Oficiální zpravodajská média

Ministr Vojtěch: Kontrola v Nemocnici Na Bulovce odhalila závažná zjištění
Ministerstvo zdravotnictví ukončilo veřejnosprávní kontrolu zaměřenou na hospodaření s veřejnými prostředky v letech 2016 a 2017 v Nemocnici Na Bulovce. Kontroloři odhalili, že nemocnice realizovala zakázky za stamiliony korun zcela bez soutěže a že docházelo k manipulaci zakázek směrem k jednomu uchazeči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nový ministr Petříček o přijímání uprchlíků a situaci v ČSSD. Možná vám uniklo
Na Aktuálně.cz se projevil náhradník Miroslava Pocheho na postu ministra zahraničí, Tomáš Petříček. Věří, že by sociálním demokratům pomohlo, kdyby na březnovém sjezdu obměnili vedení strany. Měl tím na mysli místopředsedu a bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. „Nemyslím si, že by Jiří Zimola měl být nadále ve vedení sociální demokracie,“ prohlásil na jeho adresu. Budoucnost vidí v politicích, jako je například předseda Hamáček nebo pardubický hejtman Netolický. A v Hospodářských novinách se rozpovídal o sirotcích...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Situace v ostravské nemocnici je problematická
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 - informace o stavu Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostrava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petříček: Vondráček bude po ruské misi s MZV více koordinovat cesty
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dohodl s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) na lepší koordinaci zahraničních cest po Vondráčkově kritizované návštěvě Ruska. Petříček to uvedl dnes na Twitteru. Podle ministra také Vondráček řekl, že se v Rusku soukromě nesešel s kontroverzními lidmi. Petříček uvedl, že sám bude s ruskou stranou diskutovat i o kontroverzních tématech. Vondráčka kritizuje opozice kvůli setkání s ruskými politiky, kteří jsou na sankčním seznamu EU a USA kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym. Premiér Andrej Babiš (ANO) Vondráčka hájí, ale podpořil projednání cesty ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Cílem novely je zajistit bezpečnost léčivých přípravků
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k zákonu o léčivech a zdravotních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vít Bárta: Co navrhují M. Hampl a T. Havránek?
Měly by centrální banky během hluboké krize rozhazovat peníze z vrtulníku? Mnoho praktických otázek, málo konkrétních odpovědí – 2. část
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Poslaneckou sněmovnu
Prezident republiky Miloš Zeman navštíví ve středu dne 24. října 2018 od 8.50 hodin Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR a zúčastní se zde 20. schůze Poslanecké sněmovny. Prezident republiky zde vystoupí se svým projevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Principál Hrušínský svátečně zúčtoval s částí národa, která má ráda Zemana
Principál Divadla Na Jezerce Hrušínský si k oslavám vzniku Československa nemohl odpustit komentář. Pojem čecháček se zřejmě již omrzel, takže Jan Hrušínský adoptoval staronového protagonistu pro českou malost: Čehonu. Popsal, jak se Čehona choval ve všech režimech dvacátého století a vždycky měnil myšlení podle toho, jak vítr vanul, a jak se mění i teď, za což prý dostane medaili. „Čehonovi z čista jasna začali vadit muslimové. Uprchlíci ze Sýrie, i malí sirotci, kterých se do Čech prý valí stovky milionů. Říkal to prezident, tak je to pravda. V Parlamentních listech psali, že uprchlíci jsou nečistí,“ přirovnal prezidentova a naše slova k nacistické propagandě Hrušínský na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bleješ, staříku! Miloš Zeman dostal drsný vzkaz z umělecké sféry
„Nevážím si vás,“ vzkazuje Václav Pokorný, majitel budějovického rockového klubu Rockle prezidentovi. Na Facebooku napsal prezidentovi otevřený dopis, ve kterém v deseti bodech odůvodňuje, proč ho nepovažuje za svého prezidenta. „Tvůrce české ústavy ani v nejbujnějších snech nenapadlo, že nejvyšší post v zemi může být ovládán zlobou, nenávistí a pomstychtivostí, protože jinak by dozajista důkladněji řešili odvolatelnost hlavy státu,“ naříká nad demokraticky zvolenou hlavou státu. A vyzývá ke sdílení mezi slušnými lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Test dětských autosedaček - zbytečná chemie
Děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, proto je pořízení sedačky do auta velmi zodpovědný úkol. Dobrým rádcem pro výběr kvalitní autosedačky je časopis dTest, který přinesl výsledky nezávislého testu 12 dětských zádržných systémů různých hmotnostních i velikostních skupin. Dvě sedačky propadly kvůli obsahu škodlivých látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Bránit veřejnou službu médií neumíme
Před několika dny vystoupili generální ředitelé televize a rozhlasu s tvrzením, že je nezbytné tzv. poplatky zvýšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A co ta naše vlajka? Po smrti vojáka položila novinářka šéfovi armády nečekaný dotaz
V Afghánistánu včera došlo k úmrtí dalšího českého vojáka, dva další příslušníci armády byli zraněni. K tématu dnes vystoupil ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zesnulým vojákem je rotný Tomáš Procházka. Zaútočil spojenecký voják. Česká republika z Afghánistánu neodejde. A nebudou se ani skrývat české vlajky na vozidlech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Smrt vojáka: Z okolí Babiše padla velmi silná slova
Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát včera zemřel český voják. Další dva vojáci byli zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu. Podle Severoatlantické aliance na spojence zaútočil afghánský voják, bližší podrobnosti nebyly zveřejněny. K útoku se následně na svých profilech na sociálních sítích vyjádřili mnozí politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Výsadkář o smrti českého vojáka v Afghánistánu: Nebyla to pomsta, spíš náhoda
Česko uctívá památku dalšího padlého vojáka, který zemřel po útoku v Afghánistánu. Na spojenecké síly zaútočil afghánský voják. V úterním Interview na ČT24 promluvil někdejší účastník české vojenské mise v Afghánistánu, výsadkář Ivo Zelinka o tom, jak k celému smrtícímu incidentu došlo. Nešlo prý o žádnou pomstu, ale o náhodu. Vyjádřil také politování nad přístupem české společnosti v takových situacích a slabou podporou, kterou projevuje vojákům v zahraničních misích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš odmítl stažení českých vojáků z Afghánistánu
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s tím, aby česká armáda stáhla své vojáky z mise v Afghánistánu. Teror by se podle něj následně přenesl do Evropy. Babiš to uvedl na Twitteru. Reagoval tak na dnešní vyjádření některých politiků. Stažení odmítl i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Čeští vojáci od začátku srpna v Afghánistánu čelili třem vážným útokům, zemřeli čtyři z nich a sedm bylo zraněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO realizuje další zakázku, rozsvítí novou centrálu společnosti Deloitte
Projekt výstavby dvou kancelářských budov nazvaný Churchill Square za celkem 60 milionů eur realizuje developer Penta Investments Real Estate v blízkosti pražského Hlavního nádraží. Zakázku na osvětlení v hodnotě 18 milionů korun získala společnost HORMEN, dcera ČEZ ESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Syn diplomata Koláře zůstane pražským starostou. Dohodl se s ODS, STAN a lidovci
V Praze 6 dnes podepsaly koaliční smlouvu ODS, STAN a volební koalice KLID, která je složená z TOP 09 a KDU-ČSL. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu mají tyto strany dohromady 27 křesel. Starostou bude Ondřej Kolář z TOP 09, který povede městskou část druhé období. Koalice KLID bude mít kromě starosty další tři členy rady, ODS bude mít také tři radní a zbývající dvě místa v radě obsadí STAN. ČTK o tom informoval mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Vedení radnice včetně jména starosty ještě musejí potvrdit zastupitelé na ustavujícím zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Pražský filharmonický sbor poprvé v Carnegie Hall v New Yorku
Pražský filharmonický sbor v čele s hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkemse poprvé představí v newyorské Carnegie Hall, světoznámé koncertní síni, která má v české hudební historii velmi významné místo: 16. 12. 1893 se zde uskutečnila světová premiéra Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe oslavuje sto let republiky: Neumíme si vládnout. Čím víc pravomocí předáme do Bruselu, tím pro nás lépe
Politolog Jiří Pehe se domnívá, že se za sto let našich moderních dějin ukázalo několik věcí. Především prý to, že si sami nedokážeme vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Schůze sněmovny - nesplněné sliby učitelům, výlet do Moskvy a deficitní rozpočet
Zvýšení platů učitelů, zahraniční cesta předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska, státní rozpočet pro příští rok, platy politiků či například zákon o GDPR jsou hlavními tématy Pirátů na právě začínající 20. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pro boj s terorismem není třeba okupovat cizí země
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 - návrh na projednání sankcí vůči Saúdskoarabskému království
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Další soud s Tommy Robinsonem. Hanba, špína, skandovali sympatizanti
Tommy Robinson, aktivista, jenž byl zatčen a vězněn za pohrdání soudem za informování o případu muslimských gangů, je opět na svobodě. Jeho údajné pohrdání soudem předal soudce k řešení vrchnímu státnímu zástupci. Rozhodnutí uvítali Robinsonovi podporovatelé. Informoval o tom deník Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
To je ale špína. Zbabělec. Nevidí si do… Zaorálek navrhl stažení českých vojáků z Afghánistánu a tohle nám řekli kníže, Filip, Okamura, Keller či Klaus ml.
ANKETA Exministr zahraničí a předseda zahraničního výboru Sněmovny Lubomír Zaorálek z ČSSD řekl, že byla chyba jít do Afghánistánu a důsledky jsou negativní. Podle něj je třeba hledat cestu, jak české vojáky postupně stáhnout s tím, že nechce vidět další mrtvé vojáky vracející se do ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V grantech na ochranu životního prostředí Praha rozdělí 45 milionů
V příštím roce hlavní město rozdělí v grantovém programu na zlepšení stavu životního prostředí 45 milionů korun. Nejvíce peněz je určeno na vzdělávání, 30 procent na ekologickou výchovu a 20 procent na programy pro školy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Cvičení Trident Juncture 2018 začíná, česká technika přijela do Norska lodí
Největší cvičení Severoatlantické aliance za posledních deset let. I tak lze nazvat cvičení Trident Juncture 2018 v Norsku, kterého se účastní padesát tisíc vojáků a deset tisíc kusů jejich techniky. Českou republiku zde zastupují příslušníci 25. raketového pluku ze Strakonic, jejichž technika se dopravila do Norska i po moři. Zhruba 70 kusů techniky dopravil trajekt do přístavu v Fredrikstadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vyplavalo na povrch: Dva pražští Piráti kandidovali v minulosti za Víta Bártu. Lídryně Pirátů slíbila odpovědi, pak se po ní slehla zem
Někomu by se snad mohlo zdát, že Piráti jsou čistou stranou bez pochybné minulosti. Proč ne. Rozhodně to ale neplatí pro jejich místní buňku v Praze 8. Pamatujete si ještě na Věci veřejné? Stranu Víta Bárty, která zatočí s korupcí a politickými dinosaury? Právě dva čelní představitelé Pirátů v osmém pražském obvodu v roce 2010 za Věci veřejné kandidovali, a to relativně na předních místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Hospodaření systému důchodového pojištění
Systém důchodového pojištění, tzn. jeho příjmy i výdaje, jsou součástí hospodaření státního rozpočtu, především kapitoly 313 MPSV. Příjmy a výdaje tohoto systému jsou sledovány odděleně na měsíční bázi a za celý rok jsou také vykazovány ve Státním závěrečném účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Grafy, čísla, fakta... Proč nemůže Západ udělat na Saúdskou Arábii „bububu“
Bruselský server Politico rozkrývá ekonomické vazby mezi Západem a Saúdskou Arábií. Vzájemné ekonomické vazby fakticky brání v přijetí sankcí kvůli vraždě opozičního novináře Chašákdžího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakety: Je to zlé. Držel jsem v ruce dokumenty, promlouvá Štěpán Kotrba
Evropě by vypovězení smlouvy mezi USA a Ruskem o zákazu raket středního a krátkého doletu přineslo obrovskou geopolitickou nestabilitu. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik Štěpán Kotrba. Válka ale nebude. Přesto prý vypovězení smlouvy není bez rizika. Podle Kotrby si ještě americká generalita nestačila všimnout, že USA světu nevládnou a Rusko není zhroucená země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Smrt vojáka v Afghánistánu: Kolik ještě? Padla vážná kritika našeho velení
K úmrtí českého vojáka, jenž zemřel včera v Afghánistánu, se vyjádřil také regionální politik Zbyněk Passer a bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec. Ten úmrtí spojuje s vyzrazením odvety českých vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Program prezidenta republiky při příležitosti oslav státního svátku 28. října
Prezident republiky Miloš Zeman se v neděli dne 28. října 2018, při příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu, zúčastní pietního aktu u Národního památníku na Vítkově, na Pražském hradě jmenuje generály AČR a zúčastní se slavnostního defilé jednotek a techniky AČR na Evropské ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj hledá zhotovitele stavby dvou nových základen záchranářů v Hustopečích a Šumné
Významný krok pro výstavbu nových základen záchranářů v Hustopečích a Šumné udělala Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 22. října 2018. Schválila zahájení zadávacího řízení na tyto dvě podlimitní veřejné zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pokorný (KSČM): Kdo je vlastně vnitřní nepřítel?
Povolební debatu v KSČM provází řada absurdních výroků. Volby nedopadly „až tak špatně“, za výsledek může celoevropský ústup levice, naše okresy či je nevyhnutelným odrazem „společenské reality“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ředitel teplického gymnázia bude vysvětlovat zahrabání portrétů prezidenta do kompostu
Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman na sociální síti podle serveru Novinky.cz napsal, že školníkovi musel nakázat zahrabat obrazy Miloše Zemana, prezidenta České republiky, do kompostu. K takovému postoji ho vyprovokoval rozhovor prezidenta pro Český rozhlas, v němž opět padala vulgární slova. Bergman má nyní svůj krok vysvětlovat vedení Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt
Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbách projevil svůj názor na svět žurnalistiky. Jeho favoritem je týdeník Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Šumavská „fišparta“ předvede klasický výlov na „podložku“
Holiny, brodící kalhoty, sítě, vaničky a kádě budou doplňky klasického výlovu, který v sobotu na Olšině předvede „fišparta“ Vojenských lesů z Horní Plané. Kdo jej bude chtít vidět, bude si muset přivstat – zvednutí sítě rybáři plánují mezi 7:30 a 8. hodinou ranní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek vypráví: Jak obnažující se doktor Hilšer vydrbal se zákony i voliči
Petr Štěpánek sice vzdal boj o místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, ale to neznamená, že bude mlčet. Naopak. Napsal pár řádek na adresu nově zvoleného senátora Marka Hilšera. Ve shodě s ODS, jíž byl kdysi členem, nenechal na Hilšerovi nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: S kvízomaty si v Jihlavě nedají pokoj
Celní správa úspěšně bojuje s ilegálním hazardem a v rámci České republiky je v tažení proti němu jedním z nejaktivnějších Celní úřad pro Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Že bychom vypověděli smlouvu o přátelství a spolupráci s Ruskem? Že o tom nevím…
Přichází 100leté výročí vzniku Československé republiky. Jestli v něčem mi 1. republika schází, tak v inteligentní, vyvážené politice všech azimutů, kterou prosazovali prezident T. G. Masaryk i ministr zahraničních věcí a jeho nástupce Dr. Edvard Beneš. A možná to neříkám dost razantně. Oba věděli to, co bylo přirozené po několik století, že Rusko je svébytnou a často určující jednotkou Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Konference ke 100. výročí vzniku československé diplomacie
Ministři zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček a Slovenska Miroslav Lajčák společně zahájí v Černínském paláci konferenci věnovanou 100. výročí vzniku československé diplomacie. Konference pořádaná Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenska v Praze se uskuteční ve čtvrtek 25. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Prodejcům Flory Olomouc chyběly cenovky a měřidla
Česká obchodní inspekce po celý rok 2018 kontrolovala jednotlivé etapy výstavy Flora Olomouc. Celkem provedla 54 kontrol a porušení právních předpisů zjistila u 24 prodejců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu
V Afghánistánu bohužel zemřel další český voják. V souvislosti s touto smutnou událostí se vynořuje otázka, zda by Česká republika neměla dělat víc pro bezpečí vojáků v Afghánistánu i proto, aby Češi doma mohli žít klidnější životy. V poslední době prý došlo ke dvěma velkým chybám. Na jednu upozornila i exministryně obrany Karla Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Cože? Černochová z ODS je zděšena Zaorálkovým požadavkem na stažení vojsk
Poslankyni Janu Černochovou (ODS) vyděsila výzva exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ke stažení českých vojáků z Afghánistánu. Černochová zdůraznila, že je i v zájmu českých občanů, aby v Afghánistánu zvítězila strana, která se snaží o jakýs takýs demokratický vývoj v zemi, byť s chybami. „Pokud tato strana prohraje,“ prohraje i naše civilizace varovala dáma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Vzácní obojživelníci mají nové domovy
Liberecký kraj nechal v přírodních památkách na Českolipsku vybudovat celkem 40 tůní. Mají zlepšit kvalitu prostředí zejména pro chráněnou kuňku ohnivou, ale přispějí i k zadržování vody v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Navrhujeme systémový růst příspěvku na péči
TOP 09 souhlasí, aby stát navýšil příspěvek na péči ve IV. stupni závislosti u osob v domácí péči, jak navrhuje senátní verze zákona o sociálních službách. Zároveň však předkládá pozměňovací návrh, tak aby byl také navýšen příspěvek na péči pro osoby ve všech stupních závislosti, ale zejména ve III. stupni závislosti, a to konkrétně ze současných 9 900 korun na 12 200 korun za kalendářní měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ovčáček k 28. říjnu: Některé lidi Zeman nepozval. Ale je jich tak málo, že by se vešli do výtahu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček předstoupil před novináře na své pravidelné tiskové konferenci. Kromě otázky úmrtí českého vojáka v Afghánistánu se také řešily oslavy 28. října a udělování státních vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Navrhneme PS zařazení speciálního bodu ke 100. výročí založení ČSR a přijetí slavnostní deklarace
Občanští demokraté budou na nadcházejícím jednání Poslanecké sněmovny iniciovat zařazení speciálního oficiálního bodu k uctění památky 100. výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bomba dne: Takto Zaorálek vyzval ke stažení vojsk z Afghánistánu. A k tomu přišel Okamura
K otázce vyslání vojáků do Afghánistánu se den po smrti dalšího českého vojáka v této blízkovýchodní zemi vyjádřil exministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ovčáček k 28. říjnu: Některé lidi Zeman nepozval. Ale je jich tak málo, že by se nevešli do výtahu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček předstoupil před novináře na své pravidelné tiskové konferenci. Kromě otázky úmrtí českého vojáka v Afghánistánu se také řešily oslavy 28. října a udělování státních vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Hlubokou soustrast rodině vojáka, padlého v Afghánistánu
Kondolence na facebookovém profilu k úmrtí českého vojáka a zranění dvou jeho kolegů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bakala chystá zákrok proti prezidentu Zemanovi
Uhlobaron Zdeněk Bakala přemýšlí, zda by mohl podniknout nějaké kroky proti označení „ekonomický zm*d“, jímž ho počastoval prezident Miloš Zeman. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Finian Cunningham: Skripal a Chášakdží
Dvojí zmizení člověka a dvojí odlišná reakce západních vlád na ně, ilustruje jejich až nebetyčnou licoměrnost. Když se začátkem tohoto roku ztratil z očí světové veřejnosti Sergej Skripal, okamžitě následovala trestná akce britské vlády a jejích spojenců z NATO proti Moskvě. Ale když došlo k šokujícímu a prokázanému zavraždění saudskoarabského opozičního novináře Džamala Chášakžida, projevily a doneška projevují západní vlády vůči tomuto zločinu zdrženlivost až nadlidskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Obrovské nebezpečí! Profesora Piťhu ženou k soudu, a přitom Istanbulskou smlouvu odsoudil zásadní orgán ČR
Prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová se na oficiálním serveru České advokátní komory Bulletin-advokacie.cz vyjádřila k Istanbulské úmluvě a k semináři, který se k tématu konal na půdě Poslanecké sněmovny. Ona sama zastupovala na semináři právě českou advokacii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová navrhuje výrazné zvýšení rodičovského příspěvku
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje zvýšení rodičovského příspěvku na dítě do čtyř let věku ze stávajících 220 tisíc na 260 tisíc korun pro rodiče s jedním dítětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Český europoslanec vypustil dopis adresovaný Zemanovi. Takto odmítl pozvání na Hrad. A reakce se sypou
Pozvání prezidenta Miloše Zemana k účasti na jeho oslavách 100. výročí vzniku Československa 28. října europoslanec za KDU-ČSL Pavel Svoboda opět odmítl. Otevřený dopis prezidentovi, v němž zmiňuje důvody svého rozhodnutí, zveřejnil na sociální síti Twitter. Kritizuje především to, koho Hrad pozval, i nedávné vulgarismy pronesené z úst hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Snížení daní si můžeme dovolit, protože je lépe a účinněji vybíráme
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Díky, Done Andy. Ódéesák „Don Pablo“ Blažek bavil sněmovnu
Ve sněmovním sále v úterý chvíli panovalo veselo. O odlehčenou atmosféru se při schvalování pořadu schůze postaral exministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Utahoval si z přezdívky „Don Pablo“, kterou mu vymysleli jeho odpůrci kvůli vlivu v brněnské politice. „Nezemřu jako nějaký obyčejný Blažek. Hřbitovy jsou plné Blažků,“ bavil kolegy Blažek a pak recitoval, co chce mít jednou na hrobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Dle mého názoru je problém v manažerském řízení
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k informaci o stavu Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostrava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Boj s korupcí je drahý, vždycky stojí strašně moc času, peněz, svobody
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k informaci o stavu Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostrava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Lidovci vždy stáli na straně republiky a demokracie
Komentář na facebookovém profilu k výročí vzniku samostatného státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Krycí doklady mi připadají při běžné kontrole EET jako naprosto extenzivní opatření
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlak „Pocta první republice“ vyrazí 28. října z Prahy přes Křivoklát do Lužné u Rakovníka
České dráhy společně se Středočeským krajem připravily na sváteční den 28. října slavnostní jízdu parního vlaku „Pocta první republice“. Vlak pojede z pražského hlavního nádraží přes Beroun, Křivoklát a Rakovník do Lužné u Rakovníka a v jeho čele pojede parní lokomotiva „Šlechtična“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Průměrný plat ve veřejné sféře je vyšší než v privátní, to nepovažuji za zdravé
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Za smrt každého našeho vojáka a neseme odpovědnost
Komentář na facebookovém profilu k misi v Afghánistánu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senát v novém složení začne projednávat zákony 15. listopadu
Ustavující schůze Senátu bude zahájena 14. 11. 2018 v 9:00, noví senátoři složí slib. Druhá schůze Senátu ve 12. funkčním období, tedy v novém složení, bude zahájena ve čtvrtek 15. listopadu v 9:00. Dnes o tom rozhodl Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Veřejnoprávní média se vymykají z režimu úlev
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Příběh soudkyně OLO - „rošťáci“ jsou za vodou
Počínání „soudkyně OLO“, tedy Ivety Šperlichové ze zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, jsem věnoval již tři články. Můj zájem původně vzbudila přehnanou reakcí na odchod matky odsouzeného ze soudní síně, a později svérázným monologem ze zasedání senátu, v němž „perlila“ vulgárními výrazy, urážkami na adresu obhájců a výše zmíněné matky odsouzeného (dle ní „mladé krávy“), označováním obžalovaných obecně za lidský hnůj a chválou předlistopadových poměrů v justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Navrhujeme vrácení návrhu zákona k dopracování
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nové informace o vraždě novináře na saúdském konzulátu. Části těla se našly na zahradě
Server televize Sky News přinesl informaci, že byly nalezeny části těla saúdsko-arabského novináře Džamála Chášakdžího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Takové ty kecy, že jsme Západ a to hnusné Rusko... Debata o euru se zvrtla. Docent obvinil bankéře ze zločinu
V pondělí se na půdě Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické konal seminář na téma 100 let Československa a naší národní měny. Diskuse se týkala problému společné evropské měny a otázky, zda s její pomocí mají Češi nahradit korunu. O tom přišli diskutovat Miroslav Ševčík, proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, Oldřich Dědek, člen bankovní rady České národní banky, ekomové Vladimír Pikora a Martin Slaný a také poslanec Jan Skopeček (ODS). Zatímco Oldřich Dědek hájil projekt společné evropské měny, někteří z dalších účastníků byli vehementně proti tomu, aby Česká republika euro přijímala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Sdružení Arnika dostane od města dotaci 392 tisíc korun
Dva projekty ekologického sdružení Arnika se dnes rozhodla na návrh radní Jany Plamínkové podpořit Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti kvůli pochybení SPD zpochybňují volby v Ostravě
Piráti zpochybňují platnost hlasování ve volbách do zastupitelstev Ostravy a městského obvodu Slezská Ostrava. Důvodem je to, že předseda volební komise nominovaný za SPD v jednom volebním okrsku zároveň figuroval na kandidátce strany v obvodu Slezská Ostrava. SPD pochybení přiznala. Ostravský lídr SPD Václav Kubín ČTK řekl, že rozhodně nešlo o úmysl. Krajský soud v Ostravě o návrhu na neplatnost hlasování, který Piráti podali v pátek, zatím nerozhodl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
EU se nutně zhroutí, je to nejpomaleji rostoucí, degenerující část světa. Rozvrat. Svou zemi si musíme vzít zpět. Babiš lidi zklame, slíbil nesplnitelné. Ladislav Jakl promluvil
ROZHOVOR „Rozprodaná a rozkradená je velká část naší suverenity, samostatnosti a nezávislosti. Ale i taková údobí za poslední století nastala a Čechům se vždy podařilo vzít si svou zemi zpět. Z toho plyne úkol pro naši dobu. Vezměme si svou zemi zpět, vraťme jí nezávislost, suverenitu a samostatnost. To se nám podaří ale jen tehdy, když pro tu chvíli necháme stranou vše, co nás rozděluje, a spojíme se. Až si své hřiště vybojujeme zpět, můžeme si to pak na něm klidně zase rozdat,“ říká bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Přestupky nebude potřeba řešit zbytečnou administrativou
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k zákonu o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská udělila třináct plaket za péči o válečné hroby
Celkem 13 plaket, coby ocenění za péči o válečné hroby a pamětní místa na jihu Čech, předala hejtmanka Ivana Stráská. Učinila tak v budově krajského úřadu v úterý 23. října. Již tradičně jí u toho asistoval Imrich Vetrák z odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Podnikatelem století se stal obuvník Tomáš Baťa
Zlínského rodáka, československého podnikatele a tvůrce obuvnického impéria Tomáše Baťu podnikatelé sdružení v Hospodářské komoře dnes vyhlásili největší podnikatelskou osobností za posledních 100 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ano, slyšíte správě. Evropskou komisi zajímá i rybářské olůvko
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 - "Pozice vlády České republiky k zákazu olova ve střelivu a rybářském olůvku"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Magistrát zřídil nové záchytné parkoviště P R v Praze 4
Uživatelé osobních automobilů mohou zaparkovat na nově otevřeném parkovišti P R v prostorách Kongresového centra Praha (parkovací zóna JIH 1) v blízkosti stanice metra C Vyšehrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bude to boj. Syn Věry Špinarové promluvil o soše, která se nelíbí ani jemu, ani Ostravákům
ROZHOVOR To není naše Věrka! S podobou sochy zpěvačky Věry Špinarové u spousty Ostraváků autor tvrdě narazil. Výsledkem prý není pocta, ale paskvil. „Byla neskutečně veselý člověk, vtipná a zábavná, teď je vyobrazena jako osmdesátiletá žena s naprosto utrápeným životem,“ kritizuje bronzové dílo syn Věry Špinarové, hudebník Adam Pavlík. Připouští, že samotný autor není ten, kdo ho rozčílil nejvíc. Větší vinu podle něj nesou ti, kteří sochu nechali zhotovit. Starostka místního obvodu Petra Bernfeldová (Ostravak) bude muset věc řešit nejen s rodinou umělkyně. Lidé z regionu Špinarovou milovali a nedají na ni dopustit. Podepisují petici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: K současným 186 přibude dalších 13 vyjmutých kilometrů dálnic
Ministerstvo dopravy vyhovělo připomínkám a navrhuje v nové vyhlášce bezplatné užívání tří úseků dálnic v celkové délce 13 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Babišovo ANO napadlo výsledky voleb u soudu
Nejvyšší správní soud bude řešit návrh na neplatnost senátních voleb na Rokycansku. Stížnost podalo hnutí ANO. Existuje totiž podezření, že někdo manipulovat s volebními lístky. V daném obvodu byl mimořádně vysoký počet neplatných hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta stavební zpřístupní výstavu projektu České a slovenské stavby století
Dne 28. října Fakulta stavební ČVUT volně zpřístupní výstavu projektu České a slovenské stavby století, instalovanou v atriu fakulty. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veselovský jen „čuměl“. Host totiž hovořil o církvi a Istanbulské smlouvě
Kněz Jan Balík patří k lidem, kteří hájí kázání Petra Piťhy o Istanbulské úmluvě. Profesor na půdě chrámu sv. Víta pronesl na svátek svatého Václava vyhrocené kázání. V něm varoval, že české rodiny budou rozervány a děti odvezeny neznámo kam. Moderátor internetové televize DVTV Veselovský se Balíka zeptal, zda věří, že nám něco podobného hrozí. Nad některými myšlenkovými konstrukcemi Jana Balíka pak ve velkém údivu pozvedal obočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Časy se mění, ale v hospodách se stále bezmocně brblá
Dřív jsme nenáviděli Sovětský svaz a milovali USA. Dnes je to přesně naopak. Ale jediná věc zůstala stejná – Češi mají stále holé zadky a nemají odvahu to změnit tím, že půjdou k volbám a přestanou volit miliardáře, populisty, kterým nejde o lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie v Ústeckém kraji obvinila kvůli volbám dva muže
Kriminalisté v Ústeckém kraji obvinili v souvislosti s komunálními volbami dva muže. Celkem tak tři osoby čelí obvinění kvůli říjnovému hlasování. Jeden měl na adresu své nemovitosti přihlašovat lidi z Teplicka. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Daniel Vítek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rosatom zahájil projekt výstavby JE v Uzbekistánu
Slavnostní zahájení inženýrských průzkumů v rámci posuzování vhodnosti lokality pro první uzbeckou jadernou elektrárnu, ke kterému došlo 19. října 2018, znamená i počátek realizace projektu na výstavbu dvou bloků VVER-1200 v Uzbekistánu. Elektrárnu staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Dotace v rámci programů Čistá energie Praha 2018 IV
Dalších celkem 229 žadatelů obdrží dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy dotaci na výměnu stávajícího zdroje tepla a teplé vody dotaci v celkové výši 5 183 300 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rusové zabránili násilnostem. Umírněná opozice? Ne. Neziskovkář otevřeně promluvil o Sýrii dneška
REPORTÁŽ V Sýrii je prakticky rozhodnuto o výsledku války – ve prospěch Asada. Do země se sice vracejí tisíce lidí, ale z jiných oblastí utíká ještě větší počet obyvatel. I Kurdové provádějí etnické čistky, jen jejich marxisticko-feministický přístup je asi nejpřijatelnější. „Rozumná“ opozice už vlastně neexistuje, jsou to jen vousatí islámští radikálové. To mimo jiné zaznělo na besedě s vedoucím syrské mise v rámci organizace Člověk v tísni Tomášem Kociánem v Plzni. Mnohé překvapí, že za svůj postoj v Aleppu bylo pochváleno Rusko, které udrželo „na uzdě“ všechny strany konfliktu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nové obory bude kraj otvírat podle poptávky trhu práce
Každoroční porada ředitelů středních škol, ale také domovů mládeže či pedagogicko-psychologických poraden se uskutečnila v pondělí a úterý v Hotelu Jezerka na Seči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Benešík vzkazuje Rusku: Proč jste jen benzínová pumpa? Chcete se vyrovnat silným, ale nemáte na to
ROZHOVOR Už jako kluk zajímající se o politiku si dnešní místopředseda KDU-ČSL a předseda poslaneckého výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík vzpomíná, jak v přímém přenosu Československé televize sledoval podpis smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu, kterou v prosinci 1987 podepsali Michail Gorbačov a Ronald Reagan. Nyní americký prezident Trump pohrozil, že ji po více než 30 letech vypoví, neb ji podle něj Rusové nedodržují. Což je podle Benešíka klíčové sdělení. O Rusku říká: „Proč země, která má tak obrovský potenciál, funguje jako benzínová pumpa a nevyužívá svých možností? A kompenzuje to tím, že dělají silovou politiku vůči svému okolí?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Arogantní chování generálního ředitele je jen špičkou ledovce
Odchod generálního ředitele Finanční správy by sice byl malým vítězstvím, bohužel se ale domnívám, že na přístupu státu k podnikatelům by to vůbec nic nezměnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vojtěchu Filipovi stačilo osm slov, aby uťal veškerou kritiku uvnitř KSČM. My tu SMS máme
Komunální volby pro českou levici nedopadly slavně. Výrazně si pohoršila jak ČSSD, tak i komunisté. A to jak na úrovni místních zastupitelstev, tak i v Senátu. Obě partaje si několik dnů po měření sil uspořádaly vnitřní „seanci“, na které si neveřejně vypraly špinavé prádlo. Předseda ČSSD Hamáček i komunistický Vojtěch Filip tlak některých partajníků ustáli. U KSČM je nutné zdůraznit, že Filip pojal celou akci na vlastní záchranu velmi specifickým způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Jak soudkyně "přikryla" zničení jediného důkazu o vině Petra Kramného
Petr Kramný si podal dne 30. 7. 2018 návrh na obnovu řízení ve své trestní věci. Součástí návrhu na obnovu řízení byla námitka podjatosti předsedkyně senátu 50 T JUDr. Renaty Gilové a potažmo celého senátu 50 T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek představil zastupitelům projekt Nové krajské Baťovy nemocnice
Na pracovním setkání představil hejtman Jiří Čunek krajským zastupitelům dvě varianty rozvoje krajského zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD se nachází před branami Poslanecké sněmovny
Dobrých zpráv není nikdo dost, ale tato je opravdu skvělá. ČSSD balancuje na základě své politiky nad propastí vstupu do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Houslista Šporcl: Naše země pláče. Útočí se na Romy, intelektuály...
„Vytratila se vize, směr, kulturnost, sounáležitost. Závist nezmizela a mezilidské vztahy snad nikdy nebyly horší,“ stýská si houslista Pavel Šporcl. Forum24 u příležitosti oslav 100 let od založení Československa posílá známým osobnostem dvě otázky: Vzbuzuje ve vás stoleté výročí založení Československa pocit hrdosti? Jak vidíte budoucnost českého státu v příštích dvaceti letech? Houslista Šporcl je ohledně budoucnosti optimista. Zato současnost vidí černě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česko dnes? Naši předci by byli šokovaní, říká ekonom Kohout. Nejde o milé čtení
STO LET REPUBLIKY Děkovné dopisy za mír v Evropě od roku 1945 by podle ekonoma Pavla Kohouta měly především chodit na americké vojenské základny v Německu, neboť americká armáda dlouhou dobu držela na uzdě Němce i Sověty zároveň. Díky tomuto míru Evropa zbohatla, takže nyní se jí už nechce do války. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný ekonom také uvedl, že v dnešní době máme nejnižší nezaměstnanost v EU a míra chudoby v Česku patří mezi nejnižší. „Jistě, mohli bychom být bohatší. Mohli jsme být jako Švédsko nebo Švýcarsko. Kdyby nám nebyli vládli komunisté, kdyby nás neokupovali Němci, kdyby nás senilní císař František Josef nezatáhl do nesmyslné války... Ach, všechna ta ‚kdyby‘,“ prohlásil Pavel Kohout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci zahájí schůzi Sněmovny, začnou na ní debatu o rozpočtu
Poslanci zahájí dnes odpoledne další řádnou schůzi Sněmovny. Budou na ní schvalovat základní paramenty státního rozpočtu pro příští rok, tedy příjmy, výdaje a výši schodku. Rozhodnou také o tom, zda k trestnímu stíhání vydají Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vysočina Arena má pro cyklisty pumptrackovou dráhu. Patří k největším v Česku
Nové Město na Moravě s podporou Kraje Vysočina dokončuje projekt rozšíření nabídky cyklodestinace Novoměstsko. K populárním singletrackům, silničním, MTB a gravel okruhům přibyla aktuálně možnost přímo ve Vysočina Areně vyzkoušet asfaltovou pumptrackovou dráhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Mezi Bochovem a Toužimí slouží řidičům zbrusu nová silnice
Komentář na facebookovém profilu k průběžným opravám komunikací v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Konec tradice
Komentář na facebookovém profilu k možnosti zákazu provozování cirkusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
O Putinovi a Židech. Náš důstojník-veterán má zásadní informace
ROZHOVOR Afričané nemají důvod opouštět černý kontinent a jedině ekonomické důvody je vedou vydat se na cestu třeba i z tak tolerantních států, jako je Maroko. Odplata za apartheid v Jihoafrické republice – to je nové vyvlastňování bílých farmářů a podnikatelů. Asad jako stabilizační prvek nejen v Sýrii, ale v celé oblasti. Kam se poděla kurdská otázka? V obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří bývalý vojenský lékař, účastník mnoha misí a znalec Blízkého východu a muslimské otázky, major v záloze MUDr. Marcel Hájek z Plzně. Nejen rusofobové, ale i milci Palestiny se z tohoto rozhovoru nejspíše osypou… A kam posílá doktor Hájek celé OSN, které se ocitlo v rukou muslimských zemí a kde o lidských právech rozhodují největší diktátoři, si raději přečtěte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Konec kutilů v Česku? EU má spadeno na flexibilní pracovní úvazky
Výborem Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci prošla nová pravidla, která ve svém důsledku mohou vést nejen k neúměrným zásahům do pracovních trhů jednotlivých členských zemí EU, ale také k omezování flexibilních pracovních úvazků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Masaryk byl pilot aneb Malá naděje…
V neděli jsem sledoval v pořadu 168 hodin mladé lidi, kteří ve své většině nebyli schopni odpovědět na otázku, co že se to stalo 28. října 1918, a měli potíže s určením a zařazením osob, jako Masaryk, Štefánik nebo Beneš. Zejména hezká poznámka mladého člověka, která díky pokrývce hlavy zařadila Masaryka mezi piloty, se možná stane postupně legendární hláškou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Na kongresu lesní pedagogiky ve Finsku sdílelo zkušenosti 18 evropských států
Ve finském středisku Pikku-Syöte v provincii Oulunkaari se uskutečnil 13. Evropský kongres lesní pedagogiky. Finové tak od České republiky převzali pomyslnou organizátorskou štafetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Veterinární správa odebrala v rámci plošného monitoringu AMP již přes 1000 vzorků potravin
Státní veterinární správa (SVS) v rámci plošného monitoringu na výskyt afrického moru prasat (AMP) od 2. října 2018 odebrala již více než 1000 vzorků vepřového masa, masa divokých prasat a tepelně dostatečně nezpracovaných produktů z nich. Laboratorně se zatím vyšetřilo přes 70 procent odebraných vzorků. V žádném z dosud vyšetřených vzorků nebyla přítomnost viru AMP zjištěna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Daňový balíček zahrnuje deset právních předpisů, devět daňových a novelu insolvenčního zákona
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ožanová (ANO): Změna jednoznačně umožní řešit přestupky domluvou
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k zákonu o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Na konferenci v Rijádu Saúdská Arábie uzavřela smlouvy za 50 miliard dolarů
„Bojkot investiční konference v Rijádu má své trhliny. Saúdské Arábii se podařilo podepsat smlouvy za více než 50 miliard dolarů. Byla přitom navázána spolupráce s francouzskou společností Total či jihokorejskou společností Hyundai,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Daňový balíček zahrnuje deset právních předpisů,
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Jediným, kdo může mluvit do všeho a všude, je poslanec Andrej Babiš
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2018 k politické aktivitě poslanců ve městech a obcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lidovci musí pokračovat v tom, co začal Bělobrádek, řekl v rádiu Bartošek. V čele Senátu by nejradši viděl Hampla
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Jan Bartošek (KDU-ČSL), který prohlásil, že se bude příští rok ucházet o post předsedy lidovců. Jak by chtěl partaj proměnit? A co si myslí o hojně probírané Istanbulské úmluvě? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava překonala o víkendu loňskou návštěvnost
Ostravská zoologická zahrada o víkendu překonala loňskou návštěvnost, kdy do ní za celý rok zavítalo téměř 507 tisíc lidí. O víkendu se v zoo konala speciální akce Den pro les, která v kombinaci s příznivým počasím v sobotu přilákala do zoo téměř 2400 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Nákladní doprava je nejvýdělečnějším oborem skupiny ČD
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na privatizaci ČD Cargo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kruh autorů Liberecka: Odešel básník, novinář a překladatel Luboš Příhoda
V osmdesáti čtyřech letech zemřel 16. října 2019 Luboš Příhoda, textilák, novinář, publicista, překladatel, básník a editor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Valenta a Ladislav Faktor posílí senátní klub ODS
Českou politikou v posledních dnech hýbe otázka, kdo bude mít nejsilnější senátní klub a tím pádem i právo na post předsedy horní parlamentní komory. Situace se po říjnových volbách, které obměnily třetinu senátorů, vyvinula tak, že na nejsilnější klub může pomýšlet ODS i hnutí STAN, které dokázalo do svého klubu přetáhnout množství senátorů, kandidujících jako „nezávislí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lidi že nemaj prachy? Budu chlastat, pokud ČT... Zemanem oceněný umělec Sedláček se odvázal
V pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu Plus hostoval režisér a scenárista Robert Sedláček, režisér Mužů v říji nebo televizního seriálu České století. S Janou Přenosilovou se bavil o svém filmu o Janu Palachovi a také o tom, jak s ním a se společností „šijí čerti“, ale také o Miloši Zemanovi a o moci. „Vždycky, když někdo útočí na veřejnoprávní média, tak se mě to dotýká, protože jsem člověk vzniklý duší z neklidu 90. let a nesu ho s sebou,“ prohlásil scénárista a režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Loňské zvýšení tarifů o 15 % nevedlo k nárůstu platů učitelů o dané procento
Reakce vedení ČMOS PŠ na žádost o podporu návrhu Pedagogické komory na zvýšení platů učitelů o 20 procent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Langšádlová: Vondráček nás znevěrohodnil před spojenci
Poslanci se dnes sejdou v Poslanecké sněmovně na své další schůzi. Své k ní řekli zákonodárci z TOP 09 i KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci vyjadřují soustrast rodině padlého vojáka. Ozvala se Langšádlová a další
Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu. Dolní komora Parlamentu by měla na jeho počest držet minutu ticha. Shodli se na tom představitelé KDU-ČSL, TOP 09 či Starostů a nezávislých. Místopředseda lidovců Jan Bartošek požádal šéfku výboru pro obranu Janu Černochovou (ODS), aby výbor svolala, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: VIVAT REPUBLICA s O. Lenárdem a S. Šaturovou
Ve znamení dvojitého výročí se ponese slavnostní večer rozhlasových symfoniků a jejich bývalého šéfdirigenta Ondreje Lenárda. Den po osmadvacátém říjnu vystoupí s programem, spojujícím hudbu vzešlou z obou národů bývalého Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Německo míří k maastrichtské dluhové hranici
Konec kvantitativního uvolňování, respektive nákupů dluhopisů do portfolií ECB, se pomalu a jistě blíží ke svému konci a členské země eurozóny se tak budou muset opět plně spoléhat při svém zadlužování na „libovůli“ finančních trhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bakala zažaluje Miloše Zemana? Zde je silná odpověď Pražského hradu
Uhlobaron Zdeněk Bakala přemýšlí, zda by mohl podniknout nějaké kroky proti označení „ekonomický zm*d“, jímž ho počastoval prezident Miloš Zeman. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Státních zaměstnanců máme o desetitisíce víc. Ale už je líp...
Komentář na facebookovém profilu k výdajům na platy státních zaměstnanců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš nemá žádné politické názory
Komentář na facebookovém profilu k politice premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Společná centra policejní a celní spolupráce
Společná centra policejní a celní spolupráce jsou pracoviště zřizovaná na základě mezinárodních smluv a následných prováděcích ujednáních, kde společně působí policisté a celníci sousedních zemí. Zde si operativně vyměňují informace a podílejí se na koordinaci mezinárodní policejní spolupráce v příhraničních oblastech. Česká republika má v současné době šest společných center, která pokrývají spolupráci se všemi sousedními státy. Policie České republiky je do tohoto projektu aktivně zapojena od září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veterinární správa zachytila přes tunu potravin, přepravovaných při nevyhovující teplotě
Pracovníci Celního úřadu pro Pardubický kraj při své kontrole v okrese Svitavy zastavili vozidlo přepravující potraviny živočišného původu, které bylo následně odveleno do areálu celního úřadu Svitavy. Ke kontrole přizvali inspektora SVS. Následná veterinární kontrola zjistila, že vozidlo nebylo vybaveno chladicím zařízením a výrobky byly přepravovány za nevyhovující teploty 18 °C, která nezaručí jejich zdravotní nezávadnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení EU k případu saúdského novináře Chášukdžího
Prohlášení vysoké představitelky Federiky Mogherini jménem EU k poslednímu vývoji v případu saúdského novináře Džamála Chášukdžího
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: 43. týden – hlásím, že se v jeho průběhu nic zvláštního nestalo
Když se řekne „nic zvláštního se nestalo“ pak to znamená, že se stalo jen to, co se předpokládalo. Tedy nic neočekávaného, nic převratného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Autoshow ukončí už v sobotu závodní sezonu na autodromu
Kdo se chce za velmi výhodných podmínek svézt vlastním vozem po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu, má poslední šanci v letošním roce v sobotu 27. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist