Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Nechutné! Mohla pomoct českým dětem, ale nepomohla.“ Šojdrová prý v Řecku našla syrské nezletilce a chce je dostat do ČR. Ale hned narazila. Toto jí přes PL vzkazují Babiš a další
ANKETA Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) tento týden v Řecku zjišťovala, kolik je v zemi dětí-uprchlíků a zda jsou právně volné. Šojdrovou doprovázeli zástupci české ambasády i Martin Rozumek, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům. Jejím cílem je, aby ČR přijala skupinu dětí, které jsou nedoprovázené, které nemají rodiče a ochranu. Šojdrová kontaktovala i českého premiéra. "Požádala jsem ho o schůzku, čekám na odpověď," sdělila LN. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, jaký mají na její počínání názor. Mezi jinými do ankety přispěl se svoji reakcí i Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Co napovídá volební účast?
Jihlava 37,48 %, Třešť 43,70 %, Telč 43,83 %, Slavonice 48,95 %, Dačice 50,72 %, Luka nad Jihlavou 52,28 %, Polná 52,90 %, Brtnice 53,09 %, Mrákotín 54,38 %, Batelov 56,66 %, Stonařov 59,88 %, Kamenice 62,06 %, Větrný Jeníkov 71,14 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NKÚ: V Praze se sešli odborníci na audit životního prostředí
V Praze se uskutečnilo 16. jednání řídicího výboru pracovní skupiny pro audit životního prostředí organizace INTOSAI. Tato organizace sdružuje 78 nejvyšších kontrolních institucí z celého světa a v řídicím výboru zasedá 17 z nich včetně Nejvyššího kontrolního úřadu. Na jednání, které NKÚ organizoval, se v Praze sešli například zástupci kontrolních institucí z předsedající Indonésie, Maroka, Brazílie, ale i Kanady, USA, Estonska nebo Evropského účetního dvora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Aktuální informace pro občany k tématu brexitu
Ministerstvo zahraničních věcí ČR nově zřídilo na svých webových stránkách kapitolu BREXIT – informace pro občany, kde je možné najít aktuální informace a praktické rady k možným dopadům odchodu Velké Británii z EU na životy občanů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Východ slunce, emoce a konzervatismus
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o střídání času
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Co oni považují za pozitivní, je ale pro většinu společnosti negativní... Petr Žantovský je v údivu nad tím, co se chystá činit „výbor pro pravdu“
TÝDEN V MÉDIÍCH Naše média si dokážou vybrat vždy jenom jeden, dva z kontextu vytržené příklady, na nichž dokazují, jak je prezident Miloš Zeman jednostranný a špatný. Proto by Petr Žantovský doporučil všem těm, kdo ho chtějí v souvislosti se státními vyznamenáními kritizovat, ať nahlédnou do Wikipedie a připomenou si, kdo dostal metály od předchozích prezidentů. Mediální analytik se hrozí toho, že po vzoru Chovancova ministerstva pravdy vzniká poslanecká platforma, která si klade za cíl uvádět informace na pravou míru. Pikantní je, že lidem vtloukat do hlavy, co pravda je a co není, se chystají členové miniaturních klubů TOP 09 a STAN, kteří prošli do Sněmovny s pořádně odřenými zády a jimž tedy voliči evidentně důvěřovali nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Konference týkající se Islámského státu: Zdechovský popsal hrůzy, které se dějí v uprchlickém táboře v Řecku. Skutečný islám je ale mírumilovný, zaznělo také
REPORTÁŽ Europoslanec Tomáš Zdechovský byl jedním z hlavních hostů konference věnované problematice Islámského státu, která se v pátek 2. listopadu konala v prostorách Martinického paláce na Hradčanském náměstí. Mezinárodní konferenci s názvem „Strategies to End the Scourge of Isis“ (Strategie, kterými skoncovat s pohromou ISIS) spolupořádala soukromá Metropolitní univerzita Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman odlétá do Číny. Zde jsou hlavní cíle jeho cesty
Český prezident Miloš Zeman se v pondělí v Šanghaji setká se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Zeman odlétá do Číny na svou celkově čtvrtou návštěvu v sobotu, hlavním cílem cesty je podpora hospodářských vztahů v souvislosti s dovozním veletrhem China International Import Expo (CIIE), který začíná v pondělí v Šanghaji. Zeman se do ČR vrací v úterý, v Číně se setká i s viceprimátorem Šanghaje či s guvernérem provincie Che-pej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Herman: Příběhy bezpráví VI.: Slovní vyhrožování na soudě kulovnicí a bagrem
Žalobce na Okresním soudě ve Vyškově i při místním šetření prohlásil, že novou bránu včetně plotu srovná se zemí bagrem a v řízení o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví prohlásil na adresu firmy něco o použití kulovnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti a SPD se nevzdávají. Chtějí svolat mimořádnou schůzi k platům politiků
Poslanci SPD a Piráti sebrali 40 podpisů ke svolání mimořádné schůze Sněmovny, na které chtějí zpomalit růst platů zákonodárců po Novém roce. Včera debatu neprosadili. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Ředitelem závodu Horní Morava byl jmenován Zdeněk Děrda
Do funkce ředitele závodu Horní Morava jmenoval generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák od 1. listopadu Zdeňka Děrdu. Ve funkci vystřídal Davida Fínu, který byl dočasně pověřený vedením závodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Křesťance v Pákistánu hrozil trest smrti. Soud ji osvobodil. Radikální islamisté jsou ve varu
Za urážku islámského proroka Mohameda dostala křesťanka Asia Bibiová trest smrti, nyní je zproštěna viny. To však spustilo silné protesty. Její advokát ze strachu o svůj život z Pákistánu uprchl, jinak by prý nebyl schopen za svou klientku dále bojovat, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Náchodě získal přes půl milionu ze soudních úschov
Náchodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Okresního soudu v Náchodě finanční částky v souhrnné výši 588 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Tobě dám, tobě dám, tobě nedám, tobě dám...
Komentář na facebookovém profilu k rozdělování evropských dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Znovu bych nekandidovala... Chtěla bych být prezidentkou! Takto Hillary Clintonová vystoupila na veřejnosti
I přesto, že demokratka Hillary Clintonová už dvakrát v prezidentských volbách neuspěla, stále si nejspíše ještě nenechala úplně zajít chuť Bilý dům dobýt. Před publikem v New Yorku se totiž nechala slyšet, že by chtěla být prezidentkou, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci navrátilí z Afghánistánu zapíjeli v hospodě padlé kamarády. Skončilo to rvačkou. A zde je důvod
Česká armáda v posledních pár dnech utrpěla několik ran. Do vlasti se vrátila těla čtyř vojáků padlých v Afghánistánu. Rodinám padlých posílají čeští spoluobčané peníze, aby manželkám a dětem alespoň trochu ulehčili v jejich situaci. To však není to jediné, co se v souvislosti se smrtí čtyř českých vojáků v Afghánistánu děje. V jednom z českých podniků kvůli padlým hrdinům došlo ke rvačce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poprask v Británii: Děti ve třídě znepokojil třicetiletý školák, nejspíš imigrant. Prý mu je ale 15 let
Studenty střední školy v anglickém měste lpswich pohoršoval ve třídě třicetiletý školák, kterým je pravděpobně žadatel o azyl, jenž do instituce začal docházet na začátku roku. Britské ministerstvo vnitra tak nyní prověřuje stížnost vystrašených rodičů. Jeden z učitelů pak udělal s migrantem krátký proces a poté, co začala kauza eskalovat, ho dal vyhodit ze školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Slavíte Halloween? Podle aktivistů jste prý možná větší zrůda než Hitler!
Češi, Moravané a Slezané v pátek oslavili Dušičky. O tomto svátku lidé vzpomínají na své zemřelé a chodí např. zapalovat svíčky na hřbitov. I do Česka však pronikl anglo-americký svátek Halloween. Ale pozor, pokud slavíte Halloween, pak se podle mnoha aktivistů chováte možná hůř než Adolf Hitler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR se účastní jednoho z největších spojeneckých cvičení
Kolektivní obrana členských států NATO proti vnějšímu napadení je námětem aliančního cvičení Trident Juncture 2018, které se v těchto dnech koná v Norsku. S účastí všech členských států, ke kterým se připojilo i Švédsko a Finsko, patří k největším ze společných dlouhodobě plánovaných cvičení spojeneckých armád za posledních deset let. Celkem se cvičení účastní přibližně 50 tisíc vojáků, 10 tisíc vozidel, 250 letadel a 65 lodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Balín: Milí Lomáci aneb Z kdysi „rudého“ Lomu „totální Schwarzstadt“, díl XXV.
Obnovuji seriál článků z jednání Zastupitelstva města Lomu - Milí Lomáci aneb... nejen proto, že, jak říkával J. Werich –„s hloupostí se nedá vyhrát, ale to neznamená, že se s ní má přestat bojovat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Všechny krásy světa. Mnoho otázek a jen málo odpovědí
Jak se to mohlo stát? Kdy jsme překročili hranici, za kterou už není návratu? To jsou otázky, které si možná brzy budeme klást.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Topolánek se rozpálil do běla: Lidé, kteří berou přes 100 tisíc, si nemohou nemoc dovolit. A přitom platí nemocenskou těm vašim chudáčkům!
Poslanci v posledních dnech rozhodli o několika bodech, které vzbudily mezi lidmi vášnivé debaty. Jedním z nich bylo zrušení třídenní karenční doby, tedy rozhodnutí, že nemocenská bude vyplácena od prvního dne nemoci. Za zrušení karenční doby se postavil pirát Ferjenčík. Rýpl si přitom do lidí, kteří berou plat přes sto tisíc. A expremiér Mirek Topolánek se neudržel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Centrální příjem dostává krok za krokem svoji tvář
Přípravy na vybudování centrálních urgentních příjmů v Ústí nad Orlicí a Pardubicích pokračují. S dalším průběhem příprav pardubického projektu seznámili v pondělí hejtmana Martina Netolického generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje a.s. Tomáš Gottvald a ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková. V úterý pak proběhlo jednání všech zainteresovaných k oběma projektům s důrazem právě na projekt v Pardubické nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Slavkovský formát je významnou iniciativou, vztahy s Rakouskem chceme prohlubovat
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se setkal se svým slovenským protějškem Miroslavem Lajčákem v rámci pracovní návštěvy v Bratislavě 2. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zavražděný saúdskoarabský novinář. Jeho odvrácená tvář, o které se dnes nemluví
V kauze zavražděného saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího si odborník na Blízký a Střední východ Břetislav Tureček všímá toho, že stále zůstávají stranou pozornosti skutečné motivy vraždy. Kromě toho poukazuje na to, že spíše legendou než reálným popisem je vykreslování Chášukdžího jako kladného hrdiny a bojovníka za svobodu. „Od ‚dělníka‘ džihádistů k hrdinovi,“ popsal ve svém textu pro Lidové noviny životní dráhu novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ekologie na úkor chudých
Zatímco Robin Hood bral bohatým a dával chudým, česká vláda, zdá se, chce naopak ještě více brát chudým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český velvyslanec v Číně prý naštval Hrad. Chystá se obměna. Vyplulo už jméno možného náhradníka
Český prezident Miloš Zeman dnes večer odlétá do Číny a pravděpodobně to bude jeho poslední čínská cesta, kterou v roli českého velvyslance v Pekingu připravil Bedřich Kopecký. Ten totiž upadl v nemilost Hradu, který jej chce vyměnit. Favoritem na jeho post je prý končící viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík, informovaly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Podpora členství ČR v EU podle posledních údajů roste
Komentář na facebookovcém profilu k nárůstu počtu občanů, kteří podporují členství v Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Kontroly svatebčanů jsou neobhajitelné
V Poslanecké sněmovně jsou čtvrtky tradičně věnovány ústním a písemným interpelacím poslanců na jednotlivé ministry. Bylo zahájeno projednávání písemné interpelace poslance Vojtěcha Munzara (ODS) na ministryni financí Alenu Schillerovou (ANO) týkající se nedávno mediálně diskutovaných kontrol novomanželů ze strany finanční správy, a to přes snahu většiny poslanců za ANO debatu zablokovat. Poslanec Munzar svou písemnou interpelaci na ministryni podal již v srpnu, na jednání pléna Poslanecké sněmovny se však dostala až 1. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Budou to nepříjemné čtyři roky, varuje předem veřejnost pražský náměstek pro dopravu. Toto vše se chystá
Vypadá to, že Praha bude kvůli opravám zanedbaných komunikací ještě víc rozkopaná, než tomu bylo dosud. A to minimálně v dalších čtyřech letech. To jsou plány Adama Scheinherra (Praha Sobě), který je nástupcem pražského radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD). V rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes slibuje, že výsledkem budou opravené silnice s mosty a také návrat tramvají na Václavské náměstí. Už nyní se kvůli svým cílům však setkává s kritikou opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti budou na Cannafestu prezentovat svůj návrh na novou regulaci konopí
První listopadový víkend bude patřit devátému ročníku mezinárodního veletrhu konopí Cannafest. Se svým vlastním stánkem se bude akce účastnit i Pirátská strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): O lékařích, učitelích a další škodné v zastupitelstvu...
aneb Na okraj ustavujícího zasedání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: V Účtenkovce se nově soutěží o vůz Citroën C3 Aircross
V Účtenkovce se od nejbližšího slosování, které proběhne 15. listopadu 2018, soutěží o nový typ vozu. Výhrou, ve které odjede druhý nejšťastnější soutěžící v následujících šesti slosováních, bude nový model Citroën C3 Aircross s benzínovým motorem o obsahu 1,2 (výkon 81 kW), v bílé barvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Chceme řešit tíživou situaci lidí v dluhové pasti
Minulý týden prošla sněmovnou klíčová novela insolvenčního zákona. Projednávání bylo dlouhé a pro mě osobně to byl první velký zákon, který prošel a kterému jsem věnoval půl roku práce. Každý návrh provází kritika, ale v tomto případě je často povrchní a demagogická. Ve stejném plytkém stylu se začali vyjadřovat i ti, od nichž bych to nečekal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Meryl Streep, Alec Baldwin, Joanne Rowling... Světové osobnosti podepsaly dopis. Týká se vraždy novináře Chášakdžího
Herci Meryl Streepová a Alec Baldwin či spisovatelka Joanne Rowlingová se podepsali pod dopis, ve kterém žádají OSN, aby si došlápla na Saúdskou Arábii a požadovala důkladné vyšetření smrti novináře Džamála Chášakdžího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Veterinární správa zajistila prošlé maso ve školní jídelně
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy při kontrole provozovny veřejného stravování v Kostelci nad Orlicí v Královéhradeckém kraji nalezli v chladícím boxu na čerstvé maso téměř šedesát kilogramů vakuově baleného masa (vepřového a hovězího) s prošlým datem použitelnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Pražská laboratoř rozšířila zkušební metody
Laboratoř Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v Praze úspěšně absolvovala reakreditační audit vedený Českým institutem pro akreditaci (ČIA) a stala se tak po laboratoři SZPI v Brně dalším držitelem osvědčení ČSN EN ISO/IEC 17025:2018. Obě laboratoře získaly certifikát jako jedny z prvních v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Pro regiony se nám letos podařilo získat dvě miliardy korun
Rekordní částka na dotace pro regionální rozvoj, která čítá téměř dvě miliardy korun, rozšířená nabídka dotačních programů a oslovení dalších potenciálních žadatelů. Ministerstvo pro místní rozvoj tak vychází vstříc starostkám a starostům našich měst a obcí a vypisuje ještě cílenější výzvy, čímž reaguje na aktuální potřeby regionů České republiky. Příjem žádostí bude zahájen v týdnu od 19. listopadu a ukončen začátkem února 2019. Další stamiliony korun jsou připraveny i pro další oblasti jako je například bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zasadíme se o spravedlivé odměňování mužů a žen
České ženy dnes pobírají za stejnou práci téměř o 22 procent méně peněz než muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Cestou ke hřbitovu
Día de los Muertos patří prý k nejvýznamnějším svátkům roku v Mexiku. UNESCO uznala tento způsob oslavy mrtvých za nehmotné dědictví lidstva. České Dušičky se s touto katolickou slávou s kořeny v předkolumbovské době rozhodně netouží srovnávat, u nás jde o takový „svátek z nutnosti a přímusu".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Perly Vysočiny v hledáčku ruských cestovních kanceláří
Zástupci šesti ruských regionálních cestovních kanceláří se během poznávací cesty seznámili s bohatou nabídkou turistických možností regionu Vysočina. Cestu uspořádalo zahraniční zastoupení CzechTourism Moskva ve spolupráci s ČSA a Vysočina Tourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Plány koalice v oblasti dopravy jsou pro Pražany zklamáním
Na internet dnes unikly informace o záměrech koalice Pirátů, Praha Sobě a Spojených sil pro Prahu v oblasti dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Reakce na tiskovou zprávu Hnutí Duha
Jsme v šoku, jakým způsobem se tu vymáhají po státu peníze, jakým nátlakem. Organizace samy upozorňují na hospodaření se státními prostředky transparentním způsobem a samy přitom chtějí naprosto netransparentně s těmito prostředky nakládat stylem „státe dej nám peníze a nezajímej se o to, jak a na co je použijeme“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šojdrová shání v Řecku nezletilé Syřany a mezitím v Pákistánu... Šéfredaktor českého média se neudržel
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) vyrazila do Řecka, aby tam v uprchlických táborech našla padesát syrských sirotků, které by mohla vzít do Česka. Šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek si položil otázku, proč paní Šojdrová nepomáhá raději křesťanům pronásledovaným v různých částech světa. Třeba ženě, které hrozí smrt za maličkost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): K těm nejzákladnějším hodnotám patří bezpečí
Projev na mezinárodní bezpečností konferenci na Pražském hradě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Když se dva hádají, třetí se směje
Zatím co je v české kotlině teplo na ulici a horké mozky ruso- a sinofobů brzdí rozvoj vztahů, nenechá si prezident Putin vzít šanci na setkání s delegací německých průmyslových kapitánů a manažerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT: Obce mohou čerpat přes miliardu korun na úpravu sportovišť
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu na rozšíření a zkvalitnění kapacit sportovních zařízení v České republice. Výzva se týká obcí, městských částí a obvodů statutárních měst s počtem nad deset tisíc obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí odstranit zbytečné překážky při domácím vaření piva
Domácí nekomerční výrobu piva, tzv. domovarnictví, v současnosti zatěžuje příliš bujná byrokracie i přísné limity. Pirátští poslanci Ondřej Polanský a Radek Holomčík proto připravili novelu zákona o spotřební dani, která tyto podle nich nesmyslné překážky odstraní. Poslanci v rámci parlamentního semináře představí svůj návrh a vysvětlí význam a tradici domovarnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česko-německý spisovatel: Že by kariéru Merkelové ukončilo „vítání uprchlíků“? Úplný nesmysl. Její působení hodnotím jako skvělé
ROZHOVOR "Působení kancléřky Merkelové hodnotím jako skvělé. Zařadila se po bok největšímu poválečnému kancléři Konradu Adenauerovi," hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česko-německý spisovatel a publicista Tomáš Krystlík. Odmítá tvrzení, že kariéru Merkelové ukončilo rozhodnutí z léta 2015, když prohlásila, že migranti jsou vítáni a že to zvládnou. "Kdyby tomu tak bylo, pak by v zemských volbách v Hesensku museli zaznamenat velký úbytek hlasů Zelení, strana, která je na německé politické scéně zřetelně nejvíce proimigrační. Opak byl pravdou. Zeleným hlasy prudce přibyly," vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skupina názorových elit si vytvořila Drahoše, míní režisér Kvapil
Režisér a bývalý člen hnutí Žít Brno Robin Kvapil natočil film ze zákulisí prezidentské kampaně. Natáčel aktivity Michala Horáčka. Je mu líto, že se Miloš Zeman stal prezidentem i podruhé, ale své zkušenosti z kampaně hodlá i tak využít. Své zkušenosti předá studentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj hostil seminář pro geodety a kartografy
Údaje v katastru nemovitostí projdou revizí. O tom, jak je dát do souladu s reálným stavem nemovitostí v České republice, byl seminář pro bezmála 130 geodetů a kartografů z Libereckého, Ústeckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje, který se konal 24. října na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje. Akci pořádal Český svaz geodetů a kartografů ve spolupráci s Katastrálním úřadem pro Liberecký kraj a Libereckým krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Ano, jsme tu pro zaměstnance
Nám, sociálním demokratům, je vyčítáno, že straníme zaměstnancům. To přiznávám. S hrdostí. Sociální demokracie už 140 let stojí na straně zaměstnanců a všech lidí práce. A bude v tom pokračovat vždy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V centru Ostravy se dohodlo ANO, Piráti a ODS
V centrálním městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz utvoří koalici hnutí ANO spolu s Piráty a ODS. Obejdou tak vítězné hnutí Ostravak. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít trojkoalice většinu 19 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Džihádisté pochodují institucemi
Důkladné knize History of Jihad from Mohammad to ISIS od Roberta Spencera se budu ještě věnovat v obsáhlejší recenzi. Je s podivem, že takové dílo nevyšlo už dříve. Těm, kdo čtou v angličtině, ji vřele doporučuji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k ukončení beztrestnosti za zločiny, páchané na novinářích
Druhý listopad vyhlásilo Valné shromáždění OSN v roce 2013 za Mezinárodní den ukončení beztrestnosti za zločiny páchané na novinářích. Dnes si proto připomínáme v prvé řadě novináře, kteří se za svou práci stali obětmi útoku, pronásledování či dokonce byli zavražděni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Podnikatel Špicar: Spustím kampaň proti odchodu z EU. Pomohou mu herci
Viceprezident Svazu průmyslu Radek Špicar má obavy z toho, že by jednou mohli v Česku získat navrch populisté, kteří sáhnou k vyhlášení referenda o odchodu Česka z EU. A že se Češi k odchodu z EU nakonec rozhodnou, což Špicar považuje za naši ekonomickou sebevraždu. Rozhodl se proto spustit svou vlastní kampaň. Kampaň proti czexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek pro PL: Merkelová neměla v roce 2015 odvahu zavřít hranice. Ale ještě horší rozhodnutí udělala při záchraně eurozóny
ROZHOVOR "Styl vládnutí Angely Merkelové i v méně napjatých situací lze popsat jednak jako extrémně opatrný a podřízený tomu, aby její rozhodnutí neohrozila její mocenskou pozici. Na sklonku léta 2015 se bála toho, že by německé bezpečnostní síly na hranici použily násilí," vysvětluje politolog a mentor Realistů Petr Robejšek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz důvody jejího fatálního rozhodnutí. "Nešťastné je to, že Merkelová vládne nejsilnější evropské zemi a její chyby mají větší vliv na osud kontinentu, než dejme tomu myšlenky lucemburského premiéra. Ale nálady nepřidá ani to, že oba argumentují prakticky stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesnický den na zámku Ohrada oslaví práci lesníků
V sobotu 10. listopadu od 9 do 17 hodin pořádá Národní zemědělské muzeum Ohrada Lesnický den. Chce připomenout práci lesníků a význam lesa pro společnost. Na děti i dospělé čekají ukázky zpracování dřeva, přednášky, výtvarné dílny i soutěže nebo také opékání špekáčků na vorařském ohništi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy jsou partnerem 21. ročníku Literárních Františkových Lázní
Festival Literární Františkovy Lázně letos probíhá ve dnech 1. – 11. listopadu. Jeho nedílnou součástí bude Happeningový vlak z Františkových Lázní do Hofu a zpět, letos pod záštitou českého spisovatele Václava Grubera. Ten převezme vlajku festivalu z rukou německé autorky Sabine Dittrich. Tento akt bude symbolickým vyjádřením česko-německého přátelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Zázraky umí i lidský a profesionální přístup zdravotních sester
Prestižní anketa Moravskoslezská SESTRA 2018 zná vítězky. Rozhodlo se o nich ve čtvrtek 1. listopadu na galavečeru v Nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. V pěti kategoriích si cenu odnesly čtyři sestřičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Pracovní návštěva prezidenta republiky v Čínské lidové republice
Prezident republiky Miloš Zeman uskuteční ve dnech 3. – 6. listopadu 2018 pracovní návštěvu v Čínské lidové republice. Prezident republiky se zde zúčastní mezinárodního veletrhu China International Import Expo 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: První rozhledna „Hřebenovky“ je slavnostně otevřena
První z jedenácti rozhleden rozsáhlého projektu „Česko-polská Hřebenovka – východní část“, rozhledna na Włodzické hoře (Vladzické hoře, 758 m n. m.) v Polsku, byla slavnostně otevřena. Účastníkem projektu je i Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Navrhujeme další zvýšení slev na děti pro pracující rodiče nebo nižší DPH na biopotraviny
KDU-ČSL předloží několik návrhů, kterými chce změnit takzvaný vládní daňový balíček. Navrhne například nižší DPH na biopotraviny nebo zemní plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Údajná ruská pavučina kolem Zemana. Po Reportérech ČT se do rozplétání pustil dnešní tisk
Stranu práv občanů, která se na jaře vrátila ke svému původnímu přízvisku zemanovci a do jejíhož čela se postavil Zemanův lékař Lubomír Nečas, dle zjištění Mladé fronty DNES sponzorovala pavučina firem napojena na Putinova právníka. Ve svém sobotním vydání nabízí deník vhled do pojítek to dokazujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Chirurgická JIP bude v novém
V Klaudiánově nemocnici probíhá velká rekonstrukce chirurgické jednotky intenzivní péče. JIP neprošla zásadní rekonstrukcí v posledních třiceti letech. Prostory tak již nesplňovaly provozní a hygienické podmínky pro provoz oddělení tohoto typu. Potřeba tak byla kompletní rekonstrukce a práce zde probíhají již od začátku letošních letních prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Král: Neuvěřitelný výkon europoslankyně Šojdrové
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) hledala v Řecku 50 sirotků, které by ČR podle ní měla přijmout. Následující článek je o tom, co termín M. Šojdrové "nedoprovázené děti" znamená a jaké by mohly být důsledky přijetí sirotků ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Klausovy letušky, Havlovy avantýry. Jiří Pehe o pokrytectví. Zeman s Babišem jsou jiná kategorie
Český politolog Jiří Pehe se ve svém posledním komentáři rozepsal o tom, jak těžko si politicky neorientovaný člověk může udělat jasno v tom, co se vlastně rozumí „tradičními“ hodnotami. „Pokud by se totiž chtěl orientovat podle některých politicky význačných hlasatelů těchto hodnot, bude dost zmaten,“ uvedl a rovnou vyjmenoval některé z nich, kteří rozhodně nejsou tím správným příkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Otázky nejsou podvratné
V posledních dnech se rozpoutaly vášně v souvislosti s úmrtím dalšího českého vojáka v Afghánistánu. Objevila se mezní hodnocení, krajní názory. Hlavně se však u většiny osob, prezentující své názory ve veřejném prostoru, ukázalo jejich nedemokratické smýšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Andrej Babiš konečně asi tuší o co jde, tak mlží
Komentář na facebookovém profilu k jednání o Globálním paktu OSN o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Desítky poslanců chtějí vyšetřovcí komisi, která prověří vliv autoritářských režimů v Česku
Čtyři desítky poslanců navrhují Sněmovně vznik vyšetřovací komise, která by prověřila vliv autoritářských režimů na dění v Česku. Vytvoření komise iniciovala poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Oznámila to dnes na svém twitterovém účtu. Vycházela především z výročních zpráv civilní kontrarozvědky, která opakovaně upozorňovala na aktivní působení ruských a čínských zpravodajských služeb v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
František Dostál: Ohlížení se až do časů 1. republiky
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš natvrdo: Jsme šestou nejbezpečnější zemí. Ženy a dívky mohou chodit v noci domů bez problémů. Pakt OSN o migraci odmítneme
Český premiér Andrej Babiš ((ANO) dal v rozhovoru pro deník Právo jasně najevo, že se názorově rozchází s OSN. Zatímco Organizace spojených národů podporuje celosvětovou migraci, Česko ji chce zastavit. Premiér vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Manželství homosexuálů nikomu a ničemu neublíží, konstatoval Honzejk. A vstoupil mu do toho Joch
Publicista, politický komentátor a překladatel Roman Joch se vložil do debaty, zda je správné nazývat svazek homosexuálních párů jako manželství. Zkritizoval komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Thierry Meyssan/Voltairenet: Quincyho pakt chrání saúdského krále, nikoli prince
Panamci by to mohli ze své zkušenosti potvrdit. Američané zajali jejich generála Noriegu, a tak by nikdo neměl být překvapený osudem, který může potkat nástupce trůnu Saúdské Arábie korunního prince Mohammeda bin Salmána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Omezení kumulace platů politiků prošlo prvním čtením
Prvním čtením prošel návrh skupiny poslanců, inspirovaný dubnovým návrhem Piráta Jakuba Michálka, na snížení odměn politiků, kteří kumulují funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oslavy 100. výročí Československa tento víkend vrcholí v Chicagu, účastní se jich pravnoučata Masaryka či Muchy
V Chicagu tento víkend vrcholí oslavy stého výročí vzniku Československa, které pod patronátem místního generálního konzulátu České republiky začaly na konci září. Tečkou za sérií připomínkových událostí bude nedělní koncert České filharmonie. Dnes je v Chicagu na programu vystoupení českého swingového zpěváka Jana Smigmatora, kterého doprovodí mimo jiné Vladimír Strnad, Jan Greihofer, chicagský saxofonista Eric Schneider a americký bubeník s českými kořeny Joe Adamik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Hejtmanství podpoří nákup klimatizačních jednotek záchranářům v Uherském Brodě a Zlíně
Lepší pracovní podmínky v letních měsících zajistí Zlínský kraj zdravotnickým záchranářům v Uherském Brodě a Zlíně. Na zdejší výjezdové základny pořídí klimatizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra