Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.957x, což odpovídá cca 154.292-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Siemens hledá cesty, jak vyčistit oceány od plastového odpadu
150 milionů tun plastů pluje ve světových oceánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zemanův Hrad jde do boje s neziskovkou: Totalita! Nemlčte
Již jsme psali o poselství, které věřícím přednesl kněz Petr Piťha. „Dokonale zvrácené zákony, které se u nás mají zavést a v několika zemích už zavedeny jsou, jsou namířeny proti tradiční rodině,“ prohlásil kněz o Istanbulské úmluvě na svátek svatého Václava. Jeho slova nezůstala bez odezvy. „Česká ženská lobby oznámila, že podává trestní oznámení,“ informuje iDnes. Podle právníků České ženské lobby se Piťha dopustil úmyslného šíření poplašné zprávy. Na Piťhovu obranu přispěchal například prezidentův mluvčí, Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A vy jste označil Evropskou unii za Sovětský svaz, nastoupila Emma Smetana na Kuberu. Odpověď se nedá popsat
Ve volebním duelu na DVTV, který moderovala Emma Smetana, se střetli Jaroslav Kubera a Zdeněk Bergman. Není to jejich první střet, oba vystoupili již na ČT24. Řešila se EU, financování kampaně i slova Miloše Zemana. Bergman Kuberu vyzval, ať ho klidně udá, pokud si myslí, že je s jeho kampaní něco v nepořádku. Kubera se do něj zase pustil za „nezávislost“. A nakonec šlo o církevní restituce...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Komunista Skála po volebním debaklu: Nechci nic předjímat, ale...
Na mimořádném jednání Ústředního výboru KSČM příští sobotu budou podle dlouhodobého kritika předsedy komunistů Vojtěcha Filipa Josefa Skály chtít nespokojení členové stranického orgánu vyslechnout hodnocení důvodů volební prohry v komunálních volbách. Skála, který vyzval v neděli po vyhlášení výsledků voleb Filipa k rezignaci, nechtěl odhadovat, jak zasedání dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Estonský start-up Pipedrive otevírá pobočku v Praze
Bude první ve střední Evropě a společnost v ní plánuje zaměstnat 100 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví zve na historicky první Den otevřených dveří
Poprvé v historii otevře ministerstvo své brány veřejnosti! Zveme Vás v sobotu 27. října od 9 do 16 hodin na Den otevřených dveří do budovy ministerstva na Palackého náměstí 4, Praha 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Průšvih ČT je ještě horší: Po napomenutí ze Sněmovny přišla ještě větší rána
Přibližně před měsícem odvysílal dětský kanál České televize Déčko Zprávičky určené dětem, v kterých nechyběla ani informace o dětech v Palestině. Poslance ODS Klause mladšího tyto Zprávičky velmi rozzlobily. Zdá se mu, že Česká televize stále častěji sahá k nepřípustné politické indoktrinaci dětských diváků. Teď věc pokračuje. Ujala se jí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Tajný schůzky na Praze 2 a největší kmotr ANO, kterýho zajímají jediný…“ To prý je pravý důvod brněnského „megapodrazu“. Pouze na PL
V úterý došlo k zatím nejpřekvapivějšímu vývoji po letošních komunálních volbách. V Brně, druhém největším městě republiky, se čtyři strany pod vedením ODS rozhodly vyšachovat vítěze voleb, hnutí ANO. Ještě pár hodin předtím s ním přitom vyjednávaly. Primátor Petr Vokřál po zjištění, že byl obejit, hovořil o tom, že je v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tady něco nehraje, říká Tereza Spencerová ke globálním dohodám o migraci, které Česko má podepsat
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Je vcelku pochopitelné, že když vás někdo nutí podepsat dohodu a přitom vás ujišťuje, že je nezávazná, tak tu asi něco nehraje. Proč podepisovat cosi, co se nemusí dodržovat?“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová migrační pakt, který přichází na pořad jednání OSN. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se Spencerová věnuje též nové hrozící mezinárodní krizi – možné eskalaci bojů v Libyi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pozor. Markéta Šichtařová rázně zasáhla do probíhající debaty o neomarxismu
Ekonomka Markéta Šichtařová i hradní mluvčí Jiří Ovčáček se pozastavili nad článkem serveru iDnes.cz ohledně neomarxismu. „Neomarxismus je jedno z největších rizik pro Evropu za posledních možná 40 let,“ uvedla Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Základní registry můžou být brzy bez financí
Vláda včera konečně schválila koncepci Základních registrů 2.0. Učinila tak po dvojím odložení projednávání tohoto bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Michal David odpovídá kritikům: Já že jsem zpíval komunistům? Vždyť jsem měl tátu v emigraci
Zpěvák Michal David už ví, že u příležitosti oslav stých narozenin našeho moderního státu dostane od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Na sociálních sítích tato informace vyvolala rozruch. Někteří lidé se domnívají, že David dostává vyznamenání, protože je nakloněný právě Zemanovi. Nemluvě o tom, že svou pěveckou kariéru začal budovat v dobách komunistické normalizace. David však odmítá, že by kdykoli sloužil komunistickému režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klienti H-Systému: Díky Čunkovi, že říká pravdu
Klienti H-Systému vděčí senátoru Jiřímu Čunkovi, že odkrývá pravdu o H-Systému, která je nepohodlná nejen pro konkurzního správce, ale bohužel i pro několik klientů, kteří vsadili na pomoc advokátky Marvanové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Zasedání měnových a finančních špiček probíhá na Bali
Každoroční zasedání MMF a Světové banky proběhá letos na Bali v termínu 8. až 14. října. Kromě toho se zde sejde i Brettonwoodská mezinárodní rada. Místo nepřístupné a média mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tři sta miliard odchází za hranice, každý rok. Montovny, úplatky pro kmotry. Okamurův pražský lídr po volbách promluvil zcela naplno
ROZHOVOR Nestraník Hynek Beran vedl Okamurovu partaj SPD do neúspěšných komunálních voleb v Praze. V rámci hlavního města získal v řadách SPD zdaleka nejvíce preferenčních hlasů. Hypotetickému úspěchu SPD ve volbách do zastupitelstev metropole i na pražský magistrát příliš neprospěl ani incident, který se v souvislosti s kandidátkou okamurovců udál v Praze 1. Z tamní kandidátky totiž vypadla polovina jmen kvůli neschopnosti v městské části doložit své trvalé bydliště. Beran v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reflektuje nepříliš slavný výsledek Okamurovy partaje a rovněž odkrývá své obavy týkající se České republiky a jejího místa v současném světě. „Kolem probíhá technická revoluce, a v Čechách se stavějí montovny?“ stěžuje si energetik Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Konto Bariéry: Škola bez bariér – sen každého zdravotně postiženého dítěte
Jak ten sen postupně a napříč republikou pro všechny děti zrealizovat? Jak tomu snu můžete pomoct i vy – řadoví občané, podnikatelé, majitelé malých, středních i velkých firem? Prozradíme a bude se vám to líbit, bude vás to bavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chodí do hospod, dělají problémy. Zazněly vážné informace o cizincích, které k nám „taháme“ na práci
REPORTÁŽ Ubytovny v zoufalém stavu, které neviděly kontrolu. Zvýšená kriminalita cizinců ve středu města. Podfinancovaná charita, nedostatek terénních pracovníků a jen pár neziskovek, které se starají o lidi na ulici. Taková je realita plzeňské metropole, kterou na besedě o pracovní migraci ventilovali účastníci diskuse: Václav Dohnal z odboru azylové a imigrační politiky MV ČR, za cizineckou policii mjr. Stanislav Mraček, terénní pracovník Diakonie Československé církve evangelické Viktor Rumpík a jako moderátor Ľubomír Lupták ze Západočeské univerzity v Plzni. Přítomní se také dozvěděli, že cena zaměstnanecké karty na ukrajinském černém trhu dosahuje až dvou tisícovek dolarů…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Produkty i služby místních podnikatelů mohou získat regionální značku
Regionální podnikatelé mohou nyní získat značku “KRUŠNOHOŘÍ REGIONÁLNÍ PRODUKT®”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pět milionů za zvolení Zemana! U Soukupa řešili ČSSD, přišel i David Rath a někdo to zle schytal
Včerejším tématem pořadu Jaromír Soukup LIVE na TV Barrandov byl ústup levice z české politické scény. „Odliv voličů od levice musí být asi větší, než si myslíme, protože si ho dokonce všiml i šéf sociálních demokratů, Jan Hamáček,“ uvedl téma Jaromír Soukup lehkým rýpancem. Hosté byli opět kontroverzní, byla to Tereza Čechová za Mladé komunisty, Vladimír Franta z webu Sputnik, Radek Hlaváček z Mladých sociálních demokratů, Stanislav Grospič, místopředseda KSČM, novinář Štěpán Kotrba, jehož názory vám občas přinášíme, Jana Volfová z České suverenity a trestně stíhaný bývalý kandidát na senátora a zastupitel v Hostivicích David Rath. Otloukánkem pořadu byl Hlaváček, který schytal všechny útoky na Hamáčka, Sobotku a sociální demokracii vůbec. Hlaváček se zase trefoval do Adama B. Bartoše v publiku. „Bezvýznamný český nácek,“ komentoval mladý sociální demokrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda je pro mladé lidi důležitější než jistoty. Mamánci? To je jinak, vysvětluje Pirát Ferjenčík
Komunální volby v Praze poukázaly na jednu zásadní změnu. Hlavní město již nelze považovat za baštu pravicové politiky, časy se mění. Éra, kdy se s nadsázkou říkalo, že by v Praze bez problémů zvítězila i tenisová raketa Václava Klause, je již pryč. Do popředí se dostávají jiné subjekty. Tradiční favority z ODS, hnutí ANO i silnou TOP 09, letos kandidující v rámci uskupení Spojené síly pro Prahu, zaskočily dva jiné subjekty. Piráti, jejichž pražskou volební tváří byl Zdeněk Hřib a hnutí Praha Sobě, které vede starosta Prahy 7 a poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský. Poslanec za Piráty Mikuláš Ferjenčík poodhalil důvody pražské voličské revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Byla zima, tak to odnesla i ona. Nové informace o vraždě Jána Kuciaka
Dnešní vydání MF Dnes přineslo zprávu o tom, jak probíhala vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Podle všeho celá událost trvala jen čtyři minuty. Kušnírová pak byla podle policejní verze zavražděna „navíc”, byla zima, a tak nebyla na archeologických výzkumech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
S SPD koalice neuzavíráme, ujistil profesoar Fiala. Na Kladně to prý byla jen výjimka
Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro server Novinky.cz prozradil, jaký má názor na to, že v Brně nejspíše vznikne koalice ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů a ANO vypadne. „Na tom není nic divného, je to naprosto normální, žádné drama,“ uvedl šéf občanských demokratů. A zmínil se i o koalici s SPD v Kladně, která je podle jeho slov jen výjimka, která potvrzuje pravidlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf NATO vytočil Srby. Vážně jim tvrdil, že bombardování země bylo pro dobro obyvatel
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg navštívil Bělehrad, kde vedle diplomatických frází pronesl i jednu větu, která patrně jeho srbské hostitele příliš nepotěšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Debata v Liberci, iniciovaná Emanuelem Macronem. Hosté nadšeně chválili EU, ale pak dostali mikrofon lidé a vše se zvrhlo
REPORTÁŽ Francouzský prezident Macron vyhlásil sérii občanských konzultací, které se konají po celé Evropě. Ve středu se jedna uskutečnila ve Fryčově knihkupectví v Liberci. Cílem je sbírat podněty od občanů, které pak budou prezentovány na půdě Evropské rady. Mezi pozvanými hosty převažovali velcí příznivci Unie, u diváků to tak jednoznačné nebylo. V diskusi zazněla i peprná kritika. Například starší divák okomentoval Evropský parlament: „Mám známého, který je v Evropském parlamentu. Bavíme se o různých problémech, zahnutých okurkách, banánech a podobných kravinách. Říkal mi – když jsem jezdil do Evropského parlamentu před lety, bylo tam pár rozumných lidí. Teď je to tam jeden vůl vedle druhého.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Vláda schválila sdílený lékový záznam, který významně zvýší bezpečnost pacienta
Novelu zákona o léčivech, která přináší sdílený lékový záznam pacienta, na svém jednání schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených podporuje ve 2.kole senátních voleb 17 kandidátů
Demokratická strana zelených /DSZ/ se rozhodla ve 2.kole voleb do Senátu Parlamentu České republiky podpořit tyto kandidáty:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Třikrát blábol. Šafrova Hovorková se chtěl vysmívat Eriku Bestovi, ale nepovedlo se
Americký novinář Erik Best se vysmál Pavlu Šafrovi a jeho serveru Forum24.cz, ale také někdejšímu šéfovi polostátního gigantu ČEZ Martinu Romanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hodně nezvyklá slova na Českém rozhlase. O roce 1968
Mohlo být pražské jaro jen záminkou pro umístění sovětských vojsk na území ČR? Byly na území ČR jaderné zbraně? Co všechno se odehrávalo v bunkrech? O tom hovořil Ladislav Lahoda, prezident Společnosti pro výzkum historického podzemí, který tyto prostory mapuje a navštěvuje. Své teorie svěřil v pořadu Host Lucie Výborné na Českém Rozhlase Radiožurnálu. Interview je k dispozici na YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Novým tajemníkem ministerstva se stane Petr Bejček
Na základě výsledků výběrového řízení byl dnes novým státním tajemníkem Ministerstva financí jmenován Judr. Ing. Petr Bejček, který do úřadu nastoupí 15.10.2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: Objem čínského kapitálu v českých firmách na historickém maximu
Objem čínského kapitálu upsaného v základním jmění českých firem přesáhl 6,5 miliardy korun, a je aktuálně na historicky nejvyšší úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kiska: Prezidenti zemí V4 se shodli, že EU je úžasný projekt
Prezidenti Česka, Slovenska, Maďarska a Polska se shodli, že Evropská unie je úžasným projektem a projektem budoucnosti, na kterém je třeba pracovat. Novinářům to po úvodním diskusním bloku dvoudenního summitu zemí tvořících takzvanou Visegrádskou čtyřku (V4) řekl slovenský prezident Andrej Kiska. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bahrajnská lékařka zavzpomínala na arabské jaro: Ve vězení do mě kopali
Během protivládních demonstrací v roce 2011 se bahrajnská lékařka Nada Daífová rozhodla pomáhat lidem v ulicích, kteří byli zraněni při protestech. Brzy poté přišel trest – byla uvězněna, držena na samotce, mučena a nakonec odsouzena na 15 let. „Když vynesli rozsudek, pamatuji se, že se můj manžel zhroutil. Nikdo tomu nemohl uvěřit,“ uvedla Daífová v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: Žít a nechat žít
Komentář na facebookovém profilu na adresu hnutí Duhový svět
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Staví se
Komentář na facebookovém profilu k rozestavěnosti dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: První „psí doktorka“ v Česku Fanynka začala poslední rok své služby
Před několika dny, přesně 27. září, měla canisterapeutická fenka zlatého retrívra Fanynka „malé velké výročí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Studenti řadí Ministerstvo financí mezi TOP 10 nejžádanějších zaměstnavatelů
Podle nejnovějšího žebříčku nejžádanějších zaměstnavatelů vystoupalo Ministerstvo financí mezi studenty ekonomicky zaměřených vysokých škol na sedmou příčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Červíček se dočkal podpory. V boji proti Bělobrádkovi
Podporu před druhým kolem senátních voleb na Náchodsku získal od některého z neúspěšných kandidátů pouze bývalý policejní prezident Martin Červíček z ODS. Vyplynulo to z ankety ČTK mezi kandidáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dívka, která se prý sama ubodala: Libanonec zmizel
Libanonský podnikatel Ahmad Hassan Ibrahim zmizel z Česka. Přitom je klíčovým svědkem v případu neobvyklé sebevraždy mladé dívky. S Libanoncem není možné se zkontaktovat. Píše to server iDnes.cz, na případ také upozornil bloger Otto Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na slyšení před sněmovní komisi k OKD dorazil Telička
Sněmovní vyšetřovací komise k někdejší privatizaci černouhelné společnosti OKD zahájila dnešní jednání slyšením europoslance Pavla Teličky (dříve ANO). Telička v minulosti figuroval v orgánech některých firem finančníka Zdeňka Bakaly, většinového vlastníka těžební firmy. Na dnešek komise pozvala čtyři svědky, podle předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) se žádný z nich neomluvil, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Skripal: Jeden, druhý a ...třetí agent. Zase s falešným jménem
Případ odhalených agentů ruské vojenské zpravodajské služby GRU Alexandera Miškina a Anatolije Čepigy se dál „zamotává“. Na scéně se objevil třetí údajný agent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pápá. Držkopád. Článek, který nepotěší TOP 09 a ČSSD
Přinášíme text komentátorky Karolíny Stonjekové k právě skončeným komunálním volbám v Praze. Kromě ostudy ČSSD se Stonjeková ve svém facebookovém příspěvku věnuje i „velkouzenáři a pěstiteli řepky“ Babišovi. Někdejší členka ODS také komentuje výhru-nevýhru tradiční pravicové strany. Nedávno se Stonjeková stala středem pozornosti poté, co Český rozhlas odmítl uveřejnit jeden z jejích pravidelných komentářů s odůvodněním, že je „slabý“. Text, který se věnuje poměrům v Evropské unii a nynějšímu kárnému řízení vůči Orbánově Maďarsku, nakonec otiskly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Přestaňme si lhát do vlastní kapsy a začněme konečně konat
Česká republika potřebuje moderní levicovou stranu. A takovou se musí stát v očích veřejnosti Česká strana sociálně demokratická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš promluvil o situaci v EU: dostáváme se do kritické fáze
Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá v to, že se po sjezdu britských vládních konzervativců zrychlí jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Podle něj na dohodu moc času nezbývá. Předpokládá, že v případě potřeby by EU svolala k Brexitu mimořádný summit, řekl dnes ČTK a České televizi po jednání sněmovního evropského výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Takhle dopadl Miroslav Kalousek! O tom se nepíše
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kandidoval za svoji stranu v jihočeské Bechyni, kde žije, v komunálních volbách. Příliš štěstí ale straně nepřinesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Sociáldemokratické „přátelství až za hrob“?
Kdo se trochu více zajímal tématem jmenování ministra zahraničí jistě si povšiml, že mezi exponovanými osobami, které mají vztah k tomuto tématu nějaký vztah, existuje pozoruhodně vzácné „přátelství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ZOO Jihlava: Na cykloboxy přispěl Kraj Vysočina
Už od začátku září letošního roku nabízí jihlavská ZOO novou službu návštěvníkům, zejména pak majitelům kol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Z války, která měla být, ale nebyla
Je začátek října roku 1938. Eduard Beneš na nátlak vedení armády odmítá Mnichovskou dohodu. Proti sobě stojí dvě přibližně stejně početné armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Kraj připravuje stavbu Severní části obchvatu v Jílovém u Prahy
Středočeští radní chtějí urychlit stavbu velmi potřebné Severní části obchvatu v Jílovém u Prahy. Jde o další z dopravních staveb, které úzce souvisejí s vybudováním napojení na dálnici D3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Milada Halíková patří mezi absolutní politickou špičku
Vyjádření sexuologa MUDr. Radima Uzla ke kandidátce do Senátu M. Halíkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mračková Vildumetzová (ANO): Kraje navrhnou, kde bude mýtné pro kamiony přínosné
Kraje mají vybrat úseky nově zpoplatněných 900 kilometrů silnic I. tříd, na kterých by nemusela být od roku 2020 nulová mýtná sazba, ale kde mýtné obcím pomůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nepůvodní trnovník akát opět odstraňujeme z pražských lesů
Každoročně s nástupem podzimu lesníci zahajují práce spojené s odstraňováním akátových porostů na území hlavního města Prahy a jejich postupným nahrazováním dřevinami, jež jsou v pražské oblasti součástí přirozené druhové skladby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Michal David? Ne, demonstrace! Po Němcové a Gottovi padla další politická slova kolem zpěváka
Úmysl prezidenta Miloše Zemana vyznamenat státním vyznamenáním skladatele, zpěváka a hudebníka Michala Davida vzbudil řadu reakcí. Facebooková stránka Milion chvilek pro demokracii místo oslav svátku 28. října zve na podle jejích slov důstojnou oslavu 100 let republiky, jež se koná den předtím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hofrajter (ČSSD): Volební debakl
Absolutní a totální volební prohra se má nazvat absolutní volební prohrou - debaklem. Neschvaluji žádná vyjádření typu "strana se odrazila ode dna". Kdo to říká, ten lže. Ne nám, členům ČSSD, ne voličům, ale především sám sobě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Přední vědecké ústavy spojí síly ve výzkumu syntetických protilátek iBodies®
Ústav makromolekulární chemie AV ČR ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR intenzivně pokračují ve výzkumu syntetických náhrad protilátek iBodies® a za účelem jejich dalšího vývoje uzavřely spolupráci s Mezinárodním institutem pro konopí a kanabinoidy (ICCI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Expo Real: Podmínky pro rozvoj evropského investičního a realitního trhu zůstanou letos i příští rok příznivé
Ve středu 10. října skončil v Mnichově 21. ročník Expo Realu, prestižního evropského veletrhu komerčních nemovitostí a investičních příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skripal: ČT probrala stopu v České republice
Podezřelí z útoku na někdejšího agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji se podle všeho mohli pohybovat i v Česku a samotného Skripala zde před čtyřmi lety sledovat. Tvrdí to Český rozhlas. A právě reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa a bývalý zástupce ředitele ÚZSI Jan Paďourek byli hosty pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Velký mýtus na Slovensku se rozbíjí
Není to tak dlouho, co slovenský prezident Kiska, zřejmě za pomoci některých zahraničních zpravodajských služeb, provedl na Slovensku málem státní převrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Perspektivy Evropy (nacházející se v područí Evropské unie)
Podklad pro vystoupení na Ekonomické konferenci Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda si do šesti let pořídí bojový dron o váze až 600 kilogramů
Armáda by si měla mezi lety 2022 a 2024 pořídit víceúčelové drony, které budou vážit až 600 kilogramů. Budou vybavené průzkumnými přístroji či systémy pro elektronický boj. Vojáci budou ale mít možnost na ně instalovat i zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Osm kroků k záchraně soc. dem.?
Jiří Zimola navrhl osm kroků k záchraně ČSSD. Protože (jak vždy rád připomínám) platí Goethovo "kdo si dobře nezapne první knoflík, ten se už dobře neobleče", dávám do diskuse pár poznámek k jeho návrhu. Jsou dodány přímo do textu J. Zimoly:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa odhalila nelegální sklad kebabů v Dolním Dvořišti
Státní veterinární správa v Jihočeském kraji ve spolupráci s místním Celním úřadem odhalila nelegální sklad mrazených masných polotovarů pro výrobu kebabu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo nepracuje, ať nejí? Schillerová vysvětlila čtenářům, co chystá na příjemce dávek
Z PROFILŮ Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, již předseda vlády Andrej Babiš označil za jednu z nejpravicovějších žen, které zná, usedla k počítači a odpověděla na několik dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jeden z tazatelů chtěl např. slyšet, proč se vláda neřídí pořekadlem, „kdo nepracuje, ať nejí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ je připraven na druhé kolo senátních voleb
Druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky začne v pátek 12. října ve 14 hodin. Voliči budou moci odevzdávat své hlasy až do 22. hodiny, v sobotu 13. října pak už od 8 hodin ráno do 14. hodiny, kdy bude hlasování ukončeno. Okrskové volební komise začnou bezprostředně poté hlasy sčítat a výsledky předávat Českému statistickému úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Nově povolené fúze v oblasti personalistiky, bankovnictví, stavebnictví a kovovýroby
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil dalších pět spojení soutěžitelů. Všechna uvedená rozhodnutí Úřadu již nabyla právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Varování před nedostatečnou kvalitou vody v Lipkách je falešné
Na stojánku na odběr pitné vody v Lipkách v Telči viselo několik dní oznámení, že kvůli vypouštění Velkého Pařezitého rybníka nelze kvalitu zdejší vody garantovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Je nezbytné případ skupiny ČEZ v Bulharsku důsledně prošetřit
ČEZu hrozí v Bulharsku ztráta několika miliard Kč. Piráti žádají konkrétní kroky k nastavení průhledného hospodaření společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Přesun české ambasády do Jeruzaléma, odpovídají senátorští kandidáti
Pro nás, co půjdeme k senátním volbám, je jistě dobré znát názory senátorů na aktuální dění. A tak jsem si dovolil českobudějovickým uchazečům o Senát položit otázku na výše zmíněné citlivé téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Nezapomínáte platit koncesionářské poplatky?
Povinnost odvádět měsíční poplatek za vlastnictví či užívání televizního a rozhlasového přijímače nám ukládá zákon. Pro tyto platby se obecně vžilo pojmenování koncesionářské poplatky. Koho se týkají a kam plynou vybrané prostředky? A co když žádnou televizi nebo rádio doma nemáte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Koho podporujeme ve 2. kole senátních voleb
Vážení členové, příznivci a podporovatelé Svobodných, už zítra začíná 2. kolo senátních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ta strana je mrtvá. Totální letargie a paralýza. Takovýto nehezký je prý nyní stav v sociální demokracii. A tito lidé by mohli nahradit Hamáčka na postu předsedy...
ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaký je stav v ČSSD po volebním debaklu v komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Velké ambice
Po komunálních volbách v Brně to vypadalo na happy end.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus vydal zásadní politické prohlášení
Zpěvák Tomáš Klus měl možnost popíjet čaj s premiérem. Byl nadšen, když od něj slyšel slova plná soucitu a přání míru pro celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zle pro Merkelovou: Po víkendu může mít velký problém
O víkendu se budou konat volby v Bavorsku a jejich výsledek může otřást i vládou v Berlíně. CSU má na svém domácím hřišti našlápnuto k pořádné blamáži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Trolejbusy jezdí po Praze už rok. Nyní sveze cestující historický trolejbus 8Tr ev. č. 494
V těchto dnech si Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připomíná rok od obnovení provozu trolejbusové dopravy v Praze. Dynamicky nabíjené vozidlo vyjelo loni na podzim mezi zastávkami Letňany a Palmovka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Krajský úřad otevře své dveře na vlně 1. republiky
Státní svátek 28. října, kdy si připomínáme 100 let od vzniku Československa, mohou lidé oslavit i na Dni otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Wall Street zažil nejhorší výprodej od února, Asie jej dnes následuje
Finanční podmínky ve světě (odrážející dostupnost peněz) se zhoršují a rizika narůstají, říká poslední zpráva o finanční stabilitě Mezinárodního měnového fondu (MMF). Poněkud symbolicky ve stejný den americké akcie zažily největší propad od února tohoto roku (3,3 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Děti na valašskomeziříčském sídlišti Pod Oborou mají nové Oranžové hřiště
10. 10., 10 hodin a 10 minut. Tento okamžik roku 2018 si budou obyvatelé sídliště Pod Oborou ve Valašském Meziříčí pamatovat jako chvíli, kdy se otevřelo první Oranžové hřiště ve městě. Na vybudování moderního hřiště za více než milion, které vyrostlo na místě dřívějšího plácku pro děti s velmi zastaralým vybavením, přispěla městu 450 tisíc korun Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS: Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami
Ve středu 10. října zástupci HZS České republiky převzali v Jihlavě dva zcela nové a unikátní hasičské speciály na podvozku TATRA v podobě cisternových zodolněných stříkaček CZS 40 Titan. Vozidla budou sloužit u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Můj život s Kočkytem
Kdysi jsem viděl velmi dojemné filmové vyprávění o dvou špičkových hráčích amerického fotbalu, kteří v nějakém týmu hráli na stejné pozici, ale lišili se barvou pleti. Což v jisté době v Americe představovalo problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nechutné praktiky berňáků
Komentář na facebookovém profilu k postupu Finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Globální pakt OSN o migraci zřejmě odmítne také Rakousko a Dánsko
Rakousko a Dánsko si samy chtějí určovat migrační politiku, v OSN by se mohly připojit k USA a Maďarsku a z globálního paktu OSN o migraci vystoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Na koalici v Praze 5 se dohodli Piráti a nezávislí, ODS a ANO
V Praze 5 se na koalici domluvili Piráti a nezávislí, ODS a ANO. Strany podepsaly memorandum o budoucí koalici a nyní budou jednat o detailech. ČTK to sdělil lídr Pirátů a nezávislých Daniel Mazur (Piráti), který se na základě dohody má stát starostou. Jednání o podrobnostech by rád zakončil do měsíce. Koalice bude mít v 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vypadněte z Kliniky! nařídil prý soud
Nejvyšší soud (NS) patrně zamítl dovolání proti verdiktu o vyklizení Autonomního centra Klinika v Praze na Žižkově. Vyplývá to z databáze InfoSoud, ale mluvčí NS Petr Tomíček odmítl případ komentovat s vysvětlením, že soud zatím nemá potvrzeno doručení účastníkům řízení. Dosud Klinika zůstávala v provozu, NS totiž začátkem letošního roku odložil vykonatelnost verdiktu o vyklizení. Radost z toho, že bude Klinika vyklizena, má starosta městské části Alexandr Bellu (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Že jsme blbci? Jana Lorencová jménem venkova účtuje s Pavlem Novotným
ROZHOVOR „Na to, aby člověk pochopil logiku myšlení Pavla Novotného, je zapotřebí jiné než pozemské inteligence,“ uvádí bývalá poslankyně hnutí ANO a novinářka Jana Lorencová v rozhovoru, v němž ji ParlamentníListy.cz konfrontovaly s výroky možného budoucího starosty a provokatéra Pavla Novotného. K nově upečené podivné koalici v Brně říká: „Koncentrovaný podraz. Já třeba k politice pana Vokřála mám výhrady, ale to, co Brno předvedlo tentokrát, je opravdu hnus. Chápete tu podlost? Volič se ‚nějak‘ rozhodne a vloží lístek do urny s představou, že jeho hlas bude brán vážně. A krátce nato zjistí, že sice strana vyhrála, ale voličům to je houby platné, protože ostatní subjekty spojily síly, aby na mínění a snahu voličů vystrčily společně s panem Novotným holou zadnici!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Finanční správa si vykládá své pravomoci v neprospěch daňových poplatníků
Komentář na facebookovém profilu k praktikám Finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech: Archeologické práce u Hvozdnice se dostávají do konečné fáze
Již od roku 2013 zkoumají archeologové královéchradeckého muzea důležitou archeologickou lokalitu u obce Hvozdnice, kterou pohlcuje rozrůstající se kolonie rodinných domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To se jich bojíte? Zásadní otázka kolem ČT
Reportér Reflexu Bohumil Pečinka se ve svém komentáři na facebookovém profilu zamyslel nad tím, zda politici jsou poskoci novinářů. Přimělo ho k tomu sledování veřejnoprávní České televize a jejího pořadu Události, komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy se dohodlo s Poličkou na zahájení příprav protipovodňové ochrany
Vznik pracovní skupiny, hledání možností financování a zahájení společných příprav vedoucích k výstavbě protipovodňové ochrany, na tom všem se domluvilo Povodí Moravy, s. p. se zástupci města Polička. Výsledkem spolupráce bude komplexní ochrana města, která zvýší stávající zabezpečení města až na úroveň tzv. dvacetileté vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Česko bude s Lucemburskem spolupracovat na kosmickém výzkumu
Česká republika se připojila k Portugalsku, Japonsku, Číně a Spojeným arabským emirátům a začne spolupracovat na kosmickém výzkumu s Lucemburskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Kdo nic nedělá, nic nezkazí
Komentář na facebookovém profilu k incidentu ujíždějícího motorkáře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Ke změně může pomoci každý z nás
Komentář na facebookovém profilu k omezení emisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Na jednání komunistického ÚV to prý bude drsné. Straníci se chtějí pustit do Filipova vedení
Příští sobotu bude mimořádné jednání Ústředního výboru KSČM, kde budou podle Josefa Skály chtít členové stranického orgánu, kteří jsou nespokojení s výsledky voleb, slyšet hodnocení důvodů prohry. Josef Skála, který je dlouhodobým kritikem šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, vyzval v neděli po vyhlášení výsledků voleb Filipa k rezignaci. Sklála v rozhovoru s ČTK podle serveru Denik.cz nechtěl předjímat výsledky jednání, jediné, co připomněl, je postoj Miroslava Grebeníčka, který před 13 lety při jednání rezignoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V letošní soutěži Stavba Libereckého kraje uspěla naše cyklostezka
Hned dvě ceny v tradiční soutěži Stavba Libereckého kraje získala lesní cyklostezka z Nového Boru do Svoru na Českolipsku, kterou za 13 milionů korun vybudoval podnik Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková se setkala s představiteli Platformy proti hlubinnému úložišti
„Jaderná energetika je nejen součástí energetické koncepce České republiky, ale je i strategickým zájmem státu a s tím souvisí i bezpečné uložení jaderného odpadu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Známe nejlepší knihovnice Královéhradeckého kraje roku 2018
Ocenění za činnost pro svou obec a její obyvatele si do krajské metropole přijely převzít knihovnice ze všech koutů regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radioservis: Transsibiřská odysea - Po stopách legionáře Jana Kouby
Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis doporučuje unikátní knižní novinku Transsibiřská odysea Iny Píšové s podtitulem Po stopách legionáře Jana Kouby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pane prezidente, je správné, že chcete ocenit Michala Davida
Věřím, že mě nikdo nemůže kritizovat, že bych od ráno do večera bojoval za Miloše Zemana a jeho názory. Samozřejmě, že s ním často souhlasím a holt také někdy nesouhlasím, ale to je normální. Ale rozhodně sdílím jeho názor že Gott, David či Bílá jsou špičky naší hudební pop kultury, kteří rozdávali po desetiletí radost celému národu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Brněnský soud eviduje první stížnost na obecní volby: Obec Hluk je to, oč v ní běží
Krajský soud v Brně přijal v souvislosti s komunálními volbami první stížnost, týká se voleb v obci Hluk na Uherskohradišťsku. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Eva Angyalossy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soudní ping-pong
V pátek 12. října 2018 v 8:30 bude u Obvodního soudu pro Prahu 1 – místnost č.4/přízemí zahájeno hlavní líčení v trestní věci dvou zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí ČR, obžalovaných kvůli údajně neoprávněnému zaplacení propagačních akcí, uspořádaných v oblasti Dálného Východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FN Plzeň: Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018
V pátek 21. září v rámci 10. ročníku celostátní konference KVALITA ZDRAVOTNÍ PÉČE A AKREDITACE převzal ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. společně s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Ing. Bc. Andreou Mašínovou, MBA, LL.M. ocenění absolutního vítěze projektu a certifikát KVALITNÍ A BEZPEČNÁ NEMOCNICE 2018, k němuž náležel také voucher v hodnotě 15 tisíc korun na služby software společnosti STAPRO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policisté převzali ocenění za sportovní úspěchy
Při slavnostním vyhlášení Sportovce Ministerstva vnitra roku 2018, které se konalo 4. října 2018 v Kongresovém centru ČNB v Praze, byli oceněni sportovci OLYMPU, policisté a hasiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Výsledek voleb může znamenat pád vlády
Zdá se to někomu nereálné? Pochopitelně je to jen úvaha nad výsledkem komunálních a senátních voleb, který lze jednoznačně označit – porážka levice. Každopádně výsledek ovlivní chování hnutí Ano vůči levicovým stranám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Na Slovensku začne dvoudenní schůzka prezidentů zemí V4
Ve Vysokých Tatrách na Slovensku dnes dopoledne začne dvoudenní schůzka prezidentů čtyř středoevropských zemí, které společně tvoří takzvanou visegrádskou čtyřku (V4). Tradiční summit prezidentů Česka, Slovenska, Maďarska a Polska tentokráte hostí hlava slovenského státu Andrej Kiska, jehož země nyní V4 předsedá. Českou republiku bude reprezentovat prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Maďarsko patří Maďarům a ne Bruselu
Od zahájení disciplinárního řízení proti Maďarsku už uplynul nějaký čas, ale mně stále nedává klidně spát. Přemýšlím, co tím Evropská unie vlastně sleduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Umělec promluvil o Pavlu Novotném a zastal se Michala Davida. A nejen to
ROZHOVOR „Ať se jdou ti, kteří kritizují Michala Davida, podívat na jeho vyprodané koncerty. Jeho písničky poslouchá už několik generací,“ říká herec Jan Kuželka. Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil volby a vyjádřil se i k úspěchu novináře a dnes už i budoucího starosty Pavla Novotného. Zmínil také Jiřího Paroubka a Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Na Velehradě se odborníci zabývali péčí o pacienty v terminálním stadiu
Dvoudenní odborná konference věnovaná paliativní a hospicové péči skončila na Velehradě. Akce se konala pod záštitou radní Zlínského kraje Michaely Blahové, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a děkanky Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně Anežky Lengálové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Brněnská hvězda z ODS prý každý den aspoň jednou zalže. Odsunutý primátor Vokřál ukázal na Facebooku důkaz
Situace mezi politiky v Brně přiostřuje. Lídryně ODS a kandidátka na primátorku v Brně Markéta Vaňková několik dní po volbách odmítla nařčení, že neinformovala hnutí ANO dopředu o vystoupení z předjednané koalice. Dle serveru Blesk.cz Vaňková tvrdí, že se nedalo primátorovi dovolat. To vyšachováný brněnský primátor odmítá, považuje to za lež. Naopak tvrdí, že to byl on, kdo se nemohl lídryni ODS dovolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek jednal na Radě EU v Lucemburku o zajišťování elektronických důkazů pro trestní řízení
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek dnes zavítal na zasedání Rady EU pro spravedlnost, kde se setkal se svým rakouským protějškem Josefem Moserem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka podpořil profesora Piťhu, pronásledovaného ženskou lobby
Pražský arcibiskup Dominik Duka coby předseda České biskupské konference (ČBK) vyjádřil podporu katolickému knězi a profesoru Petru Piťhovi, za jehož kázání na něj ve čtvrtek ráno podala Česká ženská lobby trestní oznámení. Podle spolku se v něm snažil veřejnost a věřící přesvědčit, že Istanbulská úmluva rozvrací rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš dostal na síti dotaz na obnovení Československa. Slíbil, že se lidé skutečně dozvědí, co se tu po roce 1989 stalo
Mělo by se zpátky spojit Česko a Slovensko? Takový dotaz dostal premiér Andrej Babiš od svého mladého fanouška prostřednictvím mobilní aplikace Pojď do mě, kde mu kdokoli může nahrát zhruba minutové video se svým dotazem. Premiérovi se otázka natolik zalíbila, že ji už společně se svou reakcí zveřejnil na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Když kandidát vyleze z kontejneru... Miloš Zeman se vyřádil na sociální demokracii
I tento čtvrtek na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem došlo na diskusi nad zajímavými a ostře sledovanými tématy posledních dnů. Prezident s generálním ředitelem Jaromírem Soukupem debatoval například o výsledcích voleb, ministrovi zahraničí nebo o tom, co si myslí o sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Soud osvobodil policistu aneb vítězství zdravého rozumu
Tato zpráva mě včera moc potěšila. Obvodní soud v Praze 8 zprostil obvinění policisty Šimona Vaice obviněného z těžkého zranění ujíždějícího motorkáře Tomáš Berky. Já strážci zákona tleskám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Diakonie pomáhá přežít nejen syrským sirotkům
Před vleklou válkou v Sýrii utekly miliony lidí. Značná část z nich našla přechodné útočiště v sousedním Libanonu. Diakonie, významný poskytovatel sociálních služeb a humanitární pomoci, tady už druhým rokem pomáhá 1500 nejchudším rodinám syrských uprchlíků. A myslí při tom i na místní obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD Netolický: Zase tak špatný výsledek to nebyl. Zeman se rozhodl na nás útočit
Sociální demokracie opět prožívá další volební prohru v řadě. Zevnitř ČSSD je tak opět slyšet volání po obnově strany, nebo jejím rozdělení. Vládní strana, která ztrácí voliče, nyní stojí na zásadním rozcestí. Jak se k takovému problému hodlá postavit a má ČSSD schopnosti se s tím vším vypořádat a zase se stát úspěšnou? Nejen na to se zeptala moderátorka Zuzana Tvarůžková jejího místopředsedy a hejtmana Martina Netolického, podle jehož slov straně do jisté míry uškodil prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Radiologické oddělení zahájilo provoz nového multidetektorového celotělového CT skeneru
Multidetektorovým celotělovým CT skenerem nejvyšší kategorie - Aquilion ONE GENESIS od firmy Canon - nově disponuje Radiologické oddělení Nemocnice České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Zdanění náhrad církvím je jen laciným populismem
Komentář na facebookovém profilu k výrokům ministryně Schillerové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vondráček jede do Ruska. Chce jednat i s lidmi, kteří jsou na seznamu, ozývá se křik
Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) nevidí problém v tom, že bude při návštěvě Ruska jednat s předsedy obou tamních parlamentních komor Vjačeslavem Volodinem a Valentinou Matvijenkovou, kteří jsou na sankčním seznamu Evropské unie i Spojených států. Sankční seznam byl jednou z reakcí Západu na ruskou anexi ukrajinského Krymu a na krizi na východní Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Řeky živé a bez přehrad, žádají vědci a aktivisté na premiérovém setkání
Bosna a Hercegovina hostila vůbec první celoevropské setkání “River Summit” s cílem zastavit ničení vodních toků a vrátit řekám volnost. Na návrzích řádného postupu se shodli odborníci, místní lidé i nevládní organizace včetně české Arniky. Jejich snahou je pomoci úspěšné realizaci cílů vodního hospodářství EU vytyčených na rok 2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Roun (KSČM): Vojtěchu Filipe, odejdi se ctí, pokud Ti ještě nějaká zbyla
Do komunistické strany jsem vstoupil z přesvědčení, že pouze KSČM je jedinou poctivou levicovou stranou. A to i přesto, že jsem musel zapomenout na svoji dvacetiletou práci manažera Martina Dejdara a řady další populárních umělců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): TSK doporučila varianty pro provizorní náhradu Libeňského mostu
Jako nevhodnější varianty propojení obou břehů Prahy 7 a Prahy 8 při stavbě Libeňského mostu se podle dnes představené studie objednané Technickou správou komunikací jeví provizorní jednokolejný tramvajový most a silniční most.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Debata v Liberci, iniciovaná Emmanuelem Macronem. Hosté nadšeně chválili EU, ale pak dostali mikrofon lidé a vše se zvrhlo
REPORTÁŽ Francouzský prezident Macron vyhlásil sérii občanských konzultací, které se konají po celé Evropě. Ve středu se jedna uskutečnila ve Fryčově knihkupectví v Liberci. Cílem je sbírat podněty od občanů, které pak budou prezentovány na půdě Evropské rady. Mezi pozvanými hosty převažovali velcí příznivci Unie, u diváků to tak jednoznačné nebylo. V diskusi zazněla i peprná kritika. Například starší divák okomentoval Evropský parlament: „Mám známého, který je v Evropském parlamentu. Bavíme se o různých problémech, zahnutých okurkách, banánech a podobných kravinách. Říkal mi – když jsem jezdil do Evropského parlamentu před lety, bylo tam pár rozumných lidí. Teď je to tam jeden vůl vedle druhého.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nejsem spokojen s výkonem úřadu prezidenta, říká kandidát na předsedu Senátu Hampl
Senátor Václav Hampl by se mohl stát novým předsedou horní komory parlamentu, pokud klub Milana Štěcha z ČSSD po 2. kole senátních voleb oslabí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist