Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.980x, což odpovídá cca 103.314-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Podnikatel a politický marketér má jasno: Pokud byl materiál Slonkové a Kubíka pořízen s cílem destabilizovat vládu...
ROZHOVOR „Reportáž Slonkové a Kubíka je podprahovou „reportáží o natáčení reportáže“, tedy více o akci a emocích než o faktech,“ hodnotí nejnovější mediální dílo této novinářské dvojice podnikatel, mentor strategie a marketingu Petr Viktorýn. Ohledně zmíněných novinářů, kteří ve Švýcarsku natočili rozhovor skrytou kamerou se synem premiéra Andreje Babiše, pak říká, že šli za hranu etiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Těžko po Babišovi můžeme chtít, aby svým odstupem reagoval na sdělení dvou novinářů, oponoval Takáčovi v ČT Grospič
„Je to puč Palermo,“ tak premiér Andrej Babiš označil svou poslední kauzu, ve které jeho syn mluvil o únosu na Krym. Informace, které přinesly zprávy Seznamu, premiér odmítá s tím, že jde o naplánovanou akci. Odmítá tak i výzvy opozičních stran k rezignaci. Do středečního Interview přišel na toto téma promluvit místopředseda KSČM Stanislav Grospič. Odpovídal například na otázky, zda komunisté podpoří Babišovu vládu, až se bude v Parlamentu hlasovat o jejím pádu, a zda jsou pro ně tato nová zjištění o Babišově kauze důležitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zahraniční vyučující přednášel na ZČU o vývoji a bezpečnosti jaderných reaktorů
Před studenty Západočeské univerzity v Plzni, jejichž studium je spojeno s jadernou energetikou, vystoupil 9. listopadu Jevgenij Kulikov z ruské jaderné univerzity MIFI. Seznámil je s tím, jakou úlohu dnes hraje jaderná energetika ve světě, jak se vyvíjely reaktory typu VVER, které máme i v Česku, a především, jak se vyvíjí jejich bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: MPSV výrazně pokrátilo zvýšení tarifních platů učitelů. Vláda návrh schválila
Ve středu 14. 11. 2018 schválila vláda novelu nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš mladší, „papír o jeho hlavě“ a cesta na Krym: Informace, které vnášejí nové světlo
Kauza Andreje Babiše a jeho syna hýbe českou politickou i společenskou scénou. Jak to bylo s posudkem, který říká, že je Babiš junior psychicky nemocen a neschopen výslechu? A jak to bylo s cestou na Krym? To rozkrývají jednotlivá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Nezasahujeme do tradic, bavíme se o civilním manželství
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné odhalení, otřes politiky v Česku, český prezident „Milan“ Zeman... Takto své čtenáře informují zahraniční média
Přijde klub populistů z východní Evropy o jednoho ze svých členů, ptá se dnes ve svém článku věnovaném vládní krizi v Česku francouzský list Les Echos. Vývoji kolem českého premiéra Andreje Babiše se dnes věnovala například i německá agentura DPA, podle které kauza Čapí hnízdo otřásá českou politickou scénou. Politické situaci v Česku se dnes věnuje například i rakouská agentura APA či evropský server Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Únos z Čapího hnízda
V posledních dnech se v médiích objevily dva materiály týkající se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Na iRozhlas.cz zveřejnili sumář klíčových důkazů, kterými disponují orgány činné v trestním řízení, a na TV Seznam reportáž o Babišovi juniorovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaromír Soukup rozsápal Slonkovou a kauzu Babiše mladšího zboxoval tvrdými slovy
Na TV Barrandov se včera v pořadu Moje Zprávy obou Andrejů Babišů zastal vlastník a generální ředitel této televize Jaromír Soukup. Kauzu nazval „Hon na syna“. „Je to ukázka český hnusný novinářský žumpy,“ rozčiloval se nad reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka. Prý se v ní nic nového nezjistilo a jedná se o „malou nechutnou manipulaci“. A opět se trefil do Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hodinové sólo pro opozici na ČT: Jurečka a Rakušan dramaticky vykládali o ohrožení spravedlnosti. Pak vše rozsekl vedle sedící Okamura
Vzácná shoda mezi opozičními stranami – volají po rezignaci premiéra Andreje Babiše. Důvodem je reportáž serveru Seznam Zprávy, ve které premiérův syn Andrej Babiš ml. mluví o tom, jak byl jako nepohodlný svědek v kauze Čapí hnízdo zavlečen na okupovaný Krym. Zároveň hovoří o tom, že podepsal dokumenty týkající se Čapího hnízda, ale nevěděl jaké. Je kabinet Andreje Babiše ohrožený? Nad novými zjištěními v kauze Čapí hnízdo přišli do pořadu Devadesátka v České televizi debatovat předseda hnutí SPD Tomio Okamura, první místopředseda hnutí STAN Vít Rakušan a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Doprava se otevírá veřejnosti, drony se budou prohánět po ministerstvu, k vidění bude protiatomový kryt
V sobotu 17. listopadu se opět otevřou dokořán dveře Ministerstva dopravy. Hlavním tématem letošního ročníku bude bezpilotní létání. Návštěvníci si prohlédnou budovu ministerstva, navštíví pracovnu ministra, bývalý byt komunistického prezidenta Gustáva Husáka, podzemní protiatomový kryt. Uvidí dálniční asistenční vozidlo či lodě plavební správy. Otevřeno bude od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Průzkum, který Babiše nepotěší. Většina lidí věří informacím z reportáže Slonkové a Kubíka. Ta ovlivnila i část voličů ANO
Většina Čechů věří, že premiér Andrej Babiš (ANO) se snaží, aby jeho blízcí nevypovídali v kauze Čapí hnízdo. Téměř polovina lidí to zároveň považuje za závažnou informaci. Vyplývá to z průzkumu agentury Median. Syn Andreje Babiše řekl serveru Seznam Zprávy, že premiér chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Premiér a jeho dvě dospělé děti čelí v kauze obvinění z dotačního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Z debaty o manželství nelze vynechat děti, protože o ně jde především
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Co se stane s registrovaným partnerstvím, které máme v současné době?
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu změny občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vyšetřovatel Nevtípil a „nevyslechnutelný“ Babiš ml.? Padlo silné podezření. Jen na PL
EXKLUZIVNĚ Dříve nebyl problém, proč vyšetřovatel Čapího hnízda neodjel do Švýcarska na služební cestu? Proč nepožádal o výslech na tamní ambasádě? Vzpomínám, že kolega od nás byl takto vyslýchat dokonce na Kypru. Dřívější dlouholetý kriminalista a vyšetřovatel ekonomické kriminality kolem „kmotra“ Františka Mrázka Roman Pavlík sdělil ParlamentnímListům.cz, co si myslí o tom, proč policie dosud nevyslechla syna Andreje Babiše, který je jedním z obviněných v kauze údajného dotačního podvodu kolem farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nevludová (SPD): Majetek republiky je nás všech a měli bychom se tak k němu chovat
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Nadace Křižovatka darovala šest monitorů dechu
Šest monitorů dechu získalo Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice od Nadace Křižovatka. Přístroje v celkové hodnotě 12 tisíc korun převzal z rukou dárců primář MUDr. Václav Vlášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Já bleju. Ten ministr USA, to je náhoda? Štěpán Kotrba drtí kauzu Babiše ml. informacemi a souvislostmi
Andrej Babiš čelí rozsáhlé zpravodajsko-policejní hře, v žádném případě by ve funkci neměl končit. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik Štěpán Kotrba. Podle něho se nejedná o vnášení mafiánských praktik do politiky, jen složitou situaci v jedné rodině. Z novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka podle svých slov Kotrba „už léta bleje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Idioti, dementní blok! Tomio Okamura v pekelné salvě kvůli spojení s pravicí proti Babišovi
SPD čelí od úterka velmi ožehavé situaci. Předseda hnutí Tomio Okamura nejen podpořil vyslovení nedůvěry Babišově vládě, ale dokonce se objevil na společné tiskové konferenci opozice, včetně předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Voliči reagovali rozporuplně. Jedni Okamurovo vysvětlování, že Babišovu prounijní vládu nepodporovali nikdy, chápou, jiní jsou zděšeni, že předseda SPD stojí na tiskovce společně se zástupci Demokratického bloku, včetně TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Andrej Babiš zatím jen obviňuje všechny kolem sebe
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Evropská unie potřebuje Velký právní úklid
Jan Zahradil zvolen kandidátem frakce ECR na příštího předsedu Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček bude s Babišem mluvit o výrocích premiérova syna
Předsedové vládních stran Andrej Babiš (ANO) a Jan Hamáček (ČSSD) se dnes sejdou kvůli výrokům Babišova syna Andreje ke kauze Čapí hnízdo. Opozice vyzvala Babiše k odstoupení z funkce premiéra, ČSSD zvažuje podle ministra vnitra Hamáčka různé varianty. Babišův syn tvrdí, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž premiér i jeho dvě dospělé děti čelí obvinění z dotačního podvodu, držen v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Natáčet psychicky nemocného člověka, tajně a tímto způsobem, je odporné a hnusné
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD: Teď se budeme ptát my Babiše
Ke kauze Babiše mladšího se v rozhovoru pro DVTV vyjádřil místopředseda ČSSD a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Koalice se k této záležitosti podle jeho slov musí sejít nejpozději zítra. „Rezignovala Protopopová, tím se ukazuje, že se jednotliví aktéři hlásí k odpovědnosti,“ říká s tím, že je předseda Hamáček ubezpečoval, že policie koná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Když vidím komíny Agrofertu, mám chuť dál dělat 3. odboj. To bych z vězení už nevylezl. O Babišovi mám informace. A Slonková...
ROZHOVOR „Třetí odboj pro mě ještě úplně neskončil,“ říká bývalý důstojník BIS, politický vězeň a válečný veterán Vladimír Hučín. Sám řadu bývalých komunistů v Přerově nyní vídá na setkáních. „Vidím lidi, kteří se podíleli na mém opakovaném zatýkání, na perzekucích, na pronásledování, ti jsou dnes v hnutí ANO, kde je jim dobře,“ tvrdí Hučín. Při pohledu z továrny na komíny Agrofertu ho prý mrzí, že třetí odboj už nemůže praktikovat dál. Obává se, že už by se z vězení nedostal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Michálek: Česká lůza se prý mstila po válce na nevinných příslušnících SS
Kamarád mi poslal odkaz na stránku facebooku, která je věnována oslavě nacistických veteránů a čerstvě je tam organizována sbírka pomocí prodeje kalendáře nacistických veteránů na sociální podporu těchto válečných nacistů v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SVOL: Je nutné splatit lesům dluh, který vůči nim společnost má
13. listopadu předalo Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů „Petici za zdravé a prosperující lesy pro příští generace“ místopředsedovi Petičního výboru Poslanecké sněmovny Stanislavu Blahovi, který je zároveň členem Rozpočtového výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna zauvažoval nahlas o odchodu ČSSD z vlády
Přežije vláda Andreje Babiše (ANO)? Ještě v úterý večer se zdálo, že bude záležet především na chuti ČSSD a komunistů podpořit předsedu vlády při hlasování o nedůvěře, po které volají pravicová opozice, Piráti a Tomio Okamura (SPD). Jenže Okamura učinil vlastní politický tah, kterým pozici ČSSD oslabil. Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna má za to, že by dnes sociální demokracii možná bylo lépe mimo Babišovu vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš právě vysvětluje poslancům ČSSD poslední dění v kauze Čapí hnízdo
Ve Sněmovně se za účasti premiéra Andreje Babiše (ANO) sešel poslanecký klub sociální demokracie. Premiér odpoledne avizoval, že klub koaličního partnera je připraven navštívit. Poslancům ČSSD chce Babiš vysvětlit informace o údajném únosu svého syna. Premiér dnes potvrdil, že jeho syn byl v minulosti na Ukrajině i na ukrajinském Krymu. Pobyt podle něj byl legální a v žádném případě nešlo o únos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odhad Kubáčka v ČT: Vláda ANO a ČSSD bude pokračovat. A důležitá věc, Hamáček je ministr vnitra, takže...
Politolog Jan Kubáček se před kamerami České televize vyjádřil k aktuální politické krizi. Nezdá se mu, že by padla vláda Andreje Babiše (ANO). Jeho koaliční partner, ČSSD, už prý hledá cesty, jak ve vládě zůstat. Velkou roli v tom prý sehrál Tomio Okamura (ČSSD). Kubáček však v celé kauze vidí jeden citlivý bod, který podle jeho názoru znejisťuje všechny občany České republiky. Který?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zve širokou veřejnost na test paměti
Projekt Dny paměti, který pořádá Česká alzheimerovská společnost, upozorňuje na problematiku života lidí postižených demencí. Ve dnech od 19. do 21. listopadu 2018 bude v rámci tohoto projektu probíhat testování paměti na vybraných místech České republiky a již po páté také v sídle Českého rozhlasu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babišův výbuch hněvu v živém přenosu: Sprosťárna, hnus. Můj syn je nemocný, zneužili ho. Ti novináři... Kdo je vybavil, rozvědka? Bývalí zaměstnanci?!
Český premiér Andrej Babiš si už poněkolikáté stoupl před novináře a vyjádřil se ke kauze údajného únosu svého syna. Použil při tom slova jako „puč Palermo, odporné, hnus, hyenismus“. Pak naznačil, kdy se dozvíme více...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Je možné, že si to Babišův syn vymyslel. Babiš není pod vlivem Ruska
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda má strach, že po současné kabinetní bouři nastoupí úřednická vláda stvořená prezidentem Zemanem, která bude nepokrytě plnit přání Ruské federace. I když má k Babišovi řadu výhrad, jednu věc prý přece jen musí uznat. Babiš se zatím nesklonil pře Ruskem a před Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš má vážně velký problém. Do věci se vložil advokát Tomáš Sokol
Právník Tomáš Sokol se na webu SeznamZprávy vyjádřil k juristickým aspektům nových skutečností v kauze Čapí hnízdo, které přinesl pořad Zvláštní vyšetřování. Podpořil názor redaktorů tohoto webu Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka (který s ním, pikantně, rozhovor vedl a kladl otázky) ohledně příčetnosti Babiše juniora i ohledně dobrovolnosti či nedobrovolnosti jeho cesty na Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Anální výrok. Kalousek naštvaně udeřil. Tuší, že dopadne špatně
Sněmovnu nejspíš čeká hlasování o nedůvěře vládě. Opozice, která v úterý ohlásila zájem na jeho vyvolání, má pro tento krok dostatek hlasů a sběr se podle informací z poslaneckých klubů velmi daří. A jak bude toto hlasování vypadat? Například opoziční tribun a exministr financí Miroslav Kalousek očekává dramatický souboj v lezení do útrob předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Indická velvyslankyně na ČVUT vyzkoušela spuštění modelu jaderného reaktoru. Říkají mu Vrabec
Velvyslankyně Indické republiky Narinder Chauhan navštívila Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, aby se blíže seznámila s jejími aktivitami a vybavením a projednala možnosti další spolupráce v oblasti vzdělávání. Na modelu školního jaderného reaktoru VR-1 Vrabec si také vlastnoručně vyzkoušela jeho spuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jsme v háji, nebo v háji? ČSSD smutně přemýšlí, co teď dělat. Ví, že Babiš...
V úterý tradičně začíná jednání Poslanecké sněmovny, ovšem tentokrát měl na Malé Straně zahajovací den mnohem dramatičtější průběh. Důvodem byly nové informace v kauze Čapí hnízdo, zveřejněné na webu SeznamZprávy.cz. Vůbec nejdramatičtější to podle zpráv MF DNES bylo na poslaneckém klubu vládní ČSSD, která je v otázce reakce na kauzu koaličního partnera rozpolcena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura otočil: Vláda s podporou SPD, padlo po jednání s Babišem. A nejen to
Vládní krize způsobená reportáží redaktorů Slonkové a Kubíka, zabývající se kauzou Čapí hnízdo a rolí premiérova syna Andreje Babiše mladšího, může mít překvapivé vyústění. Zmínil jej předseda třetí nejsilnější sněmovní formace SPD Tomio Okamura po jednání s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Andrej Babiš zatím jen obviňuje všechny kolem sebe
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
GIS Day 2018 a Hasičský záchranný sbor ČR
Hasičský záchranný sbor ČR se již tradičně aktivně účastní celosvětových oslav Dne geografických informačních systémů známého pod zkratkou GIS DAY. GIS se dnes využívá v mnoha oborech: od zdravotnictví, školství, dopravy, veřejné správy až např. po ochranu přírody a krajiny. GIS DAY si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s tím, co to vlastně geografické informační systémy jsou, a jak ovlivňují náš každodenní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 14. listopadu 2018 od 14:00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
STEM: Veřejnost hodnotí EET i Účtenkovou loterii většinou pozitivně
Ve dnech 9. - 14. 10. 2018 STEM provedl pro Ministerstvo financí ČR bleskový výzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb a účtenkovou loterii. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl zkoumán kombinací technik PAPI a CAWI. Dotázáno bylo 1041 osob starších 18 let. Statistická chyba činí plus minus 3 procentní body při rozložení odpovědí 60:40 v celém výběrovém souboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura: Kauzu Čapí hnízdo je třeba co nejrychleji prošetřit a objasnit
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Považujeme za nepřípustné, aby docházelo k politickému nátlaku na vyšetřovatele
Vyjádření KSČM ke kauze Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes předal tenistce Kvitové medaili za zásluhy
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě předal tenistce Petře Kvitové státní vyznamenání, které jí udělil u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Kvitová dostala spolu s dalšími čtyřmi sportovci od hlavy státu medaili za zásluhy. Ze slavnostního ceremoniálu, který se konal 28. října, se však omluvila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš strávil mezi poslanci ČSSD půl hodiny a pak odjel pryč. Novinářům neřekl ani slovo
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes odpoledne mluvil ve Sněmovně asi hodinu a půl s poslanci ČSSD. Odpoledne avizoval, že klub koaličního partnera je připraven navštívit. Poslancům ČSSD Babiš vysvětloval informace o údajném únosu svého syna. Premiér dnes potvrdil, že jeho syn byl v minulosti na Ukrajině i na ukrajinském Krymu. Pobyt podle něj byl legální a v žádném případě nešlo o únos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Reportáž o Babišovi mladším byla etická, hájí se redakce pořadu Zvláštní vyšetřování
Redakce pořadu Zvláštní vyšetřování, který v pondělí večer přinesl rozhovor se synem premiéra Andreje Babiše, postupovala ve všech ohledech eticky a výhradně s ohledem na veřejný zájem. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Seznam.cz, která pořad umístila na svůj web, Aneta Kapuciánová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Rodina představuje základní jednotku společnosti
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Podílejte se na přípravě statistické zprávy o českém soudnictví
Konec kalendářního roku bývá tradičně ve znamení bilancování a uzávěrek. Stejně tak je tomu v případě justičních statistik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Minimální mzda se od ledna zvýší o 1 150 Kč na 13 350 Kč, uvedla Maláčová
Minimální mzda se od ledna v Česku zvýší o 1 150 korun na 13 350 korun. Dohodli se na tom dnes zástupci koaličních stran ANO a ČSSD. O případném zvýšení životního minima budou dál jednat. Novinářům to po jednání tripartity a koaličních špiček řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Hradci Králové vydražil bývalou ubytovnu s pozemkem za 44 milionů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové prodal ve veřejné dražbě budovu bývalé ubytovny Fakultní nemocnice, která se nachází v širším centru krajského města, včetně příslušné stavební parcely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Za tohle by Slonková a Kubík dostali od Švýcarů až tři roky vězení. Erik Best odhaluje trestný čin
Jeden z nejuznávanějších právníků v České republice, Tomáš Sokol, se vyjádřil k reportáži televize Seznam Zprávy o premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho synovi Andreji Babišovi mladším. V souhrnu nevidí důvod, proč by se na takovýmto způsobem pořízenou reportáž neměl brát zřetel. Ale právník Tomáš Tyl ve shodě s novinářem Erikem Bestem a sociologem médií Václavem Štětkou nabídl trochu jiný pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Svět stál a stojí na práci, ne na náladě
Projev na 21. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 ke 100. výročí 1. zasedání Revolučního národního shromáždění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senát zvolil své vedení, předsedou se stal Jaroslav Kubera
Na ustavující schůzi Senátu byl zvolen nový předseda horní komory Parlamentu. Se ziskem 46 hlasů se jím stal stávající místopředseda Jaroslav Kubera. Ten tak střídá ve funkci dosavadního předsedu Milana Štěcha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Menšiny začínají ovládat většiny. Ochrana menšin není bezbřehá... Poselství nového šéfa Senátu Kubery
Na ČT24 proběhl brífink nového předsedy Senátu Jaroslava Kubery. „Ta volba je takovým završením mé politické kariéry,“ řekl Kubera hned na začátku. Uvedl, že je vděčný, a jeho úkolem prý bude, aby Senát zaujal místo, které mu patří. Po dotazech novinářů se vyjádřil proti sociálním médiím a také proti zbytečným zákonům. Lidové noviny zase přinesly reakci jeho soka z volby Václava Hampla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zvolení Kubery předsedou Senátu Hampla netěší. Vadí mi jeho postoje k EU, vysvětlil
Hampl vyjádřil překvapení z toho, že ve druhém kole s hlasy 24 senátorů výrazně zaostal za Kuberou
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Úder na solár
V posledních týdnech Andrej Babiš vychutnával plnými doušky svůj politický úspěch. Přecházel z jedné diplomatické akce na druhou, a když už byl ve vlasti, bylo jej vidět na nejrůznějších veřejných shromážděních. Ustalo otravné připomínání jeho postavení obviněného. Působilo to dojmem, že se na jeho stíhání snad zapomnělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Račok: Novinářské lejno
Kam se poděla etika, novinářská čest, profesionalita, novinářská hrdost a především morálka, která by měla pravdivě vést novinářského ducha při hledání pravdy, její obhajobě v boji proti zlu, nepravdě, organizovanému zločinu, tendenčním pohledům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Plán legislativní činnosti v Poslanecké sněmovně průběžně plníme
Málo se poslední dobou prostřednictvím médií připomíná, jakou činnost vykazují politické strany a hnutí v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a jak moc plní své sliby dané voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Přerod politika ve státníka vůbec není jednoduchý
Projev na 1. schůzi Senátu 14. listopadu 2018 ke kandidatuře na funkci předsedy Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda schválila navýšení platů ve veřejném sektoru, ČR se nepřipojí ke globálnímu paktu OSN k migraci
Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 14. listopadu 2018 projednala postoj České republiky ke Globálnímu kompaktu pro bezpečnou, řízenou a legální migraci. Rozhodla, že se Česko k tomuto dokumentu nepřipojí. Nařízením vlády také rozhodla o zvýšení platů ve veřejném sektoru od 1. ledna 2019 s tím, že navýšení nebude plošné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A co když to bylo jinak? Prášky, pilot, cesta na Krym. Dva významné hlasy k věci Babiše ml.
Ke kauze Čapí hnízdo, ke které přinesli výpověď Babiše mladšího novináři Slonková a Kubík, se na sociálních médiích vyjádřili přední marketingový specialista Jakub Horák a komentátor Lidových novin Petr Kamberský. Horák spekuluje, že interpretovat dění jako únos je nesmysl a nabízí verzi, jak to s pobytem na Krymu mohlo být. A Petr Kamberský se zase pustil do Deníku N za článek o nemovitostech pořízených Babišovými dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prasárna na prasárnu. To je náhoda! Vlastimil Tlustý a hra Babiše, jeho syna a Slonkové
ROZHOVOR O tom, jestli Andrej Babiš jako premiér kvůli skandálu s únosem jeho syna do zahraničí padne, nerozhodne podle exministra financí Vlastimila Tlustého opozice, byť se k ní přidává i jinak k Babišovi loajální SPD, ale Babišovi koaliční partneři – sociální demokraté a komunisté. „Čapí hnízdo je v tuto chvíli naprosto evidentní subvenční podvod. Teď je to nepochybně v rukách sociálních demokratů a komunistů. A jestli chtějí riskovat vlastní existenci v příštích parlamentních volbách, mohou se tvářit, že se nic neděje, a snažit se tuto vládu podržet do příštích parlamentních voleb,“ prohlásil bývalý vlivný politik ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozbít Slonkové s Kubíkem hubu? Lídr ANO dosud nejdrsněji ke kauze Babiše mladšího
Ve chvíli, kdy předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vysvětloval Janu Hamáčkovi (ČSSD), o co jde v jeho kauze, předstoupili před novináře po jednání vlády místopředseda vlády Richard Brabec (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). A tisková konference to byla rozhodně vyhrocená. Ne však kvůli tématům vládních jednání, ale kvůli aktuální kauze Čapí hnízdo a únosu Babišova syna na Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
"Co přijde příště? Sňatky s dětmi? Polygamie?" Poslanci dnes nedokončili výbušnou debatu nad manželstvím pro homosexuály
Poslanecké návrhy na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti manželství pro stejnopohlavní páry budou čelit ve Sněmovně snahám o zamítnutí už v prvním čtení. Dolní komora obě předlohy projednává společně, dnes poslanci úvodní kolo debaty nedokončili. Diskuse bude pokračovat nejdříve na prosincové schůzi. Nynější řádná schůze Sněmovny skončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šlechtová (ANO): Je nás 5 až 10 procent. Minimálně!
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov: Informace o zdravotním stavu pacientů nesdělíme komukoliv
Vzhledem k ochraně osobních údajů o svých pacientech dodržuje trutnovská nemocnice opatření, která omezují podávání informací o stavu pacientů po telefonu. Pro tyto případy mohou pacienti využít možnosti zřízení hesla, díky kterému přímo oni nebo oprávněné osoby informace obdrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Nepleťte hlavu dětem a nehrajte si na bohy
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Procházková (ANO): Technická norma manželství by měla být umožněna všem
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Dvoje vánoční trhy na krajském úřadu
I v letošním roce proběhne tradiční akce předvánočních dnů na Krajském úřadě Libereckého kraje. Přijďte si letos ve dvou termínech pořídit vánoční dekorace, ozdoby, vánoční dárky a to nejen z dílen zařízení sociálních služeb, ale i od regionálních výrobců a mistrů tradiční rukodělné výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Rodinné právo by mělo být jednoznačné
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Krejza: Pokud by to Babiš myslel s občany této země dobře, tak rezignuje a nechá kauzu Čapí hnízdo co nejrychleji vyšetřit
ROZHOVOR „Co ohrožuje svobodné poměry v této zemi a správné fungování společnosti, jsou zásahy do tajných služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů, a na pořadu dne bude výběr nového policejního prezidenta,“ upozorňuje poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Varuje, že vše je v rukou jednoho muže – premiéra Andreje Babiše. Podezření kolem jeho syna je podle Krejzy důvodem k vyslovení nedůvěry vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Novák (ANO): Nová registrovaná partnerství by již nebylo možné uzavírat
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu změny občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Reakce na dohodu koaličních partnerů zvýšit minimální mzdu
Hospodářská komora bere na vědomí informaci, že minimální mzda poroste od ledna 2019 o dalších 1150 korun měsíčně přes nesouhlas zaměstnavatelů. Upozorňujeme, že to je po zrušení karenční lhůty další krok, který zatíží podnikatele vyššími náklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Návrh novely hovoří o pochybných majetkových vztazích, aniž je blíže specifikoval
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu změny občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Cena ropy ve volném pádu. Zopakuje se kolaps z roku 2014?
Kartel OPEC má zaděláno na pořádný problém. Byť to ještě před několika týdny vypadalo na poklidný konec roku, nyní se ceny ropy ocitly ve volném pádu. I přes verbální intervenci Saúdské Arábie ztratila ropa Brent od začátku října již 25 %, přičemž jen během včerejšího dne to bylo 7 %. Rekordní dvanáctý den v řadě již klesá také cena lehké americké ropy (WTI). Co se na ropném trhu vlastně děje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Navržená změna občanského zákoníku může poškodit významné množství běžných občanů
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu změny občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky předal vyznamenání Petře Kvitové
Prezident republiky Miloš Zeman předal ve středu dne 14. listopadu 2018 na Pražském hradě státní vyznamenání Petře Kvitové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Danko (předseda SNR): Při honbě za úspěchem nezapomínejme na lidskost
Projev na 21. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 ke 100. výročí 1. zasedání Revolučního národního shromáždění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Pokud dnes návrh neschválíme, nebudou dopady pochybných privatizací nikdy napraveny
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu změny občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici
Nešvarem, se kterým se potýká de facto každý návštěvník Pardubické nemocnice, je parkování. Nemocniční areál nebyl v době svého vzniku koncipován na takové množství přijíždějících automobilů, a proto Pardubický kraj již před časem avizoval, že bude chtít v rámci nemocničního areálu vybudovat parkovací dům. Krajští radní schválili výběr dodavatele, který pro tuto stavbu zpracuje projektovou dokumentaci včetně autorského dozoru projektanta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Na energetiku máme se Spojenými státy podobný názor
Premiér Andrej Babiš jednal s americkým ministrem energetiky o jaderné energii i zemním plynu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu
Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dnes komunisté podporují, se kvůli premiéru Babišovi otřásá. Znovu kvůli kauze Čapí hnízdo. Pravicová opozice, Okamura a Piráti hodlají hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě, ale komunisté jsou mnohem opatrnější. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Kde ty časy jsou
Návrh migračního paktu OSN není řešením mizerné situace občanů v některých zemích. Pouze by přesouval břemeno zátěže chudoby a zmaru ze zemí neschopných mu čelit na země, jejichž občané si svou vlastní pílí vybudovali lepší podmínky k životu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nejen o Babišovi. Benjamin Kuras také sleduje, co vše probíhá v EU: Už to půjde těžko zastavit...
ROZHOVOR „Snažím se ho nevnímat jako ‚osobu‘, ale sledovat výsledky jeho politiky. Tam se mu dá fandit alespoň v jedné a dost zásadní věci, jíž je migrace. Jenže teď nevíme, zda a jak bude pokračovat po nejnovějším ‚maléru‘, který ho potkal v souvislosti se zmizením jeho syna. Přesněji řečeno, kdo v ní bude pokračovat, až bude muset z politiky odejít,“ hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz premiéra Babiše publicista a spisovatel Benjamin Kuras. Pro srovnání uvádí Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš vystoupil na veřejnost po boku amerického ministra. A takto uzemnil redaktora ČT
Předseda vlády Andrej Babiš po návratu z italského Palerma znovu řešil otázku výstavby nových bloků jaderných elektráren v Česku. O možnosti výstavby nových bloků debatoval s ministrem pro energetiku USA Rickem Perrym, který je na návštěvě v Česku. Pánové se ujistili, že se Češi a Američané vnímají jako partneři, a shodli se na tom, že není dobrý, když je nějaká země příliš závislá na jediném energetickém zdroji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí obsadí pozice I. místopředsedy a jednoho řadového místopředsedy Senátu
Ve volbě vedení Senátu Starostové a nezávislí uspěli
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Minimánlí mzda letos činí 12 200 Kč. Dlouhodobě se pohybuje pod hranicí chudoby
Minimální mzda v Česku je dlouhodobě pod hranicí příjmové chudoby. Ta byla loni pro samotného dospělého o 1 555 korun vyšší než nejnižší čistý výdělek. Předloni rozdíl činil 1 881 korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti varují před bezpečnostními riziky cloudového řešení pro veřejnou správu
Vláda na svém dnešním zasedání jednala o přípravě vybudování cloudového řešení pro celou veřejnou správu. Státní správa by jej měla povinně využívat do dvou a půl let, zatímco u místní samosprávy je použití dobrovolné. Piráti varují před bezpečnostními riziky spojenými s transformací celé státní ICT infrastruktury do tzv. cloudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Mrvík: Za klesajícím zájmem o Účtenkovku stojí i vrozená lidská závist
Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) považuje podle průzkumu agentury STEM 68 procent Čechů za pozitivní opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Vítězné náměstí se otevře lidem, Praha má vítězný návrh
Dlouho očekávaná proměna Vítězného náměstí má jasnější obrysy. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) v úterý 13. listopadu večer vyhlásil výsledky architektonické soutěže na jeho novou podobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V příštím roce bude SZIF hospodařit s 39,5 miliardy korun
Vláda České republiky dnes schválila „Návrh rozpočtu Státního zemědělského intervenčního fondu na rok 2019“. V příštím roce bude platební agentura hospodařit s částkou přes 39,5 miliardy korun, na zemědělské dotace půjde 37,2 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Alkohol na cyklostezkách budou muset řešit i pojišťovny
V případě, že legislativním procesem projde zákon o minimální toleranci alkoholu v krvi na cyklostezkách a silnicích III. třídy, který ve čtvrtek 15. listopadu projednají senátoři, budou muset na novelu reagovat i pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: A je veselo…
Včera to vypadalo, že nezbytně musí padnout premiér Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o výluce tramvají Národní divadlo – Újezd
Z důvodu opravy kolejové křižovatky u Národního divadla bude od pondělí 19. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) do pondělí 26. 11. 2018 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Národní divadlo – Újezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Devastace krajiny pod taktovkou největšího kolchozníka
Komentář na facebookovém profilu ke stavu půdy a zemědělství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš je dobytek. Slonková jednala na přání jeho syna, říká Jan Cemper, který chystá akci na 17. listopadu
Kdyby Andreji Babišovi záleželo na synovi, bude s ním, i kdyby měl do konce života žít na tropickém ostrově, ze kterého nebude moci být vydán do České republiky, odsuzuje chování předsedy vlády aktivista Jan Cemper. I on patří k organizátorům protestů, které se chystají na nadcházející 17. listopad a které popsal i v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Strč si to do prdele, Babiši, a neházej to na nás, vrací premiérovi úder syn Karla Svobody
Když se v roce 2016 už poněkolikáté mluvilo o kauze Čapí hnízdo, tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO) sdělil, že v době, kdy firma čerpala evropské dotace, ji vlastnili jeho dvě dospělé děti a bratr jeho dnešní manželky Moniky. Dnes však napadá novináře a tvrdí, že to oni do kauzy Čapí hnízdo zatahují jeho děti, což považuje to za odporné, protože obě mají zdravotní problémy. A naštval syna slavného skladatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Porno. Odkouříno. Silné ohlasy na zvolení Jaroslava Kubery šéfem Senátu
Novopečený předseda Senátu Jaroslav Kubera ani pořádně nestačil dosednout na předsednickou židli a už je tu nářek na sociálních sítích. Redaktor Českého Rozhlasu Michal Zlatkovský spolu se Silvií Lauder si stěžují na Kuberovy výroky o sexuálním obtěžování a znásilnění. Petr Bittner tvrdí, že Kubera měl jít do důchodu, a ne usednout v čele Senátu. A se svou troškou do mlýna přišla i aktivistka a novinářka Saša Uhlová...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Havlárie budou prý letos mimořádně vydatné (Ani trochu sametové…)
Každoroční potlach výprodejců české suverenity a (našich) bruselských kolaborantů slibuje obecenstvu opravdu nabitý program. Křepčení s bohatým občerstvením ve jménu Svatého Havla slibují aktivisté, politické spektrum i hyeny „novinářských“ klávesnic pro všechny ovce, co udrží v tlamičkách červené karty. Taky popravička se prý chystá…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Lotyšští odborníci navštívili ČR
Česká republika hostila delegaci z Hasičského záchranného sboru Lotyšska, kterou vedl ředitel sboru generál Oskars Âboliňđ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hampl (KDU-ČSL): V takovéto instituci příliš neplatí nějaká hrubá síla
Projev na 1. schůzi Senátu 14. listopadu 2018 ke kandidatuře na funkci předsedy Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeská HK: V Budějovicích budou firmy řešit i průmyslovou bezpečnost
Průmyslová bezpečnost a kybernetická ochrana budou jedním z témat kooperačního setkání v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích. Ten připravuje Jihočeská hospodářská komora na úterý 20. Listopadu od 13 do 16 hodin. Na akci se chystají firmy, které nabízejí chytrá řešení v oblasti automatizace, digitalizace a robotizace výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu
Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru reprezentovat jasně, srozumitelně a čitelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lidovci utřeli nos: Kubera předsedou Senátu! A hned po zvolení šokoval
Jaroslav Kubera z ODS byl zvolen předsedou Senátu. V „bojovém“ hlasování, které následovalo po krachu snah o dohodu mezi kluby, získal 46 hlasů, zatímco jeho soupeř, lidovec Václav Hampl, jen 22. Po zvolení Kubera slíbil, že se bude snažit stát z politika státníkem, pak ale neodolal a pobavil kolegy veselou historkou, které jsou pro jeho vystoupení typické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Sněmovna schválila novelu zákona o směnárnách
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o směnárenské činnosti. Jejím cílem je zamezit nekalým praktikám některých směnáren, kterých se dopouštějí nejčastěji v centru Prahy při jednání se zahraničními turisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Jen společně můžeme splnit výzvy, které nás čekají
Projev na 1. schůzi Senátu 14. listopadu 2018 ke kandidatuře na funkci předsedy Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: S přispěním dvou ombudsmanů rodina získala dávky na děti
Spolupráce ombudsmanky Anny Šabatové s rakouským ombudsmanem přispěla k vyřešení dlouhodobých problémů české rodiny s žádostí o dávky na děti od rakouského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: České hospodářství ztrácí na tempu
Česká ekonomika podle předběžného odhadu statistického úřadu ve třetím kvartále zpomalila. Oproti druhému čtvrtletí se HDP zvýšil o 0,4 %, v meziročním srovnání pak o 2,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Podnikatelé udělí Řád Vavřínu čtrnácti osobnostem
Podnikatelé udělí Řád Vavřínu také zesnulému majiteli Meopty Paulu Rausnitzovi, Vlastislavu Břízovi z Koh-i-nooru i neurochirurgovi Vladimíru Benešovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Kdy bude plnohodnotná eNeschopenka a jestli vůbec bude?
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Náš národ je likvidován politickou a ekonomickou mafií
Do problémů náš národ dostaly post-sametové vlády, současný demokratický blok si s ANO mohou podat ruce v souvislostech, kolik zlikvidovali obyčejných lidí, též drobných živnostníků; zahltili náš právní systém a úřady nepřehlednou legislativou a byrokracií, udělali z našeho národa montovnu a skládku odpadu, zničili naše zemědělství, soběstačnost a životní prostředí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura se přidal k ODS či TOP 09, aby potopil vládu. Fanoušky na sítích pobouřil
Fanouškům Tomia Okamury se nelíbí, že se šéf SPD spolčil s ODS či TOP 09.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Elektromobily nevyřeší problém závislosti na ropě
„Výroba automobilů je perspektivní průmyslové odvětví, které v příštích dvou desetiletích zažije velký boom v rozvíjejícím se světě. Dominantní část poptávky po automobilech bude tvořit asijský trh, který nadále bude preferovat konvenční paliva,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Díky účasti ČR v ESA se firmy podílejí na kosmických projektech
Meteorologické mise nové generace, telekomunikační platformy, nový systém řízení letového provozu nad Evropou, technologie pro drony či sondy směřující ke Slunci a Jupiteru, tam všude lze nalézt českou stopu, pocházející od našich předních dodavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Čapák, Čapák a zase ten Čapák
Kauza Čapí hnízdo ukazuje, že stále platí rozdílný přístup k řešení politických kauz. Že to zhoršuje celou politickou kulturu v zemi zřejmě nikoho nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Nejsem soudce. Ale chci spravedlnost! Padni, komu padni
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Oni mohou, protože chtějí. My snad nechceme?
Protestní akce především proti vysokým cenám pohonných hmot, ale i kvůli dalším kupícím se potížím ochromily více než tři desítky měst po celém Bulharsku, včetně metropole Sofie. Tolik úvodní zpráva z denního tisku (Haló noviny, pondělí 12.11.2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Veterinární správa připomíná zodpovědný přístup k antibiotikům
Státní veterinární správa (SVS) si v rámci „Antibiotického týdne“ připomíná nutnost zodpovědného přístupu k používání antibiotik, respektive všem antimikrobikům. Nevhodné nebo nadměrné užívání antibiotik může vést k větší odolnosti baktérií, což je nebezpečné pro zdraví zvířat i lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prohlášení předsedů senátorských klubů
Prohlášení předsedů senátorských klubů ODS, Starostů a nezávislých, KDU-ČSL a Klubu pro liberální demokracii – Senátor 21
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Test arašídů: plísní se nemusíte bát
Solené buráky patří k tradičnímu občerstvení nabízenému hostům doma na návštěvě i v restauraci. Časopis dTest otestoval kvalitu pražených solených arašídů. Spotřebitelé se nemusí obávat o své zdraví, nezávislý test totiž ukázal, že buráky neobsahují žádné nežádoucí látky. Prohřešky výrobců se týkaly pouze nedodrženého množství soli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Rudolf Mládek: Proč to předčasné jásání z pádu Babišovy vlády?
Pro úspěšné hlasování o nedůvěře vládě je nutné, aby nadpoloviční většina všech poslanců (absolutní většina) vyslovila svůj souhlas. V případě úspěšného hlasování je vláda nucena podat demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí pět let navíc k dořešení privatizačních kauz
Už za necelé dva měsíce může stát definitivně ztratit šanci získat zpět pochybně privatizovaný majetek. Dnes odpoledne má Sněmovna poslední možnost tomu zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: HDP vzrostl mezičtvrtletně o 0,4 procenta
Podle předběžného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 3. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,4 % a meziročně o 2,3 %. „K růstu hrubého domácího produktu nejvíce přispěly shodně výdaje na konečnou spotřebu domácností a vládních institucí. Na přírůstku hrubé přidané hodnoty se nejvíce podílela odvětví stavebnictví, obchodu a dopravy,“ říká Jan Benedikt, vedoucí oddělení čtvrtletních odhadů ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra