Oficiální zpravodajská média

Já, já, já, jenom já… Lídr pražské TOPky chce být starostou za každou cenu. Na povrch začínají vyplouvat smrduté detaily Pospíšilovy partaje
Naše redakce získala zákulisní informace z probíhajících jednání na Praze 3. ParlamentníListy.cz oslovil zdroj z TOP 09, který si nepřál být jmenován, ale který detailně popsal úskoky a veletoče místních politických špiček. Pro nezúčastněné, Praha 3 je historicky domovem a líhní mnoha vlivových hráčů a je to právě Topka, která prostřednictvím bývalé starostky Hujové (nově Starostové pro Prahu) ovládala místní radnici poslední volební období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Před čtvrt stoletím začali na autodromu učit zvládání smyku. Byli první
V těchto dnech uplynulo 25 let od zahájení výuky v kurzech bezpečné jízdy v České republice. Jako první je začal firmám i jednotlivcům nabízet mostecký autodrom. Na premiéru - ještě pod názvem škola smyku - vzpomíná zkušený instruktor a dopravní expert Jiří Patera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ostrostřelba v ČSSD neutichá: Hamáček se pustil do Chovance
Jam Hamáček vede sociální demokracii v době, kdy se straně nedaří. V komunálních volbách ztratila mnoho zastupitelů. Z „velkého magistrátu“ v Praze vypadla úplně a v senátních volbách obhájila jediný mandát ze 13, které měla ve hře. Předseda strany proto v neděli v Žižkovské věži u Václava Moravce obrazně řečeno bouchl do stolu a poslal stranám vzkaz. V pondělí bouchl do stolu znovu. Udeřil na Milana Chovance. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zločin! Maďarsko drsně udeřilo na EU
Maďarsko reagovalo osobitým způsobem na disciplinární řízení, které proti němu zahájila před několika týdny Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Blbí, blbá... Jaromír Soukup jako vždy zesměšňoval Kalouska. Ale tentokrát hodně přidal
V posledním díle Týdne s Jaromírem Soukupem bylo téma předvídatelné. Volby a ČSSD. Jaromír Soukup kopal do politických mrtvol i do ještě žijících a fungujících politiků. Paroubek, Sobotka , Hamáček, ČSSD to od moderátora schytala za poslední volby. A šlo se dál, Drahoš, Syková i Holan z Žít Brno dostali svůj díl. A jako posledního si nechal svého oblíbence Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Subjektivní vnímání hereckého charismatu v praxi
Renomovaní kritici snad pro dnešek prominou, ale herce (svůdné i jiné herečky ponechme v tomto případě raději stranou) lze dělit jednoduše, ba stroze. Na Netvory a Sympaťáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lezou do análu USA, které rozpoutaly války. Cynická hra se syrskými sirotky, opilec Juncker a akce Šojdrové a neziskovek. Babiš, Keller, kníže, Bělobrádek či Okamura promluvili
ANKETA Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pro Le Monde řekl, že považuje za skandální, že některé země EU včetně ČR naprosto odmítají přijímat migranty, a to dokonce i děti bez doprovodu. Podle něj jsou nepřijatelné „zhoubné promluvy o tom, že Evropa čelí muslimské invazi“. Zemím Visegrádu by podle něj prospělo přijmout uprchlické děti bez doprovodu a ostatní země EU by pro ně měly větší pochopení. Byl by to prý aspoň elementární projev solidarity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpánek: ODS – jednooký mezi slepými
Asi bych měl mít radost, že politická strana, kterou jsem v roce 1991 spoluzakládal, po devíti letech zase vyhrála nějaké volby, byť jen ty senátní na třetině území. Je tu ovšem pár skutečností, jež velí k jisté zdrženlivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
K soudu dorazily stížnosti na volby v Brně
K brněnskému krajskému soudu dorazily dvě stížnosti v souvislosti s komunálními volbami v Brně, soud bude řešit i stížnost na volby v Horních Věstonicích na Břeclavsku. ČTK to zjistila v seznamu návrhů zveřejněného na webu krajského soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ASCOD, CV-90, Lynx a Puma…Od koho nakonec česká armáda koupí nové pásové bojové vozidlo
Souboj o dodavatele pásových bojových vozidel (BVP) pro Armádu ČR pokračuje. Podle našich informací se prý Kolegium ministra obrany Metnara rozhodlo 2. října oslovit výrobce čtyř vozidel: ASCOD, CV-90, Lynx a Puma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Básnička o Jiřím Drahošovi a Pavlu Novotném. Obsahuje nevhodné výrazy
Básník a publicista Marek Řezanka složil báseň, jež shrnuje uplynulé senátní volby v Praze. V nich uspěli neúspěšní prezidentští kandidáti Marek Hilšer, Jiří Drahoš a Pavel Fischer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO „Poprali se cikáni.“ Krev, rozmlácené dveře a policie na svatbě. Nové informace
Na romské svatbě v pražských Řepích došlo ke rvačce 60 lidí. Informovala o tom televize Prima i tisen.tv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Úroda kukuřice, brambor, cukrovky i máku bude slabší
„Podle odhadu sklizně k 15. září se očekává úroda obilovin včetně kukuřice na zrno na úrovni 6,9 mil. tun. To je o 15,2 % méně než činí průměr sklizní za posledních pět let. Letošní pokles úrody je již druhý rok za sebou a stupňuje se, loni se sklidilo 7,4 mil. tun. Naopak v letech 2014 – 2016 jsme zaznamenali nadprůměrné sklizně obilovin přesahující 8 mil. tun,“ říká Renata Vodičková, vedoucí oddělení statistiky zemědělství a lesnictví ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Justiční omyl, nebo úmysl! Mlč, skloň hlavu a mlč…
Když Vám bez důvodů zavřou mámu do vězení s ostrahou, když se pak Nejvyšší soud jednoznačně vyjádří v obdobném případě, že se nejedná o trestní čin a vy jen bezmocně hledíte na neštěstí nevinně vězněných a zoufalství jejich rodin. Když nechcete poslouchat rady známých: „ Mlč, tebe se to netýká. Mlč, není doba na hrdinství. Mlč, seď tiše v koutě a hlavně na sebe neupozorňuj. Mlč, mlč, skloň hlavu…a mlč!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Výsledek voleb - reálný odraz situace ve společnosti?
Když jsem v prosinci 2015 na okresní konferenci KSČM Plzeň-Jih v diskusním příspěvku upozornil, že strana se nachází v krizi, byl jsem dalším hostem této konference - tehdejším místopředsedou ÚV KSČM Jiřím Dolejšem „opraven“, že sice ve straně jsou určité problémy, které je nutno řešit, nicméně v žádném případě o krizi hovořit nelze!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Hamáček dostal další ránu z vlastní strany. Tentokrát od známého právníka. A zde je důvod
Česká strana sociálně demokratická se ocitá na hraně voličského nezájmu. Zítra se má v Praze sejít platforma Zachraňme ČSSD, která se snaží o změnu kurzu, nastoleného současným předsedou strany Janem Hamáčkem. Sám Hamáček oznámil, že své spolustraníky na setkání navštíví. Jeden ze signatářů platformy Zachraňme ČSSD, docent Zdeněk Koudelka, poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor o tom, co by debata mohla přinést a jak vidí budoucnost sociální demokracie. Jana Hamáčka následující řádky nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: „Onkel Rudi“ se vrací do Lidic
Nejcennější výtvarné dílo v České republice od žijícího umělce, Strýc Rudi od Gerharda Richtera, se od 28. října vrací do Lidic. V rámci pravidelné obměny stálé expozice moderního umění „remember lidice“ bude opět vystaven. Do domovské Lidické galerie se vrací po výstavách v Evropě i Austrálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Musíme Evropu bránit na moři! Babiš ostře k migraci
Český premiér Andrej Babiš (ANO) si se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým notoval, že obě země táhnou za jeden provaz a shodnou se na celé řadě věcí. Včetně toho, že je třeba bojovat proti ilegální migraci a pašerákům lidí. Babiš před kamerami České televize prozradil, kolik pašeráci vydělávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sirotci: Andrej Babiš odpověděl na hubování Junckera a představil překvapivý plán
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pro Le Monde řekl, že považuje za skandální, že některé země EU včetně ČR naprosto odmítají přijímat migranty, a to dokonce i děti bez doprovodu. Dle něj jsou nepřijatelné „zhoubné promluvy o tom, že Evropa čelí muslimské invazi“. Zemím Visegrádu by dle něj prospělo přijmout uprchlické děti bez doprovodu a ostatní země EU by pro ně měly větší pochopení. Byl by to dle něj aspoň elementární projev solidarity. K věci se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stav IT na Ministerstvu práce a sociálních věcí
Ministerstvo práce a sociálních věcí podepsalo dodatek ke smlouvě o zajištění služeb podpory provozu a rozvoje OKaplikací se společností OKsystém. Díky tomuto kroku byla prodloužena možnost uplatnit právo resortu na prodloužení doby poskytování služeb (tzv. opční právo) do 30. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To se děje u nás, v naší republice: Julija Tymošenková, její bohatý muž, tajné služby Ukrajiny v Čechách a stovky milionů z východu
Oleksandr Tymošenko (psán též jako Tymoshenko), manžel bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové, založil a vlastní v České republice několik firem. S ním spojené podnikatelské struktury mimo jiné spolupracují s ukrajinským státním podnikem Sevteploenergo v Sevastopolu. Tymošenkovi blízká firma Thermona tam připravila projekt za desítky milionů korun. Na to naši redakci upozornil muž, který si samozřejmě přál zůstat v anonymitě. Zejména kvůli možné aktivitě ukrajinských špiónů na našem území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Těžba lithia u Cínovce musí zůstat pod kontrolou státu!
Stát si musí pohlídat, aby těžba lithia byla plně pod jeho kontrolou a zajišťována českou firmou. Dále je třeba, aby příjmy z jeho následného prodeje končily ve státní pokladně. Celý proces od těžby až po prodej by měly zajišťovat české firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Záležet bude na rozhodnutí nezařazených senátorů
Komentář na facebookovém profilu k novému složení Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Budil: Západ nás bezostyšně využívá. Je u nás spousta parazitů a loutek
STO LET REPUBLIKY Naše republika se stále nedokáže vymanit ze stínu západních států, které ji bezostyšně ekonomicky využívají. Kosmopolitní scéna je zaplněna zbytečnými parazity, těšícími se slávě celebrit. Přestaňme posuzovat či dokonce urážet lidi podle jejich volebních preferencí. V Praze žije řada ruských rezidentů a v ulicích vidíme množství čínských a ruských turistů, ale stejný stav by bezpochyby existoval, i kdyby byl českým prezidentem třeba Michael Kocáb. Tolik k „proruskému a pročínskému“ působení Miloše Zemana. Uznávaný filozof, profesor Ivo Budil v obšírném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí historii Československa a uvádí překvapující souvislosti a i v zahraničí zmiňované názory, které jsou pro běžného našince téměř utajeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Jízda za mlhy je nepříjemná, může však být bezpečná
V mlze klesá viditelnost, vnímání rychlosti je zkreslené. Pozor na námrazu. Počítejte s časovou rezervou. Pozor na řádné osvětlení vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nepřítel Zemana sdělil své úmysly. A Pražský hrad udeřil
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který byl za hnutí STAN zvolen do Senátu za obvod Brno-město, si ponechá obě funkce. Sám přitom dříve mluvil o politické neutralitě na univerzitách. Do Beka se kvůli tomu na základě dotazu ParlamentníchListů.cz pustil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Nového senátora označil za farizeje a připomněl jeho minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Politika se dá dělat s nadhledem, slušností a vtipem
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům senátních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Slepota bublin
Výzkumy společnosti Gallup dokládají ohromný pokles důvěry v instituce v USA za poslední půlstoletí. Britská autorka Rachel Botsmanová ve své knize Komu se dá věřit? k tomu dodává, že podobná tendence se týká i Velké Británie a vůbec západoevropských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Náměstek Petříček vede delegaci na zasedání v Lucemburku
Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček se v čele české delegace účastní zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), které se koná dnes v Lucemburku. Mezi hlavními tématy bude politická situace v Libyi nebo vnější aspekty migrace. Program v Lucemburku bude pokračovat jednáním ministrů zahraničí EU a zemí Východního partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Temná předpověď Zdeňka Zbořila: O co skutečně jde kolem dnešní ČSSD
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Rebelující místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna možná jen tuší, že v ČSSD a okolo ní existuje skupina osob, které se připravují na řízenou likvidaci strany, rozprodej jejího majetku a odchod ze scény. Tak alespoň poslancova slova interpretuje politický analytik Zdeněk Zbořil. Ten v rámci pravidelného Rozjezdu čtenářům ParlamentníchListů.cz sděluje své odhady stran budoucnosti Miroslava Kalouska a analyzuje výsledky voleb do Senátu, k jejichž druhému kolu skoro nikdo nepřišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: „Banderovci“ pochodovali Kyjevem
Ulicemi Kyjeva včera pod heslem „Vrátíme Ukrajinu Ukrajincům“ prošel každoroční „Pochod UPA“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Frontex by se měl více angažovat i mimo Evropu
Premiér Babiš při návštěvě Frontexu zdůraznil kontrolu vynaložených prostředků i zásadní posílení ochrany vnějších hranic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší vypustil rázný text o „lepšolidech“: Neustále se snaží lézt do životů jiných lidí, převychovávat...
Především na sociálních sítích se často objevují diskuse o tzv. „lepšolidech“. Poslanec ODS Václav Klaus mladší se rozhodl lidem vyložit, co si pod tímto pojmem představuje on sám. A nabídl cestu, jak jim čelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Primátorem Opavy se stane Tomáš Navrátil z ANO
V Opavě koalici na magistrátu sestaví vítězné hnutí ANO, KDU-ČSL, Strana zelených, Piráti & Opavané a Občané městských částí Opavy. Primátorem bude Tomáš Navrátil z ANO. V čele města vystřídá sociálního demokrata Radima Křupalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Moji kamarádi Zemana s Babišem nevolí. Mladý umělec vystoupil k politice
Hostem Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl rapper Lipo alias Jonáš Červinka. Ten se rozhodl nemlčet k posledním výrokům prezidenta Miloše Zemana ohledně Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Nová sametová revoluce v EU
Dne 20. října od 14 hodin na Palachově náměstí se sejdou zástupci mnoha zemí (například z Velké Británie, Francie, Německa, Estonska, Litvy, Polska a dalších) na veřejném happeningu nazvaném Nová sametová revoluce v EU (facebooková událost TheAlternative.eu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Změna politiky sociální demokracie je zapotřebí
Po prohraných volbách jsem převzal spoluodpovědnost a rezignoval jsem na všechny politické funkce. Ale jako řadový člen ČSSD a její spoluobnovovatel z roku 1989, se chci podílet na jejím budoucím politickém programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje ministra zahraničních věcí
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje v úterý dne 16. října 2018 Tomáše Petříčka do funkce ministra zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme se čím chlubit a máme potenciál být zpátky na špičce Evropy.
Často slýchám, proč na tom nejsme ještě líp. No musíme si uvědomit, jaká byla naše startovní pozice. Co dělali ti před námi. Nebo spíš nedělali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Krach jednání o brexitu ohrožuje (nejen) libru…
Brexit začíná být reálným rizikem. Shoda na rozvodovém účtu mezi Británií a EU je sice v zájmu obou stran, především pak samotného Spojeného království. Naráží ovšem v tuto chvíli na politickou slabost premiérky Mayové na domácí půdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Soud v druhé kauze exhejtmana Ratha začne v lednu. Znovu jde o miliony
Krajský soud v Praze začne v polovině ledna projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. Informaci z internetové soudní databáze dnes ČTK potvrdila mluvčí soudu Jitka Kubešová. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
41. týden na ČMKBK: Ceny ročních kontraktů zemního plynu znovu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 41. týdnu uzavřeno 700 kontraktů na dodávku 344 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 362,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Letošní úroda je podprůměrná, nedařilo se obilovinám, bramborám, cukrovce ani máku
„Vzhledem k nízké úrodě základních zemědělských plodin lze očekávat, že bude docházet ke zvyšování spotřebitelských cen u potravin a nealkoholických nápojů. Zdražovat by mohly především výrobky z obilovin a brambor. Rovněž mohou zdražovat výrobky s vysokým obsahem cukru či máku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ostražitost při výběru půjčky online se vyplatí
Stát se neustále snaží zpřísňovat podmínky poskytování úvěrů a tak schvaluje různé novelizace, které mají za úkol nejenom zajistit kvalitu poskytovatelů, ale mají také eliminovat přílišné zadlužování. Dané kroky však neznamenají, že současná nabídka půjček je ideální. Pokud tu pravou vybíráte, podívejte se společně s námi na to, proč se vyplatí ostražitost. Na co je vhodné dát si pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Už se těším na ty protáhlé ksichty ODS
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Witosz (Piráti): Držíme kurz v Ostravě
Komentář Davida Witosze, zastupitele za Pirátskou stranu v ostravském magistrátu, k předvolebnímu i povolebnímu dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MMR zahájilo konzultaci k návrhu struktury operačních programů pro období 2021-2027
Národní orgán pro koordinaci zahajuje konzultace k architektuře programů pro novou finanční perspektivu po roce 2020. Konzultace budou probíhat během října. Vláda by k návrhu měla zaujmout stanovisko do konce roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Juncker: Když přijmete sirotky, budeme se na vás dívat lépe
Kauza 50 syrských „sirotků“ přes volby poněkud utichla. Nyní se k ní vyjádřil Jean-Claude Juncker v interview s francouzským deníkem Le Monde. Tvrdil, že v Evropské unii chybí společná definice solidarity. Nepřijímat děti bez doprovodu je prý skandální. Informovala o tom agentura ČTK. A k migrantům se Juncker vyjadřoval již dříve...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kreténi. Kdejaký prd se vyjadřuje! Jiří Krampol a další umělci k medaili Michalu Davidovi
Informace o tom, že Michal David bude jedním z těch, kteří 28. října obdrží z rukou prezidenta státní vyznamenání, vyvolala velkou diskusi. Někteří mu ocenění přejí a mluví o tom, že si ho rozhodně zaslouží, další se zase vyslovují proti. Pro ParlamentníListy.cz se na toto téma vyjádřili režisér Jiří Adamec, herci Ivan Vyskočil a Jiří Krampol, hudební producent Aleš Trdla a hudebník a nově i senátor Ladislav Faktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Kroměříž bude žít kulturou Rakouska
I když Rakousko patří mezi nejoblíbenější cestovatelské cíle, pojďme společně objevit zajímavosti, o kterých jsme jako běžní návštěvníci dosud netušili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): O fackování Rómů za totality
Prezident Miloš Zeman se měl kdesi na Olomoucku mimo jiné vyjádřit, že líné Romy jejich vlastní předáci za totality umravňovali fackováním. Ostře se proti podobným výrokům ohradilo Evropské centrum pro práva Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Zúčtování aneb Levice podělala, co mohla
Co je mýtus a co skutečnost? Je Babiš skutečně takový parchant, jak se s oblibou říká?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek: Hnutí ANO je přijatelný partner. Měli jsme po sněmovních volbách vyjednávat s Babišem
Znovuzvolený senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Český rozhlas prohlásil, že ANO je pro něj přijatelný partner, stejně jako ČSSD, ODS a další. Kromě toho také prozradil, zda bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Představitelé nejsilnějších senátních stran se shodli, že vedení Senátu zůstane pětičlenné, adepti na předsedu jsou čtyři
Vedení Senátu zůstane pětičlenné. Budou jej tak jako dosud tvořit předseda a čtyři místopředsedové podle principu poměrného zastoupení. Na dnešním večerním jednání ve Waldštejnské hospodě v sousedství Senátu se na tom shodli představitelé nejsilnějších senátních stran – ODS, STAN a KDU-ČSL. Adepti na tyto funkce by podle nich neměli být v horní komoře nováčky, měli by v ní být alespoň dva roky. Z vyjádření politiků po jednání vyplynulo také, že Senát bude vracet Sněmovně víc zákonů, se kterými tyto strany nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kubera do čela Senátu? Senátor řekl v ČT jasné slovo
Občanská demokratická strana získala o víkendu nejvíce senátorských míst a dost možná bude mít největší senátorský klub, a tudíž právo navrhovat předsedu horní parlamentní komory. Vyjít to ale nemusí. Již počtvrté se senátorem stal Jaroslav Kubera (ODS), jehož by si prezident Miloš Zeman přál za šéfa Senátu a který v pondělním pořadu Interview zopakoval stanovisko kompletního vedení ODS, že v případě, že se stane STAN, lidovci či kdokoli jiný nejsilnějším, podpoří bezpodmínečně právě jejich nominanta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Cestující letadla zabránili deportaci Somálce z Británie. Ten v minulosti znásilnil mladou dívku. Europoslanec Zdechovský vypěnil
Europoslanec Tomáš Zdechovský se zhrozil nad faktem, že deportaci Somálce z Británie, který před lety znásilnil dívku, zabránili cestující v letadle, jelikož se jim muže zželelo. „Naivita lidí je neskutečná,“ chytá se za hlavu europoslanec, který se k situaci kriticky vyjádřil na svém twitterovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Informace o změnách v MHD – výluka tramvají v úseku Lazarská – Jindřišská
Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená bude od čtvrtka 18. 10. (cca 4:30 hod.) do pondělí 29. 10. 2018 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Lazarská – Jindřišská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Sčítání lidu 2021 hledá logo
Český statistický úřad vypsal soutěž na vytvoření značky, logotypu a jednotného vizuálního stylu Sčítání lidu, domů a bytů 2021. Veřejná soutěž vypsaná ve spolupráci s Unií grafického designu je dvoukolová a anonymní. Návrhy bude ČSÚ přijímat do 12. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Telička zvažuje, zda bude opět kandidovat v eurovolbách
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (nestraník) zvažuje, zda bude kandidovat příští rok v evropských volbách. Jeho sympatie má zvažovaný projekt integrovaných proevropských liberálních sil, o který usiluje i francouzský prezident Emmanuel Macron. Telička to dnes řekl novinářům v Praze, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jednání o brněnské koalici bez ANO pokračují. Vokřál zkusil protitah
Dohodnutá koalice ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD v Brně chce mít do středy hotovou koaliční smlouvu. Potom ji projednají všechny strany a po víkendu by ji zástupci mohli podepsat. Novinářům to dnes řekla brněnská jednička ODS a budoucí primátorka Markéta Vaňková. Podle lídra Pirátů Tomáše Koláčného chce vznikající koalice pokračovat v projektu ukončování bezdomovectví rodin. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Přehlídka středních škol v České Třebové již po pětadvacáté
Pravidelné přehlídky středních škol z celého Pardubického kraje se na Vyšší odborné škole a Střední škole technické v České Třebové účastnili i významní zaměstnavatelé z regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínem nad Rýnem se rozléhala střelba. Policie zasahovala na nádraží
V Kolíně nad Rýnem se v pondělí odpoledne ozývala střelba. Německý magazín Focus napsal, že se střelba ozývala z hlavního nádraží stojícího vedle slavné katedrály. Teď už je drama u konce, policie přemohla pachatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ŘSD zahájilo modernizaci dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo během uplynulého víkendu modernizaci dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tatra Trucks: Středoškoláci z Třebíče staví Tatru
Společný projekt Kraje Vysočina a společnosti Tatra Trucks poprvé v historii umožní žákům střední školy postavit si vlastní nákladní vůz. Žáci třetího ročníku Střední průmyslové školy v Třebíči z oboru opravář zemědělských strojů počátkem tohoto týdne započali stavbu nákladního automobilu Tatra Phoenix s podvozkem 4x4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš chce dál zvyšovat kvalitu života Čechů. Připravuje plán
Na zmírnění polarizace trhu práce a jejích společenských dopadů, snížení podílu lidí ohrožených chudobou a sociálním vyloučením nebo snížení genderové nerovnosti se zaměřuje implementační plán Strategického rámce Česká republika 2030, který ve středu projedná vláda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Základní myšlenkou je podpora zdravého životního stylu
Desátý ročník akce „Pojďme žít zdravě“ se bude konat 18. října v různých institucích města Nový Bor. Nad událostí převzal záštitu náměstek hejtmana Přemysl Sobotka, členka Rady Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová a starosta města Nový Bor Jaromír Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Předsedo Hamáčku, já už tě nevnímám. V ČSSD bublá vztek a nechuť, chystá se důležitá schůzka
Situace v ČSSD se vyhrocuje. Po debaklu v komunálních a senátních volbách se předseda strany Jan Hamáček pustil do analýzy situace a vyhodnotil, že se dopustil chyb v rámci komunikace dovnitř strany. Lituje, že s názorovými oponenty nejednal tvrději. Odchod z vlády ovšem nechystá, byla by to prý sebevražda. Kriticky se na adresu Hamáčka a jeho výroků o vnitrostranické opozici vyjádřil Michal Hašek, úspěšný komunální politik z ČSSD David Slepička, nebo také analytička Irena Ryšánková. Ozval se i Milan Chovanec. V dopise členům strany vyzývá k zásadní změně kurzu, dokud je čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Prezident Miloš Zeman exkluzivně na stanici Radiožurnál
Stanice Český rozhlas Radiožurnál dnes odvysílá exkluzivní živý rozhovor z lánského zámku s prezidentem republiky. Mezi diskutovaná témata budou patřit zejména výsledky uplynulých voleb či blížící se 100. výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Až bude nejbližší průzkum, bude mít ANO zase těch 30 % a ODS svých ušmudlaných 13 %
Málokdo mě tak pravidelně pobaví jako Petr Fiala svými výroky. Byl roztomilý v předvolební kampani do Sněmovny, kde burácel, že se Babiš nesmí dostat ani do Sněmovny, natožpak stát se premiérem. No a Babiš vyhrál s 30 % a Fiala se papalášsky nesl chodbami Sněmovny coby představitel druhé nejsilnější strany, tuším s 12%. Tak tolik plus minus má ODS podle všech průzkumu dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Naše drahá koruna...
Komentář na facebookovém profilu k bankovním poplatkům za převod měn
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letos se na mýtu vybralo už 8,06 miliardy Kč
Na mýtném se ve třetím čtvrtletí vybralo přes 2,65 miliardy korun, meziročně o 3,2 procenta více. Letošní příjem z mýta se tak vyšplhal na 8,06 miliardy korun. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch. Výběr mýta v říjnu by podle firmy mohl poprvé překonat miliardovou hranici za měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Další kvízomaty odvezli celníci z centra Jihlavy
?Ve městech, kde je hazard zakázán obecně závaznou vyhláškou radnice, se provozovatelé výherních hracích přístrojů snaží dál fungovat prostřednictvím tzv. kvízomatů. Ty sice mají ve svém herním spektru začleněn vědomostní prvek, ale místo odpovědi na kvízové otázky stačí hráči jen držet tlačítko Start. Celní správa proto kvízomaty považuje za hazardní hru naplňující definici zákona o hazardních hrách a intenzivně se snaží tento nelegální hazard potírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš bude ve Varšavě jednat mimo jiné o migraci
Andrej Babiš dnes navštíví Varšavu, kde zavítá do centrály Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex), jejíž činnost by se podle šéfa české vlády měla zaměřit na vracení migrantů do zemí jejich původu či do tranzitních států. Český premiér se také setká se svým polským protějškem, s nímž hodlá hovořit o vrcholné schůzce Evropské unie, která se tento týden uskuteční v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Senát prostě neumíme
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Foldynu ve funkci místopředsedy jednomyslně podpořil Krajský výbor ČSSD v Ústeckém kraji
Krajský výkonný výbor ČSSD v Ústeckém kraji podpořil Jaroslava Foldynu ve funkci místopředsedy strany. Foldyna ČTK řekl, že nebude rezignovat na tuto funkci. V Děčíně se sejde se spolustraníky ve středu, probírat budou jeho pozici předsedy okresního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká televize: Tři benefiční speciály pořadu Kde domov můj? s Romanem Šmuclerem a Bárou Štěpánovou
Kvízový pořad Kde domov můj? se vůbec poprvé propojuje s charitou. Výtěžek ze tří speciálních dílů poputuje organizacím Život 90, Dejme dětem šanci a Nadačnímu fondu Mathilda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Společný klub bude čítat minimálně šest senátorů
Senátor Pirátů Lukáš Wagenknecht vstoupí do senátního klubu SENÁTOR 21
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dnes večer jednají lídři nejsilnějších klubů o spolupráci v Senátu. Podle Horníka se na kandidátovi na šéfa Senátu ještě nedohodnou
Lídři tří nejsilnějších senátních klubů, ODS, STAN a KDU-ČSL, se dnes večer sešli k jednání o budoucí spolupráci v horní komoře Parlamentu. Probírat by měli například personální obsazení senátních funkcí nebo postoj k zákonům, které jsou nyní v Senátu. Předseda klubu STAN Jan Horník neočekává, že by se účastníci dnes shodli na kandidátovi na předsedu Senátu, řekl při příchodu novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Už jde rudoch od válu
Parafráze známé písně Jiřího Dědečka vystihuje situaci po senátních volbách. KSČM nebude poprvé od roku 1996 zastoupena v horní parlamentní komoře a to je dobře. Já osobně mám z volebních výsledků radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: U některých modelů hraček se stále opakují stejné nedostatky
Česká obchodní inspekce provedla ve 2. čtvrtletí 2018 kontroly požadavků, které výrobcům i distributorům hraček ukládá zákon o technických požadavcích na výrobky. Ve sledovaném období uskutečnila 402 kontrol a ve 208 případech zjistila nedodržení tohoto zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Děti jsou vystaveny nadlimitnímu množství chemických látek
Komentář na facebookovém profilu k množství chemických látek v životním prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Zm*di.“ Prezident Zeman ve veřejnoprávním rozhlasu hodně přitvrdil. Patřilo to Bakalovi a dalším
Moderátor Jan Pokorný přivítal v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu speciálního hosta. V Lánech hovořil s prezidentem Zemanem. Miloš Zeman se vyjádřil k výsledkům senátních voleb i k celé řadě dalších věcí s razancí sobě vlastní. Mimo jiné v tomto rozhovoru použil slovo „zmrd“, když se snažil popsat, jak vnímá Zdeňka Bakalu nebo Viktora Koženého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Času je málo a voda stoupá
Některá témata se do veřejného diskursu neustále vracejí jako neodbytná, a jak se zdá, skoro i neléčitelná infekce. Například debata o veřejné službě v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti): První kola schůzek koalice skončila, zásadní neshody se neobjevily
Vyjednavači o nové koalici na pražském magistrátu mezi Piráty, PRAHA SOBĚ a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 STAN) ukončili první kolo jednání o programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Mlčet k lživým výpadům pana Čižinského už nebudu
Reakce na mediální útoky pana Čižinského vůči ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Dopady přehrady Skalička na Lázně Teplice nejsou zřejmé
Podle nejnovějších geologických výzkumů může přehrada se stálou vodní hladinou plánovaná na řece Bečvě trvale ovlivnit celé území Hranického krasu včetně Lázní Teplice nad Bečvou. Platforma Spojená Bečva proto zorganizovala seminář, kde budou sdíleny zkušenosti z míst plánovaných přehrad a zároveň bude podrobně rozebrán právě vliv přehrady na celý lázeňský komplex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg odhalil svou přísahu ze dne, kdy zemřel Jan Masaryk
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro Forum24.cz uvedl, že lidé, kteří podcenili prezidenta Miloše Zemana, na to vždy doplatili. Mimo jiné také hovořil o vzniku Československa, ale také i o prvním prezidentu T. G. Masarykovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Demokracie směřuje k socialismu, myslí si host pořadu Na ostří nože Martin Urza
ParlamentníListy.cz ve spolupráci s TV Praha připravily další díl diskusního pořadu Na ostří nože, který byl tentokrát na téma demokracie. Pozvání od moderátora Jana Hlocha přijal Lukáš Jelínek, politolog a analytik z Masarykovy demokratické akademie a Martin Urza z Ludwig von Mises institutu a také autor knihy Anarchokapitalismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPOZ): Přímá volba starostů a primátorů stále chybí
Po letošních komunálních volbách se roztrhl pytel s povolebními situacemi, kdy se volební vítěz ocitl v opozici poté, co se ostatní strany dohodly na potřebné většině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Trump předvedl v americké televizi hodinovou kanonádu. Evropskou unii totálně ztrhal
V pořadu 60 Minutes na americkém kanálu CBS se objevil vzácný host, kterého ale většina médií v America moc ráda nemá. Je to dříve mediální hvězda a nyní prezident Donald Trump. V interview probral s moderátorkou různorodá témata, počínaje globálním oteplováním, přes jeho vztah s Kim Čong-Unem a konče vměšováním Ruska do voleb. A o EU padlo: „Nikdo se k nám nechová hůř než EU. Evropská unie byla zformována, aby nad námi získala výhodu v obchodu, a to také činí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Bavorská CSU ztratila většinu, SPD skončila v propadlišti
Nedělní zemské volby v Bavorsku doslova přeoraly tamní politické pole. Podle předběžných výsledků dosavadně absolutně vládnoucí křesťanští sociálové CSU ztratili většinu v zemském sněmu když klesli na 37,3 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Napraví konečně Senát respektování Ústavy?
Naděje občanů, že v republice zavládne právo a spravedlnost po volbách do Senátu, trochu stoupla. ODS by měla respektovat volební program Hnutí ANO. Spolupráce by byl ten nejlepší dárek pro většinu občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Politické zemětřesení na levici
Česká levice utrpěla v senátních a komunálních volbách tvrdý úder. Je otázka, která strana větší. Zda komunisté či sociální demokraté. Na výsledky komunistické strany zcela nepochybně působí její podpora vládě, takže tato strana přestala být určitou částí voličů vnímána jako strana protestu. Její bývalí voliči buď zůstali doma, nebo již volí jiné strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Československá rozvědka v Norsku knižně
Na knižní pulty přichází dílo, které popisuje nepříliš známou oblast ve vztazích mezi Československem a Norskem v období po druhé světové válce. Kniha podrobně mapuje československé špionážní aktivity v souvislosti s Norskem od únorového převratu 1948 až do pádu komunismu v roce 1989 a zasazuje je do širšího kontextu politických, obchodních a kulturních norsko-českých vztahů i dění v Evropě. Čtenář v knize nalezne mimo jiné konkrétní lidské osudy a příběhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenuje soudce obecných soudů
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje v úterý 16. října 2018soudce obecných soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Situace ve Fakultní nemocnici mě už delší dobu znepokojuje
Vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje k situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Podívejte, za kolik Kč vás pustí na Emmu Smetanu. A Miroslava Němcová...
Kdo nemá zítra co dělat, má unikátní příležitost si poslechnout známé české novináře a také poslankyni ODS Miroslavu Němcovou spolu s Petrem Dolínkem za ČSSD. Již toto úterý se totiž pořádá seminář „Vliv současných českých médií na férovou politickou soutěž“. A to v prostorách Sněmovny. Seminář zaštiťuje internetový deník Forum24. Komu by se kvůli vystoupení Pavla Šafra nechtělo do Prahy, má i jiné možnosti vyžití. V Brně a v Plzni se koncem října a začátkem listopadu chystá Sametový speciál s Emmou Smetanou pořádaný DVTV. Nicméně, zde už musí počítat se vstupným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hlavně aby byl protiváhou Zemana. Boj o šéfa Senátu začíná, šanci má Kubera i Růžička
Pozice nejsilnějších tří stran v Senátu jsou velmi vyrovnané. V jednom se však shodnou - šéf horní komory musí být názorovou protiváhou prezidenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky zvou na výlov rybníku Olšina 2018
Akce s bohatým doprovodným programem, výlov nejvýše položeného chovného rybníku v ČR, stočtyřicetihektarové Olšiny přezdívané "Perla Šumavy" v panenské přírodě na Českokrumlovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Viewegh: Proč ta slečna vytáhla osahávání až teď?
Spisovatel Michal Viewegh se rozešel se svým dlouholetým nakladatelem Martinem Reinerem. Pohovořil o tom v pořadu DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): 3x vítězství
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům senátních a komunálních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do přípravy vojáků k nasazení do Mali se zapojili právníci i studenti práv a medicíny
Z lesa se ozývaly dlouhé dávky ze samopalu, které v pravidelných intervalech přerušovaly jen výbuchy granátů. Uprchlický tábor vybudovaný v bezprostřední blízkosti malijské metropole Bamako se ocitnul v jednom ohni. Raněných a mrtvých byly desítky. Tábor napadli bojovníci jednoho ze znepřátelených kmenů. Netrvalo dlouho a na místo dorazili příslušníci českého kontingentu, kteří zajistili perimetr tábora a přivolali MEDEVAC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví „China Investment Forum 2018“
Prezident republiky Miloš Zeman se na Pražském hradě zúčastní slavnostního večera, pořádaného při příležitosti konaní „China Investment Forum 2018“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vztahy mezi Českou republikou a Ruskem by měly být lepší, říká Vondráček
Vztahy Česka s Ruskem jsou kvůli řadě mezinárodních problémů na nižší úrovni, než by měly být. Na přednášce v Moskevském státním institutu mezinárodních vztahů (MGIMO) to dnes řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček, který je na dvoudenní návštěvě v Rusku. Po schůzce s předsedkyní horní komory ruského parlamentu Valentinou Matvijenkovou podle ruských médií řekl, že o názoru většiny Čechů na Rusko nelze usuzovat z informací českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Absurdita roku
Komentář na facebookovém profilu k zavádění anonymního označení domovních zvonků ve Vídni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Tady to máte černé na bílém
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o zmrazení platů ústavních činitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Na lodi Adalbert Stifter se odehrají originální dobročinné koncerty
Na lodi Adalbert Stifter se odehraje originální dobročinná akce – koncerty, který organizuje učitelka a žáci z frymburské základní školy. Z výtěžku chtějí zaplatit studium egyptské dívky z chudé rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Stop zápachu a emisím těžkých kovů, podnikům a obcím pomůže 30milionová dotace
Obyvatele řady měst a obcí stále obtěžuje zápach z průmyslových areálů a jiných provozů, které ač splňují zákonem stanovené emisní limity, potýkají se s problémem zápachu. K nápravě a zlepšení životních podmínek lidí v blízkosti těchto míst nabízí finanční pomoc Ministerstvo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš uvede do úřadu nového ministra zahraničních věcí
Předseda vlády ČR Andrej Babiš uvede v úterý 16. října 2018 do úřadu nového ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, kterého v úterý v 11:30 jmenuje na Pražském hradě prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Pozitivní motivace zákazníků k přebírání účtenek funguje
Dvanácté kolo Účtenkovky už zná své výherce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NKÚ: Na železničních přejezdech počty nehod neklesají, jsme jednou z nejhorších zemí v Evropě
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na bezpečnost železničního provozu a cestujících v letech 2013 až 2017. Kontroloři se zabývali hlavně bezpečností na železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): K výročí založení města vzniká organizace Naplno pro Hradiště
U příležitosti 761. výročí založení královského města Uherské Hradiště, které připadá na 15. října, byl slavnostně ustanoven přípravný výbor nového organizace „Naplno pro Hradiště“. Cílem této nové iniciativy je vytvářet takové aktivity, které budou napomáhat dalšímu rozvoji slovácké metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnici Dačice navštívil ministr zdravotnictví
V pátek 12. října hostila Nemocnice Dačice ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: 200. výročí založení Národního muzea připomínají pamětní mince a poštovní známka
Národní muzeum v letošním roce slaví významné jubileum, které je doprovázeno řadou výjimečných událostí. Jednou z nich je bezesporu vydání pamětní stříbrné mince a příležitostné poštovní známky, které připomínají 200. výročí založení této muzejní instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Důchodci. Klíčová voličská skupina. Nejde jim jen o výši důchodů... Zjišťovali jsme více a politici by měli vážně zpozornět
Důchodcům se bude od ledna 2019 žít lépe. Andrej Babiš se chystá navyšovat penze. Každý důchodce si od nového roku v průměru polepší o 900 korun, senioři ve věku nad 85 let dostanou další tisícikorunu navíc. Po valorizaci bude průměrná penze ve výši 13 200 Kč, jde o historicky největší navýšení penzí. „Krade“ Andrej Babiš sociálním demokratům témata a s nimi i hlasy důchodců? A jsou Babišovy kroky projevem sociálního cítění, nebo jsou spíše populismem? Vyjádřil se sociolog Petr Hampl, předseda Rady seniorů České republiky Zdeněk Pernes a také hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zlikvidoval zabavené výherní automaty
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Středočeském kraji předal k likvidaci čtrnáct výherních hracích přístrojů. Hazardní přístroje připadly státu na základě pravomocných rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 3 a Městského soudu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist