Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.843x, což odpovídá cca 148.344-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Tajilo se to: Šojdrová odjela do Řecka. Vybírat sirotky
V kauze 50 syrských sirotků došlo k novému vývoji. Europoslankyně Michaela Šojdrová podle zjištění Info.cz odletěla včera v doprovodu zástupců Ministerstva vnitra a humanitárních organizací do Řecka. Má v plánu navštívit zdejší tábory a vybrat děti bez doprovodu vhodné pro transport do Česka. „Ano, začátkem týdne vyjíždíme do Řecka,“ řekla serveru česká europoslankyně za KDU-ČSL. Další informace přinesl Deník N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Většina poslanců má v otázce manželství pro homosexuály volné hlasování
Většina stran nechává svým poslancům volné hlasování v otázce protichůdných návrhů manželství, kterými se bude v tomto týdnu zabývat Poslanecká sněmovna. Pro zrovnoprávnění svazků homosexuálů se vyslovilo hnutí ANO a Piráti. Naopak k návrhu na výslovné ukotvení manželství jako svazku muže a ženy v ústavě se přihlásí KDU-ČSL. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura udělal dusno kolem Afghánistánu. Nařčení a silná slova. Také o Michalu Horáčkovi
Sněmovna má před sebou další kolo jednání o celé řadě zákonů. Politici jednotlivých stran předstupovali před novináře a předkládali svá stanoviska. Před novináře se postavil také Tomio Okamura (SPD), který se rozpovídal o Afghánistánu. V souvislosti s tím zasadil slovní ránu poslanci ČSSD Jaroslavu Foldynovi nebo Václavu Klausovi mladšímu (ODS). Ještě tvrdší byl vůči neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín ohromil: Zemanovci mi poplivali bundu. Při močení jsem byl napaden. A tady je info z minulosti, které napalte do PL
ROZHOVOR „To už je zneuctění vyznamenání. Divím se těm ostatním lidem, že ho přijmou, že tam jdou, té servilitě, že se najde jen málo lidí jako Mišík, kteří by ho od něj nevzali. Je to degradace a prznění vyznamenání. Je to ostuda,“ hodnotí vyznamenání prezidenta Zemana v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. A přidává pikantní podrobnosti z doby před měsícem, když navštívil v Přerově setkání prezidentových příznivců se Zemanem: „Když jsem pak přišel domů, tak jsem si musel oprat bundu, jak jsem ji měl poplivanou. Dav Zemanových příznivců byl velmi agresivní, zvláště jeden z nich. Ten plival tak intenzivně, že dokonce vyplivl svoji zubní protézu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci nejspíš nevydají Ondráčka. A takto se k tomu vyjádřili Kalousek a Gazdík
Sněmovna by měla rozhodovat o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Žádá o to policie kvůli podání neúspěšného prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Tomu se ani trochu nelíbilo, že o něm Ondráček rozšiřoval lež. Zdá se však, že většina kolegů poslanců Ondráčka odmítne vydat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Neziskové organizace a odbory vyzývají premiéra: vypracujte zákon o sociálním bydlení
Odbory a neziskové organizace otevřeným dopisem veřejně vyzvaly premiéra Andreje Babiše, aby jeho vláda vypracovala zákon o sociálním bydlení. K jeho vypracování se vláda zavázala v programovém prohlášení, minulý měsíc ovšem Andrej Babiš a ministryně Klára Dostálová uvedli, že zákon nevznikne. Premiéra vyzvaly například Platforma pro sociální bydlení, Českomoravské konfederace odborových svazů, Armáda spásy, Charita, Naděje nebo Síť aktérů pro domov (sdružení azylových domů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Ortel a Aleš Brichta se sešli u Soukupa. Řeč byla o zlém plánu Babiše, Danu Landovi a Tomášovi Klusovi
V pondělních Instinktech Jaromíra Soukupa se na TV Barrandov znovu objevil kontroverzní host – Tomáš Ortel, vedoucí a zpěvák kapely stejného jména – a dále Aleš Brichta, zakladatel kapely Arakain. Jaromír Soukup si nejdříve kopnul do Andreje Babiše, že ani on nemůže zajistit, aby v Čechách nebyli uprchlíci, ale klidně to slíbí. V EU ho prý mají za kuriozitu, která si s každým dělá selfie. A pak se začalo řešit umění a politika. Aleš Brichta řekl, že polovina Sněmovny je na drogách a že EET a zákaz kouření jsou schválně dělané, aby se lidé v hospodách nescházeli a nedomlouvali se. Tomáš Ortel zase mínil, že Češi jsou vlastenci hlavně při sportovních utkáních a prý hledají krásné věci jinde než v Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skupina Syřanů „přinesla obohacení“ osmnáctileté Němce. A Němci se naštvali
Německý Freiburg čelí po dvou letech další alarmující události, ve které hrají hlavní roli migranti. Po znásilnění a zavraždění studentky medicíny afghánským migrantem tentokrát došlo k hromadnému znásilnění dívky migranty ze Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Muslima domů nevoď! Drsná čísla, za která se „kavárna“ bude stydět. Otřese to mnohými, mnozí se třeba zasmějí
Česká republika je zase v něčem na vrcholu. Ne, není to sport. Je to nevole k muslimům. Podle nového výzkumu Pew Research Center jsou zde stále velké rozdíly mezi východní a západní Evropou. A i když se Češi v lecčems se západní Evropou shodují, v pozici k muslimům a v otázkách národa stále náleží k Východu. A zajímavý poznatek, Čechům vadí muslimové, na Slovensku zase více vadí homosexuálové a jejich svatby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Přelomový rozsudek Evropského soudu ohledně pedofila Mohameda. Čekají nás zlé časy, obává se publicista
Publicista Jiří Vyoral nevěřícně kroutí hlavou nad rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva ve věci islámu. Bojí se, že nás čekají zlé časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za zdravé a prosperující lesy pro příští generace
My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice apelujeme na českou vládu a parlament ve věci ochrany přírodních a společenských hodnot lesních majetků v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Mrvík: EET jako dobrý sluha, ale špatný bič na zákazníka
EET je nástroj určený k evidenci a kontrole tržeb. Není náhodou, že v první vlně byl zaveden v oborech, kde „šedá“ část ekonomiky byla nejvíce rozšířena. V oborech, kde se mnoha předchozím vládám nepovedlo prosadit jiné kontrolní mechanismy, například registrační pokladny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Tohle je úplně sprosté oblbování voličů a Pražanů od pana Čižinského
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru Jana Čižinského pro Novinky.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nýřany slavily 100 let republiky
V neděli 28. října 2018 proběhl před Základní školou v Nýřanech slavnostní akt u příležitosti 100. výročí vzniku samostatné republiky. I přes chladné a deštivé počasí se slavnostního aktu zúčastnilo cca 200 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Užitečný idiot a páter Plojhar. Katolický kněz připomněl Tomáši Halíkovi věci, které ho velmi, velmi nepotěší. Piťhu ale asi ano…
ROZHOVOR „Vezmeme-li totiž v potaz, že Tomáš Halík jest katolickým knězem, který jistě zná původ svátosti manželství, má nastudovanou katolickou morálku a dogmatiku a denně čte Bibli, vyvstane nám mnoho zajímavých otázek o jeho kompetentnosti, co se přípravy na manželství a rodinný život katolických snoubenců týče. A pokud Tomáš Halík mluví o ztrátě soudnosti u profesora Piťhy, pak by mne zajímalo, jak je na tom se soudností on sám, a jestli se takhle náhodou svou poznámkou o ‚tradiční rodině‘ poněkud nerozchází s katolickou tradicí, kterou by měl hlásat?“ říká v souvislosti s debatou o Istanbulské úmluvě katolický kněz Evermod Jan Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Já bych si velmi přál, aby v uvozovkách zvlášť ti poctiví směnárníci z toho něco měli
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Vdovské a vdovecké důchody „mýtů“ zbavené
Úmrtí manžela či manželky patří k těm nejvíce zátěžovým situacím v životě vůbec. Pozůstalí potřebují čas, aby se s touto smutnou událostí alespoň částečně vyrovnali. V jejich tíživé situaci je připraven finančně pomoci stát prostřednictvím institutu vdovských a vdoveckých důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Pasivní domy otevírají své dveře
Plánujete bydlet ve vlastním domě? Od pátku 9. do neděle 11. listopadu máte jedinečnou příležitost zjistit, jak se bydlí lidem v pasivním či nízkoenergetickém domě. Své dveře otevře několik desítek energeticky úsporných domů a staveb po celé republice. Proběhnou oblíbené Dny pasivních domů. Akci pořádá Centrum pasivního domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Svazačka Pajerová“ promluvila o své minulosti před listopadem 1989
Hostem Osobnosti Plus na Českém Rozhlasu Plus byla minulý čtvrtek Monika MacDonagh-Pajerová, česká aktivistka, vysokoškolská pedagožka pražského centra New York University, bývalá diplomatka a studentská vůdkyně. Je také matkou Emmy Smetany. Nejdříve se vyjadřovala o svém sporu s Janem Macháčkem z Lidových novin, kterého nařkla, že se nechal koupit Babišem. „Udělala bych to znovu,“ řekla o sporu. A pak vysvětlovala, proč má nálepku svazačky, která se změnila cestou z Albertova v revolucionářku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Vyjádření ke kopiím veřejných rejstříků na internetu
Úřad pro ochranu osobních údajů obdržel od účinnosti obecného nařízení vysoký počet stížností týkajících se zpracování, zejména zveřejňování (již dříve zveřejněných) osobních údajů na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Intenzivnější zápach odhalí i nepatrný únik zemního plynu
Pražská plynárenská Distribuce, a. s., provede v oblasti své územní působnosti, v souvislosti se zahájením zimní topné sezony, preventivní nárazovou odorizaci zemního plynu. Ta začne v pondělí 19.11.2018 v dopoledních hodinách, potrvá do pátku 23.11.2018 a následně bude postupně odeznívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Položením věnců začaly na Slovensku oslavy výročí vzniku ČSR
Položením věnců v Martině začaly slovenské oslavy 100. výročí takzvané Martinské deklarace, kterou se slovenští představitelé v roce 1918 přihlásili k vzniku společného nezávislého státu s Čechy. Ceremoniál za účasti politických špiček Slovenska i Česka byl zároveň součástí připomínky kulatého výročí založení Československa v roce 1918. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Dominanta zámku Hluboká ukrývá poselství pro budoucí generace
Správa zámku Hluboká využila oslav stého výročí republiky k tomu, aby v neděli 28. října 2018 uložila do "tajné" prostory v podlaze jednoho z pater věže měděnou schránku s předměty, které připomenou nejenom toto jubileum, ale i činnost Národního památkového ústavu a letošní opravu věže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
NKÚ: Více než třetina vlaků Českých drah slouží přes 30 let. Navzdory dotacím
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na peníze poskytované dopravcům na obnovu železničních kolejových vozidel v letech 2012 až 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Budování národa bylo výsledkem práce celých generací
Projev Václava Klause v Národním památníku na Vítkově k 100. výročí vzniku ČSR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chroust (TOP 09): Dělejme svět lepším místem jen prostým zájmem
“Chci opustit tento svět lepší, než když jsem na něj přišel” toto prohlásil jeden z Amerických prezidentů v jednom ze svých projevů. Tehdy byl ještě mladý a nevěděl že bude prezidentem nejsilnější země na světě, idealismus v něm ale už byl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Zápis do registru dlužníků nemá sloužit jako nátlakový prostředek
Spotřebitelé i podnikatelé se setkávají s výhružkami typu: Nezaplatíte, kolik si řekneme? Tak váš dluh zaneseme do registru dlužníků a částku předáme k vymáhání inkasní agentuře. Slabší smluvní strana potom stojí před volbou, zda zaplatit spornou částku, nebo mít jméno uvedeno mezi neplatiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Gratuluji ředitelce střední zdravotnické školy Ivance Kohoutové k vyznamenání
Ředitelka střední zdravotnické školy Ivanka Kohoutová obdržela od prezidenta Miloše Zemana v neděli u příležitosti oslav 100. výročí založení Československé republiky státní vyznamenání za boj proti nenávistné ideologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Výměna dvacetikorun s tvůrci státu
Česká národní banka dnes pátým dnem pokračuje ve výměně příležitostných dvacetikorunových mincí s portréty tří hlavních tvůrců Československé republiky, které vydala 24. 10. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Křičíte na Zemana, a pak říkáte, že jsme lůza. Ale lůza jste vy. Ostrý dozvuk slávy 28. října s mnoha, mnoha vzkazy
ROZHOVOR Zneuctil prezident Miloš Zeman slavnostní atmosféru oslav 100 let republiky svým výběrem vyznamenaných? Jak vůbec celé oslavy proběhly a jak se odlišoval ceremoniál na Hradě od předchozích ročníků? Nejen na tyto otázky pro ParlamentníListy.cz reaguje politická a mediální analytička Irena Ryšánková, která na hradní recepci byla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ministerstvo zdravotnictví si prohlédlo více než 800 návštěvníků
Historicky první Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví přilákal v sobotu 27. října 2018 přes 800 návštěvníků, kteří absolvovali komentované prohlídky a bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Cvičení v Temelíně se okolí nedotklo
Reakci na závažné problémy hned na obou blocích si dnes procvičovali v Jaderné elektrárně Temelín. Díky online propojení simulátoru a havarijního střediska probíhalo vše v reálném čase. Do devátého letošního cvičení se v jihočeské elektrárně zapojila padesátka lidí. Okolí se cvičení nedotklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rychlý výslech svědka Ivo Rittiga. Přišel, řekl že si nic nepamatuje, a za deset minut zase šel
V kauze tzv. trafik pro poslance ODS dnes k soudu přišel svědčit lobbista Ivo Rittig, který figuruje v části odposlechů pořízených policií. Jeho výpověď však netrvala ani deset minut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra Jan Hamáček diskutoval na jednání dozorčí rady finanční budoucnost České pošty
Ministr vnitra Jan Hamáček se dnes zúčastnil pravidelného jednání dozorčí rady České pošty. Stěžejními body programu byly možnosti financování České pošty a její finanční plán pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Profesoru Fialovi došla trpělivost. Komunální koalice ODS s SPD a KSČM už je prý moc
Uzavření dvou koalic na komunální úrovni s SPD kritizují předseda ODS Petra Fiala a někteří další jeho straničtí kolegové. Z toho důvodu se situací v Hranicích na Moravě, kde se místní ODS chce spojit nejen s SPD, ale i KSČM, bude zabývat předsednictvo občanských demokratů, upozornil server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Nemůže chodit do hospody, protože řekne, že je z těch Brd, Brd, Brd
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ekonomka varovala z ČT: Jestli to dál povedeme tak jako dnes, budeme za padesát let zadluženi jako Řecko
Za padesát let může mít Česko větší dluh, než má Řecko, pokud se tedy nic nezmění a veřejné peníze se budou vyplácet tempem, které je dnes. To je neudržitelné, varuje Národní rozpočtová rada ve své první zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí. Proč by české zadlužení mohlo být horší než to řecké, probral Daniel Takáč v pořadu Interview na České televizi s Evou Zamrazilovou, ekonomkou a předsedkyní Národní rozpočtové rady, která už dnes raději radí, ať si lidé šetří na své vlastní důchody sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Nehody na přejezdech způsobují řidiči hazardéři, železnice je nadále bezpečná
Drážní úřad každým rokem zpracovává zprávu o stavu bezpečnosti na železničních dráhách. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme do Evropské železniční agentury zaslali dokument se stavem za rok 2017. Výroční zpráva byla sestavena mimo jiné i na základě podkladů provozovatelů drah a dopravců. Seznámit se s ní lze na webových stránkách úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyslechli jsme v Paříži: Imigranti naší zemi v mnohém obohatí. Nám uprchlíci žádné problémy nedělali
REPORTÁŽ Odvezli je do ubytoven po celé Francii, aby nebyli tak na očích. To nám řekli v jednom z obchodů u stanice pařížského metra Stalingrad, která byla před dvěma lety v obležení uprchlíků, a kanálu Svatého Martina, na jehož březích spali běženci ještě letos. V současnosti už tam není ani jediný. Nicméně obyvatelé Paříže s nimi většinou vyjadřují solidaritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČNB: Distribuce 20 Kč mincí s tvůrci státu byla dnes ukončena
Česká národní banka dnes ukončila výměnu dvacetikorunových mincí s portréty tvůrců státu. Na všech sedmi územních zastoupeních ČNB k tomu došlo dnes mezi 14.00 a 15.00, a to z důvodu dočerpání emise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pávek (STAN): Každé mimino chce víc mlíka a každý důchodce chce vyšší penzi
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Není čas slavit, je čas pustit se do práce
Projev ke 100. výročí vzniku Československé republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Každé mimino chce víc mlíka, tak já chci přidat peníze. Upřímná chvilka Gazdíkova poslance při debatě o platech politiků
Sněmovna se v úterý na schůzi zabývala tím, zda se politikům zpomalí růst platů. Proti tomu důrazně vystoupil poslanec Petr Pávek (STAN), podle kterého si politici vyšší platy rozhodně zaslouží. „Každé mimino chce víc mléka, já chci přidat peníze,“ argumentoval na plénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nad ekonomikou eurozóny se opět smráká
Itálii hrozí třetí recese v řadě, německé automobilky úpí kvůli novým emisním testům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ťok nese na vládu mýtné. Posvětí mu ministři nehospodárnost?
Už za pár hodin, ve středu 31. října od 6 hodin ráno, bude vláda projednávat zavedení nulových sazeb na silnicích 1. třídy i celý kritizovaný průběh mýtného tendru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: 100 let – jež budou při členství v EU stále více bolet…
Základním dilematem současného vybičovaného masmediálního procesu založení Československa je: zda slavit nebo bilancovat? Ti jednodušší a ti za vodou slaví. Poražení rokem 1989 a zvadlým čtyřlístkem (Havel, Klaus, Zeman, Babiš) chtějí skutečně bilancovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková musí přijít s novou koncepcí, žádají ekologové
Ministerstvo průmyslu a obchodu musí přijít s novou koncepcí české energetiky založenou na obnovitelných zdrojích energie. Shodli se na tom ekologové a Komora obnovitelných zdrojů energie (KOZE) v reakci na vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) o možném prodloužení životnosti jaderné elektrárny Dukovany a odložení rozhodnutí o stavbě nového jaderného bloku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: My samozřejmě chceme více prostředků pro hasiče
Více peněz pro hasiče: Ministr vnitra zahájil s pojišťovnami diskusi o změně financování Fondu zábrany škod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš: Něch sa vám darí, Slováci. Veľa šťastia
Slovenská republika si dnes připomíná sté výročí podpisu Svatomartinské deklarace. K našim bratřím dorazila řada českých politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem, který během oslav pronesl kultivovaný projev proložený vtipem bez jízlivých poznámek. Po něm se k mikrofonu postavil i český premiér Andrej Babiš (ANO), který prohlásil, že když lidé mají dost pevnou vůli, dokážou prosadit i věci, které se zdají takřka nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC: Vlaky mezi lázeňskými městy jezdí po rekonstruované trati
Cestování mezi významnými lázeňskými středisky na západě Čech je rychlejší a pohodlnější. Umožnila to celková rekonstrukce železniční trati spojující dolní nádraží v Karlových Varech s Mariánskými Lázněmi, kterou dnes slavnostně ukončila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
A je zle. Chceme reparace! Slyší Německo od spojenců, které obsadilo
Německo čelí jenom hluboké krizi všech tří koaličních stran, ale také aktuálním požadavkům na zaplacení válečných reparací ze strany Polska a Řecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Staré a nedokonalé zákony v ČR podporují český dluhový průmysl
V ČR platí staré a nedokonalé zákony, které slouží českému a ve světě ojedinělému dluhovému průmyslu, jinak řečeno vydírání výpalného za pomoci českého státu na českých ekonomicky aktivních občanech, ale také na studentech, nemocných a důchodcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Po více než šestnácti letech došlo ke sjednocení vlastnictví nemovitostí v Kopřivnici
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně prodal formou přímého prodeje dva pozemky v Kopřivnici za 567 000 Kč, přičemž jejich účetní hodnota činila 61 416 Kč. Novými majiteli pozemků se stali spoluvlastníci budovy, která na pozemku stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Zdanění církevních restitucí je loupež podruhé
Na probíhající schůzi Sněmovny budou poslanci projednávat zdanění církevních restitucí a zrušení karenční doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Generál Tomáš Tuhý končí ve funkci policejního prezidenta
Policejní prezident generálporučík Tomáš Tuhý se rozhodl na vlastní žádost ukončit služební poměr, a to k datu 31. října. Své rozhodnutí dnes veřejně potvrdil na tiskovém brífingu společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman sklidil na Slovensku potlesk za slova o EU. A smích za vtip o sobě
Prezident Miloš Zeman spolu s dalšími představiteli českého státu přijel na Slovensko, aby zde spolu se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou oslavil sté výročí podpisu Martinské deklarace, skrze kterou se Slováci přihlásili k myšlence československého státu. Během jeho projevu se mnohokrát ozval potlesk i smích. Zeman mimo jiné vychválil Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zločin! Marek Benda k Istanbulské smlouvě. Vážné informace
Tzv. Istanbulská úmluva, která má za cíl potírat násilí na ženách, vzbuzuje napříč společností silné kontroverze. Dokument vydaný Radou Evropy byl jako první v roce 2012 ratifikován Tureckem, později se připojilo mnoho dalších evropských států. Česká republika patří společně se Slovenskem a třeba Maďarskem k několika zemím, kde byla sice úmluva přijata, ale ještě nedošlo k ratifikaci. Kriticky se k Istanbulské smlouvě vyjadřuje poslanec Marek Benda, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil dokument za zcela zbytečnou záležitost, motivace jeho předkladatelů navíc prý leží někde úplně jinde než v rovině ochrany žen před domácím násilím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Primátorem Prostějova byl zvolen lídr ANO František Jura
František Jura z hnutí ANO je ode dneška primátorem Prostějova. Zvolilo ho ustavující zastupitelstvo. Místní lídr ANO a náměstek olomouckého hejtmana Jura v primátorské funkci vystřídal Alenu Raškovou z ČSSD, která se by se podle koaliční smlouvy měla stát jeho náměstkyní. Členy městské rady bude zastupitelstvo teprve volit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tak paní Šabatová, co Zemanova medaile pro ředitelku, která zakázala hidžáb? Ptali jsme se. Takto jsme pochodili
Prezident České republiky Miloš Zeman 28. října v neděli během příležitosti svátku založení první Československé republiky vyznamenal kromě jiných i Ivanku Kohoutovou, ředitelku Střední zdravotnické školy v pražské Ruské ulici, která prý na své škole nechtěla muslimský šátek. V následném soudním sporu vedeném dívkou proti škole se posléze angažovala i ombudsmanka Anna Šabatová. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co veřejná ochránkyně práv říká na to, že nyní ředitelku Kohoutovou vyznamenal prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Blb! Kalousek překvapivě zavrčel na něco, v čem je i TOP 09. A Topolánek...
Miroslav Kalousek poslal přes sociální sítě radu očekávanému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Politika je profese, a když už v ní nemá žádné zkušenosti, měl by si toho být alespoň vědom a chovat se podle toho. Debatu oživil expremiér Mirek Topolánek líčením svých neúspěšných pokusů u hrnčířského kruhu a obavami, že nový šéf metropole dopadne podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Výroba masa se zvýšila, klesly ceny jatečných zvířat
Ve 3. čtvrtletí dosáhla výroba masa 109 363 tun, meziročně o 2,0 % více. Z toho bylo 17 225 tun ( 8,3 %) hovězího, 50 792 tun (-0,1 %) vepřového a 41 283 tun ( 2,1 %) drůbežího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonom: Okrádají vás, Češi. Víte o tom?
Když přijdete do banky, máte dvě možnosti. Buď jí svěřit své peníze a „spořit si“, nebo si od banky peníze naopak vypůjčit. První možnost je přitom stále méně lákavá a ekonom Lukáš Kovanda ve svém textu dokazuje, že lepší to nemusí být už nikdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Američané jezdí varovat Babiše, ať nedává Rusku zakázku na Temelín a Dukovany, píše Jakub Janda. Jde prý o všechno
Podle Ředitele Evropských hodnot Jakuba Jandy dnes probíhá zásadní souboj mezi prezidentem Zemanem a premiérem Babišem. Jde o zakázku na dostavbu jaderných elektráren v Temelíně a Dukovanech a Zeman prý lobbuje za ruskou společnost. Za Babišem prý jezdí všichni možní lidé z USA a varují jej, aby to nepřipustil. V Jandově líčení to premiér řeší tím, že vyčkává, zatímco prezidentu Zemanovi „tiká čas“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do silnic a mostů v okolí Chvaletic investuje Pardubický kraj téměř 320 milionů
Pardubický kraj se dlouhodobě snaží modernizovat silnice II. a III. tříd a mostů, které má ve svém vlastnictví. I díky prostředkům z Integrovaného operačního programu v rámci evropských fondů je připravována rozsáhlá modernizace čtyř silničních úseků a dvou mostů na silnici II/322 v oblasti Kojic a Chvaletice. Aby došlo k co nejmenším dopravním omezením, nechává si kraj na tyto stavby zpracovat Plán organizace výstavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Právník: Michal David, ten roztančí i úřednice. Ale jiné medaile, to kroutím hlavou. Zeman byl zvolen, respektujte to
Karel Sýs, Lenka Procházková, Karol Krúpa. Nad těmito vyznamenanými musím kroutit hlavou, komentuje pro ParlamentníListy.cz nedělní „medailový ceremoniál“ na Pražském hradě brněnský právník a publicista Petr Kolman. Prvorepublikové Československo si dle něj zbytečně adorujeme, a pokud jde o Rusko, které dle svátečně vyřčených slov Andreje Babiše není hrozba, Kolman souhlasí: „Bude dobré s ruským medvědem udržovat přátelské vztahy a nepřilévat zbytečně oleje do ohně nesmyslně siláckými prohlášeními, jak se to též, žel, někdy děje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Odchod Merkelové: Teď na nás Německo nebude brát ohled, bojí se TOP 09. Z ODS přišla tvrdší slova
Německá kancléřka Angela Merkelová včera oznámila, že se již nebude ucházet o post šéfky strany CDU. Na její rozhodnutí zareagoval europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer a poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Vrtulníky - bezpečnost a obrana, nebo zdroj slušných provizí
Pevně věřím, že minimálně stejné otázky budou klást ministrům poslanci/nejen/ Výboru pro obranu a Výboru pro bezpečnost a senátoři..a že na ně dostanou smysluplné odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Trump má prý informace o vraždě Džamála Chášakdžího
Ředitelka CIA Gina Haspelová předala, podle obvykle dobře informovaných médií, prezidentu Trumpovi informace o podrobnostech vraždy novináře Džamála Chášakdžího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Havířov oslavil 100. výročí založení republiky
Havířov si připomněl 100. výročí Dne vzniku samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dělá z lidí stádo volů. Jaroslav Hutka má novou píseň o Zemanovi
"S hrdostí oznamuji, že pouštím do světa další radostnou píseň, která mi jistě nebude zapomenuta," napsal na facebookový profil zpěvák Jaroslav Hutka a přidal svou novou skladbu s názvem Ovarova revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ketzl (Svobodní): Snad ty oslavy myslíme vážně
Oslavujeme 10leté výročí našeho samostatného demokratického státu. V této dekádě, především, se však vzdalujeme dílu, které bylo před 100 lety vytvořeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Příliš pozdě pro Evropu
Komentář na facebookovém profilu k oznámení Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
S americkými investory CzechInvest dosud dojednal investice za více než 80 miliard korun
Generální ředitelka CzechInvestu Jirotková na návštěvě Washingtonu a New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Stoletý stařík mlčí
Co přineslo sto let republiky, byť už neexistující? Kde je její velká doba? Média jsou plná hodnocení, které se nejčastěji překlopí do naparování současníků. Jenže k čemu jsou nám dějiny, když nemají co říci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Andrej Kiska při výročí: Češi a Slováci se spojili znovu- v úžasném projektu Evropské unie
Slováci si právě dnes připomínají sté výročí podpisu Svatomartinské deklarace, skrze kterou se jejich předci přihlásili ke společnému státu s Čechy, a stvořili tak Československo. Na oslavy stého výročí podpisu deklarace přijeli i čeští politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jako první v Martině promluvil jeho slovenský protějšek Andrej Kiska, který si dovolil doplnit jedno slavné heslo T. G. Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Ó, jak jsem se mýlil. Prostě ten populismus je naprosto neodolatelný
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Vždy říkáme, že musíme nastavit automat, abychom se k tomu už nemuseli vracet
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš prý bude označen za Putinova agenta. Jen naprostý debil... Premiér řekl, že Rusko není hrozba, a toto nám řekli kníže, Filip, Keller, Okamura či Bělobrádek
ANKETA Premiér Andrej Babiš v České televizi řekl, že je špatně, že jsme se zase dostali do situace kvazi studené války s Ruskem. Podle něj musíme s Ruskem mluvit – i kvůli situaci v Sýrii, jež souvisí s řešením migrace. „Rusko nechápu jako hrozbu pro ČR,“ řekl Babiš. „Všichni komunikují s Ruskem a myslím, že je to dobře. Musíme najít nějaké řešení, aby se vztahy zase nějakým způsobem normalizovaly,“ řekl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Konzultoval jsem to jak se zástupcem ČNB, tak se zástupci dTestu
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: To bychom zasypali klienty dalšími papíry navíc, ve kterých se nevyznají
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pošvář (Piráti): Jen dvě země EU, ČR a Maďarsko, mají vratku ze spotřební daně na zelenou naftu
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k návrhu poslanců Pavla Kováčika, Josefa Kotta, Karla Turečka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Máme připravený jednoduchý návrh, kde by poslanecké platy měly růst podle celé ekonomiky
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: My za SPD navrhujeme zamrazení růstu platů politiků na celé volební období
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rath nebude zastupitelem. Kvůli kolegům, kteří si zapomněli přehlásit bydliště
Bývalý středočeský hejtman David Rath, odsouzený nepravomocně za korupci, se zastupitelem Hostivice u Prahy nestane. Krajský soud v Praze dnes rozhodl, že zvolení někdejšího vlivného sociálnědemokratického politika bylo neplatné. Část kandidátů Rathova uskupení Zdravá Hostivice si totiž do voleb nezařídila ve městě trvalý pobyt. Vyplývá to z usnesení zveřejněného na úřední desce soudu, na něž upozornil server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Poslanci, kteří dělají svoji práci, jsou zaplaceni přiměřeně. Ti druzí jsou i zadarmo drazí
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Památka zesnulých – opatření Policie ČR
Stejně jako v předchozích letech se Policie ČR v souvislosti s blížícími se svátky Památky zesnulých bude ve zvýšené míře věnovat silničnímu dohledu a především předcházení trestné činnosti páchané na hřbitovech a v okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Vláda s dalším navyšováním platů ve školství nepočítá
Vláda poslala do Sněmovny střednědobý výhled státního rozpočtu na léta 2020 a 2021, který nepočítá se slibovaným navýšením financí pro školství. Zatímco v roce 2019 má do regionálního školství směřovat 143,7 miliard korun, v následujících dvou letech to má být 147,5 miliard. Necelé 4 miliardy navíc nemohou na plánovaný růst učitelských platů stačit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pane poslanče, proč by si pan generál Řehka nemohl vykládat, že se mu chce zvracet? Komunista Luzar absolvoval přestřelku v Českém rozhlase
Moderátorka Marie Bastlová přivítala v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu komunistického poslance Lea Luzara. Ten se postavil za odchod našich vojáků z Afghánistánu a sepsul generála Karla Řehku, který odchod vojáků z Afghánistánu odmítá. Alespoň v tuto chvíli. Zkušený voják je přesvědčen, že by to byl signál pro teroristy, že se vraždění vyplácí. Luzar má za to, že vojáci mají respektovat politická rozhodnutí. Ať jsou jakákoli. Došlo i na Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Trvejme na zachování svobody slova
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku potvrdil, že pokuta rakouských soudů za znevažování Islámu je v pořádku. Na náboženství se totiž podle nového výkladu svoboda slova nevztahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HK ČR: V době akutního nedostatku lidí si ekonomika nemůže dovolit vyšší krátkodobou nemocnost
Karenční doba v posledních letech dostatečně prokázala, že je funkčním systémem. Hospodářská komora je dlouhodobě zásadně proti jejímu zrušení, o kterém budou během zítřejší schůze ve třetím čtení hlasovat poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Náš cíl je jasný. Dostat Českou republiku mezi 10 nejúspěšnějších zemí na světě
Občanští demokraté v uplynulých dnech představili cíl dostat Českou republiku mezi 10 nejúspěšnějších zemí na světě. V této souvislosti upozornil předseda ODS Petr Fiala na projekt 100101.cz, pomocí kterého chce ODS odstartovat širokou debatu o tom, na co by se měla ČR zaměřit především.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Téměř 700 výjezdů za noc kvůli silnému větru
V souvislosti se silným větrem řešily jednotky hasičů během včerejšího večera a dnešního rána 671 případů technické pomoci. Přičemž průměrně dle statistik vyjedou hasiči denně pouze k 162 technických zásahům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jsme v Evropě jako suverénní partneři, ne lokajové. Musíme být silní, aby si nás mohli vážit, říká Jaroslav Foldyna ke století republiky. A tragikomická rusofobie...
ROZHOVOR „My nejsme žádní lokajové. Aby si nás velcí partneři vážili, musíme být silní, a to my často nejsme,“ říká místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Oslavy stoletého výročí republiky se mu líbily, ale současně vyzval k většímu patriotismu, který musíme podporovat už ve školách. Výtky k vyznamenaným osobnostem prezidentem Milošem Zemanem nevidí jako oprávněné. Vyznamenání podle něj vždy bylo jakýmsi projevem toho, kdo na Hradě zrovna sedí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sdružení dopravních podniků: Tramvaje a autobusy budou v listopadu jezdit s knírem
Slušivé kníry na čelech vozů MHD nebo další grafické materiály s motivem kníratých autobusů, tramvají či trolejbusů, se od 1. listopadu 2018 objeví hned ve třinácti městech napříč republikou. Dopravní podniky tímto způsobem chtějí podpořit projekt Movember a pomoci šířit osvětu týkající se mužského zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Levicová URNA
Česká levice je na lopatkách. Jestli o tom ještě někdo pochyboval, po posledních dvojvolbách a následných vnitrostranických reakcích to vidí každý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nejsou na světě bližší národy než český a slovenský
Projev prezidenta republiky při vzpomínkovém aktu ke 100. výročí Martinské deklarace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Smíšená rasa Evropanů, Afričanů a Asiatů podle Kalergiho plánu? Je tu nečekané sdělení o otci EU
Kalergiho plán a jak to s ním doopravdy je. Richard Mikuláš hrabě Coudenhove-Kalergi byl rakouský šlechtic s československým občanstvím, spisovatel, politik a také zakladatel Panevropské unie, jejíž myšlenka se velmi podobá Evropské unii. Některé servery také tvrdí, že podle jeho plánů mělo dojít míšením k vytvoření „nové rasy Evropanů“. Multikulturní centrum Praha se zřejmě v rámci výročí založení první republiky snaží vyvést lidi z jejich přesvědčení o tomto šlechtici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: HDP trhy z negativní nálady zřejmě nevytrhne
Dobrých zpráv není zřejmě nikdy dost, a to platí dvojnásob v případě ekonomik zemí EU, které se zrovna záplavou výborných zpráv v posledních měsících rozhodně pochlubit nemohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Náš národ poklonkuje mocným, to nás ohrožuje. A migrace. Poselství profesora Maxe Kašparů, člena Rady ČT
STO LET REPUBLIKY Pokud nás něco ohrožuje, není to ze strany východního souseda či z důvodu nacionalismu nebo trochu rozdílné mentality. Může nás ohrozit neřízená, divoká migrace, ale především servilita a poklonkování před mocnými tohoto světa, tak typické zvlášť pro český národ. Je o tom přesvědčen profesor Jaroslav Maxmilián Kašparů, řeckokatolický kněz, psychiatr, pedagog, spisovatel a člen Rady ČT. Připomíná také, že dějiny soužití se sousedy má řada zemí poznamenané bolestí a že mírová koexistence je možná, pokud budou mocné země respektovat práva slabých sousedů. Pokud bychom měli hovořit o strachu ve vztahu k Německu, tak v případě, že by se vůči naší zemi uplatňovalo ono „dobro národa proti jeho vůli“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Po odchodu Merkelové zavládly obavy. I v USA
Včerejší oznámení kancléřky Angely Merkelová, že již nebude v prosinci kandidovat na předsedu CDU, se stalo hlavní zprávou pro média z celého světa. Vývoj v Německu však mezitím pokračuje dál a vláda se otřásá v základech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Odklad dalších vln EET vítám
Elektronická evidence tržeb se jednoznačně neosvědčila, nepřinesla slibované miliardy do státního rozpočtu navíc, ani narovnání podnikatelského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman vyvolal 28. říjnem ještě tři tyto zuřivé ohlasy. Všechny stojí za to
Zemanova vyznamenání budou zřejmě ještě chvíli čeřit českou mediální scénu. Někteří, jako například Jindřich Šídlo, si komentáře odbyli už na sociálních sítích, jiní si počkali na vyjádření v médiích. Mezi nimi i kulturní kritička Jana Machalická, Petr Bittner, sloupkař Deníku Referendum a samozvaný „politický filosof“, a také stomatolog a bývalý politik Miroslav Macek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ketzl (Svobodní): Snad ty oslavy myslíme vážně
Oslavujeme 100. leté výročí našeho samostatného demokratického státu. V této dekádě, především, se však vzdalujeme dílu, které bylo před 100 lety vytvořeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na UK proběhl večer věnovaný Milanovi Rastislavovi Štefánikovi
Univerzita Karlova uspořádala slavnostní večer u příležitosti 100. výročí vzniku Československa nazvaný Pocta Milanovi Rastislavu Štefánikovi. Na akci, kde se hovořilo o odkazu tohoto významného státníka pro dnešní dobu, se sešla řada významných osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropský rozpočet na rok 2019? Posun k sociálním hodnotám
Plenární shromáždění Evropského parlamentu dne 24. října odsouhlasilo výši unijního rozpočtu na rok 2019. Podle něj by Unie měla mít příští rok k dispozici 166,3 miliard eur. Europoslanci tím dali jasně najevo, že finance navržené Komisí a Radou jsou nedostačující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tak pozor. Velká změna kolem Andreje Babiše
Premiér Andrej Babiš (ANO) se bude muset dostavit před europoslance. Evropská komise totiž vyšetřuje, zda je šéf hnutí ANO kvůli dotacím pro Agrofert ve střetu zájmů. Píše o tom server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Na čem stojí vlastenectví
Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily. Otcové zakladatelé nám zanechali inspirativní myšlenkový odkaz, který ani po dlouhé době neztratil nic ze svého lesku a platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Oslavy skončily. Do jaké míry byly opodstatněné?
Není zřejmě nijak statisticky podchyceno, kolik občanů se osobně zúčastnilo oslav 100. výročí vzniku Československa, ale nebudu daleko pravdy, že to byla sotva čtvrtina všech občanů a to si myslím, že jsem hodně nadsadil (domácí dýchánky na téma výročí se nepočítají).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VLS: Olšina vydala své bohatství
Rybáři VLS vylovili tři sta metráků ryb, na sváteční šumavský výlov dorazily i přes chladné a deštivé počasí dva tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají směnárny, zelenou naftu a možná mzdy politiků
Poslanci by dnes měli dál projednávat vládní předlohu, která umožní klientům směnáren odstoupit od směny peněz kvůli nevýhodnému kurzu. Budou se věnovat i dalším předlohám ve druhém čtení. Patří k nim například návrh na zpomalení růstu platů vrcholných politiků. Schůze pokračuje od odpoledne, program se ještě může změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Poctu hejtmana obdrželo osm osobností kraje, jedna z cen byla udělena in memoriam
Osm osobností dostalo u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu od hejtmana Libereckého kraje Martina Půty významné ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Opilost v neděli na Hradě: Vrácen úder. Bylo to prý jinak, než tvrdil novinář
Mezi vyznamenanými na Pražském hradě byla také novinářka Jana Lorencová. V minulosti se zabývala například kauzami lehkých topných olejů, byla také poslankyní za hnutí ANO. Na Facebooku se po jejím ocenění objevily diskuze, v jakém stavu si pro státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana přišla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Pohádka o drahé vodě
Voda je nejen základem pro náš život, je absolutní jednička ze všech surovin a je vzácná, to vědí nejen ti, kteří žízní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Možná, že by to vyhovovalo některým magnátům, že by měli ty refundace v plné výši
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Je to vládní návrh, návrh vlády, která nikdy nezískala důvěru Poslanecké sněmovny
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jásir si koupil český pas, a ani o tom nevěděl. Toto natočili Wollnerovi Reportéři v Makedonii
V pořadu Reportéři ČT se Marek Wollner věnoval angažmá našich policejních sil v Makedonii, kde čeští policisté pomáhají s migrační krizí. Markéta Kutilová v Makedonii cestovala s českými policisty při zadržování migrantů. Záchytným střediskem prý projde až 1 500 migrantů za měsíc a číslo se zvětšuje. Jeden ze zadržených měl i falešný český pas. Prý ho koupil v Řecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Říct dnes zemědělcům za Piráty, že jim vezmete podporu dvou miliard korun…
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 10. 2018 k návrhu poslanců Pavla Kováčika, Josefa Kotta, Karla Turečka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o spotřebních daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SOČR: Inaugurační koncert Alexandra Liebreicha
Slavnostní rámec bude mít koncert rozhlasových symfoniků v pondělí 5. listopadu ve Dvořákově síni Rudolfina. Jako nový šéfdirigent a umělecký ředitel tělesa se na něm oficiálně představí německý umělec Alexander Liebreich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Infiltrace Pirátů v Praze pustí k moci hodně kontroverzní jméno. Detaily výhradně na PL
Naše redakce stále sleduje informace z finišujících koaličních jednání napříč regiony. ParlamentníListy.cz své čtenáře pravidelně informují o jednáních a zákulisních hrách, které souboj o moc na radnicích provázejí. Uvnitř Prahy se kromě magistrátu svádí ostrý boj také na několika radnicích. Zajímavý zápas se odehrává mimo jiné na žižkovské radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Intenzivnější zápach odhalí i nepatrný únik zemního plynu
Pražská plynárenská Distribuce, a. s., provede v oblasti své územní působnosti, v souvislosti se zahájením zimní topné sezony, preventivní nárazovou odorizaci zemního plynu. Ta začne v pondělí 19.11.2018 v dopoledních hodinách, potrvá do pátku 23.11.2018 a následně bude postupně odeznívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Školství českou chloubou?
28. října jsme si připomněli 100. výročí vzniku Československa, státu, který už neexistuje. Zůstaly jen hořké vzpomínky na to, jak se opět rozhodlo o nás bez nás. 25 let po rozbití státu jsme svědky pompézních akcí, z nichž čiší faleš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist