Oficiální zpravodajská média

Profesor Drahoš si prý neoprávněně přivlastnil patent jiných vědců. Benjamin Kuras prostudoval spisy a přináší tyto velmi znepokojivé informace…
ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras, který kandiduje na Praze 4 proti Jiřímu Drahošovi, řekl, že se k němu dostala informace, že si profesor Drahoš neoprávněně přivlastnil patent jiných vědců. Oba patenty porovnával a zjistil, že „technická podobnost obou textů však byla dostatečně markantní, aby profesora Jakeše a jeho dva spolupracovníky přiměla žalobu podat“. Problém pro Drahoše je, že vědci podali patent dříve než on. Autory patentu prý ve skutečnosti byli mezinárodně proslulý profesor Petr Jakeš se spolupracovníky Michalem Burdou a Renatou Johnovou, kteří na tomto patentu při akademii pracovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Příliš mnoho náhod, pane Drahoši. Nejprve pošpinili paní Sykovou, pak pana Kurase a teď i mě, promlouvá senátní kandidát Dvořák, na kterého se vrhly SeznamZprávy
Martin Dvořák kandiduje do Senátu na Praze 4. A pár dní před otevřením místností se začala šířit informace, že „ztopil“ statisíce určené na provoz vodáckého klubu. Vše je podle něj nesmyslné. Podle Dvořáka je ale také bohužel zjevné, komu tyto pomluvy, vyslovené pár dní před volbami, slouží. A připomíná, že podobně již byli napadeni jeho protikandidáti Eva Syková a Benjamin Kuras. Je tedy zjevné, že vše minimálně slouží Jiřímu Drahošovi, který kandiduje proti nim a který již před svou neúspěšnou prezidentskou kandidaturou v lednu měl s mainstreamovými médii velmi dobré styky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP připomíná své ikonické výrobky na výstavě 100RIES v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně
Jubilejní 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně láká na výstavu 100RIES, která představuje slavné české a slovenské průmyslové výrobky od roku 1918 do současnosti. Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je partnerem výstavy a návštěvníkům zde představuje nejslavnější výrobky svých podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Salvini se vysmál Junckerovi tak, že vás to pobaví. Ano, hádáte správně
Mezi Itálií a Evropskou unií to opět „jiskří“. Tentokrát se pustil ministr vnitra Matteo Salvini do předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Spravedlnost pro prezidenta Beneše
Jsem velmi rád, že letošní připomenutí již 80. výročí Mnichovské dohody proběhlo až na drobné výstřelky velmi důstojně. Česká televize věnovala problematice Mnichovské dohody velký prostor a zasvěcenějším i těm, kteří o Mnichovské dohodě nic nevědí, se snažila celkem věrně přiblížit tragické dny v září 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hlasoval proti Maďarsku, nadával Babišovi. Pak se Farský ze STANu přesunul do ČT. Nutné vidět
Poslanec hnutí STAN Jan Farský měl v úterý odpoledne napilno. Nejprve v Poslanecké sněmovně nepodpořil vyjádření solidarity s Maďarskem, ale zato se pustil do premiéra Babiše kvůli „zcelování“ a podpoře velkých zemědělských firem. Večer pak nastoupil na poslance KSČM v Událostech, komentářích kvůli církevním restitucím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tady je máte. Jméno po jméně: Jak včera naše Sněmovna hlasovala o Maďarsku
V úterý Poslanecká sněmovna během svého jednání mimo jiné vyjádřila hlasováním svůj názor na postoj Evropského parlamentu k Maďarsku. Stalo se tak na návrh poslance ODS Jana Skopečka. Spuštění sankčního řízení považují čeští poslanci za „chybné a nešťastné“. Kdo tento názor sdílel, a kdo z poslanců naopak solidaritu s Maďarskem odmítal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Takhle prý dopadnou volby. Ví se to už teď
Kdo se stane v Praze primátorem. I na to si můžete v Česku vsadit. Podívejte se, jak si stojí jednotliví uchazeči o nejdůležitější politický post v hlavním městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Projekt „Moje vize nula“, který mění pohled mladých řidičů na bezpečnost
Projekt „Moje vize nula“ vyhlášený Nadací pojišťovny Kooperativa, organizovaný Týmem silniční bezpečnosti (Bezpečně na silnicích o.p.s.), je novým konceptem, jak přiblížit problematiku bezpečnosti silničního provozu jedné z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu, a to mladým řidičům. V tomto případě jsou cílovou skupinou studenti vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Robejšek: Politika Macrona povede k nenávisti a rozpadu
Přívrženci hesla „více Evropy“ s oblibou srovnávají Evropskou unii se Spojenými státy americkými. Když to mají až takhle, tak by se měli poučit i z chyb, které při svém vzniku USA udělaly, píše na blogu serveru Aktuálně.cz politolog Petr Robejšek. „Společné ručení za dluhy, po kterém dnes volá Emmanuel Macron a s ním celý jih Evropy, by nevedlo ke sjednocení,“ říká politolog a dodává, že něco takového by prý eurozónu přivedlo do slepé uličky, kterou již Amerika zmapovala před více než dvěma sty lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petříček slibuje, že bude pravidelně chodit na konzultace na Hrad. Poche u něj má zůstat jako poradce
Kandidát na ministra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) počítá s pravidelnými konzultacemi s prezidentem Milošem Zemanem. Novinářům dnes řekl, že na čtvrteční schůzce chce s hlavou státu probrat své priority v oblasti zahraniční politiky a vyslechnout prezidentovy názory, a to včetně jeho pohledu na další uplatnění neúspěšného kandidáta na post ministra Miroslava Pocheho (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pozor, Babiš něco jiného říká doma a něco jiného v cizině, varuje poslanec Krejza z ODS
ROZHOVOR Podle poslance ODS a místostarosty Litoměřic Karla Krejzy nemá premiér Andrej Babiš ve skutečnosti žádnou zahraniční politiku. A nemá ji ani současný ministr zahraničí. „Osobně to považuji za velký problém. Andrej Babiš na jednu stranu říká něco jiného doma a něco jiného, když je o samotě v zahraničí. Navíc podotkl, že vůbec nezná premiérovy názory na mimoevropský prostor, Babiš prý přikyvuje prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Zklamal český stát v otázce těžby lithia?
Kapitalismus stojící na tvrdých a nekompromisních finančních zásadách si vybírá svou daň i v případě „českého“ lithia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamurovská SPD lže, zastrašuje novináře, je neomarxistická a nevolitelná
„Nerad bych zlobil a obrátil se na správce Vašich daní,“ těmito slovy zastrašoval web Budějcká drbna kandidát SPD do Senátu Lubomír Pána. Spolek páně Okamury také kšeftuje s místy na kandidátkách a lže lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Hamáček to (eventuálně) zařídí
Kontroverzní 1. místopředseda vlády, ministr vnitra a zahraničních věcí pan Hamáček (ČSSD) naprosto nedemokraticky neuznává názor, hlas a právo většiny. Názory a stanoviska široké veřejnosti v otázce přijetí 50 syrských „sirotků“, jasně deklarují, že jsou proti přijetí. Pan ministr Hamáček však navzdory těmto skutečnostem jejich většinový názor neuznává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
DPP zmodernizuje stanici metra Karlovo náměstí na lince B
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) kvůli výměně pohyblivých schodů a dalším pracím omezí vstup a výstup ze stanice metra Karlovo náměstí na lince B do ul. Resslova. Od úterý 9. října 2018 dojde k uzavření východního vestibulu na cca 10,5 měsíce, tedy přibližně do srpna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme výroky ministra Hamáčka, pronesené na Valném shromáždění OSN!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Místopředseda ODS Kupka jednoznačně: My bychom Petra Štěpánka nepodpořili. Nezávislá veřejná média dnes jednoznačně potřebujeme
ROZHOVOR Místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka prohlásil, že poslanecký klub ODS by nominaci hnutí ANO Petra Štěpánka do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nepodpořil. Přiznává, že i když on sám není k České televizi nekritický, názory bývalého člena ODS Štěpánka, že je třeba „vyhodit Českou televizi do povětří“, nesdílí. „Je zjevné, že v dnešní době je potřeba nezávislých médií jednoznačná,“ prohlásil Martin Kupka, starosta Líbeznic, který se v nadcházejících komunálních volbách opět uchází o podporu voličů ve své obci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Vylepšená volební aplikace serveru iRozhlas.cz je opět ke stažení zdarma
On-line výsledky z vesnic, městysů či měst ihned po sečtení hlasů na vlastních webových stránkách uživatelů nabízí vylepšená sčítací volební aplikace zpravodajského serveru iRozhlas.cz. Ta umožní jednoduše a zcela zdarma rychlejší orientaci ve výsledcích nadcházejícího volebního víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg ulehl. Těšil jsem se, že se uvidíme v hospodě, litoval přes Facebook
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se prý nesmí hnout z postele. Na sociální síti Facebook oznámil, že má zápal plic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Současný zákoník práce nereflektuje specifika vysokoškolského prostředí
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoši, toto vám neprojde! Před volbami začíná být dusno
Již tuto sobotu a neděli půjdou občané volit své zastupitele, starosty, primátory a ve třetině obvodů také senátory. Bude se volit i na Praze 4, kde je podle sázkařů jasným favoritem neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Proti němu zde stojí i triatlonista Martin Dvořák, který kandiduje za ODS a Svobodné. A právě tento kandidát profesora Drahoše obvinil, že sáhl k absolutně neférovému a podpásovému útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): ČSSD profitovala z peněz občanů Prahy 6, jde o miliony
Hloubkové a pečlivé kontroly smluv, které radnice od roku 2014 prováděla, vedly k mnoha soudním sporům. Dotčené subjekty a lidé si samozřejmě nechtěli nechat výhodné obchody, uzavřené v minulosti, vzít. Přesto naši právníci všech 317 sporů vyhráli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Ivan David: Že jsme úžasně prosperující zemí? Projděte se a počítejte bezdomovce. Statisíce lidí v exekuci, děti bez školních obědů. A SPD na to má program, skutečně
ROZHOVOR „Lidé by měli být vyděšení z toho, co se děje v zemích, kde muslimské komunity nabírají na síle. Lidé, kteří neodmítají informace a nebagatelizují je, také vyděšeni jsou,” říká pro ParlamentníListy.cz exministr a kandidát do Senátu Ivan David. Lidi, které podle něj nepřesvědčí terorismus, sekání hlav, střílení zajatců, kamenování znásilněných žen, dopadnou stejně jako ti, kteří toto za okrajový jev považovali před staletími, tedy s uťatými hlavami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Českého řidiče odsoudili ve Francii kvůli migrantům. Ministerstvo krčí rameny. Tomáš Zdechovský, který pomáhá od začátku, se velmi naštval
Český řidič Jiří Šagan byl ve Francii odsouzen k 1,5 roku vězení, v jeho kamionu se počátkem července našlo patnáct Iráčanů. Velké usilí na to, aby se dostal zpět domu ke své rodině, vynakládá europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se do případu sám vložil. Na plénu Evropského parlamentu se řidiče zastal a obrátil se také přímo na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Reakce ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD), že v tuto chvíli Česká republika však nemůže nic dělat, europoslance rozpálila doběla. Podrobně se ke kauze proto vyjádřil na sociální síti Facebook a přinesl i dobrou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: Taktické cvičení Vlak 2018 – výbuch železničního vozu
Jednotky Integrovaného záchranného systému trénovaly ve středu 3. října 2018 koordinaci jednotlivých činností zásahu v případě simulovaného výbuchu takové láhve v železničním jídelním voze. Kromě Hasičského záchranného sboru SŽDC a Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy se cvičení aktivně zúčastnila i Asociace dobrovolných záchranářů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Uprchlíci a sirotci? Arabista Pelikán zmrazil Emmu Smetanu totálním opakem slov Šojdrové
Arabista Petr Pelikán, bratr bývalého ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána, se přiklonil na stranu předsedy vlády Andreje Babiše a prohlásil, že je správné nepřijímat do České republiky žádné migranty. Zmínil i válečné sirotky ze Sýrie. Prý se to s nimi má takto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpánek to vzdal. Kdo místo něj usedne ve vysílací radě? Sněmovna rozhoduje
Ke jmenování na volné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Sněmovna zatím nikoho nenavrhla. V dnešním prvním kole tajné volby neuspěli právnička Olga Ulrichová nominovaná Piráty ani bývalý náměstek ministra kultury, kandidát KDU-ČSL Patrik Košický. Oba postoupili do druhého kola, které se uskuteční na příští schůzi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Karenční doba prokazatelně splnila svůj účel
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA v Sýrii vojensky nekončí, chystají sankce na „zdechlinu“
Snaha rozdělit zemi na vlivové zóny a oslabit režim v Damašku dalšími sankcemi, aniž by Washington utrácel za poválečnou rekonstrukci země, je ideálním způsobem, jak znovu otevřít dveře Al Kajdě a Daeši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Náměstka Petříčka přijme prezident republiky
Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček nominovaný ČSSD na post šéfa diplomacie se ve čtvrtek 4. října 2018 na Pražském hradě setká s prezidentem republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kavárna bude smutná: Volební procenta z Itálie a Maďarska, k tomu názory Francouzů na Macrona
Výzkumná agentura pro Evropskou unii Europe Elects zveřejnila v posledních hodinách několik průzkumu v jednotlivých členských státech. Zejména z výsledku v Itálii a Maďarsku EU nebude příliš nadšená. To samé lze říci o francouzském prezidentu Macronovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Primář-psycholog: Šojdrová nás vydírala. Že je někdo dobrý umělec, neznamená, že je moudrý. Elity, bojte se, protože lidé...
ROZHOVOR „Citové vydírání to bylo zcela jistě. Ve smyslu těžké manipulace. Toto je těžce manipulativní chování, kdy jedinec, v tomto případě politik, řekne, pokud vy se nezachováte tak, jak mně se líbí, tak jste špatní. Je to čistě jenom o tom, jestli druhá strana se nechá vydírat, nebo ne. Čili když si klademe otázku, jestli jsme špatní, když toto nevykonáme, to už je zlé. To už jsme naskočili na ten mechanismus manipulace,“ říká ke kaze „sirotci“ v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně. Vyjadřuje se i k ostrým výrokům některých umělců, či proč to takzvaní elitáři při volbách schytávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Aristokratické vzpomínky na Mnichov
Po osmdesáti letech se zdá, že o ujednání čtyř evropských velmocí o novém rozdělení Evropy ve prospěch budoucího „tažení na Východ“ bylo řečeno a napsáno téměř vše…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SLK: Starostové protestují proti zneužití vlastního loga
Dne 1. 10. 2018 se na facebookovém profilu „Jan Korytář a Změna pro Liberec“ objevil příspěvek, ve kterém bylo použito logo hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Další takový se objevil 2. 10. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nechodíte do práce, spíte do 11... Foldyna překvapivě o Romech a o Zemanových slovech, za která se na něj křičí
ROZHOVOR „Politické strany, které se podílely na vytváření sociálního systému, jsou odpovědné za to, že romská minorita se chová tak, jak se chová. Nastavily vágní pravidla, spíše žádná. Nastavilo se pravidlo to, že má někdo nárok a nemá žádnou povinnost. Odpovědnost za to nese majorita,“ myslí si místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. „Minorita – Romové – se chovají tak, jak jsme jim dovolili. Dáváme jim dávky, oni je berou jako drogu. Je to příjemné. Dostanete peníze, nemusíte jít do práce, spíte do jedenácti. Ve chvíli, kdy stát začne vyžadovat jiné mantinely, začnou se chovat podle nich,“ je přesvědčen. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje i svůj pohled na mnichovskou dohodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Krištof (Soukromníci): Koalice Soukromníci, Svobodní, Pro Prahu a NEZÁVISLÍ v Praze 4
Strana soukromníků České republiky je moderní stranou, která navazuje na tradice první republiky. I na Praze 4 chceme hájit zájmy všech pracovitých a aktivních lidí, na kterých stojí nejenom ekonomická stabilita země, ale také její kultura a klíčové hodnoty – odpovědnost, úcta k druhým a solidarita k těm, kteří potřebují pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Witzany (SNK ED): Kdy bude obnoven Mariánský sloup?
Evropská koalice pro Prahu se nebojí vyjádřit k citlivému tématu obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Tento sloup vnímáme jako významnou historickou, architektonickou památku, ale i astronomickou památku, která zde má své místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO zrušilo svou kandidátku v Mníšku pod Brdy u Prahy
ANO se nebude ucházet o hlasy voličů v komunálních volbách v Mníšku pod Brdy u Prahy. Výbor hnutí se rozhodl celou kandidátku zrušit. Důvodem byly zásahy do kandidátní listiny bez vědomí hnutí, řekla dnes ČTK bez dalších podrobností krajská manažerka ANO Romana Fischerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Petice je úspěšná, předali jsme proto petiční archy radním Prahy
Majitel skupiny SPGroup a.s., předseda ODA a kandidát na primátora Prahy Pavel Sehnal inicioval na začátku září petici za přejmenování Výstaviště v Holešovicích na Park Miloše Formana. Petiční archy dnes předal na Magistrát hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Poslanci třídní učitele nepodpořili, vláda navrhuje zvýšení o pouhých 100 korun
Poslanci opět odložili projednávání novely, která měla zvýšit příplatky třídním učitelům na 2 500 až 3 500 Kč měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Dnes máme v České republice skoro milión lidí v exekuci
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ODS chce zablokovat zrušení karenční doby. Už ví, jak na to půjde
Návrh sociální demokracie na zrušení takzvané karenční doby bude ve Sněmovně čelit snaze ODS o jeho zamítnutí. Požadavek občanských demokratů padl při dnešním druhém čtení předlohy. Kritici obnovy proplácení prvních tří dnů nemoci poukazují například na nesouhlas zaměstnavatelů a na možné rozsáhlejší zneužívání neschopenek. Menšinová koalice ANO a ČSSD se ale nedávno shodla na tom, že zaměstnanci budou dostávat náhradu mzdy už od prvního dne nemoci od července příštího roku. Poslanci budou o novele hlasovat zřejmě na příští schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Británii se otřásá pozice premiérky. ČT povolala k vysvětlení Michaela Žantovského
Velká Británie má nejlepší dny před sebou, tak se Theresa Mayová snažila na sjezdu konzervativců přimět spolustraníky, aby byli jednotní a podpořili její plán na Brexit. Jaké dny má ale před sebou sama Theresa Mayová? Do Interview ČT24 na toto téma přišel promluvit bývalý velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecká zoo v sobotu oslaví Světový den zvířat
Mezinárodní oslavy Světového dne zvířat připadají na 4. října - den, kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V České republice se Den zvířat slaví od roku 1994 a i v liberecké zoo se stal tradiční akcí. V Zoo Liberec i v dalších českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) si tento svátek připomeneme již tuto sobotu 6. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Raketový růst ceny ropy nebere konce, řidiči se musí připravit na zdražování pohonných hmot
Cena ropy na světových trzích dál prudce roste. Severomořská ropa Brent za poslední týden zdražila o 4 procenta a obchoduje se poblíž úrovně 85 dolarů za barel. Podobně zdražovala i americká ropa WTI, která se pohybuje nad úrovní 75 dolaru za barel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo vlastně vede vaší kandidátku, zkoušel rozhlasový redaktor kandidáta. Na docenta Svobodu pak padl smutek
Již tento pátek a sobotu Češi, Moravané a Slezané rozhodnou o tom, kdo bude vládnout příští čtyři roky na jejich radnicích. Velká pozornost je věnována především volbám v hlavním městě Praze. Ve studiu Českého rozhlasu proti sobě usedlo dalších sedm kandidátů na primátora. Byli mezi nimi poslanec ODS Bohuslav Svoboda či Ladislav Linek za Stranu soukromníků České republiky. Svoboda mimo jiné vysvětloval, jak by urychlil výstavbu bytů v Praze. Ve studiu také zaznělo, že řadu projektů v Praze hubí klientelismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Les se na Šumavě obnovuje nečekanou rychlostí
Dokazují to i paseky po těžbě, které dokáží zarůstat i bez vlivu člověka. Ovlivní to přístup Správy NP Šumava při umělém zalesňování?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Lékař určuje, jestli jsem nemocný nebo ne
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
My pracujeme, chtějí Romové ukázat prezidentovi. Posílají své fotky ze zaměstnání
Řadu Romů a Romek v Česku pobouřily nedávné výroky prezidenta Miloše Zemana, který mluvil o nezaměstnaných Romech. Na protest začali na Facebooku zveřejňovat snímky, které je zachycují v práci. Za pár hodin svou fotografii na sociální síť daly stovky lidí. ČTK to sdělila organizace Romea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Co si to dovolujete? Po slovech Peheho o Zemanovi vystoupil vrchní senior ČR, prezidentův host
Miloš Zeman prý již nestačí na výkon prezidentské funkce. Nejde jen o fyzický stav hlavy státu, rozpaky má budit i to, že prezident občas na veřejnosti působí zmateným dojmem. Tak alespoň formu Miloše Zemana hodnotí politolog Jiří Pehe v blogu na serveru Aktuálně.cz. Proti slovům Peheho se tvrdě ohradil Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky, který se Zemanem v pondělí mluvil o aktuální situaci seniorů. Pernes také řekl, jak konkrétně pomohl premiér Babiš seniorům, a vysvětlil, jak se žije těm důchodcům, kteří ve velkých městech platí astronomické nájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Hodil bych to Paroubkovi a Jaklovi, kdybych mohl
Blíží se komunální i senátorské volby a já ve skutečnosti to nemám v Praze ve svém volebním obvodu komu hodit. Když vezmu strany a hnutí, nemám v zásadě nic proti ANO, ale začíná mě už nudit a protože jsem Pražák, primátorka byla od počátku naprosto úděsná a horší než jejích předchůdci. ODS, s výjimkou za určitých okolností, kdyby šlo o individuální volbu Václava Klause ml. Je pro mě nevolitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Nové emisní limity EU ohrožují 400 tisíc pracovních míst v ČR
Limity emisí oxidu uhličitého u automobilů mají dále klesat. Nařízení, které ve středu schválili europoslanci, je chce snížit o 40 procent do roku 2030. Podle občanských demokratů ale tyto požadavky zcela ignorují současnou situaci na trhu i technologické možnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Zavedení karenční doby je chybou
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Drsné výročí v Berlíně: Antifa a pravičáci pět metrů od sebe
Německo si 3. října připomíná tradiční Den znovusjednocení. V letošním roce probíhá ve stínu dramatických událostí posledních týdnů v Chemnitzu a dalších německých městech. Rozhořčení občané dopředu avizovali, že o sobě chtějí dát slyšet i v Berlíně. A to zase zmobilizovalo levicové radikály z hnutí Antifa, kteří se jakoukoliv podobnou akci pokoušejí zmařit. V Berlíně na Europaplatz je prý atmosféra velmi výbušná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy zvou na podzimní Floru Olomouc se slevou VLAK
Ve čtvrtek 4. října startuje na olomouckém výstavišti podzimní etapa celostátní výstavy Flora Olomouc. České dráhy nabízejí cestujícím, kteří na tradiční přehlídku ovoce a zeleniny vyrazí vlakem, zvýhodněnou zpáteční jízdenku VLAK Flora se slevou 50 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nabitý víkend v Národním zemědělském muzeu
První říjnový víkend, v pátek 5. a sobotu 6. října čekají návštěvníky Národního zemědělského muzea v Praze na Letné hned tři zajímavé akce. Na dvoře muzea proběhne Biojarmark, v pátek Noc vědců i zábavná hra Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? Připraveny jsou ochutnávky, přednášky, workshopy, hry i projekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Na bývalé půdě má škola nové dílny
Jednou z osmi škol, která zvelebila své dílny na odborné předměty z evropských fondů určených pro hradecko-pardubickou aglomeraci, je Střední odborná škola a střední odborné učiliště obchodu a služeb v Chrudimi. Přestavbou půdních prostor zde byly vytvořeny dílny odborného výcviku oborů Kuchař, Cukrář a Gastronomie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Máme utajovaný záznam výslechu lídra ČSSD: „Kde jste vzal ten obraz? Nevím. Jak byl velký? Nevím. Kdo ho maloval? Nevím. Vždyť jste za něj dostal 600 tisíc v hotovosti! A kde jste vzal ty diamanty?"
Když se 27. června 2014 v 8:05 dostavil Jiří Srba k výslechu na policii, zřejmě ani on nečekal, co se odehraje o několik let později. Přesně 1. října 2018 totiž ParlamentníListy.cz získaly nejen tento protokol o jeho výslechu, ale rovněž desítky stran dokumentů, které se týkají především dvou osob: jsou jimi Martin Dědic a Oldřich Lahoda. Dva podnikatelé z oblasti severní Moravy. Dodejme, že úvodem zmíněný Jiří Srba byl od roku 2010 náměstkem pro investice a majetek tehdejšího primátora Petra Kajnara (dříve ČSSD). Jeho kariéra ovšem neutichá ani dnes. K tomu se teprve dostaneme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Lítačka slaví sto let Československa novým designem
U příležitosti stoletého výročí Československa oblékla Lítačka nový kabát. Karta z limitované edice s motivem pražských Hradčan může sloužit jako unikátní památka na kulaté výročí vzniku státu. Od dnešního dne si o ni mohou zájemci zažádat zdarma ve Škodově paláci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Moravskoslezském kraji může volit téměř milion voličů
Komunálních voleb se bude moci v pátek a v sobotu 5. a 6. října zúčastnit téměř milion občanů Moravskoslezského kraje. Volit budou v 1307 volebních okrscích, které se otevřou v pátek ve 14 hodin. V částech Opavska, Ostravska a Karvinska budou voliči zároveň s novými obecními zastupiteli rozhodovat i o třech nových senátorech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Straší parazity a slibují cukr a bič. Před politiky však dali Ústečtí přednost duchům
V Ústí zkouší štěstí šéf krajní pravice Tomáš Vandas. "To jsme to dopracovali," ozvalo se sálem, když se v debatě kandidátů na primátora objevil i on.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Je to vážné: My vám ty rakety prostě zničíme, pohrozily USA Rusku
Mezi Ruskem a Spojenými státy se schyluje k dalšímu konfliktu. Vše začalo komentářem velvyslankyně při NATO Kay Bailey Hutchisonové, který se týkal raket středního doletu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Volby a lidé se zdravotním postižením
Účast ve volbách znamená pro voliče možnost ovlivňovat podmínky svého života, spoluutvářet místo, kde žijí. Má tedy pro lidi se zdravotním postižením stejně zásadní význam, jako pro kohokoli jiného. Pro lidi se zdravotním postižením navíc představuje i jeden ze znaků jejich rovnoprávného postavení a začlenění do společnosti. Přesto v souvislosti s každými volbami vyvstane otázka volební účasti lidí s omezenou svéprávností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Pokud jsem se jakkoliv dotkl citů bratrů Formanových, tak se omlouvám
Majitel skupiny SPGroup a.s. a předseda ODA Pavel Sehnal předá ve středu 3. října 2018 v 11 hodin petiční archy za přejmenování Výstaviště v Holešovicích na Park Miloše Formana Odboru volených orgánů Magistrátu Hl. m. Prahy, Mariánské nám. 2, Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Profesor Piťha k Istanbulské smlouvě: Vezmou vám děti a uvězní je. Homosexuálové budou vládnoucí třída. Postavte se na odpor
U příležitosti svátku svatého Václava mluvil v katedrále sv. Víta kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se Istanbulské úmluvě, kterou se nyní zabývá Parlament ČR. „Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní,“ vykresloval kněz temnou budoucnost, pokud dojde ke schválení. Homosexuálové prý budou postaveni nad ostatní. Vyzval k odporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nový e-shop se zdravotnickými prostředky úspěšně zahájil provoz
Společnost PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s., největší dodavatel zdravotnického materiálu do nemocnic na českém trhu, vstupuje na maloobchodní trh založením nového e-shopu ArgoMed. Ten je určen jak široké veřejnosti, tak i ordinacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přišli jste o rozum, vzkazuje vám Zdeněk Svěrák. Známá umělkyně natočila naštvané VIDEO
Den voleb se kvapem blíží a začínají se ozývat podporovatelé z řad umělců. V rozhovoru s Davidem Smoljakem známý herec Zdeněk Svěrák řekl, že stále podporuje Starosty. Brojil proti populismu a odrazoval od vystoupení z Evropské unie. Po parlamentních volbách prý národ přišel o rozum. „Nikdy nám nebylo tak dobře jako teď, a přesto si zvolíme ukřičeného japonského vlastence, nebo někoho, kdo chce tuhle zem řídit jako svoji firmu,“ nechápe Svěrák postoj Čechů. A je tu i video o tom, jak kandidát ANO zneužil fotografii s pěvkyní Dagmar Peckovou...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Doprava je v Hradci jedním z klíčových bodů našeho programu
Doprava je jedním z našich klíčových bodů programu. Jako každého Hradečáka nás štvou kolony v centru města i kamiony, které nám ničí silnice a kouří pod okny. A také parkování. Zkusili jste to třeba někdy ve fakultní nemocnici? Je to zoufalství!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prouza v ČT: Z Britů se stane datem odchodu z EU třetí země. Spoustu věcí budou muset dělat úplně znovu
Britská premiérka Theresa Mayová má nový návrh na smírný odchod z Evropské unie, s tím původním ji ostatní evropští lídři zdvořile vyprovodili. Bývalý ministr zahraničí Boris Johnson, který si myslí na její křeslo, označil její brexitový plán za ústavní nehoráznost, kvůli které by Británie po generace zůstala pod nadvládou EU. „Mayová má nerealistický plán. Hlavní problém je, že nerespektuje základní čtyři svobody,“ uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu a bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD), který Brexit probral s moderátorem Danielem Takáčem v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
SANEP: Pospíšil a Čunek jsou nejdůvěryhodnější kandidáti, na opačném konci je David Rath
Jak ukázal exkluzivní průzkum společnosti SANEP, ze sedmnácti vybraných osobností kandidujících v nadcházejících komunálních a senátních volbách je nejdůvěryhodnější osobností bývalý ministr spravedlnosti, stávající předseda TOP 09 kandidující na pražského primátora Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Dvořák: Neudělal jsem nic špatného, jen ohrožuji "nárok" pana Drahoše na senátorské křeslo
Vyjádření kandidáta na senátora na Praze 4 Ing. Martina Dvořáka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Já a extremistka? Naštvaná Klára Samková rozeslala dopisy Hamáčkovi. Zemanovi a Babišovi. Zde jsou všechny
„Zhanobení mého jména, a to jak z hlediska osobního, tak profesního vaším ministerstvem, je pro mě nepřijatelné!“ Okamžitě vypusťte jakoukoli zmínku o mně! Zařazení jejího jména do zprávy o extremismu se známé advokátky Kláry Samkové hluboce dotklo. „Celý život se zabývám lidskými právy!“ zdůrazňuje Samková s tím, že má za sebou obhajobu řady obětí rasově motivovaných útoků a desítky případů, kdy zastupovala klienty jak před Evropským soudem pro lidská práva, tak i před Ústavním soudem ČR. Samková vzkazuje, že se bude bránit. A už s tím začala. Obrátila se nejen na Ministerstvo vnitra a Českou advokátní komoru, ale celou věc žene až k premiérovi. Jenže to není všechno. Její informace o „svévoli státu“ už má na stole i prezident. Veškerou korespondenci poskytla ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
SZPI zakázala doplněk stravy z USA s šesti nepovolenými látkami včetně anabolických steroidů a léčiv
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti USA-3D s.r.o., Ciboušovská 815, 43151 Klášterec nad Ohří, aby neprodleně stáhla z trhu potravinu WARRIOR LABZ SPARTAN WARRIOR SERIES, doplněk stravy v balení 90 kapslí, šarže: LOT 2428E, s označením data minimální trvanlivosti: EXP MARCH18, vyrobeno pro a distribuováno firmou WARRIOR LABZ, 1400 Pensacola St. Honolulu, HI 96822, země původu: USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
PRO Zdraví a Sport: Zástupci hnutí předali šek na podporu projektu hospice
Šek ve výši 36 tisíc korun, které se minulý týden vybraly v rámci charitativního golfového turnaje, předali včera zástupci hnutí PRO Zdraví a Sport Ing. Pavlíně Holbové z projekční kanceláře Certigo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh komunálních a senátních voleb
Společnost ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření pro zajištění zdárného a bezproblémového průběhu komunálních voleb a voleb do Senátu. Společnost zrušila v termínu voleb plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Všechno kolabuje a vedení města vymýšlí pitomosti. Není normální, aby průměrné nájmy byly vyšší než průměrné důchody. Lídryně Starostů pro Prahu hovoří
ROZHOVOR „To, co se děje v oblasti bydlení, je krize. Není normální, aby průměrné nájmy byly vyšší než průměrné důchody. Není normální, aby běžný člověk ušetřil na byt jen díky výhře ve sportce. Současné ceny vyhánějí starousedlíky z města na předměstí, a ještě zhoršují dopravní situaci v Praze. Ti, kteří se přestěhují do bydlení za městem, pak přetěžují silnice a tratě při cestě do Prahy a zpět. Město musí udělat vše pro to, aby si své obyvatele udrželo, aby mu neutekli do středních Čech,“ říká radní městské části Praha 10 Ivana Cabrnochová, která se uchází o post starostky Prahy 10 a kandiduje do Zastupitelstva hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Zaměstnanci si zaslouží být v době nemoci nemocní
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Proč bychom měli měnit něco, co prokazatelně funguje
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Zavedením karenční doby lidé nezačali být zdravější
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tylová (Piráti): Zastupitelstvo odmítlo zbourání usedlosti Nové dvory
Na včerejším zasedání zastupitelstvo MČ Praha 12 vyjádřilo nesouhlas se změnou kódu z F na H na místě zemědělské usedlosti Nové dvory z poloviny 19. století, která znamená jejich zbourání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pávek (STAN): Přetéká nám tady tedy jediný sektor, úřady a státní správa
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Místopředseda ODS Kupka jednoznačně: My bychom Petra Štěpánka nepodpořili. Nezávislá veřejná média dnes potřebujeme
ROZHOVOR Místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka prohlásil, že poslanecký klub ODS by nominaci hnutí ANO Petra Štěpánka do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nepodpořil. Přiznává, že i když on sám není k České televizi nekritický, názory bývalého člena ODS Štěpánka, že je třeba „vyhodit Českou televizi do povětří“, nesdílí. „Je zjevné, že v dnešní době je potřeba nezávislých médií jednoznačná,“ prohlásil Martin Kupka, starosta Líbeznic, který se v nadcházejících komunálních volbách opět uchází o podporu voličů ve své obci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): ČSSD se tváří, že věc napravuje, ale je to spíš iluze
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad je na zpracování volebních výsledků připraven
V pátek 5. října ve 14 hodin začnou v České republice komunální volby a první kolo voleb do Senátu. V pátek bude možné volit do 22. hodiny a v sobotu 6. října už od 8 ráno. Hlasování skončí sobotní 14. hodinou, kdy okrskové komise začnou odevzdané hlasy sčítat a výsledky předávat Českému statistickému úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Zaměstnavatelé potřebují zdravé zaměstnance, kteří chodí do práce rádi
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Juříček (ANO): Je krize pracovního trhu a poslední kapičkou je karenční doba
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad dostal napomenutí od inspekce životního prostředí. Kvůli happeningu s trenýrkami
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila napomenutí kvůli spálení červených trenýrek na Pražském hradě. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdila ČTK mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dohoda se sociálními partnery najednou není potřeba
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kuchař (CESTA): Koho volit do senátu?
Pro ty, co si myslí, že volit má smysl a nepodlehli nějaké levné zkratce konkrétní ideologie či předvolební kampani „kohosi“, je to otázka často velmi frustrující. V jaké situaci / prostředí se dnes rozhodujeme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace "ROYAL"
Národní protidrogová centrála v uplynulých dnech finalizovala prověřování trestné činnosti zločinecké sítě osob, která se výběrově orientovala na výrobu a dodávky prekursoru potřebného k velkoobjemové nelegální produkci metamfetaminu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT: „Světelný buben“ může změnit automobilový průmysl, architekturu i počítačové hry
Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vynalezli unikátní přístroj pro pořizování vzhledu povrchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Zdraví je nejvyšší hodnota, nelze s ním kupčit
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Civilizace se mění, jenom půda zůstává
Vysoké teploty v kombinaci s nedostatkem srážek způsobily, že na 92 procentech území České republiky bylo extrémní sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Laudát: Kdo tleská boji s pražskou kavárnou, tleská své budoucí chudobě
Bývalý poslanec TOP09 František Laudát včera zase jednou perlil na Facebooku. Psal o tom, jak Zeman útočí na intelektuály a jak to kazí české hospodářství, dále jak se politici prohlašují za nepolitiky, ke kauze lithium a nakonec o dálnicích, kde v příspěvku připodobnil Zemana k otci Brůnovi se sekyrou z rudého seriálu Třicet případů majora Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ekonom: Česko je krmelec Evropy. 120 tisíc ročně na každou rodinu teče pryč. Zahraniční podnikatelé se nám smějí
V interview s Pavlem Štruncem se objevil ekonom Karel Kříž. Promluvil o Babišovi a schodku v rozpočtu i o tom, jak se v Čechách málo investuje. Vyjádřil se i k Evropské unii a hlavně k dividendám, které odtékají z Česka. „To je 30 tisíc na hlavu za rok,“ prozradil ekonom, kolik peněz jde do ciziny na jednoho občana. Rozhovor se nachází na webu týdeníku Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Pracovní návštěva prezidenta Makedonské republiky v ČR
Ve dnech 3. – 5. října 2018 se uskuteční pracovní návštěva Gjorge Ivanova, prezidenta Makedonské republiky, v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Korupční rizika zůstávají, pouze jsme je přesunuli na jinou instituci
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákonu o veřejném zdravotním pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Schmeidler: Program SPD je založen na řešení potřeb našich občanů
ROZHOVOR „Nejdříve bych poděkoval těm, co mne volili, a těm, co mi pomáhali v kampani. Druhou urgentní věcí je vytvoření společné názorové platformy lidí se společnými či příbuznými názory pro budoucí spolupráci,“ řekl nám kandidát do Senátu za SPD Karel Schmeidler, jaké by byly jeho první kroky, pokud by byl ve volbách úspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Mladí lidé nebudou muset čekat na řidičák
Tento týden pokračuje 19. schůze Poslanecké sněmovny. Dlouhá diskuze se znovu očekává u vládní novely o EET. Poslanecký klub zastává v tomto dlouhodobý postoj a bude znovu navrhovat pozměňovací návrh, který z povinnosti EET vyjímá neplátce DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nechodíte do práce, spíte do 11... Foldyna překvapivě o Romech a o Zemanových slovech, za které se na něj křičí
ROZHOVOR „Politické strany, které se podílely na vytváření sociálního systému, jsou odpovědné za to, že romská minorita se chová tak, jak se chová. Nastavily vágní pravidla, spíše žádné. Nastavilo se pravidlo to, že má někdo nárok a nemá žádnou povinnost. Odpovědnost za to nese majorita,“ myslí si místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. „Minorita – Romové – se chovají tak, jak jsme jim dovolili. Dáváme jim dávky, oni je berou jako drogu. Je to příjemné. Dostanete peníze, nemusíte jít do práce, spíte do jedenácti. Ve chvíli, kdy stát začne vyžadovat jiné mantinely, začnou se chovat podle nich,“ je přesvědčen. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje i svůj pohled na mnichovskou dohodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Jak přežít politicky korektní manželství
Aktivistická slepička, která se stala redaktorkou dámského časopisu, doporučuje čtenářkám, aby se rozvedly - v případě, že manžel podporuje Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda projedná, kolik peněz bude v příštích letech na stavbu silnic
Vláda dnes projedná rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok a výhled hospodaření fondu na léta 2020 až 2021. Zabývat se bude také hospodařením zdravotních pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta informačních technologií otvírá jako první katedru informační bezpečnosti
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze otevírá jako první v České republice špičkové pracoviště pro studium informační bezpečnosti, které povede jeden z nejlepších odborníků na IT bezpečnost. Fakulta tak reaguje na potřeby moderní společnosti a nedostatek těchto odborníků v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Průzkum z Velké Británie, který nepotěší Theresu Mayovou
Bruselský server Politico zveřejnil výsledky průzkumu, které souvisejí s brexitem. Konkrétně možnosti Velké Británie odejít z Evropské unie bez či s dohodou. Průzkum mimo jiné ukázal, že premiérka Theresa Mayová nemá příliš velkou důvěru ani v jednom z obou táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR uvolňuje po vzoru NASA zdarma svůj obsah
Akademie věd ČR uvolňuje část svého mediálního obsahu pod svobodnou licencí Creative Commons. Připojila se tak k respektovaným světovým organizacím, které tak již dříve učinily, jako např. americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA), Evropská kosmická agentura (ESA), různá světová muzea a univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy na Brdech otevřely naučnou stezku o lesnictví
Současným lesnickým hospodařením a také jeho historií, a i brdskou přírodou, či místní historií regionu provede návštěvníky Chráněné krajinné oblasti Brdy nová okružní Lesnická naučná stezka Klobouček, kterou minulý týden slavnostně otevřely Vojenské lesy a statky ve spolupráci se správou CHKO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš po schůzce se Zemanem: Jmenování Petříčka ministrem se předpokládá koncem příštího týdne
Prezident Miloš Zeman přijme ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě kandidáta sociální demokracie na ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Na Twitteru to uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Předpokládá se, že prezident Petříčka jmenuje ministrem koncem příštího týdne, řekl novinářům po dnešním večerním jednání s hlavou státu v Lánech premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Chalupský (Svobodní): Půjčí vám radní klíč od pokladnice?
Město funguje na stejně citlivých a neúprosných ekonomických zákonech jako třeba příroda. V této oblasti nás také čeká sucho a extrémnější situace. Vytvoření finančního řečiště přes Aliexpress do Číny bude i pro nás v menších městech mít stejné důsledky jako vykácení a odvodnění svahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Piráti přichází s řešením
Piráti navrhují změnu zákona o dani z nabytí nemovitosti, reagují tak na nové požadavky ČNB. Ty regulují trend zvýšené poptávky po vlastním bydlení v ČR přísnějšími doporučeními ohledně hypoték. Piráti nově zavádějí sníženou sazbu 2 % daně z nabytí nemovitosti pro nabyvatele, kteří jinou nemovitost k bydlení v okamžiku koupě nevlastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jak to bylo s tajemnou směnkou na Praze 12, na níž upozornili Piráti?
Opoziční zastupitelé Prahy Libuš si zaznamenávají na video zasedání každého zastupitelstva městské části. Tak se na světlo světa dostala tajemná směnka zastupitelky Jaroslavy Adámkové. Zaskočená dáma na zastupitelstvu, kdy informace o směnce objevili piráti v jejím zveřejněném, povinném oznámení majetku podle zákona o střetu zájmů, působila nejistě a nechtěla se na začátku k celé věci vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Pilotní projekt Re-Use odstartoval v Kampusu Hybernská
V prostorách Kampusu Hybernská odstartoval jedinečný pilotní projekt Cirkulární dílna, jenž vzniká ve spolupráci Kampusu Hybernská při Filozofické fakultě Univerzity Karlovy za finanční podpory Pražských služeb, a. s., a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Knihovnou věcí a Institutem cirkulární ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Nikdy bych neměnil, říká pamětník letecké bitvy o Británii generálmajor Boček
V Británii mu nejvíce chyběly buchty a knedlíky. Když přistál se svým Spitfirem na Ruzyni, potkal svého jmenovce, generála Bočka. Jeho první cesta domů vedla za maminkou do rodného Brna, která mu uvařila bílou kávu, říká v rozhovoru na portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) válečný veterán druhé světové války generálmajor Emil Boček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Dopravní opatření v okolí Vltavské - lepší bezpečnost a prostupnost
Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s městskou částí Praha 7 a Technickou správou komunikací hl. m. Prahy doplnil chybějící bezbariérové vazby pro chodce a zvýšil bezpečnost provozu pomocí dopravního značení v oblasti křižovatky Vltavská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Státní službu jsme změnili horším způsobem než v nějaké tramtárii
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákonu o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pozor, přísnější podmínky pro hypotéky nečekaně platí i pro ty refinancované
Zpřísnění hypoték, které platí od začátku října, se bude vztahovat i na refinancované hypotéky. ČNB totiž na ně bude pohlížet jako na nové úvěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Po výprasku Plzně v Itálii se ozval Pavel Novotný, kandidát ODS. Raději nečtěte
Komunální politik, kandidát na starostu v Řeporyjích Pavel Novotný (ODS) je znám pro své mnohdy vyhrocené interakce na sociální síti Facebook. Tentokrát ale mohl rozzlobit i část vlastní voličské základny, přesněji spolustraníky z Plzně. Novotný, který je zarytým fanouškem fotbalové Slavie, se totiž jal komentoval debakl Viktorie Plzeň v úterním duelu Ligy Mistrů. Plzeňští prohráli na stadionu AS Řím 0:5 a schytali za to tvrdou kritiku. Novotný plzeňské fanoušky rozhodně nešetřil, přišel je popichovat „až domů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká televize uvede ke sto letům republiky dvoudílný film o Aloisi Rašínovi
Česká televize natočila ke stému výročí vzniku Československa dvoudílný film Rašín, snímek o konci Rakousko-Uherska, vzniku samostatného státu a jeho hrdinech Aloisi Rašínovi a Karlu Kramářovi, kteří neprávem zůstali ve stínu Masaryka a Beneše. Ve filmu režiséra Jiřího Svobody se v hlavních rolích objeví Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil. První díl uvede Česká televize na ČT1 v neděli 14. října ve 20.15 hod., druhý díl pak následující neděli, 21. října ve stejném čase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnal zápasil s větrem. Předal petici za park Miloše Formana a omluvil se režisérovým dědicům
REPORTÁŽ Předseda ODA, úspěšný podnikatel a majitel finanční skupiny SPG Group Pavel Sehnal ve středu 3. října předal do magistrátní podatelny petici za přebudování pražského výstaviště na Park Miloše Formana. Hlasů pod petici získal přes třináct tisíc, o mnoho více, než je požadovaný počet pro to, aby se peticí museli zabývat magistrátní zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman předal bojový prapor armádním spojařům
Armádní spojaři mají od dnešního dne vlastní bojový prapor. Agentuře komunikačních a informačních systémů (AKIS) ho propůjčil prezident Miloš Zeman. Slavnostně jej dnes zástupcům agentury v Domě armády předal náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Komické rozdělení na politické náměstky a ty ostatní je úplně chybné
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákonu o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Magistrát dostal petici za pojmenování Výstaviště Praha po Formanovi
Podnikatel, předseda ODA a kandidát na primátora Pavel Sehnal dnes předal na magistrát petici za přejmenování Výstaviště Praha na Praze 7 na Park Miloše Formana. Pod petici se podepsalo 18.372 lidí. Bude se jí muset zabývat zastupitelstvo, které vzejde z víkendových voleb, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
O hlasy voličů se uchází i odsouzený starosta, který už podruhé stojí před soudem
V Hrobcích na Litoměřicku kandiduje v komunálních volbách bývalý starosta Luboš Matek, který byl odsouzen k podmíněnému trestu. Lídr kandidátky Společně pro rozvoj Hrobců a Rohatců stojí navíc v jiné věci znovu před soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Lidé, kteří mají dokonce i tři funkce, by neměli brát dva nebo tři platy
Vláda chce v příštích letech přijmout dalších 450 hasičů, schválila koncepci Digitální Česko i zprávu o hospodaření veřejného zdravotního pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalouskova fanynka v šoku: Na akci Babiše bylo narváno! Žrádlo kydané do papíru. Staří lidi, co sotva lezou, hole, berle…
Na předvolební „sousedskou večeři“ hnutí ANO na Jižním Městě dorazila skupina místních rezidentek vedená spisovatelkou a přispěvatelkou Fora24.cz vystupující pod jménem Jenny Nowak. Ta na svém facebooku odprezentovala, co během akce zažila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Osahávání a MeToo: Křičí se na Michala Viewegha. Ale jestlipak víte, co k věci řekl včera Donald Trump
Co mají společného Donald Trump a Michal Viewegh? Během několika hodin se oba postavili proti politice MeToo, obviňující muže ze sexuálního predátorství a zneužívání žen. Americký prezident upozornil, že muž v současné hysterii nemá možnost se bránit, Michal Viewegh dojatě zavzpomínal na „gymnaziální petting“ za jeho časů a přidal poznámku o neléčených projevech klimakteria.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Šli jsme do zákona, který nebyl vůbec připravený
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákonu o nelékařských zdravotnických povoláních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Světnička: Pirátské komunální volby jen v náš prospěch....(?)
Mediálně jsou Čeští Piráti všude. Nejvíc asi v útocích proti těm Moravským a Slezským, ale třeba je to hlavní programový cíl. Snad někdo má i jiné cíle. Jak je to detailně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní tajemníci budou moct být odvoláváni. Vláda si to dnes prosadila ve sněmovně
Vládní strany asi ve Sněmovně prosadí změnu služebního zákona, podle níž by státní tajemníci mohli být odvoláni vládou. Podle opozice to bude znamenat návrat k politizaci státní správy, opětovného projednání změn ve sněmovních výborech se ale nevládní strany nedomohly. Sněmovna to dnes odmítla hlasy ANO a ČSSD, které podpořila KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petice: Nechceme v Hranicích další ubytovny pro zahraniční zaměstnance
Petice za stavební uzávěru pro stavby ubytovacích zařízení na území města Hranice, určená zastupitelstvu města
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Arnika: Dostupné bydlení v Praze? Jen další prázdné sliby
Vyřešení tristní bytové situace v Praze je nejčastějším předvolebním slibem letošních komunálních voleb. Z analýzy programů vyplývá, že zlepšení bytové situace slibují všechny strany. Arnika upozorňuje, že většina slibů zůstane jen na papíře. K jejich splnění zastupitelé buď nemají pravomoce, nebo by se jednalo o nezákonné zásahy do územních řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Arogance a šikana
To jsou dvě slova, která naprosto přesně vystihují jednání zástupců finanční správy stále častěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): I když zákon přijmeme, je nerealizovatelný
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 3. října 2018 k zákonu o nelékařských zdravotnických povoláních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš řval a nadával. Před volbami promlouvají zdroje z ANO
V hnutí ANO prý v poslední době dochází k dramatickým scénám mezi předsedou Babišem a šéfem poslaneckého klubu Jaroslavem Faltýnkem. Jejich důsledkem jsou i některá premiérova personální rozhodnutí, motivovaná výhradně cílem „ořezat Faltýnka“. Jak ale soudí server Neovlivni.cz, šéf poslanecké frakce sice občas kvůli premiérovi zuří, ale jeho loajalita je taková, že ji nepřekoná ani proslulý Babišův vodopád sprostých urážek, který si prý v posledních týdnech vyslechl hned několikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Začíná středounijní restart EU?
Včera jsme byli svědky dvou významných událostí, které spolu na první pohled nesouvisejí, ale ve skutečnosti znamenají určitý průlom. Průlom, který znamená, že patrně ZAČÍNÁ STŘEDOUNIJNÍ RESTART EU, tj. že západní členské státy ztrácející v důsledku strategických chyb svou pozici a začíná se prosazovat role austrijského prostoru EU. Je to šance, jak uchovat funkční EU, která jinak neodvratně spěje k prohlubování diskriminací, vyvolávání staronových nepřátelství mezi státy a potupnému rozkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Saldo hospodaření skončilo v roce 2017 přebytkem, stabilitu vykázalo i druhé čtvrtletí
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí skončilo za rok 2017 přebytkem ve výši 78,2 mld. Kč. Saldo hospodaření sektoru vládních institucí pak dosáhlo ve 2. čtvrtletí přebytku 41,7 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk navštíví Národní knihovnu
Pracovní návštěva příspěvkové organizace Ministerstva kultury se uskuteční 3. října 2018 od 15 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hrajeme si s ohněm, míra zisku firem je letos nejnižší od roku 1999
Míra zisku tuzemských firem nefinančního charakteru vykazuje v letošním roce nejnižší úroveň minimálně od roku 1999. Vyplývá to ze sektorových účtů Českého statistického úřadu, který dnes publikoval tyto účty za druhé letošní čtvrtletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasné omezení vstupu a výstupu ze stanice metra na Karlově náměstí
Z důvodu výměny pohyblivých schodů a dalších prací (např. elektro práce na novém osvětlení, silových rozvodech, rozvaděčích a slaboproudých zařízeních) je od úterý 9. října 2018 přibližně do srpna 2019 uzavřen vstup i výstup ze stanice metra do oblasti Karlova náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nevěřím funkčnosti Senátu a ombudsmana, ale věřím funkčnosti Nejvyššího kontrolního úřadu
Projev prezidenta republiky na mezinárodním semináři k 25. výročí NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Poslední ze spravedlivých lidmi naprosto pohrdá
Hodně pikantně vyzněl zářijový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, který zjišťoval, jak si u veřejnosti stojí politické strany a hnutí. Je třeba dodat, že CVVM je výzkumným oddělením Sociologického ústavu Akademie věd České republiky. A bývalému šéfovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi výsledky rozhodně radost neudělaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček počítá s rozhovory se Zemanem, Poche by mohl fungovat jako konzultant
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je otázka dalšího působení Miroslava Pocheho pro prezidenta klíčová.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.10.2018 v 07:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist