Oficiální zpravodajská média

Au! Václav Klaus ml. si to vyřídil s vlastními straníky, Jourovou, poslankyní TOP 09 i s „psím ocasem“
Na XTV se v novém pořadu JB Talk sešel s moderátorkou Janou Bobošíkovou poslanec, exředitel gymnázia a jeden z nejoblíbenějších politiků ODS, Václav Klaus mladší. Probrali spolu Klausova oblíbená témata: EU, inkluze, svazky homosexuálů i jeho návrh zákona, který má zaručit svobodu slova na sociálních médiích. A zabrousili i do poměrů v ODS. „Jsou tam také lidé, jejichž duševní pochody příliš nechápu, kteří jsou v takovém tom poloudavačsko převychovávacím spolku českých poslanců, který vede poslankyně Pekarová,“ řekl Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Šéf to nechápal.“ Informace o tom, jak to vypadá mezi Babišem a ČSSD . Chybělo prý málo...
Odchod sociálních demokratů ze sálu při hlasování o nedůvěře vládě dokázal předseda ČSSD Jan Hamáček nakonec vysvětlit Andreji Babišovi (ANO) tak dobře, že nastal klid zbraní. Píše to dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil udělal divákům ČT jasno: Je nesmysl, co říká Rusko...
Evropská unie schválila rozvodovou dohodu s Velkou Británií. V jakém stavu je odchod Británie z Evropské unie? Nastane někdy fakticky, nebo se termín pro dohodu bude neustále odsouvat? Na to v Interview na ČT24 odpovídal poslanec Evropského parlamentu a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, který se také vyjádřil ke střetu lodí v Kerčském průlivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Koller má závažné informace k Afghánistánu. Budete koukat, co jsou zač naši tamní „spojenci“
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller byl velmi zklamán slovy prezidenta Zemana o boji proti terorismu a „nezrazování spojenců“. Dokonce natolik, že prostřednictvím svého pravidelného komentáře v ParlamentníchListech.cz tentokrát posílá prezidentovi velmi tvrdé doporučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna připomíná národu, co prováděli Kalousek s Drábkem. A když vidí skryté kamery Slonkové a Kubíka...
ROZHOVOR „Sociální demokracie se v tomto problému dostala do role otloukánka, a tak udělala tento kompromis. ČSSD chce, aby pokračovala tato vláda a aby si premiér vyřešil svůj problém. Nechce ho spojovat s existencí vlády. Nic moc jiného nám nezbývalo,“ tvrdí místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Pro ParlamentníListy.cz vyjádřil pochopení nad tím, že se veřejnosti těžko vnímá odchod sociálních demokratů ze sálu Sněmovny, čímž nepodpořili vlastní vládu a ministry. Moc dalších variant se však podle něj nenabízelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš byl dnes vypovídat na policii kvůli údajnému únosu syna
Premiér Andrej Babiš (ANO) byl dnes ráno vypovídat na policii kvůli údajnému únosu svého syna na Ukrajinu a Ruskem anektovaný Krym. Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny, píše server iRozhlas.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Kraus: Soudní proces ve Švýcarsku považuji za nespravedlivý
Tiskové prohlášení před začátkem hlavního líčení v kauze prodeje Mostecké uhelné společnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prase? Erik Best prozkoumal slova Miroslava Kalouska
„Prasata v politice“? Nad nedávnou epizodou související s kauzou kolem premiérova syna Andreje Babiše mladšího se zamýšlí politický analytik Erik Best ve svém pravidelném komentáři Final Word. Jde o výrok Miroslava Kalouska o premiérovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Dva američtí finančníci v Maďarsku
Komentář na facebookovém profilu k roli významných amerických finančníků v Maďarsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nečekali byste, kdo se vynořil u Nory Fridrichové, když šlo o Babiše. To jméno tu dlouho nebylo
V pořadu 168 hodin se tentokrát Nora Fridrichová zaměřila na psychiatrickou péči o Babiše mladšího. K tématu promlouvali odborníci jako Cyril Höschl z NÚDZ nebo Džamila Stehlíková. Jeden z nich současnou situaci označil jako „absurdní drama od Václava Havla“ a tvrdí, že se z Česka aférou stala banánová republika. Reportérům se podařilo získat krátký rozhovor i s psychiatričkou, která se o Babiše juniora starala, ale Dita Protopopová příliš sdílná nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Byly v Brdech jaderné hlavice, nebo nebyly? PL navštívily akci ve sporném objektu
REPORTÁŽ Míšov je nenápadnou, leč pěšími výletníky v letní sezóně hojně vyhledávanou obcí uprostřed brdských lesů. Jen pár set metrů od místní radnice a trampy oblíbeného „Grillu pod Brdy“ se přitom nachází vjezd do za socialismu přísně utajovaného komplexu vojenských objektů Javor 51 určeného k uložení jaderné munice. Přestože důkazy o tom, zda v objektech jaderné hlavice uloženy skutečně byly, nejsou a Ministerstvo obrany jimi nedisponuje, řada nadšenců je přesvědčena o tom, že tomu tak skutečně bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ rozsvítí vánoční stromy po celé zemi
Slavnostní rozsvícení adventních vánočních stromů patří v českých i moravských městech k nejoblíbenějším společenským setkáním. Stovky stromečků na náměstích se letos rozzáří díky podpoře Skupiny ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman řekl v Izraeli něco hodně provokativního. Očekává křik českých novinářů
Prezident Miloš Zeman je od nedělního odpoledne na státní návštěvě v Izraeli. Program v Jeruzaléme zahájil hned po příletu. Dnes se setkal s izraelským prezidentem Rivlinem. Na základě dosavadních zpráv se zdá, že se české hlavě státu dostalo mimořádně vřelého přijetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
EU vyzvala Rusko, aby pustilo ukrajinské lodě i námořníky
Evropská unie vyzvala Rusko, aby se v Azovském moři zdrželo dalších provokací a propustilo zadržovaná ukrajinská plavidla i námořníky. Na Twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vláda přežila hlasování o nedůvěře, ČSSD se v očích občanů zcela znemožnila
V pátek 23. listopadu 2018 proběhlo hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Jednání v Poslanecké sněmovně probíhalo celý den a výsledkem bylo, že nedůvěra vládě nebyla poslanci vyslovena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jak jsme je nenechali zapálit stoh
Představme si, že v pátek ČSSD hlasovala proti vládě. Co by se dělo dnes, co v dalších dnech a týdnech?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: První mezinárodní evropské certifikáty pro práci s motorovou pilou
Čtyři uchazeči o mezinárodní evropský certifikát pro práci s motorovou pilou – dva Češi a dva Slováci minulý týden úspěšně složili zkoušky v certifikačním centru Lesů České republiky na Konopišti. Zvýšili si tak svou kvalifikaci. Bez problémů se nyní uplatní i v zahraniční. Podnik uděluje certifikát vůbec poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Praze se bojuje o majlant: „Já chci zůstat ředitelem, chci, chci, chci. Tohodle chlapa klidně zařízněte!“ A na pozadí příběhu prý manžel Světlany Witowské…
ParlamentníListy.cz v uplynulých několika dnech získaly řadu poznatků, které hovoří o dění na pražském magistrátu. A to nejen o podivné roli primátora Hřiba, který se téměř u každé akce fotí na svém twitteru, ale řeč byla především o pražském Dopravním podniku. Jakkoli je pirát Hřib na zmíněné sociální síti aktivní, na otázky naší redakce během několik dnů nebyl schopen odpovědět ani on, ani jeho tiskové oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petice: Holubi si zplynování nezaslouží
SVJ odslouhlasilo umístění odchytových klecí na domech v ulicích Kurkova, Hrubého, Kyselova a Rajmonova, Praha 8 Kobylisy. Jste si všichni vědomi toho, co se s holuby stane? Opravdu jich tu s námi žije tolik, že je musíme zabíjet?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kdy můžeme čekat další protesty proti Babišovi? Prý na Palachovo výročí...
Vláda Andreje Babiše přečkala parlamentní hlasování o nedůvěře. Ale co bude následovat? O tom se rozepsal komentátor serveru Reflex.cz Bohumil Pečinka ve svém sloupku pro server E15.cz. Politická situace se podle něj zcela jistě bude nadále vyhrocovat. Příčinou je prý velký společenský přetlak, který nemůže najít své vyústění. „Babiš tuhle politickou krizi nevyhrál, jen ji odsunul do blízké budoucnosti,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Hledáme Vánoce
V období nadcházejícího adventu a vánočních svátků Koalice proti palmovému oleji (KPPO) v návaznosti na své vize poukazuje na možnost pojmout tento stále hektičtější a komerčnější čas k přírodě šetrným způsobem. Jedná se například o pečení cukroví bez palmového oleje, nákup surovin i vánočních dárků v bezobalových obchodech, či obdarování bližních podporou organizací či projektů na ochranu přírody. Tak lze postupně nalézt tradiční sváteční Vánoce, které se v posledních letech ztratily v záplavě konzumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Agresorem je Rusko, Evropa musí podpořit Ukrajinu
Komentář k námořnímu střetu Ruska a Ukrajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rosatom: Dokument, upozorňující na změny klimatu, měl premiéru v Ankaře
Premiéra nového dokumentu Wild Edens: Turkey, druhého dílu dokumentárního seriálu věnovaného problémům přinášeným klimatickými změnami, proběhla v turecké Ankaře. Snímek se zaměřuje na unikátní faunu a flóru Turecka například na Kavkazu, v oblasti Středozemního moře a v mokřadech v provincii Kars. Dokument přináší Rosatom a od prosince bude vysílán na televizní stanici National Geographic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Babiš - skvrn a špíny se zbavíš!
Určitě kdekoliv jinde, ale v maličké ČR jistě ne a proto neodstupuj a bojuj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych je zhnusený tím, že o roce 1989 dnes může vykládat Alojz Lorenc. Málo řveme, burcuje souputníky
Alojz Lorenc vedl kontrašpionáž v komunistickém Československu. Krátce před pádem komunistické vlády fakticky řídil komunistickou Státní bezpečnost. I jeho největší kritici uznávají, že je to inteligentní muž. A tím je o to nebezpečnější. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych má za to, že dnes málo upozorňujeme na rizika, která mohou vystoupení Alojze Lorence přinášet. „Málo řveme,“ píše doslova Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petříčka kritizují prezident i premiér. Hamáček za ním ale stojí
Předseda ČSSD Jan Hamáček nevidí důvod, aby se v rámci koalice řešila pozice ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) ve vládě. Nejnovějšího člena kabinetu Andreje Babiše (ANO) v posledních dnech kritizovali premiér i prezident Miloš Zeman, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Festival skončí v mínusu, tak přijdou za ministrem, ať jim dorovná ztrátu. Ministr Staněk ve studiu PL.cz otevřeně promluvil o tom, jak to chodí s financováním kultury
HORKÉ TÉMA Aktuálním hostem pořadu internetové TV ParlamentníListy.cz byl ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk. Řeč byla nejen o resortu kultury, ale pochopitelně též o aktuální situaci ve vládě poté, co se pod tíhou kauzy kolem Babiše a jeho syna otřásala v základech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše zpravodajství mi prohrálo volby! Jiří Paroubek začal sepisovat žaloby na televize
Expremiér Jiří Paroubek znovu vyrazil do boje. Tentokrát však nejde o politický boj, ale o boj mediální. Paroubek chystá žaloby na TV Barrandov Jaromíra Soukupa a TV Seznam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Prezident Zeman před aplaudujícím izraelským parlamentem: Někteří Evropané se chovají k Izraeli jako zbabělci, je to ostudné. Lépe zemřít ve stoje, než umírat na kolenou
Prezident Miloš Zeman v neděli odletěl na státní návštěvu Izraele. Dnes mimo jiné promluvil na půdě izraelského parlamentu – Knesetu. Zeman je vůbec prvním českým politikem, kterému se dostalo této cti. Hlava státu vzkázala občanům Izraele, aby hrdě bránili svou zemi před teroristy a neumírali na kolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Jermanová poslala miliony na oslavy motorkářů, peníze skončily v zahraničí
Kraj loni schválil desetimilionovou dotaci na vlastní propagaci. Hejtmanství odmítá prověřit, za co motorkáři peníze utratili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Dluhy mají leckdy na krku ti, kteří je nezavinili
Komentář na facebookovém profilu k zpřísnění právní úpravy odpovědnosti za dluhy manželů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Hrozby nám hrozí, a to hrozně
Přesvědčujeme se o tom každodenně. Stačí otevřít noviny, či navštívit internetové zpravodajské servery, a ze všech v podstatě vypadávají jen hrozby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Palestinský Hamás je teroristická organizace
Prezident Miloš Zeman nevidí Pásmo Gazy jako nezávislý stát, protože tamější vládní hnutí Hamás vnímá jako teroristickou organizaci. Řekl to dnes izraelskému prezidentovi Reuvenu Rivlinovi. Zároveň ho pozval na další návštěvu České republiky. Odpoledne český prezident jako první český politik promluví v Knesetu, izraelském parlamentu Knesetu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Fakt pecka
Komentář na facebookovém profilu k jednání Poslanecké sněmovny o vyjádření nedůvěry vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Přeučil pro PL: Vašek Havel byl férový, bezvadný chlap. Prostřel nám stůl svobody, volnosti a radosti ze života
ROZHOVOR „Vašek byl strašně férový, bezvadný chlap. Byl to člověk, který měl odvahu jít do určitých situací, aby v podstatě ‚prostřel stůl‘ pro novou generaci. Stůl svobody, volnosti, dýchání a radosti ze života,“ říká na adresu Václava Havla herecký bard Jan Přeučil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil svého otce, který byl v procesu s Miladou Horákovou odsouzen na doživotí. Promluvil také o demokracii, o brexitu i o migrantech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Legrační... Tereza Spencerová se vyjádřila ke krizi mezi Ruskem a Ukrajinou
Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem se opět přiostřil. Je zde video, jak loď ruské pobřežní stráže najíždí na ukrajinskou loď. O incidentu informovala BBC. Rusko a Ukrajina se vzájemně obviňují z agrese a provokace. A Tereza Spencerová spekuluje, že to byl tah kurajinského premiéra, jak se udržet u moci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Odstoupení Andreje Babiše by nám velmi pomohlo i v zahraničí
Komentář na facebookovém profilu ke kontroverznosti premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno v pátek otvírá nové operační sály
Slavnostní otevření nově zrekonstruovaných centrálních operačních sálů Fakultní nemocnice Brno se uskuteční v pátek 30. 11. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Kapacitu na vlastní psí útulek naše městská část nemá
Městská část Praha 2 se letos připojí ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Slaví se vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací ze 150 zemí. Praha 2 je vůbec první městskou částí, která se rozhodla tento projekt podpořit. Charitativní sbírka bude zahájena v úterý 27. listopadu 2018 v 11:00 na vánočních trzích na náměstí Míru a potrvá po celý advent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Zdaňování v neziskovém sektoru aneb kde Končí zákon a začínají pochybnosti
Mnohá témata zdaňování v neziskovém sektoru nemají přímočará a jednoznačná řešení. Na problémy a nejednoznačnost poukázal seminář, který pořádala Komora daňových poradců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
O slovanské vzájemnosti bude v pořadu Na prahu změn hovořit Pavel Petkov
Bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný moderuje na Slobodném vysielači pořad Na prahu změn a dnes od 20:30 ve vysílání přivítá Pavla Petkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
47. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 47. týdnu uzavřeno 144 kontraktů na dodávku 71,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 84,9 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Poslat Ukrajině více zbraní!
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu zaměřil na včerejší ruský útok na tři ukrajinské lodě. K němu došlo včera v Černém moři v Kerčském průlivu. Ukrajinské vojenské lodě prý nenahlásily svůj záměr a směr plavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zločinec! Miroslav Kalousek se opravdu naštval
Páteční účast někdejšího šéfa StB Alojze Lorence na setkání se studenty na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy rozhorlila mnohé, mimo jiné i předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Lorenc se na fakultě utkal v debatě o listopadu 1989 s dnešním veřejnoprávním reportérem Markem Wollnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Blažej (Piráti): První zastupitelstvo v Ústí nad Labem? Veřejnosti vstup zakázán a kumulace funkcí
19. listopadu 2018 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva města Ústí nad Labem, ze kterého Vám přinášíme tento souhrn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český ostrovní dům: Mladí architekti představili vize českých měst a obcí
Rozvojové stavební plochy uvnitř či vně českých měst jsou častým předmětem vyhrocených debat. Velice zřídka se ale zatím pracuje s konceptem lokální energetické soběstačnosti, která se spolu s nastupující elektromobilitou stává fenoménem. Vytvořit inspirativní návrhy šetrného komplexu pěti energeticky soběstačných bytových budov s prvky sdílení bylo cílem letošního ročníku velké studentské soutěže Český ostrovní dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Do výběrového řízení na policejního prezidenta se přihlásili dva uchazeči
V pátek 23. listopadu 2018 se sešla výběrová komise a posoudila přihlášky do výběrového řízení na post policejního prezidenta. Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči. Oba dva dle komise splňují podmínky výběrového řízení, a komise tak oba kandidáty pozve k osobnímu pohovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
No to je sranda. Tomio Okamura si nedal pozor. A jsou z toho hned dvě VIDEA
Nešťastného přeřeku lídra SPD Tomia Okamury ve vysílání České televize si všímá facebooková skupina Diagnóza Tomio Okamura. A 168 hodin České televize se pak věnuje japonským nudlím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Já mám vlastní informace... Zdeněk Zbořil otevřeně k věci Babiše ml. a Slonkové
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Přehlídka zlostných a žlučovitých útoků. Tak komentuje páteční hlasování o nedůvěře kabinetu politolog Zdeněk Zbořil. Mediální ofenzivu premiéra v uplynulém týdnu hodnotí jako mimořádný výkon politika evropského formátu. „Ti, kteří si pamatují bázlivá vystupování pánů Nečase nebo Sobotky, si uvědomili, jak napsal minulý týden jeden přispěvatel PL, že narazila kosa na kámen.“ Politolog také zmiňuje, že jsme svědky třídního boje na život a na smrt. „Dnes koluje ještě neověřená zpráva, že někde v Bechyni už první facka padla, a snažme se proto, aby byla poslední. Ta cesta k revoluci je vždy stejná. Trochu hněvu, nenávisti, malé násilí přerůstající v bouři a té pak už je jedno, kdo tu první facku dal nebo dostal,“ varuje Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vládní ANO a ČSSD budou jednat o sociálních tématech
Zástupci ANO a ČSSD se dnes sejdou k několikrát odloženému koaličnímu jednání o sociálních tématech. Strany se sejdou poprvé od pátečního hlasování ve Sněmovně, kde jejich menšinová vláda přestála pokus opozice o vyjádření nedůvěry. Poslanci ČSSD ale při hlasování odešli ze sálu a kabinet aktivně nepodpořili, což ze strany ANO vyvolalo kritiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
František Dostál: Prachy a zase jen prachy. Eden už v Praze končí?
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Co se učí saúdské děti o Židech a homosexuálech? Výzkumníci zjistili šokující věci
Podle serveru Blisty.cz současný výzkum Antidifamační ligy (ADL) poukazuje na skutečnost, že saúdskoarabské učebnice obsahují nenávistné texty proti Židům, homosexuálům a křesťanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický svolal jednání o přivaděči k D35 z Dašic
Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného. Přípravu této akce má na starosti Správa údržby silnic Pardubice. Hejtman Martin Netolický spolu s radním pro dopravu Michalem Kortyšem diskutoval se zástupci obce a SÚS o trasování této potřebné komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Není důvod nevěřit Ukrajincům, vysvětlil divákům ČT expert Romancov. Teď prý mají sledovat, zda se v Rusku nezačne provolávat Putinovi sláva
Dnes na téma rusko-ukrajinského sporu v Kerčském průlivu diskutoval v pořadu 90’ ČT24 politický geograf FSV UK Michael Romancov. „Není důvod nevěřit Ukrajincům,“ okomentoval zveřejněný záznam, který zachytil konverzaci ruských námořníků těsně před srážkou. Podle něho ze záznamu jasně vyplývá, že to nebyla žádná náhodná srážka, že tam byl jasný manévr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Humor s generálskou hvězdičkou: Petr Pavel vzal fotografii Miloše Zemana v člunu a něco k ní připsal
Generál Petr Pavel, bývalý nejvýše postavený voják v NATO a náčelník Generálního štábu Armády ČR, v pondělí odpoledne šokoval vtipem o Miloši Zemanovi, jeho člunu a Rusku. Vtip, který během chvíle obletěl sociální sítě, se týkal reakce na napadení ukrajinského námořnictva ze strany Rusů v Černém moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: Fungující zdravotnictví je veřejná služba, stojící na veřejných penězích
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministra Vojtěcha na změnu kontroly financování zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dopravní podniky zvítězily v soutěži Recruitment Academy Awards o nejlepší kariérní video roku
Sdružení dopravních podniků České republiky získalo první místo v kategorii kariérní video roku. Slavnostní vyhlášení výherců čtvrtého ročníku soutěže Recruitment Academy Awards proběhlo v pražské La Fabrice ve čtvrtek 22. listopadu 2018. Vítězný spot propagující povolání řidiče MHD zaujal neotřelou kreativitou a nadsázkou. Dopravní podniky vtipnou kampaní představují řidiče jako akčního hrdinu a lákají nové uchazeče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hana Bartošová: Pochvala pro pana Černohorského
Ráda bych vzdala hold nasazení pana Černohorského ve věci kauzy OKD. Je za ním vidět hora poctivé práce a snažení. Ale...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Adopci homosexuálními páry prostě nemůžu podpořit
Projev v rámci debaty v Poslanecké sněmovně o uzákonění manželství homosexuálů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan David: Neděle 25. 11. 2018
Dne 25. listopadu, tuším v 15:01, jsem ve Zprávách na Radiožurnálu slyšel jako jednu z hlavních informací, že předseda Pirátů Ivan Bartoš konstatoval, že hlasování o důvěře vládě posílilo prezidenta Zemana a premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Hlasování o nedůvěře přineslo několik důležitých zpráv
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům hlasování Poslanecké sněmovny o nedůvěře vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jednotělesová turbína na cestě do Nigérie projela Plzní na speciálním návěsu
Z areálu plzeňského výrobce parních turbín Doosan Škoda Power vyrazil unikátní náklad v podobě jednotělesové parní turbíny OKPAI o výkonu 150 MW. Díky tomu, že turbína oproti běžné praxi opustila závod již smontovaná, šlo o nejtěžší turbínu, která kdy z Plzně vyjela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Jen za poslední dva roky zajistili a uzavřeli pražští celníci 83 nelegálních heren
V Brožíkově síni Staroměstské radnice převezmou ve středu zástupci pražské Celní správy ocenění za náročnou práci ve prospěch metropole. Ocenit jejich přínos považuje za čest nový náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček se pustil do Ruska: Je to anexe vod. Stejně nepřijatelná, jako byla anexe Krymu
Ruská anexe vod Azovského moře je pro Česko stejně nepřijatelná, jako byla anexe ukrajinského poloostrova Krym. Na Twitteru to uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministerstvo zahraničí v tiskovém prohlášení označilo blokování plavby Kerčským průlivem ze strany Ruska za hrubé porušení mezinárodního práva. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Vánoční turnaj Integrovaného záchranného systému
Tradiční Vánoční turnaj složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina se letos uskuteční 30. listopadu 2018 od 8:00 do 14:00 hodin ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Proboha: Z tohoto VIDEA lehnete smíchy. Ale Babiš se smát nebude
Příznivci České sody si přijdou na své. Petr Čtvrtníček oživil své umění imitace výroků politiků a zaměřil se na Andreje Babiše u příležitosti propagace koncertu své kapely Buzerant. Ve fingovaném rozhovoru chce pozvat premiéra Andreje Babiše na vystoupení své kapely, které se koná právě dnes v pražském Vagónu. Video, které dosáhlo víc jak 13 tisíc sdílení, vzbudilo i Miroslava Kalouska...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FNUSA: Nové česko-izraelské výzkumné konsorcium se zaměří na regenerativní medicínu
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) a česká společnost PrimeCell založily výzkumné konsorcium v oblasti inovativní regenerativní medicíny s několika izraelskými partnery. Memorandum o výzkumné spolupráci podepsali všichni partneři v neděli v Jeruzalémě na slavnostním zahájení státní návštěvy prezidenta České republiky v Izraeli. Česko-izraelské výzkumné konsorcium se bude zabývat využitím lidských buněčných produktů k léčbě různých druhů onemocnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kuberovy levné jarní volby
Jedna věc se Kuberovi nedá upřít. Umí pobavit. Třeba nyní svým návrhem na levné jarní volby, tj. nápadem spojit volby do Sněmovny s volbami do Europarlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Němec (ČHNJ): Poslední rozloučení s Mgr. Janem Skácelem, předsedou ČHNJ
V pátek 23. listopadu 2018 se uskutečnilo, ve velkém sále Strašnického krematoria, poslední rozloučení s předsedou Českého hnutí za národní jednotu, naším kamarádem, velkým vlastencem a doyenem národního hnutí, Janem Skácelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: V poslední chvíli pomohl zásah ombudsmanky vrátit matce syna
Až na základě šetření ombudsmanky podnikl OSPOD na poslední chvíli kroky k tomu, aby se roční chlapec vrátil do péče matky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nejsi sama! Solidární protest proti vlně násilí na ženách v Bulharsku
26. listopadu 2018 se uskuteční masový protest proti vlně násilí vůči ženám a queer lidem v bulharské Sofii a Varně, ale paralelně také v Bukurešti, Berlíně, Canterbury, Londýně a v Praze. Pražský solidární protest svolává organizace Socialistická Solidarita před Bulharské velvyslanectví (Krakovská 6, Praha 1) na 18. hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
AOPK: Vlčice u Hradčan zahynula po střetu s jinou šelmou, asi vlkem
Mrtvé zvíře bylo nalezeno koncem října u Hradčan nad Ploučnicí. Pitva doložila, že ani ne roční vlčice zahynula po střetu s jinou šelmou, pravděpodobně vlkem. Není však možné ani vyloučit zápas se psem či psy. Nepotvrdil se tedy původní předpoklad, že za smrtí vlčice stojí prase divoké [1]. Testy zároveň prokázaly, že mrtvé zvíře nemělo vzteklinu a že se skutečně jedná o vlka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Společnost TATRA TRUCKS získala dvě prestižní ocenění: Tradiční česká značka a Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí
Ve středu 21. listopadu se konal v reprezentativních prostorách rezidence pražského primátora slavnostní večer při příležitosti vyhlašování výsledků projektu Česká značka. Společnost TATRA TRUCKS se ve dvou kategoriích, Tradiční česká značka a Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí, umístila na prvním místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Poznáváli jsme systém péče o ohrožené děti v Nizozemí
Pardubický kraj se už několik let inspiruje v péči o ohrožené děti v zemích, kde s moderními metodami mají již víceleté zkušenosti – ve Velké Británii, Francii, ve Skandinávii nebo teď aktuálně v Nizozemsku, odkud se právě vrátila skupina složená z pracovníků odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví a hlavně z ředitelů jednotlivých zařízení péče o ohrožené děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj chce uspíšit navigaci pro hendikepované. Zejména díky Pirátům
Zelení a Piráti chtějí do Jihomoravského kraje rozšířit projekt navigace pro hendikepované, který se právě připravuje na Vysočině. Navigace významně usnadní pohyb po městech lidem na vozíčku, se zrakovým či jiným postižením, nebo třeba i rodičům s kočárkem. Na realizaci projektu se bude podílet krajský odbor informatiky. ParlamentníListy.cz o tom informovali zástupci výše zmíněných subjektů v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Soud v Lounech se začal zabývat nelegálním převozem uprchlíků
Soud v Lounech se dnes začal zabývat nelegálním převozem uprchlíků z Maďarska přes ČR do Německa. Údajný hlavní organizátor převozu Syřanů Muhammad Tahír Saíd Muhammad Hasan dnes vinu odmítl. Za organizování převozu a umožnění nedovoleného překročení státní hranice mu hrozí obžalovaným až osm let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Ďábel je skryt v detailu, tak se připravte na tvrdé vyjednávání
Projev prezidenta republiky na podnikatelském fóru při ceremoniálu podpisu memorand mezi zástupci ČR a Státu Izrael
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Česká veřejnost má stále strach z uprchlíků
Většina veřejnosti (71 %) má strach z uprchlíků, kteří by se usadili v ČR. Ještě vyšší (86 %) je míra strachu z rozšíření islámu v souvislosti s příchodem migrantů. Zjištěné postoje české veřejnosti se neliší významně od názorů v době akutní uprchlické krize. Data však ukazují, že je oproti roku 2016 poněkud více těch, kteří vidí za poslední rok v situaci s uprchlíky zlepšení. Dvoutřetinová většina respondentů (67 %) považuje vládní politiku vůči uprchlíkům za správnou, ovšem „jen“ polovina (52 %) uvádí, že ji považuje za srozumitelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Důvěra v ekonomiku klesla, spotřebitelům se zhoršuje nálada
Český statistický úřad dnes zveřejnil předstihové ukazatele o důvěře v ekonomiku. Souhrnný indikátor důvěry v listopadu klesl o 0,5 bodu na hodnotu 99,3. Nejvíce poklesla důvěra spotřebitelů, která se snížila o 5,1 bodu na hodnotu 106,9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hlavenka (Zelení): Navigace pro hendikepované brzy i na jižní Moravě
Zelení a Piráti chtějí do Jihomoravského kraje rozšířit projekt navigace pro hendikepované, který se právě připravuje na Vysočině. Navigace významně usnadní pohyb po městech lidem na vozíčku, se zrakovým či jiným postižením, nebo třeba i rodičům s kočárkem. Na realizaci projektu se bude podílet krajský odbor informatiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Důvěra podnikatelů v ekonomiku se mírně zvýšila, nálada spotřebitelů zhoršila
Celková důvěra v ekonomiku se mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti říjnu mírně poklesl o 0,5 bodu na hodnotu 99,3. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil o 0,5 bodu na hodnotu 97,8. Indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 5,1 bodu na hodnotu 106,9. Ve srovnání s listopadem loňského roku jsou souhrnný indikátor důvěry a indikátor důvěry podnikatelů vyšší, indikátor důvěry spotřebitelů je nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Konfrontační styl současného premiéra štěpí národ
Komentář na facebookovém profilu ke stylu jednání premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Dohodu o brexitu Londýn stále může shodit ze stolu, s neblahými důsledky i pro ČR
Fakt, že premiéři a prezidenti 27 zemí EU včera podpořili návrh dohody o brexitu, není z hlediska trhů příliš překvapivý. „Lámat chleba“ se bude až v půli prosince v britském parlamentu. Premiérka Mayová totiž stále nemá zajištěnu jeho podporu návrhu dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí pomáhali nově zvoleným starostům a zastupitelům
Ve středu 21.11. proběhlo v Kolíně školení nově zvolených i stávajících zastupitelů. Přednášková místnost byla plná odhodlaných lidí, kteří jsou připraveni ujmout se svých nových funkcí a naše obce a města zdárně vést po čtyřleté volební období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo bude od nového roku znát ceny, za které nemocnice nakupují léky
Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo memorandum s Asociací inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) o zřízení databáze reálných jednotkových cen léčiv (tzn. cen za krabičku léčivého přípravku) dodávaných do nemocnic přímo řízených ministerstvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Dvoudenní konferencí vyvrcholily stáže středoškoláků
Prezentace výsledků ročních stáží v Akademii věd ČR v pěti minutách před odbornou porotou a publikem – vskutku nelehký úkol čekal středoškoláky, kteří letos absolvovali studentské stáže v Akademii věd ČR pod hlavičkou projektu Otevřená věda. V Praze se jich na dvoudenní Studentské vědecké konferenci sešlo více než 120.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Úmluva od států vyžaduje především ochranu obětí domácího násilí
Komentář na facebookovém profilu k Istanbulské úmluvě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Projekt AQUARES aneb Voda nad zlato
V médiích celé léto hlásili předpovědi počasí ve stejném duchu: „Čeká nás krásný slunečný týden beze srážek…“ Pro mne jako teplomila to znělo lákavě. Ale někde v hlavě mi už začíná zvonit poplašný zvoneček. Celý život žiji na venkově, přírodu mám na očích a vím, že toto nedeštivé počasí není dobré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Naší největší hrozbou není Rusko, ale politický islám
Kdo se snaží nám do hlav, byť akademickou mluvou, nasadit opak, snaží se jen odvést naší pozornost od skutečného, problému a od hrozby skutečné politické práce – to, že by mnozí museli přestat žvanit a začít skutečně pracovat je pro mnohé horší než IS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Michal Hořínek se zasloužil o obnovení historického kříže
Opravená církevní památka ve Staré Bělé slouží občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl vystupuje: Pravda o Seznamu a jeho majiteli. I o Slonkové, Babišovi a tyjátru posledních dní
„Vůbec nepochybuji o tom, že Ivo Lukačovič o ničem nevěděl. Ale to na věci nic nemění. Bylo to jeho médium, které porušilo pravidla hry,“ uvádí ke kritické reportáži Slonkové a Kubíka šéfredaktor Mladé fronty DNES Jaroslav Plesl, který tím rozvíjí své dřívější varování majiteli Seznamu. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz se Plesl též ohrazuje proti hlasům, že jeho list „šetří“ Andreje Babiše. Sněmovní opozici označuje za amatéry. „Vyvolávají revoluční nálady ve společnosti, kde každý zedník ví, že si může říkat co chce a kdykoli vycestovat ze země jakýmkoli směrem. Opravdu tu žádný návrat totality nehrozí, lidé to vědí a politickému tyjátru v tomto duchu se smějí,“ soudí šéf MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Zloděj křičí, chyťte zloděje
Komentář na facebookovém profilu k ruské agresi v Azovském moři
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Nový starosta láká mladé na bydlení a turisty na přírodu
Nalákat do Přední Výtoně rodiny s dětmi a udržet současný ráz obce na pravém břehu lipenské přehrady, která je brána jako symbol klidu, to chce nový starosta Přední Výtoně Jan Bittner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta začne prodávat dálniční kupóny na rok 2019. Cena se nemění
Nejpozději od 1. prosince 2018 si budete moci na jakékoliv pobočce České pošty v celé republice zakoupit roční dálniční kupony na rok 2019 pro vozidla hmotnostní kategorie do 3,5 tuny. Ostatní typy kupónů (měsíční a desetidenní) bude možné zakoupit nejpozději k 1. lednu 2019. Ceny kupónů na rok 2019 zůstávají stejné jako v letošním roce. Cena ročního kupónu je 1 500 Kč a jeho platnost je od 1. prosince 2018 do 31. ledna 2020. Cena měsíčního kupónu je 440 Kč a desetidenního kupónu je 310 Kč. Kupóny bude možné zakoupit na všech pobočkách České pošty a u smluvních pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Investiční plán do roku 2030 zahrnuje přes 17 tisíc projektů za bezmála 3,5 bilionu korun
Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil v pondělí 26. listopadu 2018 na konferenci Setkání lídrů českého stavebnictví, která se uskutečnila na Pražském hradě. Hlavním tématem bylo představení Národního investičního plánu ČR, který shrnuje klíčové investice do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tři pětiny Evropanů se bojí ovlivňování evropských voleb, ukázal průzkum
Tři pětiny Evropanů se obávají ovlivňování voleb do Evropského parlamentu, které budou koncem května příštího roku. Z českých občanů tyto obavy sdílí v průměru každý druhý. ČTK to dnes oznámilo české zastoupení Evropské komise na základě výsledků průzkumu Eurobarometr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Já nikoho nezradil, vzkazuje Pavel Telička. Babiš je prý dobrý v PR, ale to je tak všechno
Europoslanec Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu, se brání nařčení, že by někoho zradil, když se nerozešel s premiérem Andrejem Babišem a jeho hnutím ANO právě v dobrém. To hnutí ANO se prý do značné míry odklonilo od ideálů, kterým Telička zůstal věrný. Popsal také, jak se evropští politici dívají na trestně stíhaného českého premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Na rekonstrukci mostu čekali občané Štětí několik let
Na radnici ve Štětí byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, Městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev.č.26119-1“, společností Strabag a.s. Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Preventivní akce odhalila řadu případů kýly
Dva listopadové dny věnovalo chirurgické oddělení Klaudiánovy nemocnice preventivní akci zaměřené na kýlu. Lidé se již po čtvrté mohli nechat zdarma, bez objednání a bez doporučení od praktika vyšetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Seniorská obálka by měla složkám IZS značně usnadnit práci
Navození pocitu jistoty a bezpečí pro naše nejstarší spoluobčany. To je hlavním smyslem projektu Seniorská obálka, který v pondělí 26. listopadu odstartoval v Jihočeském kraji. Tiskopis má zejména starým osamělým lidem pomoci v tísni, při ohrožení života či zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Kateřina Cajthamlová: Co nás nejlépe ochrání před nadbytečnými kily?
Předvánoční stres a sváteční obžerství vystřídá období úporných turbo-diet. Fitcentra po Vánocích získávají nové abonenty a prodejci potravinových doplňků i detoxikačních koktejlů si mnou ruce. „Na zázraky nemusíme čekat, ani za ně platit,“ říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) MUDr. Kateřina Cajthamlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
THMP: Lampář na Karlově mostě v době adventu
Díky spolupráci městských společností Technologie hlavního města Prahy, a. s., a Pražská plynárenská, a. s., bude opět možné v předvánočním čase, od 1. do 23. prosince, potkat na Karlově mostě lampáře rozsvěcejícího plynové lampy. Rozsvěcování lamp bude vždy začínat kolem 16. hodiny, tedy současně s rozsvícením veřejného osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Přehlídka Grand Veteran je partnerem mosteckého autodromu
Mostecký autodrom navázal partnerství s organizátory přehlídky Grand Veteran, jejíž druhý ročník se uskuteční na konci dubna příštího roku v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice. Vzájemná spolupráce se zaměří i na další konkrétní akce, například už v lednu na mototuristickou jízdu pro milovníky automobilů a řízení Winter Trial.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Podnikatelská delegace se účastní izraelsko-českého obchodního fóra
Izrael navštívilo sedmdesát členů podnikatelské delegace, kteří doprovázejí prezidenta Miloše Zemana. Cesty se účastní také Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade. Součástí jeho programu byl mimo jiné slavnostní podpis memoranda o spolupráci agentury CzechTrade a Česko-izraelské smíšené obchodní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit upevnil Unii
Jedinou otázkou, kterou britská premiérka Theresa Mayová dostala při nedělním závěrečném jednání o rozvodové smlouvě s EU, bylo, zda je smutná. Navázalo to na výrok šéfa Evropské komise Jean-Clauda Junckera, který označil britský odchod za nesmírně smutný okamžik, tragédii. „Ne,“ odpověděla Mayová, „ale chápu, že někteří evropští vůdcové jsou smutní a někteří lidé doma ve Spojeném království také.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT: Kraje dostanou miliardu na vyrovnávání rozdílů v platech učitelů
Kraje dostanou v příštím roce peníze na vyrovnávání rozdílů v platech učitelů. Z nově vyhlášeného rozvojového programu MŠMT půjde na tyto účely 1, 053 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize rozšiřuje síť zahraničních zpravodajů. V lednu otevře post v Istanbulu
Síť deseti zahraničních zpravodajů České televize doplní zcela nový post v Istanbulu. U zrodu jedenáctého stálého zpravodajského střediska v turecké metropoli bude od ledna stát dlouholetý reportér zahraniční rubriky Václav Černohorský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nemůžeme sanovat režijní náklady Parku Rochus
Komentář na facebookovém profilu k financování obecně prospěšné společnosti Park Rochus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Češi a uprchlíci: Tento průzkum raději sirotkům od Šojdrové neukazovat
Většina veřejnosti (71 %) má strach z uprchlíků, kteří by se usadili v ČR. Ještě vyšší (86 %) je míra strachu z rozšíření islámu v souvislosti s příchodem migrantů. Zjištěné postoje české veřejnosti se neliší vy´znamně od názorů v době akutní uprchlické krize. Průzkum přinesla agentura STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Podrazáci a takédemokraté
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
TOPlist