Oficiální zpravodajská média

Mnichov 1938, měli jsme se bránit? Západ prý mohl pomoci, Beneš jako politický účetní, analytik předkládá nový pohled na události, které zlomily Československo
EXKLUZIVNĚ „Skutečný příběh Mnichova 1938 naneštěstí není ten, který by byl plně znám. Tváří v tvář útoku agresivního a totalitního státu je největší chybou vůdců demokratického národa mít obavy z toho v nezbytném případě odpovědět vojenskou silou,“ ParlamentníListy.cz přinášejí analýzu událostí roku 1938 a mnichovské dohody z pera spolupracovníka prestižního izraelského Beginova-Sadatova centra pro strategická studia Jiřího Valenty. Ozbrojený odpor vůči Hitlerovým nárokům mohl být podle Valenty pro Československo z hlediska lidských i materiálních ztrát nákladnou záležitostí. Na druhé straně byla ale autentickou možností, kterou většina národa chtěla, píše Valenta a pouští se i dále: například do atmosféry, která tou dobou panovala v Berlíně. Zamýšlí se i nad tím, jak na možný ozbrojený odpor československých sil mohli reagovat západní velmoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mnichov 38, měli jsme se bránit? Západ prý mohl pomoci, Beneš jako politický účetní, analytik předkládá nový pohled na události, které zlomily Československo
EXKLUZIVNĚ „Skutečný příběh Mnichova 1938 naneštěstí není ten, který by byl plně znám. Tváří tvář útoku agresivního a totalitního státu je největší chybou vůdců demokratického národa mít obavy z toho v nezbytném případě odpovědět vojenskou silou,“ ParlamentníListy.cz přináší analýzu událostí roku 1938 a Mnichovské dohody z pera spolupracovníka prestižního izraelského Beginova-Sadatova centra pro strategická studia Jiřího Valenty. Ozbrojený odpor vůči Hitlerovým nárokům mohl být podle Valenty pro Československo z hlediska lidských i materiálních ztrát nákladnou záležitostí. Na druhé straně byla ale autentickou možností, kterou většina národa chtěla, píše Valenta a pouští se i dále: například do atmosféry, která tou dobou panovala v Berlíně. Zamýšlí se i nad tím, jak na možný ozbrojený odpor československých sil, mohli reagovat západní velmoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Kdybych byl jako Miloš Zeman
Kdybych byl jako Miloš Zeman, prohlásil bych, že je náš současný prezident zm*d, který zku*vil prezidentský úřad, ale protože jsem normální člověk, poukáži jen na to, že se pan prezident mýlí, když používá nevhodné výrazy a rád bych ho upozornil, že tím přispívá k barbarizaci společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Na sté narozeniny republiky přijede i americký ministr obrany Mattis
Na vojenskou přehlídku 28. října ke 100. výročí vzniku Československa přiletí americký ministr obrany James Mattis. Na tiskové konferenci to dnes potvrdil zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Baloun. Zúčastní se i další zahraniční hosté, ústavní činitelé, váleční veteráni nebo třeba zaměstnavatelé členů aktivních záloh. Pro pozvané hosty bude připraveno na tribunách 1 500 míst. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval soudce obecných soudů
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v úterý dne 16. října 2018 na Pražském hradě 41 soudců obecných soudů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiná verze historie, než vám předkládá ČT v seriálech. Od Masaryka po rozpad Československa. Takto to vypadalo ve skutečnosti
STO LET REPUBLIKY Za „tatíčka Masaryka“ nebylo vše tak idylické, jak nám předkládají seriály České televize. Nejen komunisté mohou za Vítězný únor, ale i nekomunistické české politické strany nesou pořádný díl odpovědnosti. To konstatoval na diskusním fóru k výročí založení Československa, které zorganizovala Nadace železné opony, slovenský velvyslanec Peter Weiss. Zároveň také upozornil na problematiku SNP a v této souvislosti pohovořil o Demokratické straně, o jejíž aktivitách v poválečném období se nyní mnoho neví. V závěru se také dotkl rozdělení republiky v roce 1993 a neochoty politických elit k referendu. A zaznělo i jméno bývalého předsedy ODA Jana Kalvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Krnáčová promluvila: Vydírali mě
Adriana Krnáčová se bude loučit s primátorským křeslem. Kdo místo ní stane v čele hlavního města, to stále zůstává otázkou dohody 5 uskupení, která v Praze dosáhla téměř totožných výsledků. Hnutí ANO a Petr Stuchlík to však s největší pravděpodobností nebude. Brífink pražské primátorky, kde hodnotila své působení, přinesla ČT24. A rozhovor s Adrianou Krnáčovou přinesl i Nový Deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pane prezidente, ano! Zabít děti? Zeman opět „načůral do mraveniště“, celé Česko diskutuje
Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové organizace Obrana národa Josefa Bílého in memoriam, dále pak bývalou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, slovenského podnikatele Pavola Krúpu a někdejší novinářku Janu Lorencovou, které charakterizoval jako bojovníky proti „ekonomickým zmrdům“. Prezident to řekl ve včerejším živě vysílaném rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál. A jaké jsou reakce politiků a opinion-makerů na jeho slova? Sociální sítě jsou jimi plné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Toho ubožáka z Hradu vysílat ve dvě v noci!“ Miloš Zeman pronesl vulgaritu v Českém rozhlasu a je tu řev. Kalousek, Topolánek, Tabery...
Prezident Miloš Zeman byl dnešním hostem v pondělním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. A ostrými slovy rozhodně nešetřil, již podruhé od něj v Českém rozhlase zazněla vulgarita. Zatímco v minulosti směle hovořil o ku..., tentokrát pro změnu sdělil, že vyznamená bojovníky proti zmr... Jak se dalo čekat, přišla pořádná sprška kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zemanovi věří více než polovina Čechů. Důvěra vzrostla i Babišově druhé vládě
Menšinové koaliční vládě ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) důvěřovalo v září 39 procent lidí, což je o pět procentních bodů více než předchozímu Babišovu jednobarevnému kabinetu, který vládl v demisi. Důvěra v prezidenta se v září nezměnila, stejně jako v červnu a v květnu mu vyslovilo důvěru 51 procent lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pokud nebudou peníze, měli bychom prodat Lidový dům. A obměnit vedení, spustil hejtman z ČSSD
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl sociálnědemokratický hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Popsal povolební náladu v ČSSD. Pokud bude pokračovat sociální demokracie po této cestě, hrozí jí zmizení z politické mapy. Bernard však na celé té katastrofě vidí také jednu pozitivní věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V Rusku se těší na Vondráčka: Vítáme oživení vztahů
Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, oživuje kontakty s parlamenty evropských zemí. Prohlásil to dnes předseda dumy Vjačeslav Volodin v souvislosti s návštěvou předsedy české Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nejzdravější zdravotní pojišťovnou je Oborová ZP, následují ZP Škoda, VoZP a VZP
V nejlepší finanční kondici z českých zdravotních pojišťoven je Oborová zdravotní pojišťovna následována Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda, Vojenskou zdravotní pojišťovnou a dále Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Vyplývá to z hodnocení zpracovaného Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické – Indexu zdraví zdravotních pojišťoven. Právě dnes byly zveřejněny výsledky už čtvrtého ročníku studie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vzniká Centrum Karla Čapka, nová platforma pro etiku nových technologií
Tři ústavy Akademie věd a fakulta Univerzity Karlovy spojují své síly v Centru Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice. Tuto novou mezioborovou platformu osobně představila předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Jiří Jukl: Tehdy opravdu „nepřátelé člověka byli domácí jeho“. Cařihrad rozerval naši pravoslavnou církev
Úloha cařihradského Ekumenického patriarchátu během krize v pravoslavné církvi v českých zemích a na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A jejda. Známý hudebník promluvil o Kalouskovi a ČT
Hostem pořadu XTV Luboše Xavera Veselého byl zpěvák Ondřej Hejma. „TOP 09 chřadne, Kalousek nic nebuduje,“ poznamenal Hejma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Je to všechno jinak! Nové informace ke „zmrdům“ a Zemanovi
Ekonomičtí zmrdi. Tak prezident Miloš Zeman tituloval v Českém rozhlase solární barony, lidi obchodující s lehkými topnými oleji i uhlobarona Zdeňka Bakalu. A za jeho vulgarismus se strhla smršť reakcí, a to i přímo z Českého rozhlasu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura prý trestný čin nespáchal
Výroky Tomia Okamury a Miloslava Roznera (SPD) o táboře v Letech nejsou podle policie trestným činem. Případ odložila, informovala ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová prožívá krušné chvilky a za pár dní může být ještě hůř
Ze světa přicházejí reakce na volební výsledek v Bavorsku, který přidělává velké vrásky na čele i berlínské vládě v čele s Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konec velké epochy v Bavorsku
Bavorsko je jedním z klíčových obchodních partnerů Česka ve světě a v Německu zvlášť. Pokud obchodní obrat mezi Českem a Německem představuje zhruba třetinu objemu českého zahraničního obchodu, pak téměř třetinu z tohoto objemu tvoří obchod s Bavorskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku
Ve Vysokém mýtě si devadesát dobrovolných hasičů během tří dnů vyzkoušelo výcvik v ohňovém simulátoru Fire Dragon 7000. Jedná se o mobilní zařízení, které dokáže modelovat podmínky požáru v uzavřeném prostoru. Pardubický kraj financoval polovinu nákladů na výcvik částkou 150 tisíc korun. Druhou část zaplatily svým hasičům obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Konference „DOPRAVA 2018 … dalších 100 let v pohybu“
Jako velmi úspěšnou lze podle účastníků hodnotit odbornou konferenci „DOPRAVA 2018 … dalších 100 let v pohybu“, která se konala u příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky v pražském TOP HOTELu Praha ve čtvrtek 11. října 2018. Prostřednictvím panelových diskusí zahrnujících všechna odvětví dopravy bylo dosaženo cíle konference, zejména v oblasti formulování vizí a vývoje české dopravy v budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hudebník pro PL zavzpomínal na předrevoluční kšefty a chování Michaela Kocába. A odplivl si
STO LET REPUBLIKY Ikona sametové revoluce a „vítěz nad sovětskými okupanty“ Michael Kocáb neměl před rokem 1989 problémy s komunistickým režimem za své disidentské názory, ale za obyčejný hospodářský delikt. On a jeho kapela Pražský výběr také nebyli mezi značnou částí ostatních rockových hudebníků před pádem režimu oblíbeni, a to kvůli sobectví, s jakým se Kocáb k nim choval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A je to tu zase. Pehe zkusil vytáhnout na Zemana velezradu
V pondělním rozhovoru pro Český rozhlas prezident Miloš Zeman vyzval ke zrušení Senátu. Instituce, které voliči nevěří a kterou pohrdají, je podle jeho názoru hodná zrušení. Poradil tak poslancům, aby na něj zredukovali výdaje. Ústavní právník Jan Kysela se v České televizi chytal za hlavu, prezidentův návrh na „vyhladovění“ Senátu mu přijde ubohý. To politolog Jiří Pehe vidí celou věc ještě hůř, hovoří o velezradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Chystá se mimořádná televizní událost. Zeman a Babiš v jediné debatě
Moderátorka Světlana Witowská zazářila na počátku roku, když jako moderátorka vedla debatu prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Teď má možnost zazářit znovu. V den stých narozenin republiky přivítá před kamerami České televize v duelu prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. O čem přesně budou hovořit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČD: Železnice po sto letech – více cestujících, více vlaků, rychlejší cestování
Češi železnici milují. Už v roce 1921 připadalo na každého Čechoslováka 13 cest podniknutých vlakem a každý na železnici ujel 475 kilometrů. Železnice ale tehdy neměla konkurenci. Auta a autobusy byly vzácností a letecké linky ještě neexistovaly. Podívejme se na to, jak se cestovalo vlaky před téměř 100 lety, když vznikla Československá republika, a dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česká republika má jasnou, aktivní, čitelnou a sebevědomou zahraniční politiku
Předseda vlády Andrej Babiš uvedl v úterý 16. října 2018 do úřadu ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Toho dnes dopoledne jmenoval do funkce prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman se zm*dy snaží něco přikrýt! Temelín, Vondráček v Rusku? Možná se děje něco dalšího. Pro PL promluvil Pirát Ferjenčík
ROZHOVOR Zeman se snaží svými ostrými výroky na vlnách veřejnoprávního rozhlasu mediálně přikrýt jiné téma tak, aby se o něm nemluvilo, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Pirátské strany Mikuláš Ferjenčík. „Otázka hlavně je, co se snaží touto mediální hrou přikrýt. Asi je tu nějaké téma, které nechce, aby se příliš řešilo ve veřejném prostoru,“ dodává Pirát, který slovo zm*d rovněž jednou veřejně použil, a to na půdě Poslanecké sněmovny. Paralelu mezi svým projevem a Zemanovými slovy o „ekonomických zm*dech“ ale nevidí. Ferjenčíkovi to prý ujelo a za svá slova se omluvil, zatímco Zeman to podle něj řekl schválně, aby provokoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Piťha, kterého chce trestat neziskovka plná žen, našel mocné zastání. Z Hradu vzešel tento silný text
Profesor Petr Piťha, který po svém svatováclavském kázání čelí ostré kampani různých nátlakových organizací, našel zastání na Pražském hradě. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se k tématu obsáhle vyjádřil na svém webu “Svobodný názor”. Podle něho nesmí kněz ve svém varování před novou totalitou zůstat sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Prodat ČD Cargo? Jsem zásadně proti
Komentář na facebookovém profilu k privatizaci státního nákladního dopravce ČD Cargo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nežádoucí osoby musíme udržet co nejdál od EU, shodly se země Visegrádu
Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) by měla poskytovat jen podpůrnou funkci členským zemím EU při ochraně vnějších hranic Unie. Během dnešní společné schůzky v Bratislavě se na tom shodli ministři vnitra nebo jejich zástupci ze Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Tedy zemí, které společně tvoří takzvanou Visegrádskou čtyřku (V4). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kurz antikonfliktních týmů
Ukrajinští policisté a zástupci Poradní mise Evropské unie pro Ukrajinu se zúčastnili Kurzu další odborné přípravy pro členy antikonfliktních týmů Policie ČR v Brně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Mluvíme-li různými hlasy, nikdo nás nebude brát vážně
Projev prezidenta republiky při jmenování Tomáše Petříčka ministrem zahraničních věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pierre Raffin: Silná příchylnost k bohatství zabraňuje odpovědět na Kristovo povolání
Homilie Mons. Pierre Raffina OP, em. biskupa Metz z Francie, kterou přednesl v neděli 14.10.2018 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha při mši sv. v 10 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Foldyna zůstává místopředsedou ČSSD a hned dal ránu: Jen opravdový pitomec...
V poslanci Jaroslavu Foldynovi (ČSSD) bouchly saze. Rozhodl se zůstat místopředsedou ČSSD, ale zároveň dál ostře vystupovat proti globalizaci a k politice EU, pokud se Česko bude v tomto společenství chovat lokajsky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zm*d Bakala, odpálil nálož v přímém přenosu Zeman. A Bakala přestal mlčet. Právě se ozval
Prezident Miloš Zeman svým pondělním vystoupením opět rozčeřil společenské vody. Již tradičně neváhal použít v živém vysílání veřejnoprávního rozhlasu vulgarismus a označil miliardáře Zdeňka Bakalu za „zm*da“. Ale Bakala si to nenechal líbit a zareagoval...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie zadržela osm cizinců kvůli trestným činům souvisejícím s udělováním pobytu. Spolupracovala BIS
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi koncem září osm cizinců, původem z Ruska a Vietnamu. Důvodem je podezření týkající se údajného organizování trestné činnosti související s podáváním žádostí o udělení oprávnění k pobytu na území Česka pro občany Vietnamské socialistické republiky, uvádí NCOZ v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny výrobců meziměsíčně rostly
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 4,5 %, ceny průmyslových výrobců o 0,3 %, ceny stavebních prací o 0,5 % a ceny tržních služeb pro podniky o 1,2 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 0,4 %. Ceny průmyslových výrobců byly vyšší o 3,2 %, ceny stavebních prací o 3,8 % a ceny tržních služeb pro podniky o 1,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Je-li někdo v mládí hulvát, je holt na stáří dvojnásobný hulvát
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Lidé jsou uspaní blahobytem na dluh a nevnímají nástup nové totality
Komentář na facebookovém profilu k trestnímu oznámení na katolického kněze Mons. prof. PhDr. Petra Piťhu CSc., doctor honoris causa, kvůli kázání, které pronesl v katedrále svatého Víta na slavnostní Svatováclavské mši svaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SFŽP: Obce s titulem Zelená stuha si mohou vyzvedávat své odměny
Ostopovice v Jihomoravském kraj, čerstvý držitel titulu Zelená stuha ČR v soutěži Vesnice roku 2018, stejně jako dalších 9 obcí oceněných titulem Zelená stuha v krajském kole soutěže, si mohou říci o svou finanční odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Migrace: 200 tisíc zločinců a teroristů se prý pohybuje po EU. Zcela volně
Europoslanec Tomáš Zdechovský vytáhl na světlo hrozivé informace. Na půdě EU se podle něj může pohybovat až 200 tisíc teroristů a jiných zločinců, kteří odcizili dokumenty. S jejich pomocí se dostali na evropské území a dnes se po něm pohybují zcela volně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Babiš končí.“ Uznávaný muž vyložil karty
STO LET REPUBLIKY Parlamentní demokracie je sice oslabená, ale ještě není na kolenou. Ještě není pozdě politicky bojovat a ukazovat, že Andrej Babiš má alternativu. Ještě to možná není vidět, ale Andrej Babiš už končí, jen to ještě neví. Tvrdí to profesor Jiří Hanuš během rozhovoru ke stému výročí vzniku Československa. Ti, co šéfa hnutí ANO volí, se dopouštějí tragicky smutného omylu, protože si spletli bezskrupulózního kapitalistu s lidumilem. Historik a publicista se také zamýšlí nad Evropskou unií, přičemž považuje za důležité ukázat rozhodovacím evropským strukturám, že nás neuloví na vějičku nějakých krásných slov, například na slovo „solidarita“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB: Stříbrná mince připomene 100. výročí Washingtonské deklarace
Česká národní banka vydává stříbrnou minci u příležitosti 100. výročí vzniku Prohlášení nezávislosti československého národa, které předznamenalo vznik samostatného státu. Pamětní mince v nominální hodnotě 500 korun bude k dostání od 17. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Piráti začínají v Evropě slavit úspěchy
Lucembursko je třetím státem s Piráty v parlamentu, ve volbách získali 6,45 % procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Starý Procházka zase v Praze
Za několik dní si připomeneme 100. výročí vzniku republiky. Jak jsme se dozvěděli z médií, bude z panteonu Národního muzea na tuto slávu pokukovat císař František Josef I. (1830 – 1916) a císařovna Alžběta. Nabízí se otázka, proč tento jeho návrat právě v tyto slavnostní dny. Je to jen stesk po bývalém mocnáři? Nebo je snaha vykreslit jej v tom nejlepším světle a udělat studentům v hlavě zmatek? Nebo pokus o potlačení významu 28. října 1918.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI zaznamenala v srpnu mírné zlepšení kvality pohonných hmot
Česká obchodní inspekce v měsíci srpnu kontrolovala kvalitu pohonných hmot. Jakostním požadavkům nevyhověly 4 vzorky. Jedná se o mírné zlepšení, jelikož v měsíci červenci nevyhovělo 6 odebraných vzorků pohonných hmot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zmrdi? Vyjádřil se Andrej Babiš
Tomáš Petříček se za sociální demokracii ujal řízení ministerstva zahraničí. Vláda Andreje Babiše (ANO) je tak po více než sto dnech fungování konečně kompletní. Babiš na tiskové konferenci zdůraznil, že Evropskou unii považuje za skvělou, ale jedním dechem dodal, že potřebuje reformu, Vyjádřil se také k Zemanovým „zm*dům“. Petříček hovořil o Africe, Německu, bezpečnosti a lidských právech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kapsch: Stát v mýtném tendru ztratí až 12 miliard korun
Postup ministerstva dopravy při zadávání provozu mýtného systému po roce 2019 znamená podle současného provozovatele firmy Kapsch ztrátu až 12,1 miliardy korun. Novinářům to včera řekl šéf společnosti Karel Feix. Stát má podle něj stále dost času zajistit výběr mýta od roku 2020 jinými způsoby. Ministerstvo dopravy ale tvrdí, že Kapsch vybudoval a provozoval mýtný systém o zhruba 13 miliard korun dráž, než za kolik to zvládne nový provozovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC dlouhodobě pracuje na zvyšování bezpečnosti na železničních přejezdech
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se soustavně zabývá zvyšováním bezpečnosti na železničních přejezdech. Každý rok ve spolupráci s Policií České republiky a Drážním úřadem vytipuje desítky železničních přejezdů, které jsou vhodné pro modernizaci či zvýšení zabezpečení, především na koridorech a u křížení se silnicemi 1. třídy. SŽDC se zároveň snaží snižovat počet přejezdů na české železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Prodej Buchtova kopce? Jako krizové řešení ano, příště se to ale musí dělat lépe
Přestože jsou krajští zastupitelé KDU-ČSL na Vysočině v opozici, „nastavované“ řešení prodeje Buchtova kopce na mimořádném zasedání schválili. Upozorňují ale, že příště je potřeba lépe promyslet celý systém prodeje nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pohrdání jako mezinárodní norma
Žurnalisté si obvykle výrazně všímají, když jejich kolegové sejdou ze světa násilnou smrtí. Tomu věnují ve svých sdělovacích prostředcích nemalou pozornost, protože je fakt, že cech "hlídacích psů demokracie" bývá často v hledáčku politických, hospodářských nebo kriminálních špiček. Nezřídka úzce propojených skupin, které se provázaností svých mocí někdy ani tolik netají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nejen Zeman. Také Andrej Babiš schválně naštval české novináře
Nejen Miloš Zeman má talent na dráždění českých novinářů. Andrej Babiš si o nich také dovolil říct nepříliš lichotivá slova. Ne ovšem v Čechách. Stalo se tak při rozhovoru v Polsku. Polská novinářka Klára Klingerová zveřejnila na Twitteru, jak její rozhovor s předsedou ANO a premiérem Andrejem Babišem probíhal. S polským premiérem Morawieckim si prý padli do noty a jsou tu i jiné podobnosti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK ČR doporučuje kraji povolit odchyt medvěda na Vsetínsku
Medvěd, který se poslední měsíc pohybuje na Vsetínsku, postupně ztrácí plachost, nevadí mu blízkost lidí a jeho troufalost se zvyšuje. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR proto dnes vydala odborné stanovisko, ve kterém doporučuje krajskému úřadu Zlínského kraje povolit odchyt tohoto zvířete z přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
IFD21: Jak zvýšit volební účast? Tři čtvrtiny lidí by umožnily volit poštou nejen Čechům v zahraničí
Tři čtvrtiny Čechů by umožnily volit korespondenčně jak krajanům v zahraničí, tak všem, kteří jsou v době voleb mimo své trvalé bydliště. Tento způsob volby by v příštích parlamentních volbách zvažovala téměř čtvrtina českých voličů, pokud by měli tu možnost. Vyplývá to z průzkumu agentury MEDIAN pro Institute for Democracy 21 (IFD21).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek: Zeman je vulgární, i když sprostá slova nepoužije
Komentář na facebookovém profilu k vulgárnímu vyjadřování prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Zezelenalé Bavorsko
Prognózy se tentokrát naplnily. CSU ztratila oproti minulým volbám skoro čtvrtinu voličů a se zhruba 37 % hlasů „dosáhla“ nejhoršího výsledku za posledních 50 %. Ztratila absolutní většinu a bude odkázána na koaliční spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Děd (Svobodní): Nejen Mons. Petr Piťha má právo vyjadřovat svůj názor
Česká ženská lobby ve čtvrtek 11. 10. 2018 podala trestní oznámení na katolického kněze Mons. prof. PhDr. Petra Piťhu CSc., doctor honoris causa, kvůli kázání, které pronesl v katedrále svatého Víta na slavnostní Svatováclavské mši svaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny zahraničního obchodu meziměsíčně klesly
V srpnu 2018 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,1 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,8 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 1,6 %, dovozní ceny o 2,9 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 98,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dá ČNB na korunu?
Do dalšího zasedání bankovní rady ČNB zbývá něco málo přes dva týdny a kromě dnešních výrobních cen a podnikatelských nálad, které přijdou na řadu příští středu, se toho z tuzemské ekonomiky už bankovní rada příliš nového nedozví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zálohované výživné považuji za zcela nesystematické řešení
Poslanci budou diskutovat o zálohovaném výživném, váhají nad přínosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: K provozu střelnice nestačí povolení stavebního úřadu
Provozovatel nemůže rozšiřovat provoz sportovní střelnice např. o střelbu z jiných typů zbraní, i kdyby k tomu měl souhlas Policie ČR. Střelnici je možné užívat jen tak, jak je uvedeno např. v kolaudačním rozhodnutí nebo kolaudačním souhlasu vydaném stavebním úřadem. Přesto přibývá stížností lidí na nelegální provoz střelnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Už zas panáčkujeme jako pejsci a aportujeme. Profesor Keller hovoří ke stému výročí republiky
STO LET REPUBLIKY „Ohrožuje nás, že přijdeme o poslední zbytky schopnosti rozhodovat o tom, kdo bude žít na území našeho státu. Ohrožuje nás pátá kolona, která bude tuto ztrátu zbytků suverenity vydávat za velké vítězství všelidských ideálů. Snad ještě nikdy nebyly ty nejpřízemnější zájmy vydávány s takovou neomaleností za ty nejvyšší hodnoty, jako je tomu dnes. Snadnost, s jakou se to děje, a naivita, s jakou je to částí veřejnosti přijímáno, nás ohrožují ze všeho nejvíce,“ říká europoslanec a profesor sociologie Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dřevorubci VLS zakončili sezonu úspěchem
Zástupci státního podniku přivezli z letošního posledního závodu, Vltavského Poháru, čtyři medaile z disciplín a bronz v celkovém pořadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský: EU už nesmí být socialistická a neomarxistická
Na serveru euractiv.cz vyšlo nové interview s europoslancem za KDU-ČSL Tomášem Zdechovským. Zdechovský v něm mluví o nadcházejících eurovolbách, co Čechům na mezinárodní scéně uškodilo i o migrační krizi. „Řada lidí bude chtít, aby volby byly buď o proevropanství, nebo protievropanství, případně o euru. O tom se ale nerozhoduje v evropských volbách, ale volbách do Poslanecké sněmovny, kde již protievropské síly vyjma Okamury a komunistů prohrály,“ kopl si europoslanec. Ale na adresu EU řekl: „Evropská unie už nesmí být nadále socialistická a neomarxistická.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SÚIP: Výměna zkušeností se zástupci Národního inspektorátu práce Slovenské republiky
Pracovní setkání zástupců Státního úřadu inspekce práce (SÚIP), Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) s představiteli slovenského Národního inspektorátu práce (NIP) se uskutečnilo ve dnech 27. - 28. září 2018 ve vzdělávacím středisku NIP Malá Lučivná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dětský pořad ČT, který nedávno vyvolal bouři, znovu zajímavě vysílal. Nahlédněte
Zprávičky veřejnoprávní České televize, jež jsou určeny pro děti, se tentokrát ve své reportáži zaměřily na besedu o předsudcích společnosti Metaculture, jež s nimi objíždí školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Některé návrhy Společné zemědělské politiky jsou příliš složité
Zavedení definice tzv. „skutečného zemědělce“, které po roce 2020 navrhuje Evropská komise, není v souladu s ambicí zjednodušit Společnou zemědělskou politiku (SZP) a znamenalo by neúměrné zvýšení administrativní zátěže. Ministr zemědělství Miroslav Toman to včera uvedl na jednání Rady ministrů zemědělství a rybářství EU v Lucemburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Máme se až moc dobře. Když to vidím, začínám se bát
STO LET REPUBLIKY Dávat někomu medaili proto, že vyprodal stadion, podle bývalého generálního ředitele Národní galerie profesora Milana Knížáka hraničí se zdravým rozumem. Dávat prezidentské medaile gladiátorům, které stále a mylně nazýváme sportovci, nebo bavičům, kteří se považují za umělce, mně připadá scestné. Rozumím medailím pro válečné hrdiny, pro nadstandartní činy překračující profesionalitu, pro velká humánní gesta. Prezident není král, který odměňuje své milce,“ prohlásil v rozhovoru Milan Knížák, který se sám řadí k účastníkům odboje a odporu proti komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Senátorští vyčuránkové
Gratuluji ODS ke zvolení Mikuláše Beka senátorem. Opravdu není nad to, když politická strana, jež se prohlašuje za pravicovou, pomůže do Senátu neomarxistickému levičákovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SPD: Dnešní verdikt policie jen potvrzuje, že jsme terčem nenávistné kampaně
Komentář na facebookovém profilu k verdiktu policie, že Tomio Okamura a Míla Rozner svými výroky o táboře v Letech nespáchali trestný čin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman večer vystoupil s projevem na Pražském hradě. Varoval před vedením ekonomické války. A nejen to
Prezident Miloš Zeman v úterý večer vystoupil s projevem na slavnostním zahajovacím večeru Česko-čínského investičního fóra na Pražském hradě, které potrvá do středy. Hlava státu si v něm pochvalovala investiční projekty obou stran a došlo i na kritiku zvyšování cel. „Poškozují vzájemný obchod mezi zeměmi a také celou světovou ekonomiku,“ zdůraznil s tím, že kromě toho mohou vyvolat celosvětovou ekonomickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Letošní prezidentští kandidáti Drahoš, Fischer a Hilšer zatím nejsou v Senátu v žádné frakci
Senátorské kluby se dnes nerozrostly o další případné členy. Neúspěšní prezidentští kandidáti v řadách senátorů se stále rozmýšlejí, do kterého klubu vstoupí. Jasněji by mělo být ve čtvrtek. Vyplynulo to z vyjádření předsedů nejsilnějších senátorských frakcí. Změna od pondělí nastala pouze u klubu Starostů, jejichž kandidátem do vedení horní komory by mohl být nově také starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček. ČTK to řekl předseda frakce Jan Horník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Za bezdomovectví basa. A konec gender studies. V Maďarsku nastávají změny
Po včerejším postavení bezdomovectví mimo zákon přichází Orbánova vláda se zákazem oboru genderová studia na univerzitách, který se zaměřuje na zkoumání kulturně vzniklých rozdílů mezi muži a ženami. Příslušný dekret minulý týden v pátek oficiálně vyšel v úředním věstníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ofenzíva poražených
Již minulý týden jsem napsal v jednom ze svých článků, ale záměrně poněkud zastřeně, protože jsem nechtěl vystrašit byť i jen jednoho jediného voliče ČSSD před druhým kolem senátních voleb, o pravděpodobném vývoji volebních preferencí a výsledků ČSSD ve volbách v nejbližších třech letech. Ale někteří funkcionáři ČSSD si vůbec nebrali servítky a odhodili „bílé rukavičky“ už dávno před komunálními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
USA ovlivňovaly volby v desítkách zemí. Puče, převraty. Potřebují velkého nepřítele, tak provokují Rusko. Válka s terorismem je totiž malý kšeft. Gustáv Murín promluvil
STO LET REPUBLIKY Český prezident Miloš Zeman je oblíbeným terčem domácí kritiky, ale jeho věcný a pozitivní postoj k Rusku, ale i k Číně, je opravdu státnický čin, kterým by se měly řídit i další státy střední a východní Evropy. Slovenský přírodovědec, spisovatel a publicista Gustáv Murín v té souvislosti říká, že si snad ještě pamatujeme mnichovskou zradu, ale i volání Českého rozhlasu, aby Rudá armáda přišla na pomoc Praze. Proto je podle něj dobré mít to stále na paměti a nenechat se ohlupovat momentálními propagandistickými kampaněmi financovanými globalizační klikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejoblíbenější dětská jména jsou Jakub a Eliška
Mezi dětmi narozenými v lednu bylo nejvíce Jakubů a Elišek. Rodiče dali svým potomkům 553 různých chlapeckých a 680 dívčích jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
KRNAP: Z Harrachovské desítky se stává stovka
Harrachovská desítka je historická zajímavost. V roce 1929 byla na Bílém kopci nad Harrachovem vysázena modřínová číslice "10".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Cyklistům do půl promile přidejme přilbu a novelu podpořme
Kritickou hladinou alkoholu v krvi, po které prudce stoupá počet nehod zaviněných cyklisty, je 1‰. Vyplývá to ze statistik BESIPu za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ministerstvo financí kontra zákon
V minulých týdnech rozvířil daňovou společenskou hladinu postup několika finančních úřadů, které zaslaly novomanželům výzvy, v nich požadovaly podrobné informace o jejich svatební hostině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahraje u příležitosti 100. výročí republiky národu
Mimořádný koncert Českého rozhlasu „SOČR národu“ pořádaný s Rozhlasom a televíziou Slovenska uvede v neděli 28. října od 16 hodin v Rudolfinu u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky známá díla českých klasiků. Janáčkova Sinfonietta a Dvořákova Novosvětská zazní pod vedením jednoho z nejrespektovanějších českých hudebníků posledních desetiletí, hornisty a dirigenta Radka Baboráka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Nenechme si vzít svobodný internet
V září schválil Evropský parlament kontroverzní směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu, proti které protestovali nejenom Piráti, ale i tisíce obyvatel z celé Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný ve varu: Ať chcípnou všichni rasisti! Okamura je šmejd a mladý Klaus nácek
Řeporyje upoutaly pozornost republiky, když si jako starostu zvolily Pavla Novotného, syna baviče Petra Novotného a samozvaného „dělníka bulváru“. Ten v rozhovoru na DVTV házel provokace vlevo vpravo o mnoha tématech. O Řeporyjích, Václavu Klausovi mladším, migrantech a Okamurovi. „Je to šmejd, je to podvodník, je to lhář,“ vyjádřil se o předsedovi SPD. A nakonec padla slova i o Bakalovi...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Uprchlíci, kteří falšují doklady, nemají právo na azyl
Je to alarmující zjištění, že až 200 000 lidí ročně pronikne do zemí Evropské unie na falešné doklady. Jsem rád, že europoslanec Tomáš Zdechovský na tento velmi vážný problém upozornil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ministr zahraničí by měl být silnou politickou osobností, to Tomáš Petříček není
Komentář ke jmenování Tomáše Petříčka ministrem zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích nekuřte ani nerozdělávejte oheň! V říjnu zasahovaly v lesích stovky hasičů
Letos na podzim opakovaně hořelo v lesích na různých místech republiky. Většinou kvůli lidské nedbalosti. Lesy ČR evidují od července 50 požárů! Podstatně větší než hospodářská je škoda ekologická. Požár mění celý lesní ekosystém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Hradci Králové řeší pozemky po zaniklých vodních družstvech
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové získal majetek po zaniklých vodních družstvech podle zákona o majetku České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Praha vytvoří studii proveditelnosti výstavby blobu na Letné
Pražský magistrát nechá vytvořit tzv. studii proveditelnosti výstavby blobu na Letné podle projektu Jana Kaplického. Rozhodli o tom dnes odcházející pražští radní. Studie posoudí všechny aspekty výstavby a hotova má být do konce dubna příštího roku, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Výsledek dva mandáty v Liberci je pro TOP 09 úspěch
Komunálními volbami vyvrcholilo naše půlroční společné úsilí o obhájení pozice, které TOP 09 v libereckém regionu má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Budu dál bojovat za všechny slušné lidi a prosazovat lepší zákony pro města a obce
Staronovým senátorem na Karvinsku bude opět starosta Bohumína Petr Vícha, zvolilo jej 72 procent voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Slušnost není slabost, slušnost do politiky patří
Komentář na facebookovém profilu k vulgárnímu vyjadřování prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman dnes jmenuje Petříčka ministrem zahraničí
Prezident Miloš Zeman dnes před polednem jmenuje ministrem zahraničí dosavadního náměstka Tomáše Petříčka (ČSSD). Česká diplomacie se tak tři a půl měsíce po jmenování vlády dočká plnohodnotného šéfa Černínského paláce. Původního kandidáta ČSSD europoslance Miroslava Pocheho Zeman jmenovat odmítl a ministerstvo dočasně vedl předseda sociálních demokratů a ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Děkujeme za podporu ve volbách
Další volby jsou za námi. Rádi bychom na tomto místě poděkovali všem, kteří se voleb účastnili, úspěšným i neúspěšným. Děkujeme kandidátům v komunálních volbách i kandidátům do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Výzvy, zaměřené na podporu složek IZS, se setkaly s opravdu mimořádným zájmem
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, vyhlásil výsledky výzev, které byly určeny na podporu složek integrovaného záchranného systému (IZS). Dojde tak ke zvýšení připravenosti k možnosti řešení rizik a katastrof.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Euroopilce Junckera nemá cenu komentovat
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Jean-Clauda Junckera o pomoci uprchlíkům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud přiznal odkladný účinek kasační stížnosti ČNB v případu WPB Capital
Nejvyšší správní soud vyhověl žádosti České národní banky o odklad účinku rozsudku Městského soudu v Praze v kauze WPB Capital, spořitelní družstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Zpráva o vývoji trhu elektronických komunikací za období 2012-2017
Objem přenesených dat v mobilních sítích roste téměř exponenciálně. V roce 2017 dosáhl hodnoty 184 petabajtů. Naproti tomu hlasový provoz v mobilních sítích stagnuje a pohybuje se kolem 20 miliard reálných minut. Ukazuje to dnes zveřejněná Zpráva o vývoji trhu elektronických komunikací za období 2012 – 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Jestli volby budou mezi aktivistickou levicí v čele s Babišem proti ODS, tak se těším!
Komentář na facebookovém profilu k volebnímu výsledku ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček a představitelé platformy Zachraňme ČSSD se sešli. A místy bylo dusno
Předseda ČSSD Jan Hamáček měl dnes při vyhrocené debatě s představiteli stranické platformy Zachraňme ČSSD co vysvětlovat. Padaly například vyčítavé dotazy, proč tak dlouho do čela resortu zahraničí prosazoval europoslance Miroslava Pocheho. První místopředseda Jiří Zimola uvedl, že šlo i o rekonstrukci členů vlády za ČSSD, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dvě kola senátních voleb. To je špatně, tvrdí nejmladší zvolený senátor
Na veřejné peníze musí být vidět a musejí se přidělovat efektivně. Transparentně musejí pracovat i úředníci a politici, a pokud něco provedou, má je stihnout trest. Takové jsou představy nejmladšího senátora budoucího složení horní parlamentní komory Lukáše Wagenknechta, kterého do Senátu poslali voliči na Praze 8. Jako host Interview na ČT24 promluvil o tom, jaká je podle něho hlavní role Senátu nebo čím si vysvětluje nízkou účast v senátních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jen v podprsence a s trnovou korunou na hlavě. Žena narušila mši kardinála Duky
Žena oděná pouze v podprsence a černých kalhotách, aktivistka Aneta Petani, narušila svou přítomností v úterý mši, kterou v katedrále svatého Víta na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka. Protestovala tím proti nedávným výrokům katolického kněze Petra Piťhy o homosexuálech, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Systém zdravotního pojištění v ČR letos bude mít lepší výsledek, než se čekalo
Komentář k udržitelnosti systému zdravotního pojištění v ČR, na základě analýzy, kterou zveřejnili ekonomové VŠE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Houška (KDU-ČSL): Zamyšlení nad 100. výročím vzniku republiky
Slavíme 100 let vzniku naší republiky. Připomínáme si celou řadu historických mezníků a událostí, které v nás vzbudily vzpomínky na vyprávění našich dědů a babiček. V každé takové vzpomínce je patřičná nostalgie a dávka hrdosti nad tím, co náš národ dokázal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Chceme konstruktivně spolupracovat tam, kde to povede k rozvoji města
Koalice pro otevřený Vsetín míří do opozice. Vsetínu bude šéfovat staronové vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist