Oficiální zpravodajská média

Expert na propagandu zdrcujícím způsobem rozebral Newsroom ČT i show Nory Fridrichové. A třeba i „úmyslnou manipulaci“ redaktorů, odhalenou v přímém přenosu
ROZHOVOR S historikem a odborníkem na propagandu Pavlem Sukem o tom, proč si ze studijních důvodů nahrává dvojici pořadů České televize Newsroom a 168 hodin, o kiksech, kterých se dopouštějí čeští novináři, o mediálních manipulacích a o tom, jak nám někteří redaktoři podsouvají své vlastní názory. „Určití redaktoři vnucují své vidění světa nám ostatním. A je to dost často i prostřednictvím návodných otázek,“ poznamenává Suk a ilustruje své tvrzení na konkrétních příkladech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jak to bylo se smrtí Zemanova lékaře během cesty do Číny. Dvě svědectví z místa, vyvracející spekulace médií
Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel v úterý lékař Petr Halata, který byl součástí delegace hlavy státu. Serveru Lidovky.cz informaci potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zprávu převzala ČTK. Šestašedesátiletý lékař se specializoval na interní a cestovní medicínu a podle serveru byl nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji. Mluvčí se kvůli této nešťastné události rozzlobil na média i na exministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZIS: Přístrojové vybavení zdravotnických zařízení ČR v roce 2017
Tato zpráva podává informace o stavu vybraného přístrojového vybavení zdravotnických zařízení dle ročního výkazu T (MZ) 1-01 (dále jen T1).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za okamžité řešení krizové bezpečnostní situace v Plzni
Petice občanů adresovaná představitelům města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Lidovci umějí uspět
Kandidaturu na předsedu KDU-ČSL oznámil Jan Bartošek a Marek Výborný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Generál Pavel vyrazil do Ostravy a vysvětloval, jak jsme nedospělý národ. V NATO mu prý vyčítali, že moc fandí Rusku, tady pravý opak
REPORTÁŽ „Nechci na politiky házet bláto, to určitě ne. Ale…“ Generál Petr Pavel na besedě v Ostravě vysvětloval, jakým způsobem umějí vystupovat ostatní státy v Severoatlantické alianci. „U nás ještě máme v této oblasti co dohánět.“ Hovořil také o tom, proč považuje Rusko za hrozbu. Hlavní problém totiž je, že Rusko a v menší míře i Čína „intenzivně, zpravodajsky, informačně u nás působí. Snaží se nejen rozmělnit naše vnímání toho, co je ještě přípustné.“ Na toto téma také podotkl: „Byl jsem v Alianci mnohokrát považován za příliš nakloněného Rusku, na rozdíl od Česka, kde jsem zase považován za toho, kdo straší Ruskem.“ Vždy totiž prosazoval dialog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česko má na 14.000 válečných veteránů. Z bojů na Balkánu i v Afghánistánu
V současné době žije v Česku víc než 14.000 válečných veteránů, naprostou většinu z nich tvoří účastníci novodobých zahraničních vojenských misí z Afghánistánu či Balkánu, ale i dalších zemí. Válečných veteránů z bojů druhé světové války téměř každodenně ubývá. Na začátku letošního roku jich Ministerstvo obrany evidovalo asi 500. Péči o válečné veterány má na starosti jeho zvláštní odbor, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Nový muž pro Evropu
Evropská lidová strana (EVP) odhlasovala téměř 80% hlasů delegátů své nominační konference německého politika Manfreda Webera (CSU) jako svého „špičkového kandidáta“ pro evropské volby za půl roku. Nominace na první místo evropské kandidátky lidovců a podpora při nominaci je tedy jasná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezidentův poradce Jindrák před kamerou: Migrace demoluje Evropu. Vždyť třeba v Německu se jednoznačně rozkládá stranický systém. A Brusel je mimo realitu
Hostem Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Evropu podle jeho slov demoluje migrace. „Tradiční strany už padají, Brusel je mimo realitu,“ uvedl Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv: Cvičení ZDROJE 2018
Ve dnech 6 až 7. listopadu 2018 proběhlo společné vnitrostátní vícestupňové cvičení Správy ZDROJE 2018, tentokrát zaměřené na řešení krizových situací, kdy vlivem dlouhodobě nepříznivé povětrnostní situace a vydatných srážek nad střední Evropou, postihly Českou republiku záplavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Univerzita a muzeum pronikají i do Mexika
Pardubický kraj a mexický stát Hidalgo propojují studenti a doktorandi, kteří vyjíždějí na výměnné stáže Univerzity Pardubice a státní univerzity ve městě Pachuca.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ruský špion v Rakousku, kvůli kterému se ruší zahraniční cesty. Co vlastně prováděl?
Vztahy Rakouska a Ruska dostávají trhlinu. Na vině je špion, jenž vyzrazoval tajné informace Moskvě. Velmi zostra proti němu vystoupil například kancléř Sebastian Kurz. Píší o tom Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Poslanci nevydali komunistu
Základem správné činnosti demokratického státu je oddělení tří mocí: moci zákonodárné (Senát, Sněmovna), moci výkonné (vlády, armády, policie) a moci soudní (všech soudů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Macron s Trumpem mají společně připomínat konec první světové války. Ale ještě předtím se do sebe pořádně pustili
Francouzský prezident Emmanuel Macron přijal ve své zemi amerického prezidenta Donalda Trumpa. A jak píše server Seznam Zprávy, Macron to ještě před setkáním od Trumpa schytal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Konference představila nové technologie pro překlad a tvorbu právních předpisů
Seminář Předpisy Evropské unie – jazyk, tvorba a implementace, který v říjnu hostil pražský Lichtenštejnský palác, se věnoval aktuálním otázkám práva Evropské unie. Představil ale také novou metodu neurálního strojového překladu právních dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Královéhradecký hejtman napsal Babišovi: Pane premiére, situace je kritická
Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD) při jednání Asociace krajů ČR s vládou vyzval k okamžitému řešení nedostatku zdravotnického personálu. ČTK o tom informoval Dan Lechmann z tiskového oddělení kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kompaktní tým s Onderkou? Ondřej Neff věští ČSSD další úpadek
Jiří Zimola odešel z postu prvního místopředsedy ČSSD. Jeho kompetence převzal brněnský sociální demokrat Roman Onderka. Publicista Ondřej Neff nad tím jen kroutí hlavou. Je toho názoru, že s tandemem Hamáček – Onderka se ČSSD bude dál potácet od desíti k pěti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Pořádáme mezikrajské konference o předcházení vzniku odpadů
Mezikrajské setkání ke sdílení dobré praxe a zkušeností při naplňování plánů odpadových hospodářství krajů se uskutečnilo v posledních říjnových dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce pořádala již XX. Sklíčkový seminář
Na semináři byly předními patology prezentovány především neobvyklé a vzácné diagnózy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví Paříž, Palermo a Kodaň
Premiér Andrej Babiš navštíví od soboty 10. do pondělí 12. listopadu 2018 Paříž, kde se zúčastní oslav míru u příležitosti 100. výročí konce 1. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dostihy v drzosti u Pavla Šafra a dvojí metr ČT. Nakonec, pan Schwarzenberg kdysi řekl, že televize patří zaměstnancům, připomíná Petr Žantovský
TÝDEN V MÉDIÍCH Na velmi konkrétních příkladech ukazuje komentátor Reflexu Viliam Buchert, jak je Česká televize neobjektivní, stranická, jak výběrově informuje, takže výsledek jejího informování je pro diváka víceméně nepotřebný, protože když nemá informaci celou, jako kdyby neměl žádnou. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí vyzdvihuje Petr Žantovský i text, který pojednává o Puškinově ceně pro Jaromíra Nohavicu ve zcela jiném tónu než v té hysterii, která se vleče všemi možnými mediálními tlampači. Naopak varuje před působením Člověka v tísni na školách, které připomíná Orwellův román 1984.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš odlétá do Paříže na oslavy konce první světové války
Český premiér Andrej Babiš dnes odletí na třídenní návštěvu Paříže, kde se v neděli zúčastní za přítomnosti prezidentů USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimira Putina či německé kancléřky Angely Merkelové vzpomínkové ceremonie u příležitosti stého výročí konce první světové války. Zpráu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Policie zřejmě bude moci znovu řešit přestupky pouze domluvou
Policie pravděpodobně bude moci znovu řešit méně závažné přestupky pouze domluvou bez nutnosti je zaznamenávat. Změnu má přinést poslanecká novela, jejíž tvůrci si od ní slibují především snížení administrativy. Schválení novely doporučily horní komoře jak výbor ústavně-právní, tak dopravní. Senát ji bude schvalovat příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Czech Space Week ukáže přínosy kosmických technologií
Používáme je takřka denně, jen o tom mnohdy nevíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 15,3
15,3 mld. Kč investovala Skupina ČEZ do dlouhodobého majetku za první tři čtvrtletí letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Pátou kolonou je pro ně už i Nohavica s Puškinem
Výroba a značkování nepřátel, kdy terčem denunciací, účelového lynče a nepřítelem se stal i písničkář Nohavica, je bohužel nejen v soukromém pravicovém bulváru, ale i ve veřejnoprávní České televizi a Českém rozhlasu realitou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Británie neposkytne azyl pákistánské křesťance. Bojí se reakce místních muslimů
Pákistánská křesťanka Asia Bibiová se azylu ve Velké Británii nedočká. Podle všeho totiž panují obavy z možných násilných protestů ze strany pákistánských muslimů. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar vzdal hold válečným veteránům na náměstí Míru
Akce ke Dni válečných veteránů se dnes konaly na řadě míst České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Dvě stovky opravených laviček míří do pražských lesů
Pražské lesy do konce listopadu přivítají dvě stovky opravených laviček. Nových sedáků z dubového dřeva, které vyrobila truhlárna Lesů hl. m. Prahy, se od začátku podzimu dočkaly nově založené lesy Robotka, V Panenkách a místo s nádherným výhledem na Prahu – Dívčí hrady. Další opravené lavičky míří v těchto dnech do Čimického a Ďáblického háje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sociolog hájí euro: Lidé si vůbec neuvědomují, že nám pomůže dohnat Německo
Sociolog Daniel Prokop se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vyjádřil k evropské měně euro. Vyjádřil se především k tomu, proč tři čtvrtiny občanů Česka jsou proti euru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SZPI zjistila kapustu s nadlimitním obsahem pesticidu chlorpyrifos
V rámci cílených kontrol cizorodých látek v sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny zjistila kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nevyhovující šarži potraviny „Kapusta volná“ v provozovně společnosti Tesco Stores ČR a.s., Ústecká 1905/8, Děčín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Jak rozumět výsledku amerických průběžných voleb
Podíváme-li se na tuto mapu ze CNN: https://www.cnn.com/election/2018/results/house , zdá se, že s výjimkou některých tenkých oblastí na severovýchodě, na západním pobřeží a dále v hispánských a černošských enklávách na jihozápadě a jihu, volila země republikánsky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska
U příležitosti stého výročí od založení nezávislého polského státu přijal primátor Ostravy Tomáš Macura polskou velvyslankyni v ČR Barboru Ćwioro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ruší dražbu zámku Veleslavín v Praze
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) obdržel revokaci rozhodnutí Ministerstva kultury o souhlasu s konáním dražby pražského areálu zámku Veleslavín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Novinář Moláček zase lhal
Komentář na facebookovém profilu k výrokům novináře Moláčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kterak fantom Vondruška zachránil právě zrozenému Československu letadla. S publicistou Zdeňkem Čechem o jedné málo známé kapitole naší historie
ČESKÉ OSMIČKY „Celá vondruškovská legenda je od A do Z výmysl,“ napsal uznávaný historik aviatiky Hartmann do časopisu Letectví. Čímž udělal důraznou tečku za jednou z legend první republiky. Šlo o výpravu vojáků do Chebu, která po vzniku Československa zabrala na místním letišti rakouskouherská letadla. A jak to tedy bylo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Rád všechny své zkušenosti bezplatně poskytnu Praze
Vyjádření na facebookovém profilu ke své roli na magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Zpráva ze zasedání Rady v 45. týdnu 2018
Rada Českého telekomunikačního úřadu projednala a následně odsouhlasila zahájení veřejné konzultace k návrhu aktualizace opatření obecné povahy č. OOP/4, kterým se stanoví metodika účelového členění nákladů a výnosů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Visegrádská čtyřka by se měla soustředit na zintenzivnění kontaktů s partnery v EU
V rámci nástupních cest do sousedních zemí zamířil ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček dne 8. listopadu 2018 na pracovní návštěvu Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Jak jsem to zkoušel
Snažím se, aspoň občas, dělat to, co se říká, že je dobré. Chránit naši Zemi. Tu velkou. A podporovat naši zem. Tu malou, českou. Ale nedá se říci, že by se mi dařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj finančně podpořil opravu požárního vozidla
Ústecký kraj finančně podpořil opravu požárního vozidla dobrovolných hasičů v Litvínově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Línek (KDU-ČSL): V Pardubicích jednají urbanisté o veřejných prostranstvích
Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR uspořádala svou další pravidelnou konferenci po několika letech opět v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hampl (KDU-ČSL): Prioritou je ochrana ústavních principů a pevné evropské zakotvení
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí nominoval na post předsedy Senátu svého člena, předsedu Výboru pro evropské záležitosti a bývalého rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Klidná paní Merkelová. Dojemná rozlučka od experta, kterého znáte i z ČT
Komentátor Jaroslav Šonka se na serveru DeníkReferendum.cz věnoval kancléřce Německa Angele Merkelové, jež oznámila, že již nebude kandidovat do funkce předsedkyně CDU a ve volbách do Spolkového sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bitva o ČEZ vzplála
Mimořádná valná hromada, svolaná na konec listopadu, chystá atomový úder na bohatý proud odměn vedení i pochybné investiční plány společnosti. Požadavky vlivné skupiny menšinových akcionářů zní: Nové jádro ne, peníze nechat doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček se ujal nápadu Langšádlové. Také chce vyšetřovat vliv cizích mocností
Nápad poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové se líbí i českému ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD). A o co jde? O to, že poslanci chtějí vyšetřit vliv cizích mocností na Česko. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Válka teprve začala
Komentář na facebookovém profilu k vlivu ISIS v evropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Domov sv. Josefa zkvalitňuje péči
Největší středisko Oblastní charity Červený Kostelec, Domov svatého Josefa v Žirči, které je zároveň jediným lůžkovým zařízením pro pacienty s roztroušenou sklerózou v České republice, slavnostně otevřel nový bezbariérový chodník a náměstí s relaxační zónou pro pacienty s roztroušenou sklerózou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miliony ročně. Podívejte se, kolik berou manažeři státních podniků
Až 174 manažerů bere ve státních firmách více než 1,8 milionu ročně. Píší o tom Novinky.cz na základě zprávy o plnění zásad odměňování vedoucích zaměstnanců a členů orgánů těchto společností. Tu tento týden projednávala vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: ČSSD se nijak nezměnila. Vždyť ten pan Chovanec pořád sedí ve Sněmovně
Politolog Zdeněk Zbořil se domnívá, že v sociální demokracii se nic nemění. A to proto, že ve Sněmovně stále sedí, dle Zbořilových slov, dvojnásobný zrádce Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Na inovativní projekty, kanalizace i zdroje pitné vody míří bezmála miliarda korun
V desítkách obcí po celé ČR se už brzy rozeběhnou stavební práce. Ministr životního prostředí Richard Brabec schválil dotace 113 úspěšným projektům ze sedmi výzev Národního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MPSV: Konference na téma dobré praxe v sociálním bydlení ze zahraničí
Na konferenci zazněly příklady dobré praxe v sociálním bydlení ze zahraničí Je důležité, aby stát, obce a jiní poskytovatelé sociálního bydlení úzce spolupracovali. Sociální bydlení se musí provázat se sociální prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík, Velká „daňová“ kauza - 2
Proti předchozímu bloku „velké daňové kauzy“, o němž jsem psal v prvním článku seriálu, se ve dnech 29. – 31. října, ani pak 5. a 7. listopadu 2018 nic dramatického neodehrálo. Velkou část jednání vyplňovalo přehrávání prostorových odposlechů, dále pokračovaly výslechy svědků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Kaláb: Vlastenců je třeba si vážit. Zvlášť v současnosti
Pomalu končí rok, v němž jsme si připomněli zásadní dějinný moment. Století znamená v lidském životě čtyři generace, z dějinné perspektivy jde o pouhý okamžik. A právě tak dlouhý (nebo naopak krátký) čas uběhl od zrodu československého státu. Ten mimochodem trval mnohem déle než oněch dvacet let první republiky, na něž se oslavy většinou zaměřovaly, ale čtyřiasedmdesát. Paradoxně jej rozbil pořádný doušek svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vyřešili jsme peníze pro lékařské fakulty
Ministři jednali s hejtmany, řešili financování krajských silnic, přijímací zkoušky na střední školy i personální situaci ve zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil promluvil o poměrech v nové pražské koalici. Ale mazat schody primátorovi nechce...
Od středy je známo programové prohlášení pražské koalice. Co k němu říká lídr Spojených sil pro Prahu a europoslanec Jiří Pospíšil pro server Info.cz? Ten především hovoří o tom, že je nutné dodržovat stanovené priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Za půl roku GDPR přišlo úřadu na dva tisíce udání
Od konce května tohoto roku platí evropské nařízení pro ochranu osobních údajů známé pod zkratkou GDPR. Před samotným zavedením opatření řada politiků v čele s poslancem Václavem Klausem mladším (ODS) varovala, že GDPR může přinést celou řadu problémů. Své o tom už jistě ví Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), na který přišly od zavedení už takřka dva tisíce stížností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Zemědělství na Vysočině stojí na moderních provozech, technologiích a udržitelném rozvoji
Zemědělské družstvo Hrotovice tento týden informovalo o otevření nové haly na výkrm býků s celoroštovou podlahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ve středních Čechách se otevírají centra pro integraci mimoevropských cizinců
V České republice už neexistuje kraj, kde by nefungovalo alespoň jedno středisko pro integraci cizinců do české společnosti. Středočeský kraj byl posledním regionem, kde podobné centrum chybělo. Podle informací serveru Aktuálně.cz se to teď změní. V průběhu listopadu kraj otevře pět center na podporu integrace cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Ministerstvo vnitra otevřelo již druhý obchod se zajištěnou elektronikou
Ministerstvo vnitra otevřelo 9. listopadu 2018 v Praze Na Perštýně 346/9 další obchod s elektronikou zajištěnou v trestním řízení. Obchod bude fungovat především jako výdejní a expediční místo, neboť většina věcí se draží na veřejném aukčním portálu Aukro.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora udělí Řády Vavřínu
Podnikatelé letos ocení 14 výjimečných osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Toužíte po věci z majetku gangsterů? Zajděte si do nového vnitráckého obchodu v Praze
Český stát hledá nové a nové způsoby, jak přijít k penězům. Jednu z cest pro Česko otevřeli i zločinci. Stát se rozhodl prodat to, co zabavil nejrůznějším gansterům. Dosud stát touto cestou vydělal 27 milionů korun. V Praze už dokonce existuje obchod, kde si může prohlédnout mobily či televize, které dříve patřily nejrůznějším lumpům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Paní Hronová by musela čelit obvinění, že mi stranila
Komentář na facebookovém profilu ke stížnosti na podjatost paní Hronové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do každé problematické rodiny vlastní sociální pracovník. I to zaznělo na konferenci o migraci, podporované Sorosovou nadací
REPORTÁŽ Každá sociálně problematická rodina by měla mít svého sociálního pracovníka. Lidem na ulici by se měly poskytnout sociální byty. Kde se prodávají „krabicáky“, tam majorita nechodí. I to zaznělo na konferenci, týkající se pracovní migrace a sociálních problémů, která se uskutečnila v Plzni za přispění nadace Open Society Fund. Desítka přítomných posluchačů, vesměs studentů, byla šokována konstatováním, že mj. pětinu bezdomovců tvoří v Plzni cizinci vyhození agenturami na dlažbu. A až devadesát procent uživatelů městské hromadné dopravy, směřujících na největší koncentraci montoven v západočeské metropoli, na Borská pole, jezdí načerno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Polský prezident Duda v českých novinách: Visegrád promluvil hlasem rozumu a přežil tvrdé útoky
Česká republika letos oslavila sté narozeniny. Ačkoli to možná celá řada Čechů neví, sté narozeniny slaví i Polsko, a to 11. listopadu. Polský prezident Andrzej Duda v sobotních Lidových novinách popsal, proč si Poláci váží Čechů a jak se dívá na budoucnost našich dvou zemí. Současně důrazně varoval před agresivním chováním Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Česká a polská vláda se setká na pátém mezivládním zasedání
Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se v Praze uskuteční už páté mezivládní zasedání České a Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec představil nové kroky státu v boji za lepší kvalitu ovzduší
Při příležitosti návštěvy eurokomisaře pro životní prostředí Karmenu Velly v České republice a tzv. Clean Air Dialogu, představil ministr životního prostředí Richard Brabec opatření, které stát realizuje nebo bude realizovat s cílem zlepšit kvalitu ovzduší v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nezaměstnanost v ČR spadla na minimum za posledních více než 22 let
Míra nezaměstnanosti v říjnu dle klesla na úroveň 2,8 procenta. Předčila tak očekávání trhu, který ve střední hodnotě počítal s poklesem „pouze“ na úroveň 2,9 procenta. Poklesla tedy opět na svoji nejnižší úroveň za posledních více než 22 let. Naposledy byla míra nezaměstnanosti v ČR nižší v červnu roku 1996, kdy odpovídala 2,7 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kdo chce odejít z EU, nemá v ČSSD co dělat, říká hejtman Bernard
Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard se nijak netají tím, že je kritický vůči účasti ČSSD v koalici s Andrejem Babišem (ANO) a s komunisty za zády. Ale respektuje většinové rozhodnutí. Totéž ovšem očekává i od ostatních. Kdo se odchýlí od dohodnutého směřování strany, měl by ČSSD opustit. Platí to i v případě, že se sociální demokraté shodnou na tom, že máme být součástí EU a pak se najde někdo, kdo by rád EU opustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Začala výstavba Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS JMK
Poklepem základního kamene v pátek 9. listopadu 2018 začala výstavba Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) v Brně-Bohunicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Polský prezident Duda v řeských novinách: Visegrád promluvil hlasem rozumu a přežil tvrdé útoky
Česká republika letos oslavila sté narozeniny. Ačkoli to možná celá řada Čechů neví, sté narozeniny slaví i Polsko a to 11. listopadu. Polský prezident Andrzej Duda v sobotních Lidových novinách popsal, proč si Poláci váží Čechů a jak se dívá na budoucnost našich dvou zemí. Současně důrazně varoval před agresivním chováním Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Svoboda se má praktikovat, vzkazuje slovenský umělec. Na oslavu 17. listopadu proto připravil výstavu nahých těl a sado-maso
ROZHOVOR „Moje výstava nahých mužů bude přesně ve dnech, kdy Češi i Slováci oslavují vítězství svobody, 17. a 18. listopadu 2018. A není to náhoda. Jsem přesvědčený, že svoboda se nemá jen oslavovat. Svoboda se má hlavně praktikovat,“ říká v rozhovoru Slovák Mario Petreje, autor kontroverzních výstav VOAYER, ve kterých exponáty představují nahá ženská a mužská těla, která si návštěvníci mohou dokonce i osahat. Přítomna je rovněž BDSM tematika (kůže, latex) a tělesné modifikace jako tetování či piercing. „Mám vlastní definici lásky, která zní takto: láska se neočekává, láska se poskytuje. Prostor mých výstav je vždy naplněný láskou,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Účel světí prostředky platí i pro Českou televizi
Výběr hostů do posledního dílu Máte slovo moderátorky Michaeli Jílkové k tématu zahraničních vojenských misí byl pro diváky pestrý a přitažlivý. (Premiéra 8. 11. 2018 na ČT 1).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Toto česká média při hodnocení amerických voleb zcela opomněla, poukazuje akademik Valenta. A pomáhá to Donaldu Trumpovi
ROZHOVOR Čechoameričan a analytik mezinárodních vztahů Dr. Ing. Jiří Valenta poskytl ParlamentnímListům.cz svůj úhel pohledu na to, jak dopadly americké všeobecné volby. Trump podle Valenty nevyhrál, ale ani neprohrál. Čeští novináři pak prý zcela ignorovali jeden podle Valenty velmi důležitý rozměr těchto voleb a to volbu guvernérů jednotlivých států. Republikánští guvernéři ve významných a lidnatých státech unie budou podle Valenty pro Trumpa velmi důležití v případě, že by současný americký prezident za dva roky usiloval o znovuzvolení. Trump ve volbách následujících jeho prezidentskému zvolení prý rovněž neztrácel tolik jako jeho předchůdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nejen terorismus. Policie vyšetřuje pražského imáma i pro majetkovou kriminalitu
Bývalý pražský imám Samer Shahadeh je za mřížemi. Jak píše server iDnes.cz, policie se nyní snaží přijít na jeho vazby na teroristické buňky. Kromě toho, že je Shehadeh obviněn z jejich podpory, pod drobnohledem je také imámovo podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Thajsko má podle Babiše zájem o české letouny L-39NG
Thajsko má zájem o české cvičné letouny L-39NG, které v polovině října jako novinku představilo Aero Vodochody. Před odletem do Paříže, kde se účastní vzpomínkové ceremonie ke stému výročí konce první světové války, to novinářům řekl český premiér Andrej Babiš (ANO). Ministerský předseda se v lednu chystá na návštěvu Thajska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Joukl: Nikdy více koalice. Proč?
Politici si po volbách vytvořili koalice nebo se o to pokouší po celé zemi již několik týdnů. Tím se ovšem pokouší také tichou cestou okleštit demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist