Oficiální zpravodajská média

Senátor Valenta usiluje o vrácení části korunovačních klenotů z Rakouska
Iniciativa kolem senátora Ivo Valenty (za Soukromníky) usiluje o vrácení části českých korunovačních klenotů z Rakouska, nyní se nacházejí ve vídeňském Hofburgu. Valenta, který se v záležitosti obrátil dopisem na prezidenta Miloše Zemana, to dnes řekl novinářům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kdo je „křesťanka“ protestující proti Dukovi? Parťačka Peszynského s Hilšerem hlásící se k neomarxismu. A zjistili jsme o ní i jiné zajímavé věci
Kdo je žena, která polonahá s trnovou korunou na hlavě „narušila“ slavnostní mši svatou v katedrále sv. Víta na Pražském hradě? Média sice popsala průběh incidentu i skutečnost, že ženu po chvíli citlivě z chrámu vyvedla ochranka, ale tomu, kdo daná aktivistka je, už příliš pozornosti věnováno nebylo. ParlamentníListy.cz proto pozornost upřely i tímto směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Soudruhu předsedo Filipe, klesl jste až na samé dno. Jste arogantní buržoust s dvousettisícovým platem. KSČM půjde do kopru. Po debaklu ve volbách je u komunistů velmi, velmi husto
EXKLUZIVNĚ Uvnitř KSČM po několika volebních debaklech, na něž reagoval i vznik názorové platformy RESTART, dochází ke stále ostřejší kritice vedení jak ze strany členů, tak ze strany voličů KSČM. Dostali jsme se i k několika interním výzvám, které obdržel předseda Filip od členů strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Pokud se zastropuje, pojede se dál, jenom té řepky bude víc
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Proč ne Kubera? Aby se Senát změnil v nenávistnou stoku, ještě více rozdělující společnost…
Senátorské kluby STAN a KDU-ČSL doslova zuří při představě, že by se měl stát předsedou Senátu Kubera. Je jim jedno, že je to zjevně nejúspěšnější primátor v novodobé historii České republiky. Je jim – „liberálním“ demokratům – také zcela jedno, že on a Čunek jsou podle průzkumů bezkonkurečně nejpopulárnějšími senátory v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Míšení ras. Cílem je vznik světle hnědé rasy v Evropě. Proto musí přijmout 1,5 milionu přistěhovalců ročně.“ Na půdě Sněmovny padla slova, ze kterých mrazí
Na půdě Poslanecké sněmovny se konal seminář s názvem „100. výročí vzniku Československa v době neutichající evropské integrace“ s podtitulem „Přežijí národní státy snahu o evropský superstát?“ Seminář pořádal poslanec Jan Skopeček (ODS), který si přizval zajímavé hosty z různých částí politického spektra. O budoucnosti Evropy mluvil proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké Školy Ekonomické v Praze Miroslav Ševčík, výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl, režisér a někdejší předseda KSČM Jiří Svoboda a analytik Ondřej Krutílek z think-tanku Pravý břeh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS
REPORTÁŽ Tragický a totální úpadek české pravice a levice – ODS a ČSSD. I přes jásání „soudruha nadzemského komentátora Peheho“, že se ódeeska vymanila z klausismu a zvítězila v senátních volbách, je její výsledek oproti minulým letům tristní. To zaznělo na besedě s exprezidentem Václavem Klausem, kterého se v Plzni zúčastnila více než stovka přítomných všech věkových kategorií. I když už v šedesátých letech byl Zeman příznivcem „pseudovědy“ futurologie, je zakladatel ODS spokojen s jeho působením na Hradě více, než kdyby tam byl třeba současný nově zvolený senátor Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Vliv uhlobarona Bakaly nelze podceňovat
Prezident Zeman se rozhodl udělit státní vyznamenání slovenskému finančníkovi Krúpovi, který dlouhodobě bojuje proti zkrachovalému uhlobaronovi Bakalovi. Je zajímavé, jak se některá média nad jménem Krúpy ošívají a naznačují, jak to je vlastně více nebo méně nevhodné udělení státního vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pryč s klasickou definicí pohlaví! navrhli v Kanadě. Profesor Peterson se vzepřel, dnes čelí nátlaku levicových studentů i vlastní univerzity
Jordan Peterson (ročník 1962) je kanadský psycholog vyučující na University of Toronto, známý zejména svou kritikou politické korektnosti, feminismu a jiných názorových proudů pocházejících ze západních univerzit. Už když přednášel na Harvardu, byly jeho přednášky plné studentů, ale opravdové slávy dosáhl až v září roku 2016, když vzbudil pobouření v levicových kruzích svým videem, ve kterém kritizoval nový kanadský zákon, který by přikazoval používat zájmena podle pohlaví, kterým se označovaná osoba zrovna cítí. Dnes je z Petersona rocková hvězda psychologie a myšlenkový vůdce mladých lidí, kteří odmítají dnešní liberální progresivismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Copak vás nenapadlo, co odplata způsobí? Analytik Štefec varuje, z vojáků se stane cíl. A bezpečnost ČR...
Česká média dnes informovala o tom, že konečně přišla odplata za smrt tří českých vojáků, jež zemřeli po útoku sebevražedného atentátníka v Afghanistánu. České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku a dalšího zajaly. Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec ale dvakrát nejásá a varuje, že něco takového může mít nedozírně ošklivé důsledky. „Stali jsme se transparentními cíli pro krvavou odvetu,“ napsal na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se bavil nad fotkou Miloše Zemana. A přišla nechutná reakce
Když není možné kritizovat prezidenta Miloše Zemana za něco, co prohlásil nebo neprohlásil, vždycky je možné dělat si šoufky z jeho vzhledu na fotografiích. Alespoň tak k tomu přistoupil ředitel Evropských hodnot Jakub Janda. Okomentoval fotografii Zemanova setkání s ostatními prezidenty Visegrádské čtyřky. Ale ne všem byl žert po chuti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vrcholný pohlavár z Bruselu se rozzuřil. V Itálii totiž visí tyto plakáty o homosexuálech
Evropský politik a předseda liberální frakce ALDE Guy Verhofstadt se zastal stejnopohlavních párů. Dva otcové mají podle jeho názoru stejné právo na lásku a výchovu dítěte jako heterosexuální pár. Toto právo jim má podle politika zajistit svobodomyslná Evropská unie. A přišel protiúder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace o dvanáctém slosování Účtenkovky
Za prvních dvanáct slosování bylo do Účtenkovky zaregistrováno 198,8 milionů účtenek a celkově se zapojilo 835 063 jedinečných soutěžících. V samotném dvanáctém kole Účtenkovky zaregistrovalo 346 873 aktivních hráčů celkem 14 453 248 účtenek, ze kterých bylo do slosování bylo zařazeno 12 687 152 účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Ekonomičtí zm*di.“ K Zemanovu výroku se vyjádřili dokonce už i experti na marketing
Další vulgarita z úst prezidenta republiky Miloše Zemana zazněla v pondělí v pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál. „Ekonomičtí zmrdi“, pronesl Zeman například na adresu uhlobarona Zdeňka Bakaly, Viktora Koženého a další.ch Jak nyní píše server Lidovky.cz, odborníci na politický marketing se shodují, že Zeman se tímto chováním baví a posiluje svou osobní značku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vít Bárta: Měly by centrální banky během hluboké krize rozhazovat peníze z vrtulníku?
Myšlenka „rozhazovat peníze z vrtulníku“ a napomoci tak růstu poptávky a inflace v době, kdy se ekonomika nachází v útlumu, rezonuje v akademických kruzích od konce šedesátých let 20. století. Oživuje se vždy, když se vyspělé ekonomiky dostanou do vleklých růstových potíží doprovázených deflačními riziky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jak to bylo doopravdy s aktivistkou, protestující v podprsence proti Dukovi. O žádném „narušení mše“ se nedá mluvit
Mediální událostí úterního večera bylo „narušení Dukovy mše aktivistkou s trnovou korunou“. Protest proti slovům kardinála o homosexuálech byl široce šířen médii i liberálními aktivisty. Jak ale dokazují svědectví lidí, kteří byli přímo v katedrále svatého Víta, o žádném „narušení“ nemohlo být řeči. Dámy, která přišla před oltář jen v kalhotech a podprsence, si téměř nikdo nevšiml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zimola s kolegy dumali, jak zachránit ČSSD. Přečtěte si, co jim vzkázal Hamáček
Představitelé platformy Zachraňme ČSSD podle jednoho z jejích zakladatelů a místopředsedy sociální demokracie Jiřího Zimoly chtějí zdůrazňovat témata přeregistrace členů strany, změny stanov a přímé volby vedení všemi členy. Rezonuje podle něj také názor, že aby byla ČSSD schopná plně dostát svým slibům, mohla by přistoupit k částečné rekonstrukci vlády. Zimola to řekl novinářům po včerejším jednání platformy v Praze. Hamáček ČTK napsal, že rekonstrukce vlády není po třech měsících od jmenování na pořadu dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Tragédie dneška. Vysoké školy většinově ovládají levicoví pokrokáři, neomarxisté. Mladé generaci valí do hlav všechny ty „ismy“
STO LET REPUBLIKY „Největším nebezpečím jsou nejrůznější totalitní ideologie. Předtím na nás útočily z Východu, teď se na nás socialismus valí z Bruselu,“ hodnotí sto let od vzniku první Československé republiky hudebník a skladatel Petr Štěpánek. Před časem jsme prý odezírali, co vymyslí v Moskvě, teď srážíme paty, jak zavelí z Bruselu, respektive z Berlína. Obojí je podle něj špatně. Nějaké společenství evropských států podle Štěpánka má smysl, ale má jít o společenství národních států, nikoliv jakýsi unifikovaný nadnárodní celek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Zvýší nezastropování potravinovou soběstačnost?
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nové informace z Itálie. Salviniho strana by nyní v Itálii vyhrála volby
Europe Elects, tedy mezinárodní výzkumný tým datových analytiků voleb a volebního chování v evropských státech, který pravidelně zveřejňuje průzkumy a výsledky voleb, si ve středu posvítil na Itálii. Za nejsilnější stranu tamější politické scény se profiluje Liga severu Mattea Salviniho, v těsném závěru za ní se nachází její koaliční partner Hnutí pěti hvězd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Na severu je rušno. Kupčení s hlasy, rasismus. Během komunálních voleb prý došlo k závažným pochybením
Na ústeckém krajském soudě leží sedm stížností kvůli komunálním volbám. Nejvíce podnětů se týká Mostu, kde mimochodem dosud není dokončeno koaliční jednání. Za dvěma návrhy je hnutí Občané městu, město občanům (OMMO), jehož zakladatelem, jednatelem a volebním lídrem je bývalý senátor Vlastimil Balín, dříve vlivný krajský člen KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Státní nemocnice a důchody nepotřebujeme, říká mladý autor. Vše vyřeší trh. Kdo na to nemá, obrátí se na charitu
V Čechách se najde mnoho rozličných názorů na spektru levice a pravice. Ale některé jsou opravdu neotřelé. Jedním z těch, kteří by rádi změnili celý dnešní systém, je Martin Urza, autor knihy Anarchokapitalismus. Ať jde o zdravotnictví, školství či důchody, Urzovým řešením je volný trh. Za to ho kritizoval například Jaroslav Fiala z webu A2larm. Lidé na knihu plnou Urzových myšlenek přispěli několika miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Německo chce naplno využít ekonomický potenciál migrantů. Plán Merkelové má ale trhlinu
Soeren Kern, vedoucí pracovník Gatestone Institutu, think-tanku, který se dlouhodobě zabývá migračním tématem, ve svém článku analyzuje nový imigrační zákon. Podle autora je nový migrační zákon jakýmsi přiznáním, že migrační politika Angely Merkelové nevyřešila problém nedostatku pracovních sil, i přestože otevřela dveře více než milionu nekvalifikovaných migrantů. Nedostatek pracovních sil představuje jeden z nejnaléhavějších demografických problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Od roku 2014 jsme dostali o 700 miliard víc, než jsme do EU poslali
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Brno, Bravo, koalice, zrady, vztahy a komunální něžnosti
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Po dobu národních oslav se Praha zahalí do barev národní vlajky
V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých drah a dalších účastníků vrcholu oslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad vlády otevře pro veřejnost Hrzánský a Lichtenštejnský palác
V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenštejnský palác, které patří Úřadu vlády ČR. Stane se tak u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa. Paláce budou po oba dva dny otevřeny od 9.00 do 17.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Politici vlády, předchozí ani současné, de facto nevědí, o čem mluví
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta chce vrátit do Česka původní, gotické korunovační klenoty. Psal kvůli tomu Zemanovi
Senátor Ivo Valenta se postavil do čela iniciativy za vrácení původních gotických korunovačních klenotů z Rakouska zpět do České republiky. Plány na navrácení vzácných předmětů představil Valenta 17. října v Senátu na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Drzý medvěd skončí v kleci
Už dlouhé týdny medvěd, který se pohybuje po Valašsku, budí v místních obyvatelích velké obavy. A není divu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Slavnostní zasazení „Masarykovy“ lípy v Kampusu Dejvice
Ve středu 24. října proběhne od 9:00 hodin v Kampusu Dejvice před Národní technickou knihovnou slavnostní zasazení lípy u příležitosti 100. výročí založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bill Gates se v Bruselu sejde s Babišem i dalšími zástupci EU
S americkým filantropem a zakladatelem softwarové společnosti Microsoft Billem Gatesem se ve čtvrtek ráno sejde v Bruselu premiér Andrej Babiš. Schůzku podle diplomatických informací inicioval Gates, který se při své nynější návštěvě Bruselu setkává i s dalšími vrcholnými představiteli členských zemí EU i zástupci unijních institucí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Ropa za 100 dolarů za barel? Ne tak hrr…
Jen co se na počátku tohoto měsíce přiblížila cena ropy na dohled 90 USD/barel, vyrojily se mediálně vděčné předpovědi, že cena ropy Brent vbrzku pokoří trojcifernou metu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na stavby nových dálnic a železnic půjde 86,3 miliardy
Na stavby nových úseků dálnic, silnic I. třídy, železnic, ale i na opravy má jít v příštím roce 86,3 miliardy korun. Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury schválila vláda. Zároveň uložila ministryni financí a ministru dopravy, aby v prvním kvartálu příštího roku zajistili čtyři miliardy na opravy krajských silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vysílací radě přišly čtyři stížnosti na Zemanovy „zm*dy“
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana v pondělním pořadu 20 minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Bude se jimi zabývat na svém zasedání 6. listopadu. ČTK to dnes řekl předseda rady Ivan Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček bude žádat o důvěru širší vedení strany. Jen do sjezdu v březnu
Předseda ČSSD Jan Hamáček na sobotním jednání ústředního výkonného výboru strany požádá o důvěru na dobu do březnového sjezdu. Bez takového kroku nelze dál pokračovat, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Hamáček svou žádostí bude reagovat na výsledek komunálních a senátních voleb, ve kterých sociální demokracie neuspěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Toto se populistům nehodí. Diplomat Svoboda předkládá mimořádně vážné téma, o kterém se nemluví
STO LET REPUBLIKY „Hodnoty jsou pořád stejné, krize je lidí. Být poctivý, nekrást, nepodvádět – jsou hodnoty, které platí pořád. Jde o to, jak se chovají lidé, rekapituluje století od vzniku první republiky lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Zároveň však připomněl, že Československo nevzniklo z hodnot, ale z mocenského rozhodnutí po první světové válce. Česká republika je prý v pořádku. Co jí podle Svobody ohrožuje, je populismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek se utrhl na ředitele rozhlasu kvůli kauze „ekonomických zmrdů“. Hloupá poznámka, přišla mu odpověď
Ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se na svém twitterovém účtu vyjádřil k rozhovoru prezidenta Miloše Zemana pro Radiožurnál. A omluvil se posluchačům za jeho výraz „ekonomičtí zmrdi“. Do diskuze pak přispěl mimo jiné i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Proti zastropování se musíme postavit
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Limitovaná edice medu ke 100. výročí ČR je v prodeji
Za několik málo dnů uplyne 100 let od založení Československé republiky a my jsme pro vás přichystali speciální dárek, kterým si toto zásadní jubileum moderních dějin Čechů a Slováků můžete ještě osladit. Právě nyní vydáváme limitovanou edici medu z pražských lesů, která bude k dostání do konce tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek byl nařčen z demagogie. Jde o EU
Jen málokterá země má ze členství v Evropské unii tak výrazné výhody, jako Česká republika, přitom jsme nejpesimističtější ze všech, podivuje se na sociální síti předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na základě ankety odhalující, jak Češi hodnotí členství v EU. A okamžitě byl nařčen z demagogie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš stále věří, že dohoda s Británií o Brexitu bude
Český premiér Andrej Babiš stále věří, že dohodu o britském odchodu z Evropské unie je možné dojednat včas. Řekl to novinářům před začátkem bruselského summitu, jehož hlavním dnešním tématem bude právě současný stav brexitových rozhovorů. Unijní státy podle Babiše čekají na to, s čím na dnešní jednání přijde britská premiérka Theresa Mayová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Arnika: Jedy z plastového odpadu se vrací do našich domácností kvůli špatné recyklaci
Až čtvrtina zboží vesměs z černého recyklovaného plastu na evropském trhu obsahuje toxické bromované zpomalovače hoření . Jde o látky, které poškozují nervový a hormonální systém a způsobují syndrom ADHD a v tomto spotřebním zboží nemají, co dělat. Chemikálie se našly v hračkách pro děti, výrobcích pro ženy, kuchyňském náčiní nebo kancelářských potřebách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martínek (ČSSD): Podniky, které žádají naši podporu, jsou konkurenty Agrofertu
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piťha ji pobouřil, poslední kapkou byl ale postoj kardinála Duky. Pohled aktivistky, která se odhalila v kostele
Aktivistka Aneta Petani v úterý vyvolala rozruch tím, že v podprsence a s trnovou korunou na hlavě poklekla před oltář v katedrále svatého Víta, čímž narušila mši kardinála Dominika Duky. Vadila jí reakce Duky, který se postavil za kázání kněze Petra Piťhy o homosexuálech a Istanbulské úmluvě. V rozhovoru pro Český rozhlas Plus přibližuje motivy, které jí k takovému činu vedly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koalice pro Hradec se ke trojkoalici nepřipojí, míří do opozice
Koalice pro Hradec, která v Hradci Králové reprezentuje lidovce, se ke trojkoalici vítězného hnutí ANO, ODS a uskupení Změna pro Hradec a Zelení nepřipojí. Míří tak do opozice, řekla dnes ČTK jednička kandidátky Koalice pro Hradec a dosavadní náměstkyně primátora Anna Maclová. Strany trojkoalice v úterý podepsaly předkoaliční smlouvu, v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu disponují těsnou většinou 19 hlasů. Trojkoalice vyzvala všechny demokratické strany, aby se připojily. Koalice pro Hradec získala v zastupitelstvu tři mandáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Větrovský (ANO): Do zastropování by spadali významní zaměstnavatelé
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skutečný důvod návštěvy amerického ministra obrany v ČR? Erik Best prozrazuje, o co jde
Na vojenskou přehlídku ke stému výročí vzniku Československa přijede 28. října do Prahy americký ministr obrany James Mattis. Roli v pozvání amerického ministra obrany sehrály také zvažované nákupy vojenské techniky pro českou armádu. Před tím však důrazně varuje novinář Erik Best. „Nakupte americké zbraně, staňte se zranitelnými,“ píše ve svém komentáři na serveru Fsfinalworld.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini v ráži. Sankce proti Rusku mají neblahé dopady i jinde
Matteo Salvini promluvil proti sankcím uvaleným na Rusko. Předseda italské Ligy je prohlásil za absurdní. Informovala o tom agentura Bloomberg. A Salvini nezůstal jen u sankcí. Prohlásil, že se v Rusku cítí doma více než v jiných evropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
JCCR: Slavnosti plodů na Zlaté stezce nabídnou podzimní ovoce a den plný zábavy
Den plný zábavy, tradic, folkloru, her, zajímavostí, spojený s ochutnávkami podzimního ovoce a ovocných výrobků, čeká návštěvníky letošních Slavností plodů. Ty se uskuteční v sobotu 20. října přímo trase nově vyznačené Zlaté stezky na návsi v Jámě, místní části obce Mičovice. Program odstartuje v 9:30 hodin a jeho oficiální ukončení je plánováno na 16. hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Joseph E. Stiglitz: Lidé versus peníze v amerických volbách
Brzo zjistíme, zda Američané dají přednost budoucnosti Ameriky nebo tomu, že peníze poplynou do republikánské kasy. Politická a ekonomická prosperita USA, do velké míry také mír a prosperita celého světa závisí na odpovědnosti Američanů…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Koalice v Brně složená z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes dokončila koaliční smlouvu
Koalice v Brně složená z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes dokončila koaliční smlouvu. Projednají ji jednotlivé kluby a zástupci stran ji představí v pondělí, řekl dnes ČTK předseda brněnské ODS Robert Kerndl. Po víkendu by strany smlouvu mohly i podepsat, záleží však na projednání v klubech. Koalice má 33 mandátů z 55. V opozici skončí ANO a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Vokřál nevybíravě o kmotrech v Brně. Podraz, zosnovali převrat. Nemyslí ovšem ODS
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl končící brněnský primátor z hnutí ANO Petr Vokřál, který neskrýval hořkost nad tím, co se dnes děje v Brně. Ostatní strany vítězné ANO obešly. Výčitky však Vokřál nesměroval ani tak proti ODS jako spíše proti brněnským lidovcům. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Navýšení prostředků je doprovázeno adekvátním navýšením příležitostí
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k zavádění programu "Erasmus"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Všichni se bojí něco změnit, aby je někdo nepopotahoval a nepsal o nich škaredé věci
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava podpoří dvěma korunami ze vstupného záchranné projekty
Dvě koruny z každé vstupenky použije ostravská zoologická zahrada na mezinárodní záchranné projekty. Dosud tyto projekty podporovala korunou ze vstupného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš jednal se starostou Innsbrucku a přednášel studentům
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve středu 17. října 2018 tyrolskou metropoli Innsbruck, kde se setkal s primátorem města Georgem Willim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Emmanuel Macron přiletí navštívit Miloše Zemana
VÍME PRVNÍ 26. října dojde k setkání představitelů Česka a Francie. Do Čech přijede francouzský prezident, Emmanuel Macron. Setká se s Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okupace? A z jakých zdrojů čerpáte, pane Hermane? Exministra kultury vyděsilo přátelství Zemana s Čínou
Někdejší ministr kultury a neúspěšný lidovecký kandidát do Senátu s obavami sleduje aktuální „čínské hemžení“ na Pražském hradě. Má strach, aby Číňané nad naší zemí fakticky nepřevzali kontrolu. Svou obavu zveřejnil na sociální síti Twitter. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vondráček jel do Ruska, a to neměl dělat. On s nimi mluvil! Poslal ho Babiš? spekuluje Pavel Šafr. Blbé kecy, úvahy debila, ozvalo se
Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny za ANO, jednal v Rusku s nejvyššími představiteli parlamentu, předsedou Státní dumy Vjačeslavem Volodinem a s předsedkyní horní komory Valentinou Matvijenkovou. Komu se nelíbí, že Vondráček jednal s politiky zařazenými na sankční seznam EU a USA? Ano, je to Forum24 a Jiří Sezemský. „Když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře,“ popisuje Vondráčkovu návštěvu. A Pavel Šafr si přisadil na Twitteru o Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman se tím baví, dělá to naschvál. Překvapivá slova z média Zdeňka Bakaly
Komentátor Hospodářských novin zhodnotil počínání prezidenta Zemana z posledních dnů. Miloš Zeman podle jeho názoru dokazuje, že jeho cílem je rozdělovat společnost a hnát jednu skupinu proti druhé. Zkouší to přitom nejen u „obyčejných občanů“, ale i u politiků. Tímto rozeštváváním podle komentátora Zeman viditelně škodí vlastní zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Média si našla nový cíl, drsně si utahují z inteligence voličů SPD. Mezitím přišla dobrá zpráva pro Okamuru
Tomio Okamura se včera na Facebooku vyjádřil o rozhodnutí Policie ČR, že ani on, ani Miloslav Rozner nespáchali trestný čin, když hovořili o táboru v Letech. „Naše hnutí je terčem nenávistné kampaně s cílem udělat z vlastenectví nacistický a fašistický program,“ mínil Okamura na svém facebookovém profilu. Ale internet nespí, a zatímco Okamura reaguje na více než půl roku starou kauzu, internet se baví už něčím docela jiným. Členové a příznivci Okamury prý umírají kvůli odznáčkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman přijal desítku zástupců čínských firem včetně šéfa CITIC
Prezident Miloš Zeman přijal dnes desítku zástupců čínských společností. Bez dalších podrobností o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Mezi hosty bylo několik zástupců firmy CITIC Group včetně předsedy představenstva Čchang Čen-minga, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zlý, zlý Orbán... Ozvala se absolventka jím zakázaných genderových studií
Americký deník USA Today dal na svých stránkách prostor absolventce oboru Gender Studies na Sorosově Středoevropské univerzitě. Ta tvrdí, že po ekonomické stránce je tento obor efektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Zastropování přímých plateb podpoří malé zemědělce
Senátoři za ODS nepodpoří novelu zákona o volbách do Senátu, potvrdil předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Airbnb nespolupracuje s finanční správou, možná pomáhá krýt i daňové úniky
Když se česká finanční správa rozhodla zkontrolovat poskytovatele ubytování prostřednictvím platformy Airbnb, musela si potřebná data obstarat sama: centrála společnosti s ní nekomunikuje. Navíc možná aktivně napomáhá daňovým únikům nabídkou zasílání peněz za ubytovací služby na předplacenou debetní kartu vydanou na Gibraltaru. Tuto možnost prokazatelně využívali i Češi, zjistil portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Žoček (KSČM): Ani manipulace nesmí být hloupá
Každá strana má svého tiskového mluvčího. To je v pořádku. Jenže jsou i samozvaní mluvčí jako Josef Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér bude na Evropské radě jednat o brexitu, migraci a bezpečnosti a vystoupí na summitu Asie-Evropa
Premiér Andrej Babiš se zúčastní Evropské rady v Bruselu. Ta bude zahájena ve středu 17. října 2018 večeří ke stavu jednání o brexitu ve formátu 27 členských států. Summit lídrů EU bude pokračovat ve čtvrtek jednáním o migraci a vnitřní bezpečnosti. Následně se premiér zúčastní summitu Asie-Evropa (ASEM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Boj o budoucnost církve. Ukrajinci učinili neobvyklý krok, Kreml zvažuje reakci
Zatímco aféra s Novičokem připomíná dny studené války, na Ukrajině má tento konflikt podstatně jinou povahu. Schyluje se k dalším bojům na Donbasu? Podle americké televize CNN by tomu tak mohlo být. Ruská pravoslavná církev prý přerušila kontakty s patriarchou v Konstantinopoli potom, co Ukrajina získala svolení založit si nezávislou odnož pravoslavné církve. A jde i o zbraně, NATO a USA...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Policii pro letošek chybí 1000 služebních míst
Ministerstvo vnitra pokračuje v krocích posilujících bezpečnost občanů i České republiky. Vláda dnes schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) navýšit počet služebních míst u policie o 1000. Právě tolik policistů v tuto chvíli policejnímu sboru chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čínsko-česká průmyslová zóna: konala se důležitá konference, na které jsme byli
REPORTÁŽ Ve středu 17. října se v prostorách hotelu Corinthia konala česko-čínská konference zaměřená na podporu a propagaci čínsko-české kooperační zóny ve městě Cangzhou. Konference se zúčastnili zástupci Cangzhou City, za Českou republiku hovořila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Ten na konferenci vystoupil z pozice poradce prezidenta České republiky pro regionální rozvoj a šéfa legislativní rady ministerstva zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ruská protiteroristická jednotka v akci: Na krymské škole došlo k výbuchu
Server ukrajinské agentury Unian přinesl informace o výbuchu na k Rusku se připojivšímu Krymu. K výbuchu došlo v Kerči na zdejší průmyslové škole. Na místě je podle zdravotníků deset mrtvých a nejméně 40 zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP představí své legendární výrobky na výstavě „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“
Národní technické muzeum (NTM) v Praze pořádá k příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa výstavu „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“. Výstava se koná v období od 19. října 2018 do 30. června 2019 a představí se na ní příběhy významných československých firem. Na výstavě nebude chybět expozice průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), který dnes ztělesňuje tradice československého průmyslu. Návštěvníci se tak mohou blíže seznámit s historií legendárních automobilů TATRA nebo hodinek PRIM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspěl ve finále 12. ročníku soutěže Global Light Rail Awards 2018 (Světové ocenění městských systémů lehkých železnic 2018). Získal první cenu v kategorii Most Improved System (nejvíce vylepšený systém). DPP se v soutěži prezentoval svými úspěchy při modernizaci tramvajové dopravy v Praze za poslední dekádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povolební vyjednávání: Komunisté dostali další ránu
Povolební jednání v Příbrami, která se zkomplikovalo kvůli zamýšlené účasti komunistů v městské radě, spějí do finále. Zástupkyně KSČM se rozhodla, že na místo radní neaspiruje, což situaci odblokovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČR potřebuje změnu volebního systému do zastupitelstev
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Vláda si ve svém vyjádření dokonce odporuje
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Saúdská Arábie prý chystá prohlášení k zavražděnému novináři
Případ zavražděného saúdského novináře Chášakdžího se stává hlavním tématem pro americká média. Jeho vrazi mají úzké kontakty na královskou rodinu. Saúdská Arábie se údajně chystá zveřejnit informace, podle kterých zemřel novinář při výslechu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK: Upravená hráz Máchova jezera sloužila první sezónu návštěvníkům
Návštěvníci Máchova jezera mohli letos poprvé využívat opravené cesty, lavičky, odpadkové koše. Jejich instalací se zakončily rozsáhlé práce, které pomohly zlepšit kvalitu vody v jezeře a bezpečnost tohoto vodního díla [1]. Investorem opatření a správcem Máchova jezera je Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda schválila navýšení počtu policistů a rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury
Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 17. října 2018 schválila návrh na navýšení počtu policistů o 1 000 příslušníků. Odsouhlasila také rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který počítá s příjmy ve výši 86,3 miliardy korun, a novelu nařízení vlády o seznamech návykových látek, která reaguje na zářijovou kauzu otravy syntetickými kanabinoidy v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Bernard: Narovinu, byl to debakl. A pořádný!
No, řekněme si to narovinu. Byl to debakl a pořádný. Nemá cenu si nic nalhávat. Přitom postup léčby nebyl tak náročný. Držet se základních mantinelů svoboda, demokracie, solidarita a prosperita. Namísto toho jsme se zejména intenzivně opalovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie přijme 1000 lidí. Na ochranu hranic a pro boj proti extremistům
Policie v Česku přijme 1000 policistů. Zvýšení počtu tabulkových míst dnes schválila vláda. Na základní službu má jít 628 lidí, posílí hlídky a ochranu hranic. Policisté pro boj s kyberkriminalitou, terorismem, extremismem nebo finanční kriminalitou získají 152 nových služebních míst. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Zasedání Evropské rady bude zahájeno v Bruselu netradičně již dnes večer
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k zasedání Evropské rady
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Dotace 3,2 milionu 105 pro obcí na pořízení hasičské techniky
Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním zasedání schválilo dotace pro 105 obcí v rámci druhého kola krajského dotačního programu na pořízení požární techniky a zásahového vybavení v hodnotě 3,2 milionu korun. V rámci prvního kola byla rozdělena částka 2,5 milionu korun 55 obcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Stalo se v Afghánistánu: České speciální síly zabily jednoho ze strůjců útoku, při nemž zahynuli čeští vojáci
České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci, a dalšího zajaly. Napsaly to dnešní Lidové noviny (LN), kterým informaci o odvetě potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Podle jednoho z nich se to stalo před delší dobou při poměrně rozsáhlé operaci. Tisková oddělení Generálního štábu AČR i Ministerstva obrany ČTK sdělila, že záležitost nebudou komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Zrcadlem našeho soudnictví je případ H-Systém
Projev prezidenta republiky při jmenování soudců obecných soudů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Vyznáte se v pojištění nemovitosti a domácnosti?
I když jsme opatrní, mohou nastat situace, které zpustoší naše opečovávané obydlí. Částečným pomocníkem při nápravě materiálních škod může být pojištění nemovitosti a domácnosti. Obsahuje ale řadu výluk a pro leckoho může být obtížné se v bludišti těchto pojištění zorientovat. Víte, jaká rizika kryjí, a na co se naopak nevztahují?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: V září se na hypotékách rozpůjčovalo 21 miliard korun
„Hypoteční trh v České republice se promění. Končí období nízkých úrokových sazeb a vysokého počtu poskytovaných hypoték. Banky v reakci na růst úrokových sazeb zdraží hypoteční úvěry a nové regulace vyloučí z trhu podstatnou část lidí. V konečném důsledku lze očekávat, že se sníží tempo růstu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): O zjednodušení stavebního řízení vláda stále mluví, ale skutek utek
Vláda měla dnes mimořádnou příležitost podpořit zjednodušení stavebního řízení a vypustit zbytečnou administrativu v podobě tzv. závazného stanoviska orgánu územního plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit jde hlavou do zdi
Po neúspěchu britských návrhů na summitu EU v Salzburgu se nedaří ani reparát. Premiérka Theresa Mayová nedokázala prodat své návrhy na budoucí vztahy s EU ani doma, a tak na náhradní říjnovou vrcholnou schůzku v Bruselu, která měla dospět k základům dohody, nemá co předložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pacienti s lupénkou mohou bezplatně a bez objednání zkonzultovat svoji léčbu
U příležitosti Světového dne lupénky vyzývají dermatologové své pacienty s již diagnostikovanou lupénkou, aby navštívili vybraná pracoviště, kde budou moci konzultovat všechny dostupné možnosti léčby. Lidé z Brna a okolí mohou bez předchozího objednání navštívit 24. října 2018 Dermatovenerologické oddělení Fakultní nemocnice v Brně, na adrese Jihlavská 25, a to v čase od 14 do 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
HZS: V rámci říjnové slavnostní přehlídky se představí i hasiči se svou technikou
Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba představil na tiskové konferenci techniku a doprovodný program Hasičského záchranného sboru ČR, na který se mohou návštěvníci těšit nejen v rámci přehlídky 28. října 2018, ale již od 26. října v rámci statických ukázek a klidové zóny na Letenské pláni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Křik ze STANu: Vracíme se do role ruského vazala
Kritiky se nyní dostává předsedovi Poslanecké sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO). Ten zavítal do Ruska a jednal i s politiky, kteří jsou na sankčním seznamu. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: Projekt energetických úspor v Pardubickém kraji překonal očekávání
Více než čtyři desítky objektů v majetku Pardubického kraje prošly v letech 2007 až 2009 rekonstrukcí vytápění a osvětlení za 83,5 mil. korun. Nyní díky tomu kraj šetří plyn, elektrickou energii a vodu za nejméně 20 mil. korun ročně. Loni byly úspory ještě o 2,5 mil. korun vyšší. Kraj tuto částku použije na modernizaci energetického hospodářství v dalších objektech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace MANG - obvinění osmi osob
Kriminalisté sekce organizovaného zločinu Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zadrželi v úterý 18. září 2018 osm osob původem z Ruské federace a Vietnamské socialistické republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Studenti Fakulty architektury ČVUT byli oceněni v Benátkách
Filip Galko navrhl prodejnu s osvětlením jako divadlo, ve kterém se mění kulisy a zájemce si tak může lépe představit, jak vybrané osvětlení do interiéru zapadne. Veronika Indrová ve svém projektu zase mění Strahovský stadion na byty. Za své návrhy se dostali tito čeští studenti architektury mezi čtyřicet nejúspěšnějších v respektované soutěži Young Talent Architecture Award a na 16. mezinárodním bienále architektury v Benátkách, kde jsou jejich díla až do 25. listopadu vystavena, si koncem září převzali ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Budu pracovat na našem ukotvení v EU a širším transatlantickém prostoru
V úterý 16. října 2018 byl Tomáš Petříček jmenován ministrem zahraničních věcí České republiky a stal se v pořadí 14. šéfem české diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Ostravská huť ke kraji patří a její správné fungování je pro region nesmírně důležité
Vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka k prodeji Ostravské huti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Pár slov o sociální politice
Znáte to… obrátí se na vás příbuzný či kamarád s prosbou, zda byste mu nemohli půjčit, protože se dostal do problémů a nemá na to či ono. Zvážíte své možnosti postrádat požadovaný obnos, zeptáte se, jak a kdy vám půjčenou sumu chce vrátit, zvážíte nakolik je vám žadatel blízký a jak moc mu věříte, resp. jak moc mu chcete pomoci… a buďto mu půjčíte, nebo ho odmítnete. Tomu se říká „svoboda rozhodování o svém majetku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): Jednota a kázeň má také svá pravidla
Strana komunistů je stranou, která staví na ideologii marxismu leninismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Upadající Macron zastrašuje odpůrce
Francouzské úřady dnes zahájily operaci proti levicovému politikovi a bývalému prezidentskému kandidátovi Jean-Luc Mélenchonovi. V ranních hodinách byla provedena série prohlídek v jeho bytě a sídle stran Nepodrobená Francie a Levicová strana. Francouzský list „Le Monde“ na svém portálu uved, že prohlídky se dnes ráno konaly na 15 místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Fenka Ajša čeká na nového pána
Pětiletá fenka křížence německého ovčáka stále čeká na nového pána. V současné době je na základě smlouvy o úschově, uzavřené mezi českobudějovickým pracovištěm Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a městem Vimperk, umístěna v Záchytných kotcích Vimperk pro zatoulané a ztracené psy ve Vimperku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Angele Merkelové vyvstal další problém. Jde o Bavorsko
V Bavorsku proběhly nedávno volby do zemského sněmu. Jak se změnily poměry sil a co to pro Bavorsko, Německo a také pro Angelu Merkelovou znamená, toho si všímal na Neviditelném psu Marian Kechlibar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Jednou z hlavních priorit je zjednodušení
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Příprava na Přehlídku 2018 jde do finále
První zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun s dalšími představiteli Integrovaného záchranného systému ČR a dalších zúčastněných složek seznámili zástupce médií se stavem přípravy na přehlídku, která se bude konat 28. října od 14:00 hodin na Evropské třídě v Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Stavbu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe bude vláda podporovat
Projev prezidenta republiky při setkání s krajskými koordinátory D-O-L
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Administrativní náročnost může být faktickou bariérou účasti
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k zavádění programu "Erasmus"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal zástupce společností z ČLR
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském hradě zástupce významných čínských společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Ministerstvo dá na čtvrtou etapu protipovodňových opatření 4,6 miliardy korun
Ministr zemědělství Miroslav Toman podepsal pravidla programu Podpora prevence před povodněmi IV. Do roku 2024 tak vzniknou protipovodňová opatření, zejména v oblastech s významným povodňovým rizikem, s celkovým příspěvkem ze státního rozpočtu ve výši 4,6 miliardy korun. Program navazuje na třetí etapu prevence před povodněmi z let 2014-2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Moravskoslezského kraje sbírají potraviny pro chudé
Na rostoucí počet lidí ohrožených hladověním, ale také na plýtvání jídlem upozorňuje sbírka potravinové pomoci pořádaná při příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby připadající na 17. říjen. Do sbírky se letos opět zapojili i zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského v Ostravě a krajských příspěvkových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Kdo dlouhodobě pečuje o jiné, brzy sám začne potřebovat pomoc
Každý, kdo se dlouhodobě doma stará o zdravotně postiženého, nevyléčitelně nemocného nebo přestárlého člověka, začne po čase sám strádat. Nejen materiálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Malý český člověk hledá silného vůdce, proto máme Babiše. A Zeman? Vicehejtman Knot o kondici Česka
STO LET REPUBLIKY „Jsem rád, že žiju dnes. Že médii hýbou kauzy takové závažnosti jako uprchlá zelená mamba nebo Poche ano, Poche ne. Že nemusím číst o padlých ve válce, nebo nakažených španělskou chřipkou,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot. Vyjádřil se k rozdělení Československa, k Evropské unii a prozradil také, kdo je pro něj za posledních 100 let náš největší státník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Helsinský výbor vyzval Parlament k ratifikaci Istanbulské úmluvy
Český helsinský výbor (ČHV) vyzval dnes Parlament, aby souhlasil s Istanbulskou úmluvou proti násilí na ženách. Organizace na ochranu lidských práv odmítla snahy o zabránění ratifikaci dokumentu, které se v Česku objevují. ČHV to uvedl v prohlášení, které zaslal ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Linhart (STAN): Evropská komise chce rozdělení úrovně regionů do tří stupňů
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Čeští a slovenští lesníci vyzvali veřejnost i státní správu k podpoře
Slovenští a čeští lesníci si 16. a 17. října na Sliači a v Černém Balogu připomněli 100. výročí vzniku Československa. Na mezinárodní konferenci věnované lesnictví v době společného státu i v současnosti společně vysadili lipový jubilejní háj a odhalili pamětní kámen s letopočty i symboly obou států. Podepsali také společné prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bláznivé. Tři miliony Němců, nemělo to naději na úspěch. Dnes ale máme šanci splnit Masarykův sen. Zeman dělá skvělou reklamu, provokuje. Česko Unii potřebuje, říká Martin Komárek
STO LET REPUBLIKY „První republika podobně jako dění v ostatních státech byl jakýsi zázrak. Byl to výtrysk energie, tvůrčích schopností, veselosti mezi dvěma válkami. Lidé chtěli zapomenout na hrůzu první světové války a nebyli ochotni si připustit, že za chvíli přijde další,“ reflektuje sto let od vzniku Československa spisovatel a bývalý politik Martin Komárek (ANO). Podle něj máme správně našlápnuto k padesáti letům demokracie, o kterých snil Tomáš Gariggue Masaryk. Šance tu prý stále je – stát se znovu jednou z nejvyspělejších zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MPO: Změny v dozorčí radě a představenstvu ČEPS
Dozorčí rada společnosti ČEPS, a.s., dnes na svém jednání zvolila nového předsedu dozorčí rady. Stal se jím náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro energetiku René Neděla. Ten v dozorčí radě zastupuje jediného akcionáře, kterým je Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Dělali jsme, co jsme mohli, a dopadlo to jako vždycky
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Zhruba 90 až 95 % půdy a produkce živočišné výroby u nás dělají velké firmy
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Své zásluhy o rozvoj Československa měl i Gottwald, i když je dnes zostouzen. Havel republice neprospěl a ani na to neměl, tvrdí generál Miroslav Vacek
STO LET REPUBLIKY Při pohledu na sto let Československa říká armádní generál Miroslav Vacek, že T. G. Masaryk a Edvard Beneš si zaslouží i s velkým odstupem času úctu. Své zásluhy o rozvoj republiky měl i Klement Gottwald. To však mnohým lidem nevyhovovalo, takže je jimi dodnes zostouzen, i když druzí to přijímali naopak s radostí i úctou. Ministr obrany z počátku 90. let měl možnost bezprostředního styku s Václavem Havlem a tvrdí o něm, že republice neprospěl, protože na to ani neměl. Upozorňuje také na to, že jak se mění politické poměry, tak se mění i pohledy na to, kdo byl v historii hrdina, podle toho, jak to vyhovuje tomu, kdo právě vládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FNUSA: První úspěšná operace v rámci ČR a Slovenska
V mimotělním oběhu (ECMO) byl pacientovi po plicní resekci vlevo pro nádor odstraněn po šesti letech horní lalok pravé plíce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát souhlasí s vládou: Jde o dotace z EU
Senát podpořil snahu vlády více rozhodovat o rozdělení dotací Evropské unie na národní úrovni, stejně tak odmítl zvýšení výdajů na chod evropské administrativy v letech 2021 až 2027. Postavil se dnes ale proti vládnímu záměru zúžit kategorie na podporu regionů ze tří na dvě, ačkoli s postojem senátorů ministryně financí Alena Schilerová (ANO) nesouhlasila, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Náklady na autobusovou dopravu budeme mít pod přímou kontrolou
Liberecký kraj pokračuje ve snaze zajistit dopravní obslužnost prostřednictvím vnitřního dopravce. Na své včerejší mimořádné schůzi rozhodla Rada Libereckého kraje v působnosti valné hromady společnosti Autobusy LK o uzavření smlouvy o převodu akcií se společností LIAD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Jednou z hlavních priorit ČR bude zajištění prostředků pro rozvoj venkova
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 k víceletému finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Coufal (Soukromníci): ANO si v Olomouci vymění pozice s ČSSD a můžeme v klidu pokračovat
"Klidně bych si tipl, že kromě ukončení pár trafik pro beneficienty ČSSD nenastanou skoro žádné změny. Tradiční vazby zůstanou zachovány, ANO si prostě vymění pozice s ČSSD a můžeme v klidu pokračovat," říká Bohuslav Coufal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bradáč (KDU-ČSL): Kůrovec? Důvod k zamyšlení
Nedávno jsem navštívil jednu z velkých pil Vysočiny – ždíreckou Stora Enso. Řeč se nemohla vyhnout tématu kůrovce. (Je mimochodem zvláštní, že pila sice má obrovské množství kůrovcového dřeva, ale chybí jí kvalitní neporušené dřevo.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bosák (Piráti): Budeme dravým hlídacím psem v zájmu občanů
Reakce Pirátů na novou plzeňskou koalici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Alena Novotná: Uprchlík má cenu zlata - pro české nevládní organizace
Jak se kšeftuje s uprchlíky za naše peníze? Známá novinářka zveřejnila částky, které české nevládní organizace dostávají za neexistující uprchlíky. Sputnik cenu uprchlíků také zná. Budete se divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist