Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.599x, což odpovídá cca 83.434-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hlasování Evropského parlamentu o Maďarsku Sněmovna označila za „chybné a nešťastné“
Sněmovna označila za „chybné a nešťastné“ hlasování Evropského parlamentu o sankčním řízení s Maďarskem kvůli údajnému vážnému ohrožení unijních hodnot. Návrh poslance ODS Jana Skopečka dolní komora přijala kromě dalších usnesení na závěr debaty o víceletém finančním rámci Evropské unie na léta 2021 až 2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prosím, napište o tom... Šokující příběh z nitra Policie ČR
Policista Šimon Vaic stanul před soudem. Podle serveru krimi-Plzeň jen proto, že řádně dělal svou práci. Jak je něco takového možné? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Úkolem prezidenta ČSR E. Beneše v roce 1938 bylo, aby Češi přežili
"Úkolem každého skutečného politika, hodného toho jména, je, aby v dané chvíli přežil národ – lidské bytosti – ne stát....." Projev přednesený na shromáždění k výročí mnichovské zrady, Praha 30. 9. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pražská ODS se rozhodla zasadit Fialovi tvrdý úder, stěžuje si Tabery
Předseda ODS Petr Fiala se v posledních dvou letech rozhodl ukazovat jinou tvář ODS, a sice že strana je tu zejména pro aktivní lidi. A začalo se mu dařit. Teď je však jeho dílo podle šéfredaktora Respektu Erika Taberyho v ohrožení. „Pražská organizace strany zasadila snahám svého předsedy tvrdý úder,“ uvádí ve svém textu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Skupina APOGEO začala poskytovat služby PKF Family Office, ke spolupráci získala Patricka Butlera
Pod značkou PKF Family Office začala česká poradenská skupina APOGEO poskytovat služby zaměřené na generační správu rodinného majetku, jeho zachování a distribuci. Ke spolupráci se jí podařilo získat jednoho z nejzkušenějších manažerů v této oblasti, Patricka Butlera. Ten mimo jiné 11 let vedl privátní bankovnictví Deutsche Bank ve Vídni, má bohaté zkušenosti i s institucionálním bankovnictvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poche skončí, řekl Babiš. Prostě ho zruší
Funkce politického tajemníka na ministerstvu zahraničí, kterou zastává europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), po jmenování řádného ministra zanikne. Novinářům to dnes po schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl náměstek ministra Tomáš Petříček (ČSSD), kterého sociální demokracie na ministra nominovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To zapadlo: Miloš Zeman nakopnul ombudsmanku Šabatovou
U příležitosti 25. výročí NKÚ (Nejvyšší kontrolní úřad) hovořil prezident republiky Miloš Zeman na mezinárodním semináři. Opřel se do plýtvání a nakonec vyslovil nedůvěru funkčnosti Senátu i ombudsmana, jež zastává Anna Šabatová. Ale vyjádřil podporu právě NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO U Okamury se báli tisíců fašistů. Na Náměstí Míru přišly jen desítky mladých lidí. Rozdávali jídlo zdarma starým lidem
REPORTÁŽ SPD se obávala „tisíců fašistů z ANTIFY“. Na Náměstí Míru přišlo jen několik desítek mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nejasnosti kolem vzácné oční nemoci pokračují. Je tu další případ mámy bojující s pojišťovnou o léčbu pro syna
KAUZA Má být operativní zákrok vzácné nemoci očí zvané keratokonus hrazený z veřejného zdravotního pojištění, či nikoliv? Poté, co česká média otevřela případ vítězství Moniky Hutníkové ve sporu se zdravotní pojišťovnou o proplacení této operace u jejího nezletilého syna, se aktuálně objevil takřka identický případ, byť s jinými kulisami. O proplacení léčby keratokonu pro své dítě, kterému se dramaticky zhoršoval zrak, u jiné české zdravotní pojišťovny nyní bojuje Jana Bémová ze Smržovky u Rokytnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministři financí EU jednomyslně schválili návrh na plošný reverse charge
Dne 2. října 2018 se v Lucemburku uskutečnilo pravidelné zasedání Rady ministrů financí a hospodářství zemí EU (ECOFIN). Českou delegaci vedla ministryně financí Alena Schillerová. Nejdůležitějším bodem pro ČR byl návrh na plošný reverse charge, jehož zavedení je vládní prioritou od června 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Volby budou výbušné: Padlo trestní oznámení na Zdeňka Bakalu
Serveru ParlamentníListy.cz doputovala zpráva nezávislého kandidáta do Senátu Jiřího Paroubka, který oznámil světu, že podává trestní oznámení na Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: PMI rozhodně nepotěšil…
Začátek měsíce bývá vždy ve znamení zveřejnění indexů nákupních manažerů (PMI) a nejinak tomu bylo i v říjnu. Už letmý pohled na jeho výsledky za ČR, Německo, Francii, Itálii nebo celou eurozónu ukazuje, že tentokrát PMI šel v podstatě všude směrem na jih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Překvapivá odhalení v kauze Skripal: Jako z filmu o Jamesi Bondovi
Britská média píšou o dalších podrobnostech, které prý přináší vyšetřování případu Novičok. Deník The Independent se odvolává na zprávu skupiny Dossier Center, podle které toho má jeden ze dvou podezřelých ruských agentů na svědomí opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata se zúčastnil konference Vojenského výboru NATO
Ve dnech 28. až 30. září se náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata zúčastnil konference Vojenského výboru NATO v polské Varšavě. Hlavními tématy jednání bylo posílení vojenských schopností a připravenosti Aliance, adaptace velitelské struktury NATO, modernizace koaličních sil a nasazení vojsk v zahraničních operacích. Program konference zahájil předseda Vojenského výboru NATO Air Chief Marshal Sir Stuart Peach, po něm následovalo vystoupení ministra obrany Polska Mariusze Blaszczaka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hlavně se neposrat. Lumpové z ČT. Po křiku před sněmovnou padla zcela nová fakta ve věci Kavčích hor a Petra Štěpánka
Poslanecká sněmovna bude při rozhodování o tom, kdo obsadí jedno uvolněné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, možná brát v úvahu rozhořčení generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a lidí blízkých veřejnoprávnímu médiu nad nominací Petra Štěpánka, jakéhosi „enfant terrible“ domácí mediální scény. Bývalá členka Rady České televize Jana Dědečková je naopak přesvědčena, že vzhledem k odborné zdatnosti a schopnosti udělat si vlastní názor, neexistuje vhodnější osoba na tento post. Analytička Irena Ryšánková zase soudí, že členem RRTV by neměl být takto radikálně a politicky se vyjadřující člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): ASEP 10 - Asijsko-evropské parlamentní přátelství
V minulém týdnu se v Evropském parlamentu v Bruselu uskutečnilo již desáté setkání v rámci Asijsko-evropského parlamentního partnerství (ASEP), kterého se za Českou republiku zúčastnili místopředseda Výboru pro evropské záležitosti PSP ČR Jiří Valenta z KSČM a jeho výborový kolega Adam Kalous z hnutí ANO 2011. Hlavním cílem jednání byly podpora spolupráce a posílení vztahů mezi Evropou a Asií, a to v nezbytném demokratickém rozměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Firmy si nezákonně rozdělily zakázky pro Hyundai, Úřad jim za kartelovou dohodu uložil pokuty
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým pravomocným rozhodnutím třem společnostem z oblasti interiérového designu pokuty v celkové výši 1 549 000 Kč za uzavření kartelové dohody typu bid rigging.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Izrael dovedl Rusko k razanci (USA ke změně politiky a Írán do klidu)
Teheránu stačí jen přihlížet, jak se komplikují vztahy mezi Izraelem a Ruskem a Izraelem a Spojenými státy – víc dělat ani nemusí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Tříští se atomy, ne však preference
Komentář na facebookovém profilu ke komunálním volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura nadával novinářům, vydrželo mu to dlouho. A užil si to
Na brífinku SPD, který vysílala ČT24, hovořili tři zástupci tohoto hnutí: předseda Tomio Okamura, místopředseda Radim Fiala a poslanec Radek Koten. Nejdříve se Tomio Okamura vyjadřoval k odstoupení Petra Štěpánka od kandidatury do RRTV a naopak o nominovaném ministru Petříčkovi. Pak padala obvinění na novináře. Za články o Radku Kotenovi. A za záměnu kandidátů v Ústí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stánek Kovosvitu MAS na MSV navštívili premiér Babiš a ministryně Nováková
Premiér České republiky Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v pondělí odpoledne v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS. Poté, co před polednem společně se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřeli slovenskou expozici na MSV a prohlédli si výstavu 100ries, jejíž součástí je historický soustruh MCSY 80 A z produkce Kovosvitu MAS zvaný Boháro, poctili svou návštěvou přímo stánek této jihočeské firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty byl jmenován Jaroslav Hloušek
Novým ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty se od 1. října 2018 stal Jaroslav Hloušek. Zvítězil ve výběrovém řízení, které bylo vyhlášeno na konci července. Jeho hlavním úkolem bude nastartovat inovaci technologických systémů pošty, které v současnosti výrazně omezují rychlost modernizace služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Je extrémismus opravdu hrozbou? Není
Projev pro konferenci Kam kráčí Česká republika - naděje a hrozby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Průmyslu dochází šťáva... podobně jako německému
Důvody: růst nákladů, riziko divokého brexitu a hrozba světové obchodní války
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Úpravna vody Želivka dostane zcela novou filtraci
Úpravna vody Želivka je největší úpravnou vody pro hlavní město Praha a pro středočeskou aglomeraci. Také je jednou z vůbec největších úpraven vody v Evropě. V pondělí 1. října poklepala radní hl. m. Prahy Jana Plamínková základní kámen pro druhou etapu rekonstrukce. V současné době úpravna vody Želivka zásobuje přibližně 1,3 milionu obyvatel v Praze, ve Středočeském kraji a Kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Za pašování migrantů uložil českému řidiči francouzský soud 1,5 roku vězení
Francouzský soud uložil 1,5 roku vězení českému řidiči, v jehož kamionu se počátkem července našlo 15 Iráčanů. Muž se může do čtvrtka odvolat, na právníky ale potřebuje 10 000 eur (zhruba 258 000 Kč). Uvedla to dnes televize Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Altán na Mariině skále dočasně uzavřen, vyhlídka nadále přístupná
Kvůli havarijnímu stavu nosných trámů uzavřeli 25. září 2018, pracovníci Správy Národního parku České Švýcarsko dočasně vstup do vyhlídkového altánu na Mariině skále na Jetřichovicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaznívá rétorika, jaké hrůzy nás prý čekají, pokud opustíme EU. Důvod je jasný, osvětluje Jaroslav Bašta. A říká také, koho rozhodně nevolit
ROZHOVOR Poučení z Mnichovské dohody byla podle Jaroslava Bašty celkem tři. Bývalý disident, poslanec za ČSSD, diplomat a signatář Charty 77 tvrdí, že jedno jsme vyřešili hned odsunem německého obyvatelstva. Další dvě jsme však nevzali v potaz: vybírat si správně spojence a volit do čela státu osobnosti, které nejsou svým založením kapitulanti a nebojí se bojovat. O tom a o zahraniční politice mluvil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Baťův kanál proplavil rekordní počet lodí
O letošní plavební sezóně na Baťově kanále lze hovořit jako o velmi úspěšné – v porovnání s předchozími lety stoupl jak počet návštěvníků, tak také proplavených lodí. V průměru se každou plavební komorou proplavilo 3 526 lodí, což je o 416 lodí více než loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Guvernér ČNB Jiří Rusnok: My nemáme za úkol řešit bytovou politiku v ČR, to prostě není náš mandát
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2018 ke zprávě o finanční stabilitě 2017/2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Největšího cvičení NATO za posledních 10 let se zúčastní i Češi
Dvě stovky českých vojáků se chystají na největší cvičení členských států NATO za posledních deset let, které bude v Norsku. Českou armádu zastoupí především 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svinstvo, blázni! Petr Štěpánek si to přes PL vyřizuje s ANO, demonstranty i ředitelem ČT
ROZHOVOR Hudebník a skladatel Petr Štěpánek dnes odvolal svoji nominaci do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Vadí mi, že poslanci, kteří ho navrhli, pro něj najednou odmítají hlasovat. „Samozřejmě špatná práce a úmysl dehonestovat a očernit moji osobu. To je svinstvo. Teď se to stalo mně, může se to stát komukoliv jinému,“ říká navíc Štěpánek k reportáži veřejnoprávní televize o jeho osobě. Dodal, že proto spolu s dalšími názorově podobně naladěnými lidmi varuje, že Česká televize není objektivní, vyvážená, všestranná. Hájí některé názory, některé preferuje a jiné dovede prý odstřelovat. Někdo se podle něj bojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Drobný (Soukromníci): Podnikatele naženeme do továren?
Toto je představa levicového politika a bývalého odboráře ve vysoké funkci Milana Štěcha, jak zaplnit volná místa na trhu práce. Chtěl by toho docílit zvyšováním odvodů pro malé podnikatele až by to neustáli a sami to zabalili a hlásili se jako zaměstnanci ve fabrikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC opravila další dvě výpravní budovy v Plzeňském kraji
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) postupně rekonstruuje výpravní budovy v Plzeňském kraji. V průběhu prázdnin dokončila opravy ve stanici Hrádek u Sušice, v září pak v Nezvěsticích. Nádražní objekty mají nová okna a dveře a opravené omítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČT: Kdo vystřídá Mikolase Josefa? Češi hledají dalšího kandidáta do Eurovize
Příští ročník Eurovision Song Contest, na němž letos dosáhl historického úspěchu České republiky zpěvák Mikolas Josef, se bude konat v zemi vítězky loňské Eurovize Netty Barzilai v Izraeli. Zájemci o účast v národním kole, které rozhodne o českém reprezentantovi, mohou své příspěvky přihlásit do konce října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Binec kolem ČT: Po demonstraci proti sobě se Petr Štěpánek začal smát a smát. Ale je tu totální zvrat. A právě teď...
Je zde možnost, že do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bude jmenován hudebník, publicista, novinář a bývalý člen ODS, Petr Štěpánek. Tato možnost je pro Českou televizi zřejmě soustem, které nechce spolknout, neboť uspořádala protest „proti vyhazování ČT do vzduchu“. Petr Štěpánek ho komentoval na svém facebooku a bylo vidět, že byl pozorností, kterou přivolal, přinejmenším pobaven. Premiér Babiš přitom podle aktualne.cz považuje volbu Petra Štěpánka za nesmysl, o jeho výběru údajně nevěděl a poslancům řekl, že nechápe, jak se mohl stát nominantem. A Štěpánek už se nesměje. Naopak zaslal ANO naštvaný dopis, ve kterém odvolal svůj souhlas s kandidaturou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČR poskytne Indonésii pomoc zhruba deset milionů korun
Česká republika poskytne Indonésii, kterou zasáhlo zemětřesení a vlna cunami, humanitární pomoc ve výši zhruba deseti milionů korun. Novinářům to dnes po schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl náměstek minstra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Babiš podle něj s uvolněním částky souhlasil. Do budoucna se bude chtít Česko zapojit i do rekonstrukce postižených oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Plzni soudí muže, který vyhrožoval terorem v Pákistánu
Až dvanáctileté vězení hrozí jednadvacetiletému muži z Bulharska, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z vyhrožování teroristickým trestným činem. Nikolaj Simeonov Ivanov podle obžaloby letos v lednu odeslal ze svého mobilního telefonu a z e-mailu textovou zprávu a e-mail dvěma pákistánským médiím, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš? Ondřej Hejma nabídl překvapivé vysvětlení nedávné akce. Došlo i na Jakuba Jandu
Včerejším hostem Luboše Xavera Veselého na XTV byl tentokrát Ondřej Hejma, známý divákům jako zpěvák a hudební skladatel a také frontman skupiny Žlutý pes. Komentoval klesající preference ČSSD, vajíčko letící na Stuchlíka i Babišovy kroky. „Já bych se nedivil, kdyby to hodil někdo ze štábu,“ prohlásil cynicky o incidentu. A rozebíral i výroky Miloše Zemana o jistém pornoherci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vážný problém pro Babiše: Karla Šlechtová promluvila a odhalila zákulisí
Karla Šlechtová bývala za hnutí ANO ministryní pro místní rozvoj a ministryní obrany. Jako členka vlády stála za svým premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. V internetové televizi DVTV prozradila, že ji Babiš zklamal, když se jí za její loajalitu odměnil tím, že ji z vlády vyhodil. Řekla toho však ještě mnohem víc. Vykreslila se jako dáma, která zastavuje nekalé praktiky, čímž může být mnoha lidem trnem v oku, a to i lidem v hnutí ANO. Mnoho lidí v hnutí ANO prý slepě přebírá Babišovy názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vezměte volby do vlastních rukou. ČR může být úspěšná jako první republika
Předseda ODS Petr Fiala v neformálních prostorách Občanské plovárny apeloval na občany, aby přišli ke komunálním a senátním volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČT fašistům nedáme! PL nejsou demokracie! Petr Štěpánek je tajtrlík! Obhájci Putina? Jako pět minut Hitlerovi. Klvaňa, Kalousek a další bránili veřejnoprávní TV
REPORTÁŽ Nominant hnutí ANO do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Petr Štěpánek vadí řadě lidí. První říjnový den, v pondělí, proti němu na Malostranském náměstí v Praze protestovalo odhadem dvě stě lidí. Akci s názvem „Demonstrace proti vyhazování České televize do povětří“ svolala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Na demonstraci zazněla silná kritika serveru ParlamentníListy.cz z úst předsedy Syndikátu novinářů. Podle toho, co na demonstraci zaznělo, se chystají vyvíjet tlak na poslance v souvislosti s blížícím se hlasováním, které se týká Štěpánkovy nominace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Drahoš a slepice: Benjamin Kuras odrovnal před kamerou moderátora, že ten jen koukal
Spisovatel Benjamin Kuras žijící střídavě ve Velké Británii a v Česku se rozhodl kandidovat do Senátu. Na Praze 4. Tady stojí proti profesorovi Jiřímu Drahošovi. A jak to tak v předvolebních kampaních bývá, v souboji o post senátora zaznívají ostré výroky. V rozhovoru pro internetovou televizi XTV.cz popsal, jak Británií „prosakují“ neomarxistické myšlenky a multikulturní ideologie. Jeden příklad moderátora Luboše Xavera Veselého ohromil natolik, že se ptal, zda nejde o vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová, slova o sudeťácích jsou nehorázná! Veterán se neudržel na připomínce vyhnání Čechů
REPORTÁŽ „Liberec 1938. Přes toto nádraží prchaly v září 1938 za pomoci dobrovolníků z řad Československého červeného kříže před terorem henleinovců a nastupující okupací nacistickým Německem rodiny občanů české národnosti, Židé a němečtí antifašisté. Mnozí se osvobození nedožili.“ U této pamětní cedule u vchodu do libereckého nádraží se v pondělí odpoledne v době 80. výročí mnichovské dohody sešli zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, Klubu Českého pohraničí a nechyběli ani hosté z Německa, zástupci politické strany Die Linke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Stovky lidí protestovaly dnes večer proti nominaci Štěpánka do RRTV
Zhruba dvě stovky lidí se dnes večer sešly na Malostranském náměstí v Praze, aby vyjádřily svůj nesouhlas s nominací Petra Štěpánka do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Vyzvali poslance, kteří mají o novém členovi velké vysílací rady hlasovat, aby vybrali jiného kandidáta a aby jejich hlasování bylo veřejné. Protestní akci svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Štěpánka, který v radě už před lety zasedal, nominovalo vládní hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman dnes přijme Babiše na pravidelné schůzce v Lánech
Prezident Miloš Zeman dnes večer přijme na pravidelné schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO). Hovořit by mohli o komunálních a senátních volbách, které se konají tento pátek a sobotu, ale také o obsazení funkce ministra zahraničí, uvádí ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Voliči už mají mít lístky, nových průzkumů se do voleb nedočkají
Nejpozději dnes mají poslední z více než osmi milionů voličů v Česku dostat hlasovací lístky, na nichž budou jména kandidátů na budoucí obecní zastupitele. Na třetině území republiky, kde se letos volí do horní komory Parlamentu, navíc mají mít také lístky s kandidáty na senátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš se setká s kandidátem ČSSD na ministra zahraničí Petříčkem
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ráno setká s kandidátem sociální demokracie na ministra zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
V době Mnichova, v hotelu, kde ponížili Emila Háchu: Skandály, kterým přihlížena Merkelová. Zprávy z místa
V den osmdesátého výročí mnichovské zrady se nad Berlínem a Kolínem nad Rýnem vznášely temné stíny německé historie. Braniborská brána byla zatarasená jako v době studené války. Všude kolem plno policistů a vojáků, jako když bývalý šéf DDR Walter Ulbricht nařídil výstavbu Berlínské zdi. V Hotelu Adlon, kde v noci ze 14. na 15. března 1939 Adolf Hitler donutil Emila Háchu podepsat Protektorát Čechy a Morava, se tou dobou ubytoval turecký prezident Recep Erdogan. K jeho ochraně před demonstranty vyjely do ulic i obrněné transportéry. V Kolíně nad Rýnem Erdogan otevřel největší mešitu v Německu. Starostce města, která k její výstavbě výrazně pomohla, však na slavnostním ceremoniálu odepřeli možnost promluvit. „Německo se před Erdoganem zcela pokořilo,“ konstatuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Vrcholem podle ní je, že Německo toleruje zatýkání svých občanů v Turecku za urážku prezidenta Erdogana na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Profesor Dungl, který operoval Havla, Klause i Zemana: Nynější prezident je v dobré kondici. Julínkovy poplatky? I doma svítíte a topíte
Profesor Pavel Dungl, přednosta ortopedické kliniky pražské fakultní Nemocnice Na Bulovce, kandiduje v letošních senátních volbách na Praze 8. O přízeň voličů se bude ucházet jako nezávislý kandidát s podporou TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí. Profesor Dungl se během své profesní dráhy věnoval zejména dětské ortopedii, ovšem veřejnost jej zná zejména díky jeho slavným pacientům – operoval Václava Klause i Miloše Zemana, léčil také Václava Havla. V roce 2014 převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy I. stupně za jeho přínos v oblasti vědy. Pro ParlamentníListy.cz profesor Dungl promluvil o zdraví prezidenta Zemana, o stavu českého zdravotnictví, ale také o své senátorské vizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Jednání pana poslance Žáčka je výrazem nejen negramotnosti, ale i lidského hyenismu
Otevřený dopis předsedovi ODS Petru Fialovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jeden ze zatčených za vraždu slovenského novináře podnikal v České republice. Firmy tu nedodržovaly zákon
POD LUPOU Zatčení čtyř podezřelých z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové otevírá nové toky informací. Jeden ze zatčených Zoltán Andruskó je totiž vyjma spolupachatelství vraždy navíc stíhán pro daňové a pojistné podvody. Andruško podnikal i v České republice. A obě firmy, ve kterých působil, nedodržují české zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Med z Letiště Praha získal opět zlatou medaili
Med od včel Letiště Praha obhájil letos zisk Zlaté medaile v soutěži Český med 2018, vyhlašované každoročně Českým svazem včelařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna odmítla zavádění nových zdrojů peněz rozpočtu EU na roky 2021 až 2027
Sněmovna odmítá zavádění nových zdrojů financování dlouhodobého rozpočtu EU na roky 2021 až 2027. Současně s tím doporučuje, aby se dodatečné možnosti financování unijního rozpočtu hledaly prostřednictvím úspor v provozu a optimalizaci rozpočtů institucí EU. Sněmovna se na tom usnesla dnes při projednávání návrhu unijního rozpočtu na uvedené období, takzvaného víceletého finančního rámce EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s předsedou Evropského účetního dvora o činnosti a fungování orgánu v rámci EU
Předseda vlády Andrej Babiš v úterý 2. října 2018 přijal v Hrzánském paláci předsedu Evropského účetního dvora Klause-Heinera Lehneho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nominace Petříčka na ministra zahraničí je skandální, říká kandidát na primátora Českých Budějovic Miroslav Hajtingr
ROZHOVOR „Chci lidem naslouchat, komunikovat s nimi a být jim k dispozici. Občané potřebují získat ztracenou důvěru k úřadům a měli by vědět, že jsou zde lidé, kteří jim chtějí pomoci. Vedle střednědobých cílů, které jsou uvedeny ve volebním programu, jde také o to, aby občané měli důvěru v budoucnost. Mnoho věcí je třeba změnit k lepšímu,“ plánuje před volbami kandidát na primátora Českých Budějovic za SPD Miroslav Hajtingr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nepřizpůsobiví lidé v ulicích, bezdomovci, cizinci, dealeři drog, prostitutky. Trpíme přebytkem turistů. Starosty Prahy 1 jsme se ptali na věci, o kterých ostatní raději mlčí
ROZHOVOR „My bychom zde měli být hlavně pro občany. Hlavní město Praha je živý organismus, který při zachování našeho kulturního dědictví se musí dál rozvíjet… Teď to řeknu na rovinu: My v tuto chvíli spíše trpíme přebytkem turistů. Nemyslím si, že turisté jezdí někam jen kvůli tomu, že to místo je na listině UNESCO. Municipality by se měly především řídit názorem svých občanů,“ říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nevidím důvod pro zpřísnění poskytování hypoték
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2018 ke zprávě o finanční stabilitě 2017/2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Slavnému profesorovi Fukuyamovi, s nímž v minulosti hovořily také PL, vychází excelentní kniha
"Politický řád a politický úpadek: Od průmyslové revoluce po globalizaci demokracie". Tak zní celý název titulu renomovaného spisovatele, politologa a politického ekonoma Francise Fukuyami, který v těchto dnech vydává nakladatelství Dokořán ve spolupráci s nakladatelstvím Argo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spisovatel Michal Viewegh se neudržel: Taková severoamerická kráva!
Spisovatel Michal Viewegh kroutí hlavou nad dnešní dobou plnou korektnosti a děkuje Bohu za to, že se narodil v zemi, kde si mohl na ženy sáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Obce v Ústeckém kraji hospodařily loni téměř nejhůř z krajů
Obce v Ústeckém kraji hospodařily loni téměř nejhůř ze všech krajů, přestože měly v průměru druhý nejnižší dluh na obyvatele. Necelá třetina z 354 obcí hospodařila rizikově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nejpopulárnějším lídrem v Praze je podle agentury Jiří Pospíšil. Oblibě se těší i "Lanďák" či Pavel Sehnal
Dle agentury Phoenix research, která dlouhodobě měří potenciál pražských subjektů a jejich "jedniček", je nejpopulárnějším lídrem mezi třicítkou kandidátů Jiří Pospíšil, předseda TOP 09. Až na druhém místě se umístil Bohuslav Svoboda (ODS) a pozitivní pro hnutí ANO je pak bronz lídra kandidátky Petra Stuchlíka. Ten přitom vyměnil bývalou jedničku Patrika Nachera teprve před několika týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Chceme, aby bylo Česko úspěšnou zemí, proto předkládáme rozumná řešení
Vláda Andreje Babiše podle ODS nemá žádné priority ani politický cíl, místo toho voliče jen uplácí volebními sliby. Občanští demokraté kritizují také zahraniční politiku vlády, která podle nich ohrožuje národní zájmy ČR. Podle předsedy Petra Fialy naopak ODS předkládá důležité zákony, které vychází z programu občanských demokratů a prokazatelně pomůžou občanům ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Nářez! Podívejte se, co předvádí senátní kandidát za Romy v pět hodin v parku
Ve sbírce těch největších kuriozit z letošní předvolební kampaně, kterou zpracoval Jaromír Soukup z TV Barrandov, se zapomnělo na jedno video, které hraničí snad i s klipem, kde Oliver Pospíšil vylézá z popelnice. Je opět z Brna. Petr Erin Kováč ve svém předvolebním klipu tančí, brousí lokty a varuje, že pokud se nic nezmění, skončíme jak blázni. V senátních volbách 2018 kandiduje Kováč v obvodu Brno-město za Romskou demokratickou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pawlas (KSČM): Rozhodně nenecháme uživatele zdravotnických prostředků na holičkách
Již tuto středu by mělo v Poslanecké sněmovně proběhnout třetí čtení k novele zákona o veřejném zdravotním pojištění, která obsahuje nová pravidla pro stanovování úhrad zdravotních pomůcek, jako jsou invalidní vozíky, brýle, sluchadla, inkontinenční pleny, stomické sáčky, berle atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Zápisky z cesty do podzimní Ameriky
Odlétám z chladné Prahy, kde už opravdu „udeřil“ podzim. Ve Washingtonu má být tepleji, ale ne o moc. Léto už asi skončilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Senioři se často obracejí na ombudsmanku
Senioři tvoří významnou skupinu lidí, kteří vyhledávají pomoc ombudsmanky. Ročně jich více než 2000 podá podnět k šetření ve své záležitosti. Právům dalších několika tisíců seniorů, podmínkách, v nichž žijí a péči, které se jim se pak ombudsmanka věnuje i v rámci provádění návštěv např. domovů pro seniory, léčeben pro dlouhodobě nemocné aj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babička jde domů a tam se válí feťák. Cizinci, štěnice? Chci pořádek! Ostrý lídr ze severu, bývalý policista, hovoří
ROZHOVOR Chce prosadit čerpání dotací na likvidaci štěnic, které jinak zamoří celý Litvínov. Slibuje, že z města vyžene dealery drog. „Zkomplikuji jim život, aby feťáci zmizeli z našich ulic jinam,“ říká náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika, lídr tamní ČSSD do komunálních voleb. Dříve velel strážníkům či zásahové jednotce. Sám žije v sociálně vyloučené lokalitě Janov. Čtěte, koho by měl stát vyvlastňovat a co vše tropí na ubytovnách zahraniční dělníci. Padnou i slova o NATO, EU či kauze Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Muž, který prý ohrožuje EU, promluvil. Pro Brusel může být zle
Bruselský server Politico píše o dalším vývoji uskupení „The Movement“, které loni v lednu spoluzaložili Steve Bannon a belgický právník Mischaël Modrikamen. Půl roku před volbami do Evropského parlamentu se začíná hnutí aktivizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trestní oznámení na Zdeňka Bakalu
Případ privatizace OKD je jedním z nejskandálnějších privatizačních projektů u nás. Jako největší problém, plynoucí z privatizace OKD ovšem nevidím nízkou cenu při prodeji minoritního majetkového podílu státu OKD v roce 2004. Mnohem větším problémem je to, že stát neochránil zájmy více než 100 000 lidí, žijících téměř ve 44 000 bytech OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
A jak dopadlo Švédsko! Hayato Okamura narazil na kandidáta SPD. A ne ledajakého
Tento pátek a sobotu se bude volit nejen do zastupitelstev měst a obcí, ale také do třetiny Senátu. V Praze 8 proti sobě stojí mimo jiné tlumočník Hayato Okamura, starší bratr šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, který kandiduje do Senátu za KDU-ČSL s podporou Zelených, a Luděk Kula, bývalý šéf Vězeňské služby ČR. Ten kandiduje právě za SPD Tomia Okamury. Pánové proti sobě usedli v Televizi Seznam. Hayato Okamura se kvůli svému mladšímu bratrovi Tomiovi rozzlobil. Prý šíří strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
A prd. Mlčí. Kalousek a Topolánek zaútočili na Andreje Babiše
Kauza lithium zamíchala volbami v roce 2017 a nyní se vrací zpět. Australská společnost European Metals Holdings oznámila další významný pokrok v rozvoji svého projektu těžby lithia a cínu u Cínovce. Podle pondělního prohlášení získala povolení od úřadů v České republice zahájit 13 průzkumných vrtů. Informoval o tom server ihned.cz a také euro.cz. Nový vývoj komentoval jednak bývalý předseda ODS Mirek Topolánek a také předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš a komunisté by se prý za hysterii měli omluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jenisová (KDU-ČSL): Slušně a poctivě k dalšímu rozvoji Třeboně
Třeboňští lidovci obhajují postavení nejsilnější strany dosud vládnoucí koalice ve městě. V čele kandidátky KDU-ČSL stojí v Třeboni opět starostka města Terezie Jenisová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výbušné dokumenty z USA, které se při výročí Mnichova moc neprobíraly
K výročí 80 let od mnichovské smlouvy se tématu začal věnovat novinář Erik Best v několika facebookových postech a také ve svém Posledním slově. Čtenářům přibližuje názory amerického prezidenta Franklina Delano Roosevelta na mnichovskou dohodu a jeho působení ve vyjednávání. Ukazuje, že americký prezident zde měl svá želízka v ohni a prosazoval mírové řešení za každou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mařák (BOS): Volby do obecních zastupitelstev? Mnohdy podvod na voliče
Nyní bojujeme o svou vlast. Z obecních voleb musí vzejít nová generace politiků, kteří budou opravdu zastupovat občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří digitalizaci veřejných vysokých škol
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří digitalizaci veřejných vysokých škol částkou padesát milionů korun. Cílem je zlepšit, zjednodušit a zrychlit elektronickou výměnu informací v rámci studia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Špatná politika bydlení rovná se krize sociální
Levným a dostupným hypotékám již dává bankovní systém košem, stát se vůbec nestará o levné a dostupné bydlení sociálně slabých a handicapovaných občanů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): NE byrokracii, ANO živnostníkům
Hnutí SPD nepodpořilo zavádění elektronické evidence tržeb, kterou prosadilo hnutí ANO společně s ČSSD a KDU-ČSL. Daně se platit musí, ale jsme dlouhodobě přesvědčeni, že cesta k efektivnímu výběru daní vede jiným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dosavadní vlády nikterak nezajímaly problémy obyčejných lidí, říká senátní kandidát za SPD Miroslav Křeček
ROZHOVOR Podnikatelé a živnostníci jsou podle senátního kandidáta páteří hospodářství ČR. „Po státu nic nepožadují, nic nedostávají, starají se sami o sebe a zaměstnávají lidi a přitom jen platí a platí. Po revoluci bylo mnoho slibů o podpoře malého a středního podnikání snad od každé vlády, já jsem to ale nijak nepocítil,“ myslí si Miroslav Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra úspor domácností se zvýšila
Úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl o 1,4 %. Zvýšila se i reálná spotřeba na obyvatele a vrostla míra úspor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jde o programový či pouze o personální střet
Situace před komunálními a senátními volbami je napjatá. O to horší je situace v ČSSD, která stále neumí přesvědčit voliče a která má před dalším sjezdem strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo se postaví EU, čelí hrozným věcem. Český vysoký důstojník podává svědectví
ROZHOVOR „Připomíná mi to něco z doby minulé. Také jsme slyšeli o imperialistických štváčích nebo o rozvracečích republiky. Nebo v kádrových materiálech se vám mohla objevit zmínka o tom, že máte špatný vztah k socialistickému zřízení. Což byl tehdy v té společnosti váš konec. Dnes je jiná doba, ale já v tom cítím stejné fráze. Jakákoliv, i ta sebemenší kritika je dnes v Evropské unii vnímána snad jako nenávistná kampaň,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prezident sdružení LIGA LIBE Pavel Černý. „Nenávistnou kampaní či nedostatkem evropských hodnot je častován každý člověk, který má jen trošku jiné mínění. Vypovídá to o určitých diktátorských tendencích, které na nás dýchají z Bruselu,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kontroloři z německého účetního dvora navštívili NKÚ. Pracovalo se na zprávě o kontrole DPH
Ve dnech 25. až 27. září se zástupci NKÚ a Spolkového účetního dvora Německa sešli na půdě NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hrad Švihov otevírá ve věži novou instalaci
Na konci letošní sezóny se na hradě ve Švihově otevírá zcela nová instalace ve vstupní věži. Třetí prohlídkový okruh VĚŽ tedy dostává po několikaleté rekonstrukce věže instalační náplň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Ve školním stravování je situace zaměstnanců neudržitelná
Pražští středoškoláci podpořili více peněz pro zaměstnance školních jídelen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ta FOTKA je tak teplá! Emmanuel Macron je pro smích. A šíří se zvěsti
Francouzský prezident Macron navštívil zámořské území Francie Svatý Martin a nechal se fotografovat s místními. Fotografie, kde je se zářivým úsměvem v srdečném objetí s dvěma černošskými mladíky, přidala vodu na mlýn těm, kdo pochybují o sexuální orientaci prezidenta. Nemluvě o gestech, která mladíci ukazují. O rozhořčení Marine Le Penové informoval server iDnes, a fotku také komentovaly známé osobnosti z české politické a mediální scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslance čeká debata o sportovní agentuře a o unijním rozpočtu
Sněmovna by měla dnes odpoledne začít projednávat návrh na vznik Národní sportovní agentury. Poslanci mají také pokračovat v debatě o víceletém finančním rámci Evropské unie, kterou už dvakrát nedokončili, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Nakládání s komunálním odpadem má pro životní prostředí ve městě velký význam
Již od roku 1986 vyhlašuje OSN první pondělí v říjnu Světovým dnem Habitat – „World Habitat Day“. Jeho smyslem je připomínat kvalitu života ve městech i odpovědnost za jejich rozvoj. Tématem letošního Světového dne Habitat je management pevných odpadů ve městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda otevřela nová náborová centra
Armáda dnes otevřela nová náborová centra v Karlových Varech a v Hradci Králové. Další zprovozní v úterý ve Zlíně. Stálé zastoupení tak bude mít ve všech krajských městech, řekla dnes ČTK brigádní generálka Lenka Šmerdová, která má v armádě nábor na starosti. Armáda si letos vytyčila jako cíl přijmout 2 000 nových vojáků, z toho více než třetinu měli tvořit studenti vojenských oborů. Podle Šmerdové se podařilo získat 1 566 vojáků, kteří zamíří přímo k posádkám. O studium byl ale nižší zájem. Celkem tak dosud na kurz základní přípravy nastoupilo 1 977 nováčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pospíšil a Čunek patří mezi nejdůvěryhodnější kandidující osobnosti, Rath je na opačném konci průzkumu
Jak ukázal exkluzivní průzkum společnosti SANEP, ze sedmnácti vybraných osobností kandidujících v nadcházejících komunálních a senátních volbách je nejdůvěryhodnější osobností bývalý ministr spravedlnosti, současný předseda TOP 09 kandidující na pražského primátora Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Vy jste provokatér, hlupák, lehkoživka nebo vychcánek?“ Neziskovkář rýpal do Babiše kvůli syrským sirotkům a zle si naběhl
Zatímco český předseda vlády Andrej Babiš odmítá přijmout syrské sirotky, slovenský premiér Peter Pellegrini (SMER) pomoc zvažuje. Řekl to v sobotním vysílání pořadu Rozhlasu a televize Slovenska Sobotní dialogy. Slovenská vláda by prý syrské sirotky mohla umístit do dětských domovů na Slovensku. Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek nad tak kontrastním přístupem premiérů kroutí hlavou. „Nejsme neschopní poserové, že Andreji?“ napsal na Twitteru s tím, že by Češi mohli konečně zaujmout podobně solidární postoj, a pěkně to za svá slova schytal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Proč u nás vyděláváme na bydlení prakticky nejdéle v Evropě? Protože stavební řízení trvají déle než v Iráku
Dostupnost nového bydlení v Česku je ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi nejhorší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti přicházejí s návrhem na zavedení jmenovitého hlasování ve vedení měst a s vlastní nominantkou do RRTV
Na tiskové konferenci před pokračující schůzí Poslanecké sněmovny PČR představili Piráti svůj návrh na jmenné hlasování zastupitelstev a rad, informovali o postoji poslaneckého klubu k vládnímu zákonu o státní službě, evropskému rozpočtu a také k zákonu, kterým chce vláda zavést Agenturu pro sport. Kromě toho informovali představitelé Pirátské strany i o výběru své kandidátky do RRTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: V Mladé Boleslavi skončila rekonstrukce železničního mostu
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila ve stanoveném termínu rekonstrukci železničního mostu v Mladé Boleslavi. Realizace projektu byla zahájena v březnu 2018, hlavním dodavatelem byla společnost STRABAG Rail a. s. Investice dosáhla částky 25,5 mil. Kč (bez DPH) a šlo o prostředky z národních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
STAN: Chceme zabránit účelovému matení voličů
Registrační úřady měst a obcí i správní soudy upozorňují na nedostatečnost právní úpravy ohledně ochrany registrované politické značky a v několika rozhodnutích dokonce kritizovaly absenci výslovné zákonné úpravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Podpoříme zastropování zemědělských dotací, vede ke zdravé půdě, vodě i podnikání
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kabourková: Česká konsolidační agentura = Česká konsolidačně exekuční agentura
Česká konsolidační agentura (ČKA) byla instituce určená k zajišťování hospodářských záměrů vlády a financování strategických projektů v oblasti infrastruktury a životního prostředí. Vznikla 1. září 2001 podle zákona č. 239/2001 Sb. a zanikla ke dni 31. prosince 2007. Bankovní žumpa, transformační stoka české ekonomiky, symbol polistopadové transformace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Metro, cizinci v Praze, výstavba... Další várka kandidátů na pražského primátora se sešla v Rozhlasu. Místy to vřelo
Málokdo pochybuje o tom, že výsledek komunálních voleb v Praze bude mít vliv i na celostátní politiku. Český rozhlas proto věnuje volbám v hlavním městě velkou pozornost a uspořádal už druhou debatu s kandidáty na primátora. Tentokrát do studia dorazili např. Michaela Chromečková bojující za práva zvířat i Pražanů, sociální demokrat Jakub Landovský nebo lídr Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáše Vandase Jaroslav Černý. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Já vidím jasný konflikt zájmů mezi firmou Agrofert a zájmy občanů ČR
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Premiér zde hovořil o jedné konkrétní prioritě. V materiálu se píše o třech
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Svatováclavské kázání
Homilie J. Em. Dominika kardinála Duky OP při mši sv. o slavnosti sv. Václava ve Staré Boleslavi dne 28. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Zpracování politických názorů voličů pro kampaň je možné jen s jejich souhlasem
Úřad pro ochranu osobních údajů v souvislosti s nadcházejícími říjnovými volbami do Senátu a obecních zastupitelstev připomíná, že údaje vypovídající o politických názorech občanů patří do zvláštní kategorie osobních údajů, pro které GDPR (článek 9) stanovuje zákaz jejich zpracování s přísně stanovenými výjimkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Volič je král
Ulice našich obcí, hlavně však měst, „zdobí“ zvláštní výzdoba. Transparenty, bilboardy, plné plakátovací plochy – ty tradiční či speciálně zřízené, nás směřují k hlavnímu tématu nastávajícího týdne, komunálním volbám, tedy volbám do obecních či městských zastupitelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Za sebe a za vládu jsem k tomu návrhu rozpočtu EU velice kritický
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 10. 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Vstupní lékařská prohlídka – povinná záležitost
Nástup do nového zaměstnání s sebou přináší několik povinností, jež je třeba obstarat. Jednou z nich je vstupní lékařská prohlídka, kterou musí uchazeč o zaměstnání absolvovat před vznikem pracovního poměru. Musíte mít vstupní prohlídku, i když pracujete na dohodu? A kdo má uhradit poplatky s ní spojené?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chřipka – podceňovaný zabiják. Lidé umírají na chřipku i vážné komplikace, které sekundárně způsobuje
V České republice existuje léta zakořeněný vlažný postoj vůči očkování proti chřipce, samotné onemocnění je značně bagatelizováno a výsledkem jsou zbytečná úmrtí až dvou tisíců pacientů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Poklepání základního kamene. Připravujeme výstavbu nové stanice ve Slavkově u Brna
Dnes se ve Slavkově u Brna uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene nové hasičské stanice. Díky výborné spolupráci s městem se podařilo zajistit vhodný pozemek, na kterém bude také výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): 1938 - Raněná duše republiky
Republika má sto let. Ráda bych s ní slavila narozeniny trochu jinak a z let 1938, 1948 a 1968 smazala především ten 1938. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna je kompletní, Stropnického nahradil Venhoda
Sněmovna je opět kompletní. V úvodu dnešního jednání dolní komory složil slib nový poslanec ANO Petr Venhoda. Ve sněmovních lavicích nahradil bývalého ministra obrany a posléze zahraničí Martina Stropnického (ANO), který míří na velvyslaneckou pozici do Izraele. Stropnický kvůli tomu skončil i ve vedení vládního hnutí Andreje Babiše. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Kolíně byl nápomocný při dohledávání nedostatečně identifikovaných vlastníků
V rámci šetření agendy nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí byli pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kolíně nápomocni při identifikaci celkem 117 osob, zapsaných v katastru nemovitostí jako „neznámý vlastník“, které dohromady vlastnily 167 nemovitostí o celkové výměře přesahující 50 hektarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pešík (Svobodní): Protestní strany jako produkt demokracie
O protestních stranách nejčastěji se hovoří jako o ohrožení demokracie. Tento popis vyvolává dojem, že tyto strany jsou jakousi anomálií, něčím nepřirozeným, co by se v demokratickém systému vůbec nemělo objevit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
BIS má oficiální účet na Twitteru
Bezpečnostní informační služba má od 27. září 2018 oficiální účet na sociální síti Twitter (https://twitter.com/biscz). Za první tři dny od zveřejnění má více než čtyři tisíce sledujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SFŽP: Další stovky milionů korun na ochranu obcí před povodněmi a nebezpečnými sesuvy
Obce, kraje a další subjekty mohou od října čerpat z Operačního programu Životní prostředí 350 milionů korun na dokonalejší varovné systémy před povodněmi a na zabezpečení nestabilních svahů. Lépe tak zvýší ochranu obyvatel i jejich majetku. Státní podniky a příspěvkové organizace pak mohou čerpat z 50 milionové alokace na zpracování podkladů pro stanovení záplavových území nebo na vybudování či modernizaci systémů předpovědní povodňové služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lithium: Babiš hodlá věc řešit
V projektu těžby lithia u Cínovce by se měl podle premiéra Andreje Babiše začít aktivně angažovat státní podnik Diamo. Babiš to dnes řekl ČTK v reakci na pondělní informaci australské společnost European Metals Holdings (EMH), že získala od českých úřadů povolení zahájit 13 průzkumných vrtů, které jsou důležitým krokem v rámci studie proveditelnosti projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Dvě zprávy o koruně
ČNB zvyšuje úrokové sazby, aby zvýšila kurz koruny, ale naráží při tom na odpor svých čtyřikrát přerostlých devizových rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rodiče šéfa Úřadu vlády neuspěli s žalobou na vydání 3,5 milionu
Rodiče někdejšího vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula nemají nárok na 3,5 milionu korun, které policie zabavila při razii v červnu 2013 v Poulově trezoru. Dnes o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, podle nějž se žalobcům nepodařilo prokázat tvrzení, že peníze byly a jsou jejich. Verdikt není pravomocný, Poulovi se proti němu mohou odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Atentát v Íránu a kýžená odplata
Americký prezident vystoupil na půdě OSN, aby tam chvástavostí sklidil smích. A vyřídil si současně účty s Ruskem a Německem, evropskými zeměmi, co se sbližují. Aniž by si ráčil ke své škodě „všimnout", že proti oběma vede (obchodní) kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Podporuji co nejrychlejší ratifikaci Istanbulské úmluvy
V médiích se začínají více a více objevovat zmínky o Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, více známé pod názvem Istanbulská úmluva. Tuto mezinárodní úmluvu již ratifikovalo 33 států členských státu Rady Evropy, ale přesto se v České republice proti ratifikaci zvedá překvapivá vlna odporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Labe má pravomocné stavební povolení na poldr Kutřín
Státní podnik Povodí Labe získal pravomocné stavební povolení na výstavbu poldru Kutřín, jehož výstavbu připravuje již od roku 2010. Vydáním stavebního povolení se rozběhly naplno práce na prováděcí dokumentaci, na které bude navazovat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Předpokládá se, že stavební práce budou zahájeny koncem roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Zklamání z politické scény by nemělo být důvodem, proč nejít volit
Poselství lídra Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd otevřela první Aplikační laboratoř pro využití mikrořas
Nové léky, kosmetické přípravky nebo také využití v neurologii může přinést výzkum mikrořas v třeboňském pracovišti Mikrobiologického ústavu AV ČR. Centrum ALGATECH za tímto účelem 25. září 2018 otevřelo Aplikační laboratoř pro využití mikrořas. První pracoviště svého druhu v České republice chce rychleji přenášet nejnovější poznatky do praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: V Kraji Vysočina přibyla nová kulturní památka
Bývalý hostinec Stará pošta čp. 1920 v ulici Příkopy v Pelhřimově byl ve třetím čtvrtletí roku 2018 prohlášen za kulturní památku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Některé pracovní agentury zneužívají programy na podporu ekonomické migrace
Některé agentury práce se snaží zneužívat programy na podporu ekonomické migrace Ministerstva průmyslu a obchodu. Podle průzkumu Hospodářské komory zažilo 13 procent zaměstnavatelů situaci, kdy zahraničnímu pracovníkovi vyřídili potřebné dokumenty a zaměstnaneckou kartu a on k nim do podniku pak nenastoupil. Na semináři o ekonomické migraci na to upozornila viceprezidentka Hospodářské komory Irena Bartoňová Pálková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Štěch: Téma vyhnání všech lidí z pohraničí po Mnichovské dohodě si zaslouží naši stálou pozornost
Projev předsedy Senátu Milana Štěcha na pietním aktu u památní desky na Masarykově nádraží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Podle ANO a ČSSD by státní tajemníci mohli být odvoláni vládou
Státní tajemníci by podle dohody ANO a ČSSD na úpravách služebního zákona mohli být vládou odvoláni, ministři by si mohli vyměnit odborné náměstky. Vyplývá to z obsáhlých změn, které dnes Sněmovně představily zástupkyně obou vládních stran. Opozice tento postup kritizovala a dožadovala se opětovného projednání novely služebního zákona ve sněmovních výborech. Dolní komora projednávání novely nakonec přerušila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijal v Lánech Babiše, mluvit by mohli o novém ministru zahraničí
Prezident Miloš Zeman dnes večer přijal na zámku v Lánech na pravidelné schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO). O zahájení jednání informoval na Twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Politici by mohli hovořit o pátečních a sobotních komunálních volbách, ale především o návrhu sociální demokracie, aby byl ministrem zahraničí jmenován dosavadní náměstek Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Tady máte informace z EU, o kterých velká média, prounijní politici a aktivisté z neziskovek mlčí.“ Pravicový politik vystoupil před kamerou
Předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka má za to, že před volbami do Evropského parlamentu, které budou na jaře 2019, jede na plné obrátky probruselská propaganda. A tak se rozhodl oslovovat voliče tzv. ze druhého břehu a pravidelně jim popisovat, jak EU vidí on. V prvním díle popsal, jak Evropský soudní dvůr hájí bruselské elity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČT propaguje nový deník za peníze koncesionářů. Mlčí už ale o tom, kdo za ním stojí. Erik Best má tyto informace
Česká televize podporuje chystaný mediální projekt Nový deník a divákům zatajila, kdo připravované noviny vlastní. Poukazuje na to politický analytik Erik Best, který pro ParlamentníListy.cz detailněji rozberal, co od dalšího zpravodajského pokusu na českém mediálním trhu očekávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rodiče exšéfa Úřadu vlády neuspěli s žalobou na vydání 3,5 milionu
Rodiče někdejšího vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula nemají nárok na 3,5 milionu korun, které policie zabavila při razii v červnu 2013 v Poulově trezoru. Dnes o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, podle nějž se žalobcům nepodařilo prokázat tvrzení, že peníze byly a jsou jejich. Verdikt není pravomocný, Poulovi se proti němu mohou odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra