Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.758x, což odpovídá cca 91.730-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hejtman Štěpán: Společné obědy zlepšily i vztahy se spolužáky
Druhým rokem je Královéhradecký kraj zapojen do projektu Obědy do škol, jehož smyslem je potravinová pomoc dětem ze sociálně slabších rodin. Ve školním roce 2018/2019 čerpá tuto podporu 430 dětí, jejichž rodiny se nacházejí v takzvané hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Moc hezké pojednání o Zemanovi a Babišovi. Sepsal jej Martin Fendrych
Babiš se topí, Zeman dává najevo, že hodlá pohrdat Sněmovnou. Těmito slovy hodnotí aktuální vládní krizi komentátor serveru Akruálně.cz Martin Fendrych. A to prý ještě není na celé dnešní krizi to nejhorší...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovec se snaží prosadit Čapí hnízdo na bezpečnostní výbor. Jestli chce pindat, tak já půjdu dělat něco užitečného, vzkazuje komunista Ondráček
Za pár dní bude Sněmovna rozhodovat o osudu premiéra Andreje Babiše (ANO). Ještě před tím by se bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny mohl zabývat otázkou, zda se Babiš pokouší ovlivňovat kauzu Čapí hnízdo, ve které je obviněn. Poslanci ANO, SPD a KSČM však považují takové jednání výboru za zbytečné. Komunista Zdeněk Ondráček má dokonce za to, že by výbor o této otázce jen zbytečně „pindal“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: ČSSD - být či nebýt... (ve vládě)
Když si pustím televizi a vidím a slyším, co se děje, cítím se jako Alenka v říši divů. Nějaká skupina redaktorů a politických funkcionářů se mermomocí chce zbavit premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Utajené rozhodnutí, které ukončilo epochu
Z plejády letošních jubilejních „osmiček“ bylo vůbec nejhalasněji vzpomínáno 50. výročí vstupu vojsk do Československa. Kupodivu taktéž kulaté výročí data epochálního významu, kdy bylo přijato zásadní rozhodnutí o odchodu sovětských vojsk z celé východní Evropy, zůstalo zcela opomenuto! Přitom někteří geopolitičtí pozorovatelé cynicky konstatují, že z dlouhodobého aspektu se 21. 8. 1968 nic podstatného nezměnilo – socialistické Československo bylo součástí sovětského bloku před intervencí a zůstalo jí potom i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Spolupracoval s Havlem, teď promluvil. Sametovou revoluci prý odstartovala KGB
EXKLUZIVNĚ Dr. Jiří Valenta býval akademikem. Kromě toho se v 90. letech minulého století pohyboval I v české diplomacii. Vedl Ústav mezinárodních vztahů a pracoval jako poradce Jiřího Dienstbiera staršího či prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. V 60. letech Valenta studoval na pražské VŠE po boku současného prezidenta Miloše Zemana, aby v roce 1968 v reakci na srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy emigroval na Západ. Nakonec skončil v USA, kde mu v akademické kariéře pomohl otec Madeleine Albrightové František Korbel. V článku, který Valenta poskytl redakci ParlamentníchListů.cz, tento ostřílený analytik a specialista na Sovětský svaz vzpomíná na to, jak to bylo se sametovou revolucí. A přichází se šokující teorií, která otřese nejedním teplým místečkem. Jeho komentář přinášíme v českém překladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták po vyznamenání od Zemana musel skončit v Akademii věd. Teď nám pověděl nepěkné věci o poměrech ve vědě i o Německu, které tak obdivujeme...
ROZHOVOR Často skloňovaný neomarxismus, jakési hledání přeměny reálných poměrů ve společnosti, je v podání hledačů degradováno a redukováno na jakousi touhu po životě spíše bez pravidel a povinností, jen s osobnostními právy. A to láká všechny mladé a sociálně nevyhraněné občany, proto volí hnutí právě na znamení svého protestu. Tak komentuje profesor Šesták situaci ve společnosti, v níž selhaly konvenční strany. Při zamyšlení nad významným říjnovým i listopadovým výročím se zamýšlí i nad tím, proč fotka Putina pobuřuje, zatímco foto Merkelové nás uspokojuje, proč kšeftovat s Německem je košer, ale s Ruskem je to nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Šibenice proti Babišovi: Drsná slova z Hradu. A nejen odtamtud
Na demonstraci proti současné vládě se včera na Václavském náměstí objevily také šibenice s heslem: Mafie patří na šibenici, a ne do vlády! Proti těmto symbolům se postavil nejen hradní mluvčí Jiří Ovčáček, ale i spolek Kaputin, jenž mimo jiné stál za vyhazováním květin, které k památníku na Národní třídě položili politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČT lže! Z pana Bartoška se mi chce zvracet! Kauza hyen! Faltýnek, lidovec a brutální řež, jakou Moravcova věž dlouho nezažila
„ČT lže! Z pana (Jana) Bartoška se mi chce zvracet! Tady se dělá mediální kauza hyen!“ Moderátor Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval 1. místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a ten se pořádně rozjel. A nebyl sám. Lidovec Bartošek zmínil „slimáčky“, když hovořil o poslancích SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šibenice, výkaly přede dveřmi, dokonce Molotovovy koktejly. Komunistický generál připomněl Kocábovi, co prováděli „sametoví“ demonstranti v roce 1989
Mohla socialistická armáda zvrátit sametovou revoluci? Co by se stalo, kdyby čeští vojáci začali střílet do lidí? Udělali by to vůbec? V nedělní Partii televize Prima o tom debatovali bývalý velitel Západního vojenského okruhu Mojmír Zachariáš a jeden z klíčových aktérů Občanského fóra Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): 17. listopad pro mě není jen zapálení svíčky na Národní třídě
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): V Českých Budějovicích jsme součástí koalice
TOP 09 bude v následujícím období součástí koalice v Českých Budějovicích. Na svém ustavujícím zasedání rozhodlo zastupitelstvo o novém složení rady města, ve které bude mít TOP 09 funkci náměstka primátora. Do voleb TOP 09 kandidovala pod názvem Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09 na jedné kandidátce s KDU-ČSL a má s ní společný klub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Zkušební provoz v nejdelším tunelu je povolen do 31. prosince
Drážní úřad povolil ve čtvrtek v 15:50 hodin provoz v jižním tubusu Ejpovického tunelu, který je součástí přeložky tratě mezi Plzní a Rokycany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Schází jen křižník Aurora…
V Praze je rušno, slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíš s tou polistopadovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V demokracii se musíte občas podřídit vítězi. Totalita je snažší, s davem se dá manipulovat, ale je to nebezpečné. Hudební producent Trdla připomíná Francouzskou revoluci
ROZHOVOR „Hlas lidu, hlas boží. Může se stát cokoli. Jen se bojím toho, že s davem je možné dost dobře manipulovat. A manipulace je vždycky nebezpečná,“ říká k současné atmosféře v zemi hudební producent Aleš Trdla. V rozhovoru promluvil nejen k 17. listopadu, ale také k situaci kolem Andreje Babiše. Zmínil také Václava Havla a Miloše Zemana a prozradil, jak vidí nezávislost českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Říha (KSČM): Společnost se radikalizuje
Jsme svědky událostí, které ještě více rozdělují společnost. Je na místě, komu to slouží a kam až chce a je ochoten toto rozdělení dotáhnout. Nenávist a rozdělení naši společnosti je na vrcholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Istanbulskou úmluvu nesmíme schválit. Sedmnáct zásadních důvodů od poslance Kobzy
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Použití utajené nahrávky indisponovaného syna považuji za projev neuvěřitelné novinářské špíny. Koneckonců, metody paní Slonkové nikdy neoplývaly etikou. Nejsem si jist svojí umírněnou reakcí, kdyby se něco podobného stalo mně a mým dětem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec SPD Jiří Kobza, místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. „Hnutí SPD této vládě důvěru nedalo ani při prvním schvalování 11. 7. 2018. Nevidím důvod, proč bychom měli podpořit vládu s účastí ČSSD, která je prounijní, podporuje migraci, Istanbulskou smlouvu a další ultralevicové směřování nadnárodní Evropy, se kterým se SPD jako vlastenecké hnutí nemůže ztotožnit,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kalousek? Jako sňatkový podvodník, udeřil Václav Klaus mladší. Aktuální vyjádření, která vzbudí rozruch
ROZHOVOR „Vláda přijímá evropské, nesmyslné zákony, buzeruje směnárníky s vracením peněz. Čili tato vláda není dobrá vláda,“ tvrdí poslanec a občanský demokrat Václav Klaus mladší s tím, že proto bude hlasovat proti ní. Ohřívat si „polívčičku“ na kauze s Andrejem Babišem mladším ale nehodlá, protože jde o věc morálky. Upozornil však, že když Miroslav Kalousek mluví o ústavnosti a demokracii, je to, jako když sňatkový podvodník mluví o lásce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Nové vedení hlavního města
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na 1., ustavujícím, zasedání zvolilo primátorem hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba, který dostal na starost oblast informatiky, evropských fondů a zahraničních vztahů. Kdo očekával tolik slibovaný hladký průběh vcelku jednoduchého jednání, byl zklamán. Zasedání zastupitelstva se protáhlo až do půlnoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zničí nás roboti? U Moravce se rozeběhla ekonomická debata
Má se svěřit v budoucnu práce lidem, nebo robotům? České firmy si namísto lidí pořizují výkonnější stroje. Zakázek mají totiž dost, ale chybí jim pracovní síla. Politici a zaměstnavatelé hledají řešení. Stále častěji se mluví o digitalizaci, automatizaci a robotizaci, což by mělo prý zvýšit produktivitu a zažehnán by byl nedostatek pracovních sil. Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce na ČT24 o nové podobě pracovního trhu a rizicích s tím spojených debatovali europoslankyně Martina Dlabajová, analytik Evropského odborového institutu Jan Drahokoupil a ekonom Pavel Kysilka. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Buď půjdou ti dva do tepláků, nebo žijeme in US Protectorate
Situace je jasná. Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR, pod jehož jurisdikci oba podezřelí patří. Jde o redaktory Slonkovou a Kubíka, kteří ve službách Seznamu.cz navštívili ve Švýcarsku duševně nemocného syna předsedy české vlády, představili se mu jako novináři a požádali jej o rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman je vulgární a permanentně lže, Babiš čelí podezření z únosu syna. A vy se divíte, když někdo věnce těchto lidí hodí do koše? Johana Hovorková má jasno
Nelíbí se vám, že věnce prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo Tomia Okamury (SPD) skončily v odpadkovém koši? Na serveru Forum24.cz se dočtete, že Zeman či Babiš páchají v Česku mnohem horší věci. A pokud se nad něčím chceme pohoršovat, měli bychom se pohoršovat nad nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci kontrolují EET
Od začátku roku provedli liberečtí celníci celkem 350 kontrol zaměřených na povinnosti obchodníků evidovat tržby. Porušení zákona o evidenci tržeb zjistili v 73 případech. V příkazním řízení na místě udělili pokuty ve výši 212 000 korun, dalších 377 000 korun vyměřili pak ve správním řízení. K okamžitému uzavření provozovny liberečtí celníci přistoupit nemuseli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Brno hostilo první Český kosmický průmyslový den
Firmy navazovaly budoucí partnerství a mezi studenty hledaly nové talenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
K eurovolbám půjdeme na konci května
Volby do Evropského parlamentu budou v Česku 24. a 25. května příštího roku. Termín, který potvrdilo Ministerstvo vnitra v návrhu novely zákona o evropských volbách, vyplývá z březnového rozhodnutí Rady EU uspořádat volby na konci posledního květnového víkendu. Prezident je musí vyhlásit do 23. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Daň za roboty? A co příště?
Komentář na facebookovém profilu k úvahám o zavádění nových daní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Nic proti návštěvě otce u syna, ale...
Komentář na facebookovém profilu k cestě premiéra Babiše do Švýcarska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zklamaný David Rath po 17. listopadu: Takto jsem si to nepředstavoval, když jsme v roce 1989 obsazovali Lékařskou fakultu
David Rath má strach. Zdá se mu, že 29 let po sametové revoluci opět vládnou v naší zemi šiřitelé strachu. Neříkají si sice komunisté, ale jsou stejně nebezpeční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: České památky lákají na adventní program
Návštěvnost hradů, zámků a dalších památek ve správě Národního památkového ústavu v letošním roce opět překonala pětimilionovou hranici. Sezona ovšem zdaleka není u konce, nyní památky lákají na bohatý adventní program, který nabídne více než 130 akcí po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Co jsme dokázali a co dokážeme...
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český premiér pokládal věnec tajně v noci, posmívá se německý tisk. Jinde píší o „triumfu Václava Havla“
Německý, britský i ruský tisk si dnes všímá aktuálních politických okolností českých připomínek 17. listopadu 1989. Německý deník Süddeutsche Zeitung, rakouská televize ORF i ruská tisková agentura TASS zdůrazňují, že letošní oslavy se konají ve stínu skandálu kolem premiéra Andreje Babiše a jeho syna. Zahraniční reakce shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistům. Rozdávaly se Ceny paměti národa
Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odpůrci komunistů připomněli světelným řetězem jejich oběti
Lidským světelným řetězem několik desítek lidí večer na Národní třídě připomnělo události 17. listopadu a uctilo oběti komunismu. Akci, kdy lidé kladli do řady hořící svíčky, zorganizovala platforma Bezkomunistů.cz. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce varuje před Českým mincovním obchodem
Česká obchodní inspekce obdržela za poslední 3 roky 83 podnětů spotřebitelů, které upozorňují na jednání společnosti, která vystupuje na českém trhu pod názvem „Český mincovní obchod“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Šarapatka: Soumrak demokracie na Národní
Květiny pokládané k památníku 17. listopadu na Národní třídě jsou symbolem vzpomínek nejen na události před 29 lety, ale také na krvavé oběti nacistické brutality z doby okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistů. Rozdávaly se Ceny paměti národa
Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Svoboda a demokracie jsou velmi křehké
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Nejsme jako oni. Opravdu?
Bývaly doby, kdy snaha o položení květin kupříkladu ke hrobu Jana Palacha připomínala bojovou hru na pašeráky a pohraničníky. Policajti a estébáci tvořili kordon a jen málokomu se podařilo proniknout k cíli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Včera jsem byl navštívit svého syna Andreje
Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi
Moderátor Ray Koranteng exkluzivně pro TV Nova zpovídal premiéra Andreje Babiše ohledně kauzy jeho syna žijícího ve Švýcarsku. Andrej Babiš v rozhovoru vysvětlil, co se synem řešil ve Švýcarsku, opřel se do chování novinářů a také do politiků okolo Miroslava Kalouska. Najevo vyšly i podrobnosti o rozhovoru Babiše s Tomiem Okamurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath: Zase 17. listopad
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné. Současně jsme obsadili budovy lékařské fakulty a po nocích rozváželi letáky ,,revoluce"do nejrůznějších měst a vesnic. V prvních několika týdnech to bylo docela rizikové a řada lidí za to skončila ve vězení. S odstupem takřka třiceti let musím říci, že bych to udělal znovu - mělo to smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): K přijetí Istanbulské úmluvy v ČR nesmí dojít
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD ve vládě a návrhu na přijetí Istanbulské úmluvy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemluv bábu? Ne. Martha Issová promluvila k současné situaci
Herečka Martha Issová se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila k tomu, že je nesmírně šťastná, že zažila dobu, kdy byl Václav Havel naším prezidentem. „Chybí mi tu,“ poznamenala. Zároveň také uvedla, že současná společnost stále čeká velké vůdce, kteří za nás všechno vyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Listopad, doba radosti a naděje, zklamání a skepse
V roce 1989 jsem byla studentkou medicíny. Když si vzpomenu na své pocity po událostech 17. listopadu a v týdnech, které následovaly, tak to byla euforie, radost a naděje i sebevědomé odhodlání, se kterým jsme se dívali do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Inspekce životního prostředí: Výrobce traktorů ZETOR porušil zákon na ochranu ovzduší
Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti ZETOR TRACTORS a.s. se sídlem v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Blansko: Boj za zdravou prostatu aneb Listopad pro muže
Již sedm let za sebou „bojuje“ v listopadu blanenská nemocnice za zdravá prsa žen. Třetím rokem bude „bojovat“ i za muže – za jejich zdravou prostatu, a to konkrétně vyšetřením prostatického specifického antigenu (PSA) v krvi u mužů nad 50 let zcela zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Úlohou předsedy vlády je řešit problémy země
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Automatizace vyžaduje nový styl a obsah vzdělávání
Technologický pokrok jde mílovými kroky kupředu, ale školství nedokáže dostatečně pružně reagovat. Jakým směrem se bude vyvíjet dál? Dokáže rozvinout v dětech i dospělých dovednosti, které bude vyžadovat společnost a trh práce? O těchto otázkách diskutovali účastníci setkání v CERGE-EI při Národohospodářského ústavu AV ČR (společném pracovišti Akademie věd a Univerzity Karlovy), kteří navštívili přednášku odborníka Harryho Patrinose ze Světové banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paní Slonková, neobtěžujte nás! Exmanželka Babiše vrátila úder nepřátelům premiéra. A už to jede...
V televizních novinách na TV Nova exkluzivně promluvila bývalá žena Andreje Babiše, která žije ve Švýcarsku s Andrejem Babišem mladším, jehož kauza otřásá již týden celým Českem. Na její vyjádření vzápětí zareagoval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Promluvil také vysoce postavený pracovník Seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík řekl, že je smutné, koho většina lidí volila. Varoval před Ruskem
Na Koncertu pro budoucnost 2018 Festivalu svobody mimo jiné vystoupili také herečka Eva Holubová či kněz Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Průlom: Babiš popsal, jak vypadala návštěva u syna Andreje a jeho matky. Řekne úplně vše
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k aktuální návštěvě ve Švýcarsku, kde se setkal se svým synem Andrejem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koalice by podle Hamáčka měla zůstat. Jiná varianta není
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by teď pro opoziční návrh na vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval. U Václava Moravce řekl, že opozice nemá plán pro případ pádu kabinetu. Pokud ČSSD odejde z vlády, nahradí ji hnutí Svoboda a přímá demokracie, uvedl. Zdůraznil však, že ČSSD o svém stanovisku teprve rozhodne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš vzkazuje demonstrantům: Protestujete proti nesmyslům, kterým jste uvěřili. O StB, o farmě, teď i o únosu mého syna
Premiér Andrej Babiš reaguje na tisíce lidí, kteří demonstrovali v sobotu během připomínky svátku 17. listopadu v Praze i v dalších krajských městech po celé České republice. Požadovali jeho demisi. „Protestující a odpůrci zneužívají choroby mého syna proti mně,“ napsal serveru iROZHLAS v SMS zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
A teď se do mě řada lidí pustí, jaký jsem asociál... Markéta Šichtařová hovoří o tom, co podle ní socialisté nikdy nedokáží pochopit
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Česká národní banka stále tak trochu nechápe, v jaké fázi hospodářského cyklu se nacházíme. Chce korunu silnější, protože je přesvědčená, že nás stále čeká příští rok silný hospodářský růst, což je ale podle Markéty Šichtařové chybný předpoklad. Analytička předpokládá, že koruna bude dál oslabovat, i kdyby ČNB dál zvýšila úrokové sazby. Největší hloupost, kterou by ČNB mohla udělat, by byla, kdyby jí z toho ruply nervy a začala opět intervenovat, tentokrát na posílení koruny. Když jsme ji před třemi lety potřebovali silnější, tak ji centrální banka oslabovala, když ji teď potřebujeme slabší, tak by ji ČNB posilovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z účelového natahování soudů se stal skvělý byznys. Soudce Fiala také o tom, jak se stát snaží každého chránit
Z účelového natahování soudních sporů se stal dobrý byznys, říká místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala. V rozhovoru pro Právo zveřejněném serverem Novinky.cz poukázal na to, že počet takových případů v tomto směru neustále narůstá a některým lidem tato vleklá řízení hrají do karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Za tohle nesete odpovědnost, Jane Hamáčku
Komentář na facebookovém profilu k cestě premiéra Babiše do Švýcarska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Negativní dopady vodní dopravy nelze kompenzovat v souladu s požadavky ochrany přírody
Vyjádření Správy NP České Švýcarsko k možnosti stanovení kompenzačních opatření významně negativních vlivů Koncepce vodní dopravy na EVL Labské údolí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Díky speciálu ke Dni neslyšících získaly Zprávičky evropskou cenu
Pořad Zprávičky ČT :D uspěl v soutěži evropských veřejnoprávních televizí. Speciální vydání ke Dni neslyšících získalo bronz na každoroční výroční konferenci Youth News Exchange (YNE), která se zabývá zpravodajstvím pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zaměstnávat hendikepované je prý příliš komplikované
Komentář na facebookovém profilu k zaměstnávání hendikepovaných na MPSV
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj a šetří díky úsporným opatřením 48 milionů na energiích
Jako každým rokem, tentokrát již podesáté, vyhodnotil Pardubický kraj úspory, kterých dosáhl prostřednictvím takzvaných EPC projektů, což jsou energeticky úsporná opatření v objektech v majetku kraje. Celkově je do EPC projektů zapojeno přes 50 organizací, které Pardubický kraj spravuje, jako například školy, nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kocáb a komunistický generál v Partii. Došlo i na nepěkné okamžiky listopadu 1989
Mohla socialistická armáda zvrátit sametovou revoluci? Co by se stalo, kdyby čeští vojáci začali střílet do lidí? Udělali by to vůbec? V nedělní Partii televize Prima o tom debatovali bývalý velitel Západního vojenského okruhu Mojmír Zachariáš a jeden z klíčových aktérů Občanského fóra Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli
Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl prý přítomen při vzniku Občanského fóra v Činoherním klubu. A právě tam došel k názoru, že se tu s národem hraje nějaká hra, jejíž ústřední postavou je Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD je na mizině, chce pronajímat část Lidového domu. Finance jsou velké téma, připouští rozpačitě lidé z vedení
Ve sněmovních volbách v říjnu 2017 utrpěli ČSSD i komunisté tvrdou porážku, když nedosáhli ani na 8 procent hlasů. V senátních volbách o rok později dopadly tyto dvě strany ještě hůř. Komunisté zcela zmizeli ze Senátu a sociální demokraté v horní komoře notně oslabili. Teď volební porážky obě strany nutí šetřit. Hodně šetřit. ČSSD teď řeší, co bude dál a někteří komunisté se zlobí na předsedu Vojtěcha Filipa. Kvůli výši jeho platu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Zasadím se o zlepšení dopravy a řešení parkování v Plzni
Plzeňská TOP 09 bude příští čtyři roky v Plzni součástí vládní koalice a v devítičlenné radě bude mít jednoho zástupce. Bude jím předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule, který byl na dnešním ustavujícím zastupitelstvu města Plzně zvolen náměstkem primátora pro dopravu a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: Fotografie zavedou diváky do světa hudby
Slavnostní vernisáží byla ve čtvrtek 15. listopadu v hale litoměřické nemocnice zahájena další fotografická výstava. Autorem cyklu, který nese název „Mezi tóny“, je známý litoměřický fotograf a dlouholetý redaktor Českého rozhlasu Miroslav Zimmer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hasiči nemají žebrat o peníze
Komentář na facebookovém profilu k financování hasičských sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nový rybník Terezka u obory Hvězda se plní vodou
U obory Hvězda se od letošního podzimu začíná zrcadlit nová vodní hladina. Naše organizace zde pro hl. m. Prahu zastoupené odborem ochrany prostředí dokončila práce na rybníce Terezka, který navazuje na rybník Ve Hvězdě, jenž je součástí obory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Velvyslanec USA přednášel na Univerzitě obrany
V pátek 16. listopadu zavítal na Univerzitu obrany velvyslanec USA v České republice Stephen B. King a přednesl pro posluchače kurzu Generálního štábu, pedagogy a studenty přednášku na téma současná bezpečnostní a obranná politika Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Globální pakt o migraci má globální dopad na západní civilizaci
Stanovisko Centra pro studium politického islámu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Černý pátek - Jak si obchodníci hrají s cenami
Svátek slevového či také nákupního „šílenství“ zvaný Black Friday (Černý pátek) letos připadá na 23. listopadu. Jak už to tak ale někdy bývá, není všechno zlato, co se třpytí. Zdánlivě výhodné ceny jsou často vypočítávány z výrazně zvýšených běžných cen, a konečná úspora tak může být mizivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Zasadím o zlepšení dopravy a řešení parkování v Plzni
Plzeňská TOP 09 bude příští čtyři roky v Plzni součástí vládní koalice a v devítičlenné radě bude mít jednoho zástupce. Bude jím předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule, který byl na dnešním ustavujícím zastupitelstvu města Plzně zvolen náměstkem primátora pro dopravu a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Více než 2,5 miliardy korun z IROP získá 55 muzeí
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, zveřejnil výsledky výzvy Muzea II. Díky uvolněným financím dojde k zefektivnění ochrany a využívání sbírkových fondů muzeí a k zpřístupnění nových expozic. Výzva se setkala s obrovským zájmem muzejní obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sráč. Vzpomínáš? připomněla žena tomu, co vyhodil kytky Zemana a Babiše. On má nové drtivé zastání
Editorka serveru Expres.cz Barbora Koukalová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k vyhozeným kyticím od památníku k 17. listopadu na Národní třídě. Šlo o květiny, které tam položili premiér Andrej Babiš, prezident Miloš Zeman a lídr SPD Tomio Okamura. A nebyla sama, na rozdíl od ní se jej však pak zastal například senátor Marek Hilšer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pamatujte si ty dva pány, co šíří lež a nenávist, křičel lidovecký skaut na demonstraci v Plzni. Pak se připojil hejtman z ČSSD Bernard, a ještě přiložil
REPORTÁŽ Několik set lidí se zúčastnilo večerní vzpomínky na 17. listopad v Plzni. Manifestace byla zaměřena podle organizátorů na připomínku současné vnitropolitické situace. Řada účastníků požadovala demisi vlády, odchod premiéra a prezidenta republiky z vedení státu. Na tapetě byly i ParlamentníListy.cz, které podle přítomného historika vypouštějí spolu s dalšími weby řadu zkreslených informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun
V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
K Radě ČT míří stížnost na radního Šarapatku. Má zastupovat občany, přitom je označuje za „šílence“ a „proruské hnidy“
Zdeněk Šarapatka je zástupcem veřejnosti, který má jako člen Rady České televize kontrolovat činnost veřejnoprávních redaktorů. Jeho vystoupení na sociálních sítích ale ukazují, že roli zástupce veřejnosti a „kontrolora“ ČT si vykládá značně svérázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pošvář (Piráti): Agrokoncerny skupují půdu jako jednu z nejlepších investic zejména kvůli dotacím
Poslanec Pirátů Jan Pošvář, člen zemědělského výboru, uspořádal kulatý stůl na téma dostupnosti půdy pro zemědělce. Cílem debaty bylo zhodnocení současného stavu, zejména ve vztahu k malým a začínajícím zemědělcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Levice se definitivně pomátla
Den co den přicházejí bizarnější a bizarnější zprávy o výrocích, myšlenkách a chování mladých levicových politiků. Zdá se, že to je globální trend, kdy se aktivisté předhánějí ve své hlouposti a neschopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice se zapojí do Evropského antibiotického dne /týdne
Ve dnech 18. až 25. listopadu se uskuteční Evropský antibiotický týden, jehož účelem je snaha oslovit a ovlivnit širokou laickou i odbornou veřejnost, podávat důkazy o dopadech nadbytečné spotřeby antibiotik a pokusit se omezit nepříznivý vývoj v jejich spotřebě i narůstající rezistenci mikroorganizmů. K osvětové akci se připojí Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice ve spolupráci s nemocniční lékárnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist