Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.984x, což odpovídá cca 103.522-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babiš i Zeman by měli trochu ubrat, vzkazuje z Ostravy primátor Macura. A z Prahy mu přiletěla lekce z politiky
Primátor Ostravy z hnutí ANO Tomáš Macura je jedním z těch, kteří se mohou prohlásit za jasné vítěze voleb. Ve svém městě získal takřka 33 procent hlasů, což je ve třetím největším městě ČR opravdu úctyhodný výsledek. Mohl by tedy být spokojený. Jenže není. I kvůli prezidentovi Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chřipka a pneumokoková onemocnění dýchacího traktu ohrožují především životy seniorů
S podzimním a zimním časem pravidelně přichází i období zvýšeného počtu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bude předsedou Senátu Jaroslav Kubera? ODS drtí všechny, ČSSD získá jediné křeslo
I druhý den letošního finále senátních voleb provázel malý zájem voličů. Voliči rozhodovali hned ve 25 senátních obvodech, dva - vsetínský a Praha 4 - byly jasné už po minulém prvním kole. Tam zvítězili Jiří Čunek a Jiří Drahoš. Jak dopadla další zvučná jména senátních voleb?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Rozhodnutí „Kartel Italia“ je pravomocné, účastníci si dělili zákazníky pomocí rezervačního on-line systému
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže informoval před týdnem o vydání rozhodnutí o kartelové dohodě společností Rail Cargo Austria AG, České dráhy, a. s., a AWT Čechofracht, a. s. Rozhodnutí vydané v proceduře narovnání dle očekávání nabylo právní moci a Úřad tedy podle daného příslibu zveřejňuje podrobnosti k uvedenému případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A v landsmanšaftu zavládlo hrobové ticho... Sítí se šíří výsměch poraženému Hermanovi
Exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) propadl v senátních volbách na Chrudimsku. Porazil jej kandidát ODS, starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. A na internetu se hned objevily komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Dál a nic
Často jezdím mezi Brnem a Prahou. Na jižní Moravě rodičovský dům, u Prahy bydlím. Na Moravě velký sad, hezky v kopci, aby to člověka udržovalo v kondici. A podzim si s námi hraje, ze zimy se vrátil do babího léta a je to přes poledne na tričko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: 200. výročí založení připomínají pamětní mince a poštovní známka
Při příležitosti 200. výročí založení Národního muzea byla vydána pamětní stříbrná mince a příležitostná poštovní známka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI začala kontrolovat dobíjecí stanice pro elektromobily
Automobily s elektrickým pohonem jsou v České republice stále populárnější. Výrobci předpokládají, že během dalších let se jejich prodej několikrát navýší. Se vzrůstajícím zájmem o nákup těchto automobilů roste i počet dobíjecích stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jsem celý život sexuálně obtěžován ženami. Profesor Knížák velmi netradičně o MeToo a omývání pindíka
Kampaň MeToo, ve které se ženy rozhodly veřejně promluvit o tom, že byly v minulosti sexuálně obtěžovány, obletěla svět. Svérázný příspěvek k této kampani přidal i profesor Milan Knížák. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman: Šéf BIS Koudelka není člověk na svém místě
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro PL odmítá, že by naléhal na vládu, aby odvolala ředitele civilní kontrarozvědky. Přesto však uvedl, že Michal Koudelka podle jeho slov není člověk na svém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Paní Miroslavo Němcová, a co jste v osmdesátých letech dělala vy? Petr Žantovský už má dost kádrování
TÝDEN V MÉDIÍCH V reakcích na dohadování o koalicích po komunálních volbách média vůbec nenahlédla situaci z toho úhlu, že se rozhoduje o vedení měst proti vůli voličů. Petr Žantovský připomíná, že volby se konají proto, aby voliči řekli, co si přejí, a ne proto, aby byl vítěz z rozhodování vyšachován. Pak jde spíš o nedemokracii, než o demokracii. Debata o udělení vyznamenání Michalu Davidovi slouží jen k útokům na prezidenta Miloše Zemana. Pokud je zpěvák kádrován za svá spartakiádní Poupata, ať jeho velká kritička Miroslava Němcová prozradí, co sama v osmdesátých letech dělala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Některé ženy se rozhodují podle vizáže, s tím se těžko bojuje, vysvětlil Michálek prohru s Hilšerem. Dozvěděl se za to o sobě mnoho ošklivého
Poražený senátor Libor Michálek pro server iRozhlas.cz přišel i s jedním z důvodů, proč proti Markovi Hilšerovi neuspěl. Podle jeho slov totiž některé ženy rozhodují podle vizáže. A s tím se těžko bojuje, řekl Michálek a dočkal se komentářů na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soudci hrají pingpong
V pátek dne 12. října 2018 zahájil Obvodní soud pro Prahu 1 hlavní líčení ve věci, v které obvinění převzali sdělení o zahájení úkonů trestního stíhání v březnu r. 2011 a k soudu pak napadla již 21.prosince 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zaplatí to znovu lidé
Komentář na facebookovém profilu k návrhu přísnějších limitů CO2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Ve Zlíně se hovořilo o úpravě rizikových míst na silnicích v kraji
Zahájit diskuzi vedoucí k návrhům a následné realizaci konkrétních opatření pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve Zlínském kraji – to bylo mimo jiné cílem Dopravní konference s BESIPEM & Fondem zábrany škod, jejíž šestý ročník hostilo ve středu 10. října Kongresové centrum Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Špinavé prádlo se pere doma
Žijeme v demokratické zemi, kde svoboda slova je jednou z priorit. Každý má právo sdělit svůj názor. Rozhodně by však neměl být manipulativní a sloužit jako prostředek k nefér boji o moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kolik má kdo aktuálně senátorů? Kdo bude mít předsedu? Zde nabízíme přehledné shrnutí voleb
Skončené senátní volby posílily hnutí ODS a STAN. Naopak své postavení v horní komoře ztrácí sociální demokracie. Z těchto senátních voleb pak vzešel jen jeden senátor Babišova hnutí ANO a žádný senátor KSČM. Přehled přinesly Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu předložena vládě
Ministerstvo financí dne 10. října 2018 předložilo vládě návrh zákona, kterým se mění zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, zejména zákon o investičních společnostech a investičních fondech nebo insolvenční zákon. Odborné veřejnosti se pro informaci předkládají příslušné dokumenty ve verzi předložené do vlády. Návrh je vládě předkládán bez rozporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ve Sbírce zákonů vyšla vyhláška o vzdělávání lékařů v základních kmenech
Ministerstvo zdravotnictví připravilo vyhlášku o vzdělávání lékařů v základních kmenech, která nyní vyšla ve Sbírce zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ani Drahoš, ani Čunek. Ideálním předsedou Senátu by byl profesor Hampl, říká politolog Jelínek
POLITOLOGOVÉ O roli Senátu i kdo vystřídá jeho současného předsedu Milana Štěcha si PL.cz povídaly s politologem Lukášem Jelínkem z Masarykovy demokratické akademie. Jiří Drahoš to dle něj nejspíše nebude. „Bylo by hodně zvláštní, kdyby padl návrh na Jiřího Drahoše, který je nejenom nováčkem, ale nemá praktické zkušenosti s chodem Senátu,“ říká. „Lidovec Jiří Čunek má šanci větší, ale je známý jako určitý potížista uvnitř KDU-ČSL. Přinejmenším ve svém vztahu k Andreji Babišovi a svoji kritikou Bělobrádkova vedení. Sami lidovci ho vnímají velice kontroverzně. To jeho šance na jmenování snižuje,“ míní. Největší ji podle něj má Václav Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Toto velmi nepotěší Jiřího Pospíšila. Do Senátu postoupila dáma, která odhalila, ja funguje TOP 09 pod jeho vedením
Jitka Chalánková, nezávislá kandidátka, jež na Prostějovsku porazila Boženu Sekaninovou z ČSSD, je ostřílenou političkou. Dříve kandidovala za TOP 09, nyní byla nezávislou kandidátkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Výbuch. ČSSD získala jediného senátora, Hamáček to vysvětluje „změnou reality“
Sociální demokracie zaznamenala v senátních volbách debakl. Přišla o 12 senátorů v horní komoře. Do ní se ve druhém kole probojoval pouze Petr Vícha z Karvinska, jehož politolog Petr Sokol nazval ve studiu ČT levicovým Jaroslavem Kuberou (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Do Senátu přijde řada velmi dobrých nových senátorů
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům II. kola voleb do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Vlastníci lesa mohou k obnově využít semenný rok
Letošní rok je pro lesy opravdu silným semenným rokem. Takzvaný semenný rok je periodicky se opakující rok zvýšené plodnosti jednotlivých dřevin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek odejde z čela lidovců. V senátních volbách zatím hoří jak papír
Předseda KDU-ČSL pomalu vyklízí pozice; oznámil, že už nebude obhajovat post předsedy KU-ČSL. Snad ho k tomu vedla i skutečnost, že prohrává v senátních volbách s kandidátem ODS Martinem Červíčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sbohem, Bělobrádku, sbohem Hermane. „Sobotkovi“ lidovci v senátních volbách vybouchli
Zatímco Jiří Čunek ovládl senátorské volby ve Vsetíně už v prvním kole, další výrazné osobnosti KDU-ČSL si ve druhém kole připisují výsledek, který se blíží hodnocení „výbuch“. Bývalí členové Sobotkovy vlády Pavel Bělobrádek a Daniel Herman prohrávají s velmi velkými rozdíly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zájem o volbu senátorů je slabý, účast je mezi 10 a 15 procenty
I druhý den letošního finále senátních voleb provází malý zájem voličů. Volební účast se kolem 11:00 pohybovala většinou kolem deseti až 15 procent, větší je jen výjimečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Všichni odpůrci Babiše v jednom šiku. Takto to po volbách vypadá v Plzni
REPORTÁŽ Staří kmotři, staré pořádky. Takové bude i nadále podle zákulisních jednání a špitání nové vedení města Plzně. Staronový primátor Martin Baxa (ODS), poslanec a místopředseda strany, usedne s největší pravděpodobností po čtyřroční pauzičce opět na primátorské křeslo. Proti hnutí ANO se již počtvrté v kraji (z toho potřetí v krajském městě) sešikovali všichni, kteří nemusí Andreje Babiše a jeho změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Tělesná, fyzická existence. Kolik pokusů máme k dispozici?
Křesťanství tvrdí, že máme tu na zemi jen jeden pokus. Nicméně východní nauky, ať již hinduismus, buddhismus, nebo Védy naopak učí, že se na zem rodíme vícekrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Jak pomoci ženám (ale i mužům) získat práci po rodičovské?
Na tuto otázku se pokusilo během středeční konference v Třebíči odpovědět více jak 15 odborníků z území Kraje Vysočina, Jihočeského, Jihomoravského kraje, ale také Dolního Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká republika byla zvolena do Rady OSN pro lidská práva
Česká republika byla dnes na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku zvolena členem Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) na období 2019-2021. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Slovenka se v Itálii družila s migrantem. Povídali si, popíjeli, ale pak sranda skončila
Česko-italská blogerka Monika Pilloni se znovu hlásí o slovo. Nahlédla do italského tisku a narazila na příběh, o který se chce podělit i s českou veřejností. Hlavní roli v něm hrají migranti a spolu s nimi bohužel i znásilněná Slovenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skripal, bombardování Jugoslávie, Kiska. Miloš Zeman na PL znovu mnohým zvedne mandle
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Šéf NATO Jens Stoltenberg se chová alibisticky, když se snaží omlouvat bombardování Srbska v roce 1999. Ta válka Aliance byla podle prezidenta Zemana chybou. Hlava státu to řekla ParlamentnímListům.cz. V souvislosti s děním kolem BIS pak Miloš Zeman uvedl, že její šéf Michal Koudelka není „člověkem na svém místě“. Prezident nicméně důrazně odmítá, že by žádal vládu, aby ho odvolala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Me too
Mne také obtěžovaly celý život ženy. Už v kolébce se na mně chlípně vyžívaly babička s maminkou, když mě přebalovaly, omývaly pindíka a utíraly můj krásný zadeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pirát Hřib vysvětlil, jaká je jeho kvalifikace pro řízení Prahy
Pražský lídr Pirátů Zdeněk Hřib by se mohl stát primátorem. Pokud se ustaví koalice Pirátů, hnutí Praha sobě a uskupení vedeného Jiřím Pospíšilem (TOP 09) a Hanou Marvanovou. Právě Pospíšilovi a jeho kolegům se nezdá, že by Hřib byl tím nejlepším primátorem. Mají obavy, aby se z pirátského primátora nevyklubala druhá Adriana Krnáčová (ANO). Hřib však věří, že by byl dobrým primátorem. Co ho k tomuto přesvědčení vede? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Curylo (KDU-ČSL): Krajské knihovny bodovaly v celorepublikové soutěži
Ocenění KNIHOVNICKÁ K2 podporuje knihovnictví a jeho společenský i vzdělávací význam. V úterý 10. října 2018 u příležitosti Týdne knihoven předal náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo tři ceny a dvě čestná uznání výjimečným knihovníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šidlo (KSČM): Situace v Českých drahách
Pokud se máme zamyslet nad současnými změnami na ČD a.s. je nutné si připomenout velice stručně polistopadový vývoj u státního dopravce. Vše začalo poměrně nenápadně již rozdělením Československa, kdy docházelo k dělení výkonů v osobní a nákladní dopravě mezi ČR a SR, tomu odpovídajícím převodům vozidel, personálu a majetku. Vše ještě pod hlavičkou státního podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Průmysl v eurozóně chytá druhý dech
Nijak povzbudivě nevypadala čísla z evropského průmyslu v posledních měsících. Slabší výkon ve druhém kvartále a nepřesvědčivá červencová čísla vedla většinu analytiků včetně nás k lehkému snížení odhadů na růst v tomto roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Advokátka Samková: Šestnáct a půl procenta voličů rozhoduje o všech? Tohle fakt nemá cenu, zrušte Senát
Advokátka Klára Samková se po dnešních senátních volbách vyjádřila k tomu, že by nejraději Senát zrušila. A důvod? Nízká volební účast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bylo to mizerné, ale víc jsem ani nečekal, zhodnotil senátorské volby Babiš. Raději odjel na víkend do ciziny
Premiér a šéf ANO Andrej Babiš uvedl, že nejsilnější vládní hnutí dopadlo v senátních volbách „mizerně“, nicméně nic jiného podle svých slov ani neočekával. ANO při letošní volbě 27 senátorů získala jeden mandát. Nízká volební účast dlouhodobě ukazuje názor lidí na Senát a je potřeba volební systém změnit z dvoukolového na jednokolový, sdělil dnes Babiš ČTK. Druhého kola voleb se nezúčastnil, víkend strávil v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Na ostrově Lesbos byl vandalsky zničen křesťanský kříž
Velký železobetonový křesťanský kříž na skalnatém břehu ostrova Lesbos u hlavního ostrovního města Mytiléna byl v těchto dnech zničen neznámými vandaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: Nářek planety
Měla jsem kočku a psa. Dva odlišné světy. Pominu krátké období, kdy Maruška, tak se kočka jmenovala, láskyplně pečovala o nešikovné štěňátko a učila je, marně, kočičím způsobům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR převzal dvě cisternové zodolněné stříkačky
V Jihlavě byla slavnostně předána a představena dvojice cisternových zodolněných stříkaček. Do výbavy Záchranného útvaru HZS ČR tak přibyla další speciální technika. Jedná se totiž o cisterny v modifikaci, jaká nemá v česku obdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj přijal vietnamského velvyslance
Na přátelskou návštěvu přijel ve středu 10. října 2018 velvyslanec Vietnamu v ČR HQ Minu Tuan. Na krajském úřadě ho přijal hejtman Josef Bernard a jeho náměstek Ivo Grüner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti vyslali do Senátu Lukáše Wagenknechta
Piráti mají v Senátu ČR nového zástupce, v senátním obvodu Praha 8 uspěl ekonom Lukáš Wagenknecht.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Místo věčného biflování realita a praxe v terénu
Již uvedený nadpis by měl platit pro studující humanitních a společenských věd, aby konečně poznali, jak to chodí v reálném životě, jenž je plný starostí a problémů v našem státě. Místo věčného biflování "prorežimních omáček" je třeba praxe opravdového života, jenž je okořeněn možnostmi pomáhat lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Nový pražský senátor. Vysvlečený do půl těla, se zpívající manželkou
Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer se dostal do Senátu. Ve svém pražském obvodě 2 porazil pirátského kandidáta Libora Michálka. Hilšer následně po ohlášení výsledků uvedl, že je kandidátem občanské společnosti a chce za ni bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nový senátor, který nejde pro rázné slovo daleko: O demokratických hodnotách mluví lidé, kteří je chtějí spíš oslabit
Senátní volby skončily a především v ODS mohou slavit. Spokojeni mohou být i někteří nezávislí kandidáti, např. hudebník Ladislav Faktor, který vyhrál nad kandidátem hnutí STAN Jiřím Šestákem. Co od pana Faktora mohou voliči očekávat? Především zásadový postoj vůči komunistům a socialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Znovu rozkvetly ovocné stromy a koniklece
Obrázek květů a zároveň plodů je sen všech ilustrátorů populárně naučných příruček o přírodě a noční můra odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Žatecká (ČSSD): V provozu jsou tři nová dětská hřiště
Tři nová dětská hřiště byla tento týden předána do provozu českolipským dětem, dvě byla vybudována na sídlišti Sever a jedno na Slovance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Porážku beru sportovně
Komentář na facebookovém profilu k výsledku II. kola voleb do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nezastíráme, že máme z neúspěchu ČSSD a ANO radost
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům II. kola voleb do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Slavný historik profesor Kvaček: Mladá generace je úplně mimo. Ani prezidenty nevyjmenují
REPORTÁŽ Naši studenti i přes kolísální mají stále mnohem větší znalosti než jejich vrstevníci v západní Evropě. Vůbec nesrovnatelné je to pak se Spojenými státy, kde co si i takzvaní odborníci nenajdou na netu, neví. Českým středoškolským pedagogům až na výjimky neříká nic bádání a jsou jen pro strohé mentorování. To zaznělo na konferenci o výročí republiky, kterou uspořádala Nadace Železné opony v Praze. Významný historik, profesor PhDr. Robert Kvaček, CSc. se pak dotkl zfilmování osudů Rašína a Beneše v České televizi a přinesl několik poznámek k podepsání mnichovské dohody v září 1938. Všichni se pak shodli na tom, že po oslavách stého výročí republiky bude snad o něco více mladých, kteří si vzpomenou, kdy bylo založeno Československo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Sedláme mrtvého koně
Ministryně průmyslu Marta Nováková tlačí na urychlené rozhodování o stavbě nových jaderných elektráren, protože - soudím - za rok nebo za dva už by bylo příliš zřejmé, že je to nesmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Daniel Herman prohrál, ale jásá: Poprvé v historii je Senát bez komunistů. Demokracie vždycky zvítězí!
Bývalý ministr kultury Daniel Herman výrazně prohrál senátorské volby v Chrudimi. To mu ale nezvalo optimismus a bojovnou náladu. Na tiskové konferenci se radoval z toho, že poprvé od vzniku senátu v něm nebude žádný komunista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vyrvali jsme Prahu Babišovi, ale teď to nesmíme zvorat, říká lídr Čižinský
Komunální volby sice skončily, ale politici před sebou mají i pomyslné druhé kolo, musí dojednat koalice. Toho si je vědom i Jan Čižinský, který ve volbách uspěl s uskupením Praha sobě. V rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že volby sice skončily úspěchem, protože se podařilo vyrvat hlavní město z rukou Babiše, jenže teď je ještě potřeba udělat druhý krok a skutečně Prahu posunout kupředu. A nezvorat to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lidovci musí najít někoho, kdo s nimi vyhraje volby, vysvětlil Bělobrádek svůj odchod. Volební výbuch prý v jeho rozhodnutí nehrál roli
Pavel Bělobrádek v Náchodě prohrál senátní volby. Předstoupil proto před kamery a znovu zopakoval, že v roce 2019 už nebude obhajovat post předsedy KDU-ČSL. Přece jen jím byl osm let a cítí, že je čas na změnu. Prozradil, kdo by ho mohl nahradit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Osm kamenů ve Chválkovicích připomíná oběti holocaustu
Osm stolpersteinů, kamenů zmizelých, přibylo dnes v olomoucké městské části Chválkovice. Připomínají osudy členů rodiny Evy Grossmannové, kteří byli perzekuováni nacistickým režimem a zahynuli v koncentračních táborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nacher nebude spolupracovat s Radmilou Kleslovou. Z reakcí lidí má pocit, jak kdyby šlo o dvojnásobného vraha
Minulý týden poslanec hnutí ANO Patrik Nacher zazářil v pražských komunálních volbách. Získal přes 63 tisíc preferenčních hlasů a stal se nejúspěšnějším zastupitelem hnutí ANO v Praze. O pár dní později na sebe upoutal pozornost znovu, když oznámil, že mu při práci poslance bude pomáhat bývalá místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová. V pátek Nacher tuto spolupráci opět ukončil. A přidal jednu poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Test rýže basmati dopadl neslavně
V Rakousku otestovali oblíbenou rýži basmati. Ta je tak drahá, že je v místech jejího pěstování určena výhradně pro vývoz. Rýže obecně je základní potravinou pro téměř dvě třetiny obyvatel planety, její pěstování je však spojeno s řadou sociálních a ekologických problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Od Pavla Šafra: Česká společnost je prohnilá. Zase na sebe práskáme úřadům
Babiš všem sliboval, že po vítězství hnutí ANO ve volbách bude v Česku líp. Ale podle Viléma Bessera neříkal pravdu. Je to prý spíš naopak. Babiš v lidech povzbudil jejich horší stránky a učí lidi udávat. Když má soused auto, které my si nemůžeme dovolit, zaručeně si na něj nakradl a bude dobře ho nahlásit berňáku. Když má soused lepší svatbu než my, šup, pošleme na něj Finanční správu ČR. Vítejte v Babišově Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): NAPLNO, jinak to prostě neumíme
Do komunálních voleb v Uherském Hradišti jsme vstupovali s jednoznačným posláním, tedy že chceme NAPLNO řešit problémy občanů města, stejně jako rozhýbat strategické investice, na kterých záleží budoucnost slovácké metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Parťák do Senátu
Komentář na facebookovém profilu ke kandidátovi 2. kola voleb do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Rád bych viděl náš národ jako sjednocenou a suverénní světovou velmoc
Nelíbí se mi, že nás na západě dosti podceňují, protože jsme malý národ snadno ovlivnitelný veřejnoprávními médii. Rád bych totiž viděl náš stát jako velmoc ve sjednocené a suverénní podobě v domácí i světové politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fialová (ČSSD): Třebíčští středoškoláci už tráví hodiny v dílně. Staví Tatru
Libor, Vlastimil, Kuba, Ondra, Petr a Michal – žáci 3. ročníku Střední průmyslové školy Třebíč, obor opravář zemědělských strojů, tento týden zahájili několikaměsíční maraton tvrdé konstruktérské práce na stavbě nákladního automobilu TATRA PHOENIX 4x4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie Ostrava: Pozvánky na pár listopadových koncertů
Do Ostravy zavítá Kateřina Javůrková, která, patří mezi hornisty ke světové špičce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Erdogan označuje za agenty Západu i feministky, prozrazuje turecká právnička
Letošní další vítězství tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana ve volbách hlavy státu souvisí i s rozmachem pravicového populismu ve světě. To se domnívá turecká právnička Hülya Gülbaharová, která se tento týden účastnila v Praze konference o lidských právech pořádané Knihovnou Václava Havla. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Často kladené otázky k předávání osobních údajů do třetích zemí
Úřad pro ochranu osobních údajů uveřejnil na svých webových stránkách časté otázky z oblasti předávání osobních údajů do třetích zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ANO: Koaliční smlouva pro statutární město Olomouc bude podepsána 16. října
V pátek se sešli zástupci politických stran a hnutí zapojených do přípravy koaliční smlouvy pro statutární město Olomouc na volební období 2018–2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pracovní místa na dráze musí být zachována
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš jednali s novým generálním ředitelem Českých drah Miroslavem Kupcem a dalšími představiteli společnosti. Ti zástupce kraje seznámili s dalšími záměry národního dopravce, a to jak obecně, tak především se zaměřením na region. Kraj v současné době jedná o smlouvě na zajištění železniční dopravní obslužnosti na příštích deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Problém sociálního bydlení musíme řešit ihned
Na III. grémiu k zákonu o sociálním bydlení, které se konalo na Ministerstvu pro místní rozvoj, se sešli všichni významní partneři. Obce problém sociálního bydlení potřebují řešit co nejdříve. Proto je zde chystaný program Výstavba. Zákon je během na dlouhou trať.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí
Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní nemocnice Náchod, a. s., se dočkají další částečné rekonstrukce, která zajistí lepší využití stávajících prostor. Realizaci provede společnost CE-ING, s. r. o. Celková cena zakázky je více jak 14,3 milionu korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík
V katedrále sv. Víta u příležitosti státního svátku promluvil 28. září promluvil kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se k tzv. Istanbulské smlouvě. Varoval, že i kvůli této úmluvě se vládnoucí třídou v naší společnosti stanou homosexuálové. Mnoha lidem tímto kázáním zvedl tlak. Ozval se např. profesor Tomáš Halík, který Piťhovo kázání označil za „skutečně skandální“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Igor Lukeš opět nakládá Trumpovi. Komu záleží na Americe, ten se prý tohoto prezidenta musí hrozit
Profesor Igor Lukeš před pár měsíci upoutal pozornost veřejnosti, když se v ČT pustil do křížku s neúspěšným kandidátem do Senátu Ladislavem Jaklem. Zatímco Jakl hájil 45. prezidenta USA Donalda Trumpa, Lukeš na současném Trumpovi nenechal nit suchou. Profesorovi v jednu chvíli ruply nervy a osopil se na Jakla, že nebude diskutovat s někým, kdo má „ohon“. Teď se Lukeš vrátil k Trumpovi. A znovu ho začal cupovat na kousky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Češi dnes definitivně zvolí 25 senátorů
Češi dnes dokončí volbu 25 budoucích senátorů. Zároveň určí, jak silnou většinu bude mít opozice v horní komoře Parlamentu. Možnost hlasovat může využít většina ze 2,55 milionu voličů, kteří nenašli cestu do volebních místností v pátek. Na výběr mají 50 kandidátů, kterým dali před týdnem v jednotlivých obvodech nejvíce hlasů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pane Kubero, Vašeho soupeře podpořila Eman Ghalebová. Nevyhodil ji ze školy za to, že je muslimka
V roce 2016 Teplicemi otřásla kauza týkající se diskuse nad vyhozením studentky z teplického gymnázia. Její muslimská víra podle některých měla představovat nebezpečí pro ostatní děti. Právě studentka Eman Ghalebová, o které je řeč, Bergmanovi vyjádřila na svém Facebooku podporu pro zítřejší druhé kolo senátních voleb. Ředitel gymnázia v té době o vyloučení muslimské studentky nechtěl slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
První den senátního finále skončil, zájem voličů byl malý
První den letošního finále senátních voleb dnes ve 22:00 skončil. Zájem o něj byl podobně jako v minulých letech malý. Hlasovat přišla podle informací ČTK zhruba desetina voličů. Zbývající budou mít šanci ještě v sobotu od 08:00 do 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Znudění metropolitní voliči. Gender, práva menšin a k tomu avokádový toast s fair trade latté... Promluva z Klausova institutu, která mnoha hipsterům zvedne tlak
Pražské komunální volby připomínaly malou revoluci. Liberální subjekty mají v nově se rodícím pražském zastupitelstvu převahu. Volí Praha jinak než zbytek republiky? Mají na tom zásadní podíl mladí pražané, tzv. „hipsteři“? A zpronevěřila se ODS svému poslání? Analytik Filip Šebesta z Institutu Václava Klause vysvětluje, k čemu v Praze dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek se setkal s válečnými veterány a politickými vězni
Se 36 členy Českého svazu bojovníků za svobodu - válečnými veterány a politickými vězni - se v pátek 12. října 2018 v Brně setkal hejtman Bohumil Šimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor Fiala si užíval pocitu vítězství: Polokomunistická vláda nebude mít v Senátu většinu
Výsledek občanských demokratů v senátních volbách označil jejich šéf Petr Fiala za první vítězství strany po devíti letech. Podle něj voliči dali jasně najevo, že ODS je alternativa k populistům, extrémistům i k vládnímu hnutí ANO. Fiala to dnes řekl novinářům. ODS měla ve druhém kole voleb 11 kandidátů, zvoleno bylo deset z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Krajští záchranáři mají vlastní slavnostní prapor
Krajští záchranáři mají vlastní slavnostní prapor. Oslaví s ním 100 let od vzniku republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Aktuálně se staví 177 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, další desítky kilometrů se připravují
Nejrozestavěnějšími dálnicemi jsou v současnosti jihočeská D3, karlovarská D6, pokračování královehradecké D11 nebo stavba obchvatu Frýdku-Místku na D48.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeské nemocnice: V Nemocnici Dačice se tradičně sešli i bývalí zaměstnanci
V pátek 5. října se uskutečnil již 9. Den otevřených dveří v Nemocnici Dačice, na který následně navázal 9. Den pro bývalé a současné zaměstnance nemocnice v Dačicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš předsedou Senátu? Podle sázkařů to vůbec není vyloučené
V České republice si můžete vsadit skoro na všechno. Na vítěze prezidentských voleb, na vítěze senátních voleb, na to, kdo bude pražský primátor a teď už i na to, kdo bude po Milanu Štěchovi (ČSSD) novým předsedou Senátu Parlamentu ČR. Bude to profesor Jiří Drahoš? Podle sázkařů ne. Vyhlížejí jiného favorita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Plán akcí v Senátu v týdnu od 15. října
Přehled akcí v Senátu v týdnu od 15. října
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hnutí ANO se snaží jen o posílení své mocenské pozice
O tom, že stávající služební zákon schválený minulou koalicí ČSSD, ANO a KDU-ČSL je zpackaný, netřeba nikoho příliš přesvědčovat. Je však zarážející, že současná vláda v čele s hnutím ANO couvá ze základního požadavku na depolitizaci státní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar se zúčastnil slavnostního představení letounu L-39 NG
L-39 NG představuje pomyslný milník pro domácí letecký průmysl. Dnešního slavnostního představení v AERO Vodochodech se zúčastnil ministr obrany Lubomír Metnar, předseda vlády Andrej Babiš, zástupce velitele Vzdušných sil plukovník Peter Lanči, náměstek ministra obrany Jakub Landovský a řada dalších významných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist