Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.465x, což odpovídá cca 180.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Slonková, je to blbě rozehraný, zaznělo od zkušeného muže. Vyjádřilo se i psychiatrické zařízení
K reportáži Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na serveru Seznam Zprávy ohledně Andreje Babiše juniora se na svém facebookovém profilu vyjádřil právník Tomáš Tyl. A nebyl sám. Své stanovisko přidal i Národní ústav duševního zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kdo je muž, jemuž Slonková s Kubíkem v noci lezli do domu? Seznamte se s manželi Protopopovými
Ještě v neděli 11. listopadu znal manžele Protopopovi jen pár lidí. Občané Prahy 8 pravděpodobně věděli, že lékařka Dita Protopopová bude jejich zastupitelkou. Někteří zaměstnanci Agrofertu pravděpodobně věděli, že Petr Protopopov je řidičem firmy v tuto chvíli odložené ve svěřeneckém fondu. V pondělí se ale ukázalo, že Protopopov možná odvezl premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym, a to údajně proti jeho vůli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hyeny, nastoupil před novináře Faltýnek. Hned poté se ozval samotný Babiš a bylo to ještě brutálnější
Před novináři stanuli po opozičních poslancích také představitelé nejsilnějšího hnutí ANO. S ohledem na fakt, že je premiér Andrej Babiš na zahraniční cestě, hnutí zastupoval šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a vicepremiér Richard Brabec. V jednu chvíli se ze zahraničí ozval sám premiér Babiš a pořádně vypěnil. Podle jeho názoru jde o další útok proti němu, ke kterému byly tentokrát hnusně zneužity jeho děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skrytá kamera v brýlích a skoro rána pěstí. Výbušná reportáž o synovi Andreje Babiše
Sabina Slonková a Jiří Kubík se rozhodli na vlastní pěst vypátrat syna premiéra Andreje Babiše (ANO) Andreje Babiše mladšího. A jak je vidět v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy, povedlo se jim to. Premiérova syna se přitom marně snaží již dva roky najít a vyslechnout policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sabina Slonková prozradila na kameru, jak to bylo s mladým Babišem: Přesně věděl, s kým mluví. Byl nemocný, odvezli ho na Krym, volal o pomoc
Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík pořádně rozvířili české politické vody. Ve Švýcarsku vypátrali syna premiéra Andreje Babiše, Andreje Babiše mladšího, který je jedním z aktérů v kauze Čapí hnízdo, a položili mu pár otázek. Premiér Babiš jejich postup označil za hyenismus. Sama Sabina Slonková na to nabídla trochu jiný pohled...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Akce ,,Andrejův syn zazpíval”: Peszyňski svolává do ulic. Pravice a Piráti chtějí krev. Wollner jásá. A je tu první zastání Babiše, jde prý o migraci
Seznamzprávy vypustily tygra z klece - Sabina Slonková a Jiří Kubík našli syna Andreje Babiše, který figuruje v kauze Čapí hnízdo. Vydali se za ním do Švýcarska, kde se jim ho podařilo vypátrat, spolu s jeho matkou. Co Andrej Babiš mladší ve videu vypověděl, je více než výmluvné, mluví o tom, jak ho zaměstnanec svěřeneckého fondu Andreje Babiše odvezl/unesl na Krym. Celé video je webu seznamzpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Je to vážné: Reportéři zvonili i u Babišovy dcery
Reportáž Seznamu o Andreji Babišovi mladším znovu připomenula kauzu Čapí hnízdo. A tvrzení Babišových dětí z prvního manželství, že nemohou být stíhány pro duševní nemoci. Více o Babišových potomcích, Adrianě Bobekové a Andreji Babišovi mladším přináší server iRozhlas.cz, spolu s vysvětlením, proč se kauza tak vleče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Je za tím Putin a Zeman! Šokující zvěsti o bombě kolem Andreje Babiše. Až z toho mrazí
V souvislosti s reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ohledně vypátrání syna premiéra Andreje Babiše se objevují první konspirační teorie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem
Poté, co reportéři webu Seznamzpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem slovenského premiéra Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jak je to tedy se svéprávností Andreje Babiše mladšího? Hovoří uznávaný právník, profesor Jelínek
Vedoucí katedry trestního práva Univerzity Karlovy Jiří Jelínek se v České televizi vyjádřil k aktuálnímu vývoji v kauze firmy Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho syn Andrej Babiš mladší tvrdí, že byl odvezen na ukrajinský Krym. Možná proto, aby nemohl být v kauze vyslechnut jako klíčová osoba. Co na to Jelínek? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Podivná kauza Babišova syna
Známé inkvizitorské duo Slonková – Kubík z TV Seznam „vypátralo“ teď ve Švýcarsku Babišova syna a rozvinulo s ním velkou hru. Hlavní cenou ve této hře má být pád vlády...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Alexandria spouští investiční ofenzivu. Její zákazníci příští sezónu pojedou do nového
Prodej zájezdů z nových katalogů na léto 2019 zahájila tento týden cestovní kancelář Alexandria. Kromě tradičních a oblíbených stálic připravila pro své zákazníky celou řadu novinek. Navíc významně investuje do hotelové sítě Alexandria Club hotelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Venkov počká, protože nechce u lizu pravici.“ Ozvaly se hlasy z ČSSD a KSČM. Důležité
Reportáž o únosu Babišova syna Andreje na Krym rozvířila názory na sociálních sítích i v mediálním prostředí. Svá stanoviska k tomu sdělili jihomoravský politik Michal Hašek (ČSSD), pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) a komunistický poslanec Jiří Dolejš (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zavřít! Ale ne Babiše. Klára Samková rozrazila dveře v kauze Čapí hnízdo, zcela proti proudu
K reportáži o Andreji Babišovi mladším se nyní vyjádřila advokátka Klára Samková. Opřela se do Slonkové s Kubíkem, kteří se podle ní snaží destabilizovat zemi a vyvolat politickou krizi, nehledě na načasování. „Svou reportáží zasáhli Slonková a Kubík do osobnostních práv Andreje Babiše ml. takovým způsobem – a to způsobem obzvláště zavrženíhodným,” píše advokátka na Facebooku. A doufá, že dotyční budou „užalováni k smrti”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Českým médiím nevěřím ani nos mezi očima, vzkazuje ke kauze Babišova syna prezident Zeman. Premiérovi radí, ať nerezignuje
Prezident Miloš Zeman se pro TV Nova exkluzivně vyjádřil k údajnému únosu premiérova syna na Krym. Podle něj zpráva může být dezinformací. Prezident se na vše zeptá Andreje Babiše osobně, a to na pravidelné schůzce příští týden. Do té doby se nechce vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí hlasovat o nedůvěře vládě. Babiš by měl předstoupit a vysvětlovat
Po hnutí STAN, TOP 09, ČSSD a komunistech předstoupili před veřejnost i zástupci Pirátů, kteří jasně řekli, že se zasadí o hlasování o vyjádření nedůvěry vládě Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík pro PL: Pan Babiš má co vysvětlovat. Selhává premiér, selhává Ministerstvo vnitra i spravedlnosti
„Zcela jistě to může otřást vládou. Selhává tady Ministerstvo vnitra i spravedlnosti, selhává premiér. Považuji situaci za velmi závažnou,“ sdělil k novému vývoji v kauze Čapí hnízdo po výrocích premiérova syna v rozhovoru pro PL.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých. „Poradíme se s ostatními stranami ve Sněmovně, jak to budeme řešit. Jestli vyvoláme hlasování o nedůvěře vládě. Každopádně pan premiér má co vysvětlovat. Jeho dnešní vysvětlení mě rozhodně neuspokojilo,“ doplnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPka a STAN mimo Sněmovnu. Gazdík i Pospíšil prostě špatně. Babiš dál kraluje preferencím
Podle aktuálního průzkumu agentury Phoenix research by ve Sněmovně zasedly tři strany s více než deseti procenty. Hnutí ANO, ODS a Piráti. ČSSD je na hranici volitelnosti a pod pěti procenty by se aktuálně zřejmě umístila TOP 09 a Starostové a nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Premiér Babiš se musí okamžitě vyjádřit
Komentář na facebookovém profilu k reportáži televize Seznam.cz o únosu Andreje Babiše mladšího
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hon na moji rodinu! Nehorázné! Andrej Babiš promluvil k věci svého syna
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se vyjádřil ke včerejší reportáži serveru Seznam Zprávy, kde mimo jiné promluvil jeho syn Andrej Babiš junior. Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík jej vypátrali ve Švýcarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Zvýšení příspěvku na péči by nemělo proběhnout jenom v tom nejvyšším stupni
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Senát prohrává
Část senátorů vede bitvu s prezidentem republiky. Občas jej chtějí žalovat za velezradu. Podívejme se na tento souboj pohledem voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
NPÚ: Poznejte zimní tvář památek a vyberte si z řady vánočních akcí
S příchodem podzimu sezona na památkových objektech ve správě NPÚ zdaleka nekončí. Již v listopadu je pro návštěvníky připraven bohatý adventní program, který bude pokračovat až do konce roku. Pro zájemce jsou přichystány speciální adventní prohlídky hradů a zámků, hudební koncerty, divadelní představení, výstavy, jarmarky, řemeslné dílny a mnoho dalšího. Zavřeno nezůstane na mnohých místech ani v období mezi vánočními svátky a koncem roku, přichystány jsou rovněž silvestrovské a novoroční prohlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SVS zakazuje ošetřování spárkaté zvěře proti parazitům
Státní veterinární správa (SVS) vydala dnes mimořádná veterinární opatření s platností pro celou Českou republiku. Na jejich základě se všem uživatelům honiteb zakazuje používání přípravků proti parazitům u spárkaté zvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Volfová (ČS): Koaliční strany se nesmí zachovat jako pštros, který strčí hlavu do písku
Česká Suverenita vyzývá poslance ČSSD a KSČM, aby umožnili veřejné projednání kauzy údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Znám Slonkovou a Kubíka, vím, čeho všeho jsou schopni. Jana Dědečková z vlastní zkušenosti odhaluje, jak novináři manipulují a organizují štvanice
ROZHOVOR Odvolávat se na étos 17. listopadu je scestné od těch, kteří neprotestují proti konkrétním nepravostem ve společnosti, ale proti některým zvoleným politikům, a to společně s politiky, kteří ve volbách neuspěli. Členka Rady ČT v době televizní krize Jana Dědečková to považuje za stejně směšné, jako když zaměstnanci České televize před 18 lety okupovali se spacáky velín a protestovali proti politickým tlakům společně se spřízněnými politiky. Právě v té době zažila mediální štvanici, a tak je opatrná při hodnocení aktuálního dění kolem Andreje Babiše. Kdo zažil, jak novináři umějí ohrožovat rodinné příslušníky, jak si vystaví příběh na polopravdách, ten se na celou kauzu dívá se značnou rezervou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP 09, STAN: Pane premiére, odstupte
Prohlášení ODS, České pirátské strany, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Babiš vystoupil se slzami na krajíčku. Mluvil o sebevraždě člověka. Víme, co se dělo předtím
Babiš v sicilském Palermu vystoupil pro ČT24 k novému vývoji v kauze Čapí hnízdo, když byl jeho syn zachycen na skrytou kameru a vypovídal o svém únosu do Ruska a na Ukrajinu. Emotivně se Babiš starší vyjadřoval o zdravotním stavu svých dětí a zaútočil na autory reportáže. Je to prý pokus destabilizovat politickou situaci. Parlamentní listy však mají i informace o ostatních členech ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Akcie pod palbou, jak s nimi zamíchají čínská čísla?
Akciovým trhům opět není do zpěvu. Říjnový propad indexů byl nejhorší za posledních sedm let a zdá se, že se stabilizací mají trhy stále problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš vyslal další prohlášení ohledně svého syna! Stručné a jasné
K aféře Andreje Babiše mladšího, kterého našli reportéři Seznamu, se nyní vyjádřilo krajské ředitelství policie. V prohlášení stojí za zmínku, že policie únos prošetřovala, ale o podezření na trestný čin se prý nejedná a policie po obviněných nepátrá. Ale hodlá prý kontaktovat autory reportáže. Vyjádření policie sdílel správce facebookového profilu Andreje Babiše na premiérově profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hubu držet! Došly instrukce od Babiše. Toto se dělo za zavřenými dveřmi v hnutí ANO
V nezáviděníhodné situaci se ocitla bezmála osmdesátka poslanců hnutí ANO. Novináři pochopitelně chtějí jejich jakákoli vyjádření k nejnovějšímu vývoji v kauze jejich šéfa, předsedy vlády Andreje Babiše. Jenže poslanci ANO, i kdyby snad chtěli něco říci, musí mlčet. Podle zjištění ParlamentníchListů.cz dostali jasné „doporučení“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
S Babišem je to horší, než jste si mysleli. Získali jsme jméno jeho možného nástupce a intriky, které se právě staly
Politický života premiéra Andreje Babiše visí doslova na vlásku. O tom rozhodlo především prohlášení ODS, České pirátské strany, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN k aktuální politické situaci. Těchto dvaadevadesát poslanců totiž premiéra vyzvalo k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ale to je jinak s tou Slonkovou a Kubíkem! Utřel Hamáček novinářku z DVTV. A k odstoupení Babiše...
Tlak na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) pokračuje. Po politicích z řad TOP 09 či hnutí STAN předstoupil před novináře i ministr vnitra a koaliční partner předsedy vlády Jan Hamáček (ČSSD), který stejně jako další politici zdůraznil, že premiér má co vysvětlovat. ČSSD prý v tuto chvíli nemůže vyloučit žádnou variantu, včetně pádu vlády. Poměrně striktní byl však i vůči novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MD: Do soutěžního dialogu na dostavbu a provoz dálnice D4 postupují čtyři firmy
O dostavbu a provoz 32 kilometrů dálnice D4 mezi Pískem a Příbramí se utkají v soutěžním dialogu čtyři konsorcia. Na základě posouzení sedmi žádostí o tom rozhodl ministr dopravy Dan Ťok. Začátkem příštího roku začne samotná soutěž, vítěz by mohl začít stavět celý úsek v roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Trestní řízení vedou orgány činné v trestním řízení, nikoliv poslanci
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zemská domobrana píše Babišovi: Bezpečnost České republiky se týká všech jejich občanů
Otevřený dopis předsedovi vlády České republiky Andreji Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
To nevadí, že má mladý Babiš psychické problémy! Kalousek tvrdě nastoupil na premiéra
Na ČT24 běží tisková konference stran k reportáži Seznamu o Andreji Babišovi mladším. Předseda TOP 09 v něm sdělil stanovisko strany. Chce po Andreji Babišovi, aby podal „skutečné“ vysvětlení. A dodává, že v standardní demokratické zemi by toto vedlo k odchodu předsedy vlády a potvrdil, že záležitost je natolik závažná, že by se měla konat mimořádná schůze Sněmovny. Miroslav Kalousek řekl, že kauza má dva rozměry, které bude chtít Babišova propaganda slít v jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Započal začátek konce Andreje Babiše. Konečně
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Kdyby měl Babiš čisté svědomí, tak tyhle mafiánské praktiky dělat nemusí
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Syřiště (Soukromníci): Svět podle Ovčáčka
Každému normálnímu dlaždiči je jasné, pokud má v hlavě selský rozum, že prezident by měl mluvit jako prezident, a ne jako dlaždič. Škoda, že prezidentovi samotnému to jasné není!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Burzy padají kvůli Applu, který však sází na "plán B". Ten je varováním i pro českou ekonomiku
Americké burzy zažily včera další hořký den. Na jejich propad dnes navázal pokles asijských trhů. Klíčovým viníkem amerického výprodeje je společnost Apple. Její akcie odepsaly pět procent (od svého vrcholu na začátku října ztratily již šestnáct procent), neboť trh se v rostoucí míře obává snížení tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Únos Babiše: Vyjádřily se „orgány“ i Pražský hrad
K pořadu Zvláštní vyšetřování Televize Seznam, který se týká únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO), se již vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: ČSSD - co teď?
Budoucnost ČSSD? Někteří se domnívají, že hlavní otázkou nyní je: Jak zachránit tuto ČSSD? Ne. Na to už je pozdě. Otázka, která je na pořadu dne, totiž zní: Co z této strany lze ještě zachránit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Sto let od ukončení první světové války
Francouzský president Macron byl hostitelem oslav, na kterých se sešlo více jak 60 vrcholných představitelů států, jež se světové války zúčastnily, a pronesl při té příležitosti „zásadní“ projev, kde odsoudil nacionalismus jako „démona“, který se opět dere „na povrch“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oranžový klub: Úmluva přispěje k pozitivním změnám v oblasti zamezení násilí na ženách
Rezoluce Oranžového klubu k Istanbulské úmluvě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Nežádoucí stav zemědělství má politickou ochranu v samém čele vlády
Komentář na facebookovém profilu ke stavu zemědělství a života na venkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Petříček navštíví Izrael a Palestinu
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes zahajuje dvoudenní návštěvu Izraele a Palestiny. Ministr se do Izraele vydává dva týdny předtím, než zemi navštíví prezident Miloš Zeman, který se chystá otevřít Český dům v Jeruzalémě. Podle Zemana to má být první krok k budoucímu přesunu české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Jak jsem nepoznal Miladu Horákovou
Film Milada, jak také jinak, mě lákal a tak jsem usedl k obrazovce, abych ho shlédl. Jaká asi bude filmová Dr. Milada Horáková? Mé pocity ale byly během a hlavně po sledování filmu trochu rozpačité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MPSV vyhlásilo nové výzvy za více než čtvrt miliardy z Operačního programu zaměstnanost
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvolnilo z Operačního programu zaměstnanost (OPZ) dalších 150 milionů korun. O dotaci z těchto prostředků mohou prostřednictvím Výzvy č. 95 žádat organizace na projekty, které pomáhají lidem s duševním onemocněním, poskytovatelé domácí hospicové péče či tzv. neformální pečovatelé. Celkově je skrze nově vyhlášené výzvy MPSV pro žadatele připraveno více než čtvrt miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zjištěné skutečnosti z reportáže Seznamu mohou znamenat velký skandál
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek se s tím nemaže. Přišel s těžkým kalibrem
Komu reportáž Seznamu o únosu premiérova syna musela přinést zadostiučinění je Miroslav Kalousek. V projevu na půdě Poslanecké sněmovny se do Babiše navážel právě za to, že křivě přísahá na zdraví svých dětí. Když včera vyšly najevo nové informace o Andreji Babišovi, jeho synu a Čapím hnízdě, bylo jasné, že si příležitost nenechá ujít a na Twitter přidal rovnou tři příspěvky. „Jak můžeš, Andreji Babiši vůbec usnout, když jsi křivě přísahal na zdraví svých dětí, zatáhl jsi je do kriminálních rizik a tohle s nimi provádíš, aby si to ututlal? Ptá se premiéra, kterého nazval „čistokrevným gangsterem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Rybníky jako mosty určitě nedopadnou
Komentář na facebookovém profilu k investicím do pražských rybníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
KSČM: Vyjádření premiéra Babiše o účasti českých vojáků v bojových misích je alarmující
Čeští vojáci by se mohli účastnit bojových misí. To řekl český premiér Andrej Babiš v neděli v Paříži. "Náš největší nepřítel je mezinárodní terorismus. Měli bychom se zamyslet, jestli se skutečně nevrátíme do časů, kdy naši vojáci bojovali proti teroristům," řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rozpočet vidím pozitivněji! Ministryně financí na setkání Zlaté koruny
Ve středu 7. listopadu proběhl večerní Diskusní stůl Zlaté koruny. Hlavní hostem byla ministryně financí Alena Schillerová, která se zástupci finančních společností, velkých podniků a organizací diskutovala o rozpočtu České republiky, navrhovaných daňových i nedaňových změnách legislativy i o tom, jak chápe svoji úlohu strážce státních peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Já bych se rád vyjádřil proti korespondenční volbě, hlasovat mají lidé, kteří v té zemi žijí
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Populace tetřeva hlušce na Šumavě a v Bavorském lese je stabilní – prokázal to přeshraniční průzkum
Tetřeví populace je v národních parcích Bavorský les a Šumava stabilní. Údaje o velikosti populace přinesly výsledky monitoringu tetřevovitých prováděného v rámci společného interregového projektu s názvem „Přeshraniční mapování lesních ekosystémů - cesta ke společnému managementu NP Šumava a NP Bavorský les, realizovaného z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 - 2020".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek: To, že Klausovic teta už 20 let žije v Austrálii, jí podle ústavy nezbavuje volebního práva
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MSp: Bavorský ministr spravedlnosti ocenil čtyři Čechy za boj s přeshraniční kriminalitou
Dne 9. listopadu 2018 udělil bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback ocenění pěti osobnostem za zásluhy v oblasti justice a policie, čtyři z nich byli Češi. Slavnostního ceremoniálu v prostorách historické knihovny Vrchního zemského soudu v Bamberku se účastnil také ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle nejde, tohle není normální. Podezřelý syn premiéra se s jeho pomocí skrývá v zahraničí! Profesor Fiala se u Takáče rozčílil, jako už dlouho ne
Syna předsedy vlády Andreje Babiše mladšího měli unést na Krym a tam jej nedobrovolně držet. Sám premiér Babiš měl mít zájem na tom, aby jeho syn nebyl v České republice. To jsou informace, jež přinesly Seznamzprávy.cz. Premiér únos duševně nemocného syna odmítá. Kauzu označuje za součást scénáře k jeho odstranění z politiky. Opozice tak vyzvala Babiše, aby opustil premiérské křeslo. Do úterního Interview tak přijal pozvání jeden z opozičních politiků, Petr Fiala, předseda ODS, který opět varoval před závažností celé situace s negativními dopady na celou Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Venku se naši zástupci často chovají jinak, než doma
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 11. 2018 k programu schůze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rakovina slinivky břišní má nejnižší míru přežití. Pomoci může větší zapojení praktických lékařů
Rakovina slinivky břišní patří k nádorovým onemocněním s nejhorší prognózou, umírá na ni 95 % nemocných. Důvodem je její složitá diagnostika. Z počátku se totiž nijak neprojevuje, a když se objeví první výrazné příznaky, je už nádor na účinnou léčbu příliš rozšířený. Zlepšit výsledky léčby by proto mohla důslednější včasná diagnostika ze strany praktických lékařů i veřejnosti, která by spočívala v odhalení již nenápadných vedlejších projevů nemoci, jakými jsou bolesti břicha, ztráta hmotnosti, nechutenství, svědění kůže nebo nevolnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda si nezaslouží důvěru, shodli se jednohlasně pirátští poslanci
Na základě nově zveřejněných informací o možném únosu syna premiéra a informací o okolnostech přepsání farmy Čapí hnízdo se dnes poslanecký klub Pirátů jednomyslně shodl na tom, že bude usilovat o vyslovení nedůvěry vládě. Piráti také apelují na to, aby policie a státní zastupitelství řádně prošetřili veškeré skutečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO Teď se vám Okamura hodí. Brutální výsměch Fialovi a spol. A navrch vymetený Kalousek
Sociální demokrat Michal Hašek se vysmál demokratickým opozičním stranám. Teď se vám Okamura hodí, vmetl Petru Fialovi (ODS) a spol. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si ještě přisadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Musíme zjistit, proč policie v kauze Čapího hnízda pochybila
Seznam zprávy přinesly v reportáži závažné informace o údajném nedobrovolném držení Babišova syna na Krymu kvůli kauze Čapí hnízdo. Místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan požaduje, aby ministr vnitra Jan Hamáček zodpověděl příslušným orgánům Poslanecké sněmovny otázky, týkající se pochybení práce policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Takový člověk nemůže být dál premiérem
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Do českého kosmického inkubátoru ESA BIC vstoupily první dvě firmy z Brna
World from Space a OctoGeo. To jsou první dva start-upy, které vstoupily do brněnské pobočky kosmického inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague. Obě pracují se satelitními daty, a po následující dva roky tak budou moci využívat know-how, které v této oblasti Evropská kosmická agentura (ESA) má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pane Babiši, už bylo dost těch šaškáren. Balancujete na ostří nože
Společnost je samozřejmě rozdělená na babišovské křídlo a pirátsko - ódesácké křídlo. A k oběma skupinám se nabalují možní straničtí souputníci. K Babišovi podstatná část ČSSD a KSČM, k Pirátům a ODS ty zbylé pravicové strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tyto mafiánské praktiky nás posouvají hluboko do totalitní minulosti
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SFŽP: Nový pořad ČT „Klima mění Česko“ ukáže hrozby, ale i příležitosti klimatické změny
Globální klimatickou změnou, jejími dopady na život lidí i konkrétními aktivitami na ochranu klimatu v ČR se bude zabývat nová dokumentární mini-série České televize s názvem Klima mění Česko. Její vznik podpořil i Státní fond životního prostředí ČR, jenž řadu let poskytuje státní investice projektům, které na změnu klimatu reagují nebo se jí snaží předcházet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To je síla. Okamura po boku Bělobrádka, Fialy, či Bartoše: Jdeme společně shodit Babišovu vládu
Představitelé demokratické opozice – ODS, Piráti, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL, ale i SPD – předstoupili před novináře a vyjádřili se ke kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl se vyjádřil ke kauze Babiše mladšího. Tuší, že Zeman bude excelovat
K reportáži Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka o Andreji Babišovi mladším se nyní na Facebooku vyjádřil Jaroslav Plesl, šéfredaktor Mladé Fronty DNES, která spadá do svěřenského fondu Andreje Babiše. „Tohle nebylo moc chytré,“ píše. A připomíná Miloše Zemana v devadesátých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Podzimní plenární jednání Výboru pro civilní nouzové plánování NATO
V bruselské centrále NATO se ve dnech 13. a 14. listopadu 2018 koná podzimní plenární jednání zástupců členských států NATO pro oblast civilní nouzové připravenosti a také zástupců vybraných partnerských zemí zapojených do agendy Výboru pro civilní nouzové plánování (CEPC) NATO. Jednání se z pozice národního gestora civilního nouzového plánování účastnili zástupci MV–GŘ HZS ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Muzeum romské kultury: Archeologický výzkum v oblasti hromadných hrobů v Letech
V pondělí 12. 11. 2018 ve 12 hodin proběhla tisková konference u příležitosti provedení archeologické sondy a odběru DNA za účelem identifikace obětí pohřbených v hromadných hrobech v Kulturní památce Lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ale to je jinak s tou Slonkovou a Kubíkem! utřel Hamáček novinářku DVTV. A k odstoupení Babiše...
Tlak na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) pokračuje. Po politicích z řad TOP 09 či hnutí STAN předstoupil před novináře i ministr vnitra a koaliční partner předsedy vlády Jan Hamáček (ČSSD), který stejně jako další politici zdůraznil, že premiér má co vysvětlovat. ČSSD prý v tuto chvíli nemůže vyloučit žádnou variantu, včetně pádu vlády. Poměrně striktní byl však i vůči novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SPD: Podpoříme svazek manželství muže a ženy, který by měl být chráněn Ústavou
Hnutí SPD zastává názor, že hodnoty tradiční rodiny musíme zachovat v naší zemi i pro příští generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Na zlepšení kvality vody v plumlovské přehradě se podílí Olomoucký kraj i obce
PLUMLOV: Projekt Povodí Moravy, s. p. s názvem Opatření na zlepšení jakosti vody VD Plumlov podpořili v letošním roce částkou přesahující 295 tisíc korun Olomoucký kraj a sedm obcí v okolí nádrže. Poskytnuté dotace jsou stejně jako v minulých letech použity na financování provozu srážedel fosforu na jednotlivých přítocích do Plumlovské přehrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha připravilo speciální mikulášské exkurze
Letiště Václava Havla Praha připravilo na 4. prosince 2018 speciální mikulášské exkurze. Kromě standardní prohlídky leteckého provozu bude pro návštěvníky v tento den připraven speciální program s mikulášskou nadílkou, fotokoutkem a pro odvážné také možnost nahlédnout i do samotného pekla. Série exkurzí je naplánovaná do odpoledních hodin s jednotlivými termíny mezi 15:00 – 19:00 hod. Děti do 15 let mají na exkurzi vstup zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Obrazy z Kladenska vyzdobí Senát i pražskou nemocnici
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Kladně získal soubor devíti olejomaleb na plátně na základě usnesení soudu v dědickém řízení. Zemřelý zanechal předlužené dědictví a soud rozhodl o jeho likvidaci. Část majetkové podstaty, mimo jiné i předmětné obrazy, se nepodařilo soudu při likvidaci dědictví pro nezájem kupujících prodat, a proto připadly státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert
ROZHOVOR Nehoráznost, orwellovské praktiky. Korporacemi najatí mládežníci, kteří omezují názory těch, se kterými nesouhlasí. Takový je v kostce stav internetové svobody slova podle programátora a pedagoga na Českém vysokém učení technickém v Praze Pavla Cimbála. Objektivní podle něj ale není ani veřejnoprávní Česká televize. Další veliký problém spatřuje ve státních projektech na "boj s nenávistí", které jsou financovány z daní, jako příklad lze uvést iniciativu HateFree. "Jde o něco, co jde přímo proti demokratickým principům," řekl ParlamentnímListům.cz Pavel Cimbál a označil tyto projekty za rezidua Bohuslava Sobotky a Jiřího Dienstbiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš není normální, myslí si Pavel Šafr. Tolik lumpáren by prý normální svědomí neuneslo. I ze syna pilota udělal štvance
Pavel Šafr, šéfredaktor deníku Forum24, se pozastavuje nad chováním Andreje Babiše v kauze údajného únosu jeho syna mimo Českou republiku. „Něco takového jsme nikdy nezažili,“ uvedl Šafr. Podle něho je alarmující, že se k moci dostal člověk „bez nejmenší špetky studu a bez jakékoli stopy svědomí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš do vazby! Takto promluvil senátor, který mu kdysi dělal náměstka
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je pod tlakem kvůli reportáži serveru Seznam zprávy.cz, kde vystupuje jeho syn a tvrdí, že byl proti své vůli odvezen na ukrajinský Krym. Možná proto, aby se nemohl vyjádřit ke kauze Čapí hnízdo, ve které hraje důležitou roli. Opoziční politici vyzývají Andreje Babiše k odchodu z vlády. Jeho bývalý spolupracovník Lukáš Wagenknecht zašel ještě dál. Myslí si, že by Babiš měl zamířit přímo do vězeňské vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ústí nad Labem: Vánoční stromy pro náměstí jsou již vybrány
Stromy, které dotvoří vánoční atmosféru na Lidickém a Mírovém náměstí, jsou již vybrány a v krátké době se objeví na nových stanovištích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Obnovitelné zdroje – znovu a lépe
Dlouho očekávaný nový zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie, který má posloužit občanům, nikoliv baronům, zamířil do sněmovny. Stále je však vnímán jako něco, co kazí plány jaderníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Před 180 lety vyrazila do Brna první lokomotiva, dnes tam jezdí nejvýkonnější lokomotivy ČD
Před 180 lety 11. listopadu 1838 vyrazila z Rajhradu do Brna první skutečná parní lokomotiva na našem území. Jednalo se zatím jen o neveřejnou zkušební jízdu, pro veřejnost byla dráha z Vídně otevřena až následující rok, přesto je to v historii naší železnice zlomové datum. Dnes z Brna do Rajhradu a dále do Břeclavi jezdí nejmodernější a nejvýkonnější elektrické lokomotivy Českých drah a dceřiné společnosti ČD Cargo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká pošta mění od poloviny listopadu cenu Balíku Do ruky
Česká pošta z důvodu růstu vstupních nákladů přistupuje ke změně ceny Balíku Do ruky s účinností od 15. 11. 2018. Cena bude vyšší o 10 Kč ve všech váhových kategoriích. Cena Balíku Na poštu i ostatních balíkových zásilek se nemění. Např. za všechny Balíky Na poštu do dvou kilogramů zákaznici stejně jako dříve zaplatí 108 Kč v základní sazbě, se Zákaznickou kartou pak 98 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Hranice mezi čtvrtým stupněm a třetím stupněm je velmi neostrá
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Stanovení nové základní sazby pro výpočet referenční a diskontní sazby
V souladu se sdělením o revizi metody stanovování referenčních a diskontních sazeb (Úřední věstník C 14, 19. 1. 2008, str. 6) upravila Evropská komise výši základní sazby pro výpočet referenční a diskontní sazby v České republice. Nová základní sazba ve výši 1,80 % je účinná od 1.12.2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Trápí vás cukrovka? Změňte zaběhnuté stereotypy myšlení a uzdravte se
14. listopad slavíme jako Světový den diabetu. Tato nemoc přitom postihuje téměř 1 milion lidí v Česku. Podobně řádí v zemích, kde farmaceutický a potravinářský průmysl řídí zákony a péči o zdraví. Cukrovce se přezdívá „sladký zabiják“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: I v letošním roce byl prodej dušičkového zboží s nedostatky
Česká obchodní inspekce každoročně provádí kontroly zaměřené na prodej výrobků a služeb, které jsou spojené se svátkem Památky zesnulých. V letošním roce uskutečnila ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje 100 kontrol a porušení zákona zjistila u 50 procent z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Informacemi z reportáže se důkladně zabýváme a vyhodnocujeme jejich relevantnost
Stanovisko pražské policie k aktuálním informacím v médiích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pecková (TOP 09): Obyčejní lidé přestávají věřit v právní stát
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lékařka Protopopová rezignovala na mandát zastupitelky. Kvůli Babišově kauze
Lékařka Dita Protopopová, jejíž posudek měl podle médií pomoct Andreji Babišovi mladšímu vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, rezignovala na post zastupitelky Prahy 8. ČTK to dnes sdělilo vedení radnice osmé městské části. Na úmysl Protopopové rezignovat upozornil Deník N. Lékařka byla zastupitelkou za hnutí ANO Andreje Babiše staršího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Rekonstrukce silnice zajistí zvýšení bezpečnosti silničního provozu na Valašsku
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR předala v říjnu roku 2017 Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) tři pozemky ve Velké Lhotě u Valašského Meziříčí, protože je nepotřebovala ke své činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Budu, stejně jako veřejnost, žádat vysvětlení
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Mého syna nikdo neunesl, z České republiky odjel dobrovolně
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jak Mečiar v roce 95! Do ulic, nebo projde všechno. Nejtvrdší prohlášení proti Babišovi a výzva lidem v ANO
ROZHOVOR „Premiér by měl odstoupit!“ „Skandál přerostl v mafiánskou gangsterku, která ve světě nemá obdoby.“ Jednoznačný názor na kauzu v souvislosti vyjádřením Andreje Babiše mladšího na serveru seznamzprávy.cz má europoslanec Tomáš Zdechovský. „To je něco, co by se dalo srovnat se situací z roku 1995, kdy byl unesen prezidentův syn na Slovensku, za doby vlády Vladimíra Mečiara. Jestli tohle nezvedne lidi doma ze židlí a nepůjdou do ulic, tak už musí projít v České republice všechno,“ varuje Zdechovský. Sám zvažuje, že se jedné z demonstrací, které jsou připravované i v souvislosti s výročím 17. listopadu zúčastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Podporujeme talentované studenty: Akademie věd ČR vypisuje stáže pro středoškoláky
Vyzkoušet si práci po boku opravdových vědců nabízí středoškolákům Akademie věd ČR. Pod hlavičkou projektu Otevřená věda organizuje roční stáže na desítkách svých pracovišť. Stáže jsou určeny studentům středních škol, kteří si mohou vybírat z více než 90 témat nejrůznějších oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra vyhlásil výběrové řízení na post policejního prezidenta
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí, 12. listopadu 2018, vyhlásil výběrové řízení na post policejního prezidenta, který se uvolnil ke dni 1. listopadu 2018 odchodem Tomáše Tuhého. Zájemci se mohou do výběrového řízení přihlásit do 22. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Herman: Napětí v Jihočínském moři ohrožuje světovou bezpečnost
V posledním období Čína nepřetržitě pokračuje ve své činnosti stupňováním militarizace a výhrůžek s použitím síly v Jihočínském moři. Tímto jednáním Čína způsobuje zvyšování napětí, ohrožení světové bezpečnosti a stability v oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Strýček (ANO): Nejsem příznivcem toho, aby zásadní volební zákony podávaly formou poslaneckých návrhů
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimír Špidla přál ČSSD k výročí: Má velké dějiny, vždy byla rozhodující silou zápasu o pokrok
Sociální demokracie byla od svého počátku rozhodující silou ve všech zápasech o pokrok, řekl ČTK a České televizi u příležitosti dnešní konference ke 140. výročí založení strany její bývalý předseda a premiér Vladimír Špidla. V historii ČSSD se podle něj najde řada vzestupů i pádů, ale zdůraznil, že nikde v ní nefigurují agresivní nacionalismus či válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Výročí, o kterém se skoro nemluví. Před třemi lety vystříleli islamisté pařížský klub Bataclan
Francie si v úterý připomíná třetí výročí teroristických útoků v Paříži, při kterých v různých částech hlavního města zemřelo 130 lidí. Piety se zúčastnili premiér Edouard Philippe a starostka Paříže Anne Hidalgová. Podle agentury Reuters před divadlem Bataclan hodnostáři společně s primátorem Londýna Sadiqem Khanem přečetli jména obětí. Jinde se ale teroristický útok na Paříž moc nepřipomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Opět jsme v České republice papežštější než papež
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Ivana Bartoše, Jakuba Michálka, Radka Holomčíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o svobodném přístupu k informacím a zákon o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
AV ČR: Pracovitost a velké vize. V Senátu si vědci připomínali odkaz Josefa Hlávky
Josef Hlávka proslul jako mecenáš a zakladatel Hlávkovy koleje. Kromě toho byl také úspěšným stavitelem, architektem a politikem a jeho neskutečná pracovitost ho přivedla až na invalidní vozík. Různé polohy této výjimečné osobnosti připomnělo slavnostní shromáždění v Senátu Parlamentu ČR, které se konalo u příležitosti 110. výročí Hlávkova úmrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ekonomické dopady kauzy “únos Babišova syna”
Komentář k možným ekonomickým dopadům kauzy “únos Babišova syna”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Chovanec měl autonehodu. Už je prý ale doma
Exministr a poslanec za ČSSD Milan Chovanec skončil po dopravní nehodě v nemocnici. Server Novinky.cz o tom informoval nejmenovaný zdroj ze sociální demokracie. Chovanec později situaci sám potvrdil, nyní je již v domácím léčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Navrhujeme zavést možnost korespondenční volby
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Markéty Pekarové Adamové, Dominika Feriho, Miroslava Kalouska, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy, Vlastimila Válka, Marka Výborného a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vyzkoušejte si svoji zdatnost na Army testu i vy
V sobotu 10. listopadu, den před Dnem válečných veteránů, proběhl v areálu Základní školy Janského v Praze 5 druhý ročník Army testu „Best of!“ pod záštitou ředitele Ředitelství speciálních sil MO brigádního generála Pavla Koláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Jednoznačně podporujeme navýšení v obou stupních
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kalous (ANO): Můj pozměňovací návrh vyrovnává podmínky, ten pirátský by mohl narušit křehkou rovnováhu
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Ivana Bartoše, Jakuba Michálka, Radka Holomčíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o svobodném přístupu k informacím a zákon o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): V mnohém ohledu jsme vyšli vstříc vládě a doufám, že návrh bude akceptovatelný
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k návrhu poslanců Ivana Bartoše, Jakuba Michálka, Radka Holomčíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o svobodném přístupu k informacím a zákon o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izrael je svobodný, Palestina nikoliv
Když jsem v Židovském státu trávil volné chvíle na břehu Mrtvého moře, všiml jsem si muslimek, které se koupaly oblečené. I palestinské školačky chodí ve velkých vedrech zahalené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Ono to není jenom o tom příspěvku na péči
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sázkaři pohřbívají Babiše. A kurs stále klesá
Bookmakeři tipují, že díky kauze s údajným únosem svého syna na Krym přijde premiér Andrej Babiš o svůj post. Sázková kancelář Tipsport vypsala sázkový kurz 1,5 : 1 na to, že Babiš nebude 1. února předsedou vlády s důvěrou Sněmovny. Kurz 2,38 : 1 je pak vypsán podle serveru iDNES.cz na opačný případ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Expert na EU Malý: Unie nás prostě zklamala. Mysleli jsme si, že se staneme rovnoprávným členem, místo toho si z nás udělali zásobárnu levné pracovní síly
ROZHOVOR „Neumím si představit, že by washingtonská vláda chtěla opravovat výsledek voleb v Texasu, a to jsou přitom Spojené státy americké federativním státem,“ říká expert na Evropskou unii Jiří Malý. Kritizuje Německo za to, že se vyjadřuje k výsledku maďarských voleb a nepřímými způsoby se snaží dosáhnout změny. Podobné chování Německa i Evropské unie vidí jako naprosto nepřípustné, a pokud se tento postoj nezmění, bude se Unie podle jeho slov dál vnitřně rozpadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Jestli si někdo opravdu zaslouží přidat, tak jsou to ti, kteří se umějí nejméně bránit
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovna dne 13. 11. 2018 k senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MZV: Další úspěch ČR u Soudního dvora EU
Přísný postup rakouských orgánů vůči zahraničním poskytovatelům služeb je v rozporu s unijním právem, rozhodl 13. listopadu 2018 Soudní dvůr EU. V řízení před Soudním dvorem zastupovala ČR Kancelář vládního zmocněnce Martina Smolka, která je součástí Ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist