Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.879x, což odpovídá cca 98.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Žantovský: Jazykový Orwellistán
Jeden český lingvista, Václav Jamek, před lety napsal útlou, ale znamenitou knížku s názvem O patřičnosti v jazyce. Pojednávala o úkazech, které pronikají do naší mateřštiny, aby ji obohatily. Nebo prostě jen ukazovala, jak s jazykem zacházet, aby nezchudnul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pronásledování, fyzické napadání matek, bezdůvodné odebírání dětí. Sonda do činnosti české sociálky
Přibývá případů, kdy jsou děti bezdůvodně odebírány matkám, které jsou před jejich zraky i fyzicky napadány. Nezletilí končí v ordinacích psychiatrů. Někteří sociální pracovníci dokonce kryjí tátu, který unesl dceru, po níž bylo vyhlášeno pátrání. Vše se děje i přesto, že psychologické zprávy prokážou patologické jednání rodiče a závažný dopad na dítě. Sdružení Jeden domov upozornilo na tlak několika prootcovských aktivistů, kteří jdou tak daleko, že dehonestují i osobní poměry soudců, vyhrožují pediatrům nebo nutí matky, aby jim vracely část výživného. Jak je možné, že trýznitelům nakonec projde střídavá péče? Ústavní soud nám potvrdil, že ji v judikatuře nefavorizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk promluvil před kamerou PL. Nejen o tom, co se děje ve vládě. Zde je upoutávka
Zátěž vlastních kauz premiéra Babiše tu zůstane. Ve studiu TV ParlamentníListy.cz to řekl ministr kultury za ČSS Antonín Staněk. Odchod z vlády za rozumný nepovažoval, nic by to nevyřešilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova přizvala do debaty o listopadu 1989 i někdejšího šéfa StB. A je moc zle
Páteční účast někdejšího šéfa StB Alojze Lorence na setkání se studenty na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy přineslo mnohé reakce na sociálních sítích. Lorenc se na fakultě utkal v debatě o listopadu 1989 mimo jiných s dnešním veřejnoprávním reportérem Markem Wollnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ty zmetku parchantská! Vojtěch Filip řekl kolem Ruska něco, čím strhl lavinu
Předseda KSČM Vojtěch Filip poslal protřednictvím tweetu vzkaz z Řecka, kde se účastnil mezinárodní porady. Týká se kritiky NATO. V bouřlivé diskusi, kterou jeho vyjádření rozpoutalo, to pořádně schytal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fakt pecka. Přes čáru! Uhodil znovu Babiš na Slonkovou i na pravici. Zmínil i Havla
Týden se s týdnem sešel, je tu další neděle a s ní i další provolání předsedy vlády Andreje Babiše k českým občanům. Premiér v něm zpravidla shrnuje úspěchy, kterých za posledních pár dní dosáhl, ale tentokrát se věnoval nejprve pátečnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, které přežil, když ho podpořili poslanci ANO a komunisté. Zákonodárci ČSSD hlasovali nohama a odešli ze sálu, čímž udrželi Babišovu vládu u moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SFŽP: Přihlaste svůj dům do soutěže – novostavbu i rekonstrukci
Registrace staveb do soutěže Pasivní dům 2018 je v plném proudu. Zahájení proběhlo 18. září, již tradičně na veletrhu FOR ARCH. Státní fond životního prostředí ČR se poprvé stal spoluvyhlašovatelem soutěže a přinesl novou kategorii Zelená rekonstrukce. Stavby je možné přihlásit až do 3. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odmítám, aby platil na Slovensku. Premiér Pellegrini odmítl pakt OSN o migraci
Globální pakt OSN o migraci Slovensko nepodpoří a neschválí, uvedl slovenský premiér Peter Pellegrini. Informoval o tom server sme.sk. Slovensko se tak připojilo k několika dalším zemím, které od migračního paktu OSN odstoupily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Kolik bude stát benzín ke konci roku? A kolik v roce 2019?
Pohonné hmoty ve čtyřech otázkách a odpovědích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Zásadní zvrat, výstavba úseku D35 Opatovice – Časy by měla začít na jaře 2019
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) úspěšně dokončilo možnost podávání nabídek do výběrového řízení na výstavbu dálničního úseku D35 Opatovice nad Labem - Časy. Nyní tak hodnoticí komise začne posuzovat jednotlivé nabídky, z nichž jednu ŘSD doporučí k uzavření smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nový šéf Senátu Kubera označil situaci kolem Babiše za patovou. A zmínil možnost předčasných voleb
Hostem Partie na TV Prima byl nově zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). "Jsme sice malí, ale nesmíme se bát," poznamenal Kubera a zároveň také uvedl, že nadáváme, i když vůbec nemusíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Já čekal, že přijdou padáky, ty vole!“ Kalousek varoval na veřejné akci, co čeká důchodce, ty nejslabší a nejchudší s Babišem. A padl dotaz na starou kauzu
REPORTÁŽ Vykonstruovaná kauza padáky, kterými se Andrej Babiš ohání všude možně, půjde k civilně-správnímu soudu. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek podle svého vystoupení na besedě s občany Berouna uvedl, že na něm nemůže být ani stín podezření a mrtvý voják nemá s tímto případem pranic společného. Vláda prožírá budoucnost za chlácholení a povzbuzování babišovských médií. Exministr financí byl podle sebekritiky možná při svém působení v bývalé vládě až příliš tvrdý, ale každopádně odpovědný. Rozhazovačná opatření současného kabinetu nakonec nejvíc dopadne na ty nejchudší, protože bohatí si vždy nějak poradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...
Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti, ODS, Kalousek a Farský. Místo práce vymýšlí neustále nadávky. Demokratický blok rozděluje společnost. Tomio Okamura se rozohnil
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Strana, která nepodpoří při hlasování o nedůvěře vlastní vládu a vlastní ministry, je absolutně nevolitelná,“ řekl směrem k ČSSD po pátečním dění ve Sněmovně předseda SPD Tomio Okamura. Podle něj poslanci z místa, kde se určují životy deseti milionů lidí, udělali blamáž a legraci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že současná vláda bude znovu a znovu sužována hádkami, problémy a vzájemným hašteřením místo práce pro voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Jiná alternativa jak prosadit sociální politiku není, nenabízí ji ani opozice
Komentář na facebookovém profilu k podpoře vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Zamést si před vlastním prahem
Generální ředitel ČT Petr Dvořák si na konferenci o mediální gramotnosti postěžoval, že lidé často nedokážou rozlišit závažnost a pravdivost informací. Zda se to týká také redaktorů zpravodajství ČT už Dvořák neuvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství
Že u nás „nejsou lidi“? Ale jsou, jen je zaměstnáváme v oborech, které nám nic nepřinášejí, sdělila ParlamentnímListům.cz ekonomka Hana Lipovská. Jejím hlavním tématem je v posledních dnech kritika vlády Andreje Babiše za to, že poskytla německé automobilce BMW investiční pobídku na novou provozovnu u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Pokus prezidenta Macrona postavit v Evropě žoldnéřskou armádu
Komentář na facebookovém profilu ke koncepci francouzského prezidenta Macrona na sestavení armády Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Úlety opozice
Opoziční strany, jež jsou trvale nezpůsobilé smířit se s volebním neúspěchem a s ustavením koaliční vlády s důvěrou, využily nechutné reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka o rozhovoru s Andrejem Babišem ml. k vyvolání pokusu o svržení vlády, popř. o vytlačení Andreje Babiše z politického života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fischer vyzval vládu, ať stáhne nominaci Tomšíka na velvyslance v Číně
Předseda zahraničního výboru Senátu Pavel Fischer (nestraník) vyzval vládu, aby stáhla nominaci končícího viceguvernéra České národní banky Vladimíra Tomšíka na velvyslance v Číně. Tomšík nemá pro tak významný diplomatický post dost zkušeností, řekl dnes Fischer v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) nechtěl jmenování velvyslance rozebírat, protože Čína dosud nepotvrdila, že Tomšíka jako velvyslance přijme. Ministerstvo ale podle něj při nominaci postupovalo korektně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Zájem o české nebe trvale roste
Zájem leteckých dopravců o využívání českého vzdušného prostoru v letní sezóně (květen – říjen) roku 2018 opět překonal hodnoty z let předchozích. K celkovému počtu pohybů v letošním roce navíc přispěl i provoz, který byl na základě iniciativy Evropské agentury pro bezpečnost letového provozu (EUROCONTROL) přesměrován do České republiky z přetíženého vzdušného prostoru nad jihovýchodním Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Režisér Hřebejk, velký kritik vychování Zemana, si ulevil: Za orálek bude análek. Ale násadou od koštete...
Český režisér Jan Hřebejk, jenž je ostrým odpůrcem prezidenta Zemana a nově je zastupitelem v Praze 5, se na sociální síti kriticky vyjádřil k sociální demokracii, jejíž poslanci před pátečním hlasováním o nedůvěře vládě opustili sál Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mayová i Corbyn dělají vše pro vlastní přežití, bez ohledu na dopad na Brity, soudí o jednání k brexitu Prouza
Někdejší tajemník pro evropské záležitosti ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) Tomáš Prouza se ve svém komentáři pro server E15.cz zaměřil na dohodu o brexitu. „Britští lídři bojují hlavně o vlastní přežití. Bez ohledu na cenu, kterou zaplatí Britové,“ říká a dodává, že ke skutečné dohodě nejsme zatím o nic blíž. Po dlouhých jednáních mezi EU a Velkou Británií jsme prý tam, kde jsme byli před rokem a půl, když se jednat začalo. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Petříček uvítal dohodu EU o britské výstupní smlouvě
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvítal dnešní dohodu 27 zemí Evropské unie na podobě smlouvy o vystoupení Británie z bloku. Dohoda podle něj zabrání chaosu tvrdého brexitu, pro Česko je výhodná. Upozornil na to, že ještě bude třeba dojednat budoucí vztahy s Londýnem, podle něj nečlen EU nemůže mít na evropském trhu stejné výhody jako členské země. Petříček to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáčkův hejtman v ČT: Od pátku je Babišova vláda pod Zemanem. A jak ho znám...
Hlavními tématy první části nedělního pořadu Otázky Václava Moravce byly páteční výsledky mimořádné schůze Poslanecké sněmovny, které rozhodly o tom, že Babišův kabinet hlasování o nedůvěře vládě přežil, a také vliv kauzy Čapí hnízdo na práci Sněmovny a kabinetu. Debatovat přišli předsedkyně Rady Asociace krajů, hejtmanka a poslankyně Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO, která si nemyslí, že by vláda vyšla z pátečního hlasování o vyslovení nedůvěry oslabena. Nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš a místopředseda ČSSD a hejtman Martin Netolický, který se společně s Bartošem shodl na tom, že po pátku se vláda Andreje Babiše stala vládou Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zvítězila nad největší zdravotní pojišťovnou v Česku, teď pro PL účtuje s českým zdravotnictvím
ROZHOVOR Monika Hutníková vyhrála soudní spor se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ve věci neproplacení léčby očí jejího nezletilého syna. Nyní se s největší zdravotní pojišťovnou v Česku soudí o odškodnění ve výši dvou milionů korun. Hutníková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odkrývá, co si na základě svých osobních zkušeností myslí o zdravotním systému v České republice i tom, jak je v Česku řešena rodinná politika. Stát se podle Hutníkové k rodinám chová nepřátelsky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V budově ÚZSVM v Pardubicích byla zřízena „Tichá linka“
V budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pardubicích v ulici Jiráskova využívá nebytové prostory v 1. – 3. NP pro svou činnost i Úřad práce České republiky. V srpnu 2018 zřídil Úřad práce ČR pod záštitou Evropské unie, Evropského sociálního fondu a operačního programu Zaměstnanost v budově ÚZSVM v Pardubicích ve tzv. „Tichou linku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Pomoc dětem z chudých rodin nestojí Olomouckému kraji za to
V minulých dnech jsme se z České televize dozvěděli, že čtyři kraje nevyužívají možnost hrazení obědů pro děti z chudých rodin. Mrzí mne, že mezi tyto kraje patří také náš Olomoucký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Takový malý babišovský mýtus
Už druhý týden cloumá Českou republikou aféra kolem Andreje Babiše, jeho dětí, konání či nekonání policie, konání či nekonání státních zástupců a další a další střípky dokreslující celou tu bizarnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR hledá inspiraci na Tchaj-wanu
Rozvíjet spolupráci, posílit česko-tchajwanské vztahy a inspirovat se vědeckou praxí v oblasti aplikovaného výzkumu – takové cíle mělo setkání vedení Akademie věd ČR s delegací Průmyslově-technologického výzkumného institutu (Industrial Technology Research Institute – ITRI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš s Kurzem jednali o brexitu a vzájemných vztazích
O vystoupení Británie z Evropské unie, rakouském předsednictví osmadvacítce a také o bilaterálních vztazích jednali včera večer ve Vídni rakouský kancléř Sebastian Kurz a předseda české vlády Andrej Babiš. Kurz to napsal na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MMR: Evropská chytrá a sdílená města. Konference přivítala experty z celého světa
Během 22. a 23. listopadu hledali odborníci na rozvoj měst a digitalizaci odpovědi na otázky spojené se sdílenou ekonomikou. Mezinárodní konference se zúčastnilo téměř 200 odborníků z řad zástupců významných světových měst, akademické sféry i nadnárodních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Profesor Bárta: Tento stát se nedokáže starat ani o samoživitelky. I ty padají do exekucí
Egyptolog Miroslav Bárta má za to, že naše civilizace je v krizi. Jedním dechem však dodává, že každá krize je také příležitostí k určité obrodě a k novému začátku. Jedním z důležitých jevů stávající krize je podle Bárty ztráta legitimity dnešních elit. V současné době vidí naši zásadní kotvu v Evropské unii. Přes všechny problémy, které má, považuje Evropskou unii za naši naději.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kulatý stůl o neformální péči v Senátu
Ve středu 21. listopadu 2018 se z iniciativy a pod záštitou senátorky Šárky Jelínkové (KDU-ČSL a nezávislí) uskutečnil odborný kulatý stůl s názvem „Neformální sociální péče v ČR: zkušenosti, možnosti, výhledy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Silnice musíme stavět rychleji
Komentář na facebookovém profilu ke stavbě dálnic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lebduška (Svobodní): Fiskální pakt, nebo dluhová past?
Poslanci schválili 1.11. 2018 přistoupení k fiskálnímu paktu EU. Fiskální pakt, jinak Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, má podle vlády stabilizovat veřejné finance a zabránit zadlužování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČD: Vlaky dorazí rychleji na západ Čech a více než polovina všech expresů a rychlíků už bude garantovat Wi-Fi
České dráhy v novém jízdním řádu 2019 s platností od 9. prosince nabídnou pod svou značkou celkem 9 041 různých vlaků. Denně to bude v průměru 7 223 spojů. Za rok najedou tyto vlaky skoro 129 milionů kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Placení elektronického mýtného v EU bude jednodušší
Vyjednavači Evropského parlamentu se s rakouským předsednictvím Rady EU a Evropskou komisí dohodli na aktualizovaných pravidlech pro elektronický výběr mýtného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Učitelé diskutovali o cestě ke svobodě a demokracii
V úterý 20. listopadu se uskutečnila v e Valdštejnském paláci v Praze celostátní konference Cesta ke svobodě a demokracii. Ve spolupráci s Národním institutem dalšího vzdělávání ji uspořádal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): EU svůj díl odpovědnosti splnila. Teď je to na Britech
Komentář na facebooku k dohodě o vystoupení Velké Británie z EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Seitlová: Fáma o vyhozených desítkách milionů korun na D1 0136 kvůli ekologům
Zemní práce na trase D1 0136 Říkovice - Přerov neukončili ekologičtí aktivisté, jednalo se o archeologický průzkum. Na základě nejasností, panujících mezi občany obcí na plánované trase dálnice D1 0136 nad důvody provedení zemních prací v úseku podél železniční tratě mezi Horní Moštěnicí a Říkovicemi, jsem kontaktovala Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) s prosbou o vyjasnění situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MPSV pokračuje v podpoře dětských skupin. Jejich počet neustále narůstá
Péče o děti v tzv. dětských skupinách byla legislativně ustanovena zákonem, který vešel v účinnost v listopadu 2014. Od té doby se tento nový fenomén služeb péče o děti významně vyvíjí a počet dětských skupin se výrazně navyšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Evropská unie je v případě brexitu silná a jednotná
Český premiér podpořil s dalšími evropskými státníky dohodu o vystoupení Velké Británie z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ekonomický nesmysl. Přesný opak, než chtějí zelení politici. Ekonomka Šichtařová dává varování, které se týká vašich automobilů. A hlavně peněženek
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Plány koncernu Volkswagen investovat do roku 2023 na rozvoj elektromobility 44 milliard eur, pro níž budou vyčleněny pouze závody v Emdenu a Hannoveru, zatímco v Česku se budou do poslední chvíle vyrábět „špinavá auta“ bez jakékoliv modernizace, nutně nemusí znamenat konec domácího automobilového průmyslu. Markéta Šichtařová upozorňuje, že ani lidé z automobilového průmyslu – na rozdíl od Evropské komise či Evropského parlamentu – si nejsou jisti, kterým směrem se vývoj bude dál ubírat. A ekonomičnost elektromobilů vychází z analýz mnohem hůř, než tvrdí reklamní materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Vytvářet fámy do politiky nepatří
Již několik měsíců rezonuje tzv. kauza Čapí hnízdo. Je s podivem kolik různých chimér a ,,zaručených zpráv“ jsme si již vyslechli. Pokud by se netýkala předsedy vlády, patrně by nikoho tolik nezajímala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí jedná s ruskou ambasádou o počtu diplomatů v Praze, uvedl Petříček u Moravce
Ministerstvo zahraničních věcí jedná s ruským velvyslanectvím o počtu diplomatů v Praze a o omezení počtu registrovaných diplomatických aut ambasády. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nechtěl předjímat, zda Česko nějaké ruské diplomaty vypoví, podle něj je třeba také zajistit, že se neochromí provoz českého velvyslanectví v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sekci měnovou ČNB povede Petr Král
Novým ředitelem sekce měnové se od 1. prosince 2018 stane Petr Král. Rozhodla o tom bankovní rada České národní banky. Petr Král převezme funkci ředitele sekce měnové po Tomáši Holubovi, který se od 1. prosince 2018 stane členem bankovní rady ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Babišův advokát
Ačkoliv poslední dění kolem premiéra Babiše dělá dojem špatně režírované tragikomedie, můžeme z celé situace ledacos zajímavého vyčíst. O mnohém totiž vypovídá i chování koaliční ČSSD a zejména komunistů, kteří umožnili vznik této vlády. KSČM, jak se již delší dobu zdá, a nové události to jen znovu potvrzují, je zřejmě opravdu na cestě k mimoparlamentní straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NG zahajuje první edici cyklu Salm Modern - vystavuje Basquiata, Haringa či Warhola
Národní galerie Praha (NGP) ve spolupráci se Staatliche Kunstsammlungen Dresden (SKD) a Sammlung Hoffmann Berlin představuje v Salmovském paláci vůbec poprvé v zahraničí široké veřejnosti výběr mimořádně kvalitních děl ze Schenkung Sammlung Hoffmann, jedinečný svou šíří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Déšť v posledních pěti letech nestíhá dorovnat odtok v řekách
Srážkové a odtokové poměry na území České republiky za období 2014–2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babišovi nedůvěřuje většina lidí, odhalil průzkum
Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) nedůvěřuje šest z deseti lidí. Naopak důvěru má Babiš u 37 procent Čechů. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi (ČT). Z průzkumu také vyplývá, že většina občanů by nesouhlasila s tím, aby prezident Miloš Zeman jmenoval Babiše znovu premiérem, pokud by jeho vládě parlament vyslovil nedůvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní svátek? Mělo by být zádumčivé ticho, ne řev nevybouřených a frustrovaných aktivistů. Jan Schneider účtuje s těmi, kteří rozdělují společnost
ROZHOVOR Byl nám ukraden 17. listopad? Podle bezpečnostního analytika, chartisty a spolupracovníka LN by mělo jít o svátek smíření, místo toho je zneužíván rozeštvávači společnosti. Situace je prý taková, že „kdo se liší, ten je sviňák”. Schneider se zamýšlí i nad politickými kauzami kolem Andreje Babiše a ČSSD, jejíž politici podle něho „nemají koule”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Macron chtěl řídit Evropu a zatím se mu Francie drolí pod rukama
Objektivní společenské zákonitosti nelze ošálit. Vždy po určité periodě přichází tlak postavit se kriticky k dosavadnímu vývoji a změnit jej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Slovenský kandidát na prezidenta Štefan Harabin žádá o vydání zatykače na ministra zahraničí Lajčáka
Pan Štefan Harabin kandiduje na post prezidenta Slovenské republiky. Nemá podporu mainstreamu, ale stojí za ním lidé, kteří se drží zdravého selského rozumu. Je to normální, zralý a erudovaný muž stojící na straně občanů Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vedoucí polských zařízení pro zajištění cizinců přijeli načerpat inspiraci k SUZ MV
Správa uprchlických zařízení MV měla možnost přivítat další ze zahraničních návštěv. Tentokrát se jednalo o delegaci z Polské pohraniční stráže, a to vedoucí polských zařízení pro zajištění cizinců. Polští kolegové přijeli na reciproční pracovní návštěvu našich center, výměnu zkušeností a porovnání systému práce s klienty v Polsku a u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejduk (Svobodní): Kdo je na tom lépe, vlastník nemovitosti nebo nájemce?
Níže uvedený text se zabývá problematikou institut trvalého pobytu ve vztahu k vlastnictví a rovněž ve vztahu k nájmu. Vlastnictví jako takové je jedno ze základních práv člověka. V praxi se však setkáváme s případy, kdy vlastník nemovitosti je paradoxně v horším postavení než nájemce, který u něho bydlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Květinami v koši to zdaleka neskončilo
Podle Policie ČR se političtí aktivisté, kteří v sobotu 17. listopadu 2018 vyhodili na Národní třídě do koše kytice od nejvyšších ústavních činitelů, dopustili přestupku proti majetku a občanskému soužití. Podle policejního mluvčího způsobená škoda nepřesáhla 5000 Kč a tak případ předají městské části Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Šlechtická diplomacie se představila v Madridu, výstavu doplnilo sympózium
Národní památkový ústav ve spolupráci s Historickým institutem Nejvyšší rady Španělska pro vědu a výzkum (CSIC) uspořádaly vědecké sympózium Císařští vyslanci v Madridu a jejich rezidence v českých zemích. Kulturní a společenský transfer v 16. až 19. století, které proběhlo 15. listopadu v konferenčním sále budovy CCHS-CSIC v Madridu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Výjimka z autorského práva pro výuku ohrožena. Překvapivý úder na vzdělání
Během jednání o výjimkách z autorského práva došlo bohužel k jednomu nečekanému zvratu. Evropská rada se vyjádřila proti výjimkám pro vzdělávání a vědu a výzkum. V současné době umožňují všechny členské státy EU vědecký přístup víceméně ke všem dílům, která jsou autorskoprávně chráněna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Expremiér Paroubek odhaduje, že za mediálními útoky na Babiše někdo stojí. A uvádí známá jména
ROZHOVOR „Celá záležitost byla načasovaná tak – i když nahrávka ve Švýcarsku proběhla už před několika týdny – aby pár dní před 17. listopadem vybudila část veřejného mínění. Myslím, že ti, kdo to celé zosnovali, nepočítali s tím, že je ve veřejnosti velmi silná pozice jak Miloše Zemana, tak Andreje Babiše. Dopad, který očekávali, tedy demonstrace, které smetou vládu, se nekonal," konstatoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý premiér Jiří Paroubek. Jak prozradil, jeho právníci připravují kvůli dvěma podle něj nevyváženým a nepravdivým reportážím žalobu na televizi Seznam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Doba je taková, jakou si ji uděláme
Komentář na facebookovém profilu k současnému stavu na politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Silné vystoupení Daniely Drtinové nejen o zákulisním fungování ČT: Brala jsem jako moderátorka Událostí, komentářů 57 tisíc. A od Bakalových ruce pryč štítivě dávat nebudu...
REPORTÁŽ O stavu ve veřejnoprávní ČT se hovořilo na besedě, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni s novinářkou z DVTV Danielou Drtinovou. Ta odhalila pozadí bývalé krize na Kavčích horách, za kterou podle ní může ODS. Vyznala se rovněž k vděčnosti k manželům Bakalovým, kteří nezasahují do práce médií a vytvořili zde ostrov kvalitní nezávislé žurnalistiky. Několik desítek přítomných se pak rovněž dozvědělo, že snem Andreje Babiše je mít z ČT státní, plně kontrolovanou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zahájí návštěvu Izraele, pokloní se Herzlovi
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí státní návštěvu Izraele. Během čtyřdenního pobytu se setká s vedoucími politickými představiteli země a jako první český státník promluví na schůzi izraelského parlamentu (Knesetu). Důležitým bodem programu bude otevření Českého domu v Jeruzalémě. Sídlit v něm bude České centrum, CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vojenský ústřední archiv zpřístupnil naskenované letecké karty čs. příslušníků RAF
Jedná se o další zpřístupnění jedinečného pramene informací o čs. vojácích v období 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: U nás v Kostelci...
Poslední dobou se nejen v naší zemi – a v nejednom ohledu – opět zvýšeně řeší, jaká je a jaká by měla být nastupující generace. To jest generace geopolitické revoluce. Někteří pozorovatelé jsou samozřejmě nebetyční optimisté, jiní zase pochopitelně propastní škarohlídi…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pokud Britové dohodu odmítnou, bude EU postupovat jednotně, uvedl premiér Babiš
Pokud britský parlament odmítne potvrdit dojednaný text smlouvy o brexitu, očekává český premiér Andrej Babiš okamžité svolání mimořádného summitu ostatních 27 zemí Evropské unie. Sedmadvacítka, která dnes na vrcholné schůzce v Bruselu text dohody o 585 stranách podpořila, by se podle něj poradila a v každém případě nadále postupovala jednotně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Klient s autismem? Sociální službu prakticky nenajde
Česká republika se zavázala zajistit lidem se zdravotním postižením, tedy i těm s autismem, místně, časově i finančně dostupné služby, které budou zohledňovat jejich individuální potřeby. Skutečnost je však taková, že rodiny osob s autismem jsou nuceny pátrat po celé republice, zda se někde najde vhodná sociální služba. Najít sociální službu pro klienta s autismem, je takřka nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Hospodářský výbor jednoznačně souhlasil, aby si vodáci dali pivo na vodě již příští léto
Hospodářský výbor dnes schválil pozměňovací návrh z dílny Pirátů, který zavádí horní hranici jedné promile alkoholu v krvi pro vůdce malého nemotorového plavidla, tedy vodáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Padl pravomocný rozsudek ve věci krácení DPH
Vrchní soud v Praze dne 17. září 2018 pravomocně rozhodl ve věci zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, kterého se dopustilo 7 osob (5 mužů a 2 ženy) ve věku od 32 do 63 let. Třem obžalovaným osobám, které podaly odvolání do rozsudku Městského soudu v Praze, uložil tresty od odnětí svobody od 5 do 6,5 roků. Odvolání čtvrté osoby proti rozsudku, kterým byla odsouzena k dvouletému trestu, bylo zamítnuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nenechme zemi levici, komunistům, ani různým podivínům
Komentář na facebookovém profilu ke sněmu Strany svobodných občanů v Olomouci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fitpoint ČOS spinning maraton překonává hranice regionu a měst
V sobotu 24. listopadu 2018 jako každý rok proběhla vrcholná sportovní událost tříhodinový spinningový maraton. Jelo se po vybraných etapách světoznámého závodu Tour de France.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Co napověděla konference o spotřebitelském vzdělávání dětí a mládeže?
Dovolím si několik postřehů z konference o spotřebitelském vzdělávání dětí a mládeže, kterou jsem začátkem tohoto týdne uspořádala v Poslanecké sněmovně PČR, a jak s nimi hodlám dál naložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do dvou měsíců první uprchlické děti v ČR? Šojdrová doufá, že Hamáček pošle do Řecka dopis, jak prý slíbil
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Info.cz uvedla, že děti bez doprovodu, které by si mohla Česká republika vzít, v řeckých uprchlických táborech jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Noví členové bankovní rady a viceguvernéři jmenováni
Bankovní radu České národní banky čeká 1. prosince 2018 obměna. Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval dva nové členy bankovní rady Tomáše Holuba a Aleše Michla na šestileté funkční období. Prezident současně jmenoval dva stávající členy bankovní rady ČNB – Marka Moru a Tomáše Nidetzkého – novými viceguvernéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Obránkyně tradiční rodiny: Manželství pro všechny je Pandořina skříňka
ROZHOVOR Manželství pro všechny je Pandořina skříňka, která vypadá krásně, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz obhájkyně tradiční rodiny, aktivistka a místopředsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv Jana Jochová. Pokud by se manželství podle Jochové takzvaně „otevřelo všem“, ztratil by se argument pro to, aby tato instituce zůstala pouze mezi dvěma lidmi. „V některých zemích již zazněly návrhy na změnu zákonů tak, aby mohlo do manželství vstoupit i více osob než jen dvě,“ upřesňuje Jochová. A vyjádřila se i na téma v současné době propírané Istanbulské úmluvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Presumpce neviny a střet zájmů
V české kotlině probíhá debata, zda je správné používat skrytou kameru. Nutno pro úplnost poznamenat, že český stát běžně používá skryté kamery proti občanům, takže nám v tom jde dobrým příkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Proč to Babiš ustál, aneb chybí skutečný soupeř
Motto: "Jak to dnes shrnout: Dlouho se vědělo, že se nic nestane. Osm hodin se nic nedělo a nakonec se nic nestalo. – A televize z toho dokázala udělat celodenní vysílání..." (Martin Komárek)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): K dalšímu pokračování vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM (potažmo SPD)
Vzhledem ke včerejší dostatečné nepodpoře návrhu o nepodpoře vlády, jak o ní hlasovala poslanecká sněmovna, dovolujeme si vyslovit následující:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
České dráhy pokryjí plošně dálkové vlaky připojením k internetu přes vlakové palubní Wi-Fi
Národní dopravce realizuje rozsáhlý projekt instalace Wi-Fi připojení k internetu do 300 rychlíkových vozů, které obsluhují podstatnou část dálkových vlaků v České republice. Wi-Fi připojení k internetu tak bude do konce příštího roku dostupné prakticky u všech dálkových vlaků Českých drah s klasickými vozy nebo elektrickými jednotkami od Chebu po Mosty u Jablunkova, od Trutnova a Ostravy po Horní Dvořiště a Břeclav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra