Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Neutíkám, vzkázal Zdeněk Bakala
Miliardář Zdeněk Bakala o sobě dal po krátké době opět vědět. Poté, co prodal komplex budov Forum Karlín, po svých mediálních zástupcích vzkázal, že z České republiky rozhodně neutíká. Bakala totiž prodal luxusní komplex, ve kterém sídlí jeho mediální dům Economia. Rozhodně ale prý nemíní český trh vyklidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest informoval firmy o novinkách v oblasti zaměstnávání cizinců
V druhé polovině října 2018 uspořádal CzechInvest sérii seminářů na téma novinek v oblasti zaměstnávání cizinců. Do Prahy, Brna a Ostravy zavítalo více než 130 zástupců firem z celé republiky, kteří se chtěli informovat o možnostech a podmínkách zaměstnávání pracovníků ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Duba: Monopolizace trhu
Antimonopolní úřad ÚOHS oznámil, že dal souhlas se spojením firem Karlovarské minerální vody (KMV) a PEPSI CZ, a to pouhých sedm dnů po zveřejnění sektorového šetření ohledně případného ohrožení hospodářské soutěže v oblasti produkce nealkoholických nápojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle je dobrý! Tomáš Klus se začal radovat nad politikou. A chce víc
Zpěvák Tomáš Klus jásá nad „elfy“ – neprojevuje se však jako fanoušek díla J. R. R. Tolkiena. Pod označením „elfové“ vystupuje skupina občanů, kteří chtějí bojovat proti dezinformacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Stydím se za ně, říká šéf muklů o bouřící se opozici. Konfederaci chce raději zrušit
Spory uvnitř Konfederace politických vězňů došly podle stávajícího šéfa Františka Šedivého už příliš daleko. Řešení je podle něj jediné: spolek rozpustit.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Voliči Zemana do divadla nechodí, vypálil Jan Hrušínský. Tam prý chodí lidé, kteří mají úroveň
Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský je známý tím, že veřejně ostře odsuzuje dnešní vládce. To silně dráždí především příznivce prezidenta Miloše Zemana, který podle jeho slov může například za to, že se v Česku opět vracejí na scénu fašismus a nacismus. Že by svým vyjadřováním k politickému dění škodil svému divadlu, se ale neobává. Kritikou pak nešetřil ani na ODS za to, že se spojila s vydavatelem ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Plynovod Gazela 2 výrazně zhorší životní prostředí v Plzeňském a Ústeckém kraji
Ústní interpelace na ministra životního prostředí Richarda Brabce ke stavbě plynovodu, známého pod názvem Gazela 2
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Naplno pro Hradiště nepodpoří novou radu města
Zastupitelé NAPLNO PRO HRADIŠTĚ aktivně nepodpoří zvolení nové Rady města Uherské Hradiště. Před pondělním ustanovujícím zasedání nově zvoleného zastupitelstva to oznámil lídr kandidátky Michal Dvouletý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Krejčí důrazně varuje: Je stejná situace, jako před 1. světovou válkou
ROZHOVOR „Rozehrávají hru především proti Číně,“ říká k záměru prezidenta Donalda Trumpa vypovědět smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu profesor Oskar Krejčí. „S Putinem se může časem domluvit na vylepšení staré smlouvy. Opravdu ale nevím, jak se s Moskvou dohodne na raketách v Číně. A to je základní hra,“ vysvětluje. Politolog také upozorňuje na záměrné otevření debaty na toto téma před volbami do Kongresu. A rozmístění raket na území Evropy? „Mnozí čeští politici a generální tajemník NATO se budou okamžitě nadšeně hlásit, že chtějí americké rakety na svém území, ale rozumnější politici z Francie a Německa nebudou chtít, aby se z jejich území stalo rukojmí.“ Závěrem varuje: „Stejná situace byla i před první světovou válkou. Tehdejší mocní si také válku nepřáli, ale dělali vše pro to, aby přišla.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Zapojte se do soutěže o nejlepší statistický plakát
Český statistický úřad dnes spustil registraci do mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát. Soutěž je určena pro dvou- až pětičlenné týmy žáků a studentů základních, středních a vysokých škol ve třech věkových kategoriích. Celkový vítěz bude vyhlášen v srpnu příštího roku v malajském Kuala Lumpuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mezinárodní hodnocení FNUSA-ICRC: vysoká kvalita výzkumu, bohatá mezinárodní spolupráce a transparentnost
V druhém říjnovém týdnu se v prostorách Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny Brně (FNUSA-ICRC) konalo již páté společné setkání jeho Dozorčí rady a Mezinárodního vědeckého poradního sboru, jehož cílem bylo zhodnotit aktivity vědeckých a administrativních týmů FNUSA-ICRC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Cigáni jsou to! Jiří Čunek o Romech řekl, co si málokdo dovolí. Došlo i na server Romea
V bonusových videích serveru XTV se Jiří Čunek rozhovořil o Romech. „Já kdybych neměl kde bydlet, tak bych rád bydlel i v kontejneru, protože bydlení v kontejneru není nic zvláštního,“ řekl hejtman. Problém je prý, když komunita žije pospolu a nepracuje. Proti výrokům Miloše Zemana se neohrazuje. Teď se prý akorát musí říkat: „Všichni takoví nejsou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Vláda kašle na milion lidí v exekuci, shodila ze stolu pirátskou novelu exekučního řádu
Vláda dnes odmítla řešit problém téměř milionu lidí v exekuci, ze stolu totiž shodila novelu exekučního řádu z dílny Pirátů. Novelizaci exekučního řádu má přitom vláda ve svém programovém prohlášení a píše se o ní i ve volebním programu hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Poločas rozpadu
Pokud vláda jadernou budoucnost odpískala, měla by rychle začít připravovat novou státní energetickou koncepci, místo té staré, která už má zjevně poločas rozpadu za sebou. Potřebujeme se definitivně vyprostit ze století páry, pro kterou ostatně nebude voda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mluvčí Zdeňka Bakaly: Není pravda, že Zdeněk Bakala zvažuje právní kroky vůči hlavě státu
Reakce na článek v PL s názvem „Neutíkám, vzkázal Zdeněk Bakala“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Budeme se snažit dospět k nějakému závěru do Vánoc
Odpověď na ústní interpelaci od Vojtěcha Munzara k výstavbě nových jaderných bloků Jaderné elektrárny Dukovany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Dnes ráno rezignoval váš oblíbenec, generální ředitel Finanční správy Martin Janeček…
Ústní interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše k rezignaci generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radikál Bartoš s odvoláním kvůli protižidovským textům neuspěl. „Vítejte v totalitě,“ hlásil před novináři. Soudit se chce dál
Městský soud v Praze potvrdil dvouletou podmínku pro předsedu Národní demokracie, publicistu a spisovatele Adama B. Bartoše, za protižidovské texty, publikace a projevy. Po opuštění soudní síně se Bartoš hájil před novináři a hovořil o „totalitě“. Soudit se prý chce dál a věc požene prostřednictvím mimořádného opravného prostředku k Nejvyššímu soudu. Bartoše přišel podpořit i neúspěšný prezidentský kandidát, hudebník Petr Hannig, který mu během loňské prezidentské kampaně dával práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chceme vést Česko, říká jasně šéf komunistů Filip
Předseda komunistů Vojtěch Filip stojí v čele KSČM od roku 2005. A přestože ve sněmovních volbách v roce 2017 komunisté vybouchli a nedokázali dosáhnout ani na osm procent hlasů, Filip i nadále předsedou strany zůstává. A netají se tím, že chce určovat politické směřování České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Středoškoláci z Boskovic vyhráli 12. ročník soutěže „Pohár ústředního ředitele SVS“
Letošní ročník vědomostní a dovednostní soutěže středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele SVS“ zná svého vítěze. Stala se jím Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola v Boskovicích. Jednalo se již o dvanáctý ročník soutěže, kterého se zúčastnily týmy osmi středních odborných škol z České republiky a dva týmy ze Slovenska. Vítězný tým převzal ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Prezident Zeman se mýlí, nepřítelem není terorismus
Naším největším nepřítelem je jízda. Ano, bylo to jezdectvo, které rozhodlo množství bitev v náš neprospěch. Podceňovat ale nelze ani nebezpečí válečného loďstva, protože v dnešním propojeném světě si před jeho ničivostí nemůže být jist ani vnitrozemský národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vy žumpo, kavárníci zaplacení! Lezli jste mi do zadku. „Omilostněný“ Zdeněk Ondráček účtuje
ROZHOVOR Kavárníkům rozhodně radost udělat nehodlám, říká poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, kterého ve středu Sněmovna odmítla vydat k trestnímu stíhání. Ondráček reagoval na otázku, zda ho politika neznechutila a neuvažoval někdy o svém odchodu. Média podle něho proti KSČM vedou dlouhodobou negativní kampaň a každý, kdo má všech pět pohromadě, to podle něj vidí. Vůči Ondráčkovi samotnému prý média dělala prasárny. A proč? “Peníze, jak víme, nesmrdí,” sdělil poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Žalujte Annu Šabatovou. Jde to, ne že ne, stojí v dokumentu
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se zhurta pustila do ombudsmanky Anny Šabatové. Provedla toho prý tolik, že už by konečně měla být popohnána k zodpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Špatné je to, Angelo. Tereza Spencerová má zlé zprávy pro EU. Prohráli jste, dodává
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Evropská unie odchodem Angely Merkelové utrpí. Nikdo jiný totiž nebyl schopen přijímat zásadní rozhodnutí. Macron určitě ne, ten je spíš jen „bublifuk“ nápadů, které rychle splasknou, komentuje ohlášené „odcházení“ německé kancléřky Angely Merkelové analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí též poznamenává, že Merkelová a Macron se už ani nesnaží maskovat, že v Sýrii prohráli. A co soudí Spencerová o proběhlých oslavách století české státnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Moravec: Tomáš Garrigue Masaryk na mincích, 1. část
I přes téměř padesátiletou přestávku, během níž bylo možné pojímat prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka pouze jako historickou postavu, patří k našim nejzobrazovanějším osobnostem na platidlech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Velikonoce nám nikdo nezakáže a žádné koncentrační tábory vznikat nebudou, hájil Istanbulskou úmluvu Kněžínek
Istanbulská úmluva o prevenci a potírání násilí vůči ženám, jejíchž dopadů se obává především církev, podle ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) v podstatě žádné změny v českém právu nevyvolá. Ministr to dnes uvedl ve Sněmovně na dotaz poslance SPD Pavla Jelínka, podle něhož je úmluva Rady Evropy nadbytečná kvůli tomu, že je Česko signatářem úmluvy OSN proti diskriminaci žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Jsou dvě Gazely, 1 a 2. A projekt nebyl regionem vyhodnocen jako příliš konfliktní
Odpověď na ústní interpelaci Mikuláše Peksy ke stavbě plynovodu, známého pod názvem Gazela 2
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude navrhovat, aby Česko nepodepsalo pakt OSN o migraci
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude navrhovat, aby Česko po vzoru Maďarska a Rakouska nepřistoupilo ke globálnímu paktu Organizace spojených národů (OSN) o migraci. Vláda by o tom měla jednat příští týden, uvedl její předseda. Postoj k paktu chce ještě probrat s představiteli ČSSD. Babiš ve shodě se svým rakouským protějškem Sebastianem Kurzem uvedl, že pakt stírá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a jeho ustanovení umožňují rozdílný výklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM nabyl autorská práva k dílům významného představitele českého židovství
Úřad pro zastupování státu v Brně nabyl z dědictví jako tzv. odúmrť dodatečně objevený majetek zesnulého rabína prof. dr. Richarda Federa, významného představitele českého židovství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Němcová je zapšklá ženská. Rumlovy spacáky v ČT byly k popukání... Pak jsem zažil šok s Grossem a začal jsem pátrat, říká spisovatel Jan Šebelka
STO LET REPUBLIKY „Miloš Zeman je mým prezidentem stejně, jako jimi byli Václav Havel i Václav Klaus. Mým prezidentem bude i, nedej bože, stahovač králíků pan Drahoš. Ne se vším, co pan prezident Miloš Zeman dělá a říká, souhlasím, ale mně nevadí, když sem tam utrousí nějaké sprosté slovo, ačkoliv se to k jeho funkci nehodí. Rozumím tomu, že to je jen návnada, špíček, na který mu mainstream a politici skočí,“ vysvětluje v rozhovoru pro PL.cz spisovatel a publicista Jan Šebelka. „Pokusil se někdo vypracovat seriózní analýzu, jak je na tom prezident Zeman k Rusku a k Číně – a jak jsou na tom představitelé jiných států? Jaký je rozdíl v tom, když jede do Ruska a do Číny Eman Macron nebo ‚Frau Wir schaffen das‘? Je to mlácení prázdné slámy,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poche přišel na ranní poradu české diplomacie. Už ale z nové funkce a jako externista
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) ve čtvrtek skončil na ministerstvu zahraničí jako politický tajemník.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Český rozhlas Karlovy Vary zahájil samostatné vysílání
Český rozhlas spustil své regionální vysílání v Karlovarském kraji, které dnes v 11 hodin dopoledne slavnostně zahájil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Nová stanice Český rozhlas Karlovy Vary přiblíží posluchačům dění karlovarského regionu jak zpravodajskou, tak publicistickou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Uložení časové schránky na přehradě Les Království
Vodní dílo Les Království oslaví v příštím roce 100 let od svého dokončení. Aby se při této příležitosti zaskvělo v plné kráse, Povodí Labe provádí opravu a renovaci všech budov, které tvoří komplex této národní kulturní památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Polský tisk „poblil“ Jarka Nohavicu: Posílí ruský vliv v Česku!
Písničkář Jarek Nohavica má dostat z rukou prezidenta Vladimira Putina ocenění za přínos k česko-ruskému porozumění a kultuře. A v Polsku bijí na poplach. Jarka Nohavicu tam mají rádi, ale ze své historie se poučili, že z Ruska k nim přišlo leccos zlého. Pokud Jarek Nohavica Putinovo vyznamenání příjme, prý tím jen posílí ruský vliv v Česku. Ten prý posiluje i server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Finanční správa začala nadužívat své pravomoci a mimořádných nástrojů
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k odpovědím členů vlády na písemné interpelace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Náboženství vzniklo, když první podvodník potkal prvního hlupáka. Martin Konvička „jede bomby“ o islámu. Je to silné
ROZHOVOR Docent na Jihočeské univerzitě a protiislámský aktivista Martin Konvička okomentoval výsledky průzkumu agentury Pew Research Center, který zkoumal nálady v jednotlivých evropských zemích. V šetření Češi vyšli jako jedni z nejméně tolerantních národů vůči muslimům a ani ve vztahu k židům jsme nevyšli nejlépe. Naopak vůči gayům se Češi zdají být poměrně tolerantní. Konvička se výsledkům podivuje, zejména pak porovnání těch českých se slovenskými. Obrovské rozdíly mezi postojem Čechů a Slováků k islámu se mu zdají podivné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Osmnáct portrétů jezuitských generálů se stalo kulturní památkou
V roce 2018 se stal novou kulturní památkou výjimečně dochovaný soubor portrétů jezuitských generálů. Kompletní cyklus o osmnácti obrazech prezentuje nejvyšší představitele Tovaryšstva Ježíšova od založení řádu sv. Ignácem z Loyoly roku 1534 až po jeho zrušení v roce 1773.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Před sto lety se zrodila první československá ministerstva. Bylo jich 12
První právní normou Československa byl recepční zákon, který sepsal Alois Rašín a jenž zajistil kontinuitu veřejné správy. Další důležitý zákon pro fungování státu, pak Národní výbor československý schválil 2. listopadu 1918 a zřídil jím 12 nejvyšších správních úřadů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Co je na tom špatného, když se mají rádi dva muži? Světlana Witowská ryla do zástupce ANO, až se neudržel. A když zhasly kamery...
Ve včerejších Událostech, komentářích hovořili na téma práv homosexuálů: Radka Maxová, poslankyně za ANO, Marek Výborný, poslanec KDU-ČSL, a Patrik Nacher, poslanec za ANO. Debatu vedla Světlana Witowská. Witowská zmínila průzkum, podle kterého 52 % dotázaných tyto svazky nevadí. „Paní redaktorko, 70 % lidí je pro trest smrti, budeme ho zavádět? Jo, budeme se odvolávat na průzkumy?“ reagoval Nacher. Maxová „duhové rodiny“ bránila. Výborný řekl, že manželství není otázka nároku. A výkon Witowské zkritizoval Petr Štěpánek, protože podle něj kopala za jeden tým a „za pokrokářské ničení tradičního světa“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poslance dnes zaměstnají interpelace a fiskální pakt
Poslance dnes čekají zejména pravidelné interpelace na členy vlády. Na programu jsou i mezinárodní smlouvy, mezi něž patří fiskální pakt zemí Evropské unie, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Olomoucký kraj bude konečně vcelku. Zbaví se nezáživné pomlčky
Velkou změnu už brzy prodělá elektronické srdce Olomouckého kraje. Jeho webové a e-mailové adresy totiž přejdou pod novou doménu. Místo jazykolamu kr-olomoucky.cz se bude nově používat olkraj.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Cemper: Muslima by Čech do rodiny nevzal, kebab miluje. Češi věří blábolům. Strach z islámu je přehnaný, nemohou nás ale nutit někoho přijímat
ROZHOVOR Pořadatel demonstrací, publicista, občanský aktivista a šéfredaktor serveru Manipulátoři.cz Jan Cemper se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil na téma vztahu Čechů k náboženským, rasovým i jiným minoritám. Vztah Čechů k Vietnamcům a Ukrajincům je podle něj horší, než se na první pohled zdá. Ohledně muslimů panuje jisté pokrytectví. Naopak vůči gayům jsou Češi vstřícní. Cemper v tom vidí potvrzení toho, že Češi patří na Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Odstěhujte migranty na ostrovy. Čechy převraceli z náboženství na druhé, takže nevěří ani islámu. Homosexuálové nám přispěli
ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras promluvil na téma nedávného průzkumu evropských nálad vůči jednotlivým náboženstvím a menšinám, uskutečněného nezávislou agenturou Pew Research Center. Průzkum vydává zajímavé svědectví o Češích. Jsme jednou z nejvíce islamofobních zemí Evropy, ani náš vztah k Židům není příliš vřelý. Na druhou stranu jsme velmi tolerantní vůči homosexuálům. Kuras, znalec islámu, vysvětluje příčiny českých nálad, které jsou v evropském kontextu velmi osobité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Jaký byl, pane ministře, poměr hlasů vlády pro zamítnutí zvýšení platů učitelů?
Ústní interpelace na ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu ke zvýšení platu učitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora jednala s ministryní Janou Maláčovou o dětských skupinách, mateřských školách a platech pedagogů
Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 se uskutečnilo jednání zástupců Pedagogické komory s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Hlavními diskutovanými tématy byly návrhy Pedagogické komory na zvýšení příplatků pro třídní učitele a za specializované činnosti, zvýšení platů pedagogických pracovníků o 20 %, nastavení srovnatelných podmínek pro mateřské školy i dětské skupiny a novela nařízení vlády platových poměrech zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Měl maximalizovat výběr daní a tu horlivost občas přeháněl. Pilný v ČT komentoval odchod šéfa finanční správy
Na Ministerstvo průmyslu a obchodu přichází nový náměstek Ivan Pilný (ANO), který má prý skoncovat s byrokracií a zavést digitální stát. Kde přesně začne? Bude zavedena paušální daň? A co říká na to, že šéf finanční správy Martin Janeček končí? Nejen to byly otázky moderátora Daniela Takáče, na které ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 odpovídal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Kobza o Češích, netolerantních k islámu: Neziskovky propagují islamizaci Česka. Vidíme, co se děje na Západě
ROZHOVOR Poslanec Jiří Kobza (SPD) pro ParlamentníListy.cz uvedl svůj pohled na výsledky průzkumu agentury Pew Research Center, ze kterého vychází Češi po Arménech jako nejméně tolerantní vůči muslimům. Naše kultura vychází z křesťansko-židovských tradic, připomíná Kobza a vysvětluje tak přátelštější postoj Čechů vůči Židům. Řeč přisla i na postoj Čechů k homosexuálům a na adopci dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
BigBoard žádné nové reklamní plochy nezískal, informoval pražský magistrát
Praha nepronajala společnosti BigBoard nové reklamní plochy, pouze prodloužila nájem původních a postupovala podle zákona. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Deník Právo dnes uvedl, že dosluhující rada v úterý pronajala firmě osm nových ploch a nájmy dalších prodloužila, i když vazby mezi magistrátem a společností BigBoard řeší policie. Úterní krok radních kritizují zástupci nové pražské koalice či premiér Andrej Babiš (ANO). Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v otevřeném dopisu žádá po deníku omluvu, kterou je připravena požadovat soudně. Právo se na dotaz ČTK nevyjádřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Já říkám, okamžitě vezmeme do Schengenu Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko
Odpověď na ústní interpelaci od Heleny Langšádlové k navýšení personální kapacity a finančních prostředků pro agenturu Frontex
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj podepsal se SŽDC memorandum
Dokončení železničního koridoru Praha – České Budějovice s napojením na rakouské hranice. Modernizace trati České Budějovice – Plzeň včetně elektrizace úseku Písek – Písek město. Nahrazení starého železničního mostu novým přes Vltavu u Červené nad Vltavou na trati Tábor – Písek. Inovace železničního uzlu České Budějovice. Rekonstrukce železničních stanic či seřazení priorit v rámci dopravní obslužnosti obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Pětileté moratorium na poplatky z těžby je pro stát extrémně nevýhodné
Ústní interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše ke zvyšování poplatků z těžby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pan Janeček odchází s čistým stolem
Odpověď na ústní interpelaci od Stanislava Blahy k rezignaci generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„To opět nebyl názor ODS. Nevidím v tom problém,“ odrážel Fiala dotazy redaktorky, která ho dusila na projevech Klause ml.
Hostem čtvrtečního pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda ODS Petr Fiala, který si chválí vzestup voličské obliby. Věří prý, že ji dokáže proměnit v politické úspěchy. Kromě toho také zodpovídal na otázky, zda je správné, že část ODS hlasovala proti vydání komunistického poslance Ondráčka trestnímu stíhání. Nebo jestli pomáhá straně Václav Klaus mladší, když v důležitých chvílích hlasuje jinak než zbytek strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Hazard s budoucí energetickou bezpečností a soběstačností ČR
Ústní interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše k výstavbě nových jaderných bloků Jaderné elektrárny Dukovany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Konference nabídne diskuzi o významu historických výročí pro českou společnost
Konference s názvem Dějiny ve veřejném prostoru: Česká společnost a historická výročí se koná 8. a 9. listopadu 2018 v Praze. Zaměří se na současnou kulturu vzpomínání s důrazem na význam historických výročí pro českou společnost, ať už se jedná o výročí spojená s Janem Husem, Tomášem Garriguem Masarykem nebo tzv. osudovými osmičkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB dnes opět zvýšila svoji základní úrokovou sazbu. Koruna ale moc neposílí
Komentář k dnešnímu rozhodnutí ČNB opět zvýšit klíčové úrokové sazby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Jsme rádi, že se vláda odhodlala tuto smlouvu předložit
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Manželství bylo vždy mezi mužem a ženou! Debata Jocha a právničky z iniciativy Jsme fér se drsně vyhrotila
V Duelu DVTV se Roman Joch z Občanského institutu střetl s právničkou Adélou Horákovou z iniciativy Jsme fér. Horáková řekla, že se Joch snaží říkat homosexuálům, jak se mají cítit. „Je nedůstojné existovat v jiné kategorii,“ myslí si o možnosti srovnat práva registrovaného partnerství a manželství. „To je, jako byste zrovnoprávňovali mnohoúhelníky,“ popisoval její snahu Joch. Argumentoval svobodou svědomí a připomenul i amerického pekaře, kterého soudili, protože odmítal péct dort na svatbu stejnopohlavního páru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Volby do amerického Kongresu se blíží…
Ačkoliv Trumpově administrativě slibovala celá plejáda rádoby-analytiků brzký konec, tak Ameriku čekají příští úterý řádné a tedy jen plánované volby do Kongresu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Merkelová odchází, Kurz nastupuje…
Je téměř idiotské tvrdit, že Angela Merkelové přinesla Evropě stabilitu a mír. Za podporu násilného puče ke svržení demokraticky zvoleného prezidenta Janukoviče by se naopak západní představitelé měli odpovídat před Mezinárodním trestním tribunálem v Haagu. Občanská válka, kterou Západ vyvolal a která boří na východní části Evropy je trestuhodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Ptačí orloj
Liberecká zoo si pro návštěvníky připravila novou atrakci – Ptačí orloj. Ten je umístěný v nejstarším domku v areálu zoo, v cukrárně U čápa ve spodní části zoo. Novinka se návštěvníkům poprvé představila již začátkem října v rámci oslav Světového dne zvířat, ale až nyní byl zahájen jeho pravidelný provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Naši vojáci by se měli z Afghánistánu stáhnout
Ještě neuplynuly ani tři měsíce od chvíle, kdy tři čeští vojáci zahynuli při sebevražedném útoku na východě Afghánistánu a už je tady další smutná zpráva. Po útoku z předminulého týdne, kdy při explozi vozu naplněného trhavinou bylo zraněno pět našich vojáků v obrněném automobilu, z toho jeden vážně, přišel v pondělí 22. 10. 2018 o život další voják.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Agentura pro sport nemá dostatek kontrolních mechanismů
I přestože kvituji samotnou myšlenku vzniku agentury pro sport, nemohl jsem její vznik podpořit, protože v samotném návrhu vidím značné množství problémů a nestandardních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB dál zvyšuje sazby. Vlastní Bydlení zřejmě bude ještě dražší
Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby – o čtvrt procentního bodu. Dá se tak předkládat, že zdraží hypotéky a sehnat vlastní střechu nad hlavou bude opět o něco složitější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Přistoupení k Fiskálnímu paktu nás žádným způsobem nepřibližuje k přístupu do eurozóny
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pět Romů u Jaromíra Soukupa: Za totality jsme byli utlačovaní. Neměli jsme šanci se vzdělat
Jaromír Soukup ve včerejším pořadu stejného jména s příponou LIVE řešil rasismus. Pozval si 5 zástupců romského etnika. Jednak to byl Milan Horvát, předseda Sdružení romských občanů, Štefan Ličartovský, zakladatel spolku Julius, Rastislav Lučanský, předseda asociace Společenství Romů v České republice, Ladislav Sivak, celopražský předseda Romské demokratické strany a Miroslav Rusenko, politik a místopředseda ze stejné strany. Řešilo se všechno, co Romy trápí: exekuce, bydlení a rasismus. Došlo i na slova Miloše Zemana. „To je urážka Romů,“ stěžoval si představitel Romské demokratické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Politici v žádném případě nesmí zasahovat do řízení správců daně
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k odpovědím členů vlády na písemné interpelace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti v Brně schválili koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD
Piráti v Brně schválili hlasováním v členské základně koaliční smlouvu s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Vyplývá to z diskusního fóra Pirátů. Dvoudenní hlasování končí až v pátek večer a zatím ještě všichni nehlasovali, avšak dnes po 11:00 už dvanáct členů brněnské základny z dvaceti smlouvu podpořilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Místa úsekových ředitelů v Lesích ČR jsou od listopadu obsazená
Posty ředitele lesního a vodního hospodářství, ekonomického, správního a obchodního ředitele podniku Lesy České republiky obsadí v pondělí 5. listopadu noví manažeři. Do výběrových řízení se přihlásilo 33 uchazečů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
OMMO: Kriticky hodnotíme přístup Babišovy vlády k zákonu o sociálním bydlení
OMMO je subjektem, který se přihlásil ke koncepci sociálního bydlení, tedy také k nutnosti přijetí zákona o sociálním bydlení. Deklarujeme tento svůj postoj dlouhodobě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Nový tiskopis pro závislou činnost za zdaňovací období roku 2018
Finanční správa upozorňuje veřejnost na možnost využití nového tiskopisu pro poplatníky s příjmy ze závislé činnosti (zaměstnance) a pro plátce daně ze závislé činnosti (zaměstnavatele). Jedná se o tiskopis Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, který je nově k dispozici i v elektronické formě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci ANO, TOP 09 a dalších stran vytvořili ve Sněmovně Evropskou platformu
Zákonodárci ze sedmi poslaneckých klubů vytvořili ve Sněmovně Evropskou platformu. Informovali o tom na dnešní tiskové konferenci. Zástupci ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů a nezávislých chtějí skrze ni objektivně informovat o evropské politice a aktivně se na ní podílet. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Čtvrcení novináře čili Reálpolitika demokracií
V naší sto let existující republice neumíme stát na své straně. Žel bohu a Masarykovi... Pořád potřebujeme někoho, kdo nás vodí za ručičku a otcovsky vysvětluje, co je dobré a co zlé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí volil své vedení
V úterý 30. 10. 2018 se na svém řádném jednání sešel nyní patnáctičlenný senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakouské odmítnutí migrační smlouvy OSN: Jsme oddáni rakouskému lidu a chceme nezávislost, řekl Kurz. A my?
Spolková vláda Rakouska ve středu 31. října rozhodla, že Rakousko nepodepíše Globální kompakt o migraci. Po jednání vlády oznámil odchod od projektu migračního paktu spolkový kancléř Sebastian Kurz (OVP). „Spolková vláda se důkladně zabývala Migračním paktem OSN a dohodli jsme se, že je důležité, abychom dodržovali rakouskou národní svrchovanost. Proto jsme se rozhodli, že Rakousko nebude souhlasit s Valným shromážděním OSN a nepodepíše smlouvu OSN o migraci,“ uvedl po jednání vlády kancléř Kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zrušení karenční doby považuji za populistický krok
Komentář na facebookovém profilu ke zrušení karenční doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Výzvy novomanželům jsou nejenže nezákonné, ale i morálně odpudivé
Komentář JUDr. Jiřího Matznera, Ph.D., LLM., rozesílání výzev finanční správy novomanželům k tomu, aby ji poskytovali informace o jejich svatební hostině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODA: Rozpočet trpí mnohem větším problémem, než je deficit
Po hospodářské krizi let 2008/2009 se Česká republika v kontextu vývoje celé Evropské unie dostala do příjemné pozice státu, který se opírá o solidní hospodářský růst. Samostatný český stát hospodaří ale za dob zlých i dobrých s dluhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB zveřejnila, jak bude postupovat při stanovení požadavku MREL
Česká národní banka zveřejnila Obecný přístup ke stanovení minimálního požadavku na kapitál a způsobilé závazky (MREL). Tímto krokem ČNB transparentně a s předstihem sděluje zejména bankám a odborné veřejnosti, jak bude postupovat, až bude tento nový požadavek v příštích letech jednotlivým bankám stanovovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Nebude chybět Merkelová, ale vize
Kdysi jsem četl knížku o dvou černoškých kmenech, jeden moderní, druhý zaostalý: Když se bílí ptali příslušníhů zaostalého kmene, jak hodnotí svého náčelníka, vyjádřili se velmi negativně. A to nemáte proceduru, jak ho nahradit? – ptali se bílí. Máme – odpovídali příslušníci kmene –, když na to přijde, můžeme ho i sníst. Tak proč to neuděláte? – vyzvídali bílí dál. Protože se u nás traduje, že když je náčelník špatný, tak ten, co po něm přijde je ještě horší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Primátorem Zlína byl dnes zvolen Jiří Korec (ANO)
Jiří Korec (ANO) se stal primátorem Zlína, dnes ho do čela krajského města zvolilo ustavující zastupitelstvo. V minulém volebním období byl náměstkem primátora. Pro Korce dnes hlasovalo 27 z 39 přítomných zastupitelů, deset zastupitelů se zdrželo, jeden byl proti a jeden nehlasoval. Korec neměl protikandidáta. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SPD: Vznikem naší první republiky byla završena nesmírná touha po samostatnosti
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09 hlásí úspěch. Má post starosty. Kde?
Starostou Votic na Benešovsku se stal opět Jiří Slavík (TOP 09). Vstoupil tak do svého čtvrtého volebního období v čele města, funkci starosty ale nezastával nepřetržitě, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A ještě jeden průšvih na konec: Krnáčová prý uzavřela podivnou smlouvu
Adriana Krnáčová z hnutí ANO si už moc dlouho primátorský řetěz neužije. V pozici nejmocnějšího politika v hlavním městě ji nahradí Pirát Zdeněk Hřib. A ten si možná posvítí na podezřelou smlouvu, kterou podle informací deníku Právo uzavřela právě Krnáčová a spol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín povede nově Hana Ondryášová
Novou ředitelkou regionálních stanic Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín byla Radou ČRo na návrh generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala s účinností od 1. listopadu 2018 jmenována dosavadní editorka stanice ČRo Brno Hana Ondryášová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Kameny zmizelých připomenou alespoň dvanáct z obětí Křišťálové noci
Tisíce skleněných střepů daly vzniknout názvu noci, jež se stala pro miliony lidí úsvitem zkázy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rezignace generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka
Martin Janeček k dnešnímu dni podal žádost o odvolání ze služebního místa představeného, a to ke konci roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pápá. Klíčový státní úředník to hned po ránu zabalil a odstoupil
Generální ředitel Finanční správy ČR Martin Janeček definitivně končí. Zlomily mu vaz kontroly svatebčanů, u kterých se snad obával, že mohli během jednoho z nejkrásnějších dnů ve svém životě okrádat stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pražáci ,,táhnou" na venkov. Na bydlení v Praze už nemají
V posledních dvou stech letech se lidé nejen v Čechách a na Moravě stěhovali z venkova do měst. Teď se však děje něco nevídaného. Proud se obrací. Češi odcházejí z Prahy. Proč? Ceny bytů i nájmů v Praze dosahují astronomických výšin a českému smrtelníkovi většinou výše jeho platu nestačí na bydlení v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak dál v Afghánistánu
Jsme přesvědčen, že diskuse kolem Afghánistánu vždy měly a mají smysl. Proto nemám rád rychlé závěry a zametání problémů s touto misí pod koberec. Proto podporuji zahájení diskuse o tom, jak dál v této těžce zkoušené zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Do vedení Vojenských lesů nastupuje Petr Král
Vojenské lesy a statky bude od čtvrtka řídit dosavadní šéf šumavské lesnické divize tohoto státního podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pád ceny ropy nepřiměl pumpaře ke zlevňování
Ceny pohonných hmot se v uplynulém týdnu měnily jen mírně a postupně začínají stagnovat. Ceny benzínu a nafty se již téměř vyrovnaly a na mnoha čerpacích stanicích lze oba typy pohonných hmot pořídit stejně draho. Průměrná cena nafty je však stále o několik haléřů levnější než průměrná cena benzínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Administrativa spojená s placení daní meziročně poklesla
Administrativní náročnost spojená s placením daní v České republice klesla v roce 2017 o 6 hodin ročně. Vyplývá to ze studie Světové banky Doing Business 2019, která každoročně mapuje podnikatelské prostřední ve 190 zemích světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Praze 12 vznikla nová koalice Pirátů, ODS a TOP 09
V Praze 12 by měli vládnout vítězní Piráti s podporou Zelených společně s ODS a TOP 09, starostou se stane Jan Adamec z Pirátů. Zástupci těchto stran, kteří mají v zastupitelstvu městské části 21 z celkem 35 hlasů, podepsali večer koaliční smlouvu. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paměť národa pořádá sbírku na nahrávky válečných veteránů
V Česku dnes začíná sbírka ke Dni válečných veteránů, který připadá na 11. listopad. Koupí květu vlčího máku lidé přispějí projektu Paměť národa na další pořizování nahrávek účastníků druhého a třetího odboje. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Stát je garantem bezpečnosti potravin, ale ne jejich kvality
Státní dozorové orgány dělí nevyhovující potraviny na nejakostní, falšované a nebezpečné. Nejakostní jsou ty, co nedodržují složení určené právními předpisy nebo uvedené v označení potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Vznikla celá generace, která nikdy nesportovala
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Musíme ke sportu přitáhnout už malé děti
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kdo odmítá práci a pracovat může, si podporu nezaslouží
Komentář na facebookovém profilu k návrhům na zvýšení částek životního minima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Znojemská radnice zve na Den otevřených dveří, prohlídky staré školy i podzemí
V sobotu 17. listopadu se otevřou dveře znojemské radnice, aby posedmé přilákaly k návštěvě širokou veřejnost. Letošním nosným tématem bude Centrum obnovy společenského kulturního dědictví, projekt, díky kterému se nastartuje památková obnova budovy staré školy v Louce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček sledoval v ČT reportáž o sociálním bydlení: Hodina úvah odborníků a pak... dostal slovo starosta Karviné
Zástupce veřejného ochránce práv Stanislav Křeček se opět zaměřil na bytovou problematiku. Vyjádřil se na Facebooku k problému sociálního bydlení. Podle něj je debata k ničemu, když není možné pojmenovat problém. “Máme 700 volných bytů, ale těmto lidem je nedáme, protože se nechovají řádně,” citoval starostu z Karviné. A v komentářích došlo i na politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Někdejší Babišův náměstek vede válku s ministerstvem financí. Přišel tam o práci
Někdejší náměstek bývalého ministra financí Ondřej Závodský, který měl na starosti boj proti hazardu, si příliš nekápl do noty s Babišovou nástupkyní Alenou Schillerovou. Jemně řečeno, nekápli si do noty dokonce tak moc, že byl jako úředník postaven mimo službu. Ministerstvo by ho rádo úplně odstřihlo. Závodský si to však nenechává líbit a s ministerstvem se soudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Rozpočet školství pro rok 2018 neměl pokrytou oblast speciálního vzdělávání
Odpověď na ústní interpelaci Lukáše Bartoně ke zvýšení platu učitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hrad chce žalovat Mafru kvůli článku o těžbě kamene v lánské oboře
Kancelář prezidenta republiky chce právní cestou požadovat omluvu od společnosti Mafra za článek o těžbě kamene v lánské oboře. Žalobu chce také podat na autora textu Lukáše Valáška. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl kancléř prezidenta Vratislav Mynář. Viní je „z účelového a lživého pokusu poškodit Kancelář prezidenta republiky“ (KPR). Podle článku prodala Lesní správa Lány kámen pod cenou, podle Hradu byla cena nízká, protože kupec sám zajišťoval těžbu kamene. Server iDNES.cz ale dnes uvedl, že firma, která kámen koupila, dostala za trhací práce zaplaceno zvlášť 12 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Proč chce vláda v době kůrovcové kalamity odčerpat významné finance Lesům ČR?
Ústní interpelace na ministra zemědělství Miroslava Tomana k odčerpání finančních prostředků Lesům České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman u Soukupa pálil ostrými. Zkazil radost konkrétním novinářům, když došlo na naše jádro a Rusko. A to nebylo rozhodně vše
Čtvrteční pořad na TV Barrandov Týden s prezidentem opět nabídl pohled na aktuální politické dění očima české hlavy státu. Moderátor Jaromír Soukup s Milošem Zemanem opět prodiskutovali řadu dalších témat týkajících se například zvyšování platů politiků, karenční doby nebo jaderné energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Podal (SPD): Mají cestující započít se sbírkou na vagón, nebo si nějaký starší zrenovovat?
Ústní interpelace na ministra dopravy Dana Ťoka k nedostatku vagónů u rychlíků Českých drah
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Přidávání dalších vozů v Hradci Králové naráží na technologické limity
Odpověď na ústní interpelaci Zdeňka Podala k nedostatku vagónů u rychlíků Českých drah
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie Ostrava: Michal Hrůza se do Gongu moc těší
Michal Hrůza se po roce vrací do Dolní oblasti Vítkovice, kde loni na festivalu Colours of Ostrava odehrál úspěšný koncert s Janáčkovou filharmonií. Koncert se odehraje v úterý 6. 11. 2018 od 19 hodin, ale tentokrát pod střechou Gongu. O den později se pak mohou těšit i posluchači ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČNB: Výroční emise oběžných dvacetikorun se setkala s enormním zájmem veřejnosti
Mimořádný zájem veřejnosti vzbudila speciální emise oběžných dvacetikorun s portréty zakladatelů státu, kterou vydala Česká národní banka u příležitosti 100. výročí vyhlášení československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr obrany Metnar: Výsledek řízení s Řehkou nelze předjímat
Výsledek budoucího kázeňského řízení s generálem Karlem Řehkou nyní nelze předjímat. V odpovědi na dnešní interpelaci Heleny Langšádlové (TOP 09) to řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Řehkovi hrozí řízení kvůli vyjádření na adresu Lubomíra Zaorálka (ČSSD), podle kterého by mělo Česko i Severoatlantická aliance zvažovat odchod z Afghánistánu. Langšádlová zdůraznila, že nikdo, ani vojáci, nesmí být trestán za vyjádření osobního a občanského postoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stát v říjnu hospodařil s přebytkem 5,7 mld. Kč
K 31. 10. 2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 132,8 mld. Kč, celkové výdaje 1 127,1 mld. Kč a přebytek hospodaření 5,7 mld. Kč (v říjnu 2017 vykázán přebytek 26,5 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Terorismus, migrace, ale i Rusko jsou podle sněmovních stran největší budoucí hrozby
Představitelé většiny sněmovních stran považují za největší bezpečnostní hrozby pro příštích 20 let migrační tlaky a mezinárodní terorismus. Uvedli to na dnešní konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Část politiků ale mluvila i o obavách z Ruska, o moci nadnárodních korporací nebo o kybernetických hrozbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Současná vláda se snaží co nejrychleji napravit nerovné postavení státu
Odpověď na ústní interpelaci od Dany Balcarové ke zvyšování poplatků z těžby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení NCOZ SKPV posílili noví náměstci
Ve vedení Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV došlo k personálním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český premiér naléhá na Evropskou komisi, aby přezkoumala prodej ostravské huti
Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal komisařce pro hospodářskou soutěž v Evropské komisi Margrethe Vestagerové dopis, v němž na ni naléhá, aby EK při schvalování kupce hutního podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO) prozkoumala transakce s emisními povolenkami a investiční plán potenciálního kupce, britské firmy Liberty House. Text dopisu datovaného 26. října přetiskli odboráři AMO ve svém zpravodaji. Stanovisko premiéra se ČTK nepodařilo získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Juniorští olympionici na ministerstvu školství
První polovina tohoto měsíce patřila třetím olympijským hrám mládeže do 18 let, které se letos konaly v jihoamerickém Buenos Aires. Zúčastnilo se jich na čtyři tisícovky sportovců z celého světa, kteří se utkali ve vice než třicítce sportovních odvětví. Pro českou výpravu byly hry velmi úspěšné - získali jsme celkem 13 medailí, což je o 5 více než na stejných hrách v roce 2014. Oceněné sportovce dnes přijal ministr školství Robert Plaga a poděkoval jim za skvělou reprezentaci českého juniorského sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hošek (Svobodní): Třídění odpadů z trochu jiného pohledu
Třídění odpadů v EU, potažmo v ČR je věnována nepřiměřená pozornost, já se pokusím otevřít problém a zda je to dobře nebo špatně, ať si každý udělá obrázek sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Veselý: Kondolence rodinám zabitých vojáků
Soukromý názor MUDr. Romana Veselého k nedávné tragické události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Z jednání Rady jsem byla řádně omluvena a tudíž jsem ani nehlasovala
Otevřený dopis šéfredaktorovi deníku Právo a rekce na lživý článek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Týden vědy a techniky poprvé také v Národním zemědělském muzeu v Praze
V týdnu od 6. do 11. listopadu mají malí i dospělí příznivci vědy možnost navštívit oblíbený festival Týden vědy a techniky také v hlavní výstavní budově Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Klesla a 90. léta
Den po oslavách 100. výročí vzniku Československa zahájily Lidové noviny ostudným plivnutím svého komentátora Jana Klesly na bývalého prezidenta Václava Klause, plivnutím tak nehorázným a lživým, že nemůže zůstat bez odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Mám respekt k opačnému názoru, ale ne k informacím, které jsou výlučně fake news
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: KMV může ovládnout PEPSI pod podmínkou splnění závazků
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal dne 30. 10. 2018 rozhodnutí, kterým povolil za podmínky splnění několika strukturálních závazků, které ve prospěch zachování účinné hospodářské soutěže přijal účastník řízení, spojení soutěžitelů spočívající v nabytí možnosti společnosti KMV BEV CZ s.r.o. kontrolovat společnosti PEPSICO CZ s.r.o., PEPSI-COLA SR s.r.o. a část závodu a vybraných nemovitostí společnosti Fővárosi Ásványvíz - és Üdítőipari Zártkörűen Működő Részvénytársaság. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Přístupem k fiskálnímu paktu, získáváme důležité právo, právo být slyšet
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom přivede do Mostu hvězdnou sérii NASCAR
Vedení společnosti AUTODROM MOST úspěšně pokračuje ve snaze přilákat na sever Čech další atraktivní závodní série. Poslední skvělou zprávou pro fanoušky motoristického sportu je dohoda s firmou Team FJ, která vlastní licenci společnosti National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR), zastřešující jednu z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií kategorie Stock Car. Ve Spojených státech se jezdí už od roku 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Přijetí fiskálního paktu EU by měla být otázka na referendum
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soud potvrdil Bartošovi podmínku za protižidovské texty
Odvolací pražský městský soud dnes uložil předsedovi krajně pravicové Národní demokracie Adamu B. Bartošovi dvouletý podmíněný trest s tříletou zkušební dobou za vydávání protižidovských knih, článků a komentářů a za protižidovské, protimigrantské a protiislámské projevy. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ta smlouva je zbytečná
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 11. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš vyloučil stažení vojáků z Afghánistánu
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyloučil stažení českých vojáků z Afghánistánu. Česko bude pokračovat v boji proti terorismu a nezradí své spojence, řekl dnes v Praze na konferenci „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Přihlásil se také k závazku vůči NATO zvyšovat výdaje na obranu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hassan Mezian: Češi se bojí muslimů, protože je neznají. Jsou vystrašení. Korán říká, že nejlepší je ten, kdo dělá dobře ženám
ROZHOVOR „Češi se bojí muslimů, protože je neznají. Jsou vystrašení,“ tvrdí bývalý senátor a lékař Hassan Mezian, který pochází ze Sýrie. Prezident Miloš Zeman se podle něj mýlí, když tvrdí, že všichni teroristé jsou muslimové. Špatné chování některých muslimů podle něj nepochází z islámu. Ráj prý leží pod nohami matek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Musíme být dobře připraveni i na možné budoucí hrozby
Ústní interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše k navýšení personální kapacity a finančních prostředků pro agenturu Frontex
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra