Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.801x, což odpovídá cca 93.974-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty. Kluk z páté třídy učitelce suverénně řekne, že se bude živit dávkami
„Prezident nazývá věci pravými jmény, jak je jeho zvykem,“ říká k výrokům Miloše Zemana směrem k Romům nezařazený senátor Jaroslav Doubrava. A vyzývá, aby o vyloučených lokalitách mluvili ti, kdo byli přímo na místě. Podstatu vidí ve vzdělávání. Kdo neposílá děti do školy, neměl by dostávat sociální dávky. Upozornil také, že tamní malé děti jsou od malička vedené ke způsobu života na příspěvcích či sociálních dávkách od státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Nechte si svůj elektromobil, já jdu do diesela
Poslední týdny politici nevědí, co řešit dřív. Volby? Nesnadnou volbu koalice? Státní rozpočet? Brexit? Bobtnající dluh Itálie? Tak ještě že tu máme europoslance, kteří stíhají myslet na lepší zítřky a radit, co bychom měli řešit přednostně. I vymysleli, že by regulace emisí automobilů měla přitvrdit. Podobně jako si RVHP myslela, že poručí větru, dešti, europoslanci si myslí, že poručí fyzice a auta nebudou mít téměř žádné zplodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Führer odmítá odstoupit
Budeme na něho a jeho 'Genossen' muset asi spáchat atentát. Jinak prohrajeme válku. Ne, nebojte se - nejedná se v tomto článku o Hitlera a příslušníky NSDAP. Jedná se zde o Vojtěcha Filipa a jeho pokorné přisluhovače z ÚV KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Gazdík na Primě: Sehrajeme roli pojistky demokracie, žádná změna ústavy přes Senát neprojde. Předseda má být důstojnou protiváhou proruskému Hradu, a to Kubera není
Další týden povolebního vyjednávání osobních i komplexních politických rozhodnutí je za námi. A do nedělního diskusního pořadu Partie televize Prima tentokrát zavítali místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál, místopředseda ODS Martin Kupka a předseda hnutí STAN Petr Gazdík. Hovořili například o hlavní roli Senátu nejen v legislativním procesu, ale i o tom, zda by měl Senátu šéfovat nynější místopředseda Senátu a dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS), jehož zvolení doporučoval i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Svítíte mi světlomety do obličeje. Nesmyslné otázky. Piráti zrazu mají nějaký problém. Moravec s Bartošem vytočili premiéra Babiše
V nedělních Otázkách Václava Moravce se utkali premiér Andrej Babiš a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Ve studiu to pořádně jiskřilo. Kvůli cestě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska. „To se vám zase hodí v útoku na hnutí ANO. Teď mi tady svítíte reflektorem do obličeje,“ rozčiloval se Babiš. „My to můžeme zhasnout, vy nebudete vidět. A budete říkat, že je Česká televize neobjektivní,“ kontroval Moravec. Předseda Pirátů Ivan Bartoš ještě přilil olej do ohně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radši školky! Andrej Babiš se opřel do EU kvůli penězům
Premiér Andrej Babiš se na svém facebookovém profilu opětovně rozepsal, aby svým fanouškům přinesl sumář uplynulého týdne. Hovořil tak například o svém setkání s Billem Gatesem, jenž je podle něj velmi skromný a příjemný gentleman. Babiš se s ním sešel v Bruselu. Své pak také Babiš řekl k tomu, proč chce Evropská komise použít z evropského rozpočtu dalších 25 miliard euro, když navyšujeme obranné rozpočty v rámci našich závazků NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace
Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítích. Důvodem byl nejen podle některých otřesný výkon moderátora veřejnoprávní televize Václava Moravce, ale i vystoupení premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Psychiatrickou nemocnici v Bílé Vodě povede Pavlína Danielová
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval s účinností od 1. listopadu 2018 Pavlínu Danielovou novou ředitelkou Psychiatrické nemocnice Marianny Oranžské (PNMO) v Bílé Vodě na Jesenicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Elektromobily 'žerou' víc, než výrobci uvádějí
Renomovaný německý autoklub ADAC, s nímž spolupracujeme na testech autosedaček a pneumatik, si posvítil na spotřebu automobilů na elektrický pohon. Zjistil, že deklarovaná spotřeba neodpovídá realitě a může se lišit i o desítky procent. Značné rozdíly byly naměřeny i mezi jednotlivými modely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek se u Moravce rozčílil nad našim chováním k Rusku: Já čtu články v The Guardian a stydím se, přátelé
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce České televize byli bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a člen zahraničního výboru Sněmovny SPD Jiří Kobza. Debatovali o cestě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska. Zaorálek podotkl, že se stydí za to, jak se chováme vůči Rusku. Našeho chování si všímají až ve velké Británii. „Já se stydím za to, co čtu v The Guardian,“ zlobil se Zaorálek. Razantně zvyšoval hlas i kvůli Saúdské Arábii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rozklad demokracie. Poražení odmítají uznat vítěze, začalo to prezidentskou volbou. Takto vypadá konec politické éry, varuje Jaroslav Bašta
„Postřeh světa dostává podobu proroctví, které se pomalu naplňuje,“ říká někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta při pohledu na historii světa za posledních sto let. Základy poválečného uspořádání a demokracie jako systému se nyní otřásají pod tvrdými údery. „Tentokrát vedenými zevnitř, nikoliv zvenčí,“ píše v komentáři pro Prvnízprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte
Širší vedení ČSSD dalo na sobotním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi strany a vicepremiérovi Janu Hamáčkovi, jak se předpokládalo. Členové ústředního výkonného výboru se na tom usnesli podle zdroje ČTK absolutní většinou. Ústřední výkonný výbor nakonec nehlasoval o důvěře v prvního místopředsedu a jednoho z iniciátorů platformy Zachraňme ČSSD Jiřího Zimolu, ač o ni stejně jako Hamáček žádal. Hamáček si hlasování o důvěře v ostatní stranické špičky nepřál. Členové výboru neschválili ani Zimolův návrh na přeregistraci členů sociální demokracie, což je jedním z požadavků platformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní jízda k oslavě vzniku republiky
Projeďte se s námi v rámci výročí 100 let Československa historickým vlakem sestaveným z patrové jednotky Bpjo a parní lokomotivy „Kremák“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stát za tři čtvrtletí vybral na DPH i firemních daních více
Finanční úřady vybraly za tři čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) 293 miliard korun, tedy meziročně o 7,4 procenta více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 133,4 miliardy korun. Výběr daně tak stoupl meziročně o 2,3 procenta. Vyplývá to z dat zveřejněných Finanční správou na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Chci se zasadit o rozvoj obcí a měst
Senátní volby a především to druhé kolo se v Moravskoslezském kraji zaměřilo na Opavsko. I když na mapě Moravskoslezského kraje převládají dlouhodobě voliči značně levicově orientovaní a v posledních letech i „babišovci“ či zástupci SPD, přesto všechno TOP 09 v Moravskoslezském kraji letos zaznamenala nově dva velké úspěchy, a to jak z hlediska Moravy, tak i celostátního v rámci TOP 09 - mandáty hned ve dvou statutárních městech a křeslo Senátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi
Aktuální výstava připravená ostravským pracovištěm Národního památkového ústavu nese název Nová architektura mezi centry a periferiemi, s podtitulem Architektura první Československé republiky na pomezí Moravy a Slezska. Jejím kurátorem je Martin Strakoš. Souvisí s výstavním projektem GVUO Černá země? Mýtus a realita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: NSZ Pavel Zeman, Schapiro a Bakala - Rubikova kostka, nebo trojúhelník?
Jsou záhady a hlavolamy, které za svého života neodhalíme, jsou hlavolamy, které jsou jasné malému batoleti. Třeba taková Rubikova kostka! Někdo ji složí za pár vteřin, někomu stačí pár minut. Kostka, čtverec, trojúhelník, obdélník, nebo bludný kruh?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Co bude dál s imigranty, které nikdo nechce?
Dnes se již nejedná ani tak o imigranty, vezmeme-li v potaz desítky milionů uprchlíků, kteří opustili svou rodnou vlast, nýbrž za posledních deset let se spíš začíná jednat o stěhování národů. Není to nic nového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká televize: Dva muži v roce jedna
Kramář vs. Beneš! Prvorepublikoví diplomaté v novém dokumentárním filmu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Je mi smutno z toho, v jak absurdní době žijeme
Komentář na facebookovém profilu k ocenění komunisty Zdeňka Ondráčka Českým svazem bojovníků za svobodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čeští vojáci v Litvě cvičili s technikou v lese i zastavěných oblastech
Vojáci aliančního bojového uskupení eFP (enhance Forward Presence) v Litvě, jehož součástí je i česká mechanizovaná rota, se zúčastnili cvičení s názvem BEOWULF. Výcvik probíhal na vojenském cvičišti nedaleko města Pabrade severně od Vilniusu. Hlavním cílem bylo připravit jednotky pro certifikační cvičení IRON WOLF, které bude probíhat v listopadu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Zajímavé a důležité
Dozvěděl jsem se jednu pro mě osobně zajímavou a druhou docela závažnou informaci. Vezmeme to popořadě. Babiše znáte. Je to ředitel firmy, která vyhrála v demokratických volbách, a on se díky tomu stal šéfem vlády. Také většina z vás ví, že jeho původní firma Agrofert vlastní spoustu podniků i známá média. Mezi nimi Lidovky, Mladou frontu a jejich internetové verze. A teď koupili ještě nějaké kratochvilné záležitosti, kterým se říká bulvární. Tohle ale není to, o čem chci mluvit, i když by si tento fakt pozornost zasloužil. Tedy pokračujme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Dohoda praktických lékařů a onkologů je dalším krokem reformy primární péče
Vybrané pacienty, kteří úspěšně absolvovali onkologickou léčbu, bude nadále sledovat jejich praktik. Dohodli se na tom praktičtí lékaři s českými onkology a jejich domluvu posvětil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Tato dohoda specialistů s praktickými lékaři o rozdělení kompetencí začne platit od 1. 1. 2019 a je součástí reformy, skrze niž se dostává praktickým lékařům více pravomocí i v jiných terapeutických oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Medvěda je třeba uspat
Opravdu chceme čekat na tragédii? Shrňme si bilanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Krize levice - Vznikne nový politický subjekt?
Sobotní jednání ČSSD a KSČM vyslalo signál, který nelze číst jinak než tak, že vedení obou těchto stran rezignovala na záchranu těchto dvou historicky významných politických subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Havlíčkovu Brodu pozemky poblíž zařízení pro seniory
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě bezúplatně převedl městu veřejně přístupné zatravněné pozemky o celkové výměře 59 m2 v bezprostřední blízkosti zařízení pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Frontex chystá ke spuštění elektronický kontrolní systém
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě sídla bezpečnostní agentury Frontex
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zrušení hranic v EU byla chyba, překvapil Václav Klaus. Totálně udeřil na dnešní mládež a řekl své k Czexitu
REPORTÁŽ Revoluce v Evropské unii je žádoucí, ale zatím neuskutečnitelná. Naše mládež je infiltrovaná zhoubnou bruselskou doktrínou, kterou udržují při životě, kteří tyjí z unijních peněz. Nepersonifikujme zlo do Zemana a Babiše, ale podívejme se třeba na anarchistické Piráty. Jakápak volná cesta po Evropě – o tom jsme před revolucí nesnili. Na besedu s plzeňskými občany zavítal exprezident Václav Klaus a bylo to „výživné“. Fráze o mírotvorné Unii je fiktivní hláška pánů Junckera a spol. A kdo může za současný politický pat v naší republice? ČSSD a ODS!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dřív to byly hodinky, kabelky, náhrdelníky. Teď dostává Jana Nečasová peníze na ochranu týraných zvířat. Sto tisíc získala od známého miliardáře
POD LUPOU Manželka bývalého premiéra Petra Nečase Jana Nečasová, dříve Nagyová, se před pěti lety stala, aniž chtěla, nechtěným symbolem politického klientelismu. Od pádu Nečasovy vlády uplynulo hodně vody, a soudy zatím nevynesly ani jeden pravomocný rozsudek. Jana Nečasová se nyní věnuje mimo jiné charitě – stará se o týraná zvířata. Pro její Asociaci na ochranu týraných zvířat – Animae – už získala pár desítek tisíc korun. Nejštědřejším dárcem byl miliardář Daniel Křetínský, který jí v minulosti daroval dva náhrdelníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lidé se dozvědí, jak nebezpečný a prohnilý systém tu je. Markéta Šichtařová promlouvá o liberálně levicovém náboženství a dokládá jej děsivým příkladem s ministryní Marksovou
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Už delší čas nelze nevidět, že společnost je rozpolcená a dělicí čára je ostře narýsovaná. Na jedné straně jsou tu multikulturalismus, neomarxismus, pozitivní diskriminace menšin, rostoucí rasismus vůči bělochům, militantní feminismus, který v rámci #MeToo zrušil presumpci neviny, doktrína fluidního genderismu, pokus o rozmetání národních států i rodinných vazeb. Na druhé straně tu je uznávání národů, uznávání rodin, uznávání sexuální odlišnosti, uznávání osobní zodpovědnosti. A tyhle dva koncepty jsou stále víc nesmiřitelné, tvrdí Markéta Šichtařová, která se pokusila přispět k tomu, aby se veřejnost dozvěděla, jak nebezpečný a prohnilý systém tu je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz
REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozenin protiimigračního a protiislámského hnutí PEGIDA. A byly to oslavy velmi bouřlivé. Vévodil jim transparent, na kterém byla vyobrazena německá kancléřka Angela Merkelová za mřížemi. K účastníkům promluvil i protiislámský aktivista Tommy Robinson vězněný ve Velké Británii. Poskytl exkluzivní vyjádření serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Mladé Boleslavi je deset tisíc cizinců, opijí se a dělají nepořádek. Hovoří primátor a nový senátor, který v kampani vyvolal zhnusení kavárny
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dlouholetý primátor Mladé Boleslavi a čerstvý senátor Raduan Nwelati tvrdí, že město potřebuje více policistů a další povinnosti pro agentury, které zprostředkovávají zaměstnance z ciziny. Bez rodin často dělají ve městě nepořádek, a pokud přijdou o práci, mohou se z nich stát bezdomovci, kterých v Boleslavi přibývá. Zároveň si však pochvaluje spolupráci s největším místním zaměstnavatelem, který se prý na péči o město poctivě podílí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Mladé Boleslavi je deset tisíc cizinců bez rodin, opijí se a dělají nepořádek. Hovoří primátor a nový senátor, který v kampani vyvolal zhnusení kavárny
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dlouholetý primátor Mladé Boleslavi a čerstvý senátor Raduan Nwelati tvrdí, že město potřebuje více policistů a další povinnosti pro agentury, které zprostředkovávají zaměstnance z ciziny. Bez rodin často dělají ve městě nepořádek, a pokud přijdou o práci, mohou se z nich stát bezdomovci, kterých v Boleslavi přibývá. Zároveň si však pochvaluje spolupráci s největším místním zaměstnavatelem, který se prý na péči o město poctivě podílí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politický zápas se stal přehlednějším
Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci na levé straně politického spektra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Labuť ze Stromovky doplatila na lidskou neznalost, kvůli pečivu přišla o křídlo
Krmení vodního ptactva je nejen v hlavním městě vítanou kratochvílí pro návštěvníky parků, rybníků i náplavek. Stačí ovšem málo k tomu, aby dobrý úmysl způsobil tragickou událost, která zdravé zvíře poznamená na celý život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sledují vás starci, nejste zajímaví! Karel Peterka popsal, proč mu možná zkrachuje písničková Šlágr TV. Raději nečíst
Majitel a zakladatel Šlágr TV Karel Peterka přiznal, že jeho televize má existenční problémy. Nevyloučil ani to, že možná skončí. Píše o tom na serveru digital.rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FAÚ: Evropská komise přidala Pákistán na seznam vysoce rizikových třetích zemí
Evropská komise identifikovala Pákistán jako vysoce rizikovou třetí zemi, jejíž režim boje proti praní peněz a financování terorismu má strategické nedostatky a představuje tudíž významnou hrozbu pro finanční systém Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za setrvání Jany Mračkové Vildumetzové v čele Karlovarského kraje
Iniciativa občanů za setrvání Jany Mračkové Vildumetzové v čele našeho Karlovarského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): SPD vyzývá vládu a premiéra k přerušení diplomatických styků se Saúdskou Arábií
Reakce na facebookovém profilu ke zprávám o vraždě saúdskoarabského novináře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne zavedení snížené sazby daně z nabytí realit
Zejména kvůli očekávaným rozpočtovým dopadům vláda zřejmě odmítne návrh Pirátů na zavedení druhé, snížené sazby daně z nabytí nemovitých věcí. Piráti chtějí dvouprocentní sazbou, která by existovala vedle současné čtyřprocentní, zpřístupnit vlastní bydlení větší části obyvatel. Kabinet ale o možném zlepšení dostupnosti bydlení v souvislosti s nynějším trendem, kdy ceny realit rostou, podle podkladů pro středeční schůzi zapochybuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Jednotlivé úseky silnic II. a III. tříd se nám postupně daří opravovat
Silnice z Bochova přes obec Kozlov do Toužimi je po modernizaci širší a bezpečnější pro řidiče i další účastníky silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Den otevřených dveří v domě U Zlatého slunce v Plzni
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Plzni pořádá 26. října Den otevřených dveří domu U Zlatého slunce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Zeman a Romové - kdo je blíž pravdě?
Odezva, která se zvedla po Zemanově výzvě, aby šli Romové pracovat, je na jednu stranu pochopitelná, ale současně druhá strana mince signalizuje velké divadlo. To divadlo pokračovalo i u Jílkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Chodbu ozvláštnily neobvyklé sochy
Hlavní komunikační chodbu v Klaudiánově nemocnici ozdobila neobvyklá umělecká díla, která vznikla během několika ročníků Metalového sympozia. Tuto výstavku připravilo Infocentrum Mladá Boleslav ve spolupráci s nemocnicí. Další díla z tohoto mezinárodního setkání sochařů lze vidět v současné době také v parkovacím domě na Staroměstském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Důvěru voličům vrátím v co nejlepší práci senátorky
Koalice pro Pardubice chce jednat se všemi subjekty kromě komunistů. Paní Senátorka Horská se rozhodla nekumulovat funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Evropská komise do konce září Česku proplatila 18 procent dotací
Evropská komise do konce září Česku proplatila 18 procent dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o 104,5 miliardy korun z celkově přidělených 579,4 miliardy. Smluvně zajištěno má Česko 363,5 miliardy korun, tedy 62,7 procenta. Vyplývá to z informací Ministerstva pro místní rozvoj, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Nový atlas poslouží k identifikaci složek atmosférického prachu
Šíření prachu v atmosféře s sebou přináší řadu rizik, mimo jiné zdravotních či ekologických. Tato rizika přitom mohou záviset na konkrétním složení prachu v dané lokalitě. Přičiněním vědců z Ústavu struktury a mechaniky hornin a Geologického ústavu Akademie věd České republiky proto vznikl elektronický Atlas prachových částic, první aplikace zaměřená na informace o jednotlivých složkách atmosférického prachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kosovo chce zřídit pravidelnou armádu. Z Bělehradu zní varování, ozvalo se i NATO
Kosovští poslanci v závěru týdne odhlasovali zákony, které povedou k přerodu dosud relativně slabých bezpečnostních složek v pravidelnou armádu. Prezident Srbska Aleksandar Vučić považuje tento krok za velmi nebezpečný a varoval před tím, že může vést k „velmi nebezpečným následkům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Sobotkovské “sjednocování” nadále pokračuje
Komentář na facebookovém profilu k průběhu a výsledkům jednání širšího vedení ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství plánuje zákaz vystupování zvířat v cirkusech
Ministerstvo zemědělství v rámci novely zákona na ochranu zvířat proti týrání navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Výběh s jeleny v NC Kvilda je opět otevřen
Vážení návštěvníci, jelikož skončila říje, od soboty 20. 10. je opět otevřen pro veřejnost jelení výběh v Návštěvnickém centru Kvilda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Horním Bukovsku uctili svatého Huberta honem na lišku
V Horním Bukovsku, místní části Dolního Bukovska na Českobudějovicku, uctili v sobotu 20. října zdejší obyvatelé spolu s návštěvníky obce svatého Huberta, patrona jezdců, lovců a myslivců. Součástí akce, podporované Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ, byly „hon na lišku“, ukázky jezdeckých dovedností i večerní „soud“ při posezení s hudbou Na Kuberně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Nová pravidla musí být pro zemědělce jednoduchá a srozumitelná
Budoucnost Společné zemědělské politiky, návrh rozpočtu EU na roky 2021-2027, situace v českém zemědělství či problematika sucha. To jsou hlavní témata, o kterých v Židlochovicích hovořil ministr zemědělství Miroslav Toman s komisařem pro zemědělství a rozvoj venkova EU Philem Hoganem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hrozí nám totalita, jakou dějiny nepoznaly. Juncker už se začíná blížit Jakešovi na Červeném Hrádku. Sledovali jsme Evropskou sametovou revoluci u Rudolfina
REPORTÁŽ Nová evropská sametová revoluce vypukla v sobotu 20. října v Praze. Svobodný europoslanec Jiří Payne zde se svými přáteli představil alternativu k současné podobě EU. Tu zkritizoval ve své deklaraci, která se na akci rozdávala. „Evropská unie nefunguje. Neplní to, co si od ní lidé slibovali. Neustále koncentruje moc a zbytečně odebírá pravomoci členským státům. Rozhoduje se o nás bez nás,“ píše se v ní. Proto je potřeba změna. „Pokud nepřijde, může to dopadnout katastrofálně,“ věštil budoucnost Jiří Payne, který spolu s Petrem Machem napsal na téma hledání alternativního uspořádání v Evropě knihu Jde to i jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Fiala slibuje: Vládě budeme ze Senátu komplikovat život
Občanská demokratická strana uspěla v právě skončeném klání o radnice a senátní volby vyhrála. Radost z upěvňování pozice strany na pravoboku neskrývá její předseda Petr Fiala. „Vládě budeme ze Senátu nepochybně komplikovat život,“ říká jasně v rozhovoru pro Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist