Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ray Service dotáhl do konce přechod na Průmysl 4.0
Společnost Ray Service, výrobce sofistikovaných kabelových svazků pro pozemní vojenskou techniku, letecký a automobilní průmysl, dotáhl po osmi letech práce a investic přechod do fáze tzv. Průmyslu 4.0. Ta se vyznačuje systémovou integrací informačních technologií do vývoje a výroby i v klasických průmyslových oborech. Díky tomu se produktivita práce ve společnosti Ray Service zvýšila přibližně o čtvrtinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Slonkovou vyhodit! Kytky z hrobů rodičů Babiše a Okamury. Kubera. Jiří Čunek promlouvá, lidovci se překvapením začnou modlit
ROZHOVOR „Kdybych byl na místě premiéra a přesvědčen, že jsem nic špatného neudělal, tak bych neodstoupil,“ říká lidovec, senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. Upozornil, že v první řadě je třeba došetřit kauzu Čapího hnízda a pak teprve řešit ostatní. Podle něj česká policie pochybila už tím, že požádala o vydání Andreje Babiše ke stíhání v době voleb. Toho, kdo by se domníval, že na načasování nezáleží, označil za hlupáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kverulant: Stížnost proti zastavení vyšetřování v IT kauze NEN
Kverulant v minulosti odhalil a popsal řadu tunelů, ale jen jeden z nich zavádí i významnou inovaci. Neřeší totiž žádný skutečný problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Chování FED v roce 2019
„Změna v očekávání kroků FED pro příští rok nahrává americkým dlouhodobým dluhopisům. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu se nyní pohybuje okolo 3,05 procenta, což je níže oproti 3,20 procenta ze začátku října,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chronická obstrukční plicní nemoc – máme šanci na uzdravení v 21. století?
Dne 21. listopadu si připomínáme Světový den chronické obstrukční plicní nemoci, neboli zkráceně CHOPN. Tato diagnóza, jak asi tušíte, souvisí s dlouhodobě špatně fungujícími plícemi a bohužel představuje často konečné stádium dlouhodobě probíhajícího astmatu nebo opakovaných zánětů průdušek či zápalů plic. Jako mnoho dalších chronických nemocí, CHOPN není vyléčitelná konvenčními léky předepisovanými lékaři, takže se nemůžete nikdy zcela uzdravit, pokud budete pouze polykat prášky nebo inhalovat spreje předepisované vašimi ošetřujícími lékaři. Existuje ale i jiný přístup k CHOPN, aktivní přístup pacienta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Museum Kampa: Jan Werich – Moje oblíbené recepty
V návrhu a realizaci grafického studia Mowshe představuje Werichova vila před Vánoci dárek pro všechny milovníky umění a dobrého jídla. Ani kuchařka, ani fotokniha, zkrátka malé vizuální nahlédnutí do života Jana Wericha spojené s jeho převelikou zálibou v lahodných pokrmech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková představila, co bude dělat ve svém institutu
Alena Vitásková představila na tiskové konferenci v kavárně v centru Prahy aktivity svého nově založeného neziskového institutu, kterému propůjčila své jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pouze na PL: Nejhorší je, když celej Václavák skanduje „Kalousek, Kalousek“, řekl Babiš komunistům za zavřenými dveřmi. Nejste silný premiér, reagoval Ondráček
ParlamentníListy.cz informovaly jako první už v pondělí, že premiér Andrej Babiš dorazí na jednání výkonného výboru ÚV KSČM. Tak se i stalo. Naše redakce navíc získala přesný záznam toho, jak se celé jednání odehrálo. Komunisté i přes částečnou kritiku premiéra potvrdili, že pro pád vlády hlasovat nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Učíme se zapomenout na slova „nemůžu“ a „nejde to“ a většinou se nám to daří, říká o své terapeutické metodě taneční mistr Petr Veleta
Největším úspěchem jsou rozzářené oči, úsměvy a radost seniorů. Pacienti na chvilku zapomínají na bolesti, handicap i problémy a upřímně se baví – říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Petr Veleta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, melte si, co chcete... Andrej Babiš překvapil zprávou, jak to bude v pátek při jednání Sněmovny
V pátek 23. listopadu se od 9 hodin uskuteční mimořádná sněmovní schůze k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě. Schůzi vyvolali poslanci šestice opozičních stran kvůli posledním informacím v případu Čapí hnízdo premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a o údajném únosu jeho syna na ukrajinský Krym anektovaný Ruskem. Andrej Babiš si však nadále drží svůj program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Co vybaflo na čtenáře bulváru: „Pozadí vztahů v Babišově rodině!“ Což znamená toto
Co se o Babišově rodině dozvěděl čtenář Blesku? Bulvární deník se věnoval premiérovu rodinnému zázemí a věnoval mu většinu titulní strany a dvě strany následující. Přináší podrobnosti o Babišových rodinných příslušnících. Zjistil jméno Beaty Babišové za svobodna a přidal také, jaké nemovitosti si měli Babišovi potomci v Praze a v okolí pořídit. Novými zjištěními však bombasticky prezentovaný materiál zrovna neoplýval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt akutních respiračních infekcí v Praze
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) bude každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádět informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita projednala boj s kůrovcem, čerpání fondů EU či rozvoj digitalizace
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 19. listopadu 2018 sešli na šestém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Ministr Brabec a vláda upřednostňují ochranu zájmů velkých znečišťovatelů
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes prezentoval na schůzi Vlády ČR Zprávu o stavu životního prostředí za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
David Rath: Bradáčová for president
Žalobci, rozuměj - Dr.Bradáčová - nevidí důvod koluzní vazby pro premiéra Babiše a má pravdu. V jiných případech důvody vazby však žalobci vidí takřka vždy. Veřejnost žije v bludu, že policisté, žalobci a soudy musí mít ke svému rozhodování objektivní a prokazatelná fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Stát je nenažraná mrcha
Když je dnes schvalován nějaký nový zákon, nařízení či novela, tvrdí nám stát, že zrovna toto směřuje ke zlepšení a zjednodušení podnikání a hlavně k pomoci malým a středním firmám. Po každém takovém prohlášení se mi otevírá kudla v kapse. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Archiv zdigitalizoval dosud neznámé záznamy procesů z 50. let
Archiv Českého rozhlasu zdigitalizoval celkem 359 pásů unikátních a dosud nezveřejněných nahrávek ze soudních síní z let 1951 – 1955. Digitalizace proběhla ve spolupráci s Národním archivem, který je vlastníkem dochovaných magnetofonových pásů. Posluchači se s procesy seznámí prostřednictvím speciálního seriálu, který se bude vysílat od 10. prosince na stanici Český rozhlas Radiožurnál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Prohlášení předsedů opozičních stran k aktuální vládní krizi
Předseda Pirátů Ivan Bartoš inicioval dnešní dopolední setkání s předsedy opozičních stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN v prostorách poslaneckého klubu Pirátů. Předsedové zmíněných stran se dohodli na společném prohlášení, které na tiskové konferenci citoval právě šéf Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Nová Ústava - volič nejen volí, ale i odvolává
Přiznám se, že mi hodně vadí, když občané hromadně „pláčou na nesprávném hrobě“ a nepláčou, nad tím, čím by měli skutečně plakat, a to je naše Ústava. A když už plakat, pak sami nad sebou, že bez odporu vznik takové Ústavy vůbec umožnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Nové informace nepomohou Babišovi rozptýlit podezření
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pilot Andrej Babiš ml. a schizofrenie? Do kauzy kolem premiéra promluvil známý psychiatr Zvěřina
ROZHOVOR „Je-li Andrej Babiš mladší skutečně psychicky nemocný, pak ta reportáž s ním byla velmi „přes čáru“, říká známý psychiatr a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina s tím, že nikdo ale nemůže z jednoho televizního záznamu posoudit, jak na tom Babišův syn skutečně je. Vysvětlil, jak se schizofrenie může projevovat a proč mohl dříve Babišův syn klidně pilotovat letadlo. Zmiňuje také antibabišovskou kampaň a opakování „Sobotkovy politiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Totální lež! Slonková a Kubík, umělý vyšetřovací tým, v rozporu s Ústavou... Vojtěch Filip spustil před kamerou ČT
Širší vedení KSČM na dnešním jednání doporučilo poslaneckému klubu strany, aby se v pátek postavil proti návrhu opozice vyslovit nedůvěru vládě. Klub by podle ústředního výboru KSČM měl hlasovat jednotně. Novinářům to po zhruba dvouhodinovém zasedání, na kterém vystoupil i premiér Andrej Babiš (ANO), řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ruský politik obvinil českou tajnou službu z tlaku na podnikatele
Česká tajná služba vyvíjí nátlak na podnikatele, kteří chtějí působit na Krymu. Novinářům to dnes ve správním středisku anektovaného Krymu Simferopolu řekl Andrej Kulik, první náměstek ministra pro hospodářský rozvoj v krymské vládě dosazené Moskvou. Mluvčí českého Ministerstva obrany Jan Pejšek informaci označil za nesmysl, který úřad nebude komentovat. Pod Ministerstvo obrany spadají vojenská rozvědka a kontrarozvědka Vojenské zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Sorozovci, máte smůlu. Čeká vás „černý pátek“
V pátek na 99,9 % dostanou zahraniční i zejména zdejší sorozovci či bakalisté (tzv. prozápadní liberálové, globalisté, sluníčkáři, genderisté, vítači, havlisté, pravdoláskaři, tzv. bojovníci za svobodu, profesionální rusofobové, a já nevím, jak ještě jinak je charaktzerizovat) na prdel, řečeno od plic, či zažijí Waterloo, řečeno s grácií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kyjev zkoumá krymskou cestu Babiše mladšího
Ukrajinská oficiální místa zkoumají informace o cestě Andreje Babiše mladšího na anektovaný Krym, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zahraničí. Reagovalo tak na dotaz webového serveru Krym.Realii, který vydává Rádio Svoboda. Syn českého premiéra navštívil loni anektovaný poloostrov cestou z Moskvy, a podle ukrajinských činitelů tak mohl porušit ukrajinské zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bojím se, že se čeká na správného soudce, říká muž, který píchl do Čapího hnízda
Autor trestního oznámení v kauze Čapí hnízdo kritizuje práci policie i státního zástupce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Babiš dorazil na jednání vedení KSČM, které řeší důvěru vládě
Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil na jednání vedení KSČM, které se bude zabývat postojem komunistů k pátečnímu hlasování o nedůvěře vládě. Při příjezdu do sídla KSČM s novináři nemluvil. Komunisté dnešní jednání svolali minulý týden poté, co se objevily informace o údajném únosu Babišova syna Andreje na Krym. KSČM podpořila v červenci vládu ANO a ČSSD v hlasování o důvěře, kabinet pro své setrvání i tentokrát potřebuje, aby komunisté nehlasovali proti němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Toto potěší Tomia Okamuru. Opravdu. Černé na bílém
Tomio Okamura bude pro změnu potěšen, omlouvá se mu Mikuláš Ferjenčík od Pirátů a Jan Čižinský z PRAHA SOBĚ. Po zesměšnění Strany zelených na Praze 3 falešnou kampaní CHKO Žižkov se ukázala další falešná „kampaň“. Někdo z e-mailu Tomia Okamury poslal reklamní sdělení s návrhy na vánoční dárky. A Okamura už se brání: „Další antikampaň proti SPD.“ Na neznámého pachatele podal trestní oznámení. Ferjenčík a Čižinský se omluvili, že hoax sdíleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman se vyslovil pro posílení české mise v Afghánistánu
Prezident Miloš Zeman se vyslovil pro posílení české vojenské přítomnosti v Afghánistánu. V asijské zemi se bojuje za minimalizaci teroristické hrozby v Evropě, řekl dnes na velitelském shromáždění české armády. Odchod z Afghánistánu by podle něj znamenal, že čeští vojáci, kteří v tamním konfliktu zahynuli, padli zbytečně. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je třeba urychlit modernizaci zastaralé vojenské techniky, zmínil nákup bojových vozidel pěchoty, děl a vrtulníků. Chce při tom zohlednit strategické partnery ČR a podpořit domácí průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Protopopová odchází z Národního ústavu duševního zdraví
Psychiatrička Dita Protopopová na vlastní žádost odchází z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). Informaci Deníku dnes ČTK potvrdil mluvčí ústavu Jan Červenka. Posudek Protopopové měl podle médií synovi premiéra Andreje Babiše (ANO) pomoci vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Protopopová, která v minulosti byla Babišovou poradkyní na Ministerstvu financí, už dřív rezignovala na mandát zastupitelky Prahy 8. Psychiatrička uvedla, že ve své lékařské praxi nic nezanedbala a částečný úvazek v NUDZ ukončí kvůli mediálnímu tlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Převrat roku. Poche se spojil s Kalouskem. Máme informace o zákulisí bojů o Babišovu vládu. Pochemu jde doslova o život
Jak vypadala současná vládní krize čitelně, tak se nyní značně komplikuje. Uvnitř ČSSD se totiž začaly ozývat hlasy, které nejsou stávající podobě vládní sestavy nakloněny. Strůjcem všech těchto jevů, které by teoreticky mohly vést až k pádu vlády, je podle našich zjištění končící europoslanec ČSSD Miroslav Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zemědělská škola z Lanškrouna předává zkušenosti v Gruzii
V rámci projektu Pardubického kraje mohli své zkušenosti porovnávat učitelé a studenti ze dvou převážně zemědělských škol, a to z Lanškrouna a z gruzínského Tsinamdzgvriantkari.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cesta, jak sundat Babiše. Představil ji Demokratický blok a Piráti. Ale hned přišla slova z Pražského hradu
V pondělí předseda KDU-ČDL Pavel Bělobrádek ve vyjádření pro Českou televizi prohlašoval, že neočekává, že by vláda padla a že komunisté a sociální demokraté premiéra Andreje Babiše znovu podrží. I když je obviněn ze spáchání dotačního podvodu. Ale jak se zdá, o den později lídři pravice vycítili jistou změnu. Pánové Petr Fiala (ODS), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a další kolegové tvrdí, že Babiš nemá nic jistého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krev Kalouska, peníze do Nory Fridrichové... Jaromír Soukup se vyřádil na ČT, na pravici i na Slonkové
Nový Týden podle Jaromíra Soukupa na TV Barrandov nemohl mít jiné téma než Andrej Babiš. „Ta reportáž by byla i zajímavá, kdyby se tihleti dva kousci nestylizovali do parodie na Kriminálku Las Vegas,“ opřel se do Slonkové s Kubíkem. Zkritizoval i Remundu s Klusákem a jejich režii. Přešel na Českou televizi a ministra kultury, který by chtěl zvyšovat koncesionářské poplatky. A jako poslední uspořádal výprodej starých kauz, kterých se dle něj lepšolidé chytali, a to ve stylu legendy teleshoppingu Horsta Fuchse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Náměstek ministra spravedlnosti ocenil práci Bezplatné insolvenční poradny
Poděkování za užitečnou a pro společnost prospěšnou práci si od náměstka ministra spravedlnosti Michala Fraňka vyslechli zakladatelé Bezplatné insolvenční poradny v Českých Budějovicích. Stalo se tak v pátek 16. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Chci, aby Rychnov řídili Rychnováci a Náchod Náchoďáci
Královéhradecký kraj i nadále připravuje investice v rámci průmyslové zóny Solnice-Kvasiny na Rychnovsku. Odboráře kvasinské automobilky o tom informoval hejtman Jiří Štěpán. V následujících letech by zde kraj spolu se státem a okolními obcemi měl proinvestovat více než šest miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚSTR připomene studentskou okupační stávku v roce 1968
Ve dnech 18. až 21. listopadu 1968 zorganizovali studenti na fakultách v celém Československu okupační stávku na podporu „studentského desatera“, v němž kladli vedení KSČ řadu požadavků, například zrušení cenzury, svobodu slova, shromažďování, dodržování osobních svobod občanů, svobodu výjezdu za hranice či svobodu bádání. 50. výročí této významné události připomíná Ústav pro studium totalitních režimů se Studentskou radou FF UK vzpomínkovým večerem, který se koná 21. listopadu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vyšlo nám to, zaradoval se Hamáček na Twitteru. Za zvýšení minimální mzdy sklidil ovace. Přišlo i srovnání s německým trhem a tamními platy
Zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2019 o 1.150 korun na 13 350 korun prosadila ČSSD na úterním jednání vlády. Základní hodinová sazba se zvýší ze současných 73,20 na 79,80 korun. Příslušné nařízení vlády, jež od příštího roku zajistí druhý nejvyšší růst minimální mzdy v historii České republiky, předložila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Které centrální banky letos nakupují zlato? Česko mezi nimi nehledejte
Centrální banky kupují nejen víc zlata než v posledních letech, ale objevila se i řada nových odběratelů. Například Polsko a Maďarsko jako první země Evropské unie, které od počátku století nakoupily zlato, informoval portál Zlato.cz. Český zlatý poklad se od rozdělení federace naopak neustále tenčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: 17. listopad na Národní třídě z nadhledu
Den boje za svobodu a demokracii si Fakulta architektury ČVUT, společně s rektorem ČVUT doc. Vojtěchem Petráčkem a děkanem fakulty prof. Ladislavem Lábusem, připomněla zapálením svíčky na Národní třídě a prohlídkou nové polyfunkční budovy DRN na rohu Mikulandské a Národní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi mají poprvé od roku 2011 vyšší kupní sílu než Slováci
ČR si může gratulovat. Poprvé od roku 2011 předčí Slovensko v průměrné kupní síle obyvatelstva. Slovensko navíc v pořadí překonáváme nejvýrazněji v tomto desetiletí (viz graf níže). Naše zaostávání z posledních let nebylo výsledkem přijetí eura na Slovensku, ale zejména naší intervence za slabší korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Arnika: Spolky výstavbu neblokují. Na vině jsou úřady a jejich nedodržování lhůt
Z výzkumu (i) nevládní organizace Arniky vyplynulo, že občanské spolky podaly žalobu pouze v 0,025 % případů povolování staveb. Prokázalo se, že obviňování spolků nemá racionální základ (ii).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Byl jsem blbej, šokoval umělec David Koller. Jde o politiku
Skupina Lucie vydala po mnoha letech nové album a zase pořádá koncerty. David Koller, jedna z hlavních tváří skupiny, se ale v posledních letech nevěnuje jenom muzice. Rozhodl se také připomínat zločiny komunismu. Dává jasně najevo, že lidé, kteří dříve sloužili komunistické moci, jako třeba současný premiér Andrej Babiš (ANO) nemají dnes v politice co pohledávat. I on sám však přiznává, že se před komunisty čas od řasu sklonil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví vyhlásili 54. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku
Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví vyhlásili už 54. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku. Nakladatelé, grafičtí designéři, kulturní instituce i studenti mohou své knihy do soutěže přihlašovat prostřednictvím online formuláře od 15. listopadu 2018 do 17. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda dnes potvrdí dohodu o růstu minimální mzdy na 13 350 korun
Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD dnes potvrdí nařízením dohodu z minulého týdne, podle které se od ledna minimální mzda zvýší o 1150 korun na 13 350 korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): Buchtův kopec - nekonečný seriál? Stačí obálková metoda
Kraj Vysočina se snaží areál bývalého sanatoria Buchtův kopec prodat už několik let. Ani se tomu nelze divit, když vidím diletantismus, jakým se prodej provádí. Poslední soutěž byla zrušena kvůli nesrozumitelným kritériím. Jiná kritéria už ale formulována nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pokorný (KSČM): Proč socialismus místo kapitalismu?
Socialismus je ztotožňován s nesvobodou a kapitalismus se svobodou. Proč je to fatální omyl? Proč kapitalismus nejde dohromady s morálkou? A proč je celosvětově rozšířen, když je tak špatný? Nejen na tyto otázky se pokouší odpovědět následující text.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš v ČT: Jestli se Babiš bojí vystoupit před evropskými politiky, tak...
Boj o hlasy pro vyslovení nedůvěry vládě, ale i pro udržení vlády u moci dostává konkrétní podobu. Pražská ČSSD vyzvala vedení, aby z vlády odešel premiér, a chce také post Ministerstva spravedlnosti. Pokud to hnutí ANO odmítne, vyzývá ministry k demisi. Komunisté vládu podpoří. Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v pořadu Interview na ČT24 promluvil o tom, že čeká, jak se ČSSD zachová a kam až podle něj zajde zachraňování a udržování vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Novým starostou Prahy 3 je Jiří Ptáček z TOP 09
Starostou Prahy 3 se stal Jiří Ptáček (TOP 09), ve funkci vystřídal Alexandera Bellu z ODS. Na ustavujícím jednání dnes Ptáčka zvolilo 20 ze 35 zastupitelů třetí městské části. Nová koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených má v zastupitelstvu většinu 20 hlasů. Zastupitelstvo dnes zvolí také místostarosty a radní podle koaliční dohody, kterou strany podepsaly před začátkem jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Tržby v sektoru ESCO meziročně stouply o více než 200 procent
Dceřiné společnosti ČEZ v segmentu ESCO rostly během prvních tří letošních kvartálů v Česku i v zahraničí. Podílely se na tom nejen nové tuzemské i zahraniční akvizice, ale významnou měrou i organický růst, který potvrzuje stoupající důležitost energetických služeb v evropské energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Evropská komise vyhlásila výběrové řízení na místo evropského nejvyššího žalobce
Úřad evropského veřejného žalobce bude nezávislé evropské státní zastupitelství, které bude odpovídat za vyšetřování a trestní stíhání pachatelů a spolupachatelů trestných činů poškozujících nebo ohrožujících finanční zájmy Evropské unie a za jejich postavení před soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti Gymnázia Nad Alejí vítězi prvního ročníku Energetické olympiády
Na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se uskutečnilo finále prvního ročníku Energetické olympiády. Z celkových 310 přihlášených týmů jich do závěrečného kola postoupilo 29. Na první příčce se umístil tým ve složení Jakub Jelínek, David Klement a Josef Polášek z pražského Gymnázia Nad Alejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Předsednictvo i výbor ANO dnes Babiše jednomyslně podpořily
Širší vedení ANO na dnešním jednání jednomyslně podpořily premiéra a předsedu hnutí Andreje Babiše. K informacím o údajném únosu Babišova syna na Krym kvůli kauze Čapího hnízda se tak vyjádřily stejně jako předtím poslanecký klub hnutí. Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek po dnešním jednání stranických orgánů novinářům řekl, že předpokládá, že návrh na vyslovení nedůvěry vládě neuspěje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Ceterum autem censeo…
Pražská bezpečnostní konference se dočkala minulý týden v malostranském Profesním domě svého 14. ročníku a jsem moc rád, že jsem se mohl tentokrát zúčastnit. Nebudu unavovat popisem události, laskavý čtenář si podrobnosti najde na stránkách Střediska bezpečnostní politiky CESES FSV UK (SBP - www.cfsp.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda nedůvěru nedostane. A předčasné volby v žádném případě nebudou, zaznívá z SPD
ROZHOVOR „Reportáž, ve které je zneužit psychicky nemocný člověk, aniž by věděl, že je natáčen, je asi to nejhorší, co může novinář pro svou slávu udělat. V dnešním světě jdou někteří novináři přes mrtvoly a etika jejich práce je vůbec nezajímá,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Radek Rozvoral, člen předsednictva SPD a místopředseda jejich poslaneckého klubu. „Premiér má samozřejmě máslo na hlavě a brečí na špatném hrobě, jelikož své děti do tohoto případu zatáhl jen on sám,“ konstatuje však. „Házení kytic do koše je zneuctění svátku jako takového. Přesně takovéto věci dělali nacisté a komunisté. Těm také vadilo, když měl někdo jiný názor než oni sami a dávali to velice nechutně najevo,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Rychleji na západ Čech, více než polovina expresů a rychlíků bude garantovat Wi-Fi
České dráhy v novém jízdním řádu 2019 s platností od 9. prosince nabídnou pod svou značkou celkem 9 041 různých vlaků. Denně to bude v průměru 7 223 spojů. Za rok najedou tyto vlaky skoro 129 milionů kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to
Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý mohou koupit sushi a další výrobky z obchodů šéfa SPD se speciální poslaneckou slevou pětadvacet procent. Naskočili zřejmě na špek. Okamura se nechal slyšet, že žádný takový e-mail odeslán nebyl, jde o upravený text a sám chystá trestní oznámení. Několik poslanců však tento e-mail s fake nabídkou už stihlo zveřejnit na sociálních sítích, a proto už přicházejí jejich omluvy za jeho šíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Marian Jurečka se v rádiu vymezil proti Čunkovi. Jde o Babiše
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl poslanec za KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Chvála i hanění patří k životu. Vadí mi ale nekorektní postup
Nemám nic proti kritice kohokoliv. Nevadí mi, když někdo někoho chválí či haní. To patří k životu. Vadí mi však nekorektní postup. Typicky mi připadá jako mírně řečeno nevhodné, jak k důležitým věcem přistupuje Česká televize.(1)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Pražská zoo odevzdá více než čtyři miliony na podporu ohrožených zvířat
Hlavní město Praha je prostřednictvím zoologické zahrady zapojeno už více než deset let do mezinárodního systému podpory projektů na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. Dosud pražská zoo věnovala na tyto projekty dvě koruny z každého vstupu. Za letošní rok to už budou koruny tři, jak dnes schválila městská rada. Návštěvnost zoo se letos dostala přes 1 400 000 vstupů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Slavná zpěvačka, která konvertovala k islámu, vydala silné prohlášení. Týká se bílých lidí, kteří nejsou muslimové
Zpěvačka z Irska Sinéad O’Connorová se rozhodla, že se již nechce stýkat s bílými lidmi. Oznámila to na sociální síti Twitter. Podle ní jde o ty jedince, kteří nejsou stoupenci islámu. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Výpravní budova v Sokolově slouží nově železnici i autobusové dopravě
Kompletní rekonstrukce nádražní budovy v Sokolově je hotová. Objekt bude nově sloužit jako společný terminál pro cestující železniční i autobusové dopravy. Investorem stavby byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), práce za 25,3 milionu korun realizovala společnost SWIETELSKI stavební. Oprava budovy trvala necelý rok, její slavnostní otevření proběhlo právě dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senát: Další schůze začne 12. prosince
3. schůze Senátu bude zahájena ve středu 12. prosince v 10:00. Rozhodl o tom Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Primátorem Liberce se stal Zámečník (SLK), vystřídal Batthyányho
Primátorem Liberce se dnes stal Jaroslav Zámečník, lídr vítězných Starostů pro Liberecký kraj. Vystřídal Tibora Batthyányho (zvolený za ANO), který v komunálních volbách se svou novou stranou PRO 2016 neuspěl a do zastupitelstva se nedostal. Pro dvaapadesátiletého Zámečníka v dnešní tajné volbě hlasovalo 28 ze 37 přítomných zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vzpomínková beseda o listopadu 1989 se zvrhla. Hejtman Bernard zuřil kvůli Babišovi: Někdo uznaný soudem, že spolupracoval s StB, pokládá ten věnec...
REPORTÁŽ Sametová revoluce neměla být tak sametová. Nemělo se připustit pálení archivů. Dobroserství se obrátilo proti nám – nomenklaturní kádři a zarytí komunisté ladně přešli do ekonomické sféry. To mimo jiné zaznělo na besedě o 17. listopadu za přítomnosti pamětníků, organizátorů tehdejších protestů Marcela Hájka, Miroslava Antona a Michala Šamana. Přítomen byl také současný hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Opravdu potřebujeme víc zbrojit?
Poradní sbor prezidenta republiky k problematice obrany na svém včerejším jednání v Lánech došel k názoru, mj. že je potřeba navýšit výdaje na obranu až na dvě procenta HDP. To by ve svých důsledcích znamenalo, že z dnešních výdajů přes cca 50 miliard korun, by stát vynaložil více než 100 miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda schválila navýšení minimální mzdy o 1150 korun měsíčně
Vláda Andreje Babiše na jednání v úterý 20. listopadu 2018 schválila novou výši minimální mzdy platnou od 1. ledna 2019. Zvýší se o 1150 korun měsíčně na 13 350 korun. Schválila také návrh novely zákona o volbách do Evropského parlamentu, která zavádí přísnější sankce za vícenásobné hlasování v týchž evropských volbách, či návrh finanční pomoci uprchlíkům v Turecku. Pomůže také firmě BMW s financováním výstavby nového technologického centra u Sokolova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů
Fakultní nemocnice Hradec Králové se 16. a 17. listopadu představila na Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů 2018, která se konala v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš se setká s estonským premiérem Ratasem
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v pátek 23. listopadu 2018 setká v Kramářově vile s předsedou vlády Estonské republiky Jürim Ratasem. Budou spolu jednat o česko-estonské spolupráci i evropské agendě. Následně spolu vystoupí i na konferenci Digitální Česko 2018 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Brexit, Itálie a Apple aneb Jak se na trhy rychle vrací pesimismus
Theresa Mayová sice zatím nečelí hlasování o důvěře vlastních poslanců, ale co není dnes, může být zítra. Zvlášť když podpora pro dohodu o brexitu je v parlamentu velice slabá a je možné, že poslanci brzy vyšlou Theresu Mayovou do Bruselu vyjednat výhodnější podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Litomyšlská nemocnice bude od ledna sterilizovat v moderním provozu
Na konci listopadu začne Nemocnice Pardubického kraje modernizovat centrální sterilizaci v Litomyšlské nemocnici. Pracoviště čeká rekonstrukce prostor, a především pak výměna klíčových technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Všechny kraje znovu žádají ministerstvo o bezodkladné řešení situace na středních školách
Rada Asociace krajů ČR, tedy všichni hejtmani, společně znovu vyzývají ministerstvo školství k urychlenému řešení situace v oblasti středního školství. Jednotné stanovisko krajů, tedy požadavek na zavedení centrálního přijímacího řízení na všechny střední školy, a to státní i soukromé, s nastavením jasného bodového ohodnocení jako podmínky pro přijetí uchazeče na všechny typy středních škol (tzv. cut-off score), hejtmani znovu potvrdili na jednání s vládou ČR v pátek 9. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Státje nenažraná mrcha
Když je dnes schvalován nějaký nový zákon, nařízení či novela, tvrdí nám stát, že zrovna toto směřuje ke zlepšení a zjednodušení podnikání a hlavně k pomoci malým a středním firmám. Po každém takovém prohlášení se mi otevírá kudla v kapse. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kdo podrží Babišovu vládu, přebírá odpovědnost za jeho problémy
Občanští demokraté nadále vyzývají premiéra Babiše k demisi a odmítají, že by neexistoval plán B. Na tiskové konferenci to zdůraznil předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar úspěšně dobývá kubánský trh
Přestože je Kuba pro Budějovický Budvar poměrně novým exportním teritoriem, podařilo se tam letos objem prodaného piva meziročně navýšit na patnáctinásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček vystoupil s policejním generálem. A řekl jasné slovo k případům Babiše
Po společné tiskové konferenci představitelů opozice se o slovo přihlásil také ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Rozhodl se prý uvést na pravou míru všechny možné dohady v kauzách premiéra Andreje Babiše, ať už jde o kauzu Čapí hnízdo, nebo údajný únos premiérova syna, Andreje Babiše mladšího, na ukrajinský poloostrov Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Pro přijetí na střední školu musí být stanovena jasná bodová hranice
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se sešel v Ústí nad Orlicí se zástupci Českomoravského odborového svazu pracovníků školství. Mezi základní hejtmanská témata patřila především problematika rekonkurzů ředitelů středních škol, jednotné přijímací zkoušky či záležitosti spojené s investiční činností kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident jmenuje nové členy Bankovní rady a viceguvernéry ČNB
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje ve středu dne 21. listopadu 2018 členy Bankovní rady České národní banky na šestileté funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DSZ: Zvolení zastupitelé v komunálních volbách 2018
Demokratická strana zelených (DSZ) získala v letošních komunálních volbách 14 zastupitelských postů. Do zastupitelstev bylo za DSZ zvoleno 8 mužů a 6 žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: I v zimě může být jízda bezpečná
Základní zásady používání zimních pneumatik
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Za dobrotu na žebrotu
Komentář na facebookovém profilu k vraždě německého seniora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiši, je to tu: Přivedl ČSSD k totální katastrofě, teď odpálil vládu. A právě se k němu přidali další
Předseda ČSSD už dal najevo, že by si přál pokračování menšinové vlády ANO a ČSSD podporované komunisty. Jenže sám neví, jestli se svým názorem není v menšině. Kupříkladu pražská ČSSD trvá na tom, že ve vládě bude možné pokračovat jen za situace, kdy Babiš nebude premiérem. Pokud se tento požadavek nepodaří prosadit, měla by sociální demokracie alespoň ovládnout Ministerstvo spravedlnosti. Pak přišla z Prahy zásadní výzva: pojďme do opozice!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Horší než krkavčí matka je čapí otec
Glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To bude švanda. Doktor Macek odhalil nové souvislosti kolem Babiše
Doktor Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vyjadřuje ke společenskému dění v naší zemi. Stranou jeho pozornosti nemohla zůstat ani kauza premiéra Andreje Babiše a jeho syna Andreje Babiše mladšího. Mackovi v chování premiéra cosi smrdí. Hlavou nevěřícně kroutí i nad postupem policie a státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jsme proti vládě, kde je ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k podpoře vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD prosadila zvýšení minimální mzdy o 1150 korun, jde o druhý nejvyšší růst v historii ČR
Zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2019 o 1150 korun na 13 350 korun prosadila ČSSD na dnešním jednání vlády. Základní hodinová sazba se zvýší ze současných 73,20 na 79,80 korun. Příslušné nařízení vlády, jež od příštího roku zajistí druhý nejvyšší růst minimální mzdy v historii České republiky, předložila členům vlády ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza Babiš: Ale, ale. Tajemný Protopopov odhalen! Až teď vyšlo najevo, že...
Česká televize si vzpomněla, že se s Petrem Protopopovem také setkala. V pořadu Reportéři ČT proběhla reportáž o kauze syna Andreje Babiše. V ní ČT odhalila archivní záběry, v nichž se reportérky Markéta Dobiášová a Aneta Snopová snaží od Protopopova zjistit, kde se Andrej Babiš mladší nachází a zda mu patří vila, ve které Protopopov bydlel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan David: Proč národní obrození?
Asi před dvěma lety jsem se v jedné diskusi v nadsázce zmínil, že potřebujeme národní obrození. Byl u toho Jaroslav Bašta, který řekl, že národní obrození potřebujeme nutně. Brzy a zcela bez nadsázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Podělá se vláda kvůli ČSSD? Na scéně už zase Poche. A nejen on
Není tajemstvím, že ČSSD je v otázce setrvání v koaliční vládě s Andrejem Babišem (ANO) rozdělená. Na scénu může znovu vstoupit europoslanec Miroslav Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Jsem rád, že existuje vůle respektovat vzájemně svoje pohledy
Radek Vondráček se 15. listopadu zúčastnil summitu V4, Francie a Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Agrofert mi nijak nevadí, ta firma je v tom vlastně nevinně
Nelze si nevšimnout, že teď frčí různé aplikace pro nakupování, aby se dotyčný vyhnul výrobkům od Agrofertu. Stejně tak proběhla vlna bojkotů umělců vůči akcím sponzorovaných Agrofertem. Tak na tuhle vlnu jsem teda nenaskočil a vysvětlím proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiši, tys na Nově Korantengovi lhal, vyčítá Český rozhlas
Premiér Andrej Babiš (ANO) dostal na televizi Nova třicet minut na to, aby vysvětlil kauzu Čapí hnízdo a údajný únos svého syna Andreje Babiše mladšího na ukrajinský poloostrov Krym. Předseda vlády toho řekl hodně, ale ne vždy mluvil čistou pravdu. Ukázala to analýza politikova vystoupení uveřejněná na serveru Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prasata prostě, řekl Aleš Brichta těm, co vyhodili kytky Babiše a Zemana. Jiří Krampol nakládá. Ale také padlo: Dělají z nás blbce
ANKETA Pochvalné i kritické komentáře se snesly na hlavy těch, kteří vyhodili do koše květiny, jež u příležitosti 17. listopadu položili u památníku na Národní třídě někteří čelní představitelé státu. Tento čin vyvolal obrovskou diskuzi. Pro ParlamentníListy.cz se k němu vyjádřil režisér Jiří Adamec, zpěvák Aleš Brichta, hudební producent Aleš Trdla, herec Jiří Krampol, moderátor Slávek Boura, hudebník Petr Štěpánek a spisovatel Jan Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kauza Babiš: Zametají stopy, ničí dokumenty! Českem včera otřásala vážná zpráva
V Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech hořelo. Tato zpráva by ještě nedávno pravděpodobně nevyvolala příliš mnoho rozruchu. Jenže kvůli tomu, že se v minulosti v ústavu léčil syn premiéra Andreje Babiše, Andrej Babiš mladší, vzbudila zpráva značnou pozornost. Na sociálních sítích se rozproudila živá diskuse o tom, pročpak asi v podniku hořelo. Světlo světa spatřily humorné i vážně myšlené teorie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubická TOP 09 odmítla vstup do koalice s ANO
Místní výbor TOP 09 Pardubice neschválil koaliční smlouvu a rozhodl, že strana za stávajících podmínek do magistrátní koalice nevstoupí. Důvodem tohoto rozhodnutí je její minoritní role bez gesce a bez možnosti výrazněji prosadit své programové priority, a také nevůle velké části členské základny TOP 09 ke spolupráci s hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vedení armády projedná plány na příští rok. Dorazí i Zeman
Vedení armády dnes na každoročním velitelském shromáždění probere hlavní úkoly a plány na příští rok. Na setkání armádních špiček promluví prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO), ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministři obrany EU budou mluvit o posilování spolupráce s NATO
Ministři obrany členských zemí EU budou dnes v Bruselu za účasti generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga diskutovat o dalším rozvoji spolupráce obou organizací. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Hlas volajících po spravedlnosti a právu
Naše společnost je těžce nemocná. Formalizace práva, odmravnění jeho výkladu a právní nihilismus jsou základní příčinou její krize. Jedinou jistotou v tomto státě se tak stala právní nejistota, která prosákla celou společností. Nikdo si nemůže být jist, že si na něho policisté něco vymyslí, státní zástupci to nekriticky převezmou a odžalují a soudci jej za to odsoudí. Podobná situace je i v občanskoprávním řízení, které má na svědomí nejen celé řady nešťastných rodičů i dětí, ale i fiktivních dlužníků, zlikvidovaných firem a nemravných exekucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Není nic důležitějšího než lidský život
Projev prezidenta republiky při velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Poslanec Čižinský se veřejně přiznal, že šířil lež
Komentář na facebookovém profilu k falešným emailům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Zůstávají nám priority, kterým se dlouhodbě věnujeme
Zpráva o životním prostředí ČR 2017: Díky rozvoji technologií a zaváděným opatřením nadále klesá zátěž našeho životního prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Monitorování pohybu Andreje Babiše ml. na Krymu ruskými zpravodajskými službami a vydíratelnost premiéra. Generál Pavel varuje
Český generál a donedávna i šéf Vojenského výboru NATO Petr Pavel promluvil o cestách Andreje Babiše mladšího na Ukrajinu a na Krym. „Musely zcela určitě vyvolat zájem ruských zpravodajců,“ říká s velkým přesvědčením v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz. Zároveň také upozorňuje, že zde existuje potenciál pro vydírání premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Sokol k horkému tématu Istanbulské úmluvy: Ideologie. Jako kdyby chlapeček, když se v roce postaví na zadní, musel zmlátit nějakou holčičku
ROZHOVOR V posledních dnech hýbe Českou republikou kauza rozhovoru natočeného skrytou kamerou, i když účastníci rozhovoru věděli, že mluví s novináři. Ale k mnohem nebezpečnější situaci může dojít při návštěvě advokáta. Citlivé informace, které mu důvěrně sdělíte, se mohou díky odposlechům dostat rovnou k policii. Více o problémech, které řeší Česká advokátská komora a Unie obhájců, i o tom, co se stane, když nepřijmeme Istanbulskou úmluvu proti násilí na ženách, hovoří v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný advokát Tomáš Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Nadace Kapka naděje věnovala dvě speciální lůžka pro dětské pacienty
V úterý 20. listopadu se uskutečnilo na Dětském oddělení Nemocnice Strakonice společenské setkání při příležitosti předání dvou speciálních lůžek pro dětské pacienty. Dárcem je Nadace kapka naděje, jejíž prezidentkou a zakladatelkou je Vendula Pizingerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Pokroucená morálka nemůže zvítězit nad pravidly společnosti
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Škoda Electric představila nový elektrobus na veletrhu Czechbus 2018
Společnost Škoda Electric v rámci veletrhu CZECHBUS 2018 představila nový elektrobus Škoda 29BB. Vozy tohoto typu již od začátku listopadu slouží cestujícím v Českých Budějovicích. Škoda pro jihočeskou metropoli dodala celkem jedenáct elektrobusů, které jsou se svými necelými devíti metry nejkratšími vozidly, které kdy plzeňská společnost vyrobila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České výrobní firmy zatím potenciál digitalizace využít neumějí
44 % respondentů plánuje alokovat 10 procent svých investičních výdajů do nástrojů Průmyslu 4.0 v následujících třech letech. Polovina firem, zapojených do studie, považuje nedostatek kvalifikovaného personálu za největší překážku implementace nástrojů a technologií Průmyslu 4.0. Čtvrtina respondentů se zaměřuje hlavně na oblast Big data, v rámci které očekává součinnost státu v podobě podpory při budování klíčové sdílené ICT infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mostecký okruh se uzavřel, začala výměna další části asfaltového povrchu
Velký závodní okruh mosteckého autodromu v celkové délce 4,212 kilometru je od pondělí 19. listopadu mimo provoz. Stavební firma zahájila další část plánované výměny asfaltového povrchu dráhy, který už nevyhovuje kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe. Dělníci vyfrézují starý a na mnoha místech už hrbolatý asfalt v úseku dlouhém 2,4 kilometru a poté jej nahradí novou vrstvou. Nezbytná obnova asfaltového povrchu vyjde na zhruba 15 milionů korun. Termín dokončení prací závisí na počasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Otázka pro renesanční filozofy
Komentář na facebokovém profilu k jednání premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Soud rozhodl, že volby ve Strakonicích jsou neplatné
Obecní volby ve Strakonicích jsou neplatné, rozhodl soud. Došel k závěru, že vítězná Strakonická Veřejnost narušila předvolební kampaň. Podle stížnosti, kterou podal jeden z neúspěšných kandidátů do zastupitelstva, Karel Jánský, bylo v radničním zpravodaji i na výlepových plochách hnutí Strakonická Veřejnost zvýhodněno. Do nových voleb a ustavení nového zastupitelstva by měl město řídit dosavadní starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost) s radou, byť s omezenými pravomocemi. Vyjádření starosty ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Musíme být aktivní, bojovat proti terorismu i hybridním hrozbám
Předseda vlády Andrej Babiš pronesl projev na Velitelském shromáždění Armády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Nejvíc zaráží, jak lehce se rozdávají nebo odebírají sympatie
Komentář na facebookovém profilu ke stavu současné politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
OZP zaznamenala výrazný pokles předepisovaných antibiotik
Oborová zdravotná pojišťovna zaznamenala velmi výrazný meziroční pokles předepisovaných antibiotik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nový ,,Listopad"! Zatočit s tím, co se děje. O Babišovi, dnešní opozici, pražských oslavách i Slonkové se zkušenou advokátkou z Moravy. Od plic
ROZHOVOR „Pokud si novináři mysleli, že danou reportáží obrátí proti Andreji Babišovi tu méně bystrou část jeho voličů, podařil se jim pravý opak,“ komentuje známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová aktuální kauzu spojenou s vyjádřením Andreje Babiše mladšího pro Seznam Zprávy. Zároveň upozorňuje, že premiér „chce všechno a myslí si, že může všechno, a to se mu dříve nebo později stane osudným“. Teď ale válčí velmi efektivně. Letošní centrální oslavy listopadu považuje Hamplová za naprostou karikaturu. „V každé obci a městě byly důstojnější a pravdivější než ty v Praze.“ Je třeba najít nový „listopad“, aby zatočil s tím, co se tu dnes děje. „Pohrdání morálkou, právem a slušností je do nebe volající,“ varuje advokátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Případ Krym za krim je pokus změnit téma diskuse
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra