Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.776x, což odpovídá cca 144.848-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Neuvěřitelná výplatní páska politika STAN: Účtoval si peníze i za jednání, které nebylo. Tři roky takto kasíroval
Refundace mzdy. Co si pod tím představit? Jde o situaci, kdy je plat zaměstnanci vyplacen jeho zaměstnavatelem, ten však požaduje jeho proplacení zpět, přímo ze státní správy. Buďme konkrétní. Neuvolněný člen Rady Prahy 4 Ondřej Růžička si v rámci refundace nechal během tří let vyplatit částku 652 757 korun, kterou dal zjevně svému zaměstnavateli za to, že ve své pracovní době dělal pro městskou část Prahy 4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Pane bože, co je tomu blbci do toho!“ Prezident Zeman se rozčílil u Soukupa. Došlo i na konečné slovo k Pochemu
Prezident Miloš Zeman přivítal generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Jeden den před komunálními a senátními volbami otevřel řadu témat. Zmínil europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) i Petra Štěpánka, který nakonec vzdal kandidaturu do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Prezident před kamerami znovu ukázal, že si nehodlá brát servítky. „Pane bože, co je tomu blbci do toho...,“ rozčílil se v jednu chvíli ve vysílání. A Jaromír Soukup pochválil Miroslava Kalouska (TOP 09). Opravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jedovatá mamba: Padla šokující slova o Kalouskovi. A on sám...
Smrtelně jedovatá mamba zelená, která v úterý unikla své chovatelce v pražských Hlubočepích se stále ještě nenašla. Podle expertů se pravděpodobně stále skrývá kdesi v panelovém domě, protože venku by za současných teplot dlouho nepřežila. Nebezpečný had zasahuje svým způsobem. Proruská aktivistka Jelena Vičanová by si přála, aby had potkal Miroslava Kalouska (TOP 09). A k tématu se žertovně vyjádřil i sám lídr TOPky. Zmínil přitom pro změnu Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Syřané se bouří proti režimnímu postoji k islámu
Snaha „zatáhnout sunnitský islám do kontrolované hry“ může být pro poválečnou Sýrii jednou z klíčových, obzvláště z hlediska obyvatel oblastí, které se během války na roky ocitly pod kontrolou radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO (18 ) „Okamura je č*rák, největší chudák!“ Romský umělec vystoupil na akci „proti nenávisti“
V úterý se v Praze na Náměstí Míru koncertovalo a protestovalo. Také se ničily volební materiály ODS, k čemuž se vyjádřila i kandidátka do komunálních voleb za ODS Alexandra Udženija. Ale hlavním cílem shromáždění byla SPD a Tomio Okamura. Zde je rappové sólo, které také na akci zaznělo a na Okamurovi nenechává nit suchou. Na Facebooku ho sdílel Karel Vyskočil, rapper vystupuje pod jménem McGives. „Asi to nikdo nezmění, ale tyhle kokoti měli by sedět ve vězení,“ patří ještě do toho méně sprostého z textu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Odrbávají nás. Takhle se vydělává! Hejtmanovi došla trpělivost a řekl pravdu o byznysmenech
REPORTÁŽ Jak se „dojí“ krajské a městské rozpočty. I to zaznělo na besedě hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda (ČSSD) s občany šumavského města Sušice. Autobusový regionální dopravce účtuje za předražené, ojeté autobusy nekřesťanské peníze a skupina PENTA zcela účelově šikanuje tamní zdravotní sestry a lékaře v bývalé městské nemocnici, kterou se kraj nyní opět snaží převzít zpět, aby nebyly ohroženy zdravotní péče a dostupnost v širokém okolí. Ono totiž zraněnému turistovi nebo lyžaři je plastická chirurgie na nic, když nejsou v dosahu třeba ortoped nebo dětský lékař. Řeč byla i o vysídlování vesnic, nedostatku zdravotnického personálu z důvodu studia Slováků v naší republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČT prý točila na objednávku: Dohra aféry s pozemky, které v Česku koupili Arabové
Už v roce 2014 obletěla Česko zpráva, že v obci Modlany na Teplicku může vyrůst čtvrť určená pro bohatou arabskou klientelu. Místní obyvatele to podle informací deníku MF Dnes tehdy pobouřilo. V prodeji pozemků určených ke stavbě domů se angažoval i někdejší starosta obce a zastupitel Pavel Rajčan. Pořad Reportéři ČT kauzu po čtyřech letech ještě rozvedl. V tu chvíli se bývalý starosta rozhodl bouchnout do stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tak vidíte! Andrej Babiš komentoval své osobní miliardy
Premiér Andrej Babiš se na brífinku vysílaném na ČT24 vyjádřil k výročí sto dnů jeho vlády. Pochválil svou vládu za to, co se jim podařilo doma – například důchody a jízdné nebo navyšování platů ve státní sféře – i v zahraničí, kde zmínil prosazení reverse charge u DPH v Evropské unii a odmítnutí kvót. Při otázkách Andrej Babiš komentoval lithium, a zda jeho politická činnost neovlivnila jeho jmění a také zákon o sociálním bydlení. Brífinku se také zúčastnil předseda ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český řidič, kterému nalezli do auta migranti: A neziskovky, co je sem vozí, nic? Petice, akce mocných, silná slova
Český řidič odsouzený ve Francii k 18 měsícům vězení za pašování migrantů podal ve středu večer proti rozsudku odvolání. Právník Ladislav Drha ČTK sdělil, že šlo o takzvané blanketní odvolání, které nezahrnuje odůvodnění, avšak otevírá prostor pro další právní kroky. Český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v tiskové zprávě uvedl, že francouzská justice nemá proti Jiřímu Saganovi žádné důkazy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Šojdrová chce ubližovat dětem. Cenzura! Mnichov? To bylo jinak, nedivte se Hitlerovi
ROZHOVOR „Pokud chceme být pány svého prostoru, udržujme přátelské vztahy s našimi sousedy z Polska, Slovenska a Rakouska a hlídejme si naše Mnichovany ze struktur multikulturního marxismu,“ říká známý blogger, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička. Vyjádřil se ohledně syrských sirotků, Maďarska, migrace a zmínil i Merkelovou a Kalergiho plán. Promluvil také o cenzuře a situaci v médiích. „Oficiální média jsou již plně znormalizovaná, tisíce profilů ze sociálních sítí jsou likvidovány. Pořádají se štvanice na lidi, viz případy Kláry Samkové nebo Petra Štěpánka v posledních dnech,“ poukazuje Ladislav Větvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A co Fiala z ODS? No... VIDEO s mužem, který zakázal Miloše Zemana
Případ, kdy šéf brněnské univerzity Mikuláš Bek zakázal prezidentu Zemanovi vystoupit na půdě univerzity, je už notoricky znám. Bek tím de facto rozpoutal válku vysokých škol se Zemanem. Beka už tehdy v jeho činu podporovala TOP 09, STAN či Zelení a další podobné strany. Zajímavé je, že Mikuláš Bek právě za tyhle strany nyní kandiduje do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kuciaka asi nechal oddělat slovenský gauner a podvodník Kočner. Žádní Italové, píší média
Slovenská média hlásí další posun v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Denník N tvrdí, že jeden z obviněných prohlásil, že si vraždu objednal kontroverzní podnikatel Marian Kočner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Emma Smetana přiznala, jak se chová k hostům, kteří se jí nelíbí
Na rádiu Wave proběhl rozhovor s novinářkou a hudebnicí Emmou Smetanou. Hovořilo se v něm o její úloze moderátorky, kterou teď zastává na DVTV, a také o jejím působení na Nově, které ji proslavilo. „Dostali jsme se do fáze, kdy můj šéf, když mě uviděl, tak dělal, že mu zvoní telefon nebo že musí odběhnout na záchod,“ popsala Smetana, proč nakonec dostala od TV Nova výpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Po Kuciakovi měl být zavražděn i prokurátor Šufliarsky
Vraždou slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka to končit nemělo! Slovenský web Aktuality.sk ve čtvrtek přišel s informací, že stejný gang se po vraždě novináře a jeho partnerky chystal na náměstka generálního prokurátora Slovenské republiky Petra Šufliarského. „Bylo zahájeno trestní řízení za vraždu ve stadiu přípravy,“ uvedl zdroj zmíněného webu. Informaci zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
U Soukupa se sešli kandidáti do Senátu. Moderátor jim ukázal, s čím jde do voleb Ivan Gabal. A všichni vybuchli smíchy
V dalším pokračování pořadu Jaromír Soukup LIVE se moderátor stejného jména věnoval tématu Senátu, ale také zbraním a bezpečnosti. Jako hosty si pozval šest kandidátů do Senátu. Byl to Jaroslav Novák Večerníček za Patrioty České republiky, Jaromír Ostrý, nestraník za ANO, Jiří Hynek za Realisty, Eva Syková, senátorka, obhajující s podporou ANO, nezávislý Martin Konvička, Petr Hannig za Rozumné a Josef Zickler za Řád národa. Jaroslav Novák Večerníček označil Senát za „slepé střevo ústavního systému“, Martin Konvička pro změnu NATO za přežité. Celý záznam pořadu je k dispozici na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Volby jsou tady
Dovolte, abych vám poděkoval za vaši podporu a podporu programu KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Putin se pustil do Skripala. A to velice ostře. Padla tato slova
Ačkoli ruská strana se rezolutně brání obviňování z účasti na použití Novičoku v britském Salisbury, Vladimir Putin se k tématu až doposud příliš nevyjadřoval. Nyní učinil výjimku na energetickém fóru v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman oznámil, odkud možná budeme dovážet cizince na práci
Do České republiky zavítal na dva dny makedonský prezident Ďorge Ivanov. Oplatil tak Miloši Zemanovi jeho návštěvu Makedonie v roce 2016. S Milošem Zemanem se již setkal. Čeká ho ještě rozhovor s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) a předsedou vlády Andrejem Babišem. Na společné tiskové konferenci obou prezidentů zazněla slova o migrační krizi. Zeman poděkoval za to, že Makedonie chrání EU, a Ivanov na oplátku poděkoval za pomoc českých policistů v jeho zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): 100 dnů vlády – zmatená zahraniční politika a neřešení podstatných problémů
Polokomunistická vláda ANO, ČSSD a KSČM je u moci 100 dní, ale fakticky už zemi vládne skoro rok. ANO ovládá za podpory KSČM, ČSSD a SPD ministerstva a má většinu v Poslanecké sněmovně již od loňských voleb. Není ale vlastně příliš co hodnotit, natož pochválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Richter: Trestní oznámení na Janu Černochovou a Alexandru Udženiju
Starostka MČ Praha 2 Mgr. Jana Černochová a místostarostka za ODS a 1. místopředsedkyně ODS Ing. Alexandra Udženija zneužily na jednání Zastupitelstva MČ Praha 2 dne 17. září 2018 pravomoc veřejného činitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Polsko, Maďarsko a teď Rumunsko? Brusel se zlobí na Bukurešť
Jedním z klíčových témat posledních dní je pro euroskeptiky otázka, která ze zemí přijde na řadu po Polsku a Maďarsku a bude proti ní zahájeno disciplinární řízení. Možnou odpověď nabízí bruselský server Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vy jste normální podvodníci, osočila spisovatelka Piráty. Prý ji neoprávněně napsali na kandidátku a ještě jí domů přišli vyhrožovat
Velké překvapení zažila spisovatelka Milena Tomešová, když zjistila, že se ocitla na kandidátce Pirátů na Praze 16. A to i přes fakt, že podle svých slov o kandidaturu neusilovala, nikomu nic neslíbila, nikam se nepodepsala a ani není příznivcem Pirátů. O údajném podvodu informovala na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Romů, kteří pracují. Zeman prý nepostavil ani záchod
Miloš Zeman při návštěvě v Kojetíně prohlásil: „Za komunismu Romové museli pracovat. A většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osobu práce se štítící a šli do vězení.“ Tento a další výroky byly Evropským centrem pro romská práva prohlášeny za rasistické. Nyní se Romové v iniciativě, kterou na Facebooku odstartoval Štefan Pongo, snaží dokázat, že pracují. A bývalý poslanec TOP 09 František Laudát se pustil do Zemana. „Za celý život nepostavil ani záchod,“ prohlásil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Klienti H-Systému: Otevřený dopis panu Jiřímu Čunkovi
Sdružení Klinetů H-Systému reaguje na lživá tvrzení senátora Jiřího Čunka, který se spolčil se zločincem Petrem Smetkou, který ukradl daňovým poplatníkům, klientům H-Systému a věřitelům přes dvě miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Třetí světová válka? Tereza Spencerová věcně a jasně o hrozbách úderů USA na Rusko
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ ,,Rusko už roky opakuje, že USA dohodu INF porušují tím, že v Evropě rozmísťují svůj systém protiraketové obrany, přičemž některé takové americké rakety jsou středního doletu nebo mohou být příslušně upravené a jsou s to nést jaderné hlavice. Američané tvrdí, že nic neporušují, a naopak viní Rusy, že INF porušují tím, že testují původně námořní rakety Kalibr ve verzi upravené pro odpalování z pevniny. A Rusové zase vše popírají," vysvětluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová nejnovější prohlášení USA, že Rusku ,,zničí" jeho rakety dlouhého doletu. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech se věnuje například i francouzskému prezidentovi Macronovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Makedonský prezident zahájí návštěvu ČR, přijme ho Zeman
Prezident Makedonie Ďorge Ivanov dnes zahájí návštěvu České republiky. Na Pražském hradě se setká s prezidentem Milošem Zemanem, večer ho přijme předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman se setká s kandidátem na ministra zahraničí Petříčkem
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne na Pražském hradě přijme kandidáta sociální demokracie na funkci ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mediální událost na Slovensku! Nejprodávanější seriózní deník spustil TV Pravda
Slovenský deník Pravda, který spoluvlastní podnikatelé Michal Voráček a český nezávislý senátor Ivo Valenta, rozšiřuje své služby. Na Slovensku byla spuštěna TV Pravda. Web deníku obohatily desítky videí. Oba podnikatelé si rozšíření služeb pro čtenáře pochvalují. Aktivity deníku podle nich dokazují, že Pravda plní své sliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senior bez nehod: Na českých silnicích umírá stále více seniorů
Nová celostátní preventivní kampaň seniorům poradí, jak se chovat v provozu bezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vyhrožují mi smrtí, řekla PL Okamurova kandidátka do Senátu. Policie: O výhrůžky se nejednalo
Elvíra Hahnová, kandidátka SPD do Senátu ve volebním obvodě Chomutov, tvrdí, že jí kdosi kvůli jejím politickým aktivitám a ambicím vyhrožuje smrtí. Případ podle toho, co Hahnová sdělila ParlamentnímListům.cz, již řeší Policie České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Stokoruny za demonstrace u STANu: Nové informace. Konkrétní jména. A stovky tisíc příbuzné bosse Gazdíkova hnutí
Výrazné napětí mezi hnutími STAN a ANO zřejmě protrhlo pomyslné dno. ParlamentníListy.cz získaly tiskovou zprávu, jejíž ostrý tón se u klubu zastupitelů ANO na Středočeském kraji doposud nevyskytoval. Důvod? Zejména kroky a mediální ataky ze strany zástupců Gazdíkova STANu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil: Nepůjdeme s KSČM a extrémisty z SPD. Nedovedu si ani představit spolupráci s ANO
ROZHOVOR Kandidát na primátora za Spojené síly pro Prahu, europoslanec Jiří Pospíšil chce, aby naše generace zanechala potomkům nejen chodníky a mosty, ale aby přispěla k duchovnímu a kulturnímu rozvoji Prahy i výstavbou moderní koncertní síně na levém břehu Vltavy nedaleko Hlávkova mostu. Představením hmotové studie plánované stavby spolu s předním českým architektem Josefem Pleskotem a improvizovaným koncertem symfonického orchestru vyvrcholila u stanice metra Vltavská předvolební kampaň TOP 09 a Starostů na pražský magistrát. „Člověk je živ nejen silnicemi a mosty, ale i kulturou. A česká kultura, to je zvlášť česká hudba. Proto potřebujeme nový koncertní sál v Praze. Dlužíme to budoucím generacím, ale i našim předkům, kteří Prahu tak krásně vybudovali,“ prohlásil Jiří Pospíšil na setkání, kterého se zúčastnila i dvojka na kandidátce Hana Marvanové a další čelní představitelé Spojených sil pro Prahu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Peter Zvolenský: Fiasko Německa, NATO a EU v Makedonii
Nedávné referendum v Makedonii mělo formálně rozhodnout o postoji makedonské veřejnosti k názvu této někdejší součásti Jugoslávie (SFRJ) jak jej dohodly vlády Makedonie a Řecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jako na Ukrajině, tak vypadají některé části Prahy. Změníme to, říká Jan Čížek z SPD
Bezpečnost, parkování, nedostupné bydlení. Nejen to byla témata rozhovoru ParlamentníchListů.cz s Jan Čížkem, kandidátem SPD do pražského zastupitelstva a kandidátem na starostu Prahy 10. SPD podle Čížka čelí masivní útočné antikampani hlavně ze strany levicových extremistů z Antify.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Matěj Hollan potvrdil: Když jsem řídil Brno, chodil jsem k psychologovi
V roce 2014 byl Matěj Holan jednou z nejvýraznějších tváří hnutí Žít Brno, které před čtyřmi lety zazářilo v jihomoravské metropoli jako kometa. V městské části Brno-střed toto hnutí dokonce volby vyhrálo. Na „velké radnici“ se stalo součástí koalice. Vládli spolu s hnutím ANO Petra Vokřála, Zelenými, KDU-ČSL a TOP 09. Matěj Hollan se stal brněnským radním. Jenže politika se ne nestala radostí, spíše břemenem. Dokonce břemenem tak tíživým, že se na rok a půl stáhl do ústraní. Musel vyhledat pomoc odborníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČT a prodejné děvky: Věc kolem ANO pokračuje, vystoupil silný hráč
Spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, znovu útočí na ČT. Veřejnoprávní televize prý sahá ke štvanicím proti určitým osobám jako ke standardním metodám práce. Ránu od spisovatele dostalo i hnutí ANO. Došlo na „prodejné děvky“. Publicista Ondřej Neff se Štěpánka zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kuciaka možná nechal oddělat slovenský podnikatel Kočner. Žádní Italové, píší média
Slovenská média hlásí další posun v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Denník N tvrdí, že jeden z obviněných prohlásil, že si vraždu objednal kontroverzní podnikatel Marian Kočner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krajča (KSČM): Bezplatná MHD je prioritou pražských komunistů
Jedním z výrazných témat letošních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy je možné zavedení bezplatné městské hromadné dopravy (MHD) v naší metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zastavte své hackerské útoky, udeřil na Moskvu Západ. A Rusko odpovídá...
Představitelé tajných služeb Nizozemska, Velké Británie a Spojených států informovali své vlády, že se Ruko pokusilo o kybernetický útok na několik mezinárodních organizací. I na Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Ruská strana obvinění odmítla. S podobnými úvahami prý mohl přijít jen někdo „s opravdu velkou představivostí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zakázat propagaci islámu a zrušit Senát! Neschopný trafikant Štěch... Bouřlivá senátní kandidatura Jaroslava Nováka Večerníčka
ROZHOVOR Osobně kandiduji do Senátu s tím, že ho chci zrušit. Je to slepé střevo dnešní politiky. K tomu je ale důležité, aby byl člověk senátorem, protože jej lze zrušit pouze ústavním zákonem a na to jsou třeba hlasy samotných senátorů. Tak hovoří kandidát na senátora v obvodu Svitavy Jaroslav Novák známý jako Večerníček. ParlamentníListy.cz s ním hovořily i o SPD a Transparency International.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Štvanice jako pracovní metoda České televize
Když vešla ve známost moje nominace do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Česká televize a její soldateska na mě uspořádaly štvanici. Tak to kupříkladu hodnotí renomovaný žurnalista Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Nové přístroje pomohou zlepšit kvalitu péče na urgentním příjmu motolské nemocnice
Přenosný ultrazvuk se dvěma sondami, pět infuzních pump a EKG přístroj v hodnotě 775 tisíc korun zakoupila Fakultní nemocnice v Motole z prostředků dotace pražského magistrátu. Předání se zúčastnil i radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Z České televize se stala mafiánská organizace, která vybírá výpalné, řekl v našem pořadu Na ostří nože Pepa Nos
ParlamentníListy.cz ve spolupráci s TV Praha připravily první díl diskusního pořadu Na ostří nože. Moderátor Jan Hloch si tentokrát do studia pozval písničkáře a textaře Pepu Nose a probírala se svoboda slova. Nos hned na úvod prozradil, co pro něj znamená svoboda slova. „V tom nejzákladnějším smyslu je svoboda slova to samý jako svoboda osobní. Buď jsem svoboden, nebo zotročen,“ říká Pepa Nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V sobotu se otevřou reprezentační prostory Pražského hradu
Kancelář prezidenta republiky a Správa Pražského hradu v sobotu dne 6. října 2018 zpřístupní v době od 9.00 do 17.00 hodin reprezentační prostory Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kuchař: Výsledek pochybných sociálních experimentů v Brně - zničené životy stovek lidí
Nepořádek, hluk, vandalismus a výhružky jsou tady každodenní realitou. Nájemníci jsou podle svých slov jako v pekle. A příčina všeho? Noví sousedé z řad nepřizpůsobivých lidí, které do jejich domu nastěhovala brněnská radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Jde nám o pozitivní změny, které lze prosadit pouze s vaší pomocí
Komentář na facebookovém profilu k letošním komunálním a senátním volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Generální ředitelka Jirotková převzala prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2018
Letošní ročník se nesl v duchu 100. výročí od založení Československé republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD: Současné referendum v Liberci je jen součástí politického boje
Vyjádření ČSSD k místnímu referendu v Liberci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kabourková: Vlastní gól
Poslanci opět zabodovali! Hlavní je, že sport prý propagují. Novela zákona o podpoře sportu se ani nedostala na jednání Parlamentu. Jiné návrhy zákonů dostaly přednost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB k refinacování hypoték
Česká národní banka považuje za nutné vyjádřit se k článku v Hospodářských novinách z 3. října 2018 s názvem Refinancování hypoték se ztíží a vyjasnit svůj postoj k refinancování hypoték poté, co 1. října 2018 vstoupila v platnost nová pravidla pro posuzování příjmu žadatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlak na Podzimní parní víkend v Lužné u Rakovníka
Na víkend 6. a 7. října připravily České dráhy Podzimní parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka. Z Prahy do Lužné se můžou cestující vypravit parním vlakem, který tentokrát pojede po netradiční trase přes Kralupy nad Vltavou. Pro zájemce bude připravena také vyhlídková jízda do Rakovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Už mě to se*e. Duko, jděte do p*dele, vzkázal kardinálovi pražský kavárník, kandidát STAN
Majitel kavárny Mlýnská nacházející se na pražské Kampě, která je oblíbeným dostaveníčkem pražských liberálů, Martin Kotas se v minulosti stal terčem útoků, složil báseň. Báseň nemá žádný název a nachází se na Kotasově facebookovém profilu. Pojednává o kardinálu Dukovi, který zřejmě Kotase něčím irituje, vzhledem k verši „natolik mě sere, že Dominiku Duko, jděte už do prdele“. Kotas kandiduje v nadcházejících komunálních volbách na Praze 1 na kandidátce hnutí STAN, kam ho navrhla strana LES Martina Bursíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Dvorecký most nejen uleví dopravě, ale také obohatí pražskou architekturu
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila vítězný návrh Dvoreckého mostu, který by měl spojit břehy Vltavy mezi Podolím a Zlíchovem. Kromě zlepšení automobilového provozu by měl nový most pomoci také tramvajové dopravě mezi Prahou 4 a Prahou 5. Podle předpokladů by měl stát přibližně miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Klinika a Antifa! Předvolební incident: Udženija z ODS popsala akci mládežníků, u které osobně byla. To prý dříve nebylo
Že je předvolební kampaň poklidná? Kdepak. Těsně před volbami přituhuje. Ničení a strhávaní předvolebních materiálů v centru Prahy. Obětí tentokrát není SPD Tomia Okamury, nově se mezi poškozené může počítat i ODS. Strana, která v pražské komunální kampani používá hesla jako např. "Na Klinice se léčí, nefetuje“ nebo „Tramvaj není noclehárna“, se nejspíše stala terčem levicových aktivistů. S jedním z nich se dostala do křížku i první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. O příjemné setkání rozhodně nešlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér včera podpořil vykradený návrh Pirátů proti kumulaci odměn politiků
Vláda Andreje Babiše včera posvětila recyklovaný návrh Pirátů, tentokrát z “vlastní dílny” proti kumulaci odměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kam v kampani létají statisíce? Zde je přehled, kolik strany posílají svým mágům
Jak platí jednotlivá politická uskupení své marketingové manažery? S nadcházejícími komunálními volbami se ukazuje, že celkem velkoryse, píše server Echo24.cz. Například takový Marek Prchal, jehož premiér Andrej Babiš označil za „génia sociálních sítí“ hnutí ANO, za kampaň vyinkasoval dohromady 750 tisíc korun. Na pohyby na transparentním účtu hnutí upozornil jako první server Seznam Zprávy, jenž zmapoval i odměny stratégů jiných stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jestli se Petříček neprokáže, převezme to Babiš, nebo Zeman. Poche, ty se Černínskému paláci raději vyhýbej, vzkázal z ČT diplomat Svoboda
Ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 tentokrát přivítal moderátor Daniel Takáč jako hosta bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobodu (KDU-ČSL), aby se ho zeptal, jaký má názor na budoucího ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD, jenž se už dnes přišel představit na Hrad prezidentovi Miloši Zemanovi, který jej pravděpodobně jmenuje koncem příštího týdne. Jejich debatě neunikl ani europoslanec Miroslav Poche, kterému Svoboda vyslal jasný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení kvůli falešnému letáku ODS podal kladenský lídr Jiránek
Kvůli falešnému letáku, který se tvářil jako program ODS v Kladně, podal Dan Jiránek, lídr kladenské kandidátky, trestní oznámení pro podezření z trestných činů pomluvy a zkrácení daně poplatků a jiné povinné platby, sdělil dnes ČTK na dotaz Jiránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří výuku polytechniky na základních a středních školách a pedagogy v práci s nadanými
Tisíce žáků a stovky učitelů se v příštích dvou letech setkají s aktivitami napojenými na projekt Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje I (NAKAP LK I).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Diakonie otevírá finanční sbírku obětem zemětřesení v Indonésii
V pátek 28. 9. zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi ničivé zemětřesení o síle 7,5 stupně. Následná tsunami dosáhla až tří metrů a smetla pobřežní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Migranti, kteří do bezvědomí zmlátili důchodkyni. Něco tak odporného, co předvedla Němcová. A vyhlášená notorická lhářka Šojdrová… Sociolog Petr Hampl promlouvá
ROZHOVOR „Rozhodně je zásadní problém s bezpečností v některých lokalitách. Před pár dny jsem měl v Brně příležitost navštívit ulici, do které magistrát nedávno nastěhoval osm problematických romských rodin. Lidé se tam bojí vycházet ze svých bytů! Z hlediska Brna jako celku to nemusí mnoho znamenat, ale pro lidi v té ulici je to pohroma. Takových míst jsou v různých městech stovky. Kdo jiný by to měl řešit než místní či městská samospráva?“ říká sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Ministerstvo spravedlnosti chystá k 1. lednu 2019 reorganizaci
V návaznosti na rozhodnutí vlády o snížení počtu úředníků připravilo Ministerstvo spravedlnosti reorganizaci úřadu. Případné změny jsou stále ve fázi příprav a nemají konečnou podobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kvůli politickému boji stoupá agresivita lidí, u nás ošklivě pořezali psa. Lidi, neblbněte. Volte, koho chcete, ale pak si zase podejte ruce a jděte spolu na pivo. Starosta Prahy 10 hovoří
ROZHOVOR „Především ale chci apelovat na občany, abychom si politickým bojem nenechali rozbít naše mezilidské vztahy. Franta a Pepa jsou mí kamarádi, mají na něco jiný názor a volí třeba někoho jiného než já, můžeme mít někdy i ostřejší debatu, ale je potřeba, abychom v okamžiku, kdy skončí předvolební boj, dokázali jít spolu na pivo, podat si ruce a bez ohledu na výsledek voleb pracovat pro náš společný zájem, kterým je Praha 10 a kterým je Praha,“ říká starosta Prahy 10 z hnutí Starostové pro Prahu Vladimír Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Mořská, nebo kamenná? Prašť jako uhoď
Reklama se snaží spotřebitele přesvědčit o tom, že stojí za to připlatit si za dražší sůl kvůli minerálním látkám. Proto spotřebitelská organizace dTest otestovala vzorky obyčejné kamenné, himálajské a mořské soli. V laboratoři analyzovali obsah chloridu sodného, množství dalších minerálů a nečistot. Rozdíly ve složení jedlé soli nebyly zásadní, zato ceny se pohybovaly od 4 do 116 Kč za kilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DSZ podporuje 22 kandidátů v senátních volbách
Demokratická strana zelených /DSZ/ se rozhodla v nadcházejících volbách do Senátu Parlamentu České republiky podpořit tyto kandidáty:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vážení zastupitelé města Turnova, nedělejte krok do pravěku
Otevřený dopis budoucím zastupitelům města Turnova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: EPPka slaví 1000 podpořených projektů v hodnotě 73,5 mil. korun
Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku. Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Neměl jsem potřebu opět klepat kladívky
Komentář na facebookovém profilu ke slavnostnímu zahájení stavby dalšího úseku D11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC otevřela opravenou nádražní budovu v Postoloprtech
Železniční stanici Postoloprty nedaleko Loun zdobí opravená nádražní budova. Osm měsíců trvající práce zahrnovaly obnovu celé fasády za 2,17 milionu korun, dodavatelem stavebních prací byla firma Strabag Rail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Park Miloše Formana, úleva dopravě a nové byty. Pavel Sehnal (ODA) o své vizi Prahy
VIDEO Nové vedení hlavního města by mělo ulevit dopravě, rozprostřít turisty také více z centra a rozhodně nestavět sociální byty. Kandidát na primátora za ODA - Krásná Praha Pavel Sehnal ve studiu TV ParlamentníListy.cz uvedl, že vybudováním kancelářských budov na krajích Prahy by občané tam žijící nemuseli zbytečně cestovat do centra. Přebudování holešovického výstaviště na Park Miloše Formana, který by nabízel kulturní a společenské vyžití, by podle Sehnala ulevilo historickému centru od turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šéf pražských seniorů: Velmi mne mrzí, že mladí na naše staré spoluobčany leckdy hledí spatra. Podporuji Starosty pro Prahu
ROZHOVOR „Za nejsmutnější považuji to, když jsou kandidáti zvoleni, tak ihned na sliby, kterými se oháněli, zapomenou a neplní nic. Musím poděkovat premiérovi této země. Od listopadu do letošního května jsme jednali o slevách na železnici a autobusech i o zvýšení důchodů. Jednali jsme s panem Babišem třikrát a nakonec se to podařilo, prošlo to průřezově vládou a od září to plat," řekl nám Miroslav Mrština, viceprezident Svazu Českých seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Chroust (TOP 09): Můžeme si slíbit třeba výstavbu dvou bazénů měsíčně. Anebo radši ne..
Hitem poslední sezóny je zjištění, jak vysoký je počet zadlužených občanů a hrozících osobních bankrotů. Všichni jsme překvapení neschopností řady lidí zvládat osobní finance. Politici se předhánějí v nabídce možných řešení, slibování dluhových poraden, vzdělávání mládeže i omezování úvěrového podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Italská vláda dnes pod tlakem odhalí předpoklady rozpočtu
Italská vláda by dnes měla předložit odhady růstu, na kterých zakládá rozpočtové plány na roky 2019-2021. Pravděpodobně budou počítat s výrazným zrychlením hospodářského růstu, který nominálně (včetně růstu cen) zůstával v posledních letech pod úrovní 2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Česku hrozí výpadek sociálních dávek. Statisíce lidí mohou skončit bez peněz
Celkem 80 miliard korun ročně sloužících k vyplácení značné části sociálních dávek, hmotné podpory a podpory v nezaměstnanosti zamrzne po Silvestru na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Zákon o střetu zájmů a komunální volby
Blíží se komunální volby, Ministerstvo spravedlnosti proto připomíná, že zvoleným komunálním politikům nastávají bezprostředně po volbách určité povinnosti podle zákona o střetu zájmů. Konkrétně se jedná o uvolněné členy zastupitelstva obcí a hlavního města Prahy, městských částí a obvodů a v případě starostů, místostarostů a členů rady obce, městské části a městských obvodů uvolněné i neuvolněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Slibem nezarmoutíš
Neúprosně se nám blíží komunální a senátní volby. Všechny strany se tak snaží zaujmout voliče a strhnout je, byť třeba na poslední chvíli, na svou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav již popáté udělil ocenění pro zachránce památek
Na zámku v Jindřichově Hradci byly ve středu již popáté uděleny Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Vítěze nejlepších počinů v oblasti památkové péče vybírala odborná porota ve čtyřech hlavních kategoriích, o laureátovi ceny Památky děkují rozhodla veřejnost v internetovém hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Czech Superbrands podruhé v rukách ZP 211
Prestižní mezinárodní ocenění kvality Czech Superbrands 2018 získala ZP 211 jako jediná zdravotní pojišťovna v zemi, a to již podruhé za sebou. ZP 211 se tak řadí mezi 56 TOP značek na českém trhu, které mají právo užívat pečeť kvality Superbrands.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ekonomičtí beletristé s křížkem po funuse
Poslouchal jsem v Českém rozhlase Plus debatu mezi známým ekonomickým beletristou, dnes ekonomem Czech Fundu Kovandou a místopředsedkyní Asociace malých a středních podnikatelů Břečkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Pistole jako taktický prvek na troufalého řidiče
Případ je medializován, znám: Dne 21. 9. 2017 šéf plzeňské zásahové jednotky Josef Němec, společně se svým tehdejším podřízeným Vladimírem Slavotínkem, oba v civilu a v autě s civilní značkou, atakovali v Plzni řidiče Josefa Vávru, který si na ně dovolil blikat kvůli jejich agresivnímu stylu jízdy; zastavili ho tím, že mu cestu svým autem zablokovali, Slavotínek měl přitom v ruce pistoli, podle poškozeného ho údajně i udeřil a vulgárně urážel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha vyhlásí pilotní ročník soutěže Šetrné stavby v Praze
Ocenit stavby nebo jejich úpravy, které reagují na změnu klimatu a s ním spojenými extrémními jevy na území hl. m. Prahy, má nová soutěž s názvem Šetrné stavby v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů
Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předložil vládě návrh na jmenování nových generálů. Ve třech případech se jedná o jmenování do vyšší generálské hodnosti, v pěti případech o jmenování plukovníků do hodnosti brigádního generála. Vláda návrh schválila a v případě souhlasu prezidenta dojde ke jmenování 28. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Město podpořilo konferenci proti kriminalitě na internetu
Za finanční podpory hlavního města Prahy se v úterý 2. října konala na Nové radnici konference Praha bezpečně online 2018. Tradiční odborná akce byla opět zaměřena na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Lidé se zdravotním postižením a volby
Účast ve volbách znamená pro voliče možnost ovlivňovat podmínky svého života, spoluutvářet místo, kde žijí. Má tedy pro lidi se zdravotním postižením stejně zásadní význam, jako pro kohokoli jiného. Pro lidi se zdravotním postižením navíc představuje i jeden ze znaků jejich rovnoprávného postavení a začlenění do společnosti. Přesto v souvislosti s každými volbami vyvstane otázka volební účasti lidí s omezenou svéprávností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Volby byly zbytečné?
Nejsilnějším tématem volebního roku byla ochrana našeho přírodního bohatství na příkladu lithia, ale teď už to najednou není tak důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Poučení z Mnichova 1938? Může opět nastat
Třicáté září je dnem snad nejtragičtější události našich moderních dějin. Letos jsme si připomněli osmdesáté výročí Mnichovské dohody. Poučení z ní je stále živé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hrozí výpadek s vyplácením dávek, končí smlouva na systém, upozorňuje šéf podvýboru pro IT
Česku hrozí od ledna potíže s vyplácením sociálních dávek a jejich výpadek kvůli informačním systémům. Ministerstvo práce totiž zatím nezajistilo náhradní řešení po skončení smlouvy s nynějším dodavatelem, jímž je společnost OKsystem a jemuž na konci roku vyprší kontrakt. ČTK o tom dnes informoval předseda sněmovního podvýboru pro IT a dávkové systémy Lukáš Kolářík (Piráti). Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) ČTK sdělila, že její úřad se společností OKsystem o zajištění provozu dál jedná a vyplácení dávek ohroženo nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD
Krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Policajti se schovávají u metra, nechytají lumpy! Jeden z kandidátů na pražského primátora se v rozhlasové debatě neudržel
Moderátor Jan Pokorný přivítal ve studiu Českého rozhlasu poslední čtyřku pražských volebních lídrů, kteří si přejí na postu primátorky nahradit Adrianu Krnáčovou (ANO). Ve studiu proti sobě usedli čtyři lídři. Byl mezi nimi i Zdeněk Krampera ze Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, který se hned na úvod pořádně obul do pražských policistů. Prý se rádi schovávají u metra místo toho, aby chytali lumpy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hodečková (SZ): Letní kino v Havířově si zaslouží proměnu v multifunkční kulturní areál
Havířovem zapomenutý areál letního kina se probouzí jen na pár letních večerů. Oproti tomu ve městech, kde letní kino pojali jako multifunkční kulturní areál, lze každoročně navštěvovat celou řadu akcí, které městskou kulturu každé léto oživují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková vyhlásila další ročník celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje 2019
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v úterý vyhlásila už 3. ročník celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Curylo (KDU-ČSL): Kraj se zaměřil na požární ochranu památek
Požáry Karnoly a kostela v Gutech vyvolaly diskuzi na téma požární ochrana památek. Moravskoslezský kraj uspořádal pro odbornou veřejnost konferenci, která pomůže lépe chránit památky před ohněm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Úřad udělil společnosti Internet Mall, a.s. pokutu 1,5 milionu korun
Úřad pro ochranu osobních údajů uložil na základě závěrů kontroly pokutu ve výši 1,5 milionu korun společnosti Internet Mall, a.s. Důvodem bylo, že firma nezabezpečila osobní údaje nejméně 735 tisíc zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Nová jídelna pro Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava
Čtyři měsíce trvala generální oprava stravovacího provozu Střední školy průmyslové, technické a automobilní v Jihlavě na Školní ulici. Provoz starý bezmála 20 let už nevyhovoval hygienickým požadavkům, Kraj Vysočina tedy za více než 20 miliónů korun, bez využití jakýchkoli dotací, nechal kompletně opravit jak gastroprovoz, tak vzduchotechniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny ropy se řítí vzhůru, čeští řidiči se musí pro nejbližší týdny připravit na prudké zdražování benzinu i nafty
Aktuální růst cen ropy na světových trzích si v ČR začíná vybírat svoji daň, a to zejména v případě nafty. Ta za poslední týden na českých čerpacích stanicích zdražila o 17 haléřů na litr a prodává se nyní průměrně za 32,87 haléřů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Nadnárodní spolupráce napříč povodím Dunaje startuje
Projekt DANUBE FLOODPLAIN představuje 30měsíční etapu intenzivní nadnárodní spolupráce napříč povodím Dunaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vztyčený prostředník. Bez argumentů. Je mi líto těch, kteří hází vajíčka. Nás podporují lidé nenaočkovaní médii. Šéf dobrovolných hasičů jde za ANO do voleb a promlouvá i o feťácích a kraválu
To je na pláč a na slzy, říká prezident České hasičské jednoty Vasil Pekar, když srovnává, jaké prostředky natekly do aktivních záloh Armády ČR a jaké ukapávají pro dobrovolné hasiče. Jejich požární zbrojnice někdy vypadají jak za krále Klacka, chybí v nich i odpovídající sociální zařízení. Dlouholetý hasič už se nemohl dívat na to, jak funguje radnice v Praze 9, a tak v letošních volbách také kandiduje. Z předvolebního setkávání s obyvateli Prahy 9 získal dojem, že hnutí ANO má oporu v sídlištích, protože tam žijí normální lidé, kteří nejsou naočkovaní mediálním tlakem a kteří si nemyslí, že je dobré věci negovat a do některých lidí kopat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman by měl jmenovat Petříčka ministrem zahraničí příští týden
Prezident Miloš Zeman by měl Tomáše Petříčka (ČSSD) jmenovat ministrem zahraničí pravděpodobně během příštího týdne. Konkrétní datum ještě určeno není, řekl novinářům současný náměstek Petříček po zhruba hodinovém jednání s hlavou státu na Pražském hradě. Právem ministra je složit si vlastní tým poradců, dodal Petříček. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Nový rybník Lipiny rozšíří cenné území Modřanské rokle
V centru Modřan byla dokončena stavba zcela nové vodní plochy – rybníka Lipiny. Název rybníka byl odvozen od místního názvu tohoto území, který je doložený v mapách již v roce 1840.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Veřejný dluh dosahuje úrovně 1 829 miliard korun
„Dluh veřejného sektoru by se měl snížit pod 30 procent hrubého domácího produktu, tak jak tomu bylo před propuknutím hospodářské krize před deseti lety. Nejvíce by své zadlužení měl snižovat stát, který musí přestat se sestavováním deficitních státních rozpočtů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Údolí Desné bude chráněno před povodněmi
Obec Rapotín ve spolupráci s obcemi Vikýřovice, Petrov nad Desnou a Povodím Moravy, s. p. připravili společně jeden z největších projektů přírodě blízkých protipovodňových opatření v ČR. Řešená stavba ochrání zástavbu všech tří obcí v záplavovém území řeky Desné v úseku dlouhém 2,6 km a poskytne ochranu až proti padesátileté vodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pracovníci ÚZSVM objevili v katastru nemovitostí kuriózního vlastníka pozemku na Hodonínsku
Při prošetřování majetkových položek zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky narazili pracovníci Úřadu pro zastupování státu v Hodoníně na kuriózní neexistující subjekt – Státní policejní úřad Brno. Na jeho listu vlastnictví je zapsán malý pozemek o výměře 30 m2 v katastrálním území Násedlovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČD: Jednotné pojmenování linek nahradí jména jednotlivých vlaků na dalších tratích
V Jízdním řádu 2019 nahradí na mnoha dalších tratích jednotné pojmenování linek dosavadní různá pojmenování jednotlivých spojů. Společné pojmenování všech nebo většiny vlaků na jedné lince rozšířily České dráhy na více relací na konci loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nikdy nepodpoříme výstavbu jediné mešity v naší zemi
Turecký prezident Erdogan drží v šachu německou kancléřku Angelu Merkelovou a stavby mešit jsou pouze začátkem rostoucího vlivu islámské ideologie v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Úředníci mohou odvádět kvalitní práci, pouze pokud jsou v zaměstnání spokojení
Ombudsmanka vydala doporučení služebním úřadům. Pokud jej úřady vyslyší, zajistí zaměstnancům a zaměstnankyním lepší podmínky pro slaďování osobního a pracovního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lídr ANO Stuchlík se rozpovídal pro PL: Docent Svoboda? Hudeček? Krnáčová?
ROZHOVOR Kandidát na pražského primátora za hnutí ANO Petr Stuchlík má za sebou intenzivní kampaň, setkával se s lidmi na Sousedských večeřích, představil kontroverzní vizi Libeňského mostu, plán urychlení stavby městského okruhu nebo Akční plán pro pražská sídliště. „Prahu musí řídit manažer, který zvládne uřídit ty velké investice. Já jediný tu zkušenost mohu nabídnout,“ říká sebevědomě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kdo se hlásí k nostalgii stalinistického režimu, je spíš trapný, říká Dolejš
Když rudá zhnědne, tak už to není levice, říká poslanec KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Policie ČR se připravuje na volby
Policie připravila ve všech krajích bezpečnostní opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč podpořit sociální demokraty v nadcházejících komunálních volbách
ČSSD je zárukou stability a transparentnosti. Proč nezkusit podporu sociálním demokratům, nechť ukáží, že jsou lepší než současná radniční koalice v Uherském Hradišti. Slibujeme, že změnu k pozitivnímu poznáte ihned.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Ralsko bikery nadchlo
Byl to poslední závod sezony a zároveň premiéra – v kulisách bývalého vojenského prostoru mezi Bezdězem a Ještědským hřebenem se mítink nejpopulárnějšího českého bikerského seriálu jel totiž úplně poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nová čísla k dluhu a deficitu ČR? Stále jsme jen "jednoocí, co jsou mezi slepými králem"
Komentář k novým údajům o dluhu a deficitu ČR, které zveřejnil ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šec (KDU-ČSL): Školky musíme stavět tam, kde jsou děti. Ne je vozit přes celé město
Nedostatečná kapacita školek a škol je evidentní. Lidé se dnes chovají jinak než v roce 1970 a hlavně žijí jinde. Sídliště zestárla a je tam méně mladých rodin než dříve. Do mateřských škol, které byly uprostřed sídlišť vybudované, dováží rodiče děti z okraje Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas hlásí rekordní počet nominací v anketě Křišťálová Lupa
Šest nominací v anketě Křišťálová Lupa získaly tři projekty Českého rozhlasu. Zpravodajský server iROZHLAS.cz, Ježíškova vnoučata a Projekt 68' hlásí po dvou nominacích v pěti kategoriích ankety Křišťálová Lupa 2018 – Cena českého Internetu. Hlasovat pro jednotlivé projekty lze do 1. listopadu, slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 22. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Plán omezit mlčenlivost v Polsku čeští žalobci a advokáti důrazně odmítli
Unie státních zástupců (USZ) a Česká advokátní komora (ČAK) odsoudily chystaný záměr polské vlády, který má prokurátorům usnadnit získávání důvěrných informací. Společné prohlášení organizace zveřejnily na webu advokátní komory. Polská vláda navrhuje prolomit profesní mlčenlivost mimo jiné advokátů, notářů, právních poradců, daňových poradců či lékařů tak, že by o zproštění mlčenlivosti nadále nerozhodoval soud, ale prokurátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath: Co má Penta s Dr. Bradáčovou?
Vždy jsem byl odpůrcem privatizace důležitých nemocnic. Zjednodušeně proto, že soukromý majitel může dosahovat zisk na úkor pacientů a personálu. Pacient není v postavení plnohodnotného zákazníka, ale v roli člověka v tísni a s omezenou schopností posoudit úroveň a adekvátnost poskytovaných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): Budějovičáci by si aquapark zasloužili
Komentář na facebookovém profilu k povolebním plánům ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Desítky lidí dnes demonstrovaly u německé ambasády proti kácení lesa
Několik desítek lidí dnes odpoledne demonstrovalo před budovou německého velvyslanectví v Praze proti kácení Hambašského lesa v Německu, kterému hrozí zánik kvůli těžbě uhlí. Prales se nachází poblíž hnědouhelného dolu Hambach. Akci s názvem Nahlas pro Hambach svolalo hnutí Limity jsme my. Demonstrace trvala zhruba hodinu, s aktivisty krátce pohovořil mluvčí ambasády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lucie Orgoníková: Když se řekne sirotek, každý si představí miminko. Když půjde ale o 15letého chlapce, tak ten už v arabských zemích drží zbraň
ROZHOVOR „Kdybych utíkala ze země, kde je válka, a země, která by mne přijala, mne dala do zařízení, kde bych měla postel a jídlo pro děti, tak za to budu ráda a nebudu si vymýšlet. Hlavně že budu v bezpečí a nebudu se bát o život,“ říká kandidátka do Senátu za ČSSD Lucie Orgoníková k migraci. V horní komoře Parlamentu si dovede představit spolupráci s expremiérem a bývalým předsedou sociální demokracie Jiřím Paroubkem, kterému v době, kdy byl předsedou vlády, dělala mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Česká televize? Změna nutná
Česká televize jako veřejnoprávní subjekt placený z peněz svých občanů bohužel nevykonává své poslání, které má plnit. Jsme toho svědky dnes a denně na obrazovkách ČT. Proto jsou nutné změny nejen v ČT, ale i v dalších institucích ovlivňující fungování ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŽP: Třetí polární družice z rodiny Metop přinese další zpřesnění předpovědí počasí
Start třetí družice Metop-C pro monitorování aktuálního stavu počasí v rámci programu Metop (Meteorological Operational Satellite) je naplánován na 7. listopadu 2018 v brzkých ranních hodinách. EUMETSAT k této události spustil mediální kampaň #METOPMEETUP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Co plánuje Univerzita Karlova v novém akademickém roce 2018/2019?
Univerzita Karlova představila priority, které před ní stojí u příležitosti zahájení nového akademického roku. Vedení UK informovalo o navýšení rozpočtu pro vysoké školy, o institucionální akreditaci, o výsledcích přijímacího řízení a o dalších akcích, které Univerzita Karlova chystá – nejen v rámci významných kulatých výročí vzniku republiky v roce 2018, ale i v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist