Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představí na veletrhu Indodefence 2018
V indonéské Jakartě se v termínu od 7. do 10. listopadu uskuteční osmý ročník mezinárodního veletrhu zaměřeného na obranný průmysl Indodefence 2018. Prestižní akce se zúčastní společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) patřící do divizí Aerospace a Defence, které tam budou prezentovat své produkty a služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Až na dno s*aček.“ Jarka Nohavicu probírali v ČT. Z levice přilétla drsná slova a zapojil se Okamura
Ocenění hudebníka Jarka Nohavici v Kremlu provází kritika, a to nejen od některých hudebníků, ale i části politiků. Jde o cenu za Nohavicovo umění, nebo je to medaile za náklonnost k ruské hlavě státu Vladimiru Putinovi? Tématu se mimo jiné věnovaly Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl: Jen idiot nepochopí medaili pro Nohavicu. Velká hra USA, Ruska a Číny, to je téma. Ne tyhle ptákoviny. Na ČT koukám pro pobavení
ROZHOVOR Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl se pustil do jiných novinářů, kteří v poslední době řádí střídavě na prezidentu Zemanovi, lidech, které vybral na státní vyznamenání, anebo zpěvákovi Jaromíru Nohavicovi, který v neděli dostal v Rusku Puškinovu medaili. Podle Plesla je hlavním motorem všech těchto útoků závist, protože lidé, kteří útočí, na medaili od prezidenta stopadesátimilionové země nikdy nedosáhnou. A pokud jde o novináře Erika Besta, ten je schopen číst a psát noviny ve čtyřech jazycích, což je pro výkvět české žurnalistiky rovněž nedostižná meta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj znovu vyhlásil tendr na stavbu nového technického muzea Tatry v Kopřivnici
Stavba nového technického muzea automobilů Tatra v Kopřivnici začne později, než se předpokládalo. Krajští radní museli znovu vyhlásit tendr na zhotovitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ženy chodí po městě temnými místy. A ještě v krátkých sukních. Takže si za znásilnění mohou samy, věří mnoho Čechů
Téměř tři pětiny dospělých v Česku si myslí, že si za znásilnění v jistých případech mohou ženy samy. Díl odpovědnosti mají, pokud se buď chovaly koketně, nebo byly opilé, měly sexy oblečení, neřekly muži jasné ne, šly bez doprovodu opuštěným místem či měly hodně sexuálních partnerů. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Právnická firma roku 2018
Společnost EPRAVO.CZ vyhlásila již jedenáctý ročník firemního žebříčku Právnická firma roku. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Ministerstvo spravedlnosti ČR a záštitu nad galavečerem převzala již tradičně Česká advokátní komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konkrétní zahraniční události pohledem Terezy Spencerové. Poznámky, které jinde nenajdete
Analytička Tereza Spencerová se při úterní kávičce zamyslela nad tím, co se teď děje ve světě. Zmínila toho opravdu hodně. Smíchala dnešní volby v USA se situací v Sýrii, s děním v Íránu i v Rusku. A jako by to nestačilo, přimíchala i sex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD – výluka tramvají Újezd-Lazarská
Z důvodu opravy tramvajové trati ve Spálené a Národní ulici bude od čtvrtka 8. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) do pondělí 19. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Lazarská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Janda zaútočil na Karla Gotta
V hledáčku českých médií a osobností se v posledních dnech ocitl písničkář Jarek Nohavica, který si převzal vyznamenání z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. Nohavica si za to od řady lidi vysloužil ostrá slova. Analytik think-tanku Evropské hodnoty však připomíná, že pro samého Nohavicu nemáme zapomínat na Karla Gotta. I ten prý Putinovi hraje roli „užitečného idiota“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chřipka: Neočkovaný zdravotník je pro pacienty hrozbou, někdy i smrtelnou
Česká legislativa lékařům a zdravotnickému personálu neukládá povinnost očkovat se proti chřipce, rozhodnutí tak na rozdíl od zahraniční praxe zůstává zcela na nich.[2c] Tato skutečnost samozřejmě negativně ovlivňuje i výsledné statistiky proočkovanosti, které jsou u českých zdravotníků pravděpodobně pod již tak nízkým celorepublikovým průměrem.[1a]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Americké velké úterý
Volby do Kongresu USA jsou na vážkách, ale vedle konečného výsledku nás bude zajímat i vývoj uvnitř Demokratické strany, kde pokračuje nástup progresívního křídla namířeného proti establishmentu stejně jako Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Tříletý přeshraniční výzkum biodiversity na Šumavě a v Bavorském lese pomalu končí
Výzkum biodiversity, tedy přírodní rozmanitosti lesa, s názvem „Silva Gabreta Monitoring – Realizace přeshraničního monitoringu biodiversity a vodního režimu“ probíhal na 147 v plochách v Bavorsku a na 120 plochách v Národním parku a chráněné krajinné oblasti Šumava v letech 2015 až 2018. Cílem bylo zjistit, jak šumavská příroda na české i bavorské straně reaguje na velké plochy ponechané přírodním procesům a na vývoj klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nohavica legitimizoval politiku nesvobody, píše děkan z Brna. A Jan Hřebejk?
Ruské vyznamenání, které převzal písničkář Jarek Nohavica z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina, stále hýbe českou veřejností. Ke kauze se vyjádřili také režisér Jan Hřebejk. Doplnil tak řadu osobností, v které se objevili zpěvák a překladatel Ondřej Hejma či expremiér Mirek Topolánek. Nemlčel ani děkan Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity v Brně Břetislav Dančák. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Policista „prudil“ na Václaváku kvůli vlajce s Che Guevarou. Výsledek? Máme lejstro od policie
Na začátku října jsme vás informovali o snaživém policistovi, který měl podezření, že na demonstraci Komunistického svazu mládeže mohlo dojít ke spáchání projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, což by byl trestný čin, a fotil si prapor s Che Guevarou. Shromáždění se také zúčastnil někdejší místopředseda KSČM, historik Josef Skála, který se policistovým slovům o „jednom z největších masových vrahů“ hlasitě vysmál a pokoušel se s ním diskutovat. Roman Roun pak na podání policisty podal stížnost. Policie vyhodnotila záležitost tak, že policista měl právo dotyčného legitimovat, ale pochybil v poznámce o Che Guevarovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neomarxistické myšlenky za honem na úspěšné, říká Knížák
Na české veřejné scéně se objevila nová občanská iniciativa. Lidé, kterým nejsou lhostejné především soudní kauzy týkající se solárních elektráren, založili Spolek Spravedlnost. „Soudní rozhodnutí i soudní procesy mají jednotný a pravděpodobně předem daný scénář, který jde ještě ruku v ruce s kampaní silně živenou především veřejnoprávní televizí. Navíc je zcela ignorováno právo na obhajobu a všechny argumenty obviněných jsou shazovány ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci ruské vměšování vyšetřovat nechtějí. Od toho jsou tajné služby, namítají
Helena Langšádlová z TOP 09 požaduje zřízení vyšetřovací komise kvůli vlivu autoritářských režimů na české vnitřní záležitosti.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:36, zobrazit podobné
„To zas bylo nablito.“ Až se bojíme napsat, jak se Jaromír Soukup vypořádal s ohlasy na Zemanovy medaile
V posledním Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor a generální ředitel TV Barrandov v jedné osobě pustil do „lepšolidí“ a jejich reakce na Zemanovo vyznamenávání. Kdo je podle Soukupa „lepšočlověk“? Například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Otírání se o Zemana je poslední životní radost, co Mirdovi zbyla,“ pravil moderátor. A nezůstalo jen u něj. Soukup se pustil i do Zdeňka Šarapatky z rady ČT a také to od něj schytal Pavel Šafr ze serveru Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Místo Stalinova pomníku muzeum totality
U příležitosti 100 let výročí od vzniku Československa byla v rámci celé republiky zorganizováno mnoho vzpomínkových akcí, ale také výstav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
František Dostál: Dluhy se mají splácet
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): 80 % orné půdy obsahuje pesticidy v nadlimitní koncentraci
Komentář na facebookovém profilu ke kontaminaci orné půdy pesticidy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman dojednal v Číně a do ČT zavítal ekonom Zámečník. A došlo na varování
Prezident Zeman ukončil návštěvu Číny a málokomu unikla právě jeho hra na piano před čínským prezidentem. Doprovázející podnikatelé a čeští ministři cestu popsali jako součást úsilí uspět na čínském trhu. Do úterního Interview přijal pozvání ekonom a publicista Miroslav Zámečník, který promluvil například o tom, kam až sahají ekonomické snahy Číny v opačném směru či zda je čínská spojka ekonomicky bezpečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Čtyři organizace dostanou peníze na doplnění sbírek
Rada Libereckého kraje schválila vyčlenění 2 800 000 korun na akvizice čtyřem příspěvkovým organizacím v rezortu kultury. Finanční částka bude rozdělena mezi Severočeské muzeum v Liberci, Oblastní galerii Liberec, Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě a Muzeum Českého ráje v Turnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovci nesouhlasí se zavedením Istanbulské úmluvy do českého právního řádu
Lidovci nesouhlasí s ratifikací Istanbulské úmluvy. Podle nich je nadbytečná, násilí na ženách dostatečně postihují české zákony. Novinářům to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Máme nejvíce zabitých vojáků k počtu nasazených, takže... Zásadní slovo místopředsedy sněmovního výboru pro obranu k Afghánistánu
ROZHOVOR „Kdokoliv chtěl v minulosti ovládnout Afghánistán, narazil na tvrdý odpor. Ať to byli Britové, Sověti, teď Američané. Neznám operaci proti terorismu, která by trvala 17 let. Naši vojáci tam působí špičkově na operačně-taktické úrovni. Ale špatná je ta strategie. Afghánistán nemá vojenské řešení. To je na úrovni politicko-diplomatické,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Radovan Vích, poslanec a člen předsednictva SPD a místopředseda sněmovního výboru pro obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Partnerství by se nemělo vyhýbat projednávání jakýchkoliv témat
Ve dnech 3. až 6. listopadu 2018 navštívil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček v delegaci prezidenta republiky Čínskou lidovou republiku (ČLR), jednal se svým čínským protějškem a zahájil výstavy Czech Innovation Expo. Hlavním cílem cesty byla česká účast na veletrhu China International Import Expo v Šanghaji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Nejvyšší americký velitel v Afghánistánu - Tálibán nelze porazit
Válka v Afghánistánu se nedá vojensky vyhrát a míru lze dosáhnout jen politickým řešením s účastí Tálibánu, přiznal nově jmenovaný velitel amerických sil a sil NATO v Afghánistánu generál Austin Scott Miller. Učinil tak ve svém prvém interview pro televizi NBS News poté, co v září t. r. převzal vedení sil NATO v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Ubytování na českých horách – co je dobré vědět předem?
Máte-li v plánu strávit letošní zimní dovolenou na tuzemských horách, pravděpodobně si ubytování i dopravu zařizujete sami, bez využití služeb cestovní kanceláře. Na co si dávat pozor a jaká jsou vaše práva? Co dělat, když je kvalita ubytování podstatně horší, než jakou slibovaly fotografie? A co když potřebujete rezervaci ubytování na poslední chvíli zrušit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Poštěkávající pejsci. Nemají vliv. Hutka? Chlupatý bezdomovec z Nizozemska, říkají chlapi v hospodě! Ladislav Větvička hasí slávu těm, kteří křičí na Nohavicu
ROZHOVOR Známý český blogger, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička zhodnotil mediální humbuk kolem Puškinovy medaile pro Jaromíra Nohavicu. Písničkáři jeho medaili přeje, Nohavicovy koncerty vidí jako jedno z mála světlých míst šedivé normalizační doby. „Mám problém s vyznamenáním Michala Davida,“ říká naopak Větvička. Hudebník je pro něj symbolem pokleslých odrhovaček. Na Češích Větvička oceňuje, že si ze sebe umějí dělat legraci za každých okolností. Historie ale tak jednoduchá a veselá není, jak dokládá spolupráce Nohavici se Státní bezpečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: V přípravě a v realizaci jsou projekty za zhruba 950 milionů
Výjezdní jednání Rady Moravskoslezského kraje nabízí místním spolkům a zástupcům obcí možnost seznámit vedení kraje se svými plány, úspěchy či problémy. Po výjezdech do Vítkova, Havířova, Osoblahy nebo Hrčavy krajští radní dnes navštívili Štramberk na Novojičínsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
To je gól: Kubera předsedou Senátu? Nové info. Lidovci nebudou rádi
O horní parlamentní komoře se zpravidla říká, že v ní panuje klid a že jsou senátoři schopni dosáhnout konsensu. Teď se však zdá, že se v Senátu schyluje k bitvě, jakou dlouho nikdo nepamatuje. Vítězem této bitvy by se mohl stát senátní matador Jaroslav Kubera (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Nemohu se zbavit dojmu, že daňaři upřednostnili postihy trafikantů a hospodských
Komentář na facebookovém profilu k finanční kontrole korunových dluhopisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Advokát Rozehnal pro PL: Tradiční rodina je mrtvá a nic ji nenahradilo. Je to i kvůli emancipaci žen. Istanbulská smlouva může být nebezpečná
ROZHOVOR Advokát Aleš Rozehnal, odborník na mediální právo, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ohledně tzv. Istanbulské úmluvy, o jejíž ratifikaci v České republice dlouhodobě usilují některé organizace a skupiny obyvatel, například Česká ženská lobby, a proti které velmi ostře vystoupil katolický kněz Petr Piťha. Podle Rozehnala je tradiční institut rodiny mrtvý. Rozehnal se také domnívá, že dokument je pro Česko nepotřebný, a varuje před nebezpečím, které v případě ratifikace hrozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ringo Čech: Nohavica by byl vůl, kdyby medaili od Putina nepřijal! A polovina těch blbů, co ho kritizují...
ANKETA Fakt, že český písničkář Jarek Nohavica dostal z rukou Vladimira Putina medaili, vyvolal bouřlivé emoce. Zatímco někteří známému písničkáři ocenění přejí, jiní dali jednoznačně, a v některých případech i velmi tvrdě, najevo svůj nesouhlas. Pro ParlamentníListy.cz se na toto téma vyjádřil hudebník, malíř a textař František Ringo Čech, herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, hudební producent a šéf jihočeské umělecké agentury Aleš Trdla i moderátor a skladatel Slávek Boura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Máte na to peníze? Kolik to bude stát? Hejtman byl v jednom ohni kvůli stavbě nemocnice
REPORTÁŽ Špička světového vývoje! „To je lokomotiva!“ O tom, že stavba zbrusu nové nemocnice na zelené louce je ten nejlepší nápad nejen pro Zlínský kraj, ale i pro celou republiku, je naprosto přesvědčen hejtman a senátor Jiří Čunek. Jenže kdo ty miliardy za novou stavbu zaplatí? Co bude se stávajícím areálem? A co pacienti, doktoři, co ostatní nemocnice v kraji? Debata na jednání zastupitelstva, byla velmi bouřlivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Ženy vydělávají průměrně o 80 tisíc korun ročně méně než muži
České ženy vydělávají průměrně o 22 procent méně než muži. Nerovnost v České republice je ve srovnání s ostatními zeměmi EU téměř nejvyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Rvali se o primátorský řetěz, pak utekli i z rady
V nové pražské koalici tvořené Piráty, hnutím Praha sobě a Spojenými silami pro Prahu mohli Pražákům slibovanou práci pro město a jeho obyvatele naplňovat hned tři lídři kandidující na primátora. V radě ale nakonec usedne jen jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Keller uhranul slovy o Jarku Nohavicovi. František Laudát přidal báseň
K předání ocenění z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina českému zpěvákovi Jarku Nohavicovi se v dnešním sloupku deníku Právo vyjádřil také sociolog Jan Keller. V Respektu se již v minulých dnech vyjádřil Marek Švehla a exposlanec za TOP 09 František Laudát složil dokonce báseň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: TV Seznam se jako obvykle mýlí
V poslední době se objevují nejrůznější spekulace o tom, jak pracuje či nepracuje parlamentní komise pro osvětlení problematiky privatizace důlní společnosti OKD, která byla dokončena v roce 2004. Komise je vedena Pirátem Černohorským a její dosavadní výsledky zatím zaostávají za představami veřejnosti. Zejména té ostravské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Soukromníci nepodpořili výstavbu nové nemocnice ve Zlíně. Bez jasné ekonomiky je to nemožné!
Výstavba nové Baťovy nemocnice má nevyjasněný způsob financování. Přestože hejtman Jiří Čunek navrhuje, aby se zlínské hejtmanství pustilo do jednoho z největších investičních experimentů v historii Zlínského kraje, není zřejmé, kde kraj získá minimálně 8 miliard Kč na výstavbu nové nemocnice a jak tato investice do budoucna zamává s hospodařením kraje i nemocnic. Proto krajští zastupitelé za Stranu soukromníků ČR, senátor Ivo Valenta a zastupitel Michal Dvouletý, nemohli podpořit záměr výstavby nemocnice a rychlý výkup pozemků ve Zlíně – Malenovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V září rostl dovoz rychleji než vývoz
„Meziroční bilanci nepříznivě ovlivnilo především nižší saldo u ostatních dopravních prostředků a zařízení o 3,2 miliardy korun a také prohloubení schodku u ropy a zemního plynu o 2,5 miliardy korun způsobené růstem cen na mezinárodních trzích,“ říká Karel Král, ředitel odboru statistiky zahraničního obchodu ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„To tam počítáte maková zrnka?“ Skandál na Slovensku: Jak politici pekli s tím, kdo prý oddělal Kuciaka
Vražda Jána Kuciaka rozvířila na Slovensku jak mediální, tak politické vody a stála křeslo Roberta Fica. Podezřelým, ale zatím neobviněným z objednání vraždy je Marián Kočner. Ukazuje se, že Marián Kočner se znal s mnoha slovenskými politiky. Informuje o tom Mladá Fronta DNES. Fico, Kaliňák i syn bývalého prezidenta Kováče byli podle MF jeho známí a Kočner byl velmi zdatný obchodník s politickým vlivem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Skála k „oslavám mimo mísu“: Za první republiky lidi umírali i hlady. To až pak k nám mnohé jezdili očumovat i ze Západu... A jak jsme na tom teď?
STO LET REPUBLIKY Oslavy sta let české státnosti nenechaly chladným levicového historika a někdejšího místopředsedu KSČM Josefa Skálu. Proč? Zejména kvůli – dle jeho názoru – idealistickému líčení socio-ekonomických poměrů první Československé republiky. Své postřehy předestírá v textu psaném pro ParlamentníListy.cz, který redakce v rámci zpestření společenské debaty nad nedávným výročím uvádí v nekráceném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Část diváků se obrátila proti nám, řekl Marek Wollner. Čína dělá z ČR laboratoř svého vlivu, oznámil Jakub Janda. A ti, co nepřijali demokratický kapitalismus...
Pondělní večer se nesl v duchu besedy o dezinformacích a propagandě s názvem „Tři rozměry propagandy – dezinformace, manipulace, spektákl“. Hosty byli: Alexandra Alvarová, autorka knihy Průmysl lži, investigativní novinář Marek Wollner z České televize a také výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Řešil se vliv Ruska a Číny nebo stabilita české politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Proč pravda nevítězí
Základem správné činnosti demokratického státu je oddělení moci zákonodárné (Senát a Poslanecká sněmovna), moci výkonné (vláda, armáda, policie) a moci soudní (všechny soudy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Vzdělávací program HOBIT zdarma pokračuje i v tomto školním roce
Do letošního školního roku vstupuje vylepšená verze vzdělávacího programu HOBIT, který učí žáky základních škol a víceletých gymnázií, jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Do programu se mohou školy kdykoliv v průběhu roku zapojit zcela zdarma a bez další administrativní zátěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jirásek (SPO): Moje osobní výzva
Výzva vedení strany, členské základně a příznivcům SPO Zemanovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Státní záruky provázejí jen dílčí problémy, ukázala kontrola
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na způsob, jakým Ministerstvo financí v letech 2013 až 2016 spravovalo státní záruky. Kontroloři prověřili, jak resort se zárukami pracoval, jak je evidoval či jak řešil s nimi spojené pohledávky. Zaměřili se také na to, jakým způsobem jsou zveřejňovány informace o závazcích, za které Česká republika ručí. Kontrola odhalila jen dílčí nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Lidi jsou hloupý, jinam mě už nezvolí. Pavel Novotný se za přítomnosti PL stal starostou. Přednesl sliby i příběh
REPORTÁŽ Já jsem opravdu mimo tento volební obvod nevolitelný. Lidi jsou hloupý. Oni neví, že jsem inteligentní a schopný. Sám jsem si vybral takový mediální obraz, že si myslí, že jsem naprosto nepředstavitelný debil. To řekl nový starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný. Reportér Parlamentních listů, ale i Řeporyják, se zúčastnil prvního místního zasedání zastupitelstva po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To nesmělo chybět: I v Číně prezident Zeman rýpal do českého tisku. Novinkami o Orbánovi či Rusku
Čtyři roky rozvíjení česko-čínských vztahů přinášejí plody a ze „zasetého semínka vyrostla docela pěkná kytka“, zhodnotil prezident Miloš Zeman na dotaz serveru ParlamentníListy.cz svou v pořadí již čtvrtou návštěvu Číny. Během setkání se svým mediálním doprovodem si neopomněl rýpnout do veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Odložení rozhodnutí o financování výstavby nových jaderných zdrojů je logické
V minulých dnech oznámila ministryně průmyslu Marta Nováková, že pravděpodobně dojde k odložení rozhodnutí o způsobu financování výstavby nových jaderných bloků v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odborníci budou v Brně a Bratislavě jednat o nejvyšších soudech
O roli nejvyšších soudů v proměnách doby chtějí hovořit odborníci na mezinárodní konferenci, která dnes začne v Brně. Pokračuje ve středu v Bratislavě. Společně ji pořádají nejvyšší soudy Česka a Slovenska jako připomínku 100. výročí vzniku svého československého předchůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šafrovo fórum zoufá: Koho by v časech Václava Havla napadlo, že český prezident bude dělat klauna u klavíru
Český prezident Miloš Zeman si návštěvu Číny doslova užívá, a dokonce baví i své okolí. Na veletrhu v Šanghaji dnes vystoupil se svou hudební vložkou, když prezidentovi Číny Si Ťin-pchingovi neváhal zahrát na piano svou oblíbenou skladbu. A u Šafra se náramně baví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Zastupitelé zvolili nové vedení města. Starostou zůstává Robert Stržínek
Zastupitelé Valašského Meziříčí včera zvolili nové vedení města. V čele města opět usedne Robert Stržínek (ANO). První místostarostkou byla zvolena Zdislava Odstrčilová (KDU-ČSL). Post druhé místostarostky znovu obhájila Yvona Wojaczková (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Sanace staré ekologické zátěže na Milevsku skončila
Slavnostní ukončení sanace v bývalém státním podniku na Milevsku uzavřelo dnes několik let trvající práce na odstranění kontaminovaných zemin, navážek a odpadů z provozu obalovny živičných směsí bývalého státního podniku Silnice Písek. Za účasti ministra životního prostředí Richarda Brabce ukončil podnik DIAMO odstranění staré ekologické zátěže zejména přítomnými látkami typu polychlorovaných bifenylů (PCB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jsou tam lidi, kteří byli i v současné koalici. Tak v čem vidí tu změnu?! Patrik Nacher vypěnil nad novou vládou Prahy
Poslanec a předseda zastupitelského klubu hnutí ANO v Praze Patrik Nacher se obul do nově se rodící koalice v hlavním městě. Co mu vadí? Především dvě věci. Třeba to, že někdejší partneři končící primátorky Adriany Krnáčové (ANO) dnes mluví tak, jako by s fungováním Prahy poslední čtyři roky neměli nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kolik stavět bytů a na jakých pozemcích? Hana Marvanová odkrývala v rádiu plány pro Prahu
V Praze se stále jasněji formuje koalice Pirátů, TOP 09, STAN, lidovců a Prahy sobě. Radní pro legislativu a bydlení se pravděpodobně stane dlouholetá politička a advokátka Hana Marvanová. Co všechno plánuje? Své záměry prozradila v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Halík tepal profesora Piťhu a nastoupil Duka. A vzal si hodně velký kalibr
Kardinál Dominik Duka se postavil Tomáši Halíkovi. Znovu se zastal profesora Petra Piťhy a zkritizoval genderové ideologie. A vzal si k tomu na pomoc i slova papeže Františka. Mnohé možná překvapí, co vlastně papež řekl. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT: Operační program VVV splnil milník v čerpání dotací pro rok 2018
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který je v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, splnil tzv. pravidlo N 3 pro rok 2018. Ukázal tak, že se v něm daří čerpání peněz z evropských fondů a že projekty jím financované a spolu s nimi i celý řídicí orgán jsou ve skvělé kondici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stavbu nových bloků Dukovan znovu podpořili zastupitelé Vysočiny
Zastupitelé Kraje Vysočina dnes znovu podpořili projekt jednoho až dvou nových bloků v jaderné elektrárně Dukovany a požádali vládu o naplňování strategických dokumentů, které s jejich stavbou počítají. Reagovali tak na nedávná vyjádření zástupců vlády, že je možné rozhodnutí o zahájení stavby nového bloku odložit a životnost nynějších dukovanských bloků prodloužit o dalších deset let. Pro usnesení hlasovalo všech 43 přítomných krajských zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Věřím, že budeme pro Český olympijský výbor dobrým partnerem
Karlovarský kraj se chystá na pořádání Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020. Uzavřel smlouvu s Českým olympijským výborem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pražská ODS vyzvala Čižinského a Pospíšila, aby usedli v pražské radě
Lídry Prahy sobě (PS) Jana Čižinského a Spojených sil pro Prahu Jiřího Pospíšila vyzvala ODS, aby usedli v rámci nové koalice společně s Piráty v radě hlavního města. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Čižinský a Pospíšil se při vyjednávání o novém vedení města rozhodli, že se nestanou členy rady a budou pouze předsedy zastupitelských klubů. Volby v Praze vyhrála ODS, spolu s dosud vládnoucím ANO ale nejspíš skončí v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Psychiatrická nemocnice Písek: se chystá výstava Di s tím ven III.
V kavárně Psychiatrické nemocnice Písek se konají koncerty, výstavy i odborné přednášky. Těch se účastní jak zdejší pacienti, tak především lidé zvenčí. Otevřený prostor je v rámci jižních Čech výjimečný, podobná kavárna v jihočeských zdravotnických zařízeních neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jako bych to neříkal...
Zákon, kterým byl zakázán prodej ve vybraných obchodech o vybraných svátcích, byl jen předstupněm k tomu, aby se tento zákaz rozšiřoval dál a spolu s tím se ještě více omezovala svoboda podnikání a vůbec svoboda nás všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jde o Merkelovou. Europoslankyně Konečná otevírá, co můžeme čekat po příštích evropských volbách
ROZHOVOR „Jak je možné, že nám v Evropě stále sedí diplomaté státu, který je schopen na svém vlastním konzulátu zavraždit člověka, rozřezat jeho tělo a pak ho zlikvidovat a ještě se tvářit, že se vlastně nic neděje?“ ptá se europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to nazvala farizejstvím a dvojím metrem. Vadí jí, že sankce vůči Saúdské Arábii nebyly schváleny, že ruští diplomaté byli vyhošťováni den po otravě Skripala bez důkazů či potvrzených informací. Podle Konečné jde o ukázku pro občany, že vedení Evropské unie jde jen o peníze, prodej a zisky, nikoliv o morální a lidské hodnoty, jak tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soud rozhodl: Chalánková zůstane senátorkou za Prostějovsko
Nezávislá Jitka Chalánková zůstane senátorkou za Prostějovsko. Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zamítl dva návrhy na zneplatnění hlasování v okrsku Slatinky, kde komise zaměnila úřední obálky určené pro komunální a senátní volby. Podle NSS se komise dopustila nezákonnosti. Obálky jsou záměrně barevně odlišené, změny podle soudu mohou působit mezi voliči zmatky. Přesto hlasování v obci platí – a spolu s ním také výsledek senátních voleb v celém obvodu. Chalánková verdikt přivítala, ocenila, že soud jednal veřejně a transparentně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dusno ve Sněmovně. Střetli se tam odpůrci a zastánci Istanbulské úmluvy
Odpůrci i zastánci přijetí takzvané Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách a domácímu násilí se dnes odpoledne střetli ve Sněmovně. Sněmovní petiční výbor uspořádal veřejné slyšení poté, co obdržel petice s víc než 10 000 podpisů proti dokumentu i na jeho podporu. Na debatu dorazilo přes 150 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Deutschland spricht aneb Ty budeš taky dobrej kluk
Německý prezident doporučuje: ven z bublin…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Zvířata k cirkusu vždy patřila
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákazu vystupování a drezury zvířat v cirkusech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ už hlídá kotle pro 10 000 zákazníků, každý měsíc přibývá další tisíc
Služba ČEZ SERVIS VYTÁPĚNÍ slaví úspěch. Poptávka po kvalitní kontrole kotle a kontrole spalinových cest na začátku topné sezony roste. Zákazníci se tím zajišťují proti nutnosti shánět v mrazech opraváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Válka v Afghánistánu ukazuje, že Tálibán nemůže být poražen
Válka v Afghánistánu nemůže být vyhrána vojensky, ale míru se může dosáhnout pouze politicko-diplomatickými dohodami s Tálibánem. To není pouze můj názor, ale názor americké generality která v Afghánistánu působí v rámci operací USA a NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch chce omezit spotřebu alkoholu a tabáku. Plánuje využít dva nástroje
Vysokou míru konzumace alkoholu a kouření tabáku v Česku může podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pomoci snížit vyšší zdanění a omezení reklamy, zejména na alkohol. Řekl to na dnešní tiskové konferenci k odbornému setkání Alkohol a tabák v České republice v roce 2018. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vyhodnotí nabídky podané v lesnickém tendru 2019
V lesnickém tendru 2019 , který vyhlásil podnik Lesy České republiky, podalo 126 nabídek 26 zájemců o provádění lesnických činností a prodej dřeva. Soutěží se 10,9 milionů metrů krychlových dříví. Hodnota veřejné zakázky dosahuje 6,4 miliardy korun. Práce by měly podle všeho začít v lednu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Odvaha je v navazování obchodních kontaktů to nejdůležitější
Projev prezidenta republiky při zahájení Česko-čínského obchodního fóra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DPP pojmenoval další tramvaj, souprava 15T nese jméno Eustacha Mölzera
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes pojmenoval další tramvaj po významné osobnosti z prostředí MHD, a to po Eustachu Mölzerovi. Od dnešního dne nese jméno významné osobnosti již šestá tramvaj 15T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta elektrotechnická představí nové exponáty i rozšířenou realitu
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá v pátek 9. listopadu od 8.30 hodin Den otevřených dveří. Během akce, tradičně konané jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí, budou představeny nejen možnosti studia, ale i špičkové laboratoře a projekty a rovněž několik nových exponátů. Na pracovišti v Dejvicích si středoškoláci budou moci navíc vyzkoušet řešení hry s využitím rozšířené reality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Počet pravidelných leteckých linek z Brna roste
Společnost Ryanair dnes (6. listopadu) oznámila start nové pravidelné linky z Brna na Berlín Schönefeld. Létat bude dvakrát týdně od dubna 2019 jako součást letního letového řádu Ryanairu na rok 2019. Pro Jihomoravský kraj a město Brno je to další z dílčích úspěchů ve snaze zvýšit počet pravidelných linek z krajského letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Den válečných veteránů v katedrále sv. Víta
V neděli 11. listopadu bude v katedrále svatého Víta na Pražském hradě koncert ke Dni válečných veteránů. Zahraje na něm filharmonie z Hradce Králové. Koncert začíná v 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Povinnost platit první tři dny nemoci ohrozí závažným způsobem chod firem
Otevřený dopis Senátu Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Když už vláda prosadila zrušení karenční doby, měla tento krok spojit s plnohodnotným fungováním e-neschopenky
Plnohodnotně fungující systém elektronických neschopenek nebude v provozu dříve než v roce 2020. O návrhu konkrétního harmonogramu jejího zavádění do praxe bude během zítřejší schůze jednat vláda. Podle Hospodářské komory je nesoulad termínů, ke kterým bude zrušena karenční doba a zavedena e-neschopenka, dokladem nekoncepčního postupu vlády, zejména pak ministerstva práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Fiskální pakt EU nefunguje
Komentář na facebookovém profilu k ratifikaci Fiskálního paktu EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Je tu další zájemce o post šéfa lidovců. Bělobrádka chce nahradit...
Lidovecký poslanec Marek Výborný bude na březnovém sjezdu strany kandidovat na předsedu. Dnes to řekl novinářům. Nynější předseda Pavel Bělobrádek, který KDU-ČSL vede od roku 2010, v říjnu oznámil, že už svou funkci obhajovat nebude, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj v říjnu schválilo 500 žádostí o evropské dotace
Centrum pro regionální rozvoj České republiky informuje, že během října dokončilo v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) administraci 500 žádostí o platbu v objemu 5,7 miliardy Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kouzelné Vánoce v pekařství Paul
Podlehněte křehkému pokušení od francouzských mistrů cukrářů. Letošní Vánoce budou ve sladkém rytmu lahodných zákusků jménem éclair.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Už je to tu. Nejen Markéta Šichtařová, ale i oceněný vědec varuje vaši peněženku
Čeká nás další recese? Někteří odborníci to nevylučují. Robert Shiller, americký ekonom a laureát Nobelovy ceny za ekonomii, vidí situaci dnes stejně jako v roce 2006, tedy dva roky před krizí. „Další recese už měla dávno přijít, tyhle věci jsou pravidelné,“ tvrdí. Trh s nemovitostmi v USA ztrácí páru. A ani česká čísla nerostou tak, jak si optimisté mysleli. Píše o tom Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR právě dokončily pěší stezku a cyklotrasu v Libereckém kraji
Z Oldřichovského sedla k vlakovému nádraží v Oldřichově v Hájích v Jizerských horách vede nová lesní stezka pro pěší. Lesy ČR do ní investovaly 420 tisíc korun. V listopadu dokončily také cyklostezku mezi obcemi Rádlo a Milíře na Jablonecku v Libereckém kraji za 4,6 milionů korun. Bezpečnost je pojítkem obou projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Globální pakty o migraci jsou tak (ne)povinné, až budou povinné
Migrace je základní lidské právo a nemáme proto rozlišovat mezi uprchlíky a ekonomickými migranty, kteří jen chtějí za lepším – to jsou dvě základní teze Globálních paktů OSN k migraci, které už odmítla podepsat řada zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Zmírnění maturit z pera poslanců
Je mi 45 let a prošel jsem si maturitou, ale i dalšími zkouškami. Má generace věděla, kdo je to T. G. Masaryk, věděli jsme, co se událo 28. 10. 1918, a samozřejmostí byla i maturitní zkouška z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mazurek: Neomarxistické myšlenky za honem na úspěšné
Na české veřejné scéně se objevila nová občanská iniciativa. Lidé, kterým nejsou lhostejné především soudní kauzy týkající se solárních elektráren, založili Spolek Spravedlnost. „Soudní rozhodnutí i soudní procesy mají jednotný a pravděpodobně předem daný scénář, který jde ještě ruku v ruce s kampaní silně živenou především veřejnoprávní televizí. Navíc je zcela ignorováno právo na obhajobu a všechny argumenty obviněných jsou shazovány ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme pro odstoupení z Globálního paktu OSN o migraci
Globální pakt o migraci je souhrnný název, který obsahuje dva velmi důležité dokumenty, a to Globální pakt o bezpečné, řízené a pravidelné migraci a Globální pakt o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Radioservis představuje novou audioknihu na CD s pořadovým číslem 1000
Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis přivítalo novou audioknihu na CD s pořadovým číslem 1000 - Alexander McCall Smith: První dámská detektivní kancelář s Janou Strykovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nohavica je teď Karel Gott. A ty idiote... Ondřej Hejma rozmáznul jak Jarkovu, tak svou medaili. A principála Hrušínského
Hostem Luboše Xavera Veselého na XTV.cz byl zpěvák Ondřej Hejma, jehož před několika dny ocenil u příležitosti 28. října prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ministerstvo zdravotnictví představilo pozici k doporučením OECD, do velké míry kopírují strategii resortu
Ministerstvo zdravotnictví uspořádalo speciální konferenci k představení pozice Ministerstva zdravotnictví k doporučením Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pražská hygiena se poprvé představí na veletrhu Profesia days
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se , jako správní úřad plnící úkoly státní správy v ochraně veřejného zdraví v regionu Prahy, vůbec poprvé představí na 8. ročníku největšího veletrhu práce u nás – Profesia days 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Polokomunistická vláda chrlí škodlivé zákony
Komentář na facebookovém profilu ke zvětšování státu a byrokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek se zastal migračního paktu OSN a navezl se do Babiše. A to nebylo vše
„Jako premiér trvám na tom, aby ČR nepodepsala pakt OSN o migraci. Ohrožuje totiž naši bezpečnost a suverenitu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na svém twitterovém účtu. A to přimělo k reakci jeho věčného oponenta, předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman zabodoval: Takto dopadl jeho výstup v Číně
Český prezident během své čínské mise značně zaujal zdejší média, a to rozhodně v pozitivním smyslu. Po prvním dni prvního čínského mezinárodního importního veletrhu se Miloš Zeman objevil minimálně na dvou titulních stranách čínských novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Řehounek (ANO): Legionáři ve Francii? Ztráty těžké, ale za Česko stály
Oblast francouzského východu byla v polovině října 1918 pohlcena světovou válkou, jako málokterá jiná. Pro nás, pro Čechy, je toto území o to významnější, že zde umírali naši legionáři. Chci se s Vámi podělit o pocity z osobní návštěvy těchto míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Jubilejní Prix Bohemia Radio přijímá přihlášky, novinkou je kategorie Multimédia
Jubilejní 35. ročník festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby spustil speciální web Prixbohemiaradio.cz. Ten je do konce letošního roku určen primárně autorům původní rozhlasové tvorby. Autoři mohou na webu začít přihlašovat svá díla v kategoriích Drama, Dokument, v mezinárodní soutěžní sekci Reportáž a nově v kategorii Multimédia až do 31. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Velký zájem o volby v USA: Lidé stojí fronty i v dešti. Hlasovací zařízení hlásí problémy
Dnešní americké volby do Kongresu Spojených států vyvolaly skutečně velký zájem. Lidé musejí doslova vystát dlouhé fronty, aby na jejich konci mohli ve volební místnosti odevzdat svůj hlas. To vše navíc komplikují hlášené problémy s hlasovacími zařízeními. O prvních celoamerických volbách od nástupu Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta se podle některých médií hovoří jako o ukazateli jeho skutečné obliby v polovině čtyřletého mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Praha není pojišťovna
Komentář na facebookovém profilu k návrhu Hany Marvanové, aby město ručilo za hypotéky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jméno budoucího předsedy Senátu pořád není jasné, stále má ale přednost dohoda před silovým hlasováním
Patová situace ohledně budoucího předsedy Senátu zatím trvá. Zástupci tří nejsilnějších frakcí v horní komoře, tedy ODS, STAN a KDU-ČSL, nicméně stále uvádějí, že dávají přednost dohodě před silovým hlasováním. Zástupci osmnáctičlenných klubů občanských demokratů a Starostů se sešli dnes, s vyjednávači patnáctičlenného klubu lidovců se mají sejít ve středu ráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice: Chceme cirkusy se zvířaty
My zde podepsaní nesouhlasíme s ministerstvem zemědělství, aby zakázalo cirkusy se zvířaty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Cenu Ústavu pro studium totalitních režimů dostane dvanáct lidí z Česka i zahraničí
Cenu Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) za svobodu, demokracii a lidská práva letos obdrží 12 lidí, kteří se nebáli vystupovat proti nedemokratickým režimům či přispěli k lepšímu poznání naší nedávné historie. ÚSTR to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Slavnostní ceremoniál se uskuteční v pondělí 12. listopadu ve Valdštejnském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Některé věci ve vitrínách byly v mé praxi běžnou součástí medicíny
Výstavu o historii a vývoji zdravotnických zařízení v našem kraji s ukázkou dobových lékařských přístrojů a pomůcek připravil pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana odbor zdravotnictví ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. Do konce listopadu ji můžete zhlédnout ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Děje se to pomalu, pokrytecky a s využitím propagandy v médiích, změnami ve školách... Analytik vysílá varování za uběhlým výročím sta let republiky
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTNA KOLLERA Analytik Martin Koller se ohlíží za uplynulým stoletým výročí založení Československa, přičemž konstatuje, že přes mnohou kritiku založení a existence státu se v rámci protičeské, případně protičeskoslovenské propagandy zcela zapomnělo na mnohé. A to se rozhodl důrazně připomenout ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan David: O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině
Občas slýcháme, jaké máme povinnosti. My prý máme povinnosti a závazky, ale ne my, to oni se nabídli, že budou sloužit cizí moci. To oni věří, že je tato cizí moc udrží u moci v naší zemi. O to jde. Dříve se tomu říkalo normalizace nebo protektorát. Protektor, je ten kdo chrání, v tomto případě chrání svoji kořist proti konkurenci. Dnešní protektoři nejsou jiní. Ani dnešní kolaboranti nejsou jiní. Je to stále stejná verbež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zachování krmných míst a boudiček pro kočičí bezdomovce
Žádáme město Litoměřice, aby zanechalo krmná místa a boudičky pro kočky, které žijí na ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ve Francii zasahovala policie. Prý se chystal atentát na Macrona
Francouzský televizní kanál BFM TV přinesl informaci o tom, že policie zatkla šest příznivců krajní pravice, kteří podle všeho chystali atentát na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Informaci převzala agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Donátoři darovali neziskovkám skoro 10 milionů korun
Za celou dobu působení Burzy filantropie v rámci Pardubického kraje se donátoři složili na podporu 301 projektů z dílen neziskových organizací v celkové výši 9 146 640 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman zhodnotil stav obchodních česko-čínských vztahů
Prezident Miloš Zeman dnes v Šanghaji zahájil Česko-čínské podnikatelské fórum. V úvodu setkání podnikatele vyzval, aby projevili odvahu, protože ji považuje za to nejdůležitější pro navazování obchodních kontraktů. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Stavební produkce rostla opět dvouciferně
„Stavební produkce v září zaznamenala dvouciferný růst potřetí v řadě. Také ve 3. čtvrtletí rostla produkce o více než 10 % a hodnota nových zakázek byla meziročně vyšší v pozemním i inženýrském stavitelství,“ upozorňuje Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Malá domů?
Přestože Babiš svůj Agrofert zaparkoval ve svěřeneckém fondu (který si sám založil), v čele tohoto, výrazně dotovaného gigantu, stále stojí Babišovi velmi blízcí spolupracovníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Rvali se o primátorský řetěz, pak utekli i z rady hlavního města. Podfuk!
V nové pražské koalici tvořené Piráty, hnutím Praha sobě a Spojenými silami pro Prahu mohli Pražákům slibovanou práci pro město a jeho obyvatele naplňovat hned tři lídři kandidující na primátora. V radě ale nakonec usedne jen jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
František Kuba: 100 let, kroky k hranicím naší existence
Co říkají pamětníci tří generací?. Ještě nebylo dobře a už je zase zle! Lidé to jasně vnímají na základě svých prožitků a soudobých informací. To je setrvalá perspektiva našeho banánového Česka, takže i my bychom se měli vydat na pochod, směrem k hranicím USA. Evropská unie, coby super/stát, je podle mnohých, pochybný projekt a konkurent skutečných velmocí. Může být tolerován jako kulturní uskupení, ale nikoli jako byznys/centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslová produkce v září dále mírně rostla
„Průmyslová produkce v září dále mírně rostla. Do výsledků se však promítl nestejný počet pracovních dní. Letošní září totiž mělo o jeden pracovní den méně. Proto před očištěním průmyslová produkce vykazuje pokles o 0,9 %, zatímco po očistění o pracovní dny růst o 2,5 %.“ vysvětluje Radek Matějka, ředitel odboru statistiky průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpořil sedm projektů na zadržení vody v krajině
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo poskytnutí dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje sedmi žadatelům, ve výši 1,025 milionu Kč, a to v rámci 2. kola výzvy dotačního programu „Podpora boje proti suchu a na zadržení vody v krajině na území Jihomoravského kraje v roce 2018“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Lupiči se v Brně derou k moci
Pirátská strana se názvem hlásí k námořním lupičům. I zločin je pro někoho politickým vzorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Kam se u nás posunula politická kultura
Komentář na facebookovém profilu k zveřejněnému výčtu důkazů v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Má vlast 2018
Již 7. listopadu ožije pražský Žofín koncertem k uctění 100. výročí první československé republiky a české státnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra