Oficiální zpravodajská média

Praha 11 stále bez vedení. Politici se ani po měsíci nedohodli vůbec na ničem
Ustavující zasedání zastupitelstva Prahy 11 skončilo po necelé hodině. Noví zastupitelé totiž neschválili program, na němž byla volba členů rady městské části a dalších orgánů. Důvodem jsou pokračující koaliční jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jak skončil v blázinci? Další fakta kolem syna Andreje Babiše. A FOTO
Andrej Babiš mladší se svěřil Blesku s tím, jak to celé začalo. Podle jeho slov celý jeho příběh začal za volantem a skončil u psychiatra. E-mail, který Blesku zaslal, je již staršího data. Jeho otec pak dnes na svém facebookovém profilu sdílel fotografie z Ukrajiny a Krymu, aby bylo patrné, že jeho syn byl šťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vy, co o výročích plníte prostranství a řvete. Dožadujete se demokracie, ale vůbec jste nepochopili její princip, vzkazuje profesor Keller
ROZHOVOR Europoslanec a profesor sociologie Jan Keller připomíná, že hlavním požadavkem všech, kdo demonstrovali proti režimu v listopadu 1989, byly svobodné volby. Brzy se ale zjistilo, že část lidí nemá v úmyslu jejich výsledek respektovat. „Plní každým rokem při nejrůznějších výročích veřejná prostranství, nadávají těm, kdo volby vyhráli, a dožadují se demokracie, jejíž princip nepochopili.“ Záležitost ohledně premiérova syna Andreje Babiše podle Kellera nelze objektivně hodnotit, pokud se nevyjádří příslušné orgány: „Politici, kteří si ji troufají hodnotit již nyní, na sebe jen prozrazují, že jim o objektivitu v žádném případě nejde. Jelikož v řádných volbách neuspěli, snaží se kauzy využít k mocenskému zvratu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Každý z projektů je Čapí hnízdo
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Horáček: Z reportáže o mladém Babišovi mám pocit manipulace. Jedna věc je ale zvláštní
Náměstek Národního ústavu duševního zdraví Jiří Horáček se vyjádřil k reportáži o synovi Andreje Babiše (ANO). Poznamenal, že dokumentace ošetřující lékařky Andreje Babiše mladšího Dity Protopopové je v pořádku po etické i právní stránce. Co shledává jako zvláštní, je situace, kdy se o Andreje Babiše mladšího staral manžel lékařky. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo zve na premiéru inscenace Návštěva podle povídky Emila Hakla
O blížícím se konci světa, stárnutí a pečených kachnách…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek poblil Kuberu. A schytal to už i od Gazdíka
Komu se nelíbí nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera? Kromě redaktorů Českého rozhlasu a Respektu je to předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. I on předhazuje Kuberovi jeho výroky o harašení. A ptá se Starostů: „Když se profilujete jako proevropská síla, proč jste podpořili protievropského předsedu Senátu Kuberu proti osobnosti evropského formátu Václavu Hamplovi?“ Svou nelibost vyjádřil jako obyčejně na Twitteru a schytal kritiku, že nyní není na pravici čas kopat okolo sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Proč Slonková s Kubíkem tak nápadně ukazovali na kameru, kde mladý Babiš bydlí? Advokát Hrádela připomíná minulou záležitost s Kalouskem a církevními restitucemi
ROZHOVOR Mnoho otazníků, šok, šok a zase šok. Advokát Karol Hrádela pro ParlamentníListy.cz podrobně analyzuje mnohé dosud opomíjené záležitosti kolem kauzy údajného únosu Babišova syna. Podle doktora Hrádely jsme sice mnoho věcí slyšeli, ale nikdo neví, kde je pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň: Babišův syn se dostal na Krym za pomoci ruských tajných služeb
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI zabavila v Hřensku padělky za více než milion korun
Česká obchodní inspekce Ústeckého kraje provedla mimořádnou kontrolní akci na tržnici v Hřensku. U všech kontrolovaných prodejců zjistila porušení právních předpisů. Dále zabavila 92 kusů padělků v hodnotě originálů 1 008 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Máme pořád živý problém s potenciálním střetem zájmů pana premiéra
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česko stojí kvůli odpadu před soudem EU. Advokát navrhuje zamítnout žalobu
Evropský Soudní dvůr by měl odmítnout jako nepřípustnou žalobu Evropské komise (EK) proti České republice kvůli tomu, že nepřevzala od Polska zpět 20.000 tun údajně nebezpečného odpadu. Navrhuje to ve svém dnes zveřejněném stanovisku advokát Soudního dvora EU Nils Wahl. Česká strana už v minulosti dala najevo, že nic zpět přebírat nebude, protože podle ní o odpad nejde. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda je zneklidněn kauzou Babiš a chce vědět víc
Ke kauze Babišova syna, ve které běží spor o to, zda se jednalo o únos, či zda Babiš mladší jel na Ukrajinu a do Ruska dobrovolně, se znovu vyjádřil Jakub Janda, ředitel Think-tanku Evropské hodnoty. Zkoumá a spekuluje, jak a s čím svolením se Babiš mladší mohl dostat na ostře hlídaný Krym. Některé možnosti označuje jako „děsivé“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle se prostě nedělá! Přední expert ví více o kauze Babiš a o tom, co vysílá ČT
ROZHOVOR Mediální lektor, manažer, pedagog a marketér Vadim Petrov přinesl pro ParlamentníListy.cz pohled na kauzu údajného únosu syna Andreje Babiše. Sám premiér hodlá všechny nejasnosti rozkrýt až koncem týdne, v některých médiích se ovšem začalo o výstupech celé kauzy spekulovat ještě dávno předtím, než před veřejnost vůbec Babiš předstoupil. Vyšel dokonce i bleskový průzkum veřejného mínění, který ukazuje, že většina lidí Babišovi nevěří. „Cílem je vyvolat ve vás negativní emoci“, říká Vadim Petrov a detailněji rozebírá práci České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jak dopadne vládní krize? Milan Štěch to vidí takhle...
Místopředseda Senátu a jeho dlouholetý předseda Milan Štěch (ČSSD) neočekává, že současná situace ve vládě související s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo vyústí do takové vládní krize, která by vedla k předčasným volbám. Politici jsou podle něj schopni tuto situaci vyřešit. Štěch to dnes řekl v Senátu ČTK a České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
To je náhoda, že to vypuklo zrovna teď, zaznělo z ČSSD. A vyšlo najevo, o čem jedná Babiš
ROZHOVOR Chceme postupovat racionálně, abychom neudělali nějakou chybu, připouští místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna opatrný postoj sociální demokracie k novým výbušným informacím kolem farmy Čapí hnízdo, premiéra Andreje Babiše a jeho syna. Návrh, aby Andreje Babiše na postu premiéra nahradil někdo jiný z hnutí ANO šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi neprošel, přesto rozhodnutí odejít z vlády ve straně nepadlo. „Těch našich patnáct hlasů ve sněmovně by zásadně neovlivnilo ten vývoj, jestli Babiš povede vládu nebo ne, jen by se ty věci přeskupovaly,“ poukázal Foldyna na to, že komunisti deklarovali, že vládu podpoří, a Tomio Okamura sice na jednu stranu prohlásil, že vládě vysloví nedůvěru, aby vzápětí Andreji Babišovi nabídl, že do ní s hnutím ANO ochotně vstoupí a ochotně ČSSD nahradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je to plivnutí do tváře všem občanům České republiky
Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2018 k návrhu zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Projekt „Badatelsky orientovaná výuka v Evropě“ odstartoval
První pracovní jednání zástupců čtyř partnerských regionů v Jihlavě odstartovalo projektové aktivity mezinárodního projektu „Badatelsky orientovaná výuka v Evropě“ - „Inquiry-based Learning and Teaching Across Europe“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nechte Babiše být! Klára Samková vyčetla v příběhu premiérova syna šokující věci, které ještě nepadly
Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu rozepsala, podle svých slov, o antické tragédii Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 51. Al Kajda … a co to znamená být moderní
John Gray, letošní sedmdesátník, byl profesorem moderního evropského myšlení na London School of Economics. Týdeník New Statesman jej nazval velmi přesně „filosofem pesimismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Žáci SOŠ Liberec postavili v rámci výuky budovu pro školní zahradnictví
Areál Střední odborné školy (SOŠ) Liberec v Jablonecké ulici se rozrostl o novostavbu. Jedná se o sklad upravené zeminy, který pro školní zahradnictví postavili žáci stavebních oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Humus, tahle „obrana demokracie“, říká Tereza Spencerová ke kauze Babiš. A odhaluje, co chystá Macron a co se děje na Ukrajině
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Ten politický a mediální humus, do něhož jsme po skoro třiceti letech budování a nyní i při „ochraně“ a „obraně“ demokracie „svobodně“ dokráčeli, je neuvěřitelný,“ vypořádává se analytička Tereza Spencerová s aktuálním domácím děním kolem premiéra Andreje Babiše. Čtenářům ParlamentníchListů.cz však předestírá a do kontextu umisťuje zejména světové dění: Rozkol mezi USA a Francií, vývoj v Sýrii, kroky Donalda Trumpa či dění na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Noví senátoři složili slib, v Senátu zasedne i „topácký“ starosta Pavera
Nově zvolení senátoři, mezi kterými je hned pět kandidátů, které nominovala či podporovala TOP 09, složili svůj slib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Slonková s Kubíkem vrací úder. A jiní mají z dojemného rozhovoru „staršího bratra“ srandu
V dnešním vydání deníku Právo vyšel rozhovor s Petrem Protopopovem. Mužem, jenž měl podle slov Andreje Babiše juniora spáchat jeho únos na Ukrajinu a do Ruska. Sociální sítě se hned plnily reakcemi na jeho slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): V rámci boje za rovnost společnost dělá vše pro to, aby vymřela
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Stát by si měl některé prostředky schraňovat na horší časy
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR a o působnosti MF při privatizaci majetku ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Známe Andreje Babiše, nevěřím, že se přizná, spustil na ČT Milan Štěch
Senátoři chtějí, aby Andrej Babiš kvůli kauze, která se okolo něj rozputala, odešel z vlády. Měli by v ČSSD i ve Sněmovně trvat na Babišově odchodu a bude hlasovat pro pád vlády? Nejen to probral s místopředsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) ve čtvrtečním Interview na ČT24 moderátor Daniel Takáč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vzpomínáte na Petra Tluchoře z ODS? Teď promluvil o Babišovi, figuře organizovaného zločinu
Svědectví Babiše mladšího již třetí den plní titulky novin. Teď se ke kauze vyjádřil Petr Tluchoř, nyní již bývalý politik ODS, na Facebooku. Nejdříve se vypořádal s novináři: „Pánové a paní Kroupa, Kmenta, Slonková, Wollner a další nehledají pravdu. Oni svou pravdu jednoduše mají“. Ale k Babišovi vlídná slova nemá: „Andrej Babiš z mého pohledu dnes představuje nejviditelnější figuru organizovaného zločinu u nás“. A dodává, že své konkurenty likviduje mnoha způsoby. „On hraje na jiném hřišti, s jinými pravidly, s koupeným rozhodčím,“ tvrdí o premiérovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek brutálně: Babiše ničí na objednávku, o tom jsem přesvědčen. Ignoranti ze státního zastupitelství. Lidé vidí tu nespravedlnost
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Většina členů horní parlamentní komory se dnes shodla, že by Andrej Babiš neměl zůstávat premiérem, dokud se nevyřeší kauza Čapí hnízdo. Vidí to Čunek stejně? Nikoliv, hlasoval proti tomuto usnesení. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé, do ulic, volá Pavel Šafr. Babiš nás prý drží v pasti jako gangsteři rukojmí
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr má za to, že by Češi, Moravané a Slezané měli vyrazit do ulic. Prý kvůli tomu, co předvádí předseda vlády Andrej Babiš (ANO), ale spolu s ním i prezident Miloš Zeman, jenž prý využívá Babiše jako nástroj své pomsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tak pozor. Ruské ministerstvo promluvilo o cestě Babiše juniora na Krym
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na dnešní tiskové konferenci označila zprávy o únosu syna českého premiéra Andreje Babiše na Krym za provokaci, zřejmě vyrobenou kvůli vnitropolitickým cílům. Informovala o tom agentura RIA Novosti. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Čeká nás slovenský scénář
Tak jako letos na jaře na Slovensku, můžeme i u nás čekat vyvolání vládní krize a její eskalaci prostřednictvím masových shromáždění, které budou probíhat ve velkých českých městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Andreji, končíme. Budou mizet lidé. Kalousek vyzval Babiše k chlapské rezignaci a pak se seběhlo toto
Andrej Babiš mladší dal jasně najevo, že by byl rád v kontaktu s českou policií a rozhodně není žádný blázen, jak to teď naznačuje jeho otec, český premiér Andrej Babiš. Miroslav Kalousek si toto vyjádření přečetl a tvrdě na předsedu vlády udeřil. Na sociální síti Twitter rozpoutal velmi živou diskusi, ve které zaznělo i tvrzení, že je český premiér Andrej Babiš starší z hnutí ANO „bezpáteřní zrůdou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nevyužívejte tento mediální prostor k sebezviditelnění
Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2018 k návrhu zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Obviněný může klást odpor legální i nelegální
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Praha: První částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok
Průměrná česká čtyřčlenná rodina vyprodukuje 1,2 tuny odpadu ročně – převážnou část tvoří potravinové obaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Praha má nového primátora. Piráta Hřiba nepodpořila ODS, ani ANO
Novým pražským primátorem je Pirát Zdeněk Hřib. Na ustavujícím jednání ho dnes zvolilo 39 z 65 členů zastupitelstva, opoziční ANO a ODS hlasovaly proti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Další šok: Andrej Babiš mladší popřel, že je blázen, a chce mluvit s policií
Andrej Babiš mladší promluvil! V e-mailu, který podle SeznamZpravy.cz poslal, se vyjadřuje ke slovům svého otce i ke kauze. Jeho otec prý překročil červenou čáru, když ho označil jako někoho, kdo musí být pod neustálým dozorem. A chce být v telefonickém spojení s policií. Informaci přinesly Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Příjemci by si měli vážit státních příspěvků na živobytí
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Jiný kraj, jiný mrav
Ani letos Svatý Martin na bílém koni nepřijel. Ale pečená svatomartinská husa i bez toho zahájila procesí zimních lahůdek, které prověřila tradice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tluchoř (ODS): Andrej to na miskách mých vah rozhodně nevyhrává
Komentář na facebookovém profilu k současné kauze Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS předala společnosti SKALDO nová vozidla TATRA PHOENIX
V pátek 9. listopadu převzala společnost SKALDO osm nových vozů TATRA PHOENIX ve verzi pracovní stroj s nosností 25 tun. Vozidla firma využije v lomech v západních Čechách při těžbě keramických jílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petříčkovi vadí, že byl Babišův syn s vědomím premiéra na Krymu
Ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD) vadí, že byl syn premiéra Andreje Babiše (ANO) s vědomím otce na ukrajinském Krymu okupovaném Ruskem. Česká republika anexi Krymu odmítá. Petříček to chce s premiérem probrat. Okolnosti cesty Babiše juniora chce řešit s ruskou i ukrajinskou stranou. Petříček to řekl Deníku N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Platy by měly růst jenom v důsledku růstu platů v nepodnikatelském sektoru
Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2018 k návrhu zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Evropský parlament schválil nařízení o volném pohybu neosobních dat
Evropský parlament má dobrou zprávu pro české podnikatele, kteří musí v současné době shromažďovat data zvlášť v každé zemi EU. Po obecném přístupu Rady totiž na začátku října schválil nařízení o volném pohybu neosobních dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: 100 let od vzniku prozatímní ústavy ČSR
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se při příležitosti 100 let od vzniku Československa ohlíží za vznikem samostatné ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prožívám horor! Vy nevíte, jaké to je. Díky, Petře, žes byl jeho bratr... Andrej Babiš promluvil o nemoci syna a o Slonkové
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na svém facebookovém profilu vyjádřil obsáhleji k celé kauze, která se v posledních dnech kolem něj rozpoutala. Především hovořil o zdraví svých dětí, ale také o Petru Protopopovi, muži, jenž měl unést jeho syna na Ukrajinu. Ten to však v dnešním rozhovoru pro Právo odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Návrh pravidel pěstování a využití konopí míří na vládu
Návrh novely zákona o návykových látkách legalizující pěstování a využití malého množství konopí k léčebným nebo rekreačním účelům pro samopěstitele míří k rukám Vlády ČR. Zákon, který po vzoru Kanady nastavuje spravedlivá a přehledná pravidla, dnes Piráti nahráli do legislativního systému a do 30 dní by se k němu měla vláda vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Chce pravice nový Únor?
Andrej Babiš opravdu není inkarnace neposkvrněného početí Panny Marie. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se celá kauza Čapího hnízda dostala konečně před soud. Proč to tak dlouho trvá? Zdržuje to někdo? A kdo? Místo toho nějaké dobré duše ( odkud?) dají adresu jednoho ze spoluobviněných (, o které policie říká, že ji zná a s obviněným komunikuje) v této kauze rádobyinvestigativním novinářům. A ti ho jakoby objeví. A kauza je na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Třetí ročník projektu Jižní Morava čte se blíží do finále
Vítězové budou známi na konci listopadu. Všichni nominovaní z kategorie výtvarné a literárně-výtvarné se pak sejdou v sobotu 1. prosince v Divadle Polárka, kde na ně čeká divadelní představení a vyhlášení absolutních vítězů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Budeme podporovat pouze tradiční rodiny, které jako jediné mohou zachovat populaci
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Ne koncesionářským poplatkům, ne dalšímu zdanění mobilních telefonů
Po 100 dnech vládnutí nám ministr kultury Antonín Staněk naznačil, že se budou možná zvyšovat koncesionářské poplatky, že se budou odvíjet dokonce od počtu lidí v domácnosti a že by se snad měly platit i za chytré telefony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Novela má zvýšit transparentnost nakládání s veřejnými prostředky
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR a o působnosti MF při privatizaci majetku ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Brusinky vás před infekcí močových cest nejspíš nespasí
Brusinky a výrobky z nich jsou již celá desetiletí považovány za efektivní prostředek proti infekcím močových cest, ale přehled existujících výzkumů nevyústil v jednoznačné potvrzení jejich účinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Policisté si udělali akci, vyjeli na cyklostezky a zapomněli na opilé řidiče motorových vozidel
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ŽIVÉ VIDEO Babiše do krimu!, objevilo se na Václaváku. K demonstrantům promlouval Kalousek
Na Václavském náměstí se sešla demonstrace, která si klade za cíl přimět k odstoupení premiéra Andreje Babiše. Náměstí naplněné řídkým davem zhruba do třetiny již zhlédlo například Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Všichni poslanci ANO stojí za Babišem. A toto po jejich jednání řekl Faltýnek
Poslanecký klub ANO jednoznačně stojí za premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem. Novinářům to po dnešním zasedání klubu řekl jeho předseda a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Žádný ze zákonodárců vládního hnutí v Poslanecké sněmovně podle něj nepodpoří návrh opozice na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD. Jednání o nedůvěře, které vyvolala opozice, se podle Faltýnka uskuteční příští pátek od 9:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Šarapatka: Novináři bez skrupulí, aneb lidské hyeny
Novináři Slonková a Kubík hrubě zneužili duševně nemocného člověka, aby získali další kompro na premiéra Babiše. Takovým jako jsou oni se mezi slušným lidem říká lidské hyeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Je třeba vycházet z presumpce poctivého jednání odesílatele i adresáta
Při reklamaci poškozené zásilky nemusejí adresát nebo odesílatel prokazovat, že se zásilka poškodila při přepravě. Uplatní se totiž domněnka poctivosti zakotvená v § 7 občanského zákoníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Turisty dělí od jedinečné vyhlídky třiaosmdesát schodů
Ještě atraktivnější bude pro turisty návštěva Olomouckého kraje. Začátkem prosince se jim otevře zbrusu nová rozhledna Kopaninka nedaleko obce Repechy na Prostějovsku. Vyhlídková věž se nachází v nadmořské výšce přes 620 metrů nad mořem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká ekonomika šlápla na brzdu
Předběžný odhad HDP za třetí kvartál potvrdil to, co se všeobecně očekávalo, a sice že česká ekonomika zpomaluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce má nového ředitele
Ředitelem Nemocnice Na Homolce je ode dneška Petr Polouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Populismus, co nám uškodí. Jiří Pehe je zneklidněn, jde o migraci
Politolog Jiří Pehe zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO) za to, že odmítla přijmout za svůj globální pakt o migraci z pera OSN. Pehe považuje toto rozhodnutí za špatné bez ohledu na to, že většinou české veřejnosti bude pravděpodobně přijato kladně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NCOZ : Šest Čechů „zotročeno“ ve Velké Británii
Kriminalisté NCOZ se minulý týden podíleli na dalším objasnění „moderního otroctví“ ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Není akceptovatelné, aby Andrej Babiš pozici premiéra zastával
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Kluziště na Letné 2018
Hlavní město Praha pokračuje ve svém již tradičním projektu Kluziště Letná. Zahájení letošní bruslařské sezony, na které vás srdečně zveme, se uskuteční v sobotu 1. prosince 2018 s odpoledním programem pro děti na ledě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát jde proti Babišovi. Za přispění ČSSD
Senát má nového předsedu i místopředsedy a v novém složení opět začíná naplno pracovat. A pěkně zostra. Už stačil jednat o předsedovi Andreji Babišovi (ANO) a o údajném únosu jeho syna Andreje Babiše mladšího. To, k čemu dospěli, se premiérovi asi líbit nebude. Ruku k dílu přitom přiložili i senátoři ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Wirklich ist, was wirkt…
Začínám příspěvek německým úslovím, kterým jsem předchozí příspěvek zakončil. Kauza s „plukovníkem Redlem light“, která údajně hýbe Rakouskem, je nahrazena novým kolem aféry „Čapí hnízdo“. To, co se skutečně stalo, nikoho nezajímá a hysterie už cloumá lidem i jeho elitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš? Česko je v ohrožení! Ondřej Kundra maluje čerta, pardon, Putina na zeď
Ve včerejším díle pořadu Události, komentáře se v debatě střetli Helena Válková, poslankyně za ANO, místopředseda Sněmovny Tomio Okamura za SPD a Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL. Hovořili o kauze Čapí hnízdo, kterou rozvířila reportáž Slonkové s Kubíkem. Válková řekla, že okolnosti, za kterých byl Babiš mladší natočen, ji nenaplňují důvěrou. Okamura se pustil do Slonkové s Kubíkem a slovíčkařil, že sice chce nahradit program ČSSD, ale že by SPD byla pro vládu odborníků. Podle Bělobrádka Babiš zatáhl děti do kauzy sám. A Ondřej Kundra z Respektu nakonec hovořil o Rusku...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Téměř tři procenta státního rozpočtu putují na dávky státní sociální podpory
V roce 2017 dosáhly celkové výdaje na dávky státní sociální podpory 34,3 mld. Kč, meziročně tak došlo ke snížení o 657 mil. Kč. Podíl výdajů na dávky státní sociální podpory na státním rozpočtu představoval 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
John Bok: Já jsem taky „pražská kavárna“! A řeknu vám pravdu o protestech proti Zemanovi a červených kartách
Politický aktivista a signatář Charty 77 John Bok poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor na téma aktuální kauzy Andreje Babiše a údajného únosu jeho syna do Švýcarska. Kromě možného pozadí a reálných dopadů celé kauzy ale Bok začal hovořit i o stavu českých médií nebo o osobě Miloše Zemana, kterého tvrdošíjně tituluje „pan inženýr Zeman“. Pohled Johna Boka na českou mediální scénu vás rozhodně překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst české ekonomiky zpomaluje
„Tempo růstu české ekonomiky se již dvě čtvrtletí nachází pod svým dlouhodobým průměrem. Česká ekonomika začíná usínat na vavřínech a pro úspěchy z minulých let přehlíží současné problémy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Boj za rozum a možnost svobodného rozhodování nevzdám
Senátor Ivo Valenta dnes předloží hned dvě novely zákona. Jedna z nich se vztahuje k tzv. protikuřáckému zákonu. Druhá si pak klade za cíl upravit povolenou hladinu alkoholu pro cyklisty na cyklostezkách, účelových a místních komunikacích, nebo silnicích III. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Radioservis vydává audioknihu pro celou rodinu Hurvínkovy příhody 3
Vydavatelství Radioservis vydává třetí pokračování oblíbených dobrodružství Spejbla a Hurvínka - Hurvínkovy příhody 3 a současně celý komplet za zvýhodněnou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Plzni, Č. Budějovicích a Jablonci zasednou nová zastupitelstva
V Plzni, Českých Budějovicích a Jablonci nad Nisou se dnes poprvé od říjnových obecních voleb sejdou nová zastupitelstva. Na ustavující schůzi budou zastupitelé mimo jiné volit primátora. V Plzni by se jím měl stát Martin Baxa z ODS, v Jablonci Milan Kroupa z ANO. V Českých Budějovicích má primátorem zůstat Jiří Svoboda (ANO). V Liberci dnes vítězní Starostové pro Liberecký kraj podepíšou s ANO a ODS programové prohlášení koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Třídní učitelé na Slovensku pobírají příplatek minimálně 5 %
Situace třídních učitelů na Slovensku, která je mnohem lepší, než u českých třídních učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Domácí ekonomika roste, ale zase o něco pomaleji
Komentář k HDP – 3. čtvrtletí 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zabiju tebe i tátu. Staral jsem se o mladého Babiše jako o bratra, promluvil Protopopov
Byl obviněn Andrejem Babišem juniorem, že jej unesl do Ruska a na Ukrajinu. Petr Protopopov nyní promluvil pro deník Právo. Únos vyvrací, tvrdí, že se o Babiše juniora staral jako o bratra a nikdy mu neublížil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáčka dnes čekají další jednání o údajném únosu Babišova syna
Další schůzky dnes čekají předsedu vládní ČSSD Jana Hamáčka kvůli kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) na Krym. Setká se s prezidentem Milošem Zemanem, znovu s Babišem, který věc ve středu vysvětloval poslaneckému klubu sociální demokracie, i se zástupci opozičních stran, které chtějí ve Sněmovně vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Na pražské Václavské náměstí je na večer svolána demonstrace, jejíž účastníci budou požadovat Babišovu demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Prahy složí slib a zvolí primátora, náměstky a radní
Nově zvolení pražští zastupitelé se dnes sejdou na svém prvním, ustavujícím zasedání. Na něm nejdříve složí slib zastupitelů a následně budou volit primátora, jeho náměstky a pražské radní. Na koalici se v Praze domluvili Piráti, Praha Sobě (PS) a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). V 65členném zastupitelstvu mají většinu 39 hlasů, přičemž každá strana má 13 mandátů. Kandidátem na primátora je lídr Pirátů Zdeněk Hřib. Vítěz voleb ODS a dosud vládnoucí ANO budou v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Hyeny vyhrabaly jámu. Kdo do ní spadne?
Při sledování "kolosálního mediálního díla" jsem nabyl dojmu, že bylo natočeno někdy v létě, a připraveno na citlivou dobu 17. listopadu. Snad aby vyprovokovalo pouliční demonstrace typu ukrajinského Majdanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Náměstci jednali s ministrem energetiky USA
Náměstci ministra zahraničních věcí ČR Martin Povejšil a Martin Tlapa jednali ve středu 14. listopadu 2018 s ministrem energetiky USA Rickem Perrym, který je na návštěvě České republiky. Ministr Perry rovněž vystoupil ve Velkém sále Černínského paláce s přednáškou na téma transatlantické energetické bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Změny jízdních řádů na železnici od 9. prodince
V rámci celostátních změn jízdních řádů dochází ke změnám v železniční dopravě na území Královéhradeckého kraje. Změny budou platit od 9. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš má problém, který nechce řešit. Místo toho udělá užitečné idioty z SPD, posmíval se Kupka v ČT Radimu Fialovi
Premiér dnes v podvečer vysvětloval nové okolnosti v kauze Čapí hnízdo. Poslancům ČSSD komentoval údajný únos svého syna, který odmítá. Kromě toho se předseda vlády v průběhu dne sešel s předsedy KSČM a SPD. Okamura mu nabídl podporu nového kabinetu bez ČSSD výměnou za prosazení programu svého hnutí. Opozice chce hlasovat o nedůvěře vládě. Co dnešek pro jednotlivé aktéry naznačil, o tom v Devadesátce na České televizi promluvili místopředseda hnutí SPD Radim Fiala a místopředseda ODS Martin Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Nikdy bych nepomyslela, že jednou společnost povede tak absurdní debatu
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nesmíte to udělat! Jen my víme, že kvůli Babišovi přišli za ČSSD politici STANu. Jen my víme, co chtěli
Padne premiér, nebo celá vláda? Jasné zatím není skoro nic, přestože se sněmovními kuloáry šíří spekulace všeho druhu. Středeční schůze poslanců se celý den odehrávala bez přítomnosti předsedy vlády, který nejspíš ani neopustil Strakovu akademii. Jaký je Babišův osud? Snažili jsme se hledat odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj: Hospic získal díky strašidlům 30 tisíc korun
Kostlivci, čarodějnice, mumie a další strašidla zaplnila první listopadovou neděli plzeňský Parkhotel. Plzeňský kraj zde uspořádal akci s názvem Strašidelný rej, jejíž výtěžek putuje na podporu plzeňské hospicové péče DOMOV. Protože malých návštěvníků s rodiči bylo opravdu plno, vybrala se částka 30 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Babišův Listopad 2018 a o co jde
Za pouhé dva dny nás čeká o rok zpožděné (oproti české mystické osmičce) výročí Listopadu 1989. Někteří zase říkají, že není co slavit. Nesouhlasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Socialistická Solidarita: Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou
Na zpackanou privatizaci 90. let a na její dnešní dopady upozorní demonstrace "Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Bradáč: Povolení alkoholu do silničního provozu nepřináší zvýšení bezpečnosti
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš měl na návštěvě premiéra Polska. Řešili migranty, dotace i karusely
Ve čtvrtek spolu jednali český premiér Andrej Babiš (ANO) a polský předseda vlády Mateusz Morawiecki z polské vládní strany Právo a spravedlnost. Bavili se spolu o výstavbě dálnic a o tratích pro rychlovlaky v Česku. Ale nejen o nich. Došlo i na migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Hamousová: Pivní stezka není jen o pivu. Je také v programu regionální příhraniční spolupráce
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na Slovensku se s tím přestali párat: Devět a jedenáct let pro bývalé ministry
Za machinace při miliardovém tendru uložil dvěma slovenským exministrům slovenský Nejvyšší soud vysoké tresty. Mají si odsedět devět a jedenáct let. Proti tomuto rozhodnutí soudu se již nelze odvolat. Jde vůbec o první takový případ, v němž soud bývalé ministry pravomocně potrestal, informoval server Novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Pacienti s těžkými psychózami kouří, protože jim to pomáhá
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Rychlý výprodej akcií O2 Czech Republic
„Současný výprodej akcií O2 Č.R. může pro investory představovat příležitost. O2 Č.R. neohlásila žádné špatné výsledky, žádné snížené dividendy ani horší výhled hospodaření. Díky rychlému výprodeji však vzrostla očekávaná dividenda k osmi procentům,“ říká Senior Equity Trader BHS Tomáš Tlach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Trasy pro běžkaře se letos změní kvůli kůrovci
Moravskoslezský kraj běžkařům zdarma nabízí aplikaci s názvem Běžky Severní Morava. Tento chytrý pomocník radí sportovcům už od ledna tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Dienstbier: Premiér je v pozici, kdy orgány činné v trestním řízení ovlivňovat může
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Hlavním účelem návrhu je zajistit kontinuitu ve financování projektu ITER
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu rozhodnutí Rady o založení společného evropského podniku pro ITER a rozvoj energie z jaderné syntézy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Poskytovatelé služby úvěrují stát na dani z přidané hodnoty
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Česká republika oslavila 10 let v Evropské kosmické agentuře
Na kosmických projektech se podílí přes šedesát firem a výzkumných institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Horník: Andrej Babiš není nějaký bůh
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Místopředseda Senátu Štěch: Na území anektovaného Krymu se jen tak nikdo nacházet nemůže
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Holeček: Mně tady chybí ministr vnitra
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Místopředseda Senátu Štěch: Na území anexovaného Krymu se jen tak nikdo nacházet nemůže
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pád ceny ropy zlevní benzín a naftu
Čerpací stanice v České republice konečně začaly reflektovat nižší cenu ropy na světových trzích a zlevnily pohonné hmoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Vyplácení sociálních dávek pomocí stravenek je špatně
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Změna mojí image by stála 270 tis. korun
Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2018 k návrhu zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
KIDSOK: Už jste vyzkoušeli CestujOK.cz?
Nový webový vyhledávač spojení IDSOK s integrovaným tarifním kalkulátorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka Baudyšová: Některé bohaté rodiny jsou stále bohatší a chudé stále chudší
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): MHD zůstane zachované podle současného systému, přibude okružní linka
Ponechání stávajících jízdních řádů městské hromadné dopravy (MHD) a zavedení velké okružní linky, která bude jezdit v pravidelných časových intervalech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové trojicí akcí upozornila na problematiku proleženin
Fakultní nemocnice Hradec Králové u příležitosti Světového dne Stop dekubitům (proleženin), který připadá na 15. listopadu, uspořádala tři akce zaměřené na tuto problematiku. Dekubity vznikají u nemocných nejen v domácím prostředí, ale přes veškerou dostupnou péči také u přibližně tří až pěti procent pacientů v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Euro jako nástroj rozbíjející Evropu
Jsme součástí Evropy a chceme jí i být. Je v našem bytostném zájmu, aby evropské země prosperovaly, aby byly mezi nimi harmonické vztahy. K tomu však společná měna Euro založená jako politický projekt nepřispívá, spíš naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Zdravotnický materiál je podmínkou kvalitní první pomoci
Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelům ke schválení poskytnutí dotace Horské službě ČR na zakoupení nového vybavení. Záchranáři za téměř 1,1 milionu korun pořídí například zdravotnický materiál, svozné saně či defibrilátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Policie podle státního zástupce věděla, kde Babišův syn je
Vyšetřovatelé kauzy Čapí hnízdo podle státního zastupitelství věděli, kde syn premiéra Andreje Babiše (ANO) je, a nemuseli tak po něm pátrat. Serveru iROZHLAS.cz to řekl dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Informaci o místě pobytu Andreje Babiše mladšího policisté dostali podle něj od obhajoby. Také premiér v posledních dnech opakoval, že policie věděla, kde se jeho syn nachází. Premiér i jeho dvě dospělé děti čelí v kauze obvinění z dotačního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Naší snahou je zatraktivnění emise hypotečních zástavních listů pro investory
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o dluhopisech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lékaři z ciziny budou mít čtyři pokusy na zkoušku pro praxi v ČR
Zahraniční lékaře čeká změna podmínek aprobační zkoušky, po jejímž absolvování budou moci pracovat v Česku. O složení se budou moci pokusit maximálně čtyřikrát, rozložit by si ji ale mohli do dvou dnů. Změnu má přinést novela, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Lotyšští odborníci na návštěvě ČR
V minulých dnech hostila Česká republika delegaci z Hasičského záchranného sboru Lotyšska, kterou vedl ředitel sboru generál Oskars Âboliňđ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: V hraničních hvozdech Českého lesa jsou dvě nová bezzásahová území
Jedná se celkem o 52,7 hektaru v přírodních rezervacích Pleš a Starý Hirštejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Co se stalo a nestalo 17. listopadu 1989 a jak Francie zničila Libyi
Vyšlo nové číslo časopisu Šifra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Je zapotřebí v rámci sjednocování Evropy sjednotit pravidla pro cyklisty
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V ZOO Ostrava opět soutěží stovky žáků
Každý podzim se do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava sjíždějí stovky žáků z celého Moravskoslezského kraje, aby se zúčastnili Soutěže mladých zoologů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP testuje třínápravový autobus Iveco
Zápůjčku třínápravového autobusu Iveco Crossway 14,5 m zajistil DPP na základě požadavku organizace ROPID na ověření možností nasazení vozidla této délkové varianty na některých městských autobusových linkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Absolutní zákaz kouření v restauraci jen vyhnal kuřáky do ulic
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nový podřezávací stroj zajistí odolnější sazenice lesních dřevin
Vypěstovat silné a odolné sazenice lesních dřevin, které by obstály v silné konkurenci mezi travinami na lesních pasekách a nenechaly se jen tak vykolejit suchým počasím, to není jen tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Víno, bicykly a sebevrazi v Praze. První den Kuberova Senátu rozhodně nebyla nuda
První den nového Senátu Parlamentu ČR pod předsednictvím Jaroslava Kubery rozhodně nebyl nudný. Dopoledne komora probírala aktuální politickou situaci a hned po obědě přišly na řadu dva návrhy, které se snažily eliminovat rozbujelé snahy o výchovu národa k abstinenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Český daňový řád je zaplevelen některými smlouvami
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o daních z příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Štohl: Mzdové účetní by musely zjišťovat, jaké je pojistné v jiných zemích
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o daních z příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Policista nemusí vždy trestat pokutou, může zvolit napomenutí
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich a o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Očkování proti chřipce u seniorů významně snižuje riziko úmrtí. Chrání se však pouze 20% z nich
V České republice žijí více než 2 miliony osob starších 65 let.[1] Všichni mají nárok na očkování proti chřipce zdarma. Senioři totiž patří do tzv. rizikové skupiny obyvatel, neboť jim hrozí vážný průběh nemoci a další komplikace.[2] Lidé nad 65 let mají až 60x vyšší riziko úmrtí a obecně tvoří kategorii, která chřipce podléhá nejvíce.[3a] Očkování je jedinou prevencí, která je před chřipkou účinně chrání, mírní průběh nemoci a dokáže zabránit fatálním následkům. I přesto ho v České republice podstupuje jen asi 20 % seniorů ve věku 65 .[4a]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Dávky na dietu se dají určitým způsobem regulovat
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nízké platy nabádají ke korupci
Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu 2018 k návrhu zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Koštial: Na Mikulovsku se neubráníte, abyste si nedali skleničku, takže prakticky tam každý porušuje zákon
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist