Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.303x, což odpovídá cca 172.346-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jaromír Petřík: Zrušit Zlatého slavíka si nedovolili ani komunisté
Tak, se letos neuskuteční soutěž Český slavík, nástupce nejslavnější soutěže zpěváků Zlatý slavík. Důvodem prý je systém hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Koalici má domluvenou 19 velkých měst, v osmi zbývajících se ještě jedná
Koalice už vznikly v Mladé Boleslavi, Frýdku-Místku, Kladně, Třinci, Havířově a nově také v Ostravě, Přerově, Jablonci nad Nisou, Prostějově a Děčíně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.10.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Znásilnil jsi mi dceru, já té tvé provedu to samé a pak ji zabiju! Oslava turecko-syrské rodiny se trochu zvrhla
Ožehavý případ řeší okresní soud v německém Giessenu. Jedná se o obvinění ze znásilnění v rámci migrantské rodiny. Podle všeho k němu však nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klíčový dokument, který může otřást Brnem. Vztahuje se k roku 2001 a my ho získali
Jestli se poslední dny v politice něco děje, pak je to situace na brněnské radnici. Jak rychle premiér Babiš odepsal Prahu, tak rychle jeho hnutí přeskupilo síly, aby si tuto moravskou metropoli udrželo. Poměr sil je přitom extrémně vyrovnaný, a pokud odhlédneme od SPD, pomyslným jazýčkem na vahách se stali Piráti. Aniž by možná sami věděli, co podporují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bouřlivé vystoupení Václava Klause: Byl dán impuls k rozředění národních států migrací ze zemí mimo Evropu!
Exprezident Václav Klaus promluvil o budoucnosti Evropy. Náš kontinent je podle jeho názoru vyhořelý a žádnou pořádnou budoucnost nemá. Alespoň dokud bude úpět pod jhem EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Výročí vzniku ČSR připomene Havlova hra Zítra to spustíme
Stoleté výročí založení Československa připomene inscenace hry Václava Havla Zítra to spustíme, kterou nastudovali žáci středních a základních škol. Do divadelně-vzdělávacího projektu, který spustila Knihovna Václava Havla, se zapojily desítky škol. Informovala o tom v tiskové zprávě Barbora Grečnerová z Knihovny Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Karlovarský kraj má experty na zdravotnictví
Na podzim v roce 2011 založil Andrej Babiš hnutím ANO 2011, později kriticky zhodnotil stav společnosti, silně kritizoval korupci a přišel s tím, že chce řídit stát jako firmu. Jako firmu chtěli řídit také zástupci hnutí ANO kraje a města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Záchranáři mají vlastní slavnostní prapor
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje se pyšní novým slavnostním praporem, který pro svoji příspěvkovou organizaci pořídil Pardubický kraj v rámci oslav 100 let od vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Soukup by neměl ztrácet nervy
Z elektronických médií jsem se včera dozvěděl, že J. Soukup připravuje v jednom ze svých četných pořadů na TV Barrandov, kde vystupuje jako hlavní konferenciér, analytik, soudce, popravčí i generální ředitel v jedné osobě, opět pásmo věnované mé osobě. Pro jistotu jsem se podíval na tento pořad a byl jsem zděšen. Tedy především ze Soukupa samotného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Unikátní experiment. Vědci sledují přeměnu pole na druhově bohatou louku
Jedinečnou příležitost sledovat přeměnu intenzivně obhospodařovaného pole na druhově bohatou pastvinu mají nyní vědci v rezervaci velkých kopytníků v Milovicích. Díky vstřícnosti milovické radnice se totiž od letošního roku k pastvině divokých koní a praturů podařilo připojit devítihektarový městský pozemek, který dosud sloužil jako intenzivně obhospodařované pole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Levicové téma světa – objektivní nutnost
Je po volbách a nejenom v Čechách má výsledek dosti jednoznačnou tendenci. Tradiční levicové strany se propadají až do nenávratna. Tendenční politologové mají jednoznačný pohled. Svět a tím i elektorát se změnil. Přesto si myslím, že věc a svět není tak jednoduchý, pokud zvážíme příčiny hlubším pohledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Přestaňte hledat nepřímé viníky...
...své vlastní neschopnosti. Nechci se příliš vyjadřovat k aktuálním volebním výsledkům sociální demokracie v komunálních a senátních volbách. Koneckonců, senátní volby jsou ještě v běhu, a tak může být alespoň kosmeticky poopraven dojem ze špatného volebního výsledku ČSSD v proběhlých komunálních volbách. Ztratit půlku mandátů v zastupitelstvech je prostě špatný výsledek. O tom není žádného sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude jednat v Polsku o opatřeních proti migraci
V pondělí 15. října 2018 navštíví předseda vlády Andrej Babiš Polskou republiku. Ve Varšavě bude jednat s polským premiérem Mateuszem Morawieckim a během své pracovní cesty navštíví Evropskou agenturu pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Spisovatel Viewegh pobouřil některé lidi svým příspěvkem ke kampani Me Too. A nyní věc posunul
Spisovatel Michal Viewegh se znovu ozval. Důrazně odmítl, že by snad zlehčoval zločiny znásilnění. To ale nemění nic na tom, že jednu americkou dámu považuje za hysterku. Pár slov přidal i na adresu premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozhýbejme Zlín: Petr Michálek lže, jako když tiskne!
Uskupení „Rozhýbejme Zlín“ je nuceno ostře reagovat na vyjádření zastupitele Petra Michálka, který bezostyšně lže veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie obvinila z vydírání šéfa hygienické stanice Jarolímka
V kauze údajného vydírání na pražské Krajské hygienické stanici obvinila policie i jejího ředitele Jana Jarolímka. O rozšíření stíhání na šestatřicetiletého muže dnes ČTK informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk, totožnost obviněného potvrdil mluvčí hygienické stanice stanice Zbyněk Boublík. Doplnil, že Ministerstvo zdravotnictví ředitele do skončení trestního stíhání zprostilo výkonu služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rodina pohřbila Jana Kočku ml., smuteční průvod omezil dopravu
Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze zaplnili dnes lidé, kteří přišli na pohřeb Jana Kočky mladšího, vnuka provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Muž nedávno zahynul při dopravní nehodě. Po obřadu následoval smuteční průvod, při kterém ostatky zesnulého kočár tažený koňským spřežením převezl Vinohradskou třídou na Olšanské hřbitovy. Kvůli průvodu byla v ulici zhruba na půl hodiny omezena doprava včetně tramvají. Jeho povolení vzbudilo kritiku, vše se dnes ale obešlo bez incidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zatímco Česko volí do Senátu, na světové burze proběhlo něco hrozivého, co budí obavy
Češi v pátek začali volit ve druhém kole své zástupce do Senátu, ještě před tím se ale pozornost finančníků po celém světě obrací v obavách k burze. Třetí největší bodový propad v historii. Tak lze ve zkratce popsat středu 10. října 2018 pro americké akcie. Onen propad se týká Indexu Dow Jones, který během jediného dne seskočil o neuvěřitelných 832 bodů. Prudký pokles se následně začal přelévat i do dalších akciových trhů. Na burzách po celém světě vzrostla nervozita. Hodnotu ztratil také německý, japonský, britský, nebo francouzský index. Ztráta důvěry postihla i alternativní svět Bitcoinu. Co se bude dít dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Začíná druhé kolo voleb do Senátu. Opozice se už teď může těšit na výsledky
Ve 14:00 dnes začalo finále letošních senátních voleb. Lidé v něm rozhodnou nejen o obsazení 25 senátorských křesel, ale i o tom, jak silnou většinu bude mít v Senátu opozice, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jednadvacet senátních finalistů podepsalo závazek k ochraně demokracie
Závazek k ochraně demokratických hodnot v rámci projektu Chvíle pro Senát podepsalo 53 adeptů z původních 236 kandidátů na senátory. Jednadvacet z nich postoupilo do nynějšího finále senátních voleb. Podepsaný závazek může být určitým vodítkem pro voliče, uvedl dnes Lukáš Kraus z výzvy Mantinely demokracie, která projekt připravila společně s iniciativami Společně to dáme a Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš se znovu vyslovil pro přímou volbu starostů a primátorů
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je zastáncem přímé volby starostů a primátorů. Česko podle něj potřebuje změnu současného volebního systému do obecních zastupitelstev. Pokud by lidé rozhodovali o starostech přímo, Praha, Brno či Ostrava by už teď měly primátory, kteří by si vybírali své týmy. Babiš to řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Deníku, z něhož dnes citoval server Denik.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 má zastupitele ve 32 městských částech Prahy
Koalice s kandidáty TOP 09 získaly v Praze celkem 132 mandátů, z toho 96 z nich obsadili právě zástupci TOP 09. Důvěru voličů si jednoznačným výsledkem získali starostové Jiří Koubek (Praha - Libuš), Radek Vondra (Praha 14) nebo Ondřej Kolář (Praha 6). Velkou podporu dostali také kandidáti TOP 09 v Praze - Dolních Měcholupech, v Šeberově nebo na Praze 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kapsch slaví. Po významné zakázce ve Švýcarsku uspěl i v Německu
Rakouská společnost Kapsch byla pověřena provozováním chystaného systému elektronického mýta pro osobní automobily v Německu. Podle agentury DPA to dnes potvrdilo německé ministerstvo dopravy. Příslušná smlouva má 12letou platnost s možností prodloužení až na 15 let. Podle údajů firmy má zakázka hodnotu až 120 milionů eur (3,1 miliardy korun). DPA upozorňuje, že zatím není jasné, kdo se ujme samotného výběru mýtného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka chce upozornit na přetrvávající nedostatky ve zveřejňování soudních rozhodnutí
Ombudsmanka se dnes účastní 28. shromáždění delegátů Soudcovské unie ČR v Táboře. Se soudci chce při této příležitosti hovořit především o aktuálních tématech justice, s nimiž se v rámci své činnosti setkává. Upozornit chce především na dlouhodobě přetrvávající nedostatky ve zveřejňování soudních rozhodnutí v databázi Ministerstva spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zpěvák a skladatel Michal David si státní vyznamenání zaslouží
Komentář k udělení státního vyznamenání zpěváku a skladateli Michalu Davidovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Kdo může za výprodej akcií aneb Trump versus Fed
Americký akciový výprodej pokračuje. Index S&P 500 ztratil další více než 2 %. Celkově tak padá již šestým dnem v řadě a v souhrnu odmazal skoro 7 % - to je zatím nejhorší propad akcií za dobu prezidentování Donalda Trumpa. Americký prezident se i proto nechal slyšet, že na vině je americký Fed, který zvyšuje příliš zbrkle úrokové sazby. To je ale nepochopení situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Část Strakonické ulice je uzavřena kvůli úniku kyseliny, zvolte jinou trasu
Dnes ráno vytekla koncertovaná kyselina na Strakonickou ulici. Ta unikla z vypadlého kontejneru z kamionu o velikosti asi 1 m3. K úniku do kanalizace ani do vody nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Žijeme v diktatuře, kde nemůžete téměř nic, říká egyptská právnička
Ve vězení byla egyptská právnička Mahínúr Masríová třikrát, naposledy tam strávila dva měsíce a propustili ji letos v lednu. Dostala se tam většinou kvůli organizování protestů, podpoře politických vězňů a dodržování lidských práv ve své rodné zemi. „Žijeme v diktatuře, kde nemůžete téměř nic. Nemůžete ani pomyslet na svolání demonstrace, napsat něco na sociální sítě, uspořádat umělecký festival,“ řekla Masríová v rozhovoru s ČTK. Důležité je ale podle ní nepřestat bojovat, jinak „by oni vyhráli a to nechci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vítězové ještě neprohráli. Svoboda a Vokřál prý mají šanci se ještě vrátit do hry
Letošní komunální volby nastavují nový standard, protože není zvykem, aby se v Praze, Brně a ještě v několika dalších krajských městech stalo to, že ostatní obešli vítěze, píše komentátor MF Dnes Ondřej Leinert v pátečním vydání deníku. Zvlášť křiklavý příklad Brna, kde si místní lídr hnutí ANO Petr Vokřál podal ruku se zástupci ODS na to, že koalici uzavřou spolu, načež se o chvíli později z médií dozvěděl, že koalice bude bez ANO. „Je možné, že se do hry ANO s Vokřálem vrátí,“ míní Leinert a podobně to vidí i u Bohuslava Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: ČR uspěla ve volbách do Rady OSN pro lidská práva
Dne 12. října 2018 byla ČR na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku výraznou většinou hlasů zvolena členem Rady OSN pro lidská práva (RLP) na období 2019-2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Elektromobily ukončily spanilou jízdu v Ostravě
Ukázat, že dnešní elektromobily mohou jezdit levně, tiše, bez emisí a že díky dostatečně husté síti veřejných nabíjecích stanic spolehlivě zvládnou i delší trasy. To byl cíl E-Rallye, tisíc kilometrů dlouhé spanilé jízdy elektromobilů z Mnichova do Ostravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Deváťáci na Frýdlantsku poznali práci v lese
Jak se těží a sváží dříví, kde využít koně, jak pěstovat les, co musí umět obsluha harvestoru, co řidič vyvážecí soupravy nebo těžař s motorovou pilou… O tom se v pátek 12. října dopoledne prakticky přesvědčila v lesích na Jindřichovickém hřebeni u Nového Města pod Smrkem asi stovka žáků devátých tříd z regionu. Jejich průvodci z podniku Lesy ČR působí na Lesní správě Frýdlant v Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Obrovské selhání vlády s vážnými důsledky. Pro západní politiky a bankéře jsme jen snadná kořist. Bude muset dojít k vyvlastňování cizího velkokapitálu. Sociolog Petr Hampl hovoří
ROZHOVOR „Rád bych se mýlil, ale obávám se, že dřív či později bude muset dojít na vyvlastňování korporátních majetků, razie v centrálách, nucenou správu a podobně. V každém případě platí, že obyvatelé České republiky by odchodem investorů nic neztratili. Je zřejmé, že současná podoba globalizace přináší výhody jen úzké vrstvě vlastníků a manažerů. Pro většinu obyvatel je nevýhodná. Lidem v téměř každé zemi by dnes prospělo, kdyby více vyráběli pro místní trh a kupovali více místního zboží,“ říká sociolog Petr Hampl o nadnárodních korporacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Za první dvě hodiny volilo senátory méně než pět procent lidí
Většinou méně než pět procent voličů dnes přišlo za první dvě hodiny hlasování rozhodnout letošní finále senátních voleb. Jen místy byla účast až osmiprocentní. Vyplývá to z informací, které ČTK zjistila od volebních komisařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Pojďme k volbám, ať to kandidátům ANO neprojde
Komentář na facebookovém profilu k absenci premiéra Babiše na senátních volbách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Našim úředníkům není osud sociálně slabých lhostejný
Sbírka staršího oblečení a potřeb pro domácnost, nazvaná Dejte věcem druhou šanci, v pátek 12. října opět zaplnila celou místnost v přízemí Krajského úřadu Libereckého kraje. Desítky pytlů si odvezla Oblastní charita Liberec, která přidělí šatstvo a další věci sociálně slabým z Liberce a okolí. Sbírku mezi krajskými úředníky organizuje dvakrát ročně odbor sociálních věcí. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana Pavel Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ostrověcká JE dostane palivo v prosinci, Bělorusko vyjednává snížení úrokových sazeb
Během XXIII Běloruského energetického a ekologického fóra rozebírali vrcholní představitelé Běloruska aktuální stav projektu výstavby Ostrověcké jaderné elektrárny s reaktory VVER-1200. Ta se nyní připravuje na přivezení jaderného paliva a spouštění, které začne v příštím roce. Běloruská strana navíc usiluje o snížení úrokových sazeb za ruský úvěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Foldyna znovu na scéně: ČSSD je teď polomrtvá. Ale když bude ve straně větší síla lidí, kteří budou chtít změnu a bude poptávka, jsem připraven...
ROZHOVOR Podle místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny se strana neodrazila ode dna, ale utrpěla Waterloo, což se rozhodl řešit rezignací na stranické funkce. Ale to neznamená, že chce odejít z politiky. Naopak. Je odhodlán ucházet se o nejvyšší stranické funkce, i o post předsedy, aby pomohl zachránit sociální demokracii, pokud o to bude zájem. „Když bude v sociální demokracii větší síla lidí, kteří budou chtít zásadní změnu a bude po tom poptávka, jsem připraven jít do jakýchkoli střetů, abych sociální demokracii mohl zachránit. Zatím jsme ještě nevykročili na tu cestu zmrtvýchvstání. Teď jsme polomrtví,“ prohlásil poslanec Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Právníci: Při hodnocení protiprávnosti podpisu mýtné smlouvy ÚOHS nemůže využít argument veřejného zájmu!
„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se při zkoumání protiprávnosti podpisu mýtné smlouvy z letošního 20. září nemůže opřít o argument veřejného zájmu, protože výběr mýtného od 1. ledna 2020 není a nemůže být při existenci stávajícího funkčního mýtného systému ohrožen,“ říká specialistka na problematiku zadávání veřejných zakázek Kamila Kulhánková z advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česká letecká společnost je zpět na mezinárodní scéně jako seriózní hráč
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 12. října 2018 zúčastnil slavnostního představení nového letounu L-39NG v prostorách AERO Vodochody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: SPD se propadá, je až čtvrtá
Pokud by se volby do německého Spolkového sněmu konaly tuto neděli, dosáhly by strany současné vládní koalice historicky nejnižších preferencí. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který pro veřejnoprávní televizi ARD provedl Infratest Dimap.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Budoucí cukráři se budou učit v novém moderním centru
Zbrusu nové cukrářské centrum budou mít k dispozici žáci Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Praktická výuka tak bude nejen atraktivnější, ale také modernější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Kubáček radí ČSSD, co dělat, aby jí to fungovalo jako Babišovi
Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV.cz přivítal politologa Jana Kubáčka. Dozvěděl se od něj, že Andrej Babiš ve skončených komunálních volbách tvrdě narazil, čímž ovšem vytvořil prostor k růstu dalších osobností v hnutí ANO. Pokud jde o ČSSD, musí změnit dvě věci, pokud nechce zemřít. A Kalousek...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví v neděli 14. října zvláštní vlak na Velkou pardubickou
Tuto neděli 14. října bude pardubické závodiště dějištěm 128. ročníku Velké pardubické steeplechase. České dráhy sem při této příležitosti vypraví zvláštní vlak z pražského hlavního nádraží, na který nasadí soupravu CityElefant. Návštěvníci s jízdenkami ČD navíc dostanou 50% slevu ze vstupného na dostih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Kohezní politika dostává nový kabát, pomáháme Česku být aktivním hráčem
Když Evropská komise publikovala návrhy Víceletého finančního rámce a následně návrhy sektorových nařízení, dala definitivně najevo, že unijní pokladna i budoucí národní obálky se po Brexitu mírně srazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nenechme se rozdělit, apeloval Zeman na partnery z Visegrádské čtyřky
Pokusy o zasahování do vnitřních záležitostí zemí Visegrádské čtyřky (V4) jsou podle prezidenta Miloše Zemana zbytečné a vedou k odcizení vůči ostatním státům EU. Zeman to dnes řekl na tiskové konferenci po jednání se svými kolegy ze Slovenska, Maďarska a Polska ve Vysokých Tatrách. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): V Praze 2 vznikla silná koalice
V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Část Strakonické ulice bude kvůli kyselině zřejmě uzavřena až do neděle
Strakonická ulice bude ve směru z centra uzavřena v úseku od Dostihové ulice po Lahovický most pravděpodobně až do neděle 14. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ostravu povede ANO, Ostravak, ODS a lidovci, primátorem bude Macura
Ostravu stejně jako v minulém volebním období povede koalice vítězného hnutí ANO spolu s hnutím Ostravak, ODS a lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sto lip republiky vysadí v Podkomorských lesích podnik Lesy ČR
Sto lip bude lemovat jednu z lesních cest na území Lesnického parku Podkomorské lesy u Brněnské přehrady. Alej českých národních stromů má připomínat výročí založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, OSB a ANO
V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, Občané za spokojené bydlení a hnutí ANO. ČTK to dnes oznámila dosavadní starostka městské části Jana Černochová (ODS), která bude v čele radnice i v dalším období. Poprvé se stala starostkou v roce 2006. Nejvíc křesel, 13, má v 35členném zastupitelstvu ODS. Oproti minulému volebnímu období jsou ve vedení radnice nově zástupci ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Boj proti léčitelům je zástupný problém, říká český celostní a rehabilitační lékař MUDr. Jan Hnízdil
Ošetřit léčitelství zákonem není reálné, zahrnuje totiž různé metody – od těch tradičních, až po šarlatánské – říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) MUDr. Jan Hnízdil, který se dlouhá léta věnuje psychosomatické medicíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Akciové trhy po celém světě padají
„Růst akciových trhů bez silné korekce již trvá devět a půl roku, což je nejdéle v historii. Investoři jsou proto velmi nervózní a očekávají příchod krize. Stále více investorů opouští akciové trhy a nakupují státní dluhopisy. K tomuto trendu navíc přispívají problémy na rozvíjejících se trzích, rostoucí úrokové sazby, obchodní války a brexit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hilšer by měl zvážit odstoupení z boje o Senát, napsal jeho protikandidát Michálek. A věc má silnou dohru
VOLBY DO SENÁTU Údiv, rozpaky i nesouhlas vyvolal otevřený dopis Libora Michálka, který obhajuje senátorský mandát, aby jeho soupeř Marek Hilšer zvážil odstoupení z boje o Senát za to, že ho Michálek podpořil v prezidentské volbě. „To, co Michálek udělal, je nechtěným, ale faktickým přiznáním porážky. Zvlášť takový člověk by měl ctít, že voliči v prvním kole dali výrazně najevo, že pana Hilšera chtějí a chtějí ho v Senátu výrazněji než pana Michálka,“ komentoval tento krok politolog Petr Sokol. První kolo senátních voleb v Praze 2, kde se oba kandidáti ucházejí o podporu voličů, drtivě vyhrál bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer s více než 44 procenty hlasů před dalším účastníkem druhého kola Liborem Michálkem, který získal 15,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš do Senátu volit nebude, při volbách bude v zahraničí
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nebude hlasovat ve druhém kole senátních voleb, které se konají dnes a v sobotu. V době, kdy budou otevřené volební místnosti, bude předseda vlády v zahraničí. ČTK to řekla mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Před týdnem byl Babiš jedním z prvních ve své volební místnosti, kdo odevzdal hlas v prvním kole v senátních a komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pohřební průvod Kočkových: Mlsna tepe Krnáčovou, jak to mohla povolit
Smuteční průvod za Jana Kočku mladšího, který zemřel při autonehodě koncem září, uzavře v Praze Vinohradskou ulici a omezí tak dopravu běhěm dopravní špičky. Magistrát hlavního města Prahy jej však nemusel i přes kladná stanoviska policie a dopravního podniku povolit. Podle náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy a státní správy Petra Mlsny nejsou pro vedení pražského magistrátu nijak závazná. Primátorka Krnáčová však nesouhlasí, neměla prý jinou možnost, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Kraj ušetřil více než 173 milionů na veřejných zakázkách
I přes nepříznivou situaci na trhu ušetřil Liberecký kraj na veřejných zakázkách 173 612 787 korun. Nejvyšší úspory byly u zakázek na silniční stavby a služby. Zhodnocení proběhlo u 160 zadaných veřejných zakázek za období od 1. ledna do 30. září tohoto roku. Původní hodnota činila 1 377 901 714,31 korun. Následně byly uzavřeny smlouvy ve výši 1 204 288.927,31 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Perský záliv nadbíhá Asadovi. Co na to Damašek?
Obecně platí, že nový přístup Perského zálivu vůči Asadovu režimu může ve finále vést k tomu, že USA s Izraelem ve svém „silovém“ přístupu k Sýrii zůstanou samy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Že by tolik lidí neumělo vložit do obálky lístek? Velké podezření nad senátními volbami na Rokycansku. Tyto informace se k nám dostaly
Podvody s hlasy? Je možné, aby někdo zneplatnil stovky lístků v senátních volbách? V senátním obvodu Rokycany nakonec může dojít i k přepočítávání hlasů a ke kontrole těch, které byly označeny za neplatné, je jich totiž překvapivě mnoho. U volby, kde nekřížkujete, pouze do obálky vložíte jeden hlasovací lístek, prý tento úkon nezvládlo na tři a půl tisíce voličů. A rozdíl mezi druhým a třetím místem v Rokycanech? Jen 252 hlasů. Druhá skončila stávající senátorka Milada Emmerová (ČSSD), která postoupila do druhého kola proti Pavlu Karpíškovi (ODS). Na třetím místě a tudíž za branami finále zůstala Lucie Groene, kterou navrhlo hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Seniorská obálka pomůže v tísni či ohrožení zdraví a života
Seniorská obálka usnadní řešení v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života. Bude se distribuovat do domácností se zdravotní péčí či domů s pečovatelskou službou a bude ke stažení na krajském webu. Důležité je umístit obálku na viditelné místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká televize: Československé legie na všech frontách první světové války
Třídílný dokumentární cyklus, natočený ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, uvede Česká televize 16. října ve 22:10 hodin na ČT2, 23. října ve 22:00 hodin na ČT2 a 30. října ve 22:50 hodin na ČT2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stop nesmyslným pokutám
Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely zákona, povolující toleranci alkoholu 0,5 promile na cyklostezkách, vinných stezkách a silnicích III. tříd
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poslankyně se neudržela: Soudružky z České ženské lobby za mě nemluví, ale vyřvávají tu i za mé peníze z našich daní!
V katedrále sv. Víta před pár dny promluvil kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se k tzv. Istanbulské smlouvě, kterou se bude zabývat i český parlament. Varoval, že i díky této úmluvě se vládnoucí třídou v naší společnosti stanou homosexuálové. Za tato slova si vysloužil tvrdou kritiku České ženské lobby. Jenže hlas pozvedla také poslankyně Zahradníková z ODS. Válka mezi ženami se rozběhla naplno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vražda Kuciaka a jeho snoubenky minutu po minutě. Takto to asi bylo
Jak vypadala vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně minutu po minutě? To sepsala MF DNES na základě rozhodnutí o uvalení vazby na čtveřici obviněných, které má k dispozici. Konkrétně jde o střelce Tomáše Szabóa, jeho „řidiče“ Miroslava Marčeka, objednavatelku vraždy Alenu Zsuzsovou a podnikatele, který pro ni vrahy sehnal – Zoltána Andruskóa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Člověk má mít možnost zemřít doma
Podpora mobilních hospiců na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hradecká ODS bude jednat s oběma potenciálními koaličními bloky
Oblastní rada OS ODS Hradec Králové po svém večerním jednání dne 11.10.2018 rozhodla, že hradecká ODS bude jednat o podmínkách koalice v pátek 12. 10. 2018 odpoledne s oběma potenciálními koaličními bloky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš se setkal s velvyslanci států EU
Ve čtvrtek 11. října 2018 poobědval předseda vlády Andrej Babiš s velvyslanci zemí Evropské unie a kandidátských zemí. Pracovní oběd se uskutečnil na pozvání rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer: První kolo nestačí
Komentář na facebookovém profilu ke druhému kolu senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad předává zkušenosti slovenským kolegům
Delegace Státního pozemkového úřadu v čele se zástupcem ústředního ředitele Martinem Vrbou se účastní mezinárodní vědecké konference „Slovensko — krajina neznámych vlastníkov“, která se koná 11. a 12. října 2018 ve slovenské Nitře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Bioplynka nově vytápí léčebný ústav Albertinum Žamberk
Odborný léčebný ústav Albertinum Žamberk je od dnešního dne vytápěn nedalekou bioplynovou stanicí společnosti Kavema.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Poznat kraj sousedů by mělo být v příhraničí samozřejmé
Ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje je nyní k vidění výstava „Pozvánka do mého kraje“, kterou dvacet českých a dvacet německých fotografů zve svými snovými fotografiemi do Máchova kraje a do Bad Muskau.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babišova vláda může mít problémy. Zaznělo, co může nastat po senátních volbách
Tento pátek a sobotu si Češi, Moravané a Slezané rozhodnou o tom, jak se promění Senát. V tuto chvíli má v horní komoře parlamentu jasnou převahu ČSSD, ale to se v sobotu po 14. hodině změní. Většinu by mohla získat ODS nebo lidovci. Obě to jsou opoziční strany, takže se dá čekat, že zbrzdí vládní kreativitu premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Voliči dnes začnou rozhodovat o tom, kdo bude mít většinu v Senátu
Voliči v Česku dnes začnou rozhodovat o tom, kdo se ujme vlády nad Senátem na příští dva roky. Jejich hlasy určí, které frakce budou mít v horní komoře Parlamentu většinu. Jisté je, že to nebudou vládní ANO a ČSSD ani s podporou komunistů. Voliči o tom rozhodli už v prvním volebním kole, které se uskutečnilo před týdnem spolu s obecními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ANO křičí kvůli podrazům, ale to samé dělá u nás ve městě. Nepřizpůsobiví do práce, primátor Kladna, kterého po volbách vyšachovali, promlouvá
ROZHOVOR Milan Volf primátorem Kladna znovu nebude. Hnutí Volba pro Kladno komunální volby ve městě sice vyhrálo, z podílu na vládnutí jej ale vyšachovala netradiční koalice sestávající z ODS, hnutí Kladeňáci, ANO a SPD. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Volf koalici označil za podraz a rovněž přiznal i to, že prý už dva měsíce dopředu věděl, že se na jeho hnutí ostatní politické subjekty domlouvají. ANO podle Volfa obdrželo ze strany Volby pro Kladno „velkorysou nabídku“, i tak ji ale odmítlo a pomyslného vítěze voleb „podrazilo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
S SPD koalice neuzavíráme, ujistil profesor Fiala. Na Kladně to prý byla jen výjimka
Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro server Novinky.cz prozradil, jaký má názor na to, že v Brně nejspíše vznikne koalice ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů a ANO vypadne. „Na tom není nic divného, je to naprosto normální, žádné drama,“ uvedl šéf občanských demokratů. A zmínil se i o koalici s SPD v Kladně, která je podle jeho slov jen výjimka, která potvrzuje pravidlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Novin(k)y ve službách vyděrače?
Podpora Zbyňku Stanjurovi na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Vytvoření široké koalice stran respektující vůli voličů je správným řešením
Vítěz voleb Město PRO lidi s podporou Strany soukromníků České republiky (vítěz voleb v Kutné Hoře) dnes bude již podruhé jednat s hnutím ANO 2011 o sestavení koalice tří nejsilnějších stran, doplněné o tři ostatní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Soudružky z České ženské lobby vyřvávají i za mé peníze
Komentář na facebookovém profilu na téma Istambulské úmluvy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Novou tajemnicí pro EU asi bude diplomatka Srnová
Novou státní tajemnicí pro evropské záležitosti se zřejmě stane diplomatka Eva Srnová, která dosud působila na českém velvyslanectví při Evropské unii. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz. Nynější státní tajemník Aleš Chmelař (ČSSD) funkci opouští a měl by působit na ministerstvu zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nacher ukončil spolupráci s Kleslovou
Poslanec Patrik Nacher (ANO) ukončil spolupráci s bývalou místopředsedkyní hnutí ANO Radmilou Kleslovou, píšou Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Kdo chce novou studnu, většinou průzkumný vrt nepotřebuje
Pokud se kvůli včerejší reportáži v hlavním zpravodajství TV Prima obáváte, že vám stavba plánované studny může nesmyslně protáhnout, můžete zůstat klidní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Za to, že uspěl u voleb, se stěhuje do ghetta v Litvínově. I s rodinou
VIDEO, ROZHOVOR Svérázným slibem překvapil své příznivce šéf Zelených v Ústeckém kraji Petr Globočník. „Pokud uspějeme, přestěhuju se do Janova,“ zavázal se před volbami, že je odhodlán sledovat dění problematického sídliště Litvínova přímo z ‚jámy lvové‘. Protože jím vedené hnutí získalo 3 mandáty, zjišťovali jsme, zda už balí kufry do sociálně vyloučené lokality, kde bují obchod s chudobou a kde před několika lety vybublalo sociální napětí až k demonstracím. V rozhovoru prozradil, s čím bude mít problém a zda nakonec padlo trestní oznámení na partu, která v Mostě chtěla zatočit s „havětí“. Vysvětlil také, proč není žádná výhra koupit byt, i když stojí třeba jen 30 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Z redaktorů ČT se stali političtí aktivisté
Komentář na facebookovém profilu k situaci v ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Návštěvníci se na Kleť vyvezou novou lanovkou
Novou lanovou dráhu budou moci využívat návštěvníci rozhledny Kleť na Českokrumlovsku. Právě totiž proběhla výměna 34 let starého lana za nové. Na jeho pořízení přispěl Jihočeský kraj částkou 970 tisíc korun. Celkové náklady se pak vyšplhaly na něco přes jeden a půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Národní obrození a následná průmyslová revoluce
Na obrozeneckých snahách je nejzajímavější to, co následuje. Jaký národ je zformován, jak se dál vyvíjí, v čem začne být jedinečný. Josefa Jungmanna ani loutkáře Matěje Kopeckého nemohlo napadnout, že české země jednou budou nejrozvinutějším regionem rakouského císařství a že se tu objeví firmy jako Kolbenka. Přesto na tom mají nespornou zásluhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rázná slova starosty Alexandra Bellu v rádiu. K smutečnímu průvodu Kočkových i aktivistům z Kliniky
Na pražské Vinohradské třídě dnes odpoledne stála auta, aby mohl ulicí projít smuteční průvod Jana Kočky mladšího. Magistrát rodině ceremoniál povolil, Alexander Bellu, starosta městské části Praha 3, s tím však nesouhlasil. Své důvody řekl v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Proč Jiřímu Šestákovi vadí zákon, který urychluje nové stavby?
Skupina 17 senátorů podala k Ústavnímu soudu stížnost proti novele stavebního zákona, která omezuje účast spolků na stavebním řízení a má urychlit hlavně dopravní stavby. Jedním z nich je i českobudějovický Jiří Šesták.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nováková: Jméno kupujícího ostravských hutí mě nepřekvapilo
Ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) oznámené jméno kupujícího ostravských hutí ArcelorMittal Ostrava nepřekvapilo. Schůzku s uvedenou britskou firmou Liberty House neplánuje ale iniciovat, předpokládá, že se jí zástupci firmy ozvou sami. Nováková to dnes řekla ČTK. Novému majiteli podnik prodá současný vlastník, skupina ArcelorMittal, patřící indickému miliardáři Lakšmímu Mittalovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalenský končí v týmu na boj s propagandou Rusů, hledá se náhrada
Český zástupce v týmu šéfky diplomacie EU Federicy Mogheriniové pro boj s ruskou propagandou odchází na konci října na vlastní žádost z Bruselu. Novinář Jakub Kalenský v týmu končí o rok dříve, smlouva mu měla vypršet v říjnu 2019. Česká vláda do týmu hledá nového kandidáta. Napsal to dnes server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Voliči falešnou levici nepotřebují a volit ji nebudou
V tisku se čím dál častěji objevují analýzy, proč „levice“ dopadla v komunálních volbách jak „sedláci u Chlumce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Počet automatů dlouhodobě klesá, cíle regulace hazardu se naplňují
Reakce na článek Jiřího Liebreicha „Půlmiliardová pokuta za hazard vázne v Karibiku Hracích automatů znovu přibývá titulní strana“, zveřejněné v E15 dne 11. 10. 2018 v rubrice Byznys, strana: 4 titulní strana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ANO se v Prostějově dohodlo na koalici s PéVéčkem, ODS a ČSSD
Hnutí ANO, které vyhrálo komunální volby v Prostějově, se dnes dohodlo na vzniku radniční koalice s PéVéčkem, ODS a ČSSD. Primátorský post obsadí ANO, které jako kandidáta na primátora nominovalo lídra a hejtmanova náměstka Františka Juru. Koaliční smlouva bude podepsána příští týden v pondělí, řekla dnes ČTK dosavadní primátorka Alena Rašková (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Markéta Vaňková má mou plnou podporu
Komentář na facebookovém profilu k povolební situaci v Brně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Průmysl je náš národní fenomén a umožňuje udržet životní úroveň
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se zúčastnila odborné konference Obnovitelné zdroje energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čínský poradce prezidenta Zemana má problém
Člen poradního týmu prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming je vyšetřován pro podezření z ekonomické kriminality. Píše o tom server České Noviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Provoz se na Strakonickou ulici vrátil již dnes, ale s omezením rychlosti
Strakonická ulice je již průjezdná. Dnes ráno na ni vytekla kyselina z nákladního vozu. Poškození komunikace nakonec není tak velké, proto nebude nutné vozovku pro tuto chvíli frézovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta převede svůj majetek do svěřeneckého fondu
Senátor a miliardář Ivo Valenta se rozhodl, že převede svůj majetek do svěřenského fondu. Zástupce Soukromníků se totiž chce věnovat především politice, a tak převod uskuteční nejpozději začátkem příštího roku. Změnu ve svém podnikání potvrdil serveru iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Doprava a Velká pardubická
Policisté informují řidiče jedoucí na Velkou pardubickou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu vyhlašuje podmínky pro udělení cen za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky
Bezpečnostní rada státu udělí i v roce 2019 cenu kolektivům i jednotlivcům v hlavní a ve studentské kategorii za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky. Návrhy na udělení Ceny BRS je možné posílat do 31. prosince 2018. Ceny budou uděleny ve druhém čtvrtletí roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti se připravují na obhajobu medailí na Turnaji mladých fyziků
Navázat na letošní bronzovou a loňskou stříbrnou medaili se pokusí čeští účastníci dalšího ročníku mezinárodního Turnaje mladých fyziků (TMF; International Young Physicists' Tournament). Přestože samotné mezinárodní finále bude v létě 2019, Úvodní soustředění Turnaje mladých fyziků předcházející regionálním kolům a národnímu finále proběhne už v pátek 19. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Na dořešení privatizačních kauz chceme pět let navíc
Piráti předložili návrh zákona, který by o pět let prodloužil dobu, po kterou může soud vrátit majetek nepoctivě nabytý během privatizace zpátky státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Evropskou unii je třeba transformovat
Komentář na facebookovém profilu k diskusi v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Kiska: Milá EU, jsi úžasná, ale...
Evropská unie potřebuje vzájemnou empatii členských zemí toho bloku, jež mají jiný pohled na vývoj v EU, řekl slovenský prezident Andrej Kiska po dvoudenním summitu s kolegy z Česka, Maďarska a Polska, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivista Peszynski popsal rozdíl mezi Zemanem a Babišem. Nahlédněte
Aktivista Tomasz Peszynskiprozradil, jaký rozdíl je mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zatímco prvnímu jsou demonstranti v ulicích spíše pro smích a nic si z nich nedělá, pro Babiše je prý důležité, aby na veřejnosti působil pozitivně. O to důležitější proto podle Peszynského je v protestech neustávat a dávat tak Babišovi najevo, že opravdu není všemi milován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vysoké španělské vyznamenání pro zaměstnance pražské hygienické stanice
Ředitel odboru hygieny obecné a komunální HSHMP pan JUDr. Ivo Krýsa, Ph.D., LL.M. převzal ve španělské residenci z rukou velvyslance Španělského království J. E. Pedro Calvo-Sotela důstojnický kříž Řádu Isabely Kastilské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V EU Reportu NKÚ hodnotí čerpání evropských dotací i související kontroly
Nejvyšší kontrolní úřad vydal Zprávu o finančním řízení prostředků Evropské unie v ČR – EU Report. V této publikaci pravidelně každý rok informuje, jak Česká republika hospodařila s penězi poskytovanými z rozpočtu Evropské unie, jaké kontroly spojené s podporou z Evropské unie NKÚ udělal, jaké výsledky přinesly a mnoho dalšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
František Dostál: Pane Suchý, já pamatuji...
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM nabízí v opakované dražbě zámecký areál v Načeradci. Zájemci si ho mohou prohlédnout 17. října
Opakovaná veřejná dražba areálu zámku v Načeradci, ležícího přibližně 10 kilometrů jižně od Vlašimi, se uskuteční 24. října na benešovském pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Minimální cena činí 19,8 mil. Kč. Unikátní komplex pozemků a budov o celkové výměře 29 874 m2 si mohou zájemci prohlédnout o týden dříve, ve středu 17. října od 13 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Visegrádská čtyřka je nesmírně důležitá, máme-li v EU cokoli prosadit
Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti setkání prezidentů zemí V4
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Národní pouť do Ruska uctila památku československých legionářů
Pod vedením náměstkyně ministra obrany Aleny Netolické se zúčastnila delegace Ministerstva obrany a Československé obce legionářské Národní poutě k válečným hrobům československých legionářů v Povolží a na Urale. Na návštěvě 16 významných míst se rovněž podílel zastupitelský úřad České republiky v Ruské federaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Zažijte Myslivecké slavnosti v Praze na Letné
Myslivost, myslivecké tradice a zvyky jsou součástí národního kulturního dědictví. V sobotu 20. října od 10 do 17 hodin je návštěvníkům zprostředkuje Národní zemědělské muzeum na Letné. Připraven je atraktivní program s loveckými psy, sokolnictví, zvěřinové speciality i ukázky řemesel souvisejících s myslivostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga jednal v Tokiu s japonským ministrem školství Šibajamou
Ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga jednal v Tokiu s nově jmenovaným ministrem školství kultury, sportu, vědy a technologie Masahiko Šibajamou. Tématem jednání byla spolupráce zejména v oblastech vysokého školství, výzkumu a vývoje či v oblasti sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pastor Brunson propuštěn. Jeho věznění bylo trnem v oku USA
Americký pastor Andrew Brunson bude propuštěn. Jeho věznění pobuřovalo Spojené státy. Turecko se tak rozhodlo, že jej ze země konečně propustí. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist