Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.922x, což odpovídá cca 100.287-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Byla bez dokladů a nikdo neprověřil, co je zač. Po pár dnech dostala azyl. Česky neumí ani slovo, ve škole však dostala známku dobrou. Podivuhodný příběh osoby, za kterou bojuje ombudsmanka Šabatová
KAUZA Všechno začalo tím, že údajná Ayan Jamaal Ahmednuur ze Somálska s vydatnou podporou veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové podala žalobu na Střední zdravotnickou školu v Praze 10 za to, že ji neumožnila nosit při výuce muslimský šátek hidžáb. Když však podal právní zástupce školy Radek Suchý trestní oznámení na ombudsmanku za zneužití pravomoci úřední osoby, ukázalo policejní vyšetřování v souvislosti se zmíněnou cizinkou na některá podivuhodná fakta. Ta se dostala do České republiky bez platného dokladu, po pár dnech získala azyl, ztrácela jedno povolení k pobytu za druhým, bez znalosti češtiny zvládla základní školu se známkou tři z českého jazyka, získala řidičský průkaz a bez dokladu totožnosti byla přijata na Dívčí katolickou střední školu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Už je to tady. Kundera jako udavač, píše se u Šafra. Díky Babišovi bude mít Nohavica klid
Ostrá kritika se na českého premiéra Andreje Babiše valí za jeho nabídku, se kterou vyrukoval na světově nejúspěšnějšího a nejpřekládanějšího autora českého původu, spisovatele Milana Kunderu. S ním se v sobotu setkal při návštěvě ve Francii a přislíbil mu, že se zasadí o to, aby mu bylo navráceno české občanství, o něž přišel po emigraci z komunistického Československa koncem sedmdesátých let. „Otec vlasti Babiš nám chce vrátit Kunderu aneb Schůzka dvou velikánů, kteří udávali,“ ozývá se Šafrovo fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kritizujeme Norsko za odporné odebírání dětí z fungujících rodin. Sami chceme ukrást sirotky z jejich biologických rodin a dát je cizím lidem, komentuje Markéta Šichtařová neutuchající snažení Šojdrové
INVENTURA MARTKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podivujeme se nad zvráceností norských úřadů, které odeberou dva kluky jejich české matce, oddělí je a dají je k adopci úplně cizím lidem. Sami pak v duchu plánů europoslankyně Michaely Šojdrové chceme ukrást osiřelé děti z jejich širokých biologických rodin, které se o ně v drtivé většině případů starají a mají o ně zájem, protože tak to v syrské kultuře rozvětvených klanů funguje, a přesídlit je proti jejich vůli do cizí země s cizím jazykem k cizím lidem. To je podle Markéty Šichtařové ještě větší zvrácenost než v případě ukradených norských dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Přijde další „hněv lidu“ jako s Nohavicou? Kundera se setkal s Babišem. Udavač, zní už internetem
Český premiér Andrej Babiš se v sobotu, den před oslavami 100. výročí oslav konce první světové války, při návštěvě Francie setkal se světově nejúspěšnějším a nejpřekládanějším autorem českého původu, spisovatelem Milan Kunderou. Během společného tříhodinového setkání v Kunderově domě a pařížské restauraci probrali zajímavé věci. Předseda vlády se na sociální síti pochlubil například tím, že literátovi nabídl vrácení českého občanství, kterého jej zbavil komunistický režim koncem sedmdesátých let. A v následné diskusi to vřelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nejdříve plaťte! uzemnil Trump Macrona během oslav ve Francii
Během oslav stého výročí konce druhé světové války uvedl v pátek v rozhlasovém vysílání francouzský president Emmanuel Macron, že Evropa potřebuje vlastní armádu na ochranu před Amerikou, Ruskem a Čínou. Macron tímto označil mimo Ruska a Číny i Spojené státy za potencionální hrozbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko-německá novinářská cena putuje do Českého rozhlasu
Na dnešním slavnostním udílení Česko-německých novinářských cen v Olomouci byly vyhlášeny tři nejlepší příspěvky v českém a německém jazyce v kategoriích text, audio a multimédia. V kategorii audio v českém jazyce zvítězil dokument „Sudetské děti“ redaktora Českého rozhlasu Ostrava Martina Knitla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Mluvme o míru, chraňme mír, usilujme o mírový svět
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Likvidace nepotřebných vrtů na území ČR
Na území ČR nadále pokračuje realizace projektu s názvem „Likvidace nepotřebných vrtů na území ČR“. Fyzicky likvidaci vrtů provádí zprostředkovatelská firma. Projekt byl započat v roce 2016 a předpokládané ukončení by mělo být v první části roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nejsou peníze. „Na žácích učitelům nezáleží, netěší se do školy,“ řekl ekonom. Může za to vláda, padlo u Moravce
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce České televize byli ministr školství Robert Plaga a ekonomové Daniel Münich a Jan Libich. Ekonomové se shodli na tom, že vláda Andreje Babiše hodně mluví o tom, jak je třeba zemi vrátit na špičku Evropy, ale v praxi dělá hodně pro to, aby se to nestalo. A společnost to premiérovi i dalším politikům stále promíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra uspořádalo konferenci o otevřených datech ve veřejné správě
Už třetí výroční konference k tematice otevřených dat „Otevřená data ve veřejné správě 2018“ se uskutečnila 2. listopadu 2018 v Praze. Akce se konala v rámci projektu Implementace strategií v oblasti otevřených dat II, který se zaměřuje na podporu institucí české veřejné správy právě v oblasti otevřených dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Čeští odborníci pomohou s rozvojem těžby minerálů v Argentině
Navazovat spolupráci s místními firmami a institucemi se vydali pod vedením CzechInvestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Den TA ČR 2018: Mezigenerační spolupráce zrychluje rytmus pokroku
Ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost předala Technologická agentura ČR (TA ČR) letos již pošesté. Program celého dne, který se konal ve čtvrtek 8. listopadu 2018, zahájila dopolední konference Research Valuation. Ta se věnovala mladé generaci v kontextu změn přinášených inovacemi a novými technologiemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovnu čeká schvalování zákona k GDPR a připomínka roku 1918
Poslance čeká v příštím týdnu ve zbytku schůze Sněmovny mimo jiné schvalování zákona, který souvisí s evropským nařízením o ochraně osobních údajů GDPR. Poslanci si také ve středu odpoledne na slavnostní schůzi připomenou 100. výročí prvního zasedání Revolučního národního shromáždění v roce 1918. Promluví na ní také předseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko. Ve čtvrtek by měli poslanci na mimořádné schůzi schvalovat návrh na zpomalení růstu platů ústavních činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Čtyřiačtyřicet surrealistů v magazínu Triplov – Matérika
Společné on-line vydání uskutečnily portugalský magazín pro umění, náboženství a vědu Triplov a kostarický umělecký magazín Matérica. V portugalštině a španělštině je zaměřené na převážně soudobý literární a výtvarný surrealismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ekonom Slaný o exekucích: Bez funkčního práva vznikají problémy, společnost trpí. I věřitel má povinnosti
Hlavní ekonom společnosti DRFG Martin Slaný se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil na téma exekucí. Problém, který se týká takřka milionu Čechů, prý ale není tak hrozný, jak se zdá. Většina exekučních řízení se týká částek v nízkých desítkách tisíc korun. Podle Slaného jsou Češi konzervativní a obecně jsme jednou z nejméně zadlužených zemí. Problémy tu ale jsou. Pokud není dobře nastavená legislativa, trpí dlužník, ekonomika i celá společnost, varuje ekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš mluvil s Donaldem Trumpem. A ten se vyjádřil o českém národě
Český premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil do Francie na oslavy stého výročí konce první světové války. Při té příležitosti mluvil s celou řadou světových politiků. A toto se od nich dozvěděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar udělil dvadvaceti lidem nejvyšší resortní vyznamenání
Ministr obrany Lubomír Metnar dnes u příležitosti Dne válečných veteránů a výročí konce první světové války vyznamenal 22 lidí nejvyššími vyznamenáními svého resortu. Jsou mezi nimi lidé bojující ve druhé světové válce i vojáci zranění v novodobých zahraničních misích české armády. Do hodnosti plukovník ve výslužbě byl jmenován podplukovník ve výslužbě Jakub Matulík, který mimo jiné působil jako pozorovatel OSN v misi UNPROFOR na území bývalé Jugoslávie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Další osmičkové výročí a Den veteránů
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe spekuluje: Pokud by Zeman náhodou umřel...
Politolog Jiří Pehe se vrátil k úmrtí lékaře prezidenta Miloše Zemana Petra Halaty v Číně. Prezidentská kancelář si vysloužila několik výtek, že se o osud lékaře mohla více zajímat. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček kritiku okamžitě odmítl a obvinil média, že úmrtí lékaře využila k dalšímu útoku na prezidenta. Pehe kontroval, že se příště může stát, že delegace zapomene v Číně samotného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nejlepší mladé víno je to se syslí známkou! Svatý Martin přiveze i „syslí“ víno z nové vinařské obce
Známkou Sysli na vinici se pyšní další moravská vinařská obec. Tentokrát je to obec Miroslav v Jihomoravském kraji, kde se syslům dlouho dařilo na sportovním letišti. Vinaři AGRODRUŽSTVA Miroslav, kteří vyrábí víno pod značkou VÍNO PERK, vytváří vhodné podmínky, díky kterým se sysli začali šířit i do okolních vinic a sadů, které obklopují obec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr obrany udělil 22 lidem nejvyšší resortní vyznamenání. I moderním veteránům
Ministr obrany Lubomír Metnar dnes u příležitosti Dne válečných veteránů a výročí konce první světové války vyznamenal 22 lidí nejvyššími vyznamenáními svého resortu. Jsou mezi nimi lidé bojující ve druhé světové válce i vojáci zranění v novodobých zahraničních misích české armády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Propaganda a pravda v justici
Následků totalitního systému jsme se nedokázali zbavit ani za osmdesát let. Pro historii je to zřejmě krátká doba. Pro občana, který v této době musí žít, je to prakticky celý život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Administrativní budovu v Balbínově ulici v Hradci Králové bude využívat Státní oblastní archiv
Regionální dislokační komise Hradec Králové odsouhlasila změnu dislokace u budovy v ulici Balbínova v Hradci Králové s tím, že prostory od 1. ledna 2019 budou využívat pracovníci Státního oblastního archivu v Zámrsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pravdoláskoidní kavárna nezná míru. Hrušínský je mentální bolševik. Přehlídka zloby a zášti. Petr Štěpánek naprosto bez obalu o městské elitě
ROZHOVOR „Místo uličních výborů tu řádí aktivistické politické neziskovky, kde se realizují novodobí mládežníci s mozky vymytými zdegenerovaným školstvím. Moskvu vystřídal Brusel,“ říká hudebník a skladatel Petr Štěpánek. Vyjádřil se ke kritikům Jarka Nohavici a upozornil na zlobu a závist. V rozhovoru promluvil také o Donaldu Trumpovi a Václavu Havlovi. Zmínil také Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Poděkujme všem veteránům za službu naší vlasti
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To už je za hranou, řekl Štěch o Zemanovi. U Václava Moravce se řešil stav demokracie
Moderátor Václav Moravec v neděli v Žižkovské věži přivítal končícího předsedu Senátu Milana Štěcha (ČSSD), politologa Tomáše Lebedu a ústavního právníka Jana Wintra. Pánové spolu debatovali o stavu demokracie v České republice. Vyjadřovali se mimo jiné k počínání Miloše Zemana. Prezident dostával před kamerami ČT jednu ránu za druhou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Volfová (ČS): Se zdravím občanů by neměli zvolení zástupci měst hazardovat
David Rath nadále bojuje proti privatizaci nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Střízlivý pohled na Nohavicu z Českého rozhlasu. Díky němu jsme uznávali Vysockého, ale píseň o udávání nepřevzal
Komentátor Jan Fingerland se tentokrát zaměřil na Jaromíra Nohavicu, kterého vyznamenal prezident Ruské federace Vladimir Putin za propagaci ruské kultury, totiž za přednes českých překladů písní Vladimira Vysockého a Bulata Okudžavy. „Byl oceněn a současně zostuzen. Je to skoro jako z nějaké Vysockého písně,“ komentuje Fingerland v článku na Českém rozhlase, v němž se podivuje nad několika zvláštnostmi visícími nad tímto oceněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Den válečných veteránů nám připomíná, že svoboda není samozřejmá
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Po nich bych prezidentem být nechtěl. Jeden kradl pera, druhý nosí červené trenky. Bývalý šéf Miss Zapletal promluvil
Zakladatel národní a historicky nejprestižnější soutěže krásy u nás Miss ČR a spisovatel Miloš Zapletal promluvil o svém názoru na kampaň MeToo. Považuje ji prý za bláznovství a nesmysl, který akorát ponižuje ženy. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV se zároveň také pozastavuje nad našimi politickými představiteli, kterým dává za vinu snižování naší morálky a obává se proto o naší budoucnost. „Role prezidenta je u nás velmi pokažená,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Advokát Rozehnal odhaluje krutou realitu. Naděje na větší svobodu se nenaplnily, online média ovládají jen dvě obří firmy
REPORTÁŽ Velké společnosti jako Facebook vytvářejí vlastní pravidla, jenž jsou odlišná od pravidel v jednotlivých státech. Svět je v rukou dvou lídrů kyberprostoru a ostatní si jen uždibují, třeba z reklamního pomyslného koláče. Jak se domoci práva u digitálních médií? To byla témata, kterými se na přednášce uspořádané Mladými konzervativci v Plzni zabýval renomovaný právník a specialista na mediální právo, docent Aleš Rozehnal. Hovořilo se také o soudnictví, které by se nemělo před veřejností skrývat v pomyslné bublině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Nemůžeme jen populisty a extremisty kritizovat a nenabízet reálná řešení
Projev Pavla Bělobrádka na sjezdu Evropské lidové strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Přeji českému bankovnictví dalších pěkných a zajímavých 100 let
Václav Klaus vystoupil na UniCredit Bank fóru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jak se to multikulturalismu nepovedlo
Je to celkem známá poučka: Čím víc se tlačí na pilu, tím spíš se pila zakousne. Může to mít tisíc a jednu variantu v běžném životě, ale většinou to platí beze zbytku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Události roku 1938, 1948 a 1968 znemožnily našim zemím možnost plného rozvoje demokracie
Projev předsedy Senátu Milana Štěcha při příležitosti 100. výročí vzniku Nejvyššího soudu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zemřel novinář a chartista Jan Petránek, bylo mu 86 let
Ve věku 86 zemřel v sobotu večer novinář a publicista Jan Petránek, dlouholetý redaktor Československého rozhlasu. V srpnu 1968 byl jedním z těch, kteří vysílali z budovy rozhlasu ostřelované sovětskými vojáky. Po roce 1968 byl z rozhlasu propuštěn, podepsal Chartu 77. V roce 2015 obdržel od prezidenta medaili Za zásluhy o stát. O Petránkově úmrtí dnes informoval Český rozhlas .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Muslimové v Evropě jednou vyhrají, Erdogan si to přeje. Turecký novinář vysvětluje, co se má stát
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je známý svým prosazováním toho, že by křesťanská Evropa měla přijmout více muslimských uprchlíků. V záři na Valném shromáždění OSN zaútočil na Evropskou unii. Obvinil jí z toho, že nedokázala dostatečně podpořit uprchlíky a tvrdil, že EU by měla Turecku zaplatit víc, než slíbené tři miliardy eur. A turecký novinář Burak Bekdil varuje: Jeho islamistická ideologie diktuje, že počet muslimů žijících ve všech koutech starého kontinentu by měl jednoho dne vyhlásit demografické vítězství islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk vyrazil opět do terénu. Zajímal se o problémy firem
Přímo ve výrobní hale jednoho z významných zaměstnavatelů v kraji zjišťoval hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, co firmy v regionu trápí a v čem by jim mohlo hejtmanství pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se v Paříži účastní oslav míru
Předseda vlády Andrej Babiš odletěl v sobotu 10. listopadu 2018 do Paříže, kde se účastní oslav míru pořádaných k 100. výročí konce 1. světové války. Během prvního dne návštěvy se český premiér Babiš zúčastnil slavnostní večeře v Musée d’Orsay.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Máme se dobře? Po sametu si tu s Klausem rozdali firmy. Západ se zbavil konkurence. Restauratér, který nevařil uprchlíkům, promluvil
ROZHOVOR „Když se podíváte, jak je vše tlačeno přes byznys a všichni jsou nenažraní, nejde tolik o daně,“ říká k návrhu zvýšení daně také na alkohol majitel pizzerie Grand Italia v Hrušovanech nad Jevišovkou Tomáš Ševčík, který se domnívá, že vždy jde jen o vytahování peněz z lidí. „Zaplatí to zase koncový zákazník, který si zase odepře někde jinde, nebo si koupí menší kvalitu někde jinde. Aby to mělo efekt, který chtějí, se jim nepodaří,“ dodává. V rozhovoru kritizuje rozdíl v životní úrovni u nás a v ostatních zemích Evropy. „Za mě se dobře nemáme. Kdybychom nebyli závislí na tom, že musíme chodit na deset hodin do práce každý den a řešit půjčky, abychom si mohli koupit dům...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Musíme si pozorně hlídat východ i západ našich hranic
Komentář na facebookovém profilu k výročí Křišťálové noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
V Česku si dnes lidé připomenou konec války a Den válečných veteránů
Lidé v Česku si dnes připomenou Den válečných veteránů a sté výročí ukončení první světové války. Na pražském Vítkově se uskuteční pietní akt a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) vyznamená 17 veteránů, vojáků ve výslužbě či odbojářů. Památku veteránů uctí například také v Brně a v pražské katedrále svatého Víta. Na veterány a oběti války budou Češi vzpomínat i při bohoslužbách a veřejných shromážděních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šílená genderová ideologie. Sociální inženýři blednou závistí. Vždyť honí slavného básníka za báseň o maminkách, hrozí se poslanec Nacher
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Myslím, že Istanbulská úmluva nic nepřinese a naopak se pod slupkou, která vypadá dobře, objevují věci, které mohou být nebezpečné. Zejména když budou neziskovými organizacemi – které se stávají paralelou k parlamentní demokracii – extenzivně vykládány. Nesmírně se bojím toho, že se budou měnit školské osnovy, obsahy. Budou se mazat články, texty, díla, které v jejich očích potvrzují stereotyp vnímání muže a ženy. I bez Istanbulské úmluvy se do těchto věcí pouštíme a otevřeně jsem je popsal v knize Šílenosti v době korektní,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec hnutí ANO Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Zvrácená logika „moderního kapitalismu“
„A na sever – a na jih. A na sever – a na jih !!!“ Jen málo lidí nezná tuto jedinečnou epizodu z divadelní hry největšího českého myslitele Járy Cimrmana „Dobytí severního pólu“, kdy si účastníci polární výpravy zkoušejí přecházet na lyžích bod Severního pólu a komentují to výše uvedenými slovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kozlová (Piráti): Místo rozvoje knihoven tlení a rozpad
Plánovaný rozpočet na rok 2019 nám ukazuje spoustu negativních trendů. Ty je vidět nejenom v saldu, vysokých mandatorních výdajích a jen malé vizi co dál, ale i v různých nominálně malých, ale významem zásadních položkách. Takovou je například podfinancování programu Veřejné informační služby knihoven (dále jen VISK) v kapitole Kulturní služby a podpora živého umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zvony připomněly oběti první světové války, sirény nezněly
Zvonění dnes ve 13:30 v Česku připomnělo oběti první světové války. Zvony zněly z pražské katedrály svatého Víta i mnoha dalších kostelů po celé zemi. Sirény, o kterých po středečním jednání vlády mluvil premiér Andrej Babiš (ANO), spuštěny nebyly, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Ve stínu prosperity
Bude zima. Majitelé nemovitostí se mají postarat o revize kotlů. Na rozdíl od prohlídek topenišť probíhají alespoň v Praze revize kontejnerů s odpadem nepřetržitě, sezónní výkyvy nezaznamenávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Nálepka, nášivka a smrt
Přestaňme se nálepkovat a začněme se respektovat, dokud je čas!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poznatky Úřadu pro ochranu osobních údajů k používání GDPR
Úřad pro ochranu osobních údajů informoval ústy vrchního rady pro vládní agendy Miroslavy Matoušové veřejnost o některých svých poznatcích a zkušenostech k používání obecného nařízení. Stalo se tak na konferenci ČCA Compliance, která se konala tento týden v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za ochranu podzemních vod a záchranu prameniště Škvoreckého potoka
My, občasné Škvorce, starousedlíci a ti, kdo se přistěhovali do staré původní zástavby apelujeme na starostku a místní zastupitele, aby ukončili živelné budování vrtaných studní do velké hloubky (více než 30 m) doprovázené povolením masivního odběru podzemních vod, a to do provedení uceleného hydrogeologického průzkumu, který by zmapoval prameniště potoka, hladiny spodních vod a stávající kopané i vrtané studny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MPSV podává pomocnou ruku domácím hospicům a duševně nemocným
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvolnilo z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) dalších 150 milionů korun. O dotaci z těchto prostředků mohou prostřednictvím Výzvy č. 95 žádat organizace na projekty, které pomáhají lidem s duševním onemocněním, poskytovatelé domácí hospicové péče či tzv. neformální pečovatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Inkluze by měla fungovat tam, kde jsou pro to vhodné podmínky
Komentář na facebookovém profilu ke kritice ředitelů škol současné podoby inkluze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC: Nejkrásnější nádraží mají Blíževedly
V pátek 9. 11. 2018 se již po dvanácté uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o titul Nejkrásnější nádraží České republiky. Titul získalo nádraží Blíževedly v Libereckém kraji. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo pod záštitou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Daň za chudobu. Vlastníte staré auto a na nové nemáte? Podívejte, co se chystá
Budeme platit horentní sumy za provoz starého auta? Server Garáž.cz ve svém textu upozorňuje na to, že se chystá daňové zatížení starých aut. Jinými slovy: pokuta za chudobu. To, že Ministerstvo dopravy skutečně pracuje na analýze zdanění a zpoplatnění starých vozidel v rozhovoru pro Radiožurnál potvrdila tisková mluvčí Ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný v roli moderátora pořadu Na prahu změn
Povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima. Celý svět se dostává do nového pohybu. Je zřejmé, že tento pohyb má a bude mít značný vliv na život každého z nás a na naše národní bytí uprostřed Evropy. O projevech nastupující doby a o důsledcích viditelných i méně viditelných proměn si v pořadu Na prahu změn povídá s výraznými českými osobnostmi bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš věnoval Macronovi obraz s motivem babylónské věže
Obraz českého malíře Zdenka Jandy s názvem Vizionáři a žháři předal dnes francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi český premiér Andrej Babiš. V Paříži se ode dneška účastní stého výročí oslav konce první světové války. Obraz s námětem hořící babylónské věže je osobním Babišovým darem Macronovi; Janda je premiérovým přítelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna žasne: Langšádlová zřizuje komise na vliv Ruska, chudým důchodcům se nevěnuje. Elfové ve Sněmovně, rusofobie pro bezvýznamné
ROZHOVOR „V první řadě je obrana principů, definice národních zájmů a cílů daného národa. To si myslím, že levice nebyla schopna zatím pochopit nebo se tomu i brání,“ vysvětlil místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Podle něj byla očekávání voličů na změnu sociální demokracie větší. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že ČSSD musí přestat vysvětlovat, co chce ona pro voliče a začít jejich potřebám naslouchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VLS: Geolokační dobrodružství v Ralsku je v provozu, při testování děti nadchlo
Vše funguje skvěle, hlásí gymnazisté z Mimoně. Pátrat po jeřábovi Filipovi můžete vyrazit i Vy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Proč je svoboda velmi konzervativní
Svoboda je možnost dělat si za své na svém co chci, pokud tím, nad míru přiměřenou okolnostem, nezasahuji do analogické možnosti jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Inflace v říjnu byla mírně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v říjnu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Seminář seznámil účastníky s vývojem dřevěných podlah a jejich obnovu, nechyběla ani exkurze
V pátek 2. listopadu 2018 se v prostorách Národního památkového ústavu uskutečnil odborný seminář Parketová podlaha v čase zaměřený na historii parketářství a aktuální tendence v oblasti péče o historické parketové podlahy v České republice v celoevropském kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Koncertem v pražském Rudolfinu si resort připomenul válečné veterány
Dvořákova síň pražského Rudolfina se ve čtvrtek 8. listopadu zaplnila slavnostními uniformami. V podání Ústřední hudby Armády ČR a dalších interpretů se zde uskutečnil koncert ke Dni válečných veteránů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: Vtipy, vtipnosti a mrazení v zádech
Předem upozorňuji, že mnohé, co tady napíšu, nebude žádná novinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státníci z celého světa si připomenou konec první světové války
Svět si dnes připomíná sté výročí konce první světové války. V Paříži se uskuteční vojenská přehlídka a vzpomínková ceremonie. Na pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona do metropole dorazilo na sedm desítek hlav států a vlád včetně prezidentů USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimira Putina či německé kancléřky Angely Merkelové. Oslav se účastní i český premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nemůžeme spasit celou planetu
Předseda vlády Andrej Babiš se v Paříži zúčastnil mírových oslav a zdůraznil nutnost pomoci chudým zemím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Skoro milion Čechů v exekuci. A teď se jim ještě přitáhnou šrouby, naznačuje expert
Nezisková organizace Člověk v tísni bije na poplach, především levicoví politici, ale nejen oni často hovoří o tom, že je celá řada lidí ohrožena chudobou. Ale v praxi s tím mnoho nedělají. Dokonce lidem ohroženým chudobou spíše ztěžují život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Dnešní vzpomínku věnujme také čtyřem hrdinům, kteří padli při plnění úkolů v Afghánistánu
V neděli 11. listopadu se na Čestném dvoře Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti Dne válečných veteránů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Potěšující zpráva pro rozvoj vodní dopravy
Dopravní sekce Hospodářské komory České republiky dlouhodobě sleduje a podporuje rozvoj dopravní infrastruktury, jejíž kvalita a výkonnost má nezpochybnitelný vliv na postavení a efektivnost české ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Potřebujeme diktátora. Protože je tady takový bordel, že si tu každý dělá, co chce, říká Jožo Ráž
Slovenský zpěvák Jožo Ráž už padesát let okouzluje Čechy a Slováky. Skupina Elán dodnes patří k nejpopulárnějším. Kromě hudby však Ráž sleduje i politické dění. A při pohledu na Slovensko dospěl k závěru, že potřebuje diktátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): České rychlé vlaky budou jezdit podle norem francouzského TGV
Přípravy vysokorychlostních tratí jsou v plném proudu. SŽDC intenzivně projektuje varianty tras z Prahy na Drážďany i do Brna a zároveň vytváří nové technické normy, jejichž předlohou se stanou francouzské standardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Do pěti snad umí počítat i ti, co hulí. Jaromír Soukup se dozvěděl, že Piráti chtějí legalizovat „trávu“
Jaromír Soukup se v pátečním vysílání svého pravidelného pořadu Moje zprávy opět rozhodl osobitě okomentovat aktuální dění. Kromě počátečního rozboru pozitivního vlivu akčních letáků na zdraví seniorů se generální ředitel TV Barrandov zaobíral především návrhem zákona na legalizaci pěstování malého množství konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vzpomeňme si i ty, kteří zemřeli v boji proti islámskému terorismu
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vzpomeňme a poučme se
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Hnědásek osikový se vrací do Libického luhu
Posledním místem, kde u nás hnědásek osikový žije, je přírodní rezervace Dománovický les v Polabí. Historicky se přitom v této oblasti vyskytoval na řadě míst, odkud byl postupně vytlačen kvůli zániku prosvětlených porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vojenská zdravotnická služba převzala nové sanitní vozy
Ředitel Sekce podpory Ministerstva obrany generálmajor Jaromír Zůna navštívil v pátek Centrum zdravotnického materiálu v Bystřici pod Hostýnem, aby si prohlédl nová vozidla pro vojenské zdravotníky. Polovinu z těchto 18 objednaných vozů tento týden převzala Agentura vojenského zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Miliony lidí umíraly za svobodu, bezpečí a za svůj národ
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Nová metoda umožní snadnou přípravu částic pro lékařskou diagnostiku
Vědci pod vedením Petra Cíglera z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a Martina Hrubého z Ústavu makromolekulární chemie AV ČR přišli s převratnou metodou, která umožňuje snadno a levně produkovat ozářené nanodiamanty a jiné materiály využitelné pro vysoce citlivou diagnostiku chorob včetně nádorových onemocnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Celníci našli při kontrole auta nezdaněné cigarety a tabák
V pátek 2. 11. 2018 hlídka mobilního dohledu libereckých celníků zastavila a zkontrolovala u Hrádku nad Nisou osobní vozidlo, které přejelo státní hranici s Polskem starým hraničním přechodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Debil? Kolem ČT se rozvinula nová kauza. Jde o ošklivou věc
Máte malé děti? A smějí se v pondělí ve 23:35 dívat na televizi? Že ne? Ale co kdyby. To si asi pomysleli členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kteří pokárali Českou televizi za zvláštní věc. Všiml si toho ředitel ČRo Vltava Petr Fischer, který měl „na triku“ kauzu „porno na Vltavě“. Do věci se vložil publicista Štěpán Kotrba a pravil, že „spotřebitel je nepřemýšlející debil“, který musí být dopředu varován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Projekt FIT PRO ŽIVOT pomáhá mladým v Ústeckém kraji
Celkem 25 mladých uchazečů o zaměstnání mezi 15 – 27 lety s nízkým vzděláním z Ústeckého kraje dostalo šanci zapojit se do projektu FIT pro život, jehož realizátorem je Dobrovolnické centrum z. s. ve spolupráci s Úřadem práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Milé Polsko, všechno nejlepší k Tvým narozeninám
Přečetl jsem si výborný rozhovor Petrušky Šustrové s polským prezidentem Andrzejem Dudou v sobotních Lidových novinách. Polsko, které dnes slaví 100 let novodobé existence, mám rád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stovky lidí vzdaly hold veteránům na Moravském náměstí v Brně
Několik stovek lidí přišlo dnes hodinu po poledni uctít památku válečných veteránů na brněnské Moravské náměstí. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Do Příbrami se sjelo deset školních štábů z celé republiky. Dva dny se učily Jak se dělá televize s ČT
Na Gymnázium Příbram přijelo 2. a 3. listopadu deset školních televizí ze základních a středních škol z celé České republiky. Studenti si po boku profesionálů z České televize vyzkoušeli práci redaktora, moderátora, kameramana, režiséra, zvukaře nebo komentátora sportovních přenosů. Do Příbrami znovu zavítali například ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal, moderátoři Václav Moravec a Jakub Železný nebo meteoroložka Taťána Míková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Je dobré si připomenout, jak lehce začala první světová válka
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
O mrtvých jen v dobrém? Jak kde, Šafrovo médium připomíná život novináře Petránka
V sobotu 10. listopadu zemřel slavný český novinář Jan Petránek. Bylo mu 86 let. Server Forum24.cz se ohlédl za životem tohoto velikána a připomněl, že se Petránek dostal od odsouzení sovětské okupace Československa v roce 1968 až k obhajobě současného ruského prezidenta Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Jako každý rok jsem si i teď koupil a připnul květ vlčího máku
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist