Oficiální zpravodajská média

Vaše kritika je mylná, vzkázal předseda Ústavního soudu Jiřímu Čunkovi. Podivil se taky nad „rychlostí“, s jakou hejtman došel k závěrům
Hejtman Jiří Čunek nedávno poukázal na rozhodnutí předsedy senátu Ústavního soudu Ludvíka Davida ze dne 11. srpna 2015 ohledně dálnice D55, který podle jeho slov posvětil praktiky spekulantů, kteří vydírají stát a prodlužují samotnou výstavbu dálnice. Čunek se nyní obrátil na předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Jeho odpověď máme k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jarek Nohavica promluvil po medaili od Putina: Jsou tu furt! Ale my je už známe
Jarek Nohavica a jeho medaile předaná mu nejvyšším představitelem Ruska stále budí emoce. Na jeho obranu vystoupil nyní bratr skladatele Jiřího Suchého, redaktor Českého rozhlasu Dvojka, Ondřej Suchý. „Namyšlenost a vztek některých kritiků je nepochopitelná,“ píše na své stránce. A na Facebooku dodal, ať ho kritici Nohavici na profilu netrápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Som bez občanky. Nohy mi smrdí jak kopyto. Čučo a pár rohlíků.“ Zašli jsme tam, kde dřív býval autosalon...
Také Plzeň už má svoji „kliniku“. Není sice jako přes kopírák s tou pražskou, nicméně jde o místo s velkou koncentrací lidí bez domova, kteří tu hledají zázemí a nejen přespání. Jiný by tomu řekl squatt. Každopádně budova naproti bývalým „Stavebním strojům“, hned za železničním mostem u výpadovky na Rokycany ve čtvrti Doubravka je pro mnohé ošklivým vředem, pro jiné poslední štací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svléknout do naha, padlo na debatě o ČT a médiích. Pak se ozvala Daniela Drtinová
REPORTÁŽ Když média chtějí vidět politiky, obrazně řečeno, až do naha, proč by také politici neměli toto vědět o novinářích? Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) se na plzeňské mediální konferenci, kterou uspořádali Mladí konzervativci pod záštitou Nadace Konráda Adenauera, rozpovídala o prohřešcích, které řeší nebo bude řešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Významný právník Aleš Rozehnal pak doporučil podle britského modelu seznam problematických novinářů, kteří by si již pak nemohli ani škrtnout, a Daniela Drtinová z DVTV se urputně brala za Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chřipka a očkování – šest nejčastějších mýtů
Chřipku už zažil na vlastní kůži snad každý z nás, ovšem ne vždy jsme o ní a její léčbě měli ty správné informace. Chřipka a zejména očkování proti ní je totiž v našich končinách opředeno řadou mýtů, ať už díky tvrzením typu ‚jedna paní povídala‘ nebo kvůli vlažné edukaci ze strany některých lékařů. Češi zkrátka nebezpečí chřipky podceňují.[6a] Jde přitom o vysoce nakažlivé virové onemocnění, které se pravidelně vrací a bere si jen u nás v ČR každý rok až 2 000 lidských životů.[1a] Navzdory hrozivým statistikám je zájem o prevenci u Čechů stále malý. Proočkovanost se u nás pohybuje pouze na úrovni 5 % populace, což nás dost zásadně odlišuje od vyspělých zemí západní Evropy, kde je trend přesně opačný.[2a]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Vzdělání - Zlatý poklad republiky. Co na to rozpočet?
Již několik let neslyšíme - zaplať pán bůh - laciné řeči o líných učitelkách, co jsou pořád na prázdninách, mají pohodu a ještě chtějí zvýšit plat. Zvláště ty v mateřských školách, co si vlastně chodí do práce hrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Burešová Marková (Svobodní): Vzpomněla jsem si na svobodu slova, tak mi byl příspěvek odstraněn
Cenzura facebooku a blokování uživatelů téměř za cokoliv se staly předmětem vtipů. Komu nebyl smazán příspěvek, jako by ani nebyl. Dnes došlo i na mě. Kdyby to nebylo smutné, musela bych se opravdu smát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): (Ne)možné snížení autoemisí…
Komentář na facebokovém profilu k navrhovanému snižování emisí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Hrej, hrej, nekecej.“ Kauza medaile pro Jarka Nohavicu vrcholí svěžím VIDEEM. Ozval se i Hutka
Puškinova medaile, převzatá z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina zpěvákem Jaromírem Nohavicou, stále vytáčí jeho kolegy. Zpěvák Ziggy Horváth chrlil do kamery slova o slabochovi, který lže úplně všem, Jaroslav Hutka znovu začal připomínat svou starší píseň Udavač z Těšína, ačkoliv podle svých slov vůbec neusiloval o to, aby se proslavila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Současné umístění KNTB nedává prostor pro nemocnici 21. století
Jednatřiceti hlasy podpořili krajští zastupitelé výkup pozemků v lokalitě Malenovice, ve které je navržená výstavba Nové krajské Baťovy nemocnice. Zlínský kraj tak má od zastupitelů mandát jednat se všemi 49 majiteli pozemků o nákupu bezmála 180 tisíc metrů čtverečních za stanovenou cenu 1650 korun za metr čtvereční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Ve hře „na mrtvého brouka“ se hraje o zvýšení platů o 20 procent
Poslanci po několika letech opět předvádějí na jevišti poslanecké sněmovny osvědčenou hru na „mrtvého brouka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Co ti mrtví v Libyi a Iráku? naštval se kamarád Jarka Nohavici. Z pravicové strany. Rozesmál se a poslal Langšádlovou...
ROZHOVOR Podle bývalého poslance Unie svobody Zdeňka Kořistky je na Moravě, kde žije, jiný pohled na písničkáře Jarka Nohavicu než v Praze. Hysterie, která podle něj provází předání Puškinovy ceny Nohavicovi ruským prezidentem Vladimírem Putinem v Kremlu, je podle něj nechutná. „Kdyby Jarek Nohavica dostal vyznamenání z Ameriky, tak se v Praze nejspíš zblázníte blahem,“ prohlásil někdejší zákonodárce, známý z kauzy údajného pokusu o korupci ze strany pánů Dalíka a Večerka na adresu těch, kteří ostravskému písničkáři zazlívají, že převzal ocenění z rukou ruského prezidenta, který v Rusku potírá svobodný projev a svobodná média. O poslankyni TOP 09 Heleně Langšádlové dokonce prohlásil, že by měla vyhledat psychiatra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pět jednotek SDH získá od Povodí Moravy nové vybavení
Povodí Moravy, s.p. rozhodlo o rozdělení grantu na podporu jednotek dobrovolných hasičů. Částku 80 420 Kč si mezi sebe rozdělí celkem pět jednotek. Finanční podporu obdrží hasiči z obcí Štěpánovice, Žeravice, Jankovice, Opatovice a Horní Bečva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš: Vláda schválila návrh na spuštění první etapy elektronických neschopenek od 1. července
Vláda Andreje Babiše schválila na zasedání ve středu 7. listopadu návrh novely zákona o nemocenském pojištění, který umožní spuštění první etapy projektu elektronických neschopenek od 1. července 2019. Rozhodla také, že se Česká republika symbolicky připojí k pietní akci u příležitosti stého výročí konce první světové války na Den válečných veteránů 11. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Zadržení poslance ukrajinského parlamentu
Dne 5. listopadu 2018 ve 13.30 hodin přijali policisté Inspektorátu cizinecké policie na letišti Václava Havla v Praze oznámení, že v jedné z prodejen tranzitního prostoru terminálu 1 provedl neznámý cizinec platbu padělanými bankovkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS pokutoval určování cen pro další prodej společností LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 3,491 milionu korun společnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, s.r.o., za vertikální dohody, v nichž svým distributorům určovala minimální ceny pro další prodej. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
DIAMO: Slavnostní ukončení sanace území v areálu bývalé obalovny živičných směsí v Milevsku
Za účasti ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce a dalších významných hostů proběhlo v úterý 6. 11. 2018 slavnostní ukončení akce „Sanace území v areálu bývalé obalovny živičných směsí v Milevsku“. Projektem, který byl financován z Operačního programu Životního prostředí, byl pověřen státní podnik DIAMO Usnesením vlády ČR č. 939 ze dne 11. prosince 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic je připraveno na zimní údržbu
Ředitelství silnic a dálnic je již připraveno na nadcházející zimní sezónu. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat více než 750 zaměstnanců ŘSD. Jednotlivá střediska správy a údržby jsou při průměrných srážkách schopna odklidit sníh z nejdůležitějších tahů po celé republice nejpozději do dvou hodin. Do připravených směn je zařazeno celkem 608 řidičů a 135 dispečerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VLS spustí geolokační dobrodružnou hru, která provede děti unikátní přírodou Ralska
VLS ve čtvrtek 8. listopadu slavnostně otevřou dobrodružnou mobilní stezku Ralskem, která seznámí návštěvníky s unikátní přírodou této severočeské lokality, jejími zajímavostmi, historií i se vzácnými živočichy a rostlinami, jež se zde vyskytují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ať lidi klidně poblijou ulice. Zásadní text k očím Andreje Babiše
Marketingový expert Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k návrhu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) o tom, jak v Česku omezit spotřebu alkoholu. Ministr navrhuje nejen zákaz reklamy v televizi, ale i zvýšení daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaroslav Moravec: Tomáš Garrigue Masaryk na mincích, 2. část
Potřetí se naše obyvatelstvo setkalo s portrétem T. G. Masaryka na mincích po dlouhé, více než padesátileté přestávce v roce 1990, tentokrát na oběžné desetikoruně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Exministr Vit Bárta se pustil do podnikání na železnici
Podle obchodního rejstříku se exministr dopravy Vít Bárta stal jednatelem a společníkem ve společnosti Rail clinic s. r. o. Na webových stránkách této firmy se uvádí, že jde o největšího poskytovatele mobilního servisu železničních nákladních vagonů v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Migrační pakt OSN: Lež! Není to dobrovolné, ozvalo se. Konkrétní informace
Salámová metoda, tak popisuje Tomáš Zdechovský globální pakt o migraci. Dává za příklad rakouského kancléře a Kurze a varuje: „Pokud chceme bojovat s populisty, nesmíme jim dávat podobnými smlouvami, pakty a úmluvami munici.“ V textu pro ParlamentníListy.cz mluví i neomarxistech. Vláda ČR ve středu rozhodla, že migrační pakt OSN odmítne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiši, pamatuješ, cos slíbil? Na premiéra se řítí pohroma za něco, co Čechům hodně vadí
Každý Čech vypije ročně v průměru 14,5 litru čistého alkoholu. Jak uvádí reportáž ČT24, podle odborníků je problém především to, že lidé vidí alkohol jako běžnou součást svých jídelníčků. Zejména tedy pivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Odešla pro neshody z TOP 09, teď se v ČT postavila neziskovkáři, kterého platil stát. Skončilo to mrazivým úderem
Istanbulská úmluva. Pakt, který rozděluje společnost. Jedni jsou pro, druzí proti. Česko úmluvu, jež má zabránit násilí na ženách a domácímu násilí, podepsalo už v květnu 2016. Odpůrci však vytýkají, že je namířena proti mužům. V pořadu Události, komentáře ČT24 o ní diskutovala předsedkyně Středoevropské inspirace Nina Nováková a ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček, který dříve působil jako ředitel Agentury pro sociální začleňování. Exposlankyně diskusi zakončila výrazným prohlášením o mládeži, sexualitě a morálce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ohromný úspěch! Ohlásil Trump, když přišel jen o polovinu Kongresu
Vláda amerických republikánů nad Sněmovnou reprezentantů (často zvanou Kongresem) s velkou pravděpodobností skončí, ale vypadá to, že udrží Senát. Alespoň tak to vidí televizní stanice Fox News. Přesná čísla ještě nejsou známá, v některých obvodech se stále ještě sčítá. Prezident Trump již poděkoval všem za „ohromný úspěch“. Ale většina demokratů ve Sněmovně reprezentantů znamená, že vyšetřování jeho osoby a jeho kampaně není zdaleka u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Cílek: Škoda, že nevíme víc o jiných Slovanech. Redaktorka trpěla za dotaz, zda je možné řešit Sýrii bez Ruska
ROZHOVOR Hodně se zabýváme historickými tématy a obracíme se do minulosti, abychom nebyli tak konfrontováni s přítomností nebo s budoucností. V souvislosti s významnými výročími těchto dnů to říká geolog a popularizátor vědy Václav Cílek, podle něhož to je pro hodně lidí způsob, jak utéci z naléhavosti a z nejednoznačnosti toho, co se děje teď. Na pozadí své cesty do Istanbulu a na poloostrov Athos se zamýšlí nad slovanstvím. Mrzí ho, že debata o něm vždy sklouzne do politiky a většinou do role Ruska, jestli bude naší záštitou, nebo naší zhoubou. Ještě víc mu však vadí, k jak obrovské polarizaci společnosti kvůli tomu došlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Sněmovna schválila zrušení karenční doby, udělalo Česko krok zpět?
Karenční doba. Dvě slova, která vyvolávají velké emoce. V Poslanecké sněmovně jsme minulý týden ve třetím čtení schválili návrh z pera našeho koaličního partnera ČSSD, který karenční dobu ruší. Návrh nyní míří do Senátu, který má ze zákona 30 dnů na vyjádření. V případě schválení novely dojde ke zrušení karenční doby od ledna příštího roku. Spousta z vás se ale ptá, neděláme tak trochu krok zpátky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Speciální lekce pro migranty navrhují němečtí Židé. Měly by je odnaučit antisemitismu
Kurzy, v nichž by se muslimští migranti odnaučili antisemitismu, nyní navrhuje přední židovská organizace v Německu. Reaguje tím na stovky loňských incidentů, které mají antisemitské pozadí. Docílit tím chce především i zabránění jeho dalšímu šíření v zemi, z něhož Židé viní také krajně pravicovou Alternativu pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stavět a sázet, to jsou plány budoucího pražského primátora Hřiba
Budoucí pražská koalice představila programové prohlášení na následující čtyři roky. Ve středu to novinářům řekli zástupci všech tří koaličních uskupení, tedy Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu. Právě kandidát na primátora Zdeněk Hřib byl hostem Interview ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Rozhodnutí Jirky Zimoly mě překvapilo, ale nezbývá mi, než jej respektovat
Komentář na twetterovém profilu k rezignaci Jiřího Zimoly na funkci 1. místopředsedy ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump přišel o nadvládu nad Kongresem, obchodní válka tím ale nezmírní
Výsledek voleb do amerického Kongresu je ve svých hlavních aspektech plně v souladu s konsensuálním očekáváním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Těžká rána pro Hamáčka: Zimola rezignoval na svůj post ve straně. A na tiskovce vytáhl na světlo špínu
Jiří Zimola oznámil na tiskové konferenci novinářům, že se vzdal funkce 1. místopředsedy ČSSD. Prý chce i nadále sloužit straně jako řadový člen v jižních Čechách a údajně nechce přisypávat sůl do ran ČSSD, ale současně říká, že chce-li se strana vrátit ke své slavnější minulosti a větším volebním ziskům, musí se začít chovat jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Velice si vážím toho, že budu svým hlasem reprezentovat ČR
Pirátka Olga Richterová bude reprezentovat Českou republiku na konferenci poslankyň ze všech zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Odsoudíme chlapa-násilníka rychleji, ušetříme! Sněmovní debata o Istanbulské úmluvě přinesla překvapení
V Poslanecké sněmovně se sešly hned dvě petice týkající se Istanbulské úmluvy. Ta první dohodu podporuje, ta druhá před důsledky paktu, kladoucího si ambiciozní cíl vymýcení domácího násilí, varuje. K oběma peticím se ve Sněmovně konalo i veřejné slyšení, kde byly prezentovány argumenty zastánců úmluvy, a stejně tak i jejích odpůrců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V cizině byl dopaden stíhaný bývalý pražský imám, napsal server. Vrátí se do Česka
Policejní speciální složky vypátraly v zahraničí bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, který je obviněn z podpory terorismu a loni opustil Česko. Napsal to dnes server Neovlivní.cz s odvoláním na důvěryhodné bezpečnostní zdroje. Shehadeh by měl být v nejbližších dnech transportován do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Letošní hydrologický rok ovlivnil deficit srážek a vysoké teploty
Na přelom října a listopadu připadá konec hydrologického roku. Ten letošní se nesl v duchu výrazného srážkového deficitu. Oblast Moravy zasáhlo už v průběhu jara suché období umocněné vysokými teplotami. Dokonce v průběhu podzimu hlásí 30 měřících profilů v povodí řek Moravy a Dyje hranici hydrologického sucha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Prachaticích byl pohřben český voják
Stovky lidí se přišly dnes v Prachaticích rozloučit se štábním praporčíkem Tomášem Procházkou. Dvaačtyřicetiletý vojenský kynolog zahynul 22. října na misi v Afghánistánu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman bude mít v rozpočtu na příští rok 389,4 milionu. A co Senát?
Kancelář prezidenta republiky by měla mít v rozpočtu na příští rok 389,4 milionu korun, což je zhruba o 110 milionů korun méně, než jí přidělil schválený rozpočet na letošní rok. Poslanecká sněmovna by si měla pohoršit o deset milionů na zhruba 1340 milionů korun, Senát by měl mít naproti tomu o 4,5 milionu korun víc, tedy 605,2 milionu korun, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
STAN: Do čela Evropské komise podpoříme Alexe Stubba
Ve čtvrtek na kongresu EPP v Helsinkách budou hnutí STAN reprezentovat europoslanec Stanislav Polčák a místopředseda hnutí Radim Sršen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nejednoznačný postoj vlády ke globálnímu paktu o migraci rozmazává naši zahraniční politiku
Komentář poslance a člena podvýboru pro migraci a azylovou politiku Jana Skopečka k projednávání Globálního paktu OSN o migraci vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Erik Best přiznal pravdu o tom, co si myslí o USA
Americký novinář Erik Best se vyjádřil ke státnímu vyznamenání, které letos dostal od Miloše Zeman. Ale nejen k němu. Prozradil také, proč je rozčarován ze situace v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Pomníky padlých vojáků v první světové válce připomene listopadová výstava v Jilemnici
Národní památkový ústav připravil v rámci oslav vzniku republiky a připomínky 100 let od ukončení první světové války výstavu Pomníky Velké války. Ta představí osudy pomníků na území Čech, Moravy a Slezska, které byly vybrány jak z prostředí českého, tak z oblastí osídlených především německy mluvícím obyvatelstvem. Výstava bude ke zhlédnutí v Krkonošském muzeu v Jilemnici od 9. do 25. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česko nepřistoupí ke globálnímu paktu o migraci, rozhodla vláda
Vláda na svém dnešním jednání rozhodla, že Česká republika nepřistoupí ke globálnímu paktu OSN o migraci. Premiér Andrej Babiš (ANO) proti němu vystupoval delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst návštěvnosti pokračoval
Ve 3. čtvrtletí 2018 se meziročně zvýšil počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních o 5,7 % a počet jejich přenocování o 4,3 %. Trend rostoucí návštěvnosti se tak znovu potvrdil i v hlavní turistické sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB chystá na rok 2019 oslavy 100 let koruny; symbolem je druhá největší zlatá mince na světě
Česká republika v příštím roce oslaví 100 let odluky od rakousko-uherského peněžního systému a vznik československé koruny. Česká národní banka chystá k připomenutí tohoto výročí řadu doprovodných akcí a zvláštních emisí platidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Když Češi odejdou z EU, zvolí zlo, napsal spisovatel a udeřil na Klause
Spisovatel a nakladatel Martin Vopěnka se domnívá, že po případném vystoupení Česka z EU by vzniklo vakuum, v němž by nová ideologie, postavená na právu zvolit zlo, dostala zelenou. Píše to ve svém komentáři pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Odkupem pozemků začíná jízda! Držte si klobouky...
Komentář na facebookovém profilu k odkupu pozemků pro stavbu nové Baťovy nemocnice ve Zlíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj dává další peníze do ekologie
Obce mohou požádat o dotace v oblasti životního prostředí. Moravskoslezský kraj tak navazuje na podporu zkvalitňování nakládání s odpady, ale také na řešení nakládání s vodami. Peníze půjdou i na výstavbu vodohospodářské infrastruktury. Celkově kraj přerozdělí 27 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Prachaticích bude dnes pohřben voják, jenž padl v Afghánistánu
S vojenskými poctami bude dnes v Prachaticích pohřben Tomáš Procházka, který padl 22. října v Afghánistánu. Zahynul po střelbě afghánského vojáka. Poslední rozloučení se koná od 12:00 ve smuteční síni hřbitova v Prachaticích, odkud dvaačtyřicetiletý Procházka pocházel. S rodinou žil v Hrádku nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Politolog Trávníček hodnotí americké volby: Neúspěch Trumpa? Jen pokračuje v Obamových šlépějích
„Neúspěch Trumpa? Jen pokračuje v Obamových šlépějích,“ komentuje na serveru Zdroj.cz americké volby politolog Matěj Trávníček. Modrá vlna demokratů se nekonala, a i když Trumpovi republikáni sice ztratili většinu ve Sněmovně reprezentantů, v Senátu si ji uchovali, a ještě posílili. Pro šéfa Bílého domu je to podle politologa bezesporu dobrý výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Dnes je smutné výročí tzv. Velké říjnové socialistické revoluce
Komentář na facebookovém profilu k výročí "Velké říjnové socialistické revoluce"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Krajský soud v Praze dnes zamítl stížnosti vítězného sdružení na volby v Kutné Hoře
Krajský soud v Praze dnes zamítl stížnosti na volby v Kutné Hoře. Návrhy podalo vítězné uskupení Město PRO lidi a jeho lídr Martin Starý kvůli šíření falešných předvolebních letáků. Anonymní dezinformační kampaň slibující mimo jiné přijetí až 2 000 migrantů mohla podle Starého ovlivnit rozhodování voličů. Soud ale stížnostem nevyhověl, vyplývá z informací na úřední desce. Termín ustavujícího jednání zastupitelstva zatím není znám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VLS: Dvoudenní výlov Padrťského rybníku byl úspěšný
I přes náročné podmínky chovu v chráněné krajinné oblasti hlásí rybáři Vojenských lesů a statků z Brd nadprůměrný úlovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Donald Trump zhodnotil volby jako ohromný úspěch republikánů. A demokratům vážně pohrozil
Americký prezident Donald Trump na středeční tiskové konferenci při komentování výsledků voleb do Kongresu, ve kterých Demokratická strana získala většinu ve Sněmovně reprezentantů, prohlásil, že si dovede představit spolupráci s demokraty při rozvoji hospodářství, obchodu a infrastruktury nebo v rámci snahy snížit ceny léků na recepty. Výsledky voleb pro republikány jinak zhodnotil jako velmi dobré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu: Lukáš Vondráček hraje Dvořáka
V probíhající sezoně je rezidenčním umělcem SOČRu klavírista Lukáš Vondráček, vítěz bruselské Soutěže královny Alžběty z roku 2016. V pondělí 12. listopadu se můžete těšit na jeho provedení Dvořákova mimořádně náročného Koncertu g moll, který má tento fantastický interpret v repertoáru už od dětských let a řadí ho ke svým oblíbeným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tak už i německá CSU přijde o šéfa. Horst Seehofer prý skončí
Po kancléřce Angele Merkelové svůj odchod v reakci na zemské volby ohlásil i Horst Seehofer, který chce opustit post šéfa Křesťansko-sociální unie (CSU), napsal server týdeníku Zeit podle Novinek. CSU sice ve volbách zvítězila, její zisk byl ale nejhorší za posledních sedmdesát let. Seehofer ovšem neplánuje opustit post ministra vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdař Bůh, poserové, zdravil se bohém Sauer se svými žižkovskými kumpány. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o tom, jaké dělali vylomeniny
ČESKÉ OSMIČKY „Dolů s tím!“ zakřičel prezident Spojených států žižkovských František Sauer a Staroměstské náměstí bylo o jednu pamětihodnost chudší. Začátkem listopadu 1918 totiž dav Žižkováků spolu s dalšími Pražany strhl mariánský sloup jako symbol svrženého habsburského režimu, přestože byl postaven na oslavu míru po třicetileté válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Jste poměrně hloupý a komunismus vás nepoučil. Dezinformátor první třídy.“ Jiří Drahoš to schytal od veřejnosti
Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš (za STAN), který dnes převzal osvědčení o svém zvolení senátorem, sdílel na sociální síti zprávu o tom, že o dezinformacích se středoškoláci budou moci učit pomocí nové hry zvané Fakescape. Studenti by se díky ní měli především naučit, jak mají rozlišovat lživé informace od spolehlivých zpráv. Na zavedení něčeho takového je podle senátora nejvyšší čas, se zlou se ale potázal. „Víte, co je to svoboda slova? Studenti nejsou blbí. Sám jste dezinformátor,“ ozývala se slova kritiky v následné diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Většina věcí z našeho programu se do programového prohlášení promítla
Spojené síly pro Prahu představily programové prohlášení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na novém předsedovi Senátu se kluby neshodly. Nadále ve hře zůstávají Kubera, Hampl a Horník
Schůzka zástupců nejsilnějších senátorských klubů nepřinesla dnes dohodu na společném kandidátovi na předsedu horní komory. Adepty zůstávají Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Zástupci těchto frakcí budou o jejich podpoře vyjednávat s ostatními kluby, kde žádný z adeptů nemá jednoznačnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma se neudržel: Miroslava Němcová. Královna českého politického kýče, která za celý svůj život akorát jednou odešla v přímém přenosu z Hradu...
Písničkář Ondřej Hejma, který dostal vyznamenání od Miloše Zemana, se ozval na obranu prezidenta. Zeman musí podle zpěváka a překladatele čelit velikému tlaku a nemá to snadné. Útoky elit proti Zemanovi považuje za ubohé. Zeman podle něj tyto útoky skvěle odráží a hájí český národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Zahrádka: Afghánské odcházení pana Lubomíra Zaorálka
Nemám panu Zaorálkovi za zlé, že nechápe, že jeho historická chvíle pominula a že si i na tyto afghánské věci mohl a měl jaksi viditelněji vzpomenout v době, když byl ještě u moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Toto prý Českou republiku ohrožuje daleko víc než cokoliv, co dělá Donald Trump
Česko-americký investiční bankéř Ondřej Jonáš okomentoval výsledek amerických voleb do Kongresu. Opoziční demokraté ovládli dolní komoru Kongresu, což zkomplikuje život současnému prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Jeho republikáni však udrželi Senát. Ať už si o Trumpovi myslíme cokoli, podle Ondřeje Jonáše mu nelze upřít jednu věc. Donald Trump plní to, co slíbil voličům. Včetně toho, že vede obchodní válku s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Vláda neobratně řeší problém, který sama způsobila
Novela zákona o nemocenském pojištění, která zavádí v tzv. civilní sféře povinnost ošetřujících lékařů zasílat hlášení o vzniku nebo skončení dočasné pracovní neschopnosti výlučně elektronickou formou, reaguje na zrušení karenční doby, je evidentně šitá horkou jehlou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výbor nepodpořil úpravu SPD na zmrazení platů vrcholných politiků
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC urychluje přípravu výstavby Rychlých spojení na našem území
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) naplňuje vládní usnesení z loňského května, kterým byl schválen Program rozvoje Rychlých železničních spojení v České republice. V současné době již probíhá zpracování studií proveditelnosti na směry RS1/2 Praha – Brno – Břeclav, RS3 v úseku Praha – Beroun/Hořovice a RS4 Praha – Drážďany. Studie se budou postupně dokončovat během následujících dvou let. V případě linky RS3 Praha – Mnichov je důležitým přelomem aktuálně ohlášená podpora modernizace dalšího významného přeshraničního spojení na německé straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ZET21: Lidské bytosti by neměly podléhat regulaci. Proto ani svoboda nemá být regulována
Otevřený dopis Parlamentu České republiky za odmítnutí globálního paktu o řízené migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bojovat s terorismem nelze tak, že vtrhneme do nějaké země... Zaorálek asi znovu zvedne ze židle nějakého generála. Padla silná slova
Válka je svinstvo. Nejen těmito slovy se bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) vyjádřil o válce v Afghánistánu. Prý ho děsí, s jakou lehkostí se dnes mluví o válce, např. o válce mezi USA a Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Na novou nemocnici nejsou peníze
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě nové zlínské nemocnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Co pro Prahu chystá nová koalice? Lídři promluvili
Nová pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) se zaměří na stavbu silničních okruhů a metra D, umožní výstavbu na brownfieldech a chce také opravovat byty a přidat peníze učitelům. Chce také zajistit vysazování nových stromů a do rozhodování o výstavbě zapojit veřejnost. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Z Afghánistánu je třeba okamžitě odejít
Musíme odejít. A to nejen my, ale všechna cizí vojska. A nejen to, nikdy se tam nemělo jít. Je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky. To už potom lze obhájit úplně všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM umožnil křest v převzatém kostele
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích převzalo od Ministerstva obrany kostel sv. Martina v obci Polná na Šumavě, který byl dříve součástí vojenského újezdu Boletice. ÚZSVM zde umožnil křest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Ve volbách posílila levice
Rozdělená Amerika si zvolila rozdělený Kongres. Ve Sněmovně reprezentantů mají Demokraté minimální většinu 218 hlasů, v Senátu zas povládnou s minimální většinou 51 hlasu Republikáni. Kdo to bral jako referendum o Trumpovi, má výsledek ve smyslu „asi jo, ale ne moc“. Jenže klíčová politická linie vede jinudy a ukazuje sílící hlas těch, kdo předtím nikdy nedostali slovo. Zajímavý je zejména úspěch žen bojujících za práva těch dole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
BIS odhalila falešnou inzerci na práci pro kontrarozvědku
Jen několik dní před zahájením veletrhu práce PROFESIA DAYS na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech odhalila BIS falešný náborový profil na síti Linkedin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Nechtěl bych žít v USA. Tam se teď už snad budou vraždit
Liberální demokracie dovede šířit tolik nenávisti, zloby, nadávek, urážek šikany i válečnických štvanic, že v jistém smyslu dovede být mnohem vyčerpávající než kdysi umrtvená a unylá „socialistická demokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Vyznávám ekonomickou diplomacii
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti pracovní návštěvy v Čínské lidové republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šok: Kalousek se ve sněmovně zastal Zemanova Hradu. Byli jsme u toho, jinde nenajdete
Na dnešním zasedání rozpočtového výboru se poslanci zabývali mimo jiné i rozpočtem prezidentské kanceláře na rok 2019. Kromě navýšení platu hlavy státu se diskuse vedla zejména ohledně kontroverzního prodeje kamene z lomu, který je součástí Lánské obory. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík hovořil o trestném činu, za Hrad se ale postavil ten, od koho by to nikdo nečekal – Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SPD: Iniciovali jsme svolání mimořádné schůze Sněmovny k platům politiků
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš vystoupí na konferenci Zdravotnictví 2019
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se ve čtvrtek 8. listopadu 2018 zúčastní konference Zdravotnictví 2019. Ještě před ní vystoupí na tiskové konferenci spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a prezidentem Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiřím Horeckým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Americké volby jsou pro korunu lehké, ale nedostatečné plus
Pro korunu a rozvíjející se trhy jsou americké volby spíše lehkým plusem. Otázkou je, zda dostatečným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Pokud to premiér Babiš myslí vážně, podpořme jej
Na 10. – 11. prosince 2018 je do marockého Marakkéše „s nejvyšší vážností“ svolán „globální summit hlav států“, aby v zastoupení svých států „slavnostně“ připojily své podpisy (a své země tak zavázaly) pod tzv. „Globální kompakt pro migraci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Skončí Česká republika jako "chudý příbuzný" EU (SRN)?
SRN zahajuje realizaci další kampaně, další formu "pomoci" a našeho "obohacení" prostřednictvím náboru kvalifikované pracovní síly ze střední a východní Evropy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Ne všechny naše výhrady byly akceptovány
Vyjádření ministra zahraničních věcí Petříčka k rozhodnutí vlády, že ČR nepřistoupí ke globálnímu paktu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova přistoupila k prvnímu odejmutí titulů z důvodu plagiátorství
Rektor Univerzity Karlovy se v uplynulých měsících zabýval případem údajného plagiátorství diplomových prací absolventem Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy. Plagiátorská činnost byla potvrzena, a proto rektor UK Tomáš Zima vyslovil neplatnost vykonání součástí státních zkoušek – obhajob diplomových prací. V důsledku tohoto rozhodnutí daný absolvent pozbyl vysokoškolské vzdělání získané danými studii, jakož i akademické tituly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Konečně jsme se dočkali
Shodou náhod v předvečer výročí legendárního výstřelu z Aurory zazněla ve zpravodajství České televize zpráva o předpokládaném ukončení vyšetřování kauzy Čapí hnízdo do konce letošního roku, která přiměřeně malým českým poměrům může také mít vliv na dějiny. Česká televize se odvolala na obsáhlý článek, uveřejněný na serveru iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Přes půl miliardy na infrastrukturu veřejné dopravy
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, vyhlásil výsledky výzvy, která byla zaměřena na podporu rekonstrukcí, modernizací a výstavby přestupních terminálů a parkovacích systémů. Výzva se setkala s velkým zájmem žadatelů z řad měst a obcí. Podpořeno bude 26 projektů za 544 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Symbolicky dávám na stůl klíče od Lidového domu
Komentář na facebookovém profilu k rezignaci na funkci 1. místopředsedy ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pořádáme seminář na podporu obcí na území národním parku
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR startují dotační program pro obce v našich národních parcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Nečekaná, ale očekávatelná rezignace
Jiří Zimola dnes oznámil svůj úmysl odejít z pozice prvního místopředsedy ČSSD s tím, že současné vedení není schopné provést potřebné změny. Dá se s tím souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: OP VVV splnil milník v čerpání dotací pro rok 2018
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který je v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, splnil tzv. pravidlo N 3 pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš žádá po kupci ostravských oceláren písemné plány investic
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby společnost Liberty House, která je potenciálním kupcem ostravských oceláren ArcelorMittal Ostrava (AMO), písemně deklarovala plán a výši investic do ostravských oceláren a zároveň představila víceletý investiční plán. Premiér to po dnešním jednání s majitelem britské firmy Sanjeevem Guptou řekl ČTK. Společnost prý chce využít dosud nezužitkované kapacity hutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): MPSV nestihlo připravit novou eNeschopenku, používat se bude starý paskvil
Vláda dnes odsouhlasila povinnost lékařů využívat starou verzi eNeschopenky, která funguje od roku 2010. Tu však dnes využívá jen přibližně tisíc lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Delegaci Akademie věd přijal arménský premiér
Místopředseda Akademie věd ČR Jan Řídký jednal v Arménii o vědecké spolupráci a možných studijních výměnách. Návštěva se uskutečnila u příležitosti oslav 75. výročí založení Národní akademie věd Arménské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Za chvíli budeme mít vyšetřovací komisi na všechno. Změny klimatu, neúspěchy sportovců, zpožděné vlaky. Senátor ODS si ťuká na čelo nad nápadem Langšádlové
ROZHOVOR „Lidé vidí, jaké ‚pitomosti‘ často řeší EU. A jak naopak neřeší závažné problémy,“ vysvětluje český euroskepticismus v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a starosta Albrechtic v Jizerských horách Jaroslav Zeman (ODS). „Myslím, že kdyby se podnikatel Andrej Babiš choval jako premiér Andrej Babiš, vypadaly by jeho firmy jinak,“ hodnotí ekonomickou politiku vlády. A k nápadu zřídit sněmovní vyšetřovací komisi zkoumající vliv Ruska a Číny u nás říká: „Za chvíli můžeme mít sněmovní vyšetřovací komisi na všechno: ke změnám klimatu, k neúspěchům našich sportovců či ke zpožděným vlakům.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Dobrý voják Švejk? Ne, dobrý voják Macron...
Francouzský prezident vyzývá k vytvoření „skutečné evropské armády“. Nad pozadím a načasováním jeho „staronové“ ideje se zamýšlejí komentáře po celé Evropě. „Pokud nevytvoříme skutečnou evropskou armádu, nedokážeme evropské občany ochránit,“ volá francouzský prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Cenu ÚSTR letos dostane ruský novinář a aktivista, Bulhaři protestující proti invazi v roce 1968 i žena vězněná za pomoc partyzánům
Cenu ÚSTR za svobodu, demokracii a lidská práva v letošním roce obdrží 12 mužů a žen z Česka i zahraničí, kteří se nebáli vystupovat proti zvůli nedemokratických režimů nebo svým konáním přispěli k lepšímu poznání naší nedávné historie. Slavnostní ceremoniál se koná v pondělí 12. listopadu 2018 v Senátu Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Nejrychleji rostly tržby v informačních a komunikačních činnostech
Ve 3. čtvrtletí se tržby očištěné o kalendářní vlivy meziročně zvýšily reálně o 2,8 %, stejně jako bez očištění. Sezónně očištěné tržby ve službách reálně mezičtvrtletně vzrostly o 0,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ve volbách v USA uspěli i zástupci menšin: Lesbická indiánka, muslimka ze Somálska, homosexuální guvernér...
„America first – Amerika první,“ říkával a říká Donald Trump. Nyní se toto úsloví znovu potvrdilo ve volbách do Kongresu. Někteří zvolení i předpokládaní kandidáti jsou skutečně zatím nevídaní zástupci menšin. Do sněmovny míří za demokraty první indiánky, muslimky a do křesla guvernéra první veřejně přiznaný homosexuál. První transsexuál na pozici guvernéra však neuspěl(a). Informuje o tom CNN a CNBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Celníci zadrželi zásilku kokainu
Bezmála 1,2 kilogramů kokainu objevila v uplynulých dnech hlídka mobilního dohledu ústeckých celníků při silniční kontrole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český novinář se vrátil z bruselského týmu na odkrývání ruské propagandy a odhalil, co zjistil: V pátek v poledne je v Kremlu porada...
Někdejší novinář Jakub Kalenský po tři roky v Bruselu rozkrýval ruskou propagandu, která směřuje do EU, Českou republiku nevyjímaje. Často prý tuto propagandu šíří bývalí zhrzení politici. A někteří se později stanou prezidenty, naznačil v rozhovoru pro Seznam Zprávy Kalenský, jak se dívá například na Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Velký výjezd Miloše Zemana do Rakouska. Jindrák z Hradu na veřejné akci prozradil, co se chystá
Na diskusním fóru o vztazích s Německem a Rakouskem v rámci akce Nadace Železné Opony seznámil veřejnost vedoucí zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák s plánem českého prezidenta navštívit našeho jižního souseda. Navzdory tvrzením některých médií, že „díky“ podpoře kandidáta Svobodných máme dveře ve Vídni uzavřené, je to podle něj jinak. A co bychom říkali tomu, prosazovat Rakousko jako nového člena Visegrádu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jediný, kdo na českém mýtu prodělá, bude stát. Zde jsou důvody
Poslední události v souvislosti s hledáním nového provozovatelex českého mýta jsou dobře známé. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) nejprve ve velkém spěchu vyhlásil vítězem kontroverzní mýtné soutěže konsorcium CzechToll/SkyToll, aby pak stejně uspěchaně s touto firmou podepsal smlouvu. Stále se sice čeká na závěrečné rozhodnutí antimonopolního úřadu, že soutěž byla v pořádku, už nyní ale převládají mezi odborníky i politiky názory, že tendr nebyl rovnou soutěží přihlášených společností o správu českého mýta, ale podivnými politickými hrátkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vývoj v kauze Čapí hnízdo: Český rozhlas představil důkazy vyšetřovatelů proti Babišovi. A koaliční partner se toho hned chytil
Je to rok od obvinění premiéra Andreje Babiše (ANO) v dotační kauze Čapí hnízdo. A jak nyní přináší server iRozhlas.cz inventuru celého případu, je patrné, že Babišovi komplikují situaci hned čtyři klíčové důkazy. Server iHNED.cz si pak všiml toho, že ČSSD na Babiše v celé kauze tlačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Vedení kraje prosadilo unáhlený a neprůhledný prodej Buchtova kopce
Nejasný, ukvapený a poskytující prostor pro průtahy - takový je podle lidoveckých zastupitelů Kraje Vysočina způsob prodeje Buchtova kopce. Vedení kraje totiž na listopadovém jednání zastupitelstva (6.11.2018) odmítlo návrh KDU-ČSL na sjednocení podmínek pro kupce a nastavení jasných pravidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výsměch Prouzovi, který objíždí zemi, aby vyvracel údajné mýty o EU: Lidé nejsou ovce, nenaočkujete jim lásku k EU, udeřil expolitik a známá tvář z ČT
ROZHOVOR „Lidé nejsou ovce. Když se nedaří naočkovat jim lásku ke slavné EU za soustavné hurá evropanské propagandy mainstreamových médií v čele s Českou televizí, Prouza to nevytrhne. A to ani s pomocí Halíků, Pehe, Schwarzenbergů,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Soukup, bývalý poslanec hnutí ANO, zakladatel Platformy za evropskou civilizaci a také někdejší redaktor České televize. „Unijní byrokrati neváhají potlačovat národní kultury. Neváhají už otevřeně kriminalizovat každého, kdo se jim postaví. Nálepku extremistů od nich dostává kdokoliv, kdo má jiný názor. Situace hodně připomíná nám, pamětníkům, někdejší vládu jedné strany a jedné ideologie,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Guvernér Rusnok se podělil o zkušenosti ČNB s cílováním inflace na prestižní konferenci Bank of Israel
Bank of Israel hostila v neděli 4. listopadu 2018 zahraniční tvůrce měnové politiky na počest guvernérky Karnit Flugové, které po pěti letech končí mandát v čele izraelské centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Částečná bilance
Rok se s rokem sešel a my můžeme bilancovat plusy a mínusy. Podařila se nám spousta věcí, ať už se jedná o prosazení zvýšení důchodů pro seniory, zaplacení prvních tří dnů nemocenské, prosazujeme zvýšení platů pro zaměstnance a také snížení doplatků na pomůcky pro hendikepované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Odchod Zimoly z vedení ČSSD jen jako předzvěst útoku na Hamáčka? Toto zaznělo přímo z ČSSD
Jiří Zimola složil funkci prvního místopředsedy ČSSD. A už se ozývají jeho kolegové – oponenti. Toto si o Zimolově kroku myslí předseda Jan Hamáček a místopředseda strany Roman Onderka. Padlo i jméno Jaroslava Foldyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Miloš Zeman opět nasliboval světlé zítřky česko-čínské spolupráce
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta Miloše Zemana Čínské lidové republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zase jsme slavní po celém světě: Postarala se o to pražská kavárna. Ale fakt
Indický komik Vir Das si postěžoval na pražskou kavárnu. Prý se k němu v jednom pražském podniku, v kavárně Café Café, chovali rasisticky. Naše hlavní město je tak znovu slavné, protože indický herec svou stížnost vznesl na sociální síti Twitter, kde má přibližně osm milionů sledujících. Novinářka Barbora Koukalová označila indického herce za idiota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sto hasičských medailí ke stoletému výročí bylo rozdáno
Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Udělaj z tebe blbce, zrůdu... Jiří Krampol o Nohavicovi, Zemanovi a majoru Zemanovi
Na XTV.cz byl hostem Xavera Veselého herec a dabér Jiří Krampol. S moderátorem se věnoval jak své herecké kariéře, tak současné výši důchodů. „Tady kdybych měl bejt živej já z důchodu, tak v králičím kožichu po Heleně Růžičkový s dvouma krabicáka jsem pod Libeňským mostem,“ řekl. A okomentoval i Jarka Nohavicu a opřel se do neomarxistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist