Oficiální zpravodajská média

Senátor Čunek: My totiž navádíme lidi, aby se soudili
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k Petici na podporu infrastrukturních projektů: - dálnice D49 Hulín - Fryšták - hranice ČR/SR - dálnice D55 Otrokovice St. Město - Břeclav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Kaufland v Karviné nabízí elektromobilistům „rychlodobíječku“
Vybrané lokality řetězce Kaufland po celé České republice postupně nabízejí svým zákazníkům možnost rychlého dobití elektromobilu během nákupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podstatné je, že Zeman nelhal. Herman se lísal Posseltovi, sklidil aplaus. Břetislav Olšer řekl důležitá slova o Němcích v ČR a Turcích v Německu
STO LET REPUBLIKY „Ostrava? Ten kraj rázovitý, poznamenaný Bakalovým řáděním…? Zlodějů už tady mají všichni plné kecky, takže jasně zde vítězí hnutí ANO,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Břetislav Olšer, šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz. O prezidentu Zemanovi říká: „Jeho vulgarity jsou asi nemístné od hlavy státu, ale podstatné je, že nelhal, byť za to nespolečenské chování byl popliván zvláště pražskou kavárnou slušňáků. Šlo o jeho výroky „kunda sem, kunda tam“, přitom jen citoval název veřejně souložící ruské skupiny Pussy Riot, Když pak mluvil o zlodějích Koženém a Bakalovi, použil slovo zmrd. To je sice na první pohled velmi neslušné, ale co jiného si zaslouží lumpové, kteří okradli stát o stovky miliard, resp. zlikvidovali OKD i sto tisíc nájemníků hornických bytů?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trpělivost prezidenta Putina je obdivuhodná, čelí provokacím. Dohoda Klause a Mečiara při rozdělení federace zabránila konfliktu. A tyto věci ohrožují náš stát… Přední muž od Okamury hovoří
STO LET REPUBLIKY „Náš stát aktuálně ohrožuje více faktorů. Jednoznačně na prvním místě je však trvalá ilegální imigrace podporovaná elitáři z EU. Dále je to celosvětová situace: kombinace sucha a přelidnění některých částí světa v kombinaci s tlakem mezinárodních organizací na právo na migraci, které by mělo mít přednost před lokálním právním systémem. To je velmi nebezpečné. Je to nebezpečnější o to víc, že nás v tomto směru Evropská unie nechrání, ale naopak otvírá vnějším hrozbám. A to, jak říkám, migračně i ekonomicky,“ říká člen předsednictva SPD a místopředseda výboru pro obranu Radovan Vích .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lysáková (KSČM): Neukojené ambice aneb Soudnost je dřina
Nedávno jsem dostala dotaz na téma tzv. platformy Restart v rámci KSČM, která údajně hodlá oslovit okresní výbory, aby se připojily k její žádosti o svolání mimořádného volebního sjezdu strany, a také na to, zda byla podpora Babišovy vlády ze strany KSČM dobrým krokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zlato.cz: Maďarsko v říjnu desetinásobně zvýšilo svůj zlatý poklad
Maďarská centrální banka oznámila desetinásobné zvýšení měnové rezervy ve zlatě - z předchozí 3,1 tuny na 31,5 tuny. Informoval o tom specializovaný zpravodajský web Zlato.cz s odvoláním na informace Magyar Nemzeti Bank (MNB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová nad křikem kvůli Vondráčkovi v Moskvě: a to ještě nevíte, co chystá Putin. To bude něco
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Hysterické reakce, které vyvolala cesta šéfa Sněmovny Vondráčka do Ruska, jsou český folklor. Ve svém týdenním shrnutí to říká analytička Tereza Spencerová. Pochybuje, že by nás to znevěrohodnilo před spojenci, ostatně Putin se chystá do Paříže. Spencerová se podrobně zaměřila na údajné zavraždění a rozřezání opozičního novináře na ambasádě Saúdské Arábie a předkládá pro české publikum dosud neznámé informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Plukovník Švec
Činohra Národního divadla zve na první premiéru v této sezoně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
A co Landa, ten hrát může? To je jiné. Ortel u Soukupa o rasismu a cenzuře. A celebrity proti Zemanovi
Další díl pořadu Jaromír Soukup LIVE měl tentokrát téma, které úzce souvisí s kauzou, jež před nedávnem opět rozdělila Česko. Tou je udělení státního vyznamenání zpěvákovi a skladateli Michalu Davidovi. Jaromír Soukup se však věnoval i něčemu jinému. Ohlášení, že anketa Českého slavíka letos nebude. A pozval si na to hosty, jejichž jména, jak sám řekl, “znějí”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman odstoupí, začíná se šířit mezi jeho odpůrci. Jeden chce jít děkovat k Jezulátku
Prezident Miloš Zeman má za sebou pěl let v úřadu prezidenta a dalších pět před sebou. Během uplynulých pěti se objevily úvahy o tom, zda by Zeman neměl odstoupit. Stačí si vzpomenout na kauzu brněnského radního Svatopluka Bartíka a jeho úvahu o tom, že má Zeman rakovinu, má před sebou pár měsíců života a měl by se podle toho zachovat. Teď se úvahy o Zemanově konci v úřadu vrací. Přichází s nimi historik Petr Blažek i novinář Jan Hrbáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Afghánistánu bylo zraněno pět českých vojáků, jeden těžce
V Afghánistánu bylo dnes zraněno při útoku na hlídku pět českých vojáků. Jeden byl zraněn těžce, po operaci je mimo ohrožení života. Další voják zůstává v nemocnici. Tři vojáci byli z nemocnice propuštěni a vrátili se ke své jednotce. Atentátníci zaútočili v okolí základny Bagrám automobilem naloženým výbušninami na obrněný vůz českých vojáků. ČTK to sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Odtáhni si ji, nebo vás zabijeme,“ dívku měli brutálně napadnout v baru v pražské „lepší čtvrti“. Věc šetří policie
KRIMI Vinohrady a oblast okolo náměstí Jiřího z Poděbrad bývají obecně považovány za jednu z těch „lepších“ pražských čtvrtí. Právě tam, v jednom z místních barů, mělo ale ve středu v brzkých ranních hodinách dojít k brutálnímu napadení mladé dívky přesilou agresivních mužů. Dívka, která si do baru přišla s přítelem pro pivo, skončila v nemocnici. Na Facebooku si postěžovala i na zasahující policisty. Policie případ řeší jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví. Podezřelé zatím nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Do deseti minut bylo „vše hotovo“. Ještě předtím ale výkřiky bolesti a vyhrožování... Nahrávka umírání saúdského novináře je děsivá
Světová média zveřejní další podrobnosti k vraždě saúdského opozičního novináře, který byl podle tureckých úřadů mučen a zavražděn na ambasádě Saúdské Arábie v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dokonce mi vyčítají, že jsem moc malý! Jaroslav Kubera nevěřícně zírá, co se začalo odehrávat kolem volby předsedy Senátu
Senátor Jaroslav Kubera (ODS) by se mohl stát předsedou Senátu. Teoreticky. Prakticky to bude mít velmi složité. V rozhovoru pro deník Právo prozradil, co jeho oponentům vadí. Na předsedu Senátu je prý příliš malý a málo důstojný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Novinář si přišel na ambasádu pro papír, tak mu uřezali prsty, rozčtvrtili ho a rozpustili v kyselině. Naši přátelé Saúdové
Turecká média tvrdí, že ví, co se stalo se saúdskoarabským novinářem Džamálem Chášakdžím. Publicista, který v minulosti kritizoval svou vládu včetně korunního prince Muhammada bin Salmána, 2. října vešel na konzulát své země v Istanbulu a už z něj nevyšel. Podle tureckých novinářů byl umučen. Na konzulátu mu údajně uřezali prsty a nakonec jeho tělo rozpustili v kyselině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Velká „daňová“ kauza - 1
Soudy drží rekordní kauci i obviněného za mřížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Plní jednotky v Afghánistánu úkoly podle mandátu PS PČR?
Dne 17. 10. 2018 v médiích proběhla zpráva, která vycházela ze článků LN o skutečnosti, že čeští výsadkáři v Afghánistánu zabili spolupachatele srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Belgický velvyslanec navštívil Karlovarský kraj
Velvyslanec Belgického království v České republice Grégoire Vardakis přijel na pracovní návštěvu do našeho regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Syřan, jenž držel rukojmí v Kolíně nad Rýnem, žádal o azyl v ČR
Syřan, který v pondělí zranil na nádraží v Kolíně nad Rýnem dvě ženy, podal v roce 2015 žádost o azyl v Česku. S odkazem na své zdroje z vyšetřování o tom dnes informoval místní list Kölner Stadt-Anzeiger (KSA). Nyní pětapadesátiletý muž podle novin krátce po podání žádosti o azyl odešel z Česka do Německa. Německé úřady následně promeškaly lhůtu, ve které mohly Syřana na základě unijních pravidel vrátit Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nic dobrého si o nich nemyslím. Jiří Čunek se postavil za Zemana. Je to sprosté, ozvalo se z Respektu. A vzpomínalo se na Drahoše
Prezident Miloš Zeman tento týden v Českém rozhlase pronesl vulgarity na adresu Viktora Koženého a finančníka Zdeňka Bakaly. Zastání za svá slova našel například u znovu zvoleného senátora za obvod Vsetín a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL), který v rozhovoru pro Frekvenci 1 uvedl, že s výroky prezidenta týkajícími se těchto dvou kontroverzních finančníků, souhlasí. Za to jej promptně odsoudil redaktor serveru Respekt.cz Ondřej Kundra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bariéry by nás ekonomicky zničily. Na besedě o EU padla vážná slova. Také o Putinově Rusku
REPORTÁŽ Putinovské Rusko nenávidí Evropskou unii. Bez schengenského prostoru raketově vzroste nezaměstnanost a odejdou zahraniční firmy. V montovnách pracují lidé z nových členských zemí, tak proč jsme na ně tak nevraživí. To zaznělo na besedě o Evropské unii, které se v Plzni za přítomnosti téměř stovky účastníků nejrůznějšího věku zúčastnili litevský velvyslanec Edvilas Raudonikis, Petr Osvald, člen výboru regionů EU, a Martin Baxa (ODS), poslanec a náměstek primátora. A došlo i na Tomia Okamuru, jehož voliči prý brojí proti EU, ale chutě nakupují v bavorských levných supermarketech a mnozí dokonce pracují v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Design aukční charitativní lahve Pilsner Urquell pro Paraple
Dnes byla představena další ze série unikátních pivních lahví Pilsner Urquell pro tradiční dobročinnou aukci Centra Paraple. Autory lahví v roce, kdy si připomínáme 100. výročí založení Československa, jsou symbolicky Čech a Slovák – Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deFORM, kreativní ředitelé české sklárny Bomma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Přijetí změn příloh nebude mít vliv na ochranu ťuhýků
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu k vyslovení souhlasu s ratifikací změny příloh o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Komunisté v závěru týdne zhodnotí výsledky voleb
Představitelé KSČM budu v pátek a sobotu diskutovat o výsledcích nedávných voleb, které znamenaly pro komunisty ztrátu jediného zástupce v Senátu i řady zastupitelů v obcích a městech. Předseda strany Vojtěch Filip očekává, že bude na sobotním jednání ústředního výboru čelit návrhům na to, aby se vzdal funkce. Odcházet ale nemíní, ve srovnání s ostatními stranami mají podle něj komunisté i přes ztrátu 1 200 zastupitelů stále relevantní počet mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Petříček: V diplomacii chci klást důraz na lidská práva
Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce v diplomacii klást důraz na lidská práva. Česká zahraniční politika také podle něj musí pokračovat v kurzu přijatém po roce 1989, protože je jediný správný. Ke členství Česka v Evropské unii neexistuje reálná alternativa a NATO je pilířem obrany a bezpečnosti země, řekl dnes ministr v prvním veřejném projevu po nástupu do funkce na akci, kterou uspořádala Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SOLUS: Pokles počtu dlužníků v prodlení v registru se zastavil
Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaným do negativního registru SOLUS poprvé od konce roku 2015 vzrostl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Konec anonymních firem. Piráti navrhli veřejný rejstřík skutečných vlastníků
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek dnes podává poslanecký návrh zákona zavádějící veřejný funkční rejstřík vlastníků vycházející ze zahraničních zkušeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Dezinformátoři z Evropských hodnot a Impérium znovu útočí. Vyšlo nové číslo časopisu Šifra
Časopis Šifra je projekt novináře Milana Vidláka, který píše i o věcech, o nichž mainstreamová média neinformují. Měsíčník, který vychází v tištěné i digitální formě, se věnuje ožehavým kauzám současnosti i tématům, jež odkrývají, jak funguje systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Nenutil: Námětem pro další činnosti je problém postupného vylidňování venkova
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 - Informace komisí Senátu o činnosti za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Linhart: Jak poslat peníze do chudších a nejchudších regionů
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o společných ustanoveních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Širší vedení ČSSD bude hodnotit volby, Hamáček požádá o důvěru
Sociální demokracii čeká v sobotu jednání širšího vedení, které určí další směřování vládní strany před březnovým volebním sjezdem. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček se chystá požádat ústřední výkonný výbor o důvěru po komunálních a senátních volbách, které dopadly pro ČSSD neúspěchem. Není vyloučeno, že straníci v Hradci Králové přijdou i s dalšími návrhy řešení, o kterých se pak bude hlasovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát zve na Den otevřených dveří
Komentované prohlídky Valdštejnského paláce i výstavy ke stému výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
S Drahošem půjde do klubu STAN i Hilšer. Vybíral si prý i podle velikosti
Nezávislí senátoři Marek Hilšer a Jiří Drahoš předstoupili před novináře a popsali, jak vidí svou politickou budoucnost. Rozhodli se vstoupit do klubu Starostů a nezávislých, což naznačuje, že tento klub pravděpodobně bude vybírat předsedu Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO Polska bude pracovat pro polské námořnictvo. Zakázka má objem přes 100 milionů korun
Slavnou studentskou kolej Gdyňské námořní akademie z počátku 80. let minulého století kompletně zrekonstruuje konsorcium dvou firem vedené společností ČEZ ESCO Polska. Modernizace přinese nejen významné energetické úspory, ale také změní vzhled celé budovy. Do budoucna počítá kolej se zdvojnásobením ubytovací kapacity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To je panečku evropský prezident. Přečtěte si, co všechno vyplavalo na Donalda Tuska. Kamarád- sponzor se zpronevěřenými miliardami je ještě to nejmenší
V Polsku vyšla nová kniha o prezidentu Evropské unie Donaldu Tuskovi. Příliš velkou radost z ní mít ale nejspíš nebude. Její autor nezastírá, že chce Tuskovi zhatit jeho plány stát se prezidentem Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Co mají společného Tomáš Halík a Jiří Dienstbier? Stanislav Křeček našel zajímavou paralelu
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se zájmem sleduje spory dvou kněží – Petra Piťhy a Tomáše Halíka. Na Halíka se dívá stejně jako na sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera, kterého vnímá jako katastrofu pro celou ČSSD. Halík prý může být stejnou pohromou pro křesťanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Elektrárně Prunéřov se hasiči činili při likvidaci úniku čpavku
Jednalo se ovšem o další havarijní cvičení, které mělo prověřit jejich akceschopnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček útočí: Pustil se do Foldyny, stranickou opozici chce úplně rozpustit. A nakonec naložil Zimolovi
Předseda ČSSD dává od neděle najevo, že změní svůj přístup a stane se tvrdým šéfem strany. V Otázkách Václava Moravce v České televizi poznamenal, že kdo nectí hodnoty ČSSD, např. proevropskou orientaci, nemá v partaji co dělat. Strana by podle jeho názoru měla postupovat jednotně. Jak si tuto jednotu představuje, popsal v rozhovoru pro čtvrteční MF Dnes. Lidé kolem Milana Chovance by podle Hamáčka měli stranu opustit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): V zahraničí dál ztrácíme respekt
Komentář na facebookovém profilu k novému ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Rozdíl mezi cenami nafty a benzínu se ztenčil na 23 haléřů
V uplynulém týdnu pokračovalo výrazné sbližování cen benzínu a nafty. Zatímco cena benzínu téměř stagnovala, cena nafty vzrostla přibližně o dvacet haléřů. V úterý 16. října platilo, že průměrná cena benzínu byla již jen o 23 haléřů dražší než cena nafty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NPÚ hledá památky, památná místa a důležité události, o kterých by měla Evropa vědět
Národní památkový ústav jako národní koordinátor Označení Evropské dědictví vyhlašuje výzvu do národního kola pro výběr pamětihodností, ucházejících se o toto prestižní ocenění pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček dnes představí svou vizi zahraniční politiky
Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes v podvečer v debatě pořádané Asociací pro mezinárodní otázky představí svou vizi zahraniční politiky, oznámila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Největším problémem českých zemědělců a zpracovatelů jsou řetězce
Projev na 18. schůzi Senátu 17. října 2018 ke Společné zemědělské politice 2021 – 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nový vývoj v kauze odsouzeného soudce
I nadále zůstává za mřížemi bývalý soudce Ondřej Havlín. Ten byl v minulosti potrestán za to, že nezákonně ovlivňoval trestní řízení ve prospěch pachatelů, jimiž byli většinou podnapilí řidiči. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Matušovská (KSČM): Co bude dál s mýtem, jedná se o další experiment
Než se vyjádřím k současné situaci okolo mýtného systému, ráda bych zmínila pár faktů k připomenutí. Mýtný systém za celý svůj provoz přinesl do rozpočtu SFDI více než 93,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senát bych zrušil, levice upadá, Bakala vysál miliardy. A Romové... Miloš Zeman účtoval u Soukupa
V dnešním Týdnu s prezidentem se Jaromír Soukup zabýval například novým výzkumem veřejného mínění, dále jmenováním Tomáše Petříčka ministrem zahraničí, též senátními volbami a Senátem obecně, i sociální demokracií a jmény těch, kdo budou vyznamenáni. A nemohla chybět zmínka o označení Zdeňka Bakaly a Romech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Altnerovi dědicové vyzývají ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům
Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí čtyřměsíční lhůtu k zaplacení dlužné částky, pokud sociální demokracie stáhne dovolání proti rozsudku městského soudu z března 2016. Soud tehdy rozhodl, že strana musí Altnerovi zaplatit téměř 338 milionů korun za zastupování strany ve sporu o Lidový dům. O návrhu na ukončení sporu dnes ČTK informovali Patrik a Veronika Altnerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Košťák: Papalášské metody nezapomněl a ještě brečí...
Člověk se nestačí divit a musí se jen smát. Potrefená husa se vždy ozve, chtělo by se připomenout staré dobré přísloví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: ÚOHS zahájil správní řízení s Městskou částí Praha 1
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s Městskou částí Praha 1. Důvodem je nákup nábytku a služeb přesahující hodnotu 28 mil. Kč bez řádného zadávacího řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hnutí Občané pro Budějovice nestojí v Č. Budějovicích o koalici s ANO a ODS
Jednání o radniční koalici v Českých Budějovicích se komplikují. Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) odmítá koalici s ANO a ODS, o níž trojice jednala. HOPB preferuje spolupráci s ANO, Společně pro Budějovice a STAN a Čisté Budějovice. Tato koalice by měla 27 zastupitelů ze 45. HOPB dnes na jednání s ANO oznámilo, že o původně plánovanou alianci s ODS a ANO už nemá zájem. ČTK to řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Poslanecká křesla
Republika není právním státem. Hnutí ANO učinilo v předcházejícím volebním období tento volební slib:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Zimní pneumatiky, propadly ty nejlevnější
Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Brilantní Kalousek. To není tvoje zásluha Andreji, nýbrž ODS a ČSSD. Premiér se chtěl pochlubit, pěkně to schytal
Česká ekonomika je nejstabilnější ekonomikou v Evropě a nejbohatší zemí bývalého východního bloku nebo stát s nejnižší nezaměstnaností v Evropské unii, cituje americká zpravodajská společnost Bloomberg českou ministryni financí Alenu Schillerovou. A český premiér Andrej Babiš se plácá po rameni. „Bronz od agentury Bloomberg je skvělý úspěch,“ pochlubil se na sociální síti Facebook a okamžitě na sebe spustil smršť nenávistných komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pan hrabě se asi necítí být Čechem. Havel jako loutka. Za impotentní EU se stydím, velmoci nebudou brát ohledy. Známá právnička o hrdosti Čechů
STO LET REPUBLIKY „Odmítnout slavit něco takového může jen člověk, který se tu necítí doma,“ říká k výročí sto let od vzniku Československa známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Rozdělení státu na „naše dvě země“ hodnotí jako správný postup: „Ne kvůli Čechům, ale kvůli Slovákům, kteří po svébytnosti a samostatnosti toužili, určitě víc, než Češi. Padly tím jednou provždy výčitky, kdo na čí úkor žije, a je klid.“ Zmiňuje, že nesmíme být naivní až hloupí, protože toho silní hráči jen využijí: „Chtěla bych, abych Česká republika byla opět ekonomický dravec, který se nedá, a hlavně která si nedá do ničeho mluvit. Kam vedou evropské žvásty, vidíme všichni.“ Hamplová vysvětluje i to, proč by měli současní komunisté poděkovat Václavu Havlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Evropští lídři jednali o brexitu, migraci a posilování Frontexu
Lídři EU se dnes na Evropské radě v Bruselu věnovali dalšímu postupu v brexitu, migraci, spolupráci s africkými zeměmi a vnitřní bezpečnosti. Odpoledne se sešli zástupci zemí platících eurem v otevřeném formátu, tedy i za účasti českého premiéra. Večer zahájí evropští státníci 12. summit Evropa–Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanec Poche skončí jako politický tajemník na MZV k 1. listopadu
Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na Ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden. Podle něj by tam mohl dále působit jako externí poradce pro evropskou agendu. ČTK to dnes sdělila mluvčí Ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Zájem o druhé kolo je mizivý
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 - Návrh senátního návrhu zákona senátora Jiřího Dienstbiera a dalších senátorů, kterým se mění zákon č. 247/1995 Sb., o volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český premiér Babiš přesvědčoval evropské lídry o využití peněz pro Frontex
Český premiér Andrej Babiš získal podporu několika evropských lídrů pro svůj návrh, aby Evropská unie zvážila použití části zvýšeného rozpočtu pohraniční agentury Frontex pro pomoc africkým zemím. Evropa by podle něho měla mít pro Afriku plán ekonomické spolupráce se zvláštním zohledněním migrace. Babiš to řekl po jednání unijního summitu, který schválil závěry týkající se kromě vnitřní bezpečnosti právě migrace a spolupráce s Afrikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koncert ČRo rozezní v neděli 28. října Staroměstské náměstí
Český rozhlas zve u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky na koncert největších hitů století v podání předních českých interpretů, jakými jsou Karel Gott, Marta Kubišová nebo Lucie Bílá. Koncert se uskuteční v neděli 28. října od 14 hodin na Staroměstském náměstí a vstup je zcela zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Kdo chytá v žitě, John Lennon a jeho vrah
Jak to také mohlo, propána, být, kdyby Mark David Chapman (*1955) nezastřelil zrovna Johna Lennona (1940-1980), ale pouze „neznámého“ občana? Inu, byl by dnes dávno na svobodě a patrně pod vlastním jménem. On se ovšem zřejmě (není to úplně jisté) chtěl zavražděním celebrity (která mu jednoduše nedala spát) proslavit. A v podstatě to vyšlo. Jak už však bylo řečeno, i po takřka čtyřiceti letech sedí v cele u televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS povolil spojení plzeňských tepláren do společného podniku
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým pravomocným prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů statutární město Plzeň a EP Infrastructure, a.s., na straně jedné, a společností Plzeňská teplárenská, a.s., a Plzeňská energetika a.s. na straně druhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Diskutujeme práva žen a menšin
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 - Informace stálých delegací Parlamentu České republiky o činnosti za 11. funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senát dnes učinil zásadní krok. Důležité dálnice, proti kterým bojují ekoaktivisté, mají zelenou
Senát dnes podpořil urychlení výstavby dálnic z Otrokovic do Břeclavi a z Hulína na hranice se Slovenskem, které by měly zlepšit dopravní situaci ve Zlínském kraji. Záležitostí se horní komora Parlamentu zabývala na základě petice, kterou podepsalo na sedmnáct tisíc lidí. Tu na plénu předložil a obhajoval bývalý zlínský hejtman a letošní kandidát na senátora pod hlavičkou Soukromníků Libor Lukáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Perla ze Ztohoven. Probírání zmrda. Vulgární Zeman pohoršil Prahu
Názory skupiny Ztohoven o prezidentu Zemanovi snad dostatečně dobře ilustrují legendární červené trenýrky, které visely namísto české standarty. Když tedy Miloš Zeman nazval Zdeňka Bakalu, Viktora Koženého a solární barony „ekonomickými zm*dy“, nemohl si Roman Týc ze skupiny Ztohoven na Facebooku odpustit komentář. Prezidenta překonal, v jeho statusu se dotyčné slovo objevuje hned sedmnáctkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní vyznamenání pro aktivistku v podprsence ze svatého Víta, žádá Martin Fendrych. Duka je stará, zkažená konzerva
Komentátor na serveru aktuálně.cz Martin Fendrych pochválil aktivistku Anetu Petani, která se při bohoslužbě kardinála Dominika Duky ve svatém Vítu svlékla do podprsenky a černých kalhot. Chtěla tak vyjádřit protest proti kardinálu Dukovi, ale i proti svatováclavskému kázání Petra Piťhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer si všiml hrozby z Ruska
Nový senátor Marek Hilšer, který se rozhodl vstoupit do klubu Starostové a nezávislí, má za sebou již také své první vystoupení na půdě horní komory. A v něm se rozhodl zkritizovat šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka z hnutí ANO za jeho cestu do Moskvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj podpoří environmentální vzdělávání sedmi miliony korun
Rada Středočeského kraje schválila Program EVVO pro rok 2019, v jehož rámci budou v příštím roce poskytnuty dotace na Environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu ve výši až sedm milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátní volby zůstanou dvoukolové, změnu horní komora odmítla
Senátní volby zůstanou dvoukolové. Horní komora dnes těsnou většinou odmítla senátorský návrh na zavedení jednokolového systému těchto voleb podle australského vzoru. Podle něj by lidé na jednom lístku stanovovali pořadí kandidátů a hlasy pro neúspěšné adepty by se připočítávaly úspěšnějším uchazečům. Piráti poté oznámili, že ve Sněmovně představí vlastní návrh. Ke změně volebního zákona je třeba, aby byl schválen oběma komorami Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prohlášení motajícího se Junckera není možné brát vážně
Komentář k prohlášení předsedy EK Jeana-Claude Junckera, který považuje za skandální, že některé země EU včetně ČR naprosto odmítají přijímat migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
A tak začala normalizace... Právě před padesáti lety proběhlo jedno z nejdůležitějších hlasování československého parlamentu
ČESKÉ OSMIČKY Začátek takzvané normalizace poměrů v zemi. Do ní podle předsedy vlády Oldřicha Černíka vstoupila republika schválením smlouvy o podmínkách dočasného pobytu sovětských vojsk na území Československé socialistické republiky. Stalo se na schůzi Národního shromáždění dne 18. října 1968. Okupantští vojáci u nás zůstali až do roku 1991.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mohl to udělat Havel, ale neudělal. Potom už nežili! Hannig školil novináře z dějin a řekl, proč bude Michal David oceněn
V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus proti sobě zasedli reportér Seznam Zpráv Václav Dolejší a neúspěšný prezidentský kandidát Petr Hannig. Tématem bylo mimo jiné ocenění Michala Davida, které chce skladateli a zpěvákovi předat prezident Miloš Zeman u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. „Zeman vyznamenává jen své sponzory a podporovatele,“ řekl například Dolejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Grulich (ODS): Jsem rád, že jsem mohl vést komisi pro Čechy žijící v zahraničí
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 - Informace komisí Senátu o činnosti za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na tento průzkum by se vláda Angely Merkelové dívat neměla. Po Bavorsku přijde další pád
Vládní koalici v Berlíně podle všeho „zvoní hrana“. Průzkumy naznačují, že po Bavorsku čeká CDU/CSU a SPD nepříznivý výsledek také ve spolkové zemi Hesensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Bitva o Dněpr předzvěstí úplného vyhnání fašistických armád
Rok 1943 se stal pro hitlerovské Německo obdobím plným narůstajících těžkostí vyplývajících z velkých neúspěchů nejen na východní frontě, ale rovněž hroutící se podpory ze strany satelitních zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Nesprávně označené kotle zaplatí kraj ze svého rozpočtu
Ztráta nároku na kotlíkovou dotaci. To hrozilo u 39 žádostí jihočeských žadatelů, jejichž původní kotle nesly značku Atmos modelové řady C18S, C20S a C30S.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek řekl, kam patří. Lidé mu dali za pravdu, podívejte
Lidé v Česku mezi vrcholnými představiteli státu nejvíce věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentovi Miloši Zemanovi, jen u Rychetského ale důvěra převažuje nad nedůvěrou. Největší nedůvěru budí předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Vyplývá to ze zářijového průzkumu, jehož výsledky dnes ČTK poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Limitky a paušály, to je hodně dobrá věc
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o společných ustanoveních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Participace míří k dospělosti
Síť demokratických měst s participativním řízením nebo „síť sítí“ RIPESS na podporu sociální a solidární ekonomiky, to jsou dva články globálního procesu, kterým se občanům vrací svobody ztracené v kapitalistické transformaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Útok na české vojáky v Afghánistánu nesouvisel se zátahem na teroristy. Toto k tomu řekl náčelník štábu Opata
Pumový útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky, ale na kolonu koaličních vozidel. První v sestavě jelo americké vozidlo, řekl dnes na tiskové konferenci náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. Při útoku bylo zraněno pět českých vojáků, všichni jsou mimo ohrožení života. Tři již byli propuštěni z nemocnice, jeden zůstává na pozorování. Těžce zraněný voják je po druhé operaci ve stabilizovaném stavu, a jakmile to jeho zdravotní stav dovolí, bude převezen do Česka, řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš se v Bruselu sešel s Billem Gatesem. Má skvělé charitativní projekty, vysvětlil
Český premiér Andrej Babiš se dnes v Bruselu sešel s americkým miliardářem a filantropem Billem Gatesem, který jedná s řadou evropských lídrů především o možnostech pomoci Africe. Spoluzakladatel firmy Microsoft se s předsedou české vlády bavil o humanitárních projektech či výdajích na chod evropských institucí. Babiš jej pozval na návštěvu Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Viditelná úleva ministra zahraničí. Jde o vojáky v Afghánistánu
V Afghánistánu byli zraněni další čeští vojáci. Šlo snad o pomstu za to, že příslušníci ozbrojených sil z Prostějova dopadli v Afghánistánu jednoho z teroristů, který se podílel na usmrcení tří českých vojáků před pár týdny? Zdroj obeznámený se situací promlouvá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fond dalšího vzdělávání: Dílčí výsledky projektu k dalšímu vzdělávání pracovníků v sociálních službách
V projektu Vzdělávání pracovníků v sociálních službách proběhly v první polovině roku 2018 za účelem zmapování stávající situace dalšího vzdělávání pracovníků v sociálních službách dvě hlavní výzkumné aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Neexistuje flexibilita přesunu peněz mezi fondy
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o společných ustanoveních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Máme být na co hrdí, říká ke sto letům republiky poslanec ODS. Nebezpečný je pocit, že je vše OK a nemusíme bojovat
STO LET REPUBLIKY Podle poslance ODS a místostarosty Litoměřic Karla Krejzy nás nejvíce ohrožuje blahobyt. „Nejvíce nás ohrožuje pocit, že je všechno v naprostém pořádku, že není třeba přinášet oběti, ať už jakékoliv – osobní, finanční či lidské – na to, abychom si drželi svoji národní hrdost a národní identitu,“ zauvažoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ke stoletému výročí vzniku Československé republiky. Tento společenský problém považuje za zásadní, i když prý zatím není vidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Teolog pro Aktuálně.cz vyložil, jak Piťha s Dukou jednou propagandu a jak je Istanbulská úmluva důležitá
Teolog Martin Vaňáč z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k protestu polonahé aktivistky v katedrále sv. Víta. Aktivistka Aneta Petani jej vyjádřila při bohoslužbě kardinála Dominika Duky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Jsou snad ekologové nebo vlastníci odpovědní za to, jak vypadají silnice II. a III. třídy?
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k Petici na podporu infrastrukturních projektů: - dálnice D49 Hulín - Fryšták - hranice ČR/SR - dálnice D55 Otrokovice St. Město - Břeclav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer (ODS): Petice řeší naléhavou potřebu regionů k dokončení klíčové páteřní infrastruktury naší země
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k Petici na podporu infrastrukturních projektů: - dálnice D49 Hulín - Fryšták - hranice ČR/SR - dálnice D55 Otrokovice St. Město - Břeclav
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Lukáš: Tento záměr byl již koncipován v 30. letech Tomášem Baťou
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k Petici na podporu infrastrukturních projektů: - dálnice D49 Hulín - Fryšták - hranice ČR/SR - dálnice D55 Otrokovice St. Město - Břeclav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Barvy na vlasy nejsou nikdy zcela přírodní
Permanentní barvy na vlasy jsou vždy chemické výrobky. I když se nám z názvu, značky nebo popisu na obale může zdát, že je některá šetrnější než jiná, všechny obsahují chemikálie, které mohou vyvolat podráždění pokožky nebo alergickou reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Chlapci, zklidněme vášně
Všechna dnešní média jsou plná článků o tom, jak je ČSSD rozhádaná, ale také, jak by vlastně bylo dobré a v zájmu věci, aby se tato strana rozdělila na dvě, když si spolu lidé v ní nerozumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Výročí 100 let založení společného státu si připomíná i Zakarpatí
Letošní jubileum vzniku našeho státu se stalo tématem pracovní cesty zastupitelů Kraje Vysočina, zástupců partnerských měst i spolupracujících institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš pohrozil: Politika mi nic dobrého nepřinesla, za rok můžu odejít do důchodu
Andrej Babiš předstoupil před studenty v rakouském Innsbrucku. Českou republiku před nimi vychválil do nebes. Pochvaloval si, že máme nezávislá média i nezávislou policii a minimální nezaměstnanost. Jedním dechem si však posteskl, že jemu osobně angažmá v politice nic dobrého nepřineslo. Jeho premiérstvím údajně strádá rodina. Mohl by to vyřešit tím, že za rok odejde do důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Mazání příspěvků na Facebooku je jen špička ledovce
Moderní technologie jsou jako oheň. Dobře slouží, ale špatně vládnou. Navíc nebyly v době tvorby Ústavy ČR s vymezením našich občanských práv vůbec známé. Co teď s tím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina požádá o evropské dotace na další tři rekonstrukce silnic
Rada Kraje Vysočina dnes schválila přípravu žádostí o poskytnutí podpory tří silničních projektů, které chce Kraj Vysočina realizovat v roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petříček chce vrátit do zahraniční politiky lidská práva. A začne hned příští měsíc, až bude se Zemanem v Číně
Nový ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) má jasno v tom, na které stránky české diplomacie chce navazovat. Boj za lidská práva bude jedním z jeho klíčových témat. Ve vyjádření pro server iHNed.cz zdůraznil, že s Čínou a Ruskem hodlá o dodržování lidských práv hovořit velmi otevřeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pravičák Matějka ke sto letům našeho státu: Budou vám tvrdit, že po vstupu do EU jsme stále svobodní, ale to je lež. Jsme provincií, koupili si naše politiky za dotace
STO LET REPUBLIKY „Dnes se točíme v kruhu. Po účasti ve východním bloku jsme na chvíli po roce 1992 ochutnali nezávislost a samostatnost, abychom se jich pak vzdali vstupem do EU. Její existence je přitom založena na přímém popření existence státnosti, samostatnosti a nezávislosti národních států,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky. „Nižší životní úroveň u nás je dána mimo jiné tím, že jsme se stali vstupem do EU provincií států západně od nás. Stali jsme se výrobnou jejich kvalitního zboží ven a zároveň odbytištěm jejich méně kvalitního zboží k nám. Koupili si naši levnější, různými pobídkami dotovanou pracovní sílu. Koupili si naše politiky skrze EU a její dotace,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Děkuji za výrazný krok k zajištění lepších podmínek pro české školství
Komentář na facebookovém profilu k senátní podpoře petice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Spisovatel o současném světě: Západ nemá lídry, utápí se v prkotinách. Merkelová je slabá, Macron je odnikud a míří tam zpátky
EXKLUZIVNĚ Trumpland, nepřipravenost Německa na pozvané uprchlíky a nabubřelé chování diplomatů z Evropy v Izraeli. To jsou témata knih Všechny jejich lži, Čau uprchlíci! a Chyťte Žida!, které napsal americký Žid a spisovatel Tuvia Tenenbom. ParlamentníListy.cz přinášejí druhý díl rozhovoru, v němž se s ním obecně bavily o situaci ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Volby mezi debaklem a (možná) budoucím vítězstvím
770 nebezpečných slov o senátních a komunálních volbách 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Na VŠE se konal podzimní veletrh pracovních příležitostí Šance
CzechInvest radil studentům s rozjezdem a rozvojem byznysu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vy Němci jste šílenci, zní ze zpravodajské komunity. Po vykopnutí Maasena vládne v německé kontrarozvědce rozhořčení
Hanse-Georga Maasena odvolali z šéfovského postu německé kontrarozvědky před několika týdny. Jak však nyní píše server Novinky.cz s odvoláním na týdeník Focus, stále tam panuje rozhořčení a zklamání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Mistrem ČR ve střelbě je potřetí Maděránek
Pět zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili vybojovali závodníci Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Střelci a střelkyně z tohoto regionu patří dlouhodobě k nejlepším v republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ERV Evropská pojišťovna: Zájem o zimní dovolenou meziročně vzrostl o 12 %
Trh cestovního ruchu v posledních dvou letech rekordně roste. Češi vyráží do zahraničí opakovaně a vícekrát během jednoho roku. Vzhledem k příznivému vývoji české ekonomiky, kdy dochází k růstu platů, se nově střední třída vydává za hranice dokonce i čtyřikrát ročně. Potvrzuje to i rostoucí zájem o zimní dovolenou v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Dobře fungující veřejná správa může přispět k řádné implementaci evropského pilíře sociálních práv
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o Evropském sociálním fondu plus (ESF ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Mayová připouští delší přechodné období
Theresa Mayová včera na summitu EU připustila, že se nebrání natažení přechodného období z 21 na 33 měsíců. Důvod je jednoduchý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Pravidla intervencí z ESF nedostatečně umožňují zohlednění specifik jednotlivých států
Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o Evropském sociálním fondu plus (ESF ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vedení zpravodajství ČT, Bakala a Hamáček. Erik Best rozkrývá personální propojení, které vysvětluje mnohé
Americký novinář Erik Best se na svém webu FSfinalword.cz zaměřil na vztah veřejnoprávní České televize a sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Prudké pohyby akciových trhů jsou stále častější
Začátkem října jsme na akciových trzích byli svědky několikadenních prudkých pohybů cen celých akciových indexů, které za jediný den ztratily třeba i více než čtyři procenta. Jsou takové pohyby běžné a normální?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ke sto letům republiky úplně jinak: Výprodej českého kapitálu, lákání a zvýhodňování cizích peněz, posilování smluvního námezdnictví. Hovoří světově uznávaný ekonom
STO LET REPUBLIKY Máme monokulturu nejen v polích, ale i v myšlení a vzdělávání: uměle lpíme na rukodělné průmyslové fázi, a porovnáváme se tak s nejhoršími, ne s nejlepšími, tvrdí profesor Fordham University Milan Zelený v poněkud netradičním zamyšlení nad stým výročím vzniku Československa. Česko-americký ekonom kritizuje polistopadový režim, který je založen na výprodeji českého kapitálu, lákání a zvýhodňování cizích peněz, posilování smluvního námezdnictví. Tím se dlouhodobě oslabují národní kapitalisté i kapitál, a naopak posilují oportunisté, úplatkáři, podvodníci, zahraniční „investoři“ a dobrodruzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Osteoporóza ohrožuje hlavně starší osoby a ženy po menopauze. Důležitá je především prevence
Osteoporóza je onemocnění, při kterém dochází k oslabení a snížení pevnosti kostí v důsledku úbytku kostní hmoty a poklesu její kvality a může vést ke zlomeninám. Ačkoli se týká všech osob zejména vyššího věku, nejrizikovější skupinu pro časný vznik osteoporózy tvoří ženy po menopauze z důvodu snížení hladiny hormonů v těle. Hlavním problémem tohoto onemocnění je nedostatečná prevence ze strany pacientů a mnohdy i lékařů. Je potřeba se na ni zaměřit už v mládí, kdy zdánlivě není třeba, a o to důsledněji na ni dbát ve vyšším věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Téměř každý placený novinář ochotně skočí prezidentu Zemanovi „na špek“
Souběžně se každý z těchto snaží vnutit veřejnosti pocit, že tím brání „hodnoty“, „morálku“, „pravdu“. (A „lásku“ samozřejmě. To se ví…) Skutečnost, že Miloš Zeman vždy po svém poukáže na závažný problém, na lumpárnu či i legislativně posvěcenou zlodějnu zůstává těmto profesionálním mopslíkům skryta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Největší firemní daňové riziko aneb převodní ceny nejsou jen o cenách
Zákonná úprava pravidel pro převodní ceny není v českých zákonech zcela konkrétní a postupy se v praxi opírají o základní právní principy a mezinárodní doporučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výstavba inovativního jaderného reaktoru BREST-300 začne v příštím roce
Během příštích 10 let vyroste v ruském Seversku unikátní energetický komplex, který na světě nemá obdoby. Bude zde reaktor BREST-300 chlazený olovem, linka na výrobu nitridického paliva a linka na recyklaci jaderného paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Dopravní podniky představují další společnou kampaň
V osmi městech napříč republikou bude k vidění reklamní spot, který s jistou nadsázkou představuje povolání řidiče MHD. Dopravní podniky touto společnou aktivitou lákají nové uchazeče o pozici řidiče v situaci, kdy na trhu práce chybí až 10,5 tisíce kvalifikovaných řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Senát může zabránit ústavním experimentům
Komentář na facebookovém profilu k vítězství ODS ve volbách do Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Přineslo EET skutečně ty slibované desítky miliard na výstavbu škol, školek a dálnic?
Komentář na facebookovém profilu k efektivnosti EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist