Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jindřiška Budweiserová: Česká pošta je založena na lidské práci a nelze ji nahradit technologiemi
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Petice Za spravedlivou úhradu nákladů základních poštovních služeb,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková
Výhrůžky či standardní komentáře a analýzy? Co znamenají slova MF Dnes adresovaná majiteli Seznamu, Ivu Lukačovičovi? Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se opět vyjadřoval ke kauze Babišova syna. Bude Mafra expandovat i do ženských časopisů? A co na to Miroslav Kalousek?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
To je zrůdnost, sorry. Mirek Topolánek se pustil do Andreje Babiše
Potom, co novináři Jiří Kubík a Sabina Slonková zveřejnili reportáž se synem předsedy vlády Andrejem Babišem ml., se v Česku vede debata o tom, zda se novináři zachovali eticky, když vyrazili za synem českého premiéra přímo do jeho švýcarského bytu, nebo zda se zachovali jako hyeny, což tvrdí sám premiér Babiš. Už se k tomu vyjádřil i expremiér Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Chceme Evropu, která stojí za lidmi. Dejme jí nástroje, které k tomu potřebuje
Z projevu kancléřky Merkelové na plenárním shromáždění Evropského parlamentu by člověk snadno nabyl dojmu, že jí jde o silnou a akceschopnou Evropu, která nabízí řešení tam, kde jsou na to členské státy samy krátké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil v zákulisí vystartoval na Kalouska. A odrovnal ho. Pouze na PL
Pokud je nějaké politické jméno synonymem TOP09, pak je to zcela jistě bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. O jeho "lásce" se současným předsedou TOPky Pospíšilem informovaly ParlamentníListy.cz několikrát. Jak se zdálo, že má svého času Kalousek navrch, teď se situace obrátila. Doslova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Za dvojí hlasování v evropských volbách bude pokuta až deset tisíc korun
Případné vícenásobné hlasování ve volbách do Evropského parlamentu se asi stane přestupkem, za který bude hrozit pokuta až 10.000 korun. Změnu má v návaznosti rozhodnutí Evropské rady přinést novela o volbách do Evropského parlamentu, jejíž návrh má příští týden schvalovat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mediální válka pokračuje. Podívejte, kdo další je nyní veřejně lustrován
„Kdo je Babišův věrný sluha Plesl? Muž, který vynalezl geniální způsob, jak pohřbít žurnalistiku,“ tak zní titulek článku serveru Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se totiž opět vyjadřoval ke kauze Babišova syna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nikdy, nikdy, nikdy! Babiš je jako malý chlapeček, co se šprajcne a bouchá pěstičkou. Masaryk by se v hrobě obracel. Hejtman Netolický navrhuje zásadní změnu
ROZHOVOR Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický poskytl ParlamentnímListům.cz svůj pohled na kauzu údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše. Záležitost, která již několik dní otřásá politickou scénou, v posledních hodinách ještě graduje. Netolický vyzývá Babiše, aby odstoupil. Vlídné a hřejivé slovo nemá ani pro prezidenta Miloše Zemana. Kauza Babiš se podle Netolického musí hbitě vyřešit. Babiš by podle něj měl neprodleně odstoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Byl jsem pro vás proruskej debil. Pehe, Drahoš a Strach komentují aktuální dění kolem Babiše a Zemana
Aktuální politické dění vybízí ke komentářům na sociálních sítích. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyvrací podezření, že měl nechat unést na Krym svého vlastního syna Andreje, aby nevypovídal ve věci Čapího hnízda. Prezident Miloš Zeman se za něj postavil a uvedl, že i kdyby padla vláda, jmenuje ho premiérem znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To nemůže skončit dobře. USA prý skončí jako Řecko. Markéta Šichtařová nevěří vlastním očím
Ekonomka Markéta Šichtařová kroutí hlavou nad tím, co předvádějí levicoví politici, zvláště pak mladí levicoví politici. Dáma je toho názoru, že se předhánějí, kdo vymyslí větší hloupost. A nejhorší jsou aktivisté, kteří se nakonec dostanou do politiky. Ti prý představují průšvih jako Brno i se Šalingradem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Díky snaze Pirátů dojde ke zpomalení růstu platů politiků
Sněmovna díky dlouhodobému tlaku Pirátů, kteří iniciovali mimořádnou schůzi, projednala bod týkající se platů politiků a schválila vládní návrh zpomalující růst platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček nevěří vlastním očím. Na protibabišovské demonstraci na Václaváku stála šibenice a nikomu to nevadí
„Demisi! Hanba!“ Ve čtvrtek večer daly na Václavském náměstí tisíce lidí najevo, co si myslí o Andreji Babišovi. Požadovali konec premiéra. Jenže demonstrace měla i svou stinnou stránku, na kterou upozornil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Na demonstraci se totiž objevila šibenice s heslem, že „Mafie patří na šibenici, a ne do vlády“. Není to přitom tak dávno, co šibenice na demonstraci vzbudily velkou nechuť veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: S kolegy ze senátního klubu ODS se velmi často názorově shodujeme
Senátor Ivo Valenta vstoupil do klubu ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš mladší prý trpí schizofrenií. Jak takový člověk vnímá sebe a své okolí, promluvil expert
Premiérův syn Andrej Babiš mladší promluvil. Novinářům Seznamu Zpráv, kteří jej přepadli v jeho švýcarském bytě, sdělil, že ho manžel lékařky Protopopové, která napsala zprávu o jeho zdravotní nezpůsobilosti pro stíhání v kauze Čapí hnízdo, loni proti jeho vůli odvezl na Krym. Nakolik to ale brát vážně? Babiš zdůrazňuje, že jeho syn trpí schizofrenií. O nevyzpytatelnosti chování hovoří i jeho bývalý opatrovník Protopopov. Jak lidé se schizofrenií obvykle přemýšlejí a jak se chovají? Blíže o tom pohovořil pro deník Právo místopředseda České psychiatrické společnosti Martin Hollý. „Schizofrenici se bojí pronásledování a spiknutí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Fuuuuj.“ Demonstrace proti Babišovi v Českých Budějovicích se zvrtla a schytal to i Okamura
REPORTÁŽ Nejen v Praze, ale i v Českých Budějovicích se demonstrovalo. Na Sokolském ostrově se ve čtvrtek večer na akci s názvem „Požadujeme demisi Andreje Babiše, demonstrace za právní stát“ sešly zhruba tři stovky lidí. K nim tady kromě pořadatelů demonstrace promluvil například i bývalý senátor Jiří Šesták, nebo i krajský tajemník KDU-ČSL Šimon Heller. Opět také bylo možné podepsat petici Milionu chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Co ti provedl, nestydíš se?“ Kalousek řeže Babiše za jeho večerní výkřik na internetu
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se opět zlobí na novináře. Prý opět obtěžují ve Švýcarsku jeho syna. A už se dočkal reakce. Ozval se předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nečekaná rána Slonkové a Kubíkovi. Moderátor Českého rozhlasu se zhrozil nad jejich reportáží
Komentátor Českého rozhlasu Tomáš Procházka se postavil na stranu premiéra Andreje Babiše (ANO). Označil reportáž novinářů Jiřího Kubíka a Sabiny Slonkové za hyenismus. Svým počinem jdou prý proti zásadám investigativní žurnalistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Navrhovanou úpravou bude umožněna plná úhrada většího spektra zdravotnických prostředků
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Stávající podoba Evropské unie musí skončit
Dnes se předseda hnutí SPD Tomio Okamura a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala účastní v Sofii jednání frakce partnerských vlasteneckých parlamentních stran Evropy ENF (Evropa svobodných národů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Situace v České republice 29 let po 17. listopadu 1989
Letošní rok 2018 je plný zásadních výročí, která měla vliv jednak na vznik republiky před 100 lety, ale také na život obyvatel během těchto 100 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Poslanci, záleží-li vám na budoucnosti našich dětí i nás samých, konejte
Otevřený dopis poslankyním a poslancům Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zhroutí se Babiš? Na tlak musí být zvyklý, říká renomovaný psycholog Brančík a varuje: Pokud si lidé řeknou, že už je to za hranou...
ROZHOVOR „Novináři odvedli velmi špatnou práci, pokud se to vůbec prací dá nazvat. Myslím to tajné natočení syna Andreje Babiše. V tomto případě se vůbec nedivím, že se pan Babiš jako otec naštve. Já bych se naštval taky. Překročilo to všechny meze,“ říká v rozhovoru pro PL.cz Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice Brno. „U opozice je náplň práce, aby kritizovala vládu na každém kroku. Jestli ale opozice není schopná nabídnout nějaký nosný program, který by zaujal, a díky tomu by dané strany získaly více hlasů, a využije takovéto situace, tak je to podle mě jako občana opozice, která si ani nezaslouží opozicí být,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
NZM: „Je strach žít.“ Hrůzu kolektivizace dokládá unikátní nález skrytý ve dveřích statku
Národní zemědělské muzeum získalo zcela unikátní artefakt - nápis z roku 1957, autentický popis hrůz kolektivizace na českém venkově. Vzkaz byl vepsán přímo na dřevo při výrobě dveří, pravděpodobně truhlářem. Při řezání dřeva na podpal jej našli dědici rodinného statku na Prostějovsku. Muzeologové nápis považují za jeden z nejautentičtějších dokladů utrpení lidí na venkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Česko-slovenský poradenský den k důchodům již podesáté. Nyní v Uherském Hradišti
Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete ve Slovenské a České republice? Chcete získat informace o svých důchodových nárocích v obou státech? Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociální pojišťovna (SP) pořádají další společný poradenský den k důchodům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Palermo
K pochopení události, která se stala před více než dvaceti lety, musí mít člověk už nějaký ten křížek za sebou. Prostě musí být pamětníkem. V pátek 28. listopadu 1997 předstoupili před novináře „hrdinní“ členové ODS Jan Ruml a Ivan Pilip. Přečetli předem připravené prohlášení, v němž vyzvali Václava Klause k odstoupení z čela ODS. A protože byl předseda vlády Klaus právě pracovně v Sarajevu, vžil se pro tuto událost název „sarajevský atentát“, krátce „Sarajevo“. Tato událost vedla k demisi vlády, k předčasným volbám v roce 1998 a k převzetí moci levicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Svatomartinská konference – nejnovější trendy v oblasti soutěžního práva
Již dvanáctý ročník Svatomartinské konference o nejnovějších trendech v oblasti práva hospodářské soutěže a významné tržní síly se ve dnech 14.–15. listopadu konal v sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš se rozpálil do běla v Bruselu: Jourovou vzali na základě vymyšlené lži Kroupy do vazby. A tenhle redaktor teď údajně chodí kolem baráku mé starší dcery!
Předseda České vlády se po jednání v Bruselu vyjadřoval k odchodu Velké Británie z EU. Stávající britská premiérka je ohrožena. Části jejich poslanců se ani trochu nelíbí dohodla, kterou s EU vyjednala. Babiš doufá, že nakonec bude dohoda uzavřena. Když se chtěl s novináři rozloučit, přišel dotaz na jeho syna a Babiš se znovu rozpálil do běla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Maďarský ministr poděkoval českým poslancům za podporu ve sporu s EU
Maďarský minstr zahraničí Péter Szijjártó dnes v Praze poděkoval českému kolegovi Tomáši Petříčkovi (ČSSD) za postoj české Sněmovny, která kritizovala doporučení Evropského parlamentu (EP) zahájit proti Maďarsku řízení kvůli vážnému porušení hodnot EU, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
HK ČR vyznamenala Řádem Vavřínu 14 osobností. Mezi nimi i mistra kamnářského řemesla Ryndu, rektora UK Zimu nebo Jaromíra Jágra
Nejvyšších poct podnikatelské veřejnosti se letos dočkalo za účasti více než 400 podnikatelů, představitelů státní správy a osobností veřejného života celkem 14 osobností z řad podnikatelů, manažerů, lékařů, sportovců i vědeckého a uměleckého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Připomeňme si společně 17. listopad
Václav Havel řekl, že naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní zástupce promluvil o Babišovu synovi: Nesmíte zapomínat, že ...
Představitelé státního zastupitelství a policie předstoupili před novináře a vyjádřili se k práci na kauze Čapí hnízdo a na možném únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) Andreje Babiše mladšího. Státní zástupce Martin Erazím připomněl, že premiérův syn je v kauze Čapí hnízdo obviněn a jako obviněný může na svou obhajobu říkat naprosto cokoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Účast Andreje Babiše ve vládě považujeme za nepřijatelnou
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí přijal stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zaznělo v ČT: Zeman vyslal od Soukupa jasný vzkaz těm, kteří chtějí svrhnout Babiše. A taky pro ČSSD
Jaké mohou mít události kolem kauzy Čapí hnízdo dopady na politickou situaci u nás? A ovlivní Zemanovo prohlášení, že pokud padne vláda, pověří sestavením nové Babiše znovu, kroky ČSSD a opozičních politických stran? O tom promluvil v ranních hodinách na České televizi politolog Petr Jüptner z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. „Role sociální demokracie je pro další vývoj naprosto klíčová,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Pražský magistrát pod zkříženými hnáty pilně koná, krvežízniví trpaslíci vřískají žízní
I novoučká pražská radnice chce mít podíl na posledním pokuse o český majdan, o státní převrat po vzoru kyjevských fašistů. A beztrestný hon na člověka, jaký zorganizovaly mediální hyeny na českého premiéra je přece tak vzrušující! Tak cool! A navíc – vždyť se štvanici nyní nově říká boj! Boj za slušné Česko…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Rozumná volba senátorů
Vítám volbu senátora Kubery do čela Senátu. Vítám volbu člověka, který se více řídí vlastním zdravým rozumem než stranickými poučkami a zaběhnutými klišé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Unavený Babiš před odletem do Bruselu hrozil do kamer: Nikdy neodstoupím, něch si to všichni zapamatují. Nikdy!
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dnes odlétá do Bruselu. Před cestou si ještě promluvil s novináři. Českou televizi a Český rozhlas obvinil, že tradičně stojí v popředí odporu proti němu samému a chtějí ho dostat z politiky. „Ale já nikdy neodstoupím, zapamatujte si to, nikdy!" řekl Babiš do kamery ČT. A řekl toho ještě mnohem víc...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Na Krymu nebyl jen Babišův syn, ale i potomci dalších politiků. Tak třeba...
Český premiér Andrej Babiš (ANO) je pod čím dál větším tlakem za to, že nechal za zvláštních okolností vycestovat svého syna Andreje Babiše mladšího na ukrajinský poloostrov Krym dnes ovládaný Ruskem. Premiérův syn dokonce uvedl, že byl na Krym odvezen proti své vůli. Server iDNES.cz tvrdí, že na Krym poslal své děti třeba i syrský prezident Bašar Asad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Všude samí estébáci. Miroslav Macek se podíval do struktur hnutí ANO
Exposlanec za ODS Miroslav Macek se na webu Viditelny-Macek.cz vyjádřil k premiérovi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Praha 8 se díky nové koalici vrací do neslavné minulosti
Na středečním ustavujícím zastupitelstvu Prahy 8 se veřejně potvrdila do té doby spekulovaná koalice ODS, TOP 09 STAN a Patriotů s podporou ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky
Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Mimo jiné se hovořilo samozřejmě také o premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho současné kauze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Apeluji na českou vládu, aby nenechala zemřít český automobilový průmysl
Bohužel, to, na co jako zpravodajka k nařízení o nových cílech snižování emisí CO2 v osobních autech upozorňuji po celé vyjednávání, se stává skutečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá, píše Seznam.cz
Vedení společnosti Seznam.cz odmítlo obvinění MF Dnes, že majitel Seznamu Ivo Lukačovič zneužívá svá média pro vlastní byznysové zájmy. Informovalo o tom v dnešním prohlášení pro tisk. Web Seznam Zprávy v rámci pořadu Zvláštní vyšetřování v pondělí zveřejnil reportáž o synovi premiéra Andreje Babiše, který podle předsedy vlády trpí schizofrenií. Reportáž nejprve ve středu kritizoval šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl na sociálních sítích a v dnešní tištěné MF Dnes se kritika objevila na straně názorů pod Lukačovičovou karikaturou. MF Dnes patří společně s dalšími médii pod holding Agrofert, který musel Babiš kvůli zákonu o střetu zájmů umístit do svěřenského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Čivavy z plzeňské množírny již mohou odejít do nových domovů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni byl pověřen správou více než stovky psů, zajištěných Policií ČR při odhalení množírny v červenci tohoto roku. ÚZSVM nyní nabízí čivavy z množírny novým majitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: Babiš podle Čechů rozděluje společnost a ovlivňuje média
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle většiny Čechů rozděluje společnost, je ve střetu zájmů a ovlivňuje média. Podle většiny lidí ale také zlepšil výběr daní a ekonomickou situaci Česka. Vyplývá to z průzkumu agentury Median z 13. a 14. listopadu. Průzkum agentura provedla po zveřejnění kauzy kolem výroků Babišova syna. Již dříve Median zveřejnil, že podle většiny účastníků průzkumu by měl kvůli kauze premiér sám, nebo i s celou vládou odstoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Růst cen ve stavebnictví a průmyslu dále zrychluje, v zemědělství ale polevil
Ceny průmyslových výrobců vzrostly v říjnu nejvýrazněji od ledna 2012. Meziročně stouply o 3,9 procenta. Podniky se potýkají s růstem cen výrobních surovin a paliva a pochopitelně také s růstem nákladů na pracovní sílu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic představuje dvě expozice nehod při práci na dálnici za provozu
Jako součást prevence nehod při práci na dálnici za provozu zřizuje Ředitelství silnic a dálnic na dálničních odpočívkách na přechodnou dobu dvě expozice s následky těchto nehod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Stavební firmy využívají růstu cen nemovitostí a zdražují stavební práce
„Na rostoucích cenách nemovitostí vydělávají stavební firmy, které za poslední rok výrazně zdražily ceny stavebních prací. Developerům sice růst cen nemovitostí také hraje do karet, ale kvůli zdražování stavebních prací se jim zvyšují náklady,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Den TA ČR 2018: Letošním ročníkem se linul rytmus po-kroku
Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 proběhl již pátý ročník Dne Technologické agentury ČR (TA ČR), který se nesl v rytmu pokroku. V rámci programu se v dopoledních hodinách konala mezinárodní konference s názvem Research Valuation v Hauch Gallery, která byla zaměřena především na mladou generaci v kontextu změn, které společně přináší inovace a nové technologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): 17. listopad bez prostoru pro vzpomínky
Občané České republiky se ocitli v posici rukojmích či přípustných vedlejších ztrát v mocenském zápase muže, který bojuje o svoji osobní svobodu a o osobní svobodu svých blízkých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci řešili peníze pro poslance. Miroslav Kalousek se všem omluvil
Kauza Babiš přehlušila v médiích jiná politická témata. Nicméně, stále je zde jedno, které tak snaživě připomínal Tomio Okamura - platy poslanců. Ve Sněmovně se k němu vyjadřoval Miroslav Kalousek za TOP 09 a Jakub Michálek z Pirátů. Michálek řekl, že jsou zde dva extrémy v platech poslanců, z nichž jeden může vést ke korupci. Kalousek mu oponoval: „Korupce není otázkou příjmů, korupce je otázkou morálky“. Jejich slova přinesla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš seznámil Junckera s plánem ČR na školku pro sirotky v Sýrii
S českým plánem na postavení školky a školy pro zhruba 150 sirotků v Sýrii dnes předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera seznámil v Bruselu premiér Andrej Babiš. O plánu už ve čtvrtek jednal s českou velvyslankyní v Sýrii Evou Filipi i zástupci firmy, která by se na věci mohla podílet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Učme se spolupracovat napříč názory, řekl v pořadu Na prahu změn Ladislav Jakl
Pořad Na prahu změn přináší každé pondělí banskobystrický Slobodný vysielač. Moderátorem je Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií, který si v pořadu povídá s výraznými českými osobnostmi. Hostem posledního dílu byl Ladislav Jakl, publicista, politik, hudebník a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Miroslava Němcová včera na Václaváku burcovala davy proti Babišovi. A mluvila o odpouštění
Poslankyně za ODS Miroslava Němcová včera vystoupila na Václavském náměstí na demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Pořádala ji aktivistická skupina AUVA, jež už v minulosti uspořádala několik demonstrací proti předsedovi vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec: Samet změnil životy k lepšímu, ale ne všem stejně. Byli jsme vedeni k vnímání Havla jako spasitele. Naše skepse k EU...
ROZHOVOR „Neschopnost politiků mluvit spolu rozumně ve prospěch občanů, upřednostňování pouhých stranických zájmů v bojích o osobní pozice na výsluní – to je pro mě největším zklamáním po roce 89,“ říká k blížícímu se výročí 17. listopadu režisér Jiří Adamec. Prozradil také, co se podle něj od sametové revoluce naopak povedlo, vyjádřil se k demokracii i k nezávislosti médií a promluvil o Miloši Zemanovi i Václavu Havlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Varování obyvatelstva pomocí SMS zpráv je považováno pouze za doplněk
Vyjádření MV-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR k článku na zpravodajském portálu idnes.cz ze dne 14. listopadu 2018 s názvem „Konec sirén v Čechách, Evropská unie je nahradí mobilními výstrahami“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Babiš stále nepochopil, že tahle země není jeho
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu
Na ustavující schůzi Senátu 12. funkčního období byli zvoleni do orgánů Senátu také dva senátoři za ČSSD. Senátor Ivo Bárek je předsedou Mandátového a imunitního výboru, Miroslav Antl je znovu v čele Ústavně právního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Přiznat chybu je lidské
Otevřený dopis poslankyním a poslancům Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Alois Rašín. Blesky bijí do vrcholků hor
Dr. Alois Rašín se stal během prvního století republiky zploštěným učebnicovým heslem, jež lze – zastíněno postavou Tomáše Garrigua Masaryka – vtěsnat do pouhých tří bodů: Muž 28. října, první československý ministr financí a tvůrce měnové reformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Už půl milionů zákazníků využilo vyzvednutí balíku na kód
Od začátku října, kdy Česká pošta zavedla možnost vyzvednout si balík bez dokladu totožnosti pomocí šestimístného kódu, tento zrychlený proces využilo již půl milionu zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna a plíživá euroizace české ekonomiky
Česká koruna zažívá těžké chvilky i přesto, že jí ČNB tento rok již pětkrát pomohla zvýšením úrokových sazeb. Vedle těkavého zahraničního kapitálu ji brzdí i stále vysoká úroveň zajištění českých exportérů na trzích. A nejen to, řada exportně orientovaných podniků pravděpodobně řeší zajištění zcela mimo trh - eurovými úvěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hrady a zámky přivítaly letos přes pět milionů návštěvníků, lákala klasika i nové okruhy
Památky ve správě Národního památkového ústavu letos navázaly na mimořádně úspěšné sezony z předchozích let. Do konce října na ně zavítalo téměř 5,3 milionu návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alena Vitásková na skřipci
To, co se v naší milé vlasti v současnosti děje, odpovídá citátu z klasika: „vymknuta z kloubů doba šílí“. Tanec, rozpoutaný kvůli reportáži Sabiny Slomkové a Jiřího Kubíka o setkání s Andrejem Babišem ml., vyvolává pochybnosti o duševním zdraví politiků, kteří v něm tančí. Podivnosti se ale dějí i mimo svět nadutých pseudoelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC zahájila provoz v nejdelším železničním tunelu v ČR, první vlak jím projel 15. listopadu
Rekordních 4 150 metrů, tolik nově měří nejdelší železniční tunel v České republice. Trať Rokycany – Plzeň, jejíž je součástí, tím získala primát v rámci celé sítě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Prvním vlakem, který projel sníženou rychlostí jižním tubusem Ejpovického tunelu, byl 15. listopadu v podvečerních hodinách nákladní vlak. Cestující se tunelem poprvé projeli ve zvláštním spoji 16. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zahraničního obchodu zmírnil
V září 2018 se vývozní a dovozní ceny meziměsíčně snížily o 0,1 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,0 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 1,4 %, dovozní ceny o 2,4 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Tři dny dobra za cizí peníze
Poslanecká sněmovna schválila, hlavně hlasy poslanců ČSSD, KSČM, ANO a Pirátů, předlohu sociální demokracie na zrušení takzvané karenční doby. Tak dlouho se socialisté snažili, až jim to vyšlo. Zaměstnanci už nebudou první tři dny marodit zadarmo. Zdůrazňuji, že se to týká jen zaměstnanců, protože živnostníci jsou neplaceně nemocní celé dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Aktivista Jakub Janda větří kolem pobytu Babiše ml. na Krymu ruskou stopu. A obává se nejhoršího
Narušil český premiér Andrej Babiš vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které je sám obviněn z dotačního podvodu, když umožnil odvoz svého syna na ukrajinský poloostrov Krym? To je jedna z otázek, které teď rezonují v českém prostoru. Analytik Think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda má však za to, že si musíme klást i jiné otázky. Třeba tu, co se muselo stát, aby se mohl premiérův syn z Krymu vrátit domů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalá investigativní novinářka ztrhala postup Slonkové a Kubíka: Mně přivřeli nohy do dveří, napadli kameramana, pěstí odrazili mikrofon, ale že bych někoho nemocného natáčela tajně?!
ROZHOVOR „Způsob jejich práce (Slonkové a Kubíka) je diametrálně odlišný od toho, jak jsem pracovala já. Neumím si představit, že bych šla za nemocným člověkem s nepřiznanou kamerou, či nahrávacím zařízením, nechala bych ho mluvit v domnění, že jde o jakýsi přátelský rozhovor s někým, s kým by on sám rád mluvil, a pak to sestříhala do podoby, v jaké jsme to viděli. Mně bylo toho pána ve dveřích, který evidentně netušil, k čemu má rozhovor sloužit, upřímně líto. Jsou věci, které se nedělají,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová, která pracovala jako investigativní novinářka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišovy výstupy k aktuálnímu dění kolem kauzy Čapí hnízdo jsou spojeny jednou linkou, sleduje politolog Sokol
ROZHOVOR Výstupy premiéra Andreje Babiše jsou podle politologa Petra Sokola spojeny jednou linkou. „Velmi důsledně se drží komunikační strategie, která ho vede k tomu, aby zpochybňoval reportáž a aby voliči, kteří jsou jeho příznivci, viděli připravenou kampaň, která neférovým způsobem útočí na jeho rodinu,“ říká politolog. Vláda Andreje Babiše podle něj vydrží. „Sociální demokraté upřednostní setrvání ve vládě.“ I kdyby už měli všeho dost, na střídačce je připravený Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bulvár vypustil „poslední společné foto“ Andreje Babiše mladšího s rodinou v ČR
Ještě loni se premiérův syn Andrej Babiš mladší pohyboval v Česku na farmě Čapí hnízdo. Fotografie, které zveřejnil server Blesk.cz ukazují, že to bylo u příležitosti svatby, když šel za svědka svému otci, šéfovi hnutí ANO Andreje Babiše, který si bral jeho tenkrát dlouholetou partnerku Moniku. Tři měsíce poté pak Babiš junior odletěl na Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Gustav Murín, Mirko Raduševič: Velmocenská ignorace malých zemí
V rámci velmocenské ignorace dobře víme, jak jsou na tom malé národy… I u nás bohužel chápeme bohorovnost velmocí vůči menším národům. Projevuje se průběžně a nejhorší je, když se to projeví v situaci, jako byl Mnichov 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Projekty AV ČR uspěly v soutěži Národních center kompetence
V první veřejné soutěži Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, pořádané Národními centry kompetence Technologické agentury ČR, uspěly čtyři projekty, které jsou koordinovány pracovištěm Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zítra si budeme připomínat Den boje za svobodu a demokracii
17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii je pro mě osobně svátkem dosti emotivním, jelikož se k tomuto datu, jak všichni dobře víme, váží hned dvě události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Další kolo kauzy Čapí hnízdo
Část poltické scény u nás opět šílí. Předem odsouzený zločinec „ Andrej Babiš, trestně stíhaný premiér“ se dopustil dalšího hrůzného činu. Nechal svého vlastního syna unést do ciziny, navíc na Krym aby nemohl být vyslechnut v kauze „Čapí hnízdo“, kde je jedním ze spoluobviněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bývalá investigativní novinářka ztrhala postup Slonkové a Kubíka: Mně přivřeli nohy do dveří, napadli kameramana, pěstí odrazili mikrofon, ale že bych někoho natáčela tajně?!
ROZHOVOR „Způsob jejich práce (Slonkové a Kubíka) je diametrálně odlišný od toho, jak jsem pracovala já. Neumím si představit, že bych šla za nemocným člověkem s nepřiznanou kamerou, či nahrávacím zařízením, nechala bych ho mluvit v domnění, že jde o jakýsi přátelský rozhovor s někým, s kým by on sám rád mluvil, a pak to sestříhala do podoby, v jaké jsme to viděli. Mně bylo toho pána ve dveřích, který evidentně netušil, k čemu má rozhovor sloužit, upřímně líto. Jsou věci, které se nedělají,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová, která pracovala jako investigativní novinářka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude v Bruselu jednat o dlouhodobém rozpočtu EU i migraci
Dlouhodobý rozpočet Evropské unie po roce 2020, migrační problematika a spolupráce s africkými zeměmi, ale také prodej hutí ArcellorMittal Ostrava budou mezi tématy dnešních jednání českého premiéra Andreje Babiše v Bruselu. Šéf vlády se kromě jiného setká s předsedy Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a Evropské rady Donaldem Tuskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Na návštěvu Česka přijíždí maďarský ministr zahraničí Szijjartó
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjartó dnes přijíždí na návštěvu Česka. Čeká ho zejména jednání s šéfem české diplomacie Tomášem Petříčkem (ČSSD), s nímž bude mluvit o vzájemných vztazích obou zemí, o spolupráci v rámci střední Evropy nebo o evropské politice. Szijjartó se v Praze zúčastní i konference o pronásledování křesťanů ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Žalobci a policie promluví k médiím kvůli Babišovým kauzám
Představitelé Městského státního zastupitelství v Praze a policie dnes promluví k médiím o kauzách údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) a dotace pro farmu Čapí hnízdo. Společné tiskové prohlášení připravili v souvislosti s událostmi posledních dní kolem výroků premiérova syna Andreje Babiše mladšího. Premiér podle svého syna chtěl, aby opustil Česko kvůli případu dotace pro Čapí hnízdo, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Trestání kyberterorismu bude nabývat na aktuálnosti
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k Návrhu zákona, kterým se mění trestní zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hnutí SPD chce jako jediné v Parlamentu prosadit zmrazení platů politiků
Naše hnutí SPD využívá všechny možnosti, jak klíčové body vyplývající ze svého programu a dále věci, o kterých si myslí, že jsou ku prospěchu našich občanů, ve Sněmovně prosadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Čeští novináři bouchají teď večer na byt Babišova syna? Odejděte, je nemocný, žádá přes Facebook premiér
Kauza syna premiéra Babiše, jeho švýcarského bydliště a novinářů Slonkové s Kubíkem nabírá na dynamice. Jak na sociální síti informuje premiér, do bytu jeho syna, který novinářské duo ukázalo ve své reportáži, se ve večerních hodinách snaží boucháním dostat jacísi lidé. Mezi pražskými novináři se podle něj přitom dnes mělo hovořit o výletu do Švýcarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Exministr a psychiatr Ivan David přináší vlastní postřehy k tajně nahranému rozhovoru s Babišem mladším. A na 17. listopadu očekává v ulicích...
ROZHOVOR K řečem opozice o pádu politické kultury na mafiánskou úroveň v souvislosti s aktuálním děním kolem Andreje Babiše bývalý ministr zdravotnictví, profesí psychiatr a v posledních letech i komentátor politického dění Ivan David poznamenává, že mafiáni jsou ve vládě i v opozici. Ptá se, co je blbých padesát milionů u Čapího hnízda ve srovnání s kauzou lehkých topných olejů, fotovoltaickou velekrádeží nebo navrácením majetku církvím, který nikdy nevlastnily. Novináři Slonková a Kubík, kteří celou kauzu rozpoutali, nebyli vedeni touhou odhalit veřejnosti pravdu padni, komu padni, ale od začátku vědí, komu má padnout a kdo má padnout. Přitom jsou spíše pachatelé trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Le Penová označila EU za největšího nepřítele Evropy
Šéfka francouzského krajně pravicového Národního sdružení Marine Le Penová dnes v Sofii označila Evropskou unii za největšího nepřítele Evropy. Informovala o tom místní i zahraniční média. Le Penová se v bulharské metropoli účastní konference představitelů spřízněných východoevropských populistů a nacionalistů. Je mezi nimi i šéf Strany přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Kiting - teplý podzim láká na Lipno milovníky vodních sportů
Výjimečně teplý podzim během kterého padla řada teplotních rekordů, stále láká milovníky vodních sportů, které se dají provozovat na hladině lipenského jezera. Kiting i v těchto dnech nabízí například Petr Beneš, který se před deseti lety rozhodl v Černé v Pošumaví vybudovat sportovní kemp plný adrenalinových atrakcí. Vedle toho láká slunečné Lipensko například na ideální podmínky pro vysokohorské túry či projížďky na kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal v Bruselu o brexitu, migraci a dalších evropských otázkách
Předseda vlády Andrej Babiš v pátek 16. listopadu 2018 jednal v Bruselu s předsedy Evropské rady a Evropské komise o brexitu, migraci a přípravě prosincové Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Andy Hryc vstupuje do politiky: Je čas poslat politické dinosaury do penze, chyb bylo příliš mnoho
ROZHOVOR Slovenský herec Andrej Hryc vstupuje do politiky se stranou KOREKTÚRA-Andrej Hryc. „Slovensko se ocitlo v podobné situaci, jako bylo Československo v roce 1989. Slovensko požaduje radikální změnu, tradiční politické strany lidi zklamali,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hryc. Název strany je odkazem na Hrycův knižní bestseller „Inventura“.„Moje kniha „Inventura“ představovala katarzi, byla to moje zpověď, aby mě mohli zblízka poznat všichni, kteří o to projeví zájem. Název moji strany napovídá, že „Korektura“ je náprava chyb a těch se v éře samostatného Slovenska udělalo velmi mnoho,“ vysvětluje Hryc. „Nastal čas, poslat všechny ty nemakačenka, ty politické dinosaury, kteří si přišli do politiky vydělat, do penze,“. A vyjádřil se i k tématu aktuální aféry kolem syna českého premiéra Andreje Babiše mladšího a kauzy Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Věštění z křišťálové koule
Někdy je velmi těžké rozhodnutí, protože se vybírá z několika zel. A protože nikdo není věštec či vědma, pak se člověk diví, jak mohl takové rozhodnutí učinit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Je to kampaň, slyšel Veselovský od senátora - lékaře. A pak se citoval Jára Cimrman
Senátor ANO Ladislav Václavec se zastal svého stranického šéfa Andreje Babiše. „Jsem rád, že máme premiéra, který je pracovitý a dělá pro tuto zemi. Je pevný i ve svých názorech,“ sdělil jasně Václavec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Plzeňští Piráti hned na úvod zasedání zastupitelstva poukázali na možnou nezákonnost
Piráti byli jednoznačně nejhlasitější opozicí na ustavujícím zasedání plzeňského zastupitelstva konaném ve čtvrtek 15. listopadu. Již v úvodu poukázali na možnou nezákonnost ve znění usnesení zřizující výbory zastupitelstva. Na jejich podnět byl návrh tohoto usnesení změněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny průmyslových výrobců výrazně rostly
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 0,2 %, ceny průmyslových výrobců o 0,7 %, ceny stavebních prací o 0,4 % a ceny tržních služeb pro podniky o 0,5 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 0,9 %, ceny průmyslových výrobců o 3,9 %, ceny stavebních prací o 4,0 % a ceny tržních služeb pro podniky o 2,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom podpořil práci neonatologických sestřiček a lékařů mostecké nemocnice
Vedení společnosti AUTODROM MOST se rozhodlo podpořit Purpurový ples, uspořádaný v pátek 16. listopadu v předvečer Světového dne předčasně narozených dětí. Benefiční akci zorganizovala nezisková společnost Nedoklubko ve spolupráci s městem Most jako hold práci neonatologických zdravotních sester a lékařů dětského oddělení mostecké nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Setkání představitelů českého a slovenského hasičského záchranného sboru
Ve dnech 12. až 14. listopadu 2018, se v Liptovském Hrádku uskutečnilo setkání vrcholných zástupců Hasičského záchranného sboru ČR se slovenskými protějšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Nová pravidla podpoří zavedení 5G sítí a nezávislost národních regulátorů
Evropský parlament ve čtvrtek přijal dva návrhy k rozsáhlé reformě telekomunikací v EU. Europoslanec za ODS Evžen Tošenovský byl zpravodajem ke Sdružení evropských regulačních orgánů pro elektronické komunikace (BEREC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DPP rozjíždí nový fanshop. Nabízí více než 120 druhů zajímavého zboží
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech spustil nový fanshop. Zájemci si přes internet mohou objednat více než 120 druhů dopravních suvenýrů včetně publikací o MHD, Encyklopedie pražské MHD, map, triček, hrnků, kravatových spon a dalších drobných předmětů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Zelená nafta bude i pro vinaře
Sněmovna ve třetím čtení schválila novelizaci zákona o spotřebních daních, a to včetně pozměňovacího návrhu poslance Válka, který vratku daně z pohonných hmot přiznává i vinařům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Věc z ČT, kterou byste měli vidět. Nezletilí kluci se samopaly. Tajný tábor na Ukrajině, nebo fake news?
Cvičí Rusko a Ukrajina dětské vojáky? Podle České televize ano. V pořadu Horizont ČT proběhla reportáž o táborech, kde se děti od 8 let učí zacházet se zbraněmi, nakládat s minami a udržovat disciplínu. A samozřejmě se v táborech pěstuje vlastenectví. Redaktorka rádia Svobodná Evropa pak dodala slova o Ukrajině a Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Že se ČSSD může dříve či později zdiskreditovat s Babišem, je téměř jisté, odhaduje politolog
S reportáží serveru Seznam Zprávy v kauze Čapí hnízdo vyvstalo podezření, že premiér mohl mít zájem na odstavení svého syna z dosahu policie. Současná situace je taková, že strany podporující vládu nyní zvažují, zda za kabinetem budou stát i nadále. Položí kauza únosu Andreje Babiše mladšího vládu? Klíč ke krizi má ČSSD. Vybírá ze dvou možností: špatné a špatné, píše server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Kdyby město mělo krizové bydlení, mohly děti zůstat s matkou
K odebrání dětí matce žijící dočasně v garáži v Ústí nad Labem nemuselo dojít, kdyby existovalo sociální bydlení. Stačilo, aby mělo město k dispozici obecní byty pro řešení krizových životních situací svých občanů, hlavně rodin s dětmi, a děti mohly zůstat s matkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Nepodléhejme manipulaci
Všichni potřebujeme především klid, pocit jistoty do dalších dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanecká sněmovna schválila nová pravidla pro směnárny navržená ČNB
Poslanecká sněmovna ve středu schválila novelu zákona o směnárenské činnosti, kterou iniciovala Česká národní banka. Díky ustanovení, které zamezuje vyhlašování tzv. VIP kurzů a dává klientům možnost transakci do tří hodin od jejího provedení stornovat, by měl zákon lépe chránit klienty před nekalými praktikami některých směnáren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VLS: Vánoční stromky z Ralska opět zamíří do dětských domovů na Liberecku
Vojenské lesy a statky již tradičně do dětských domovů zdarma rozvezou poslední listopadový týden borovičky, které jsou typickou dřevinou unikátní přírodní lokality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Dotační mor pohledem Andreje Babiše
V pondělí 12.11. 2018 ve 21:36 byl na serveru seznamzpravy.cz zveřejněn další díl investigativního pořadu s názvem Zvláštní vyšetřování. V tom mimo jiné figuroval syn premiéra Andreje Babiše a byly v něm poskytnuty nové informace týkající se kauzy ohledně dotačního podvodu akciové společnosti Farma Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci zvolili do Kolegia NKÚ Vladimíra Koníčka
Poslanci na 20. schůzi Poslanecké sněmovny PČR zvolili do patnáctičlenného Kolegia NKÚ poslance Vladimíra Koníčka (KSČM). Pro jeho zvolení se vyslovilo 129 ze 159 přítomných poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš zamíří do Bruselu na sérii bilaterálních jednání s předsedou Evropské rady a zástupci Evropské komise
Premiér Andrej Babiš bude dnes jednat v Bruselu s předsedy Evropské rady a Evropské komise a s eurokomisařkami Věrou Jourovou a Margrethe Vestagerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Bruselu dojde na Babiše. Europoslanec Štětina chystá na půdě Evropského parlamentu tuto akci
Europoslanec Jaromír Štětina se vyjádřil k dění v České republice, k informacím o únosu premiérova syna Andreje Babiše mladšího na ukrajinský poloostrov Krym. O Česku se prý v EU dokonce uspořádá konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: V Praze se uskutečnily už páté česko-polské mezivládní konzultace
Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se v Praze uskutečnilo společné setkání zástupců české a polské vlády. Na v pořadí už pátém setkání jednaly kabinety v čele s předsedy vlád Andrejem Babišem a Mateuszem Morawieckim o vzájemné spolupráci v jednotlivých resortních otázkách. Samotní premiéři se věnovali také evropským tématům, jakými jsou například víceletý finanční rámec či migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Hřib byl zvolen pražským primátorem
Kandidát na primátora MUDr. Zdeněk Hřib dnes složil slib zastupitele a poté byl zvolen primátorem hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Zdravotnictví v Karlovarském kraji připomíná Titanic
Po nás potopa, takový je stav zdravotnictví v Karlovarském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Šilar: Kdo zaručí, že peníze půjdou na ekologické zátěže
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR a o působnosti MF při privatizaci majetku ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Fond vznikl jako obdoba jaderného účtu
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. ke změně návrhu zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR a o působnosti MF při privatizaci majetku ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Roman Onderka naznačil, jak se zachová ČSSD. Hrozí prý koalice ANO, SPD a KSČM
Tlak na předsedu vlády Andreje Babiše stoupá, podle serveru Seznam Zprávy.cz dnes do jeho redakce přišla zpráva z e-mailu premiérova syna. Autor v ní píše, že chce být v telefonickém kontaktu s českou policií a že je lež, když Andrej Babiš tvrdí, že jeho syn musí být kvůli schizofrenii pod neustálým dohledem. Premiér se ale nevzdává, přestože ho k rezignaci vyzval Senát a přestože proti němu dnes v Praze demonstrovaly tisíce lidí. Přežije Andrej Babiš jako premiér nejtěžší chvíli své kariéry? To byly v Událostech, komentářích otázky pro senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a mistopředsedu ČSSD Romana Onderku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Ukrajinci mohli dělat zkoušky donekonečna, teď jsou tady čtyři pokusy a dost
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Dobrá divadla a dobrá kultura se uživí samy
Fandím kultuře i sportu. Preferuji však, aby stejně jako jiné lidské koníčky byly podporovány ze zdrojů zájemců a provozovatelů a nikoliv nutným a povinným nákladem všech spoluobčanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Čím je Čína opravdu nebezpečná 1
Příspěvek vznikl před autorovou návštěvou Marokka, ne z pověření českého premiéra, v předdveří konference na aktuální téma: Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pane Okamuro, slušná dívka se nespojuje s prostitutkou, poradil Miloš Zeman. Hádejte, koho tím myslel
Prezident Miloš Zeman jako každý čtvrtek usedl na Pražském hradě před kamery TV Barrandov, aby v již tradičním pořadu Týden s prezidentem společně s moderátorem Jaromírem Soukupem prodiskutovali nejaktuálnější a nejpropíranější témata posledních dnů. Nemohla tak chybět ostře sledovaná kauza premiérova syna Andreje Babiše mladšího, která začíná vládou otřásat v základech. Kdyby vláda padla, Zeman by pověřil sestavením nové opět Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 708
708 příznivců energetiky navštíví v průměru každý den Infocentra Skupiny ČEZ v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Hoprdoks…
Původně jsem chtěl v titulku položit v titulku otázku, čím se liší Lety u Prahy od Marrákeše, ale pak jsem se rozhodl dát do titulku spíše odpověď na otázku, čím se neliší…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: 26. řádná valná hromada volila nové Prezidium
Petra Pospíšilová dnes obhájila pozici prezidentky Komory daňových poradců ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SÚJB: Bilaterální jednání dozorů České republiky a Rakouska
Ve dnech 5. – 6. listopadu 2018 se uskutečnilo v Praze pravidelné a v pořadí již 27. bilaterální jednání zástupců české a rakouské strany v otázkách jaderné bezpečnosti a radiační ochrany. Jednání se uskutečnilo na základě Dohody mezi vládou České republiky a vládou Rakouské republiky o úpravě otázek společného zájmu týkajících se jaderné bezpečnosti a ochrany před zářením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra