Oficiální zpravodajská média

Šíříte bludy, možná jste naletěli, varoval Vondráček Piráta na ČT. Šlo o kauzu Babišova syna
V Událostech, komentářích České televize se utkali předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Vondráček opozici obvinil, že naletěla reportérům serveru Seznam Zprávy a vyxzval ji, aby odvolala hlasování o nedůvěře vládě. Michálek oponoval, že Babiš toho má „na triku“ mnohem víc a nynější události jsou jen „poslední kapkou“. Tvrdou ránu zasadil i policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Slonková a Kubík se hlásí s novinkami ze Švýcarska. Úřadují v kavárně přímo proti domu mladého Babiše
Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík se rozhodli na serveru Seznam Zprávy pokračovat v pátrání po pravdě v kauze Čapí hnízdo. Vydali se tak opět do Ženevy, švýcarského města, kde bydlí syn českého premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej. Ten v minulosti na kameru vypověděl, že v souvislosti s Čapím hnízdem podepsal nějaké dokumenty, ale neví, co v nich bylo. Zároveň také hovořil o únosu Petrem Protopopovem, zaměstnancem jeho otce, na Krym. Premiér Babiš výpověď svého syna popírá a dnes se za ním sám vydal do Ženevy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Jirák, legenda české teorie médií: Opravdu váhám, zda v kauze „mladý Babiš“ převažuje veřejný zájem nad ochranou soukromí. Co jsme se vlastně dozvěděli nového?
ROZHOVOR Dokud je kauza Andrej Babiš mladší tak živá, obtížně se posuzuje, zda šlo o veřejný zájem. Podle Jana Jiráka, dlouholetého vedoucího univerzitních kateder mediálních studií, se přínos informace ukáže až postupem času. „Nejsem si jist, že jsme se dozvěděli něco tak zásadního. To, že má Babiš syna, je celkem běžně dostupná informace. To, že je někde mimo dosah policie, evidentně policie věděla,“ řekl v rozhovoru Jirák s tím, že emocionálnost není veřejným zájmem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z demonstrace Za slušné Česko: Miloši, odstup nebo zemři! V průvodu jde i Kalousek
REPORTÁŽ „Miloši ve slavném roce 2018 buď odstup, nebo zemři. S úctopu Jára C.". To je jen jedno z hesel, které se objevila na pochodu z Hradčanského náměstí přes Národní třídu až na Staroměstské náměstí. Dav několika tisíc lidí volal po demisi předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) i po odchodu Miloše Zemana z postu prezidenta. Rodiče ukazovali dětem, kde v roce 1989 komunisté nechali mlátit studenty toužící po svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní je symbolem naší demokracie, kde bývalý estébák nemá co dělat. Seznamte se s aktivistou Gemundem, který vyhodil květiny od premiéra do koše
Český prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nám ničí demokracii, je přesvědčen aktivista Otakar Van Gemund, jenž vyhodil do koše kytici, kterou Babiš položil na Národní třídě k uctění událostí 17. listopadu 1989. Gemund si je podle svých vlastních slov vědom toho, že učinil radikální krok, když vyhodil květiny do koše, ale považuje ho za jediný správný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Duch listopadové revoluce vymírá, stěžuje si tehdejší student, známý z ÚSTRu. Může za to i Zeman...
Současný poslanec za ODS Pavel Žáček byl jedním z účastníků listopadových událostí roku 1989. Později se stal hlavou Ústavu pro studium totalitních režimů a dnes je zákonodárcem. Po takřka třiceti letech od sametové revoluce má za to, že duch této revoluce umírá. Svou vinu na tom podle jeho názoru nese i prezident Miloš Zeman, který odkaz revoluce zlehčuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Je mi z vás zle, bezmozci. Šibenice, květiny v koši, a prý že nejsme jako oni... Budete koukat, odkud znějí tyto hlasy
Premiér Andrej Babiš (ANO) se proplížil na Národní třídu v noci a položil tam věnec k uctění památky 17. listopadu 1989. Stejně se zachoval i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se Babiš zachoval zbaběle. Tvrdě však odsoudila i ty občany, kteří hodili Babišův či Okamurův věnec do koše. Takovéto chování je podle ní primitivní, odsouzeníhodné a nedůstojné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ukradené výročí. Lidi, nebuďte užitečnými idioty. Expert na geopolitiku ukazuje, co stojí za dnešními protesty proti vládě
„Lidé, nebuďte užitečnými idioty, jako v roce 1989. Za současnými protivládními demonstracemi může být neochota podepsat Globální pakt o migraci, tendr na jadernou elektrárnu nebo válka gangů usilujících o politickou moc, uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku, ve své zdrcující analýze polistopadového vývoje a současných událostí, ze které tuhne krev v žilách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Milión neomarxistických chvilek pro pokrokovou demokracii
Informační bomba s Babišem juniorem explodovala a již začali vyrážet do bojového šiku aktivisté a činovníci nejrůznějších nátlakových neziskovek pod praporem pravdy a liberální demokracie. Tedy pravdy té, kterou sami považují za přijatelnou, a demokracie té správné, liberální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miloš Jakeš prozradil, kdo prý spustil Listopad 1989. Padla konkrétní jména
Bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš je přesvědčen o tom, že studentské shromáždění 17. listopadu 1989 v Praze zneužili pro své účely příslušníci Státní bezpečnosti v čele s Alojzem Lorencem ve spolupráci s některými členy tehdejšího ústředního výboru KSČ, kteří si přáli změnit stranické vedení. „Chtěli změnit svým činem vedení strany, a zatím otevírali cestu k likvidaci socialismu,“ uvedl šestadevadesátiletý Jakeš v prohlášení, které předal ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Takto aktivisté skupiny Kaputin vyhodili květiny Babiše a Okamury. Jsou neslučitelné s demokracií, vzkázali
Předseda vlády Andrej Babiš a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura položili na Národní třídě květiny už v nočních hodinách. Dlouho ale u památníku 17. listopadu nevydrželi. Nad ránem se dostavila skupina aktivistů, která je přímo před televizní kamerou vyhodila do odpadkového koše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Slonková Babišovi napovídala, co má říkat. Vidět to nesestříhané, možná bychom se divili, rozebírá Petr Žantovský. Na ČT „zazářil“ okřikující moderátor i expert vážně strašící postřílením opozice
TÝDEN V MÉDIÍCH Hodně otazníků visí podle Petra Žantovského nad reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, při níž zpovídali Andreje Babiše mladšího. Reportérka v podstatě napovídala, jak má premiérův syn odpovídat, a protože šlo o sestřih, tak není jisté, že ty odpovědi byly opravdu reakcí na předcházející odpovědi, nebo jestli tam té nápovědy bylo ještě víc. Mediální analytik kroutí nevěřícně hlavou nad tím, že i přesto 99 procent médií a nějakých 49 procent politiků začalo brát reportáž jako bernou minci, o níž se nediskutuje. Je to rozehrané podobně jako kauza Olovo, při níž byl také terčem nenáviděný premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace o třináctém slosování Účtenkovky
Do třináctého kola zaregistrovalo 352 023 soutěžících celkem 15 942 282 účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14 022 118.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Oslavy 17.listopadu skončily na Václaváku „Koncertem pro budoucnost“. Moderoval Jindřich Šídlo
Na Václavském náměstí v Praze dnes odpoledne začal vystoupením Pražského výběru Koncert pro budoucnost. Až do večerních hodin se na pódiu budou střídat hudebníci a řečníci, napsala k akci ČTK. Po šesté hodině večer bylo Václavské náměstí kompletně zaplněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Dokážeme si uchovat „chladnou hlavu“?
Česko se koupe v mediální selance - nadávka stíhá nadávku, výčitky jsou „všednodenním“ chlebem, osočování je mediální polévkou pro chudé. Emoce stíhá emoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Setrvání trestně stíhaného premiéra ve funkci je nepřípustné
Komentář na facebookovémn profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bojovník s korupcí Razima: Pracoval jsem v BIS za Havla a jsem na to hrdý. Babiš je práskač StB. Nezbavili jsme se komunismu v nás
ROZHOVOR Zakladatel a ředitel neziskové organizace Kverulant bojující s korupcí Vojtěch Razima byl jedním ze studentů, kteří se zúčastnili listopadových demonstrací v roce 1989, tedy v době, kdy se lámal socialistický režim. V devadesátých letech pak pracoval coby zpravodajský důstojník pro Bezpečnostní informační službu za doby úřadování prezidenta Václava Havla a dle svých slov je na to hrdý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se protikorupční aktivista Razima vypořádal jak s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem, tak i s prezidentem Milošem Zemanem. Rozpovídal se i o tom, jak spolek Kverulant bojuje s korupcí a jak vnímá možný posun v řešení tohoto problému v Česku. Nezbavili jsme se takového toho komunismu v nás, toho chrapounství, snahy to ohnout a ošulit, popisuje své dojmy Razima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odkaz 17. listopadu není stále naplněn
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Lůza na Národní
Když jsem dnes ráno (17. listopadu 2018) otevřel veřejnoprávní zpravodajský server ČTK, nevěřil jsem vlastním očím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Fórum cestovního ruchu
Osmý ročník konference Fórum cestovního ruchu s podtitulem "Nové cesty" se uskuteční ve dnech 21. – 22. listopadu 2018 v prostorách EA Hotelu Tereziánský Dvůr v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká suverenita: Jen duševní zrůdy vyhazují květiny z pamětních míst
Česká Suverenita žádá exemplární potrestání těch, kteří ukradli od pamětní desky květiny demokraticky zvolených představitelů státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Liberální demokracie zajišťuje lidem ten nejlepší život v historii, kázal student na Albertově. Rektor Bek litoval zvolení Kubery
Češi, Moravané a Slezané si připomínají výročí boje za svobodu a demokracii. Před 29. lety se začala s konečnou platností hroutit komunistická moc. K jejímu zhroucení tehdy napomohli i studenti. Dnešní studenti si jejich počínání připomněli na pietním aktu na Albertově v Praze. Senátor, rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek studenty varoval, že naši dnešní svobodu ohrožují oligarchové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Vytleskaný Jiří Drahoš na Národní: Zemanovy hrátky. Je zase na koni. Takto se státník nechová
U pamětní desky na Národní třídě v Praze, kam premiér Andrej Babiš po půlnoci přinesl kytici, kterou pak někdo vyhodil do koše, vyzpovídala televize Prima nového senátora a bývalého kandidáta na prezidenta České republiky Jiřího Drahoše, který se účastnil i pietního aktu u Hlávkovy koleje. Zdůraznil, že za svobodu a demokracii je stále třeba bojovat a prozradil, jaký čeká vývoj situace na vládní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Připomínka studentů, popravených v roce 1939. Sólo měl Milan Štěch
Uzavření vysokých škol nacistickými okupanty 17. listopadu 1939 a smrt studenta Jana Opletala a dalších umučených a popravených studentů si dnes připomněli lidé u Hlávkovy koleje v Praze. Výročí událostí z roku 1939 o 50 let později stálo na začátku sametové revoluce. Setkání se zúčastnili politici, zástupci vysokých škol, studentů, akademické sféry i církví. Zazněly především apely na to, aby lidé nezapomínali na oběť studentů i na to, aby se jediný mezinárodní svátek s českými kořeny vrátil do českých kalendářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Menšiny, které prohrály volby, nerespektují vůli většiny národa
Výzva plitikům a politickým stranám k ukončení destrukce naší společnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Češi oslaví 17. listopad při pouličních slavnostech i protestech
Lidé v Česku si dnes připomenou události spojené se 17. listopadem 1939 a 1989. Hlavním dějištěm oslav bude tradičně Praha, průvody, happeningy, koncerty, proslovy a další akce ke Dni boje za svobodu a demokracii jsou však naplánovány i v dalších měst. Hlavní město a Brno vedle toho čekají demonstrace proti vládě premiéra Andreje Babiše nebo prezidentu Miloši Zemanovi a jeho výrokům na adresu Romů. Sám prezident nemá v plánu k oslavám veřejně vystoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Premiér Babiš narušuje fungování právního státu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DIAMO: Státní podnik se účastnil technologické mise po Argentině
Přední čeští odborníci se pod vedením CzechInvest účastnili technologické mise po Argentině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Česká a slovenská móda oživila Brusel
Od pátku do neděle 9. až 11. listopadu 2018 ožilo centrum Bruselu soudobou českou a slovenskou módou a designem. V historické budově tržiště Halles St. Géry během víkendu představilo svou tvorbu 18 českých a slovenských mladých, nicméně výrazných návrhářů, kteří svým neotřelým designem jednoznačně zaujali a nadchli návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího
Poté, co aktivista ze spolku Kaputin Otakar van Gemund nad ránem do kamery TV Prima řekl, že Andrej Babiš a Tomio Okamura by neměli mít právo pokládat květiny k památníku 17. listopadu, zařídili se další „oblíbenci“ těchto skupin po svém. Korunu všem večer nasadil poslanec Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soudruh Mikuláš Bek, chodící ostuda ODS. Drsný pravičák dal průchod zhnusení z výstupu senátora, kterého podpořila i pravice
Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, se znovu přihlásil o slovo. Pár měsíců poté, co vzdal boj o druhý vstup do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, napsal pár slov na adresu nově zvoleného senátora Mikuláše Beka. Velmi ostrých slov. Senátor Bek je prý velkou ostudou ODS a jasným symbolem jejího „pravdoláskařského úpadku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Proti Babišovi a Zemanovi se demonstrovalo i v Brně: „Táhni z Hradu, Babiš do vězení!"
Kolem jednoho tisíce lidí přišlo dnes odpoledne v Brně na demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Mnozí z nich drželi v rukou transparenty, které označovaly Babiše za podvodníka, lháře nebo agenta StB. Mluvčí policie Lenka Drahokoupilová ČTK řekla, že demonstrace byla klidná, bez konfliktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Vyhození kytice napovažuji za něco, čím by se měla zabývat policie
Komentář na facebookovém profilu k událostem na pražské Národní třídě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Babišovo provinění aneb Úspěch se neodpouští
Ta naše povaha česká má závrtné problémy s tím, vyslovit uznání a obdiv úspěšnému člověku. Na rozdíl, např od USA, je u nás úspěch obrovským proviněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bakalu vyvlastnit! Agrofert vyvlastnit! Sváteční akci revoluční levicové mládeže završila show s gumovým Klausem
REPORTÁŽ Gumový Václav Klaus, coby hlavní architekt kuponové privatizace v Česku, rozhazující do vzduchu bezcenné papírky, slova o cenově nedostupném bydlení, horentně se zvyšujících nájmech a pracující chudobě – zhruba v takto negativním stylu si výročí 17. listopadu 1989 na pražském náměstí Republiky připomněli levicově naladění aktivisté. Demonstraci s názvem „Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou“ na místo svolaly iniciativa Socialistická solidarita, iniciativa Bydlet-Žít a Alternativa zdola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Generální ředitel převzal ocenění Řád vavřínu
Nejvyšších poct podnikatelské veřejnosti se letos dočkalo za účasti více než 400 podnikatelů, představitelů státní správy a osobností veřejného života celkem 14 osobností z řad podnikatelů, manažerů, lékařů, sportovců i vědeckého a uměleckého světa. Ocenění převzal také generální ředitel České pošty Roman Knap.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podvodný sameťák, do škol se zavádí esesácký duch. Přesně kvůli tomu studenty v roce 1939 popravovali, připomíná zpěvák a senátní kandidát
17. listopadu v roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům a na základě vyhlášky říšského protektora Konstantina von Neuratha proběhlo uzavření českých vysokých škol. Za jedním z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky se dnes ohlíží i Pepa Nos, zpěvák a senátní kandidát. Ostře kritizuje, že si lidé tyto udalosti nepřipomínají dostatečně, na rozdil od sametové revoluce. „Podvodný sameťák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ píše na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Odpouštějící paní Němcová?
Pár slov k projevu paní Němcové na manifestaci v Praze proti premiérovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Porota Banky roku ocení nejvýznamnější osobnost česko-slovenského peněžnictví za uplynulých 100 let
Mezi cenami letošního 17. ročníku prestižní Banky roku se objevuje jedna mimořádná kategorie, která si připomíná století české státnosti. Osobnost československého peněžnictví 1918-2018 vybírala odborná porota složená ze dvou desítek významných bankéřů, finančníků či ekonomů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO Takto vypadá Obývák Václava Havla. Přivítá vás tam Pithart, Wollner, nebo Aňa Geislerová
REPORTÁŽ ParlamentníListy.cz navštívily Národní třídu, kde si v rámci „Korzo Národní“ lidé připomínají výročí 17. listopad 1989, kdy padl socialistický režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Andreji Babiši, nikdy Ti nedovolíme zřídit v naší zemi despocii
Reakce na facebookovém profilu k prohlášení premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Na Národní třídu dorazil Kalousek a něco řekl Parlamentním listům...
Na Národní třídě je od rána živo. Do tradičního festivalu pokládání věnců k památníku 17. listopadu často proniká aktuální politika a letos, když výročí přišlo do časů politické krize, se rozhodně nečekalo, že by to bylo jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aspoň o víkendu si připomeňte československé svátky
Chtěli byste si připomenout významné československé svátky a ukázat svým dětem, proč jsou některé dny tak důležité? Pak společně přijďte v sobotu 17. listopadu do Nové budovy Národního muzea na akci s názvem Aspoň na víkend si připomeňte československé svátky. Nejenže využijete sváteční vstup zdarma do Národního muzea, ale také se vaše ratolesti dozví zábavnou formou řadu zajímavých informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sabino, vždyť víš, kudy se do Agrofertu chodí... Babiš teď může ve volbách dostat klidně 40 procent, tuší novinář
Reportáž, za kterou stojí investigativní novinářské duo Slonková a Kubík a objevil se v ní Andrej Babiš mladší, jeden z obviněných v kauze Čapí hnízdo, vzbuzuje obrovský rozruch. Někteří se nad ní ale pořádně baví, jako například redaktor MF DNES Petr Kolář, podle kterého v ní Slonková místy extrémně přehrává. Díky tomuhle dílu volební preference Babišova hnutí odhaduje nyní na úctyhodných čtyřicet procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Hon na Babiše pokračuje
Nebyl jsem nikdy stoupencem Andreje Babiše a vždycky jsem považoval za špatné, když se do čela vlády postaví člověk s mnohonásobným střetem zájmů a také „majitel“ obvinění z trestného činu. Ukázalo se však, že jiné řešení povolebního uspořádání, nežli Babišova vláda, prostě není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Květiny od Zemana, Babiše a Okamury na Národní třídě vyhodili do koše. Kalousek to schvaluje slovy o vyšším principu mravním
Na Národní třídě je od rána živo. Do tradičního festivalu pokládání věnců k památníku 17. listopadu často proniká aktuální politika a letos, když výročí přišlo do časů politické krize, se rozhodně nečekalo, že by to bylo jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Zákonodárci v roli vyšetřovatelů
Vážení straničtí představitelé politických uskupení v Poslanecké sněmovně. Vaše zaslepenost vůči potřebám občanů této republiky je odstrašující. Způsob vlády v naší republice vám vyhovuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Od včerejška mohou nestátní neziskové organizace žádat o podporu
Ministerstvo pro místní rozvoj dnes vyhlásilo výzvu pro nestátní neziskové organizace (NNO). Žádosti pro oblasti Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb, Metodická podpora poradenství v oblasti bydlení a Udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí je možné podávat od dnešního dne až do 17. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza se synem Babiše v Evropě nepoznamená, říká francouzský expert. Macron ho potřebuje jako spojence
Uškodí kauza údajného únosu Andreje Babiše mladšího českému premiérovi v Evropě? Podle slov francouzského analytika Martina Michelota ne, alespoň dokud jej opravdu neodsoudí za dotační podvod. Do té doby evropští politici nemůžou prý dělat skoro nic. „Jeho důvěryhodnost to zasáhlo, ale Macron spojence potřebuje,“ dodal expert. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Že byl Listopad 1989 spiknutí? To si vykládají ti nedocenění, vzkazuje historik
Listopadové události dnes Češi vnímají podle své dnešní situace. Nespokojení a zklamaní lidé často považují revoluci za naplánované spiknutí mocných, říká ředitel Ústavu pro soudobé dějiny Miroslav Vaněk v rozhovoru pro server Echo24.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Opozice chce prostě svrhnout vládu
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Cílem vzdělávání je výchova sebejistého, kriticky myslícího člověka
V pondělí 19. listopadu 2018 v Poslanecké sněmovně PČR proběhne konference na téma spotřebitelského vzdělávání dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Marek Benda k výročí Listopadu: Je špatné kastovat, že toto jsou ti praví pokračovatelé. Mám obavy, jak mi znovu začínají říkat, co smím dělat
ROZHOVOR Demokracie není podle poslance ODS Marka Bendy něco, co máme navždy, na věčné časy. „To jsou věci, které si každá generace musí svým způsobem hájit a musí se o ně starat. To není nějaký automat, který může vydržet,“ prohlásil syn známého disidenta a polistopadového politika Václava Bendy v rozhovoru PL k výročí 17. listopadu 1989. A současně uvedl, že podle něj je celá vláda Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana do značné míry rehabilitací předlistopadových poměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Není to málo, Antone Pavloviči?
Homosexualisté a jejich zpovykaná lobby chtějí protlačit do zákona, že manželství je svazek nikoli muže a ženy, nýbrž dvou osob. A tak mě tak napadá:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý europoslanec Mach: Dneska nic neslavím. Je to výročí akce SSM, kterou proslavil trockista Uhl a přivlastnili si ji pravdoláskaři
Někdejší europoslanec za Českou republiku Petr Mach (Svobodní) 17. listopad neslavívá. Proč? Protože tento svátek si prý přisvojili pravdoláskaři, kteří se považují za lepší, ačkoli lepší vůbec nejsou. Alespoň podle Macha ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Režisér Jan Hřebejk vzpomíná: Na Národní nás stlačili, to byla největší sviňárna. Pak jsem utekl ke kamarádovi a viděl to na CNN...
Celé Česko si dnes připomíná 29. výročí sametové revoluce. Režisér Jan Hřebejk na 17. listopad 1989 zavzpomínal pro televizi Prima. Hřebejkova vzpomínka je trochu jiná, než u řady pamětníků, Pamatuje si totiž, jak o listopadu 1989 v tehdejším Československu referovala americká CNN. Prozradil také, čeho si na 17. listopadu 1989 cení nejvíc, A navrch přidal vzpomínku na jednu „komunistickou prasárnu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Zaměstnanci vlastními silami částečně zrekonstruovali byt v Táboře
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře získal místní značně znečištěný byt o velikosti 2 1 a se spoluvlastnickým podílem na společných částech domu v hodnotě větší než 790 000 Kč v rámci tzv. odúmrti. Zaměstnanci ÚZSVM ho vlastními silami vyklidili, následně vyčistili a kompletně vymalovali, aby byl co nejdříve nabídnut k prodeji. Díky tomu, že nemuseli najímat externí firmu, ušetřili státu peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Balín: Odkaz 17. listopadu 1989 dnes aktuálnější než kdy jindy...
Najde česká společnost konečně "svou" představu demokracie a cestu do Evropy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Aleš Herman rezignoval na funkci ředitele IKEM
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. 12. 2018. Po sedmi letech svého působení v přímo řízené organizaci Ministerstva zdravotnictví se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Lipová alej v Radkově je zachráněna, radní zasadili 18 nových stromů
Unikátní historická alej v Radkově na Opavsku, která téměř dvě stě let lemuje někdejší kočárovou cestu od radkovského kostela k zámku v Dubové, se „podruhé narodila“. V den státního svátku 17. listopadu tu na počest 100. výročí vzniku Československa krajští radní zasadili symbolických 18 nových lip velkolistých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Daniel Herman na Národní třídě: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Babiš se asi bojí lidí
Lidé začínají chtít, aby existoval soulad mezi osobní slušností a výkonem veřejné funkce, řekl dnes na Národní třídě při uctění památky 17. listopadu poslanec KDU-ČSL a bývalý ministr kultury Daniel Herman, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Lidé, kteří aktivně bojovali za svobodu a demokracii, jsou skuteční hrdinové
Na výročí 17. listopadu předseda ODS tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Fiala označil disidenty za skutečné hrdiny. Disidenti a jejich odhodlání jsou podle Fialy inspirující dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna ocení nejlepší komunitní knihovny Jihomoravského kraje roku 2018
V úterý 20. listopadu 2018 převezme na slavnostním setkání knihoven a zastupitelů obcí Jihomoravského kraje v Moravské zemské knihovně v Brně pět nejlepších knihoven ocenění Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2018 jako vyjádření uznání za vynikající práci při rozvoji komunitního života obce, jehož se knihovna stala neodmyslitelnou součástí, a za nadstandardní rozvoj veřejných knihovnických a informačních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klub českého pohraničí: Vyzýváme všechny občany k rozvážnému chování a osobní odpovědnosti
Stanovisko Národní rady Klubu českého pohraničí k současné politické situaci v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Výstava přibližuje historii vojenského zpravodajství
Ředitel Vojenského zpravodajství brigádní generál Jan Beroun a ředitel Vojenského historického ústavu plukovník gšt. Aleš Knížek na Vítězném náměstí v Praze slavnostně zahájili výstavu Ve službách republiky – 100 let vojenského zpravodajství. Expozice mapuje historii vojenského zpravodajství a připomíná jeho důležité milníky. Výstavu připravil Vojenský historický ústav ve spolupráci s Vojenským zpravodajstvím, které si v letošním roce připomíná 100 let od svého založení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kiska: 17. listopad je nejdůležitější den v moderní historii země
Slovenský prezident Andrej Kiska označil 17. listopad, výročí takzvané sametové revoluce v Československu, za nejdůležitější den moderních dějin Slovenska. V tento den země podle něj oslavuje mládí, odvahu a svobodu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Svoboda slova ano, ale pouze pro někoho
Reakce na aktuální události na Národní třídě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podle STAN je odkaz boje za svobodu nyní opět aktuální
Věnec k pamětní desce na Národní třídě v Praze, která připomíná brutální zásah policejních jednotek na demonstraci 17. listopadu 1989, dnes položili i zástupci opozičního hnutí STAN. Sedmnáctý listopad označili za den, který umožnil společnosti svobodně se vyvíjet, a doufají, že to budoucnost nepopře. Řekl to poslanec Vít Rakušan. Zahození kytic od některých politiků včetně premiéra Andreje Babiše bylo podle něj projevem občanské nespokojenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd se zúčastnila oslav sametové revoluce
Před devětadvaceti lety skončila komunistická diktatura. Mezinárodní den studenstva a boje studentů za svobodu si připomněla i Akademie věd ČR. Její předsedkyně Eva Zažímalová nejprve na zámku v Lužanech předala ocenění Josefa Hlávky a 17. listopadu se zúčastnila pietní akce u Hlávkových kolejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Je třeba stanovit pravidla a regulaci, aby drony neohrožovaly letecký provoz a občany
Počet dronů na území České republiky roste. Zatímco profesionálně užívaných a evidovaných strojů je dnes zhruba tisícovka, rekreačně užívané drony jsou mezi občany po desetitisících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zakázala med ze Střední Ameriky, označený klamavými údaji
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila kontrolované osobě NATU s.r.o., aby neprodleně stáhla z nabídky nevyhovující med „Květový pomerančový med“ v balení 250g, s označením data minimální trvanlivosti do: 12/2019, výrobce: Včelařství Thomayer, Josef Thomayer, Chodov 24, Trhanov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Faltýnek premiérem?
Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci kolem kauzy Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Toxický veřejný prostor nesmí být pánem politiky
Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci na politické scéně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Podnikatelé se budou prezentovat čínským investorům
Zástupci čínského regionu Jilin navštívili Krajský úřad Pardubického kraje, kde jednali s 1. náměstkem hejtmana Romanem Línkem a zástupci Krajské hospodářské komory především o možnosti prezentace podnikatelů a významných zaměstnavatelů v rámci veletrhu, který je plánován na podzim příštího roku. Jedná se již o druhou návštěvu představitelů tohoto regionu do Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DSZ: Stížnost na volby do zastupitelstev obcí
DSZ - volební strana DSZ a NK - se rozhodla (po konzultaci s právním zástupcem) k využití možnosti dané jí zákonem k podání odvolání, resp. stížnosti k Ústavnímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Svatomartinskou konferenci zakončila debata o bid riggingu
Druhý den Svatomartinské konference 2018 zahájil místopředseda ÚOHS Petr Solský tématem Významná tržní síla – harmonizace boje proti „nekalým“ obchodním praktikám v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš vysvětlil, proč šel na Národní už v noci. Pospíchá do Švýcarska za nemocným synem
Premiér Babiš položil květiny na Národní třídu už v nočních hodinách. Podle svých slov proto, že hned poté odjel do Švýcarska za svým psychicky nemocným synem. Mnozí si ale stále myslí, že se chtěl vyhnout demonstrantům. Včetně místopředsedy lidovců...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Za zahalení obličeje na veřejnosti pokuta až deset tisíc. Navrhuje SPD
Hnutí SPD Tomia Okamury chce až na výjimky zakázat zahalování obličeje nebo jeho části na veřejnosti. Předpokládá to přestupková novela poslanců hnutí, které je označováno za protiislamistické. Za porušení zákazu by lidem hrozila podle předlohy až desetitisícová pokuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Na co si tu hraješ, estébáku? Na Babiše na Národní třídě pokřikovali i v noci
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na Národní třídě v Praze, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989. „Na co si tu hraješ, estébáku?“ pokřikovali během jeho pokládání květin kolemjdoucí na premiéra. Jeho květiny nakonec skončily v koši, narušení piety už prošetřuje policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Ejpovickým tunelem projel první expres, cestování mezi Prahou a západními Čechami zrychlí
Vlaky Českých drah od včerejška jezdí nejdelším tunelem Česka. Prvním vlakem s přepravou osob se stal krátce po desáté hodině Západní expres č. 555.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj vyslal řidiče záchranky, policie i hasičů, aby si zdokonalili své dovednosti
Řízení v kritických podmínkách nebo ve vysoké rychlosti vyžaduje nadstandardní řidičské dovednosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: O svobodu lze přijít snadno, proto si musíme 17. listopad připomínat
Občanští demokraté si památku 17. listopadu připomněli tradičně na Národní třídě, kde položili kytici zástupci vedení ODS, členové i příznivci strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fakulta stavební ČVUT nabídne zájemcům o studium požární experiment
Středoškoláci si mohou letošní podzim vybrat hned ze dvou dnů, kdy navštíví Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT. V pátek i v sobotu 23. a 24. listopadu je pro ně od 9 do 14 hodin připraven program, kdy se seznámí se studijními programy, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Přes 120 psů lidí bez domova bylo v Praze naočkováno a označeno čipy
Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
K výročí bude koncert proti totalitě. Zazní například kvartet Památce Jana Zajíce
Skladby autorů, kteří žili v totalitních režimech nebo byli vystaveni různým formám bezpráví, uvede k dnešnímu Dni boje za svobodu a demokracii Koncert proti totalitě. Konat se bude večer v Sále Martinů na pražské HAMU a zazní na něm například díla Witolda Lutoslawského, Bohuslava Martinů a Ervina Schulhoffa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda: Poslední den otevřených dveří v Kramářově vile přilákal 1436 návštěvníků
V sobotu 17. listopadu 2018 si mohli zájemci naposledy v tomto jubilejním roce prohlédnout netradiční prostory vily Naděždy a Karla Kramářových. I přes mrazivé listopadové počasí si tuto možnost nenechala ujít řada návštěvníků z celé České republiky. Den otevřených dveří se uskutečnil u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Města mají právo odstraňovat vraky ze svých ulic
Města a obce si neví rady s nepojízdnými vraky na svých ulicích. Některá volají po změně legislativy, která by jim umožnila auta odstraňovat. Nemusí však čekat. Platná právní úprava umožňuje odstraňování nejen vraků, ale také automobilů bez platné technické kontroly. Vlastníky místních komunikací jsou obvykle obce a právě na jejich návrh může silniční správní úřad nařídit provozovateli vozidla odstranění vraku. Pokud tak provozovatel v zákonné lhůtě neučiní, může jej odstranit obec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist