Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jihočeské nemocnice: Vítězem 4. ročníku Jihočeské sestřičky se stala Střední zdravotnická škola Tábor
V sobotu 6. října 2018 se v Nemocnici Strakonice uskutečnil čtvrtý ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička roku 2018. V kategorii vyšších odborných škol a vysokých škol zvítězil tým Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické České Budějovice, v kategorii středních škol tým Střední zdravotnické školy Tábor, která se zároveň stala absolutním vítězem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý ministr spravedlnosti Pelikán míří do nadnárodní kanceláře
Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (dříve ANO) nastoupí jako spolupracující advokát do mezinárodní právní společnosti Wolf Theiss. ČTK to sdělila mluvčí společnosti Barbara Fürchtegottová. Pelikán podle ní bude součástí pražského týmu korporátních investigací, který z pozice partnerky povede odbornice na trestní odpovědnost firem a vyhledávání odcizeného majetku Jitka Logesová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: #dostbyloplastu má ode dneška 6 nových partnerů
Ikea, Starbucks, Costa Coffee, Lidl, Fruitisimo a Česká zemědělská univerzita. Dalších 6 partnerů, kteří se dobrovolně zapojují do iniciativy Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu, aby svým odpovědným chováním pomohly chránit naše životní prostředí. Iniciativa tak už zapojuje 13 společností, které oslovují stovky tisíc zákazníků i spotřebitelů. Všichni deklarují společně: jednorázového plastu už máme dost!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Formují se nové politické poměry
Skončily volby na radnice obcí a první kolo senátních voleb. Pokud jde o posuzování volebního výsledku v komunálních volbách, je potřeba vidět několik úrovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková se postavila za Michala Davida
Zpěvačka Helena Vondráčková se dnes postavila za svého kolegu Michala Davida, kterému se prezident Miloš Zeman rozhodl udělit Medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Devadesát procent Romů nepracuje, v tom má prezident absolutní pravdu. Stát vyplácí nemravné sociální dávky, proč by toho ta nemakačenka a netáhla nevyužila? Senátor ODS hovoří
ROZHOVOR „Na vině je stát, který vyplácí rozmařilé sociální dávky. Stát za podřadné bydlení, kde má nájem tržní hodnotu čtyři či pět tisíc korun, vyplácí příspěvky 12, 14 či 15 tisíc korun. Proč by toho ta nemakačenka a netáhla nevyužila? Takže migrují z jižních Čech či Moravy k nám. Nikdo je nedohledá a nikdo nikde není schopen je zpacifikovat, aby se začali chovat řádně. Vždy někde udělají nějaký průšvih a malér a nikdo je nedohoní. V první řadě je na vině stát. Tohle je hlavní věc, kterou chci změnit,“ říká senátor ODS Jaroslav Zeman, který ve druhém kole obhajuje post senátora v obvodu Jablonec nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Já se Pražákům vůbec nedivím
Komentář na facebookovém profilu k výsledku voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zákony tu slouží jen pro ochranu tunelářů a šmejdů. Alena Vitásková se tomu rozhodla postavit čelem, než lidem dojde trpělivost
ROZHOVOR Dnes a denně se bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková setkává se zničenými životy nejen stíhaných, odsouzených, ale i jejich zoufalých rodin. Denně se setkává s bolestí a zradou, která byla a je páchána na obyčejných lidech, na jejich rodinách. Proto tvrdí, že zákony tu nejsou pro lidi, ale pro ochranu tunelářů a šmejdů. Ve svém Institutu považuje za stěžejní ochranu a podporu lidských práv a svobod. Tolik zmaru a beznaděje nemůže společnost nadále akceptovat. Justice v naší vlasti selhává, a to je vážné pro zachování demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Obchodní ředitel českého Kapsche Karel Černý: Rýsuje se největší skandál současné vlády. Ministr dopravy vyhodil z okna minimálně pět miliard
Antimonopolní úřad nejprve zrušil mýtný tendr, za čtvrt roku ale otočil, prohlásil ho za bezchybný. Neuplynulo ještě ani čtrnáct dní a ministr Ťok hlásí další zvrat, když ustupuje od zpoplatnění 900 kilometrů silnic prvních tříd, na kterém stál celý skončený tendr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Foldyna otáčí: Svůj odchod ještě zvážím
Prohlášení prezidenta Miloše Zemana i reakce okolí odrazují poslance a místopředsedu ČSSD Jaroslava Foldynu od odchodu ze stranických funkcí, který oznámil o víkendu. Foldyna dnes ČTK řekl, že rozhodnutí, které učinil kvůli výsledku v komunálních volbách, ještě zvažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Předsedou zastupitelů ANO v Praze je poslanec Patrik Nacher, ne Stuchlík
Předsedou zastupitelského klubu ANO v pražském zastupitelstvu se stal poslanec a zastupitel Patrik Nacher. Na dnešním ustavujícím zasedání o tom rozhodl zastupitelský klub ANO, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Praha: Hned po volbách se to rozpadá? Je dusno. A šíří se pohádky o Pospíšilovi a Pirátech
Politické strany a hnutí v Praze, které se dostaly do zastupitelstva hlavního města, včera zahájily povolební vyjednávání. Podle představitelů jednotlivých stran se jednalo především o informativní schůzky. Zástupci Pirátů a hnutí Praha sobě se potom shodli, že preferovanou variantou pro ně je spolupráce s TOP 09 a STAN, které kandidovaly společně pod názvem Spojené síly pro Prahu. Vítězem voleb se v hlavním městě stala ODS, dosud vládnoucí ANO skončilo na pátém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ale ale! Nejen Hřebejk. Další slavné jméno z okolí Václava Havla se dostalo do politiky. Či vlastně vrátilo
Do zastupitelstev v Praze se drali nejenom umělci, ale i bývalí politici. Na Praze 5 se na radnici dostal režisér Jan Hřebejk. Na Praze 2 zase dřívější předseda Unie svobody a ministr vnitra Jan Ruml. Za Starosty a nezávislé přeskočil druhého a třetího kandidáta tohoto uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seber si Pocheho a táhni! Bomba v ČSSD. Babiš bude naštvaný z toho, co se dočte
Rozhádanost strany a odraz celostátní politiky označují krajští představitelé ČSSD za hlavní důvody neúspěchu v komunálních volbách, v nichž sociální demokracie v řadě měst a obcí oslabila. Velmi kriticky se k výsledku voleb vyjádřil také exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Na slova předsedy Jana Hamáčka (ČSSD) pak zaznělo, ať si sebere Pocheho a táhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ve Štrasburku dnes udělí Cenu Václava Havla za lidská práva
Parlamentní shromáždění Rady Evropy dnes udělí Cenu Václava Havla za lidská práva, kterou oceňuje výjimečné osobnosti od roku 2013. Letošními finalisty jsou kubánská disidentka Rosa María Payáová, bahrajnský opoziční lídr Nabíl Radžáb a ruský bojovník za lidská práva v Čečensku Ojub Titijev. Oba muži jsou nyní kvůli svému boji za dodržování lidských práv ve vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Špičkoví vědci z celého světa se popáté setkávají ve FNUSA-ICRC
Na společné setkání Dozorčí rady a Mezinárodního vědeckého poradního sboru, jehož cílem je zhodnotit aktivity vědeckých a administrativních týmu Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), i letos dorazili přední zahraniční vědci a lékaři. Setkání se v prostorách FNUSA-ICRC koná již popáté, tento rok připadá na 8. a 9. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ukrajinci s tuberkulózou se klidně procházejí po městě. Ostrá debata v Plzni o tom, co páchají zahraniční pracovníci
REPORTÁŽ Terorizuje městská policie v Mladé Boleslavi bezdomovce? Na besedě o pracovních migrantech a jejich kriminalitě se v Plzni proti sobě postavily dva názorové proudy: ochranářský a umírněně represivní. Olej do ohně prý přilévají média a v Plzni za to může hlavně primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který jde údajně až za hranu zákona. Mají „měšťáci“ bezdomovce vyvážet za město, nebo si s nimi povídat? Polovinu prohřešků na veřejném pořádku mají v Plzni na svědomí cizinci. A po bývalé západočeské metropoli se producírují Ukrajinci s diagnostikovanou tuberkulózou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Oni vám prostě nevěří... Tvarůžková vytočila pražskou kandidátku ODS
Komunální a senátní volby bezesporu rozhýbaly politické vazby. Znovu se hraje o to, kdo je s kým a za co ochoten vládnout. Hlavní dohody v krajských městech už jsou rozehrané a největší pozornost na sebe strhávají jednání v hlavním městě. Dostane se vítěz voleb na vedlejší kolej, nebo po letech v opozici usedne v radě města? Nejen o tom hovořila v pondělním pořadu Interview na ČT24 první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poplach v kavárně. Jiří Čunek promluvil o své kandidatuře do čela lidovců
Jiří Čunek je jedním ze dvou kandidátů senátních voleb, kterým se podařilo u voličů zabodovat natolik, že ve svém obvodě vyhráli volby již v prvním kole. Získal přes 51 % hlasů. Stejně úspěšný byl profesor Jiří Drahoš, který obdržel dokonce přes 52 procent hlasů. Jiří Čunek je se svým výsledkem spokojen. Má dokonce za to, že ho za určitých okolností opravňuje k opětovné kandidatuře na post šéfa KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pan Nevím s cenou útěchy. Salvy smíchu nad novým pražským senátorem Drahošem
Neúspěšný prezidentský kandidát a bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš byl v prvním kole zvolen senátorem za Prahu 4. O tom, do jakého senátorského klubu vstoupí, však bude jednat až po skončení druhého kola voleb, které se uskuteční za týden. A díky tomu, že zatím ještě „neví“, kam vstoupí, se stal terčem nejrůznějších posměšků. Tady jsou některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Dříve či později se celý systém zhroutí
Z volebního komentáře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Bývalý šéf rakouské sociální demokracie opouští politiku
Prezidium Sociálně demokratické strany Rakouska SPÖ se v neděli rozhodlo, že navrhuje Andrease Schiedera za svého vedoucího kandidáta do eEvropského parlamentu, které se budou konat na jaře příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Méně nezaměstnaných a stále více míst
Podle očekávání řady nezaměstnaných v září mírně prořídly a míra nezaměstnanosti se dostala na tříprocentní úroveň. Za tímto drobným poklesem můžeme hledat především sezónnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Teď se Číňané zaměří na ODS. Jakl, Konvička a spol. budou brečet a pak zmizí. Je třeba zachránit ČSSD
Komunální volby jsou za námi a jen málokdo by tvrdil, že pro ČSSD byly úspěšné. Nebyl by to Jakub Janda, kdyby volební výsledky nekomentoval. Z příspěvků ředitele think-tanku Evropské hodnoty je možné vyčíst optimismus. „Mordor české politiky naprosto vyhořel,“ řekl o neúspěšných kandidátech a radoval se nad Foldynou. Ale pak dodal, že radost nad koncem ČSSD je nesprávná. A řešil také, jak se budou přeorientovávat Rusové a Číňané, když strany, se kterými mají údajně kontakty, ztrácejí pozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vítězný Jiří Čunek promluvil o Okamurovi. To zas bude vzteku u vedení KDU-ČSL
Ve videohovoru s Danielou Drtinovou v DVTV se objevil znovu potvrzený senátor Jiří Čunek. Pro zajímavost – Jiří Čunek hájí senátorský post už od roku 2006 a v letošních volbách byl zvolen už v prvním kole. Čunek v hovoru zhodnotil práci Pavla Bělobrádka. Pro Drtinovou ale zřejmě největší překvapení bylo, že Čunek pochválil některé body v programu Tomia Okamury. A připustil i eventuální spolupráci s premiérem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ne! Rakousko a Dánsko směřují k odmítnutí migračního paktu OSN
Rakousko a Dánsko, tyto země na konci minulého týdne představily na společné tiskové konferenci dokument, který se týká migrace a přijímání uprchlíků. V OSN z něj mít příliš velkou radost nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zloba Babiše na výbuch v Praze má konkrétní důvod. Jde o premiérovu minulost. Jedině na PL
Už během sobotního sčítání výsledků voleb bylo jasné, že premiér Babiš rozdělil republiku na dvě části: na Prahu a na to ostatní. Ačkoli se posléze uchýlil k poděkování všem vítězům, pachuť za porážkou v české metropoli ho neopustila. A neopustí. Důvod? To ParlamentnímListům.cz řekl podnikatel, který se s premiérem zná skoro dvacet let. Ne z politiky, ale z obchodování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Moje chyba, měl jsem být tvrdší. A teď Marrakéšská smlouva, globální pakty...
Výsledky komunálních voleb a prvního kola senátních jsou již známy. V Praze stvořili zajímavou situaci, kdy všechny strany mají velice vyrovnaný počet zastupitelů na magistrátu. Pro ANO je to definitivně ztráta, ze 17 zastupitelů klesl počet na dvanáct. Andrej Babiš to komentoval na svém facebookovém profilu. “Neúspěch. A pro mne velké zklamání. Možná jsme měli být tvrdší,” vyjádřil se o pražské organizaci ANO premiér. A mimo jiné také popíchl ČSSD ohledně jejího kandidáta Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Díky za vaše hlasy
Upřímně bych chtěl poděkovat všem voličům za hlasy, které naší koalici „RozhýbejmeE Zlín“ s podporou Soukromníků, Svobodných a Nezávislých věnovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Maláčová (ČSSD): Strana dostala políček, ale do budoucna se s ní musí počítat
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Vyhlašuji boj exekucím
Říká se, že intelektuálové a lepší lidi nečtou Blesk. Já jej čtu, možná nejsem intelektuál, možná taky nejsem lepší člověk. Prostě jej čtu, čtu však hlavně mezi řádky. Dnes na mě vyskočila informace, že proběhl pohřeb herce Milana Šimáčka, herce, který tak přesvědčivě hrál vojína Vatu v Černých baronech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš se v euforii po volbách pustil do ODS, je to prý „SPD pro lepší lidi“. Fiala reaguje na své poměry velmi ostře
Předsedu ODS Petra Fialu podle serveru Echo24.cz rozzlobila slova šéfa Pirátů Ivana Bartoše směřující na adresu ODS. Bartoš v rozhovoru pro deník Právo mluvil o kampani ODS jako o „SPD pro lepší lidi“. Předseda Pirátů kromě toho také uvedl, že ODS se vůbec nezměnila a její předseda představuje pouze fíkový list. Na tato slova Petr Fiala ostře zareagoval na svém twitterovém účtu. „Ivan Bartoš by měl vážit slova,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Padá Kiska, něco si přej. Mejdan nevyšel, Andy. Slovenský poslanec nad průzkumy, které pro prezidena nevypadají pěkně
Na počátku svého mandátu míval slovenský prezident Andrej Kiska v žebříčcích důvěryhodnosti celkem uspokojivé výsledky. Například podle agentury Focus měl se sedmdesáti procenty velký náskok, téměř třicet procent. Jenže ten se mu každým dalším rokem pozvolna tenčí. Ve svém komentáři na to poukázal poslanec za slovenský SMER Ľuboš Blaha. „Padá Kiska, přej si něco,“ komentuje jeho procentuální propad poslanec ve svém textu zveřejněném na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zkušený politický výzkumník velmi nepotěší ČSSD. Zaspala prý minimálně patnáct let
Sociolog Jan Hartl, předseda správní rady a zakladatel společnosti STEM/MARK, která se zabývá výzkumem trhů a médií, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k právě proběhlým komunálním volbám. Kromě zcela zjevného mocenského ústupu ČSSD okomentoval i mnohé kroky Andreje Babiše a to, jak je vnímá řadový volič. Pozornosti neušel ani Miroslav Kalousek. Velice zajímavě vidí Hartl i budoucnost ČSSD a KSČM. Pro voliče těchto stran nepůjde o snadné čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Měli jsme udělat více
Komentář na facebookovém profilu k volebním výsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Společnost Epson zahájila „Technologické dny“ v Paláci Žofín
Návštěvníci měli možnost vidět celé portfolio produktů Epson, seznámit se s jednotlivými manažery a vyslechnout si vyhlídky společnosti na následující období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Dětem nepřístupno: Jaromír Soukup začal něco dělat s rukou
Zdvihnutými prostředníčky se to tentokrát jen hemžilo. V posledním dílu Týdne s Jaromírem Soukupem se majitel a moderátor TV Barrandov pustil do kancléřky Angely Merkelové. Nadal jí za reakci, se kterou přijala prezidenta Recepa Erdogana v Německu, který zde otevíral mešitu. A došlo i na odsouzeného českého řidiče kamionu ve Francii. Jaromír Soukup sepsul prezidenta Macrona a naopak pochválil Tomáše Zdechovského z KDU-ČSL, který proti jeho odsouzení vystoupil v europarlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pohrdám soudy
Pravda v naší republice nevítězí. Občané se spravedlnosti dovolají jen někdy. Při dobré vůli zákonodárců by neměl být problém vybudovat právní stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babičky sotva lezou? Zdeněk Zbořil k volbám na venkově, v TOP 09 a u Moravce
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Volební výsledek TOP 09? Na úrovni obcí jen mlýnský kámen na krku KDU-ČSL. „Dokonce se mi zdá, že po teatrálních eskapádách Miroslava Kalouska a při ‚odcházení‘ Karla Schwarzenberga se TOP 09 nezačala stávat významnou politickou stranou Prahy, ale jen několika pražských obvodů či obcí,“ uvedl politolog Zdeněk Zbořil. V dnešním Rozjezdu také komentuje, jak se podařilo ČSSD „odradit“ potenciální voliče, a to dokonce postupně a v několika skutečných „tsunami“, a proč se Andrej Babiš nemůže spokojit s úspěchem na venkově: „Praha je symbolem české politiky a mnoho lidí si myslí, a patří mezi ně i někteří zahraniční korespondenti sídlící v Praze, že v Praze se rozhoduje o tom nejdůležitějším. Není to sice úplná pravda, ale revoluce a státní převraty se zde dělaly.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Cesta z dluhové pasti do normálního života
Přibližně 100 miliard korun! O tolik peněz náš stát přichází vinou současné podoby insolvencí a exekucí. Bohužel ani novela insolvenčního zákona tento stav při současném znění nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Sportovcem Ministerstva vnitra roku 2018 je Michal Krčmář
Sportovcem Ministerstva vnitra roku 2018 se stal biatlonista Michal Krčmář. Druhá je rychlobruslařka Martina Sáblíková a třetí rychlobruslařka Karolína Erbanová. Při slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 4. října 2018 v Kongresovém centru ČNB byli oceněni i další sportovci OLYMPU, policisté a hasiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kubera pro PL po volbách vyřkl jasná slova o Jiřím Drahošovi
ROZHOVOR „Pokud jde o sociální demokracii, tam je to v podstatě vnitřní spor. Ona zasebevraždila sama sebe,“ říká senátor Jaroslav Kubera s tím, že se ale podle něj ČSSD jednou na výsluní vrátí. Promluvil o výsledcích jak v komunálních, tak v senátních volbách a odpověděl na otázku, zda by měl zájem o post předsedy Senátu i jestli má v tomto směru nějakou šanci profesor Drahoš. V souvislosti se Senátem zmínil prezidenta Zemana a speciálně pro ParlamentníListy.cz pak prozradil, zda svůj úspěch ve volbách oslavil a jestli jako vášnivý kuřák ví, kolik v sobotu vlastně vykouřil cigaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nepřekvapivé zpomalení průmyslu
Srpnové zpomalení dynamiky průmyslu není nijak zásadní a vlastně ani překvapivé. Ve srovnání s předchozím měsícem si toto největší české odvětví udrželo velmi solidní tempo, i když v meziročním srovnání to znamenalo nárůst jen o 1,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Od Jana Čulíka: Babiš a ODS patří k sobě, jsou to ti nejpřirozenější partneři
Podle serveru Blisty.cz jsou ANO a ODS přirození partneři soudě podle toho, že „majitel ANO je produkt kapitalismu z dílny ODS“. Babiš po minulých volbách deklaroval, že chce vládnout s ODS, což se podle serveru zdá být logické. Nicméně propast autor spatřuje v tom, jak se ANO dostalo k moci. V kontextu nepříznivých výsledků ČSSD na venkově pak dále deklaruje, že strana by měla buď ovládnout velká města, nebo zaniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Jsme ochotni přepustit jedno křeslo v radě
Komentář na facebookovém profilu k povolebnímu vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Revmatici v pohybu
Startuje akce, jejímž cílem je rozhýbat nemocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Senát schváli předlohu novely zákona o alkoholu na cyklostezkách
Dnes, 8. října 2018, projednal senátní Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku senátní novelu zákona č. 361/2000 Sb., kterým se mění zákon o silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamurovci dostali ve volbách nakládačku a právem
Je to další důkaz toho, že vysoká karma je pouhou virtuální realitou. Příznivci SPD mezi blogery se často chlubí vysokou karmou, ovšem realita je poněkud jinde. Komunální a senátní volby to jasně dokázaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vyhazování členů, intriky, poslankyně obestřená mnoha záhadami. Promlouvá zakládající člen SPD Chomutov, kterého se okamurovci zbavili
ROZHOVOR Ivo Stanislav Ladenberger je jedním ze zakládajících členů buňky SPD v severočeském Chomutově. Ladenberger byl dle svých slov ve straně úspěšný. V jednu chvíli byl dokonce členy a čekateli SPD navržen na místopředsedu strany v Ústeckém kraji. Pravděpodobně jej tak mohla čekat i úspěšná politická kariéra. Jenže SPD se nakonec Ladenbergera kvůli neshodám zbavila a vyloučila jej; bez toho, aby se o tom hlasovalo. Podle Ladenbergera je podobných případů víc, a to v různých krajích i městech. Tomio Okamura se podle Ladenbergera „obklopuje zásadně loajálními, věrnými a poslušnými lidmi“. Kuriozní je, že Ladenbergerovo vyloučení z SPD podepisoval někdejší tajemník Okamurovy partaje Jaroslav Staník, kterého se později strana zbavila kvůli jeho rasistickým a homofobním extempore ve sněmovním bistru, za které dostal později od soudu podmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pražský senátorský „duel“. Hilšer chce vyvracet mýty o bruselském diktátu, Michálek pokračovat v boji s korupcí
Hosty pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byli senátor za Piráty Libor Michálek a neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer, který by Michálka na jeho postu rád nahradil. Jejich slovní duel moderoval Jan Pokorný. Ve skutečnosti o duel vlastně nešlo, pánové si ve studiu spíše notovali. Hilšer prohlásil, že by v Senátu rád lidem předložil objektivní obraz EU a vyvrátil mýty o „bruselském diktátu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod
Reforma justice vyžaduje reformu myšlení, obojí je nutné Při pohledu do zpětného zrcátka vidíme to, co je za námi. Při pohledu na stav společnosti, vidíme rovněž to, co je za námi, přítomnost a s obavami se díváme do budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pnutí na trhu práce narůstá. Nedostatek zaměstnanců poškozuje ekonomiku
„Nedostatek zaměstnanců tlačí na růst inflace a snižuje tempo hospodářského růstu. Firmy na základě nedostatečných výrobních kapacit musí odříkat zakázky, což snižuje nabídku na trhu a vede k nenaplnění potenciálu české ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Domov důchodců v Rtyni v Podkrkonoší poskytne novou sociální službu
Domov důchodců Tmavý Důl bude provozovat novou sociální službu „domov se zvláštním režimem“ v celkové kapacitě 16 lůžek. Královéhradecký kraj tak reaguje na nové trendy v sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VMware představuje novinky v oblasti virtualizace osobních desktopů
Nové VMware Workstation REST API umožňuje vývojářům integraci s nástroji jiných dodavatelů a automatizaci úloh při vývoji, návrhu a testování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Trutnovská nemocnice a město Trutnov uzavřely dohodu o spolupráci
Starosta města Trutnov Ivan Adamec a předseda představenstva Oblastní nemocnice Trutnov Miroslav Procházka podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Cílem této dohody je především vyřešení dopravní situace a parkování v okolí trutnovské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Jak dlouho ještě budeme poslouchat Šlechtovou?
Už je to několik měsíců od chvíle, kdy opustila ministerstvo obrany. Nejen armáda, ale i laická veřejnost to přijala s úlevou. Že odchod nebude jednoduchý, bylo jasné. Pompézní tiskovka, emotivní vyjádření, rozmáchlá gesta. Kdo by ale čekal, že po nějaké době konečně nastane klid, mýlil by se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Na Dlouhých stráních dnes instalovali obří oběžné kolo
Na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně dnes technici instalovali nové obří oběžné kolo, které roztáčí jednu ze dvou turbín elektrárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hlas od Bakaly v reakci na materiál PL: Krúpa žádný soud nevyhrál
Minulý týden ParlamentníListy.cz uvedly, že podnikatel Pavol Krúpa vyhrál v soudním řízení proti Zdeňku Bakalovi vedeném u švýcarských soudů. Šárka Samková ze společnosti BBM ovšem pro ParlamentníListy.cz řekla, že tato informace není pravdivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl bez obalu o SPD, který prý jediná může něco změnit. Ale je třeba toto
Sociolog Petr Hampl okomentoval skončené komunální volby a první kolo voleb senátních. Hlasitý odpůrce islámu již předem varuje, že jeho pohled na volby pravděpodobně dovede pražskou i brněnskou kavárnu k zuřivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Elektronické náramky a novela insolvenčního zákona
Současná vláda má za sebou 100 dní fungování. A při té příležitosti se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek ohlédl za tímto obdobím a bilancoval. Za jednoznačně největší událost považuje spuštění elektronického monitorovacího systému, radost mu dělá také novela insolvenčního zákona, která prochází Poslaneckou sněmovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
BIS pomohla vypnout hackerské servery Hizballáhu v ČR a EU
Bezpečnostní informační služba (BIS) přispěla k vypnutí sítě hackerských serverů libanonského šíitského hnutí Hizballáh v České republice, zemích Evropské unie a Spojených státech, které sloužily ke kybernetické špionáži. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný, vítěz voleb: Budu starosta, lůzo. Venkovan si představuje sex s Babišem. Vím, jak to s Andrejem dopadne. 10 tisíc uprchlíků Praha vstřebá
ROZHOVOR Zvítězil v barvách ODS ve své domovské městské části Praha-Řeporyje a podle vyjednané koaliční smlouvy se Zelenými se stane starostou. Pavel Novotný, publicista, hráč pokeru a moderátor, který své pověsti provokatéra nezůstal nic dlužen ani v prvním povolebním rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Den zdraví a Běh naděje v Chrudimské nemocnici
Nemocnice Pardubického kraje ve spolupráci s městem Chrudim a MA 21 pořádají 10. října od 9.30 do 15.00 hodin již tradiční podzimní Den zdraví spojený s Během naděje, jehož výtěžek půjde na výzkum rakoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
40. TÝDEN NA ČMKBK: Roční kontrakty zemního plynu zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 40. týdnu uzavřeno 93 kontraktů na dodávku 125,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 138 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Den prevence v Šantovce se vydařil
Úspěch. Takto jednoznačně lze hodnotit Den prevence, který ve čtvrtek 4. října uspořádala v obchodní galerii Šantovka Fakultní nemocnice Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODA: Dvacet mandátů a jeden starosta, z 15 kandidátek jich polovina byla úspěšných
Tým ODA, která je na české politické scéně mladou stranu (před rokem a půl jí totiž na úplně nových základech postavil podnikatel Pavel Sehnal), sledoval výsledky komunálních voleb v zasedací místnosti radnice v Letňanech v Praze 18.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Gastroakademie úspěšně propojuje teorii s praxí
Možnost zvýšit kvalitu odborného vzdělávání v gastronomických oborech, využít potenciál kvality poskytovaných služeb vybraných restaurací, zlepšit spolupráci mezi školami a jejich zřizovatelem a pomoci k tomu, aby absolventi zejména oboru kuchař-číšník zůstávali i po vyučení v oboru...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pech: Jiný pohled na komunální volby 2018
Ve všech českých médiích, která hnutí ANO nejsou vůbec nakloněna, se objevují zprávy, že vítězem voleb je hnutí ANO. Je to ale pravda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ty čtyři roky pod naším vedením se Praze nelíbily
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09 je mrtvá. Silná slova o straně založené Kalouskem
Politolog Daniel Kunštát z CEVRO Institutu hodnotí výsledky komunálních a senátních voleb jako neúspěch pro hnutí ANO. „Je to větší neúspěch, než to vypadá,“ poznamenává Kunštát a dodává, že šéf hnutí Andrej Babiš podruhé selhal. Ještě tvrdší slova pak Kunštát volí vůči TOP 09. „Volby pro TOP 09 dopadly katastrofálně,“ říká. Píše to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP poskytl více než šest miliard na dopravní systémy
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosud rozdělil na podporu inteligentní dopravy celkem šest miliard korun na více než sto projektů z celé České republiky. IROP na své výroční konferenci, která proběhne 24. října 2018 v Ostravě, představí a vyhodnotí právě oblast telematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních v Povltavské ulici
V úterý 9. října začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Známe vítěze 3. ročníku vědecké soutěže Věda pro zemi
Třetí ročník soutěže bakalářských, diplomových a doktorských prací Věda pro zemi je uzavřen. Mladí badatelé převzali diplomy a ocenění přímo v prostorách vyhlašovatele soutěže, v Národním zemědělském muzeu v Praze, a to v rámci Noci vědců, které se muzeum pravidelně účastní. Někteří z nich se dočkají publikování svého výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kandidát TOP 09 na Kladně vstoupí do koalice s SPD. Pospíšil v Praze zuří
V Kladně to po komunálních volbách pořádně vře. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se hodně zlobí. Okamura se ještě víc raduje a vítěz voleb, který by mohl skončit v opozici, vyčkává, co se nakonec opravdu stane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Do Národní technické knihovny i za hudebním archivem Supraphonu
Národní technická knihovna (NTK) vyjednala pro své registrované zákazníky exkluzivní přístup ke zvukovému digitálnímu archivu vydavatelství Supraphon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštívil GE Aviation v Letňanech a prohlédl si unikátní zkušebnu leteckých motorů ČVUT
Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministryní obchodu a průmyslu Martou Novákovou a ministryní financí Alenou Schillerovou v pondělí 8. října 2018 navštívili GE Aviation Czech v pražských Letňanech, kde jednali s prezidentem společnosti Davidem L. Joycem a se zástupci ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pražský hrad bude příští týden hostit česko-čínské obchodní fórum
Pražský hrad bude příští týden hostit česko-čínské obchodní fórum. Bude se konat v úterý a ve středu. S účastí na galavečeru počítá i prezident Miloš Zeman, řekl ČTK jeho kancléř Vratislav Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pusťte na Piráty šílenou Hanu. Já to chci, strašně moc chci. Veselý rozbor pražských voleb
Volby skončily, začaly námluvy. V Praze je unikátní situace. Koalici mohou sestavit tři strany. Jakékoliv tři strany. Nyní se rozhoduje, které z nich to budou. V rozhovoru pro Novinky.cz se za ODS vyjadřuje Alexandra Udženija, místopředsedkyně strany. „Jsem jasně přesvědčena o tom, že nejlepší koalice pro Pražany by byla jednoznačně ODS, Spojené síly pro Prahu, což jsou naši přirození partneři, a Praha sobě,“ řekla o preferované skladbě koalice. A spekulace pokračují. Na Facebooku je obsáhle komentoval Jaroslav Plesl, šéfredaktor Mladé fronty Dnes. Šílená Hana, rotující primátor a Žít Brno, bavil se šéfredaktor Mladé fronty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT pořádá přednáškový cyklus renomovaných vědců a historiků
České vysoké učení technické v Praze připravilo pro letošní podzim cyklus přednášek tematicky soustředěných na to, jak politické a kulturní proudy v tzv. první republice i v meziválečném světě ovlivňovaly dění na jedné z nejvýznamnějších českých a československých vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V Přerově se rýsuje koalice ANO, ODS a KDU-ČSL s TOP 09
V Přerově se po komunálních volbách rýsuje koalice vítězného hnutí ANO s ODS, která skončila na druhém místě, a s koalicí KDU-ČSL a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu by tak získali těsnou většinu – 16 mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prosazujeme zrušení koncesionářských poplatků ČT a její kontrolu NKÚ!
Veřejnoprávní Česká televize by měla být apolitická a poskytovat objektivní a vyvážené informace pro naše občany, a ne že bude v drtivé většině probruselská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Nezaměstnanost - podíl nezaměstnaných osob
Jinak na pracovním trhu zůstává vše v zajetých kolejích. Většina firem napříč celou ČR bojuje s akutním nedostatkem zaměstnanců, když převažuje poptávka po méně kvalifikovaných pracovnících jako jsou montážní dělníci či pomocní pracovníci ve výrobě a ve stavebnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Poprvé promluvil o ČSSD, a ještě se pod to podepsal: Dolínku, ty sis urval koryto, viď? Hamáčku, Zimolo, co to melete? Praha je obrovský debakl. Pravda o Sobotkovi
ParlamentníListy.cz získaly komentář někdejšího člena ČSSD Leoše Paclíka. Jeho letitou minulost v této straně lze nazvat jako úspěšnou: působil jako člen KVV, místopředseda OVV, osm let byl předsedou MO Vysočany a rovněž předsedou klubu zastupitelů na Praze 9. Paclík jako jeden z mála od plic popsal to, o čem si současný předseda ČSSD myslí, že je vlastně v pořádku. Naše redakce přináší Paclíkův postoj po korektuře, bez redakčních zásahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Poděkování voličům ČSSD
ČSSD dopadla v Uherském Hradišti špatně. Získala pouze jeden mandát a to je na prosazování volebního programu málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Sto let republiky = vlastizrada a okupace
Vlastizrádně dodnes působí veřejnoprávní média a politické neziskovky rovnou na politickou objednávku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Malá (ANO): Kraj dá 40 milionů z rozpočtu na výstavbu nového koncertního sálu pro Konzervatoř Brno
Nic nebrání výstavbě nového koncertního sálu pro Konzervatoř Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pražský starosta TOP 09 Lomecký odstupuje. Nevyřešil prý problémy s opilci
Zatímco v roce 2010 získala TOP 09 na Praze 1 přes 31 procent hlasů a v roce 2014 obdržela přes 22 procent a v obou případech místní volby vyhrála, v letošních komunálních volbách už získala jen 12 procent a skončila pátá v pořadí. Dosavadní předseda regionální organizace TOP 09 a končící starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký pochopil výsledek voleb jako jasný vzkaz nespokojených voličů a rozhodl se na post šéfa regionální organizace rezignovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ožrala Kalousek, zloděj zlodějský. Kvůli slavné Babišově sněmovní promluvě podává šéf frakce TOP 09 žalobu
Okresní soud Praha-západ bude řešit žalobu předsedy sněmovní frakce TOP 09 Miroslava Kalouska na premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. O podání žaloby, která se týká výroků Babiše o Kalouskovi před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD, dnes informoval server iDNES s odvoláním na Kalouskova právního zástupce Stanislava Balíka. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj uspěl v soutěži TourRegionFilm
Nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tématikou na svět Tourfilm proběhl v Karlových Varech 5. a 6. října. Cílem festivalu je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Pan Čižinský s námi odmítá jednat
Komentář na facebookovém profilu k povolebnímu vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Promotér FIA ETRC zveřejnil kalendář závodů na rok 2019, Most pochopitelně nechybí
European Truck Racing Association (ETRA), promotér evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), zveřejnil předběžný kalendář závodů pro sezonu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Strašnická vozovna slaví 110 let prohlídkou pro veřejnost
V současné době nejstarší funkční pražská vozovna oslaví kulaté jubileum. Vozovna Strašnice je dnes 8. října 2018 již 110 let v provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Co je na kauze Bretta Kavanaugha to podstatné
Opakovaná akce „MeToo“ tentokráte selhala. Celá hysterie, která vypukla v USA po obvinění producenta Harveye Weinsteina až příliš připomínala obdobné štvanice z let minulého století, kdy odsouzení byli odsouzení ihned, často bez soudu, bez důkazů, v minulosti byli i popravováni. Dnes jsou ekonomicky a politicky ničeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Dny české a německé kultury v Drážďanech budou za účasti Libereckého kraje
Liberecký kraj se pro letošní rok stal partnerským krajem při organizaci 20. Česko-německých dní kultury, které pořádá Euroregion Elbe/Labe. Od 23. října do 11. listopadu se mezi městy Drážďany a Litoměřice uskuteční na 80 akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Potřebuje Česko zvýšení rychlosti na dálnici o 10 kilometrů?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zvýšení rychlosti na českých dálnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Poděkování voličům ANS v senátních volbách na Praze 8
Děkuji voličům, kteří ve volbách do Senátu na Praze 8 podpořili skrze moji osobu politický program Koalice ve složení: Aliance národních sil, Blok proti islamizaci - Obrana domova, Česká Suverenita, Česká strana národně socialistická a Změna pro lidi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Díky financování dětských skupin a mikrojeslí podpoříme rodiny s dětmi i zaměstnanost
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyslalo pod vedením ministryně Jany Maláčové (ČSSD) do mezirezortního připomínkového řízení novelu zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rosatom: Rusko a Indie podepsaly dokument o výstavbě šesti nových jaderných bloků
Během 19. Rusko-indického summitu byl v Novém Dillí 5. října podepsán dokument o spolupráci Ruska a Indie v nových projektech v oblasti jaderné energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Méně násilí na Youtube a evropská produkce na Netflixu
Novinky z Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Velké děkuji všem, kteří mi dali svůj hlas
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČPZP: Na léčbu duševních poruch pojišťovna loni vydala 700 milionů korun
Více než 700 milionů korun vynaložila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v roce 2017 na léčbu duševních poruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Když to jde v Brazílii, proč ne u nás?
Komentář na facebookovém profilu k systému voleb v Brazílii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Jak pomoci Africe?
Nepomáhat! Alespoň ne tak, jako doposud, protože to nepřináší žádné pozitivní výsledky. Na podporu africkým zemím byly jen za uplynulých padesát let vynaloženy stovky miliard dolarů, ale výsledky jsou až na světlé výjimky doslova tristní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Není pravdou, že naše značka netáhne
Komentář na facebookovém profilu k volebním výsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Karlovarští studenti zvítězili v soutěži pro mladé návrháře
?Skvělého úspěchu dosáhli studenti oboru Oděvní design ze Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary na soutěži „Oděv a textil, Liberec 2018 aneb Bez textilu by nebylo oděvu“. Odbornou porotu, v níž zasedaly mimo jiné módní návrhářky Liběna Rochová a Jitka Klett, zaujaly jejich kolekce natolik, že si ze soutěže odvezli první místo a speciální ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Kok*ti z těch p*delí volají.“ Pane Babiši, máte smysl pro humor? Uvidíme
„20 tisíc piv, 5 tisíc gulášů a hovno! Vy kurvy,“ i to se objevuje na plakátu, jenž se jako fotomontáž šíří po volbách světem internetu. Lídr pražské kandidátky Petr Stuchlík tak podle vtipálků reaguje na výsledky v hlavním městě, kde hnutí ANO skončilo páté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Müsli z obchodu k snídani? Cukrová bomba
Müsli může být dobrým startem do nového dne. To, které si můžeme zakoupit v obchodu, ale našemu tělo rozhodně prospět nemusí. Často obsahuje příliš mnoho cukru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty vypsala soutěže na zhotovitele šesti staveb
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypsala tento týden soutěže na zhotovitele šesti významných staveb, jejichž celkové investiční náklady překročí 8 miliard korun. Rekonstrukcí projdou železniční stanice Řetenice, Letohrad nebo Mikulášovice dolní nádraží. Revitalizovat a elektrizovat se bude trať z Litvínova do Oldřichova u Duchcova či Šakvice – Hustopeče u Brna. Mezi finančně nejnáročnější patří druhá etapa modernizace přerovského železničního uzlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Trocha přírodního nářku
Stejně jako náhle v dubnu ze zimy propuklo léto, nyní zřejmě nastal proces opačný, ale stejně náhlý. Občas vedeme s přáteli hlubokomyslné debaty o změnách klimatu. Většinou se snažím mírnit jasná stanoviska, že za vše může člověk poukazem na historii a naši krátkou paměť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Liberec Nature Run – nová výzva pro RunCzech běžce
V Liberci panovaly ideální podmínky pro premiérový závod Liberec Nature Run, který byl devátou a poslední akcí série RunCzech v roce 2018. Liberec Nature Run uchvátil svou nádhernou přírodou, i když byl tvrdý a prověřil připravenost všech běžců. Trasa závodu běžce zavedla do přírody chráněné krajinné oblasti Jizerských hor a Lesů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ministerským předsedou Saska–Anhaltska Haseloffem
Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 8. října 2018 setkal s ministerským předsedou Saska–Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o investičních příležitostech v Sasku–Anhaltsku a o česko–německých vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Čeští výzkumníci a podnikatelé navazovali v Kanadě vztahy na poli umělé inteligence
Technologická mise agentury CzechInvest zavítala do Montrealu, Toronta, Waterloo a Edmontonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Zaměstnanci krajského úřadu přispěli patronce Gábině na léčbu
Skoro 60 tisíc korun získala na rehabilitační pomůcky a další léčbu Gabriela Petřkovská, která se po úrazu léčí v Hrabyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Potřebujeme kvalitní stavební zákon, který princip jednoho razítka zavede
MMR a Hospodářská komora se shodly, že české stavební právo po letech dospělo do stavu, ve kterém už nestačí pouhá další novelizace. Společně připraví nový stavební zákon, který by mohl být schválen už za tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Boj o vlastní suverenitu a bezpečnost
Téma uprchlíků a migrace je, žel, stále velmi aktuální! Od samého začátku jsem jako věčný optimista očekával, že si s tímto celoevropským problémem Brusel snad poradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nabídku pojištění jsme zásadně zmodernizovali, říká Vladimíra Ondráková
ROZHOVOR Současné trendy v pojišťovnictví či chystané novinky na trhu. Přinášíme rozmluvu s předsedkyní představenstva Hasičské vzájemné pojišťovny ing. Vladimírou Ondrákovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Línek (KDU-ČSL): Knihovní centrum U Vokolků bude mít do zimy nové střechy
Lidé procházející pardubickým Příhrádkem už mohou na vlastní oči vidět některé výsledky probíhající rekonstrukce historických domů čp. 6, 7 a 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra