Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.958x, což odpovídá cca 154.344-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Toto se příliš nedostalo na veřejnost. Šéf sněmovní komise pro vyšetřování kauzy OKD popisuje, co důležitého ve Sněmovně „zamázli“ poslanci z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL
ROZHOVOR Nejen o činnosti sněmovní vyšetřovací komise k OKD - jejíž je předsedou - informoval v rozhovoru ParlamentníListy.cz poslanec Pirátů Lukáš Černohorský. Ale i o novele, kterou navrhl ve zrychleném čtení. Umožnila by o pět let prodloužil lhůtu, kdy by se stát mohl přihlásit o pochybně zprivatizovaný majetek z období takzvaných "divokých devadesátek". Neuspěl. Jeho návrh vetovaly poslanecké kluby ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. "Pokud se stát o tento majetek do konce roku nepřihlásí, už si na něj nebude moci sáhnout. Všechny tyto spory se přenesou jen do akademické diskuze. Nebo si o tom můžeme povídat v bodu, který navrhla na sněmovní plénum KSČM s názvem Zločiny privatizace ODS, KDU-ČSL a tak dále," vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Škorpil: Pane Fialo, jak sestavíte novou funkční vládu bez hnutí ANO?
Jako obyčejný venkovan z mlčící většiny bych se po delší době rád vyjádřil k dnešnímu dění ve společnosti a politikům. Stále se ptáte proč voliči pana A. Babiše a M. Zemana nepořádají demonstrace na jejich podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Portál uspořádal alternativu Českého slavíka. Ortel bere zlato
Český slavík letos nebude, chce restart, protože na další ročníky plánuje změny. Portál iDnes.cz se proto rozhodl vyhlásit vlastní hudební ceny. V anketě hlasovali po sedm dní čtenáři tohoto portálu. Výsledky ukázaly, že sociální sítě dovedou fanoušky aktivizovat jako nikdy předtím a když dojde na hlas lidu, možné je vše. Čtenáři nakonec zvolili Ortel, Řezníka a Evu Burešovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Reportér PL v ohnivých ulicích rozbouřené Paříže: „Macrone, demisi!“. Desítky tisíc lidí protestují. Bitky s těžkooděnci, vodní děla a slzný plyn
REPORTÁŽ „Macrone, vypadni,“ píše se na jedné mříži, která slouží demonstrantům ve žlutých reflexních vestách jako součást barikády. Téměř od rána totiž zuří na Elysejských polích boje s policií, v něž se změnily protesty proti navrhovanému zdražování pohonných hmot a postupnému snižování životní úrovně ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Herman: Příběhy bezpráví VII. - Pozval nepřizpůsobivé Romy do společných prostor budovy
Celý týden vysedávali nepřizpůsobiví občané ve společných prostorách objektu (ul. Havlíčkova 26, Vyškov). Zatímco on tvrdili, že čekají u pana R. O. na práci, tak podle svědeckých výpovědí uráželi zákazníky a panu S. H . poškrábali auto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A dost! Novináři Janku Kroupovi došla trpělivost s útoky Babiše. Nyní detailně popsal, jak to bylo s Jourovou
Novinář Janek Kroupa se ohradil otevřeným dopisem proti, dle jeho slov, neustálým a nepravdivým útokům premiéra Andreje Babiše (ANO). "Žádám premiéra Babiše, aby své potíže neřešil tím, že bude lhát o mně a mé práci," poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Demisi“, „Seniora na Krym“. Takto vypadala demonstrace proti Babišovi v Praze
Několik tisíc lidí demonstrovalo v pátek večer na Staroměstském náměstí v centru Prahy za demisi vlády Andreje Babiše (ANO), která odolala pokusu opozice o vyslovení nedůvěry. Část z nich tam dorazila v průvodu, který vyšel z Hradčanského náměstí. Protest pořádal spolek Milion chvilek, který letos už několik demonstrací proti Babišovu kabinetu zorganizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Veřejnost nesmí nadávat na všechny pracující generace
Mnoho lidí v našem národě děsí pracující důchodci a pracující mladší generace, dokonce dochází k tzv. mezigeneračním předsudkům, kdy si národ vyčítá to dobré, ale to špatné jaksi toleruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Díky, sorosovci, za to fiasko… Alespoň jsme si ledacos znovu ujasnili
Ten pokus o prosazení nedůvěře vládě byl velmi užitečný. Ne nedělám si legraci. Doba není zcela jednoduchá a ne Rusové, ale nepochybně naopak především Georges Soros se prostřednictvím svých nadací a nevládních organizací snaží uzpůsobit svět svým představám. A tedy i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Provoz linek v období listopad – prosinec 2018
Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost (DPP) v metropoli dlouhodobě zajišťuje nejen provoz pravidelných linek PID (metra, tramvají, autobusů a lanové dráhy), ale pro hl. m. Prahu a další subjekty zabezpečuje i další dopravní úkoly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé s nízkou kvalifikací by mohli na růst minimální mzdy doplatit. Ekonom říká více
ROZHOVOR Z rozhodnutí vlády vzroste od ledna příštího roku minimální mzda o 1150 korun na 13.350 korun měsíčně. Hlavní ekonom investiční společnosti BH Securities Štěpán Křeček upozorňuje, co vše bude tento krok obnášet, jaký dopad bude mít předně na zaměstnavatele. Varuje ovšem i zaměstnance s nízkou kvalifikací. Vyšší minimální mzda totiž bude motivovat firmy, aby investovaly do nových technologií a nahrazovaly lidskou práci kapitálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Když "šmejdi" útočí
Je jich čím dál víc, i když proti nim bojujeme. Bohužel značně neúspěšně, protože oni se mají stále lépe. Je to vidět zejména na internetu. Za svůj ekonomický úspěch vlastně ani osobně nemohou. Může za to skutečnost, že v naší společnosti se dramaticky zvyšuje počet hlupáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Birke dnes obhájil funkci předsedy ČSSD v hradeckém kraji
Jan Birke dnes obhájil obhájil předsednictví ČSSD v Královéhradeckém kraji. Zvolen byl v prvním kole, získal osmaosmdesát procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdrogovaní piráti, tři lidovci soutěžili o to, kdo bude šéf KDU... Andrej Babiš se s tím po porážce opozice nepárá
Předseda vlády Andrej Babiš se může radovat; vládní krize skončila, jeho kabinet přežil díky hlasům ANO a KSČM pokus opozice o sesazeni vlády. Jak se na hlasování o nedůvěře vládě dívá zpětně a co říká na postoj ČSSD, která nakonec při hlasování o nedůvěře vládě odešla ze sálu? „Hamáčka chápu, jiní se tam ale chovali jak pod vlivem drog, chtěli si do mě kopnout,“ uvedl Babiš pro deník Právo a prozradil, jestli si po této situaci myslí, že jeho vláda přežije další tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Praha se poprvé prezentovala na mezinárodním kongresu Smart Citiy Expo World Congress
Hlavní město Praha se historicky poprvé účastnilo prestižního Smart City Expo World Congress, který se konal od 13. do 15. listopadu v Barceloně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová pro PL: Snažím se dělat maximum, co je v mých silách
ROZHOVOR „Mezi naše aktuální úspěchy na Ministerstvu pro místní rozvoj patří například navýšení částky určené na národní dotace pro regiony, které jsou právě nyní postupně vypisovány. Jde o rekordních 3,2 miliardy korun, a tak můžeme uspokojit požadavky starostek a starostů. K novým a velmi žádaným dotačním titulům patří například Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití,“ hodnotí své dosavadní počínání ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Omezte migraci, radí Clintonová Evropě. Zde je důvod, proč to řekla
Neúspěšná prezidentská kandidátka v posledních volbách ve Spojených státech Hillary Clintonová radí Evropě, aby omezila migraci. Vezme tak podle ní vítr z plachet pravicovým populistům. Píše to dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Proboha, nač?
Před chvílí bylo ukončeno hlasování o vyslovení nedůvěry vlády. To jsme si zase užili. Proč vlastně mají naši poslanci, kteří to hlasování vyvolali, dostat za dnešní den plat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiedler: Jak zabít své nechtěné dítě?
Na naší politické scéně již delší dobu zuří politický a osobní boj mezi Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem. Miroslav Kalousek a tzv. demokratický blok by Andreje Babiše rádi dostali z politiky ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To je hodně za hranou čehokoli představitelného! Petr Žantovský je ohromen výrokem Kalouska z letošního 17. listopadu. To ale není vše, co ho zvedlo ze židle
TÝDEN V MÉDIÍCH Na demonstraci proti migraci šibenice vadila, při akcích 17. listopadu ji mainstreamová média cíleně opomíjela, jako by nebyla. Že by byla otočena tím správným směrem, ptá se Petr Žantovský při pravidelném přehledu, v němž se zabývá děním a ohlasy, které se vztahují k devětadvacet let starým událostem na Národní třídě v Praze. Když si je tam přišel připomenout jejich přímý účastník, tak ho přítomní křiklouni uráželi, zatímco normalizačnímu komunistovi provolávali slávu. Do spektra těchto bizarností pak dokonale zapadá, když Miroslav Kalousek veřejně promlouvá o vyšším principu mravním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
To je hodně za hranou čehokoli představitelného! Petr Žantovský je ohromen výrokem Kalouska z letošního 17. listopadu. To ale nebylo vše, co ho zvedlo ze židle
TÝDEN V MÉDIÍCH Na demonstraci proti migraci šibenice vadila, při akcích 17. listopadu ji mainstreamová média cíleně opomíjela, jako by nebyla. Že by byla otočena tím správným směrem, ptá se Petr Žantovský při pravidelném přehledu, v němž se zabývá děním a ohlasy, které se vztahují k devětadvacet let starým událostem na Národní třídě v Praze. Když si je tam přišel připomenout jejich přímý účastník, tak ho přítomní křiklouni uráželi, zatímco normalizačnímu komunistovi provolávali slávu. Do spektra těchto bizarností pak dokonale zapadá, když Miroslav Kalousek veřejně promlouvá o vyšším principu mravním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ozdravme zdravotnictví
Komentář na facebookovém profilu k článku o stavu našeho zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Kraj se bude více zajímat o stav silnic v Olomouci
Společně řešit konkrétní problematická témata a najít synergie kraje i města, chce nové vedení Olomouce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ruská animovaná pohádka jako nástroj Kremlu? V Londýně mají velké obavy, zato v Moskvě vybuchli smíchy
Pohádka jako nástroj propagandy Kremlu, tak hovoří mnozí kritici o ruském animovaném seriálu pro děti Máša a medvěd. Ten byl přeložen do pětadvaceti jazyků a odvysílán ve více než stovce zemí. Právě proto prý skrytě velebí politiku ruského prezidenta Vladimira Putina. Zprávu britského listu The Times zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Istanbulská smlouva vede k destrukci základů našeho civilizačního okruhu
Reakce na facebookovém profilu na názory kněze Piťhy zmíněné v článku v PL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Rezorty zdravotnictví a školství spolupracují na podpoře pohybové aktivity dětí ve školách
Zhruba 80 % dětí v ČR má nedostatek pohybové aktivity. Ministerstvo zdravotnictví se proto ve spolupráci s resortem školství zaměřuje na podporu pohybu dětí ve školách v rámci akčního plánu Národní strategie Zdraví 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Emmanuel Macron má doma velké problémy: Hořící barikády, vodní děla, desítky tisíc lidí v ulicích
Do francouzských ulic vyšlo celkem na osmdesát tisíc lidí, aby se zúčastnili demonstrací „žlutých vest“ a protestovali tak proti vládě a prezidentu Emmanuelu Macronovi. Důvodem je zejména plánované zvýšení cen pohonných hmot. Ministerstvo vnitra ohlásilo osm zraněných lidí včetně dvou četníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Ministr Petříček v čele delegace na zasedání Rady FAC rozvoj
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegace na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) – rozvoj, které proběhne 26. listopadu 2018 v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Několik nej ostravské skupiny kočkodanů Dianiných
V ostravské zoologické zahradě je chován největší počet kočkodanů Dianiných v lidské péči na světě. Za posledních dvanáct měsíců se zde narodilo nejvíce mláďat. Díky respektování přirozeného způsobu života a minimálnímu zasahování do sociálního složení skupin se zoo v Ostravě řadí k úspěšným chovatelům nejen kočkodanů, ale i jiných druhů primátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V Evropě narůstá antisemitismus. Mohou za to prý i nové vlny příchozích muslimů
„Nenávist vůči představitelům židovské víry, antisemitismus, se v Evropě rozmáhá čím dál více,“ říká odborník na extremismus z Masarykovy univerzity Miroslav Mareš s tím, že se často ukrývá pod pláštěm antisionismu, odporu vůči státu Izrael. V rozhovoru pro Českou televizi také upřesnil, že do jisté míry za to může i nová vlna migrantů z muslimských zemí. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Veřejné zakázky se v Česku prvně zadávají podle metody Best value
Vyšší kvalita nabídek a dodavatelských týmů, lepší úroveň poskytovaných služeb a inovativní řešení, která mohou v reálu uspořit veřejné finance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Děti nejsou chráněny před vlivem reklamy na nezdravé jídlo
Děti v evropských zemích jsou ve velké míře vystaveny reklamám na potraviny škodlivé pro jejich zdraví. Světová zdravotnická organizace prosazuje jejich omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TA ČR: Vyhlášení výsledků 6. veřejné soutěže programu DELTA
Technologická agentura České republiky (TA ČR) VYHLAŠUJE výsledky šesté veřejné soutěže Programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA, vyhlášené dne 6. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek jednal s novou primátorkou – spolupráce města a kraje bude dále pokračovat
Hejtman Bohumil Šimek se ve čtvrtek 22. listopadu 2018 ve své pracovně setkal s nově zvolenou primátorkou statutárního města Brna Markétou Vaňkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora ukázal na britskou rodinu, která má 21 dětí. A na tomto příkladu vyzdvihl zásadní problém dnešní doby
Ekonom Vladimír Pikora se ve svém komentáři na serveru Reflex.cz zaradoval nad největší britskou rodinou Radfordových, jimž se minulý týden narodilo 21. dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Byla to naše povinnost, burácí Kalousek k vyvolanému hlasování o nedůvěře vlády
Přestože předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi bylo jasné, jak dopadne hlasování o nedůvěře vládě, které vyvolala opozice, byla to podle jeho slov povinnost. Uvedl to v rozhovoru pro dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pozor na slevové akce
Česká obchodní inspekce uskutečnila ve 3. čtvrtletí 2018 kontrolní akci zaměřenou na nabídku a prodej zboží za akční ceny a zboží ze sezónních slev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s estonským premiérem Ratasem o digitální agendě
23. listopadu 2018 se premiér Andrej Babiš setkal v Kramářově vile s předsedou vlády Estonska Jürim Ratasem. Diskutovali o česko-estonských vztazích, digitální agendě, bezpečnosti, spolupráci ve vědě a vzdělávání i o evropských otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Kraj pošle svým nemocnicím 140 milionů korun na pokrytí ztrátových oddělení
Nemocniční oddělení jako je chirurgie, interna či pediatrie jsou pro rozpočty zdravotnických zařízení dlouhodobě prodělečná. Královéhradecký kraj chce zajistit pro obyvatele dostupnou a kvalitní péči, a proto částečně tyto ztráty hradí. Svým nemocnicím hodlá příští rok poslat 140 milionů korun. Rozhodnou o tom zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj zpřístupnil databázi brownfields Investuj pod Ještědem
Liberecký kraj zpřístupnil nový bezplatný portál s názvem Investuj pod Ještědem. Jeho hlavním cílem je podpora investičních příležitostí v celém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krajská města získala na svůj rozvoj téměř tři čtvrtě miliardy korun
Téměř tři čtvrtě miliardy korun získala města Plzeň a České Budějovice z Evropské unie v uplynulých letech na realizaci velkých investičních akcí v rámci takzvaných Integrovaných plánů rozvoje měst (IPRM). Finance pokryly například stavbu Zanádražní komunikace v Českých Budějovicích, úpravu sadů i revitalizaci ulic v historické části Plzně, rekonstrukci českobudějovické plovárny, Lochotínský park a řadu dalších investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svět je poblázněný, chce nám nařizovat kdy spát, co jíst, co kupovat. Proti tomu budu bojovat, je odhodlaný Kubera
Dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera letos vyměnil primátorskou židli za židli předsedy Senátu. Ten podle tohoto občanského demokrata může být užitečný ve chvíli, kdy je potřeba pomoci s přehledností zákonů. Rozhovor přinesly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Plán akcí v Senátu v týdnu od 26. listopadu
Stručný výčet akcí Senátu na příští týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj plánuje opravu Škroupova domu v Osicích
Dnes osický starosta Stanislav Bydžovský předal do rukou zástupců Královéhradeckého kraje klíče od Škroupova domu. Kraj požádal vedení Osic o bezúplatný převod nemovitosti do svého vlastnictví. To žádosti vyhovělo a krajské zastupitelstvo dar přijalo. Budovu nyní čeká rekonstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Koloběh zvěrstev se nezastaví a nikdo nebude souzen
Komentář na facebookovém profilu k zahraniční politice USA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hradecká ČSSD bude volit své vedení a nominovat na šéfa strany
ČSSD v Královéhradeckém kraji bude dnes na krajské konferenci nominovat své kandidáty na předsedu a místopředsedy strany pro březnový sjezd. Dále budou hradečtí sociální demokraté volit krajské vedení na další dvouleté funkční období. Zatím jediným kandidátem na krajského předsedu je nynější předseda, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
SZPI zjistila prostředek na hubnutí z Austrálie bez řádné informace o ionizujícím ozáření
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na trhu nevyhovující doplněk stravy Suns Chitosan Fat Blocker, CHITOSAN – vláknina, označení data minimální trvanlivosti do: 02/2021, výrobce: Natural Pharmaceuticals Australia Pty Ltd., Unit 15, 15 Mahogany Court Wilawong, QLD-4110 Australia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Návštěva z kyrgyzského ministerstva vnitra a ministerstva zahraničí
Správa uprchlických zařízení MV přivítala v Zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová v tomto měsíci již druhou zahraniční návštěvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Skončil další pokus, jak zlikvidovat premiéra Babiše
Přesně jak jsem předpokládal, a před několika dny uvedl ve svém příspěvku, opozice v Poslanecké sněmovně zinscenoval velké divadlo o „trestně stíhaném premiérovi“, na kterém nenechala nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček se vyjádřil k pobytu mladého Babiše na Krymu i k ruské hrozbě
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) je ve funkci teprve od října, ale už nyní o něm prezident Zeman začíná hovořit jako o loutce Miroslava Pocheho (ČSSD). A přidal se k němu i premiér, když upozornil, že věci na ministerstvu zahraničí probíhají v rozporu se sliby, které zazněly. Pro Český rozhlas se Petříček vyjádřil k pobytu Andreje Babiše juniora na Krymu a upozornil na bezpečnostní riziko, jež prý představuje Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jedině v Evropském parlamentu lze nastartovat změnu pravidel spolupráce
Komentář na facebookovém profilu k postoji ODS vůči EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa v areálu SAPA odhalila potraviny neznámého původu a nedodržování teplot
Státní veterinární správa (SVS) při společné kontrole s policisty, celníky a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí uskutečněné ve středu 21. 11. 2018 v areálu tržnice SAPA v Praze zjistila ve třech případech pochybení při přepravě masa a masných výrobků. Závady se týkaly neznámého původu potravin, nedodržení teplotního režimu a nezaregistrování vozidla pro přepravu živočišných potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Muž, který napadl a zranil účastníka páteční protivládní demonstrace, byl zadržen policií
V souvislosti s páteční protivládní demonstrací v centru Prahy zadržela policie jednoho člověka. Muž fyzicky napadl účastníka průvodu a způsobil mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Útočník je podezřelý z výtržnictví. Na webu o tom dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Migrace trvá již tři roky. To nejhorší nás ale ještě čeká....
Jsou to již více než tři roky, kdy Evropa čelila největšímu náporu běženců v novodobé historii a který velmi znejistěl vztahy mezi jednotlivými zeměmi Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Světové dění a jak ho chápat očima zkušeného generála Šándora: Rusové, bestie ze zásady. Mutti Multikulti. Trump slyší na sílu, ale...
Planeta Země – kruté místo k žití. Tak se jmenuje kniha bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby Andora Šándora. Ve třinácti kapitolách v ní nabízí svůj pohled na svět a geopolitické pochody v něm. Mimo jiné se vyjadřuje k prezidentům Ruska a USA - Vladimiru Putinovi a Donaldu Trumpovi, ale i k německé kancléřce Angele Merkelové. ParlamentníListy.cz z knihy vybraly některé pasáže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Smutný listopad a svobodné volby
Komentář na facebookovém profilu k významu Listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté hradeckého kraje nominovali na předsedu strany Hamáčka
Sociální demokraté Královéhradeckého kraje dnes nominovali na předsedu strany Jana Hamáčka, na pozici prvního místopředsedy Romana Onderku a na funkci řadového místopředsedy Martina Netolického. Podpořili tak současné vedení strany. Volební sjezd bude v březnu. ČTK to řekl předseda hradecké ČSSD Jan Birke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mohla to být poslední kapka pro Babiše, ale věci se chopila pravicová opozice a zabila to. Politolog Jelínek to vidí jasně
POLITOLOGOVÉ „Andrej Babiš je mistr emocí, takže si v ovlivňování veřejného mínění vede velmi dobře. Tam, kde by se měly věci vysvětlovat racionálně, dokáže vkládat emoce a posouvat věc někam jinam,“ vysvětluje způsob premiérovy politiky Lukáš Jelínek, politolog Masarykovy univerzity. Právě proto podle něj v tuto chvíli neprobíráme dotační kauzu, ani roli Babiše a jeho rodiny v dotační kauze, ale slyšíme, jak jsou pořádány hony na schizofreniky. Jelínek tvrdí, že právě díky tomu šéf hnutí ANO dokázal ustát svoji pozici. Jako zbytečné vidí v celé kauze použití skryté kamery, protože je to přesně ona příležitost, kterou Babiš využívá k odvedení pozornosti. A tu příležitost mu bohužel poskytli sami novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: V Havlíčkově Brodě oceňovali práci neprofesionálních knihovníků
Pod taktovkou Krajské knihovny Vysočiny se ve středu 21. listopadu oceňovaly v Havlíčkově Brodě už po sedmnácté neprofesionální knihovny na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Dítě z Babišovy zkumavky získá reprodukční kliniku
Stát chce přihodit skoro miliardu na umělé oplodnění. Kdo ji získá? Má premiér čich na dobrý business? Dočkáme se Babišpotu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Desítky tisíc lidí v ulicích, muž ozbrojený granátem, policie tvrdě zasahuje. Tak vypadají demonstrace ve Francii
Macrone, odstup! To zní dnes v ulicích Paříže, konkrétně na hlavní třídě Champs-Élysées. Demonstranti se zde ve žlutých sešli navzdory zákazu. Protestují proti zdražování pohonných hmot ve Francii. Píše to britský server Mirror.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Jak jsme na tom s kupní silou
Podle studie GfK kupní síla Evropy 2018, která mapuje kupní sílu 42 evropských zemí, jejíž fragmenty zveřejnila česká média si Česká republika meziročně poněkud polepšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hlasatelé liberální demokracie sdíleli dezinformace o Babišovi. Jak kvůli sociálním sítím zatemní mozek, varuje komentátor
Spolupracovník Lidových novin Jan Macháček se ve svém komentáři rozhovořil nad významem sociálních sítí. Podle něj začínají být kořenem zla, nikoliv pouhým zesilovačem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Momentka z USA
Glosování poměrů v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
I přes kontroly na polských hranicích v Náchodě je provoz plynulý
Provoz na hraničním přechodu do Polska v Náchodě byl dnes ráno a dopoledne plynulý. Polsko od čtvrtka zavedlo z bezpečnostních důvodů kontroly. Příští měsíc se koná v Katovicích mezinárodní klimatická konference za účasti stovek hostů, mnohdy prominentních politiků z celého světa. O víkendu se do Polska zároveň vydávají Češi nakupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Dřevo z pražských lesů získalo certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C
Od 1. listopadu letošního roku má dřevo z pražských lesů certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C. To znamená, že při zpracování dřeva z pražských lesů plníme požadavky a standardy těchto mezinárodních certifikátů pro zpracovávání dřevní hmoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozpočty měst na Vysočině počítají i s komunitními centry
Na Vysočině vznikne v příštím roce zřejmě několik komunitních center. Menší města na ně přebudují své nevyužívané budovy. V návrhu rozpočtu na rok 2019 má komunitní centrum Pacov i Humpolec na Pelhřimovsku. Další menší města v kraji budou investovat především do chodníků, silnic a inženýrských sítí, případně sportovišť. Část měst počítá, že rozpočet schválí už v prosinci, řekli ČTK starostové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu Zemědělské střední školy učiliště Františka Melichara
Nesouhlas se zrušením Zemědělské střední školy učiliště Františka Melichara v Bradnýse nad labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bradáčová drží ochrannou ruku nad Babišem, ale až nebude premiér... David Rath představil tuto konstrukci. Ve hře je prý Pražský hrad
ROZHOVOR Kdokoli jiný na místě Andreje Babiše by už byl dávno ve vazbě, je přesvědčen lékař, bývalý poslanec, exministr zdravotnictví a někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který má s činností policie a státních zástupců vlastní zkušenost, protože sám strávil ve vazbě jeden a půl roku kvůli korupci, za niž je nepravomocně odsouzený na osm a půl roku. „Andreje Babiše kryje a drží nad ním ochrannou ruku pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, ale nebude to pořád,“ prohlásil Rath.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přál bych si předčasné volby, zvolal z tisku Fiala
Podle předsedy ODS Petra Fialy jsme po včerejším hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše (ANO) blíž k předčasným volbám. Zároveň také uvedl, že Babišovy osobní a rodinné problémy mu zabraňují ve výkonu funkce předsedy vlády, uvedl pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Věnec na Národní třídě
Z televizního záběru jsem u památníku na Národní třídě zahlédl jeden zajímavý věnec. Věnovala ho Česká advokátní komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu... Profesor Piťha znovu promluvil
Katolický kněz Petr Piťha na sebe upozornil ve státní svátek svatého Václava svým kázáním o tradiční rodině. Nyní se Piťha ozval znovu, ve svém komentáři pro MF Dnes, kdy se rozhodl dokázat, zda jsou jeho tvrzení přemrštěné výmysly, jak se tvrdí, nebo jsou věcně podložená. I proto přinesl konkrétní příklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vládní koalice problém nevyřešila, ale založila na nové
Komentář na facebookovém profilu k výsledku hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská poděkovala za vybavení nové učebny ve střední strojírenské škole
Žáci ze strakonické školy, známé díky úspěchům v soutěži Formule 1, mají k dispozici novou učebnu, kde si vyzkoušejí práci na reálných strojích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Pokračuje veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018
Na veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, který se koná v Kongresovém centru Praha, čeká návštěvníky dnes a zítra další zajímavý program. Akce je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů, ale i širší veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Náčelník generálního štábu Opata navštívil vojáky v Mali a Iráku
Náčelník generálního štábu Aleš Opata od středy do pátku navštívil české vojáky v Iráku a v Mali. Na iráckých základnách Camp Dublin a Balad se potkal s výcvikovými jednotkami chemického vojska, Vojenské policie a Policie ČR a s leteckými instruktory, kteří školí irácké piloty a personál českých bitevníků L-159. V Mali v hlavním městě Bamaku se setkal s vojáky, kteří mají na starosti ochranu výcvikové mise Evropské unie. ČTK to sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Opata podle ní vojákům také přivezl vánoční dárky a pozdravy z domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Cyklistům slouží další propojení tras za více než sedm milionů
V listopadu dokončily Lesy České republiky dva úseky cyklostezky mezi obcemi Rádlo a Milíře na Jablonecku za 4,6 milionů korun (bez DPH) s tím, že obec Rádlo zaplatila vynětí pozemků z lesního půdního fondu. S významným přispěním krajských peněz investovala přes dva a čtvrt milionu korun ve stejné lokalitě obec Rádlo tak, aby vzniklo ucelené propojení cyklotras. V příštím roce je v plánu oprava turistické lávky s rozpočtem milion korun, kde Liberecký kraj počítá s půlmilionovou dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Slevy na jízdném v září vyšly státní pokladnu na 463 milionů
Slevy na jízdném studentů a důchodců za září vyšly státní pokladnu na 462,5 milionu korun. Nejvíce na slevách vyfakturovaly České dráhy, a to více než 219 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo dopravy. Podle ministerstva by náklady na slevy měly stát celkem šest miliard korun ročně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Užijte si to, smějte se, máte na to ještě maximálně tři roky
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Trpělivost přináší růže, tedy aspoň doufám
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Ježci mají svá zimoviště, s péčí pomohou i senioři
Kdo nám to tu funí? Kdo vyházel seno z bedničky? Komu nejvíc chutnají červíci? Na všechny tyto otázky vám teď s radostí odpoví bezmála 470 žáků devíti pražských mateřských a základních škol a také 30 klientů Domova pro seniory SeneCura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Někdy partnery nacházíme i tam, kde se člověk diví
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Mně to připomíná takovou tu komunistickou sebekritiku
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vojáci a policisté byli na Vítkově oceněni za zahraniční mise
Vojáci a policisté byli dnes na pražském Vítkově oceněni za působení na misích v Africe a na Blízkém východě. Zpět do České republiky se vrátili policisté z Iráku a vojáci z Egypta, Mali a Středoafrické republiky. Vybraným vojákům byla udělena vyznamenání a předány věcné dary. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Dotacemi ani přerozdělováním ještě nikdy žádné bohatství nevzniklo
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Právní stát ČR by neměl být takto zpochybňován
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Svoboda (DS): Historie se skutečně neptá. Jednou nám všem ten účet vystaví
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Amorfní kupa rosolu. V ČSSD vaří mozky, aby zůstali co nejvíce nejednoznační. Drsný verdikt dvou publicistů
Sociální demokracie si poslední dobou všechno rozmýšlí tak dlouho, až si vždycky nakonec najde cestu k vůbec nejhoršímu možnému rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist