Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.043x, což odpovídá cca 106.601-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Že nezdanila kabelky? Jak jste na to přišli? Soud se postavil na stranu Nečasové
Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl dvěma stížnostem Jany Nečasové ve sporu o darovací daň z luxusních oděvů, doplňků a také hodinek. Zrušil rozhodnutí Městského soudu v Praze, podle kterých měla manželka expremiéra Petra Nečase a někdejší šéfka jeho kabinetu peníze zpětně doplatit. Jedno rozhodnutí NSS padlo minulý týden, druhé ve středu, zjistila ČTK z justiční databáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Odvážní z pravice
Je dobře, že rozhodnutí ČSSD je vyvážená a že nechalo otevřená vrátka, a to jak k odchodu z vlády, tak k předčasným volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Proti nedůvěře vládě je 48 procent lidí, pro nedůvěru 44 procent
Proti vyslovení nedůvěry vládě je 48 procent lidí, pád kabinetu by naopak přivítalo 44 procent dotázaných. Vyplývá to z průzkumu Kantar CZ pro Českou televizi (ČT). Zhruba třetina lidí podporuje pokračování nynější menšinové koalice ANO a ČSSD, ale 29 procent Čechů by přivítalo změnu premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šokující DOKUMENT: Já jsem Obama! Hlásil při převozu do blázince syn Andreje Babiše
Aktivista Tomáš Pecina získal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím zprávu, která vysvětluje, proč se v roce 2015 ocitl syn premiéra Andrej Babiš mladší v péči lékařů Národního ústavu duševního zdraví. Policistům na dálnici, kde zastavil, tvrdil, že je 44. prezidentem USA Barackem Obamou, současně se vydával za herce George Clooneyho. Navíc strážce zákona přesvědčoval, že má v autě bombu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Konference AXRO 2018 představí nové výsledky špičkových kosmických technologií
Ve dnech 27. až 30. listopadu 2018 se v prostorách pražské Vily Lanna (V sadech 1, Praha 6) uskuteční již 11. ročník mezinárodní vědecké konference AXRO. Jejím cílem je představení novinek a nových projektů v oblasti kosmického výzkumu v oboru rentgenového záření a souvisejících technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Marjánku kouřil, ale nešlukoval! Víme, co se dělo na schůzi vedení ČSSD o Babišovi. A co následovalo po ní
Menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO) páteční hlasování o nedůvěře neohrozí, opozice nenajde 101 hlasů nutných pro svržení kabinetu. Sociální demokraté oznámili, že při hlasování opustí sál. Vládu, v níž mají pět ministrů, podrží. Také ANO a komunisté návrh 92 opozičních poslanců nepodpoří. Šéf ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že demise vlády ani vyslovení nedůvěry není řešení, lepší by podle něj bylo rozpustit Sněmovnu a vyhlásit předčasné volby. Jak uvedl zdroj Parlamentních listů, jednání předsednictva nebylo nikterak bouřlivé, dokonce ani očekávaná vystoupení takzvaných rebelů nepřišla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vondráček v ČT přiznal, že v hnutí nemají kandidáta za Babiše: Tak jazykově vybaveného, hájícího zájmy ČR...
Poškozuje kauza Andreje Babiše vládu, bylo jedním z hlavních témat Interview ČT24, jehož hostem byl Radek Vondráček (ANO), předseda Poslanecké sněmovny. „Sněmovna vychází z vůle voličů,“ připomněl Vondráček skutečnost, že kauza Čapí hnízdo se řešila i před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš a ovlivňování vyšetřování? Exposlanec ANO vstává ze židle: Byl jsem v bezpečnostních a obranných orgánech Sněmovny. Vím, co se dělo...
ROZHOVOR „Pokud někdo tvrdí, že předseda vlády může ovlivňovat orgány činné v trestním řízení, tak bych se zeptal – to už si to vyzkoušel a ví, že to lze? Pak se nedivím tomu, že v uplynulých letech nebyla pořádně vyšetřena a odsouzena řada kauz, například OKD, Kalouskovy padáky, zlodějny na Ministerstvu obrany a tak dále. Takže někdo asi využívá vlastních zkušeností, aby obvinil toho druhého podle hesla ‚zloděj křičí, chyťte zloděje‘,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Bohuslav Chalupa, bývalý poslanec hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jasné slovo k Rusku, rána Pochemu i těm, kteří se nesmířili s volbou Zemana a hnutí ANO. Silný výstup Andreje Babiše před kamerou Primy
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dostal znovu prostor před kamerami. A znovu spustil pořádnou kanonádu. Byl prý v šoku z nenávisti, kterou vůči němu rozpoutala některá média. Pár slov přidal i na adresu vládní ČSSD. Kdyby tato strana skončila v opozici, prý by velmi dobře věděla, že na tom bude zle. A pokud jde o Miroslava Pocheho...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rok 2018 byl ještě úspěšnější než rok 2017, říká ředitel společnosti Legios Loco Petr Vlček
ROZHOVOR „Naše strategie není žádným tajemstvím a je relativně jednoduchá. Dodáváme vozy včas, což není v branži úplnou samozřejmostí, a jsme schopni rychle a pružně reagovat na požadavky zákazníků, které nenabízí konkurence," shrnuje důvody úspěchu společnosti Legios Loco její ředitel Petr Vlček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pane Babiš, vyrazíte někoho z vlády? Premiér se vyjádřil ke včerejší schůzi ČSSD
Andrej Babiš se v krátkém interview s novináři na ČT vyjádřil k rozhodnutí ČSSD odejít ze sálu, když se bude hlasovat o důvěře vládě. „Nesmyslná pseudoaféra,“ nazval akci novinářů a opozice. Pozici ČSSD prý chápe a žádné personální změny prý požadovat nebude. „Myslím, že není žádná vládní krize, my normálně fungujeme, my zasedáme, my rozhodujeme,“ prohlásil premiér o současné situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Rozhodování ČSSD byla Sofiina volba
Vyjádření k rozhodnutí sociální demokracie o řešení vládní krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kubera mluvil o Babišovi a řekl něco, co se Drtinové opravdu vůbec nelíbilo. Ale nedal se zastavit
Já jsem si ještě ani nestihl přestěhovat kancelář, pořád někam chodím, povzdechl si nový předseda Senátu Jaroslav Kubera. Od svého zvolení v minulém týdnu prošel snad všemi pražskými televizními studii. V krátkém čase se na internetu objevilo jeho interview s Danielou Drtinovou v DVTV, kde s vtipem čelil jejím ostrým otázkám, a jeho rozhovor pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alena Vitásková vystrčila růžky
Když se Alena Vitásková v r. 2016 jako nepravomocně odsouzená ucházela o přízeň voličů ve volbách do Senátu, představovala se jako „dáma, která se nikdy nevzdá“. Zřejmě to nebyla jen laciná póza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Z celé věci je mi nesmírně smutno, vyjádřila se k politické situaci nová náměstkyně primátora Hradce Králové Věra Pourová
ROZHOVOR „Z medializovaného záznamu je jasné, že ten chlapec je nemocný. To musí zcela jasně poznat každý, kdo není slepý, hluchý nebo nesvéprávný. Koho to vlastně v té vrcholné politice máme, pokud se na základě této smutné, novináři vyprovokované akce, za pomoci sugestivně položených otázek, snaží vyslovit nedůvěru vládě? A rozhodně tím nepřispějí ani mediálnímu obrazu naší země v zahraničí,“ rozhořčila se náměstkyně primátora Hradce Králové Věra Pourová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Po nevydařené epizodě s devizovou intervencí se měna vrátila na tržní hodnoty
Projev prezidenta republiky při jmenování členů Bankovní rady České národní banky a viceguvernérů České národní banky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Den před možným pádem vlády jsme získali klíčový výzkum: Prstem ukazuje na Babiše, ale především na šéfa socdem Hamáčka. Jde o jeho roli v celé kauze
Exkluzivní průzkum pro ParlamentníListy.cz na téma vládní krize a jejího vnímání občany vypracovala agentura Phoenix research. V průzkumu byly položeny respondentům celkem tři dotazy. Agentura se ptala na názory ohledně pádu vlády, důvěry občanů vůči premiéru Andreji Babišovi, ale také padla otázka, jak podle obyvatel České republiky současnou situaci zvládají předsedové jednotlivých politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Staň se pěstounem
Komentář na facebookovém profilu k podpoře pěstounství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Chránit novináře? A co chránit lidi před novináři? Profesor Ivo Budil ke Slonkové, 17. listopadu a o změně, která nás zachrání
ROZHOVOR Už Mark Twain nabádal, abychom se více než nepřátel obávali novin. Máme řadu zákonů na ochranu novinářů, ale žádný na ochranu lidí před novináři. Sociální sítě umožnily zrod elektronického davu, stejně nebezpečného, jako je ten tradiční pouliční dav. V poslední době v našich městech pozorujeme spíše ukázky lyrického fašismu, uvádí světově uznávaný filozof Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Nevyvolávejme ducha revoluce, pokud nejsme silnější než předchozí svržený režim, cituje pak zahraniční autory. „Studená občanská válka“, spočívající v emocionálně nezralé neschopnosti akceptovat výsledky demokratických voleb, přichází podle Budila vzhledem ke geopolitické konstelaci v dosti nešťastnou dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Sporný pud sebezáchovy Miroslavy Němcové
Proč sporný? Protože kdyby sporný nebyl, resp. kdyby ve výbavě paní poslankyně M. Němcové z ODS vůbec nechyběl, nemohla by tato žena nikdy vyslovit větu, kterou vyslovila v interview se Seznamem.cz 18. listopadu. Ta věta zněla: „Jsem občas zoufalá z toho, co přichází z Hradu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: ODS po boku KSČM a KDU-ČSL bojuje obstrukcemi za okleštění registru smluv
Minulý týden bylo v Poslanecké sněmovně na návrh ODS opět přerušeno projednávání rozšíření zveřejňování informací v registru smluv na ČEZ a další státem ovládané společnosti. Budeme-li počítat i přerušení projednávání na jednotlivých výborech, jde již o šesté přerušení. Ministerstvo obrany na zasedání Výboru pro obranu navrhlo z registru smluv vyjmout státní podniky spadající pod resort obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Na nové cyklotrasy dá Královéhradecký kraj přes osm milionů korun
Vznik nových dálkových a na ně navazujících cyklotras podpoří Královéhradecký kraj prostřednictvím svého dotačního programu částkou přes osm milionů korun. Celková hodnota plánovaných akcí je téměř 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman u Soukupa nepěkně vyplísnil ČSSD. A Babišovi ohledně novinářů poradil...
Současná situace ve vládě související s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo se přesouvá do dalšího dějství. Poslanecká sněmovna bude v pátek hlasovat o nedůvěře Babišově vládě. Nejen o vládní krizi hovořil prezident Miloš Zeman v pravidelném pořadu Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ obdržel cenu za informační otevřenost
Cenu Bisnode za informační otevřenost za rok 2017 získal ČEZ. Cena Bisnode za informační otevřenost je speciální kategorií Soutěže firemní komunikace, kterou již 25 let vyhlašuje Sdružení CZECH TOP 100. Na dalších místech se umístila Komerční banka a UniCredit Bank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SOLUS eviduje 60 tisíc firem se zhoršenou platební morálkou, nejvíc v Ústeckém kraji
Zatímco spotřebitelé v posledních třech letech výrazně zlepšovali svou platební morálku, v segmentu firem a podnikatelů je situace dlouhodobě stabilnější. Ve svém negativním Registru IČ, který eviduje pouze informace o závazcích po splatnosti firem a podnikatelů, eviduje SOLUS celkem 60 tisíc podnikajících subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na dočasné zavedení kontrol na hranicích s Polskem
Polská republika obnovuje dočasně v období od 22. listopadu do 16. prosince 2018 kontroly na hranicích s Českou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum získalo vzácný vodní mlýn
V pátek 26. listopadu zahájí pracovníci Národního zemědělského muzea přesun zařízení Spáleného mlýna z Přibyslavic na Brněnsku do depozitářů muzea v Čáslavi. Jedná se o vzácně dochovaný vodní "umělecký" mlýn, který potomci mlynářské rodiny Moučků muzeu věnovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Praha přišla téměř o půl miliardy, upozorňuje sdružení Kverulant
Praha a jí vlastněná Technická správa komunikací (TSK) pronajímá více než dvě stovky reklamních ploch na mostech za nevýhodných podmínek, v důsledku kterých za dobu smlouvy přišla o téměř půl miliardy korun. ČTK to dnes sdělil Vojtěch Razima z organizace Kverulant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Rozhodnutí ČSSD je čistokrevná zbabělost
Komentář na facebookovém profilu k postoji ČSSD vůči hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Klient s autismem sociální službu prakticky nenajde
Česká republika se zavázala zajistit lidem se zdravotním postižením, tedy i těm s autismem, místně, časově i finančně dostupné služby, které budou zohledňovat jejich individuální potřeby. Skutečnost je však taková, že rodiny osob s autismem jsou nuceny pátrat po celé republice, zda se někde najde vhodná sociální služba. Najít sociální službu pro klienta s autismem, je takřka nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chtěli po mně, abych materiál s agentem Burešem posoudil, pak už se ale nikdo neozval, uvedl dokumentarista Adam Kretschmer
Pořad Na prahu změn přináší každé pondělí banskobystrický Slobodný vysielač. Moderátorem je Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií, který si v pořadu povídá s výraznými českými osobnostmi. Hostem posledního dílu byl informatik a dokumentarista Adam Kretschmer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kverulant: Další magistrátní kostlivec za téměř půl miliardy
Praha, zastoupená Technickou správou komunikací, uzavřela v roce 2008 s billboardáři smlouvu o pronájmu 8 000 m2 plochy na více než 100 pražských mostech a lávkách za cenu dvou milionů korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hlasy z ČSSD: Poche odešel „s brekem“
Sociální demokracie ve vládě zůstane, její předseda Hamáček usmířil hned několik táborů uvnitř partaje a Miroslav Poche odešel s pomyslným pláčem. Tak hodnotí stav věcí sociální demokrat, s nímž ParlamentníListy.cz posledních několik dnů čile komunikují. Jeho slova nemíří pouze na vlastní stranu, zabývají se také postoji tria Okamura, Fiala a konečně Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
BIS nemá informace o vlivu cizích služeb v kauze premiérova syna, oznámil Bělobrádek
Bezpečnostní informační služba nemá informace o vlivu cizích zpravodajských služeb na kauzu Andreje Babiše mladšího, syna premiéra a předsedy hnutí ANO. Novinářům to po dnešním jednání sněmovní komise pro kontrolu BIS řekl její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Je to tu: Babišova rodina žene k soudu Slonkovou a Kubíka
Právní zástupce Babiše mladšího a jeho matky podal žalobu. Babiš starší to uvedl pro Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tučné sousto: Novinář, kterého nahráli spolu s Babišem, promluvil o Slonkové či Chovancovi
Novinář a spisovatel Marek Přibil byl hostem Luboše Xavera Veselého v internetové televizi XTV.cz. Přibil, který byl hlavním aktérem kauzy Julius Šuman, se u Xavera Veselého rozpovídal o dalším problému Andreje Babiše, kterým je aktuální rozruch okolo Babišovy rodiny a Farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek u půllitru odhalil, „proč zrovna Krym“. Jakým slovem pojmenoval Zemana, raději nečtěte
REPORTÁŽ Akce TOP 09 pořádat v ilegalitě? Značka netáhne, ale není to osobou odstoupivšího předsedy Miroslava Kalouska. Kdyby nebyl na Hradě mstivý prezident, Babiš by již nebyl předsedou vlády. Úkrýt syna na Krym je lišáctví premiéra, protože tam na občana kvůli Rusákům nikdo nemůže. Proč Němcová nemohla být premiérkou? Beseda s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem v berounském minipivovaru Medvěd zaplnila všechna volná místa. Několik desítek lidí, vesměs mladšího a středního věku, bylo varováno, že hrozí ohrožení právního státu. Prezidenta Zemana označil Kalousek za „polodementního starce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení MZV k bombovému útoku v Kábulu
V souvislosti s bombovým útokem sebevražedného atentátníka na shromáždění duchovních a věřících v Kábulu vyslovuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR své rozhořčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy pokryjí plošně dálkové vlaky připojením k internetu přes palubní Wi-Fi
Národní dopravce realizuje rozsáhlý projekt instalace Wi-Fi připojení k internetu do 300 rychlíkových vozů, které obsluhují podstatnou část dálkových vlaků v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Ministerstvo zemědělství vybralo výzkumné projekty na příští léta
Ministerstvo zemědělství vybralo 99 nejlepších výzkumných projektů, které finančně podpoří. Výzkumníkům na ně v roce 2019 poskytne 324 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ňákej, údajně poslanec ODS... Nechte mě mluvit! Na*raný Babiš u Soukupa rozsekal téma Krym, že se mnozí po...
Premiér Andrej Babiš přijal pozvání do speciálního vydání Duelu Jaromíra Soukupa, aby v něm debatoval nebo spíše vedl monolog nad velkým skandálem provazejícím kauzu Čapí hnízdo a objasnil, co dělal jeho syn na Krymu. Kromě toho také prozradil, za jaké situace by byl ochoten uvažovat o rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Chyba, která se naší zemi vymstí. Daniel Kroupa vydal varování ohledně Babiše
Zvolení Andreje Babiše bylo velkou chybou, která se České republice vymstí, říká politolog a signatář Charty 77 Daniel Kroupa. Mladí lidé tak podle něj mají v tuzemské politice pouze antivzory. „Na nejvyšších místech v politice se pohybují lidé, kteří mnohonásobně selhali, a má to katastrofální vliv na morální stav společnosti,“ říká v rozhovoru pro server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Analytik Koller zúčtoval s „květinovým“ aktivistou z Národní: Takoví budou v případě války zalezlí vzadu a budou vydávat plamenné výzvy pro jiné, aby se nechali zabít!
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Sedmnáctého listopadu jsme podle analytika Martina Kollera zažili velkou show, při níž podle jeho očekávání zvítězil Andrej Babiš – zcela bezpracně, a dokonce s určitou dávkou zbabělého skrývání se. „Z národního hlediska nezvítězil nikdo, protože obě strany konfliktu lze označit za špatné. Z krátkodobého hlediska zvítězilo menší zlo, z dlouhodobého to větší,“ uvedl ve svém komentáři Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová odhalila příběh Češky, kterou ve Švýcarsku zavřeli do ústavu se „schizofrenií“. A proto si o kauze mladého Babiše myslí...
Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu Epicentrum na Blesk TV hovořila o svém knižním díle s názvem Ukradený syn. Jde o biografický a investigativní příběh Češky, z níž ve Švýcarsku udělali duševně nemocnou a kterou „rozvinutý stát“ díky své aroganci téměř zničil. V něm totiž shledává jisté paralely s bobtnající kauzou nemocného Andreje Babiše ml. žijícího ve Švýcarsku a trpícího schizofrenií. „Jestli trpí schizofrenií, nejde stoprocentně říci, dokud nebude zkoumán několika nezávislými odborníky,“ říká ekonomka s tím, že udělat z normálního člověk blázna za určitých okolností není tak složité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS vzesl podezření nad Babišem: Padl ředitel NCOZ, padl ředitel GIBS, pak i ředitel Krajského ředitelství v Praze...
Místopředseda poslaneckého bezpečnostního výboru Pavel Žáček z ODS ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu konstatoval, že by se poslanci měli zabývat kauzami premiéra Andreje Babiše (ANO). Veřejnost to podle Žáčka očekává. Babiš vyměnil ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů, byl vyměněn i šéf Národní centrály boje proti organizovanému zločinu (NCOZ). Proč asi, ptal se zákonodárce. A nabídl odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Nikdo není obviněn, nikdo není obžalován a nikdo nebyl zadržen
Vyjádření ministryně pro místní rozvoj k přítomnosti Policie ČR v budově na Staroměstském náměstí a v budově CzechTourismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): BIS v tuto chvíli nemá informace o vlivu cizích služeb v kauze Adreje Babiše mladšího
Novinářům to po dnešním jednání sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostních informačních služeb (BIS) řekl její předseda Pavel Bělobrádek. BIS v tuto chvíli nemá žádné informace o vlivu žádných zpravodajských služeb cizího státu na kauzu Andreje Babiše mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je rozhodnuto
Po včerejším rozhodnutí širšího vedení sociální demokracie je vlastně rozhodnuto o tom, jak dopadne páteční hlasování o nedůvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Přípravy na stavbu centrálního příjmu dočasně omezí dopravu a pohyb v areálu
V příštích letech začne v areálu Pardubické nemocnice růst centrální urgentní příjem. Modernímu objektu, kam se soustředí urgentní akutní péče, však musí nejprve ustoupit budova bývalé dětské chirurgie. Přípravy na její demolici začnou 26. listopadu a povedou k omezením v dopravě i pohybu po areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Žádné vítězství jednoho národa nad druhým není věčné
Válečná atmosféra, tisíce vojáků v celém regionu, bitevní ukázky i pietní setkání. Města a obce na území slavkovského bojiště si také letos připomenou události spojené s bitvou u Slavkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Norský pedofilní psycholog zasáhl i do kauzy Evy Michalákové. Tomáš Zdechovský je ve varu
Europoslanec Tomáš Zdechovský je zděšen nejnovějším zjištěním TV Prima v kauze rodiny Michalákových. Do jejího průběhu totiž významně zasáhl norský psycholog, který sám dvacet let sbíral dětské porno, včetně nejodpudivějšího znásilňování kojenců muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Undergroundový písničkář žijící v Austrálii promluvil: Havel byl desetkrát důležitější jako disident, ne když se spojil s mocí
Karel „Charlie“ Soukup poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Mluví v něm o Havlovi a jeho spolupracovnících, o roce 1968 a české společnosti, ale také o písničkářích Hutkovi a Třešňákovi. „Hutka a Třešňák byli skuteční muzikanti a básníci,“ prohlásil Soukup. A zmínil se také o tom, jak ho za komunismu ostatní vězni respektovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Zítra začne v Parlamentu ČR jednání o vyslovení nedůvěry vládě
Čeká nás velká mediální „ grande show“, a to v přímém přenosu ČT24. Jejími aktéry budou ti největší a nejlepší politici z takzvané „demokratické opozice“. Pak máme v parlamentu ještě zřejmě nedemokratické strany, které ovšem splňují všechny podmínky Ústavy a zákonů a respektují je, ovšem nejsou hodny názvu demokratické, protože tak rozhodnuli pánové Kalousek, Fiala, Bělobrádek a další „praví demokraté“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad vlády zahájil vánoční výtvarnou soutěž pro děti z dětských domovů
Úřad vlády ČR odstartoval pátý ročník vánoční výtvarné soutěže pro děti z dětských domovů. Letošní rok se nese ve znamení oslav výročí 100 let vzniku republiky, a proto se hlavním tématem soutěže stal Nejlepší vánoční dárek před 100 lety. Tento rok se soutěže účastní děti z 33 dětských domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Komenda (Piráti): Most po volbách očima nespokojeného zastupitele
Před volbami jsem se tvrdě vymezoval proti hnutí ProMost a primátoru Paparegovi, který je, dle toho co se říká, pouze vykonavatelem rozkazů politického podnikatele pana Zelenky. Mluvil jsem o velmi špatném řízení města v jejich podání a o několika velmi podezřelých kauzách. Během povolebního vyjednávání jsem se jako člen vyjednávacího týmu několikrát setkal s panem Paparegou a náměstkem Hrvolem tváří v tvář. Tato setkání mě utvrdila v tom, že jsem se ve svých článcích a prohlášeních o panu primátorovi a jeho věrných nespletl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman naštěstí není Kiska! Podrážděný Andrej Babiš rozstřelil téma svého syna jedním papírem
Andrej Babiš poskytl interview Blesku. Odhalil, že na Slonkovou s Kubíkem bude podána žaloba. Zopakoval svou verzi únosu svého syna a dodal i podrobnosti ze spisu, o kterých prý nevěděl. Zmínil, že se setkal s přítelkyní svého syna, kterou už prý nahánějí novináři. A co se týče slovenského řešení Čapího hnízda: „Naštěstí pan prezident Zeman není Kiska,“ okomentoval možnost Babiš. Opozice by ho prý nejradši zabila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FNUSA upozorňuje na omezení vjezdu do areálu
Z důvodu kompletní rekonstrukce hlavního vjezdu z Mendlova náměstí do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nebude ve dnech 29. 11. – 1. 12. 2018 možný vjezd vozidel veřejnosti na kauci do areálu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Opozice neprosadila ve výboru debatu o vyšetřování Čapího hnízda
Opozice neprosadila, aby se sněmovní bezpečnostní výbor dnes zabýval postupem trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v případu Čapí hnízdo. Odpůrci debaty zejména z řad vládního hnutí poukazovali na nepřípustné zasahování do živé kauzy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Stojíme na rozcestí
Ústředními hesly převratu byly „pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“ a druhým „nejsme jako oni“. Bylo a je i nadále tomu skutečně tak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Kdo lže, ten i krade...
Komentář na facebookovém profilu o lži a politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC investuje další desítky milionů korun do zlepšení zabezpečení přejezdů
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) provozuje v současné době téměř osm tisíc přejezdů. Zvyšování bezpečnosti jak železniční, tak silniční dopravy na úrovňových kříženích je jednou z hlavních priorit správce drážní infrastruktury. I když se podařilo zlepšit stav a zabezpečení mnoha přejezdů, SŽDC letos zintenzivnila přípravy nejen dalších opravných, ale především investičních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom získal akreditaci ke školení bezpečné jízdy s odpočtem trestných bodů
Instruktoři mosteckého autodromu zahájili v těchto dnech výuku a výcvik bezpečné jízdy řidičů, kteří se přihlásili ke školení s odpočtem trestných bodů za přestupky v silničním provozu. „Školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu autodromu nabízíme už od jeho zavedení v roce 2008, a to s externími instruktory. Nyní se nám podařilo získat potřebnou akreditaci, takže školení už je zcela v naší režii,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bannonovy plány na spojení stran v Evropě se hroutí, píší ve Velké Británii
Ambiciózní plány bývalého hlavního stratéga Bílého domu Steva Bannona na spojení všech nacionalistických a populistických sil v Evropě se hroutí. Jeho kampaň by totiž ve většině zemí, kde se chtěl angažovat, včetně České republiky, mohla být označena za nelegální, napsal britský list The Guardian. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Je třeba změnit zákony
Komentář na facebookovém profilu k ovstrukcím ekologických aktivistů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš měl promluvit na švýcarské univerzitě, ale má smůlu. Odmítli ho
Curyšská univerzita odřekla projev českého premiéra Andreje Babiše (ANO) k prosincovému zahájení výstavy Druhý život o českých emigrantech ve Švýcarsku. Server Seznam Zprávy dnes uvedl, že vysoká škola tak učinila poté, co dostala od někdejších českých emigrantů otevřený dopis, ve kterém Babišovu účast kritizovali s odkazem jeho minulost spojovanou například se Státní bezpečností. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Ministr chce vyjednat kompenzace za jez u Děčína v zahraničí. Podle EK jsou nepřijatelné
Ministr životního prostředí Brabec slíbil, že s německou vládou a Evropskou komisí projedná, zda je možné kompenzovat zničení přírody výstavbou jezu u Děčína mezistátně. To má ale háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Významná částka na rekonstrukci půjde z rozpočtu obcí
Liberecký kraj dnes uzavřel společně s dalšími zadavateli smlouvu se zhotovitelem stavby Silnice II/610 Turnov – hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů). Kraj se bude na celkové částce více jak 205 milionů korun za rekonstrukci podílet společně s Turnovem, Svijany, Přepeřemi, Příšovicemi a Ohrazenicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Projekt České pošty získal zlatý certifikát TOP Odpovědné firmy v oblasti Diverzity
Od roku 2013 se Česká pošta systematicky věnuje projektům na podporu skupin znevýhodněných na trhu práce. V roce 2017 vznikl projekt Krajané, který navazuje na předešlý projekt Ukrajina a oslovuje etnické Čechy a jejich potomky z Volyně na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tuhý začne v Bratislavě úřadovat příští týden. Za Kiskou půjde ve středu
Bývalý policejní prezident Tomáš Tuhý se ujme funkce velvyslance na Slovensku příští týden. Mluvčí slovenského prezidenta Roman Krpelan na dotaz ČTK sdělil, že Tuhý odevzdá pověřovací listiny hlavě státu Andreji Kiskovi ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Hlasování o vládě je šance a příležitost
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o důvěře vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Naši policisté jsou vicemistři světa ve střelbě
Střelci Radim Maděránek a Miroslav Zapletal vybojovali stříbrné medaile na policejním mistrovství světa v Číně v kategorii družstev. Reprezentace Policie ČR obsadila v celkovém pořadí 5. místo, čímž se zařadila mezi nejlepší policejní týmy na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Hlavní podezřelou je ministryně z hnutí ANO. Kampáááň!
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Někdo tady jenom kecá a nemaká
Komentář na facebookovém profilu k výši výdajů na armádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj má na další tři roky plán pomoci zdravotně postiženým
Po třech letech aktualizoval Pardubický kraj svůj strategický dokument na vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením. V pořadí již čtvrtý dokument bude platný na období 2019-2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: O ideálním státě i křesťanských církvích
Kdyby všechno fungovalo kvalitně, vlídně, solidárně a přátelsky, tak bychom viděli optimismus ohledně budoucnosti křesťanských církví a našeho národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dukovany by měl dostavět ČEZ, myslí si premiér. Vláda je připravena stavbu podpořit
Stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ, která elektrárnu provozuje. Stát je podle premiéra připraven podpořit investici tím, že ji bude garantovat jako druhý v pořadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vy to s námi nemyslíte dobře, vzkázal Hamáček Kalouskovi. A ten hned odpověděl
V Událostech, komentářích se objevil předseda druhé nejsilnější vládní strany Jan Hamáček. Vyjadřoval se ke kauze Andreje Babiše a k tomu, že ČSSD při pátečním hlasování opustí sál. „My nechceme stát v jednom šiku s Petrem Fialou a s Miroslavem Kalouskem, protože to určitě nejsou lidé, kteří to se sociální demokracií myslí dobře,“ řekl Hamáček. O SPD si myslí, že už si chystala cestičku do vlády. Zaručil se policii, že v kauze Čapí hnízdo nebude pod politickým tlakem. Zřejmě nepotěšil bývalého předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, který ho hned po uveřejnění pořadu sepsul. Hamáčkovi podle něj chybí sebeúcta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Cena ropy padá do propasti, pohonné hmoty zlevňují
Pod vlivem pádu ceny na světových trzích s ropou se snižují ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v České republice. Průměrná cena benzínu za uplynulý týden klesla o 14 haléřů na 33,41 koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Vzpomínkový pietní akt u pomníku padlých policistů a hasičů
Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 se ve 14 hodin koná u pomníku padlých policistů a hasičů v areálu Muzea Policie České republiky, Ke Karlovu 1, Praha 2 vzpomínkový pietní akt s následující krátkou ekumenickou bohoslužbou v kostele sv. Karla Velikého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vyhození kytic na Národní třídě je návratem k praktikám totalitních režimů
V sobotu dne 17. listopadu si lidé v České republice připomněli události spojené s tímto datem z roku 1939 a 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Literární mosty
Nové české nakladatelství Česká citadela vstoupilo v těchto dnech na trh vskutku originálně. Jeho prvním vydaným titulem je almanach současných českých a slovenských básníků Most z veršů / Most z veršov. Kniha je dvojjazyčná, vytištěná „zrcadlově“, tedy z jedné strany česky a z druhé strany slovensky, o čemž svědčí i obě titulní stránky (foto). Kniha má být pochopitelně příspěvkem k 100. výročí vzniku prvního společného státu Čechů a Slováků v roce 1918.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš a Trump? Překvapivá zjištění
Publicista Daniel Veselý má za to, že 45. prezident USA Donald Trump a český premiér Andrej Babiš mají leccos společného. Oba tyto politiky nemají rádi ani tradiční novináři, ani tradiční politické elity. Zato má oba pány ráda nemalá část voličů. Proč? Protože mají plné zuby jak mainstreamových novinářů, tak tradičních politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Protidrogový vlak ukazuje dětem, o co je mohou připravit drogy a alkohol
Od pátku do pondělí mohli cestující na pardubickém hlavním nádraží vidět na třetím nástupišti nezvyklý stříbrný vlak, který místo běžných cestujících vítal žáky základních a středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize: Dvě reportáže uspěly na Czech Press Photo
Dvacátý čtvrtý ročník soutěže Czech Press Photo zná vítěze. Česká televize zaujala mezinárodní porotu hned ve dvou kategoriích. Poprvé redaktorka Silvie Kleková v sekci feature s reportáží Příliš drahá naděje, podruhé pak Lenka Klicperová a Markéta Kutilová za Královny chalífátu. Obě reportáže vznikly pro pořad Reportéři ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Etická komise předala dekrety oceněným účastníkům třetího odboje
V úterý 20. listopadu 2018 se ve Strakově akademii uskutečnilo slavnostní předávání pamětních dekretů a odznaků účastníkům odboje a odporu proti komunismu nominovaným Etickou komisí České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: ČSSD taktizuje, ale kauza Babiše je pro ně už velký trn v zadnici
Kauza kolem údajného únosu syna Andreje Babiše na Krym, o které v posledním týdnu slýcháme ze všech stran, nabírá na obrátkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Kraj podpoří restaurování vzácných tisků a rukopisů liberecké knihovny
Členové rady kraje na včerejší schůzi odsouhlasili výběr dodavatelů na restaurování a očistu vzácných knižních svazků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 chce důvěryhodnou vládu
Prohlášení Výkonného výboru TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Česko a Evropa sto plus
Kde jsou skutečná bezpečnostní rizika pro ČR? Jde jen o spojenectví a zbraně? Co jsme v posledních desetiletích udělali pro to, aby v Česku byla zajištěna základní podmínka pro přežití, kterou je voda? A jak si chceme poradit s Průmyslem 4.0, když je české školství vedeno v duchu Průmyslu 1.0 nebo nejvýš 2.0?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na ČSSD dopadla den před hlasováním o nedůvěře vlády těžká facka. Nerozpakoval se udeřit ani Schwarzenberg
ANKETA Pohrdání voliči, alibismus ČSSD, vyhazování peněz za volby. I takovým způsobem reagovali poslanci na otázku redakce ParlamentníchListů.cz v souvislosti s návrhem předsednictva ČSSD o rozpuštění sněmovny a vyhlášení předčasných voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitel gymnázia, který psal o zahrabání obrazů Zemana do kompostu, o odměny nepřijde
Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman o odměny nepřijde. Odebrání odměn řešila krajská rada kvůli Bergmanovu vyjádření, že dal školníkovi pokyn zahrabat portréty prezidenta Miloše Zemana do kompostu. Novinářům to dnes řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Elektromobilita může významně přispět ke zlepšení kvality ovzduší
Ministerstvo práce a sociálních věcí zařadí do svého vozového parku elektromobil. Vůz ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové slavnostně předal člen představenstva ČEZ Pavel Cyrani. Resort tak pokračuje v podpoře elektromobility z roku 2014, kdy převzal první automobil s alternativním pohonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman nabídl Gerlochovi kandidaturu na ústavního soudce
Prezident Miloš Zeman nabídl prorektorovi Univerzity Karlovy Aleši Gerlochovi kandidaturu na ústavního soudce. Akademik, který se specializuje na teorii práva a ústavní právo a v současnosti zastává post místopředsedy Legislativní rady vlády, to řekl Českému rozhlasu Radiožurnálu po středeční schůzce na Hradě. Doplnil, že se k návrhu „kloní kladně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Pracovní skupina nad elektronizací stavebního řízení projednala první návrhy
Dnes se na základě poslanecké iniciativy místopředsedy ODS Martina Kupky poprvé sešla na půdě sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj pracovní skupina pro elektronizaci stavebního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin smí jako jediná v EU provozovat systém sledovatelnosti tabákových výrobků
Pašování a padělání tabákových výrobků má zamezit nový systém, který v rámci členských států zavedla Evropská unie. Každé balení tabákových výrobků, ať už paleta, karton nebo dokonce i krabička cigaret, získá již během výroby svůj jedinečný digitální kód. Od května 2019 tak bude možné mimo jiné i přes mobilní aplikaci snadno identifikovat původ výrobku a spolu s tím i jeho pravost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚSTR uvede v Praze výstavu o největší protikomunistické odbojové organizaci Světlana
Rozsáhlá výstava Případ Světlana. Proměny obrazu třetího odboje umožňuje nahlédnout do pozoruhodných pramenů, a díky nim i do činnosti dobových bezpečnostních složek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Znovu pomýlený Kocáb
Nedělní vysílání TV Prima (18.11. 2018) porušilo obvyklé černobílé vnímání Sametové revoluce, když na obrazovku pozvalo někdejšího velitele Západního vojenského okruhu generála M. Zachariáše. V pořadu Partie společně s Michaelem Kocábem vysvětlovali okolnosti připravovaného zapojení československé armády k event. potlačení spontánních masových demonstrací, které v celé zemi probíhaly po 17. listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj má stříbro v soutěži Egovernment the Best
V soutěži nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy v České republice Egovernment the Best 2018 získal Moravskoslezský kraj 2. místo. Ocenění obdržel za projekt Elektronizace podpůrných projektů k řízení krajské korporace Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dostavba jaderné elektrárny: To, co chce Babiš, je prý protiprávní
Forma stavby nového bloku v Jaderné elektrárně Dukovany, o které dnes ve Valči u Třebíče mluvil premiér Andrej Babiš (ANO), je nezákonná, tvrdí to ekonom a poradce investiční skupiny J&T Michal Šnobr, který je minoritním akcionářem společnosti ČEZ a část minoritních akcionářů firmy sdružuje. Babiš dnes uvedl, že stavbu nového bloku Dukovan by měla zajistit dceřiná firma společnosti ČEZ, jež elektrárnu provozuje, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme v Dukovanech nový blok jaderné elektrárny
Premiér Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se ve čtvrtek 22. listopadu 2018 zúčastnili semináře Občanské bezpečnostní komise Dukovany ve Valči na Třebíčsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FOTO „Nikdy se neodpoutám, nikdy.“ Netradiční protest mladé aktivistky proti Babišovi. Zasahovala policie
Policie musela řešit svérázný protest proti Andreji Babišovi (ANO). Aktivistka Šárka Kružíková učinila něco, co se jen tak nevidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR letos sebraly 366 tun šišek a plodů lesních dřevin. Využijí je při obnově lesů
Celkem 366 tun plodů a šišek - 317 z listnáčů a 49 z jehličnatých stromů letos sebraly Lesy České republiky. I když měli lesníci kvůli suchu obavy z kvality semen, nakonec se podařilo zásoby doplnit. První sazenice z letošní úrody se k obnově lesa využijí na podzim příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD: Naše stanovisko je jasné
Komentář na facebookovém profilu k možnostem řešení vládní krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace debatních klubů: Celostátní soutěž v anglickém debatování Debate League začíná
Nadcházející víkend proběhne první kvalifikační turnaj 24. ročníku Debate League. Tato soutěž v debatování v angličtině vyvrcholí po čtyřech turnajích finálem v Praze v dubnu 2019. Její první kapitola se ale bude odehrávat v Přerově a argumentační síly v ní poměří 70 debatérů ze 14 středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš: Je třeba dostat do práce lidi, kteří pracují „načerno“
Nejnižší nezaměstnanost v české ekonomice je problém, stejně jako zneužívání sociálních dávek. Je třeba dostat do práce lidi, kteří pracují „načerno“. Na shromáždění manažerů, podnikatelů a zaměstnavatelů sdružených v Konfederaci zaměstnavatelských a podnikatelských svazů to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT: Česko-německé vzdělávání v Pirně slaví 20. výročí
Státní tajemník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jindřich Fryč se 19. listopadu zúčastnil v Sasku oslav k 20. výročí česko-německého vzdělávacího programu na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Před 19 lety nás opustil Josef Lux
Vzpomínka na facebookovém profilu na bývalého předsedu strany Josefa Luxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Na polské hranici se vracejí kontroly, budou do poloviny prosince
Polsko od dnešního dne až do 16. prosince obnovuje hraniční kontroly. Děje se tak z bezpečnostních důvodů kvůli mezinárodní klimatické konferenci, která se příští měsíc koná v Katovicích za účasti stovek hostů, mnohdy prominentních politiků, z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hofrajter (ČSSD): ČSSD a nedůvěrná důvěra
Sociální demokraté v posledních dnech dělají jedno politické salto za druhým. Aby ne. Sami vlastně nevědí, co mají dělat. Podpořit vládu podezřelého Andreje Babiše a udržet se tak u moci s tím, že budou mít vliv na prosazování vlastního programu, a n
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Pomůže Zeman s radary MADR?
Prezident Miloš Zeman v neděli odjíždí na návštěvu Izraele. Do Svaté země ho doprovází početná podnikatelská delegace, která spoléhá na vliv přítomnosti prezidenta při uzavírání obchodů. Jednou z priorit je rehabilitovat strategickou zakázku na dodávku izraelských radarů MADR, na které česká armáda čeká již několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist