstupem do závěrečné fáze hospodářského cyklu se na tuto možnost musíme připravit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda zhoršuje strukturu našich veřejných financí
Komentář k plnění státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora usiluje o odtajnění revize rámcových vzdělávacích programů
Pedagogická komora je znepokojena přetrvávajícím nedostatkem informací o stavu a průběhu revize rámcových vzdělávacích programů, kterou zajišťuje Národní ústav pro vzdělávání. Přestože se na revizi pracuje déle než rok, zveřejněno bylo jen minimum údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Ošklivá slůvka - Je to o ekonomice, hlupáku
James Carvill byl volební stratég Billa Clintona. V roce 1992 na poradě volebního štábu formuloval pregnantně hlavní linku kampaně. Je to o ekonomice, hlupáku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: O strategické pozemky v lokalitě Pasohlávky projevil zájem jeden investor
V termínu do dnešního poledne přišla společnosti Thermal Pasohlávky jedna nabídka v nabídkovém řízení na prodej strategických pozemků v lokalitě Pasohlávky, které jsou ve vlastnictví společnosti a jsou určené k výstavbě lázeňského resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha zajistila svoz a odstranění nepoužitelných léčiv z lékáren na další období
Hlavní město Praha jako kraj má povinnost zajistit sběr, svoz a odstranění nepoužitelných léčiv z lékáren ze svého území a dnes byla podepsána smlouva o zajištění této služby mezi městem a novým dodavatelem, spol. EKOM CZ, a. s., na období do 30. 9. 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podnikatel chce chránit Zlín před muslimy, k místu na kandidátce mu pomohl Valenta
"Původně měl být na třetím místě pan Valenta. Když si mě ale vyslechl, tak nakonec bylo rozhodnuto, že budu před ním," vysvětluje David Nepimach.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Fiala (ODS): V těchto volbách se vedou stovky a tisíce kampaní
Komentář na facebookovém profilu k předvolební kampani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Na Libavé padl při bouři Fabienne významný strom
Zatímco po orkánu Herwart zpracovaly VLS na šesti lokalitách ve své správě cca 200 tisíc kubíků zničeného dříví, po nedělní bouři odhadují po předběžném průzkumu vojenští lesníci škody výrazně menší. Z odhadované výše je cca 5 tisíc m3 listnatého dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): K založení firmy může pomoci otevřený software
Dnes ve Sněmovně proběhl seminář „Založení firmy za jeden den“. Piráti představili návrh zainteresovaným skupinám, který výrazně urychlí start podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet dosáhl na konci září přebytku 16,8 miliardy korun
K 30.9.2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 024,2 mld. Kč, celkové výdaje 1 007,4 mld. Kč a přebytek hospodaření 16,8 mld. Kč (v září 2017 vykázán přebytek 17,4 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor, který prosadil několik zákonů proti nepřizpůsobivým: Parazitují na jiných, a ještě jim k tomu umějí „osladit“ život. A pokud se tato věc nezmění, občanům zbudou oči pro pláč.
ROZHOVOR „Hlavním cílem je změnit systém, který Česku vládne, kdy stát z daní občanů štědře financuje migraci nepřizpůsobivých po celé České republice. Samozřejmě bych chtěl být i nadále nápomocen obcím ve svém regionu, tak jako doposud,“ říká senátor Jaroslav Zeman, který se uchází o podporu voličů v senátních a komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Guevara, masoví vrazi a policejní patrola
Internetem to letí od neděle. Na videu, z nějž se už vylhat nelze. Končila demonstrace na Václavském náměstí. Rovných 80 let od Mnichova 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pro náš společný domov
Uherské Hradiště je náš společný domov a proto i volební program ČSSD má shodný název. Sociální demokraté chtějí transparentnost a rovné podmínky pro všechny občany města. Prosazují mezigenerační solidaritu a slušnou politiku. 1 pro Vás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace krajů a Svaz měst a obcí se dohodly s ministryní financí na odkladu novely zákona o DPH
Novela zákona o DPH, která je součástí tzv. daňového balíčku zákonů a bude se nyní projednávat Poslaneckou sněmovnou, by v současné podobě velmi zatížila veřejné rozpočty. Společně se na tom shodli představitelé Asociace krajů ČR s předsedou Svazu měst a obcí ČR Františkem Luklem a ministryní financí Alenou Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bureš: Itálie straší trhy trojnásobným deficitem rozpočtu
Italská vláda představila v hrubých obrysech své první představy o rozpočtu na příští rok. A není to pěkné čtení. Italský desetiletý výnos vyskočil v reakci jako bodnutý včelou k 3,26 % a i když se později trochu uklidnil, vstup do nového týdne pravděpodobně bude velice nervózní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Kolínské call centrum se během dvou let rozrostlo na téměř 100 operátorů
Operátoři kolínského call centra společnosti ČEZ se dnes přestěhovali do kompletně zrekonstruované budovy bývalého dispečinku v ulici Dukelských hrdinů. Moderní prostory poskytnou zázemí téměř stovce současných operátorů a dalším pracovníkům, kteří vyřizují požadavky zákazníků z celé České republiky. Do budoucna se call centrum může rozrůst až na 120 operátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kniha o muži, kterému se jako jedinému podařilo uniknout z brutálního tábora Mao Ce-tunga
Napínavý thriller nakladatelství CPRESS, kterým měly ParlamentníListy.cz možnost listovat, vypráví o jediném člověku, jemuž se podařilo uniknout z pracovního tábora čínského diktátora Mao Ce-tunga. Ty byly známé jako laogai a vyznačovaly se obrovskou brutalitou. Stavěly se podle modelu sovětských gulagů a útěk z nich se prakticky rovnal smrti. I proto byl Mao Ce-tung spolu s Josifem Stalinem a Adolfem Hitlerem řazen ke třem nejkrutějším diktátorům 20. století. Připisuje se mu několik desítek milionů obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Úmluva s Mexikem a Kanadou umožní Trumpovi soustředit se na obchodní válku s Čínou
Komentář k dojednání úmluvy o zóně volného obchodu mezi USA, Kanadou a Mexikem, k němuž došlo v noci na dnešek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká diplomacie zjišťuje, jak pomoci Indonésii po cunami
České velvyslanectví v Indonésii zjišťuje, jakým způsobem by Česko mohlo asijské zemi pomoci po zemětřesení a vlně cunami. Forma pomoci se koordinuje mezi evropskými státy, v úvahu přicházejí poskytnutí peněz, vyslání záchranářů nebo materiální pomoc. Na dotaz ČTK to dnes uvedlo ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Program Viola je pro muže i ženy, mající konfliktní vztahy s blízkými
Praha už dlouhodobě patří mezi kraje s největším počtem odhalených případů domácího násilí. Jenom v letošním roce je to přes 100 případů, které skončily vykázáním násilných osob z domácností. Nabízí pomoc ohroženým osobám, ale i samotným násilníkům. Proto vznikl v rámci Intervenčního centra CSSP (Centra sociálních služeb Praha) Program Viola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Mám k nim vztah, hezké místo k životu.“„15 let jsem tam žil,“ Stuchlík a Nacher se předháněli, kdo zná sídliště lépe a jejich plán pro ty v Praze? Možná se budete divit
REPORTÁŽ Hnutí ANO představilo v pondělí 1. října na tiskové konferenci ambiciózní vizi pro pražská sídliště. Ta kromě revitalizace více než stovky sídlištních vnitrobloků zahrnuje i výstavbu a rekonstrukci sportovišť, budování parkovacích míst, navyšování lůžek pro seniory v domovech důchodců a budování koupališť a bazénů, kromě toho pak i stavbu čtveřice nových škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Chomutovská policie obvinila muže kvůli ovlivňování voleb
Chomutovská policie obvinila šestadvacetiletého muže z Teplic kvůli možnému ovlivňování voleb. Podle kriminalistů nabízel úplatu s úmyslem ovlivnit výsledek říjnových voleb do zastupitelstva obce na Chomutovsku. Volební kampaň sleduje také policie v Mostě či Ústí nad Labem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: „Mít známé – to je poklad!“ aneb věčný příběh korupce
„Mít známé – to je poklad“, tak se s největší pravděpodobností dívá na rozsudek bývalý pracovník ERÚ Mgr. Ing. Jaroslav Vítek, který „ty vlivné známé asi má“. Odešel totiž s podmínečným trestem za zastavení obnovy řízení u licencí elektrárny Chýnov – Čekanice (bez zdůvodnění).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí si prohlédlo 1348 návštěvníků
Historicky druhý den otevřených dveří Ministerstva financí ve dne 28. září 2018 navštívilo 1348 návštěvníků, kteří absolvovali zhruba 1,5 hodinu trvající komentovanou prohlídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Bude více peněz pro armádu – utrácejme je s rozmyslem, a hlavně doma
Dlouhodobé podfinancování Armády ČR v minulých letech vedlo k tomu, že se naše armáda zmenšila do kapesního formátu schopného ubránit téměř jen jeden kraj střední velikosti po dobu několika týdnů, zato se slušným vybavením pro zahraniční operace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Byl bych rád, kdyby se vytvořil systém péče o sportovní legendy
Projev prezidenta republiky při slavnostním obědě „100 let českého sportu“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Utrpení zástupce neziskovek: Narazil na bojovníka s Klinikou. Ten vytáhl výbušná čísla. A fakta. A začal nářek
V pořadu Proti sobě na webu týdeníku Reflex proti sobě vystoupili Alexander Bellu, starosta za Prahu 3, a Martin Šimáček, ředitel institutu pro sociální inkluzi. Řešili neziskovky, konkrétně plýtvání a financování. Genderová studie o dopadu klimatu na projevy žen prý získala 700 tisíc a 70 % šlo na platy zaměstnanců. A došlo i na Kliniku. „Klinika má můj obrovský respekt,“ tvrdil Šimáček. Prý, co dělá, je základ demokracie. „Protiprávní, protiprávní, protiprávní,“ kontroval Bellu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Elitní expert: Neubráníme se ani člověku s nožem. A řešíme sirotky. Bezpečnost? Horší, než si myslíte, zde je pravda
ROZHOVOR Řešíme sirotky, ale máme otevřené hranice, tedy dveře a okna do našich domovů,. Nejsme připraveni na jediného ozbrojeného člověka a diskutujeme přijetí padesáti dětí, jako by to byla alfa a omega našeho života. Přitom bezpečnostní a silové složky mají zastaralé vybavení, je problém ve vzájemné komunikaci a mladí lidé zírají do obrazovek počítačů a telefonů místo toho, aby se připravovali bránit vlast a udělali také něco sami pro sebe. Bezpečnostní expert David Bohbot v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí, že je nejvyšší čas řádně zabezpečit takzvané měkké cíle – obchodní centra, nádraží…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Podzimní volby do Senátu – šance na vítězství zdravého rozumu
Blížící se volby do Senátu dávají tušit řadu zajímavých politických dialogů a střetů, ale i osobních útoků a invektiv, špatně skrývaných projevů nesnášenlivosti a pohrdání lidmi s jinými politickými názory a životní filosofií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP 11): Za kolik dní se stane Jižní Město neobyvatelné, když nepoteče pitná voda?
Takto přivítal na přednášce o vodě své posluchače známý český egyptolog prof. Miroslav Bárta, který se věnuje příčinám zániků vyspělých civilizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Technické muzeum a Praha 7 představují opravené koně z Letenského kolotoče
Všech jednadvacet koní z Letenského kolotoče bylo opraveno a šest z nich spolu s dalšími ukázkami z interiéru kolotoče si mohou prohlédnout návštěvníci v Národním technickém muzeu. Na opravu interiéru kolotoče přispěla veřejná sbírka, pořádaná Národním technickým muzeem ve spolupráci s MČ Praha 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Stoupla ekonomická aktivita žen
Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v srpnu 75,2 % a oproti srpnu 2017 se zvýšila o 1,0 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 81,9 %, míra zaměstnanosti žen 68,3 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 49,9 %, ve věku 30–49 let 87,9 % a ve skupině osob 50–64letých 75,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Ani s Henleinem, ani s komunisty
Komentář na facebookovém profilu k historickým událostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko je hrozbou jako nacistické Německo
Osud Československa a důsledky mnichovské konference v roce 1938 by pro nás měly být varováním, že zlu se neustupuje. A bohužel zlo nyní v podobě Kremlu opět hrozí ve východní Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Berete nám kšeft, když dáváte důchodcům levně najíst! Zakázat, ať chodí k nám, zlobí se majitelé restaurací
Čeští restauratéři se zlobí na školní jídelny. Prý je okrádají o zákazníky. Jsou totiž schopny poskytnout obědy podstatně levněji než restauratéři, čehož využívají např. senioři. Majitelé restaurací z toho nemají ani trochu radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Celní správa: Miliony hraček prošly mezinárodní kontrolou, třetina nebyla propuštěna do oběhu
Generální ředitelství cel může až v těchto dnech uvolnit výsledky společné kontrolní akce národních celních správ a orgánů dozoru nad trhem zemí V4, tj. České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Akce se uskutečnila od loňského 1. září do 31. října a byla zaměřena na obecnou bezpečnost výrobků, konkrétně na hračky vyrobené z měkčeného plastu. Ty představují zvýšené riziko možného nadlimitního obsahu vybraných ftalátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura: Zákon na zákaz islámského zahalování předložíme na podzim
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura prozradil, s jakým výsledkem by byl spokojen v senátních a komunálních volbách. Popsal, co chystá ve Sněmovně a čím se podle svého vlastního názoru liší od předsedy lidovců Pavla Bělobrádka nebo od předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila. A v jednu se na novináře rozzlobil. Podívejte se proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bylo zásadní chybou, že městské části i Hlavní město Praha privatizovaly byty. Měli bychom bouchnout do stolu a začít s výstavbou, pokud chceme v Praze přežít. Starosta Prahy 8 hovoří
ROZHOVOR „Zlevnění bydlení je věc, která se musí plánovat dlouhodobě, a nikoliv ze dne na den. Především bylo zásadní chybou, že městské části i Hlavní město Praha privatizovaly byty. To byl sice nesmysl, ale krásně populistický nesmysl, který zabral. Nikdo není schopen dělat bytovou politiku, když ty byty prostě nemá. Teď se uvažuje co s tím a jak to vyřešit. Vymýšlí se nejrůznější varianty. Obecně si myslím, že je potřeba zastavovat oblasti, které jsou pro to vhodné – namátkou Rohanský ostrov či Nádraží Bubny, a naopak zásadně bojovat proti zahušťování sídlišť,“ říká starosta Prahy 8 Roman Petrus, který kandiduje do Senátu i do zastupitelstva Prahy 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Darebák zůstane darebákem. Přesto chcete opět kandidovat?
To jste byli Vy, konkrétní politici, konkrétních politických stran, kteří jste ty zločiny proti naší zemi a našemu národu jako vládní strany zrealizovaly. A je lhostejné, v jaké partaji se aktuálně schováváte a chcete opět ke korytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Blije na veřejnosti? Zdeněk Zbořil usadil Jana Hřebejka i Václava Moravce
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Samozřejmě že ‚Mnichov‘ je dnes neopakovatelný, ale zpupnost a arogance mocných, ať už mluví jakýmikoli jazyky, je stejná,“ říká ke vzpomínce na podepsání mnichovské dohody politolog Zdeněk Zbořil. V dnešním Rozjezdu se věnuje také kritice, která se snesla na prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s přijetím Steva Bannona. „Kritiky Miloše Zemana by snad pohoršovalo, i kdyby přišel na Pražský hrad Mickey Mouse.“ Reagoval i na slova režiséra Hřebejka, který se svěřil pro Info.cz, že mu z některých politiků, a dokonce i z mluvčího prezidenta, není fyzicky dobře, a pro tento pocit zvolil expresivnější výraz. „Musím se přiznat, že někdy se mi zdá, že mluví pravdu, když popisuje svoje žaludeční obtíže. Doufám alespoň, že si svým ‚blitím‘ neulevuje na veřejnosti,“ věří politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Zastupitelé řešili možnosti MHD ve Valašském Meziříčí v následujících letech
Zastupitelé města na svém mimořádném jednání v srpnu roku 2018 řešili zásadní otázku, a to zajištění provozu městské hromadné dopravy (MHD) v následujících letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Vyhoďte Francii z EU
Dámy a pánové, neuvěřitelné se stalo skutečností! Já asi prvně v životě souhlasím s francouzským prezidentem Macronem! Macron totiž prohlásil, že potížisté v otázce migrace by měli být vyraženi ze Schengenského prostoru. Má recht!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Boj o vítěze The Most Challenge graduje, bodový rozdíl na špici je minimální
Minimální bodový rozdíl mezi favority na vítězství okoření závěrečné boje čtvrtého ročníku soutěže amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Letos zavedený systém hodnocení dává šanci na celkové prvenství i jezdcům s vozy s motory slabších kubatur. Důkazem je průběžný lídr Robert Špáňa s vozem BMW M3, zařazeným do kategorie N2. Nasbíral zatím 34 bodů. Na paty mu šlape Tomáš Hajšman s Porsche GT4 v kategorii N4, tedy nejvýkonnějších aut. Dosud má na kontě 27 bodů. O čtyři body méně shromáždil Vladimír Plh, jehož Lotus Exige 350 vévodí vozům kategorie N3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist